פולינה צ'יקטונוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פולינה צ'יקטונוב, בהפסקה במהלך תחרות

פולינה צ'יקטונוב (נולדה ב-17 בינואר 1980) היא רקדנית, מורה לריקוד וכוריאוגרפית ישראלית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולדה בטג'יקיסטן, לאב פרופסור לביולוגיה ולאם מורה לנגינה בפסנתר. בגיל 6 החלה ללמוד ריקוד ובשנת 1992, בגיל 12, עלתה עם משפחתה לישראל. בוגרת תואר ראשון בהנדסת תוכנה וניהול מטעם המכללה האקדמית להנדסה, אפקה.

משנת 1995 עד שנת 1998 החזיקה צ'יקטונוב בתואר אלופת ישראל בריקודים סלוניים למקצוענים. כמו כן היא משתתפת בקביעות בתחרויות ארציות בריקודים סלוניים ולטיניים. בן זוגה המקצועי לריקודים הסלוניים משנת 2000 הוא אורון דהן (למעט שנתיים בהן רקדה עם דניס בלוצרקובסקי). צ'יקטונוב ייצגה את ישראל בתחרויות בינלאומיות, ובהן אליפויות אירופה ואליפויות העולם בריקודים סלוניים.

משנת 2005 עד 2012 השתתפה בתוכנית הריאליטי "רוקדים עם כוכבים".[1] בעונה הראשונה השתתפה כבת זוגו לריקודים של אבי גרייניק, בעונה השנייה - פבלו רוזנברג, בעונה השלישית - מיכאל הנגבי, בעונה הרביעית - אורן סמדג'ה, בעונה החמישית - משה פרץ (השניים זכו במקום השני), בעונה השישית - אקי אבני, ובעונה השביעית - שלמה בראבא. צ'יקטונוב היא הרקדנית היחידה שהשתתפה בכל שבע העונות של התוכנית.

משנת 2000 היא מופיעה יחד עם בן-זוגה לריקוד אורון דהן במופעי מוזיקה קובנית, יחד עם ההרכב המוזיקלי "סולו טו". צ'יקטונוב בעלת תעודת מדריך, בוחן ושופט בריקודים סלוניים, והיא מלמדת ומדריכה רקדנים לקראת תחרויות בארץ ובעולם.

צ'יקטונוב נשואה ואם לשתי בנות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]