שיחה:אריה נייגר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות?[עריכת קוד מקור]

פרט להיותו עו"ד בולט, נייגר הינו פעיל בולט במערך המילואים של צה"ל. הדבר ניכר הן בפורום המג"דים ובחוק המילואים בהם היה מעורב. בהתחשב בכך שהוא גם מח"ט מיל' הרי שהוא מספיק חשוב בכדי לקבל ערך.פרל - שיחה 07:09, 14 במאי 2012 (IDT)

הערך לא מתאר כרגע את פועלו לא במערך המילואים (מלבד השירות בו) ולא מתאר את פועלו בתחום המשפט. יש להרחיב בנושאים אלה, בתקווה שאלה ישפכו אור על חשיבותו האנציקלופדית של הערך אודותיו. גילגמש שיחה 07:43, 14 במאי 2012 (IDT)
לי חשיבותו ברורה מפעילותו בפורום קציני המילואים שנים רבות. יש כאן מאות אם לא אלפי ערכי אישים שנופלים ממנו בחשיבותם. איתן - שיחה 20:38, 14 במאי 2012 (IDT)
אני מתייחס לשאלת החשיבות לבקשת כותב הערך. כעורך דין אין הצדקה לכתוב ערך על נייגר והייתי מצמצם את ההתייחסות לכך בערך למינימום ההכרחי. אפשר שפועלו בתחום המילואים מצדיק ערך, ובכל מקרה נראה לי שכדאי להוסיף עליו מידע בגוף הערך. איתן, אם אתה יודע על כך אולי תוכל גם אתה להוסיף. יואב ר. - שיחה 21:07, 14 במאי 2012 (IDT)
פיקודו על חטיבת צנחנים במילואים ועצם חברותו בפורום קציני המילואים אינם מספיקים לפי הסטנדרט המקובל אצלנו. האם עשה משהו משמעותי במסגרת פעילותו פורום? נרו יאירשיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ב • 12:02, 15 במאי 2012 (IDT)
עוד אלוף משנה מתוך אלפים. גם אם יש לו חשיבות כתוצאה מפעילות אחרת, דבר שאינו נראה כרגע, התבנית הצבאית בוודאי אינה מוצדקת. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 02:01, 17 במאי 2012 (IDT)
לא הבנתי מה הבעייה עם התבנית הצבאית. לטעמי מוצדק להכניסה בלי קשר לשאלת החשיבות. יואב ר. - שיחה 15:00, 17 במאי 2012 (IDT)

נראה כפרסום יחצני? עדיף שיעבור ללינקדאין 81.218.105.50 12:48, 14 במאי 2012 (IDT)

נייגר הקים את פורום המגדים ועמד בראשו עד שהתמנה למח"ט מילואים(ואז שם הפורום שונה לפורום המגדי"ם והמחטי"ם) היה הראשון לפתוח בשיח המילואים ולהציע רפורמה (עמוס הראל, הארץ, 2 ביוני 2005) בשנת 1997 פרש מפורום המגדי"ם והמחטי"ם במילואים ומאז הוביל את הפורום איתי לנדסברג. מכל המקורות ברשת עולה כי היה הגורם הדומיננטי ברפורמת המילואים והדובר הבולט של קציני המילואים הבכירים בנושא המילואים. מפקדי חטיבות צנחנים זכו ערך אף אם לא התבלטו בנושא כלשהו ובוודאי שנייגר נראה מתאים. אוריתותח (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

