שיחה:נשר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ראשית הורדתי קישורים לערכי המשנה שיצר בן הטבע. כל "ערך" מערכים אלו ראוי יותר לשם "חסר ערך", ואם היה זה תלוי בי הייתי מוחק אותם. אם רוצים, בערך "נשר" עצמו ניתן להרחיב על הסוגים השונים.

שנית, תימצתי את הרשימה של פסוקי התנ"ך שנשר מוזכר בהם. ויקיפדיה אינה קונקרדנציה. שן שש זעם 10:13, 20 אוג' 2004 (UTC)

יש רבים הרואים ב - Gyps fulvus (לפי בן הטבע: נשר מקראי???) תת מין של Gyps africanos - נשר אפריקאי דליק הכלבלב


יש צורך בפירושונה - לעיר נשר גיא4

בעיה גדולה מאוד[עריכת קוד מקור]

בכל הערכים בויקיפדיה יש התבלבלות בין נשר לעיט, למשל בדגל מצרים זהו לא נשר אלא עיט!!! כמו כן ברבים מן הערכים האחרים יש בילבול.

מה גורם לך לחשוב כך? ע"פ מה אתה קובע שבדגל מצרים יש עיט ולא נשר? pacmanשיחה 16:46, 3 יולי 2006 (IDT)
אם תשים לב, בסמלים החיה שמופיעה היא בעלת צוואר בעל נוצות. הנשר (כפי שניתן לראות מהתמונה) הוא בעל צוואר קירח, להבדיל מהעיט. הבלבול בין עיט לנשר הוא נפוץ ואין ספק שהוא פגע גם בנו. יש להעביר את החלק העוסק בסמלים לערך עיט. גדי אלכסנדרוביץ' 15:22, 15 יולי 2006 (IDT)

אורך חיים של חיות[עריכת קוד מקור]

האם מישהו יודע מה אורך החיים הממוצע של הנשר? בכלל, נראה לי שזה נתון שראוי להכניס לתבנית של חיות. --Erel Segal - שיחה 00:19, 28 באוקטובר 2008 (IST)

כמו דורסים אחרים, הנשר מאריך חיים וחי 42 שנה. :)

חסר המון מידע בערך זה[עריכת קוד מקור]

אני מקווה שאין בדבריי נימה של התנשאות, אך הערך "נשר" לוקה בחסר במידה רבה מאוד. יש לציין המון פרטים אודות הביולוגיה של הנשר, לפחות לגבי הנשר הישראלי המצוי. יש לציין את מקור המילה נשר בעברית ( שורש נ.ש.ר ), בהקשר לקרחתו של הנשר. יש לציין את תטולה הביצים של הנשר, את משקלו בהגיעו לבגרות. את תוחלת חייו של הנשר הישראלי לפחות. את כמות הפריטים של הנשרים שיש בארץ ובאיזה איזור גיאוגרפי הם חיים. יש לציין את מבנה השלד הייחודי של הנשר, בו עצם החזה התפתחה וגדלה כך שהיא מסוככת על כל איזור הבטן. יש לציין כי שני ההורים טורחים בגידוליהם של הגוזלים ושניהם מאכילים את הגוזלים בהעלאת תכולת הקיבה שלהם או בבשר שנטלו מטרף כלשהו. לא יזיק לאזכר פסוק אחד או שניים מהתורה, על נשרים. יש גם מקום לציין כי הנשר, בהיותו אוכל נבלות, מסוגל לעכל בשר השרוי במצב ריקבון מתקדם. הנשר, אינו סתם עוד ציפור טרף. הנשר ( לעומת עיט ) אינו טורף כלל, אלא הוא "קרניבור", כלומר אוכל בשר, וביתר פירוט, הנשר אוכל נבלות. הנשר זכה לכינוי "מלך העופות" על שום גודלו הפיזי העצום. למעשה הנשר הוא העוף הטורף הגדול ביותר והחזק ביותר.

יש לציין כי השפה העברית מבדילה בין הנשר לבין העיט. בשפות אחרות כמו אנגלית למשל, הנשר אינו זוכה למילה בלעדית אלא למילה כוללנית של Eagle. Eagle בפי האמריקנים, הוא גם "נשר קירח", וגם "עיט" ( ציפור טרף ) אשר לראשו שיער.


