שיחת משתמש:אלי גודין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Ei-paperclip.svg
למה מחקת, למה שחזרת
Ei-paperclip.svg
לא אוכל ולא שותה?
Ei-paperclip.svg
לכל אחד יש זכות לכתוב כאן!
Ei-paperclip.svg
שום גמדים לא יבואו

הבהרה:עריכה בדף זה היא בכפוף לחוק הישראלי ובפרט ל"חוק היסוד: כבוד האדם וחירותו" ובהתאם לסעיף 2 ולסעיף 4 לפיה אין פוגעים בחייו, בגופו, או בכבודו של אדם באשר הוא אדם וכי כל אדם זכאי להגנה על חייו, על גופו ועל כבודו. בקיצור, תהיו נחמדים!

תוכן עניינים

עזרה בניסוח אינציקלופדי - טיוטה:עוזיאל לב[עריכת קוד מקור]

שלום רב אלי גודין, אשמח לעזרתך בכתיבה אינציקלופדית נכונה של הערך הנדון. ניסיתי כמיטב יכולתי ליישם את המלצותיו של גילגמש לכתיבה יותר נייטראלית עם פחות שבח. עם זאת, נראה לי נכון וראוי להוסיף גם את תוצרי עבודתו ולא להסתפק בלקוניות ציון דרגתו ותאריו הפורמליים בלבד. לא תמיד הדרגה מעידה על גודל והיקף התרומה הצבאית או הציבורית. להמלצתך ולהכוונתך אודה מאד. Roysegev (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

היי Roysegev, לך תראה מה עשיתי. מבחינתי אפשר כעת להעביר אותו למרחב ערכים. שבוע טוב. eli - שיחה 20:18, 12 בינואר 2019 (IST)
העברתי אותו כעת. eli - שיחה 20:30, 12 בינואר 2019 (IST)
eli שלום רב, אני מודה לך מאד על עזרתך הטובה והמועילה. למדתי הרבה מהניסוח שלך!!!

יש לי רק תיקון קטן. תפקידו בעיר בת ים היה: מנהל אגף החינוך, ולא מנהל אגך חינוך עירוני. אבקש אם ניתן לתקן. מקווה שבמרחב הערכים, הערך יימצא ראוי וחשוב, ויעבור. שבוע טוב, ושוב תודות מקרב לב.--Roysegev - שיחה 21:55, 12 בינואר 2019 (IST)

אביב כוכבי[עריכת קוד מקור]

אלי שלום. ראשית, רב תודות על אימון ועזרה ללא לאות. שנית, אשמח אם תוכל לעזור לי ליצור דף שיחה. כפי ששמת לב השארתי את חתימתי (בברכה, אודי) בשם המשתמש, כדי שיוכלו לקשר אותי עם פעילות העבר שלי.

כפי שכתבתי בדף השיחה של התו השמיני, אביב כוכבי הוא צמחוני, והבאתי לכך מקורות: אור הלר בערוץ 10 (יוסי יהושוע וצחי דבוש בדף הטוויטר של יהושוע כולל תאריכים), ויוסי יהושוע בכתבה קצת ישנה מעת כוכבי נבחר לסגן הרמטכ"ל, ישנה גם כתבה בערוץ 7. הייתי שמח לשחזר את מה שערכתי, ומכיון שאני לא יודע (עדיין) לערוך מקורות, אשמח אם תוכל לעשות כן, כשתמצא את הזמן לכך. שוב תודה. בברכה, אודי - שיחה 02:22, 14 בינואר 2019 (IST)
אודי - שחזרתי וצירפתי מקור.--eli - שיחה 02:55, 14 בינואר 2019 (IST)
תודה על כך, ועל כל פועלך, הן כלפיי והן כלפי תרומותיך במרחבי הויקיפדיה. בברכה, אודי - שיחה 03:07, 14 בינואר 2019 (IST)

הבוקר של קשת[עריכת קוד מקור]

הגנת על הערך מפני משתמשים שאינם בדוקי עריכות, אך המשתמש שבעטיו הפעלת את ההגנה מחזיק בהרשאת בדוק עריכות אוטומטית. לתשומת ליבך. — דגששיחה 13:45, 14 בינואר 2019 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים אלי. בעקבות הדיונים האחרונים בבירורים, ובתמיכת יותר ממפעיל אחד, אני רוצה לבקש ממך למקד את פעולותיך המפעיליות בפעולה נגד משחיתים ברורים. בתחום הזה ברור ומוסכם שאתה עושה עבודה מצוינת, פעיל המון זמן, חוסם משחיתים אנונימיים וחדשים רבים שבאו רק על מנת להטריל לזמן קצר, הגנה על דפים הנתונים תחת התקפת השחתות, וכד'. לכן לא ניתן לוותר בקלות על הרשאות המפעיל שלך. עם זאת מול משתמשים ותיקים נראה שאף על פי שאתה חש את עצמך מאוזן ופועל באופן שיוויוני כנגד "מחרחרי ריב" משני קצות המתרס, התרשמות חלק לא מצומצם בהקהילה שונה, ויש הרגשה שחסימותיך ואזהרותיך אינן הוגנות. אם תוכל פשוט להשאיר את הטיפול במלחמות עריכה ובהטרדות של משתמשים ותיקים בידיהם של המפעילים האחרים, או מוטב בידיהם של הביורוקרטים, הדבר יהיה רצוי ומבורך ויחסוך התקלויות לא נעימות כבעבר. כמובן אין בכך בקשה להמנע מפעולות מפעיליות אחרות, כגון הענקת הרשאות, עריכת דפים טכניים חסומים, טיפול בפרלמנט, או אחרות, שבהן אני מניח שאין בעיה בהתנהלות (לא נתקלתי בכזו, ואינני מחפש כזו) שכן אתה אדם אחראי, גם אם לא הכי מאוזן. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בשבט ה'תשע"ט • 15:09, 14 בינואר 2019 (IST)

מלא כל הארץ כבודי, מה זאת? זו הסרת הרשאות חלקית במעמד צד אחד בידי שופט שהוא גם תליין ובמסווה של בקשה מנומסת? אמור להיות הליך מסודר כדי לעשות את זה. בלי הליך מסודר אלו רק איומים. זה חסר טעם בלשון המעטה. מה זאת?! ביקורת - שיחה 16:51, 14 בינואר 2019 (IST)
+1 לדברי ביקורת. הלוואי שכולם היו מאוזנים כמו אלי. כן ירבו מפעילים שמטפלים במחלוקות בין ויקיפדים באופן הגון כל כך. ‏Guycn2 · ☎‏ 18:59, 14 בינואר 2019 (IST)
+1 זה נקרא לקחת את החוק לידיים, ולא בצורה יפה ומכבדת. אם זה היה לך ממש חשוב היית יכול לעשות את זה במייל. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 07:44, 15 בינואר 2019 (IST)
ביקורת, אני תמיד חשבתי שפניה בדרכי נועם עדיפה וקודמת לכל פניה לרשויות כדי שיוכלו בכח ובכפיה. אבל אולי היה עלי ללמוד מאלדד שכדי למנוע דם רע דוקא עדיף לפעול בכחניות, ולא לפעול בעדינות ובבקשות אישיות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' בשבט ה'תשע"ט • 11:17, 15 בינואר 2019 (IST)
חברים, צר לי שאני צריך לומר זאת, אך נחצים כאן קווים אדומים. להודעות כמו זו הראשונה בפסקה זו, אין מקום אצלנו. לאורך כל הסיפור הזה, נראה שיש כאלו הבוחרים להתעלם במודע, מכך שיש גם צד שני שמביע דווקא תמיכה באלי ואלדד. זכותם של אחרים לחלוק על הצד הזה, אך אינני מבין את ההתעלמות ממנו. האם הסיבה היא בגלל שהוא פחות פרובוקטיבי? אני רואה כאן ניסיונות מכוערים להלך אימים. ממש לא לעניין. ישראל - שיחה 11:53, 15 בינואר 2019 (IST)
זה שיש צד שני מעיד שיש מחלוקת, ואין צורך להכנס סתם למחלוקת. ואדרבא, ביקשנו פעמים רבות שהצד השני ינמק, במקום זאת נענינו ההתעלמות ולאחר מכן באמירה שהיו דיבורים מאחורי הקלעים. ואילו הייתי תמים יותר הייתי תוהה על הגזמותיכם בנוגע לקווים אדומים, הילוך אימים, תליינות, לקיחת החוק לידיים, אך לצערי הוברר לי היטב לאחרונה השימוש בהקצנת הצד שכנגד לשם השתקתו. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' בשבט ה'תשע"ט • 14:10, 15 בינואר 2019 (IST)
א. כמובן שאתם חולקים על הצד השני, הבעיה היא שיש המציירים תמונה כאילו והוא כלל לא קיים.
ב. זה אבסורד לדבר על הגזמות ביד אחת, וביד השנייה לטפול על אלי ואלדד, שסובלנותם ומקצועיותם מופת היא לכולנו, האשמות של אי איזון וכוחניות. ישראל - שיחה 15:01, 15 בינואר 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שמח שאלי לא הגיב. מלא, אתה הגזמת בפנייה הזו, ואני תמה על שלפחות לאחר מעשה לא הבנת את זה. הנושא פה הוא לא תמיכה בצד זה או אחר, אלא ב"פניה בדרכי נועם" שאין לה שום דבר עם דרכי נועם, וכולה עלבון אישי צורב. ואז הוספת חטא על פשע בטפילת הבלים ("כוחניות") על אלדד. חדל, אחי, חדל. בתור אחד שמלא כבודו חשוב לו, הישמר שלא יפגם חלילה. ביקורת - שיחה 15:14, 15 בינואר 2019 (IST)

