שיחה:ראובן ויטלה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הערך נכתב, ברובו[עריכת קוד מקור]

על בסיס חומר שהתקבל מראובן ויטלה. דני - שיחה 23:54, 16 ביוני 2009 (IDT)

ערכתי. כמה הערות:
 • "למד בשלוחה התל-אביבית של האוניברסיטה העברית בירושלים בפקולטה למדעי החברה" - מה זה בדיוק. לא ראיתי בערך שיש להם שלוחה בת"א
 • "וסיים קורס גישור באוניברסיטת תל אביב" - מה הקורס הזה והאם חשוב להזכירו? כל אחד עושה עשרות קורסים
 • "ועל שטחו הוקמו מגדלי זיו, באזור שהיה למרכז טכנולוגיות עילית בצפונה של תל אביב" - אז זה מגדלי מגורים או אזור הי-טק? אם יש באזור מפעלי הי-טק, איך זה קשור לוויטלה?
 • צריך להביא כמה קישורים חיצוניים. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ט בסיוון ה'תשס"ט • 08:37, 21 ביוני 2009 (IDT)
בשאלה הראשונה טיפלתי. הבעיה העיקרית היא שהערך עדיין אינו מבהיר חשיבות אנציקלופדית. אמנם מוצגות בו שלל פעולות, עסקיות וציבוריות, שבהן עסק ויטלה, אך כל אחת מהן אינה מצדיקה ערך, וגם המכלול גבולי. עדיין לא ברור מדוע הוענק לו "יקיר תל אביב", אולי מידע על כך יבהיר חשיבות. דוד שי - שיחה 07:40, 22 ביוני 2009 (IDT)
אני מסכים עם דוד. 4 קדנציות בעירייה ממש מקרב אותו ויקיר העיר ת"א יתן את הגושפנקא הסופית אם רק נדע על מה ובשל מה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ל' בסיוון ה'תשס"ט • 11:17, 22 ביוני 2009 (IDT)
זהו עדיין ערך גרוע. למשל "סיים קורס גישור באוניברסיטת תל אביב" - מתי? ודאי לא בשנות ה-50 (שבמסגרתן מופיע פרט זה), משום שקורסי גישור הם רעיון חדש יחסית. דוד שי - שיחה 08:29, 1 ביולי 2009 (IDT)
להלן תגובתי:
 1. היה " בשלוחה התל-אביבית של האוניברסיטה העברית בירושלים בפקולטה למדעי החברה" - הבניין עם הלבנים האדומות. לשם עבר בית הספר למשפט וכלכלה והיה לשלוחה של האוניברסיטה העברית. גם אני למדתי שם שנה שלישית לימודי תעודה מינהל עסקים אחרי לימודים של שנתיים בירושלים במינהל עסקים, לאחר שירדתי לתל אביב. היה זה מעין שלב מעבר לבית ספר למינהל עסקים של ראקנטי - לימדו בו, בין השאר, פרופ' בן שחר ומרשל סרנת.
 2. "וסיים קורס גישור באוניברסיטת תל אביב" - נכלל בתאור חייו של זוכה הפרס.
 3. ""ועל שטחו הוקמו מגדלי זיו, באזור שהיה למרכז טכנולוגיות עילית בצפונה של תל אביב" - אז זה מגדלי מגורים או אזור הי-טק? אם יש באזור מפעלי הי-טק, איך זה קשור לוויטלה?" - על שטח המפעל של ויטלה נבנה ביוזמת בניו הבנין אשר שימש יסוד לריכוז מפעלי הי-טק באזור
 4. הפרטים מ"מדוע הוענק לו "יקיר תל אביב" - נכללו בערך.
 5. "סיים קורס גישור באוניברסיטת תל אביב" - לא בשנת ה-50 הרי באוניברסיטת תל אביב עוד לא הייתה קיימת.

דני - שיחה 15:00, 2 ביולי 2009 (IDT)

לא הבנתי למה נמחקו שני פרטים[עריכת קוד מקור]

למד בשלוחה התל אביבית של האוניברסיטה העברית לשעבר בית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה - איו בוגרים רבים כאלה - למה שלא יהיה מישהו לזכותה.

