שיחה:רפי רמון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט להשאיר ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־4 בנובמבר 2019

חשיבותו האנציקלופדית של ערך זה אינה מובהרת בו[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה, כפי שידוע לכולנו, אינה אתר הנצחה. לצערי, הערך הנוכחי נראה יותר כערך העוסק בהנצחת פועלו של אדם, מאשר כערך אנציקלופדי אובייקטיבי. מעבר לכך, האם כל אדם שעשה חייל בעבודתו ראוי שיכתב אודותיו ערך באנציקלופדיה? ישנם עובדים רבים במשק הזוכים מדי שנה בפרס "העובד המצטיין". האם יעלה על הדעת שעל כל אחד מהם נכתוב ערך? רפי רמון היה ללא ספק מוצלח בתחום עשייתו, אבל האם פועלו בתחום החקלאות כה יחודי ויוצא דופן? פספסתי משהו? Ldorfmanשיחה 19:12, 28 באוקטובר 2019 (IST)

בחו רטוב אבל ללא חשיבות אנציקלופדית דוד א. - שיחה 07:16, 29 באוקטובר 2019 (IST)
לומר על אדם שעשה רבות למען המדינה בחור טוב, זה בהחלט לשון המעטה ואולי אפילו זלזול. עניינית: רפי רמון ייסד תערוכה ענקית למיכון וטכנולוגיה חקלאית שמתקיימת עד ימינו, עיצב אותה וניהל אותה נושא מקורי ביותר ויש על כך תעודות, אכניס תעודה על כל אותן שנים . פועלו בתחום החקלאי הוא בהחלט יוצא דופן קראו את כל הפרק של שליחות ופיתוח היצוא החקלאי של ישראל, רפי היה מן הראשונים והיוזמים של כל התחום שהיום כולם מתהדרים בו - ייצוא מכונות חקלאיות וידע חקלאי לחו"ל. מלבד כל אלה שירת כלוחם בכל מלחמות ישראל, ממלחמת השחרור ועד מלחמת יום הכפורים, שירת במילואים שנים רבות. לא מדובר בהנצחה כלל, האיש ראוי ביותר לערך אנציקלופדי וראוי לשמש דוגמא לרבים שעדיין לא עשו כלום. כל ח"כ ששירת חודש כחבר כנסת יעמוד בקריטריונים של ויקיפדיה לערך, ואילו אדם שתרם כל-כך הרבה למדינה וקידם תחומים רבים ייחודיים בחקלאות לא ראוי?? בבקשה קראו את כל הערך. מבקשת לאשר את הערך. אם אני צריכה לשנות משהו ולשפר משהו בערך אעשה זאת יהודית גרעין-כל - שיחה 11:01, 29 באוקטובר 2019 (IST)
לגבי ח"כים, חללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, יש לנו קווים מנחים מסודרים. ראי את כל הקישורים מתוך הדף הבא: ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים. תוכלי להבין מתוך ההסברים שם שכלוחם, הוא אינו עומד בקריטריון. לגבי ח"כים, אכן הוחלט שכל ח"כ, גם אם כיהן במשכן שבוע, ראוי שיכתב ערך אודותיו, בהיותו נבחר ציבור, באנציקלופדיה בעברית, שכן מרבית הקוראים בה הינם תושבי ישראל. לגבי מר רמון, הקמת תערוכה, גדולה ככל שתהיה, היא פעילות עסקית שבגינה זכה לתשלום. ניתן יהיה להזכיר את שמו בערך אודות התערוכה (אם יש מקום לערך כזה), אולם אין בהקמת תערוכה מהסוג המדובר, כדי להקנות חשיבות אנציקלופדית. לגבי פועלו כנציג משרד החקלאות, דומני שהתייחסתי לעניין בדבריי הקודמים. Ldorfman שיחה 11:28, 29 באוקטובר 2019 (IST)
הקמת תערוכת "אגריטך" לא הייתה פעילות עסקית של רפי רמון, במסגרת תפקידו כמנהל אגף התכנון והטכנולוגיה במשרד החקלאות, הוא הגה את הרעיון של התערוכה הבינלאומית בשנת 1976 ופעל ליישומה עיצובה הקמתה ופיתוחה במסגרת תפקידו, העניין הוא מקורי בשנים הללו הרבה לפני שהיה ייצוא חקלאי מפותח בישראל. גם חברי כנסת מקבלים משכורת על עבודתם, אנשים לא עובדים חינם. האיש פעל גם בהתנדבות כחבר הוועד המנהל של המועצה לשימור אתרים במשך 11 שנה. לא רוצה להיכנס לוויכוח. מבקשת לאשר את הערך, האיש ראוי בהחלט. יהודית גרעין-כל - שיחה 12:40, 29 באוקטובר 2019 (IST)
אנו עובדים בוויקיפדיה בהתנדבות. לגבי ח"כים, הסברתי. עניין התנדבותו כחבר במועצה לשימור אתרים אינו רלוונטי לכאן.
הדיון הזה מתנהל באופן המקובל בוויקיפדיה העברית ובסיומו, בהנחה שלא נזדקק להגרר להצבעה בנושא, תתקבל החלטה. צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 12:32, 29 באוקטובר 2019 (IST)
גם לדעתי רמון אינו עובר את רף החשיבות האנציקלופדית המקובל אצלנו. Lostam - שיחה 13:14, 29 באוקטובר 2019 (IST)
בוצעו שינויים בערך ונוספו קישורים חיצוניים וגם הערות שוליים. מבקשת לאשר את הערך. יהודית גרעין-כל - שיחה 13:37, 30 באוקטובר 2019 (IST)

