ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון

ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)


תוכן עניינים

שדרוג תבנית קבוצת כדוריד[עריכת קוד מקור]

הפועל ראשון לציון
Hapoel rishon lezuon.jpg
סמל הפועל ראשון לציון
מידע כללי
אולם ביתי היכל נחלת יהודה (600 מושבים)
כינוי הפועל ראשון
בעלים עמי שדה ואיציק פרנקל
יושב ראש דודי פלח
מאמן עידן מימון
תארים
 אליפויות 17
 גביעים 14
תלבושת
מדי בית וחוץ של הפועל ראשון לציון
תלבושת בית
תלבושת חוץ

ראו תבנית:קבוצת כדוריד1 על בסיס תבנית:קבוצת כדורסל. בורה בורה - שיחה 05:42, 27 בנובמבר 2016 (IST)

Symbol support vote.svg בעד אך מה ההבדל עם תבנית קבוצת כדורסל? למה צריך תבניות שונות לכל ספורט קבוצתי? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:41, 27 בנובמבר 2016 (IST)
שאלה טובה. אתה לא זוכר שטרפדו את תבנית:קבוצת ספורט שכללה את כל ענפי הספורט עלי אדמות. אחת ההחלטות האומללות ביותר בתולדות ויקיפדיה. בורה בורה - שיחה 18:09, 27 בנובמבר 2016 (IST)
יונה ב., ולשאלתך, יש שינוי קל. קבוצת כדוריד עובדת עם סט תלבושות של כדורגל. בורה בורה - שיחה 19:07, 27 בנובמבר 2016 (IST)
כמה דברים:
 • "כיתוב סמל" ו"כיתוב תלבושת" - מיותר לגמרי. לשם מה צריך כיתוב עבור דברים שהם מובנים מאליהם? מה גם שכבר יש כותרות מובנות עבור התלבושות.
 • "צבעי תלבושת" - כפילות מיותרת. הרי קיים חלק יעודי בו מופיעה התלבושת.
 • צבעי תבנית וכותרות - עדיף צבע אחיד. אנחנו לא אתר אוהדים. זה אמנם מופיע בתבניות הכדורסל וההוקי, אך זו הייתה סוג של פשרה לאור ההתנגדות שהובעה בדיון אודות התבנית המאוחדת.
 • "תארים" - הקהילה הביעה התנגדות נחרצת לשימוש בפרמטרים כלשהם של תארים (תזכורת). נכון שההצבעה ההיא עסקה בתבנית הכדורגל, והיא לא מחייבת ענפי ספורט נוספים, אך היא ממחישה היטב לאן נושבת הרוח. אני לא חושב שיש הבדל במקרה הזה. עמרישיחה 01:46, 30 בנובמבר 2016 (IST)
 1. ככה זה בכל התבניות הקיימות והזהות. לפעמים יש צורך במלל מסביר, כגון "סמל הקבוצה החל מ-1974"
 2. לא מיותר. ראה למשל ראסינג פריז ששם אין את התלבושת אז נותנים את הצבעים
 3. ככה זה בתבנית כדורסל הוקי קרח וכל האחרות. רציתם בלי זה בכדורגל, לא מתערב. הניחו לתבניות אחרות
 4. התכוונת "קהילת אוהדי הכדורגל" שגוייסה "הביעה התנגדות". לא אכנס פה לדיון איך הערמת עלי בהצבעה זו ונפלתי בפח. אלה מים שעברו בנהר. קיבלתי את הדין שם ואפילו הסרתי בבוט מהערכים את השדות. אבל שוב, ככה זה בכל שאר 7-8 התבניות האחרות וחשוב לציין שהמידע הזה קיים היום בתבניות בערכים. לא רואה סיבה לא לשמר אותו. אין כאן את הבעיתיות שתוארה בקבוצות כדורגל בנושא זה.
 5. אני מזכיר לך שהיה לנו דיון ענייני, ארוך ופרטני בשיחת תבנית:קבוצת פוטבול. אם תקרא תראה שדנו בכל השדות ונעניתי לרוב אם לא לכל הבקשות שלך! מבחינתי זו תבנית הבסיס עליה בניתי ועדיין בונה את התבניות הבאות שהן בעצם זהות. קשה לי להבין מדוע אחרי שסכמנו בהדדיות את הפורמט, אתה חוזר ומעלה טיעונים אלה שוב. בורה בורה - שיחה 05:44, 30 בנובמבר 2016 (IST)
 1. המלל שאתה מדבר עליו לא מקובל בערכי ספורט והוא לא נחוץ. אם יש צורך, מוסיפים פסקה עם היסטוריית הסמלים. ראה למשל בבית"ר ירושלים#סמל המנורה או קליבלנד קאבלירס#סמל הקבוצה. בכל מקרה, אם יש חשש כבד שרוב השימושים של פרמטר שכזה יהיו לציין את הדבר המובן מאליו, אזי שהפרמטר בעייתי ולא נחוץ. הכיתוב בנוגע לתלבושת אחד המיותרים בהיסטוריה.
 2. יש לי רעיון מבריק! אם אין תלבושת, אפשר פשוט להוסיף אותה.
 3. לא "רציני בלי כדורגל". רצינו שזה לא יופיע בכלל, והמצב הנוכחי הוא סוג של פשרה. אל תנסה להוסיף בדלת האחורית דברים שהובעה להם התנגדות.
 4. תדע לקבל את התבוסה בכבוד מבלי ליילל. הרי היה ברור שאלמלא אתה, הדיון היה מסתיים לאחר מספר ימים ולא נמרח על פני חצי שנה, ובטח שלא הייתה נפתחת הצבעה. אם היית סופר את המשתמשים שהביעו את דעתם בדיונים השונים, ולא רק את אלה שהביעו את דעתם בדיון ההוא באולם התבניות, היית יכול להעריך שאין שום טעם בהצבעה, ושברור מראש איזה צד "ינצח". תהיה בטוח שאם היינו מגייסים מצביעים כפי שטענת, כמות המצביעים הייתה כפולה ומכופלת, אבל כאמור התוצאה הייתה ידועה מראש. יש לי עוד המון מה לכתוב על כל הסאגה הזאת, אבל אני אבחר לנצל את זמני היקר בדרכים אחרות.
  על כל פנים, רוב הטיעונים שהועלו בהצבעה תקפים לכל ענפי הספורט. הטיעון "המידיע כבר קיים" הועלה בדיון ההוא ולא התקבל. תבנית הפוטבול משמשת בעיקר קבוצות מליגת ה-NFL, ובמקרה של הליגה הזאת, החשש לשימושים בעייתיים של פרמטר התארים לא קיימים. צבעי הכותרות והכיתובים לא הופיעו בתבנית שהוצגה שם. עמרישיחה 22:12, 3 בדצמבר 2016 (IST)
תבוסה? אתה עברת על כל כלל אפשרי בהצבעה הזו. קודם משכת אותי באף שבוע עם כל מיני דיונים הזויים על הפתיח. בזמן הזה לא הסכמת ל"גלות" את הטיעונים שלך אבל ארגנת את הכוחות להצבעה. ביקשתי ממך לאפשר לי להתייעץ עם שני משתמשים אחרי הצגת הטיעונים שלך, אבל אתה רצת ופתחת מיידית את ההצבעה. ("אני מתייג את משתמש:Yuri שהעיר לי בהצבעת המחלוקת הקודמת על חוסר פתיח הולם. פתיח שלא אומר כלום "כדי להיות נייטרלי" אינו פתיח הולם. נשמע מה דעתו. אני לא מבין למה החוסר בפתיח משביע רצון לטעמך עוצר אותך עם הטיעונים. בכל מקרה, לפני פתיחת ההצבעה אני רוצה לזמן שני תומכים מהמחנה התומך בהשארת השדות לעבור על הטיעונים וכמובן גם אתה מוזמן לעשות כך. אז הצג את הטיעונים לחיסכון בזמן. בורה בורה - שיחה 21:10, 11 בנובמבר 2016 (IST)") כתוב במפורש בכללים "אין להצביע לפני פתיחת ההצבעה ואין לפתוח את ההצבעה עד אשר חלפו 72 שעות מהצגת טיעוני הצדדים. בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה אין להוסיף או לגרוע מאופציות ההצבעה שסוכמו על ידי הצדדים ללא הסכמתם, אלא אם כן הבורר אישר את השינוי." אתה כמובן לא חיכית ורצת ופתחת את ההצבעה מיידית. תוך דקות נוצר מומנטום שכבר לא ניתן היה לעצור ואפילו משתמשים שתמכו בהצעה המקורית נבהלו ולא הצביעו. ומשכך מצביעים נוספים הצטרפו לרוב. יכולתי לבקש מההתחלה את פסילת ההצבעות האלה ולבקש הצבעה שעומדת בכללים, אבל לא עשיתי כך. טעות שלי. אבל לבוא עכשיו ולהביא את ההצבעה המכורה הזו בתור תקדים לעתיד - לא יעלה על הדעת. לא התייחסת לטיעון המרכזי שלי. היה דיון, סכמנו על שדות, למה אתה עכשיו חוזר בך? אתה רוצה לפתוח סיכומים מהעבר גם על "תבניות כדורגל"? זה לא עובד כך. בורה בורה - שיחה 06:28, 4 בדצמבר 2016 (IST)
לדעתי הנימוקים שהביאו למחיקת התארים בכדורגל לא תקפים לענפים אחרים. בכדורגל עברו המון מפעלים לאורך השנים, חשובים יותר וחשובים פחות, הם החליפו שמות ופורמטים, ואפשר להבין את מי שאומר שקשה מאד לעקוב ולתחזק דבר כזה בתוך תבנית, ומה נכניס ומה לא, וכו'... בענפים אחרים זה לא המצב, בדרך כלל יש שניים או מקסימום שלושה תארים חשובים שגם נשארים קבועים לאורך השנים. אין מניעה להתשמש בהם, והם קלים מאד לתחזוק - כולה שניים או שלושה עדכונים לשנה. אני עושה את זה בענף שאני אוהב ואין עם זה שום בעייה, לא הייתי משליך את הבעיות של הכדורגל על ענף אחר. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 07:53, 4 בדצמבר 2016 (IST)
בורה, אתה לא שה תמים. התעקשת שההצבעה תכלול פתיח שהיה מוטה לגמרי לטובת העמדה שלך, ודחית את ההצעות שלי לפתיח נייטרלי, כך שאתה האחראי למשיכה הזאת. מה גם שהפתיח שיורי הציע היה פחות או יותר זהה לשלי ומיד אישרתי אותו, ולך באותה העת כבר לא הייתה בריר אלא גם כן לקבל אותו, למרות שאני הצעתי משהו דומה מאוד. לגבי מועד הצגת העמדה - מה זה בכלל משנה? הרי יכולתי להוסיף את העמדה שלי בדיוק באותה העת (כשבוע אחריך), גם מבלי "למשוך אותך באף", כך שמה שאתה מתאר תלוש מהמציאות. בכל מקרה, אני מבטיח לך שגם אם הייתי משאיר ריק את השטח שיועד להצגת העמדה שלי, התוצאה של ההצבעה לא הייתה משתנה. יכולת לדעת את זה בעצמך אילו היית בודק כמה משתמשים בכללי הביעו את התנגדותם לפרמטר ולא רק את אלה שהשתתפו בדיון באולם התבניות. בנוגע לפתיחת הההצעה בטרם עברו 72 שעות - אני מודה שלא הכרתי את הכלל הזה, למרות שהוא כתוב בדף ההצבעה. היית יכול לשחזר אותי ולעצור את ההצבעה, אבל עצם העובדה שלא עשית זאת והצבעת, היא הבעיה שלך.
בנוגע ל"טיעון המרכזי", כפי שכבר ציינתי למעלה, הדיון ההוא לא עסק בצבעי כותרות ובכיתובים. בנוגע לתארים, ראה להלן.
Tdunsky, אני לגמרי מסכים איתך. שים לב שלא ביקשתי למחוק את הפרמטר מתבניות הפוטבול וההוקי. שתי התבניות משמשות בעיקר ערכים על קבוצות מליגות ה-NFL וה-NHL (היתר זניח לטעמי), שם עניין התארים מוגדר מאוד, ואין פוטנציאל לטעויות כפי שקיים בענף הכדורגל. לעומת זאת, כדוריד וכדורמים הם מקרים כלליים מדי, ואין דומיננטיות של ליגה מסויימת, כפי שקיים בשתי הליגות האחרות, כך שהפוטנציאל לבעיות קיים בדיוק באותה המידה בו הוא קיים בענפי הכדורגל. בקיצור, אם התבנית מיועדת לליגות מאוד מסויימות אפשר למצוא דרך להכליל את הפרמטר, אולם כאשר מדובר בתבנית כללית נוצרת בעיה. עמרישיחה 01:58, 6 בדצמבר 2016 (IST)
עמרי, ודאי ששדות הצבעים היו שם מאז הסיכום אתך. ראה אפילו גירסה זו של יצירת התבנית בת כמעט כשנה. וראה למשל אריזונה קרדינלס. כל מה שאני מבקש זה להצמד למה שסוכם בין שנינו בדיון המכונן בשיחת תבנית:קבוצת פוטבול, לא יותר לא פחות ואל תפתח את זה מחדש. ארבעת השדות האלו היו שם, וכמו שדנסקי אמר, אין סיבה להוריד בגלל שבגדורגל זה מסובך לדעתכם. אין שום בעיה בכדוריד או כדורמים מעבר לכדורסל או הוקי קרח או בייזבול. נייזזבול משחקים בהרבה מדינות. בורה בורה - שיחה 00:04, 7 בדצמבר 2016 (IST)
הסיכום ההוא תקף אך ורק לגבי התבנית ההיא, ומה שנכון לגבי תבנית אחת לאו דווקא נכון לגבי תבנית אחרת. כמו כן, עצם העובדה שלא הערתי הערה לגבי פרמטר מסויים (הכיתובים), לא אומרת שהסכמתי עם זה. פשוט לא שמתי לב. בכל מקרה, לא זכור לי שחתמתי איתך על חוזה, ויש לי את הזכות תמיד לשנות את דעתי. זה לגיטימי ביותר ואין פה חוקים של "נגעת נסעת". מה שרלוונטי בעיקר זה הדיון על התבנית המאוחדת.
בנוגע לתארים - דשנו בעניין הזה קרוב לחצי שנה. מה פתאום נזכרת לשלוף מהבוידעם את הנימוק על ה"סיכום" הזה דווקא עכשיו? זה די מגוחך בעיני. על כל פנים, כפי שכתבתי לעיל, כמעט כל הבעיות שהוזכרו בדיון על תבנית הכדורגל רלוונטיות לכל תבנית שעוסק בענף ספורט שאינו בולט בצורה קיצונית במדינה אחת. זו עובדה שאי אפשר להתווכח עליה. אם תרצה, אני אתייג משתמשים שהשתתפו בדיונים הקודמים כדי שיחוו את דעתם, אבל אתה יכול לנחש מה תהיה התוצאה הסופית, כך שחבל על הזמן של כולנו. אני סבור שתבניות ספורט שמיועדות בעיקר לקבוצות מהליגות בצפון אמריקה ישתמשו בתבנית המבוססת על תבנית:קבוצת כדורסל, בעוד שהיתר יקבלו תבנית הדומה לתבנית:קבוצת כדורגל שהיא כללית יותר (יוצא הדופן הוא ענף הכדורסל שנמצא באמצע, אבל אני יכול לחיות עם המצב הנוכחי בינתיים). עמרישיחה 01:58, 8 בדצמבר 2016 (IST)
אתה עצמך כותב "מה שנכון לגבי תבנית אחת לאו דווקא נכון לגבי תבנית אחרת". מעניין שהסיכום ההוא תקף רק לגבי התבנית ההיא, אבל המחלוקת בעניין תבנית הכדורגל כן משליכה לכאן... אתה הולך לפי איך שנוח לכאן. נושא התארים תקף לכדורגל בלבד ולא רק אני אומר לך את זה. רק שם יש בעיות לכאורה. גם בתבנית הכדוריד כרגע יש תארים ומשום מה מעולם לא נטפלת אליהם עד עכשיו. כרגע אתה בדעת יחיד מול שלושה תומכים וההפרדה שלך בין קבוצות אמריקאיות לקבוצות אחרות היא ממש לא לעניין. אין שום הבדל. בורה בורה - שיחה 06:52, 8 בדצמבר 2016 (IST)
"דעת יחיד"...הצחקת אותי. אף אחד מהנימוקים שהועלו לא עסק בכדורגל באופן ספציפי. לגבי "מה שנכון לגבי תבנית אחת לאו דווקא נכון לגבי תבנית אחרת" - אכן כן, ובמקרה של הפרמטר הזה הוא נכון לגבי התבנית הזאת גם כן. אתייג פה כמה מהמתנגדים בדיון הקודם כדי לבדוק האם ההתנגדות גם תקפה גם לתבניות האלה: הגמל התימני, Sebastian27, Segal, רועי ביטון, Botend, סאבעלוטודו - הצבעתם נגד פרמטרים של תארים בתבנית הכדורגל. האם ההתנגדות שלכם תקפה גם לגבי ענפי הספורט הללו או שיש לדעתכם מקום להחריג אותם? אני אישית לא רואה שום הבדל. בכדורגל אמנם המצב מסובך יותר, אבל הפוטנציאל לבעיות קיים גם כאן. עמרישיחה 00:50, 11 בדצמבר 2016 (IST)
מסכים עם עמרי בעניין הזה. לא רואה כאן הבדל משמעותי שמקים צורך להחריג ענף כזה או אחר. איתי - שיחה 13:14, 11 בדצמבר 2016 (IST)
גם אני מסכים עם עמרי. בשביל רשימת התארים יש פסקת תארים, ובערכים דלילים כמו אלה של קבוצות הכדוריד זה אפילו ברור יותר שאין צורך לדחוף את כל הערך לתוך התבנית. Sebastian27 - שיחה 22:57, 11 בדצמבר 2016 (IST)
למה אי אפשר דיון ענייני? אני רואה למשל שבוויקיפדיה באנגלית אין תארים גם בכדוריד. אותי מעניין למה. סאבעלוטודו - שיחה 09:33, 12 בדצמבר 2016 (IST)
פעם אחר פעם אחר פעם, בורה בורה מביא לדיונים שלא נעים לקרוא. לא מבין איך אף אחד עוד לא עצר את ההתנהגות הבוטה והלא מתאימה הזו לוויקיפדיה.
אני לא חושב שיש צורך לציין - אינני רואה מקום לשים תארים בתבניות של קבוצות מענפי ספורט שונים מכדורגל. YemeniteCamel - שיחה 14:38, 12 בדצמבר 2016 (IST)
עמרי, שוב "הגיוסים" לצד אחד... זה כבר נהיה צחוק מהעבודה. למה למשל לא תייגת את משתמש:MathKnight שהיה בדיון הקודם בדעה אחרת? או את שאר הארבעה שהיו בדעה אחרת ממך? אין שום ערך לדיונים כאלה כשאתה חוזר לשיטות של לפני חמש שנים. בורה בורה - שיחה 07:28, 15 בדצמבר 2016 (IST)
מה הקשר? תנסה להתעמק במה שכתבתי לעיל. הנה הסבר בכל מקרה: טענת שאין בעיה עם כדוריד וכדורמים, ואני לעומת זאת טענתי שהובעה לכך התנגדות גדולה מכיוון שהנימוקים בדיון הקודם לא עסקו ספציפית בכדורגל (חרף העובדה שהדיון עצמו עסק בתבנית מענף ספורט מסויים). מכיוון שזה עדיין לא שכנע אותך שההתנגדות תקפה גם למקרה הזה, תייגתי בצורה מדגמית כמה מהמתנגדים כדי להוכיח זאת. התגובות שלהם לא הפתיעו (אגב, מותר לתייג משתמשים בעלי עניין בתחום מסויים ומותר לתייג משתמשים מדיונים קודמים. הייתי למשל יכול לתייג את כל מי שאי פעם הביע את דעתו באחד הדיונים הקודמים, אבל אתה כבר יכול לנחש מה תהיה התוצאה הסופית). אתה ממחזר דיונים ומנסה בשיטת מצליח להעביר פרמטרים שאתה יודע שהובעה להם התנגדות גדולה, בתקווה שאף אחד לא ישים לב. הגישה הזאת די עקומה לטעמי. הרי נניח שזה יצליח לך - לא באמת תהיה בעיה לקיים דיון חוזר ולבטל את ההחלטה, ככה שחבל על הזמן של כולנו. עמרישיחה 22:02, 17 בדצמבר 2016 (IST)
עמרי, אז אני אסביר מה הקשר. כל הדיונים וההצבעות האלה הם מעוטי משתתפים. לך יש "רוב אוטומטי" מאנשי הכדורגל שהם איזה 5-6 וכולכם רואים את התבניות בדרך שלכם בלבד. אז ברגע שאתה מערב אותם בדיון, נוצר "מיסוך דעות" כי כולכם חושבים אותו בלוק. זה לא שלילי אבל זה יוצר דיון לא הומוגני. עובדה שיש היום 4-5 תבניות עם הפירוט הזה ורק אחת ללא. אז כנראה יש הגיון בכך שזה רק בכדורגל. הנה בא משתמש:Tdunsky שהיה בר-פלוגתא חריף שלי בתבנית קבוצת ספורט ואומר מה שאני אומר בדיוק. יש כדורגל ויש שאר העולם, ואי אפשר לכפות את כללי הכדורגל על האחרים. עובדה שלא עשית זאת בכדורסל, הוקי קרח והאחרים. בורה בורה - שיחה 22:44, 18 בדצמבר 2016 (IST)
משתמש:Tomtom, ראיתי שעדכנת היום כמה אליפויות אזוריות בתבניות קבוצות פוטבול. מה דעתך על נחיצות שדות אלה? בורה בורה - שיחה 03:45, 19 בדצמבר 2016 (IST)

