שיחת משתמש:Hai Tsabar

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Hai Tsabar, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
רחל 20:41, 21 במרץ 2007 (IST)

הפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

הערך זיגמונט באומן שהעלת מועתק מכאן. בויקיפדיה אנו מקפידים על שמירת זכויות יוצרים וההעתקה מהווה את הפרתן.

Red copyright.svg
שלום,

על פי מדיניות האתר ובהתאם לחוק, אין להעתיק תוכן שמופיע במקורות אחרים ולהעלותו לכאן, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים. הערך שערכת חשוד כמפר זכויות יוצרים (ראה/י ויקיפדיה:זכויות יוצרים), שוויקיפדיה מקפידה מאוד על שמירתן. אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

המשך תרומה לוויקיפדיה על ידי העלאת חומר שאינו מועתק יתקבל בברכה.

בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 19:25, 23 במרץ 2007 (IST)

שלום, אני בעל זכויות היוצרים על הערך זיגמונט באומן באתר www.magnespress.co.il והוספתו לויקיפדיה מהווה תרומה שלי לאנציקלופדיה המקוונת. בברכה, חי צבר

ואתה מסכים לשחרר את התוכן תחת רישיון GFDL? בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 01:32, 24 במרץ 2007 (IST)

הפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

אני בהחלט מסכים לשחרר את הערך זיגמונט באומן תחת רישיון GFDL. בברכה, חי צבר

די![עריכת קוד מקור]

זכור לי שבעבר, באופן שיטתי ובאותו אופן נעשו קישורים לדפים בהוצאת מאגנס. זה אסור, זו פרסומת ואנו מגדירים זאת כהשחתה. אנא הפסק לאלתר. המקסימום זה לקשר לערך הוצאת מאגנס אותו כתבת. דורית 16:30, 6 באפריל 2007 (IDT)

אתה יכול לקשר לערך הוצאת מאגנס בלבד. מה שעשית ובמיוחד אחרי אזהרה נחשב להשחתה, וכבר מעייף אותי לשחזר את כל הפרסומות האלו. אני מבקשת פעם אחרונה שתפסיק, אחרת ובצער רב - אאלץ לחסום אותך. דורית 19:27, 11 באפריל 2007 (IDT)
ולמקרה שאינך מכיר את רזי הוויקיפדיה, קישור לערך יש לעשות ע"י סוגרים מרובעים כפולים, כך : [[הוצאת מאגנס]], ותו לא. דורית 19:33, 11 באפריל 2007 (IDT)
ביקשתי יותר מפעם אחת. מאחר ואינך מקשיב וממשיך להכניס פרסומת, נחסמת ליום. אולי כך תבין את המסר. דורית 23:57, 11 באפריל 2007 (IDT)

דורית שלום, באופן תמוה למדי את מאפשרת הפניות לאתרים חיצוניים המפרסמים בצורה בוטה, כגון האתר של מט"ח, אולם אינך מאפשרת הפניות לאתר שלנו שבו ניתן לקרוא ללא כל תשלום את כל הספר מתחילתו ועד סופו. לעניות דעתי הקישור לעמודי הבית של הספרים שלנו מהווה שירות למשתמשי ויקיפדיה ולחלוטין לא ברור לי מדוע זו "השחתה". את יכולה לבדוק לאן מוביל הקישור הבא למשל * סוקרטס ו"העננים" באתר הספרייה הוירטואלית של מט"ח.ולאילו פרסומים נחשף מי שעוקב אחרי לינק זה. שבת שלום, חי

חבל שרק אחרי חסימה אתה מואיל בטובך להתייחס לעניין.
האתר שלך הוא חנות. הוא אתר מסחרי, שמטרתו למכור ספרים ולהרוויח. זה שבחלק מהספרים ניתן לעיין (וגם זה רק אחרי הרשמה), לא משנה את העובדה הזו. אתה מוסיף את הקישורים האלה לא כדי להועיל לקוראי ויקיפדיה, אלא כדי לקדם את המכירות שלך. זה לא לגיטימי, ולא ניתן לזה לקרות. עופר קדם 21:37, 13 באפריל 2007 (IDT)