ממלכות רבות בהיסטוריה וגם כיום, משתמשות בנשר כסמל למדינה, כסמל לממלכה, כסמל לאימפריה כובשת. כך למשל מלכות רומי, ואף ארה"ב של היום. אפשר לאמר כי הנשר, בהיותו עוף כה מרשים מבחינה חיצונית, הנו הסמל הנפוץ ביותר לממלכות ולמדינות, מקרב כל יתר הסמלים המוכרים.

בערך "נשר", יש לציין את כל המאפיינים שדומים פחות או יותר אצל כל הנשרים וישנם המון מאפיינים כאלה. יש לתת פירוט כלשהו על הנשר הישראלי, ולציין כי לאור כמות הפריטים המאוד קטנה שלו בארץ הוא מצוי בסכנת הכחדה או סכנת היעלמות מהארץ.

תודה רונן

הצעה לעריכת הערך- נשר[עריכת קוד מקור]

לא ערכתי את כל הקישורים לפי התוכנה של ויקיפדיה. אעשה זאת אם המאמר שלי נראה מתאים. בעיקרון תרגמתי את המאמר של VULTURE באנגלית, והוספתי עליו ממקורות שונים שציינתי כאן. ככל שידוע לי המקורות הנוספים, אינם מוגנים בזכויות יוצרים וליתר ביטחון אני מציין את הדברים כאן בשיחה ולא בערך עצמו.


נשר (Vulture) הוא עוף גדול ממשפחת הנציים. הנשר הנו אוכל נבלות. צווארו של הנשר ארוך. מקורו של הנשר מעוקל בצורת קרס. רגליו של הנשר חזקות וקצרות ומכוסות פלומה לבנה עד לברכיו. ציפורני אצבעותיו כפופות מעט ואינן חדות במיוחד. בצעירותו, ראשו וצווארו של הנשר עטויים פלומה לבנבנה. בבגרותו, ראשו של הנשר מקריח ופלומת צווארו נושרת. בסיס צווארו של הנשר עטוי צווארון לבן, המורכב מנוצות קשיחות. שאר גופו של הנשר עטוי נוצות בגוון אפור- חום. אורך גופו 114-110 ס"מ, מוטת כנפיו מגיע עד 280 ס"מ ומשקלו 5.3-8 ק"ג. הזכר גדול מעט מהנקבה, דבר שאינו אופייני לעופות דורסים אחרים.


שמו של הנשר שמו של הנשר נובע מן השורש נ.ש.ר על שום נשירת נוצותיו ופלומת השיער המכסה את ראשו ואת צווארו, בעת שהוא מגיע לבגרות. * יש להבדיל בין הנשר (אנגלית Vulture) שהנו אוכל נבלות, לבין העיט שהנו טורף (אנגלית Eagle ). הנשר אוכל מבשר הנבלה תוך תחיבה של ראשו אל קרביו של הטרף. מחקרים הוכיחו העור חשוף הנו בעל חשיבות לויסות חום גופו של הנשר * הנשר הישראלי מכונה "נשר מקראי". באנגלית הוא מכונה Griffon vulture. בערבית הוא קרוי- "ניסר" Nisar *

הנשר בישראל הנשר בישראל הוא הנשר המקראי והוא מכונה בקיצור "נשר". שמו המדעי של הנשר בישראל: Gyps fulvus תפוצה בארץ: ריכוזים של נשרים מקננים ברמת הגולן, בנחל גמלא, בנחל צין ובנגב. בעבר אוכלוסיית הנשרים בישראל הייתה גדולה בהרבה מאשר כיום. אוכלוסיית מין זה הצטמצמה עקב שלל גורמים, ביניהם: ציד, הרעלות, התחשמלות, הידלדלות מקורות מזון והפרעה באתרי קינון. עוף זה נמצא באזורים הרריים בעלי מצוקים. הנשר בארץ, מצוי בסכנת הכחדה. הסיבות לצמצום באוכלוסיית הנשרים בארץ הן בעיקר הרעלות בקר, התחשמלות בקווי מתח גבוה, ציד והילכדות ברשתות חקלאיות. * הרעלות של בקר הנובעות מסיבות שונות, מתגלגלות אל פתחו של הנשר ופוגעות בו. בחודש פברואר 2009 למשל, נספרו כ 200 נשרים בלבד בארץ * זהו מספר הנמוך בעשרות אחוזים לעומת שנים קודמות. תפוצה בעולם: מדרום אירופה דרך טורקיה ואירן עד מרכז אסיה. הנשר הוא עוף חברותי. הוא דוגר ולן במושבות במצוקים גבוהים. בין ינואר למארס מטילה הנקבה ביצה אחת, שבוקעת לאחר 52-56 יום. שני ההורים משתתפים בדגירה על הביצה ובהאכלת הגוזל, והוא פורח מהקן כחצי שנה לאחר ההטלה. הקשר בין בני הזוג, נמשך כפי הנראה, למשך כל חייהם

