שיחה:יהדות אתיופיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יהדות אתיופיה ועליית הפלאשמורה לישראל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:ספר אורחים

שלום רב, תחת הערך יהדות אתיופיה, מצוין כי ריכוז כלל היהודים באתיופיה הם באדיס אבבה וגונדר. ברצוני לעדכן כי באדיס אבבה לא נותרו יהודים כלל ובגונדר נותרה רק קהילת הפלאשמורה. מיעוט יהודי קיים בכפרים בסביבת גונדר ומחוז טיגריי.

תחת הערך פלאסמורה, תת ערך עלייה לישראל, אני מבקש לעדכן כי כלל פעילות הסוכנות היהודית, משרד הפנים ומשרד הבריאות מתקיימים בגונדר. כל הפעילות הועברה לגונדר על פי החלטת הסוכנות היהודית על מנת לאפשר את תהליך בדיקת הזכאות לעלייה והכנה לעלייה באיזור מגורי העולים ועל מנת להקל על מצוקתם בהמתנה לעלייה. הפרטים שמסרתי לעיל מעודכנים מאחר והם נעשו על פי החלטתי כמנהל פרויקט העלאת יתרת הפלאשמורה לישראל. תודה,

בדיקת עריכה[עריכת קוד מקור]

בעלי הידע בבלשנות ובעלי הידע באמהרית, האם העריכה הזו נכונה? אילן שמעוני - שיחה 11:23, 27 באפריל 2018 (IDT)

הוספתי נתונים[עריכת קוד מקור]

הוספתי מעט נתונים לתבנית. אשמח אם בעלי הידע באמהרית, טוויג קובץ על יד DGtal אלישע שלמה נדאוס אבי84 Yotam8800 מלא כל הארץ כבודי shaishyyBRINKS תלם Tshuva יאיר הנווט david7031 יאיר דב אריה במרתף בן-ימין Nahum מי-נהר Yechiel.sh בן עדריאל MaorHL ד"ר סנסן ליאיר ריהטא Davidnead דגש חזק גנדלף יואל מרקו עט הזמיר יהודי מהשומרון איש גלילי אליצור יחיא גיברס חסר תקנה biegel hagay1000 Joalbertineצור החלמיש ש. יצחק אני ואתה ואנחנו Israeli Homo Sapiens בר-כח דוד שי Cumputer guy מבני הנביאים פיראוס בעלי הידע ביהדות יוכלו לוודא שלא שגיתי. סיון ל - שיחה 09:39, 3 ביולי 2019 (IDT)