שיחת משתמש:חיים 7

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עניתי על ההודעה האחרונה
בתאריך 10 ביולי 2020 (י"ח בתמוז ה'תש"ף)

גודל הדף כעת הוא 21.78 ק"ב

14 ביולי 2020 - כ"ב בתמוז ה'תש"ף
המשפט היומי:
מוטב להדליק נר מלקונן על חושך.

דף הבית בית

הודעה בדף שיחה הודעה

שלח מייל דואר

רשימת תרומות תרומות

מונה תרומות מונה

תבניות שיצרתי תבניות

תיבות שונות שונות

ארכיב המדינה ארכיב


לשמור על נימוס בבקשה

היי[עריכת קוד מקור]

לגבי הכוס קפה שהצעת מקודם אני אשמח רק בוא נתמין שוירוס הקורנה יחלוףBalberg - שיחה 18:16, 13 במרץ 2020 (IST)

מסנן 95[עריכת קוד מקור]

הגדרתי אותו כציבורי – אין מה להסתיר בו. רק בריאות, דגש חזק - שיחה 01:16, 3 באפריל 2020 (IDT)

votingbutt[עריכת קוד מקור]

אהלן.

האם התייעצת עם מישהו לפני שהוספת את הסקריפט הזה כגאדג'ט? לדעתי הוא לא מתאים - זה בדיוק סוג הדברים שמתאימים לוק:ס ולא להעדפות => גאדג'טים. אם לא התייעצת עם אף אחד, אבקשך להסירו, ולהחזיר אותו רק אחרי שיש הסכמה, לפחות מצד האנשים שמטפלים בממשק (למשל מש:ערן, משתמש:IKhitron). לו התייעצת אתי, עצתי הייתה לא לשדרג את הסקריפט הזה לגאדג'ט. תודה - קיפודנחש 17:56, 14 באפריל 2020 (IDT)

לפי מה שכתוב בתיאור, אינני רואה בעיה בהפיכה לגאדג'ט. אני עצמי הוספתי במהלך השנים כמה גאדג'טים בלי להתייעץ. מה מפריע לך, אולי יש משהו שאני לא יודע? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:00, 14 באפריל 2020 (IDT)
לא הבנתי על איזה תיאור מדובר, ולא הבנתי אם דבריך "אין בעיה" מתייחסים לצד הטכני או למשהו אחר. טכנית ברור שאין בעיה. בוק:ס יש מספר גדול של סקריפטים, שאת רובם, כמעט כולם למעשה, ניתן בקלות להפוך לגאדג'טים. דבר כזה לא היה רצוי, ומקובל שכדי לקבל "קידום לגאדג'ט", הסקריפט צריך להיות שימושי וחשוב למספר גדול מספיק של עורכים או קוראים. הוספת בעד ונגד לדפי שיחה לא מגיע לסף הזה. לפוצץ את דף ההעדפות בסקריפטים שוליים, לא מועיל ואפילו מזיק, ולכן התגבש נוהג בו מתייעצים, אלא אם כן אתה בטוח מעל לכל ספק שזה חשוב. בעד/נגד בהצבעות לא מגיע ל"מעל לכל ספק", וכאמור, אם היית מתייעץ בי, תשובתי הייתה שלא כדאי. בברכה - קיפודנחש 23:38, 14 באפריל 2020 (IDT)
התיאור התקני, בדף הגאדג'טים. מעניין. או קיי, אם כך, אני מסכים לכל הפיכה סקריפט שמופיע בדף הסקריפטים לגאדג'ט, אם יהיה דיון לגביו. גודל דף ההעדפות זה לא שיקול לעומת היתרון שבהמרה - חסכון במשאבים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:24, 15 באפריל 2020 (IDT)
IKhitron: אין בהכרח חסכון משאבים מהפיכה של כל סקריפט לגדג'אט. מבחינת חווית השימוש באתר - כאשר טוענים הרבה גדג'אטים/סקריפטים העלות של זמן עיבוד כנראה משמעותית יותר מתעבורת רשת - למשל אם תפעיל את כל הגדג'אטים וכל הסקריפטים הבעיה העיקרית שתחווה היא איטיות בשלב טעינת הדף כשכל סקריפט ירוץ אחד אחרי השני. בעיה אחרת שתתקל בה היא שסקריפטים מסוימים לא יכולים לחיות עם סקריפטים אחרים, או מפריעים להם - למשל שני סקריפטים שמוסיפים כפתורים לסרגל הכלים בצורה נאיבית יכולים ליצור סדר אקראי של כפתורים בסרגל הכלים. אני גם חושב שסוג כזה של תוספות לממשק, כמו תוספות של כפתורים שמשמשים בדפי שיחה או הצבעה, עדיף שיהיה כסקריפט ולא כגדג'אט. ערן - שיחה 08:35, 17 באפריל 2020 (IDT)
תודה על ההסבר, אבל זה לא שינה את דעתי. הפיכת סקריפט לגאדג'ט לא תגרום לבן אדם להדליק אותו, אם הוא לא רצה אותו קודם. והתנגשות בין סקריפט לגאדג'ט לא תעלם אם אלו יהיו שני סקריפטים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:46, 17 באפריל 2020 (IDT)

