סרט סלאשר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Incomplete-document-purple.svg
יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

סלאשר הם תת-סוגה של סרטי אימה, המדבר על סדרת רציחות שנעשות על ידי אדם אלים המעורער נפשית, שמטריד ורוצח סדרה של אנשים שאיתם יש לו קשר אישי או פסיכולוגי. השנים 1978–1984 נחשבות לתור הזהב של סרטי הסלאשר, עם סדרות סרטי "המנסרים מטקסס" (1974), "ליל המסכות" (1978), "יום שישי ה-13" (1980) ו-"סיוט ברחוב אלם" (1984).

סרטי "סלאשר" בדרך כלל עוקבים אחר נוסחה רגילה, פעולה שקרתה בעבר אשר גרמה לטראומה לאדם מסוים (הרוצח) קוראת לאחר שנים רבות ומעוררת תגובה רגשית ואלימה מן הרוצח שיוצא לרצוח קבוצה של אנשים.

הרציחות בנויות סביב הטרדה ועקיבה של הקורבן ולהפחיד אותם על ידי שימוש בפעולות מוזרות אשר נראות כמו פעולות על-טבעיות, לפני הרצח.

בדרך כלל הרוצח נהנה מן הרציחות, וכל רצח מסב לו הנאה מינית והנאה.

בדרך כלל הקורבן האחרון שנשאר היא אשה המצליחה לברוח מן הרוצח ו"להרוג" או "להיפטר" ממנו (אף על פי שברוב הפעמים הרוצח חוזר בסרט ההמשך).


בשנת 2005 הוצא לקרנים הסרט הוסטל אשר לקח השראה מסיפור אמיתי שבו אב תאילנדי מוכר את משפחתו לארגון פשע לאנשים משלמים כסף כדי להרוג אותם. לסרט יצאו שני המשכונים.


Film reel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא קולנוע. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.