עדיין לא ענית לשאלה: אתם מאפשרים קישורים לאתרים מסחריים המפרסמים ואשר מטרתם אף היא להרוויח. הדוגמה שהבאתי למעלה היא אחת מני רבות. מה בדיוק ההבדל? חי בנוסף: בויקיפדיה באנגלית יש הפניות לפי מספרי isbn של ספרים לאתרים של מכירת ספרים. ראה את הקישור הבא: הפניה לפי מספרי isbn ונאמר בו בפירוש:"This page links to catalogs of libraries, booksellers, and other book sources where you will be able to search for the book with ISBN 0719005027". כלומר - ויקיפדיה העולמית מפנה גם לאתרים מסחריים שמוכרים ספרים וככל הנראה רואה בכך שירות לקוראי ויקיפדיה. בברכה, חי

הדוגמא שנתת מופרכת. מטח אינו ארגון מסחרי, אלא מלכ"ר, ומכיל המון מידע מועיל, ללא תשלום. לפעמים יש הצדקה בקישור לאתר מסחרי, אם יש בו מידע מועיל לקורא. הקישורים שלך, לעומת זאת, לא מכילים מידע מועיל עד כדי כך.
אכן, יש קישורים ממספרי ISBN, אבל הם מובילים למגוון רחב של ספריות, חנויות וקטלוגים שונים. את הספרים של ההוצאה שלך אפשר לקנות בכל מיני חנויות, אבל הקישור מוביל את הקורא ישירות לאתר שלך, שמוכן ומזומן לקבל את מספר כרטיס האשראי שלו. בחלק גדול מהדוגמאות שבדקתי, אגב, אין שום גרסא דיגיטלית של הספר, רק קישור לרכישה.
אומר זאת שוב - לא ניתן לך לבצע כאן קידום מכירות. כל ההתנהלות שלך כאן בלתי נסבלת. עצם העובדה שרק אחרי שחטפת חסימה טרחת להגיב, כבר מראה על חוסר תום הלב שלך כאן. עופר קדם 23:40, 13 באפריל 2007 (IDT)
אני מצטרפת לדבריו של עופר. לא ניתן כל רשות לפרסום האתר שלך על גבה של הוויקיפדיה. אם כשאבדוק אראה כי שוב אתה מקשר, החסימה הפעם תהיה לזמן ארוך הרבה יותר. ואני מקווה שלא תנסה לפעול שוב כאנונימי, גם אז גילינו זאת ושיחזרנו וחסמנו. דורית 12:34, 14 באפריל 2007 (IDT)

אתם מסייעים למט"ח (שאמנם הינו מלכ"ר אולם גובה כספים רבים עבור שירותים בתשלום ובכך איננו שונה מכל חברה אחרת) למכור פרסומות. אני מדגיש - למכור. מבחינה מסחרית אין כל הבדל בין מכירת פרסומות למכירת כל מוצר אחר ואם יש 'עקרונות' אז יש ללכת איתם עד הסוף ולא לסייע לכל גוף למכור, ללא קשר למעמד החברה שלו או לחילופין לתת הזדמנות שווה לכולם. ההבדל היחיד אגב בין מלכ"ר לבין חברה מסחרית הוא שמלכ"ר איננו מחלק רווחים לבעלי המניות. מעבר לכך אין כל הבדל ומט"ח הוא בהחלט דוגמא למלכ"ר שגובה כספים רבים עבור שירותיו.

מעשית - האם יש דרך בויקיפדיה בעברית לבצע מה שמבצעים בויקיפדיה באנגלית לגבי מספרי isbn? מבחינתי אם גולש מתעניין בספר, שיגיע אליו בכל דרך: דרכי, דרך ספריה, בחנות ספרים אחרת - זה ממש הינו הך וזה בהחלט שירות חשוב עבורו בפרט לאור העובדה שספרים אקדמיים קשה ביותר למצוא בחנויות.

לסיום התגובה שלי - אפשר לוותר על הטון האלים. אין לנו כוונה להסתתר מאיש גם לו זה היה אפשרי.

