פרסי המוזיקה היוונית של MAD TV

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פרסי המוזיקה היוונית של MAD TV
MAD Video Music Awards
תיאור פרסים שנתיים בתחום המוזיקה היוונית המוענקים על יד ערוץ המוזיקה היווני MAD TV
מיקום הטקס אתונה
מדינה יוון
הגוף המעניק MAD TV
נוסד 2004
http://www.videomusicawards.gr

טקס פרסי המוזיקה היוונית של MAD TV (בקיצור: טקס פרסי המוזיקה היוונית) (באנגלית MAD Video Music Awards, בקיצור MAD VMA) הוא טקס שבו מוענקים פרסי מוזיקה לאמנים יווניים על ידי ערוץ המוזיקה היווני MAD TV. הטקס החל בשנת 2004 ביוזמת MAD TV, שמארגן ומשדר את הטקס כל שנה בחודש יוני. משנת 2011 הטקס נערך בחסות חברת התקשורת וודאפון, לה יש קשרים עסקיים עם MAD TV. בשנים אלה נקרא הטקס MAD Video Music Awards by Vodafone, עם ציון שנת הטקס.

הטקס הוא האירוע המרכזי של MAD TV, ובדומה לטקס פרסי הווידאו קליפים של MTV הוא מלווה בהופעות חיות של מוזיקאים ואמנים ומעניק פרסים לאמנים, בין היתר, עבור וידאו קליפים.

זהו טקס פרסי המוזיקה היחיד ביוון והוא מנוהל על ידי גוף פרטי. זאת לאחר שאירועי "טקס פרסי האריון" מטעם הפדרציה לתקליטים של יוון הופסקו ב-2007.

הזכייה בכל קטגוריה נקבעת באמצעות בחירת קהל הצופים של MAD TV כאשר בכל קטגוריה חמישה מועמדים לזכייה. הבחירות נעשות באתר האינטרנט של הטקס, באתר וודאפון היווני, או על ידי שליחת מסרון. בקטגורית שיר השנה, שנוספה ב-2013, הקהל בוחר שיר לזכייה מתוך 50 שירים ("Top 50") שנבחרו מראש על ידי "MediaInspector".[1]

קטגוריות שהיו נהוגות בעבר כוללות את "קליפ המוזיקה האלטרנטיבית הטוב ביותר", "מילות השיר הטובות ביותר", "הלחן הטוב ביותר", "הציטוט הטוב ביותר", "בימוי הקליפ הטוב ביותר", "הקליפ האמנתי הטוב ביותר", "הקליפ הסקסי ביותר", ו"שיר השנה של MAD RADIO".

מלבד ב-MAD TV, וב-MAD RADIO ביוון הטקס מועבר בשידור חי גם בקפריסין החל מ-2005, בבולגריה החל מ-2009, ובסטרימינג באתר האינטרנט של MAD TV. בארץ הטקס שודר ב"רדיו כחול יוון" ב-2012.

קטגוריות הזכייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "MediaInspector" הוא גוף רשמי ביוון המספק מידע עדכני על שידורי הרדיו והטלוויזיה במדינה.