ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)

תוכן עניינים

תקופת הכהונה אינה מחושבת על ידי היחידה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:תפקיד מנהיג
הועבר מויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים 14:07, 2 ביוני 2018 (IDT)
סמי משה
לידה 1944
פטירה 2 ביוני 2017 (בגיל 73 בערך)
ראש עיריית פורט אליזבת
19921994
(כשנתיים)
ראש עיריית טימבוקטו
20002 ביוני 2017
ראש עיריית זנזיבר סיטי
1 בינואר 19802 ביוני 1991
(11 שנים)

גם זה עדכון שהוכנס לאחרונה. אין חישוב משך כהונה כאשר יש ערוב של תאריך מדויק עם תאריך ובו שנה בלבד. לא זכור לי דיון על כך. למה כאשר מחשבים את הגיל בו נפטרה האישיות, לא מתחשבים בערבוב זה כמו בדוגמה כאן? היחידה מחשבת משך כהונה כשיש תאריכים מדויקים, אבל לא אם יש רק שנה. לא ברור המניע. בדוגמה לא מחושב כמה זמן היה ראש עיריית טימבוקטו. כן מחושב למשל גיל האישיות בו יש רק שנה... בקיצור, חוסר אחידות משווע.

מתייג את kotz שאמר שמכיר lua ויכול לתקן את היחידה וגם את משתמש:זאב קטן שעזר לי בזיהוי הבעיה. בורה בורה - שיחה 09:40, 5 במרץ 2018 (IST)

אני מניח שהסיבה לכך שזה מחושב לגבי שנות חייו של אדם ולא לגבי תקופת כהונה, היא ששנות חייו של אדם הן עשרות שנים - אי דיוק של שנה אחת אינו קריטי, לעומת זאת תקופת כהונה במשרה היא בדרך כלל שנים בודדות, ולעיתים אף שנתיים, שנה ואף פחות מכך, ואז לחשב את תקופת הכהונה רק על סמך השנה ללא תאריך זה בעייתי. לדוגמה בערך שמעון פרס, תקופת הכהונה שלו כראש ממשלת ישראל ה-8 היא "32 שבועות ו-4 ימים", ואם היינו הולכים לפי השנים בלבד היינו מקבלים שנה שלמה, ואולי אף יותר.
כך שאם רוצים לעשות שינוי, צריך שהשינוי יהיה שמשך הכהונה (בשנים) תחושב רק אם הפרש השנים הוא מעל מינימום מסוים, למשל לפחות 4 או לפחות 5 שנים. אוריאל, Orielno - שיחה 10:04, 5 במרץ 2018 (IST)
Orielno, פתרון מעניין. אם הוא ייושם צריך להוסיף את זה כפרמטר ביחידה, אחרת זה ישפיע על יותר מדי ערכים בצורה רע. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח באדר ה'תשע"ח • 10:10, 5 במרץ 2018 (IST)
חיים צורי הוא ראש עיריית קריית מוצקין כבר 24 שנים ועדיין לא מחושב לו משך הכהונה... אבל נזרום אתך. שלוש שנים ומעלה נראה לי סביר. בורה בורה - שיחה 10:54, 5 במרץ 2018 (IST)
כמו שהוסבר כבר בעבר, חישוב של טווח זמנים תלוי ברזולוציית הזמן - כאשר לא ידוע יום מדויק לא ניתן לתת את משך הזמן בצורה מדויקת (האם זה 1 בינואר או 1 בדצמבר?) ובהתאם לא מצוין חישוב טווח שגוי. ערן - שיחה 12:53, 5 במרץ 2018 (IST)
בדיוק כך! "תלוי ברזולוציית הזמן". על פרק זמן ממושך אין משמעות לדיוק בחישוב הטווח והובאה כאן דוגמה של כהונה בת 24 שנים שאבסורד לא לחשב את הטווח. יש לחשב את הטווח, השאלה היא מהו פרק זמן סביר, 3,4, או 5 שנים? אגב, גם לכם נעלמה הצגת התבנית מן הדף למרות שהיא כאן? בורה בורה - שיחה 15:42, 5 במרץ 2018 (IST)
בחישוב הטווח עבור גיל האישיות, התבנית מוסיפה את המילה "בערך". זה אמור להיות מספיק טוב גם עבור טווח כהונה קצר ("3 שנים בערך" עדיף מכלום. במקרה של פחות משנתיים אולי עדיף לוותר). Dovno - שיחה 15:48, 5 במרץ 2018 (IST)
כן, זה פתרון טוב Dovno. אני רואה את התבנית בתצוגה מקדימה אבל לא עכשיו... אתה רואה אותה? בורה בורה - שיחה 15:50, 5 במרץ 2018 (IST)
בורה בורה, גם אני רואה את התבנית רק בתצוגה המקדימה - אבל רק אם אני עורך את הפרק ולא את כל העמוד. אולי זה שוב מקרה של יותר מדי תבניות בעמוד אחד? Dovno - שיחה 15:55, 5 במרץ 2018 (IST)
כן זו הסיבה. צריך לארכב קצת וזה אעשה. בורה בורה - שיחה 15:57, 5 במרץ 2018 (IST)
בורה בורה, כפי שכבר כתבתי אני בעד הפתרון שהציעה Orielno, אבל אני חושב שצריך ליישם אותו באופן חכם. זה לא צריך להיות בררת המחדל אלה אופציה נוספת עם פרמטר שקובע אחרי איזה מספר שנים אנחנו מציגים את התאריך גם אם הרזלוציה לא תואמת. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 09:26, 8 במרץ 2018 (IST)
גם אני חושב שזה רעיון טוב, אבל ככל פרמטר, נדרש גם ערך ברירת מחדל... אני בעד 3. בורה בורה - שיחה 13:19, 8 במרץ 2018 (IST)
אני חושש שלא הובנתי כראוי. לדעתי יש להשאיר את בררת המחדל כפי שהיא עכשיו, חוסר חישוב במקרה של חוסר התאמה. אבל לאפשר את החישוב הזה במקרה שימולא פרמטר כלשהוא. שינוי ההתנהגות של היחידה כבררת מחדל יכולה להשפיע על הרבה תבניות בדרך שיהיה קשה לחזות. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 14:02, 8 במרץ 2018 (IST)
עד לפני כמה שבועות זו הייתה דרך החישוב ולא היה שום נזק, אז קשה לי להאמין שתהיה השפעה אם נשתמש בברירת המחדל. בורה בורה - שיחה 14:29, 8 במרץ 2018 (IST)
Orielno ומשתמש:זאב קטן, ראו את התקופה בה היה ראש עיריית פורט אליזבת. רק כשנתיים והתבנית כבר מחשבת טווח. אין הבדל בין שנה שלא רשום בה תאריך כלל לשנה שרק חציה השני עם תאריך מדויק. על כן הרזולוציה ממנה מתחילים לחשב טווח תהיה שנתיים. מסכימים? בורה בורה - שיחה 04:53, 19 במרץ 2018 (IST)
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
הטעות המקסימלית כשמחשבים את הטווח כשלא נתון תאריך היא שנה. לכתוב "שנתיים" כשזה פלוס-מינוס שנה לא נראה לי ראוי. למשל אם הוא כיהן בין 15 בדצמבר 1992 ל-15 בינואר 1994, ואנחנו כותבים על זה "שנתיים"... מסיבה זו לפי דעתי הטווח עבורו אפשר לבצע את החישוב צריך להיות מינימום שבמינימום 3 שנים, ואולי אף יותר. אוריאל, Orielno - שיחה 07:38, 19 במרץ 2018 (IST)
אני חושב שמינימום של שלוש שנים זה סביר, שנתיים זה אכן קצת מדי. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ח • 09:23, 19 במרץ 2018 (IST)

לאחר העברה[עריכת קוד מקור]

משתמש:ערן, הרוב בעד חישוב משך הכהונה הוא בולט. האם טפלת בזה כאשר ארכבת את הדיון? ארכוב משמעותו יישום ההחלטות. בורה בורה - שיחה 20:04, 3 ביוני 2018 (IDT)

- סוף העברה בורה בורה - שיחה 00:51, 11 ביוני 2018 (IDT)

הדיון הזה אורכב על ידי ערן אולם הוא לא בצע את החלטת הרוב בדיון. משכך, ומשעבר שבוע ללא תגובתו, אני מחזיר לכאן חזרה את הדיון. בורה בורה - שיחה 00:51, 11 ביוני 2018 (IDT)

תבנית:מלחין הוספת מספר פרמטרים[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש להוסיף את הפרמטרים הבאים לתבנית:

 • שם לידה
 • מוקד פעילות
 • שנות פעילות
 • סוגה‏ (P136)
 • עיסוק‏ (P106)
 • כלי נגינה‏ (P1303)
 • פרסים (פרס שזכה בו‏ (P166))
 • אתר אינטרנט

התוספות הן על סמך הקיים בתבנית מוזיקאי. היום יש מאות ערכים בהם הוסיפו תבנית מוזיקאי במקום תבנית מלחין והשדות האלה יהיו חסרים אם משנים. ראו למשל באדוארד אלגר. בורה בורה - שיחה 21:44, 31 באוגוסט 2018 (IDT)

חבל על כל שניה שמשקיעים בספחת הזו. מזמן היה צריך לאחד אותה עם תבנית:מוזיקאי הנדב הנכון - שיחה 22:25, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
אני פתוח... בוט עושה את זה בחמש דקות. נשמע את משתמשת:שלומית קדם, המומחית בתחום. במידה וכן, יש להוסיף את השדות:
 • זרם אמנותי‏ (P135)
 • מספר יצירות ידוע
 • חתימה‏ (P109)

לתבנית:מוזיקאי. בורה בורה - שיחה 22:38, 31 באוגוסט 2018 (IDT)

כיון שתוייגתי, אביע את דעתי, שכנראה לא תהיה פופולרית כל כך. אינני רואה את הצורך בתבניות מכל וכל, משום שכל הפרטים האלה מופיעים בלאו הכי בפתיח, אם הוא בנוי כהלכה, ואם משהו חסר, הוא מופיע בהמשך הערך. בכל אופן, כיון שבוויקיפדיה יש נטייה לתבניות, ברור שיש להבחין בין תבנית מוזיקאי לתבנית מלחין. כשבתבנית מלחין מופיעים סעיפים כמו "להקה", "כלי נגינה", "חברת תקליטים" וכו', אני רואה בכך טעם לפגם. גם הסעיף "שנות פעילות" מיותר לגמרי, הן בתבנית מוזיקאי והן בזו של מלחין. מה לגבי מוזיקאי/מלחין חי? מה נכתוב בסעיף זה? וגם אם מת, לא תמיד ברור מתי חדל להלחין/להופיע, ואם ההפסקה ארעה שנים רבות לפני מותו, לשם מה לציין זאת? אגב, נגנים וזמרים רבים עוברים בשלב מסוים לניצוח. האם תהיה גם תבנית מנצח? עוד סעיף מיותר הוא כמובן תאריך לידה עברי. לגבי איזה מוזיקאי, נגן, מנצח או מלחין אנחנו מציינים זאת, אפילו אם הוא יהודי כשר? הפרט הזה נחוץ רק בתבניות רבנים או ראשי ישיבות, כנראה. לא בשום תבנית אחרת. זאת דעתי, ביקשתם, קיבלתם. לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 00:02, 1 בספטמבר 2018 (IDT)
בפועל, נתונים רבים חסרים בערך ובכל מקרה קשים יותר למציאה - אבלה הדיון הנ"ל הוא טכני: יתרונות והחסרונות של קיום שתי תבניות כמעט זהות. אני משוכנע שהמאמץ התחזוקתי מיותר, והפיצול לא מקל על מניחי התבניות. שדות לא רלוונטיים פשוט לא ימולאו הנדב הנכון - שיחה 10:25, 1 בספטמבר 2018 (IDT)
בנוסף, קל להגדיר בתבנית ערכים שלא הולכים זה עם זה כדי להוסיף את הערך לקטגוריית תחזוקה (למשל אם משתמשים בפרמטר |סיווג=מנצח יחד עם |חברי ההרכב=). Dovno - שיחה 18:30, 1 בספטמבר 2018 (IDT)
אני מסכים עם שלומית שמוטב שלא שלא לבלבל בין תבנית כללית למוזיקאים לזו של מלחינים. צריך להבחין בין פרטים שאפשר לציין בערך על מלחין אבל הם לא חשובים מספיק כדי להופיע בפתיח לבין פרטים חשובים שכדאי - הרעיון לשלב פרסים חשובים שבהם זכה מלחין הוא רעיון טוב. לגבי יתר הפרטים נראה שהם פחות מתאימים לתבנית. ערן - שיחה 18:38, 1 בספטמבר 2018 (IDT)
כל הפרטים שהצעתי להוסיף לתבנית מלחין הם קריטיים בייחוד סוגה‏ (P136), עיסוק‏ (P106), כלי נגינה‏ (P1303). הוויכוח אם צריך או לא תבנית כבר הוכרע לפני 10 שנים ואין טעם להכנס אליו כלל. בייחוד עכשיו כשוויקינתונים מספק כל כך הרבה מידע נוסף שאינו קיים בערכים. אני נוטה לתמוך בהצעת האיחוד בין התבניות בייחוד משום שהמידע די זהה. אפשר לראות שתבנית מלחין לא תוחזקה יובלות וזו עוד סיבה טובה לאיחוד מלבד הבלבול שהיא יוצרת. בורה בורה - שיחה 06:05, 2 בספטמבר 2018 (IDT)
למלחין יש הרבה יותר מן המשותף עם מנצח, מאשר למנצח עם להקה ועדין מנצח ולהקה משתמשים באותה תבנית. מניחי הצליחו עד עתה לא למלא חברי ההרכב למנצח ויש יסוד להאמין שהם לא יעשו זאת גם למלחין. השארת תבנית מלחין לא משרתת שום צורך ו"ידידותה" לכאורה לא הוביל לשימוש רב בה הנדב הנכון - שיחה 09:42, 2 בספטמבר 2018 (IDT)
Symbol support vote.svg בעדאני רוצה להשתמש באחת התבניות, במה להשתמש? אתם מאחדים אותן או לא? תודה.אני אגב בעד איחוד תבניות, כפי שצוין פה מטעמי תחזוקה. Shinaimm - שיחה 18:55, 17 באוקטובר 2018 (IDT)
אם (וכאשר) יאוחדו התבניות, מן הסתם יהיה בוט שיעבור על השימושים ויאחד את כולן (כי שתי התבניות בשימוש בהרבה ערכים). לכן לדעתי אין צורך בינתיים להיות בשיתוק, ופשוט לבחור אחת לערך בו רצית לערוך. למיטב הבנתי, אנשים נטו יותר להשתמש בתבנית "מלחין" עבור מלחינים "קלאסיים", ובתבנית "מוזיקאי" למלחינים מודרניים (לא כלל מחייב, רק אבחנה לגבי המצב בפועל). Dovno - שיחה 10:24, 18 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה Dovno . מימשתי כמו שראית באנסמבל קוינטה וחצי Shinaimm - שיחה 22:19, 21 באוקטובר 2018 (IDT)

איחוד תבניות פרמטריות של אישים[עריכת קוד מקור]

איחוד תבניות פרמטריות.png

הדיון הנ"ל התקדים כמה פעמים בעבר ללא הכרעה, ובהנחה הסבירה שזה יהיה גם המקרה הזה אני אלך להצבעה. הנימוקים שלי:

 1. הקלה על התחזוקה
 2. הצגה לוגית ובהירה יותר של הנושאים, בפרט הקפדה על אחידות - שדות מקבילים מוצגים ללא הגיון בסדר שונה עם שמות שונים

האיחודים המוצעים הם:

 1. תבנית:אמן ותבנית:אדריכל
 2. תבנית:מוזיקאי ותבנית:מלחין
 3. תבנית:ממציא, תבנית:רופא ותבנית:מדען
 4. תבנית:שחקן ותבנית:במאי

לצורך הפשטות יהיה איחוד של כל השדות הלא מקבילים. אם תתקבל החלטה על איחוד יהיה דיון פרטני על הסרת שדות מיותרים. צירפתי צילום מסך של גיליון שאני יכול לפתוח לעריכה אם זה מעניין מישהו הנדב הנכון - שיחה 13:10, 4 בספטמבר 2018 (IDT)

 1. Symbol question.svg מתלבט מה אחוז השדות הזהים?
 2. Symbol support vote.svg בעד
 3. Symbol support vote.svg בעד ממציא ומדען. איך רופא השתרבב לכאן?
 4. Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 21:20, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
לאדריכל יש גם "שנות פעילות" כל שאר השדות מוכלים. רופא הוא מדען ואפשר לראות את זה בהקבלה בשדות, אבל אם לא נראה לך, אז לא... הנדב הנכון - שיחה 21:34, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד האיחודים המוצעים, למעט אולי {{רופא}}. דרך אגב - לרופא (ואולי לעוד תבניות אישיות) יש פרמטר של שנת עליה לארץ. יש סיבה שלא יהיה פרמטר כזה לכל תבניות האישיות? זה פרט כללי, כמו מקום לידה וכו', ולא אמור להיות תלוי מקצוע. Dovno - שיחה 22:31, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
אכן, בעד תוספת רוחבית של שנת עלייה. בורה בורה - שיחה 22:40, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
 • כנקודת מוצא כל איחוד של תבניות צריך לקחת אך ורק את הפרטים המשותפים לשתי התבניות (ולא פרטים שנמצאים בתבנית אחת בלבד) ואם רוצים להוסיף פרט שנמצא רק באחת מהן, להסביר בצורה מפורשת מה ההצדקה שלו כדי שיופיע גם בסוג התבנית השנייה - למשל מה ההצדקה להוסיף "כלי נגינה" או "סוג קול" למלחין.
 • איחוד תבניות לא מקל על תחזוקה כאשר אין קשר בין התבניות - זה מצריך תחזוקה של ערכים במקום תחזוקה של תבניות (להסיר/להוסיף פרטים בהתאם לסוג הערך) או פתרונות טכניים יחסית ומרכבים כדי לבחור הקשרים נכונים. למשל "יצירות נודעות" לא מתאים להופיע בהקשר של אדריכל ו"פרויקטים ידועים" הוא שם מתאים יותר. בכל שינוי בתבנית הכרחי שהתוכן שמוצג לקוראים יהיה ברור ונכון.
הערות פרטניות:
  • אדריכל ואמן - הכרחי שבאדריכלים יופיע "פרויקטים ידועים" ולא "יצירות נודעות". לגבי יתר הפרטים ומידת הרלוונטיות לאמנים או לאדריכלים כדאי להתייעץ עם האביר הגותי וTalmoryair
  • איחוד של מוזיקאי ומלחין לא מתאים כיוון שיש יותר מדי שדות במוזיקאי שלא מתאימים למלחין או לא חשובים מספיק כדי להופיע בתבנית. למשל חברי הרכב, שיתופי פעולה, סוג קול וכו'. כדאי להתייעץ עם שלומית קדם, ודיון פרטני בנושא מלחין קיים שתי פסקאות לעיל.
 • מדען וממציא - אפשר לאחד. רופא - יש קצת מן המשותף אבל יש יותר מדי שוני כדי להצדיק איחוד.
 • שחקן ובמאי - יש יותר מדי שוני. כן אפשר לחשוב על תבנית חדשה למשל "אישיות קולנוע" שתחליף אותן, ולהיעזר בשתי התבניות כבסיס עבורה, אבל לחשוב היטב על מידת הרלוונטיות של הפרטים המשותפים. למשל "דמות", "הושפע מ" וכו'.
ערן - שיחה 10:42, 8 בספטמבר 2018 (IDT)
התבניות המקוריות נבנו ללא דיון או הגיון של ממש וההתעקשות עליהן חסרת הגיון (שנות פעילות וחתימה כן חשוב למלחין). אין מה לפחד משדות מיותרים, מניחי התבניות הם ויקיפדים מיומנים ברובם ויזינו בצורה מדויקת.
אדריכלים רבים הם גם פסלים ולכן או שפסלים יופיעו תחת פרויקטים, או שפרויקטים תחת יצירות, מה גם ש"פרויקטים" לא מתאר כל כך טוב הקמת בניין. האם יש הגיון לפצל תבנית "מנצח" או "נגן" מתוך מוזיקאי? גם להם אין סוג קול וחברי הרכב. אם לזה אין הגיון, גם להשארת תבנית מלחין אין טעם.
התחזוקה כוללת דיונים טרחניים לגבי כל שדה בכל תבנית וזה אחד הדברים הראשונים שיש לחתוך הנדב הנכון - שיחה 11:41, 9 בספטמבר 2018 (IDT)
בנוסף, הטיעון שיש שדות בתבנית מוזיקאי שלא רלוונטיים למלחין הוא טיעון חלש כשתבנית מוזיקאי משמשת גם למנצח, מפיק מוזיקלי, ועוד. Dovno - שיחה 16:32, 9 בספטמבר 2018 (IDT)
אכן, טיעון חלש במקרה זה. בורה בורה - שיחה 09:32, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
במקרה של מוזיקאים לא ברור למה יש תבנית שמשמשת מוזיקאי וגם להקה כאותה תבנית. אפשר לראות דוגמאות לבעיות שנוצרות בעקבות זאת בq:Q55266824. צריך לתקן את הבעיה הזו ולא להחמיר אותה. ערן - שיחה 21:50, 14 בספטמבר 2018 (IDT)
 1. Symbol support vote.svg בעדTMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 10:30, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
 2. Symbol support vote.svg בעד לא ברור לי למה צריך לציין שם בן/בת זוג וצאצא בתבנית שחקן, אם האינפורמציה רלוונטית לערך היא במילא תופיעה בו. סתיו - שיחה 13:30, 12 בספטמבר 2018 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

למה בדיוק מאחדים את {{שחקן}} ואת {{במאי}}? אל תוך {{אמן}}? יוניון ג'ק - שיחה 04:31, 21 בספטמבר 2018 (IDT)

מה?? קרא שוב. כל שורה בהצעה זה איחוד של 2-3 תבניות באותה שורה. בורה בורה - שיחה 07:04, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
קראתי. שוב.
 1. Symbol oppose vote.svg נגד איחוד תבנית:אמן ותבנית:אדריכל
 2. Symbol support vote.svg בעד איחוד תבנית:מלחין אל תוך תבנית:מוזיקאי
 3. Symbol neutral vote.svg נמנע - תבנית:ממציא, תבנית:רופא ותבנית:מדען
 4. Symbol oppose vote.svg נגד איחוד תבנית:שחקן ותבנית:במאי. לא כל שחקן הוא במאי. לא כל במאי הוא שחקן. גם ההצעה לאחד את שתיהן ל-"אישיות קולנוע" היא הצעה לא טובה - יש שחקנים ובמאים שלא עובדים בתחום הקולנוע, אלא בתיאטרון / טלוויזיה.
יוניון ג'ק - שיחה 23:25, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
יוניון ג'ק רק שים לב שלשם התבנית אין משמעות כלל. עם אם שם התבנית אישיות קולנוע, עדיין ניתן לשים שם במאי תיאטרון. העיקר הוא שהשדות יתארו מה הם עושים ואכן בתבניות שחקן ובמאי זה קרוב. בורה בורה - שיחה 23:40, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
אז למה לא פשוט לאחד "שחקן" ו-"במאי" לתוך התבנית "אמן"? יוניון ג'ק - שיחה 23:42, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
כי כנראה אין מספיק שדות קרובים. ראה את הקובץ עם השוואת השדות שהכין משתמש:הנדב הנכון. הגדלתי אותו כי אנשים לא שמו לב. בורה בורה - שיחה 23:57, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
לי דווקא נראה שיש לא מעט שדות קרובים. למעשה, הרוב המוחלט. יוניון ג'ק - שיחה 04:45, 22 בספטמבר 2018 (IDT)

איחוד מדען / ממציא[עריכת קוד מקור]

יש תמימות דעים. אני מתחיל באיחוד. בורה בורה - שיחה 20:27, 23 בספטמבר 2018 (IDT)

בוצע בוצע בורה בורה - שיחה 00:48, 24 בספטמבר 2018 (IDT)
ביטלתי את האיחוד שנעשה בצורה נמהרת. יש הסכמה לאיחוד זה, אבל כפי שנאמר במעלה הדיון אם תתקבל החלטה על איחוד יהיה דיון פרטני על הסרת שדות מיותרים. (ראה הערה מטה) ערן - שיחה 01:15, 24 בספטמבר 2018 (IDT)

סיכום ביניים:

 • תבנית:ממציא / תבנית:רופא / תבנית:מדען - נראה שיש הסכמה לגבי איחוד של מדען וממציא. אין רוב ברור לאיחוד של תבנית:רופא - ניתן לקיים דיון פרטני בנושא. כעת יש להבהיר בצורה מפורשת אילו שינויים יעשו בתבניות:
  • האם מקצוע וענף מדעי הם אותו הדבר? אם כן צריך לבחור מה הצורה המעודפת (למשל "ענף מדעי: כימיה" או "מקצוע: כימאי") מצד שני יתכן גם שאין חפיפה מלאה למשל "ענף מדעי: כימיה" או "מקצוע: כימאי, מרצה באוניברסיטה"). אם לא, צריך להימנע מיתירות (למשל לא לציין את שני אלו יחד "ענף מדעי: כימיה" או "מקצוע: כימאי")
 • תבנית:מוזיקאי ותבנית:מלחין - נראה שכמעט יש הסכמה לאיחוד, יש להבהיר בצורה מפורשת אילו שינויים יעשו בתבניות.
  • האם יוצג תקופה/זרם בנוסף לסוגה/ז'אנר או שהם חופפים? (למשל "סוגה: התקופה הקלאסית"?)
  • האם יש לציין את מספר יצירות ידוע עבור מוזיקאים באופן כללי או להשמיט. אם כן מה החשיבות של זה ומה ההגדרה - האם מספר היצירות הוא של להקה הוא שירים/אלבומים?
  • כלי נגינה - האם הפרט מיועד לציון עבור מלחינים או שמושמט. אם כן מה החשיבות שלו, מה הוא מציין עובר מלחינים? (המלחין שולט בנגינה בכלי? או שהיצירות שלו מנוגנות לרוב בכלי מסוים?)
 • תבנית:אמן / תבנית:אדריכל ותבנית:שחקן / תבנית:במאי - אין רוב ברור בנושא. אפשר לקיים דיון פרטני ולהציג את התבנית המאוחדת.

ערן - שיחה 01:06, 24 בספטמבר 2018 (IDT)

