שיחה:גרמניה המערבית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הפיכה לדף הפנייה[עריכת קוד מקור]

אין הצדקה לקיום הערך מאחר והוא עוסק באותו נושא כמו הערך גרמניה, אני מציע להפוך אותו לדף הפנייה.‏Ingsoc‏ • שיחה 17:52, 29 ביוני 2007 (IDT)

מה פתאום? זו מדינה היסטורית שלא קיימת עוד. זה כמו להציע להפוך את ברית המועצות להפניה לרוסיה. ‏pacmanשיחה 17:53, 29 ביוני 2007 (IDT)
אתה טועה, המדינה עדיין קיימת. למרות שהארועים של 1990 נקראים "איחוד גרמניה" (דבר המרמז על יצירת מדינה חדשה), בפועל מדינות גרמניה המזרחית פשוט הצטרפו לפדרציה המערב גרמנית באקט שלא גרם לשום שינוי משמעותי בסדרי המדינה המערב גרמנית (אותו המנון, חוקה וכו').‏Ingsoc‏ • שיחה 18:19, 29 ביוני 2007 (IDT)

גרמניה המערבית עוסקת באותו נושא של גרמניה כי היא לא התפרקה, אלא השתלטה על גרמניה המזרחית והחליפה את שמה לגרמניה. משתמש: שיחה.

השלמה[עריכת קוד מקור]

יש צורך שהשלמה בסעיפים המתאימים בערך זה.אנא תרמו לוויקיפדיה והרחיבוהו.

חלוקת גרמניה[עריכת קוד מקור]

לפי מה שידוע לי מלימודי ההיסטוריה, לאחר מלחמה"ע השנייה גרמניה חולקה ל 4 ולא ל 2 (כפי שכתוב בערך). בהמשך החלקים שהשתייכו לארה"ב, בריטניה וצרפת התאחדו, ורק ב 1949 הוכרזה ההקמה של הרפובליקה הפדרלית הגרמנית. יש לשנות בהתאם. מקור המוכיח זאת: אליעזר דומקה - "העולם והיהודים בדורות האחרונים", חלק ב,1: 1920-1970, עמ' 211 אמיר72 (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

מפורט בערך אזורי הכיבוש בגרמניהעודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 11:10, 3 בספטמבר 2009 (IDT)

העיר הגדולה ביותר[עריכת קוד מקור]

אני ממש לא חושב שבון היתה העיר הגדולה ביותר בגרמניה המערבית. עיר הבירה היא אמנם היתה, אבל במספר תושביה היא קטנה מערים רבות. העיר הגדולה ביותר לדעתי היתה המבורג או מינכן.

תודה על הסבת תשומת הלב. אני אישית הייתי מהמר על המבורג, אבל מחר אני אנסה למצוא מקור (בוויקיפדיות הזרות לא מצאתי נתונים). Rhone •‏ 01:07, 26 בינואר 2012 (IST)

"פירוק" מערב גרמניה[עריכת קוד מקור]

למיטב ידיעתי, לא נכון שהמדינה פורקה. גרמניה של ימינו היא אותה "רפובליקה פדרלית של גרמניה" שהוקמה עם סיום מלחמת העולם השנייה. היא אמנם התאחדה עם מדינה אחרת ובירתה עברה לעיר אחרת בעקבות זה, אבל מדובר באותה ישות מדינית. ורק כדי לחדד: מאיחוד גרמניה לא נוצרה ישות מדינית חדשה, אלא ישות מדינית קיימת, מערב גרמניה, הרפובליקה הפדרלית של גרמניה, "בלעה" ישות מדינית אחרת, מזרח גרמניה, הרפובליקה הדמוקרטית של גרמניה. גרמניה של ימינו היא עדיין "הרפובליקה הפדרלית של גרמניה". אשמח אם מישהו עם רקע היסטורי יותר טוב משלי יסקור את הערך וישכתב אותו כדי לשקף זאת. השימוש במונח "פירוק" מטעה ולא מתאים, לטעמי. לייבניץ - שיחה 16:07, 10 ביוני 2016 (IDT)