שבת שלום, חי

ויקיפדיה מאפשרת לתת את שם הספר, בערך המתאים, ולציין את ההוצאה שבה יצא לאור (כולל קישור לערך העוסק בהוצאה). אין צורך לתת קישור ישיר לדף שבו נמכר הספר - הקורא החפץ בכך ימצא את דרכו לאתר של הוצאת מאגנס או לחנות הספרים החביבה עליו. אין צורך לסייע לו יותר מכך. דוד שי 15:57, 14 באפריל 2007 (IDT)

דוד שלום: הכנסתי מספר isbn לפי השיטה הנהוגה בויקיפדיה באנגלית וזה אכן מוביל לדף עם קישורים לאתרים שמוכרים ספרים. הבעייה כפי שתיווכח הינה שהדף מכיל מעט מאוד קישורים, לא ניתן לערוך אותו. אני מציע שתערכו את הדף ותכניסו את כל האתרים שמוכרים ספרים כך שלפחות משתמשי ויקיפדיה בעברית יקבלו את אותו סיוע שמקבלים משתמשי ויקיפדיה באנגלית. חי

העתקות[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

הבנתי שאתה קשור בדרך זו או אחרת לאתר הוצאת מאגנס, ולכן אני מפנה אותך לדיון הזה. נראה כי אתר מאגנס מכיל מספר רב של דפים מועתקים מויקיפדיה, ללא מתן קרדיט נאות, בניגוד לתנאי רישיון GFDL, לפיו מוגש הטקסט בויקיפדיה. ההעתקה ברורה וגסה, ובחלק מהדפים עוד ניתן לראות קישורים שהמעתיק שכח למחוק (כמו קישורים לערכים מורחבים, או קישורי "[עריכה]"). בנוסף, בתחתית הדפים באתר מאגנס מופיעה הטענה "כל הזכויות שמורות להוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס, ירושלים (1978) בע"מ © נוסדה בתרפ"ט (1929)", שוב, בניגוד גמור לרישיון GFDL, לפיו מנוהל הטקסט כאן.

אבקשך להסיר את התוכן, או, לחילופין, לדאוג למתן קרדיט נאות לכותבי ויקיפדיה, והסרת טענת "כל הזכויות שמורות" מדפים אלה.

בברכה, עופר קדם 15:47, 10 באפריל 2007 (IDT)

הרגע דיברתי איתו בטלפון לגבי עניין זה. הסברתי לו בפירוט מה יש לעשות. ‏Yonidebest Ω Talk 16:46, 10 באפריל 2007 (IDT)

שלום, אכן קיבלנו אתמול הסבר מיונתן ואנו מוסיפים את כל הדרוש בנושא הציטוטים לפי ההסבר שקיבלנו מיונתן. בברכה, חי

פרסומת לספרי ההוצאה שלך[עריכת קוד מקור]

Zeichen 267 - Verbot der Einfahrt, StVO 1970.svg
כפי ששמת לב, היה באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ו/או ערך ההבל שפתחת נמחק, כך ששום נזק לא נגרם, אולם בעקבות השחתה זו, ואולי אחרות, הוחלט לחסום אותך.
  • אם יהיו מקרים של השחתה חוזרת מצדך, אנחנו עשויים לפנות בתלונה לספק האינטרנט שלך.
  • מעשיך עלולים להוות עבירה פלילית. עליך לדעת כי נשקול פנייה לרשויות החוק אם ההשחתה תימשך.
    ירוןשיחה 20:47, 14 באפריל 2007 (IDT)

זה מוגזם לחלוטין!!! אני מביא את הספרים במקומות הרלוונטיים ובצורת הציטוט שמקובלת עליכם. ראה את כל ההתכתבות למעלה. כל הספרים מובאים בהקשרים הנכונים, ללא קישורים חיצוניים ובדיוק כמו שמקובל בויקיפדיה במאות מקומות אחרים. החסימה הזו לחלוטין לא לעניין. חי

אני לא אתפלא אם אתה איש פרסום של מאגנס או עובד של החברה. ויקיפדיה היא לא במה לפרסום חברות. בשל כך שלא הבנת זאת גם מהחסימה הקודמת שלך ומשלל האזהרות שקיבלת, נחסמת לתקופה ארוכה יותר. באם תמשיך לאחר תקופת החסימה הנוכחית, תיחסם לתקופה ארוכה עוד יותר. ירוןשיחה 21:03, 14 באפריל 2007 (IDT)

אין לי אלא להצטער שאתה וחבריך פועלים בצורה חמומת מוח ללא כול שיקול דעת. אתה יכול מצדי להשאיר את החסימה לתמיד.

