שיחה:יוסל בלוי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות[עריכת קוד מקור]

כדי להתרשם מחשיבותו של בלוי אבקש כי יצוינו כאן שלושת ההישגים הגדולים ביותר שלו, בליווי סימוכין אמינים (לא הכרזות של בני משפחה וכדומה) לכך שמדובר בהישגים שלו. נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ט • 16:37, 5 באוקטובר 2018 (IDT)

סגן אלוף, ראש המועצה הדתית קרית מלאכי, יד ימינו של ראש אגו"ח אפרים וולף שנים רבות, במסגרת זו הקים את שיכוני חב"ד בלוד וקרית מלאכי. משום מה לא מוזכר בערך מאבקו הציבורי והמשפטי בצא"ח וביוסף יצחק אהרונוב העומד בראשה בגלל הוקעתו מעסקנות בכרם חב"ד בסאגת התרגיל המסריח. העמותה נסגרה ואהרונוב הושלך לכלא בעקבות כך. הצורב - שיחה 21:37, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
במילים אחרות, אין חשיבות אנציקלופדית? יוניון ג'ק - שיחה 03:50, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
חשיבות פנים חב"דית. דברי הרב - שיחה 20:23, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
לנשוא הלא-ערך הזה, אין חשיבות אנציקלופדית • חיים 7שיחה • 21:23, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
האמת שהוא היה גם יועץ שר החינוך וחבר דירקטוריון של זנלכל (יכין-פרי מבורך), והוא ייסד את מועצה דתית תמר, כל אחד שם במועצה יוכל לומר זאת • משתמש:אננימי
הבהרה: לא באתי בדברי להבהיר חשיבות אנציקלופדית. הצורב - שיחה 08:18, 7 באוקטובר 2018 (IDT)

נשוא הערך היה איש פרטי שהקדיש את חייו לכלל ולפרט, חשיבותו האנציקלופדית של הערך הזה היא השראה לכל אחד בכל תחום שהוא, להשקיע ממשאביו לטובת האחר.

לא ראוי לערך, ולא לדיון חשיבות. יש מליון כאלה. נדנד - שיחה 13:56, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
לראש אגו"ח שנים רבות יש חשיבות אנציקלופדית. ליד ימינו או בוהן רגלו השמאלית לא. באיזו מובן הקים את השיכונים? היה הקבלן? לוולף ולרבים אחרים לא היה חלק בעניין? הקים הכול לגמרי לבד? על כל אדם אפשר לכתוב שהקדיש את חייו והוא השראה לכל העולם כולו, במיוחד לתושבי גינאה החדשה. לך תוכיח שלא. נרו יאירשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ט • 15:36, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
אין קשר בין השראה וערכים לחשיבות אנציקלופדית. היינריך מילר להבדיל הוא לא אדם ערכי במיוחד (להבדיל וכו') והוא כן זכאי לערך. --ריהטא - שיחה 19:23, 7 באוקטובר 2018 (IDT)

בלוי היה איש צללים בחבד, משך בחוטים בלי שום תואר רשמי, ולכן בעייתי לתעד באופן רשמי את פעילותו. מה שנקרא ביידיש "קאך לעפל", הכף הבוחשת.. אבל צביונה של פעילות והנהגת חבד בתקופת פעילותו נזקפים לזכותו בהרבה מישורים. הוא בעיקר הכניס ארגוניות וממסדיות, שהיו חסרים בנוף החבדי-רוסי.

הבלים! אין ספק שמדובר באיש רב פעלים, לא צריך לייחס לו את שלא שלו. דברי הרב - שיחה 10:06, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

את עובדת היות רבה של בני ברק חבדניק על אפם ועל חמתם של רבים מתושבי העיר, תסכים לזקוף לזכותו? בשיתוף פעולה עם האדמור מגור דרך נחום קורנוואסער. ועוד כמה עשרות רבנים חבדיים שקיבלו תקן מטעם הרבנות בהשפעה ישירה שלו בלבד

אנונימוס, תסכים איתי שלטובת נשוא הערך לא כדאי שנתחיל לחקור את טיב התקנים שהוא חילק לרבנים מסויימים... הצורב - שיחה 05:09, 9 באוקטובר 2018 (IDT)
מכתב המועצה הדתית קריית מלאכי על פועלו של הרב בלוי בהיותו הממונה על המועצה. קלוץ - שיחה 05:08, 10 באוקטובר 2018 (IDT)
"מכתב המועצה הדתית". זה מזכיר לי ניפוחי חשיבות של משתמש חסום, גם הוא ממוקד באישים חב"דיים. נרו יאירשיחה • ב' בחשוון ה'תשע"ט • 13:37, 11 באוקטובר 2018 (IDT)

לא יודע מאיזה רקע אתה נרו יאיר, אבל המגמתיות בניפוח החשיבות של בלוי בכלל לא מגיעה על רקע חבדי, נשמע שאתה לא מכיר את השטח. אדרבה, כשתרד להכיר את השטח, ותברר בין הדור המבוגר של חבד על בלוי, תגלה שהחשיבות שלו לא ממש מנופחת, ואם הוא לא היה דמות כל כך מכריעה ומשפיעה לא היו שונאים אותו כל כך. זה שהשגיו לא מצויים בגוגל לא אומר שהם לא קיימים.

חשיבות אנציקלופדית לא יכולה להתבסס על הכרת השטח של אנונימיים וכפי שכבר כתבו - חשיבות פנים חב"דית היא עניין לחב"דפדיה. זה לא שחב"דניקים מופלים אצלנו, רחוק מאוד מזה. לגבי קלוץ, נראה לי שאתה לא מכיר את השטח הויקיפדי. נרו יאירשיחה • ב' בחשוון ה'תשע"ט • 20:04, 11 באוקטובר 2018 (IDT)