כל מילה בסלע. נייגר הינו חוקר של תחום המילואים אשר צמח בו ומכיר אותו על בוריו. הוא פעיל בנושא והרפורמה, הפורום והפיקוד על החטיבה כמו גם תמיכתו בסגן שדיאל הינם בעיני כשלעצמם מזכים בערך על היותו פעיל בולט בתחום חברתי (לדידי, וכל אחד רשאי לחלוק עלי, שירות המיל' הוא לא רק צבאי נטו אלא גם חברתי אזרחי). אגב, כאשר מדברים עם ותיקי הצנחנים משנות השבעים שמונים בסדיר ובמיל' נייגר הוא שם דבר, ולא בכדי שימש יועץ לכתבים וחוקרים של תחום המיל' כמו עפר שלח ועמוס הראל. פרל - שיחה 22:20, 15 במאי 2012 (IDT)
בלי לזלזל באיש (אני באמת מעריך אותו), "יועץ של כתב" - זה לא טיעון חשיבות אנציקלופדית קביל. אשמח אם תספר לנו יותר על מחקריו, כתבי העת שבהם פורסמו מחקרים אלה, המוסד שמטעמו הוא חוקר וכיוצא בזה. תודה. 94.159.150.94 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

נייגר אינו איש אקדמיה, הוא פעיל ציבורי חברתי שתרומתו לשיח המילואים ולרפורמה היא המשמעותית ביותר, מחוץ לממסד הצבאי והפוליטי. היותו מפקד חטיבת צנחנים במילואים אינו ענין של מה בכך. מכון שיש "אלפי אלופי משנה" אך רק עשרות מפקדי חטיבות בכלל (ובודדים בצנחנים בפרט) שמילאו תפקיד זה במסגרת שירות מילואים. פורום המגדי"ם הוקם מתוך ההגנה על סגן שדיאל (זו היתה הפעילות הראשונה של פורום המגדי"ם, שנייגר יזם וארגן. כמו שעמוס הראל במאמרו מציין, נייגר היה הראשון שבמאמר מ - 1995 הציע מודל חדש לצבא המילואים. מאז הוביל בנוכחות תקשורתית אינטנסיבית בנושא המילואים, בכול סוגי המדיה. אוריתותח - שיחה 13:04, 17 במאי 2012 (IDT)

תקנו אותי אם אני טועה אבל ברגע שהיו כאן שתי תגובות (איתן ואוריתותח) שהינן בעד השארת הערך התבנית על החשיבות צריכה לרדת. אם אני טועה אני מצטער ונמשיך בדיון.פרל - שיחה 13:58, 17 במאי 2012 (IDT)

אוריתותח הוא משתמש שנרשם לפני יומיים ואין לו זכות הצבעה (אין לו שלושה חדשי פעילות ו-100 עריכות לפחות), ולכן לפי כללי ויקיפדיה תמיכתו בחשיבות הערך איננה יכולה להיחשב. לגבי איתן יחליט לאסתם. פרל, האם אתה יכול להרחיב את הערך בנוגע לפעילות נייגר בפורום המילואים ולהוסיף פרטים (ואסמכתאות) שם? זה להבנתי החלק היחיד בערך שיכול להבדיל אותו מערכים פוטנציאליים על עוד מאות מח"טים במילואים - וזה מה שדרוש כדי למנוע את מחיקתו. יואב ר. - שיחה 15:06, 17 במאי 2012 (IDT)
הרחבתי את פועלו בערך. מקווה שזה יספיק. אני שוב מעלה את התהייה מדוע לאנשים אחרים עם רזומה פחות מהקמת פורום המג"דים ברורה חשיבות הערך שלהם ופה צריך להבהיר. אבל עשיתי כמיטב יכולתי. פרל - שיחה 18:35, 17 במאי 2012 (IDT)
'הרפורמה במערך המילואים' מספיק חשוב בשביל להשאירו? כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 16:57, 18 במאי 2012 (IDT)

