פורטל:בעלי חיים/ערכים מבוקשים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בעמוד זה מרוכזות הבקשות לערכים בתחום בעלי החיים. נא להוסיף שם עברי אם קיים, אך לא לתרגם שם משפה אחרת או להמציא אחד חדש. שמות שהומצאו ללא בסיס הוסרו מרשימה זו, אך כנראה מופיעים גם בערכים אחרים בוויקיפדיה. על כן, נא לא להעתיק שמות מוויקיפדיה אלא להסתמך על מונחי האקדמיה ללשון העברית, מדריך לעיצוב דפים (בעלי חיים), ויקיפדיה:עברות שם מדעי או ויקיפדיה:ייעוץ לשוני. כדי להבין בדיוק על איזה בעל חיים מדובר, נא להוסיף קישור לויקי האנגלית או את השם המדעי. כל הבקשות שאינן מזוהות מרוכזות בתחתית הערך.

לפני שכותבים ערך על מין מסוים, עדיף לבדוק אם קיימים ערכים על הקבוצות (טקסון) בהן הוא נכלל, ולכתוב אותם אם הם חסרים. כך לדוגמה ניתן לכתוב את הערך על סוג הברווז צולל (Aythya) ולציין בו את המידע הכללי של הסוג, במקום לכתוב בכל ערך של מין בסוג את המידע הכללי שוב ושוב. בדומה לכך, במקום לציין כאן את שמותיהם של רוב או כל ערכי המינים בסוג מסוים, עדיף פשוט לבקש כך לדוגמה: "מיני הברבור".

רשימות נוספות לערכי בעלי חיים חסרים נמצאות בדפי המשתמשים H. sapiens (וכן כאן) ו-Manedwolf ובקטגוריות: קטגוריה:ארץ ישראל: יונקים, קטגוריה:ארץ ישראל: עופות, קטגוריה:ארץ ישראל: זוחלים, קטגוריה:ארץ ישראל: חולייתנים בעלי דם קר של מים מתוקים, קטגוריה:יונקים מימיים, קטגוריה:יונקים ימיים וקטגוריה:ברווזיים.

דגים[עריכת קוד מקור]

מגפיראניה (אנ') - גיטרניים (אנ') וגיטרן (אנ') - מלאכי (דג) (נקרא בטעות סקלר על שם המין P. scalare) (אנ') משפחות וסדרות שונות של מקריני סנפיר - משפחת Serrivomeridae (אנ') - ‏Caranx latus (אנ') - בוניטו אטלנטי (אנ')

Bagarius yarrelli (אנ') ‏ -Plotosus (אנ') ‏ - Ictalurus punctatus (אנ')

חסרי-חוליות[עריכת קוד מקור]

- סדרות ומשפחות הדיונונים - רפיוניתאים (אנ') - אלמוג פרגול - בוטריליים (אנ') - אקרית החלודה (Phyllocoptruta oleivora) - חגביים (אנ') - פרחית הפרג (אנ') - כינת הגוף (אנ') - עש הבגד (אנ') - קדמום יהודה (Levantina hierosolyma) - קדמום השומרון (Levantina caesareana) - ברחול המדבר (Eremina desertorum) - לבנונית (חלזון) (אנ') - ‏Vampyromorphida (אנ') - ‏Maja (אנ') ו-Maja squinado (אנ')‏ - Sepiola (אנ') - ‏Palaemon elegans (אנ') - ‏Magicicada (אנ') - ‏Araneus diadematus (אנ') - ‏Lethocerus (אנ') - Meganisoptera (אנ') - ‏Eurypterids (אנ') - ‏Sea snail (אנ') - - ‏Brachyura (אנ')

עופות[עריכת קוד מקור]

Neophema (אנ') - ‏Tachornis (אנ') - ‏Thectocercus acuticaudatus (אנ')

שתאי (אנ') - חצוצרן חרמון (אנ') - ‏Acanthis flammea (אנ') - ‏Carpodacus erythrinus (אנ') - ‏Cracticus (אנ') - ‏Serinus pusillus (אנ') - ‏Serinus Serinus (אנ') - ‏ (אנ') - Icterus bullockii (אנ')
רוד איילנד לבן (אנ')
צוללן שחור גרון (אנ') - שחף שחור (אנ') - ‏Larus heuglini (אנ')‏ - Pterodroma phaeopygia (אנ')

Micrastur (אנ')

זוחלים ודו-חיים[עריכת קוד מקור]

דמויי תנינים (אנ') - לטאות לבה (אנ') - עכסן עכני (אנ') - נחש זמורה (סוג מהסוגים Ahaetulla, Chironius, Oxybelis, Imantodes) - נחש ביצים מסוג Dasypeltis (אנ') - ‏Eurycea (אנ')

  • זוחלים ודוחיים קדומים
מינים חסרים בסדרת הפטרוזאורים (בין הנפוצים: אורניתוקרוס (אנ') - משפחת Thalattosauria - משפחת Metoposauridae - משפחת Euparkeriidae - דקוסאורוס (אנ') - ‏Anatosuchus (אנ') - ‏Postosuchus - ‏Ornitholestes - ‏Liopleurodon - ‏Diplocaulus - ‏Tylosaurus - ‏Carnotaurus - ‏Muttaburrasaurus - ‏Leaellynasaura - ‏Petrolacosaurus - ‏Maiasaura - ‏Inostrancevia - ‏Scutosaurus - ‏Ophthalmosaurus - ‏ Cryptoclidus
ליצורים נוספים ראו גם את הסדרה ללכת עם דינוזאורים וסדרת ההמשך וללכת עם מפלצות (אנ')

יונקים[עריכת קוד מקור]

יונקים ארסיים (אנ')Sylvilagus aquaticus (אנ')Phaner (אנ') - ‏ Avahi (אנ')‏ - Didelphis (אנ') - אופוסום וירג'יניה (אנ') - - עכבר הקנגורו (אנ') - אנומלור (אנ') - ‏Marmotini (אנ') - טופיה (סוג) (אנ')

  • יונקים קדומים
משפחת Pampatheriidae -‏ Chamitataxus (המכונה Bengali Badger) - עצלן ימי (אנ') - ממותת הערבות (אנ') - ‏Platygonus (אנ') - ‏Livyatan melvillei (אנ') - ‏Cervalces (אנ') - ‏Mixotoxodon - ‏Eurohippus - ‏Leptictidium - ‏Ceratogaulus - ‏Uintatherium - ‏Arctocyon - ‏Arsinoitherium
ראו יונקים נכחדים נוספים בסדרות ללכת עם חיות וללכת עם אנשי מערות (אנ')

שונות[עריכת קוד מקור]

האבולוציה של הסוס (אנ') - כואנופלגלטה (אנ') - אמיליאנה אקסלי (אנ') זן של קוקוליתופורידים - עינן ירוק (Euglena viridis, כרגע מפנה לערך Euglena) -‏ Pseudogymnoascus destructans (אנ')‏ - הכלאה או בן-כלאיים (אנ') - "התקהלות נגד טורפים" או "התגודדות" (אנ') - ‏Nephridium (אנ') - ‏Scute (אנ') - קרני אייליים (אנ')