אני גם חושב שלא כדאי להגדיר אותו כגאדג'ט. דגש חזק - שיחה 09:04, 17 באפריל 2020 (IDT)

זה לא באמת משנה לי, פשוט ראיתי שהרבה אנשים מפעילים אותו וחשבתי שנכון יותר שהוא יהיה כגאדג'ט להקל על המשתמשים בו, אבל לא עקרוני אצלי • חיים 7שיחה • 15:05, 17 באפריל 2020 (IDT)

קטלוג כפול של מפלגות[עריכת קוד מקור]

ב 2013 הסרת את מפלגת ש"ס מקטגוריית ישראל:מפלגות בנימוק "אוטומטי על ידי הקטגוריות האחרות", אך על פי כללי ויקיפדיה לקטלוג כפול זה דווקא צריך להיות. העמותה לדמוקרטיה מתקדמת - שיחה 20:01, 18 באפריל 2020 (IDT)

היי, ראשית, הדף שציינת הוא דף הסבר ולא דף כללים. היכן שקישרת לא היה קיים בשנת 2013 וליתר דיוק במבט מלמעלה נראה כי אז היה כתוב כמעט להיפך, לא בדקתי מי שינה ועל סמך מה, אבל זה לא באמת משנה. שנית, אם אתה סבור שישנה סיבה עקב שינוי נסיבות לשנות את מה שעשית לפני 7 שנים, אתה בהחלט מוזמן. שבוע טוב • חיים 7שיחה • 20:23, 18 באפריל 2020 (IDT)
ההסבר נשמע לי הגיוני, ויישומו יביא לכך שדף הקטגוריה יכיל רשימה של כל המפלגות בישראל, דבר רצוי לדעתי. אחזיר את הקטגוריה. תודה ושבוע מצוין! העמותה לדמוקרטיה מתקדמת - שיחה 21:04, 18 באפריל 2020 (IDT)

הפרדת שימושים[עריכת קוד מקור]

האם היית "בעד" או "נגד" החלפת השם ?. אם כן מדוע הסרת את ההודעה בדף השיחה, לא ראיתי חוץ מ-קרן ואני שהייתה עוד השתתפות בדיון לגבי החלפת השם. בבקשה רק בפעם הבאה אנא עדכן אותי. תודה. פארוק - שיחה 15:21, 8 במאי 2020 (IDT)

לא הבעתי עמדה, רק צריכים הצעה קונקרטית • חיים 7שיחה • 16:32, 8 במאי 2020 (IDT)

תפקידי שר בעבר[עריכת קוד מקור]

שלום רב. נראה לי פשוט שצריך להזכיר בפתיח את כל תפקידי השר שמילא האדם, כל עוד לא מדובר במילוי מקום או לפרק זמן קצר. ודאי וודאי כאשר מדובר בתפקיד שמילא האדם במשך שנים. כך גם מקובל. אם יש ערכים שזה חסר בהם - ראוי להשלים. נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תש"ף • 22:22, 19 במאי 2020 (IDT)

אפשר להפוך את זה לנורמה אבל זה היה לא כך בערכים מדגמיים שבדקתי. בכל מקרה זה לא קריטי מבחינתי • חיים 7שיחה • 19:55, 20 במאי 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png

הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)

קטגוריה:מחברים כותבי לטינית[עריכת קוד מקור]

שלום חיים. אני חושב שחבל על העבודה, כי השם הזה לא כל כך מוצלח. עדיף קטגוריה:מחברים בשפה הלטינית, כפי שנקראת הקטגוריה באנגלית en:Category:Latin-language writers ובשפות אחרות. Liad Malone - שיחה 15:00, 2 ביוני 2020 (IDT)