סיווג הנשר מסווג לשתי קבוצות עיקריות: נשר העולם הישן ונשר העולם החדש. על אף הדמיון החיצוני בין שתי הקבוצות, מקורה של קבוצה נובע מאבות אבולוציוניים שונים.

נשר העולם הישן נשר העולם הישן נמצא באפריקה, אסיה, אירופה, ובמזרח התיכון. נשר העולם הישן שייך למשפחת הנציים, הכוללת נשרים, דיות, נצים, בזים ואיות. נשר העולם הישן מוצא את טרפו אך ורק בעזרת חוש הראיה. הנשר הישראלי ( Gyps fulvus ) , הוא "נשר העולם הישן"


נשר העולם החדש נשר העולם החדש והקונדור הנמצא באזורים החמים של יבשת אמריקה אינם קשורים כלל למשפחת הנציים, על אף דמיונם הרב אלו לאלו, אלא נמנים עם משפחת הקונדוריים, שבעבר הייתה קרובה אל משפחת החסידאים. עם זאת, דגימות DNA חדשות מעידות כי אלו האחרונים אמורים להיות חלק ממשפחת דורסי יום, יחד עם ציפורי טרף אחרות. בין כך ובין כך, נשר העולם החדש והקונדור, אינם קשורים ישירות לנשרים אחרים. לכמה מינים של הנשר החדש והקונדור, יש חוש ריח חזק, תכונה לא אופיינית לעופות דורסים. עופות אלו מסוגלים להריח פגרים בעודם במעופם בגבהים.

תזונה לעתים רחוקות הנשר תוקף בעל חיים בריא. הנשר יכול להרוג בעל חיים חולה או פצוע. לנשר יש זפק המסוגל להתרחב במידה רבה. הנשר מסוגל לאכול כמויות בשר גדולות ( יותר מק"ג ) * עד מלוא נפח הזפק שלו, כך שניתן לראות את הזפק שלו בולטת בצווארו. לאחר ארוחתו הנשר נח מעט בישיבה לעתים מנומנם, ומעכל את מאכלו. יחד עם זאת הנשר עשוי גם לצום ללא כל נזק לגופו, במשך 5-6 ימים. הנשר אינו מסוגל לשאת את טרפו בטופריו ( בציפורניו ), אלא רק לפלוט אותו מעוכל מן הזפק שלו. כך הנשר מאכיל את אפרוחיו. הנשר הוא בעל ערך רב כאוכל נבלות. הנשר חסין באופן טבעי מפני הרעלן בוטוליניום ( Botulinum ), הוא הרעלן הגורם למחלת הבוטוליזם. בנוסף לכך, הנשר מסוגל לאכול בשר רקוב המכיל נגיפי Anthrax וחיידקי כולרה מבי שייגרם נזק לגופו. *

הנשר במקרא הנשר מוכתר במקורות כ"מלך העופות". (מסכת חגיגה י"ג ע"ב) הנשר מוזכר 26 פעמים במקרא. הנשר הוא סמל לעוצמה, קלות ופליאה וָאֶשָּׂא אֶתְכֶם עַל-כַּנְפֵי נְשָׁרִים (שמות יט ד), כְּנֶשֶׁר יָעוּף הַשָּׁמָיִם (משלי כג ה), שלושה המה נפלאו ממני... דרך הנשר בשמים (משלי ל’, 18). באשר חללים שם הוא (איוב ל”ט, 28). ופני-נשר, לארבעתן ( חזון יחזקאל , ספר יחזקאל א 10)


