שיחת משתמש:ברק שושני/ארכיון 1

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.שיחת משתמש:Yuval Y/חד הקרן הוורוד הבלתי נראה[עריכת קוד מקור]

הגבתי לך שם. תודה שהזכרת לי את קיומה... :-] יובל י. § שיחה § 00:41, 3 בינואר 2008 (IST)

גרסתי את השינויים שעשית, כי הייתי באמצע העריכה, כפי שגם ציינתי באמצעות התבנית למעלה. כעת סיימתי את התרגום והעליתי את הערך. אתה מוזמן לעבור עליו ולשפר אותו.... יובל י. § שיחה § 03:54, 3 בינואר 2008 (IST)
שילבתי תרגומים שלך בחד הקרן הוורודה הבלתי נראית, כעת תורך להינות =) יובל י. § שיחה § 04:22, 3 בינואר 2008 (IST)

מתקפת האיכות על מוסיקה קלאסית[עריכת קוד מקור]

שלום ברק. לאור כוונותיך הרשומות בדף המשתמש שלך, אולי תרצה להצטרף למתקפת האיכות על מוזיקה קלאסית. תוכל להועיל מאוד אם תשתתף במיזם. כל טוב, יהל פליוב 20:43, 19 בינואר 2008 (IST)

נראה מעניין, אשמח להשתתף! אך לא מצאתי בדף היכן נרשמים. ברק שושני - שיחה 20:00, 4 באפריל 2008 (IDT)
עכשיו ניתן להרשם בדף עצמו, ולא רק ב-ויקיפדיה:מתקפת איכות#ויקיפדיה:מתקפת איכות/מוזיקה קלאסית. תודה על ההארה. יהל פליוב - שיחה 19:17, 18 במאי 2008 (IDT)

סעדיה שושני[עריכת קוד מקור]

ברכות על יצירת הערך. כבר ביום הראשון להעלאתו הוא - לטעמי - בעל פוטנציאל לערך מומלץ. האם תוכל להעלות תמונות ולהעשיר אותו ויזואלית? ‏Wierzba‏ 22:28, 24 במרץ 2008 (IST)

תודה רבה! :) אני מעלה תמונות ממש כרגע, עוד מעט אסיים. ברק שושני - שיחה 23:04, 24 במרץ 2008 (IST)

עדכון[עריכת קוד מקור]

היי ברק. אני ממשיך, לאטי, לעבור על הערך. הבעייתיות שבו, מבחינתי, היא בעיקרה בנסיון לספק רקע לארועים שמתוארים בו (במקום להסתפק בקישורים הפנימיים). מצד שני אני מתקשה לוותר על התאורים הללו לאור החיבור שיצרת בין התיאור עצמו לבין הפעולות של סעדיה (לדוגמה - תיאור אופי הפעילות של ארגון ההגנה, שמיותר בערך ביוגרפי אבל מהשורה האחרונה בפסקה ניתן ללמוד ששושני הוא האחראי לביצוע כל הפעולות הללו ובהעדרן אין תוכן לתיאור התפקיד). אולי זו בעיה פרטית שלי עם הסדר בו הדברים מוצגים. כדאי לשאול לדעות נוספות.

הייתי רוצה לחשוב איתך ביחד על סידור מחדש של התוכן. כרגע יש רצף כרונולוגי עד ההגנה. משם פנית - באופן הגיוני - לפעילות הציבורית. החזרה לאחר מכן לפעילות בית הדפוס בשנות מלחמת העולם הראשונה בלבלה אותי. האפשרות הטובה ביותר היא העברת המידע על הדפוס לפני הפעילות בהגנה ומשם להתחיל בשטף של פעילות ציבורית, החל בהגנה שהייתה במקביל לראשית הפעילות בית הדפוס ומשם למנדט הבריטי ולעיריית תל אביב.

חג שמח, ‏Wierzba‏ • שיחהמחכה לך פרס • 06:39, 22 באפריל 2008 (IDT)

היי. תודה שאתה משקיע בערך :) ראשית אני רוצה לציין שאת הערך כתב סבא שלי (שהוא בנו של סעדיה), אני רק עשיתי עריכה ושינויי ניסוח במקומות מסויימים. תיאורי הרקע הם לדעתי חשובים מאוד, בדיוק מהסיבה שהזכרת. הרעיון שלך לגבי סדר התוכן נשמע טוב. אתה מוזמן לעשות שינויים כאוות נפשך, אני סומך על שיקול דעתך. ברק שושני - שיחה 13:49, 22 באפריל 2008 (IDT)

שלום ברק![עריכת קוד מקור]