נמחקה הקטגוריה של יהודים איטלקים - קטגוריה:יהודים איטלקים - הוא נחשב לאחד מראשי הציבור של יהודי איטליה. דני - שיחה 10:56, 3 ביולי 2009 (IDT)

במקור שבסוף הערך לא מוזכרת השלוחה.
הוא עלה לישראל בגיל 11, ולכן קשה לראותו כיהודי איטלקי. האם חילק את חייו בין ישראל לאיטליה? למה הערך אינו אומר דבר על היותו אחד מראשי הציבור של יהודי איטליה? דוד שי - שיחה 13:53, 3 ביולי 2009 (IDT)
זה היה כתוב בתולדות חייו ליקיר איטליה. הוא מעסקני הקהילה (הוא כעת בפיימונטה - אבדוק זאת איתו כאשר ישוב) - מעניין אם כך דקדקת עם כל הערכים, האם עלו ארצה לפני גיל 11 או לא או תלוי במעשיהם.

על השכלתו, מתוך הדף שיצא על ידי עירית תל אביב:" כאן רכש את השכלתו היסודית והתיכונית ואת לימודיו אקדמיים סיים בשלוחה התל-אביבית של האוניברסיטה העברית בירושלים בפקולטה למדעי החברה" - סוף ציטוט.

החלטת להציק לי כל כך ערך. כל הכבוד. שבת שלום. דני - שיחה 16:51, 3 ביולי 2009 (IDT) דני - שיחה 16:51, 3 ביולי 2009 (IDT)

"החלטת להציק לי כל כך ערך" - כדאי שתבדוק את ההיסטוריה של הערך, ותגלה כמה שיפורים הכנסתי בו. כיוון שאתה חושב שתרומתי היא הצקה, לא אגע יותר בערך זה, ואותיר אותו בעליבותו. דוד שי - שיחה 17:19, 3 ביולי 2009 (IDT)
אני בעד למחוק את הערך, מפאת חוסר חשיבות איתן 13:39, 4 ביולי 2009 (IDT)
אני מתנצל שהפרתי את הבטחתי, ומחקתי תוספת מיותרת בעליל שהוכנסה לערך. כנראה שאינני מסוגל להבליג על מעשים חסרי שחר שנעשים במרחב הערכים. דוד שי - שיחה 22:38, 4 ביולי 2009 (IDT)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

אתר עירית תל אביב לא עודכן עדין בנתונים על יקירי תל אביב. דני - שיחה 10:59, 3 ביולי 2009 (IDT)

לא הבנתי את מהות התבנית[עריכת קוד מקור]

מידע חלקי - זה מה שיש - איש פיננסים פורה ועסקן כלכלי מוניציפלי בעיר תל אביב.

מבולבל - אחרי כל התיקונים עדין לא ניתן לגלות זאת. דני - שיחה 10:59, 3 ביולי 2009 (IDT)

מהי חשיבותו של הערך?[עריכת קוד מקור]

מדובר על יורש לאיש עסקים, שהצליח בימי חייו לחסל את עסקי אביו. אמנם זכה בתואר יקיר תל אביב אבל זה לא קריטריון לחשיבות אם אין תמיכה לחשיבות במעשים מדווחים. פריץ - שיחה 13:20, 4 ביולי 2009 (IDT)

נדמה לי שלא קראת את תוכן הערך. אלה עיקרי מעשיו:
 1. הקמת שכונה חדשה בתל אביב.
 2. אבן יסוד לקרית היי-טייק
 3. תפקיד בניהול הפיננסי של העיר בארבע קדנציות.