שדרוג תבנית קבוצת כדורמים[עריכת קוד מקור]

הפועל גבעת חיים איחוד
Hapoel givat haim.jpg
מידע כללי
שנת ייסוד 1963
אולם ביתי בריכת קיבוץ גבעת חיים (300 מושבים)

ראו תבנית:קבוצת כדורמים על בסיס תבנית:קבוצת כדורסל. בורה בורה - שיחה 19:13, 27 בנובמבר 2016 (IST)

ראה פסקה לעיל. עמרישיחה 01:46, 30 בנובמבר 2016 (IST)

תבנית סרטון חיצוני[עריכת קוד מקור]

היי. מה אתם חושבים על הרעיון ליצור תבנית:סרטון חיצוני (Template:External media)? דוג'רית - שיחה 23:05, 5 בדצמבר 2016 (IST)

בהחלט. כבר חשבתי על זה. כולל הודעה סטנדרטית כשאין תרגום לבדוקי אוטומטית והלאה עם קישור ליצירת תרגום, ובמידה ויש תרגום - הודעה אחידה על איך משתמשים בו, משהו של מילה או שתיים עם מונחון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:49, 6 בדצמבר 2016 (IST)
נא להכין דוגמה. בורה בורה - שיחה 07:31, 8 בדצמבר 2016 (IST)
סליחה על האיחור (לא ראיתי הודעה על הדיון ברשימת מעקב). אני אמורה להכין דוגמה? כי אין לי מושג איך. בתבנית האנגלית אפשר לראות דוגמה (אם זו הייתה הכוונה). תודה. דוג'רית - שיחה 09:10, 15 בדצמבר 2016 (IST)
לוקח את המילים שלי בחזרה. הבנתי קודם משהו אחר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:31, 15 בדצמבר 2016 (IST)
דוג'רית, האם זה כמו ההצעה בפיסקה #תבנית:סרטון קצת למטה? בורה בורה - שיחה 05:46, 6 בינואר 2017 (IST)
לא בורה בורה. הכוונה היא שאם למשל יש לך בערך תמונה של אדם מסוים, תוכל להציב מתחת לתמונה (אבל בתוך המסגרת שלה) קישור לסרטון חיצוני שעוסק בו (עם אייקון של וידאו שמסמן שאותו קישור מוביל לסרטון). ראיתי את זה בוויקיפדיה האנגלית ומצאתי את זה תורם. דוג'רית - שיחה 11:24, 6 בינואר 2017 (IST)
דוג'רית, תוכלי להראות לי ערך עם פטנט כזה באנגלי? בורה בורה - שיחה 16:11, 6 בינואר 2017 (IST)
כן. למשל בערך האבולוציה של הדג (Evolution of fish) - אם תבצע חיפוש על המושג External video - אתה תגיע לתמונה המציגה את הלסתות של הדג - ומתחתיה (באותה המסגרת) יש קישורים לסרטוני וידאו שמרחיבים בדיוק באותו העניין. דוג'רית - שיחה 16:35, 6 בינואר 2017 (IST)
זה לא מה שאת שואלת ב#בקשת עזרה בתבנית:רשימת מדיה? בורה בורה - שיחה 18:09, 6 בינואר 2017 (IST)
בורה בורה, לא - זה משהו אחר לגמרי (סליחה על העיכוב במענה. לא קיבלתי נוטיפיקציה ברשימת המעקב). דוג'רית - שיחה 20:16, 17 בינואר 2017 (IST)

תבנית:אנטישמיות[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אנטישמיות בורה בורה - שיחה 05:25, 6 בינואר 2017 (IST)

{{ויקיפדיות}}[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להוסיף ויקיפדיות ב"שפות יהודיות" לתבנית זו, גם אם הם קטנים. (ראו כאן.) המטרה העיקרית של זה היא לפרסם קיומם-במיוחד קיומו של ויקיפדיה בג'ודיאו-אספאניול למשתמשים בוויקיפדיה בעברית. תודה. StevenJ81 (שיחה) • י"ד בכסלו ה'תשע"ז • 21:11, 13 בדצמבר 2016 (IST)

כל עוד לא תהיה מחלוקת אלו שפות יכנסו לשם ואילו לא, אין לי התנגדות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:47, 14 בדצמבר 2016 (IST)
נגד. לא נמסרה סיבה ראויה בעיני. ‏«kotz» «שיחה» 09:53, 14 בדצמבר 2016 (IST)

@יונה בנדלאק: השפות להיכלל הן עברית, יידיש וג'ודיאו-אספאניול — ולא אחרים.
@kotz: אנחנו צריכים עוד תורמים בויקיפדיה בלאדינו. אני מקווה שאם יש תורמים כאן שמדברים ג'ודיאו-אספאניול, הם עשויים להיות מוכנים לבוא לוויקיפדיה בלאדינו ולתרום לפחות קצת. אני מנסה לפרסם, וזה יהיה רק "כלי" אחד. אני מאוד אשמח לקחת הצעות אחרות. StevenJ81 (שיחה) • כ' בכסלו ה'תשע"ז • 20:14, 19 בדצמבר 2016 (IST)

ומה עם הויקיפדיה התימנית? וויקיפדיה געז? וויקיפדיה איסלנדית? כולם צריכים עוד תורמים. אני לא חושב שתבנית זו צריכה לשמש לפרסומות. ‏«kotz» «שיחה» 23:58, 19 בדצמבר 2016 (IST)
@kotz: רק כי (א) זאת שפה יהודית, (ב) אולי יש משתמשים כאן שמדברים ג'ודיאו-אספאניול, יותר מוויקיפדיות אחרות, חוץ מ-tr:
StevenJ81 (שיחה) • כ' בכסלו ה'תשע"ז • 00:36, 20 בדצמבר 2016 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד הוספה.--‏Mikey641שיחה 13:50, 20 בדצמבר 2016 (IST)

סדרת מופעי היאבקות שלם וצפה[עריכת קוד מקור]

רסלמניה
Wrestlemania Neutral Logo.svg
הלוגו הרשמי של רסלמניה
נוצר על ידי וינס מקמהן
ארגונים WWE
סמל מסחרי (2003-2011; 2017-היום) RAW
(2003-2011; 2017-היום) SmackDown
(2007-2009) ECW
אירוע ראשון רסלמניה I
גימיק אירוע הדגל של ה-WWE

לדעתי יש ליצור את תבנית:סדרת מופעי היאבקות שלם וצפה כמוצע בטיוטה להלן, משום ש...

טיוטת תבנית [סדרת מופעי היאבקות שלם וצפה][עריכת קוד מקור]

שם, תמונה, כיתוב, שמות אחרים, כינויים, נוצר על ידי, ארגונים, סמל מסחרי, אירוע ראשון, אירוע אחרון, גימיק וקרב מאופיין.

 • הצורך בתבנית זו היא למען שיפור ויעול ענף ההיאבקות המקצועית בויקיפדיה העברית. אם מדובר מבחינת עיצוב ויצירת יופי בערכים של מופעי היאבקות של ארגונים שונים (ובפרט של ארגון ה-WWE) וגם זה ענף שאני יכול מאוד לתרום בערכים שונים, רבים ומגוונים שארצה לפתוח בעתיד וכחלק מעבודה זו, אני אצטרך את אישורכם לפתיחת תבנית זו ואשמח מאוד אם תיצרו אותו למען פעילות עתידית שלי בערכים הקשורים לענף זה.
תוכל להפנות לערך האנגלי של התבנית כדי שנראה אם יש עוד שדות נחוצים. מי עוד פה עוסק בערכים אלה? חשוב לשמוע עוד דעות של מבינים. הוספתי דוגמה שיוכלו לראות. עדיין לא מחווה דעה על התבבנית אבל היא כתובה בתקן מיושן. עבוד עם משתמש:Mikey641 לשדרג אותה. בורה בורה - שיחה 01:48, 16 בדצמבר 2016 (IST)
תבדוק WrestleMania ו-Royal Rumble לדוגמא, זה לבינתיים... אך בהמשך רק שתדעו שארצה גם ליצור תבנית בשם "מופע היאבקות" ששם ההגדרות טיפה שונות אך יעזרו לי ליצור ערכים שיכללו לדוגמא מופע ההיאבקות שהוא גם נחשב "מופע היאבקות שלם וצפה" משנה מסויימת, זה התכנון לעתיד, אך לבינתיים קודם כל נעסוק בפתיחת תבנית זו. Meitar95 - שיחה 02:07, 16 בדצמבר 2016 (IST)
אז זהו, שלא יוצרים מספר עותקים של תבניות כמעט זהות. רכז את כל הפרמטרים שצריך וצור תבנית אחת שתתאים לכולן. בורה בורה - שיחה 02:36, 16 בדצמבר 2016 (IST)
אני חושבת שיש מקום לתבנית עבור מופעי היאבקות מקצוענית. אלו הדוגמאות שמיתר נתן: רסלמניה (WrestleMania) ורויאל ראמבל (Royal Rumble). דוג'רית - שיחה 06:31, 16 בדצמבר 2016 (IST)
בורה בורה אני מבקש ממך לבדוק בבקשה בויקיפדיה באנגלית את הערכים WrestleMania ו-WrestleMania אחת (או אפילו עד המספר 33) אתה תראה שיש מספר פרמטרים שונים בתבניות, המושג "רסלמניה" הוא כללי והוא השורש ליצירותו של תת תבנית כמו זו שהצגתי בתגובתי הקודמת, התבנית שאנו דנים עליה היא העיקר ומה שתביא ליצירת תת תבנית שתביא ליצירת ערכים משנים מסויימות, זה התכנון שלי לעתיד, תנסה להכנס לראש שלי Meitar95 - שיחה 22:29, 16 בדצמבר 2016 (IST)
אני לא מבין גדול בנושא אבל אני כן מבין בתבניות. ההבדלים שאתה מציין הם דקים וכבר יצרנו תבנית משותפת לערכים עם מרחק רב יותר בתכנים. ראה למשל תבנית:מבנה. בורה בורה - שיחה 03:31, 18 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד - זוהי תבנית שכנראה תתאים לוויקיפדיה האנגלית ולא לנו כי אין ערכים כאלה. תודה, BDaniel - שיחה 14:39, 27 בדצמבר 2016 (IST)
האם יש ערכים כאלו? לפי דעתי שאין ולכן אין צורך בתבנית לפי דעתי ‏Haim123 (שיחה | תרומות | מונה)‏ 21:30, 29 בדצמבר 2016 (IST)

