שיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/גלאם/ספריית יונס וסוראיה נזריאן, אוניברסיטת חיפה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברכות[עריכת קוד מקור]

ברכות!

בהצלחה!

Sima shimony - שיחה 00:29, 2 בספטמבר 2012 (IDT)

תודה, סימה. זה מרגש אותי שאת הראשונה לברך, ממש דקות לאחר חנוכת דף המיזם בין כתלי ויקיפדיה... שוב תודה, ‏Ldorfman‏ • שיחה 00:35, 2 בספטמבר 2012 (IDT)

בקשת תמונות[עריכת קוד מקור]

קודם כל, אני מצטרפת לברכות על המיזם והתקדמותו SMirC-congrats.svg.
אשמח להבין לגבי אוסף התמונות ההיסטוריות: נגיד שראיתי שקיים אוסף תמונות של היישוב גונן, וראיתי שבערך גונן ובקטגוריה שלו בוויקישיתוף חסרות תמונות היסטוריות של היישוב. האם זה אפשרי לבקש מכם את העלאת כל התמונות של האוסף לוויקישיתוף? או שאפשר לבקש תמונות מסויימות, למשל נראה לי חשוב להעלות לפחות את התמונות נואם מפקד הנח"ל בטקס ההתאזרחות של היישוב 1953, נפילת פגז ביישוב במלחמת ששת הימים, צילום פנורמי 1965, חדר האוכל החדש 1970, מכתב על קשיי ההתיישבות במקום 1951, ו-עגלה רתומה לפרדות וצריפים ראשונים 1951.
והאם זה יעלה כתמונות בשימוש הוגן כפי שכתוב בדף התמונה (אם כן - נראה לי שאין טעם), או ישוחרר כתמונות חופשיות?
תודה, Ravit - שיחה 11:34, 20 באוקטובר 2012 (IST)

