שיחת משתמש:Dvh

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ארכיון 1 2

חברות וחברים יקרים שלום. לבקשת הקהל אישרתי קבלת דואר אלקטרוני מתוך ויקיפדיה. אני מבקש להימנע משימוש באופציה זו לשם משלוח הודעות הקשורות לדיונים הנוגעים לויקיפדיה. דיונים אלה צריכים להיות גלויים לחלוטין ולהתקיים בדפים המיועדים לכך בויקיפדיה. אין שום מניעה להסב את תשומת לבי בדף שיחה זה לכל דיון שאני עשוי להתעניין בו. אני מקדם בברכה הפניות כאלה ואשמח להביע את דעתי בכל מקום בו תידרש. דואר אלקטרוני ניתן לשלוח בעניינים אישיים. תודה.

הערה חשובה לכותבים בדף זה (בעיקר לויקיפדים חדשים או עוברי אורח): נא להוסיף שאלות/הערות/בקשות באמצעות תווית "פסקה חדשה" בראש דף זה. בכמה מקרים לא הבחנתי בהודעות שנכתבו במקומות בלתי צפויים (למשל, באמצע שיחה עם ויקיפדים אחרים שהסתיימה לפני זמן רב). כאשר אני מקבל הודעה על שינוי בדף השיחה אני בודק את תחתיתו ואת השיחות הפעילות. דברים שנרשמים במקומות אחרים ילכו לאיבוד ולא ייזכו להתייחסות.


עזרה[עריכת קוד מקור]

שלום. האם תוכל לארכב את החומר בשיחת משתמש שלי. אינני יודע איך מבצעים זאת. בתודה ובברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 05:58, 30 ביוני 2016 (IDT)

אתה פשוט נכנס למצב עריכה בדף השיחה, חותך את הטקסט שאתה רוצה להעביר, שומר את דף השיחה בלעדיו, נכנס לדף הארכיון (כבר יש הפניה מדף השיחה שלך), נכנס שם למצב עריכה, מדביק את הטקסט שחתכת ושומר. כמו העברה של טקסט בין ערכים. Dvh - שיחה 10:22, 30 ביוני 2016 (IDT)

חבל שמחקת את הערך על הגוד פארם[עריכת קוד מקור]

אף על פי שמדובר ברשת שנפתחה לא מזמן, אני חושב שהיא הייתה עוברת דיון חשיבות. המחיקה לדעתי הייתה בחופזה. אולי תעביר את זה לטיוטה של המשתמש ? AdiN - שיחה 12:41, 26 באוגוסט 2016 (IDT)

מדובר בחנות אחת שזה עתה נפתחה. ויקיפדיה אינה פלטפורמה לפרסום חינם. Dvh - שיחה 12:52, 26 באוגוסט 2016 (IDT)

מיא ח'ליפה[עריכת קוד מקור]

יש מקור בדף השיחה של הערך לשינוי שביצעתי

פרופגנדה שקרית אינה מקור. הפסק להכניס שטויות לערכים או שתיחסם. Dvh - שיחה 00:42, 31 באוגוסט 2016 (IDT)

לא הבנתי לגבי מה ההערה שהערת לי[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת משתמש:Kimimiki

מחיקת משתמש:ןאיל/טיוטה[עריכת קוד מקור]

אין שום סיבה למחוק דף משתנה של משתמש. הדף לא מופיע בתוצאות חיפוש במרשתת ולכן אינו מהווה פרסומת וכן אם המידע היה כתוב הדף המשתמש האם גם אז היית מוחק אותו? לדעתי יש לשחזר את הדף. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:35, 6 בספטמבר 2016 (IDT)