שליטי טיגראי[עריכת קוד מקור]

שיניתי את השם של תבנית:שליטי טיגראי לשם תבנית:שליטי תיגראי, בהתאם להסבות של בוט ההסבות. ראיתי שבורה בורה מחק לפחות פעם אחת [1] ? נראה לי שצריך או להוסיף את התבנית לערכים המתאימים או למחוק אותה. ‏«kotz» «שיחה» 19:05, 17 בדצמבר 2016 (IST)

יש ערכים כמו השושלת הטיגראינית וטיגראינים או טיגראי המרכזית. אני מבין שזה השם הנכון ולכן יש לכתוב ב"ט'" ולא ב"ת'". אני לא בטוח היכן המקום הנכון לדיון, זה לא עניין של תבנית, התבנית תתאים עצמה ללשון. משתמש:Eldad? בורה בורה - שיחה 03:29, 18 בדצמבר 2016 (IST)

ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/ארכיון 35#טיגראי, תגראי --> תיגראי‏«kotz» «שיחה» 09:16, 18 בדצמבר 2016 (IST)

בורה, אני מכיר את עניין ה-ת' וה-ט' בהקשר הזה. אני מעריך שיש לכתוב את השמות האלה ב-ת' במקום ב-ט', אבל לא התעמקתי די בגעז ובשפות אתיופיה, כך שאמנע מלייעץ בתחום הזה, שמא אֶטעה ואַטעה. אלדדשיחה 09:48, 18 בדצמבר 2016 (IST)
מסתבר שאת ההחלפה הזו דווקא אני יזמתי... רק לא ברור למה עדיין נותרו ערכים עם "ט'" כמו השושלת הטיגראינית. בורה בורה - שיחה 11:02, 18 בדצמבר 2016 (IST)

כתב מוקטן לכותרות בתבנית:מנהיג1[עריכת קוד מקור]

תבנית:תפקיד מנהיג ותבנית:שושלת יוצרות כותרות משנה בתבנית:מנהיג1. כיום הכותרות נוגדרות עם תבנית כתב מוקטן מה שגורם לגופן הכותרת להיות קטן או שווה לגופן התוכן, מה שאינו מקובל. מציע להוריד את תבנית כתב מוקטן שמקטינה את הכותרות כדי שהכותרות יהיו בגודל כתב רגיל. בורה בורה - שיחה 22:31, 18 בדצמבר 2016 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד חזק--‏Mikey641שיחה 12:58, 23 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד אסף (Sokuya) - שיחה 13:01, 23 בדצמבר 2016 (IST)

ויקינתונים - זכר או נקבה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת יחידה:PropertyLink בורה בורה - שיחה

תבנית:סרטון[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית:סרטון עבור אופציות שקיימות בסרטונים. ישנם פרמטרים כמו פרמטר start ופרמטר end להגבלה זמן התחלה וזמן סוף ופרמטר thumbtime שקובע איזה פריים בסרטון יהיה מוצג כפריים הראשי. יש גם את הפרמטר inline. לא כל כך ברור מה תפקידו. כמו שרואים משמאל זה אפשרי אם יודעים את הפרמטרים אבל לדעתי עדיף תבנית פשוטה בעברית שתכסה את האפשרויות. אפשר למשל להשתמש בפריים אחד מתוך סרטון, קובעים את ה-start, וה-end לאותו מספר. אולי גם להוסיף הסבר או הפנייה לאופציית הוספת כתוביות בעברית. Geagea - שיחה 08:53, 24 בדצמבר 2016 (IST)

האם {{מדיה}} לא אמורה לשמש לסרטונים? אם כן, אולי צריך להסב אותה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:20, 25 בדצמבר 2016 (IST)
יש את תבנית:יוטיוב שכבר מכילה את כל האופציות האלה. בורה בורה - שיחה 11:23, 25 בדצמבר 2016 (IST)
לפי מה שאני רואה {{מדיה}} מטפלת בשמע ולא כוללת את האופציות שציינתי. ואם אני מבין נכון {{יוטיוב}} היא עבור קישורים חיצוניים עבור סרטוני יוטיוב. לא עבור סרטונים ממיזם וידאו חדשות 2 למשל. שני הקבצים שמשמאלי הן אותו קובץ תוך שימוש בפרמטרים start ו-end בראשונה ו-thumbtime בשנייה. ישנם פרמטרים נוספים. Geagea - שיחה 12:12, 25 בדצמבר 2016 (IST)
Geagea אתה צריך לפנות למישהו כמו משתמש:Mikey641 או מבין אחר שייצור לך את התבנית. לעניות דעתי {{יוטיוב}} בשינויים קלים יכולה לספק את הסחורה ולא צריך תבנית חדשה. בורה בורה - שיחה 05:31, 6 בינואר 2017 (IST)
תבנית יוטיוב מטפלת במדיה שנמצא מחוץ למערכת כוללת אפשרות לראות רצף מסוים של סרטים מאתר יוטיוב. מה שאני מבקש אולי זו הרחבה של תבנית מדיה שכרגע משמשת רק לשמע כך שתכלול את האפשרויות שקיימות בנושא הסרטונים שנמצאים בוויקישיתוף. אני בהחלט צריך עזרה בצד הטכני (משתמש:Mikey641, משתמש:IKhitron).‏Geagea - שיחה 18:12, 6 בינואר 2017 (IST)
רשימה

[[קובץ:|300px|שמאל |ממוזער |start, end |start=5 |end=7 ]] [[קובץ:|300px|שמאל |ממוזער |thumbtime


|thumbtime=20]]
geagea בוצע בוצע--‏Mikey641שיחה 16:02, 7 בינואר 2017 (IST)
Mikey641. תודה. לדעתי זה יכול לעמוד בפני עצמו או להיות משולב בתבנית מדיה. פשוט שהאפשרויות הזמינות להצגת מדיה משנייה מסויימת ועד שנייה מסויימת יהיו זמניות וכן הצגת פרים מסויים כפריים הראשי.Geagea - שיחה 00:56, 8 בינואר 2017 (IST)

תבנית:החלטת האומות המאוחדות[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית:החלטת האומות המאוחדות בעקבות החלטה 2334 של מועצת הביטחון של האו"ם יש תנופה בתיחזוק, שיפור ושכתוב בערכי החלטות או"ם קודמות. בנוסף יצא לי לשטט בשאר הויקיפדיות בשפות אחרות, וראיתי שלכולן יש תבנית מוגדרת של החלטת או"ם. אני חושב שכדאי לנצל את המומנטום ולייבא ולתרגם את אחת התבניות הבאות (יש הבדל בעיצוב):

 1. Template:Infobox UN resolution, قالب:صندوق معلومات قرار الأمم المتحدة
 2. Modèle:Infobox Résolution de l'ONU
 3. Şablon:BM kararı bilgi kutusu, Vorlage:Infobox UN-Resolution

מה דעתכם? אסף (Sokuya) - שיחה 15:34, 25 בדצמבר 2016 (IST)

בגדול בעד, אבל אני רוצה לראות דוגמה בעברית של מה שאתה מציע. כמו כן יש החלטות של האו"ם, של מועצת הביטחון וכו'. איך אתה מציע להבדיל? בורה בורה - שיחה 19:10, 25 בדצמבר 2016 (IST)
דוגמה ממש לא רשמית נמצאת בערך החלטה 2334 של מועצת הביטחון של האו"ם. אבל זה רק עיצוב אחד, קיימים עיצובים שונים. מסקירה של הקוד של התבניות (זאת של האנגלית) יש פרמטר שמזינים האם מדובר במועצת הביטחון, הועידה הכללית וכדומה. מדובר בתבנית אחת שיודעת לנהל את כל המצבים בהתאם להזנת הפרמטרים. אסף (Sokuya) - שיחה 19:13, 25 בדצמבר 2016 (IST)
אני יוצר בינתיים דוגמא לתבנית--‏Mikey641שיחה 19:26, 25 בדצמבר 2016 (IST)
Mikey641, אתה בונה תבנית מחדש מאפס. זאת לא הייתה כוונה שלי, אני רוצה לייבא תבנית מויקי אנגלית או צרפתית ולתרגם אותה. אני רוצה לשמור על העיצוב ועל הפונקציונליות של התבניות. אסף (Sokuya) - שיחה 19:33, 25 בדצמבר 2016 (IST)

דוגמה[עריכת קוד מקור]

Small Flag of the United Nations ZP.svg החלטה 2334 של
מועצת הביטחון של האו"ם
Middle East (orthographic projection).svg
המזרח התיכון
תאריך 23 בדצמבר 2016
ישיבה מספר 7853
קוד S/RES/2334 (מסמך)
נושא המצב במזרח התיכון
סיכום הצבעה 14 הצביעו בעד
0 הצביעו נגד
1 נמנעו
תוצאה התקבלה
הרכב מועצת הביטחון
חברות קבועות סיןסין  סין
צרפתצרפת  צרפת
רוסיהרוסיה  רוסיה
הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת
ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
חברות לא קבועות אנגולהאנגולה  אנגולה
מצריםמצרים  מצרים
יפןיפן  יפן
מלזיהמלזיה  מלזיה
ניו זילנדניו זילנד  ניו זילנד
סנגלסנגל  סנגל
ספרדספרד  ספרד
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
אורוגוואיאורוגוואי  אורוגוואי
ונצואלהונצואלה  ונצואלה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

יצרתי דוגמה לתבנית--‏Mikey641שיחה 12:03, 26 בדצמבר 2016 (IST)

אני בעד הדוגמא באופן כללי. אבל אני חושב שאם קיים פירוט של חברות המועצה, אז שווה לציין ליד כל אחת מהן כיצד היא הצביעה. Nimrodbr - שיחה 12:49, 26 בדצמבר 2016 (IST)
כמו Nimrodbr. כמו כן, מה זה הפסים הכחולים הלא אחידים ברוחב בכותרת? צריך כותרת עם צבע שפוך על כל הכותרת כמקובל בכל התבניות. בורה בורה - שיחה 15:12, 26 בדצמבר 2016 (IST)
אבל אני ביקשתי לשמר את העיצוב של אחת התבניות המוצעות למעלה. אתם מוזמנים לבחור אחת מהן. כמו כן מייקי התבנית לא עובדת לתאריך 1967, ההרכב המדינות לא מוצג. – אסף (Sokuya)שיחה 15:52, 26 בדצמבר 2016 (IST)
צריך לעדכן ולסדר את הדגלים של המדינות הלא קבועות באותה צורה שעשיתי לקבועות. יש בעיות בתאריכים ישנים. אולי אתקן את זה בהמשך, אבל אני עמוס. – אסף (Sokuya)שיחה 16:51, 26 בדצמבר 2016 (IST)
משתמש:Sokuya ומשתמש:Mikey641, כדי שהתבנית תאושר צריך לטפל בהערות שהועלו. בורה בורה - שיחה 05:33, 6 בינואר 2017 (IST)

הוספת חתימה לתבניות חשיבות ואיחוד[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:חשיבות בורה בורה - שיחה 05:34, 6 בינואר 2017 (IST)

תבנית:ליגה[עריכת קוד מקור]

בתבנית:ליגה יש שני פרמטרים "מפעל מעל" ו"מפעל מתחת" בויקינתונים יש שני מאפיינים מקבילים d:Property:P2499 ו־d:Property:P2500. מה דעתכם למשוך את המידע משם? יש לי הסתייגות כי יהיו הרבה ליגות נמוכות ללא ערך ולכן גם ללא תווית בעברית לכן צריך או עבודת ויקיגמדות או עבודת בוט להעביר את המידע לויקינתונים. מה דעתכם? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:31, 28 בדצמבר 2016 (IST)

 • Symbol support vote.svg בעד כולל שדרוג מלא של התבנית. זה מזכיר לי שהרעיון של הצרפתים שדברנו עליו תקוע כבר כמה חודשים. אעביר לכאן את הדיון. בורה בורה - שיחה 16:27, 28 בדצמבר 2016 (IST)
בעד רק בתנאי שיהיה מתנדב שירים את הכפפה לבצע את עבודת הוויקיגמדות. למשוך אותם ככה סתם ללא טיפול מקדים זה בעייתי. אגב, יש פרמטר נוסף שכדאי להוסיף: "עונה נוכחית". בערך ליגת העל בכדורגל למשל יופיע קישור לערך עונת 2016/2017 בליגת העל, ובערך ליגת ה-NBA למשל יופיע קישור לערך עונת 2016/2017 ב-NBA (כרגע מופיע בערך ליגת ה-NBA משהו לא מסודר). את הקישור אני מציע לעצב בדומה לתבנית באנגלית - במקום בולט עם אייקון שיימשוך את העין. אותו עניין גם בתבנית:תחרות ספורט. הוספתי בעבר בהליגה האירופית ובליגת האלופות את הקישור בצורה לא מסודרת. כדאי שיהיה משהו מסודר. עמרישיחה 01:15, 29 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol support vote.svg בעד, אני אשדרג בקרוב.--‏Mikey641שיחה 21:10, 3 בינואר 2017 (IST)
Mikey641, מה המצב עם השדרוגים האלה? בורה בורה - שיחה 05:37, 6 בינואר 2017 (IST)

הוספת קישור לעריכת הפרמטר בוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

נתקלתי בתבנית ביוגרפיה2 בויקיצרפתית. מה שיש להם שם ושאולי כשאי לייבא אלינו הוא שליד כל פרמטר יש עפרון שמקשר לפרמטר בויקינתונים אותו אפשר לשנות. מה נראה לך, הקהילה שלנו מוכנה להצעה הזו או שזה מהפכני מידי וקודם ניתן לכולם להתרגל למשיכת הנתונים מויקינתונים? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:41, 29 בספטמבר 2016 (IDT)

שמע זה חבל"ז ענק!! החשש שלי שזה פתח להשחתות ענק בוויקינתונים. היום המשחיתים לא יודעים להגיע לשם. מחר בלחיצת עיפרון הם שם! מה דעתכם?

המצב אצלנו רק הולך ומתדרדר עם ויקינתונים. עיינת לאחרונה בקטגוריה:ויקינתונים:ערכים חסרי תווית בעברית? יש כבר כמעט 3,000 ערכים וזה עולה כל יום. אף אחד לא מטפל והנתונים לא מוצגים. אז מה עשינו עם השאיבה מוויקינתונים?? אני מתכוון להעלות את זה שוב לדיון אחרי החגים. כיום אף אחד לא טורח לתרגם וגם למצוא מה צריך זה בלתי אפשרי. נתנו פתרון ממש גרוע. אבל אם נכניס מלל באנגלית עם העיפרון הזה, לפחות יש סיכוי לתרגום!