אין לי התנגדות וייתכן שאתה צודק. תוכל להציע זאת בדף השיחה, להניח תבנית {{שינוי שם}} ולהמתין לדעות נוספות. היה דיון בן עשרה ימים בדף השיחה • חיים 7שיחה • 15:02, 2 ביוני 2020 (IDT)
לא הייתי קורא לזה "דיון", אם יש שם רק הצעה ללא שום תגובה. לצערי, לא ידעתי על ההצעה הזו. מי שהציע לשנות את השם הוא גם זה שבחר אותו מלכתחילה. ראה את פנייתי אליו בדף שיחתו. בעקבות זאת פתחתי "דיון" במזנון (ויקיפדיה:מזנון/ארכיון 412#קטגוריות שפה), שלא עניין אף אחד. לאור חוסר ההתענינות שם, זנחתי את הנושא. אני פשוט רוצה להימנע מקביעת מסמרות על בסיס הצעות אקראיות. Liad Malone - שיחה 15:45, 2 ביוני 2020 (IDT)
כתבתי "כותבי לטינית" לפי הדגם שבחרו בו דוד שי ועמירם פאל "סופרים כותי עברית", "סופרים כותבי יידיש" ו"סופרים כותבי לאדינו". בעבר יצרתי קטגוריות "סופרים כותבי הונגרית", סופרים כותבי גרמנית", "סופרים כותבי אנגלית". אין לי התנגדות לשינוי ל"בשפה הלטינית" כמו הקטגוריה שיצר Liad Malone "מחברים בשפה היוונית" אך אולי עדיף שתהיה אחידות לכיוון זה או השני .Ewan2 - שיחה 15:52, 2 ביוני 2020 (IDT)
אכן ההצעה של ליעד נשמעת יותר קולחת ונכונה, השאלה היא האם כותבים - מחברים זה היינו הך לגבי המופיעים בקטגוריה. ליעד ככלל כאשר מונחת הצעה שאין לה תגובות מעל פרק זמן סביר והיא נשמעת לי הגיונית הבחירה שלי לשנות אליה היא מאין תמיכה בה, כמובן שיש נושאים שאין לי בהם הבנה ואני סומך לעיתים על ויקיפדים מוכרים שמציעים את שינוי השם • חיים 7שיחה • 19:31, 2 ביוני 2020 (IDT)
ליעד ואני חשבנו להתיעץ מכיוון שלא מדובר רק בסופרים אלא במדענים רבים ופילוסופים , תאולוגים, אדריכלים ובעלי מקוצועות אחרים שכתבו בלטינית וביוונית בימי קדם, ואחר כך בימי הביניים ועד לתקופה המודרנית בלטינית וביוונית. אני חשבתי תחילה על "יוצרים " אבל אחרי הערה של ליעד חשבתי שיותר מתאים "מחברים" - כלומר מחברים של ספרים או מאמרים.. בעינין "כותבי" לקחתי דוגמה מדוד שי ועמירם פאל בקטגוריות שיצרו עבור הסופרים. ליעד יצר קטגוריה "מחברים בשפה היוונית" . לי אין התנגדות שגם כותבי הלטינית יהפוך ל"מחברים בשפה הלטינית". רק הערתי שבנוגע לסופרים יש כבר אי אלו שש קטגוריות של "סופרים כותבי..." Ewan2 - שיחה 00:58, 3 ביוני 2020 (IDT)
אין הבדל מהותי בין כותבי לטינית - בשפה הלטינית זו סמנטיקה בלבד ועניין של ניסוח ולא משהו מהותי. אך סופרים אינו שווה למחברים, מחברים הוא שם רחב יותר, אך עם הדיון הוא אודות הקטגוריה הספציפית הזו ניתן לנהל את הדיון בשף השיחה של הקטגוריה, ואם הוא באופן כללי עדיף במזנון, בכדי שמסקנותיו יהיו מחייבות • חיים 7שיחה • 14:51, 3 ביוני 2020 (IDT)
האמת היא שבספר שאני קורא עכשיו של מנחם שטרן, נתקלתי פעמיים בניסוח "כותבי לטינית/יוונית", אבל עדיין אני סבור שהניסוח "בשפה" הוא עדיף.
המילה "מחברים" אמורה לכלול את כל סוגי היוצרים, משוררים למשל. המילה "סופרים", על אף שגם היא במובנה הקלאסי כוללת כותבים באופן כללי, עלולה בימינו להטעות, משום שהיא בדרך כלל משמשת בנפרד מיוצרים אחרים כמו משוררים. המילים "מחברים" או "חיבור" אמורות לכסות את כל הטווח הזה, כלומר, קטגוריות נפרדות ל"סופרים" (?) ול"משוררים", למשל. Liad Malone - שיחה 17:22, 3 ביוני 2020 (IDT)
נכון ש"מחברים" יש לו גם מובן של פועל ואז יכול להיות מתאים "מחברים בשפה הלטינית", אז אין לי התנגדות לשינוי כזה.Ewan2 - שיחה 02:07, 4 ביוני 2020 (IDT)

בצק פירות[עריכת קוד מקור]

תודה ! Face-smile.svg פארוק - שיחה 19:03, 2 ביוני 2020 (IDT)

היי, תודה לך. סתם שתכיר מיוחד:תודה/28309548חיים 7שיחה • 19:32, 2 ביוני 2020 (IDT)

הסתרת תגיות[עריכת קוד מקור]

