ערי המעבר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
המיקום של אזור ערי המעבר במחוז לוס אנג'לס

אזור ערי המעבראנגלית: Gateway Cities), המכונה גם דרום-מזרח מחוז לוס אנג'לסאנגלית: Southeast Los Angeles County), הוא אזור עירוני גדול בדרום-מזרח מחוז לוס אנג'לס, המשתרע בין העיר לוס אנג'לס, מחוז אורנג' והאוקיינוס השקט. מקבץ הערים זכה לכינוי "ערי המעבר" משום שהערים הללו משמשות כנקודת מעבר בין אזור לוס אנג'לס ואזור מחוז אורנג'. נכון ל-2021 האזור כולל כ-2 מיליון תושבים.[1] האזור כולל כולל כמה מהאזורים העירוניים בעלי צפיפות האוכלוסייה הגבוהה ביותר בארצות הברית. בדומה לאזורים אחרים בלוס אנג'לס, גם הדמוגרפיה של אזור ערי המעבר מאופיינת באוכלוסייה בעלת מגוון אתני רב יחסית.

העיר הגדולה ביותר באזור זה היא לונג ביץ' עם 461,522 תושבים (נכון ל-2006) ואחריה נמצאת העיר לייקווד עם 79,345 תושבים (נכון ל-2006). האזור כולל בתוכו גם כמה ערים מאזורים אחרים בלוס אנג'לס כגון סאות' ביי ואיסט לוס אנג'לס.

בדומה לאזור דרום לוס אנג'לס גם בערי המעבר ישנה רמת פשיעה גבוהה, ואפילו גבוהה יותר והאזור מוצף בכנופיות רחוב, בייחוד בעיר קומפטון.

מבחינה היסטורית אזור ערי המעבר שימש כמרכז הייצור התעשייתי של אזור לוס אנג'לס רבתי ותהליך העיור של האזור החל במהלך העשור הראשון של המאה ה-20.

ערי המחוז[עריכת קוד מקור | עריכה]

שמות ערי המחוז לפי סדר האלפבית האנגלי:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Demographics of the Gateway Cities COG Region". Gateway Cities Site Selector.