משחק ילדים (סדרת סרטים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: משלב, כתיבה לא אנציקלופדית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Child's play1.jpg

משחק ילדיםאנגלית: Child's Play) הוא זיכיון סרטי אימה פופולריים, המורכב משבעה סרטי קולנוע וחוברות קומיקס. הסרט הראשון בסדרה צולם ב-1988 והאחרון ב-2019. הדמות הראשית בסדרת הסרטים הוא צ'אקי, רוצח סדרתי שהעביר את נשמתו באמצעות קמע לבובת "בחורים טובים" (Good Guy doll). שלושת הסרטים הראשונים בסדרה שמרו על פן אימתי, בעוד הרביעי והחמישי נטו לכיוון קומדיה שחורה.

שמו של הרוצח צ'ארלס לי ריי לקוח משמותיהם של הרוצחים הידועים לשמצה צ'ארלס מנסון, לי הארווי אוסוואלד וג'יימס ארל ריי. דמותו הבדיונית הפכה לאייקון ידוע בשנות ה-80 והצטרפה לדמויות מוכרות כג'ייסון וורהיס, פרדי קרוגר ומייקל מאיירס.

עלילת הסרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחק ילדים (1988)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – משחק ילדים (סרט, 1988)

רוצח עני בשם צ'ארלס לי ריי נפצע כאשר הוא בורח מהמשטרה ופורץ לחנות צעצועים מקומית, שם הוא משתמש בכישוף וודו ומעביר את נשמתו לאחת מבובות "גוד גייז". למחרת, אנדי בארקלי בן ה-6 חוגג את יום הולדתו, ומבקש מאמו קרן שתקנה לו בובת "בחורים טובים". אמו, שמרוויחה בקושי במקום עבודתה, משיגה את הבובה שרדופה על ידי צ'ארלס לי ריי מקבצן רחוב, ומכאן הצרות מתחילות בבית משפחת בארקלי.

הסרט יצא לאקרנים ב-1988 בבימויו של טום הולנד ומככבים בו אלכס וינסנט כאנדי בארקלי, קתרין היקס כקרן בארקלי, כריס סרנדון כבלש מייק נוריס, דיינה מנוף כמגי פטרסון, טומי סוורדלו כג'ק סנטוס, ניל גיונטולי כאדי קאפוטו, ג'ק קולבין כדוקטור ארדמור ובראד דוריף כצ'ארלס לי ריי/קולו של צ'אקי.

משחק ילדים 2 (1990)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – משחק ילדים 2

שנתיים לאחר מאורעות הסרט הראשון, אנדי בארקלי בן ה-8 נשלח למשפחה אומנת, בעוד אמו עוברת טיפולים פסיכולוגיים. בינתיים, במטרה להציל את מוניטין חברת "גוד גייז", מחדשים יצרני הבובה את הבובה המקורית, שנרדפת מחדש על ידי רוחו של צ'ארלס לי ריי. לאחר שצ'אקי מברר בעזרת העובד הסוציאלי של אנדי היכן הוא גר, הוא פוסע את דרכו לעבר בית משפחת בארקלי, במטרה להשלים את מזימתו.

הסרט יצא לאקרנים ב-1990 בבימויו של ג'ון לאפיה ומככבים בו אלכס וינסנט כאנדי בארקלי, ג'ני אגוטר כג'ואן סימפסון, גריט גרהאם כפיל סימפסון, כריסטין אליס כקייל, גרייס זבריסקי כגרייס פול, גרג גרמן כמטסון, בת' גראנט כגברת קטלוול, פיטר האסקל כמר סאליבן ובראד דוריף כקולו של צ'אקי.

משחק ילדים 3 (1991)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – משחק ילדים 3

שמונה שנים לאחר מאורעות הסרט השני, מחדשים יצרני הבובה "גוד גייז" את הבובה הרדופה של צ'ארלס לי ריי, ומקימים אותו לתחייה. לאחר שצ'אקי עינה, ורצח את מנהל המפעל והחברה "Playpal toys" באכזריות, צ'אקי מצליח לאתר את אנדי בארקלי בן ה-16 בפנימיה צבאית בשם קנט (Kent). צ'אקי שולח את עצמו בחבילה של בובות "בחורים טובים" לפנימיה, במטרה להשלים את משימתו. אך במקום שאנדי יפתח את החבילה, פותח אותה רונלד, ילד צעיר שגם כן נמצא בפנימיה. כעת צ'אקי מנסה להשיג את גופו של רונלד, מה שאנדי לא מוכן שיקרה.

