שיחה:לירן דוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

אהלן... מה שלומכם? ניסיתי לסדר את התמונת פרו]פיל ללא הצלחה :( ובסופו של עניין כל הטבלה שהייתה בצד שמאל יחד עם התמונה פשוט נהרס לי. תעזרו לי בקשה. דווח על ידי: Ldoscar1 - שיחה 23:34, 4 באוגוסט 2018 (IDT)

שיחזרתי את הערך למצבו הקודם. בנוסף, ניסית להוסיף לערך תמונה של כרזת סרט, אולם תמונה כזו מוגנת בזכויות יוצרים ולכל היותר אפשר להשתמש בה בשימוש הוגן בערך על הסרט, לא על השחקן. נא להסיר את התמונה מוויקישיתוף, אלא אם יש אישורים מתאימים מיוצרי הכרזה. Dovno - שיחה 00:02, 5 באוגוסט 2018 (IDT)


שינויים בערך[עריכת קוד מקור]

אהלן מה קרה? התמונה שאני רוצה לפורפיל היא תמונה ללא זכויות יוצרים היא שלי. האם תוכל\י להסביר לי כאן איך אני משנה בבקשה? בנוסף. למה מחזירים לי את העריכה של חייו בכל רגע? תודה :) ‏Ldoscar1 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום לירן. בקשר לפסקת "חייו" כתבתי לך בדף שיחתך. בקשר לתמונת פרופיל, קודם כל העלה אותה או לוויקיפדיה או לוויקישיתוף, לפי ההנחיות בדף עזרה:העלאת קובץ. (שים לב שיש לתמונה זכויות יוצרים, ואם אתה צילמת הם שלך, ובהעלאת התמונה אתה בעצם מאשר לוויקיפדיה לעשות בה שימוש).
בנוסף, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה.. בברכה, Dovno - שיחה 15:00, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
מסכים עם דובנו שאם יש דברים שלא נהוגים בערכים דומים אין לציינם גם כאן. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 02:49, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai), תודה. אולם האם התכוונת להגיב בפרק הדיון הבא? (הגבת כאן להערה מלפני שנתיים). Dovno - שיחה 00:39, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
Dovno, כמובן, לחצתי בטעות מהנייד על שיחת העריכה הלא נכונה... אעתיק את התגובה ללמטה. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 11:54, 13 באוגוסט 2020 (IDT)

Blood of Jerusalem[עריכת קוד מקור]

Ldoscar, תוכל להסביר בבקשה את ההערה "זוכה פרס הסרט הקצר הטוב ביותר ב-IMDb בתאריך: 1.9.18"? מה הפרס הזה בדיוק, והאם יש קישור למקור? Dovno - שיחה 15:39, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

