שיחה:הרדמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה מקומם של אגדות בתוך ערך של הרפואה המודרנית?[עריכת קוד מקור]

אינני רופא ואין לי שום ידע של ממש בנושא הערך, אבל הערך עושה רושם של כתיבה עניינית ומסודרת. אבל בתוך הכתיבה העניינית מופיע הקטע הבא שהוא בגדר ערבוב מין בשאינו מינו.

"על פי המדרש פרקי דרבי אליעזר[1], הפעם הראשונה בה בוצעה הרדמה לצורך חסיכת ומניעת כאב, הייתה בעת היווצרה של חווה מגופו של אדם הראשון.

חס הקדוש ברוך הוא על האדם שלא להכאיבו, והפיל עליו שנת תרדימה, וישן לו, ולקח עצם מצלעותיו ובשר מלבו ועשאה עזר והעמידו כנגדו, והקיצו, וראה אותה שהיא עומדת כנגדיו, ואמר: זהו האשה, עצם מעצמי ובשר מבשרי שנאמר ויאמר האדם זאת הפעם עצם מעצמי ובשר מבשרי וכו'

על פי התלמוד בבלי בוצעה הרדמה ברבי אלעזר בנו של רבי שמעון בר יוחאי:
התלמוד בבלי, (מסכת בבא מציעא פג, ע"ב) מספר: "אשקיוהו סמא דשינתא (השקוהו סם שינה), ועיילוהו לביתא דשישא (והכניסוהו לבית שיש), וקרעו לכרסיה (ופתחו את בטנו) הוו מפקי מיניה דיקולי דיקולי דתרבא (והוציאו ממנו שומן ומלאו סלים באותו השומן)."

ארדף - שיחה 02:34, 2 במרץ 2011 (IST)

כלומר, אתה סובר שהערך צריך להיות מקצועי בלבד ולא לעסוק בפרטים אלו? --בברכה, טישיו - שיחה 02:37, 2 במרץ 2011 (IST)
ידידי, ממש לא. אבל ההוספה שלך אינה יכולה להופיע בשום אופן תחת הכותרת היסטוריה. ארדף - שיחה 02:39, 2 במרץ 2011 (IST)
אתה מוזמן לערוך את הערך, אני לא מבין מה הבעיה, אבל אם אתה רוצה, תעצב את הערך אחרת. בברכה, טישיו - שיחה 02:41, 2 במרץ 2011 (IST)

דיווח שאורכב ב-28 בדצמבר 2018[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מצב טיפול: טופל

תאריך ההרדמה שבוצעה על ידי מורטון היה ב 16/10/1846 ולא ב 13 כפי שמצוין. לציון הרדמה זו, בתאריך זה מצויין כל שנה יום ההרדמה הבינלאומי

טופל david7031שיחה • כ' בטבת ה'תשע"ט • 01:18, 28 בדצמבר 2018 (IST)

  1. ^ פרק י"א.