ספורטיאדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הספורטיאדה היא אירוע ספורט הנערך על ידי מרכז הפועל שבבעלות ההסתדרות ומסכם את הליגה למקומות עבודה, ונחשב לאירוע הספורט העממי הגדול בישראל, ולאחד מהגדולים בעולם. מדי שנה מתקיים האירוע באילת, מקיף כ-9,000 משתתפים הלוקחים חלק במשחקי הליגה למקומות עבודה המתקיימים לאורך השנה, ונמשך כחמישה ימים.

תיאור הספורטיאדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספורטיאדה הוקמה בשנת 1980 מתוך רצון לאפשר לעובדים לעסוק בפעילות ספורטיבית בשעות הפנאי שלהם ולהביא אותם לתחרותיות באירוע השיא המתקיים באילת. הספורטיאדה מאורגנת על ידי מרכז הפועל השייך להסתדרות העובדים[1]. בספורטיאדה משתתפים ספורטאים מעשרות מקומות עבודה הפזורים ברחבי הארץ[2]. עובדים אלו משתייכים למגזר הציבורי או למקומות העבודה הגדולים מהמגזר הפרטי[3].

באירוע זה מתחרים בחמישה עשר ענפי ספורט. בניהם: כדורגל, כדורסל, כדורסל נשים, כדורעף, קטרגל, טניס, טניס שולחן, שחייה, ברידג', שחמט, אופני הרים, קליעה שש בש וכדורשת[1] בשנת 2015 הספורטיאדה הועמדה בספק אם תתקיים בשל המתיחות הביטחונית וגל הפיגועים. לבסוף הוחלט לקיימה כמתוכנן[2].

החל משנת 2016 החלה הספורטיאדה לכלול גם ענפי ספורט לעיוורים. מ-2016 תחרות אופני טנדם (זוגיים), מ-2017 מרוץ עיוורים ומ-2018 תחרות שחמט לעיוורים[4].

מיקום הספורטיאדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העיר שנבחרה לארח את הספורטיאדה היא אילת מכיוון שיש בה מקום רב לארח את אלפי הספורטאים במשך חמישה ימים. בנוסף, הניידות הרגלית בין מתקני הספורט השונים תרמה גם לבחירתה של העיר אילת[3].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]