שיחה:בית החינוך ע"ש א"ד גורדון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בית הספר היה הנציג לזרם החינוך לילדי עובדים של תנועת העבודה. הזרם המשפיע ביותר בתקופת היישוב. זרם שהוציא ממנו את רוב המנהיגות הישראלית הצבאית, כלכלית ומנהיגות בתחומים נוספים. יש חשיבות למידע, למרות שאפשר לשלבו בערך זרם העובדים ליז'אנסק - שיחה 11:09, 6 באפריל 2008 (IDT)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: הערך אמנם זקוק לשכתוב רב, אך אין הדבר מעיד על חשיבותו. לבית הספר חשיבות בהיסטוריה של החינוך בישראל - הוא ממייצגי זרם העובדים בחינוך (בתקופת שיטת הזרמים בחינוך). ראו גם מידע בקישורים החיצוניים שצרפתי. בברכה, גברת תרדשיחה 11:12, 6 באפריל 2008 (IDT)

בערך של יצחק רבין רשום שבית הספר נוסד בשנת 1924. האם גברת תרד מעלי רשמה שהוא נוסד ב 1933? 21:50, 23 באפריל 2008 (IDT)

נדרשים תיקונים[עריכת קוד מקור]

ראשית - בית הספר , בעקבות הרפורמה, עבר להיות 9 שנתי כלומר כולל גם חט"ב ולא כפי שכתוב שכיתות ז-ח עזבו. כמו כן, חסרה שורה שכן תיאור חברת הילדים מתחיל ב"קים חברת ילדים..." חוץ מזה כתוב בשפה לא מקצועית מספיק. בית הספר הזה הוא פנינה - וחשוב לעדכן את הערך שלו וליצגו נאמנה.

ענבר אביטל, בוגרת בית הספר

נדרשים תיקונים מהותיים, עריכה ושכתוב.[עריכת קוד מקור]

גם אחרי התיקונים העובדתיים הרבים, שהכנסתי היום, הערך עדיין כתוב גרוע, ונותרו בו עוד טעויות עובדתיות.

נמנעתי מלמחוק את מרבית החלקים הבלתי ראויים, והייתי מעדיף שמישהו ממערכת הוויקיפדיה יעשה את זה.

אין לוויקיפדיה מערכת. אם אתה חושב שיש חלקים לא ראויים אתה רשאי לערוך אותם כרצונך. Shefshef : השיחה והחזון 23:38, 25 באוקטובר 2008 (IST)

תיקנתי חלק נכבד מן הערך.[עריכת קוד מקור]

אני לומד בבית הספר הזה, אז יש לי קצת ידע לגביו. גם שיניתי את לשון הערך ללשון הווה, אני לא רואה למה הוא היה בלשון עבר מכתחילה.

שנת הקמה[עריכת קוד מקור]

באתר בית הספר כתוב שנוסד בשנת 1931 ובערך כתוב 1924. מי צודק ? מיקיMIKשיחהפרסום בויקיפדיה - המכה הבלתי כתובה • 03:49, 21 במרץ 2009 (IST)

אני חושב ש-1931 כי עכשיו מקיימים כנס מחזורי בית חינוך לדורותיהם, ומצויין שהמחזור הראשון הוא מחזור 1931. מחקתי בגוף הערך את שנת המעבר לרחוב הירקון. היה כתוב 1992, אבל אני בעצמי למדתי בבית הספר שם לפני כן ולכן זה לא נראה לי אפשרי. אם מישהו יודע מה התאריך האמיתי הוא מוזמן לעדכן. --Yinonc - שיחה 22:52, 25 במרץ 2009 (IST)

הסיבה שכולכם מתבלבלים היא שהיה יותר מבית חינוך אחד לילדי עובדים. למיטב ידיעתי, איפה שרבין למד זה לא בית הספר הזה ("צפון"). הוא למד עם סבתא שלי בכיתה אז כשתחזור מארה"ב אשאל אותה ואולי אכתוב ערך על ביה"ס ההוא שבו למד רבין באמת ועוד רבים חשובים. זה היה מוסד מאד מכונן. בית החינוך שלהם (שנקרא אז מרכז אם אינני טועה) היה איפה שהיום הבית הפתוח בת"א ועד לא מזמן היה בי"ס דב הוז.--מיתרפ - שיחה 23:28, 4 באפריל 2009 (IDT)

