שיחה:חנה מוריאל סיטבון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות[עריכת קוד מקור]

האם יש מקום לערך על כל איש עסקים? לא ראיתי מהערך במה היא התייחדה. סמנכ"ל לכספים בחברה. יש רבים כמוה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 18:45, 24 באוקטובר 2012 (IST)

סביר להניח שזה ערך במסגרת המגמה של העונה הזו... לא רואה חשיבות. GHA - שיחה - למען החלום, למען השלום, אמצו עוד היום ערך יתום! 09:18, 25 באוקטובר 2012 (IST)
בקטגוריה - אנשי עסקים ישראלים יש נשים מועטות, פחות מעשירית. אישה שהיא גם עו"ד, גם ד"ר לכלכלה וגם מנהלת רשימת עסקים מכובדת בגיל כה צעיר, לדעתי ראויה לערך לא פחות מרועי ורמוס, נתן חץ, אורי לויט או מייקל אייזנברג. אין לי אלא להצר על כך שלדעתכם המכובדת אותה אישה אינה עוברת את "רף החשיבות". אריה - שיחה 14:43, 25 באוקטובר 2012 (IST)
נדמה לי שנתלית באילנות גבוהים מדי... ללא קשר להיותה אישה, במקרה הזה פשוט אין חשיבות מספקת. הדוגמאות שנתת דווקא ממחישות את זה יותר. GHA - שיחה - למען החלום, למען השלום, אמצו עוד היום ערך יתום! 15:01, 25 באוקטובר 2012 (IST)
מבלי לזלזל חלילה בפועלה המבורך של ד"ר סיטבון, לא די בהיותה דוקטור לכלכלה וסמנכ"לית כדי להעביר אותה את רף החשיבות האנציקלופדית המקובל אצלנו. ייתכן ובעתיד היא תגיע להישגים מקצועיים נוספים שיקנו לה חשיבות, אבל נכון להיום זה לא מספיק. Lostam - שיחה 20:15, 26 באוקטובר 2012 (IST)

הישגים ייחודיים[עריכת קוד מקור]

  • נדירות בארץ נשים בעלות תואר דוקטור בכלכלה, ונדיר עוד יותר שאותן נשים עוסקות בתחום העסקי וניהול חברות.
  • נחשבת לאחת המומחיות היחידות בארץ, ובעולם בכלל, בתחום של Project Finance, למי שמכיר.
  • הצטיינות נדירה בלימודים, מלגות הצטיינות לתואר השני והשלישי כולל הזמנה לשנת לימודים בוורטון.
  • בכלל בעולם העסקים שגברים שולטים בו ללא מיצרים, נדיר לראות אישה מוזמנת לכנסים בכל העולם כולל במדינות מתפתחות. לדוגמה: כנס בסרביה, כנס בדרום אפריקה וכנס בהודו

אריה - שיחה 07:59, 26 באוקטובר 2012 (IST)

הצגת הישגים אלה כייחודיים היא זלזול בוטה בנשים במקרה הטוב, ושקר גס במקרה הרע. שיעור הדוקטורנטיות בישראל עולה בהתמדה ולרבות מהן קורות חיים עשירים ובהם תחומי התמחות חשובים, כנסים מרכזיים, מלגות הצטיינות ועוד. Dvh - שיחה 19:24, 27 באוקטובר 2012 (IST)
לגיטימי להעביר ביקורת על מה שכתב אריה, אבל באמת שאינני מבין מדוע נדרש השימוש בביטויים בוטים. יואב ר. - שיחה 20:32, 27 באוקטובר 2012 (IST)
להגיד שאישה שהציגה בכנס או זכתה במלגה היא בעלת הישגים ייחודיים זה לגיטימי? האם כולם ערים לסאבטקסט של האמירה הזו? זו לא רגישות יתר שלי. אלה בדיוק הטפחות עליהן מונחת תקרת הזכוכית. Dvh - שיחה 20:47, 27 באוקטובר 2012 (IST)
אני מסכים אתך בעניין זה, אבל לא על כך הערתי. יואב ר. - שיחה 20:56, 27 באוקטובר 2012 (IST)
הבנתי. מכיוון שאינני נוהג להסתיר דברים שכתבתי, אני פשוט מבקש את סליחתו של אריה על סגנונם. Dvh - שיחה 21:33, 27 באוקטובר 2012 (IST)
נשים שהן דוקטור לכלכלה אינן נדירות כלל, ורוב הדוקטורנטים מקבלים מלגות הצטיינות כלשהן. אלה אינם "הישגים ייחודיים". נרו יאירשיחה • י"א בחשוון ה'תשע"ג • 21:46, 27 באוקטובר 2012 (IST)
אמנם דוקטור לכלכלה אינן נדירות אך היא נעה ונדה בעולם, נפגשת עם ראשי מדינות באירופה אפריקה ואסיה על מנת לקדם את נושא האנרגיה הירוקה,

היא מעורבת מאוד בנעשה בכלכלה בישראל ואף תורמת לה מזמנה האישי. יש לציין שהמנחה האישי שלה היה פרופסור איתן ששינסקי שאמר עליה שהיא יחידה בדורה. היא יחידה מסוגה כי מהיכרותי אותה היא שאפתנית בלתי נדלית, חדה מאוד, וממוקדת מטרה. האסטרטגיות שלה בהקמת התחנות ברחבי העולם והתנהלותה הכלכלית, הן לשם דבר בעולם הכלכלה. דוקטורנטיות יש הרבה, אך לא הרבה עושות את זה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות מחו"ל ולא הרבה מתוכן התחככו במהלך לימודיהן (בצורה טובה כמובן) עם אנשים זרים ממדינות שלישראל בכלל אין קשר דיפלומטי איתן (או אפילו יש שיגדירו אותן מדינות אויב) דברים שישפיעו בעתיד על קבלת ההחלטות של אותם אנשים ביחס לישראל (איחוד האמירויות וכו')...Tigris - שיחה 12:42, 31 באוקטובר 2012 (IST)

אם כך, סביר שיום יבוא ולערך עליה כאן תהיה חשיבות אנציקלופדית. יואב ר. - שיחה 14:43, 31 באוקטובר 2012 (IST)