לגבי מדען וממציא אין מה לדון. נוסף שדה אחד בשם מקצוע / עיסוק ואין שום שדה מיותר. הוא לא יכול לבוא במקום ענף מדעי כי ראו למשל את אלדורדו ג'ונס שאין בינה ובין ענף מדעי מאומה. יש להותיר את שני השדות כפי שעשיתי מלכתחילה. בורה בורה - שיחה 01:27, 24 בספטמבר 2018 (IDT)
בתבנית מדען יש להוסיף גם את מקום הקבורה כדעת הרוב בסעיף "תבנית:מדען - מקום קבורה" כאן בדיונים. בורה בורה - שיחה 07:32, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
משתמש:הנדב הנכון אתה חותך את הסאגה הזו? כי יש כאלה שימסמסו את הדיון לעולמים. בורה בורה - שיחה 23:47, 9 באוקטובר 2018 (IDT)
בורה בורהכן, יש לי טיפה פחות אנרגיות לדיונים אבל אני אעשה את זה בימים הקרובים הנדב הנכון - שיחה 08:49, 10 באוקטובר 2018 (IDT)
משתמש:הנדב הנכון אפשר לקבל כאן החלטות? אחרת נארכב ושלום. בורה בורה - שיחה 09:57, 26 בנובמבר 2018 (IST)
משתמש:ערן אם הבנתי נכון, יש לך התנגדות בודדת לאיחוד מדען וממציא, מה הפתרון המועדף מבחינתך? הנדב הנכון - שיחה 10:04, 26 בנובמבר 2018 (IST)
הנדב הנכון: אין לי התנגדות לאיחוד של מדען וממציא. יש לי התנגדות לציון שדות של "מקצוע" ו"ענף מדעי" יחד (לדוגמה - מקצוע: כימאי, ענף מדעי: כימיה). אפשר לבחור או את זה או את זה, אבל לא את שניהם. ערן - שיחה 09:49, 1 בדצמבר 2018 (IST)
בורה בורה אני בעד הצגה של תחום בלבד, מה אתה חושב? הנדב הנכון - שיחה 10:09, 1 בדצמבר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד שני שדות וכבר כתבתי לפני חודשיים. "נוסף שדה אחד בשם מקצוע / עיסוק ואין שום שדה מיותר. הוא לא יכול לבוא במקום ענף מדעי כי ראו למשל את אלדורדו ג'ונס שאין בינה ובין ענף מדעי מאומה. יש להותיר את שני השדות כפי שעשיתי מלכתחילה." אין כאן יתירות ואסור להגיע למצב של אינוס התבנית. מי שמזין את התבנית מבין מה צריך להכניס והיכן. בורה בורה - שיחה 02:16, 2 בדצמבר 2018 (IST)
משתמש:בורה בורה ברגע שנקשר את שני השדות לוויקינתונים תהיה כפילות. אגב ממציא זה לא בדיוק מקצוע והדברת עסקה בהנדסה כזו או אחרת, חבל לעכב את האיחוד סביב הנקודה הזו, נצמצם את מספר התבניות ואז נגבש קווים מנחים ואולי פתרונות טכנולוגיים הנדב הנכון - [[שיחת [משתמש:הנדב הנכון|שיחה]] 19:35, 2 בדצמבר 2018 (IST)
בורה בורה מה אתה חושב על החלפת תבנית:ממציא בתבנית:אישיות במקומות שתבנית:מדען אינה מדויקת מספיק (ככה זה בויקי האנגלית)? העיקר זה לצמצם את מספר התבניות הנדב הנכון - שיחה 15:39, 7 בדצמבר 2018 (IST)
כפילות לא תהיה ויש אפשרות להגדיר שדה בשני מובנים. יש לנו כבר תבניות כאלה שמציבים עיסוק או מקצוע. בעד פיתרון כזה ולא שינמוך לתבנית אישיות. בורה בורה - שיחה 02:39, 9 בדצמבר 2018 (IST)
בורה בורה בכל תבנית שאני מכיר אין את הכפילות הזו: או שמציגים מקצוע או תחום, אז אני לא מאמין שתשיג תמיכה לשינוי כזה בתבנית מדען. אם אתה בעד שינוי רוחבי או יש לך פתרון טכני זה דיון אחר. כרגע תבנית:ממציא נחותה והחלפתה, גם בתבנית אישיות היא שדרוג הנדב הנכון - שיחה 10:30, 9 בדצמבר 2018 (IST)
הנדב הנכון, אז קודם כל הדיון כבר התקיים. ראה שיחת תבנית:ממציא#שינוי פרמטר מקצוע לעיסוק שהועבר מכאן. זה עכשיו תקני בתבניות שרוצים וראה בתבנית:אישיות למשל את הקוד: |תווית400={{#תנאי:{{{עיסוק|}}}|עיסוק|מקצוע}} |מידע400={{#תנאי:{{{עיסוק|}}}|{{{עיסוק}}}|{{{מקצוע}}}}} כך אפשר גם כאן. בורה בורה - שיחה 11:04, 9 בדצמבר 2018 (IST)
בורה בורה הדיון היה על המינוח עיסוק/מקצוע לא על הוספה של השדה הנ"ל לכל תבנית. הוא אינו קיים למשל בתבנית:אמן, בתבנית:מדען ותבנית:משפטן - גם בהצעת האיחוד שלי הוא נועד להחלפה בתחום. אתה רוצה להוזיף אותו לתבנית:מדען, סבבה, זה דיון נפרד. בינתיים אפשר להחליף את תבנית ממציא באישיות אם השדה מהותי, מתבנית ממציא צריך כמה שיותר מוקדם בכל מקרה הנדב הנכון - שיחה 11:42, 9 בדצמבר 2018 (IST)
היה דיון עקרוני על הוספה וזה התקבל. זה הוסף רק בתבניות שצץ בהן הצורך כמו אישיות. לכן אין צורך בדיון על מדען, יש הסכמה עקרונית. אני נגד "אישיות" כי זה כבר ככה "בית קברות" לכל התבניות. כל שבוע אני מעביר משם עשרות תבניות של עצלנים או לא מבינים. אין סיבה לדחוף שם עוד 300 תבניות שהיום דומות 98% למדען, רק בגלל שדה אחד שכבר אושר. בורה בורה - שיחה 13:36, 9 בדצמבר 2018 (IST)
היה דיון לאפשר לשנות את הפרמטר 'מקצוע' לפרמטר 'עיסוק'. ערן - שיחה 23:42, 10 בדצמבר 2018 (IST)
למה התבניות לא אוחדו? אולי בתוך התחלה תאחדו עם שכפול של כל השדות שיש עליהם מחלוקת ואח"כ נראה אם אפשר לאחד? אין באמת וויכוח על הצורך באיחוד וזה סתם מתמסמס. ותודה ל בורה בורה שהעלה את הנושא בדיון אחר. האם יש מתנגדים? Shinaimm - שיחה 18:00, 9 בינואר 2019 (IST)
"כל השדות" זה בסה"כ שדה אחד. אין לי בעיה עם שכפול השדה מקצוע / עיסוק ובלבד שהסאגה הזו תסתיים. משתמש:הנדב הנכון? בורה בורה - שיחה 21:49, 9 בינואר 2019 (IST)
בורה בורה אתה היחיד שדורש את השארת שדה עיסוק. אפשר לאחד בלעדיו ואחר כך לדון בהוספתו. אגב, כנראה שיהיה יותר נכון להחליף חלק מתבניות הממציאים בתבניות אישיות ולא בתבניות מדען הנדב הנכון - שיחה 09:56, 10 בינואר 2019 (IST)
אני דורש וגם נימקתי ונתתי דוגמאות למה אי אפשר סתם להעלים אותו. נתתי הסבר לעיל מה אפשר לעשות - כמו בתבנית אישיות ותבניות אחרות. זה הפיתרון הראוי. אגב המינוח שלך "אתה היחיד" תוכל באותה מידה לכתוב "חצי מהמתדיינים"... או לחילופין להפוך את המשפט ולכתוב נדב היחיד... בורה בורה - שיחה 16:15, 10 בינואר 2019 (IST)
בורה בורה, משתמש:הנדב הנכון, אני מציע לשנות את שם השדה ל"ענף" ככה אפשר לשים שם גם מקצוע/עיסוק/ ענף מדעי Shinaimm - שיחה 18:40, 10 בינואר 2019 (IST)
Shinaimm זה דיון יותר רחב מהאיחוד: האם בתבנית מדען צריך להיות גם עיסוק וגם תחום. לכימאי אתה מצפה שיופיע ענף = כימיה או ענף = כימאי? בורה בורה זה אני וערן מולך. 2:1 זה רחוק מקונצנזוס אבל אתה היחיד.... הנדב הנכון - שיחה 20:08, 10 בינואר 2019 (IST)
הנדב הנכון, הסתכלתי עכשיו על הרבה אנשים שמשתמשים בשתי התבניות, אני חושב שכן צריך להיות בתבנית מדען גם תחום וגם עיסוק, למשל שמחה בלאס צריך להיות עם ענף:הנדסת משאבי מים וסביבה ומקצוע לא בהכרח חייבים. מצד שני קח את דוד שוורץ שהיה חוטב עצים. אז תהפוך את זה לחטיבת עצים? תיקח לו את המקצוע? לעיתים האדם היה בעל תואר / המצאה / תגלית מדעית בענף מסוים אבל מקצועו העיקרי היה שונה ולכן אני עם בורה בורה. אבל ככלל, אני לא מבין למה לא לאחד קודם ואז לראות אם יש מקומות שאפשר להסיר ולהחליף, על שדה אחד איחוד של תבניות נופל? הסתכלתי בהרבה מקומות של ממציאים ומדענים עכשיו וראיתי שיש כאלה שיכול להתאים להחליף דווקא או להוסיף את שניהם. לשאלתך: במקרים שראיתי צריך להיות גם עיסוק וגם תחום, אבל לא חייבים להשתמש בשניהם. (בהערת צד, אני רוצה לומר שדיברנו על איחוד של מדען גם לתוך תבנית:מנהיג/ אישיות ושם מופיע כבר פרמטר עיסוק...) Shinaimm - שיחה 08:30, 11 בינואר 2019 (IST)
Shinaimm מי שחסר "תחום" כנראה שאין לו מוסד לימודים, מעסיק, מנחה ומונחה לדוקטורט וכעקרון כל שדה שמיוחד לתבנית:מדען. הוא אינו מדען אלא אישיות, כמו במקרה של דוד שוורץ. אם נוסיף את שני השדות ונחבר לויקינתונים למאות מדענים יופיע שהם פיזיקאים שעוסקים בפיזיקה. אתה מוזמן לנסות לשכנע את משתמש:ערן, אם תצליח אני אסיר את התנגדותי הנדב הנכון - שיחה 09:13, 11 בינואר 2019 (IST)
"ענף מדעי: כימיה" יחד עם "מקצוע: כימאי" זה חזרה מיותרת. כפי שכבר אמרתי, אפשר לבחור בראשון או בשני - זה לא כל כך משנה, אבל אי אפשר שיופיעו יחד. ערן - שיחה 09:17, 11 בינואר 2019 (IST)
הבנתי. אז אני איתכם. הנדב הנכון, אפשר להשאיר את השדה עיסוק ולהמיר את כל הענפים לעיסוקים? כימאי וכו'?Shinaimm - שיחה 10:02, 11 בינואר 2019 (IST)
Shinaimm לדעתי זה פחות מדויק: עדיף להציג שאדם עוסק תורת הקוונטים ולא שהוא פיזיקאי, בתורת האבולוציה ולא שהוא ביולוג, אבל אם זה הדבר היחיד שמונע את האיחוד אני לא אתנגד הנדב הנכון - שיחה 10:09, 11 בינואר 2019 (IST)
הנדב הנכון, בדיוק נתת דוגמה צריך שיהיה גם פיזיקאי וגם ענף. נזכרתי גם בערךעופר ישראלי בו אני לא רואה שום אפשרות להעביר את הענפים לעיסוק. אז המרה של ממחיר לאישיות יותר טובה בהנחה ולא עסק במחקר מדעי. וזהו התייאשתי. הבנתי למה כתבת שאין לך אנרגיות... Shinaimm - שיחה 10:18, 11 בינואר 2019 (IST)
Shinaimm בשורה התחתונה הוספת שדה עיסוק לתבנית מדען (ואגב גם לתבנית:אמן) צריכה או לא להתבצע בלי קשר לרצון לאחד את התבניות. אם השדה יתווסף האיחוד יהיה אוטומטי, אם לא, נצטרך לחשוב על פתרון אחר. בינתיים אני אעביר מדענים מובהקים מתבנית ממציא לתבנית מדען, נראה כמה יישארו ומה אפשר יהי לעשות איתם הנדב הנכון - שיחה 12:17, 11 בינואר 2019 (IST)
לא מבין איך אתם מתכוונים להסב ללא שדה עיסוק / מקצוע. קחו למשל ערך על גדול הממציאים תומאס אלווה אדיסון. איך בדיוק תסבו בלי להעלים את המקצוע? אין ברירה, צריך את שני השדות. בורה בורה - שיחה 18:44, 11 בינואר 2019 (IST)

אין מדינה בתבנית במאי?[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:במאי בורה בורה - שיחה 11:26, 17 בינואר 2019 (IST)

צורך בגרסה נשית לתבנית אישים[עריכת קוד מקור]

{{אישים בשם זה}}

בדף הפירושונים אליזבת נמצאת תבנית שהתוצר שלה הוא: "אישים ששמם הפרטי הוא אליזבת". המשפט נשמע רע. מציע להוסיף תבנית מקבילה לנשים. Amikamraz - שיחה 22:27, 15 בנובמבר 2018 (IST)

בעד.דגש - שיחה 22:48, 15 בנובמבר 2018 (IST)
דגש, כל דבר שיביא לתוצר לשוני הגיוני מקובל עלי. רמת ההבנה שלי בתחום התבניות שואפת לאפס, לכן לא הצעתי משהו אחר. Amikamraz - שיחה 22:53, 15 בנובמבר 2018 (IST)
בעד, אבל רק לחידוד הניסוח, מה אתה מציע שיהיה כתוב בתבנית המקבילה לנשים? למיטב ידיעתי אין צורת נקבה ל"אישים". האם אתה מציע "נשים ששמן הפרטי הוא אליזבת" (הטיתי את המלים שעברו שינוי בתבנית החדשה)?
אני לא מבין מה מצפים מהתבנית שתעשה. בורה בורה - שיחה 01:14, 19 בדצמבר 2018 (IST)
Amikamraz הסבר ובאר. בורה בורה - שיחה 11:38, 17 בינואר 2019 (IST)
אולי שהתוצאה תהייה "אנשים ונשים בשם זה"? (מעדיף "אנשים" ולא "אישים". לא כל מי שיש לו ערך הוא "אישיות" עם הקונוטציה המעצימה של המילה "אישיות" וחוץ מזה ל-"אישים" בצורת הרבים אין צורת רבות). Amikamraz - שיחה 09:50, 18 בינואר 2019 (IST)

עדכון יחידה:תאריך במאפיין Circa[עריכת קוד מקור]

קיים בוויקינתונים המאפיין Q5727902 (Circa) שאומר שהתאריך הוא "בערך". כאשר מאכלסים תאריכי לידה ופטירה בתבניות אטומטית מוויקינתונים, יש להוסיף את המילה "בערך" או "בקירוב" לתאריכים כאלה. ראו דוגמה בערך רוג'ר בייקון. petscan:6473333 נותן רשימה מלאה של ערכים עם Circa. מתייג את משתמש:ערן. משתמש:IKhitron, יש להכניס ערכים אלה, לאחר התיקון, לקטגוריה:דפים עם תאריך מקורב אוטומטית. בורה בורה - שיחה 12:23, 22 בנובמבר 2018 (IST)

רק לי מפריע שוויקיפדיה שורצת מאות שגיאות ואנו נראים אהבלים בעיני הקוראים? בורה בורה - שיחה 00:44, 18 בדצמבר 2018 (IST)

יצירת תבנית:מלכי סקוטלנד[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור תבנית ניווט לרשימת מלכי סקוטלנד – תבנית:מלכי סקוטלנד, בדומה לתבניות דומות לממלכות אחרות ובפרט תבנית:מלכי הממלכה המאוחדת. התבנית תאפשר לאחד את כל תבניות השושלות החלקיות לתבנית אחת. – Dork105 (שיחה) 15:53, 23 בנובמבר 2018 (IST)

מקובל שתבניות אלה אתה קודם יוצר אח"כ מציג לדיון. בורה בורה - שיחה 17:38, 23 בנובמבר 2018 (IST)
Dork105 אתה מכין תבנית להצגה כאן? בורה בורה - שיחה 00:39, 18 בדצמבר 2018 (IST)
כן, אני עובד על זה. – Dork105 (שיחה) 17:11, 19 בדצמבר 2018 (IST)
Dork105 אם אין תבנית אני מארכב. בורה בורה - שיחה 11:39, 17 בינואר 2019 (IST)
אני מכין אותה, היו לי קצת עיכובים אבל אני אסיים אותה בקרוב. – Dork105 (שיחה) 02:12, 18 בינואר 2019 (IST)

תבנית:משאל עם[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:משאל עם שמיועדת לשימוש בערכים על משאלי עם. התבנית תפעל כמו התבנית המקבילה באנגלית. – Dork105 (שיחה) 16:06, 23 בנובמבר 2018 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. ראו גם:

זה פירטי?[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה/ארכיון 7

משאל העם על חוקת איטליה (2016), עונת 1997 בגביע ליברטדורס? השני בטוח לדעתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:54, 13 בינואר 2017 (IST)

שאלה קצת טריקית. אנו מגדירים "תבנית פרטיזנית" כאשר יש לה תחליף הולם ואפשר להסב בקלות לתבנית דומה. אין לנו תבנית:משאל עם ולכן לכאורה התבנית הזו מכסה את התחום. מעיון בקטגוריה:משאלי עם נראה שאולי כדאי ליזום תבנית כזו. לגבי השנייה אני לא מבין מה הבעיה. יש שם תבנית:תחרות כדורגל. בורה בורה - שיחה 06:53, 13 בינואר 2017 (IST)
לא הפרמטרית. ראה את כל הדגלים אחר כך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:25, 13 בינואר 2017 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 17:42, 23 בנובמבר 2018 (IST)

Dork105 אין התנגדות לתבנית. בכמה ערכים לדעתך היא נחוצה? אתה תוסיף אותה בערכים אלה? במידה וכל התשובות חיוביות אנא תאם עם משתמש:זאב קטן את הכנת הטיוטה כדי שנציג אותה כאן לאישור סופי. בורה בורה - שיחה 00:38, 18 בדצמבר 2018 (IST)

Dork105 לא הגבת. בורה בורה - שיחה 22:56, 16 בינואר 2019 (IST)
לא ראיתי את התשובה. בשלב ראשון אני יכול להעריך שהתבנית נחוצה לפחות ב-16 ערכים שנכללים בקטגוריה:משאלי עם, כמובן שייתכן שהיא תידרש ביותר ערכים. אני אוסיף את התבנית לערכים. אתאם עם זאב קטן הכנת טיוטת התבנית בהקדם. – Dork105 (שיחה) 00:45, 17 בינואר 2019 (IST)

מחלקת nowrap בתבנית דגל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:דגל בורה בורה - שיחה 11:40, 17 בינואר 2019 (IST)

הוספת קטגוריה לתבנית "מפלגה"[עריכת קוד מקור]

אני מציע להוסיף לתבנית מפלגת העבודה הישראלית קטגוריה בשם "ארגוני בת", אני חושב שזה נחוץ ביותר להראות את גופי הבת של המפלגות לדוגמא: נוער העבודה, המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, נוער מרצ ועוד הרבה. וגם, בדף המפלגה באנגלית יש יחוס לזה אך בדף בעברית אין. בנוסף אני מציע להוסיף את הקטגוריה "ארגון גאה" מכוון שזה חסר ובדף "הליכוד" באנגלית זה קיים אך המפלגות אחרות זה חסר. גיל כתב (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