רק זה כבר מספיק. שבוע טוב. דני - שיחה 22:18, 4 ביולי 2009 (IDT)

לסעיף השני: לפי מידע שנמסר לי - מגדלי זיו ברחוב ראול ולנברג הוקמו על ידי "נכסי זיסאפל" (מקבוצת רד בינת) וחברת "גיא ייזום" (של עופר ארדמן) על שטחים שהיו שייכים בעבר לויטלגו בעיסקה שחלקה היה עיסקת קומבינציה. לויטלה לא הייתה מעורבות בהקמת המבנים מוטי - שיחה 22:46, 4 ביולי 2009 (IDT)
לסעיף הראשון. סביוני רמת אביב הוקמה על ידי "אפריקה ישראל" ו"קיסריה השקעות" שהיא בבעלות יחזקאל אלעני. מה מעורבותו של ויטלה בפרוייקט (פרט לכך שמכר את הקרקע)?מוטי - שיחה 22:49, 4 ביולי 2009 (IDT)
אוסיף שאת ההיי-טק הביאה לאזור קריית עתידים (300 מטר מצפון למגדלי זיו), 24 שנים לפני שקמו מגדלי זיו. דוד שי - שיחה 23:00, 4 ביולי 2009 (IDT)
אני מסכים שמדובר על זכאות גבולית לערך, אבל לדעתי העובדה שכיהן כחבר מועצה במשך 4 קדנציות - תקופה לא מבוטלת של 20 שנים, בצירוף העובדה שהוענק לו תואר יקיר העיר, מטים את הכף לטובת זכאותו. גם כשאני מעיין ברשימת 137 האישים המופיעים בקטגוריה:יקירי תל אביב-יפו, אני מוצא שם אישים (אם כי נדמה שהם המיעוט) שסך כל פועלם לא עולה בהרבה, אם בכלל, על פועלו של ויטלה. דני, זה יעזור אם תוכל למצוא מידע ולהרחיב על פעולותיו והישגיו של ויטלה במהלך 20 שנות כהונתו כחבר מועצת העיר. Lostam - שיחה 18:34, 5 ביולי 2009 (IDT)
כמו לוסטאם. חשיבות יש, אבל צריך להרחיב על הפעילות כפי שכבר ציינתי. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ד בתמוז ה'תשס"ט • 20:36, 5 ביולי 2009 (IDT)

יקיר העיר[עריכת קוד מקור]

לצערי נמחק לי הפירוט שנשלח אלי. באתר העיריה מצאתי את הפרטים הבאים: חבר מועצת העיריה ארבע קדנציות שבהן היה אחראי: על התיירות, לשכת החברות העירוניות, יו"ר ועדת מכרזים, וחבר דירקטוריונים בחברות עירוניות. בין תפקידיו הציבוריים: "חבר במועצת המנהלים של כימיקלים לישראל", "חברת תעלת הימים", שופט לשעבר כנציג הציבור בבית הדין הארצי לעבודה. מתפקידיו כיום: מפרק חברת "נכסי רמת אביב בע"מ" בפירוק, דירקטור חיצוני בחברת "הלמן אלדובי", חבר חיצוני בחברת "הלמן אלדובי ודירקטור בחברת "גרנית הכרמל".

למשתמש:מוטי - אני סבור כי בפרויקטים משולבים לא ניתן לקבוע בדיוק מה היה חלקו של כל אחד. יש תרומה משולבת. בדף שפירסמה עירית תל אביב נאמר כי היה לו חלק בשני הפרויקטים הנ"ל. הרי גם אתה אומר שהיה לו חלק בשניהם ! לא בדקתי ולא אבדוק ערכים אחרים של אנשי עסקים. אך בוודאי הוא לא נופל מאחרים. דני - שיחה 00:18, 5 ביולי 2009 (IDT)

למשתמש:מוטי - קבלתי מעירית תל אביב את הסיבות אשר הביאו לכך שזכה בתואר יקיר העיר:

 1. "עם סגירת המפעל (ויטלגו) בתל אביב בשנת 1996 היה ממקימי מגדלי זיו, שמוקמו במקום המפעל והיו לסנונית הראשונה לתעשיית ההיי-טק, ששינוי את פני האזור"
 2. היה חבר מועצת המנהלים שהפעילה את מלון רמת אביב. "היום מוקמת במקום שכונת מגורים לתפארת בשם "סביוני רמת אביב" והוא היה היוזם המרכזי לשינוי.
 3. גם ממקימי בית הטקסטיל והאופנה.
 4. גם יו"ר דור ההמשך של התאחדות התעשיינים והועד הפועל שלה
 5. בתקופה בה כיהן בעיריה התקבלו ההחלטות החשובות להתפתחות העיר: מגדלי עזריאלי, מתחם גולדה, שכןנת המשתלה ומתחם יד אליהו.

