מניקור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מניקור בסגנון פרנץ'

מניקור הוא סוג של טיפול קוסמטי ציפורניים וכפות ידיים הטיפול מבוצע לרוב במסגרות ביתיות או סלון טיפוח. מניקור יכול לכלול בתוכו מילוי הציפורניים, עיצוב צורתם ובפרט החלקת קצה הציפורניים, קיצור אורך הציפורניים, הסרת רקמות. הטיפול יכול בנוסף לכלול גם עיסוי, ושימוש בלק ציפורניים ופוליש. בהתייחס לציפורני הרגליים, השם המקובל לטיפול הוא פדיקור.

חלק מתהליכי המניקור כוללים גם ציור או עיצוב ושימוש במדבקות או אבני חן מדומות או אמתיות[1].

במקומות שונים בעולם, העוסקים במניקור נדרשים לפעול בהתאם לתקנות, ולעבור הסמכה מהרשויות. בגלל שהמניקור יכול לכלול עיסוק בעור הכולל חיתוך, ישנו סיכון של הפצת זיהומים באמצעות כלי העבודה, אם אלו לא עוברים תהליכי סניטציה נאותים.

מקור השם[עריכת קוד מקור | עריכה]

המניקור

השם מניקור מגיע מהמילה הצרפתית manucure המציינת טיפול המבוצע לידיים, אשר במקור הגיעה מהמילים הלטיניות "יד" (manus) ו"טיפול" (cura). אזכורים היסטוריים ראשונים למניקור הופיעו לפני כ-5000 שנים[2].

סניטציה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לעתים סלוני מניקור מציעים לרכישה ערכה אישית לטיפול, על מנת להימנע מבעיות סניטציה שעלולות להיווצר כתוצאה מהעברת כלים בין מטופלים שונים. הערכות האישיות יכולות להישמר בסלון עצמו, להילקח על ידי המטופלים, או להיזרק לאחר שימוש חד פעמי.

צורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיצוב צורה לציפורניים

ישנן מספר צורות נפוצות לעיצוב הציפורניים: אליפטי, אליפטי-מרובע, מחודד, דמוי שקד, עגול, מרובע, מרובע עם קצוות מעוגלות וישר עם קצוות מעוגלים.

שערוריות קשורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במאי 2015, העיתונאית שרה מסלין ניר פרסמה בניו יורק טיימס כתבה בת שני חלקים: "המחיר של ציפורניים יפות" ו-"ציפורניים מושלמות, עובדים מורעלים" - כתבות העוסקות ביחס נצלני לעובדים בניו יורק בתחום המניקור. כתוצאה מכך, באמצע אותו החודש, הורה מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, על נקיטת פעולות מיידיות בהקמת כוח משימה חוצה ארגונים, על מנת למנוע את היחס הנצלני בתעשיית סלוני הציפורניים בניו יורק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מניקור בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]