שיחה:בעז אוקון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מהערך:

"באחד מפסקי הדין שלו, ביחד עם השופטים מוסי ארד ואוני חבש, כתב שיש לבחון את מדיניות הריסות הבתים וטען ששורש הבעיה בקושי להשיג רשיונות בנייה ‏‏[1].
בשנת 2007 החל לשמש כפרשן משפטי בעיתון "ידיעות אחרונות". באחד ממאמריו שהתפרסם בעמוד הראשון של עתונו ביוני 2008 כינה את כביש 443 "כביש אפרטהייד" בשל האיסור שהוטל על פלסטינאים לנוע בו, וקרא לציבור להחרים את הכביש עד שיוסרו המגבלות ‏‏[2]."

אני חושב שציטוט סלקטיבי של שני המקרים הנ"ל לא עוזר לערך להיות ערך אנציקלופדי. אם יש אג'נדה שמקור רציני הראה שעוברת בפסיקותיו\מאמריו מן הראוי לכתוב על כך. אחרת - ציטוט של שתי התבטאויות שנויות במחלוקת שלו אין מקומן בערך. יוסאריאןשיחה 11:12, 23 ביולי 2008 (IDT)

אכן אתה צודק, למרות שאיני מבין מה סלקטיבי כאן. נעשה המירב כדי לבדוק שאכן האמירות מבטאות את השקפת עולמו ופסיקתו ודברים לא הוצאו מהקשרם. נכון שזה לא מבטא את כל השקפת עולמו, אבל הויקיפדיה היא עדיין אנציקלופדיה בהתהוות ואם נדרוש שהכל יהיה מושלם לפני שנרשה לכתוב משהו, לא ייכתב דבר. השקעתי יותר משעה בחיפוש חומר רלונטי וכתיבתו באופן מאוזן. אם אתה חושב שטעיתי וניתן לכותבו באופן יותר מאוזן עשה זאת. אם אתה מוכן לחפש עוד חומר ולהוסיפו לערך, אדרבה נשמח. אבל אם מה שאתה רוצה זה לזרוק לפח את העבודה שלי, אז תודיע לי מראש שאיני רצוי כאן ולא אחרי שאני משקיע את הזמן שלי. יעקב - שיחה 12:22, 23 ביולי 2008 (IDT)
יש בעיה - אני לא יכול להודיע לך מראש שהחומר שהוספת לא מתאים כי היכולת הנבואית שלי נפגמה לאחרונה ואני לא יודע איזה חומר אתה עומד להוסיף. אומר גם שמבחינתי אתה מאוד רצוי פה כל עוד אתה עוזר ועושה עבודה ראויה ומתדיין באופן ענייני בדפי השיחה. ולגופו של עניין - הביקורת שהעברתי על הערך היתה פחות על הסלקטיביות שבבחירה או על האיזון ויותר על התוכן. רוצה לומר - גם אם תעבור ותוסיף לערך קיצור של כל פסקי הדין והמאמרים שכתב זה יהיה רק סיכום של כל אלה ולא ערך אנציקלופדי. ערך שכזה אמור להצביע על איזה שהוא קו ייחודי לפסיקותיו ו\או למאמריו, אם יש כזה שנזכר במקור רציני כלשהוא. ערך שכזה, אם ייכתב, יכול להביא דוגמאות ספורות על מנת לבסס את טענתו זו ולהדגים אותה, בעדיפות לדוגמאות שהמקור הרציני אותו הביא מצטט בעצמו. כאמור - מה שיש כרגע בערך לא עומד בקריטריונים שכאלה וחבל. יוסאריאןשיחה 12:33, 23 ביולי 2008 (IDT)
זה אכן חבל, אולם אני חולק על עמדתך שעדיף שלא נדע כלום על פסיקותיו. הוא נתן כמה פסיקות מעוררות עניין ציבורי וכתב מאמרים שהגיעו לכותרת ומי שרוצה לדעת על האיש צריך לדעת עליהם. כך עשינו בערכים רבים שכן לא כל אחד הוא הרב עובדיה יוסף שיש עליו שפע מאמרים המנתחים את פסיקותיו. יעקב - שיחה 16:34, 23 ביולי 2008 (IDT)

שופט גם בשנים 2004-2006[עריכת קוד מקור]

אוקון המשיך להיות שופט מחוזי גם בתקופה שבה כיהן כמנהל בתי המשפט, אם כי לא עסק בפועל בשפיטה בתקופה זו. האם יש מקום להבהיר נקודה זו בערך עצמו? Lostam - שיחה 22:55, 23 ביולי 2008 (IDT)

למיטב ידיעתי מנהלי בתי המשפט מקבל דרגת שכר של נשיאי בית משפט מחוזי, מבלי לכהן ככזה בפועל כמובן. כלומר, זה נתון שולי מאוד, שאפשר כמובן לציינו ככזה בערך. יחסיות האמת • כ' בתמוז ה'תשס"ח 22:57:03
בערך יש קישור לפסק דין שלו משנת 2006, כך שייתכן שעסק בפועל בשפיטה. דוד שי - שיחה 22:58, 23 ביולי 2008 (IDT)
השאלה היא כיצד מגדירים תקופת שיפוט, שכן כידוע יש פער בין מועד הפרישה הרשמי של שופט לבין מועד פרסום כל פסקי הדין בתיקים בהם ישב. יחסיות האמת • כ' בתמוז ה'תשס"ח 22:59:38
בין אם עסק בפועל בשפיטה בתקופה זו ובין אם לא (לדעתי לא), בתקופה זו נחשב עדיין לשופט לכל דבר ועניין, הן מבחינת הדרגה והן מבחינת המעמד, ולכן תיקנתי בערך את תקופת היותו שופט לשנים 1996-2006. Lostam - שיחה 23:03, 23 ביולי 2008 (IDT)
אני לא מסכים, בדיוק כמו שאיננו טוענים שמשה גל הוא נשיא בית משפט מחוזי, למרות שפורמלית הוא כזה (של איזה בית משפט? לדורית הפתרונים..) יחסיות האמת • כ' בתמוז ה'תשס"ח 23:04:57
נכון, גם משה גל כיום הוא עדיין שופט מחוזי. עובדתית, אוקון פרש משפיטה רק לאחר שסיים את תפקידו כמנהל בתי המשפט ב-2006, ולכן הצגתו כשופט עד 2004 בלבד אינה מדוייקת. לטעמי, הדרך הנכונה ביותר להציג את הדברים הנה כפי שהיא כעת: בשנים 2004-2006 כיהן במקביל כמנהל בתי המשפט וכשופט מחוזי. אגב, זו לא דוגמה ייחודית. יצא לי להכיר באופן אישי את עבודתו של דן ארבל כנשיא בתי המשפט במחוז ת"א והמרכז (אז זה עדיין לא היה מפוצל כמו היום), לפני שהתמנה למנהל בתי המשפט, וגם הוא היה שופט מחוזי לכל דבר ועניין, למרות שהיה נשיא של השלום, ולמרות שהתפקיד שלו היה ב-95% מנהלי ולא שיפוטי. זה לא קריטי ואני משאיר את ההחלטה בידיכם אם לשנות, אבל אם רוצים להיות הכי מדוייקים צריך לציין שהיה שופט בשנים 1996-2006. Lostam - שיחה 23:13, 23 ביולי 2008 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:04, 3 במאי 2013 (IDT)

http://www.haaretz.co.il/misc/1.1501111

ניתן להוסיף כתבה זו