מתייג כמה מיועצי ויקינתונים: משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:הנדב הנכון, משתמש:Mikey641, משתמש:Kotz, משתמש:IKhitron. למי שעצלן, הנה קישור לאחד הערכים עם עיפרון הקסם: עיינו בתבנית ונסו. בורה בורה - שיחה 18:25, 29 בספטמבר 2016 (IDT)

היי. אני נגד הוספת העפרון בגלל המשחיתים. אבל אני מוכן להתפשר על כך שיוצג רק במקומות בהם יש צורך בתרגום, עם tooltip "תרגמו", ובמקרה כזה אני אוריד את התנגדותי להצגת המלל באנגלית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:18, 29 בספטמבר 2016 (IDT)
Fair Enough. כאמור גם אני קצת חושש. דעתך חשובה והוגנת. נחכה לעוד מגיבים. בורה בורה - שיחה 19:21, 29 בספטמבר 2016 (IDT)
משתמש:הנדב הנכון, משתמש:Mikey641, משתמש:Kotz, אשמח לשמוע את דעתכם לפני העברה לפורום רחב יותר. בורה בורה - שיחה 06:38, 2 באוקטובר 2016 (IDT)

אדיש ‏«kotz» «שיחה» 09:06, 2 באוקטובר 2016 (IDT)

ההצעה של יגאל מקובלת עליי, בעתיד יהיה כדאי להרחיב את השימוש לכל שדה הנדב הנכון - שיחה 09:46, 2 באוקטובר 2016 (IDT)
IKhitron להציג כאלו אף אחד לא מטפל בזה ושיש 3000 ערכים כאשר מעל למחציתם הוספו בשבוע שעבר (מפיק סרטים וראשי מדינות למשל נוספו לאחר ה-27 בספטמבר) זה מצג שווא. אך כמובן שזכותך להעלות את הנושא מחדש. לכל החוששים ממשחיתים - לדעתי החשש שלכם לא מבוסס, השחתות בויקינתונים מטופלות יחסית מהר כמו כן, ברשימת שינויים אחרונים ניתן להציג (ואולי זה ברירת מחדל) את השינויים המקושרים מויקינתונים ולכן ניתן לראות זאת בדף שינויים אחרונים כמו שקורה היום עם השחתות בערכים במעקב. אני מבין שזה משהו חדש ויש חשש שזה ינוצל לרעה אבל אני לא חושב שזה כך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:47, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
משתמש:יונה בנדלאק , יש הסכמה בקרב פעילי ויקינתונים לקדם את זה. בא תייבא את זה מהצרפתים, נכין משהו כזה בעברית ונציג את זה לדיון מסודר. עם או בלי פתיחת כל השדות לעדכון, אפשר להחליט תוך כדי תנועה. בגדול זה אחלה. בורה בורה - שיחה 08:55, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
אני יוצא לחופש מהשבוע הבא ואני לא יודע עד כמה אהיה זמין בשבועות הקרובים, נראה לי שאני אמתין עם זה עד לשובי לפעילות מלאה (כנראה תחילת נובמבר). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:00, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
חיכינו 10 שנים, נחכה עוד כמה שבועות... בורה בורה - שיחה 09:02, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
תמיהה יונה ב., אני לא מבין על מה אתה מדבר או איך זה קשור להאשמות שלך אליי. בטוח שענית בדיון הנכון? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:51, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
הדיון נכון. האשמות לא, היה זה בורה בורה שכתב שיש 3000 ערכים שלא טופלו, ולא אתה. מצטער על הטעות הזו אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:56, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
יונה, אני בספק אם 10 ערכים טופלו! אני ניסיתי לעדכן כמה, מה שיש היום זה אסון טבע ולא ניתן לעדכון גם על ידי מי שמבין. בורה בורה - שיחה 17:11, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
אני תיקנתי מעל 10 ערכים. בעיקר מקומות. שמות של אשים צריך דרך לארגן רשימה מסודרת (עדיף לפי שפת המקור) ולהעביר לייעוץ הלשוני. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:33, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
אני תיקנתי מעל ל100, אחרי שערן הוסיף ויקינתונים של חברת תקליטים ל{{אלבום}}, היו איזה 400 ללא תווית כיום יש 126. כמובן שגם לפני כן תיקנתי עוד הרבה. אני חושב שזה מאוד חשוב לעדכן בויקינתונים--‏Mikey641שיחה 18:25, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
סתם תפסתי ערך אקראי, אי שם באפריקה. איך יודעים מה לתקן חוץ מללכת הלוך ושוב לקטגוריות ולחפש מה לתקן. בחיים לא נגיע כך להמונים וחמישה אנשים לא יכולים לתקן אלפי ערכים. בורה בורה - שיחה 18:29, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
 1. אבל בן אדם שנכנס לערך אי שם באפריקה לא יודע שחסרה תווית, הוא יגיע אל הערך מתוך הקטגוריות.
 2. אני אישית נכנס לוויקינתונים, ומעדכן את כל התוויות שיש לעדכן, גם אם היא לא משמשת לערך הספציפי, כי היא יכולה לשמש לערך אחר
 3. זה לא בדיוק אלפי ערכים, כי יש תוויות שמשמשמות לכמה ערכים
 4. הבעיה היא שאף אחד לא מעדכן (גם אני כבר לא כי אין לי זמן לאחרונה). אין בוויקיפדיה העברית כמעט מילוי נתונים בוויקינתונים, אפשר לראות שבכל פריט שמקושר רק לעברית אין שום טענות בוויקינתונים חוץ מאולי, ורק אולי קואורדינטות, לעומת אחרים, שיש בהם הרבה יותר.
--‏Mikey641שיחה 18:42, 5 באוקטובר 2016 (IDT)

דיון מעשי[עריכת קוד מקור]

משתמש:יונה בנדלאק, נחת מספיק מהחופשה... איך מקדמים את זה? בורה בורה - שיחה 11:05, 6 בנובמבר 2016 (IST)

תומך באופן כללי, ולא ממש אכפת לי איך זה יוצג.
אולי להציג את כל מה שלא מתורגם עם קישור לתרגום. אולי להציג את זה רק לאנשים שיפעילו משהו בהעדפות. לא ממש אכפת לי. אני בעיקר בעד להציג ולא להסתיר. ההתנגדות למחרוזות לא מתורגמות היא כמו התנגדות לקישורים אדומים. לראות משהו לא מתורגם מעודד תרגום. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 20:07, 1 בדצמבר 2016 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 16:29, 28 בדצמבר 2016 (IST)

המשך דיון באולם הדיונים[עריכת קוד מקור]

משתמש:יונה בנדלאק, מה דרוש כדי לקדם את זה. אנו כבר עם כ-3,500 ערכים ללא תווית בעברית! בורה בורה - שיחה 16:32, 28 בדצמבר 2016 (IST)

האם לא יותר נכון לעשות ריכוז מאמץ או מיזם בשביל לטפל בערכים ללא תווית מאשר לצרף את העיפרון, אשר רק מעביר לעמוד הרלוונטי בויקינתונים? Nimrodbr - שיחה 19:49, 28 בדצמבר 2016 (IST)
בדיוק, כאילו שאם יהיה עיפרון או לא זה מה שיביא לתרגום של 3500 ערכים. אם לא מתרגמים עכשיו, לא יתרגמו גם אחרי הוספה של העיפרון הזה. עדיף לרכז את המאמצים בלהוסיף תוויות, שה מה שאני עושה.--‏Mikey641שיחה 19:53, 28 בדצמבר 2016 (IST)
לעיפרון יש שלושה יתרונות משמעותיים על הקיים היום:
 1. כולם יראו את הערכים לתרגום ולא רק 5-10 יודעי סוד וחברי המיזם. זה יעודד את כולם לתרגם
 2. היום הקטגוריה לוקחת אותך לפריט בוויקינתונים ולך תמצא מה לתרגם... העיפרון מביא אותך נקודתית בדיוק מה לתרגם וזה יתרון משמעותי החוסך ים זמן.
 3. בתקופת הביניים עד התרגום, לפחות נראה משהו והעיקר, נראה תוכן שכבר תורגם והיום אינו מוצג! כרגע זה "הכל או לא כלום". אם תורגמו 11 שחקנים בסרט ואחד חסר, לא רואים כלום שזו מגרעה אטומית. בורה בורה - שיחה 20:09, 28 בדצמבר 2016 (IST)
"היום הקטגוריה לוקחת אותך לפריט בוויקינתונים ולך תמצא מה לתרגם" זה לא נכון. יש גאדג'ט של ערן שמאפשר לתרגם היישר ממצב עריכה בוויקיפדיה, אפילו לא צריך להיכנס לוויקינתונים. לפי דעתי, אם כבר מביאים את העיפרון הזה הוא לא צריך לקחת אותך לוויקינתונים אלא שבלחיצה על העיפרון תופיע תיבת טקסט ובתוכה צריך להכניס את התרגום--‏Mikey641שיחה 20:19, 28 בדצמבר 2016 (IST)
איך זה עובד? צריך להתקין משהו? אני נכנס לערך ג'ורג'יה או'קיף והקטגוריה שולחת אותי לבית הקברות הכללי. בורה בורה - שיחה 21:04, 28 בדצמבר 2016 (IST)
@בורה בורה: הייתי בטוח שהגבתי. ראה שיחת קטגוריה:ויקינתונים:ערכים חסרי תווית בעברית#סקריפט עזר לתרגום תוויות--‏Mikey641שיחה 18:49, 29 בדצמבר 2016 (IST)
משתמש:Mikey641, תודה. מסתבר שהתקנתי כבר לפני חודש אבל לא זכרתי איך משתמשים... בכל אופן זה כלי סיוע שאינו מייתר את העיפרון, כפי שציינתי לעיל. בורה בורה - שיחה 18:54, 29 בדצמבר 2016 (IST)
אני חושב שהעיפרון כמו בצרפתית הוא לא הכי מוצלח. עדיף שילוב של הסקריפט של ערן והעיפרון. כלומר במקום שהעיפרון יפנה לוויקינתונים, לחיצה עליו תעלה מקום לתרגום כבר בוויקיפדיה--‏Mikey641שיחה 19:00, 29 בדצמבר 2016 (IST)
טוב ניסיתי את זה על ג'ורג'יה או'קיף. מסתבר שלא תמיד זה פשוט... התווית לתרגום היא "Horse's Skull on Blue". אי אפשר סתם לתרגם, צריך לדעת מה זה. אז צריך בכל זאת להכנס לוויקינתונים ולראות שזה בעצם ציור. אז כאן לא חסכנו. אבל בהחלט ניתן לחשוב על שילוב, לכן זה בדיון. בורה בורה - שיחה 19:03, 29 בדצמבר 2016 (IST)
@בורה בורה: , אם אתה רוצה לדעת מה זה (מה שברוב המקרים לא נחוץ) אתה יכול ללחוץ על השם וזה יביא אותך לוויקינתונים שלו. אז כן חסכנו.--‏Mikey641שיחה 09:13, 30 בדצמבר 2016 (IST)
כתבתי שבמקרה של ג'ורג'יה או'קיף לא חסכנו... ברוב המקרים נראה שכן. הסכמתי וכתבתי ש"בהחלט ניתן לחשוב על שילוב, לכן זה בדיון." בורה בורה - שיחה 09:16, 30 בדצמבר 2016 (IST)
 • מתבניות חדשות שמשתמשות ביחידה:תבנית מידע קיים קישור לוויקינתונים. לטעמי הוא יוצר איזון נכון בין האפשרות להקל על עורכים וקוראים לגשת לוויקינתונים ולערוך את היישות לבין העומס הויזואלי מהוספה של קישור כזה מכל שדה בתבנית.
 • באשר להצגת מידע לא מתורגם בתבניות - בהמשך לדיון שהתקיים במזנון בדרך כלל לא ברור איך צריך להציג אותו בצורה "לא מתורגמת" (האם לא מתורגם זה Q5772583 [קוד יישות] או "Hisham Zazou" [אנגלית] או "هشام زعزوع" [שפת מקור]). לכל אפשרות כזו יש את המגרעה שלה - קוד ישות אינו ברור, שם באנגלית הוא אנגליזציה למושגים ואישים שאינם בהכרח ממדינות דוברות אנגלית, הוא אינו בהכרח נגיש לקוראים עברית וכן יכול לגרום במקרים קיצוניים לתבנית שלמה באנגלית, ושם בשפת המקור לא נגיש בדרך כלל. התוצאה של הדיון הייתה קטגורית תחזוקה קטגוריה:ויקינתונים:ערכים חסרי תווית בעברית שמסייעת למתחזקים להוסיף תוויות כשחסר - היא עובדת היטב ואלפי תוויות רלוונטיות תורגמו.
  • חשוב לציין שלכל ערך סרט בודד, ייתכנו עשרות תוויות - לכל אחד מהשחקנים/במאים/פרסים, כך שכמות העבודה שנעשתה בוויקינתונים היא גדולה משמעותית מהגודל המוצג בקטגוריות.
  • אני באופן אישי תרגמתי כמה מאות תוויות, וראיתי שגם מייקי ונדב (וסליחה מראש עם שכחתי אחרים) תרגמו עוד אלפי תוויות נוספות, כך שקטגוריות התחזוקה הן אכן אפקטיביות.
 • אם רוצים להציג את כל המידע שבוויקינתונים בעברית (והתשובה אינה בהכרח כן מוחלט), כדאי לרכז מאמץ בנושא טיפול בדפים חסרי תוויות.

ערן - שיחה 14:28, 30 בדצמבר 2016 (IST) ערן - שיחה 14:28, 30 בדצמבר 2016 (IST)

לא יודע מי תרגם כמה, אבל המספר כל הזמן עולה! אני עוקב כל הזמן. מכאן שהפתרון של שלושה או אפילו שבעה מתרגמים אינו ממלא את יעודו. הכלי האמור מננגיש את התרגום להמונים ולא לקומץ "משוגעים לדבר". מתייג שוב את משתמש:Amire80 שיש לו קצת הבנה בתרגומים. בורה בורה - שיחה 21:29, 30 בדצמבר 2016 (IST)
אני קצת מחוץ להקשר של הדיון, אבל אם הכוונה להציג שמות לא מתורגמים ולתת קישור למקום שבו אפשר לתרגם, אז אני בגדול בעד. למיטב ידיעתי מעולם לא נבדקה היעילות של דבר כזה ולא עוצב ממשק שמיועד לזה, אז למה לא לעשות ניסויים. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:01, 30 בדצמבר 2016 (IST)
אמיר א׳ אהרוני, למה אתה אומר "למיטב ידיעתי מעולם לא נבדקה היעילות של דבר כזה ולא עוצב ממשק שמיועד לזה"? זה חי נושם ובועט בוויקיצרפתית. עיין בתבנית ונסה. בורה בורה - שיחה 23:35, 30 בדצמבר 2016 (IST)
אה, לא ראיתי את זה עד עכשיו, תודה על הדוגמה. נראה יפה. אני עדיין לא יודע כמה זה יעיל, אבל זאת לא סיבה לא לנסות. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:42, 30 בדצמבר 2016 (IST)
גם לי אין מדד יעילות בכיס, אבל אם לא ננסה אף פעם לא נדע. בורה בורה - שיחה 23:52, 30 בדצמבר 2016 (IST)

תבנית חדשה:קצרמר/הרחבה/יחסים בינלאומיים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:קצרמר בורה בורה - שיחה 05:38, 6 בינואר 2017 (IST)

רשתות חברתיות מקוונות[עריכת קוד מקור]

מציע לבטל הכנסת התבנית {{רשתות חברתיות מקוונות}} על ידי Tomyeru עד לקיום דיון מסודר על תוכן התבנית.‏ Uziel302שיחה 11:04, 1 בינואר 2017 (IST)

זה לא המקום לבקשות כאלו אלא רק לבקשה לדון על תבנית. אם התבנית לא טובה לעינך אתה מוזמן לבטל את הוספת ולבקש דיון מסודר עליה בדף השיחה שם. דף זה מיועד בעיקר לתבניות פרמטריות ולא לתבניות ניווט, אם כי מחלוקות רבות על תבניות ניווט נידונות כאן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:17, 2 בינואר 2017 (IST)
מצטרף לדעת יונה. בורה בורה - שיחה 05:41, 6 בינואר 2017 (IST)

פורמט ההמנון[עריכת קוד מקור]

היי. ראיתי שמישהו ניסה עכשיו להוסיף קובץ יוטיוב להימנון איראן לערך איראן, זה לא עבד, והוא ביטל. אז הוספתי בעצמי קובץ מוויקישיתוף, גם לשם, וגם לערך המנון איראני. נשאלות שלוש שאלות:

 1. למה בתבנית מדינה יש תצוגה כל כך מוזרה של קובץ שמע?
 2. למה בתבנית המנון לאומי יש כפתור האזנה שפותח דף חדש ולא מנגנון בתוך העמוד?
 3. למה המידע לא נמשך בשני שלבים מוויקינתונים?