אותו משתמש יכול לבצע ניסויי עריכה בטיוטות שלו, לא לכתוב על עצמו ערך. ‏אור/1Orשיחהתרומות@ • 16:37, 6 בספטמבר 2016 (IDT)
כמפעיל מערכת מוטלת עליי חובת אמון כלפי הקהילה וקיום החובה מצריך ציות לכל נוהלי ונוהגי המקום לפי הפרשנות שהשתרשה. דפי טיוטה אינם מיועדים לכל מטרה. על פי ויקיפדיה:איך ליצור דף חדש#יצירת ערך בדף טיוטה תכליתם של דפי טיוטה לטפל בדף שעשוי מבחינת נושאו להימצא במרחב הראשי אך ראוי לערכו כדבעי או לדון מעט בנושא חשיבותו. הדף שנמחק כאן הוא דף של ילד בן 15-16 שאין שום סיכוי שיועבר למרחב הראשי ועל כן אין לו מקום כאן גם כדף טיוטה. יום טוב, Dvh - שיחה 16:40, 6 בספטמבר 2016 (IDT)
הנה אותו משתמש לא הסתפק רק בטיוטה, והעלה את הערך למרחב הערכים. מי מוחק וחוסם? ‏אור/1Orשיחהתרומות@ • 16:51, 6 בספטמבר 2016 (IDT)
הערך לא היה במרחב טיוטה אלא במרחב המשתמש ולכן לא היה צריך למחוק. 1Or האם הזהרת אותו? חסימה היא פתרון אחרון ולא מיועד למקרים כאלו אלא אם לאחר שמסבירים לו למה מה שהוא עשה פסול והוא ממשיך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:03, 6 בספטמבר 2016 (IDT)
מרחב המשתמש ומרחב טיוטה בשבילי הם אתוו מרחב אבל במרחב המשתמש זה יותר טיוטות אישיות. אם אני הייתי מפעיל, הייתי רושם לו גם למה מחקתי ולמה עשיתי כך וכך. משתמש שיוצר דפים כאלה (במרחב המשתמש + מרחב הערכים) לא בא לתרום, ובשונה מאלמונים, הטיפול במשתמשים רשומים קשה יותר. מעריכותיו המחוקות (שאין לי גישה אליהם חוץ מהזיכרון) ניתן לראות שהמשתמש אינו בא לתרום ולכן יש לחסום אותו. ‏אור/1Orשיחהתרומות@ • 18:06, 6 בספטמבר 2016 (IDT)
הדיון בחסימה מיותר שכן לא הייתה כאן חסימה. המחיקה נעשתה על פי מדיניות ויקיפדיה. Dvh - שיחה 20:06, 6 בספטמבר 2016 (IDT)
Dvh אני חושב שאתה טועה. יש הבדל בין מרחב טיוטה לטיוטה במרחב המשתמש. מרחב טיוטה נועד לעבודה קולקטיבית על ערך על מנת שיגיע לרמה המאפשרת את העברתו למרחב הערכים. לעומת זאת דף משנה במרחב המשתמש מיועד בגדול לכל דבר. ברוב המקרים זה ישמש לטיוטות פרטיות לכתיבה או לניסויים או ארכיונים או לכל נושא שרוצים. ראה ויקיפדיה:דף משתמש#מה באשר לדפי משנה?. אצלי למשל יש את משתמש:יונה בנדלאק/הנחיות לחניכה שאין מיועד להיות ערך הוא גם לא משמש לניסויים או לארכיון אלא דף לשימושי הפרטי. לפי מה שאתה סובר, דף זה דינו מחיקה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:01, 7 בספטמבר 2016 (IDT)
הפניתי לעיל לדף ויקיפדיה:איך ליצור דף חדש#יצירת ערך בדף טיוטה. אנא קרא שם. אולי אינך זוכר, אולם לפני עידן דפי הטיוטה נכתבו טיוטות במרחב המשתמש, והכללים הנוגעים לטיוטות חלים גם על דפים המשמשים לטיוטה במרחב המשתמש. מעבר לנדרש, לאף אחד איך שליטה מוחלטת על דף המשתמש שלו. גם כתיבה בדף זה ובדפי המשנה כפופה לכללי ויקיפדיה, לרבות כללי ההתנהגות או הכללים העוסקים בטיוטות. Dvh - שיחה 10:42, 7 בספטמבר 2016 (IDT)
אני חושב שאתה טועה בפרשנות שלך. אם אכתוב בדף משנה שלי את קורות חיי, ונניח לרגע שאין לי חשיבות ויקיפדית, האם תמחק את הדף? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:55, 7 בספטמבר 2016 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: יונה, באופן עקרוני, כשאני רואה שמשתמש חדש כותב לעצמו שטויות בדף השיחה של עצמו, או בדף טיוטה במרחב המשתמש שלו, אני נוהג למחוק את השטויות, ולהסביר בדף השיחה של המשתמש שוויקיפדיה איננה אתר פרטי משלו, אלא אנציקלופדיה. כמובן, הכל נתון לשיקול דעתו של כל אחד מהמפעילים, אבל ברגע שמישהו שנרשם מעלה דברי הבל שמקומם באתר משלו, וברור שהם לא נכתבו לצורך תרומה או לצורך אנציקלופדי בעתיד, אין סיבה להשאיר אותם שם; אדרבא, עדיף למחוק מראש, וכך אותו "תורם" במרכאות יבין כבר מהרגע הראשון שבעצם אין לו מה לחפש כאן. אלדדשיחה 10:57, 7 בספטמבר 2016 (IDT)