בפן הטכני אתה מתכוון שיש להוסיף לתבנית:מפלגה פרמטר ארגוני בת. השאלה היא מי בדיוק יוגדר כארגון בת? האם צריכה להיות רק הזדהות של הארגון עם המפלגה או שצריכה להיות תמיכה של המפלגה בארגון? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:34, 27 בנובמבר 2018 (IST)

תבנית: מפלגה (חברים בפרלמנט)[עריכת קוד מקור]

העברה ממקום אחר בדף כדי לרכז דיונים. בורה בורה - שיחה 16:16, 27 בנובמבר 2018 (IST)

בתבנית:מפלגה יש כיום שלושה פרמטרים עבור חברי פרלמנט: מספר חברים בפרלמנט, מספר חברים בפרלמנט הלאומי ומספר חברים בפרלמנט בינלאומי. מצב זה מתעלם מקיומם של כמה גופים נבחרים במדינה (למשל מדינות בעלות פרלמנט דו-בתי, בחירות בהן יש חשיבות לנבחרים המוניציפליים וכד'). אני מציע להחליף את שלושת הפרמטרים הללו בזוגות פרמטרים של שם הגוף הנבחר ומספר מושבים (בדומה לתבנית באנגלית). –Dork105 - שיחה 16:46, 7 ביוני 2018 (IDT)

אולי תדגים איך התבנית צריכה להיראות. בורה בורה - שיחה 01:53, 9 ביולי 2018 (IDT)
כמו באנגלית – פרמטר שם הנציגות1 שיקבל את שם הגוף הנבחר (פרלמנט, שלטון מקומי וכד') ופרמטר מקומות בנציגות1 שיציג את מספר הנבחרים באמצעות תבנית:סרגל הרכב, כנ"ל פרמטר 2 וכן הלאה. –Dork105 - שיחה 00:48, 25 ביולי 2018 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 16:16, 27 בנובמבר 2018 (IST)

יושבי הראש של הכנסת[עריכת קוד מקור]

היי,בורהראיתי שביטלת את העריכה שלי אצל יוסף שפרינצק. יוסף באמת היה יושב הראש של הכנסת הראשונה אבל ראשי כנסת אחרים הם לא גם לפי מניין הכנסת וגם לפי מניין יושב הראש. ראיתי דיון כזה פעם, אינני זוכר איפה. הפרמטר מניין מוסיף את המספר בסוף ולכן גורם לזה שבמקרה הספציפי של יושבי ראש הכנסת לחשוב שהוא יו"ר כנסת מספר x ולא שהוא יושב הראש מספר x למשל."יולי אדלשטיין יושב ראש הכנסת ה-16". לעומת יולי אדלשטיין יושב הראש ה-16 של הכנסת. ככה זה אגב מופיע בערך שלו כדי למנוע בלבול. אשמח אם תחזיר את הביטול של הגרסה. אני מכיר את הפרמטר מניין ומשתמש בו בכל הפעמים למעט זו. תודה. Shinaimm - שיחה 07:27, 2 בדצמבר 2018 (IST)

בורה בורה? Shinaimm - שיחה 20:21, 3 בדצמבר 2018 (IST)
אני לא חושב שזה מבלבל ואני נגד אינוס התבנית כמו שעשית. נחכה לשמוע עוד דעות. תוכל לזמן גם לדיון מלוח המודעות. בורה בורה - שיחה 09:12, 4 בדצמבר 2018 (IST)
העברתי את הדיון לפה. מה אתם חושבים? איתי? Shinaimm - שיחה 18:09, 4 בדצמבר 2018 (IST)
תומך בנוסח: ”יושב ראש הכנסת הראשון”, יושב הראש ה־2 של הכנסת” ... ”יושב הראש ה־16 של הכנסת”; הנוסח ”יושב ראש הכנסת ה־16” הוא מבלבל ומטעה; וחושב שצריך להחיל את זה על עוד תפקידים, כמו ”סגן נשיא ה־43 של ארצות הברית” ולא ”סגן נשיא ארצות הברית ה־43” – ירח אפל - שיחה 18:25, 5 בדצמבר 2018 (IST)
כמו שכתבתי Symbol oppose vote.svg נגד פתיחת תיבת פנדורה של אינוס התבנית במינוחים שייצרו אי אחידות בין התבניות. בורה בורה - שיחה 01:27, 6 בדצמבר 2018 (IST)
הבעיה היא בכפל משמעות שנוצר, כשרשום ”יושב ראש הכנסת ה־16” ניתן לקרוא את זה בשני אופנים: 1. ”יושב ראש הכנסת ה־16”. 2. ”יושב ראש הכנסת ה־16”. אין כאן מקום לכפל משמעות. הכותרת של התפקיד אמורה למסור את המידע הנכון. – ירח אפל - שיחה 12:07, 6 בדצמבר 2018 (IST)
ירח אפל, הפיתרון שחשבתי עליו הוא יצירת שדה "המשך שם תפקיד" שיופיע לאחר המניין. זה יפתור את הבעיה ושם נוסיף את המילים שאחרי המניין. זה אכן מסבך, לא יודע אם לומר אינוס של התבנית.. תבסוף המטרה שלה להציג מידע מסוכן, ברור וחד משמעי מה שלא קורה היום עבור תפקידים כאלה. אבל אין לי כוח להתווכח כבר... Shinaimm - שיחה 09:28, 10 בדצמבר 2018 (IST)
בורה בורה, ירח אפל, ערן, איתי, אפשר לקדם משהו? בינתיים בורה בורה, מחקת את התיקונים שעשיתי בחלק מערכי יושבי הראש של הכנסת והתקבל בלבול, לדעתי השארת המצב על כנו יוצרת בלבול. לא חייבים לשנות את התבנית.Shinaimm - שיחה 10:11, 14 בדצמבר 2018 (IST)
שיניתי אצל אברהם בורג את התבנית ככה שחלק מתיאור התפקיד מופיע בשם והחלק השני ממשיך אחרי המניין. במקום ליצור המשך שם תפקיד. מה אתם אומרים? Shinaimm - שיחה 21:09, 15 בדצמבר 2018 (IST)
אני עדיין חושב שלא חייבים להשתמש בשדה ”למניין”, וניתן במקרים כאלה לרשום את הכל בשדה ”שם התפקיד” – ירח אפלשיחה 22:43, 15 בדצמבר 2018 (IST)
אני מסכים עם ירח אפל - שם התפקיד מאפשר לציין את הפירוט המלא של התפקיד. ערן - שיחה 21:25, 19 בינואר 2019 (IST)

שדרוג תבנית:מדינה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. בימים האחרונים אני עובד על שדרוג {{מדינה}}, ומכיוון שזה שדרוג גדול אני חושב שמן הראוי לדון אותו פה. השינויים הגדולים ביותר הם שימוש ביחידה:תבנית מידע, כמו כל הדור החדש של התבניות. בנוסף, סידרתי את התבנית בצורה של תתי פרקים, וסידרתי קצת אחרת חלק מהפרמטרים. אני עוד מתלבט איפה כדאי למקם את דת, אבל בגדול ככה אני חושב שהתבנית צריכה להראות.

בנוסף, אני חושב שכדאי לשקול להכניס תחת פרק הכלכלה את שיעור האבטלה וחוב הציבור, וכמובן להכניס אותם ב{{נתוני מדינות}} אם שאיבה אוטומטית.

יש עוד הרבה עבודה על התבנית, למרות שאת הרוב כבר עשיתי. צריך עוד לסדר קצת את התנאים של השדות, לסדר את הבלגן של התמונה (משום מה יש איזה שלוש פרמטרים שונים לתמונה, לא יודע למה) וכמובן להוסיף שאיבה מוויקינתונים, לכן לפני שאני ממשיך לעבוד על התבנית אני חושב שכדאי לקבל את האישור לשדרוג הזה כאן.

מתייג את ערן שדיברתי איתו על השדרוג ואת נרו יאיר שבגללו התחלתי את כל הבלגן הזה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:57, 6 בדצמבר 2018 (IST)

שכחתי לציין, טיוטת התבנית החדשה נמצאת כרגע ב{{מדינה2}} מוזמנים להעיף מבט. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:58, 6 בדצמבר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. אם נחוץ גם בוט בדרך, אני כאן. בורה בורה - שיחה 01:39, 7 בדצמבר 2018 (IST)
עבודה יפה. ערכתי מעט כדי להשתמש בוויקינתונים וכדי להשתמש בצורה נכונה יותר ביחידה. כמה הערות:
 • ממשל - אולי כדאי בפרק הממשל לציין את הרשות המחוקקת (הפרלמנט/בית הנבחרים) ואת הרשות השופטת (בית המשפט העליון).
 • כלכלה - אפשר לציין גם את המיקום במדד ג'יני ואת הבנק המרכזי
 • גרף האוכלוסייה מבלבל לדעתי וממילא מוסתר. אפשר אולי להשמיט אותו.
 • חגים לאומיים - האם זה לא עמוס מדי לציין את החגים הלאומיים? לדעתי כדאי להשמיט את זה מהתבנית, או להסתיר או להעביר למקום פחות בולט בתחתית התבנית.
 • שטח בעבר - האם יש דוגמאות לשימוש בזה? (אם זה בשימוש בערכים בודדים אז אולי זה פחות מתאים בתבנית)
ערן - שיחה 02:36, 7 בדצמבר 2018 (IST)
שטח בעבר מופיע בערכי המדינות לשעבר ויש מאות כאלה. ראו למשל האימפריה המונגולית. שדה חשוב ביותר ואין להשמיטו. נגד השמטת גרף "אוכלוסייה לפי גילאים". שדה דמוגרפי ראשון במעלה שבטוחני שמיליונים מעיינים בו. בורה בורה - שיחה 02:41, 7 בדצמבר 2018 (IST)
לגבי ממשל, נשמע לי הגיוני. כלכלה - אני לא מבין בנושא הזה מספיק, אתייג את Yuri, Geagea, Ovedc, Nizzan Cohen, hagay1000, Ldorfman, Yoavd, דן וינקלר, א. שראל, Orielnoבעלי הידע בכלכלה. אני לא חושב שחגים לאומיים יוצרים עומס, מבחינתי הם במיקום סביר. דרך אגב, אני חושב שבשדות מנהיגים, ארועי הקמה וארועי פירוק כדאי לעבור ולעבוד בשיטה הצרפתית בה יש אפשרות למלא את שם התווית ולמלא את המידע, זה יותר יפה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 13:20, 7 בדצמבר 2018 (IST)
כן זה רעיון טוב לחלק את זה לתת שדות בפני עצמם עם שם תווית ומידע. לגבי חגים לאומיים - נסה להוסיף את התבנית (בתצוגה מקדימה) בישראל. ערן - שיחה 13:59, 7 בדצמבר 2018 (IST)
הוספתי, גם בצרפת וארצות הברית. זה לא כזה נורא, תמיד אפשר לעקוף את זה ידנית ולהכניס ערך אצלנו. דרך אגב, צריך להקטין את הגודל של הסמל ודגל. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 14:05, 7 בדצמבר 2018 (IST)
צריך לבדוק אי זה יוצא במדינות לשעבר (למשל הקונפדרציה השווייצרית הישנה). יכול להיות שיהיה נכון יותר להפריד לתבניות נפרדות בין מדינות דהיום למדינות עבר. ערן - שיחה 18:40, 15 בדצמבר 2018 (IST)
אין מתעניינים אחרים? זו תבנית מרכזית! בורה בורה - שיחה 00:00, 18 בדצמבר 2018 (IST)
כמה הערות:
 • (זאב קטן) לגבי גודל התמונות של דגל/סמל - תיקנתי.
 • מדינות לשעבר - התבנית לא עובדת בהן וזה יהיה מסובך לטפל בהן וגם קצת מסוכן (צריך מאוד להיזהר משאיבה שגויה מוויקינתונים כשמימד הזמן מטופל בצורה חלקית). אני מציע שכדי להתקדם עם זה, התבנית תטפל רק במדינות קיימות ולהשמיט את הפרטים שנוגעים למדינות עבר. (התבנית לא תחליף את תבנית:מדינה שתמשיך לשמש מדינות עבר - יתכן שבהמשך יהיה אפשר לבחור שמות מתאימים יותר)
 • מפה - נראה שהמפה מתחלפת למפה שדומה לוויקיפדיה האנגלית, ולא מפה מתבנית. לגבי העיצוב - אין לי העדפה ברורה, אבל צריך לוודא שלפחות הקישורים למדינות שכנות במפה ממשיכים לעבוד. (Mbkv717, יונה בנדלאק -תוכלו להציץ בכמה מדינות לדוגמה ולהחליף (בתצוגה מקדימה) "מדינה" ל"מדינה2" האם יש צורת מפות מסוימת שמועדפת?)
 • אוכלוסייה לפי גילאים - אני עדיין חושב שכדאי להסיר אותו מהתבנית. אפשר להעביר זאת לפרק הדמוגרפיה בערך עצמו ולא בתבנית. דעות נוספות?
ערן - שיחה 11:26, 5 בינואר 2019 (IST)
תודה על התיוג. באופן כללי אני מניח בבורותי שהשינוי נעשה גם מסיבות שהן לא עיצוב גרידא, כי אם כן, זה נראה לי מאמץ מיותר והתוצר לא בהכרח עדיף. באשר למפות - זה לא רק שינוי קובץ, זה ממש לא מקשר למפות האיתור (טכנית זה היינו הך כי המפות מותאמות לקבצים ספציפיים). קרלוס הגדול עבד לא מעט על עליהן, ולדעתי הן עדיפות, ומה קרה למפות המפורטות (למשל מפת המיקום בסוף התבנית באיטליה)? באשר לאוכלוסייה - אני לא רואה סיבה להשמיט את זה לעומת הצורה הקודמת. Mbkv717שיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ט • 19:00, 5 בינואר 2019 (IST)
עברתי על כמה מדינות ובדקתי את המפות. בצרפת - המפה סבירה, מדובר על מפת אירופה עם סימון של מדינות האיחוד האירופי. באל סלוודור - המפה החלופית היא מפה של כל האמריקות כל שהמדינה היא נקודה ממש קטנה במפה הגדולה. המפה שלנו עדיפה גם בגלל המיקוד על אמריקה המרכזית. במדינות קטנות (בדקתי את נאורו ואת הוותיקן), ששם היה החשש שלי, דווקא המפות דומות כך שאנחנו מאבדים רק את האיתורים. בניואה - אין מפה כלל. בצפון קפריסין יש מפה גלובלית מאוד. אבל אני מעדיף אותה על המפה של קפריסין שקיימת אצלנו (את המפה הנוכחית צריך להעביר לערך עצמו.). בכל מקרה, לאחר עבודה רבה על מפות האיתור המקומיות אצלנו והעדפתם על פני מפות היטלים, אני לא רואה טעם לחזור אחורה למפת היטלים שגם שטחן גדול יותתר וגם בלי איתורי המדינות מסביב.
בנוגע לאוכלוסיה לפי גיל, גם אני חושב שהמקום הוא בפרק דמוגרפיה ולא בתבנית הראשית (שם יש להסתפק בכמות האוכלוסיה הכללית). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:58, 6 בינואר 2019 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק לכל השינויים שהוצעו על ידי ערן.
 • מדינות לשעבר מטופלות בסדר גמור ואין צורך לשנות כלום. צריך להנחות את התבנית החדשה לא לשאוב נתונים מסוימים כאשר יש פרמטר "לשעבר". זה כבר קיים בתבנית מדינה הקיימת
 • יש להשאיר את מפות האיתור המושקעות שנותנות מימד יפה של ערים חשובות במדינה ומדינות שכנות כמו למשל באל סלוודור.
 • אוכלוסייה לפי גילאים היא טבלה מתקפלת שתופסת בסה"כ שורה אחת בתבנית. אין סיבה בעולם להעלים מידע זה לחלוטין. בורה בורה - שיחה 13:50, 7 בינואר 2019 (IST)