ירון, העריכות של חי מהיום הן עריכות לגיטימיות. הוא הפסיק לקשר לאתר ההוצאה, כפי שנדרש ממנו, והוסיף ספרים רלוונטיים לערכים, עם מספר ISBN, כפי שמותר ולגיטימי לעשות. אפשר להתווכח על התוכן (התוספות שלו לשואה מיותרות - יש אלפי ספרים על השואה, ואנחנו לא ניתן רשימה של כולם), אבל לא צריך לחסום. עופר קדם 21:15, 14 באפריל 2007 (IDT)

המדובר בבנאדם שכל עיסוקו כאן הוא להוסיף ספרים שמפורסמים בהוצאת מאגנס, פרסומת לשמה. אם בכל זאת אתה חושב שראוי לשחררו, אעשה זאת. ירוןשיחה 21:16, 14 באפריל 2007 (IDT)
אני נגד, לא כל ספר שעוסק באיזשהו נושא ראוי להופיע ב"לקריאה נוספת" ואני בספק את הוא יפעיל שיקול דעת האם הספר טוב או לא והאם הוא מזכיר בכלל את הערך חוץ מבכותרת. הידרו 21:20, 14 באפריל 2007 (IDT)

אם הבנתי נכון הרעיון של אנציקלופדיה שיתופית הוא שכל אחד מוסיף את מה שהוא יודע. מטבע הדברים אני מצוי בספרים שיצאו לאור בהוצאה שלנו ולכן אני מוסיף אותם, כפי שאחרים מוסיפים את קטעי המידע שהם מכירים. מכך נבנית אנציקלופדיה שיתופית וזה חוזקה. ולהידרו אומר כך: הוצאת מאגנס היא הוצאת הספרים האקדמית המובילה בישראל. כל ספריה עובדים תהליך של בחינה אקדמית על ידי מיטב החוקרים בתחומים הרלוונטיים. המשפט שלך "..ואני בספק את הוא יפעיל שיקול דעת האם הספר טוב או לא והאם הוא מזכיר בכלל את הערך חוץ מבכותרת"... לא מלמד על דבר חוץ מעל בורות ואני בספק אם הידע שלך מצדיק את היותך בעל סמכות כלשהי בקביעה של מה מתאים ומה לא מתאים לאנציקלופדיה.

אז לא הבנת נכון. לא כל פריט מידע צריך להיות בערך, אחרת נקבל ערכים של מאות עמודים, ללא שום מיקוד או הגיון. לדוגמא, לא כל ספר על השואה צריך להיות ב"לקריאה נוספת" בערך השואה - בתחום כזה יש בעיה גדולה מאוד לתת רשימת ספרים - יש אלפים. בערכים אחרים, לעומת זאת, זה יכול להיות יותר סביר. לדוגמא, בערך קרל יספרס הוספת ספר שלו - אין ספק שזה כן קשור, ומועיל.
אבל אולי אתה רואה מה קורה כשמצפצפים על הכללים? עכשיו כבר יוצאים מהר מאוד נגדך, גם אם העריכות שלך יותר לגיטימיות.
ירון - אם חי יסכים להוסיף רק ספרים של בעל הערך, או ספרים שהם באופן המובהק ביותר על הערך (ולא על ערכים כלליים כמו השואה, אבל אולי כן בערכים מתמחים כמו פליטים יהודים לאחר מלחמת העולם השנייה), אז אני חושב שאפשר לשחרר את החסימה. גם אם הוא יפעל רק להוספת ספרים של ההוצאה שלו, זה יכול להועיל.
הוצאת מאגנס היא הוצאה מכובדת, ואני בטוח שהם דואגים להוציא רק ספרים ברמה גבוהה. הם גם הראו שיקול דעת נכון - בוודאי ראית את הדיון במזנון לפני כמה ימים, על זה שהעתיקו הרבה ערכים מאיתנו למילוי "דפי סופרים" באתר שלהם... עופר קדם 21:45, 14 באפריל 2007 (IDT)
מקובל עליי. נחכה לתשובתו. ירוןשיחה 21:46, 14 באפריל 2007 (IDT)