בהתאם לסטנדרטים המקובלים ביחס לחוקרים[עריכת קוד מקור]

כתבת "בהתאם לסטנדרטים המקובלים ביחס לחוקרים" והצבעת למחוק את הערך עידו זלקוביץ' תוכל להרחיב? גם ביחס לזה שלא השתתפת בתרומה לערך, או בשיחה על הערך. קביעתך החלטית ותמוהה נוכח העדרותך מאלו. ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:עידו זלקוביץ' --Archipeleg 23:46, 12 בספטמבר 2016 (IDT) משתמש:Archipeleg

השתתפות בהצבעת מחיקה אינה מותנית בהשתתפות בכתיבת הערך או בדיון בדף השיחה. הדיון על הצבעת המחיקה נעשה בדף ההצבעה עצמו ולא בדפי שיחה של ויקיפדים. Dvh - שיחה 13:27, 13 בספטמבר 2016 (IDT)

סלאם עלייכום[עריכת קוד מקור]

תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:50, 26 בספטמבר 2016 (IDT)

ברוך השב! היית חסר. Dvh - שיחה 22:50, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
לפי שתי העריכות האחרונות שלי נראה שאתה יותר מצודק. החדר שלי יותר נקי לפסח ממה שמצאתי שם... כמה שטויות... תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:20, 26 בספטמבר 2016 (IDT)

ידיד לעת צרה[עריכת קוד מקור]

וואו, הזכרת לי נשכחות! בורה בורה - שיחה 21:16, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

קולגה שאל אותי איך קראו לסדרה באנגלית, ואמרתי שאבדוק בויקיפדיה. למרבה הצער לא היה ערך, אז תיקנתי את המצב... :) Dvh - שיחה

שלום רב, ברצוני לאפשר לבית ספר כרמים נסיון נוסף לפעול מתוך IP 62.0.224.1 אני מבין שבית הספר נחסם מחמת השחתה. תודה, אילן בר שלום.

מחיקת ערך "תיק 1000"[עריכת קוד מקור]

לא היית צריך למחוק את זה. מה שהיה כתוב שם זה מה שידוע עד כה. ולא שהורשע או משהו. אל תתן לדעות הפוליטיות שלך להשפיע. נא להחזיר את הדף ומהר

שום דעות פוליטיות. ויקיפדיה אינה עיתון ולכן מה שכתבת שם, שהיה טקסט מבולבל על דברים שטרם התבררו, אינו צריך להיות במרחב הראשי. אתה רשאי לכתוב על הנושא בדף טיוטה ולהמתין להתבהרות הערפל. Dvh - שיחה 15:33, 2 בינואר 2017 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
שאפו על תרומתך לויקיפדיה Maxim alper - שיחה 12:28, 27 במרץ 2017 (IDT)
בשבילי? בסך הכל הודיתי לך על תרומותיך :) Dvh - שיחה 12:29, 27 במרץ 2017 (IDT)

לצערי, אינך בעל זכות הצבעה בשלב זה[עריכת קוד מקור]

Emblem-WikiVote.svg

תודה לך על השתתפותך בהצבעה שבדף "ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/שמעון אור2". לפי בדיקתי, הצבעתך לא תיספר במניין ההצבעות, מכיוון שעליך לעמוד בדרישות להשתתפות בהצבעה: ותק של 30 ימי פעילות ו-100 עריכות במרחבי התוכן ב-90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה. אף שהצבעתך לא תיספר, דבריך לא נמחקו, כי אם הועברו מפרק ההצבעה לפרק הצבעת המשתתפים ללא זכות הצבעה.

