שיחה:יבשה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אני מתנגד בתוקף להפניה זו. זה דומה להפניית מים לאוקיינוס. ויקיפד 1 ~ ש ~ בית המשפטים העליון 18:39, 24 ביולי 2011 (IDT)

ומה לדעתך צריך לכלול הערך יבשה? שלוםשיחה • כ"ג בתמוז ה'תשע"א • 18:49, 24 ביולי 2011 (IDT)
מה זאת אומרת מה? האם "יבשה" ו"יבשת" זה אותו דבר? אי הוא לא "יבשה"? האם מים הם אוקיינוס?
יבשה היא כל מקום בכדור הארץ, ואולי בכל פלנטה אחרת, שאינו מכוסה מים באופן רציף וטבעי (כמו נהר, נחל, ים ואוקיינוס). הנה יש לי כבר אפילו הגדרה מילונית לערך הצפוי. ויקיפד 1 ~ ש ~ בית המשפטים העליון 10:36, 25 ביולי 2011 (IDT)
הרגע, ידידי, רק שאלתי.קריצה
לעניננו - זו בהחלט הגדרה יפה ומוצלחת, אבל איך שהיא היא מתאימה לויקימילון , לא לאנציקלופדיה. יש לך משהו להוסיף ל(הגנת) הערך? שלוםשיחה • כ"ג בתמוז ה'תשע"א • 16:00, 25 ביולי 2011 (IDT)
ראשית כל ההפניה ליבשת שגויה. ואת זה בכל מקרה צריך למחוק.
לגבי ערך, לא רק שיש פה הרבה חומר פוטנציאלי, אלא אני חושב שיש כל כך הרבה מה לכתוב בנושא רחב כל כך (מה התהליך האבולציוני שהביא לחלוקת היבשה מהמים? ממה מורכבת היבשה הבסיסית? מה ההבדלים בין המים ליבשה? וכו'), עד שזה למעלה מכוחי בכלל לפתוח ערך כזה. מיסטר דבֶּליו ~ T‏ ~ בית המשפטים העליון 22:44, 25 ביולי 2011 (IDT)
להבנתי, יבשה היא חלקו של קרום כדור הארץ שאינו מצוי מתחת לאוקיינוס (אבל כן מתחת לנחלים או אגמים). לפי הגדרה זו, ההפניה מתאימה ליבשת. מבחינה גאולוגית, יבשה היא חלקו הגלוי של לוח טקטוני, שיש לו חלקים אחרים המצויים מתחת לאוקיינוס, למשל מדף יבשתי. מבחינה זו ההגדרה כוללת אייים, גם אם לא מבחינה גאוגרפית. דקיהמטבחוןהסלון 15:24, 26 ביולי 2011 (IDT)
יבשת היא גם מונח גאוגרפי, ולא רק גאוגלוגי. הרי אף אחד לא יטען שאי הוא יבשת, אבל כולם מודים שאי הוא יבשה. ההגדרה "יבשה היא חלקו של קרום כדור הארץ שאינו מצוי מתחת לאוקיינוס (אבל כן מתחת לנחלים או אגמים)", היא אולי הגדרה טובה מבחינה גאולוגית, אבל לא מבחינה לשונית, גאוגרפית וכו'. מיסטר דבֶּליו ~ T‏ ~ בית המשפטים העליון 17:18, 26 ביולי 2011 (IDT)
יש למצוא הגדרה מתאימה, גם אם היא מורכבת מהגדרות נפרדות, גאולוגית וגאוגרפית. אפשר לנסות לנסח כאן ביחד פתיח לערך יבשה שיענה על כל הדרישות, ולהתגלגל הלאה ליצירת ערך. מה שחשוב הוא שאנחנו מסכימים שאין מקום להפניה מיבשה ליבשת. דקיהמטבחוןהסלוןבקרוב אצלכם 02:09, 27 ביולי 2011 (IDT)