שיחה:יוסף קולר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דיון על הערך[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי למה כתיבה שזהו ארוע יחודי לא רלוונטית לערך.מאגמהשיחה 20:00, 16 בנובמבר 2019 (IST)

ראשית, כיוון שזה לא כזה ייחודי (כפי שצויין, היו מקרים של מענק צל"ש 30 שנה אחרי האירוע), ושנית כיוון שלא כל מה שייחודי הוא בעל חשיבות/רלוונטיות אנציקלופדית. האירוע שחשוב אנציקלופדית הוא עצם מענק הצל"ש. זה שבשל ביורוקרטיה המשפחות של חלקם יודעו שנים לאחר מכן זו אנקדוטה שולית (שאפשר להזכירה, אולם אין צורך להבליטה). Dovno - שיחה 09:04, 17 בנובמבר 2019 (IST)
גם 30 שנה זה חריג וודאי 50 שנה. ישנם בין עשרות למאות צלשים שאבדו במשך השנים (כפי שציון במקור שהתעקשת למחוק -מידע שוודאי חשוב אנצקילפודית). המידע על התיקון הוא היסטורי ייחודי' וחיוני בגלל התקדים של התיקון בין אם זה שלושים או חמישים שנה. כמו כן הצלש לא הוענק מעולם לחיים רוטקופף ולא לצבי יזרעאלי כפי שצוין במקור בניגוד למה שאתה כותב. כך שעדיף להיצמד לעובדות.
ולכן נושא היחודיות צריך להיות מצויון פה בעיקר בזכותו של יוסף קולר בעניין.
מאגמהשיחה13:00 , 17 בנובמבר 2019 (IST)
כיוון שכבר היו מקרים (30 שנה), אז מקרה נוסף אינו כזה ייחודי (אפילו אם הפעם זה 50 שנה). הערך הנוכחי הוא על חייו של יוסף קולר. כל הכבוד שפעל לתקן את החור הביורוקרטי שנוצר, אבל לפרשה זו אין שום משמעות וחשיבות לביוגרפיה של קולר עצמו. גם אם הוא יגלה מחר שחבר שלו לא מקבל את הפנסיה הראויה לו ממשרד הבטחון ויפעל לתקן זאת (וכל הכבוד גם על כך) - גם זה לא יהיה משמעותי לביוגרפיה שלו עצמו.
בנוסף, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Dovno - שיחה 13:11, 17 בנובמבר 2019 (IST)
משמעותי מאוד לביוגרפיה שלו גם הוא קיבל את הצל"ש באיחור כך שזה לא רק החבר שלו זה גם הוא ובמעשהו פעל לשינוי היסטורי--מאגמה - שיחה 14:56, 17 בנובמבר 2019 (IST)
לא. ראה כאן: "קולר עצמו ידע על קיומו של הצל"ש, אך לפתע הבין שקיימת אפשרות שמשפחתו של רוטקופף, אשר נפל בקרב המיתלה כחודש לאחר פעולת קלקיליה, כלל לא מודעת לו". הוא פעל כראוי, אבל האמירה שזה "שינוי היסטורי" היא דעה אישית שלך ששאר המשתתפים בדיונים האלו (שהתפרשו על ארבעה דפי שיחה שונים) לא היו שותפים לה עד כה.
לגבי ה"צינזור" אליו התייחסת בתקציר העריכה: לא זאת משמעות המילה צנזורה. אין כאן גורם המשתמש בסמכותו כדי לאסור על הפצת מידע מסויים. כולנו כאן שווים בדעותינו. המחלוקת לגיטימית, ותוכן הערך ייקבע לפי דעת הרוב בדיון - הכי רחוק מהמושג "צנזורה" שאפשר.
ושוב: אנא הוסף ":" (נקודותיים) בתחילת התגובה שלך (סימן ":" אחד יותר משהיה במשפט האחרון אליו אתה מגיב). Dovno - שיחה 16:11, 17 בנובמבר 2019 (IST)