המילון העברי החדש א.אבן שושן 1967 http://gamla.golan.org.il/ts.exe?tsurl=0.386.15016.0.0 http://www.safa-ivrit.org/fauna/nesher.php http://old.sviva.gov.il/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Object&enDispWho=Articals^l4617&enZone=birds_hakchada http://old.parks.org.il/BuildaGate5/general2/data_card.php?Cat=~30~~898873313~Card8~&ru=&SiteName=parks&Clt=&Bur=98979083 http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=581305&contrassID=2&subContrassID=1&sbSubContrassID=0 http://www.masa.co.il/vid/54/%D7%A0%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%92%D7%9E%D7%9C%D7%90/ http://www.teva.org.il/?CategoryID=740&ArticleID=2429

רוניקן - שיחה 19:58, 12 ביוני 2009 (IDT)

למה אף אחד לא מגיב?[עריכת קוד מקור]

אם אני עורך את המאמר עצמו, אז תמיד יש איזה מישהו שבא ומשחזר את המאמר למצבו הקודם. אם אני רושם דברים בשיחה, אז אני לא זוכה לתגובה. מה הולך ? רוניקן - שיחה 14:39, 14 ביוני 2009 (IDT)

ערכתי את הערך - נשר[עריכת קוד מקור]

תחילה תרגמתי את הערך VULTURE. לאחר מכן שרבבתי פרטים שונים על הנשר הישראלי בתוך המאמר שלי וציינתי את כל המקורות שלי. לצערי אני לא מסתדר עם הקישורים לאסמכתאות שלי. רוניקן - שיחה 23:56, 14 ביוני 2009 (IDT)

מה עושה נשר בן 40?[עריכת קוד מקור]

שמענו כי נשר בן 40 (לערך) יכול לעבור תהליך קשה וכואב שבסופו מתחדשים עליו מקורו וטופריו וכך זוכה להאריך חייו בעוד כ-30 שנה. האם למישהו ידועה אמיתות הדבר (+הסבר) או שמא אני מתבלבלת עם ציפור אחרת? אשמח לתשובה.

אני ממש מצטערת אבל אני לא יודעת וזה בדיוק אותה שאלה שאני רציתי לשאול...

בינוויקי - Vulture או Gyps ?[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:Hanay

אהלן חנה. את בטוחה בתיקון הבינוויקי שביצעת? מהסתכלות על הערכים נראה שהערך שלנו אכן מדבר ה-old world בלבד. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 19:54, 21 באפריל 2010 (IDT)