באפשרותך לבדוק האם יש לך זכות הצבעה באמצעות תוסף (גאדג'ט) בהעדפות. בלשונית "גאדג'טים", תחת הפסקה "שונות", יש לבחור באפשרות "סקריפט לבדיקת זכות הצבעה" (הוראות נוספות).

אם מבדיקתך עולה כי בעת פתיחת ההצבעה כן הייתה לך זכות הצבעה, באפשרותך לפנות אלי כדי שאבדוק את הנושא שנית.

בברכה, Ldorfmanשיחה 04:27, 14 באפריל 2017 (IDT)

תודה על ההודעה, אבל האם זה נראה לך מתאים והגיוני ליידע ויקיפד שנמצא כאן כ-8 שנים, מהן 5 כמפעיל מערכת, על זכות הצבעה באמצעות תבנית כזו? Dvh - שיחה 13:10, 14 באפריל 2017 (IDT)

KFC[עריכת קוד מקור]

היי,
אם תבדוק, תראה שבוצעה כאן השחתה, ואתה חסמת לשעתיים (כתבת בתקציר: מקלל). כשפגו השעתיים, הוא חזר להשחית (ושוב, בקללות, ובאותו ערך בדיוק שעל ההשחתה בו חסמת אותו). מציע במקרים כאלה לחסום לפרק זמן של לפחות יום אחד. במקרה כזה המשחית, כשהוא חוזר כל הזמן לבדוק אם הוא יכול שוב להשחית (נגיד, כעבור כמה שעות), ייתכן שיתייאש. מקסימום, אם יחזור וישחית, יקלל וכו' כעבור יום שלם, אפשר יהיה כבר לחסום אותו לתקופה ארוכה יותר. אלדדשיחה 12:17, 8 במאי 2017 (IDT)

נ"ב: שמתי לב שאתה חוסם לא פעם אך ורק לשעתיים על השחתה. לא פעם אני רואה שבהמשך היום המשחית חזר והשחית (כשגילה שהוא לא חסום, והאפשרות פתוחה בפניו להמשיך במסע ההשחתה שלו). נראה לי שעדיף במקרים כאלה של השחתה לא להסתפק בשעתיים. משחיתים בדרך כלל (בדרך כלל) לא יחליפו איי.פי. כדי להמשיך להשחית, אלא ינסו להיכנס שוב בהמשך באותה הדרך (רובם לא מתוחכמים עד כדי כך). :-) אלדדשיחה 12:20, 8 במאי 2017 (IDT)
תודה. למיטב זכרוני הנוהג בויקיפדיה היה שמשך החסימה הראשונית הוא שעתיים, ואם ההשחתות חוזרות - החסימה מתארכת בהתאם לנסיבות. כמדומני, החשש הוא שמשחיתים משתמשים בכתובות איי פי דינמיות או בכתובות איי פי של מוסדות, וחסימתן לפרק זמן ארוך יותר גם לא תמנע את המשך ההפרעה על ידי משחיתים עקשים וגם עלולה לפגוע ביכולתם של אחרים לערוך. בעבר דווקא היו טענות נגד מפעילים שחוסמים לפרקי זמן ממושכים יותר. אבל אם הנוהג השתנה, אני אתאים את עצמי. מבחינת פעולת המפעיל אין כאן הרי שינוי של ממש. יום טוב, Dvh - שיחה 12:57, 8 במאי 2017 (IDT)

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום Dvh, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:ניה, טיוטה:ליאור דטאוקר.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

  • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
  • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
  • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
  • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
  • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 17:51, 23 ביוני 2017 (IDT)

מממ[עריכת קוד מקור]

השגת אותי קריצה Itzuvit - שיחה סדנה 18:53, 27 ביולי 2017 (IDT)