הסרט יצא לאקרנים ב-1991 בבימויו של ג'ק בנדר ומככבים בו ג'סטין וואלין כאנדי בארקלי, פרי ריבס כקריסטן דה סילבה, ג'רמי סילברס כרונלד טיילר, פיטר האסקל כמר סאליבן, דקין מת'יוז כקולונל קוקרן, טרוויס פיין כשלטון, דין ג'ייקובסון כהרולד, מת'יו ווקר כרב-סרן אליס, אנדרו רובינסון כסמל בוטניק ובראד דוריף כקולו של צ'אקי.

הכלה של צ'אקי (1998)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הכלה של צ'אקי

הכלה של צ'אקי (הידוע גם כמשחק ילדים 4) (באנגלית: Bride of Chucky) מתרחש כמה שנים לאחר הסרט השלישי. טיפאני, בחורה צעירה בשנות ה-20 לחייה גונבת את גופתו המרוטשת של צ'אקי ומחזירה אותו לחיים. לאחר שהיא שומעת ממנו שהוא אינו מתכוון להציע לה להתחתן, היא נועלת אותו בקופסה ומשפילה אותו. ביום למחרת, צ'אקי מצליח לצאת מהקופסה ורוצח את טיפאני בכך שהוא מחשמל אותה באמבטיה ומעביר את נשמתה לבובת כלה שקנתה עבורו. כעת היא חוברת אליו, לאחר שצ'אקי מספר לה, שכדי לחזור לגופם המקורי, הם צריכים למצוא את הקמע "הלב של דמבלה" שהיה על צווארו של צ'ארלס לי ריי, וכעת קבור איתו בבית הקברות. הם מתחילים במסע רציחות מחודש בדרכם אל הקמע.

הסרט יצא לאקרנים ב-1998 בבימויו של רוני יו ומככבים בו ג'ניפר טילי כטיפאני, קתרין הייגל כג'ייד, ניק סטאביל כג'סי, ג'ון ריטר כקינקייד, אלקסיס ארקט כדמיאן, גורדון מייקל וולבט כדייוויד ובראד דוריף כקולו של צ'אקי.

היורש של צ'אקי (2004)[עריכת קוד מקור | עריכה]

היורש של צ'אקי (הידוע גם כמשחק ילדים 5) (באנגלית: Seed of Chucky) הוא סרט המשך לסרט הרביעי, אשר בסופו נולד לטיפאני וצ'אקי בן בשם גלן. בעוד שטיפאני וצ'אקי מתים, גלן מגיע להוליווד ומחזיר את הוריו לחיים. כעת הם רוצים להשתלט על גופה של ג'ניפר טילי (שחקנית מצליחה בהוליווד) ושל נהגה, סטן. הם עשו לה הריון וודו שגורם לעובר להתפתח מהר כעבור מספר ימים ג'ניפר מגלה שהיא בהריון מלא ועומדת ללדת בכל רגע גלן, שנחרד ממעשיהם המחרידים של הוריו, שואל אותם לסיבה בגללה הם רוצחים. צ'אקי עונה שזהו תחביב, והוא עושה זאת כדי להירגע. לאחר דבריו, טיפאני מחליטה שהם צריכים להפסיק לרצוח אנשים, מכיוון שיש להם ילד, ושהם צריכים לחשוב על עתידם. צ'אקי מתנגד לטיפאני, ומתחיל מסע רציחות מחודש בהוליווד.

הסרט יצא לאקרנים ב-2004 בבימויו ובהפקתו של דון מנציני ומככבים בו ג'ניפר טילי בתפקיד עצמה/קולה של טיפאני, רדמן בתפקיד עצמו, בילי בויד כגלן, ג'ון ווטרס כפיט פיטרס, האנה ספיריט כג'ואן, סטיב לאוטון כסטן ובראד דוריף כצ'ארלס לי ריי/קולו של צ'אקי.

