סיכון כפול (סרט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סיכון כפול
Double Jeopardy
כרזת הסרט סיכון כפול
כרזת הסרט סיכון כפול
כרזת הסרט סיכון כפול
בימוי ברוס ברספורד עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי רוס האנטר
תסריט דייוויד ויסברג, דגלאס קוק עריכת הנתון בוויקינתונים
עריכה מארק ורנר עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים אשלי ג'אד
טומי לי ג'ונס
ברוס גרינווד
אנבת' גיש
מוזיקה נורמנד קורביל עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום פיטר ג'יימס עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
חברת הפקה פרמאונט עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה סרטי פרמאונט
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 4 בספטמבר 1999
משך הקרנה 105 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט מותחן, סרט פשע עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב 70,000,000‏$
הכנסות 177,000,000‏$
הכנסות באתר מוג'ו doublejeopardy
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

סיכון כפולאנגלית: Double Jeopardy) הוא מותחן פשע אמריקאי שובר קופות משנת 1999 בבימויו של ברוס ברספורד, עם אשלי ג'אד, טומי לי ג'ונס וברוס גרינווד בתפקידים הראשיים.

העלילה היא על אישה הנאשמת ברצח בעלה ובהיותה בכלא מסתבר לה שהוא חי ושהיא כעת תוכל להרוג אותו ולא תואשם בגלל מצב משפטי של סיכון כפול שקובע שאין להעמיד אדם למשפט פלילי בגין אותה עבירה יותר מפעם אחת, מכאן שם הסרט.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליבי פארסונס (אשלי ג'אד) ובעלה ניק (ברוס גרינווד) הם זוג צעיר ואמיד הגרים באי וידבי (אנ') במדינת וושינגטון עם בנם בן ה-4, מאטי (ספנסר טריט קלארק).

ניק מפנק את אשתו בשיט במי האוקיינוס. את מאטי הם משאירים בהשגחת ידידת המשפחה, אנג'לה גרין (אנבת' גיש), מורה בבית הספר המקומי. ליבי נוהגת להנאתה ביאכטה. בלילה הם מקיימים יחסים סוערים וליבי נרדמת. כאשר היא מתעוררת היא מוצאת את עצמה מרוחה בדם וניק איננו. היא מוצאת על הרצפה סכין וכשהיא מרימה אותה היא נעצרת על ידי ספינת משטרה ותוך זמן קצר מואשמת ברציחת בעלה שגופתו לא נמצאה.

המניע לרצח לפי התביעה הוא גביית שני מיליון דולר ביטוח חיים שניק עשה. המושבעים קובעים שהיא אשמה והיא מועברת לבית סוהר. ליבי מבקשת מאנג'לה שתאמץ את מאטי. בתחילה הם באים לבקר אותה אבל לבסוף מפסיקים. ליבי מצליחה בעורמה לקבל ממזכירת בית הספר את מספר הטלפון של אנג'לה ומשוחחת עמה ועם מאטי. השיחה נפסקת כאשר מישהו נכנס ומאטי קורא לו "אבא". ליבי מבינה שניק בחיים.

היא מספרת זאת לאסירה שהייתה מקודם עורכת דין וזו מייעצת לה להגיש בקשת חנינה שלאחר שחרורה תוכל להרוג את ניק ולא להיענש תחת הקביעה של סיכון כפול.

ועדת השחרורים מחליטה לשחרר אותה לתקופת מבחן של שלוש שנים. היא עוברת לגור בבניין של אסירות משוחררות המנוהל על ידי טרביס להמן (טומי לי ג'ונס). למרות ההגבלות החלות עליה, היא פורצת למשרד בית הספר, שולפת את הפרטים של אנג'לה אך נתפסת לאחר מרדף מותח עם השוטרים.

להמן מחזיר אותה לבית הסוהר במכוניתו. בדרך הם מעלים את המכונית על מעבורת וליבי מצליחה לברוח ולהתחמק מלהמן. היא מגיעה לכתובת של אנג'לה אבל מתברר לה שהיא נהרגה מפיצוץ גז (מתוכנן?) וניק ומאטי לא גרים שם כבר יותר.

ליבי מוצאת את הכתבה בעיתון על האסון ורואה בצילום תמונה של וסילי קנדינסקי. היא מערימה על בעל הגלריה המקומית שמגלה לה שקונה התמונה הוא ג'ון דברו מניו אורלינס. היא מגיעה לשם ומתברר לה שהוא כעת מנהל מלון יוקרתי. ליבי מתעמתת עם ניק המופתע בעת מכירה פומבית שהוא עורך במלון ואומרת לו שאינה רוצה ממנו דבר רק שיחזיר לה את מאטי.

כל אותו הזמן נמצא להמן בעקבותיה וכעת הוא מאמין לסיפורה. ניק קובע פגישה בינה למאטי בבית הקברות לפאייט בעיר. כשהיא מגיעה לשם מצביע ניק על ילד ששילם לו כפיתיון ואומר לה שזה מאטי. היא מתקרבת אבל הילד בורח ממנה ונעצר על יד מאוזוליאום קטן. באותו רגע מתנפל עליה ניק, חונק אותה, מכניס אותה למאוזוליאום ונועל אותה בארון קבורה. כשהיא מתעוררת היא מצליחה לירות באקדחה במנעול ומשתחררת. היא ממהרת לבית המלון שבו מתעמת להמן עם ניק, מקליט אותו ודורש ממנו דמי סחיטה בסך מיליון דולר.

ליבי נכנסת לחדר, ניק יורה בלהמן ופוצע אותו אך ליבי הורגת אותו ביריות מאקדחה. לבסוף נפגשת ליבי עם מאטי שהוא כעת בן 11 אך עדיין מזהה אותה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]