היי רוית,
ראשית, תודה על תשומת הלב. בקשות מהסוג שלך הן ממש נפלאות מבחינתי שמחה. בספריית יונס וסוראיה נזריאן אוספים רבים (אני מבין שנכנסת לדפי האוספים, כך שוודאי הבחנת בכך). לצורך המיזם נבחרו כאלף קובצי מדיה שיועלו כולם ברשיון חופשי, משמע ישוחררו לכל מטרה (את מוזמנת להציץ בפרטי התמונות שהועלו כבר כ"פיילוט בתוך הפיילוט" - הקישי עליהן, ראי את פרטי המטה-דאטה... פחות או יותר כך זה יהיה בכל המקרים). מכיוון שיש כל כך הרבה אוספים, ניסינו לבחור את אלה שיהיו מעניינים מאוד לתחילת הקשר עם הספרייה, ובמקרה של התמונות ההיסטוריות, הרשימה מופיעה כבר עתה בלשונית "תמונות היסטוריות של ארץ ישראל". לרשימה יתווספו עוד פריטים, בעיקר "לבקשת הקהל". ב"בקשת הקהל" אני מתכוון לדברים ממש מהסוג שהעלית פה. נבחן את הפריטים שביקשת ונראה מה ניתן לעשות. Ldorfmanשיחה 14:23, 20 באוקטובר 2012 (IST)
מצוין, עכשיו יותר ברור. אני ממתינה לבדיקתכם ותשובתכם לגבי גונן, ואחשוב על דברים נוספים בהמשך. Ravit - שיחה 17:58, 21 באוקטובר 2012 (IST)
היי, חלף קצת זמן, מה המצב? אשמח לעדכון. תודה, Ravit - שיחה 17:33, 26 בינואר 2013 (IST)
שלום רווית, זה העדכון: במהלך זמן רב, עד לפני שבועיים, נעשו מאמצים לבנות מערכת אוטומטית שתעביר קבצים, כולל כל ה-Metadata שלהם, משרתי אוניברסיטת חיפה לוויקישיתוף. המטרה היתה להעביר, במספר מנות, מאסות של קבצים. נעשו פעולות שונות בכיוון, אולם לפני שבועיים הוחלט, מסיבות שונות, להקפיא את המאמץ הזה לעת עתה ולהתחיל בהעלאה ידנית של קבצים, חלקם ללא נתונים כלל לגבי הקבצים (מלבד שם משמעותי לקובץ). הקבצים הללו מועלים לקטגוריה "Haifa University Nazarian Lib. Missing Metadata files". מכיוון שהעלאת קבצים ללא פרטים אינה "תקינה" מבחינת ניהול מידע, וגם לא רצוייה על-פי הגדרות ויקישיתוף, יופעל מיזם חדש להוספת מידע לקבצים שיועלו - "השלמתַ'-Data".
מה זה אומר לגבי התמונות שביקשת? אין לי תשובה ברגע זה ממש. אני מקווה להעלותן בקרוב ואודה לך מאוד אם תשתתפי במיזם הוספת הפרטים לאותם קבצים. מידע מלא על הדרך בה זה ייעשה ימסר בקרוב. בינתיים, אם יש לך בקשות נוספות, את מוזמנת להעלות אותן על הכתב בדף זה. נשמח תמיד לקבל הערות ובקשות מהסוג שהצגת. בברכת שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 18:59, 26 בינואר 2013 (IST)
תודה על העדכון המפורט, Like Thumbup.svg על המאמצים הרבים שלך לבנות מערכת אוטומטית, ו-Face-sad.svg על הקשיים שנתקלת בהם... אשמח מאוד לסייע בהוספת מידע לקבצים ללא פרטים שיועלו ידנית, אמתין לפירוט ההוראות שלך על כך. שבוע נפלא לך, Ravit - שיחה 19:33, 26 בינואר 2013 (IST)
האמת היא שעל כל המהלכים לבניית המערכת האוטומטית צריך להודות מאוד למתניה. הוא איש הקוד במיזם זה ובכלל, הוא מעניק סיוע טכני לפעילות הגלאם שלנו בספרייה לאורך כל הדרך. גורמים נוספים, כולל אותי, עשו את תפקידם, אבל בלעדיו לא היתה כלל היתכנות לרעיון. Ldorfmanשיחה 19:42, 26 בינואר 2013 (IST)
תודה על הצניעות וההבהרה, ואכן SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! למתניה. Ravit - שיחה 20:17, 26 בינואר 2013 (IST)
לגבי הצניעות-לכאורה, זו פשוט האמת, אז אל לי להתהדר בנוצות לא לי ועלי לתת את הקרדיט למי שראוי לו. Ldorfmanשיחה 21:40, 26 בינואר 2013 (IST)

קישור לקטגוריות שאליהן הועלו התמונות[עריכת קוד מקור]

אני ממליצה להוסיף ליד כל ארכיון שתמונותיו הועלו קישור לקטגוריה בויקישיתוף. כך יקל למצוא אותן. תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:47, 20 באוקטובר 2012 (IST)

כל התמונות ששוחררו נמצאות תחת הקטגוריה "Media contributed by the Younes & Soraya Nazarian Library, University of Haifa" בוויקישיתוף. מעבר לזה, התמונות בכל אוסף משוייכות למספר קטגוריות בוויקישיתוף, שכן בכל אוסף יש תמונות השייכות ליותר מנושא אחד. נראה לי שלא יהיה טעם ליצור קטגורייה לכל אוסף, שכן בכל מקרה, פרטי כל אוסף מצויינים בפרטי התמונה (המטא-דאטה), כך שבחיפוש פשוט ניתן יהיה למצוא את כל התמונות שמקורן באוסף מסויים (האם אני טועה לגבי זה?). כרגע, בעודנו בשלב הראשון של הפיילוט, כמות קובצי המדיה שהועלו אינה גדולה וניתן למצוא בקלות כל אחת מההתמונות ששוחררו מתוך הלשונית "הישגי המיזם". אז, אף אין צורך לחזור לדף הקודם - מתוך פרטי כל תמונה ניתן להגיע לכל היתר על ידי הקשה על הקישור בתבנית הפרוייקט. Ldorfmanשיחה 18:20, 20 באוקטובר 2012 (IST)