בתור אחד שהתנגד מכל וכל לפעולותיו של אלי באותה מחלוקת, אציין שגם אני חושב שה"בקשה" הזו היא לחלוטין לא ראויה והניסוח שלה תמוה עד מאוד. אין לאף עורך זכות "לבקש" דבר כזה ממפעיל מערכת, וכפי שכתבו זה באמת מצטייר כמו רצון להלך אימים. yechiel - שיחה 18:13, 15 בינואר 2019 (IST)
לא מבין את כל החלומות שלכם, עד כמה חריפים שנראים דבריי, בקשה להסיר הרשאות היא ודאי יותר. מותר לבקש, ומותר גם לאלי לענות. קשה לי להאמין שאדם שחושב באמת שהוא צודק לא יכול לעמוד מאחורי מעשיו ולנמקם. אני מתנצל אם הטון היה חריף מדי, אבל כמובן שאין כאן שום איום אמיתי שהרי אין לי הסמכויות והכח לאכוף, לכל היותר להציע בוק:מנ, שכמובן לא יהיה הוגן לפנות לשם מבלי לאפשר לאלי הזדמנות, ולנסות ליישר את ההדורים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י' בשבט ה'תשע"ט • 21:33, 15 בינואר 2019 (IST)
"לתת לאלי הזדמנות, ולנסות ליישר את ההדורים" – לא נראה לי שפנייה כזו אמורה ליישב את ההדורים (אפשר גם לבקש ממנו לעזוב את ויקיפדיה ואז לא יהיו חיכוכים). — דגששיחה 21:51, 15 בינואר 2019 (IST)
(ואפשר גם להסתפק בפחות, כפי שכולנו מתבקשים שלא לערוך לשם הדגשת עמדה, שלא לבצע מלחמות עריכה ועוד שלל אזהרות, כך ניתן לבקש שלא יחזור על חסימות ללא יכולת (או מוכנות) להסבירן). אילו לא הייתם באים ומקצינים את ההבנות האפשריות בדבריי, ואילו אלי היה עונה לי היה ניתן ליישר את ההדורים. אך נראה שאתם לא מעוניינים לשמוע לא את צידו של אלי ולא את הצד שלי. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י' בשבט ה'תשע"ט • 21:56, 15 בינואר 2019 (IST)
ההודעה הזו תמוהה בלשון המעטה. אי אפשר כך סתם להחליט שמפעיל לא יעסוק בנושא זה או אחר בגלל שהפעילות שלו לא לרוחו של משתמש זה או אחר, ואם ויקיפדיה הייתה מתנהלת כך המפעילים היו מסורסים מכל פעילות. אלי זכה באמון הקהילה ומונה למפעיל מערכת בהסכמה פה אחד של כל הבירוקרטים. מאז החל אלי לפעול כמפעיל הוא אחד מהמפעילים הפעילים והחרוצים שיש בוויקיפדיה, והפעילות הנמרצת שלו, בכל התחומים, ניכרת מאוד וכמובן מבורכת. ערן - שיחה 01:30, 16 בינואר 2019 (IST)
מלא כל הארץ כבודי, ההודעה הזו חורגת מכל הנורמות המקובלות בויקפדיה. הבהרת מספיק פעמים את עמדתך שאתה לא מרוצה מפעילותו, אבל אם אתה רוצה להמשיך לפעול במיזם הזה, אין לך ברירה אלא לקבל את הכללים שלו. הקהילה בחרה את המפעילים ואת הביורוקרטים ונתנה להם הרשאות ושיקול דעת לפעול, אז הם מחוייבים להשתמש בשיקול הדעת שלהם ולא להיות כפופים למשתמש זה או אחר, או לקבוצת לחץ בנושא מסוים. אני מציע להפסיק לתקוף את אלי ואלדד, בין בפעילותם בנושא זה ובין בנושאים אחרים, שכן זו כבר לא ביקורת לגיטימית, אלא נסיון להלך אימים על מי שלא מתיישר עם עמדתך. אני קורא לך ולשאר הקהילה להמשיך לעסוק בפעילות פרודוקטיבית ובקידום ויקיפדיה, ולהניח לאחרים לעשות את עבודתם. בריאן - שיחה 09:21, 16 בינואר 2019 (IST)

הודעה ממך[עריכת קוד מקור]

היי, מה משמעות ההודעה שקיבלתי עכשיו שעליה אתה חתום, אינך בדוק אוטומטית Nirvadel - שיחה 12:26, 15 בינואר 2019 (IST)

הרשאת בדוק זה אוטומט עם הרשאת מנטר. eli - שיחה 12:27, 15 בינואר 2019 (IST)
אגב, אלי, זה קצת משעשע שאתה מסיר הרשאת "בדוק עריכות" כי זה נכלל בהרשאת "מנטר", אבל אתה עצמך מחזיק בהרשאת מנטר, למרות שהיא נכללת בהרשאת "מפעיל מערכת"... — דגששיחה 13:29, 15 בינואר 2019 (IST)
תאמין או לא, אף פעם לא יצא לי להציץ להרשאות שלי, אם זה משנה לךקריצה eli - שיחה 13:53, 15 בינואר 2019 (IST)

הטרול שחסמת הרגע[עריכת קוד מקור]

יש דרך לפנות לספק האינטרנט שלו? זו כבר פעם רביעית לפחות שאני נתקל בו (לפי דפוס הפעולה) david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 02:38, 17 בינואר 2019 (IST)

david7031, ראה זאת. eli - שיחה 09:44, 17 בינואר 2019 (IST)
ראיתי. מאי קא משמע לן?david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 09:46, 17 בינואר 2019 (IST)
מה ?--eli - שיחה 09:49, 17 בינואר 2019 (IST)

האם אני יכול להתלונן עליו, או שצריך שמפעיל מערכת יעשה את זה? david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 09:55, 17 בינואר 2019 (IST)

דוד, אתה בהחלט יכול להתלונן, אין צורך שמפעיל מערכת יעשה זאת. העניין הוא שלתלונה כזאת אין ערך רב, כי כשפונים לחברות האינטרנט (עשיתי את זה לפחות פעם אחת), בדרך כלל טוענים שם שהם לא יכולים לעשות דבר נגד אותו משחית (אלא אם כן הייתה פנייה מהמשטרה הוא הוצא צו מצד רשויות המשפט). אלדדשיחה 09:59, 17 בינואר 2019 (IST)
אז אין מה לעשות? (הוא לא הגיע לרמה שצריך לערב את המשטרה) david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 10:02, 17 בינואר 2019 (IST)
אדרבא, אתה מוזמן להתלונן במשטרה. במקרה כזה, המשטרה תפעיל לחץ על ספקית האינטרנט, ותחייב אותה לחשוף את פרטיו, ולאיים עליו. אלדדשיחה 10:03, 17 בינואר 2019 (IST)
כן, אבל אני לא אתלונן למשטרה על כל משועמם. אם זה יחזור עוד כמה פעמים אני אשקול את זה. דרך אגב, יש דרך למצוא את רשימת כל כתובות האי פי שהוא ערך מהן? (אם יש דרך לסננן חסומים לפי מספר עריכות. בד"כ יש לו הרבה עריכות בזמן קצר)david7031שיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 10:08, 17 בינואר 2019 (IST)
לא, אם כוונתך לאיתור כתובות מתחלפות שיש מהן עריכות רבות (ולהקיש מכך שמדובר בטרול) – אין אצלנו דרך לבצע זאת, או מסנן כזה (למיטב הבנתי). אלדדשיחה 10:26, 17 בינואר 2019 (IST)

משתמש:Billinghurst כתב הודעה חדשה באנגלית בדף השיחה שלי בנוגע למה שעניתי לך בדיון הקודם שבדף השיחה שלי[עריכת קוד מקור]

אתה מוכן להגיב לו בבקשה? הוא לא דובר עברית, ויש סתירה בין שלושתינו ואין לי כוח לענות למה שהוא אמר. אתה לא הבנת למה צריך למחוק במחיקה מהירה את הדף ברנדון ריצ'רדסון, אבל משתמש:Billinghurst החליט על כך. תבררו ביניכם.

ראה דף השיחה שלי. זור987 - שיחה 13:34, 17 בינואר 2019 (IST)

הגבתי.
תראה, זור987, המשתמש הזה הוא מפעיל מערכת במספר מיזמים, בהם ויקי אינגליש (הוא כמובן פגוע מאוד מכך שקראת לו משחית בין-ויקי, והוא דורש בין היתר הבהרות לכך שמשתמש שלא פעיל בויקי העברית אסור לו לדרוש מחיקה מהירה. עזוב, שיח חרשים קלאסי) אני חושב שהוא מתכוון לתמונה שהייתה בערך המקביל בויקיאנגליש ונמחקה אתמול מויקישיתוף. העניין הוא שהתמונה הזו לא הייתה בשימוש אצלינו מעולם. וגם אם יש נוהל (אין כזה נוהל) שאומר שצריך לציין בדף הערך שתמונה שמשתייכת לערך (נניח, באותה קטגוריה) - נמחקה, אין מקום לציין זאת בדף הערך עצמו אלא בדף שיחה.--eli - שיחה 14:14, 17 בינואר 2019 (IST)
יתכן שאני מפספס כאן משהו. Eldad, תוכל להציץ רגע? eli - שיחה 14:18, 17 בינואר 2019 (IST)
אלי, קראתי את מה שהוא כתב שם, ובכלל, בעניין הזה. אין לי מושג בתחום הזה (בכלל), ולכן לא אוכל לעזור. אלדדשיחה 14:49, 17 בינואר 2019 (IST)

חוזה מרסן[עריכת קוד מקור]

היי, אני לא חושב שהערך אינו אנציקלופדי, יש לחוזה הזה אזכורים אצלנו. אולי כדאי להעביר לטיוטה במקום ולעקוב, ואם האלמוני לא יערוך שוב אני מוכן לקחת זאת על עצמי. אלעדב. - שיחה 13:18, 21 בינואר 2019 (IST)

העברתי לטיוטה:חוזה מרסן. אנא טיפולך ומעקבך. eli - שיחה 13:25, 21 בינואר 2019 (IST)

חוות דעתך לגבי תוספת בערך הליכודניקים החדשים[עריכת קוד מקור]

היי, Alon.antin הוסיף קישורים חיצוניים בגוף הערך לשני מועמדים לפריימריז. הסרתי אותם והחלפתי בקישור מגלובס, והוא החזיר אותם כהערות שוליים. שאלתי, האם מקובל לקשר לאתרים של מועמדים? אין לי ניסיון בזה. תודה מראש, אלעדב. - שיחה 16:39, 21 בינואר 2019 (IST)

לא, אלעד. מקובל להוסיף אתרים רשמיים בערכים ביוגרפיים כתוספת מידע למעוניינים. בערך על גוף (או מפלגה, לצורך העניין) - די בקישור עיתונאי כמקור למידע.--eli - שיחה 16:53, 21 בינואר 2019 (IST)

דליה וירצברג-רופא[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:מזנון

עזרה בדחיפות[עריכת קוד מקור]

