לדלג לתוכן

מכירת חצר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מכירת חצר בקליפורניה, 2005
מכירת חצר בקליפורניה, 2005

מכירת חצר, נקראת גם מכירת גראז'אנגלית: Garage sale; Yard sale), הוא אירוע פרטי, חד פעמי ולא פורמלי בו סחורה משומשת נמכרת על ידי אנשים פרטיים בבתיהם ולעיתים רבות אף בחניה המקורה הפרטית של המוכרים ומשום כך זכו האירועים הללו לכינוי "Garage sale". מכירות חצר נפוצות במיוחד בארצות הברית.

בדרך כלל הסחורה אשר נמכרת ב"מכירת חצר" כוללת פריטים ביתיים אשר לא נחוצים יותר במשק הבית כאשר בעל הרכוש הוא זה שאחראי על ניהול מכירת החצר. לעיתים רבות המוצרים שנמכרים הם חדשים / במצב כמו חדש / במצב שמיש ומוצעים למכירה פשוט משום שהבעלים שלהם איננו רוצה או צריך יותר את הפריט ומעוניין למכור אותו בעיקר כדי לצמצם את כמות הרכוש שברשותו או בשביל להרוויח כספים.

אירועים אלו מתקיימים לרוב לפני מעבר דירה או בתחילת האביב, אחרי שאנשים מסדרים את ביתם ואת מחסניהם לקראת הקיץ. לפני אירוע המכירה, המוכר מפרסם את המועד המתוכנן בו הוא מתכוון לערוך את מכירת החצר באמצעות פליירים, מודעות בעיתון או באתרי אינטרנט המכילים לוח מודעות מקוון (כגון קרייגסליסט). המכירה מתבצעת בדרך כלל במוסך, בחצר הבית, על המרפסת, או מדי פעם בתוך הבית של המוכר.

הפריטים אשר נמכרים לרוב במכירות חצר כוללים בגדים, ספרים, צעצועים, תקליטורים, כלי גינה, ציוד ספורט, ומשחקי לוח. כמו כן, לעיתים רבות נמכרים גם פריטים גדולים יותר כגון ריהוט ומכשירי חשמל ביתיים. מכירות חצר נפוצות בעיקר באזורים פרווריים בסופי השבוע כאשר מזג האוויר הוא טוב ובדרך כלל נערכות בטווח שעות מוגדר. מכירות החצר מושכות אליהן לעיתים רבות אנשים אשר מחפשים אחר עסקאות טובות או אחר חפצים נדירים או יוצאי דופן.

אף על פי שברוב המקרים המחיר של הפריטים במכירות החצר נקבע על ידי המוכרים מראש והם הצמידו תוויות מחיר לפריטים לעיתים רבות הקונים נוהגים להתמקח על מחירי הפריטים ומצליחים להוריד את המחיר של הפריטים. לעיתים רבות הפריטים במכירת החצר עשויים אף להיות ללא תוויות מחיר משום שהמוכר מעדיף להתמקח עם הקונים על מחיר הפריטים.

לעיתים נערכות מכירות חצר על ידי מספר משפחות אשר מרכזות את הפרטים במקום אחד בו מתבצעת המכירה או על ידי מספר משפחות אשר מתגוררות בשכנות ומחליטות לערוך את מכירות חצר באותו המועד.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מכירת חצר בוויקישיתוף