זהר, אני התלבטתי כאשר ראיתי את הבינוויקי. נשר בעברית הוא Vulture באנגלית. באנציקלופדיה החי והצומח של ארץ-ישראל כתוב כך: סוג gips כולל 7 מינים, והוא המייצג הטיפוסי של נשרי העולם הישן. ולאחר מיכן כל הערך מדבר על הנשר בארץ ישראל. אז השם המדעי הוא gips fulvus אבל השם באנגלית הוא Vulture. שים לב שלשם זה יש הרבה יותר בינוויקי. נראה לי שבאנגלית יש כפילות של ערכים. אבל אולי כדאי לשאול את אחד הזיאולוגים שכותבים בויקיפדיה. אני מאד הופתעתי להיכנס לערך באנגלית ולראות שהוא לא קשור לערך Vulture . יש גם כאלה שמתבלבלים ומתייחסים לסמל האמריקאי כנשר וזה לא נכון כי הוא עיט ונקרא bald eagle אפילו בתכנת התרגום של בבילון טועים ומערבבים בין השמות האלה כנ"ל תכנת התרגום של גוגל (באנציקלופדיה החי והצומח אפילו מתייחסים לטעות הזאת בכרך 6 עמוד 146) Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 20:09, 21 באפריל 2010 (IDT)
דווקא בשל הבלבול, כדאי להיזהר. Gyps הוא בוודאות נשר, Vulture זה כבר בעיה. נכון שהתרגום המקובל ל-Vulture הוא נשר, אבל אין זה מלמד דבר. קחו למשל, לפרס לא קוראים בשם "נשר" (והערך לא ברור בהקשר זה), או את הרחם (עוף). מכל מקום, אין כרגע ערך מקביל ל-Vulture בעברית, שבאנגלית מדייקים ומציינים שזהו שם לקבוצה לא טקסונומית של עופות (לשון אחרת, הסוג נשר לא כולל את כל מיני הנשרים, כפי שמלמד הערך נציים). כרגע, לדעתי יש להשאיר את הבינוויקי ל-Gyps, משום שבזה הערך מצהיר שהוא עוסק. דעתכם? ירוןשיחה 17:07, 22 באפריל 2010 (IDT)
ירון, אני בדקתי את הנושא הזה כבר לפני שנים, ןאין לי ספק שהתרגום הנכון של נשר לאנגלית הוא Vulture , אני אבדוק באקדמיה ונראה מה הם אומרים. Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 08:53, 23 באפריל 2010 (IDT)
הנושא שנוי במחלוקת עתיקה. בתוספות במסכת חולין (דף סג עמוד א דיבור המתחיל נץ) נמסר בשם רבינו תם שהזיהוי של נשר עם "אייגלא" (כך בתעתוק לעברית) הוא שגוי, שהרי בתלמוד נאמר שלנשר אין "אצבע יתירה" (אצבע אחורית) בעוד ל"אייגלא" יש אצבע כזו. עזר - שיחה 10:32, 23 באפריל 2010 (IDT)
אני שמחה לראות שכיוונתי לדעת גדולים :). עזר, מה דעתך להוסיף את מה שכתבת כאן לערך נשר#שמו של הנשר יש שם כבר התייחסות לבעיית הבלבול עם העיט. ומקור מהתוספות יוסיף Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 12:49, 23 באפריל 2010 (IDT)
שילבתי זאת, שבת שלום. עזר - שיחה 13:03, 23 באפריל 2010 (IDT)
כדאי להעביר את הדיון הזה לשיחה:נשר. באנגלית אין הקפדה על שיטתיות בשמות בעלי חיים וצמחים ועל התאמה לשמות מדעיים בינומיאליים, ולכן אין בשפה זו מניעה לכנות בשם Vulture עופות שאין ביניהם קשר טקסונומי כלשהו. בעברית יש מדיניות של התאמה לשיטה המדעית ולמיון הטקסונומי, ולכן קישור בינוויקי צריך להיות לערך בעל הקשר המדויק ביותר. אין עוררין על כך שנשר באנגלית הוא Vulture, אבל זה שם שכולל סוגים ומינים נוספים, ואינו תואם את הסוג נשר בעברית, ולכן הקישור צריך להישאר ל-Gyps. אמנון שביטשיחה 13:33, 23 באפריל 2010 (IDT)

אמת בפסוק?[עריכת קוד מקור]

האם פירוש רש"יעל הפסוק כְּנֶשֶׁר יָעִיר קִנּוֹ עַל-גּוֹזָלָיו יְרַחֵף, יִפְרֹשׂ כְּנָפָיו יִקָּחֵהוּ יִשָּׂאֵהוּ עַל-אֶבְרָתוֹ סביר? האם אכן הנשר נושא את גוזליו עליו? איך הוא עושה את זה?

