שיחה:Abbey Road

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שתי הערות[עריכת קוד מקור]

"לאחר 23 שניות שבהן פול מקרטני מדבר על הוד מעלתה, נקטע השיר במפתיע, בדיוק כמו בסוף השיר "I Want You" בצידו הראשון של האלבום, כאילו מישהו הוציא את התקע."

זה לא נכון. ה"שיר" הקצרצר דווקא מסתיים בצורה לא מפתיעה - אפשר לשמוע אקורד סיום בצורה ברורה בסופו. אין שום דמיון בין זה ובין הסוף של "I Want You".

"כך מסתיים האלבום "Abbey Road". הסיום המפתיע היה הדרך של הביטלס לוודא שלא ישכחו את האלבום הזה, ואותם בכלל. אין ספק שהאלבום נצרב בזכרון ההיסטוריה כיצירת מופת של שיתוף פעולה, חשיבה יצירתית וגאונות מוזיקלית."

עודף מדהים של סופרלטיבים וייחוס חשיבות רבה מדי למה שלי אישית נראה כבדיחה לא מזיקה ("הסיום המפתיע"). לדעתי צריך לקצץ לחלוטין את השורה, אבל זה ישאיר את סוף הערך "מיותם". יש למישהו הצעות לשיפור? גדי אלכסנדרוביץ' 00:54, 9 באוקטובר 2006 (IST)

"משובח"=>"נחשב למשובח"[עריכת קוד מקור]

מה למדנו מהנוסח הראשון? שכותב הערך חושב שהשיר משובח.

מה למדנו מהנוסח השני? שכותב הערך חושב שמישהו (מי?) חושב שהשיר משובח.

שורש הרוע הוא המילה "משובח", ו"להחשיב" אותה באמצעות נושא סתמי זה לא מה שיציל את הערך. גדי אלכסנדרוביץ' 21:01, 9 באוקטובר 2006 (IST)

אבי רואד הוא תקליט משובח, כשם שלוליטה הוא ספר הקורא לקריאה נוספת, וצא וראה הוא סרט העושה בפס הקול שימוש ייחודי ויוצא דופן. אל תיתנו לדקדוקי העניות של נייטרליות כביכול השאובים מהויקי האנגלית לדכא אותכם, יש מקום להערכה וביקורת בערכי תרבות ואומנות. אלמוג 21:09, 9 באוקטובר 2006 (IST)
אלמלא היה אבי רואד תקליט משובח לא הייתי טורח לקרוא את הערך שלו ולהתעצב כל כך על הניסוחים שבו, מה גם שיש הבדל לא קטן בין "קורא לקריאה נוספת" (גם "החוש השישי", שאינו משובח כמו לוליטה, "קורא לצפייה נוספת") המנומק יחסית ובין "משובח" הגולמי. יש הרבה דברים יפים לומר על אבי רואד - למה לומר דווקא את הסתמיים? גדי אלכסנדרוביץ' 21:27, 9 באוקטובר 2006 (IST)

העברה[עריכת קוד מקור]

לשם Abbey Road. כל קטגוריה: אלבומי הביטלס היא באנגלית. יש התנגדות? ‏Leia‏ 15:33, 11 בינואר 2008 (IST)

תמונה[עריכת קוד מקור]

ניסיתי להוסיף את התמונה Paulmccartneyalbum-paulislive.jpg, שרואים בויקיפדיה האנגלית בערך Paul is Live, לפה והתמונה לא עולה, מישהוא יכול לעזור? טוקיוני 16:45, 5 בפברואר 2008 (IST)

אפשר להשתמש בתמונות שנמצאות על השרת של ויקיפדיה העברית או בויקישיתוף. התמונה הזאת היא תמונת שימוש הוגן ולכן אי אפשר להעלות אותה לשיתוף, אז העלתי אותה אלינו. אני רואה בה שימוש הוגן, אבל יכול להיות שמישהו יחשוב אחרת. אלוןשיחה 19:31, 5 בפברואר 2008 (IST)
עד כמה שהבנתי את כללי שימוש הוגן, זה אומר שתמונת עטיפת אלבום X יכולה להיות אך ורק בערך על אלבום X, או לכל היותר בערך על המבצע. צריך לשאול את מי שמבין באמת (ומן הסתם יגיע אל התמונה לבדו). ‏Leia‏ 19:59, 5 בפברואר 2008 (IST)

חייבים לעשות משהו עם הערך הזה[עריכת קוד מקור]

כל התיאורים האלה מנוסחים בצורה סובייקטיבית מדי. למה בכלל צריך לתאר כל שיר בערך של האלבום? זה נראה לי ממש מיותר.

נפלה טעות[עריכת קוד מקור]

בשיר "you never give me your money" מקרטני שר גם בפתיחה בניגוד למה שכתוב בערך "...כאשר מקרטני מחליף את לנון בשירה."

עטיפת האלבום[עריכת קוד מקור]

צריך למחוק או לכתוב מחדש את הפסקה. לדעתי אין בערכים על אלבומי הביטלס מקום לתאוריית פול איז דד, יש ערך שלם לשם כך, מקסימום לתת קישור. לעומת זאת, חסר מידע על ההצלחה הגדולה של העטיפה, שכמו סר'גנט פפר זכתה לחיקויים רבים, והיא בין העטיפות המפורסמות של אלבומים פופולאריים. הייתי עושה בעצמי, אבל אין לי מספיק נסיון וותק וויקפדי. מי מתנדב להתחיל לעבוד על זה? Revolution 9 20:05, 1 במרץ 2010 (IST)

הפיסקה מנתחת את העטיפה עצמה, ולא דנה בתאוריות באופן כללי, לכן לדעתי אין להוריד אותה. כמובן שיש מה להוסיף עליה, לכ/י על זה. נסיון וותק וויקיפדי אינם דרישה מוקדמת לכתיבת ערכים, ואם לא תתחיל/י - איך תרכוש/י נסיון וותק? טוקיוני 01:17, 2 במרץ 2010 (IST)

מעולה ומעניין[עריכת קוד מקור]

ערך מצוין כבוד ליוצר הערך. ערך מעניין. היוצר בעל כישרון רב. נועם מאורי - שיחה 13:12, 29 באפריל 2013 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 08:34, 30 בדצמבר 2013 (IST)