אינני בטוח שהבנתי את השאלה: האם להוסיף תחת הערך "קרל יספרס" את הספר שהוא עצמו כתב (שאלת האשמה) שבמקרה יצא לאור בהוצאת מאגנס ויד ושם זה בסדר? כל הספרים שהוספתי התווספו תחת הערכים המתאימים. גם לגבי ספרים בנושא השואה, בחרתי את הספרים המתאימים בלבד למרות שיש לנו תחת נושא שואטה ואנטישמיות עוד הרבה ספרים אחרים. לידיעתכם: יש לנו ספרים שמכילים נספחי בבליוגרפיה בני עשרות עמודים ומביאים (בספר אחד!!) מאות מקורות. אנשי האקדמיה מוצאיםן את זה מועיל בספרים ואני מתקשה להבין מדוע זה לא כך באנציקלופדיה השיתופית במקום לדאוג לכך שהערכים באנציקלופדיה יתמלאו במידע רלוונטי, אתם מחפשים דרכים למנוע את המידע. ולהערה שלמטה (ששוב לדאבוני מגלה בורות) אם יש ספרים (בנושאים השונים) שהנם ראויים כי הם עוסקים בנושאים באופן מחקרי, אלו ספרים אקדמיים.

שמע, תסתכל על זה מנקודת המבט שלנו - ברור שאתה עובד ההוצאה, בדרך זו או אחרת. לכן הפעולות שלך חשודות כקידום מכירות. או, ליתר דיוק - ברור שהפעולות שלך הן קידום מכירות, ולא לשם שמיים. השאלה היא האם, ובאיזה מקרים, האינטרס שלך והאינטרס שלנו מתלכדים.
אמרתי קודם - להוסיף ספר של מישהו, בערך של הסופר - זה לגיטימי, טוב, רצוי וכו'. כאן גם אין בעיה של שיקול דעת - ברור שהקורא יתעניין בספרים שכתב מושא הערך. בנושאים אחרים - אפשר, תלוי מתי. הבעיה היא שאתה לא תבחר את הספרים הטובים ביותר מבין כל אלה שיצאו בעברית, או כל אלה שמשמשים את המחקר האקדמי. אתה תבחר רק מתוך הספרים של ההוצאה שלך, ואולי, במקרה, אלה דווקא לא הספרים הטובים ביותר בתחום. אולי יש, בהוצאות אחרות, ספרים עדיפים בהרבה, אבל אתה לא תכתוב אותם. לכן שיקול הדעת שלך נראה מוטה, וקשה לסמוך עליו.
הערתך לגבי "נספחי ביבליוגרפיה" אינה רלוונטית. נהוג אצלנו לפרט את כל המקורות ששימשו לכתיבת הערך, כמו שנהוג בספרים אקדמיים. אבל אתה הוספת ספרים שלא שימשו בכלל לכתיבת הערך, אלא הם רק קשורים לנושא. זה בכלל דיון אחר, ולא קשור למקורות בנספחי ביבליוגרפיה בספרים. עופר קדם 22:14, 14 באפריל 2007 (IDT)

מה לעשות שמרבית הספרים בעברית המשמשים את המחקר האקדמי בישראל יצאו בהוצאת מאגנס. כמו שאמרתי, יתרונה של אנציקלופדיה שיתופית הינו שכל אחד מוסיף את מה שהוא יודע. רבים מבים הערכים בוקיפדיה חסרים ביותר והמידע המובא בהם מצומצם מאוד. נראה לי שלפחות אחת מהסיבות לכך התבררה בדיון זה והיא שהאנשים הממונים על מה כן ומה לא פשוט חוסמים את המידע מסיבות לא עניניות.

יפה, יפה. קודם מצפצף על הכללים, ועכשיו תוקף. אתה באמת בדרך הנכונה. אתה רוצה גם להתייחס לדברים באופן ענייני? עופר קדם 23:16, 14 באפריל 2007 (IDT)

