שיחה:תחנת אבא הלל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הצעת איחוד[עריכת קוד מקור]

אני מציע לאחד את הערכים על התחנות העתידיות במסגרת מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב - הקו האדום. כרגע תוכן דומה מפוזר בערכים שונים (למשל תחנת אבא הלל#היסטוריה, תחנת ביאליק#היסטוריה). בשלב זה נראה שאין די תוכן ייחודי לכל תחנה כדי להצדיק הפרדה של התוכן לערכים נפרדים, ופיזורו בערכים שונים מבלבל ולא מוסיף מידע לקוראים. ערן - שיחה 20:13, 28 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. אתה מתכוון למזג, אם כבר. האמת - באמת שאין שום סיבה כרגע שיהיו ערכים כל כך קצרים על התחנות. אולי כשתיפתחנה התחנות, תהיה חשיבות לערך לכל התחנה (וגם אז לא בטוח). אבל מסכים - עדיף שהמידע יהיה קיים בערך על הקו האדום. מה שכן, תחנות שסמוכות למרכזי תחבורה (רכבת מרכז וכו'), כדאי לשקול הוספת פסקה על תחנת הרכבת הקלה שתעבור בצידן. ניר א. Blasphemer •• שיחה •• י"א בטבת ה'תשע"ח, 29.12.2017 , 0:27 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד א) הערכים שנוצרו הם לא "לכל תחנה" אלא רק תחנות עיקריות תת קרקעיות.. ב) הם בעלי תוכן ייחודי למיקום, אופי המבנה ואופן הבנייה, שמוסיף מידע לקורא (למשל תחנת קרליבך ותחנת אלנבי שישמשו שתי קווים , תחנת שאול המלך שתתחבר לאיכילוב ועזריאלי תחנת ארלוזורוב שצפויה להיות התחנה העמוסה וכו). ג) גם לתחום של רכבת ישראל יש ערכים קצרים רבים (כ-30) "קטגוריה:ישראל: תחנות רכבת עתידיות", במיוחד "קטגוריה:תחנות רכבת עתידיות בקו הרכבת לאילת", האם גם את כולם צריך לאחד. ברור שלכל תחנה יש ערך בפני עצמה.--Mr.moyal - שיחה 14:21, 31 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק כבר היינו בסרט דומה, גם עם הרכבת התחתית של ברלין, וגם עם הרכבת התחתית של וינה, ובשני המקרים הקהילה החליטה נגד האיחוד. ונראה לי שמה שטוב לברלין ולוינה - טוב גם לתל אביב. יוניון ג'ק - שיחה 11:33, 12 בינואר 2018 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק לאיחוד מנימוקיהם של Mr.moyal ויוניון ג'ק. כובש המלפפוניםשיחה 17:00, 12 בינואר 2018 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק מנימוקו של יוניון ג'ק. אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 17:06, 12 בינואר 2018 (IST)