ראה באתר "השפה העברית"[1]:
"ויש פסוקים נוספים המזכירים נשר, אך התיאור תואם את העיט ולא את הנשר.
למשל, הפסוק הֲתָעִיף עֵינֶיךָ בּוֹ וְאֵינֶנּוּ: כִּי עָשֹׂה יַעֲשֶׂה-לּוֹ כְנָפַיִם; כְּנֶשֶׁר יָעוּף הַשָּׁמָיִם (משלי כג ה), מתאים לעיט הסלעים הנעלם מן העין במעופו מול :השמש: העיט מצויד בקרום על עיניו המאפשר לו לעוף בכוון השמש.
גם הפסוקים וָאֶשָּׂא אֶתְכֶם עַל-כַּנְפֵי נְשָׁרִים (שמות יט ד), וכְּנֶשֶׁר יָעִיר קִנּוֹ .. יִשָּׂאֵהוּ עַל אֶבְרָתוֹ (דברים לב יא) אינם יכולים להתייחס לציפור שאנו מכנים :נשר, משום שהיא אינה נושאת את גוזליה על גבהּ. רק עיט הסלעים נושא את גוזליו על גבו ועל כנפיו, כאשר הוא מלמד אותם לעוף". --חנן פישר - שיחה 09:37, 4 באפריל 2011 (IDT)
איני יודע איך מגיבים, עמך הסליחה. בכל מקרה, זה מוזר שהתנ"ך, שהוא מקור העברית, טועה בזה...
ראה מאמרו של ד"ר משה רענן[2]. הנה הקטע הרלוונטי משם:
מקור נוסף לביסוס הטענה שהנשר במקרא הוא גם עיט הסלעים נמצא בפסוק: "כנשר יעיר קנו על גוזליו ירחף יפרש כנפיו יקחהו ישאהו על אברתו" :::(דברים, לב א'). כמה חוקרים סוברים שהורים בני המין עיט הזהוב נושאים את גוזליהם על כנפיהם כדי להחזירם לקן במהלך אימוני תעופה. לאור :::כך שהתופעה לא נצפתה בנשרים נאלצו חוקרים אלו לקבוע שהנשר בפסוק זה מתייחס לעיט הזהוב. לדעת מנחם דור (וכך גם סובר ד"ר יוסי לשם שניהל :::מחקר מפורט על עיט זהוב) הדבר בלתי אפשרי. גם אם נניח שארעו מקרים כאלה (כפי שמתואר במאמר האנונימי הזה) הרי שמדובר בתופעה יוצאת דופן :::וקשה להניח שהפסוק מתייחס אליה. התחושה שקבלתי מסריקת הספרות הרלוונטית היא שהטענות בדבר נשיאת גוזלים על הכנפיים על ידי העיט הזהוב :::בהקשר הפסוק "ואשא אתכם על כנפי נשרים" באות מכיוונם של מחברים נוצרים שאינם יכולים להתמודד, בשום אופן, עם הסתירה לכאורה בין הפסוקים :::והמציאות. --חנן פישר - שיחה 17:09, 7 באפריל 2011 (IDT)

הרבה מידע מטעה יש כאן.[עריכת קוד מקור]

-"הנשר זכה לכינוי "מלך העופות" על שום גודלו הפיזי העצום. למעשה הנשר הוא העוף הטורף הגדול ביותר והחזק ביותר."

הנשר אינו עוף טורף, העיט לעומת זאת כן. העיט משמש כסמל של מדינות רבות והוא מלך העופות ולא הנשר שניזון מנבלות, שמסמל בדרך כלל סמל למוות, קבוצה של נשרים תמיד יקיפו נבלות.

-"הנשר אינו זוכה למילה בלעדית אלא למילה כוללנית של Eagle"

נשר באנגלית נקרא VULTURE , עיט נקרא EAGLE. אין לבלבל בין נשר לבין עיטם לבן ראש שהוא סמל מדינת ארצות הברית.

בנוסף לנכתב סביר להניח כי הכוונה בנשר המקראי הינה לעיט, הנשר אינו סמל חיובי כלל בשום צורה. סיבות נוספות להנחה הזאתי כתובות בפסקה מעל זאתי.

הנשר אינו עוף דורס מכיוון שאוכל פגרים. (נכתב על ידי אלמוני ב-19:35, 30 בדצמבר 2012‏)

תודה על ההערה. איני יודע אם ידוע לך זאת, אולם יש ביכולתך לבצע את התיקונים הדרושים. נשמח אם תצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 22:42, 30 בדצמבר 2012 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 19:21, 4 במאי 2013 (IDT)

בהכחדה??[עריכת קוד מקור]

היי, תמיד בערכים על בעלי חיים כתוב את המצב שלהם: בהכחדה/ נכחדו/ ללא סכנה/ וכו'. זה חסר בערך זה. 46.19.85.215 22:18, 10 באפריל 2014 (IDT)

המידע הזה מופיע ברמת המין ולא ברמת המשפחה או תת משפחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 22:31, 10 באפריל 2014 (IDT)

תיקון קטן[עריכת קוד מקור]

אם כבר, אז העיט ולא הנשר הוא "מלך העופות" (גם לפי הערך בויקיפדיה באנגלית) 37.142.0.184 18:21, 18 ביולי 2015 (IDT)

צאצא נשר[עריכת קוד מקור]

האם צאצא נשר הוא גוזל או אפרוח?

זיהוי הנשר המקראי[עריכת קוד מקור]

גם ה Griffon Vulture שנקרא בעברית נשר, לא יכול להיות הנשר המקראי כי גם הוא יש לו אצבע יתירה, מכאן שהנשר המקראי לא מזוהה כיום.

--נפתלי מאיר - שיחה 19:20, 17 בפברואר 2018 (IST)