שיחת משתמש:אלי גודין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Ei-paperclip.svg
למה מחקת, למה שחזרת
Ei-paperclip.svg
לא אוכל ולא שותה?
Ei-paperclip.svg
לכל אחד יש זכות לכתוב כאן!
Ei-paperclip.svg
שום גמדים לא יבואו

הבהרה:עריכה בדף זה היא בכפוף לחוק הישראלי ובפרט ל"חוק היסוד: כבוד האדם וחירותו" ובהתאם לסעיף 2 ולסעיף 4 לפיה אין פוגעים בחייו, בגופו, או בכבודו של אדם באשר הוא אדם וכי כל אדם זכאי להגנה על חייו, על גופו ועל כבודו. בקיצור, תהיו נחמדים!


עזרה בניסוח אינציקלופדי - טיוטה:עוזיאל לב[עריכת קוד מקור]

שלום רב אלי גודין, אשמח לעזרתך בכתיבה אינציקלופדית נכונה של הערך הנדון. ניסיתי כמיטב יכולתי ליישם את המלצותיו של גילגמש לכתיבה יותר נייטראלית עם פחות שבח. עם זאת, נראה לי נכון וראוי להוסיף גם את תוצרי עבודתו ולא להסתפק בלקוניות ציון דרגתו ותאריו הפורמליים בלבד. לא תמיד הדרגה מעידה על גודל והיקף התרומה הצבאית או הציבורית. להמלצתך ולהכוונתך אודה מאד. Roysegev (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

היי Roysegev, לך תראה מה עשיתי. מבחינתי אפשר כעת להעביר אותו למרחב ערכים. שבוע טוב. eli - שיחה 20:18, 12 בינואר 2019 (IST)
העברתי אותו כעת. eli - שיחה 20:30, 12 בינואר 2019 (IST)
eli שלום רב, אני מודה לך מאד על עזרתך הטובה והמועילה. למדתי הרבה מהניסוח שלך!!!

יש לי רק תיקון קטן. תפקידו בעיר בת ים היה: מנהל אגף החינוך, ולא מנהל אגך חינוך עירוני. אבקש אם ניתן לתקן. מקווה שבמרחב הערכים, הערך יימצא ראוי וחשוב, ויעבור. שבוע טוב, ושוב תודות מקרב לב.--Roysegev - שיחה 21:55, 12 בינואר 2019 (IST)

אביב כוכבי[עריכת קוד מקור]

אלי שלום. ראשית, רב תודות על אימון ועזרה ללא לאות. שנית, אשמח אם תוכל לעזור לי ליצור דף שיחה. כפי ששמת לב השארתי את חתימתי (בברכה, אודי) בשם המשתמש, כדי שיוכלו לקשר אותי עם פעילות העבר שלי.

כפי שכתבתי בדף השיחה של התו השמיני, אביב כוכבי הוא צמחוני, והבאתי לכך מקורות: אור הלר בערוץ 10 (יוסי יהושוע וצחי דבוש בדף הטוויטר של יהושוע כולל תאריכים), ויוסי יהושוע בכתבה קצת ישנה מעת כוכבי נבחר לסגן הרמטכ"ל, ישנה גם כתבה בערוץ 7. הייתי שמח לשחזר את מה שערכתי, ומכיון שאני לא יודע (עדיין) לערוך מקורות, אשמח אם תוכל לעשות כן, כשתמצא את הזמן לכך. שוב תודה. בברכה, אודי - שיחה 02:22, 14 בינואר 2019 (IST)
אודי - שחזרתי וצירפתי מקור.--eli - שיחה 02:55, 14 בינואר 2019 (IST)
תודה על כך, ועל כל פועלך, הן כלפיי והן כלפי תרומותיך במרחבי הויקיפדיה. בברכה, אודי - שיחה 03:07, 14 בינואר 2019 (IST)

הבוקר של קשת[עריכת קוד מקור]