נכון שאינני ותיקה ונכון שהצטרפתי לפני שלושה ימים. אבל אני מכירה את נייגר (לא אישית) מאז תפקידי באכ"א. איך אפשר להתעלם מההשפעה הקריטית שלו על עולם המילואים? צריך רק לקרוא במקורות של פרל כדי לדעת עד כמה האיש היה דומינטי ולמעשה המוביל בעולם המילואים. אנחנו באכ"א בהתחלה חרדנו ממנו כי היה מאוד משפיע. אח"כ הבנו שהוא אמיתי. אגב, ראש אכ"א אלעזר שטרן היה פקוד שלו: נייגר היה מ"פ ושטרן היה סגן שלו ונייגר השפיע עליו מאוד. עקבנו אחר הופעותיו בתקשורת ומה שמופיע באסמכתאות זה אפס קצה של הופעותיו. אין זכר להופעותיו בפופוליטיקה בענין שדיאל ובאין סוף תוכניות רדיו. ייתכן שהשיקולים האנציקלופדיים רחוקים ממני אבל אני לא מבינה איך אלופי משנה שבכלל לא הכרנו לא הותירו שום חותם (לא רוצה לתת דוגמאות, הכל מופיע) זכו לערך. למרות מעמדי "הנחות" באנציקלופדיה החלטתי להביע דעתי כי אני חוששת שלא נעשתה בדיקה מעמיקה לגבי נייגר אשר ללא ספק הוא דמות בולטת (ונכון שגם שנויה במחלוקת, בעיקר במחלוקות שלו עם האלוף במיל שטרן)אוריתותח - שיחה 20:14, 18 במאי 2012 (IDT)

תודה על תגובתך. מעמדך בויקיפדיה איננו נחות. לפי הכללים את יכולה לעת עתה רק להביע דעה על חשיבות הערך מבלי שהיא תספיק לביסוס חשיבותו. אם תוכלי להרחיב את הערך ולכלול בו את מה שכתבת כאן - בגיבוי אסמכתאות - כי אז זה מה שיכול להביא לשימור הערך. יואב ר. - שיחה 22:30, 18 במאי 2012 (IDT)
אני מצטרף ליואב. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 22:31, 18 במאי 2012 (IDT)
אני מוכרח לומר שהדבר חורה לי. גם כעורך בויקיפדיה וגם כאיש מילואים שעושה מילואים בצנחנים (בחטיבה מקבילה לזו שעליה פיקד נייגר). כל דבריה של אוריתותח מקובלים עלי. מה גם שאני שואל איזו מן אנציקלופדיה רוצה ויקיפדיה העברית להיות? מדוע אין ויכוח על קיום הערך של איתי טיראן ואושרי כהן? האם לפרט הנ"ל יש ערך אנציקלופדיסטי - נועם טור? אני לא מתכוון לפגוע כאן באיש ואם לא שכנעתי אז כרגיל אקבל את דין התנועה, אבל ברצינות, לשאול האם לרפורמת המיל' יש חשיבות כערך והאם למי מיוזמיה מגיע ערך זה בעיני עוד מסמר על ארון הקבורה של החברה הישראלית. בקיצור, כשלאנשים שציינתי יש ערך אז גם לנייגר צריך להיות. אם למישהו יש בעייה עם פרטים שלא מופיעים בערך או אם נוסח ניחא, אבל לדידי אין שאלת חשיבות. הוא חשוב נקודה. פרל - שיחה 15:26, 19 במאי 2012 (IDT)
מטרת הדיון כאן איננה לזלזל בתרומתם החשובה של חיילי המילואים. הנקודה היא שלא ניתן לכתוב ערכים על עשרות ומאות מהם, אלא רק על הבולטים. האם לדעתך יש לנייגר (ולבודדים נוספים כמוהו) יש חשיבות ייחודית בשל פעילותו בתחום המילואים, או שניתן לומר זאת על אנשים רבים? אם הדבר הראשון הוא נכון, אפשר שאתמוך בחשיבות הערך. לאסתם, תן בבקשה עוד יום או שניים לדיון החשיבות כאן. יואב ר. - שיחה 18:23, 19 במאי 2012 (IDT)
כן אני משוכנע שהיתה לו חשיבות בשל פעילותו בתחום המילואים. גם לא חשבתי שמזלזלים בתרומת המילואימניקים כאן. אני מצטרף לבקשה של יואב להארכה ביום או שניים נוספים את דיון החשיבות. תודהפרל - שיחה 19:38, 19 במאי 2012 (IDT)