אפילו לא ידעתי שחזרת! איזה כיף! Dvh - שיחה 18:58, 27 ביולי 2017 (IDT)
בקטנה... חיוך ירוק Itzuvit - שיחה סדנה 19:00, 27 ביולי 2017 (IDT)
אני אף פעם לא מזלזל בקטנה. Dvh - שיחה 19:01, 27 ביולי 2017 (IDT)
חחח, משמח לראות שאתה פהץ Itzuvit - שיחה סדנה
בקטנה. יש עומס גדול בעבודה, אבל כשאני נכנס אני מתקן ומוסיף ומטפל במשחיתים... Dvh - שיחה 19:14, 27 ביולי 2017 (IDT)
כל הכבוד! ועומס זה טוב... Itzuvit - שיחה סדנה 19:28, 27 ביולי 2017 (IDT)

ערך על אריאל בית הלחמי[עריכת קוד מקור]

חשבתי לכתוב ערך על אריאל בית הלחמי, מצד אחד ראיתי שהוא מופיע בקטוגרית מאמני כדורסל ישראלים שיש צורך לכתוב עליהם ערך, מן הצד השני ראיתי שמחקת ערך כזה בעבר, אשמח לדעת האם המחיקה היא מחוסר חשיבות ואז אעבור לכתוב ערך אחר או פשוט כי כותב הערך לא עשה עבודה טובה? בברכה --Elad אלעד - שיחה 17:08, 25 באוקטובר 2017 (IDT)

למיטב הבנתי, גילגמש מחק את הערך אריאל בית הלחמי (בלי מקף) משום שהיה אולטרה קצרמר, כלומר כמעט נטול תוכן. תוכנו של הערך אריאל בית-הלחמי (עם מקף) היה "בן 50". אינני רואה מניעה לכתוב ערך כזה, ובלבד שיעמוד בדרישות המקובלות. Dvh - שיחה 18:34, 28 באוקטובר 2017 (IDT)

תודה, מעולה אכניס אותו לרשימת העבודה שלי --Elad אלעד - שיחה 21:12, 28 באוקטובר 2017 (IDT)

הטילדה הרביעית גיליון 30[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

אתה עוד כאן? או שפרשת?[עריכת קוד מקור]

איתן איתן - שיחה 11:15, 14 בנובמבר 2018 (IST)

הי יקירי, מה שלומך?[עריכת קוד מקור]

פתאום שמתי לב שדי נעלמת לנו. בתכנית לחזור? ביקורת - שיחה 13:53, 25 בפברואר 2019 (IST)

האם אתה עוד רואה את עצמך כמשתמש פעיל במיזם[עריכת קוד מקור]

הי (:
מכיוון שאתה כבר לא פעיל במשך תקופה ארוכה, ובהמשך לדיון זה, לא ברור האם יש תועלת בכך שתמשיך להחזיק בהרשאות המפעיל. אשמח לקבל את תגובתך, ובמקרה שהיא לא תגיע, יהיה צורך בהסרת ההרשאה. יצוין שמדובר בעניין מנהלי-טכני, ללא שום כוונה על בסיס אישי. ישראל - שיחה 00:45, 3 במאי 2019 (IDT)

מכיוון שלא הגבת להודעה, פתחתי דיון הסרת הרשאות בשיחת ויקיפדיה:ביטול הרשאה/Remove sysops 9, על פי סעיף 2 בויקיפדיה:ביטול הרשאה "היעדרות מוויקיפדיה למעלה מחצי שנה". ישראל - שיחה 00:21, 10 במאי 2019 (IDT)

הטילדה הרביעית גיליון 32[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לאחר הפסקה קצרה, יצא גיליון חדש של העלון הוויקיפדי, "הטילדה הרביעית". אתם מוזמנים ליהנות ממנו ולעיין בו בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 12:33, 6 במרץ 2020 (IST)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png


הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון 34[עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקישטעטל • פיצ'רים חדשים למשתמשים חדשים • מיזם צילום אישים • Wiki Talk • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם חודש אסיה • מתקפת איכות על הכניסה ללבנון • הפרלמנט • מפגש קיץ 2020 • קרב איגרוף • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • על שני ערכים וארבע אנציקלופדיות • השתתפות בתחרויות כתיבה בויקיפדיה • מדור המומלצים • Wiki Talk 2021 • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם חדשופדיה • קורס עריכה בויקיפדיה לגמלאים • מוזיקה בויקיפדיה • קרב איגרוף • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png