בשתי השאלות הראשונות זה אמור להראות ככה, בתוך התבנית הפרמטרית:

תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:27, 1 בינואר 2017 (IST)

צודק, מעניין למה זה ככה. אתה מתכוון שזה יראה כמו בויקיאנגלית לא? – אסף (Sokuya)שיחה 20:20, 3 בינואר 2017 (IST)
לא יודע. איך זה שם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:50, 3 בינואר 2017 (IST)
פשוט תראה: Israelאסף (Sokuya)שיחה 20:52, 3 בינואר 2017 (IST)
כן. בהחלט ככה. ובעניין למה זה ככה - ככל שאני זוכר, אל תתפוס אותי המילה, אפשרות הכללת קובץ אודיו היא די חדשה, יחסית לזמן שהתבניות נכתבו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:01, 3 בינואר 2017 (IST)

הצעת סמל למין נכחד[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:מיון

בתבנית באנגלית יש שדה הנקרא extinct (מזכיר קצת את השדה "תקופה" אצלנו) בו ניתן לכתוב מתי המין נכחד והתבנין מוסיפה סימן † לשם. בעברית אנחנו נוהגיף להוסיף את המלל "נכחד" ומשום שהוא תופס הרבה מקום לא ניתן להוסיף אותו ליד השם בתבנית. מה דעתכם על ההצעה הבאה: לאמץ סמל "נכחד" שישמש בויקיפדיה העברית, נניח סימן מצבה (אני מניח שתהיה התנגדות לסמל † משום שהוא דומה לצלב)

 1. להוסיף אוטומטית את הסמל ליד השם של יצורים שנכחדו.
 2. להשתמש בסמל גם ברשימות טקסונומיות במקום המלל "נכחד". Assafn שיחה 11:12, 30 בדצמבר 2016 (IST)
שינוי כזה צריך להעלות בוויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. בורה בורה - שיחה 21:13, 30 בדצמבר 2016 (IST)
באנגלית יש סימון מוסכם לנכחד בעיברית אין (עד כמה שאני יודע) לכן אני מתנגד להוסיף סימן שאנחנו נאמץ. ויקיפדיה לא ממציאה דברים אלא רק מתארת אותם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:55, 2 בינואר 2017 (IST)
זה בסדר מצידי, אם אין התנגדות. מה דעתכם להוסיף את הסימן † ליד שם המין כאשר השדה תקופה קיים או מצב שימור נכחד? Assafn שיחה 09:01, 2 בינואר 2017 (IST)
- סוף העברה
אני נגד כי אין סימון כזה בעברית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:45, 2 בינואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד בורה בורה - שיחה 05:42, 6 בינואר 2017 (IST)

תבנית:משרה - שכר - פרמטר מיותר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:משרה

יש לבטל את הפרמטר "שכר" בתבנית:משרה, משום שבדרך כלל אין לנו מקור מהימן לנתון. בדיווחים של חברות ציבוריות לבורסה מצוינת עלות השכר השנתית, שכמובן נכונה לאותה שנה. ביחס לנושאי משרות ציבוריות אין חובת פרסום כזו (קצת חבל, אבל זה המצב), והמידע שמתפרסם הוא חלקי, מתייחס לעתים רק לשכר היסוד, תוך התעלמות מההטבות ומרכיבי שכר נוספים. דוד שי - שיחה 20:01, 3 בינואר 2017 (IST)

למה לבטל? הפרמטר לא צריך להופיע בכל הערכים והוא יכול להיות אופציונלי. לא רואה מקום לקבל החלטה גורפת אלא לקבוע לפי ערכים ספציפיים. אפשר להקשיח מדיניות ולהגיד שחובה להוסיף סימוכין של מקור אמין כדי להשתמש בפרמטר הזה. אבל אני לא רואה מקום להסיר אותו. – אסף (Sokuya)שיחה 21:27, 3 בינואר 2017 (IST)
אין לנו יכולת להציג נתון אמין, מפני שהשכר מורכב הרבה יותר ממה שמתפרסם באמצעי התקשורת ומושפע ממשתנים רבים. עדיף לא להציגו מאשר להציג נתון שגוי. ראה למשל הסברי בשיחה:חבר הכנסת#שכר חברי הכנסת. דוד שי - שיחה 06:33, 4 בינואר 2017 (IST)
אני נוטה להסכים עם דוד שי. בורה בורה - שיחה 05:42, 6 בינואר 2017 (IST)

שושלת - חידוש דיון[עריכת קוד מקור]

היה פה לאחרונה דיון בנושא איחוד תבנית שושלת ותבנית מנהיג שהסתיים מהר מדי ובמיעוט משתתפים שלא מעורבים בנושא תבניות, בכך שהתבניות מוזגו, אולם התוצאה גרועה ומשפיעה על ערכים רבים מאד לרעה. שושלת על פי ההגדרה היא שורה של שליטים השייכים לאותה משפחה, וכעת מופיע ביטוי זה גם לתפקידים שכלל לא קשורים, כמו נשיא הקונגרס הציוני (ראו למשל תוצאה בדוד וולפסון או הרצל) , מזכיר המדינה (למשל ג'ון קרי, ראש עיריית לונדון וכ'. אבקש להסיר שגיאה גסה זו ולהשאיר רק למקרים בהם מדובר אכן בשושלת. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 02:58, 5 בינואר 2017 (IST)

קצת סבלנות! החלק השני של ההסבה שמסיר את המילה "שושלת=" עדיין לא רץ. בורה בורה - שיחה 04:45, 5 בינואר 2017 (IST)
קצת סבלנות ? למה אתם מריצים שוב בוט שגורם לנזק לערכים ? ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 10:41, 5 בינואר 2017 (IST)
מה הנזק לערכים? זה פרמטר ריק שלא מוצג אז איפה הפגיעה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:28, 5 בינואר 2017 (IST)
עכשיו הוא לא מוצג אבל עד לפני שעה כן הוצג במאות ערכים. חבל שמבצעים שינויים, מריצים בוטים ולא בודקים לפני את הנזק שנגרם. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 11:30, 5 בינואר 2017 (IST)
Tomtom‏ , אתה מוזמן לפנות למשתמש:ערן שיחזיר למשתמש:BoraBot את הרשאות הבוט והחשבון ואז כל הבוטים יעופו כמו טיל. עד אז תתאזר בסבלנות עד שמשתמש:KotzBot ירוץ. בורה בורה - שיחה 12:30, 5 בינואר 2017 (IST)
זה היה בסדר עד שנעשה שינוי ב{{מנהיג1}}, תיקנתי קודם את השינוי ועכשיו תקין בלי קשר לפרמטרים ריקים או בוטים--‏Mikey641שיחה 12:43, 5 בינואר 2017 (IST)
Mikey641: אבל בג'ון קרי עדיין מופיעה שושלת ושמות בני משפחה. אנחנו לא מציינים למשל צאצאים/אב/אם בתבניות אישיות כשאלו פרטים אישיים. צריך שהמשיחה מוויקינתונים תהיה רק כשמבקשים במפורש לציין שושלת. ערן - שיחה 13:54, 5 בינואר 2017 (IST)
זה היה ככה גם קודם, לפני ביטול תבנית שושלת. לא קשור לשינוי האחרון. אפשר לפתוח על זה דיון נפרד. אני ממליץ שבמקרים אלה תוחלף הכותרת "שושלת XXX" ==> "משפחה". בורה בורה - שיחה 19:01, 5 בינואר 2017 (IST)
נתחיל מזה שתתקנו את השגיאה שהשתלתם בתבנית. לא מדובר בשושלת. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:03, 5 בינואר 2017 (IST)
בוצע תוקן, תיקנתי את השגיאה בשם הכותרת--‏Mikey641שיחה 19:20, 5 בינואר 2017 (IST)
תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:22, 5 בינואר 2017 (IST)
בורה בורה - בדקתי ונראה שלא הופיעו שמות אב/אם/צאצאים בג'ון קרי בתבנית בגרסתה הקודמת (כן מופיע בן/בת זוג). יש לדון על שינוי כזה בתבנית כיוון שהוא שינוי משמסעותי שמוסיף פרטים פחות חשובים לתבנית במקום בולט, ודוחק מטה פרטים חשובים יותר בתבנית (את התפקידים עצמם). ערן - שיחה 20:56, 5 בינואר 2017 (IST)
אם תבדוק בוויקינתונים את ג'ון קרי תראה שתרגמתי את כל אלה היום כדי לבדוק שהשאיבה עובדת. צריך לשאול את מייקי אם הוא הכניס שאיבות חדשות. למיטב הבנתי הוא רק ביטל את תבנית שושלת והחליף בשדות מקומיים. בורה בורה - שיחה 21:01, 5 בינואר 2017 (IST)
@ערן: מה שעשיתי היה להעביר את {{שושלת}} ל{{מנהיג1}}, עשיתי העתק, הדבק, ורק שיניתי את המספור של תווית-מידע. --‏Mikey641שיחה 21:04, 5 בינואר 2017 (IST)
כמו שחשבתי. ערן, ההסרה שבצעת עכשיו בתבנית ממש גרועה. כי הסרת את האב, אם והצאצאים מכל מאות ואלפי ערכי המלכים, ושם אין ספק שזה נחוץ. בורה בורה - שיחה 21:11, 5 בינואר 2017 (IST)
כאשר מוסיפים בגרסה הישנה של התבנית |שושלת={{שושלת}} התבנית הייתה יכולה לשאוב מויקינתונים את פרטי המידע אבל היא הייתה עושה זאת רק בדפים שבהם צוין במפורש ששושלת רלוונטית (באמצעות הכללת התבנית). על מנת לשמר את ההתנהגות אפשר להוסיף שדה בסגנון של "|שושלת=כן" או לבדוק פרט אחר בוויקינתונים שיבהיר שנדרש לציין שושלת - למשל אם קיים P53 (משפחת אצולה). ערן - שיחה 21:23, 5 בינואר 2017 (IST)
שני הפתרונות לעיל לא טובים. שדה נוסף מקשה על המעדכנים והם ישכחו לעדכן. P53 אינו נפוץ ונאבד הרבה מידע. במקום זאת אפשר לבדוק אם שדה "שם השושלת" מאוכלס. זו אינדיקציה ודאית שאפשר לשאוב את האב, אם והצאצאים. משתמש:Mikey641, תוכל לתקן? בורה בורה - שיחה 21:53, 5 בינואר 2017 (IST)
אז בעצם לא לאפשר הזנה של הפרמטרים אם אין P53 או שם שושלת?--‏Mikey641שיחה 21:57, 5 בינואר 2017 (IST)
בדוק רק את "שם השושלת". זה שדה שבוודאות הוכנס על ידי הכותב או שאיבה אמינה מוויקינתונים. אני לא סומך על תפוצה רחבה של P53. ולא "הזנה" אלא "שאיבה". בורה בורה - שיחה 21:59, 5 בינואר 2017 (IST)
בעצם אני רואה ששדה שם השושלת הוא בעצם "משפחת אצולה" (P53) בוויקינתונים. אז שנינו אומרים אותו דבר... בדיקה על שם השושלת ואם אין אז P53. בורה בורה - שיחה 22:04, 5 בינואר 2017 (IST)

איחוד לתבנית:IMDb[עריכת קוד מקור]

מציע לאחד את התבניות:

לתוך התבנית:IMDb. אין טעם ב-4 תבניות אם יש תבנית שפועלת עבור כל המקרים ויותר פשוטה לשימוש--‏Mikey641שיחה 21:48, 5 בינואר 2017 (IST)

זה יעבוד כמו {{Allmusic}}? אם כן, אני Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 21:57, 5 בינואר 2017 (IST)
כן, כך דולב יצר את התבנית.--‏Mikey641שיחה 22:02, 5 בינואר 2017 (IST)
בינתיים כתבתי הסבה לname.--‏Mikey641שיחה 22:04, 5 בינואר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד Nimrodbr - שיחה 23:30, 5 בינואר 2017 (IST)
כמו שעשית ב-{{אידיבי}}, אני בעד. – אסף (Sokuya)שיחה 23:33, 5 בינואר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. אם כבר מדברים על התבנית מה אתם אומרים על הוספה של לוגן IMDb? שיחת תבנית:IMDb הנדב הנכון - שיחה 10:42, 6 בינואר 2017 (IST)
אז אני מבין שיש הסכמה ואין התנגדות. אפשר להתחיל בהסבה?--‏Mikey641שיחה 21:03, 7 בינואר 2017 (IST)
כן, לא חושב שמישהו עוד יגיב כאן. בורה בורה - שיחה 13:00, 9 בינואר 2017 (IST)

תבנית מדען[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש לשנות את תבנית:מדען ראו דיון שיחת תבנית:מדען#למה חלק מהנתונים בתבניות מוסתר? - העברה מהמזנון אני מציע להסיר את ההסתרה, ולשמור על אחידות עיצוב של התבנית עם תבניות אחרות כמו {{אישיות}} או תבניות אישיות דומות. לא רואה צורך בהסתרה של תאריך לידה, פטירה או מקומות לידה ופטירה. – אסף (Sokuya)שיחה 01:09, 6 בינואר 2017 (IST)

קראת את כל ה-512MB של דיונים בנושא לפני שפתחת כאן חטיבת דיון? זו הייתה פשרה שמקובלת על הרוב. בורה בורה - שיחה 05:00, 6 בינואר 2017 (IST)
כאמור זה התקבל לאחר דיונים ארוכים ומצדיק הצבעת מחלוקת. אני מאמין שהרוב יתמכו בשינוי כזה אבל גם שכדאי לחכות עוד קצת עם הצבעה כזו הנדב הנכון - שיחה 10:42, 6 בינואר 2017 (IST)
משתמש:Okedem, לידיעתך. בורה בורה - שיחה 16:14, 6 בינואר 2017 (IST)
תודה על התיוג, בורה בורה.
העיקר במדען הוא עבודתו, לא תאריך או מיקום. הדבר היחיד החשוב בתאריכים הוא שנות חייו, כי אלה קובעות באיזה עידן מדעי הוא חי, ולכן השנים מוצגות בראש התבנית. שאר הפרטים תפלים, סתם טריוויה, ולכן הדגשתם בתבנית, בצורה בולטת כל כך, רק מזיקה לערך. צריך למקד את תשומת הלב של הקורא בדברים חשובים, לא בטריוויה. זו הייתה גם מסקנת הדיונים הארוכים מאוד שהתקיימו בעבר, ומבנה התבנית הנוכחי הוא מה שאיפשר את קיומה. הדעות היו חלוקות בין אישור או איסור השימוש בתבנית כזו בכלל, והתבנית המינימליסטית הנוכחית היא תוצאה של פשרה, כי העדפנו שרוב החברים יהיו מרוצים במידה סבירה, מאשר שחצי מהחברים "ינצחו" וחצי "יפסידו". למרות הזמן שעבר, לא השתנה שום דבר מהותי במצב - הערכים אותם ערכים, התבניות אותן תבניות. פתיחת הפשרה הזו כעת תפגע במוטיווציה לפשרות עתידיות. עופר קדם - שיחה 02:12, 7 בינואר 2017 (IST)
החיפזון מן השטן - מציע להשאיר את המצב הנוכחי ללא שינוי. בברכה. ליש - שיחה 02:47, 7 בינואר 2017 (IST)
העיקר במדען הוא תחום מחקרו, הישגיו, הפרסים בהם שזכה, התלמידים שהכשיר, ארץ מוצאו ועוד. את כל אלו התבנית יכולה להציג בצורה ברורה ומסודרת. תבניות מדען קיימות כמעט בכל הויקיפדיות ותבניות מקצוע מוצבות בכל תחום מקצועי אחר בויקיפדיה. חוסר העקביות הוא הזה הוא תוצר של דעה של ויקיפדים בודדים ואני לא מאמין שמבטא את רצון הקהילה - בדף השיחה שוב שוב אנשים מעלים את הרצון לבטל את ההסתרה. יש עדין שפע של תבניות נטולות מחלוקת שצריך לכתוב ולשדרג כשהלמידה בתהליך הזה תיתן מענה לשאלות והסתייגויות שיעלו בדיון עתידי על תבנית מדען. אז כן, כדאי לחכות, אבל שום פשרה אינה קדושה, בטח כשהקהילה והנסיבות משתנות הנדב הנכון - שיחה 10:05, 7 בינואר 2017 (IST)
נדב, בהצבעת המחלוקת, חצי מהמצביעים רצו לאסור בכלל על השימוש בתבנית הזו. הפשרה מנעה הפסד מפלג, והייתה מקובלת על רבים מאוד.
"ואני לא מאמין שמבטא את רצון הקהילה - בדף השיחה שוב שוב אנשים מעלים את הרצון לבטל את ההסתרה" - בוודאי שרק אנשים שלא מרוצים מהמצב מציעים לשנותו. אינך יכול להסיק מסקנות מכך לגבי כל הקהילה. המתלוננים על התבנית הם שוב ושוב חברים שמגיעים מתחום התבניות - הם רגילים להציג ולערוך כל מיני תבניות, ולכן כשהם מגיעים לתבנית הזו חוסר האחידות אינו ברור להם, כי אינם מכירים את הרקע. אני לא חושב שראיתי ויקיפד אחד שכותב ערכי מדענים ורוצה להגדיל את התבנית. עופר קדם - שיחה 18:03, 7 בינואר 2017 (IST)
ויקיפדיה כוללת שפע של החלטות ופשרות תוצר של הלכי רוח והרכב קהילה מאד מסוימים. הפשרה הזו, בת 9 השנים, מאד חריגה בהשוואה לכלל הויקיפדיות ובהשוואה לתבניות אחרות בויקיפדיה העברית. ככלל, אין מה לפחד מהצבעות. הנימוקים לכאן ולכאן ברורים ואם המצב יאושרר יהי כך. אני ממליץ לתומכים לחכות כי אני חושב שעם הזמן והשיפור הטכני בתבניות יותר ויותר אנשים ישתכנעו בתועלתן הנדב הנכון - שיחה 18:57, 7 בינואר 2017 (IST)