תבנית חדשה[עריכת קוד מקור]

אפשר לייצר תבנית ליצורים מיתולוגיים? באנגלית יש את (אנ') 2A01:6500:A044:9A37:D0E8:6445:4695:14BB 17:41, 6 בדצמבר 2018 (IST)
תבנית:דמות בדיונית מספיקה לדעתי. זה תחום נישה צר. בורה בורה - שיחה 01:37, 7 בדצמבר 2018 (IST)
אתה שוב מדבר על תבנית לא דומה בכלל. דמות מדברת בדרך כלל על אנשים, לא על יצורים קסומים. אני בכלל לא מבין מה הקשר? זו תבנית שמקבילה לתבנית:מיון רק ליצורים שלא קיימים. 2A01:6500:A040:4492:8671:72A9:3020:BF17 03:13, 7 בדצמבר 2018 (IST)
אם זה לא היה ברור אני Symbol oppose vote.svg נגד בורה בורה - שיחה 23:59, 17 בדצמבר 2018 (IST)
עוד דעות? בורה בורה - שיחה 11:45, 17 בינואר 2019 (IST)

סיווג צפייה[עריכת קוד מקור]

אני מציע להוסיף בתבניות תוכנית טלוויזיה וסרט את הפרמטר "סיווג צפייה" שבו ייכתב גיל הצפייה המינימלי המומלץ לתוכנית או לסרט. המידע יילקח ממקורות שונים, בהתאם לסרט/תוכנית: במקרה של סרט, אפשר לקחת את הנתון מאתר Seret, שם מופיעה הגבלת הגיל לפי המועצה לביקורת סרטים. במקרה של סדרה, אפשר לקחת את הנתון מתחילת פרק אקראי, שם בדרך כלל יופיע סימון בתחילת הפרק. אם הסדרה משודרת בנטפליקס, יש מידע על סיווג הצפייה בדף המידע של התוכן. מידע כזה בויקיפדיה יכול להועיל לקוראים שנכנסים לערך כדי לברר על סרט או תוכנית לפני שהם צופים בו/ה, ולדעת אם כדאי לבחור בו במידה והם צופים עם ילדים. YoavRabi - שיחה - הצילו את "פירמה"! 20:07, 15 בדצמבר 2018 (IST)

האם יש כזה פרמטר בוויקינתונים? אין סיכוי שמישהו יאכלס את השדה בערכים ותנאי ראשוני לדיון הוא אם הפרמטר בכלל קיים אוטומטית. בורה בורה - שיחה 01:10, 19 בדצמבר 2018 (IST)
אני לא יודע איך לבדוק, אבל אף פעם לא ראיתי שהשתמשו בפרמטר כזה בויקיאנגלית. YoavRabi - שיחה 16:19, 20 בדצמבר 2018 (IST)
אם כך, אני Symbol oppose vote.svg נגד. אף אחד לא יוסיף עכשיו תוכן ב-7,000 ערכים. בורה בורה - שיחה 19:51, 20 בדצמבר 2018 (IST)
וכמובן אין שום סטנדרט לשיטת הדירוג. היא שונה ממדינה למדינה ומגוף מדרג אחד לשני (הרי לא מדובר בדירוג רשמי של מדינה, אלא של גופים עצמאיים שבתי הקולנוע והאולפנים החליטו לשתף איתם פעולה). Dovno - שיחה 19:54, 20 בדצמבר 2018 (IST)
זה רעיון טוב לציין את סיווג הצפייה עבור סרטים כאשר זה ידוע. אפשר להוסיף את סיווג הצפייה בישראל על פי המועצה לביקורת סרטים. עבור סיווג הצפייה הבריטי זה קיים בוויקינתונים כ‏BBFC rating‏ (P2629) ועבור האמריקני כ‏MPAA film rating‏ (P1657). (ואם נרצה בהמשך, אפשר להוסיף את הישראלי לוויקינתונים בהמשך לאחר דיון בd:Wikidata:Property_proposal). ערן - שיחה 19:09, 22 בדצמבר 2018 (IST)
מעניין. אני רואה שיש עוד הרבה, כמו הסיווג הרוסי (‏RARS rating‏ (P2637)), האוסטרי (‏JMK film rating‏ (P3650)), הגרמני (‏FSK film rating‏ (P1981)), הארגנטינאי (‏INCAA film rating‏ (P3428)), ההונגרי (‏NMHH film rating‏ (P2363)) ועוד רבים אחרים. Dovno - שיחה 08:04, 23 בדצמבר 2018 (IST)
לאור מה שכתבתי וגם מה שמשתמש:Dovno ציין, אני סבור בהחלט שאין מקום לשדה זה. בורה בורה - שיחה 11:47, 17 בינואר 2019 (IST)
YoavRabi וDovno: מתוך סיווגי הצפייה שהוזכרו, כמו גם סיווג של המועצה לביקורת סרטים בישראל, איזה לטעמכם חשוב דיו כדי להופיע בתבנית? ערן - שיחה 18:20, 18 בינואר 2019 (IST)

פרמטר המנון לשעבר[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:המנון בורה בורה - שיחה 20:46, 16 בינואר 2019 (IST)

מדוע תבנית זו היא תבנית נפרדת מתבנית:ארגון[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:ארגון חברתי

למה לא לאחד אותן? איך זה בויקי האנגלית? אני רוצה לכתוב ערך על עמותה וחיפשתי תבנית מתאימה וראיתי ששתיהן כמעט זהות... Shinaimm - שיחה 21:15, 5 באוקטובר 2018 (IDT)

משתמש:הנדב הנכון כדאי להוסיף לדיון שאנו מקיימים על איחוד תבניות דומות. בורה בורה - שיחה 23:00, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
סבבה, מחר אני אעשה קצת סדר בדיון שהיה, אוסיף את ההצעה הזו ושבוע אחרי כנראה שכבר הגיעה הזמן להצבעה הנדב הנכון - שיחה 09:08, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
בורה בורה הנדב הנכון, תודה רבה לכם. ראיתי בשיטוטיי בדפי משתמשים של ויקיפדיה פעם משתמש שטען שהתבניות האלה ממציאות את הגלגל כל פעם מחדש + לא מקושרות לערך באנגלית.
1. אם יהיה משהו מסודר שמקושר לאנגלית זה עדיף, לא? 2. יש איזה מקום שבו דנים על הדברים האלה? 3. רציתי למשל לתרגם תבנית עבור הערך "ויאדוקט" שיצרתי לאחרונה, ראיתי שקיימת תבנית באנגלית אבל בעברית זה לא בדיוק אותו דבר, האם יש איזו הוראות תרגום מיוחדות לתבניות? האם הן מקושרות למסד הנתונים ככה? (למשל התבנית מנהיג נדמה לי עובדת יופי) 4. בהנחה והתשובה על 3 היא כן, אז רציתי לעשות משהו דומה למסילות רכבת, תודה! Shinaimm - שיחה 11:00, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
דיונים על יצירת תבניות חדשות ושינויים מהותיים בתבניות קיימות נערכים כאן ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים - כפילויות ובלאגנים הם בעיקר תוצאה של תבניות שנוצרו לפני מיסוד אולם הדיונים. פרסם את התרגום שלך באולם הדיונים ושם הוא יאושר או שיוצעו לו שיפורים, שם גם תקבל עזרה בקישור למסד הנתונים. הקישור לתבנית מקבילה באנגלית הוא מצב רצוי מאד אבל לא הכרחי. הנדב הנכון - שיחה 12:11, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 11:23, 19 בדצמבר 2018 (IST)

Symbol support vote.svg בעד איחוד לתוך תבנית:ארגון. ממש אין סיבה לשתי תבניות. מתייג את Shinaimm, משתמש:הנדב הנכון. האם יש שדות שגם רוצים להוסיף תוך כדי התהליך? בורה בורה - שיחה 11:29, 19 בדצמבר 2018 (IST)

לא עולה לי כרגע רעיון Shinaimm - שיחה 18:53, 19 בדצמבר 2018 (IST)
זה בגדול רעיון טוב. (מתייג גם את TMagen) צריך לחשוב איך להתאים את התבנית בצורה מגדרית. למשל תבנית:ארגון מתייחסת ל"יושב ראש" ו"מזכיר כללי" ובאותה מידה זה יכול להיות יושבת ראש או מזכירה כללית - נראה לי שאפשר להפוך את זה לראשי תיבות כדי להיות נייטרלי בצורה מגדרית (יו"ר, מזכ"ל). במקרים שבהם אין ניסוח נייטרלי מגדרית כמו "נשיא" או "מנהל פעילות" צריך לאפשר הטיה של התווית לצורת נקבה של נשיאה ומנהלת פעילות. (אלא אם יעלו רעיונות לניסוח כן נייטרלי מגדרית?) ערן - שיחה 18:48, 22 בדצמבר 2018 (IST)
בעד האיחוד. אשמח לשמוע עוד רעיונות לגבי התאמת המגדר. ‏TMagen‏ • שיחהנשים באדום 20:30, 22 בדצמבר 2018 (IST)
מגדר בתבניות הוא בעיה כלל מערכתית שלא צריכה להשליך על איחוד ספציפי זה. אני ממליץ להמשיך עם האיחוד ולגבש פתרון מגדר כולל במקביל לכל התבניות. בורה בורה - שיחה 11:49, 17 בינואר 2019 (IST)

הרחבת תבנית קו רכבת וביטול תבנית מסילת רכבת[עריכת קוד מקור]

אמלק: אני מציע לבטל את תבנית:מסילת רכבת ולהחליפה בתבנית:מבנה הנדסי עם שדרוג קל.
לאחר מבט בערכים של מסילות רכבת שונות: (לדוגמה מסילת החוף, מסילת השרון ומסילת עכו-כרמיאל) רציתי ליצור תבנית אינפורמטיבית שתכיל את כל הנתונים הרלוונטיים. רציתי להעביר את התבנית של מסילת השרון מתבנית:מבנה הנדסי לתבנית:מסילת רכבת נתקלתי בכמה פערים ולכן רציתי להרחיב את התבנית מסילת רכבת. הסבכתי עם זה קצת והחלטתי שאולי עדיף לבטל את תבנית "מסילת רכבת".
1. בתבנית מסילת רכבת הפרמטרים הבאים: שם, תמונה, כיתוב, (תאריך) חנוכת המסילה, מיקום ותחנות עיקריות.
2. בתבנית כביש יש פרמטרים רבים נוספים שגם אותם אפשר להוסיף: אורך, נק' התחלה, ערים ראשיות, נקודת סיום, מסילות מסתעפות (או בשם קצת יותר טוב), מפה.
3. כדאי להוסיף גם את הפרמטרים רוחב המסילה (בדר"כ תקנית =143.5 ס"מ, יש גם 110 ס"מ( צרה וכו') ומספר מסילות (1,2,3, וכו').
4. מתבנית מבנה הנדסי יש עוד פרמטרים של הקמת המסילה שרלוונטיים גם פה: מתכנן, חברת בנייה, תאריך התחלה, תאריך סיום.

בעצם בתבנית מבנה הנדסי יש כמעט את כל הפמרטרים שרציתי - חסרים: תחנות עיקריות, ערים ראשיות(אפשר לוותר) ומסילות מסתעפות.

 • קיימת תבנית:קו רכבת אבל היא מיועדת לקווים שהם חלק מרשת כלשהי כמו קווי מטרו או רק"ל בעיקר ולא למסילות רכבת אשר משרתות הרבה קווים כמו מסילת החוף למשל, אפשר אולי לעשות לה שינויים כך שתתאים אבל לדעתי זה לא רעיון טוב.

הייתי שמח לשמוע את דעתכם בנושא. McKaby, ערן, בורה בורה, Dork105, Ovedc, Nirvadel. Shinaimm - שיחה 18:09, 22 בדצמבר 2018 (IST)