הגנת על הערך מפני משתמשים שאינם בדוקי עריכות, אך המשתמש שבעטיו הפעלת את ההגנה מחזיק בהרשאת בדוק עריכות אוטומטית. לתשומת ליבך. — דגששיחה 13:45, 14 בינואר 2019 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים אלי. בעקבות הדיונים האחרונים בבירורים, ובתמיכת יותר ממפעיל אחד, אני רוצה לבקש ממך למקד את פעולותיך המפעיליות בפעולה נגד משחיתים ברורים. בתחום הזה ברור ומוסכם שאתה עושה עבודה מצוינת, פעיל המון זמן, חוסם משחיתים אנונימיים וחדשים רבים שבאו רק על מנת להטריל לזמן קצר, הגנה על דפים הנתונים תחת התקפת השחתות, וכד'. לכן לא ניתן לוותר בקלות על הרשאות המפעיל שלך. עם זאת מול משתמשים ותיקים נראה שאף על פי שאתה חש את עצמך מאוזן ופועל באופן שיוויוני כנגד "מחרחרי ריב" משני קצות המתרס, התרשמות חלק לא מצומצם בהקהילה שונה, ויש הרגשה שחסימותיך ואזהרותיך אינן הוגנות. אם תוכל פשוט להשאיר את הטיפול במלחמות עריכה ובהטרדות של משתמשים ותיקים בידיהם של המפעילים האחרים, או מוטב בידיהם של הביורוקרטים, הדבר יהיה רצוי ומבורך ויחסוך התקלויות לא נעימות כבעבר. כמובן אין בכך בקשה להמנע מפעולות מפעיליות אחרות, כגון הענקת הרשאות, עריכת דפים טכניים חסומים, טיפול בפרלמנט, או אחרות, שבהן אני מניח שאין בעיה בהתנהלות (לא נתקלתי בכזו, ואינני מחפש כזו) שכן אתה אדם אחראי, גם אם לא הכי מאוזן. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בשבט ה'תשע"ט • 15:09, 14 בינואר 2019 (IST)

מלא כל הארץ כבודי, מה זאת? זו הסרת הרשאות חלקית במעמד צד אחד בידי שופט שהוא גם תליין ובמסווה של בקשה מנומסת? אמור להיות הליך מסודר כדי לעשות את זה. בלי הליך מסודר אלו רק איומים. זה חסר טעם בלשון המעטה. מה זאת?! ביקורת - שיחה 16:51, 14 בינואר 2019 (IST)
+1 לדברי ביקורת. הלוואי שכולם היו מאוזנים כמו אלי. כן ירבו מפעילים שמטפלים במחלוקות בין ויקיפדים באופן הגון כל כך. ‏Guycn2 · ☎‏ 18:59, 14 בינואר 2019 (IST)
+1 זה נקרא לקחת את החוק לידיים, ולא בצורה יפה ומכבדת. אם זה היה לך ממש חשוב היית יכול לעשות את זה במייל. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 07:44, 15 בינואר 2019 (IST)
ביקורת, אני תמיד חשבתי שפניה בדרכי נועם עדיפה וקודמת לכל פניה לרשויות כדי שיוכלו בכח ובכפיה. אבל אולי היה עלי ללמוד מאלדד שכדי למנוע דם רע דוקא עדיף לפעול בכחניות, ולא לפעול בעדינות ובבקשות אישיות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' בשבט ה'תשע"ט • 11:17, 15 בינואר 2019 (IST)
חברים, צר לי שאני צריך לומר זאת, אך נחצים כאן קווים אדומים. להודעות כמו זו הראשונה בפסקה זו, אין מקום אצלנו. לאורך כל הסיפור הזה, נראה שיש כאלו הבוחרים להתעלם במודע, מכך שיש גם צד שני שמביע דווקא תמיכה באלי ואלדד. זכותם של אחרים לחלוק על הצד הזה, אך אינני מבין את ההתעלמות ממנו. האם הסיבה היא בגלל שהוא פחות פרובוקטיבי? אני רואה כאן ניסיונות מכוערים להלך אימים. ממש לא לעניין. ישראל - שיחה 11:53, 15 בינואר 2019 (IST)
זה שיש צד שני מעיד שיש מחלוקת, ואין צורך להכנס סתם למחלוקת. ואדרבא, ביקשנו פעמים רבות שהצד השני ינמק, במקום זאת נענינו ההתעלמות ולאחר מכן באמירה שהיו דיבורים מאחורי הקלעים. ואילו הייתי תמים יותר הייתי תוהה על הגזמותיכם בנוגע לקווים אדומים, הילוך אימים, תליינות, לקיחת החוק לידיים, אך לצערי הוברר לי היטב לאחרונה השימוש בהקצנת הצד שכנגד לשם השתקתו. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' בשבט ה'תשע"ט • 14:10, 15 בינואר 2019 (IST)
א. כמובן שאתם חולקים על הצד השני, הבעיה היא שיש המציירים תמונה כאילו והוא כלל לא קיים.
ב. זה אבסורד לדבר על הגזמות ביד אחת, וביד השנייה לטפול על אלי ואלדד, שסובלנותם ומקצועיותם מופת היא לכולנו, האשמות של אי איזון וכוחניות. ישראל - שיחה 15:01, 15 בינואר 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שמח שאלי לא הגיב. מלא, אתה הגזמת בפנייה הזו, ואני תמה על שלפחות לאחר מעשה לא הבנת את זה. הנושא פה הוא לא תמיכה בצד זה או אחר, אלא ב"פניה בדרכי נועם" שאין לה שום דבר עם דרכי נועם, וכולה עלבון אישי צורב. ואז הוספת חטא על פשע בטפילת הבלים ("כוחניות") על אלדד. חדל, אחי, חדל. בתור אחד שמלא כבודו חשוב לו, הישמר שלא יפגם חלילה. ביקורת - שיחה 15:14, 15 בינואר 2019 (IST)