משתמש מסוים החליט שהוא מעביר חלק משיריה של שאקירה לשם עברי על דעת עצמו. אם תשאל אותי זו השחתה עליה מגיעה לו חסימה ארוכת-טווח או שמא מישהו ילמד אותו כי לפני שמשנים שם של ערך יש לדון על כך. אני מבקש ממך לשחזר את כל עריכותיו לאלתר. Hello513 - שיחה 21:10, 23 בינואר 2019 (IST)

להלן הערכים: אני פה, איפה את אהבה?, רגליים יחפות, חלומות לבנים, טיפה קטנה של אהבה, אנתולוגיה (סינגל), מה שמבוקש, נהרג. שמרתי הכל על גבי טיוטות. אנא מחק את כל דפי ההפניות + הערכים המקוריים ואצור הכל מחדש לאחר מכן. Hello513 - שיחה 21:18, 23 בינואר 2019 (IST)
בנוסף לכך, הוא לא הסתפק בהעברת השירים, אלא גם העביר את הערך "Tour Pies Descalzos" לשם "לטייל ברגליים יחפות". בקיצור, אשמח שתמחק את הערכים המקוריים + דפי ההפניה (הכל נשמר על גבי טיוטיות אל דאגה), ואצור הכל מחדש ישר לאחר מכן. Hello513 - שיחה 21:24, 23 בינואר 2019 (IST)
סודר.--eli - שיחה 22:16, 23 בינואר 2019 (IST)
ראשית כל, מודה לך על כך. שנית כל, ישנה בעיה נוספת. אין לי מושג אם אותו המשתמש ביצע העברה נוספת, אבל הערך "¿Dónde Estás Corazón" בכלל צריך להיות בשם "¿Dónde Estás Corazón?". ככה קוראים לו גם בויקיפדיה האנגלית, הצרפתית וכדומה. עד עריכותיו של אותו המשתמש, כך גם שמו של הערך היה פה. Hello513 - שיחה 17:52, 24 בינואר 2019 (IST)

מרילין מונרו[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב אלי, אתה טיפלת בזמנו בדיון על הורדת יהדותה, כביכול, בערך מרילין מונרו - זכורות לך בוודאי התוצאות. בזמנו אותו בר פלוגתא שלי (ושל כמעט כולם בדיון) לא הסכים לקבל את תוצאות הדיון, וביקשתי הגנה על הדף. אתה השבת שהזהרת אותו בדף השיחה ושבינתיים אין צורך להגן. היום אני רואה שהוא חזר כמשתמש רשום בשם Abeautifulweek - ושוב ניסה - אחרי ששני מנטרים שיחזרו אותו (עדיין כאנונימי - פעמיים ב-11 בינואר). יש לציין שאני ידעתי אז שהוא לא יקבל את התוצאות, וינסה לחכות למנטר שלא היה מודע לדיון כדי להכניס בכח את מה שהוא רוצה. מה אתה אומר? 2.53.188.57 21:00, 26 בינואר 2019 (IST)

תודה, טופל לעת עתה. eli - שיחה 02:25, 27 בינואר 2019 (IST)

הי בהמשך לטיפולך היום, למה בגלישה מהנייד ממשיך להופיע "שחקנית אמריקאית שהתגיירה" (באותיות קטנות מתחת לכותרת?) 2.52.77.189 02:44, 6 בפברואר 2019 (IST)

התיאור הקצר הזה שמופיע בראש הערך בתצוגת ניידים מגיע לא מתוכן בוויקיפדיה אלא מוויקינתונים (ויש דיון במזנון האם להשאיר זאת כך או להפסיק את פרירת המחדל הזו). במקרה כאן, אותו משתמש אלמוני שביצע את העריכות בערך שינה לפני יומיים את התיאור בוויקינתונים (החליף "שחקנית אמריקאית" ב"שחקנית אמריקאית שהתגירה"). תיקנתי שם, אולם הוא בהחלט יוכל לעשות זאת שוב - להחלטות בוויקיפדיה אין שום השלכה על וויקינתונים, שזה מיזם נפרד. Dovno - שיחה 09:48, 6 בפברואר 2019 (IST)
אלי וDovno, בבקשה תנו דעתכם על המשך הפרשה (אגב, דב, הוא שוב שינה, כנראה, בויקינתונים, מכיוון שזה שוב מופיע): הבעיה הנוכחית מתחילה ב-4 בפברואר, כשהוא שוב שינה את העניין בפתיח, כמשתמש רשום הפעם - ו"הסווה את העקבות" ע"י עריכה נוספת כאלמוני לאחר מספר דקות. העניין הוא – ולזה לא שמתי לב – שבאותו 4 בפברואר, בנוסף לשינוי בפתיח, הוא גם פגם בקטגוריה קיימת: לקטגוריה "שחקניות טלוויזיה וקולנוע אמריקאיות" הוסיף את המילה "יהודיות" ובכך למעשה עשה שני דברים: מחק את הקטגוריה "שחקניות טלוויזיה וקולנוע אמריקאיות" ויצר קטגוריה אחרת בשם "שחקניות טלוויזיה וקולנוע אמריקאיות יהודיות". הבעיה היא, שכפי שאמרתי, את הדבר הזה הבנתי רק בדיעבד. מכיוון שבזמן אמת שמתי לב רק לשינוי בפתיח, הודעתי על כך ב-5 בפברואר ב"בקשות למפעילים" וביקשתי את חסימתו (כרשום, Abeautifulweek), ואלי חסם אותו (לאחר הבהרה קודמת בדף השיחה) ואני מחקתי ידנית (ממחשב באוניברסיטה) את התוספת לפתיח בלבד. הלילה (6 בפברואר), ראיתי את הקטגוריה ותוך כדי מחשבה שהוא הוסיף אותה "קומפלט" – מחקתי אותה. בורה בורה שיחזר אותי, ניסיתי להסביר לו את העניין בדף שיחתו, אך הוא לא הקשיב. בכך הוא קיבע את ההשחתה של Abeautifulweek. למעשה, כדי להחזיר את המצב לקדמותו צריך פשוט להוריד את המילה "יהודיות" מהקטגוריה. ועדיף מאוד שמשתמש רשום יעשה את זה.

בברכה, יניב. 2.53.47.43 15:20, 6 בפברואר 2019 (IST)

זה לא שונה שוב בוויקינתונים. זה נראה בסדר אצלי בתצוגת ניידים. Dovno - שיחה 15:24, 6 בפברואר 2019 (IST)
Dovno זה מוזר מאוד, אצלי זה מופיע. איך זה יכול להיות? כוונתי שאתה גולש לערך (מנייד) משורת החיפוש של גוגל. זה מופיע מתחת לכותרת הערך. ומה לגבי הקטגוריה? 2.53.47.43 15:29, 6 בפברואר 2019 (IST)
אתה אולי רואה את עותק המטמון של גוגל (שיתדעכן בסוף מעצמו, ועל זה לוויקיפדיה אין שליטה). בוויקינתונים זה בוודאות לא שם כרגע, ואני לא רואה את זה בגלישה לא מהנייד ולא מהדסקטופ בתצורת הצגה של ניידים. לגבי הקטגוריה, להבנתי בורה טען שהדיון היה רק על אזכור ההתגיירות בפתיח ולא על הכללה בקטגוריה. לא התעסקתי בדיון שם יותר מדי גם אז ובטח שאני לא זוכר את כל הפרטים היום. אם יש מחלוקת על נקודה זו, המקום לכך הוא דף השיחה של הערך. Dovno - שיחה 15:34, 6 בפברואר 2019 (IST)
הבנתי. תודה. ללא קשר לדיון על הקטגוריה מבחינה מהותית, מבחינה טכנית הוא מחק קטגוריה אחת והוסיף אחרת. 2.53.47.43 15:37, 6 בפברואר 2019 (IST)
אין צורך בקיטלוגים כפולים. אם ערך משויך לקטגוריה כמו "שחקניות טלוויזיה וקולנוע אמריקאיות יהודיות", אין צורך לשייך אותו גם לקטגוריות האם "שחקניות טלוויזיה וקולנוע אמריקאיות". זה נכון באופן כללי לכל קטגוריות שמפוצלות לתת קטגוריות מאותו סוג אך עם דיוק רב יותר. Dovno - שיחה 16:13, 6 בפברואר 2019 (IST)

המשך טיפול[עריכת קוד מקור]

שלום אלי. בהמשך לטיפול שהתחלת, אבקשך להסב את תשומת ליבך להמשך ההתנכלות של יוניון ג'ק להצבעה, כפי שבאה לידי ביטוי בהסרת תאריך ההצבעה ללא נימוק פעם שנייה , נכון לשעת כתיבת שורות אלו. — דגששיחה 02:49, 30 בינואר 2019 (IST)

שלום, דגש. מדוע לא עברה ההצבעה לפרלמנט כפי שדובר? (ביוזמה של יוניון ג'ק) הבנתי שהסכמת לכך, רק תלית זאת בהוספת השם בו נקראה מאי בלידתה. הסברתי מדוע בעיניי אלו שני נושאים לא קשורים ואלי נטה להסכים. נעם דובב - שיחה 12:54, 30 בינואר 2019 (IST)
הברכה. לא ברורה לי השאלה; השבתי את השם לערך, אך ביטלת זאת. — דגששיחה 12:58, 30 בינואר 2019 (IST)
התייחסתי לסיפא של הדיון מאתמול בלילה. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בערך כי ראיתי בעריכה זו קביעת עובדות בשטח וכפיית עמדת צד אחד במחלוקת לפני שהתקיימה הצבעת המחלוקת (שזו מטרתה - להכריע בין הדעות השונות), על סמך רוב מקרי בדיון השיחה, ובניגוד לגרסה היציבה. בעיניי עריכה זו נוגדת את כללי ויקיפדיה.נעם דובב - שיחה 15:01, 30 בינואר 2019 (IST)
דגש חזק, מה העניין לקבוע תאריך ההצבעה אם אנחנו באמצע לדון בזה ? הייתי מעדיף לראות את ההצבעה מוקפאת לעת עתה, ובמידה ונגיע להסכמות - או לא - ההצבעה תחודש או תגנז, מה שיוחלט אז. eli - שיחה 18:19, 30 בינואר 2019 (IST)

מאי פלג[עריכת קוד מקור]

אני מבקש ממך למחוק את מועד פתיחת ההצבעה מדף ההצבעה הנ"ל, עד אשר כל הבירוקרטים יספיקו להגיב בדף השיחה. תודה. יוניון ג'ק - שיחה 14:51, 30 בינואר 2019 (IST)

