שיחה:לוחם (מבוכים ודרקונים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם[עריכת קוד מקור]

לשם לוחם (מבוכים ודרקונים), שכעת הוא הפניה. שיר § שיח § 23:06, 10 ביוני 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעדOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:15, 11 ביוני 2017 (IDT)
הועבר. דולבשיחה 12:38, 17 ביוני 2017 (IDT)

קובץ מוויקישיתוף שנמצא בשימוש בדף מועמד למחיקה[עריכת קוד מקור]

קובץ מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמד למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 16:06, 14 באפריל 2019 (IDT)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש למחוק מכיוון שקיים עמוד שמתאר את המקצועות השונים במבוכים ודרקונים דמויות שחקן (מבוכים ודרקונים) שגם כולל תיאור של הלוחם. אין סיבה לפתוח עמוד בנפרד לכל מקצוע. זאת בייחוד בהתחשב בכך שהמידע בדף אינו עדכני ומתייחס למהדורות שונות, ומעבר לכך אין סיבה שויקיפדיה תהפוך להיות מדריך חוקים למשחק כזה או אחר - שזה מצב הערך כרגע. הערך אמנם קיים בלעז, אך רק באנגלית וגם בשפה נוספת, אך שם תוכן הערך שונה לחלוטין ודן בתיאור הלוחם במהדורות השונות של מבוכים ודרקונים ולא מציג את החוקים למשחק של לוחם. לדעתי כרגע הערך הקיים של דמויות שחקן מתאר בצורה מספקת ועדיף להתמקד ולשפר אותו ולא שיהיו שני ערכים בודדים ללוחם ולנוכל כי מאן דהוא אהב לשחק בהם ויצר להם ערכים. Koraldon - שיחה 16:30, 8 בינואר 2020 (IST)

לדעתי הדבר הכי טוב הוא להחליף שם ללוחם (משחקי תפקידים) ואז החשיבות תהייה מאוד ברורה. "מקצוע" הלוחם שנהייה מוכר ממבוכים ודרקונים הפך לבסיסי במשחקי תפקידים נוספים, סדרות וסרטי פנטזיה ובעיקר כמות בלתי נתפסת של משחקי מחשב שבבירור נשענו במידה מסוימת על עולם המושגים שהפך מוכר דרך מבוכים ודרקונים, וספציפית מקצועות הלוחם/קוסם/כוהן/גנב וכו'. ללא שינוי השם אני לא בטוח שיש הצדקה לערך נפרד מהערך הראשי שהזכרת (אולי כן, מתלבט) אבל אם הוא עושה זום-אאוט אני בטוח בזה. איש השום (Theshumai) - שיחה 16:40, 8 בינואר 2020 (IST)
ערך כזה יתייחס גם הוא לרקע ולהתפתחות הדמות ושם הלוחם במבוכים ודרקונים יכול להיות פרק חשוב בערך שתיארתי. איש השום (Theshumai) - שיחה 16:48, 8 בינואר 2020 (IST)
אפשר ליצור/לערוך ערך כזה, אולי על בסיס הקיים. הבעיה שכרגע הערך מתייחס ספציפית למכאניקה ולאופן המשחק של לוחם במשחק מבוכים ודרקונים ולא ליצוג של לוחם במשחקים באופן כללי. לצערי אני עסוק כרגע עם עריכה / הוספה של ערכים בתחום משחקי התפקידים. Koraldon - שיחה 18:31, 8 בינואר 2020 (IST)

שינוי שם2.1[עריכת קוד מקור]

מאחר שחשיבות הערך גבולית (לדעתי וכנראה שגם לדעת מניח התבנית), אני מציע לעשות זום-אאוט לערך ולשנות את שמו ללוחם (משחקי תפקידים). מעשית זה אומר לדעתי שהפסקה "המכניקה של מקצוע הלוחם" תשתנה ל"הלוחם במבוכים ודרקונים", ושיהיה צורך בהרחבת הערך. הערך יהפוך במקרה זה לערך מקביל של הערך האנגלי Warrior (character class) (אנ'), וניתן יהיה להרחיב את הערך בהשראת ערך זה, או לעת עתה להסתפק בהרחבה ראשונית כללית של סידור הערך (שאני מוכן לקחת על עצמי) לצד הנחת תשלים "להשלים". איש השום (Theshumai) - שיחה 00:06, 9 בינואר 2020 (IST)

לי זה נשמע כמו פתרון טוב Koraldon - שיחה 20:34, 9 בינואר 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. ערך זה עוסק בדמות הלוחם במשחקי D&D. מי שרוצה ליצור ערך חדש בשם לוחם (משחקי תפקידים) - מוזמן לעשות זאת. יוניון ג'ק - שיחה 22:39, 10 בינואר 2020 (IST)
אני מסכים עם יוניון ג'ק. הערך כרגע - בשמו, בתוכנו ובבינוויקי שלו - מדבר על דמות הלוחם במו"ד. ההצעה כאן איננה לשינוי שם בלבד אלא לשינוי השם, התוכן והבינוויקי. כלומר: ההצעה היא להחליף לחלוטין את הערך בערך אחר על נושא אחר.
אם רוצים לכתוב ערך חדש על דמות הלוחם במשחקי תפקידים, מוזמנים לעשות זאת. אם רוצים לבחון את חשיבות הערך הנוכחי, מוזמנים להניח תבנית חשיבות. Dovno - שיחה 19:21, 11 בינואר 2020 (IST)
אוקיי, לאחר שבינתיים הוסרה גם תבנית החשיבות, הנושא נראה פחות חשוב ואני מניח לו ומסיר את תבנית שינוי השם. איש השום (Theshumai) - שיחה 19:27, 11 בינואר 2020 (IST)
תבנית החשיבות הוסרה כיוון שהונחה ע"י משתמש ללא זכות הצבעה. אם משתמש/ת בעלי זכות הצבעה ירצו להעלות לדיון את חשיבות ערך זה, כמובן שיוכלו לעשות זאת. Dovno - שיחה 19:32, 11 בינואר 2020 (IST)
תודה על האכפתיות, אישית לא גיבשתי דעה לגבי החשיבות האנציקלופדית, ולכן חשבתי שהמהלך הזה יכול לפתור את הדילמה, אבל אם ישנה התנגדות זה ממש לא מהותי מבחינתי לקדם משהו במקרה הזה. איש השום (Theshumai) - שיחה 20:03, 11 בינואר 2020 (IST)