בתור אחד שהתנגד מכל וכל לפעולותיו של אלי באותה מחלוקת, אציין שגם אני חושב שה"בקשה" הזו היא לחלוטין לא ראויה והניסוח שלה תמוה עד מאוד. אין לאף עורך זכות "לבקש" דבר כזה ממפעיל מערכת, וכפי שכתבו זה באמת מצטייר כמו רצון להלך אימים. yechiel - שיחה 18:13, 15 בינואר 2019 (IST)
לא מבין את כל החלומות שלכם, עד כמה חריפים שנראים דבריי, בקשה להסיר הרשאות היא ודאי יותר. מותר לבקש, ומותר גם לאלי לענות. קשה לי להאמין שאדם שחושב באמת שהוא צודק לא יכול לעמוד מאחורי מעשיו ולנמקם. אני מתנצל אם הטון היה חריף מדי, אבל כמובן שאין כאן שום איום אמיתי שהרי אין לי הסמכויות והכח לאכוף, לכל היותר להציע בוק:מנ, שכמובן לא יהיה הוגן לפנות לשם מבלי לאפשר לאלי הזדמנות, ולנסות ליישר את ההדורים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י' בשבט ה'תשע"ט • 21:33, 15 בינואר 2019 (IST)
"לתת לאלי הזדמנות, ולנסות ליישר את ההדורים" – לא נראה לי שפנייה כזו אמורה ליישב את ההדורים (אפשר גם לבקש ממנו לעזוב את ויקיפדיה ואז לא יהיו חיכוכים). — דגששיחה 21:51, 15 בינואר 2019 (IST)
(ואפשר גם להסתפק בפחות, כפי שכולנו מתבקשים שלא לערוך לשם הדגשת עמדה, שלא לבצע מלחמות עריכה ועוד שלל אזהרות, כך ניתן לבקש שלא יחזור על חסימות ללא יכולת (או מוכנות) להסבירן). אילו לא הייתם באים ומקצינים את ההבנות האפשריות בדבריי, ואילו אלי היה עונה לי היה ניתן ליישר את ההדורים. אך נראה שאתם לא מעוניינים לשמוע לא את צידו של אלי ולא את הצד שלי. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י' בשבט ה'תשע"ט • 21:56, 15 בינואר 2019 (IST)
ההודעה הזו תמוהה בלשון המעטה. אי אפשר כך סתם להחליט שמפעיל לא יעסוק בנושא זה או אחר בגלל שהפעילות שלו לא לרוחו של משתמש זה או אחר, ואם ויקיפדיה הייתה מתנהלת כך המפעילים היו מסורסים מכל פעילות. אלי זכה באמון הקהילה ומונה למפעיל מערכת בהסכמה פה אחד של כל הבירוקרטים. מאז החל אלי לפעול כמפעיל הוא אחד מהמפעילים הפעילים והחרוצים שיש בוויקיפדיה, והפעילות הנמרצת שלו, בכל התחומים, ניכרת מאוד וכמובן מבורכת. ערן - שיחה 01:30, 16 בינואר 2019 (IST)
מלא כל הארץ כבודי, ההודעה הזו חורגת מכל הנורמות המקובלות בויקפדיה. הבהרת מספיק פעמים את עמדתך שאתה לא מרוצה מפעילותו, אבל אם אתה רוצה להמשיך לפעול במיזם הזה, אין לך ברירה אלא לקבל את הכללים שלו. הקהילה בחרה את המפעילים ואת הביורוקרטים ונתנה להם הרשאות ושיקול דעת לפעול, אז הם מחוייבים להשתמש בשיקול הדעת שלהם ולא להיות כפופים למשתמש זה או אחר, או לקבוצת לחץ בנושא מסוים. אני מציע להפסיק לתקוף את אלי ואלדד, בין בפעילותם בנושא זה ובין בנושאים אחרים, שכן זו כבר לא ביקורת לגיטימית, אלא נסיון להלך אימים על מי שלא מתיישר עם עמדתך. אני קורא לך ולשאר הקהילה להמשיך לעסוק בפעילות פרודוקטיבית ובקידום ויקיפדיה, ולהניח לאחרים לעשות את עבודתם. בריאן - שיחה 09:21, 16 בינואר 2019 (IST)