אני תומך בעמדה זו. נעם דובב - שיחה 14:55, 30 בינואר 2019 (IST)
דגש חזק פתח את ההצבעה. הצעתי בפניו לעצור את ההצבעה וללכת לפרלמנט. הוא תלה את הסכמתו בכך שרק במידה והמידע שהוסר יוחזר (הוא נתלה בכך שיש רוב בדף שיחה להחזרת הגרסה שהיא איננה הגרסה היציבה בפועל). השבתי שהייתי מעדיף להמתין להחלטת פרלמנט ואז - אם וכאשר - המידע יוחזר או לא יוחזר. ביקשתי שלעת עתה ההחלטה תהיה בידי הבירוקרטים לאן פנינו מועדות. הוספתי שיש להמנע ככל הניתן מהצבעות ועדיף ללכת על הצבעה כוללנית. אני אישית לא הבנתי מה הקשר בין החזרת המידע לבין העובדה שאכן יש צורך אמיתי ללכת על הצבעה בפרלמנט, גם אם יוחלט שלא להחזיר את המידע.
הבה נשמע את שוב ביתר הסבר את דעתו של דגש.
בנוסף, בהמשך לדברים, אבקש לשמוע את דעת Eldad וערן. eli - שיחה 18:13, 30 בינואר 2019 (IST)
דעתי ברורה מאוד: מבחינתי, אין צורך ללכת לפרלמנט – המדיניות הקיימת היא שאין מדיניות והדבר צריך להיות מוכרע בדף שיחת הערך. מי שרוצה לקבוע ש*אין להזכיר זאת* מוזמן ליצור מדיניות ולהגיע לפרלמנט (ושם אצביע נגד ההצעה). אין קשר בין ההצבעה לפרלמנט – בדף השיחה יש רוב ברור מאוד בעד ההזכרה. מי שרוצה לסגור את ההצבעה – שייקח בחשבון שההשלכה הישירה לכך היא שאם אין הצבעה יש לקיים את דעת הרוב בדף השיחה.
ברור כשמש, שאם אין הצבעה, אין שום סיבה בעולם לעכב החלטת רוב בדף שיחה בגלל שמישהו רוצה לקיים הצבעה בפרלמנט.
(במאמר מוסגר אוסיף – אף אחד מהתומכים בהצעה אפילו לא פתח דיון במזנון(!) ובמצב כזה להסיר את האזכור בטענה להצבעה בפרלמנט נראה כמו התנכלות קטנונית להצבעה דמוקרטית) — דגששיחה 18:20, 30 בינואר 2019 (IST)
לא ברור לי מה הקשר בין ההצבעה לפרלמנט. בכל אופן, אם רוצים ללכת לפרלמנט, מי שיבקש להגיע לפרלמנט יצטרך לגבש את ההצעות וכו', ובינתיים הערך אמור לקבל את השינוי בהתאם לדף השיחה. עדיף לגשת להצבעה, כי אז תהיה הצבעה, ואפשר יהיה להגיע לתוצאות לאחר ההצבעה. אם ההצבעה מתבטלת, אזי לטעמי, כמקובל בוויקיפדיה, מה שייקבע בערך הוא על פי הרוב הקיים בדף השיחה. לכן, המלצתי היא להמשיך בהליך ההצבעה ולהגיע לתוצאה בסופו. אלדדשיחה 00:03, 31 בינואר 2019 (IST)
ההצבעה לא מתקדמת בגלל אפשרויות סרק שמועלות בה חדשות לבקרים. נדנד 'עלה הזית' - שיחה 00:51, 31 בינואר 2019 (IST)

אלימות נגד גברים[עריכת קוד מקור]

כתבת שההצבעה בוטלה עקב הסכמה לבוררות בדף השיחה "אלימות נגד גברים" תחת הכותרת "בוררות פליז". אני לא ראיתי שם שום הסכמה רק פניה של ציפי. תוכל להפנות אותי למקום בו הוסכם על כך? נדנד - '''די להטייה בויקיפדיה!''' - שיחה 15:06, 30 בינואר 2019 (IST)

ראה כאן.--eli - שיחה 18:05, 30 בינואר 2019 (IST)
דבר ראשון, אם כן ההפניה שנתת בתקציר העריכה לא נכון. דבר שני: נרו יאיר הוא ממש לא הצד הראשון בהצבעה. הצד הראשון זה משתמש:מלא כל הארץ כבודי שפתח את ההצבעה, וגם אני שתמכתי בו. נרו יאיר מההתחלה ניסה לגשר ולא תמך בשום צד. נדנד - '''די להטייה בויקיפדיה!''' - שיחה 18:08, 30 בינואר 2019 (IST)
אם הכיוון זה גישור אז אין עניין להמשיך בהליך ההצבעה. כמובן, ושמרתי את האת הצד הזה כאופציה כשעצרתי את ההצבעה - ובמידה והמהלך ייתקע - אחייה את ההצבעה. eli - שיחה 18:21, 30 בינואר 2019 (IST)
לדעתי לא ראוי לכתוב שהשגה הסכמה לגישור כשלא היתה הסכמה כזאת. גם מלא כל הארץ כבודי היה מופתע. לעצם העניין: הצעתי לציפי גישור על ידי dovno והיא בחרה להתעלם מהצעתי. אשמח אם תקדם אותה. יש לציין שבשלב זה הצעתי לה גישור בקשר למקור שהיה במחלוקת ולא לגבי הזכרת הנתונים. לגבי ההזכרה יש צורך בנוסח פשרה ולא בגישור, או בהצבעה. ערן הציע משהו ולא הבנתי את כוונתו. אולי הוא יעזור לי כעת. נדנד - '''די להטייה בויקיפדיה!''' - שיחה 18:25, 30 בינואר 2019 (IST)
TMagen, נרו יאיר וערן - ראו את דבריו. לא הייתי מעורב בגישור ואני לא ער לדבריך, אבל במידה והצעתך טובה, אני מבקש מהצדדים להתערב ולקדם את הנושא. eli - שיחה 18:29, 30 בינואר 2019 (IST)
לא ממש משנה אם קוראים לזה פישור או גישור. מה שחשוב הוא שרוב המעורבים מבינים שיש מקום למשהו באמצע, בין הכול ללא כלום. נרו יאירשיחה • כ"ד בשבט ה'תשע"ט • 19:39, 30 בינואר 2019 (IST)
הגבתי בדף השיחה של דף המחלוקת. מציע שלא להמשיך עוד את הדיון כאן כדי למנוע את פיצולו. ערן - שיחה 21:41, 30 בינואר 2019 (IST)
אין שום הסכמה לגישור/פישור או כלום מצדי, יש הסכמה והבנה שתיתכן עמדה נוספת בין לבין, אין לי בעיה עם הסרת תאריך תחילת ההצבעה, אותו נמנעתי מלכתחילה להוסיף. אבל לארכב את הדף?! הארכוב מונע את המשך הדיון, לא רק משהה את תחילת ההצבעה עד למיצוי הדיון (שמשום מה צד ג' לא מצא לנכון להציע הצעה מסודרת בחודש האחרון בדף השיחה). הצעתו של ערן לא ברורה ולא קשורה, ומעידה ככל הנראה על חוסר הבנה של העמדות בהצבעה. הגישור היחיד עליו צד א' הסכים הוא לגבי שאלת השימוש במקור זה או אחר, לא על איזה סוג מידע יימצא בערך, שעל כך נסובה ההצבעה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ה בשבט ה'תשע"ט • 12:23, 31 בינואר 2019 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

שלום אלי. אין חולק על כך שאתה המפעיל הפעיל ביותר לאחרונה. במידה רבה אתה ממלא את הוואקום המפעילי ועל כך אתה ראוי לשבח. עם זאת, איני בטוח שאתה מצליח להפריד תמיד את דעותיך האישיות במקרים הקשורים למחלוקות אידאולוגיות. במיוחד הופתעתי מתגובתך לגביי בדף הבקשות מהמפעילים לפני כמה ימים, שלא מצאתי בה שום היגיון. אני מבקש שתימנע מכל החלטה הקשורה אליי באופן אישי. תודה. נרו יאירשיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"ט • 11:22, 31 בינואר 2019 (IST)