גאוגרפית, מבנה הנדסי הוא נ"צ (או אולי פוליגון) ומסילת רכבת היא קו ונ"צ של אתרי עניין (תחנות) ועדיף לשמור על בידול בין תבניות כאלו כיוון שהמידע שרלוונטי למבנה ולמסילה שונה. אם כבר הייתי חושב לאחד את התבנית הזו עם תבנית:קו רכבת. (כדאי להתייעץ גם עם IKhitron וLdorfman שהתעסקו לא מעט עם סידור של המידע על הרכבת) ערן - שיחה 19:00, 22 בדצמבר 2018 (IST)
אני מסכים עם ערן (ותודה על הזימון לכאן). אם יש פרמטרים החסרים בתבנית בה יש שימוש כיום, ראוי להוסיפם. אולי לא הבנתי את הרעיון, אבל איני מוצא טעם בהחלפה של התבניות לשם כך. Ldorfmanשיחה 22:55, 22 בדצמבר 2018 (IST)
היי. לצערי, אני לא בעניין של מסילות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:50, 23 בדצמבר 2018 (IST)
נראה לי שהרחבת תבנית:מבנה הנדסי היא האופציה המתאימה יותר. ותודה על הזימון לכאן McKaby - שיחה 21:07, 23 בדצמבר 2018 (IST)
תודה על הפידבק, אני אנסה לראות איזה תבנית מתאימה יותר וחושב שההצעה של Ldorfman היא העדיפה כדי לשמור על הנושא של הרכבת. בכל מקרה אעדכן ואם כך אני מציע למחוק את תבנית:מסילת ברזל ולהמירה ע"י בוט בתבנית שתיבחר. Shinaimm - שיחה 00:30, 27 בדצמבר 2018 (IST)
סליחה על העיכוב, בדקתי את הנושא. אבקש להוסיף לתבנית:קו רכבת את הפרמטרים הבאים:
1. פרמטר "סוג" שיהיה ברירת מחדל "קו" אבל שיהיה אפשר לשנות ל"מסילה" (כמו בתבנית:מחלף המאפשרת לקבוע אם זה מחלף או צומת).
2. פרמטר תחילת הקו (או תחילת המסילה) (בתבנית מבנה הנדסי זה נקרא מיקום התחלה, אפשר גם שם כזה, זה לא קריטי).
3. פרמטר סיום הקו (או סיום המסילה). בדומה ל2.
4. מספר מסילות (או מספר נתיבים), למשל מסילת איילון בעלת 3-4 נתיבים, מסילת השרון 2. (בתבנית מבנה הנדסי זה נקרא מסלולים).
5. יש להעביר את שם המפעיל אל חלק התבנית הראשי (תחת שם המערכת) ולא במידע על ההקמה.
להלן דוגמה של מסילת השרון עם שתי התבניות להשוואה. לאחר השינויים אני אערוך את המסילות הקיימות ואז יהיה אפשר למחוק את תבנית:מסילת רכבת, אפשר לתת גם לבוט לעשות את ההמרה, אבל אין הרבה מסילות אז זה בקטנה (אני אוסיף גם נתונים כמו בהמרה לתפקיד מנהיג...). אם יש למישהו השגות/ הצעות נוספות אשמח לשמוע. כך התבנית תתמוך גם במסילות רכבת ישנות, קווי רק"ל ומטרו חדשים וגם מערכות רכבת כבדה. תודה! Shinaimm - שיחה 18:21, 5 בינואר 2019 (IST)
Ldorfman, ערן ביצעתי את השינויים 1-5, אשמח אם תסתכלו ותראו שזה בסדר. תהיתי לגבי (6) - אם המפעיל הוא רכבת ישראל אז מופיע הקישור לפורטל רכבת ישראל כפי שהופיע בתבנית הישנה, ראיתי שיש מנגנון כזה בתבנית:תחנת רכבת (האם ישראל). חשבתי גם בנוסף (7) לשנות את הפרמטר של עיר ל-"מיקום" זה יותר כללי ונוח. תודה מראש! Shinaimm - שיחה 21:43, 9 בינואר 2019 (IST)
לא ממש הבנתי את הצורך בפרמטר "עיר"/"מיקום". למה הוא משמש? קווים לא "משוייכים" לישוב מסוים - הם עוברים בין ישובים. מלבד זה, מבחינתי הכל תקין. תודה על ההשקעה. Ldorfmanשיחה 01:22, 10 בינואר 2019 (IST)
Ldorfman, תודה! הפרמטר הזה קיים כבר היום בתבנית קו נוסעים כ-"עיר". לעיתים הוצבו בו מספר ערים, לפעמים אזור שם של אזור כמו השפלה. אני חושב שהחלפת השם מעיר למיקום ברורה יותר אבל זה לא קריטי. אני כן חושב שהפרמטר נחוץ.
במהלך ניסיונות ההמרה של למסילות בארץ גיליתי שממסילת חיפה – נצרת בכלל משתמשת בתבנית:רכבת תחתית, שכמעט כל הפרמטרים שלה מוכלים בתבנית:קו נוסעים(חסר רק כמות נוסעים יומית). אני מציע לאחד את שתיהן באמצעות בוט. מה אתם אומרים? Shinaimm - שיחה 07:44, 10 בינואר 2019 (IST)
התבנית "רכבת תחתית" מיועדת לשימוש בערכים אודות רכבות תחתיות. השימוש בה בערך אודות קו הרכבת העילית חיפה–נצרת הוא פשוט טעות. אין צורך לאחד את שתי התבניות הללו, אלא פשוט להחליף את התבנית בערך העוסק במסילת חיפה–נצרת. Ldorfmanשיחה 09:38, 10 בינואר 2019 (IST)
Ldorfman, בכוונה שמתי קישור לגרסה ספציפית של מסילת נצרת חיפה מכיוון שהתכוונתי לתקן את הטעות. אני מבין שתבנית:רכבת תחתית מיועדת לרכבות תחתית אבל הסתכלתי ומשתמשים בה להרבה מאוד קווים שאינם תחתיים ומכיוון שכמעט כל הפרמטרים שלה מוכלים גם בקו נוסעים אז חשבתי שאפשר לחבר ביניהם, לא רואה סיבה להחזיק 2 תבניות שעושות כמעט אותו דבר.. בכל מקרה אבצע תיקון בהמשך למסילת נצרת חיפה. Shinaimm - שיחה 13:00, 10 בינואר 2019 (IST)
בורה בורה, לבקש למחוק את תבנית:מסילת רכבת? או להשאיר אותה לא בשימוש פשוט? האם אתה חושב שיש טעם לדיון בנושא של איחוד תבנית:קו רכבת עם תבנית:רכבת תחתית (שחלק מהשימוש בה הוא עבור רכבות שאינן תחתית בכלל והן דיי דומות...)? אם לא, אז אפשר לארכב. תודה! Shinaimm - שיחה 20:59, 19 בינואר 2019 (IST)

תבנית:רופא[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:רופא בורה בורה - שיחה 21:46, 16 בינואר 2019 (IST)

תבנית אתרים בשומרון[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אתרים בשומרון בורה בורה - שיחה 20:42, 16 בינואר 2019 (IST)

הרחבת תבנית:הפצות לינוקס[עריכת קוד מקור]

התבנית הקיימת, תבנית:הפצות לינוקס, אינה משקפת לדעתי את מספר ההפצות הגדול שנבנו על בסיס לינוקס, ובנוסף לכך במידה וירצו להוסיף הפצות חדשות לתבנית הדבר יגיע לרשימה ארוכה מסורבלת ולא מסודרת בעליל. לכן אני מציע להחליפה בתבנית מורחבת יותר עליה עבדתי מוקדם יותר. התבנית נבנתה על בסיס הפורמט הקיים בויקי האנגלית, אך צמצמתי את מספר הקישורים כך שתכסה את ההפצות עליהן קיים ערך בויקי העברית, בנוסף לכמה הפצות מוכרות יחסית אשר אין עליהן ערך, מה שיצור פתח ליצירת הערכים הללו. לכן לפני מעביר את התבנית ה"חדשה" הזו ממרחב הטיוטה, אשמח לקבל את אישורכם. תודה וערב מצוין! TheStriker - שיחה 17:53, 27 בדצמבר 2018 (IST)

מבלי להתעמק, התבנית החדשה נראית טוב יותר. בורה בורה - שיחה 19:28, 27 בדצמבר 2018 (IST)
TheStriker, נראה מעולה, יש לי 2 הצעות, אתה יכול להשתמש בהן אם אתה מסכים איתן, ואם לא זה גם סבבה. 1. יש הרבה שורות של 2 ערכים בלבד, אולי אפשר לצמצם את כמות השורות אולי עם כינוס של כמה לשורה אחת (רק אם זה לא מעמיס על התבנית יותר מידי...). 2. את הקישור לקטגוריה ולעוד תבניות בקושי רואים, כדאי אולי לעשות את הכפתור הזה בולט יותר. Shinaimm - שיחה 22:37, 27 בדצמבר 2018 (IST)
קודם כל תודה (לשניכם) על המשוב. את 2 לא ממש הבנתי. לגבי 1, השתמשתי ברעיון של הויקי האנגלית לפיו ההפצות חולקו בהתאם להפצת ה"מקור" שלהם (הפצות מבוססות דביאן באותה שורה עם דביאן, הפצות מבוססות ארצ' עם אותה השורה של ארצ', וכיוצא בזה). אם ייצא לך להסתכל על איך התבנית נראית בויקי האנגלית אפשר לראות שלכל שורה יש מספר גדול בהרבה של ערכים מתאימים. כאן רציתי להמנע מכך עקב העובדה שאם אעשה בדיוק אחד לאחד כמו בתבנית המקורית אקבל יותר מדי קישורים אדומים... שזה דבר שאני לא אוהב במיוחד. במידה וייכתבו כאן ערכים על distros נוספות יהיה אפשר להכניס אותם לתבנית בהתאם וכך היא תגדל. TheStriker - שיחה 23:06, 27 בדצמבר 2018 (IST)
יש הנחיית "לולאת נושא" שלא משמיטים ערכים כי הם אדומים. עליך להוסיף אותם לתת מראה שלם. בורה בורה - שיחה 23:27, 27 בדצמבר 2018 (IST)
TheStriker, לא הכרתי את ההנחיה אבל מסכים עם בורה. לגבי 2 - התכוונתי לכפתור "עוד", שמוביל בעצם לקטגוריה. הסתכלתי בויקי האנגלית כמו שהצעת, ראיתי ששם יש כפתור "קטגוריה" שהוא בעצם התפקיד עוד. אולי כדאי להוסיף את השורה הזו כמו שזה מופיע שם. מה אתם חושבים? מצד שני, אם אתה עושה מה שבורה אמר אז אתה כבר שם את ההפצות שיש בתבנית ולא צריך קישור לקטגוריה... Face-smile.svg Shinaimm - שיחה 13:48, 28 בדצמבר 2018 (IST)
וההנחיה הזו תקפה גם במידה ואני מפנה את הקוראים לקטגוריה בתוך התבנית? (קישור "עוד...") TheStriker - שיחה 20:53, 29 בדצמבר 2018 (IST)
Shinaimm, הדגשתי את כפתור ה"עוד" (שכבר גם שינה את שמו...). אני מקווה שזה קלע לכוונה שלך TheStriker - שיחה 14:14, 1 בינואר 2019 (IST)
TheStriker, מעולה, אתה יכול להחליף את התבניות או לחכות שיעבור שבוע כדי לראות שאין התנגדויות, אבל אני לא חושב שזה נחוץ. Shinaimm - שיחה 17:57, 1 בינואר 2019 (IST)
TheStriker, לא ראיתי את הדיון כאן. יש לי הסתייגות אחת מהשינוי שלך: אנדרואיד אינו לינוקס (בפרט: אינו הפצת גנו/לינוקס). זוהי מערכת הפעלה אחרת שמבוססת על אותה ליבה (ליתר דיוק: אותה ליבה עם מספר שינויים קטנים). Tzafrir - שיחה 22:23, 7 בינואר 2019 (IST)
ברמת העיקרון אתה צודק ואני מסכים איתך, האמת שהיתה לי התלבטות מאוד גדולה האם לכלול אותה בתבנית (עוד כשעבדתי עליה במרחב הטיוטה), לאור העובדה שהיא מערכת שבסך הכל נבנתה על אותה הליבה אך אכן אינה שייכת לגנו/לינוקס. בסוף החלטתי להשאיר בהתאם למה שיש בויקי האנגלית. (אגב שים לב ששם התבנית קיבלה את הכותרת "Linux distributions" ולא "GNU/Linux distributions") בסופו של דבר החלטתי לכלול אותה ומקסימום לשנות במידה ויהיו התנגדויות. בכל אופן תודה לך על המשוב - אוריד אותה בהקדם מהרשימה TheStriker - שיחה 13:42, 8 בינואר 2019 (IST)

TheStriker יש גם את תבנית:לינוקס. היא צריכה עריכה בעקבות השינויים שלך. למשל רשימת ההפצות שם מוגבלת. אולי שילוב של שתי התבניות? לא ברור לי גם מה היא שורת המדבבים שם. אתה מטפל בזה? בורה בורה - שיחה 12:00, 17 בינואר 2019 (IST)

התבנית הזו נמצאת בכלל בשימוש? לפי השורה המיותרת (שכולה כוללת מדבבים של משפחת סימפסון) זאת נראית לי כמו תבנית שמישהו הכין על בסיס משהו קיים, הפסיק באמצע, ומעולם לא השתמש בה. לדעתי אפשר להוריד משם את השורות שעוסקות בהפצות ואז להפוך את התבנית הזו לתבנית שמרכזת מושגים טכניים שקשורים ללינוקס (המפתחים, הליבה, כלים, סביבות שולחן עבודה וכו'). TheStriker - שיחה 21:03, 17 בינואר 2019 (IST)
לא מקושרת לכלום. ביקשתי את מחיקת העוף המוזר הזה של משפחת סימפסון. בורה בורה - שיחה 21:36, 17 בינואר 2019 (IST)

יצירת תבנית להרכב מחול[עריכת קוד מקור]

אני מציעה ליצור את תבנית:הרכב מחול שמיועדת לשימוש בערכים אשר בקטגוריה "הרכבי מחול". התבנית כוללת את הפרטים הבאים מייסד הלהקה, רקדנים בולטים, יצירות בולטות, שנות פעילות, פרסים ועוד, שלדעתי נחוצים כי הצגת מידע בתבנית מידיע ידידותית יותר למשתמש וקריאה במבט ראשון.

טיוטת תבנית: הרכב מחול

אין תיאור.

פרמטרים של תבניות

התבנית הזאת מעדיפה עיצוב פרמטרים בתור פסקה.

פרמטרתיאורסוגמצב
שםשם

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
תמונהתמונה

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
כיתובכיתוב

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
מייסדמייסד

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
כוריאוגרףכוריאוגרף

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
רקדנים ראשייםרקדנים ראשיים

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
רקדניות ראשיותרקדניות ראשיות

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
שנת הקמהשנת הקמה

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
שנת פירוקשנת פירוק

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
מופעים בולטיםמופעים בולטים

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
התוכנית הראשונההתוכנית הראשונה

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
התוכנית האחרונההתוכנית האחרונה

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש
להקות משנהלהקות משנה

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש

Orly Simon - שיחה 17:42, 28 בדצמבר 2018 (IST)

יש למישהו משהו להגיד? בעד? נגד? בורה בורה - שיחה 12:02, 17 בינואר 2019 (IST)
אני אישית לא מבין מה החשיבות של התוכנית הראשונה והאחרונה, אולי כדאי להחליף בתוכניות בולטות. בברכה, זאב קטןשיחה • י"א בשבט ה'תשע"ט • 13:08, 17 בינואר 2019 (IST)
Orly Simon: יצרתי את תבנית:הרכב מחול והדגמתי שימוש בה בבת-שבע (להקה). ערן - שיחה 21:43, 19 בינואר 2019 (IST)
ערן תודה רבה. Orly Simon - שיחה 23:23, 19 בינואר 2019 (IST)

החלטות בנושא תבניות אישים (הצעה לתבנית אחת בכל ערך)[עריכת קוד מקור]

פתחתי דיון בנושא במזנון אשמח להשתתפותכם. הדיון בכוונה שם ולא פה. Shinaimm - שיחה 21:20, 28 בדצמבר 2018 (IST)

תפקידים מוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

יצרתי תבנית חדשה תבנית:תפקידים מוויקינתונים שמיועדת להציג רשימה של תבנית:תפקיד מנהיג בלי צורך לציין את התאריכים של כל תפקיד, הקודם בתפקיד או הבא בתפקיד, שיילקחו מוויקינתונים. הכוונה היא aעורכים יוכלו לשלב את התבנית במקרים מתאימים - בדרך כלל למנהיגים בולטים עם מספר קטן עד בינוני של תפקידים.