עופר שלום: לא ברור לאיזה כללים אתה מתכוון. לא מצאתי בשום מקום משהו שמצביע על כך שלא פעלתי כשורה. אני בהחלט מתווכח עם החלטותיכם שנראות על פניו לא שוויוניות וגם לא ענייניות. גם בשעה שהוספתי ספרים עם קישורים, כל הספרים הוספו במקומות הנכונים בצורה רלוונטית ביותר ועל כך אין כל ויכוח. איש מכם לא ענה באופן ענייני לשאלות הבאות: 1. מדוע קישור לאתר שמפרסם ומוכר פרסומות דוגמת מט"ח הוא תקין בעוד שקישור לאתר שבו ניתן אם רוצים להשיג את הספר (הרלוונטי לאותו ערך) איננו תקין. 2. איפה כל זה כתוב? 3. מדוע אינכם מאפשרים לממש את היתרונות של אינציקלופדיה שיתופית שבה כל אחד תורם את הידע שלו. 4. מדוע אתם מורידים איזכורים של ספרים שנכתבו על ידי נשוא הערך גם כאשר זה מבוצע בדיוק לפי מה שסוכם? 5. מדוע גם כאשר מבצעים את איזכור הערך בתוספת ISBN כנהוג בויקיפדיה בחו"ל זה מוביל לקישור פנימי בויקיפדיה שאיננו מכיל עשירית מהמקומות שמחזיקים ספרים ואשר בהם ניתן לעיין בספרים או לרכוש אותם. 6. מדוע אתם נדבקים למאפיינים של ספרים מודפסים ואינכם מנצלים את היתרונות של הרשת? אני מציע שתתנו את דעתכם על השאלות הללו ותקבעו את הכללים כך שיהיו כתובים במקום כלשהו בהנחיות של ויקיפדיה ותהיו עירניים לכך שההחלטות שלכם יקבעו את אופייה של האנציקלופדיה. לתת לאנשים צעירים, וכפי שהתברר מהאפיזודה הנ"ל חסרי ידע בסיסי, סמכויות כ"כ נרחבות בסופו של דבר מקלקל את המפעל שלכם. אגב, קראתי שוב את הערך 'השחתה' בויקיפדיה: שום דבר 'מהמעשים הנוראים' שהקפיצו אתכם לא מצוין שם. בברכה, חי

  1. אין לנו בעיה עקרונית עם אתר שמוכר פרסומת. השאלה היא האם הוא כולל מידע מועיל לקורא הערך. בדוגמא שהבאת, אתר מט"ח אכן כולל מידע מועיל. רוב הקישורים שלך - הם קידום מכירות, שיועילו להוצאה שלך, ולא יותר. (ועוד לדף שהדבר הראשון שהוא עושה זה לתקוף אותך בחלון להצטרפות למועדון. שימושי מאוד).
  2. איפה זה כתוב? לדוגמא, ויקיפדיה:מה ויקיפדיה איננה. אבל בעיקר - זה כתוב בדף המשתמש שלך, בהרבה הערות של דורית ואחרים, שבחרת להתעלם מהן, עד שנחסמת.
  3. אנחנו בהחלט מאפשרים את היתרונות של אנצ' שיתופית - תראה איזו יופי של אנציקלופדיה כבר בנינו - אפילו אתם מצאתם לנכון להעתיק מאיתנו. אבל אנחנו גם צריכים לשמור עליה מפני משחיתים ומקדמי מכירות.
  4. כבר הסברתי לך למה זה - אחרי שאתה מצפצף פה על כולם, היד קלה על הדק השחזור והחסימה. קשה לסמוך עליה. אבל ספרים של נשוא הערך הם בסדר, והשחזורים של זה לא היו נכונים. קורה.
  5. אתה חושב שכדאי להוסיף קישורים לדף ההוא, אין בעיה. פשוט בדר"כ לא משתמשים בו, ולכן אף אחד לא ממש דאג לו.
  6. שאלה זו שלך חסרת הגיון, וקשר למציאות, ואני לא יכול להתחיל להגיב לה.

ובקשר לסייפה שלך - אנחנו הצלחנו לבנות כאן אחלה אנציקלופדיה. אתה מגיע, דוחף את הפרסומות שלך בכל חור, ואז מטיף לנו מוסר. זה לא ראוי לתגובה. עופר קדם 19:46, 15 באפריל 2007 (IDT)

ובכל זאת אגיב. אני מוכן לפשרה, שאתה תשוחרר אבל תסכים להוסיף קישורים רק במקומות שבהם הם נדרשים כפי שהסביר עופר לעיל. עם זאת, אם תימצא חורג ממה שהוסכם אני אחסום אותך - לא חסר כאן מה לעשות, והזמן קצר מכדי לבדוק כל פעולה שלך. לאף אחד אין אינטרס לעשות זאת, ולכן אם תימצא לא עומד במה שנאמר - תיחסם. ירוןשיחה 22:42, 15 באפריל 2007 (IDT)