מדינת ישראל הינה מעצמה בתחום ייצוא טכנולגיות חקלאיות על כל המשתמע מכך הן כלכלית הן גיאופוליטית ועוד... וניכרת תרומתו הרבת של הנידון, בתחום זה לאורך שנים רבות באופן שבתחומו השפיע משמעותית וייחודית. ובדיוק על השפעה ותרומה כזו אנו אומרים שיש חשיבות אנציקלופדית. תודה לכותבת הערך. אנו לא כותבים עליו בשביל להנציח אותו אנו כותבים עליו לטובת הידע של הקוראים על המעשים והעושים בתחום. מי-נהר - שיחה 00:54, 4 בנובמבר 2019 (IST)

נשאלתי ע"י אחד המצביעים אם קיבלתי תשלום עבור העבודה. אינני כותבת ערכים בוויקיפדיה תמורת תשלום. אני מזוהה בשמי המלא ובדף המשתמש שלי תוכלו למצוא פרטים עליי. אינני מסתתרת. הערך אינו כתוב כאתר הנצחה, וגם לא ברמת עבודת שורשים. כל ילד שנעשה אושיית רשת יכול ליצור ערך בוויקיפדיה ואדם ברמתו של רפי רמון שתרם רבות למדינה אינו ראוי לערך??? מאוד מפתיע. לצערי לא נכתב במשך השנים ערך על תערוכת "אגריטך" ויש מחשבה לעשות זאת. אך מי ערב לי שזה ייחשב בעיני עורכי וויקיפדיה. עבודה של שנים של האיש ותרומה למדינה בקנה-מידה ענק לא נחשבת?? אם יש בערך פגמים אנא תקנו אותם במקום למחוק. נראה לי שאלו שמצביעים למחוק את הערך, לא קראו. אם יש לכם הערות רציניות במה עלי לתקן את הערך. אשמח לעשות זאת יהודית גרעין-כל - שיחה 11:22, 5 בנובמבר 2019 (IST)

שר החקלאות ההודי[עריכת קוד מקור]

