משה מנו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
משה מנו

משה מנו (יליד חיפה 1955) הוא איש עסקים וספנות, מיסד ויו"ר של חברת 'מנו הולדינגס' (אחזקות), 'מנו ספנות בע"מ' 'מנו הולידייס בע"מ' ו'במבוק נכסים בע"מ', מקים תחנת הרדיו האזורית הראשונה בישראל, קונסול כבוד של רוסיה ופעיל עליה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משה מנו עם אביו מרדכי מנו

אביו של משה מנו, מרדכי מנו עלה ארצה בתחילת שנות ה-30 של המאה הקודמת יחד עם הפועלים הראשונים שהקימו את נמל חיפה. אבא חושי אשר כיהן באותם ימים כראש מועצת הפועלים, נסע לסלוניקי לשכנע פועלים יהודיים לעלות ארצה. מבין 100 המשפחות שהסכימו למהלך היו אחדים ממשפחת מנו וביניהם אביו של משה, שהיה אז בן 9.

משה מנו נולד בחיפה בשנת 1955. מתגורר בעיר חיפה, נשוי לאיריס מנו ואב לשלושה.

פעילות עסקית[עריכת קוד מקור | עריכה]

משה מנו, בנו הצעיר של מרדכי מנו, החליט בשנות ה-30 לחייו, להגשים את חזון אביו ולייסד חברת ספנות חדשה -מנו ספנות תחת המטרייה של קבוצת מנו הולדינגס. עם השנים פיתח משה מנו תחומים עסקיים נוספים בתחום הספנות, אוניות מטען מסוגים שונים ואוניות נוסעים, כמו גם בתחומים עסקיים נוספים כגון נדל"ן, טכנולוגיה, תקשורת ועוד.

זה מספר שנים שמשה מנו, הקבוצה וחברת 'מנו ספנות בע"מ', מדורגות בדירוג החברות המובילות בישראל ומופיעות בדירוג 100 הקבוצות המובילות בכלכלה הישראלית על ידי מדד D&B.

פעילות חברתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

משנת 1995 מכהן משה מנו כקונסול הכבוד של רוסיה בחיפה והצפון. בין השנים 1991 עד אמצע שנות ה-2000, תקופת העלייה הגדולה של יהודי מדינות ברית המועצות לשעבר, הביא ארגון EEF באמצעות אוניות הנוסעים של מנו ספנות, עשרות אלפי עולים מברית המועצות.

משה היה חבר בוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה, מספר שנים ואף הוענק לו תואר יקיר פורום בכירי המשק של אוניברסיטת חיפה. בתחילת שנות ה-90 יזם משה מנו את הקמתה של תחנת הרדיו האזורית הראשונה בישראל, ששידרה לאזור חיפה והצפון. מנו תומך בפעילות למען הקהילה ועל כך העניק לו חיל הים הישראלי את התואר 'יקיר חיל הים'.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]