שיחה:ז'ורז' מוסטקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לכתוב עליו בלי להזכיר את מוצאו היהודי?? מגיסטרשיחה 14:00, 21 בספטמבר 2007 (IST)

צודק. אנחנו בכל מקום. הדבר תוקן :-) ‏Danny-w‏ 14:38, 21 בספטמבר 2007 (IST)

המשורר הטורקי מנוס חאג'ידאקיס? למיטב ידעתי הוא יווני ולא טורקי

צודק, תוקן. רחל - שיחה 08:07, 18 באוקטובר 2008 (IST)

אמנם אינני מכיר את השיר "איילת אהבים" בגרסתו המקורית ביוונית, אך תרגומו של מוסטקי לשיר זה אינו תואם את התרגום של נעמי שמר. שם השיר בצרפתית הוא "Le facteur" (הדוור), המתאר את מותו של השליח (המטאפורי) שנשא את מילות האהבה אל אהובתו של האיש (הזמר) ואת אי יכולתו להמשיך את הקשר עם אהובתו כאשר אין הוא יכול עוד לומר לה את אהבתו. שוב, אינני מכיר את הגרסה היוונית, אבל לדעתי אתר וואלה! (המקור לטענה כי מוסטקי תרגם את גרסתה של שמר) טעה. ייתכן שגרסתה של שמר הניעה אותו לתרגם השיר לצרפתית (אם השיר אכן תורגם לעברית טרם התרגום לצרפתית), אך הטקסט אינו דומה. אינני יודע איזו גרסה נאמנה למקור (אם בכלל), אבל הגרסה של מוסטקי אינה זהה לגרסה של שמר. לא שיניתי את הערך, למקרה שיש מישהו המבין יותר טוב את הקשר בין השיר הזה לגרסתם של שמר ומוסטקי. סליחה על הטרחנות.

הערך קצר מדי[עריכת קוד מקור]

הערך קצר מדי 84.228.213.55 14:10, 3 באוגוסט 2012 (IDT)

את/ה צודק/ת. הויקיפדיה נכתבת בשנים אלה על ידי מתנדבים מהמחשב בביתם, והעבודה עוד רבה. את מוזמנת להירשם ולהצטרף אלינו. ויקיפדיה זקוקה גם לך. בברכה, דני. Danny-wשיחה 14:21, 3 באוגוסט 2012 (IDT)
את/ה מוזמן/נת לערוך גם כאנונימי/ת Assayas שיחה 14:53, 3 באוגוסט 2012 (IDT)

בוב דילן?[עריכת קוד מקור]

בערך נכתב (עד לפני כמה דקות) כי "יש המשווים אותו לבוב דילן האמריקאי, מבחינת השפעתו התרבותית והמוזיקלית בשפה הצרפתית ובעולם דובר הצרפתית". בלי להיכנס כעת לטיב ההשוואה שנדרשה לה תבנית מקור מספר שנים, אישית לא נתקלתי בהשוואה מעין זו והיא גם לא הופיעה במאמרי ההספד המפורטים שקראתי בימים האחרונים בעיתונות הצרפתית והאנגלית. היכן היא כן הופיעה למכביר? בכתבות באתרי החדשות הישראליים שפורסמו לאחר פטירתו. ניכר מהן כי מנסח אחד עומד מאחורי כולן, והוא בתורו נטל כנראה את המידע מכאן, אלא שהוא כבר הפך את מוסטקי ממי שהוא בעל השפעה דומה לדילן לפי הערך, לזמר שממש זכה להיקרא בפי רבים "בוב דילן הצרפתי". ג'יס - שיחה 07:41, 26 במאי 2013 (IDT)