אני מרגישה שהוויכוח הלך יותר מדי לכיוונים ערכיים. השאלה היא לא חשיבות המילואים אלא השפעת נייגר עליו. יש לכך שלש סיבות (והכל מופיע בתקשורת וברשת ורק תקראו את המקורות והקישורים שהעורכים צרפו לערך): הוא הראשון שארגן פורום של קציני מילואים בכירים ליצירת מהלך אפקטיבי (לא כמו אוספי החתימות לעצומות למיניהן) כשיצא להגנת שדיאל, הגיש בג"צ בשם כל מגדי המילואים בצנחנים נגד הפצ"ר במסגרת המאבק נגד המשפטיזציה של צהל. יזם ביחד עם פרופ' קרמניצר הצעת חוק המגבילה אפשרות לשפוט חיילים ומפקדים על עבירות שעשו מזמן פעילות מבצעית (ההצעה לא עברה בגלל התנגדות הפצר אורי שהם שהעדיף להעביר את חוק חסיון התחקיר המבצעי). זו היתה ההתארגנות שהולידה את הפורום. שנית, בלט בשיח המילואים בתיקשורת. מאמרו בהארץ ב1995 "המודל האמריקני" פורסם מייד אחרי שמבקרת המדינה בן פורת גילתה בעית "חוסר מוטיבציה" ביחידות המילואים, היה הראשון שקרא לתגמול. שלישית, היה אינסטרומנטלי בגיבוש המודל החדש בצוות החשיבה של אריאל היימן ובוועדת ברוורמן. חוץ מהקמל"ר, הוא היה מפקד המילואים הבכיר בצוותים אלה והנציג האותנטי של המילואמניקים. בקיצור, קטונתי, אבל שלפחות יהיה לכם מידע רחב יותר להחליטאוריתותח - שיחה 23:33, 19 במאי 2012 (IDT)

נייגר איננו זכאי לערך בשל פעילותו כעורך דין (ואני צמצמתי את החלק הזה בערך עליו). אפשר כנראה לשפר את החלק בערך העוסק בפועלו למען חיילי המילואים, וחבל שהתומכים בחשיבות הערך כאן לא עשו זאת במקום לנמק בדף השיחה ולהפנות אותנו באופן כללי למקורות. עם זאת, מהעיון בערך ובאסמכתאות שבו שוכנעתי שנייגר מילא תפקיד חשוב וייחודי בקידום האינטרסים של משרתי המילואים יותר מכל אדם אחר זולת קציני המילואים הראשיים (הזכאים לערך מתוקף התפקיד הצבאי שלהם). מטעם זה אני מסכים שיש לערך עליו חשיבות אנציקלופדית. יואב ר. - שיחה 00:07, 20 במאי 2012 (IDT)
אני מניח, אם כן שלאור תמיכתך ותמיכתו של איתן ניתן להסיר את תבנית החשיבות? תודה. פרל - שיחה 01:12, 20 במאי 2012 (IDT)
אני רואה שחצי חציל כבר הוריד אותה. מוטב היה להשאיר זאת ללאסתם, שהוא המפעיל המחליט על תוצאתם של דיוני החשיבות.. יואב ר. - שיחה 10:29, 20 במאי 2012 (IDT)
אני מסכים עם יואב. לא סתם מבצע את העבודה לשביעות רצון הקהילה. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 10:33, 20 במאי 2012 (IDT)
לא ידעתי. אין לי בעיה שתחזירו אותה. חצי חציל 15:03, 20 במאי 2012 (IDT)
שאלתי את לאסתם והוא מסכים להסרת התבנית. יואב ר. - שיחה 15:41, 20 במאי 2012 (IDT)
חברים, הכל בסדר. התבנית הוסרה הבוקר לאחר שבוע של דיון, ולאחר שנמצאו שני ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שהביעו תמיכה מנומקת בהשארת הערך. Lostam - שיחה 15:42, 20 במאי 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 02:59, 16 בפברואר 2014 (IST)