בקשת עזרה בתבנית:רשימת מדיה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

שלום. אני מנסה להשתמש בתבנית:רשימת מדיה, אבל נתקלת בבעיות. אני אשמח מאוד לדעת איך להטמיע בתבנית סרטון אחד ואיך להטמיע בה שני סרטונים, שיהיו בצד שמאל של הערך, וכשלוחצים עליהם - הם לא יפתחו על כל המסך אלא ירוצו בתוך המסגרת. זכור לי במעומעם שבעבר הצלחתי לעשות זאת, אבל כעת כל הניסיונות שלי כשלו (סרטון בודד מופיע בכפילות או שהוא מתנגן על כל המסך). אשמח להדגמה בדף הטיוטה שלי - כאן. תודה רבה! דוג'רית - שיחה 17:18, 19 בנובמבר 2016 (IST)

דוג'רית, הדף הזה לא כל כך במעקב... עזרו לך? בורה בורה - שיחה 05:48, 6 בינואר 2017 (IST)
שלום בורה בורה Face-smile.svg. האמת שעדיין לא קבלתי מענה, וניסיתי לפנות לגבי זה בכמה דפים. ממש אשמח להדגמה של התבנית הזו, כי ניסיתי כמה וכמה פעמים, ומשום מה - לא הצלחתי. רב תודות. דוג'רית - שיחה 11:13, 6 בינואר 2017 (IST)
דוג'רית: להלן דוגמה מיוהאן סבסטיאן באך:
{{רשימת מדיה}}
{{פריט מדיה|שם=Jesu, Joy of Man's Desiring2.ogg|כותרת=ישו, משוש לבב אנוש|תיאור=[[ישו, משוש לבב אנוש]], עיבוד לפרק העשירי מתוך ה[[קנטטה]] [[לב ופה ומעשה וחיים]], [[רי"ב]] 147}}
{{פריט מדיה|שם=Toccata et Fugue BWV565.ogg|כותרת=טוקטה ופוגה ברה מינור|תיאור=[[טוקטה ופוגה ברה מינור]], [[רי"ב]] 565}}
{{פריט מדיה|שם=J.S.Bach – BWV 578.oga|כותרת=הפוגה הקטנה|תיאור=[[הפוגה הקטנה]], [[רי"ב]] 578}}
{{סוף רשימת מדיה}}
תוצאה:

(מולטימדיה)

ישו, משוש לבב אנוש
טוקטה ופוגה ברה מינור
הפוגה הקטנה
לעזרה בהפעלת הקבצים
ערן - שיחה 14:14, 6 בינואר 2017 (IST)
ערן תודה רבה, אבל זה עדיין לא פתר לי את הבעיה. אני מנסה להטמיע סרטון בודד בתוך התבנית - כך שהוא יוצג בתוך התבנית, ומשמאל לערך. תראה את הדוגמה המצורפת. התבנית לא נמצאת משמאל למסך. בנוסף, אשמח לדעת אם יש אפשרות לשלוט בגודל של התבנית. תודה רבה.


רוקדים רוקדים

דוג'רית - שיחה 15:18, 6 בינואר 2017 (IST)

דוג'רית - אפשר להוסיף סרטונים בדיוק כמו תמונות. למשל כמו שמופיע כאן. ערן - שיחה 16:00, 6 בינואר 2017 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 16:16, 6 בינואר 2017 (IST)
למה זה לא עובד לי עם הסרטון הזה? כשלוחצים על הסרטון - הוא מתפרץ על כל העמוד במקום להשאר בתוך המסגרת (דוגמה בדיון זה). מה אני מפספסת? דוג'רית - שיחה 16:23, 6 בינואר 2017 (IST)
אני חושב שזה בגלל שסרטון אחד הוא בפורמט ogg ואחר הוא בפורמט webm. לא בטוח. ערן - שיחה 22:20, 6 בינואר 2017 (IST)
דיווחתי על זה כבאג phab:T154800. ערן - שיחה 22:32, 6 בינואר 2017 (IST)
תודה רבה. אני לא מכירה את הפרוצדורה, אבל אם יעדכנו אותך שזה תוקן - אשמח אם תעדכן אותי. דוג'רית - שיחה 00:48, 7 בינואר 2017 (IST)

תבנית:עיתונאי[עריכת קוד מקור]

היי. עיתונאי זה לא מקצוע כל כך נדיר. יש לדעתי לפחות מאות ערכים כאלו. אני חושב שהגיע הזמן ליצור תבנית עיתונאי במקום להשתמש בתבנית אישיות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:04, 6 בינואר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק. מאוד חסרה לי. תוכל להגדיר מה יהיה בה? בורה בורה - שיחה 21:16, 6 בינואר 2017 (IST)
זאת שאלה יותר קשה. אני לא מכיר כל כך את התוכן של הבעיות הפרמטריות. אני יכול להציע כמה דברים, אבל בטוח שאפספס את הרוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:29, 6 בינואר 2017 (IST)
מלבד הפרמטרים הבסיסיים (שם, שם בשפת המקור, מדינה, תאריך לידה, תאריך פטירה, תמונה) הייתי מוסיף את הפרמטרים הבאים: מעסיק (באיזה גופי תקשורת הוא עבד ובאיזה שנים), תחקירים בולטיים, שנות פעילות, סוג כתב (צבאי, תחבורה, צרכות, כלכלי, מגיש, פוליטי, מדיני וכו'), אתר אינטרנט, קישור לפייסבוק, קישור לטוויטר. Nimrodbr - שיחה 22:14, 6 בינואר 2017 (IST)
אני דווקא חושב שכדאי לאחד המון תבניות לערך אישיות אחד גנרי. שמכיל פרמטרים אופציונלים. או לפחות לשמור על עיצוב זהה לכל תבניות האישיות השונות. עיתונאי, וכדומה. כדי ליצור אחידות. – אסף (Sokuya)שיחה 22:18, 6 בינואר 2017 (IST)
זה פרוייקט שצריך לעשות ללא קשר לתבנית הספציפית הזו. נדב ניסה להרים, אבל אין הענות. בורה בורה - שיחה 22:27, 6 בינואר 2017 (IST)
איכס. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:30, 6 בינואר 2017 (IST)
רעיון מצוין. אולי כדאי לשקול ליצור תבנית ראשית ל'איש תקשורת', וכך היא תכלול לא רק עיתונאים במובן הצר של המילה, אלא גם מגישים, מנחי תכניות טלוויזיה (ארז טל למשל), עורכים, מפיקים (טמירה ירדני למשל), בעלי גופי תקשורת וכן הלאה. דוג'רית - שיחה 00:55, 7 בינואר 2017 (IST)
כן, לזה התכוונתי. אבל לא בדיוק איש תקשורת, כי זה כולל גם מפיקים או הצלמים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:17, 7 בינואר 2017 (IST)
אני לא יודע כמה זה מורכב טכנית, אבל בעקרון אני חושב שכל תבנית אישים חדשה צריכה להבנות מתבנית אישיות ולהכיל תת-תבנית עם השדות הייחודיים לאותה מקצוע. יצירת תבניות חדשות לגמרי ייצור עומס תחזוקתי בטווח הארוך. זה אגב המיון שהתחלתי לעשות משתמש:הנדב הנכון/מיון תבניות. אני מאמין שאפשר יהיה לצמצם ל4-5 תבניות אישים ראשיות הנדב הנכון - שיחה 10:14, 7 בינואר 2017 (IST)
מסכים ששווה לייצר את התבנית לאנשי תקשורת שתהיה גם לכתבים, מגישים, ומנחי תכניות. מכיוון שקיימת חפיפה בין המקצועות הללו ויש מגישים שהם גם כתבים ומנחים שהתחילו ככתבים. בנוסף, חשוב שתבנית של אנשי תקשורת תכלול גם מפיקים בפועל. כאשר ההבדל בינם לבין המפיקים הוא שלרב המפיק הוא איש עסקים אשר משקיע את כספו בעוד המפיק בפועל מעורב באופן ישיר בהפקה עצמה של התוכנית/מהדורת חדשות. כן הייתי מפריד צלמים, מכיוון שקיימים צלמים שהם אנשי תקשורת - אבל זה תת סיווג של צלמים. Nimrodbr - שיחה 12:21, 7 בינואר 2017 (IST)
מבחינתי צלם זה עיתונאי בכל מובן. מפיק כבר כלול היום בתבנית:במאי ולא יכלל. מגישי חדשות ותוכניות יכללו. השם תבנית:איש תקשורת נשמע לי עדיף. בורה בורה - שיחה 18:29, 8 בינואר 2017 (IST)
חשוב לדעתי רק לייצר את ההפרדה בין צלם עיתונאות, העוסק בתיעוד של אירועי אקטואליה וחדשות, לבין צלם שהוא אומן, העושה שימוש בצילום כטכניקה אומנותית על מנת לייצר מייצגים או על מנת לתעד נופים, אישים ותקופות. Nimrodbr - שיחה 19:39, 8 בינואר 2017 (IST)
כן, ברור! בורה בורה - שיחה 20:14, 8 בינואר 2017 (IST)
מה קורה עם זה? יש הסכמה על יצירת {{איש תקשורת}} יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:27, 14 בינואר 2017 (IST)

אפשרות לשילוב ציטוט בשפת המקור ועיצוב מחדש לציטוטים[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להציע אפשרות להביא ציטוט מתורגם בשילוב המקור שלו בשפת המקור בדומה לאפשרות דומה הקיימת בוויקיפדיה הרוסית (ותודה לAllaRo שהפנתה אותי לדוגמה ברוסית). לצורך זה יצרתי את תבנית:ציטוט2, שבה שילבתי יכולת זו. בנוסף עשיתי שינויי עיצוב בין היתר על פי הערות שאספתי משיחת תבנית:ציטוט. השינויים העיקריים הם:

 • אחידות בגופן המשמש בציטוט ביחס לגופן המשמש בערך. ההבחנה בין הציטוט לגוף הערך עדיין תהיה בולטת באמצעות הזחה.
 • עיצוב פחות צעקני לתבנית - ללא אפשרות למרכאות גדולות (שגם יוצרות חוסר אחידות בין ציטוטים שונים)
 • אפשרות להביא ציטוט מתורגם בשילוב המקור שלו בשפת המקור בדומה לאפשרות דומה הקיימת בוויקיפדיה הרוסית
 • תיקון טכני כך שהתבנית תשתמש בתחביר סמנטי נכון לציטוטים - באמצעות תגיות blockquote לציטוט עצמו ו-cite למקור. סימון סמנטי נכון מסייע לתוכנות להנגיש ציטוטים.[2]

להלן דוגמה (גרסה חדשה [ציטוט2] ולאחריה גרסה ישנה [ציטוט]):

וְאֵין לַיְהוּדִי עֵינַיִם? אֵין לַיְהוּדי יָדַיִם, אֵבָרִים, צוּרָה, חוּשִׁים, מַאֲוַיִּים, רְגָשׁוֹת? וְלֹא כְּמוֹ הַנּוֹצְרִי מֵאוֹתוֹ הַלֶּחֶם הוּא אוֹכֵל, בְּאוֹתָם כְּלֵי נֶשֶׁק הוּא נִפְצָע, בְּאוֹתָן מַחֲלוֹת הוּא מִתְיַסֵּר, בְּאוֹתָן רְפוּאוֹת הוּא מִתְרַפֵּא, בְּאוֹתוֹ קַיִץ חַם לוֹ וּבְאוֹתוֹ חֹרֶף קַר לוֹ? אִם תִּדְקְרוּ אוֹתָנוּ – לֹא נָזוּב דָּם? אִם תְּדַגְדְּגוּ אוֹתָנוּ – לֹא נִצְחַק? אִם תַּרְעִילוּ אוֹתָנוּ – לֹא נָמוּת? וְאִם תִּתְעַלְּלוּ בָּנוּ – הַאִם לֹא נִתְנַקֵּם? אִם אָנוּ דּוֹמִים לָכֶם בְּכָל הַשְּׁאָר – הִנֵּה נִדְמֶה לָכֶם גַּם בָּעִנְיָן הַזֶּה. אִם יְהוּדִי פּוֹגֵעַ בְּנוֹצְרִי, לְאֵיזֶה חֶסֶד יִזְכֶּה מִיָּדָיו? – נְקָמָה! וְאִם נוֹצְרִי פּוֹגֵעַ בִּיהוּדִי, לְאֵיזֶה שֵׁפֶל־רוּחַ יְצַפֶּה מִמֶּנּוּ, עַל פִּי הַמּוֹפֵת הַנּוֹצְרִי? – שׁוּב, נְקָמָה!

המקור באנגלית
Hath not a Jew eyes? Hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions; fed with the same food, hurt with the same weapons, subject to the same diseases, healed by the same means, warmed and cooled by the same winter and summer, as a Christian is? If you prick us, do we not bleed? If you tickle us, do we not laugh? If you poison us, do we not die? and if you wrong us, shall we not revenge?
הסוחר מוונציה, מערכה שלישית, תמונה ראשונה. עברית: אברהם עוז

וְאֵין לַיְהוּדִי עֵינַיִם? אֵין לַיְהוּדי יָדַיִם, אֵבָרִים, צוּרָה, חוּשִׁים, מַאֲוַיִּים, רְגָשׁוֹת? וְלֹא כְּמוֹ הַנּוֹצְרִי מֵאוֹתוֹ הַלֶּחֶם הוּא אוֹכֵל, בְּאוֹתָם כְּלֵי נֶשֶׁק הוּא נִפְצָע, בְּאוֹתָן מַחֲלוֹת הוּא מִתְיַסֵּר, בְּאוֹתָן רְפוּאוֹת הוּא מִתְרַפֵּא, בְּאוֹתוֹ קַיִץ חַם לוֹ וּבְאוֹתוֹ חֹרֶף קַר לוֹ? אִם תִּדְקְרוּ אוֹתָנוּ – לֹא נָזוּב דָּם? אִם תְּדַגְדְּגוּ אוֹתָנוּ – לֹא נִצְחַק? אִם תַּרְעִילוּ אוֹתָנוּ – לֹא נָמוּת? וְאִם תִּתְעַלְּלוּ בָּנוּ – הַאִם לֹא נִתְנַקֵּם? אִם אָנוּ דּוֹמִים לָכֶם בְּכָל הַשְּׁאָר – הִנֵּה נִדְמֶה לָכֶם גַּם בָּעִנְיָן הַזֶּה. אִם יְהוּדִי פּוֹגֵעַ בְּנוֹצְרִי, לְאֵיזֶה חֶסֶד יִזְכֶּה מִיָּדָיו? – נְקָמָה! וְאִם נוֹצְרִי פּוֹגֵעַ בִּיהוּדִי, לְאֵיזֶה שֵׁפֶל־רוּחַ יְצַפֶּה מִמֶּנּוּ, עַל פִּי הַמּוֹפֵת הַנּוֹצְרִי? – שׁוּב, נְקָמָה!

