שיחה:JT 42BW (רכבת ישראל)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

איחוד או מחיקה[עריכת קוד מקור]

לטעמי אין מקום לערך במתכונתו הנוכחית. כדאי אולי לאחדו עם הערך רכבת ישראל או קטר. אילי - שיחה 11:39, 13 בינואר 2016 (IST)

איחוד לערך ציוד נע ברכבת ישראל, או ליצור ערך לסוג הקטר עצמו, האם מדובר בדגם שתוכנן אך ורק לישראל או שמדובר בדגם שיש לו מקבילות במדינות נוספות?. נת- ה- - שיחה 23:04, 3 במרץ 2016 (IST)
תומך באיחוד לאחר שכתוב עמוק. פרטנות טכנית בניסוח בלתי אנציקלופדי--כ.אלון - שיחה 20:05, 5 במרץ 2016 (IST)

נגד איחוד, תשאירו את הערך[עריכת קוד מקור]

קטרים דומים לאלו נוסעים בספרד ובריטניה ומכיוון שהם מאוד נפוצים בארץ, אני מעדיף שיהיה להם ערך נפרד

ערך מדבר על דגם ספציפי של קטרים. שזה נפוץ בוויקיפדיה. לכן ערך גם נכנס לפרטים הטכנים. ראו לדוגמה דגמים של רכבות: סימנס ויאג'ו לייט, סימנס ולארו, IC3, בומברדיה דאבל דק קוץ'. בוויקיפדיה באנגלית יש אלפי ערכים מוקדשים לדגמים ספציפים של קטרים, קרנות או רכבות. אגב תשימו לב שבאנגלית ובצרפתית קיימים ערכים נפרדים עבור דגם הזה. הדגם עוצב במיוחד עבור ישראל תחת דרישות של רכבת ישראל הוא דומה אבל לא זהה לקטרים מסדרה פריים שעובדים במדינות אחרות. ערך ציוד נע ברכבת ישראל הוא סקירה כללית על כל הצי של ציוד בעבר ובהווה ולא מתאים שם להכנס לפירוט יתר עבור דגם ודגם. בשביל זה יש ערכים נפרדים. אני נגד איחוד. מה שכן ערך זקוק לשיכתוב, התאמה ושיפור.McKaby - שיחה 20:58, 17 במרץ 2016 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד איחוד. הערך מפרט על דגם קטר מסויים ואין סיבה לאחד לערך כללי. בורה בורה - שיחה 12:18, 23 במאי 2016 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד איחוד - יש עניין בסוג הקטרים הספציפי, המשמש כמעט בכל קווי הרכבת. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:27, 24 במאי 2016 (IDT)