שיחה:פייר פאולו פאזוליני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כל הכבוד על עריכת ערך זה! לא לשכוח את "האפר של גראמשי", מאוד חשוב, וכמובן, יש להזכיר בתחילת הערך את היותו סופר בנוסף למשורר, במאי וכולי. תודה והמשך עבודה פוריה! HansCastorp 03:00, 27 ינואר 2006 (UTC)

הוספתי עוד כמה דברים קטנים שהיה צריך להזכיר. אני חושב שמספיק. מי שירצה לדעת עוד שילך ללמוד איטלקית ויקרא ביוגרפיה או משהו:-) HansCastorp 16:37, 18 פברואר 2006 (UTC)

יופי. אם אתה רוצה להרחיב על האפר של גראמשי יש מקום, אני לא מכיר את הספר אך מקריאתי ראיתי שהוא משמעותי. תשתדל לשים תקצירי עריכה, זה עוזר למי שעובר אח"כ על הגירסאות האחרונות. אם במקום לערוך את הערך כולו תכנס כל פעם לערוך פסקה נפרדת (זה מהיר בהרבה כי זה ערך כבד) תקציר העריכה ייווצר אוטומטית. odedeeשיחה‏ 18:47, 18 פברואר 2006 (UTC)

תמונות[עריכת קוד מקור]

הערך מרשים באיכותו אך דל בתמונות. אולי כדאי להוסיף כמה צילומים מהערך האיטלקי. מלמד כץ 05:39, 17 במרץ 2007 (IST)

לרוע המזל, הצילומים בערך באיטלקית בעייתיים. החוק האיטלקי מאוד נדיב ולפיו תמונות אינפורמטיביות שאינן גדר צילום אמנותי הן PD לאחר עשרים שנה. כשתרגמתי בזמנו את הערך בדקתי אותן - אנחנו לא יכולים להשתמש בהן. ‏odedee שיחה 06:31, 17 במרץ 2007 (IST)

שאלות הבהרה[עריכת קוד מקור]

בסך הכל ערך ראוי ליוצר חשוב. עם זאת, כמה שאלות הבהרה:

  • השפה הפריולית - אפשר הסברון למי שאין לו מושג על מה מדובר?
  • "באותו זמן התאהבה בפאזוליני תלמידה סלובנית שלו, פינה קאלץ', אך הוא התאהב באחד מתלמידיו - אהבתו ההומוסקסואלית הראשונה. מצב רגשי מורכב זה הפך לטרגי כשגודו, אחיו של פאזוליני, נהרג במארב ב-12 בפברואר 1945. " אני לא מבין מה הקשר הלוגי בין שני האירועים.
  • "ב־1954 עזב פאזוליני את משרת ההוראה." בעוד שבחלק הקודם הוא "הוא גם פוטר ממשרת המורה שהשיג שנה קודם לכן בוולוזונה" - זו אותה משרה או שזה משהו אחר?
  • אולי כדי להוסיף בוף רשימת יצירות מלאה לפי שנים, בשביל הסדר הטוב. talmoryair 20:44, 21 במרץ 2007 (IST)
פריולית היא אחת השפות המקומיות באיטליה (יש עשרות רבות של ניבים ושפות מקומיות), של מחוז פריולי.
אין קשר בין הארועים, המטרה היא להמחיש את המצב הרגשי המורכב של פאזוליני אז: תלמידה שלו התאהבה בו, הוא התאהב פעם ראשונה בגבר, ואחיו נהרג.
אני אבדוק את עניין ההוראה. ‏odedee שיחה 20:55, 21 במרץ 2007 (IST)

היכן ניתן להשיג את המאמרים בעברית עליו ועל יצירתו?[עריכת קוד מקור]

מן הראוי היה להוסיף בערך רשימה, ולו גם קצרה, של המאמרים החשובים שנכתבו עליו בעברית. השאלה היא, היכן מוצאים אותם? הוספתי גם את ספרו היחיד בעברית.Alosha38 16:15, 19 באפריל 2007 (IDT)

הערות מרשימת ההמתנה[עריכת קוד מקור]

מדובר במומלץ ישן (משנת 2007). הכותב העיקרי (עודדי) פרש מזמן מוויקי.

