שיחה:פלייבאז

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אתר תוכן שלא מייצר תוכן. האתר הושק לפני פחות משנה. דירוג אלקסה שלו - 816,548. לא יודע איך זה מסתדר עם הנתונים בערך. אבל כדאי לקחת דברים בפרופורציות. הערך נראה אוהד, בפרט לא מוצא חן בעיני שימוש במילה ויראליות. מה רע בפופולריות? ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 06:48, 14 בנובמבר 2014 (IST)

המילה הזו מופיעה בכתבה בדה-מרקר. הכל ניתן לשינוי. ‏ Ramiy ( שיחה - תרומות ) 10:01, 18 בנובמבר 2014 (IST)

ערך פרסומי באופן מובהק[עריכת קוד מקור]

ראוי למחיקה

משפטים שמחקתי מהערך + נימוקים[עריכת קוד מקור]

  • " מיום הקמתו, פלייבאז מטפס בעקביות בכל הפרמטרים. " - סופרלטיבי+ לא אמין+ אינו מוגדר היטב+ ללא מקור = לא אנציקלופדי
  • " על פי דירוג חברת דירוג האתרים Quantcast זהו האתר ה-23 הנצפה ביותר בארצות הברית[1]." - המקור אינו תומך בטענה זו. יתר על כן היא אינה הגיונית בשים לב לדירוג אלקסה העולמי שלו (Uziel302 נקב במספר 816,548, ללא מקור. אני לא הצלחתי למצוא את המיקום המדויק אך הוא לא בין ה-500 הראשונים [מקור])
  • "על פי דירוג השיתופים העולמי של פייסבוק, התכנים של פלייבאז הם התכנים המשותפים ביותר בעולם[2], מה שהופך את תכניו לפופולריים יותר מהתכנים של הפינגטון פוסט, באזפיד, CNN, פוקס ניוז, BBC, ניו יורק טיימס ומאתרים מובילים אחרים." - ראשית, הדירוג שמובא במקור לא בוצע על ידי חברת פייסבוק (כפי שמשתמע בעליל מהניסוח שבערך) אלא על ידי גוף שאינו מוכר לי וממילא לא ברורה מידת אמינותו וחשיבותו. שנית, המקור מתייחס רק לחודש מסוים בשנת 2014, ואילו הטענה היא כללית: זה קטיף דובדבנים והוא אפילו לא מתוחכם במיוחד. שלישית, כל פסוקית התמורה היא חזרה מיותרת על העיקרי.

Amitayzl - שיחה 22:19, 3 באוקטובר 2016 (IDT)

Amitayzl, ציינתי מקור, אלקסה. כרגע 2,500, נראה שהדירוג שלהם עלה בשנתיים האחרונות.‏ Uziel302שיחה 19:41, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
Uziel302, התכוונתי שלא נתת (בהתחלה) מראה מקום מדויק, ולכן התקשתי לאמת את הנתון. בכל מקרה, ברור שהטענה כאילו מדובר באתר ה-23 הנצפה ביותר בארה"ב אינה רצינית ואין לה מקום בערך אנציקלופדי.‏ Amitayzl - שיחה 20:09, 4 באוקטובר 2016 (IDT)

"החברה רווחית מאוד ואנליסטים מעריכים את שוויה כיום בכמאה מיליון דולר"[עריכת קוד מקור]

המקור למשפט זה הוא המשפט " אולמרט ג'וניור נראה די מרוצה מעצמו, ובצדק: אנליסטים מעריכים את שוויה של החברה שלו במאה מיליון דולר." בכתבה הלא מאוד NPOV הזו במאקו, והמשפט " כשאני שואל את אולמרט כמה כסף הם מגלגלים, הוא עונה: "בוא נגיד שאנחנו חברה רווחית מאוד, בסדר גודל של...", הוא מתמהמה לכמה רגעים, "על הכיפאק"." באותה כתבה. שמתי תבניות מקור והבהרה בערך. אם לא יובאו תימוכין רציניים יותר בקרוב, דינו של משפט זה להימחק, אולי יחד עם שאר הערך.‏ Amitayzl - שיחה 22:37, 3 באוקטובר 2016 (IDT)

עדכון שם[עריכת קוד מקור]

שמתי לב במקרה שהחברה מיתגה את עצמה מחדש. היה עדכון בערך בנושא, אבל לא אחד מספק. עדכנתי ככל שיכולתי כדי להתאים את הערך לשם החברה הנוכחי. צריך להחליף גם את השם ולעדכן את ויקינתונים. בערך באנגלית בינתיים אין שום התייחסות, אבל אני גם לא מצפה שתהיה, אז עדיף שנהיה ראשונים. האתר playbuzz.com ממשיך להיות פעיל, אבל כנראה רק בתור אתר התוכן המקורי, ולא בתור האתר של החברה, לכן יש להיפרד מהשם ״פלייבאז״. השם שאני מציע הוא השם של החברה באנגלית EX.CO (ולא אקס.קו). הקסגון - שיחה 17:42, 9 בדצמבר 2019 (IST)

אני לא בטוח שיש מקום לשינוי. ישנם מקרים לא מעטים, שבהם יש ערך נפרד על חברה, וערך נפרד על מותגה הבולט. במקרה של ערך זה - בכל הערכים המקבילים בשפות זרות, שם הערך הוא פלייבאז. יחד עם זאת, אפשר כמובן ליצור ערך חדש ששמו יהיה EX.CO. יוניון ג'ק - שיחה 08:19, 26 בינואר 2020 (IST)