שיחה:רונית דרור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Emblem of Israel.svg

ערך זה נכתב במסגרת
מיזם נבחרי ציבור פוטנציאליים


קובץ מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמד למחיקה מהירה[עריכת קוד מקור]

הקובץ הבא מוויקישיתוף שנמצא בשימוש בדף הוצע למחיקה מהירה:

באפשרותך לראות את הסיבה למחיקה בדף תיאור הקובץ המקושרים לעיל. —Community Tech bot - שיחה 23:51, 14 במרץ 2019 (IST)

מעדכן שהקובץ צפוי להיות מאושר בהקדם במייל OTRS - license permission for media בהתאם לנהלי ויקיפדיה על ידי בעלת הזכויות. בנוסף, אני מוצא חשיבות בערך בשל ההתאמה לנהלי ויקיפדיה הרואים חשיבות ביצירת ערכים על אישיות שתורמת לשינוי תפיסות חברתיות ופוליטיות. במקרה הזה, בהתמקדות בפוליטיקה מיגדרית, שוויון הורי, אלימות במשפחה, ושלל נושאי משנה, עוברת את מבחן גוגל המנפיק עשרות רבות של תוצאות וידאו מראיונות בטלויזיה וברדיו לערוצים השונים והשתתפות בוועדות הכנסת, דרך עימותים טלוויזיוניים, ומאמרי דיעה וראיונות כתובים רבים. (וזאת, גם אם מסננים תכנים פוליטיים יותר ופחות רלבנטיים, שהועלו לרשת בשל התמודדותה לאחרונה במפלגת זהות.)--Alto1970 - שיחה 07:02, 15 במרץ 2019 (IST)

בהתאם לויקיפדיה:מדיניות המחיקה הערך הועבר לויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ח"כים פוטנציאליים/זהות/רונית דרור. Lostam - שיחה 07:05, 15 במרץ 2019 (IST)

האם ניתן לשמר את ההפנייה מ-רונית דרור לדף החדש? בנוסף, אני לא מאתר בדף השיחה של המיזם הנחיות למקרים בהם ללא קשר להתמודדות הפוליטית האישיות ראויה לערך משלה. האם זה פתוח עקרונית להצבעה?--Alto1970 - שיחה 09:23, 15 במרץ 2019 (IST)

לדרור השפעה ייחודית על תפיסות חברתיות ופוליטיות, בתחום הרגיש של הפוליטיקה המיגדרית בפרט, והעלאת מודעות לנושאים: אלימות במשפחה, שוויון הורי ומגדרי, אובדנות אבות גרושים, תופעת הניכור ההורי ונושאים נוספים, דרך ראיונות רבים במדיה הכתובה והאלקטרונית, השתתפות בוועדות הכנסת, ובכנסים בארץ ובעולם. עוברת את מבחן גוגל עם עשרות רבות של תוצאות וידאו וטקסט באתרים מגוונים. (וגם אם מסננים את התוצאות הפחות רלבנטיות שקשורות להתמודדות הפוליטית לאחרונה.)--Alto1970 - שיחה 07:46, 15 במרץ 2019 (IST)

מעדכן שאישור לשימוש בתמונה יתקבל בקרוב מבעלי הזכויות לפי נהלי ויקיפדיה.--Alto1970 - שיחה 08:31, 15 במרץ 2019 (IST)

חשיבות?[עריכת קוד מקור]

Lostam, נראה שערך זה הועתק מתוך מיזם ח"כים פוטנציאליים. יוניון ג'ק - שיחה 00:26, 23 בדצמבר 2019 (IST)

מפלגת זהות לא מתמודדת בבחירות הנוכחיות, ולכן הכללים לגבי ערכים על מתמודדים לא רלוונטיים כיום. תבנית החשיבות במקומה, שכן החשיבות האנציקלופדית לא ברורה, בלי קשר לבחירות. Lostam - שיחה 06:43, 23 בדצמבר 2019 (IST)
בקטגוריה פעילים חברתיים ישראלים יש מעל 200 ערכים. חלק מהם משובצים בתת הקטגוריה פמיניסטים ישראלים, ובצדק. מול עשרות רבות, ואולי יותר, של ארגונים למען נשים, רונית דרור בולטת כפעילה חברתית שייסדה את העמותה המקצועית-טיפולית היחידה עד היום למען גברים בישראל. כל פעילותה החברתית והציבורית כבר שנים למען גברים נפגעי אלימות נעשית בהתנדבות מלאה, וכוללת ראיונות רבים מכדי לקשר לערך, טורים רבים בישראל היום ובגלובס, השתתפות בישיבות וועדות הכנסת כנציגת העמותה שהקימה, ועוד אינספור פעילויות אקטיביסטיות שונות. לכן אני סבור שראוי שהערך יישאר ללא קשר להתמודדות הפוליטית בעברה.--Alto1970 - שיחה 08:26, 23 בדצמבר 2019 (IST)
סבורני שקודמי, כותב הערך, נימק יפה את החשיבות בדגש על הייחודיות בתחום פועלה החברתי ולפיכך מקבל אני את נימוקיו לצד מכלול התוכן המופיע בערך. מי-נהר - שיחה 19:20, 26 בדצמבר 2019 (IST)
יש חשיבותBalberg - שיחה 10:20, 28 בדצמבר 2019 (IST)
לא מורידים את הרף כדי לאזן קטגוריה. חברת הכנסת הפוטנציאלית התפרסמה בגלל "זהות" ולא התרשמתי מהערך שיש חשיבות אנציקלופדית. -כפית אלסטית - שיחה 14:15, 28 בדצמבר 2019 (IST)
אכן אין הכוונה להוריד את הרף בכדי לאזן את הקטגוריה, אלא להרחיב את הקטגוריה בערך נוסף ומשמעותי. בשונה משכתבת, פרסומיה הרבים (הזמינים לחיפוש ברשת גם בשמה הנוכחי וגם בשמה הקודם: רונית סמדר-דרור) באמצעי המדיה הכתובה והדיגיטלית אינם קשורים במרביתם המוחלטת להתמודדותה הפוליטית, שארכה תקופה קצרה בלבד, בעוד פעילותה החברתית מתפרשת על פני שנים לאחור. כך שאני עדיין סבור שמדובר בפעילה חברתית פורצת דרך בתחומי עיסוקה רחבי ההיקף והמתועדים, מה שמצביע על החשיבות האניקלופדית בקיום הערך.--Alto1970 - שיחה 18:07, 28 בדצמבר 2019 (IST)

עריכת הדף "שיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ח"כים פוטנציאליים/זהות/רונית דרור"[עריכת קוד מקור]

ד"ר רונית דרור היא דמות ציבורית ייחודית ומוכרת בלא מעט בתים בישראל. אישה המחזיקה בדעות ועמדות מעוררות דיון והשראה שתומכת בגברים בהיבטים ובתחומים שונים בחיים. היא בין המייסדות של עמותה "לצדכם"- מרכז לתמיכה, סיוע, טיפול ושיקום בגברים נפגעי התעללות ואלימות פיזית ומינית ובאבות נפגעי גירושין. במקביל, היא פועלת ללא לאות בכתיבת מאמרים, פוסטים ברשתות החברתיות, כתבות דעה בעיתונים ובאתרים ובהופעות ברדיו ובטלוויזיה על מנת להשפיע על קובעי המדיניות והעלאת מודעות הציבור בחוסר שוויון בנושאים הללו ומצביעה על חוסר גיבוי ותמיכה ממשלתית ופערים משמעותיים בהתייחסות לנשים לעומת הגברים. (Asherhor - שיחה 13:18, 23 בדצמבר 2019 (IST))