Ldoscar, כנ"ל לגבי "במדינת תל אביב" עליה כתוב "מועמדת לסדרת הרשת הטובה ביותר". מטעם איזה גוף? Dovno - שיחה 15:46, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
אהלן בנאדם. לא יודע למה אתה מתערב בדברים האלו. זה היה בקטגוריית לפרסי אופיר. אשמח אם תבטל את כל מה שעשית ואערוך כראות עיני על סמך מה שביקשת. תודה.
הסרט האמריקאי הקצר זכה באתר imdb
שאר הפרסים של הסרטים שהיו מוצגים נמחקו משום סיבה הגיונית. Ldoscar - שיחה 21:18, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
קודם כל, לא ברורה כוונתך בדבריך "למה אתה מתערב בדברים האלו". כל משתמש יכול לערוך כל ערך - זה הבסיס של ויקיפדיה. במקרה זה, מחקתי מספר דברים שבהחלט לא מקובל לציין - לא מציינים כל הופעת אורח חד-פעמית בפילומגרפיה של שחקנים, וכן לא מציינים זכיות של הסרטים/סדרות. התבונן בערכים של שחקנים אחרים - החל מליאור אשכנזי ועד הריסון פורד ותראה שמציינים את הסרטים/סדרות בהם הופיעו ולכל היותר אם השחקן היה מועמד או זכה בפרס על התפקיד - לא כותבים ליד שם הסרט שהסרט זכה בפרס אוסקר או בכל דבר אחר (קישור פנימי לערך על הסרט/סדרה מספיק).
לגבי שתי השאלות ששאלתי, לא ענית אז אשאל שוב:
  1. באיזה פרס בדיוק זכה הסרט "Blood of Jerusalem"? "זכה באתר IMDB" לא עונה על השאלה. למיטב ידיעתי IMDB לא מחלקים פרסים כלל, אז צריך לדייק, ולספק מקור מפורש.
  2. לגבי "במדינת תל אביב" - נא לספק גם כן מקור מפורש המבהיר איזו מן מועמדות זו היתה.
אי אפשר להשאיר את הטענות האלו ללא הסבר ומקור.
בנוסף, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Dovno - שיחה 21:33, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
בהמשך למה שכתבתי: גם את הטור עם שמות הבמאים יש להסיר, לפי המקובל בערכי שחקנים אחרים. Dovno - שיחה 21:40, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
מסכים עם דובנו שאם יש דברים שלא נהוגים בערכים דומים אין לציינם גם כאן. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 11:54, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
כיוון שעבר שבוע של דיון והיתה הסכמה, אני מחזיר את העריכות לערך: הסרת תפקידי אורח/ניצב מטבלת הפילמוגרפיה וכן הסרה מהטבלה של פרטים על הסרטים/סדרות עצמן (להבדיל מפרטים על השחקן), כמקובל בכלל ערכי השחקנים. Dovno - שיחה 11:30, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
Dovno, מה שכתבת איננו מדוייק ב-100%;
(א) בטבלת "פילמוגרפיה" של שחקן/ית לא מציינים תפקידי ניצב, אבל כן מציינים תפקידי אורח. אפשר לציין כל תפקיד אורח, אבל זו לא חובה. אם מחליטים שלא לציין את כל התפקידים - יש לשנות את שם הפסקה ל-"פילמוגרפיה נבחרת".
(ב) בטבלה "פילמוגרפיה" של שחקן/ית יש (בדרך כלל) ארבע עמודות - שנה, שם היצירה, תפקיד, הערות. בעמודת "הערות" מקובל לציין מועמדויות/פרסים אבל רק של מועמדויות/פרסים בקטגוריות בהן השחקן עצמו היה מועמד/זכה.
בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 17:55, 29 באוגוסט 2020 (IDT)
גם זה לא מדויק. יאן פורמט קבוע לפרק פילמוגרפיה. במקרים רבים (מאוד) יש פשוט רשימה (קת'לין טרנר, ג'ק ניקולסון, ג'ורג' סי. סקוט, מוני מושונוב ועוד ועוד), ויש כאלו עם טבלה פשוטה. אני לא חושב שאפשר לקובע כאן "בדרך כלל", ואם הייתי צריך לנחש לפי ניסיוני בעריכת ערכים כאלו - ברוב הגדול יש רשימה פשוטה. ודאי שגם כאשר יש טבלה אין לה פורמט קבוע (הרבה פעמים אין כלל "הערות" ואין עמודה כזו, למשל). בכל מקרה, גם כשמדובר בטבלה אז כאמור לא מכניסים שם הערות על הסרט/סדרה עצמם (למשל - אם הסדרה זכתה בפרס כלשהו) אלא לכל היות הערה הרלוונטית לתפקיד של השחקן עצמו ולא יותר. לגבי סוגי התפקידים, יש ערכים בהם צוינו תפקידי אורח אולם מניסיוני זה המיעוט וברוב זה לא מקובל (ראה הדוגמאות שהבאתי). זה שיש פירוט לא אנציקלופדי כזה במספר ערכים אחרים לא צריך להכריע לגבי הוספתו כאן (בפרט שבערכים רבים אחרים עורכים ותיקים כבר טרחו כדי להסיר פירוט לא אנציקלופדי זה). Dovno - שיחה 14:38, 30 באוגוסט 2020 (IDT)