ירון שלום, מכיון שכל האיזכורים שהבאתי (גם כאשר היו עם קישורים חיצוניים) היו נכונים ורלוונטיים אינני רואה כל בעייה לגבי ההצעה של ירון, מה גם שהחסימה שלך היית כפי שהעיר לך אחד מחבריך, לחלוטין לא לעניין. הבעייה היא שגם לי לא חסר מה לעשות, ואינני רוצה להשקיע שעות עבודה רק כדי שאחד מכם, שלדאבוני לא מתמצא בחומר, יסיר את המידע שהוספתי, רק בגלל שאני הוספתי אותו (דוגמתך ירון) ולא בגלל כל סיבה עניינית. אני חולק על דעתכם בנושא 'המסחריות' של אתר מאגנס ועל טענותיכם שבקישורים לאתר מאגנס אין תרומה למשתמש בויקיפדיה: א. מדובר על ספרי מחקר מקוריים של אנשי אקדמיה ישראליים או על תרגומי מופת של חוקרים או אנשי רוח מן העולם. במרבית עמודי הבית של הספרים יש כניסה חופשית (ללא הרשמה) לתוכן העניינים ולמבוא או ההקדמה של הספר ויש תקציר על הספר עצמו. למי שמתעניין יש בכך שירות ממשי. ב. על 'מסחריות' אתר מאגנס: מאגנס היא חברת בת של האוניברסיטה העברית שהיא מלכ"ר (כמו מט"ח). כאשר מאגנס מפרסמת, היא מפרסמת את ספריה (ראו ההסבר ב-א' שלעיל)בשונה מאחרים המפרסמים מיני מוצרים ושירותים של גופים מסחריים ממש. ג. כאשר מישהו מתעניין בספר עליו נודע לו כתוצאה מקריאה בויקיפדיה, יש בכך שירות ממשי אם הוא יכול בהקלקה אחת, למצוא איפה הוא יכול להשיג את הספר ולכן לפחות יש לדאוג שאם לא מאפשרים קישור למקור, יהיה קישור לעמוד בויקפדיה המפרט את כל המקומות בהם ניתן להשיג ספרים, למרות שנראה קצת טפשי לא להפנות אותו למקור. כך או אחרת חשוב להחזיק את הקישור באמצעות isbn מעודכן במלואו ואין לדעת האם העובדה שלא נעשה שימוש בקישור זה בארץ לא נובע מכך שהוא לא מכיל כל אינפורמציה וכי איש ממעדכני ויקיפדיה איננו טורח לעדכן את מספרי ה-isbn. ד. כאשר מישהו למעדכן ויקיפדיה (כמוני) שהוא עושה פעולה אסורה ראוי שיפנה את המשתמש למקום בו כתוב מה מותר ומה אסור ולא ישתמש בטרמינולוגיה שגוייה כמו השחתה, כי הפעולה האסורה לא תמיד מופיעה תחת ערך זה (כמו במקרה שלי) וזה בצירוף העובדה שמי שכותב את ההערות לא מזוהה מבעל סמכות ולעתי גם איננו מזוהה בשם ממשי (הידרו למשל), זה יוצר תחושה של חוסר אמינות. ה. להוספת ספרים שכתב נשוא הערך תחת סעיף "כתביו" או ספרים שנכתבו עליו או בנושא תחת סעיף "לקריאה נוספת" יש ערך ממשי והיתרון של אנציקלופדיה מקוונת על פני אנציקלופדיה כתובה או אפילו רשימה ביביליוגרפית בספר מודפס הוא היכולת להביא מידע רב. לפחות באשר לספרי מחקר אתם שוגים לחלוטין אם אתם חוסמים אפשרות זו. ו. אם למישהו יש הערה עניינית על הוספה של פריט מידע במקום לא רלוונטי, זה יכול להועיל וזה שווה בדיקה אבל מחיקה של מידע משיקולים לא עניניים כפי שאירע כאן בודאות איננה משרתת את האנציקלופדיה. בברכה, חי