על פי אתר משרד החקלאות ההודי לא היה שר חקלאות בשם שמופיע במאמר. לא ב-1996 ולא בשנה דומה. יתכן והיה שר כזה במעמד שנקרא minister of state שהוא כנראה נחות מ- minister of union, שכן רק לאחרונים מוקדשת רשימה של נושאי המשרה בעבר. על פי האתר, נכון ל-2019, מכהנים 3 שרי state. יתכן והשר ההודי הנ"ל היה אחד ממספר מצומצם של שרי המדינה שכיהנו באותה עת. לפיכך, צריך לשנות את הניסוח ל"שר בממשל ההודי שעסק בנושא החקלאות".
לנושא החשיבות, אני מתלבט. אין דין פקיד ממשלתי שיש לו נגישות לתקציבים כדין אדם פרטי שיוצר יש מאין. נכון שגם את גלגלי הממשל קשה מאוד להזיז, אך קל יותר למישהו מבפנים מאשר למישהו מבחוץ. בנוסף, תערוכת אגריטך, עם כל הכבוד המגיע לה, איננה תערוכה משמעותית מול התערוכות הגדולות בנושא חקלאות שמתקיימות באירופה ובארה"ב וכל היצרנים הישראלים הגדולים עם הטכנולוגיות החקלאיות המתקדמות שלהן מציגות גם שם.אודי - שיחה 15:22, 5 בנובמבר 2019 (IST)

אם שמו של שר החוץ ההודי הוא הבעיה היחידה שלך באתר, דייני, ניתן לתיקון. האתר כבר עבר שינויים רבים. אתה בתור מי שגדל ביישוב חקלאי צריך לדעת ולהבין שהדברים לא נולדו באוויר. היו אנשים בעלי חזון שחשבו קדימה בשנות השבעים, כאשר רוב הטכנולוגיות שקיימות היום עוד לא היו כלל או היו רק בחיתולים. אנשים פעלו מעבר לתפקידיהם עם הרגשת שליחות. נראה לי שאינך צריך להתלבט ולהצביע בעד השארת הערך. תערוכת "אגריטך" קיימת עד היום בישראל. אחת לשלוש שנים היא מתקיימת ובגדול. מישראל יצאו טכנולוגיות שמובילות בכל העולם ומבוקשות עד היום. יהודית גרעין-כל - שיחה 09:35, 7 בנובמבר 2019 (IST)
מאידך, האם נשוא הערך הוא היחיד שפעל בתחום הזה "מעבר לתפקידו עם הרגשת שליחות"? היחיד שקידם את מיכון החקלאות בישראל? בסופו של דבר, זה היה תפקידו, זו הייתה עבודתו ועל כך קיבל תשלום. ערך באנציקלופדיה לא נהוג לכתוב על כל מי שהצליח בעבודתו. Ldorfmanשיחה 14:31, 7 בנובמבר 2019 (IST)
נימוק רע מאוד, זה נכון לגבי כמעט על כל אחד ואחד שיש עליו ערך בויקיפדיה ובכל תחום: עו"ד, שר, רוה"מ, כדורגלן, זמר, מנצח, צייר, מדען וכו': "זה היה תפקידו, זו הייתה עבודתו ועל כך קיבל תשלום." הנ"ל עמד בראש המערכת יזם, הקים, ייסד, אירגן את אחת התערוכות החשובות בישראל תערוכה בינלאומית חשובה וגודלה לאורך שנים רבות. יצר קשרי חוץ חשובים עם מדינות שלישראל לא היה קשרים דיפלומטיים. BAswim - שיחה 15:21, 7 בנובמבר 2019 (IST)

הערך עבר שכתוב ושינויים רבים[עריכת קוד מקור]

מבקשת להוריד את התיבה שעוסקת בנושא השכתוב, הערך עבר שינויים רבים בימים האחרונים ונותרו כמה ימים להצבעה. אולי יואילו המצביעים בעד מחיקה לקרוא שוב ולשנות דעתם. ראוי לו לערך הזה שיישאר. אין כאן כל כוונה להנצחה אישית. תערוכת "אגריטך" היא תערוכה חשובה ביותר עד היום, נוסדה בשנת 1976. כאשר היצוא החקלאי מישראל היה בשנותיו הראשונות. רפי רמון ייצר את התערוכה. יש לכך הרבה מאוד הוכחות בהפניות לקריאה נוספת, הקישורים החיצוניים, והערות השוליים. יש ביסוס לכל מה שנאמר בערך. השליחויות בחו"ל היו גם הן בעתות משבר ומצוקה, והיו מיוחדות מעבר לתפקיד הפורמלי. יהודית גרעין-כל - שיחה 10:59, 9 בנובמבר 2019 (IST)

צודקת בוצע בוצע. מי-נהר - שיחה 18:18, 9 בנובמבר 2019 (IST)