"וואקום מפעילי" זה אנדרסטייטמנט. אם אלי ינוטרל מטיפול במחלוקות, לא יהיה אף אחד אחר שיטפל בהן. Liad Malone - שיחה 15:10, 31 בינואר 2019 (IST)
על אף שאני לא מסכים עם אלי בכל דבר ועניין, מעבר לחריצותו הרבה הוא עושה עבודה מעולה בעיניי (ולא רק בעיניי), ויודע לשים בצד את עמדותיו האידאולוגיות ולדון לגופם של דברים. נעם דובב - שיחה 15:45, 31 בינואר 2019 (IST)
אם כבר אמירות חסרות תועלת כמו זו של נעם דובב, אכתוב שלמרות שייתכן שדעותינו הפוליטיות דומות הוא עושה עבודה מעולה בבטחה מהצדק במחלוקות בגלל סולם ה-PC המשחית כל חלקה טובה ולא מאפשר באמת שימת אידיאולוגיות ועמדות אישיות בצד בשם פרדוקס הסובלנות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ה בשבט ה'תשע"ט • 16:11, 31 בינואר 2019 (IST)
הדברים שלך הם-הם החסרי תועלת, בנוסף להיותם שקריים. חזרת על דבריי במילים אחרות. להבא ממליץ שתלמד מעט הבנת הנקרא. נעם דובב - שיחה 16:16, 31 בינואר 2019 (IST)
ליעד, אנחנו צריכים שמישהו יטפל, אבל גם שיטפל באופן מאוזן. טיפול בלתי מאוזן בשאלות רגישות הוא פתרון רע מאוד. אם ייווצר וואקום מישהו משאר המפעילים יצטרך בסופו של דבר לטפל גם במקרים האלה. נעם דובב, לא חכמה להגיד את זה כאשר ברוב השאלות שבמחלוקת אתה בצד של אלי. צפוי שמי שמסכימים עם דעותיו גם יתמכו בו. נרו יאירשיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"ט • 23:57, 31 בינואר 2019 (IST)
מצטרף לשבחים על עבודתך. אבל גם אני התפלאתי לראות את ההחלטה שרחוקה מלהיות מובנת מאליה בערך טיפול המרה - קביעת גירסה יציבה שאחד הצדדים הכניס בעיצומו של דיון סוער. כאשר סמוך ונראה לכך אתה מביע דעה באותה מחלוקת עצמה, זה יוצר מראית עין לא בריאה וכדאי לדעתי להימנע מכך. יהודי מהשומרון - שיחה 00:54, 1 בפברואר 2019 (IST)
המעשה היה פסול גם אם לא היה מביע עמדה. נרו יאירשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ט • 01:03, 1 בפברואר 2019 (IST)
תודה על הפידבק.
נרו יאיר, כמו שהוסבר אז אני אחזור על כך שוב, ואחזור על מה שכנראה הציק לך, א, על כך שנזפתי בך (לרגע לא המלצתי על חסימתך) בהקשר של תלונתו של עמנואל על כך ששחזרת את עריכתו בדף שלום עכשיו, ב, על מלחמת העריכה בדף טיפול המרה כשקבעתי שאין להחזיר לגרסה היציבה.
ואנמק ביתר פירוט את פועליי:
בערך שלום עכשיו נוסף על ידי עמנואל שני שמות של המייסדים (לכאורה) של הארגון. אתה לא הסכמת עם זה וכתבת בנימוק השחזור כי הסיבה שגרמה לך לבוא ולשחזר היא "אי אפשר להכניס את כולם. כבר יש למעלה מעשרים, זה הזמן לדלל, לא להוסיף". עכשיו עזוב רגע את דף השיחה ומה שהלך שם. הבה נדון בינינו: המסקנה המיידית שאני למד מנימוק כזה הוא שלא רק אורון ואביעד מיותרים ברשימה אלא גם עוד 3-4 לפחות. זאת אומרת, אין לך בעייה עניינית עם ההוספה אלא יש לך בעייה שהרשימה ארוכה - כלשונך. מה עשה עמנואל, שחזר אותך בנימוק מופשט "מה יקרה? ייגמר המקום?", עכשיו אתה שוב בטלת אותו ושלחת לדף שיחה. עכשיו תראה, הגרסה היציבה היא לצידך ולכן אין שום מקום לחסימה. אבל אני כן כועס עליך, למה חשוב לך כל כך לשחזר אותו? למה לא לדון בדף שיחה. אם היה מדובר בהכנסת מידע שמקצועית אתה מתנגד לתוכן הדברים - סבבה לי עם זה, אבל כאן לא הייתה לך בעייה מקצועית עם התוכן אלא סך הכל טענת שלא צריך רשימה ארוכה. נו בחייך אז למה שלא תלך לדף שיחה ותבנה פרמטרים מקצועיים כמו מי נחשב מייסד, מי מוכר בציבוריות הישראלית, מי לא היה מייסד אבל היה לו חלק חשוב בהקמה, וכנ"ל עוד שאלות שאפשר ורצוי לשאול אבל למה לשחזר. מכאן אמרתי שעושה הרושם שאתה אמצת לעצמך נוהג לשחזר יען כי אתה יכול והבירוקרטיה לצידך. אמרתי שזו לא דרך. אני לא מכיר מפעילים אחרים שמשחזרים כל הזמן באותו דפוס התנהגות שתיארתי (בהתייחס למה שכתבת שם), אבל שוב, לרגע לא חשבתי שמגיע לך חסימה.
על מלחמת העריכה בטיפול המרה: הגרסה היציבה בשורה התחתונה זאת הגרסה שלא כוללת את הפסקה על המטפל שיצא מהארון. שים לב, כי גם אתה ששחזרת את דב תלית זאת בנימוק של רוב. וזה ממש לא נכון. לא רק שזה לא נכון אלא גם בקשת את החסימה שלו, לא בצדק. בדפי המדיניות אין התייחסות מפורשת לפרק הזמן הקצוב. מקובל שבוע אך אין זה אומר שלא ייתכנו שינויים מאחר ואין באמת כלל אצבע. בדיון הזה, שים לב שגם המבקשים להסיר מידע זה - אין הם אומרים כי לא עבר שבוע (וכי לא מדובר בגרסה יציבה) אלא נסמכים על הטיעון של רוב. בהינתן שזה הכלל שאומץ כאן ובחלק מהמקומות האחרים, יש להתייחס לרוב הנוכחי ולהשאיר את הסטטוס-קוו נכון לשעה שנכתבו הדברים אז ולא לבטל את הגרסה הזו. מכל מקום, כויקיפד, אין זה אומר שהייתי מעדיף שמראש הדיון התנהל בלא שהגרסה הנתונה במחלוקת - תימצא בערך. eli - שיחה 02:24, 1 בפברואר 2019 (IST)
תודה על התייחסותך. א. לא הבנתי את הטענות. חלק מהמשתתפים בדיון (אני למשל) דיברו מפורש, ועדיין מדברים, מעל כל במה אפשרית, על כך שלא עבר שבוע והדיון בעיצומו, ודורשים החזרה לגירסה יציבה. ב. גם סוגיית הרוב איננה כל כך חד משמעית. דובלה צירף משתמשים בעלי דעות סותרות לכדי רוב. כפי שהתחדד יפה בדברי עמנואל. ג. גם לדבריך מדובר במקרה גבולי. אני מקווה שאתה מבין ששימוש כפוסק בסוגיה שבה אתה צד בויכוח, גם אם הוא נעשה בתום לב, לא נראה טוב וגורם לתחושת ניכור אצל חלק מהחברים בקהילה. לענ"ד, יועיל מאוד לקהילה אם תימנע מכך להבא. (אגב, יכולת להמנע מחסימה של דובלה בלי לקבע בערך את הגירסה שאיננה הגירסה היציבה). יהודי מהשומרון - שיחה 05:29, 1 בפברואר 2019 (IST)
מסכים עם יהודי מהשומרון. אלי, אם אתה לא מסוגל להבין שהעמדות שהוא הציג (בעניין פרק הזמן, בעניין הרוב, וביחס למה שאתה גם צד מפורש בוויכוח וגם הפוסק) לגיטימיות והגיוניות - יש לך בעיה בשיקול הדעת.
אתייחס למקרה הנוסף של שלום עכשיו. יש שם ויכוח בדף השיחה, שני משתמשים תמכו בדעתי ולמעשה יש לי רוב. למה שאעזוב את דף השיחה?! דף השיחה הוא העיקר. כשנוח לך אתה מתייחס לדף השיחה, כשנוח לך אתה מתעלם ממנו. אתה שואל למה לא לדון בדף השיחה?! שם בדיוק דנתי. אתה נוזף בי בנימוק "למה חשוב לך כל כך לשחזר אותו?". אותו נימוק יכולת להפנות גם אליו, גם הוא שחזר, ובניגוד לגירסה יציבה. ובניגוד לדבריך, יש לי בעיה מקצועית עם התוכן. לא ייתכן שלארגון יש כל כך הרבה מייסדים שכולם באותה רמה. ברור שחלקם הוא היוזמים האמיתיים וחלקם תופסים טרמפ. נימוקים נוספים כתבתי בדף השיחה.
יש מכנה משותף לשלושת המקרים שהעליתי. בשלושתם אתה מעודד למעשה מלחמות עריכה. הרעיון של גירסה יציבה הוא שלא משנה מה, לא מנהלים מלחמת עריכה בניגוד לגירסה יציבה. גם אם מישהו חושב שהוא צודק, והרי תמיד כולם בטוחים שהם צודקים. דנים בדף השיחה בדרכים המקובלות, ואם צריך פונים למפעילים שישחזרו. במקרים שתוארו אתה מעודד אנשים לנהל מלחמות עריכה כי בסופו של דבר זה משתלם. בפרט שהם בונים על כך שאתה המפעיל הפעיל ביותר, ושבמקרים שבהם אתה נוטה להסכים עם אחד הצדדים במחלוקת הספציפית אתה גם מאפשר להם ליהנות מהמעשה הזה. זה לגמרי לא תקין. נרו יאירשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ט • 11:46, 1 בפברואר 2019 (IST)
לדעתי תפיסתך את הדברים היא שגויה או בלתי מתחשבת. את רוב דבריך אני דוחה על הסף כשאני תולה זאת בכך שלאורך כל הדרך הבהרתי לכל שמלחמת עריכה לא באה בחשבון.--eli - שיחה 16:02, 1 בפברואר 2019 (IST)
הקוראים יכולים לבדוק את העובדות. במלחמת עריכה שני הצדדים אינם מתחשבים במיוחד, אבל זה טבעו של עולם. לא זכור לי שהבהרת שמלחמת עריכה לא באה בחשבון, אבל גם אין שום משמעות להבהרה הזאת, אם במקרה אחד חסמת דווקא את מי שהחזיר לגירסה יציבה(!), ובמקרה שני הכרעת, שלא כדין, כמו מי שפתח במלחמת עריכה, וכבר הוזהר על כך פעמים רבות בעבר, כולל על ידך. מה מועילה אז ההבהרה הזאת? במקרה השלישי כבר לא היה מה להכריע, המתלונן עצמו שחזר את עצמו כי הבין שאין לו בסיס.
מה שהכי מצער אותי בכל העניין שאתה אפילו לא מצליח לראות היכן הבעיה, מה עשית לא בסדר. מצבנו קשה. נרו יאירשיחה • כ"ז בשבט ה'תשע"ט • 19:59, 2 בפברואר 2019 (IST)
אני מקבל את הביקורת המוצדקת (מבחינתך; ר"ל, אני מבין מהיכן היא מגיעה ויותר מכך) אך דוחה אותה. מי שעקב אחר הדיונים מבין את הנימוקים מדוע חרגתי אך אני בהחלט מסכים שיש כאן עמדה עקרונית שיש לפתוח אותה לדיון רחב מאחר ובפירוש לא נח לי עם המצב הקיים (זה נתון לפרשנות/ביקורת שלך או של אחרים, לא רק עליי - כשמכריעים במצבים מסוימים גרסאות יציבות) ואני לא אוהב את זה שכל מקום נשקל לגופו ונתון לפרשנות של המפעילים (לציטוט). אם תעלה הצעה במזנון בנוגע לזה אני ככל הנראה אתמוך בהצעה (לעגן את הגרסה היציבה למשך שבוע). עד אז, אני מאוד מקווה שדבר זה לא יעיב על יחסינו ונמשיך להיות ידידים. בוקר מעולה. eli - שיחה 06:47, 3 בפברואר 2019 (IST)
אני מעריך את זה שלפחות בעקבות הדיון אתה מבין שלא מדובר בהחלטה מובנת מאליה מצדך. גם זה משהו. אכן נראה שאם מישהו אחר לא יעשה את זה קודם אעשה סוף סוף את מה שאני מתכנן כבר שנים, להגיש הצבעה לפרלמנט שבה תקבע הקהילה כללים מסודרים לגירסאות יציבות ומלחמות עריכה. נרו יאירשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ט • 12:23, 3 בפברואר 2019 (IST)
בוקר טוב. הייתי ילד טוב, ביצעתי בקפדנות את הוראותיך בדף זה ובבקשות ממפעילים לגבי הערך טיפול המרה למרות שלא אהבתי אותן. המתנתי שבוע עד לתאריך שבו נקבת ורק אז שיחזרתי לגירסה היציבה שנכון למועד זה היא גם גירסת הרוב, הסברתי את הכול בדף השיחה. Dovole שיחזר אותי בניגוד למתווה שהתווית שבמקרה זה הוא גם דעת הרוב וגם הגירסה היציבה. ברור למדי שאם אשחזר הוא ישחזר שוב וכו'...
אשמח אם תתערב ותסביר לדובלה את המצב ובכך הדיון ייפתר בצורה שקטה, בלי להעלות טונים ובלי מלחמות עריכה. יהודי מהשומרון - שיחה 08:25, 5 בפברואר 2019 (IST)
תודה על העדכון. טופל. eli - שיחה 08:58, 5 בפברואר 2019 (IST)
ההוספה של "ילד טוב" לא הייתה נחוצה:-) בוקר טוב. eli - שיחה 09:03, 5 בפברואר 2019 (IST)
תודה רבה. יהודי מהשומרון - שיחה 09:04, 5 בפברואר 2019 (IST)