אתה לא עונה לעניין.
כבר אמרנו שאין בעיה עם רשימת ספרים של אדם בערך שלו. זה טוב. אבל אנחנו לא מרשים קישורים ישירים. גם אמרנו שאפשר לשים מספרי ISBN.
כשדורית פנתה אליך ואמרה לך שאתה עושה פעולות אסורות, לא התייחסת אפילו. לא שאלת, לא הסברת או ביקשת הסבר. כלום. פשוט התעלמת, וטרחת להגיב רק עם חסימתך.
אין לנו בעיה עם ספרי מחקר רציניים, אבל יש לנו בעיה עם קידום מכירות, וזה מה שאתה עושה. הפעולות שלך כאן אינן לשם שמיים, אלא כדי לקדם את מכירות ההוצאה שלך. לכן שיקול הדעת שלך מאוד מוטל בספק. לא חסרים ספרים אקדמיים בארץ שהוציאו הוצאות אחרות, אתם לא היחידים במדינה. אבל אתה תשים את הספרים של ההוצאה שלך. אתה לא פועל משיקולי התועלת לקורא, או כתיבת אנציקלופדיה, אלא מהשיקולים האישיים שלך (ושל ההוצאה שלך).
אני חושב שכולנו אמרנו את כל מה שיש לומר. אם אתה מוכן לפעול בהתאם לכללים, בבקשה. אם לא - אז לא. עופר קדם 17:11, 21 באפריל 2007 (IDT)

עופר שלום, עניתי על השאלה כבר מספר פעמים אבל נראה לי שאינך מבין שכאשר דורית כתבה את מה שכתבה פשוט לא נחשפתי לזה, מה לעשות שלא הייתי אז בקי ברזי השיחה בויקיפדיה. גם כאשר חסמה אותי, עדיין לא היה ברור מכיון שהיא הפנתה למקום לא נכון (השחתה) וגם כאשר אתה או מישהו מהחברים האחרים הפנה אותי למקום אחר - גם שם לא כתוב שזה אסור. אני מציע לא להשתמש בביטויים כגון 'לשם שמיים' - גם אתה וכל אחד אחר איננו עושה משהו 'לשם שמיים' לכל אחד הסיבות שלו, ולמרות כל מה שאתה חושב אני עדיין מחזיק בדעתי שבאיזכור ספרים במקומות הנכונים יש תועלת של ממש, גם אם הם מספרי ההוצאה שלי וגם אם אינני מכיר (וכתוצאה מכך גם לא מזכיר) ספרים אחרים. גם אתה וגם ירון ראיתם שאני בהחלט מציית לכללים כאשר זה ברור, ואם לא התייחסתי בתחילה זה מפני שגם לא נחשפתי למה שכתבה דורית וגם מפני שההפניות היו למקומות לא רלוונטיים. אגב, עד עכשיו (ובינתיים עיינתי במקומות נוספים בויקיפדיה) לא מצאתי שכתוב במקום כלשהו שזה אסור, או לא חוקי. בשורה התחתונה, אם מקובל עליכם שאני אוסיף (במקומות הרלוונטיים כפי שעשיתי כל העת) את ספרי מאגנס (ואולי אם אני מכיר גם ספרים אחרים אם כי זה יהיה מצומצם משמעותית) אז אני אכן אעשה כך אבל אם בכוונתכם למחוק את התוספות שלי רק כי אלו ספרי מאגנס אנא תודיעו ותחסכו לי את עבודת ההוספה ולכם את המחיקה. בברכה, חי

אנחנו תמיד שמחים לתרומות לוויקיפדיה, אבל כשאדם מעיד על מעשי ידיו, ועוד באופן סיסטמתי, זה מאוד בעייתי. מוטב שתימנע מהוספת קישורים שיש לך אינטרס מסחרי בהם. אם הקישורים כל כך רלוונטיים, ודאי יימצאו אחרים, חסרי פניות, שיוסיפו אותם בעצמם. ‏odedee שיחה 21:43, 21 באפריל 2007 (IDT)

זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

שלום חי,

בהמשך לשיחה שהייתה כאן לפני זמן מה, בדקתי חלק מהדפי המחברים אצלכם באתר, בהם מופיע חומר מועתק מויקיפדיה. ראיתי שרק בחלק קטן מהם הוספתם את הערת זכויות היוצרים בתחתית. אנא הוסיפו אותה גם לשאר הדפים. רשימה חלקית מאוד של דפים, ניתן למצוא כאן. אני בטוח שיש עוד לא מעט דפים מועתקים, אני בדקתי רק חלק. אנא טפל בעניין. תודה. עופר קדם 13:24, 11 במאי 2007 (IDT)