איזה ערך סלט[עריכת קוד מקור]

אני מוסיפה לו תבנית ערך בעייתי. אין הסבר ברור מה ההיסטוריה של ביה"ס ומה קורה היום. משום מה מישהו החליט שזה "בית החינוך לילדי עובדים" ולא כך! זהו רק אחד מכמה וכמה שהיו ורובם נסגרו. צריך להוסיף בכלל על כל הרציונל של בית החינוך לילדי עובדים. --מיתרפ - שיחה 23:32, 4 באפריל 2009 (IDT)

רק את תוכלי לשפר את הערך, אל תחכי שמישהו אחר יעשה זאת. דוד שי - שיחה 23:59, 4 באפריל 2009 (IDT)

הבעיה היא שאני לא יודעת מספיק. על בית הספר א.ד. גורדון אני לא יודעת כלום למען האמת. אני כן יודעת קצת על בית הספר שסבתא שלי למדה בו אבל יותר בכיוון של סיפורים ורוח המקום מאשר פרטים אינציקלופדיים. אחרי שתחזור מארה"ב אתחקר אותה קצת ואעשה ערך כמו שצריך. --מיתרפ - שיחה 14:52, 5 באפריל 2009 (IDT)

צביון בית הספר[עריכת קוד מקור]

"צביון בית הספר" - ארוך ומפורט מידי. צריך להפריד בין ההיסטוריה ובין המצב כיום. מיקיMIKשיחהפרסום בויקיפדיה - המכה הבלתי כתובה • 18:48, 22 באפריל 2009 (IDT)

פיצול[עריכת קוד מקור]

אחרי סיום העבודה על הערך צריך לפצל לשתי ערכים: בית הספר הספציפי ובתי חינוך לילדי עובדים. מיקיMIKשיחהפרסום בויקיפדיה - המכה הבלתי כתובה • 18:49, 22 באפריל 2009 (IDT)

כמו שבטח ראית זה בדיוק מה שכתבתי. אם ישלך את הידע הדרוש אתה מוזמן ובכל מקרה אתה מוזמן לעשות זאת באופן ראשוני כלשהו גם אם אין לך כל כך הרבה ידע. כשאתפנה לזה אעזור גם.--מיתר פלדמן - שיחה 23:21, 22 באפריל 2009 (IDT)
כן, ראיתי. מקווה שאתפנה לזה בימים הקרובים, בלי נדר. מיקיMIKשיחהמתקפת איכות/הודו - הצטרפו עכשיו! • 08:10, 24 באפריל 2009 (IDT)
מיקי, אל תאמר אעשה כשאפנה, שמא לא תפנה. תומר א. - שיחה 02:40, 22 באוגוסט 2009 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 14:33, 30 בדצמבר 2013 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בית ספר בשם א.ד. גורדון בירושלים ברחוב מול בית הקברות המוסלמי שבממילא ומאחורי משרד המסחר והתעשיה לא מוזכר בשום מקום. למדו בו ילדים משכורת ממילא ומשכנות שאננים, שיעורי הספורט השתמשו במתקנים של ימקא. דווח על ידי: בתיה בן זאב 89.139.130.173 09:02, 16 בפברואר 2014 (IST)

אני מקווה שמישהו ירחיב על בית הספר הזה, אם יש לו חשיבות אנציקלופדית. גילגמש שיחה 05:24, 24 בפברואר 2014 (IST)


חסימה באפשרות להרחיב.[עריכת קוד מקור]

לפני כחודש הרחבתי בערך זה בתת הכותרת "חברת הילדים והוועד הפועל" וכתבתי את הדבר הבא:

אסיפה שנתית של חברת הילדים מתקיימת פעמיים בשנה ובה מתכנסים תלמידי בית הספר לבחירת הוועד הפועל הבא ולדון בעניינים שונים שעל הפרק. באסיפה הכללית יש זכות לכל תלמיד ו/או מורה להגיש שאילתה לוועדות חברת התלמידים. את האספה מנהלים מזכירי החברה, תלמידים הנבחרים לעמוד בראש הוועד הפועל. בכל אספה נהוג היה שיושב ראש כל ועדה וועדה הגיש דין וחשבון לקהל בוחריו על פעילות הוועדה. לכל ועדה "הוצמד" "מורה עוזר", אשר תפקידו לסייע למרכזי הוועדה לנהל את הישיבות המתקיימות בכל יום ג', ולחשוב ביחד על הפעילויות שעלו בוועדה ובדרכים להוציאן אל הפועל. הוועד הפועל מורכב מ20 ילדים בדרגים הגבוהים, 2 ילדים לכל וועדה (סך הכל 9 וועדות) ושני מרכזי חברה אשר תפקידם להיות מנהיגי החברה והאחראים על שלל הוועדות. הוועד הפועל מורכב מ20 ילדים בדרגים הגבוהים, 2 ילדים לכל וועדה (סך הכל 9 וועדות) ושני מרכזי חברה אשר תפקידם להיות מנהיגי החברה והאחראים על שלל הוועדות. להלן פירוט הוועדות ע"פ אתר בית החינוך: https://www.tlv-edu.gov.il/sites/gordon/Pages/default.aspx

  • וועדת ביקורת- העברת הביקורת על הוועד הפועל (מאין מבקר המדינה, מבקר החברה) * וועדת ספורט- אחראית לפעילות הספורטיבית בביה"ס ומארגנת טורנירים ,חלוקת מגרשים ותחרויות
  • וועדת נוי וקישוט- כשמה כן היא....דואגת לתפאורה הבית ספרית, במה בחדר האכל, מסדרונות וכד'
  • וועדת פינת חי- דואגת לטיפוח פינת החי, מארגנת פעילויות ותורנויות האכלת בעלי החיים ופיתוח הפינה.
  • וועדת תרבות- מקיימת פעילות תרבותית בה נוטלים חלק התלמידים כגון מסיבות, אירועים לפני חגים וכו'. בנוסף הוועדה אחראית על תרבות ומסורת בית החינוך.
  • וועדת שירה בציבור- וועדת בת של תרבות, מכינה את השירה בציבור המתקיימת לילדי בית החינוך כל יום שישי בחדר האוכל, בשעה זו התלמידים מתגבשים ושרים בקולות. הוועדה אחראית על שמירת מסורת השירה בציבור של בית החינוך.
  • וועדת מערכת- אחראית לעיתון "מעשים" הנקרא בכל יום בשעת ארוחת הצהרים.
  • וועדת חדר אוכל- אחראית לטיפוחו ושמירתו של חדה"א, עורכת סקרים ו"מטפלת" בתפריט.
  • וועדת ספריה ומחשבים- מסייעת בארגון הספריה, ממליצה על ספרים חדשים ועורכת מבצעים בנושא. הוועדה גם דואגת לתקשוב בית הספר ולחדר מחשבים בבית הספר.

היום נכנסתי להתרשמות בדף וגיליתי שכל זה נמחק... ישר כתבתי את הדבר הזה ששמרתי על דף word העתק מדויק שלו. ועכשיו כש אני נכנס שוב אני מקבל הודעה על כך שאני לא יכול להעלות דבר מחדש ללא שיאושר בשיחה. אני תלמיד בית החינוך וכן בעל תפקיד בכיר בוועד הפועל ואיני מבין למה אני לא יכול להעלות את זה מחדש. האם מישהו יכול לגרום לכך שאני יוכל מחדש להעלות את זה או שיסביר לי למה אני לא יכול להעלות את זה מחדש?

תודה רבה שגיא שיוביץ

זה תוכן לא אנציקלופדי ולכן לא התקבל. גילגמש שיחה 22:42, 19 ביולי 2015 (IDT)