הודעה ממך[עריכת קוד מקור]

היי, מה משמעות ההודעה שקיבלתי עכשיו שעליה אתה חתום, אינך בדוק אוטומטית Nirvadel - שיחה 12:26, 15 בינואר 2019 (IST)

הרשאת בדוק זה אוטומט עם הרשאת מנטר. eli - שיחה 12:27, 15 בינואר 2019 (IST)
אגב, אלי, זה קצת משעשע שאתה מסיר הרשאת "בדוק עריכות" כי זה נכלל בהרשאת "מנטר", אבל אתה עצמך מחזיק בהרשאת מנטר, למרות שהיא נכללת בהרשאת "מפעיל מערכת"... — דגששיחה 13:29, 15 בינואר 2019 (IST)
תאמין או לא, אף פעם לא יצא לי להציץ להרשאות שלי, אם זה משנה לךקריצה eli - שיחה 13:53, 15 בינואר 2019 (IST)

הטרול שחסמת הרגע[עריכת קוד מקור]

יש דרך לפנות לספק האינטרנט שלו? זו כבר פעם רביעית לפחות שאני נתקל בו (לפי דפוס הפעולה) david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 02:38, 17 בינואר 2019 (IST)

david7031, ראה זאת. eli - שיחה 09:44, 17 בינואר 2019 (IST)
ראיתי. מאי קא משמע לן?david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 09:46, 17 בינואר 2019 (IST)
מה ?--eli - שיחה 09:49, 17 בינואר 2019 (IST)

האם אני יכול להתלונן עליו, או שצריך שמפעיל מערכת יעשה את זה? david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 09:55, 17 בינואר 2019 (IST)

דוד, אתה בהחלט יכול להתלונן, אין צורך שמפעיל מערכת יעשה זאת. העניין הוא שלתלונה כזאת אין ערך רב, כי בחברות האינטרנט בדרך כלל הם טוענים שהם לא יכולים לעשות דבר נגד אותו משחית (אלא אם כן מופעל עליהן לחץ מצד המשטרה, או מצד רשויות המשפט). אלדדשיחה 09:59, 17 בינואר 2019 (IST)
אז אין מה לעשות? (הוא לא הגיע לרמה שצריך לערב את המשטרה) david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 10:02, 17 בינואר 2019 (IST)
אדרבא, אתה מוזמן להתלונן במשטרה. במקרה כזה, המשטרה תפעיל לחץ על ספקית האינטרנט, ותחייב אותה לחשוף את פרטיו, ולאיים עליו. אלדדשיחה 10:03, 17 בינואר 2019 (IST)
כן, אבל אני לא אתלונן למשטרה על כל משועמם. אם זה יחזור עוד כמה פעמים אני אשקול את זה. דרך אגב, יש דרך למצוא את רשימת כל כתובות האי פי שהוא ערך מהן? (אם יש דרך לסננן חסומים לפי מספר עריכות. בד"כ יש לו הרבה עריכות בזמן קצר)david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 10:08, 17 בינואר 2019 (IST)
לא, אם כוונתך לאיתור כתובות מתחלפות שיש מהן עריכות רבות (ולהקיש מכך שמדובר בטרול) – אין אצלנו דרך לבצע זאת, או מסנן כזה (למיטב הבנתי). אלדדשיחה 10:26, 17 בינואר 2019 (IST)

משתמש:Billinghurst כתב הודעה חדשה באנגלית בדף השיחה שלי בנוגע למה שעניתי לך בדיון הקודם שבדף השיחה שלי[עריכת קוד מקור]

אתה מוכן להגיב לו בבקשה? הוא לא דובר עברית, ויש סתירה בין שלושתינו ואין לי כוח לענות למה שהוא אמר. אתה לא הבנת למה צריך למחוק במחיקה מהירה את הדף ברנדון ריצ'רדסון, אבל משתמש:Billinghurst החליט על כך. תבררו ביניכם.

ראה דף השיחה שלי. זור987 - שיחה 13:34, 17 בינואר 2019 (IST)