בכל מקרה שבו נדרשת שליטה קפדנית יותר על התוצאה (למשל בחירה סדר התפקידים לפי חשיבות, הסתרה, ציון אירועים בתקופה וכו') יש להשתמש בתבנית:תפקיד מנהיג בצורה ישירה ולא בתבנית:תפקידים מוויקינתונים. דוגמה לשימוש ברפיק אל-חרירי. אני חושב שתבנית כזו תוכל להיות שימושית במיוחד למנהיגי מדינות ולשרים במדינות שונות. ערן - שיחה 20:10, 29 בדצמבר 2018 (IST)

ראיון טוב עבור ערכים בינלאומיים (בהם אנחנו באמת פחות משקיעים). ניסיתי אצל נשיא ברזיל הנבחר ז'איר בולסונארו והאמת שזה לא עבד טוב, כי היה ניסיון לייבא פריטים שלא קיימית כנראה בויקיפדיה העברית וזה הוציא תפקידים עם משהו בסגנון q24624624641, אני חושב שיש בעיה עם תפקידים שלא מוגדרים בויקיפדיה העברית Shinaimm - שיחה 23:34, 29 בדצמבר 2018 (IST)
תיקנתי שבמקרים כאלו לא יתווספו פרטים ללא תרגום של תפקיד, אבל הערך יכנס לקטגוריה של ערכים שחסר בהם תווית בעברית. ערן - שיחה 23:53, 29 בדצמבר 2018 (IST)
הצבתי בעוד מקום (סלים אל-חוס, התבנית בהחלט מוסיפה נתונים במהירות (למרות שלא כל הנתונים עבורו הוזנו בוויקינתונים) וזה פתרון טוב בינתיים. [[משתמש:ערן|ערן]עדכנתי קצת את התיאור שלה (אם תוכל לתקן שם שזה יציג עם סוגריים מסולסלים אבל בלי להציב את התבנית זה יהיה נחמד). Shinaimm - שיחה 18:00, 5 בינואר 2019 (IST)
ערן הוספתי את התבנית בנגוזי אוקונג'ו-איוולה. הבעיה העיקרית היא נתונים לא מתורגמים שלא נשאבים ולכן יוצאת תבנית חלקית מאוד. במקרה שלה התפקיד העקרי הוא שר האוצר ואין לזה זכר בתבנית. אני חושב שגם לShinaimm זה קרה בצורה זו או אחרת. בורה בורה - שיחה 22:53, 16 בינואר 2019 (IST)

תבנית:ספרי יזכור[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:ספרי יזכור בורה בורה - שיחה 22:00, 16 בינואר 2019 (IST)

תבנית:מתאבק[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:מתאבק

החזרת משקל המתאבקים: לכל לראש - משקל המתאבקים הוא חשוב מאוד. אומרים אותו לפני כל הופעה, ובחלק מהענפים הוא חשוב מאוד לקטגוריית המשקל שבה המתאבק מתמודד. בויקיפדיות האחרות מופיע משקל כל מתאבק. לגבי הנטען שלא יעדכנו אותו - בפועל המתאבקים שומרים על המשקל שיישאר אותו דבר. גם אם הוא ישתנה - גם לגבי שחקני כדורגל כתובים השערים וההופעות נכון ל- . אותו דבר אפשר לעשות פה. לדעתי ממש חשוב שבתבנית יופיע המשקל שלו. מתייג את Meitar95. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 19:28, 3 בינואר 2019 (IST)

אני בעד מה עוד שאפשר כיום לשאוב את הנתון מוויקינתונים. אבל דיון כזה חייב להתקיים במקום ציבורי. העבר אותו לויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. מתייג את משתמשת:דוג'רית. בורה בורה - שיחה 03:57, 4 בינואר 2019 (IST)
בורה בורה, אתה בטוח? אמרו לי כמה פעמים להתחיל דווקא פה. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 04:13, 4 בינואר 2019 (IST)
בטוח ב-100%. בורה בורה - שיחה 04:35, 4 בינואר 2019 (IST)
אני בעד הוספת משקלים לכל ענפי הספורט בהם המשקל רלוונטי. לא רק היאבקות אלא גם אמנויות לחימה אחרות (ג'ודו, MMA וכדומה). דוג'רית - שיחה 13:58, 5 בינואר 2019 (IST)
- סוף העברה
בוודאי, דוג'רית, השינוי מתוכנן להיות רוחבי. באיזה ענף את מתעניינת? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 19:32, 6 בינואר 2019 (IST)
התבניות המדוברות הן:

מתייג את משתמש:BAswim. בורה בורה - שיחה 13:30, 7 בינואר 2019 (IST)

צריך קטגוריית משקל (נוצה, זבוב וכד') ולא משקל בקילוגרמים. זה נתון שיכול להשתנות כל יום. הספורטאים מתפרסמים בזכות הקטגוריה, ולא בזכות המיקום המדויק בתוכה. 2A02:ED0:2AFC:500:A063:E917:2317:B303 13:49, 7 בינואר 2019 (IST)
בעד קטגוריית משקל בכל ענפי הספורט שיש בהם חלוקה למשקל גוף: איגרוף, אמנויות לחימה, ג'ודו, היאבקות, הרמת משקולות. אני בעד קטגוריית משקל (עד 60 ק"ג, עד 80 ק"ג, מעל 100 ק"ג וכו') ולא לפי משקל מדוייק, שהוא כל הזמן משתנה. אני לא בעד השמות נוצה, זבוב וכו' BAswim - שיחה 14:01, 7 בינואר 2019 (IST)
BAswim, לכל לראש המשקל בדרך כלל נשאר כמעט זהה במאה אחוז. שנית - הנתון נשאב מויקינתונים ומופיע בכל הויקיפדיות האחרות. שלישית - יש ענפים (כגון האבקות מקצועית/בידורית) שאין קטגוריות משקל. אז מה לעשות? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 17:50, 7 בינואר 2019 (IST)
לא הבנתי. BAswim - שיחה 19:39, 7 בינואר 2019 (IST)

לדוגמא בערך של יעל ארד באנגלית (אנ') זה ככה: Division(s) middle-weight. בערך של ‏אורן סמדג'ה באנגלית (אנ'), אין אולי כי הוא החליף משקל. בערך של אילנה קרטיש באנגלית (אנ') יש את זה: Weight class 63–69 kilograms (139–152 lb). ‏ BAswim - שיחה 19:47, 7 בינואר 2019 (IST)

BAswim, שוב: לכל לראש - המשקל מתעדכן דרך ויקינתונים, ובדרך כלל הוא לא משתנה הרבה. גם הוא ישתנה - זה כמו בערכי כדורגלנים, שאפשר לכתוב את מספר ההופעות והשערים נכון ל...; שנית - בענף ה-WWE אין קטגוריות משקל. אתה מתנגד לכתיבת משקל שם? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 20:14, 7 בינואר 2019 (IST)
אההה, עכשיו הבנתי. לא מתנגד ב-WWE. ‏ BAswim - שיחה 20:27, 7 בינואר 2019 (IST)
אבל באם יש קטגוריית משקל אתה מעדיף קטגוריה ולא משקל מאשר קטגוריה+משקל, נכון? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 20:29, 7 בינואר 2019 (IST)
BAswim, בנוגע להוספה לתבנית מתאבק יש קונצנזוס, כיוון שאין קטגוריות משקל. בנוגע לתבנית מתאבק ותבנית אמן לחימה אתה המתנגד היחיד. האם תרצה לפתוח על זה הצבעת מחיקה או שיש לך פתרון אחר? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 00:23, 15 בינואר 2019 (IST)
לא. BAswim - שיחה 01:27, 15 בינואר 2019 (IST)
BAswim, הצבתי 2 אפשרויות. מה מהן לא?(: התו השמיניהבה נשוחחתובנות 17:29, 15 בינואר 2019 (IST)
חשבתי שזה היה ברור. סורי. אני לא מתנגד ולא אפתח הצבעת מחיקה. BAswim - שיחה 21:44, 15 בינואר 2019 (IST)

תבנית מרגל[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מרגל המיועדת לשימוש בערכים על מרגלים שלא מכוסים מספיק בתבנית שוטר או חייל המשמשים את הערכים הנוכחיים על מרגלים. אני מציע להשאיל את הפרמטרים מויקיאינגליש, עם כמה הוספות מתבקשות. eli - שיחה 13:40, 7 בינואר 2019 (IST)

eli אם אתה רוצה שנתבסס על תבנית מוויקיאנגלית, לפחות תפנה לתבנית. בנוסף, על כמה ערכים מדובר או לפחות מה סוג האישית שמדובר. האם על מרגלים שהתפרסמו בריגול או על מי שעובד בסוכניות הריגול השונות? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:09, 7 בינואר 2019 (IST)
יונה - Template:Infobox spy.
כל מקרה לגופו, דעתי האישית שהיא חלה על אנשי ביון או מודיעין, דוגמה יוסי כהן או למשל לונה כהן שהתפרסמו כאנשי מודיעין או צמחו מהמערכת המודיעינית של ארצם. eli - שיחה 14:35, 7 בינואר 2019 (IST)
כמה ערכים כאלה יש? תבנית שוטר / חייל לא מספיקה? ראה אלי כהן. בורה בורה - שיחה 20:35, 10 בינואר 2019 (IST)
בורה בורה, אם כבר הבאת את אלי כהן כדוגמה, ברור שתבנית מרגל יותר מתאימה. המוסד לא כפוף לצה"ל, ובנוסף הדרגה הצבאית שלו בכלל לא קשורה ישירות לעבודתו כמרגל. יש בתבנית שאני מציע כיסוי על כל הפרטים החיוניים שמעניינים את קוראינו: שם קוד, נאמנות, מבצעים, סיבת המוות וכו'. כמה ערכים כאלה יש? וודאי למעלה מ-50 אם לא יותר:) eli - שיחה 21:35, 10 בינואר 2019 (IST)
אז אנא שים כאן את רשימת כל השדות ורצוי גם את מזהה ויקינתונים אם קיים. אנו נעזור לך לעשות מזה תבנית ראויה. בורה בורה - שיחה 22:59, 10 בינואר 2019 (IST)
בורה בורה, תודה!
יצרתי את משתמש:אלי גודין/תבנית מרגל. שם שוכנים כל הפרמטרים. משם נמשיך את הטיפול. ושוב תודה. eli - שיחה 04:08, 15 בינואר 2019 (IST)
סביר בתור התחלה. רק הוסף פרמטרים שם בשפת המקור, תאריך לידה עברי, תאריך פטרירה עברי. קח את תבנית:אישיות בתור שלד ופשוט החלף שדות קיימים בשדות שלך. חלק מהשדות כבר קיימים. זה ייצור תבנית די מושלמת שאפשר לשפץ אותה קלות. בורה בורה - שיחה 04:56, 15 בינואר 2019 (IST)

יצרתי את תבנית:מרגל על פי השדות שאלי ביקש. אנא עיינו אם יש לכם הערות. בורה בורה - שיחה 22:04, 16 בינואר 2019 (IST)

eli כמה הערות לתבנית:
 • בן זוג/בת זוג/צאצאים - אין חשיבות מיוחדת לבני משפחה של מרגל. לדעתי אם הם ראויים לאזכור די בכך שיופיעו בערך. (להבדיל ממשפחת מלוכה למשל)
 • מקום מגורים - אני לא בטוח שזה מתאים או מעניין לציון. אולי הכוונה היא למדינות שבהן פעל? אם כן כדאי לשנות את הכיתוב בהתאם, למקם את השדה הזה בסמוך לשדה מבצעים.
 • השתייכות/נאמנות - מה הכוונה של כל כך מהם? האם השתייכות מתייחס לארגון הביון שאליו שייך המרגל או שזה מתייחס לכיסוי שלו? כדאי לדעתי להשאיר רק השתייכות, או אם הכוונה היא לכיסוי לקרוא לכך בצורה מפורשת. בכל מקרה כדאי להוסיף במפרט התבנית הסבר לשדה.
 • כינוי - צריך להופיע בסמוך לשם לידה.
ערן - שיחה 22:18, 19 בינואר 2019 (IST)

תבנית:ערוץ יוטיוב[עריכת קוד מקור]

אני מפנה לדיון בן שנתיים בדף שיחת התבנית, שעדיין לא טופל.

בקיצור: התבנית יוצרת קישור מסוג youtube.com/user/XXXX, שזו הצורה הישנה (שעדיין עובדת היכן שהיא בשימוש). אולם לערוצי יוטיוב חדשים הקישור אמור להיות מסוג youtube.com/channel/YYYYYYY. ראו עוד כאן.

צריך לעדכן את התבנית כך שאפשר יהיה להשתמש בה לערוצי יוטיוב עבורם ידוע רק מזהה ה-channel (ולא user), אך באופן שלא ישבור את השימושים הקיימים.

כנ"ל עבור תבנית:יוטיוב כאשר משתמשים בה עם פרמטר |ערוץ= (התבנית מוסיפה user לקישור הנוצר ללא תמיכה ב-channel).

דוגמה עבורה התבניות הקיימות לא נותנות מענה: [1]Dovno - שיחה 09:30, 8 בינואר 2019 (IST)

תבנית:זכויות להט"ב[עריכת קוד מקור]

לא ברור לי מדוע הדבר דורש אישור, אך מכיוון שבורה בורה ביקש, אשמח לקבל את אישור הקהילה עבור התבנית {{זכויות להט"ב}}. זוהי תבנית מידע שנמצאת בתחילת ערכים העוסקים בזכויות להט"ב (כמו זכויות להט"ב באוסטריה, זכויות להט"ב באריזונה וכדומה). תודה, ‏Guycn2 · ☎‏ 23:07, 9 בינואר 2019 (IST)

זה דורש אישור כי זה הנוהל לתבניות פרמטריות. חבל שהיא כבר הוטמעה כי חמקה תחת המכ"ם ללא דיון. אציין שהתבנית כתובה בתקן מיושן. אולי משתמש:זאב קטן יוכל בדרך לשדרג אותה לתקן הנוכחי. בורה בורה - שיחה 23:25, 9 בינואר 2019 (IST)
לא ידוע לי על נוהל כזה ואינני מבין מדוע תבנית כזו, שנמצאת רק בכמה ערכים בודדים העוסקים בנושא מאוד מסוים, יכולה לעורר התנגדות כלשהי. בכל מקרה, אשמח להסבר על התקן – מדוע התבנית כתובה בתקן מיושן? היא נכתבה באמצעות {{תבנית מידע}}. ‏Guycn2 · ☎‏ 23:31, 9 בינואר 2019 (IST)
היום משתמשים ביחידה:תבנית מידע, ולא ב{{תבנית מידע}}. לצערי אני ממש עמוס בזמן הקרוב, לכן אני לא יכול לשדרג אותה. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בשבט ה'תשע"ט • 23:34, 9 בינואר 2019 (IST)
תודה. אנסה לשדרג בעצמי מחר בהתאם לדוגמאות המופיעות בדף שקישרת. ‏Guycn2 · ☎‏ 23:40, 9 בינואר 2019 (IST)

בורה בורה (שיחה | תרומות | מונה), עדכנתי את התבנית לתקן החדש. האם כעת היא בסדר? ‏Guycn2 · ☎‏ 23:06, 10 בינואר 2019 (IST)

הממ... כנראה שלא 100%. אתה שם לב שבכלל לא רואים אותה בדף התבנית עצמה. השווה מול תבניות אחרות כמו תבנית:אישיות למשל. בורה בורה - שיחה 23:15, 10 בינואר 2019 (IST)
ועכשיו?Guycn2 · ☎‏ 00:08, 11 בינואר 2019 (IST)
סבבה! עכשיו נחכה לשמוע אם יש לאי מי הערות על התוכן. בורה בורה - שיחה 00:15, 11 בינואר 2019 (IST)
מעולה. תודה. ‏Guycn2 · ☎‏ 00:19, 11 בינואר 2019 (IST)

חתימה[עריכת קוד מקור]

Guycn2, בכל המופעים של התבנית הזו כתוב: "חתימה על הצהרת האו"ם"="בעד". יש אפשרות לחתום נגד? אם לא הרי שהכיתוב הזה לא נכון. ‏«kotz» «שיחה» 10:24, 17 בינואר 2019 (IST)

kotz, זו הצהרה של האו"ם המגנה אלימות ורדיפה שלטונית נגד להט"בים. כל מדינה החברה באו"ם רשאית להצביע בעד ההצהרה, נגד ההצהרה או להימנע (או להיעדר מההצבעה). מדינות מערביות כמו ישראל, ארה"ב, קנדה ומדינות אירופה הצביעו בעד ההצהרה, בעוד שמדינות שאינן דמוקרטיות (שבהן להט"בים נרדפים ע"י השלטונות) הצביעו נגד ההצהרה, למשל איראן, ערב הסעודית, תימן ורוב מדינות האסלאם.
הסיבה לכך שכרגע בכל המופעים של התבנית הזו כתוב "בעד" היא שכל המדינות שכרגע יש עליהן ערך בנושא זכויות להט"ב בוויקיפדיה העברית הן מדינות שהצביעו בעד ההצהרה (כלומר תמכו בגינוי רדיפה שלטונית של להט"בים). אם מישהו יכתוב ערך על זכויות להט"ב באיראן (אנ') או על זכויות להט"ב בערב הסעודית (אנ'), לצורך הדוגמה, בפרמטר הזה של התבנית יהיה כתוב |חתימה על הצהרת האו"ם=נגד, שכן המדינות הללו הצביעו נגד הגינוי של אלימות נגד להט"בים. מטרת הפרמטר היא לספק אינדיקציה האם הממשלה של המדינה מגנה רדיפה והוצאות להורג של הומוסקסואלים, או שמא הממשלה תומכת בפעולות כאלה.
אם המילה "חתימה" לא ברורה או לא מדויקת מספיק, אפשר להחליף אותה ל"הצבעה". ‏Guycn2 · ☎‏ 14:17, 17 בינואר 2019 (IST)
תודה Guycn2. כן, יש להחליף המילה "חתימה" ב"הצבעה". ‏«kotz» «שיחה» 14:37, 17 בינואר 2019 (IST)
בוצע בוצעGuycn2 · ☎‏ 14:50, 17 בינואר 2019 (IST)