גיל ביילין[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
אשאל בפשטות: מה הקטע עם הדף הזה? אתה ודאי יודע מאיפה מקשרים אליו (אני נחשפתי לזה לפני דקותיים). לדעתי יש בזה הטעיה של הציבור ואני ממש לא אוהב את זה. לטעון שעל מישהו נכתב ערך, כשהוא אינו בעל חשיבות אנציקלופדית, הוא משהו שמוציא שם רע למיזם וזילות של ההחלטות שלנו לגבי מי שהם כן בעלי חשיבות אנציקלופדית. עכשיו אני רואה שאפילו לא נערך דיון חשיבות בנושא... זה גם מדרון חלקלק - יבואו עוד אנשים ויעשו זאת. מה עמדתך? אני בעד מחיקת הדף באופן מיידי, ובמיוחד לאור הזמן הקצר בו נותר לעשות בו שימוש. Ldorfmanשיחה 18:08, 31 בינואר 2019 (IST)

לירון, לא, אני לא יודע מאיפה מקשרים אליו .. eli - שיחה 18:15, 31 בינואר 2019 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: :אמנם למיטב זכרוני מעולם לא נפגשנו, אבל מעל דפי ויקיפדיה עשית עלי רושם של אדם חיובי מאוד. כזה שהמיזם חשוב לו. אני ארשה לעצמי לשער שמישהו "עשה עליך סיבוב" בניסיון להטעות אחרים, שלא בקיאים ברזי ויקיפדיה, נקרא להם "הדיוטות". כפתרון, אני מציע להעביר את הדף מהמרחב שלך, לטיוטה. אני מאוד מקווה שהקשור לוויקיפדיה לא יעודכן לאחר המהלך הזה ואני אראה בכך סוף פסוק לעניין. Ldorfmanשיחה 18:15, 31 בינואר 2019 (IST)
אני לא חושב שיש לי את הכתובת שלך. שלח לי מייל בבקשה ואחזיר לך קישור. Ldorfmanשיחה 18:17, 31 בינואר 2019 (IST)
אני באמת לא מבין על מה אתה מדבר. דיברו על הערך בחדשות? תסביר. eli - שיחה 18:19, 31 בינואר 2019 (IST)
תוכל לשלוח לי מייל מהמערכת. eli - שיחה 18:19, 31 בינואר 2019 (IST)
שלחתי. למעשה, התכתבנו לא מזמן... אה אני והזכרון שלי. Ldorfmanשיחה 18:27, 31 בינואר 2019 (IST)

בירור הענין[עריכת קוד מקור]

מה הבעיה במה שערכתי מחדש וכתבתי את השתלשלות הענין על בוריו? הערך שמופיע כיום הינו מוטה באופן חד משמעי כנגד רוזנטל הן העובדה שלא הוזכר כלל את ענין פיתוח היישוב והזנקתו קדימה שנעשה על ידו וביוזמתו בלבד במשך כ22 שנים עד ליום מותו ממש והן מחמת העובדה שפרטי הבחירות בשנה האחרונה אינם משקפין כלל את האמת. ועוד נקודה מה רע במשפטים האחרונים על דברי הניחומים למשפחתו? אשמח לתגובתך. אשמח לדעת את הקשר שלך לשולמן ו\או לרוזנטל שאתה כותב עליהם ערכים. וחוסם את השינויים. בתודה

בירור הענין[עריכת קוד מקור]

כפי שראיתי אתה גם חוסם את השינויים בדף של יצחק רביץ אשמח לדעת מדוע נ. ב. אני עוקב אחר שני הדפים של אברהם רוזנטל ושל יצחק רביץ ואשמח לדעת על מקורותיך לערכים

מיזם מכביפדיה[עריכת קוד מקור]

היי, הגבת לי בדף השיחה ורשמת שאתה לא מוצא מיזם, המיזם הינו מכביפדיה, אני לא רואה בהצגת המיזם (בלבד) משהו בסגנון ספאם, מדוע כן?

כשאני מגיע למשתמש שסביר (מאוד) שהוא בעל עניין במיזם אני רושם לו בקצרה על קיום המיזם, ממש בשני משפטים. אם ירצה הרחבה נעשה זאת בפלטפורמה פרטית (הודעה או מייל), מדוע זה מהווה בעיה?

איך ניתן להציג מיזם כלשהו מבלי לפנות למשתמש שלו אתה רוצה להציג את המיזם?Koshob - שיחה 01:11, 4 בפברואר 2019 (IST)

בדף ויקיפדיה:לוח מודעות. ככה יהיה יותר נח לכולם, ולא יגדירו אותך בשוגג כמטרידן. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:18, 4 בפברואר 2019 (IST)
אז אני מניח שזה סביר לתייג את האנשים הרלוונטים שם באותה ההודעה?
לא ממש מפריע לי באיזו דרך הם יראו את ההודעה, רק אומר שהקונבנציה שראיתי עד עתה לפרסום מיזמים היא פרסום ישיר בדף השיחה של אותו המשתמש Koshob - שיחה
לאור חוסר תגובה (לאחר זמן סביר) ופעילות בזמן הזה, אני אניח שכן, תודה. Koshob - שיחה 19:46, 4 בפברואר 2019 (IST)
Koshob - סליחה על התגובה המאוחרת.
לא כל אתר המבוסס על שיטת ויקי יש לו קשר כלשהו לויקיפדיה. תוכנת ויקי האינטרנטית הוקמה ב-1995 כשמיזם ויקיפדיה עלה לרשת ב-2001. לא ברור מה אתה חושב שמסתתר מאחורי צמד המילים "רוח ויקיפדיה", אך כוונתו לא ברוח ויקיפדיה אלא ברוח שיטת ויקי. למעשה זה לא ב'רוח' אלא ממש. אשר על כן, אני מוצא לנכון לקבוע שלמיזם שלכם אין קשר ידוע בשום צורה שהיא לויקיפדיה בעברית. ויקירפואה זה עניין אחר לגמרי מהמיזם שלכם ותסלח לי שאני חוסך ממך הסבר.
לעניין פנייתך, אני מבקש שתפנה בצינורות המקובלים למשתמשים ולא בפניות אישיות.
בוקר טוב. eli - שיחה 06:09, 5 בפברואר 2019 (IST)

הצעה לקביעת נהלים למלחמות עריכה ולהכרעות דיונים בדף שיחה[עריכת קוד מקור]

אלי שלום, בעקבות דבריך למעלה אני מעוניין להעלות במזנון הצעה לחדד את הנהלים בעניין מלחמות עריכה, מחלוקת בדף שיחה ו'גירסה יציבה'. נראה לי שבמצב הרוח הקרבי השורר בויקיפדיה לאחרונה, כדאי שנעבד ביחד את הנהלים ונציע אותם לקהילה. אחרת יש סיכוי שההצעה תלקח מייד ל'מלחמת גושים'. איך שעדיף לך: אפשרי שאני אכין טיוטה ואתה תעיר את הערותיך או להפך. אתה בעניין? יהודי מהשומרון - שיחה 09:13, 4 בפברואר 2019 (IST)

היי, בוקר טוב, אכן אני בעניין.
לטעמי אין פה עניין של ליברליות מול שמרנות, זה אמור להיות ביסודו עניין מקצועי טהור ואני מאוד מקווה שכל העורכים והעורכות יכבדו את זה ויתייחסו לזה ככזה. קווי הבסיס שהצגתי, דיברו על שבוע דיונים כשעד תום השבוע הערך יוקפא ויחזור למצבו הקודם (לתפיסתי 60 יום, מינוס-פלוס, לפני תחילת המחלוקת, הגרסה שנמצאת על תפר זה תוכרז דה-פקטו כגרסה יציבה) ולאף אחד מהצדדים יהיה אסור לגעת בו. על זה יהיו סעיפים ותתי-סעיפים שיעלו לדיון פתוח. בניסוח טוב ועבודה יסודית אני מאמין ומקווה שזה לא יצטרך להגיע לפרלמנט וזה כבר יעבור במזנון. בסופו של יום, כולם מסכימים שזו בקשה סבירה, מה גם שזו המדיניות הנאכפת בפועל. אוסיף, לא ינתנו חריגות אלא באישור של בירוקרט.
לצערי, אין לי זמן לעבוד על זה, אני מעוניין שנרו יאיר, גנדלף, נעם דובב, Eldad, דגש חזק וGilgamesh, כל אחד בזמנו הפנוי - יתנדב לעזור בניסוח מוסכם, ראוי והוגן שיהיה מקובל על כלל העורכים.
בינתיים, צור דף טיוטה ותעדכן אותי. eli - שיחה 10:04, 4 בפברואר 2019 (IST)
לא. 60 יום זה הרבה מדי זמן. יש כאלו שרוצים שבועיים או שלוש – אני בגישה של חודש.
צריך להבהיר גם מה קורה במקרה של פרטים שנויים במחלוקת בערך חדש.
מה פירוש "הערך יוקפא"? אסור לעשות בו תיקוני שגיאות כתיב? — דגש 10:06, 4 בפברואר 2019 (IST)
לא, ברור שאפשר. הכוונה היא שאסור לשנות בו דברים הנוגעים למחלוקת שנתגלעה. נעם דובב - שיחה 10:09, 4 בפברואר 2019 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: בכוונה לא נגעתי בערך חדש כאן, זה בעייתי מעט. מציע לעלות את זה בהזדמנות אחרת (זה ציפור על העץ). כרגע נתמקד בעזרה ראשונה למקרים יומיומיים שמפעילים נדרשים לזה.
ערך יוקפא - כמובן לגבי הגרסה. תיקונים שלא קשורים לגרסה השנויה במחלוקץ - יתקבלו בברכה.
60 יום זה די סביר. בתוך ציר הזמן הזה נוצרים ו/או משתנים הרבה פריטים נוספים (למשל טפטופים בתקשורת על אישיות/פרשה אקטואלי/ת). eli - שיחה 10:13, 4 בפברואר 2019 (IST)