הקללה של צ'אקי (2013)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקללה של צ'אקי (הידוע גם כמשחק ילדים 6) (באנגלית: Curse of Chucky) הוא סרט האימה השישי בסדרת "משחק ילדים". הסרט הוא סרט המשך ישיר לסרטים הקודמים, אלא שלא ידוע כמה זמן עבר בדיוק בין הסרט הקודם לנוכחי. הסרט נכתב ובוים על ידי דון מנסיני, שיצר את דמותו של צ'אקי וחיבר את התסריטים לכל סרטי הסדרה עד כה. בראד דוריף לוהק לתפקיד צ'אקי, ואילו פיונה דוריף לוהקה לתפקיד גיבורת הסרט.

לפני שצ'ארלס לי ריי הכניס את נשמתו לבובת צ'אקי, הוא חטף את שרה פרייס, אישה שבה היה מאוהב, אחרי שגילתה שהוא רצח את בעלה עקב קנאה. כמה שנים לאחר אירועי הסרט הקודם, שרה מתאבדת באחוזתה מול עיניה של ביתה הצעירה, ניקה. משפחתה של ניקה מגיעה לבקר באחוזה לצורך הלוויה. באופן לא ידוע, נשמתו של צ'אקי מוכנסת לבובת "בחור טוב" של אליס, אחייניתה של ניקה. צ'אקי מחליט להתנקם בשרה על ידי רציחת כל משפחת פרייס. כעת ניקה, היחידה שמודעת למעשה הזוועות מנסה לעצור אותו.

הסרט יצא לדי וי די ולבלו ריי ב-2013 בבימויו של דון מנסיני והשחקנים מייטלאנד מקונל, א מרטינז, וויל וויטווויץ', תיהר תרוביאק, אלי תטרין, קנדס סמית', פיונה דווריף וג'ניפר טילי.

הכת של צ'אקי (2017)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכת של צ'אקי (הידוע גם כמשחק ילדים 7) או (הידוע גם כפולחן של צ'אקי) (באנגלית: Cult of Chucky).יהיה סרט האימה השביעי בסדרה. הסרט ייצא לאקרנים בשנת 2017. הסרט יבוים על ידי דון מנסיני. ניקה פירס בילתה ארבע שנים במוסד לחולי נפש לאחר שנרצחו בני משפחתה בעקבות פשע שלא ביצעה. הפסיכיאטר שלה נותן לה בובה של בחור טוב ככלי טיפולי. זמן קצר לאחר מכן, שרשרת של רציחות מתרחשת סביב המקלט, מה שהופך את ניקה לחשוד כי צ'אקי, בובה העומדת מאחורי הפשעים שהיא מואשמת ואשר היא הגיעה למסקנה כי היא פרי דמיונה, הוא מאחורי מצבה. בינתיים אנדי, הנקמה הישנה של צ'אקי והקורבן המקורי שלו, בא לעזרתה של ניקה, ועוסק בטיפאני, הכלה של צ'אקי מזמן.

משחק ילדים (סרט, 2019)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – משחק ילדים (סרט, 2019).

קארן, אישה קשת-יום ואם חד הורית הנאבקת לפרנס את עצמה ואת בנה, אנדי, קונה לבנה עבור יום הולדתו בובה מפס הייצור של חברת הבובות "באדי", מבלי להיות מודעת לטבעה המרושע והאמתי של הבובה.[1]


משחק ילדים (סדרה 2020) הסדרה צפויה לצאת ב 2020

הכנסות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם הסרט תאריך יציאה בארצות הברית מחוץ לארצות הברית עולמי
משחק ילדים 9 בנובמבר 1988 $33,244,684 $10,952,000 $44,196,684
משחק ילדים 2 9 בנובמבר 1990 $28,501,605 $7,262,000 $35,763,605
משחק ילדים 3 30 באוגוסט 1991 $14,960,255 $5,600,000 $20,560,255
הכלה של צ'אקי 16 באוקטובר 1998 $32,404,188 $18,288,000 $50,692,188
היורש של צ'אקי 12 בנובמבר 2004 $17,083,732 $7,745,912 $24,829,644
הקללה של צ'אקי 24 בספטמבר 2013 $8,000,000
הכת של צ'אקי 24 באוקטובר 2017
משחק ילדים 2019 21 ביוני 2019

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא משחק ילדים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]