מנורה מבטחים פנסיה וגמל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
סמליל מנורה מבטחים
אין תמונה חופשית
נתונים כלליים
סוג חברה ציבורית
חברת אם מנורה מבטחים החזקות
משרד ראשי מגדל משה אביב, רמת גן
ענפי תעשייה ביטוח עריכת הנתון בוויקינתונים
מוצרים עיקריים קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות
אנשי מפתח יו"ר מועצת המנהלים: מר ערן גריפל, מנכ"ל: מר יהודה בן אסאייג, אקטואר ראשי: מר ישעיהו אורזיצר
 
http://www.menoramivt.co.il
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

מנורה מבטחים פנסיה וגמל מקבוצת מנורה מבטחים, היא החברה המנהלת הגדולה ביותר בישראל למוצרי פנסיה וקופת גמל. נכון לתום שנת 2015, החברה מנהלת נכסים בסך של כ-94 מיליארד ש"ח, עבור כ-1.5 מיליון עמיתים. מנורה מבטחים פנסיה וגמל מנהלת את קרן הפנסיה הגדולה במדינה, מבטחים החדשה, שלה מעל 1,000,000 עמיתים והיקף נכסים של כ-76 מיליארד שקלים, וכן כ- 30 מסלולי קופות גמל, קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים.

נכון לסוף שנת 2015, למנורה מבטחים פנסיה וגמל נתח שוק של כ-34% מקרנות הפנסיה החדשות והיא קרן הפנסיה החדשה הגדולה ביותר בישראל.

מרכז החברה נמצא במגדל משה אביב ברמת גן.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"מבטחים החדשה" הוקמה בשנת 1995, בעקבות הרפורמה הראשונה בקרנות הפנסיה[1], שגרמה לסגירת הקרנות הוותיקות מפני הצטרפות עמיתים חדשים. בשנת 2004 נרכשה "מבטחים החדשה" על ידי מנורה חברה לביטוח ומיזגה אותה לפעילות הקבוצה. המיזוג יצר את חברת "מנורה מבטחים".

בשנת 2008, בעקבות החתימה על צו הרחבה בנושא פנסיית חובה, זכתה החברה במכרז שערכה ההסתדרות, ובמסגרתו היא מבטחת יחד עם קרנות פנסיה אחרות את מבוטחי פנסיית החובה במשק.

בדצמבר 2013 מוזגה מנורה מבטחים פנסיה עם החברה מנורה מבטחים גמל והיום מנוהלת כלל פעילות הפנסיה, הגמל והשתלמות של קבוצת מנורה מבטחים החזקות בחברת "מנורה מבטחים פנסיה וגמל".

בעלי עניין[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנורה מבטחים פנסיה וגמל היא חברה בת בבעלות מלאה של מנורה מבטחים החזקות.

יו"ר מועצת המנהלים: מר ערן גריפל. מנכ"ל: מר יהודה בן אסאייג. אקטואר ראשי: מר עמית רוזן.

קרן הפנסיה מבטחים החדשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרן הפנסיה "מבטחים החדשה" בבעלותה של מנורה מבטחים פנסיה וגמל ומנוהלת על ידה.

מסלולי היעד מתאימים את תמהיל ההשקעה שלהם לטווח שנותר לחוסך עד לפרישה. באופן זה, רמת הסיכון במסלול ההשקעה פוחתת ככל ומתקרב מועד הפרישה. כיום מנהלת מנורה מבטחים פנסיה וגמל, ארבעה עשר מסלולי השקעה, בהם מסלול השקעה שזכה באישור בד"ץ העדה החרדית, שהכספים בו מושקעים בהתאם לכללי ההלכה.

בדצמבר 2016 זכתה החברה בפעם השישית ברציפות בתואר קרן הפנסיה של השנה על ידי מגזין הביטוח עדיף ועיתונאי הביטוח והפיננסים בישראל כמו כן נבחרה חברת מנורה מבטחים כסופרברנד על ידי ציבור הצרכנים בישראל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]