שלום חיים, האם הסתרת תגיות מעצבנות עובדת לך? ראיתי את ויקיפדיה:סקריפטים/בקשות#תגיות וניסיתי. רק הסתרה דרך CSS עובדת, אך כפי שכתבת שם: "אה מה מה, המילה "תגית" תישאר". גם שיניתי (כפי שאתה שינית) מ"העורך החזותי" ל"עריכה חזותית". תודה, חזרתישיחה 10:57, 11 ביוני 2020 (IDT)

שבוע טוב, זה לא פועל אפילו לא בדקתי למה. בכל מקרה זה פחות מפריע לי מבעבר כנראה התרגלתי, הוספתי ל-CSS • חיים 7שיחה • 23:24, 13 ביוני 2020 (IDT)
תודה חיים, הסתרתי אצלי 14 תגיות והבלטתי 3. זה גם לא בעיה להעלים את הקישור תגית: על ידי .mw-tag-markers a { display: none; }, אבל יחד עם זה תעלמנה תגיות שהן קישורים שאני כן רוצה לראות. חזרתישיחה 18:54, 15 ביוני 2020 (IDT)
שלום חיים, באותו עניין – אולי זה יעניין אותך: מצאתי דרך (קצת לא "נקייה" בלשון המתכנתים) להעלים את המלל "תגית" ו"תגיות" (על ידי הוספה ל־JS):
/** הסתרת "תגית" והסתרת "תגיות" (המלל עצמו בלבד) ברשימת המעקב, בדף תרומות המשתמש וברשימת השינויים האחרונים **/
$('span a:contains("תגית")').css('display','none');
$('span a:contains("תגיות")').css('display','none');
זה לא פוגע בתגיות עצמן: מה שהסתרת ב־CSS שלך יישאר מוסתר ומה שהשארת גלוי – יישאר גלוי. ציינתי שהדרך קצת לא "נקייה" כי בכל מקרה – ביו אם התגיות או חלק מהן מוצגות בשורה מסוימת ובין אם הן קיימות אך לא מוצגות – הנקודתיים והסוגריים עדיין גלויים. זה נראה לדוגמה כך (: בקשות ממפעילים) (כשיש תגית שבחרת לא להסתיר) או (: ) (כשיש תגית שבחרת להסתיר).
אני מהמר (ומקווה) שלקיפודנחש יש פיתרון יותר אלגנטי... חזרתישיחה 17:27, 17 ביוני 2020 (IDT)
/** הסתרת "תגית" והסתרת "תגיות" (המלל עצמו בלבד) ברשימת המעקב, בדף תרומות המשתמש וברשימת השינויים האחרונים **/
$('span a:contains("תגית:")').css('display','none');
$('span a:contains("תגיות:")').css('display','none');
זה לא יוריד את הנקודתיים? אפשר גם להוריד את הסוגריים אבל אז תראה טקסט שבחרת לא להסתיר מופיע ללא סוגריים • חיים 7שיחה • 10:50, 18 ביוני 2020 (IDT)
לא, זה לא מוריד את הנקודתיים ואף מחזיר את המלל תגית/תגיות. שים לב שבמצב "בדוק" (Ctrl+Shift+I) בדפדפן – המלל תגית/תגיות מופיע בנפרד מהנקודתיים. ניסיתי בנפרד על ידי
$('span a:contains(":")').css('display','none');, זה לא מעיף את הנקודתיים. איך מעיפים את הסוגריים (רק משם)? הסוגריים והנקודתיים לא נחוצים לי גם אם מדובר בתגית/תגיות שלא הסתרתי. חזרתישיחה 11:54, 18 ביוני 2020 (IDT)
האמת שלא התעמקתי בזה, אולי אבדוק בהמשך • חיים 7שיחה • 20:57, 21 ביוני 2020 (IDT)

בנוגע לפעולותיך האחרונות[עריכת קוד מקור]

צור עמי קשר במייל. דגש חזק - שיחה 17:39, 1 ביולי 2020 (IDT)

אל תלחיץ אנשים עם לב חלש • חיים 7שיחה • 17:45, 1 ביולי 2020 (IDT)

?[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי. אתה מודע לכך שהטיוטה הזו מופיעה ברשימת הצבעות המחלוקת? אם כן, לשם מה? דגש חזק - שיחה 23:18, 9 ביולי 2020 (IDT)

זו המטרה, שם הקטגוריה השתנה, שמשתמשים ידעו לשנות • חיים 7שיחה • 23:20, 9 ביולי 2020 (IDT)
אה. בזמן שעשית זאת לא הייתה הצהרת כוונות... שינית את שם הקטגוריה רק לאחר מכן. כל־טוב. דגש חזק - שיחה 23:23, 9 ביולי 2020 (IDT)
צודק, הייתי צריך להבהיר בתקציר עריכה • חיים 7שיחה • 23:23, 9 ביולי 2020 (IDT)