הסוחר מוונציה, מערכה שלישית, תמונה ראשונה. עברית: אברהם עוז

אפשר להתרשם מדוגמאות נוספות בתבנית:ציטוט ובתבנית:ציטוט2. ערן - שיחה 22:16, 6 בינואר 2017 (IST)

אני בעד. מה שאהבתי בעיקר הוא האפשרות להוסיף את השפה.--‏Mikey641שיחה 21:08, 7 בינואר 2017 (IST)
אני בעד. השתמשתי בתבנית כזאת הרבה בויקיפדיה רוסית. זה גם מאפשר לקורא לראות ציטוט בספת המקור, וגם עוזר לבדוק נכונות התרגום. זה מועיל במיוחד כשאין תרגום לעברית שנעשה על ידי איש מקצוע. בדוגמה למעלה התאגום מקצועי, אפשר לסמוך עליו. אם צריך להביא ציטוט שלא תורגם לעברית על ידי איש מקצוע, עורך ויקיפדי מתרגם בעצמו, אז חייבים להביא טקסט גם בעברית, וגם בשפת המקור וכדאי לאפשר בדיקה נוחה. --AllaRo - שיחה 21:51, 7 בינואר 2017 (IST)

איחוד תבניות לאישיות[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש מספר תבניות שיש לאחד לתבנית אישיות

 1. אדריכל
הבדלים
פרסים (שבכל מקרה מתאים לכל אישיות) ופרויקט ידוע (שהוא בעצם "פעילות בולטת")
 1. ממציא
הבדלים
המצאות עיקריות (פעילות בולטת), ארצות מגורים (מקום מגורים), פרסים והנצחה (כמו שכתבתי באדריכל)
 1. שחקן
הבדלים
שם במה (כינויים נוספים), סוגה מועדפת, פרסים (כמו השאר), דמות ידועה, בכורה, שפה מועדפת (מתאים לכולם), עיסוקים אמנותיים בולטים אחרים (מקצוע), IMDb.
 1. במאי
הבדלים
עיסוק (מקצוע), סוגה מועדפת, יצירות בולטות (יכול להיות פעילות בולטת), הושפע מ, השפיע על

הדגשתי את הפרמטרים שלא קיימים ב{{אישיות}} --‏Mikey641שיחה 16:54, 7 בינואר 2017 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד חזק יום אחד, כשיהיו מספיק תבניות פרמטריות, אני אציע למחוק את תבנית אישיות. להפוך את כל התבניות הפרמטריות לבעלות מראה אחיד - זה רעיון מצוין, שהוצע כאן למעלה. לאחד את התבניות פיזית זה רעיון מאוד גרוע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:24, 7 בינואר 2017 (IST)
משתמש:Mikey641 מה אתה אומר על איחוד של ארכיטקט עם אמן וממציא עם מדען? הנדב הנכון - שיחה 10:51, 8 בינואר 2017 (IST)
הנדב הנכון, אני מאוד בעד לזה. ממציא ומדען זה בדיוק אותה התבנית וכך גם ארכיטקט ואמן--‏Mikey641שיחה 10:53, 8 בינואר 2017 (IST)
הצבתי מזמן תבנית איחוד בשיחת תבנית:אדריכל, בינתיים אין רוב הנדב הנכון - שיחה 10:59, 8 בינואר 2017 (IST)

תבנית:העתקה לרשום - שינוי מוצע בתבנית[עריכת קוד מקור]

בתבנית הזאת ישנה אופציה של הכנסת המקור שממנו התוכן הועתק, אבל זאת לא חובה. השימוש בתבנית הוא בעיקר לעורכים חדשים שלא מכירים את הכלל של איסור העתקה. נתקלתי יותר מפעם אחת בפניות שהגיעו ל-OTRS, בשאלות של עורכים חדשים לגבי המקור שלגביו באו אליהם בטענות. אני חושבת שכמו שמכניסים מקור בתבנית:הפרת זכויות יוצרים, כי בלעדיה, אין משמעות לתבנית, יש לשנות את התבנית הזאת כך, שתהיה חובה להכניס מקור, מי שהניח את התבנית הזאת בדף השיחה של העורך, הרי כבר בדק את הנושא, ויודע את המקור, אז כדאי שיעשה עוד צעד קטן ויתן מידע מלא לעורך החדש. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:22, 7 בינואר 2017 (IST)

hanay. הפכתי לפרמטר חובה. אם לא הוזן "מקור" תופיע הודעה בצבע אדום כמו ב{{הפרת זכויות יוצרים}}
Red copyright.svg
שלום,

הערך [[{{{שם הערך}}}]] שערכת נחשד כמפר זכויות יוצרים, שוויקיפדיה מקפידה מאוד על שמירתן. על פי מדיניות האתר אין להעתיק תוכן המופיע במקורות אחרים ולהעלותו לכאן, נראה שמקור הטקסט נמצא
לא צורף מקור – חובה להכניס מקור
, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים.

אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

המשך תרומה לוויקיפדיה על ידי העלאת חומרים מקוריים משלך הוא מוזמן ומבורך.

תודה, --‏Mikey641שיחה 20:29, 7 בינואר 2017 (IST)

Mikey641, חן חן ותודה רבה על התגובה המהירה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:10, 7 בינואר 2017 (IST)
אני תומך בהצעה. בצורה זו יהיה ברור יותר לעורך מה המקור הזהה לתוכן שהוסף. ערן - שיחה 21:15, 7 בינואר 2017 (IST)

תבנית:בגד[עריכת קוד מקור]

טאבי
足袋
טאבי
סוג גרב
מקור יפןיפן  יפן

הצעה ל{{בגד}}. תורגמה מצרפתית. --‏Mikey641שיחה 11:20, 8 בינואר 2017 (IST)

אין שם הרבה פרמטרים, האם התבנית ממש נחוצה? בנוסף, תוכל להביא דוגמה לערכים שבהם התבנית מתאימה ולאיזה סוג של ערכים היא מתאימה ולאיזה לא? למשל ג'ינס, דנים (בד) ועוד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:28, 9 בינואר 2017 (IST)
ערכים כנראה יש, אבל הייתי שמח לשמוע דעה של מבינה בבגדים אלו פרמטרים נחוצים. יש כזו? בורה בורה - שיחה 16:35, 10 בינואר 2017 (IST)
Geagea - שיחה 03:44, 12 בינואר 2017 (IST)

תבנית:חוף ים[עריכת קוד מקור]

הצעה ל{{חוף ים}}. תורגמה מצרפתית. מתייג את יונה בנדלאק לתרגום המונח "Public accepté"--‏Mikey641שיחה 13:40, 8 בינואר 2017 (IST)

הכוונה של הפרמטר הוא לאיזה ציבור הוא מיועד. בערכים שאני ראיתי בוויקיצרפתית הערך הוא tout public - כולם. בערך אחד הפרמטר היה Tout public/Naturistes - כולם/נטוריזם כך שאני מניח שמדובר על סוג אוכלוסיה. אני הייתי מרחיב את הפרמטר שיכלול גם אם החוף נגיש לנכים (או בפרמטר נפרד). כמו כן השם "סוג חול" אינו מספיק טוב כי יתכן שהחוף סלעי או עם אבנים וקצת קשה לקבל |סוג חול=סלעים. אני מציע לשנות לסוג קרקע או סוג חוף או מצע (נראה לי שמצע הכי מדויק אבל לא בטוח שמספיק ברור לכולם).
נ.ב. כמה ערכים על חופים יש לנו? האם זה מצדיק תבנית? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:45, 9 בינואר 2017 (IST)
בקטגוריה:חופי ישראל יש 15 ערכים, בנוסף לשלוש תתי קטגוריות. בברכה, זאב קטןשיחה • י"א בטבת ה'תשע"ז • 12:48, 9 בינואר 2017 (IST)
מתוכם רק 7 או 8 ערכים על חופים ותתי הקטגוריות מדברים על יישובים בחופי ישראל ומפרצים בחופי ישראל. ואפילו חוף קופקבנה הוא רק פסקה בערך על השכונה. אני לא בטוח שיש טעם בתבנית הזו נכון להיום. כאשר כמות ערכי החופים תעלה איני מתנגד לתבנית כזו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:52, 9 בינואר 2017 (IST)
כמו יונה. לא צריך תבנית עד שאין ערכים. בורה בורה - שיחה 16:32, 10 בינואר 2017 (IST)
אבל יש ערכים. מה הבעיה ב-7 או 8 ערכים? זה שהם קצת אומר שהתבנית פחות נחוצה בהם? אפשר להגיד אותו דבר על {{Geforce}}--‏Mikey641שיחה 22:04, 11 בינואר 2017 (IST)
בורה בורה יונה בנדלאק--‏Mikey641שיחה 15:08, 15 בינואר 2017 (IST)
אני חושב שזה מיותר תבנית ל-7-8 ערכים. תבנית פרמטרית, שלא כמו תבנית ניווט, דורש תחזוקה רבה יותר ולהשקיע משאבים על תבנית שלא ברור הגידול בה נראה לי לא נחוץ. אם יש מיזם שדרכו יכתבו בעתיד הקרוב ערכים על חופים אז אין לי בעיה שהתבנית תיווצר כבר עכשיו. בנוגע לתבנית Geforce אני חושב שהיא מיותר ואפשר לשקול להסבה לתבנית למשפחה גדולה יותר (מנועים גרפיים או משהו מסגנון), אם יש. ואם אין, אני לא חושב שיש למחוק כי המצב של תבנית קיימת שונה ממצב של תבנית חדשה.
נ.ב. אין לי בעיה שהתבנית תועבר למרחב טיוטה עד שיהיו מספיק ערכים או פוטנציאל גידול. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:27, 15 בינואר 2017 (IST)
מסכים עם יונה בכל הנקודות שהעלה. אם מישהו יעלה לדיון תבנית:מאיץ גרפי על בסיס {{Geforce}} - אתמוך בה. בורה בורה - שיחה 18:42, 15 בינואר 2017 (IST)
בורה בורה יונה בנדלאק. איזה תחזוקה והשקעה של משאבים דורשת תבנית פרמטרית?? יש 8 ערכים. 8 ערכים שיכולים להשתמש בתבנית. התבנית נחוצה בשביל אותם 8. אם יש קצת ערכים זה אומר שהיא פחות נחוצה? אני רוצה להניח תבנית מידע בערכי החופים, ואין שום תבנית אחרת מתאימה.--‏Mikey641שיחה 19:13, 16 בינואר 2017 (IST)

גודל התבניות[עריכת קוד מקור]

חלק מהתבניות הן כה גדולות שבערך ממוצע-קטן הן לא מותירות מקום לתמונות, למשל הערך שלום בסקין. הפורמט של התבניות אינו אחיד, למשל בתבנית "חייל" שבערך על שלום בסקין יש קווים בין הפריטים, לעומת תבנית ארגון חברתי שאין בה קווים כאלה ולכן היא קצת מהודקת יותר, אבל עדיין יכולה בקלות להתפרש לכל אורכו של ערך לא גדול. הפונטים יכולים להיות קטנים יותר משום שזה איננו טקסט לקריאה שצריך להיות ברור, אלא רשימה פנקסית. נראה שהפתרון המושלם הוא להפוך את התבניות לחלון נפרש לפי בקשת הקורא. אפשרות ביניים היא להעביר את התבניות לסוף הערך בצורה אופקית (או גם אנכית רק שזה פחות אסתטי), כך הן לא יתפסו את רוב המקום בערכים הקצרים. PelicanTwo - שיחה 15:06, 10 בינואר 2017 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד חזק לכל רעיון שהצעת פה. גם ככה אנשים מעל 50 בקושי קוראים את הכתוב ואתה רוצה להקטין עוד יותר? התבנית מכילה את התוכן שנקבע ולוקחת כמה מקום שנחוץ. למה זה מפריע? בורה בורה - שיחה 16:31, 10 בינואר 2017 (IST)
תבנית דורשת הרבה מקום למעט מידע וזאת בעיה בערכים קצרים. למשל הערך שלום בסקין שהוא לא מאד קצר, התמונה השנייה נדחקה מתחת לערך ותלויה למטה בצורה משונה. אנחנו רואים חשיבות לתמונות, וזאת בעיה עיצובית חמורה. כמוך גם אני מתנגד לפונטים קטנים מדי, אבל הפונט של כיתוב התמונות הוא קטן, ואני מדבר על פונט בגודל כזה. מה גם שכיתוב תמונות הוא טקסטואלי, תבנית לעומת זה איננה טקסטואלית כי אין בה משפטים אלא מילים בודדות, ולכן גם בפונט מוקטן היא תהיה קריאה. הצעתי שתי הצעות שלא מקטינות את הפונטים: האחת היא תבנית נפרשת לפי בקשה, והשנייה שזמינה מיידית היא הורדת התבנית לתחתית הערך. מבחינה אסתטית עדיף שהיא תהיה מעוצבת בצורה אופקית, מחולקת לשתיים או שלוש עמודות. אפשר להשאיר לשיקולו של העורך היכן למקם את התבנית. בלי קשר לסוגיית הגודל רצוי שהתבניות יהיו מעוצבות בפורמט אחיד, היום זה לא כך. PelicanTwo - שיחה 17:01, 10 בינואר 2017 (IST)
למה תמונה שנייה חשובה יותר מאשר ממידע רשימתי שהוא בעצם תקציר על האישיות. התמונה השנייה חשובה יותר מלדעת מה היו תפקידיו הצבאיים או האזרחיים? אין מקום להקטנת התבנית אבל אם כותבי הסקריפטים שלנו יכולים ליצור חפיץ שיאפשר למשתמשים שמעוניינים בכך שתבנית הצד לא תהיה גלויה אלא לפי דרישה (כמו תבניות הניווט המוסתרות, למשל) איני רואה סיבה למה לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:02, 10 בינואר 2017 (IST)
לא ידוע לי שתמונה שנייה ושלישית ורביעית חשובות פחות מתמונה ראשונה, זאת טענה לא ברורה כי זה לחלוטין תלוי בתוכן הערך ובתמונה עצמה. האם אתה מציע לוותר על תמונות חשובות בגלל התבנית? או שמא עדיף שגם התבנית וגם התמונות ישכנו יחד. PelicanTwo - שיחה 18:12, 10 בינואר 2017 (IST)
אנחנו מציעים לא לשנות מה שיש היום. מי שרוצה לראות תמונה שנייה יגלול מעט וגם זה רק בערכים קצרים. לא נאבד או נסתיר או נקטין מידע בשל כך. בורה בורה - שיחה 18:34, 10 בינואר 2017 (IST)
כמו בורה בורה. תמונה ראשונה (נניח שהיא גם החשובה מכולם) נמצאת בראש. את שאר התמונות אפשר להציב בהמשך הערך, ואם יש 4-5 תמונות אפשר לעשות גלריה בתחתית הערך ראה למשל עורב אפור. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:09, 11 בינואר 2017 (IST)
יונה, תמונה שניה חשובה יותר כי המידע הרשימתי שבתבנית הוא בבחינת כפילות. הדבר צורם במיוחד כשמדובר בערכים קטנים, אז ניתן לראות מידע שמופיע בטקסט בגוף הערך, פעם נוספת גם משמאלו, ממש לידו, בתוך המסגרת של התבנית. תמונה שניה ושלישית, מטבען, אינן בבחינת כפילות, כי הן שונות זו מזו. התבניות, לצערי, הופכות עם הזמן למפלצתיות, שרק מספחות אליהן עוד ועוד שטחים כבושים. Liad Malone - שיחה 11:58, 11 בינואר 2017 (IST)
אם התמונה חשובה אפשר לעשות מה שעשיתי כרגע בערך שלום בסקין. רואים את התמונה בלי לגעת בתבנית. בורה בורה - שיחה 17:29, 11 בינואר 2017 (IST)
התמונה עלתה שתי שורות והיא עדיין מזדקרת מתחת לערך, הנושא הוא עקרוני והערך הזה נועד רק להמחשה. רצוי שתמונות יהיו צמודות לטקסט הרלוונטי להן, לא תמיד זה אפשרי ומקרבים אותן ככל האפשר, ותבנית שמתפרשת על חלק גדול מהערך מקשה על זה עוד יותר. השאלה היא אם יש סיבה טובה לא להקטין את הטבלאות, יש כמה צעדים מיידיים שיקטינו אותן: 1 - בחלק מהתבניות יש קו מפריד בין פרט לפרט שמגדיל את הטבלה, יש תבניות בלי קו. 2 - הפונט של הטקסט הוא הפונט של הערך, ואפשר להחליף אותו בפונט של כיתוב תמונה. 3 - כשהטבלה מאד ארוכה, אפשר לא להציג את הלוגואים כגון סמלי הצבאות, שלא מוסיפים תוכן ומגדילים את השטח. אלה אמצעים פשוטים. מעבר לזה אפשר לשקול אמצעים נוספים. PelicanTwo - שיחה 23:57, 11 בינואר 2017 (IST)
אף פעם לא הבנתי את הטענה שצריך להגדיל הכל מראש כדי שבני 50 יוכלו לראות כמו שצריך. הם יכולים לשים משקפיים או להשתמש בזום בהגדרות הדפדפן שלהם, דבר שאני בטוח שכבר מוגדר אצלהם. – אסף (Sokuya)שיחה 00:25, 12 בינואר 2017 (IST)
לא אמרנו שצריך להגדיל, אמרנו שאסור להקטין. יש לשמור על אחידות בערכים שזה אומר גודל הטקסט בתבנית הוא כמו גודל הטקסט בערך. זה הכל וככה זה מהיום הראשון של ויקיפדיה. ולא הבנתי מה עכשיו לא טוב בשלום בסקין. בורה בורה - שיחה 01:20, 12 בינואר 2017 (IST)
מה לא טוב בתבניות ארוכות הסברנו, זה שטח גדול שמנוצל למעט מידע, וההפרעה העיקרית היא לתמונות. בדקתי ואתה צודק, גם התבנית ב-2008 היתה ארוכה, אבל לא היו בה השורות הצבעוניות שגוזלות כ-30% משטח התבנית בערך שלום בסקין, וזה משמעותי. (שכחתי לחתום) PelicanTwo - שיחה 04:09, 12 בינואר 2017 (IST)