פרק הזמן לפיו תיקבע גרסה יציבה אמור לאפשר למי שעוקב אחרי הערך זמן מספיק לבדיקת העריכה. זה לא לוקח חודשיים. הקונצנזוס הקהילתי נע בין שבוע לשלוש שבועות. לטעמי - שבועיים. באשר להגדרת מלחמת עריכה, כבר במדיניות הקיימת היא מוגדרת רק כמצב בו הצדדים שבים ומשחזרים זה את זה. אם הם מנסים להגיע לגרסה מוסכמת ובדרך מבצעים שחזורים חלקיים, אני לא רואה בכך בעיה. לטעמי גם יש לקבוע (בניגוד למדיניות הרשמית הנוכחית) שכל עוד אין רוב בדף השיחה וגם המפעילים לא התערבו, אין הגבלה לשחזר לגרסה היציבה. אין ליצור תלות מיותרת בבקשות למפעילים, כי לעיתים קרובות הם לא מתערבים ואז כל דאלים גבר. בברכה, גנדלף - 10:40, 04/02/19

אני לא חושב שזה ראוי שערך יישאר עם פריט מידע שגוי, רק בגלל שהוא מצוי במחלוקת. למשל, אני כותב ערך על אישיות כלשהי, וקובע שהיא תומכת בצמחונות. בעוד יש פרסומים סותרים בנושא. העניין ואזכורו חשובים בפני עצמם לקביעת אופיה והלך רוחה של הדמות. אבל לא אפשרי בעיני שוויקיפדיה תציג מידע שגוי רק בגלל שאני כתבתי את הגרסה הראשונה ולא עברו עוד 60 ימים.
לכן אני מציע שתהיה תבנית של "מחלוקת" או של דרושה הבהרה בערך. ובמצב כזה אין בעיה שהערך יוקפא בנושאים השנויים במחלוקת לפרק זמן סביר כלשהו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:49, 4 בפברואר 2019 (IST)
לפני כמה שנים התחלנו לעבוד על טיוטת הצעה לפרלמנט, גילגמש, אני ואחרים. זו דרך חתחתים ארוכה ומסובכת, ולכן נוצר המצב שאין כמעט שום כלל מוסכם. הפסקנו בגלל מחסור בזמן, אבל צריך להמשיך משם. כמובן לא קבענו עבור הקהילה מהן התשובות הנכונות, רק עבדנו על ניסוחי השאלות. גם כאן, אין טעם להתווכח כרגע אם שבועיים או שלושה, נשמור כולנו את דעתנו להצבעה. כנ"ל לגבי כל פרט אחר. אפנה לגילגמש לראות היכן זה עומד מבחינתו. נרו יאירשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ט • 12:30, 4 בפברואר 2019 (IST)

שים לב[עריכת קוד מקור]

יש מלחמת עריכה בין המשתמשים Yonibayoni21575 וYakir134 בקשר לערך KinGaminG במהלכה מושחתים דפי משתמש ודפי שיחה, כדאי לטפל בעניין במהירות --שלום1234321שיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ט • די להתעטשות 14:24, 4 בפברואר 2019 (IST)

שלום1234321, הסבר בבקשה. eli - שיחה 14:28, 4 בפברואר 2019 (IST)
התכונתי למה שרשום בדף המשתמש ודף השיחה של המשתמש Yonibayoni21575 ולמי שרשמו את הדברים.--שלום1234321שיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ט • די להתעטשות 14:33, 4 בפברואר 2019 (IST)
לדעתי זאת סתם קשקשת בלתי מזיקה. אני לא נכנס לזה, אבל סביר להניח שמדובר בשני יריבים בעלי עניין. אם זה יתפתח ויהווה נזק למיזם, עדכן אותי. eli - שיחה 14:36, 4 בפברואר 2019 (IST)
בסדר גמור, אעקוב אחרי מה שמתרחש ביניהם. --שלום1234321שיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ט • די להתעטשות 14:40, 4 בפברואר 2019 (IST)

מיתוס עשרת האחוזים של המוח[עריכת קוד מקור]

שלום

הוספתי הערה לערך "מיתוס עשרת האחוזים של המוח" והחלטת למחוק אותה מסיבה לא ברורה.

ציינתי כי ד"ר ג'ון לורבר סיפק דוגמא למקרה מאוד מיוחד של תלמיד שלו שמוחו היה קטן באופן קיצוני כתוצאה ממחלה אך למרות זאת היה בעל תפקוד גבוהה ביותר.

שמדברים על המיתוס של עשרת האחוזים להתעלם מדוגמא זאת זה פשוט לחטוא לערך, הרי זה אחד מהבוראים הישירים של מיתוס זה, לא אמירה של איינשטיין ולא דברים אחרים אלא הסרט is your brain really necessary והממצאים של ד"ר ג'ון לורבר שהושרשו עמוק בתודעה.

אתה מוזמן לקרוא את הערך שלו בויקי באנגלית: https://en.wikipedia.org/wiki/John_Lorber

בברכה מורן

מורן פרץ דרור, שחזרתי לגרסתך. אני יכול רק להניח שנלחץ לי בטעות כשערכתי מהאייפון. עמך הסליחה. בוקר טוב. eli - שיחה 06:20, 5 בפברואר 2019 (IST)

הגנה על ויקיפדיה:בודק/בקשות לבדיקה[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי למה הגנת על הדף. מותר לאנונימיים להגיב שם ולא התקיימה שם פעילות מזיקה של אנונימיים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:28, 4 בפברואר 2019 (IST)

בוקר טוב יונה. ראה התייחסותי בדף הבקשות ממפעילים. דף הבקשות לבודקים לא נועד לדיון או להצבעות. לחברים ולחברות מותר להגיב במקצועיות ובענייניות, ומשכך מצאתי את תגובותיו של האנונימי כבלתי ענייניות ומתסיסות. סביר להניח שמדובר באחד מחברי הקהילה שמיטיב להסתיר את זהותו ולא לחשוף את עצמו. כך גם מנעתי גישה של אנונימיים לדף שיחתה של ציפי בתקופה זו עד למיצוי ההליכים המקצועיים. eli - שיחה 05:56, 5 בפברואר 2019 (IST)
מה שכתב עלי אלי לעיל אלו דמיונות ללא בסיס. אני מפרגן ליונה על מחאתו זו. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אנונימי יקר, אתה כל כך קנאי לפרטיותך, אל תשוש כל כך מהר להפר פרטיותם של אחרים. אמא של גולן - שיחה 15:42, 6 בפברואר 2019 (IST)
דעתך מכובדת ולדעתי אינני שש כך. אוסיף שמוטב היה שהייתי מנסח את המסר בדף הבודקים אחרת. הייתי עורך אם הדף היה נפתח והתוכן זמין לי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

קטגוריה:חיים כצמן[עריכת קוד מקור]

הי אלי. חבל שמחקת כבר את הקטגוריה. כפי שכתבתי במפורש בבקשה שלי בוק:במ, היה צריך לחכות יום או יומיים לפני המחיקה. כעת הערך הטרי לא מופיע יותר ברשימת הערכים החדשים, ופחות זוגות עיניים יבחנו אותו. זה באג ידוע ומאוד ותיק (עליו למדתי מאלדד): אם ערך נוצר בשם שגוי ומעבירים אותו לשם החדש, צריך לחכות יום או יומיים לפני שמוחקים את ההפניה השגויה שנותרה. תודה, Dovno - שיחה 19:27, 5 בפברואר 2019 (IST)

אוייש איזו אי הבנה. סברתי שכללת וכוונת לדף ערך בשם זה ולא לדף לקטגוריה. כעת אני מבולבל: למה צריך עוד עינים כשמדובר בקטגוריה? וטוב לדעת על הבאג. eli - שיחה 20:25, 5 בפברואר 2019 (IST)
אסביר אני. זו לא הייתה קטגוריה, אלא ערך שנכתב (בטעות) במרחב קטגוריה. עקב תקלה ידועה, אם מוחקים את הדף הראשון בו נוצר הערך, זה מסיר אותו מרשימת הערכים החדשים. לכן, אם מעבירים ערך טרי לשם אחר, יש לשמור ליום־יומיים את השם המקורי ורק אז למחוק. — דגש 21:30, 5 בפברואר 2019 (IST)

טרול שנחסם[עריכת קוד מקור]

"17:51, 5 בפברואר 2019 אלי גודין (שיחה | תרומות | חסימה) מחק את הדף קטגוריה:זמרי סול ישראלים (וק:במ: יצירת טרול שנחסם.)" אשמח לדעת מיהו אותו טרול חסום (אתה מוזמן לשלוח אלי מייל אם אתה רואה לנכון שלא לפרסם את זה כאן). מתייג גם את דגש חזק שמשום מה לא היה מרוצה מזה שלא מחקתי את כל הקטגוריות שהאנונימי יצר אלא רק את אלו שראיתי לנכון למחוק מחיקה מהירה. אני גם רוצה לציין שאם לא מדובר על טרול אלא על אנונימי שגם משחית, אם הקטגוריות האלה עומדים בכללים לקטגוריות אסור למחוק אותם מחיקה מהירה (כפי ששניכם ציינתם בפני במהלך השבוע האחרון) אלא לקיים דיון חשיבות לפני כן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:50, 6 בפברואר 2019 (IST)