שלום לך ברק.
כפי שחתימתי רומזת, אני מנסה לעקוב אחר כתיבת ערכיח תחומים בפיזיקה. שמתי לב שאתה עובד על "אסטרופיזיקה" שנמצא ברשימה שלי, לכן בשלב ראשון אני אומר "כה לחי!" במחשבה להתפיח את האגו שלך במטרה לעודד אותך לסיים את העבודה. :-)
שנית, קרטוב של ביקורת בונה: שמתי לב שהצלחת לדחוס לא פחות מחמש הערות שוליים במשפט אחד, כשהן די מיותרות בו. בוויקיפדיה האנגלית יש [1] נטייה [2] מעצבנת [3] לדחוס הערות שוליים [4] או גודש מקורות [5], גם כשהדבר מיותר, אך לשמחתי איננו כל כך נהוג כאן בוויקי העברית, בה השאיפה היא להוסיף הפניות חיצוניות בגוף הטקסט רק למידע שנוי במחלוקת, במקרה של ציטוט [6] או במקרה שבו הדבר פשוט "זועק לשמיים". אחרת, ראוי כי יצורפו המקורות לפרקים "מקורות"/"קישורים חיצוניים". ראיתי לנכון להזכיר לך זאת כיוון שאם אתה ניעזר בוויקי האנגלית, עלולה להתקבל מפלצת הערות-מקורות.
שוב, בהצלחה עם הערך. אל תשכח לקשר לפורטלים בסוף העבודה!

שמעון - שיחה - פיזיקה להמונים 08:47, 4 באפריל 2008 (IDT)

  1. ^ באמת יש
  2. ^ כל אחד והנטיות שלו...
  3. ^ לפחות אותי
  4. ^ כאלה קטנות שדורשות ממך לרדת לסוף הדף עד ששכחת מה אתה קורא בכלל
  5. ^ שכמו גודש באף, גורר כאב ראש
  6. ^ "פרופ' כך וכך טוען..." ואז מה שהוא טוען
תודה שמעון, לא הייתי מודע לנוהג הזה בויקיפדיה העברית. הערות השוליים הן לא מהויקיפדיה האנגלית - רציתי לקשר למחלקות המחקר באסטרופיזיקה באוניברסיטאות השונות, ולא מצאתי דרך יעילה יותר לעשות זאת. אם זה מפריע שהקישורים הם בצורת הערות שוליים, אוסיף אותם בגוף הטקסט (כפי שנעשה למשל בדף של אוניברסיטת תל-אביב ב"פקולטות ובתי ספר"). ברק שושני - שיחה 09:12, 4 באפריל 2008 (IDT)
אפשר. אני, אישית, בעד הוספתם בפרק "קישורים חיצוניים". יום נעים! שמעון - שיחה - פיזיקה להמונים 09:20, 4 באפריל 2008 (IDT)
העברתי את מה שהיה כתוב שם ל"לימודים וקריירה באסטרופיזיקה". עכשיו זה נראה הרבה יותר מסודר. :) ברק שושני - שיחה 09:53, 4 באפריל 2008 (IDT)

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם אסטרונומיה[עריכת קוד מקור]

צוות המיזם שמח על הצטרפותך. נשמח לסייע בכל עת. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ח באדר ב' ה'תשס"ח • 13:34, 4 באפריל 2008 (IDT)

ערך ראשון מתורגם[עריכת קוד מקור]

היי ברק, אשמח לעזרה עם הערך הראשון שלי ג'יין רול, במיוחד: 1. מה לא לתרגם? שמות אוניברסיטאות, מכללות, סרטים וספרים שאינם זמינים בעברית וכו'? 2. האם לקשר לערכים באנגלית אם אין ערכים בעברית? אם כן איך? 3. האם נהוג לתרגם את הרשימה הבביליוגרפית (במקרה זה כנראה שאין תרגומים לעברית)? כל הערה והבהרה אחרים

תודה

שלום לך Activia, ברוך הבא :) בפעם הבאה אנא חתום בסוף ההודעה שלך עם ארבעה סימני טילדה: ~~ ~~ (בלי הרווח באמצע). לשאלותיך:
  1. תתרגם הכל. אין סיבה לא לתרגם "Concord Academy" ל"אקדמיית קונקורד", למשל. (ואם אנחנו כבר בעניין, אז אתה לא יכול לכתוב "אוניברסיטת בריטיש קולומביה" ואחרי זה "קולומביה הבריטית" באותו משפט - אם כבר קיים ערך בשם קולומביה הבריטית, אז כנראה שגם לאוניברסיטה עדיף לקרוא "אוניברסיטת קולומביה הבריטית"). בויקיפדיה העברית לא נוהגים לקרוא לערכים בשמות באנגלית, למעט במקרים חריגים (שמות אלבומים, למשל).
  2. לא נהוג לקשר לערכים באנגלית. אם אין ערך בעברית, יש לך שלוש אפשרויות: 1. אל תקשר אליו, 2. תקשר ומישהו אחר כבר יכתוב משהו מתישהו (זה היתרון באנציקלופדיה שכולם יכולים לערוך), 3. הכי מומלץ - כתוב את הערך בעצמך (אפילו רק כמה משפטים).
  3. אם אין תרגומים לעברית, אין סיבה לתרגם את שמות הספרים לעברית, כי מי שירצה לקרוא את הספר יצטרך לתרגם חזרה לאנגלית בשביל למצוא אותו. אם אתה נורא רוצה, אתה יכול לתרגם לעברית בסוגריים, אך השאר את שמות הספרים באנגלית.
אם יש לך עוד שאלות, אל תהסס לפנות אלי! נ.ב: כל הכבוד על הערך, הוא ממש ברמה גבוהה. ברק שושני - שיחה 22:31, 19 במאי 2008 (IDT)