הערך סובל מבעיות רבות:

  • הערך מוחלט של רשימת קריאה נוסםת
  • הערך מראי מקום
  • הביוגרפיה מנותקת מהיצירה מה שיוצר קושי רב לעקוב אחרי התפחות היצירה והחיים של האישיות. מדובר בהפרדה מלאכותית שיש לבטל.

מלבד בעיות מתודולוגיות אלה, הערך סובל מליקויים מבניים חמורים. בפרק המבוא הקצר הובטח לקורא כי הנ"ל היה איש אשכולות, אך אין פירוט בגוף הערך שיתמוך בזה. פרק היצירה ("יצירתו") מוקדש בעיקר לעבודתו הקולנועית ומתמקד במספר סרטים. אין כמעט פירוט לגבי תחומי פעילות נוספים. פרק "חשיבותו" דל במידע ולא מצליח לבסס את מושא הערך כאישיות פורצת דרך וחשובה, כפי שהובטח במקור.

לסיכום, הערך לא עומד בסטנדרטים הנוכחיים ואני מבקש להסיר את המלצתו. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 09:34, 10 ביוני 2012 (IDT)

אני מסכים עם גילגמש. בנוסף, כבר במעבר ברפרוף על הערך ראיתי שהערך מכיל לפחות משפט אחד תמוה עם הקשר לא ברור ("מצב רגשי מורכב זה הפך לטרגי כשגווידו, אחיו של פאזוליני, נהרג במארב ב-12 בפברואר 1945." - מה הקשר בין המשפט הזה למשפט הקודם?). ‏HoboXHobot‏ 09:43, 10 ביוני 2012 (IDT)

חשיבותו[עריכת קוד מקור]

שלום,
הפסקה "חשיבותו", פסקה העוסקת בנושא הנתון ביותר לפרשנות אישית ולכן דורשת הכי הרבה סימוכין אובייקטיביים, היא ללא מקורות ולא לגמרי מובנת. על חלקה הראשון שמתי תבניות אך הפסקתי כי לא רציתי לשים יותר מדי תבניות תחזוקה על ערך מומלץ.
באופן כללי כל מיני דברים שקשורים ל"השקפתו" הפכו לסיבות ל"חשיבותו" כביכול כל מי שאוחז בהשקפות עולם אלו ומקדמם הופך להיות חשוב, לדוגמה: "פאזוליני היה אתאיסט מושבע." גם ההקשר של המשפט "הניגוד בין דעתו של הציבור של אז ובין מה שפאזוליני הראה לו (שהתמקד במוסריות מינית) הוא כנראה הגורם לחוסר שביעות הרצון ממנו. הוא אחד האנשים שסבלו במיוחד מאפליה תרבותית בגלל ההומוסקסואליות שלו." לא ברור לי, ולא ברור לי מה הוא אומר על חשיבותו. אשמח לדעות נוספות בעיקר משום שעודדי עזב את ויקיפדיה. ‏ישרוןשיחה 19:25, 14 באוגוסט 2012 (IDT)

מזדהה עם כל דברי ישורון. תוכנו וניסוחו של הערך הם מבחינתי מחשידים. מוזר שאין כאן פסקת ביקורת על עשייתו הקולנועית של פאזוליני. אין גם תוהה איך הערך הפך למומלץ במצב זה, בפרט כאשר אין מקורות לכל הנאמר בו. Ben-Natan - שיחה 13:26, 1 במאי 2013 (IDT)

הערות מרשימת ההמתנה[עריכת קוד מקור]

ערך סטנדרטי, אדום למדי, ללא הערת שוליים בודדת, יש דרישות מקור, חסר הפרק ביקורת, רשימת סרטים חסרה מאוד, רשימת יצירות אחרות לא קיימת. הומלץ ב-2007 וזה ניכר בערך • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 15:16, 26 בדצמבר 2013 (IST)

+1. בברכה. ליש - שיחה 15:20, 26 בדצמבר 2013 (IST)
לגמרי גילגמש שיחה 05:31, 27 בדצמבר 2013 (IST)
לא עומד באמות המידה הקיימות היום לערך מומלץ Assayas שיחה 00:20, 18 בינואר 2014 (IST)
הדבר הראשון שתפס לי את העין זה פרק הביקורות הריק. הסרה ומיד! FireSky - שיחה 19:17, 19 בינואר 2014 (IST)