משתמש:PI3459. — דגש 10:12, 6 בפברואר 2019 (IST)
תודה, להבא בסיבת החסימה נא לציין שמדובר במשתמש ולא רק את שמו שנראה כמו קוד לא מובן, למי שלא מכיר את הטרול הזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:17, 6 בפברואר 2019 (IST)
או קיי, מקובל. — דגש 10:30, 6 בפברואר 2019 (IST)

אופוריה (פירושונים)[עריכת קוד מקור]

ראיתי כי ביטלת את הפירוש אודות הסדרה האמריקאית? הראש - שיחה 22:39, 7 בפברואר 2019 (IST)

אם זה בגלל שלא שמעת על זה: https://en.wikipedia.org/wiki/Euphoria_(TV_series)
אני לא רואה טעם - במקרה הזה - לציין את המקבילה האמריקאית בלא שקיים עליה ערך. כן יש מקום לציין בקצרה בתיאור של הסדרה המקורית שהיא הופקה ל-hbo.‏ eli - שיחה 22:48, 7 בפברואר 2019 (IST)

זה כלל בדפי פירושונים? יש הרבה מקרים שבהם לפחות אחד הסעיפים לא בעל ערך. ויש ערך בויקיפדיה באנגלית. הראש - שיחה 19:34, 13 בפברואר 2019 (IST)

אות הערכה[עריכת קוד מקור]

כיוון שהבעתי ביקורת אודות התנהגותך בבירורים, אני מוכרח לציין כי התפעלתי לראות את הכרעתך במלחמה בערך סוציאליזם (מבלי להביע עמדה), התעקשותך על הגרסה היציבה על פי מדיניות הקהילה חרף תלונות המלינים ראויה להערכה, חסר תקנה :-)שיחה • ה' באדר א' ה'תשע"ט • 09:36, 10 בפברואר 2019 (IST)

התערבות[עריכת קוד מקור]

שלום לך מר אלי. רציתי לבקש את התערבותך בדיון שחל בערך "Everyday (שיר)". הדיון הוא על הורדת הסוגריים והמצב הוא כזה; שניים נגד הדבר ושלושה בעד. משתמש יוניון ג'ק "החליט" שאין צורך בדיון ופעל על דעת עצמו. (ככה לפחות זה נראה). זאת תוך יצירת הדף "Everyday (שיר של אריאנה גרנדה)".
אני אצטט את דבריו: "הדיון הזה מיותר. שם הערך הזה לא ישונה ל-Everyday". זאת לאחר שהדיון מצביע על כך ששם הערך דווקא כן ישונה ל-Everyday. אני אקווה כי אתה אולי תוכל להתערב ולהסביר לו שהוא לא זה שיחליט אם שם הערך ישונה ל-Everyday, או כל שם אחר. ישנה הצבעה והיא תקבע זאת. אני עייפתי מלהתעסק בדברי זוטות שכאלו. Hello513 - שיחה 22:33, 10 בפברואר 2019 (IST)

Everyday‎ הוא דף פירושונים. הדיון מיותר כי ממילא לא ניתן ליישם את ההצעה הנ"ל. ובדפי שיחה לא מקיימים הצבעות. יוניון ג'ק - שיחה 22:43, 10 בפברואר 2019 (IST)
אתה החלטת שאתה פותח את "Everyday‎" כדף פירושנים. זה לא היה כך עד לפני כמה דקות. עשה לעצמך טובה, מה שהיה פה לא יעבור על סדר היום. Hello513 - שיחה 22:44, 10 בפברואר 2019 (IST)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה: אני מתפלא מאוד מה גרם לו לעשות זאת, אך אני לא רואה את פעולתו כקביעת עובדות בשטח. הוא לא העביר את הערך לשם חדש אלא יצר דף הפנייה שלטעמו אמור להיות שם הערך. eli - שיחה 22:47, 10 בפברואר 2019 (IST)

עד אשר יוכרע הדיון אין צורך בשום דף ההפניה המדובר, שיועד עבור הערך. כל אשר נשאר הוא לחכות ולראות מה יעלה בגורל ההצבעה. Hello513 - שיחה 22:50, 10 בפברואר 2019 (IST)
בדפי שיחה לא מקיימים הצבעות. יוניון ג'ק - שיחה 22:51, 10 בפברואר 2019 (IST)
טעות שלי, אני רואה כאן בנוסף, שיצרת מדף הפנייה - שמתנהל עליו דיונים בימים אלה לגבי עתידו - פירושונים. לא עושים דבר כזה. על זה גופא מתנהל דיון. eli - שיחה 22:52, 10 בפברואר 2019 (IST)

נוה[עריכת קוד מקור]

נוה לא גרוש. 129.69.140.138 13:41, 12 בפברואר 2019 (IST)

התכונת לאפי נוה? (הערך האחרון שערכת)--שלום1234321שיחה • ז' באדר א' ה'תשע"ט • אם אני לא עונה תפסיקו להתעטש 13:43, 12 בפברואר 2019 (IST)
אני יודע שהוא נשוי מזה עשור. אינני יודע מה היה לפני הנישואין הנוכחיים. אם עוד מישהו מהחברים יודע שהוא לא גרוש פעמיים אז עריכתי תשוחזר. eli - שיחה 13:59, 12 בפברואר 2019 (IST)

סתיו שפיר[עריכת קוד מקור]

ראה: הוויכוח שם הוא בין שתי אפשרויות:

  • אפשרות אחת היא לחלק את הביוגרפיה שלה לשלוש פסקאות, ואז פסקה אחת היא ראשית חייה, פסקה שנייה היא המחאה החברתית ופסקה שלישית היא קריירה פוליטית
  • אפשרות שנייה היא לאגד את הכול בפסקה אחת "ביוגרפיה", ואז יש תתי פסקאות "המחאה החברתית" ו"קריירה פוליטית".

הגרסה שאליה שחזרת היא הכלאה מוזרה, ולא יציבה בעליל: כל חייה מוגדרים בפסקה אחת בשם ראשית חייה? דגש — 14:09, 12 בפברואר 2019 (IST)

התאמתי. eli - שיחה 14:15, 12 בפברואר 2019 (IST)

משתמש:Rivkmikel[עריכת קוד מקור]

תראה את העריכות האלו(לגבי בצלם), אני מתלבט אם מדובר בהשחתות.--לבריאות1234321שיחה • י"ט באדר א' ה'תשע"ט • 05:51, 24 בפברואר 2019 (IST)

שלום, אני מקבל פניות וגם איומים שתהיה פנייה לספק וכו' מכיוון שאני משנה ערכים, אבל אין לי שמץ של מושג על מה מדובר.[עריכת קוד מקור]

לא שיניתי שום דבר בערכים המדוברים ובוודאי לא השחתתי, אין לי קשר לעניין הזה 80.246.133.241 00:03, 26 בפברואר 2019 (IST)

מי שעשה את העריכות האלה ערך מטלפון סלולרי, ואתה התחברת ממחשב. חוץ מזה שהעריכות המדוברות נעשו לפני יותר מחודש (וגם אחת אחרי השנייה), כנראה שלקח זמן עד ששמו לב... מקווה שעזרתי.--שלום1234321שיחה • כ"א באדר א' ה'תשע"ט • אם אני לא עונה תפסיקו להתעטש 09:19, 26 בפברואר 2019 (IST)

העברה לטיוטה[עריכת קוד מקור]

היי, תוכל להעביר לי, בבקשה, את הכתוב בערך שנמחק התביעה היהודית מועידת השלום בפריז (1919) למרחב טיוטה על מנת שאוכל לקחת ממנו חומרים לערך אחר, ואז אבקש למחקו שוב? Shannen - שיחה 13:43, 3 במרץ 2019 (IST)

לבקשתך - טיוטה:התביעה היהודית מועידת השלום בפריז (1919). בהצלחה. eli - שיחה 14:10, 3 במרץ 2019 (IST)

קבלת הודעה על השחתה[עריכת קוד מקור]

שלום אלי,

קיבלתי הודעה, עליה אתה חתום, הטוענת כי השחתתי את הערך "מוסיקת טראנס". אין לי מושג על מה מדובר ולמה הגעת אלי.

תודה, דניאל 2.55.48.115 11:47, 4 במרץ 2019 (IST)

כבר רשמתי זאת פה (תציץ 2 פסקאות למעלה) וארשום זאת שוב, מי שעשה את העריכה הזאת ערך מטלפון סלולרי, ואתה התחברת ממחשב. חוץ מזה שהעריכה המדוברת נעשתה לפני יותר משנה... מקווה שעזרתי.--שלום1234321שיחה • כ"ז באדר א' ה'תשע"ט • אם אני לא עונה תפסיקו להתעטש 12:14, 4 במרץ 2019 (IST)

קיבלת כוכב![עריכת קוד מקור]

Administrator Barnstar Hires.png כוכב המפעילים
תודה על המחיקות של דפי השטויות ועל הטיפול במשחיתים. Face-smile.svgSteeve815‏ ○ שיחה 23:35, 5 במרץ 2019 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
אני שולחת ויקי אהבה כדי שיהיה כאן קצת יותר נעים. חושבת שפעילותך חשובה, טובה ומשמעותית. מאחלת לנו עוד עורכים כמוך. דריה - שיחה 19:45, 12 במרץ 2019 (IST)

יצירת ערך חדש[עריכת קוד מקור]

אלי שלום, אני עורך חדש, וזה הערך הראשון שאני כותב, איך אני יכול לדעת שהערך כתוב נכון לפני שאני שולח למרחב הערכים, זה חשוב לי מאוד ואני מעוניין להימנע מסירוב או מחיקה, מהן האפשרויות שלי? תודה מראש על תשובתך.Shaishai35 - שיחה 23:07, 14 במרץ 2019 (IST)

שי, האופציה העדיפה היא להעלות את הערך במרחב טיוטה או מרחב המשתמש (טיוטה:שם הדף/משתמש:שם המשתמש/שם הדף), ואז להעתיק את הקישור ([[טיוטה:שם הדף]]/[[משתמש:שם המשתמש/שם הדף]]) לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה או לדף השיחה של עורך ותיק (כגון אלי) ולבקש חוות דעת. תוכל גם לתייג משתמש ותיק בדף השיחה שלך או של הטיוטה כדי לבקש חוות דעת. בברכה, מכה"כשלח הודעה ל-013-28143 • ח' באדר ב' ה'תשע"ט • 12:18, 15 במרץ 2019 (IST)