שיחה:הדיקטטור הגדול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לא נהוג יותר לאיית את שמה של אשתו השחקנית כ"פולט גודארד" ? אליבאבא 08:35, 24 מרץ 2005 (UTC)

נכון, גם אני מכיר את השם כך. (או לפחות שנדמה לי שכך אני מכיר, קשה לי לזכור מי זאת אבל השם מוכר לי) יובל מדר

הערה שהיתה חבויה בערך[עריכת קוד מקור]

בפרק המסר הפסקה הבאה היתה חבויה. מי שחושב שההערה שגויה והפסקה נכונה מוזמן להחזירה לערך כשהיא לא מוסתרת. odedeeשיחה‏ 21:54, 17 דצמבר 2005 (UTC)

זה לא נכון

על השאלה האם היה צ'אפלין יהודי מעולם לא ניתנה תשובה מוסמכת. צ'אפלין עצמו נתן נתונים סותרים באשר למוצאו ולנסיבות הולדתו. ישנם רבים הסבורים כי הוא יהודי, וישנם אחרים הפוסלים אפשרות זו. הטיפול בנקודה היהודית בסרטו זה הוא טיפול אוהד, ודמותו של הספר היהודי היא מן הדמויות הבלתי נשכחות והסימפטיות ביותר שיצר. סרט זה הינו נקודת החיבור המדוייקת בין דמות הנווד הנצחי, ובין דמותו של היהודי הנצחי. בדמות הנווד, אף ללא סרט זה, ישנם מאפיינים רבים הנקשרים בדרך כלל ליהדות וליהודים, וסרט זה עושה את החיבור בין הנווד האהוב והסימפטי המוכר לנו מסרטיו האחרים של צ'אפלין, ובין היהודים והיהדות.

אוסטרליך-אוסטרליץ'[עריכת קוד מקור]

מה הקטע עם שם המדינה? ראיתי היום את הסרט, ושם היא נקראת "אוסטרליץ'". שיניתי את הטעות בערך צ'ארלי צ'אפלין, אבל כאן היא חוזרת על עצמה. Jtmשיחה 01:33, 6 מרץ 2006 (UTC)

עכשיו טוב? :-) -*- עמבה -*- 20:32, 6 מרץ 2006 (UTC)

הילד[עריכת קוד מקור]

הילד הוא ג'קי קוגן. טעיתם בשם.. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

לא טעינו. ג'קי קוגן הופיע בסרט הנער מ-1921. "הדיקטטור הגדול" הוא מ-1940: 19 שנה מאוחר יותר. זה פשוט ילד אחר. ‏odedee שיחה 02:55, 29 במאי 2010 (IDT)

להוריד את "מסר"[עריכת קוד מקור]

צריך לשקול להסיר את החלק שמדבר על המסר של הסרט כי כל דבר בינו לבין אובייקטיביות מדעית אותה מנסה ויקיפדיה ליצור הוא מקרי ביותר. משפטים שיפוטיים אישיים של המחבר ממש מיותרים, מה גם שחלקם לא נכונים. אין מקום בערך לדעות אישיות.


צריך להתייחס לכך שהוא אומר בסוף הסרט עמדות פוליטיות ברורות, ולא בתור הדמות שהוא משחק. מוזמנים להביט בקטע http://www.youtube.com/watch?v=5IvPIWzQcUY. זה לא אופן הדיבור של הדמות לאורך הסרט.Knots - שיחה 16:27, 17 באפריל 2011 (IDT)

הועבר מדף השיחה שלי[עריכת קוד מקור]

בנוגע לשינויים שעשית בערך הדיקטטור הגדול:

בברכה, קולנואני - שיחה 02:34, 1 בינואר 2012 (IST)

1- המשפט מבוסס על סרט תיעודי שראיתי בנושא, אני מקווה שזה מספיק.
2- הוספתי את הנאום לויקיציטוט אך הוא נמחק כיוון שהוא אינו עונה על הקריטריון העיקרי של ויקיציטוט- להיות משפט משעשע. --Itayba - שיחה 21:54, 2 בינואר 2012 (IST)

"היטלר הזמין את הסרט פעמיים בתוך תקופה קצרה"[עריכת קוד מקור]

בנטפליקס? ב-VOD? על מה מדובר? חצי חציל 18:38, 29 בנובמבר 2012 (IST)

מלחמת העולם השנייה[עריכת קוד מקור]

האם הסרט שודר בעיצומו של מלחמת העולם השנייה?! כי לא מצאתי לכך שום התייחסות בערך. האם הסרט הוקרן באירופה? מה הייתה ההשפעה שלו על יהודי אירופה? יצא לי לצפות בו היום וזה מאוד מאוד מצמרר לחשוב שהסרט הזה הוקרן בעיצומה של המלחמה! הופתעתי לגלות שזה הוקרן ב-1940!! הייתי בטוח שהוא נוצר אחרי המלחמה... הייתי שמח לקרוא יותר על כך Sokuya - שיחה 17:42, 11 באוגוסט 2016 (IDT)

סצנות מפורסמות[עריכת קוד מקור]

שכחנו את הסצנה המפורסמת של הנאום. היא צריכה להיכלל בפסקה הזאת. הנאום הזה מופץ ברשתות האינטרנט עד היום. אסף - שיחה 15:40, 26 בספטמבר 2016 (IDT)