נביעות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נביעות
נביעות.jpg
סוג מים
יצרן
מפיץ החברה המרכזית לייצור משקאות קלים
ארץ מוצא ישראל
מועד הכנה ראשוני 1989
מוצרים קשורים נביעות פלוס, חברת הברים

נביעות - טבע הגליל בע"מ (מכונה בקיצור "נביעות") היא חברה ישראלית לייצור ושיווק מים מינרליים.

הסמל הישן של נביעות

נביעות היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. היא נמצאת בבעלותה של החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (CBC), שרכשה כ-43% ממניותיה בשנת 2000, והשלימה את הרכישה בשנת 2004, כשרכשה את כל המניות הפרטיות (86%).

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה הוקמה בשנת 1989, והחלה לשאוב מים ממעיין עין זהב שבסמוך לקריית שמונה. המעיין מכיל מי גשמים המחלחלים במשך 3 שנים דרך סלעי הגיר, עד הגעתם לשכבת סלע אטומה. בסמוך למעיין הוקם מפעל, והמים מוזרמים ישירות אליו, באמצעות צינור תת-קרקעי. במפעל פועלים ארבעה קווים אוטומטיים הממלאים את המים בבקבוקים. ב-1991 החלה נביעות גם בשיווק של כדי מים מינרליים, בנוסף לפס הייצור של הבקבוקים.

על פי הצהרת החברה החל משנת 2011‏[1] מי נביעות אינם מופקים ממעיין נובע, אלא מופקים ממים שמקורם בקידוח מ"אקוות ההר אשר בגליל העליון". למעשה מדובר בקידוח של מקורות, ששמו "חולה 7" - ומאותו קידוח מספקת מקורות מים גם לתושבי מטולה וקרית שמונה.

סמליל החברה עוצב על ידי עמנואל רפופורט ואיתן אלון בשנת 2002 ושונה ב-12 במאי 2013 כחלק ממהלך הכולל החלפה של כל הבקבוקים הכחולים שלה לבקבוקים חסרי צבע. ההסבר לצעד זה הוא שהמטרה היא לייעל את תהליך המחזור של הפלסטיק למען איכות הסביבה. בשפה הגראפית החדשה של נביעות ישנם מוטיבים מעולם החי כגון ציפורים וצמחים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]