ברק תודה רבה על הטיפים השימושיים. אני מקווה שכתיבת תגובה נעשית על ידי עריכת הדף...? Activia - שיחה 19:07, 20 במאי 2008 (IDT)

אכן כן. מקובל גם להזיז את השורות שמאלה באמצעות נקודתיים בתחילת השורה (ערוך את הדף כדי לראות אז זה בתגובה שלי)
ואז אפשר לשרשר תגובות
אחת אחרי השניה... ברק שושני - שיחה 21:21, 20 במאי 2008 (IDT)

פוגה[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד על הערך המושקע. הלוואי וכל ערכי התיאוריה שלנו היו נראים כך. שכוייח! אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 14:04, 28 במאי 2008 (IDT)

תודה, נהניתי לעבוד עליו :) ברק שושני - שיחה 14:24, 28 במאי 2008 (IDT)

אלף מילים[עריכת קוד מקור]

תזכורת - סיור ביום ראשון הקרוב. דרור - שיחה 10:52, 5 ביוני 2008 (IDT)

יופי![עריכת קוד מקור]

נראה טוב! ‏Wierzba‏ • שיחהמחכה לך פרס • 17:45, 7 ביוני 2008 (IDT)

תודה :-) ברק שושני - שיחה 17:59, 7 ביוני 2008 (IDT)
ההערה היחידה של תומר שנותרה ללא מענה היא אכן בנוגע לפירוט על תפקידיו. אני מסכים, אך מודע גם למגבלות שחוזרות על עצמן וה"ליקוי" הזה נמצא בכל ערכי האישים. כוונתנו היא לכך שמעבר לכותרת התפקיד "ראש ממשלת ישראל" יש להזכיר יוזמות, הצלחות וכשלונות. ‏Wierzba‏ • שיחהמחכה לך פרס • 18:04, 7 ביוני 2008 (IDT)
הבנתי. אינני בטוח שדרגת פירוט כזו גבוהה מתאימה לערך אנציקלופדי. יש מספר אנקדוטות (למשל סיפור הנפצים) ופעולות חשובות (למשל פתרון בעיות התיעול והביוב). מי שרוצה פירוט מקיף יותר יכול לעיין בספרים המומלצים בתחתית הערך. ברק שושני - שיחה 19:15, 7 ביוני 2008 (IDT)

זהויות טריגונומטריות[עריכת קוד מקור]

שלום ברק. התוכל ליישם על הערך הנ"ל את תוצאת הדיון על דף הנגזרות? דניאל ב. 04:45, 8 ביוני 2008 (IDT)

היי דניאל. כרגע הדף הזה ברמה מאוד נמוכה. אני מתכוון לתרגם את הדף מויקיפדיה האנגלית, שהוא מאוד ארוך ומפורט - לכן אינני חושב שמתאים לשלבו בערך "טריגונומטריה" (כמו ששילבנו את הנגזרות) אלא שעדיף להשאירו כערך עצמאי. לאחר שאסיים לתרגם את הדף, אם עדיין תרצה לשלב אותו בערך "טריגונומטריה", אתה מוזמן לפתוח דיון בדף השיחה. ברק שושני - שיחה 13:12, 10 ביוני 2008 (IDT)

סעדיה שושני 2[עריכת קוד מקור]

שלום ברק. שים נא לב שהעליתי את הערך למועמדות המלצה, ברשימת ההמתנה. תומר - שיחה 20:19, 14 ביוני 2008 (IDT)

תודה, תומר. אני מאוד מעריך את ההשקעה שלך בערך. ברק שושני - שיחה 20:24, 14 ביוני 2008 (IDT)

כל הכבוד[עריכת קוד מקור]

על העבודה הרבה והמצויינת שאתה עושה כאן! ראה הערותי על סעדיה שושני בויקיפדיה:ערכים מומלצים/הוספה למומלצים. נוי - שיחה 21:45, 29 ביוני 2008 (IDT)

תודה :-) העברתי את הערותיך לסבא שלי, אנו ננסה לטפל בהן. ברק שושני - שיחה 22:27, 29 ביוני 2008 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

היי,

שלחתי לך דואל דרך המערכת. בדוק בבקשה גם את תיבת הזבל כי דואל מוויקי נוטה לפעמים למצוא את דרכו דווקא לשם. גילגמש שיחה 18:18, 30 ביוני 2008 (IDT)

קיבלתי והגבתי! ברק שושני - שיחה 18:24, 30 ביוני 2008 (IDT)
תודה רבה. גילגמש שיחה 06:20, 1 ביולי 2008 (IDT)