תבנית יבשות[עריכת קוד מקור]

קורא העיר בדיווח על טעויות: בתבנית "יבשות" אוסטרליה מצוירת עם גינאה החדשה (וללא ניו זילנד). בציור של אזור אוקיאניה נמצאים אוסטרליה, גינאה החדשה, ניו זילנד והאיים הקטנים. אפשר לכתוב במקום אוסטרליה "אוסטרליה וגינאה החדשה", או יותר טוב, להחליף את הציור לציור של אוסטרליה בלבד Australia (orthographic projection).svg. PelicanTwo - שיחה 18:27, 12 בינואר 2017 (IST)

זה מוסבר בערך אוסטרליה (יבשת) והמפות צריכות לשקף את זה. לא בדקתי אם אכן כך, אתה מוזמן לבדוק. אין צורך בשינוי הכיתוב אם זה עונה להגדרה. בורה בורה - שיחה 19:09, 12 בינואר 2017 (IST)
צודק. PelicanTwo - שיחה 19:37, 12 בינואר 2017 (IST)

הצבת תבנית:במאי בערכי הבמאים[עריכת קוד מקור]

הועבר לויקיפדיה:מזנון#הצבת תבנית:במאי בערכי הבמאים

תבנית:סריקה[עריכת קוד מקור]

מציע להוסיף פרמטר מקור. היום לא יודעים מה המקור לתמונה הסרוקה, בדומה לתבנית:שימוש הוגן. בורה בורה - שיחה 22:03, 13 בינואר 2017 (IST)

נשמע טוב, אבל אתה מעביר את הדיון במקום הלא נכון. אלו שעובדים עם התמונות אמורים לראות אותו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:26, 13 בינואר 2017 (IST)
לא הבנתי. זו תבנית, וכאן אולם דיונים לתבניות. ליתר ביטחון משתמש:Geagea, משתמשת:Hanay. בורה בורה - שיחה 22:32, 13 בינואר 2017 (IST)
יונה, בריאן, אסף, מתניה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:35, 13 בינואר 2017 (IST)
הסתכלתי על מספר דוגמאות של שימוש בתבנית, ראיתי שבחלק מהמקרים ראוי לציין את המקור, ויש מקרים שהוא תחליף לתבנית {{עטיפת ספר}}, בכנות איני בטוחה כלל שיש מקום לתבנית הזאת, כבר נתקלתי במקרים של שימוש בתבנית זאת לתמונה בשימוש הוגן, עורך חדש טען שהוא סרק את הקובץ, מה שנכון, ולא נתן מקור. יש לכם רעיונות למה תבנית זאת יכולה לשמש שיתר התבניות בשימוש הוגן לא מכסות? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 22:53, 13 בינואר 2017 (IST)
גם בתבנית:עטיפת ספר יש להוסיף מקור. בורה בורה - שיחה 23:18, 13 בינואר 2017 (IST)
בתבנית עטיפת ספר לא צריך מקור. העטיפה עצמה מראה את המקור. ראה למשל קובץ:Child18.jpg. אין סיבה להקשות על העורכים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 23:32, 13 בינואר 2017 (IST)
כל קובץ בשימוש הוגן הוא סרוק. לכן אני לא חושב שהתבנית דרושה. לגבי מקור אני בעד ולו בכדי שיהיה נתיב ביקורת ((אנ')). שאפשר יהיה לבדוק שזו עטיפת הספר הנכונה וכו'. לא בטוח שיש לחייב מקור. אם מדובר בסריקה עצמית. אפשר לכתוב את זה בשדה מקור - "סרקתי בעצמי", "סריקה עצמית" או כל טקסט חופשי. Geagea - שיחה 01:50, 15 בינואר 2017 (IST)
יונה בנדלאק, בריאן, Ijon, Matanya. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:33, 15 בינואר 2017 (IST)
צריך להפטר מהתבנית הזו. מתניה שיחה 02:34, 15 בינואר 2017 (IST)
גם אני לא רואה מה היא משיגה ששימוש הוגן אינה משיגה, אבל אלא אם מחליפים אותה, אכן ראוי להוסיף מקור. Ijon - שיחה 04:19, 15 בינואר 2017 (IST)
אני חושב שהכוונה המקורית הייתה לסקירה מתוך ספר או של עיתון או משהו שלא ממש נכלל ב {{עטיפת ספר}} למשל קובץ:MilonChadash.JPG. גם אני לא רואה סיבה מיוחדת לשמור על התבנית הזו על פני שימוש בתבנית שימוש הוגן כאשר המקור צריך להיות הספר שממנו התמונה לקוחה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה

עיר בירה בתבנית עיר[עריכת קוד מקור]

בתבנית {{עיר}} כאשר יש עיר בירה התווית היא "בירת ה{{{סוג יישוב}}}" הדבר יוצר בעיות, לדוגמה בזנזיבר "בירת החבל ארץ", למרות שאמור להיות "בירת חבל הארץ".

 1. אני מציע לשנות את התווית ל"עיר בירה". אני לא מבין למה צריך לציין שוב את סוג היישות.
 2. מציע לשנות את הפרמטר מ"בירת המחוז" ל"עיר בירה".--‏Mikey641שיחה 23:08, 14 בינואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד השינוי המוצע. ניקח ערך אקראי לה פאז (מחוז). אם סתם נכתוב "עיר בירה" איך ידעו בירה של מה? בירה של המדינה שנמצאת שתי שורות מעל? בירה של המדינה בארצות הברית שורה מעל? ואולי בירת המחוז? דוגמה אחרת היא מערב המידלנדס וכך בעוד אלפי ערכים. כיום הקישור למחוזות אריזונה, מסביר זאת היטב. את הבעיה הספציפית בזנזיבר אפשר לתקן ולא צריך לעקם בשביל זה את המערכת. אגב, אני לא בטוח ש"חבל ארץ" זה נכון שם. אין הגדרה כזו לאי. יש בו שלושה מחוזות שונים ואני לא חושב שיש ישות מעליהם. בורה בורה - שיחה 20:18, 15 בינואר 2017 (IST)
בורה בורה, נו באמת.. אני קורא ערך העוסק במוהאבי (מחוז), שבאריזונה, אז אם אני רואה "עיר בירה" מן הסתם השדה יהיה קשור למחוז בו הערך עוסק ולא העיר בירה של ארצות הברית בדיוק כמו שב{{אי}}, אף אחד לא יחשוב ש|עיר ראשית=העיר הראשית במדינה כולה אלא בעיר הראשית של האי. קצת היגיון.
בנוסף, אין אפשרות לתקן את הבעיה הספציפית בכזאת קלות, ובכלל, סוג היישוב לא צריך להופיע 20 פעמים בתבנית כשהוא לא באמת נחוץ.
אנחנו לא עוסקים במקרה הספציפי של זנזיבר, אלא בכלליות, לא רק שהדבר יוצר בעיות לשוניות, אלא שהוא לא נחוץ.
--‏Mikey641שיחה 20:06, 17 בינואר 2017 (IST)
קורא ממוצע לא חושב אינטואיטיבית בירת המחוז אלא בירת המדינה, אריזונה. לכן זה מבלבל בלי הקישור. בורה בורה - שיחה 20:12, 17 בינואר 2017 (IST)
ממש לא. קורא ממוצע יודע שאם הוא קורא ערך על המחוז, אז עיר הבירה תהיה של המחוז. עובדה שב{{אי}} כולם הבינו את זה--‏Mikey641שיחה 20:30, 17 בינואר 2017 (IST)

פרופיל ב-IMDb[עריכת קוד מקור]

בתבניות השונות, סרט, שחקן, במאי וכו' יש קישור ל-IMDb שלעתים שגוי כמו למשל כאן. מציע לעשות מהלך כמו שעשינו עם הרשימה האדומה של IUCN ולמחוק מקישורים חיצוניים את הקישור הכפול. אם רוצים דווקא, אפשר לתת הערת שוליים מתוך התבנית, כמו מצב שימור בתבנית:מיון. אין צורך במידע כפול שעלול לגרום לאי תאימות. בורה בורה - שיחה 17:01, 17 בינואר 2017 (IST)

תעשה בתבניות הנ"ל מה שצריך, אבל אני מתנגד להסרת הקישור מפסקת "קישורים חיצוניים" – זה המקום הטבעי לקישורים כאלה. קוראים שזה עתה סיימו לקרוא ערך מסוים, ורוצים לקבל מידע נוסף על הערך, יפתחו קישורים מתוך פסקה זו, ולא יעלה בדעתם לעלות בחזרה לראש הערך על מנת לחפש קישורים נוספים. דולבשיחה 18:14, 17 בינואר 2017 (IST)
ואם זה יופיע בהערות שוליים? בורה בורה - שיחה 18:22, 17 בינואר 2017 (IST)
פסקת "הערות שוליים" מיועדת לתת אסמכתאות לטענות הכתובות בערך. למשל, קישור לאתר מוג'ו מיועד לתת אסמכתא לטענה שהתקציב של הסרט היה X, וההכנסות שלו היו Y. לעומת זאת, הקישור ל־IMDb לא בא לתת אסמכתא, אלא לתת מידע מפורט יותר על נשוא הערך, ולכן מקומו ב"קישורים חיצוניים". דולבשיחה 19:00, 17 בינואר 2017 (IST)
מסכים לחלוטין עם דולב. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:11, 17 בינואר 2017 (IST)
מתנגד להורדת כפילות. אם יש טעויות בתבנית, צריך להריץ בוט הסבה שמחליף לוויקינתונים, אם יש. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:00, 17 בינואר 2017 (IST)

תבנית:סדרת טלוויזיה[עריכת קוד מקור]

התבנית בערך כנפי הרעם משתלטת על המסך. אני חושבת שהדבר נובע מהקישור החיצוני שבתוך התבנית, אבל לא הצלחתי להבין איך לסדר את זה. אשמח לתיקון וגם אשמח לדעת איך אוכל לסדר דבר כזה בכוחות עצמי להבא. תודה רבה. דוג'רית - שיחה 23:25, 18 בינואר 2017 (IST)

יש כמה דרכים. ראי מה מייקי עשה. אפשר גם אתר הסדרה למשל. בורה בורה - שיחה 02:20, 19 בינואר 2017 (IST)
תודה רבה לכם. דוג'רית - שיחה 06:54, 19 בינואר 2017 (IST)

כפילות בקטגוריה[עריכת קוד מקור]

שלום. נתקלתי במקרה של קטגור כפול בערך לני ריפנשטאהל. הערך מקוטגר גם בקטגוריה:אישים שהגיעו לגיל מאה וגם בקטגוריה:גרמנים שהגיעו לגיל מאה. הקטגוריה של האישים עד גיל 100 לא ניתנת להסרה. אני מאמינה שזה קשור לתבנית האישיות ולנתונים שנשאבים מויקינתונים (זכור לי משהו כזה במעומעם ממקרים קודמים דומים). אין לי מושג איך לפתור את זה. אודה מאוד לעזרתכם. לאחר שהקטגוריה הנעולה תוסר - אני מתכוונת לארגן את כל הערכים שמפוזרים בקטגוריה:אישים שהגיעו לגיל מאה. תודה רבה. דוג'רית - שיחה 08:44, 20 בינואר 2017 (IST)

אין צורך לעשות כלום. קטגוריה:אישים שהגיעו לגיל מאה היא קטגוריה אוטומטית לכל מי שהגיע/ה לגיל ולכן אינה ניתנת להסרה. היא חוסכת את הצורך לקטלג אישים שאף אחד לא הגיע אליהם לעדכן. אין קשר לוויקינתונים. המהדרים מוסיפים גם קטגוריה ברמת מדינה. קטגוריות אוטומטיות קיימות בהרבה מקומות למשל קטגוריה:רשימת חברי הכנסת. בורה בורה - שיחה 15:27, 20 בינואר 2017 (IST)

תבנית סרט[עריכת קוד מקור]

אני מבקש לשנות את הכיתוב "הקרנת בכורה" ל"בכורה", ואת "משך הקרנה" ל"אורך", כדי שלא יתפסו שתי שורות. תודה PelicanTwo - שיחה 16:32, 20 בינואר 2017 (IST)

בעד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:34, 20 בינואר 2017 (IST)
בעד Nimrodbr - שיחה 17:04, 20 בינואר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד BDaniel - שיחה 06:59, 22 בינואר 2017 (IST)

איחוד תבנית:מחזה ותבנית:מחזמר[עריכת קוד מקור]

שתי התבניות דומות מאוד. מספיקה תבנית:מחזה שתטפל בשתיהן ואם יש צורך, להוסיף לה שדות. אם תעיינו בערכים היום תחת תבנית:מחזה תגלו הרבה מחזמרים תחתיה, כמו טרזן וג'יין (מחזמר), וזאת משום שהכותבים אינם מבחינים בהבדל בין התבניות. בורה בורה - שיחה 06:45, 22 בינואר 2017 (IST)