חביון חנניה – חיות הנגב והגדוד התשיעי[עריכת קוד מקור]

הועבר משיחת משתמש:Ldorfman:

היי. יש אפשרות לשחרר את האוסף הזה ? יש שם כמה תמונת טובות. אני בעיקר חומד את התמונה הזו. • בברכה, אמיר (שיחה), הידעת? 04:26, 23 באוקטובר 2012 (IST)

תודה רבה על הפנייה. בחנתי את בקשתך ואני שמח לבשר שרוב הפריטים באוסף, אם לא כולם, ישוחררו. אעדכן את טבלת האוספים במועד מאוחר יותר. המשך לעקוב אחר המיזם, ואם יש לך שאלות או או בקשות כלשהן, נשמח לקבלן. בברכת צהרים טובים, Ldorfmanשיחה 12:02, 23 באוקטובר 2012 (IST)
תודה רבה, אני אמתין בקוצר רוח. • בברכה, אמיר (שיחה), הידעת? 15:00, 23 באוקטובר 2012 (IST)

צבעים[עריכת קוד מקור]

וַיֹּאמֶר עֵשָׂו אֶל יַעֲקֹב: 'הַלְעִיטֵנִי נָא מִן הָאָדֹם הָאָדֹם הַזֶּה, כִּי עָיֵף אָנֹכִי!' עַל כֵּן קָרָא שְׁמוֹ אֱדוֹם

המסגרות האדומות בדף הפרוייקט קצת צועקות מדי לדעתי. פיירפוקס משתמש במסגרת בצבע דומה כדי להתריע על שדה שלא מולא כהלכה בטופס אינטרנטי. האם יש אפשרות לשקול להחליף את הצבע לצבע יותר סולידי? תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 17:07, 30 באוקטובר 2012 (IST)
כלומר גוון אחר של אדום? האדום הוא הצבע בפרויקט מתוקף הקשר לסמל. לא רצינו ליצור פה ערב רב של צבעים שונים. Ldorfmanשיחה 13:00, 1 בנובמבר 2012 (IST)
אני מבין בפלטות צבעים כמו חמור במרק פירות. אולי עיצובית תוכל לתת איזשהו טאצ' (בכל מקרה, לא נראה לי שהמסגרת היא באותו אדום של הסמל). תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 21:35, 1 בנובמבר 2012 (IST)
אכן, זה אינו אותו גוון, אבל זו היתה המטרה. לפניך לוח מקוון לבניית הרכבי צבעים ועוד לוח כזה. תוכל ליצור קוד לגוון שלדעתך יהיה הולם יותר ושלא יהיה דומה לזה שפיירפוקס עושה בו שימוש. אז, החלף את הצבע בדף המיזם. אני כבר אבחין בזה ואעדכן את יתר המסגרות בהתאם. תודה. Ldorfmanשיחה 23:01, 1 בנובמבר 2012 (IST)
אני מקווה שזה ברור שלאחר 7 שנים של לימודי מדעי המחשב אני יודע למצוא בעצמי טבלת צבעים של HTML. הבעיה היא לא ביכולת שלי למצוא את הצבע המתאים אלא ביכולת שלי להתאים אותו כך שלא יראה מכוער. אמצא מישהו שיציע שילוב צבעים טוב. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 00:32, 2 בנובמבר 2012 (IST)
בשבועיים האחרונים הצגתי את המיזם בפני כשלושים מעובדי הספרייה, ולמעט אחד, כולן היו נשים. הן דווקא ציינו (מבלי שאשאל) שאהבו את העיצוב, אבל כפי שכבר כתבתי, אם מישהו ימצא גוון שיראה טוב יותר בפיירפוקס, אתה מוזמן להחליף. Ldorfmanשיחה 02:34, 2 בנובמבר 2012 (IST)