שיחה:עידו רוזנבלום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך זה צוטט בתוכנית הרדיו "עושים צהריים עם טלי ליפקין-שחק" בגלי צה"ל בעת ראיון עם עידו רוזנבלום, 14 ביולי 2010 - במהלך השיחה ביניהם ציינה ליפקין-שחק כי כדי להתכונן לראיון עם רוזנבלום, היא קראה עליו פרטים בערך אודותיו בוויקיפדיה. בתגובה דיבר רוזנבלום קצרות בשבחי ויקיפדיה.

תקיפתו את צלם העיתונות[עריכת קוד מקור]

בספטמבר 2012 תקף רוזנבלום צלם מתוכנית הבידור של גיא פינס בהוט בעת שניסה לצלמו עם אשתו יונית לוי במהלך הופעת להקת רד הוט צ'ילי פפרז בפארק הירקון בתל אביב-יפו ("עידו רוזנבלום תקף צלם מתוכניתו של גיא פינס", 11 בספטמבר 2012).

קטע זה הוסר בנימוקים "פיקנטריה, איננו חשוב אנציקלופדית" אך כמדומני שנהוג אצלנו בערכים על אישים לציין התבטאויות המבטאות עמדות מיוחדות שלהם ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהתנהגות יוצאת דופן שכזו, ובמיוחד כאשר מדובר באיש הפועל בתחום התקשורת בעצמו. אודה לדעות נוספות. אורח לרגע - שיחה 13:13, 12 בספטמבר 2012 (IDT)

איזה עמדה הוא רצה להביע? האם כל מי שתקף צלם אכן מצוין בערך אודותיו נושא זה? למשל בר רפאלי ו"תקיפת" הצלם בנתב"ג מלפני שנה. צר לי אך זה אירוע כמו כל אירוע זניח אחר בו הוא היה מעורב ואודנו מעורב כל יום. יונה בנדלאק - שיחה 18:24, 12 בספטמבר 2012 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד Shannen - שיחה 20:03, 12 בספטמבר 2012 (IDT)
לא אמרתי שמדובר בהבעת עמדה אלא בקל וחומר שמדובר במעשה שביצע ולכן משמעותו חשובה יותר מהתבטאות גרידא. בוודאי שכל מי שביצע תקיפה חייבים לציין זאת בערך לגביו. הוא אפילו לא הכחיש זאת. ראה למשל את שבירת משקפיו של שניצר על ידי דודו טופז ומעשים אחרים שביצע שנכתבו בדף הערך עליו. מדובר במעשה אלימות (שמהווה גם עבירה פלילית אך במקרה זה לא הוגשה תלונה - כדאי שתקרא את הכתבה הרלוונטית) ולכן יש חשיבות לציינו במקרה זה, במיוחד כאשר מדובר באדם מתחום התקשורת אשר ביצע את התקיפה נגד קולגה מאותו התחום אשר בסך הכל ניסה לבצע את עבודתו. אורח לרגע - שיחה 23:45, 12 בספטמבר 2012 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד, אלא אם נקבע קרטיריון להכללה של ידיעות כאלה בערכים על אישי ציבור, כמו סטס מסז'ניקוב או אורית סטרוק. יוצמח - שיחה 00:18, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
אין צורך לפרסם זאת בערך האנציקלופדי. הנושא מוזכר כאן בדף השיחה, ויישאר כאן, לבושְתו של עידו רוזנבלום האָלים, ודי בכך. דני. Danny-wשיחה 00:45, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
יוצמח, הדוגמאות שהבאת אינן רלוונטיות להשוואה, מכיוון שבמקרה של סטרוק היה מדובר במעשה שביצע אחד משנים עשר בניה ולא היא עצמה ואילו במקרה של סטס מסז'ניקוב, ייתכן שאכן יש לאזכר את הטענות שפורסמו כלפיו (לא התעמקתי בנושא) אך היה שם מקרה שונה לחלוטין - לא היה מדובר בתקיפה או במעשה אלימות או פלילי כלשהו אלא "רק" טענות של מאבטח (שפוטר כנראה מעבודתו) שסטס התנגד לאבטחה צמודה ורצה לנוע לעתים בחופשיות בשעות הלילה בניגוד לתקנות האבטחה של השב"כ או ששתה אלכוהול במהלך בילוי חברתי או שנעדר מישיבת ממשלה כזו או אחרת - ונדמה לי שהוא גם הכחיש את רוב הטענות נגדו אך אמר שזכותו העקרונית לבלות בשעות הלילה המאוחרות. אורח לרגע - שיחה 01:04, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
במקרה של סטרוק מדובר בהתבטאות שלה נגד בית המשפט העליון על כך שהעדיף להאמין ל"ערבי" ולא ל"יהודי". במקרה של מסז'ניקוב מדובר בשר שמבלה עם חשפניות, משתכר עד אובדן חושים ולפעמים אף עושה זאת בזמן שהוא בשליחות רשמית של מדינת ישראל. שני המקרים חמורים יותר מהמקרה דנן. אפשר גם להזכיר את יעקב עמידרור שידיעות מבוססות הרבה יותר בעיתון הארץ, שהוא לא הכחיש אותן, לא הוכנסו לערך מכיוון שאתה התנגדת לכך. יוצמח - שיחה 01:24, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
מתוך נימוס אכתוב רק שדבריך לעיל אינם מדוייקים, בלשון המעטה, כפי שניתן ללמוד מדפי השיחה הרלוונטיים ודף שיחתך שלך. אורח לרגע - שיחה 01:30, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
מתוך נימוס לא אגיב. יוצמח - שיחה 04:14, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
התוספת מיותרת לעת עתה, אלא אם תהיה לזה התפתחות כלשהי במישור המשפטי כגון תביעה אזרחית או כתב אישום פלילי. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:30, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. אם יורשע בתקיפה (של צלם, או אדם אחר), יש לשקול בשנית. Oyשיחה 09:58, 14 בספטמבר 2012 (IDT)