דני - שיחה 15:18, 5 ביולי 2009 (IDT)

מאחר ונעשתה אלי פנייה ישירה אגיב - אני עדיין לא מצליח להבין איך ערך שנמחק עקב אי הבהרת חשיבות צמח מחדש בלי דיון ובלי שיש בתוכן הכתוב הבהרת חשיבות. אלמלי הכבוד שאני רוחש לך הייתי מוחק אותו מזמן במחיקה מהירה על סמך תבנית החשיבות הקודמת.
כל הנימוקים הללו מעידים על אדם יקר אבל לא מעידים על חשיבות אנציקלופדית. מוטי - שיחה 20:47, 5 ביולי 2009 (IDT)

עצמת השנאה[עריכת קוד מקור]

אני נחרד מעצמת השנאה כלפי האדם. לא הצלחתי להבין את הסיבה. הערך נמחק פעם אחת, אחרי שהיה בויקיפדיה תקופה ארוכה. הרקע למחיקה אז לא היה מובן לי וגם ההסבר שקבלתי במייל התקבל בדיעבד. אבל עכשיו, הדיון גלוי לכל ובכל זאת השנאה או הקנאה או שניהם יחדיו. הדבר קשה לבינתי. במה הוא נופל מאנשי עסקים ואישי ציבור ברמה של העיר תל אביב ?

לפחות אבקש הצבעת מחיקה מסודרת. אחרי חוות הדעת של המשתמשים המכובדים קשה לי להניח שיהיה אחד אשר יגן על החשיבות של הערך . דני - שיחה 00:34, 5 ביולי 2009 (IDT)

איש אינו שונא את ראובן ויטלה ואיש אינו מקנא בו. קיבלנו ערך גרוע, שזכות קיומו מוטלת בספק, ורק על זה אנו מלינים. יצירת ערך טוב על אדם זה היא כנראה מעבר לכוחך, ולכן אתה עובר להתקפות אישיות, כאילו מישהו בוויקיפדיה שונא את האדם. בכך אתה פוגע לא רק בוויקיפדים, אלא גם בראובן ויטלה, אותו אתה מציג כאדם שיש לו שונאים.
מחיקתו של הערך בפעם הקודמת נעשתה על פי הנוהל. חוסר יכולתך להבין זאת היא בעיה שלך. דוד שי - שיחה 00:40, 5 ביולי 2009 (IDT)
תגיד, דניאל, האם אתה באמת חושב שיש פה ערכים ליאסר עראפת, אוסמה בין לאדן, אדולף אייכמן, יוזף מנגלה וכולי רק בגלל שאתה היחיד פה שלא מחבב אותם? האם אתה באמת חושב שאם פלוני שונא מישהו, הוא ידאג שלא יהיה על אותו אדם ערך בויקיפדיה? האם ערך בויקיפדיה זה כזו מציאה גדולה שכל מי שיש לו ערך פה הופך לאדם מאושר וכל מי שאין לו ערך פה הוא אומלל? האמן לי שהדרך הכי טובה לבאס הרבה אנשים היא כן לכתוב עליהם ערך בויקיפדיה ורצוי ערך מפורט. עבור כל מי שאינו מתפרנס מכוכבות בטורי רכילות, ערך בויקיפדיה עשוי להיות כאב ראש. זו לא כתבה בעיתון שמישהו עם תת משכורת כותב היום ומחר עוטפים איתה דגים. האם אתה יודע שמידי פעם אנשים יוצרים קשר עם ויקיפדיה ומתחננים ומאיימים כדי שאולי ימחקו את הערך עליהם?. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 03:37, 5 ביולי 2009 (IDT)