שיחת משתמש:Koshob

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ערב טוב, ראיתי ששלחת לי הודעה לגבי אתר למכבי תל אביב. אשמח לעזור.

התקשרות לעורכי ויקיפדיה והטרדה[עריכת קוד מקור]

שלום לך.

התקשרות לעורכים בויקיפדיה בפלטפורמות שונות, לרבות שליחת מיילים המוניים לעורכים שלנו - מהווה הטרדה לכל דבר ושימוש פסול בפלטפורמה שויקיפדיה העברית מעניקה לעורכיה. לא יעשה שימוש בכלים שלנו למטרות זרות/ספאם. במיילים והודעות פומביות ששלחת לעורכינו נאמר על ידך כי ישנו מיזם מסויים. מבדיקה שערכו עורכינו לא נמצא אזכור לכך - לרבות מיזם של ויקיפדיה העברית.
אבקשך להפסיק לאלתר את כל פעולתיך בנושא. באם תזוהה הישנות מקרים אלה - חשבונך ייחסם לאלתר. eli - שיחה 13:00, 21 בינואר 2019 (IST)
מדובר על מיזם הקשור באופן כזה או אחר לויקיפדיה, אם זה מהווה הפרה כלשהם של התנאים לא אעשה זאת יותר.Koshob - שיחה 14:45, 21 בינואר 2019 (IST)
שלום Koshob, היות ופנית גם אלי בעניין, נא פרט באיזה מיזם מדובר. Amiroשיחהמיזם כדורסלני הנבחרת 17:17, 21 בינואר 2019 (IST)
בשמחה, שלחתי במייל פירוט בנוגע למיזם :) Koshob - שיחה 18:48, 21 בינואר 2019 (IST)
רק לשם התיעוד מדובר על המיזם מכביפדיה שבהחלט יש המון תחומי ידע משותפים (ברמה ההתנהלותית והטכנית) בינו לבין כל מיזם ויקיפדיה אחר Koshob - שיחה 12:27, 1 בפברואר 2019 (IST)
סילחה על השאלה, אולם האם הטענה היא שמיזם מכבינט "קשור באופן כזה או אחר לויקיפדיה"? Dovno - שיחה 08:31, 4 בפברואר 2019 (IST)
אפשר להתפלסף על טיב הקשר באופן ישיר, אך אני חושב שאין קשר ישיר מובהק.
אולם בהחלט יש קשר עקיף רב בין השניים, החל בהעובדה ששניהם מבוססי מדיה-ויקי (כמו שאר ה"ויקי-ים"), בכך שנדרש ידע טכני דומה (ברובו) בין שני הפרוייקטים וכלה בכך שמתודולגיית העבודה בשניהם דומה ויש ידע ייחודי בפעילות בפרוייקט ויקי (כזה או אחר) אל מול פרוייקטים אחרים.
מסיבות אלו (ועוד) אני לא רואה טעם נפגם, אפילו להיפך, בהצעת התעניינות על המיזם לאנשים רלוונטים. Koshob - שיחה 12:50, 4 בפברואר 2019 (IST)
אינני מתייחס לנקודת ההתעניינות. אולם לטעון שיש קשר בין המיזמים, רק כי שניהם פועלים על בסיס טכנולוגיה דומה, זו הטעיה. אם הייתי יוצר אפליקציית שיתוף מסרים חדשה משלי, והייתי פונה לאנשים כדי לעניין אותם באפליקציה "הקשורה באופן כזה או אחר" לווטסאפ, היו תובעים אותי ובצדק. Dovno - שיחה 12:59, 4 בפברואר 2019 (IST)
מבוססי טכנולוגיה דומה וכמובן שבעלי מטרות דומות (כמו רוב פרוייקטי הויקי), מכביפדיה היא פונה לנושא כלשהו ומתייחסת אליו כמיזם, כמו רוב המיזמים המפורסמים פה בויקיפדיה. מה צריך מעבר לזה בכדי שיהיה קשר ביניהם? Koshob - שיחה 13:03, 4 בפברואר 2019 (IST)
צריך שיהיו תחת ניהול משותף, או שהגורמים המנהלים (לדוגמה, עמותת ויקימדיה) יצהירו על הקשר ומהותו. Dovno - שיחה 13:53, 4 בפברואר 2019 (IST)
אני רואה את זה כמו מיזם שרץ פה "בתוך ויקיפדיה", מעין תיקוף לכדורגלני מכבי (עושים פה לא מעט כאלו, בעולם ובענפים אחרים).
זו דרישה מעט חזקה שהמנהלים יצרו את השת"פ הזה לדעתי, יש מקום שבו הדברים האלו מפורטים בצורה כתובה? Koshob - שיחה 21:14, 4 בפברואר 2019 (IST)
לא הבנתי את תגובתך. זה מיזם חיצוני לגמרי לוויקיפדיה, ובשום אופן לא "בתוך ויקיפדיה" ולא "קשור לוויקיפדיה". כל טענה אחרת היא הטעיה. ויקיפדיה היא מיזם מסויים מאוד ולא שם כולל לכל אתר באשר הוא בעולם המשתמש בטכנולוגינת ויקי.
להבהרה - תגובתי כאן לא קשורה כלל לשאלה האם לקשר או לא לקשר למכביפדיה, אלא רק לטענה (השגויה) שיש שת"פ בין המיזמים או שהם קשורים זה לזה. Dovno - שיחה 21:41, 4 בפברואר 2019 (IST)
לא טענתי שיש שת"פ או שיש בעלות כלשהו לויקיפדיה עליו, אז אין צורך להכניס מילים לפי, המיזם קשור בעקיפין (לדעתי) לויקיפדיה באופן דומה למיזמי ספורט (ואחרים) שרצים פה.
בדומה לויקירפואה הוא מתקיים והתחיל "ברוח ויקיפדיה".
בכל מקרה, השאלה היא האם יש קשר מספק בכדי להציע למשתמשים נוספים עניין במיזם, להבנתי שאלה זו נענתה בחיוב כשהומלץ לעשות זאת בויקיפדיה:תבנית/אולם_דיונים.
אני מניח שנמשיך לא להסכים, שזה גם בסדר, בהצלחה. Koshob - שיחה 01:04, 5 בפברואר 2019 (IST)
זה לא קשור משום כיוון לויקיפדיה. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 21:43, 4 בפברואר 2019 (IST)