חן חן ‏«kotz» «שיחה» 15:18, 17 בינואר 2019 (IST)

עיצוב תבניות חדשות לנושא קריפטוגרפיה[עריכת קוד מקור]

תבנית ניווט[עריכת קוד מקור]

אני צריך את עזרתכם בשידרוג תבנית

תחילה בנושא עיצוב זה פשוט נראה רע. האם אפשר לאמץ כמקור השראה את העיצוב של התבנית האנגלית Navbox היא נראית יותר טוב ויזואלית. שנית, רציתי לקבל עזרה איך אני מחלק את התבנית לתת-תבניות בהתאם לנושאים. כך שמי שפותח את התבנית לא נתקל בכל בטבלה הענקית והדחוסה הזו. למשל לפתוח תבניות נפרדות "מפתח ציבורי", "הצפנה סימטרית", "תיאוריות", "פרוטוקולים" וכו' שיהיו מקושרות לתבנית כללית (מעין עץ תבניות). ואז יהיה אפשר להוסיף לכל ערך תבנית מתאימה שהיא קטנה ברורה ונראית טוב ויזואלית. בנוסף הייתי רוצה לקבל עזרה איך אני מוסיף תבנית:Infobox לערכים קריפטוגרפיים. תודה לכל העוזרים. --יוסי א. - שיחה 13:35, 10 בינואר 2019 (IST)

היי יוסי, 1. לגבי התבנית שהצבת, ניסית לחפש קצת אבל לא בטוח שהבנתי מה אתה רוצה. תוכל לשים בבקשה קישור לערך בויקי האנגלית בו מוצבת תבנית שאתה מעוניין בעיצובה?
2. לגבי תבנית Infobox, אני מבין שאתה רוצה משהו כמו במסילת איילון? (שם יש תבנית שמציגת מסילת רכבת, אפשר ליצור תבנית שמציגה צופן / פרוטוקול (חיפשתי משהו כזה ולא מצאתי, אולי בורה בורה מכיר. אם לזה התכוונת, כתוב פה את רשימת השדות שאתה מעוניין בהם ואפשר ליצור תבנית כזו (שלדעתי כדאי שהיא תהיה גנרית גם עבור פרוטוקולי תקשורת כמו [[[HTTP]], DNS, אבל לא הכרחי). Shinaimm - שיחה 08:39, 11 בינואר 2019 (IST)
הוא רוצה תבנית ניווט או תבנית פרמטרים. תבנית מנהיג היא מודולרית עם תבנית תפקיד מנהיג כמודול. בורה בורה - שיחה 18:36, 11 בינואר 2019 (IST)
תבנית כמו תבנית:Cryptography navbox רואים את זה למשל בערך Block Cipher בויקיפדיה אנגלית. אינפובוקס כמו בערך Data Encryption Standard בויקיפדיה אנגלית (ראה מתחת לתמונה).--יוסי א. - שיחה 21:39, 12 בינואר 2019 (IST)

אופן[עריכת קוד מקור]

יוסי א., בתבנית מופיע "מצבי הפעלה" אבל הערך נקרא "אופן הפעלה". זה נראה לי לא נכון. ‏«kotz» «שיחה» 10:27, 17 בינואר 2019 (IST)

איזה מהם לא נכון? גם לטעמי זה לא נשמע טוב. איך מתרגמים מאנגלית את הביטוי "mode of operation" לפי האקדמיה ללשון זה "אֹפֶן הַפְעָלָה" אבל העורכים בויקיפדיה העדיפו משום מה את המילה "מצב הפעלה". כך נוצר מצב שיש לנו את שניהם בערבוביה.

תבנית מידע[עריכת קוד מקור]

יוסי א.: יצרתי את תבנית:צופן בלוקים כתבנית מידע (אינפובוקס) והדגמתי זאת בData Encryption Standard. אשמח אם תוכל לבדוק זאת. ערן - שיחה 22:41, 12 בינואר 2019 (IST)

נראה בסדר, אני לא מצליח אבל לערוך את הנתונים יש סיבה?--יוסי א. - שיחה 09:41, 13 בינואר 2019 (IST)
הערה נוספת, תבנית המידע כרגע נקראת "הצפנה", זה יהיה יותר מדויק לקרוא לה "צופן בלוקים" ואנחנו כנראה נצטרך בהמשך לעשות תבניות נוספות על אותו בסיס. לכל תבנית קריפטוגרפית יהיו מאפיינים ייחודיים משלה. בינתיים אני יכול לחשוב על ארבע תבניות: "צופן בלוקים", "צופן זרם", "מפתח ציבורי", "פונקציית גיבוב".--יוסי א. - שיחה 10:34, 13 בינואר 2019 (IST)
אני מצטער שאני מטריח אותך, דוקה תבנית המידע "קו רכבת" נראית יותר טוב, האם אפשר לאמץ את אותו עיצוב?--יוסי א. - שיחה 16:49, 13 בינואר 2019 (IST)
עדכנתי את השם ושניתי מעט את העיצוב. ערן - שיחה 23:33, 13 בינואר 2019 (IST)
אני לא רואה את השינוי בעיצוב ולא ענית לי איך אני משנה את התבנית כי יש שם כמה דברים קטנים שדורשים תיקון כמו במקום לכתוב "מקטעים" צריך לכתוב "סבבים" או "חזרות".--יוסי א. - שיחה 00:56, 14 בינואר 2019 (IST)
יוסי א.: ניתן להחליף זאת בתבנית:צופן בלוקים (נכנסים לתבנית, לוחצים עריכה, ומשנים את המופעים השונים). אני משאיר כרגע את "מקטעים" כדי לאפשר לך להתנסות בעריכת התבנית. בעניין שינוי העיצוב - הוספתי צבע רקע לכותרות - אם תהיה ספציפי יותר לגבי העיצוב של התבנית אוכל לתקן בהתאם (צבע רקע אפור במקום כחול-סגול? משהו אחר?). בברכה, ערן - שיחה 07:56, 14 בינואר 2019 (IST)
נראה בסדר כרגע אני מתנסה בעריכה של זה. תודה. --יוסי א. - שיחה 09:40, 14 בינואר 2019 (IST)
ערן לא קיבלתי תשובה האם יש לנו תבנית ניווט והאם אפשר לעצב אותה כמו בויקי אנגלית.--יוסי א. - שיחה 15:27, 16 בינואר 2019 (IST)
יוסי א.: פיצלתי את הדיון לשני חלקים של תבנית מידע ושל תבנית ניווט כדי שאפשר יהיה להתקדם בהם במקביל, ויצרתי תבנית מידע מתאימה. בנוגע לתבניות ניווט - יש את {{ניווט}} ו{{ניווט קבוצות}}, אבל אני חושב שהרעיון לפצל את התבנית הגדולה לתת תחומים כפי שהצעת הוא רעיון טוב. ערן - שיחה 18:16, 18 בינואר 2019 (IST)

עדכון תבנית:סמל כביש[עריכת קוד מקור]

בשבועות האחרונים נוצרו גרסאות SVG של (כמעט) כל סמלי הכביש. היות והתבנית מקבלת נכון להיום רק קבצים בפורמט PNG צריך לתקן את התבנית, במקביל כדאי לעשות שינוי נוסף:

 1. את פרמטר "צבע השלט" כדאי לשנות ל"כביש מהיר", במידה ויקבל "כן" יציג סמל כביש כחול, אחרת בצבע הרגיל (אדום/ירוק). הסיבה לכך היא שבגרסה החדשה של הסמלים לא יהיה קובץ של שתי הגרסאות משולבות אלא רק גרסת כביש מהיר וגרסת כביש רגיל (שההבדל ביניהן יהיה בשם הקובץ: FW לכביש מהיר ו-HW לכביש לא-מהיר), ובכך שהפרמטר יהיה בצורה הנ"ל הוא יהיה יותר פשוט לתפעול. כאשר שינוי זה יתבצע יהיה צורך בבוט שיעבור על כל הערכים בהן התבנית נמצאת ויתקן אותה בהתאם.
 2. את שם הקובץ שהתבנית תמצא יש לשנות לצורה: File:ISR-HW-XXXX.svg (או FW עבור כבישים מהירים).

ברגע שהשינויים הללו יבוצעו ניתן יהיה להשתמש בגרסאות ה-SVG וגם למחוק את גרסאות ה-PNG, כפי שמוצע כעת. – Dork105 (שיחה) 16:57, 11 בינואר 2019 (IST)

Orielno, בורה בורה, האם ניתן לבצע את השינויים הללו? – Dork105 (שיחה) 13:20, 14 בינואר 2019 (IST)
שיניתי לבדיקה אבל חסרים קבצים. למשל קובץ:ISR-HW65.SVG או קובץ:ISR-HW77.svg. אני מפספס משהו? בורה בורה - שיחה 15:57, 14 בינואר 2019 (IST)
כן, צורת שם הקבצים השתנתה – עד היום היא הייתה ISR-HWxxxx.png (ואם מדובר הכביש עם שתי גרסאות לסמל השם היה ISR-HWxxxx_blue/red/green.png), עכשיו הצורה היא ISR-HW-xxxx.svg וכשמדובר בכביש מהיר ISR-FW-xxxx.svg (הקובץ של הגרסה המשולבת לא קיים בצורה החדשה). צריך לעשות את ההתאמות הנדרשות. בנוסף, אם יש אפשרות שעבור כבישים בהם בעיקר כבישים מהירים (1, 2, 5, 431, 471, 531) ברירת המחדל תהיה הצורה של הכביש המהיר זה יעזור מאוד. – Dork105 (שיחה) 16:12, 14 בינואר 2019 (IST)
אז קובץ:ISR-HW-65.svg או קובץ:ISR-HW-77.svg? אני מציע שמשתמש:Orielno שהתעסק איתה מההתחלה יתקן מה שצריך. היא לא פשוטה. אם עדיין יש צורך בבוט, עדכנו אותי. בורה בורה - שיחה 16:52, 14 בינואר 2019 (IST)
השארתי לOrielno הודעה בדף השיחה שלו, אבל לא בטוח שהוא יענה בקרוב – העריכה האחרונה שלו הייתה לפני למעלה מחודש והוא לא היה פעיל כמעט בכלל מאז אוקטובר... – Dork105 (שיחה) 13:39, 16 בינואר 2019 (IST)
משתמש:יונה בנדלאק או משתמש:זאב קטן, תוכלו לסייע לו? בורה בורה - שיחה 23:03, 16 בינואר 2019 (IST)
לא ממש אני מתקשה להבין את התבנית. וממה שאני מבין אם משנים את הפורמט של הקריאה לקבצים אז זה יעבוד ואין שום צורך בבוט שיסב משהו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:40, 17 בינואר 2019 (IST)
אם יש בעייתיות עם הכבישים יוצאי הדופן אפשר לעשות רק את השינוי הראשון, לשנות את פרמטר "צבע שלט" ל"כביש מהיר" (בערכי פרמטר זה במקום "כחול" התבנית תקבל "כן" ותפנה לשם הקובץ עם FW, במקום "אדום"/"ירוק" תקבל "לא" ובעתיד תוכל להשתמש באפשרות זאת בכבישים יוצאי הדופן להצגת גרסת HW). במצב זה יהיה צורך בבוט שכן נעשה שימוש בתבנית בערכים רבים. – Dork105 (שיחה) 02:25, 18 בינואר 2019 (IST)

תיקון פרמטר בתבנית:כביש[עריכת קוד מקור]

בתבנית:כביש קיים פרמטר סמל בו נעשה שימוש להצגת סמל הכביש. כיום ברירת המחדל של גודל הסמל היא 100x80px, כדאי לתקן את הפרמטר כך שיציג את הסמל בגודל המקובל – 250px. כדאי לשנות גם את גודל פרמטר תמונה ל-250 כך שיתאים לסמל. – Dork105 (שיחה) 19:29, 11 בינואר 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. תוכלו לראות בכביש 5050 איך הגודל הנוכחי לא טוב. גודל התמונה נשלט מערכתית והוא כיום 220px. תמיד אפשר לתת גודל תמונה בערך עצמו. בורה בורה - שיחה 16:07, 14 בינואר 2019 (IST)

תבנית:חייל – {{אין תמונה|גבר}}[עריכת קוד מקור]

למה אין בה מילוי אוטומטי של אין תמונה כאשר אין תמונה? — דגששיחה 15:14, 14 בינואר 2019 (IST)

יש. אבל משום מה ערן החליט שאם אין תאריך לידה הוא לא מזין את זה. שכנע אותו להפסיק את הנוהג הנפסד הזה. בורה בורה - שיחה 15:41, 14 בינואר 2019 (IST)
ערן? — דגששיחה 16:11, 14 בינואר 2019 (IST)
אפשר להציע למזג את תבנית חייל לתבנית מנהיג ואז הבעיה תיפטר גם על הדרך? Face-smile.svgShinaimm - שיחה 18:03, 14 בינואר 2019 (IST)
זו בעיה כלל מערכתית. בתבנית חייל היא צצה יותר כי יש הרבה בלי תאריכי לידה. בורה בורה - שיחה 18:11, 14 בינואר 2019 (IST)
הנה הדיון הקודם: שיחת תבנית:אין תמונה אוטומטית#חוסר בתאריך לידה אינו תנאי לאי הצגת תמונה. בורה בורה - שיחה 18:14, 14 בינואר 2019 (IST)
אין תמונה מופיעה רק לאישים שחיו ב150 השנים האחרונות. אם ידוע תאריך לידה או פטירה היא נוספת אוטומטית, אם לא ידוע ורוצים לבקש תמונה נדרש לציין זאת בצורה מפורשת. בכל אופן לא מבקשים תמונה לדמויות מהעת העתיקה ודמויות תנכיות שלהן לא ידוע תאריך לידה/פטירה. דנו בזה מספר פעמים. ערן - שיחה 00:10, 16 בינואר 2019 (IST)
זה לא מדויק בלשון המעטה. עלתה הצעה שדווקא היו לה תומכים רבים לפיתרון סוגיה זו ולהמעיט את הנזק ככל הניתן. אפילו נפתחה הצבעת מחלוקת אבל הצד השני, היה זה ערן, לא טרח להציג את עמדתו. וכך כתב משתמש:יוניון ג'ק שם: "הצבעת מחלוקת זו נגנזה מאחר ורק צד אחד הציג את עמדתו, מבלי שהיו לה מתנגדים. על כן עמדה זו מתקבלת ללא הצבעה, כאילו הושגה הסכמה בדף השיחה. אם למישהו יש השגות כלהן על הסכמה זו - הוא מתבקש לפתוח על כך דיון חדש בדף שיחה זה ולתייג את משתתפי הדיונים הקודמים. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 23:22, 15 ביוני 2018 (IDT)". אני ניסיתי להכניס את השינוי המוצע אך שוחזרתי כמה פעמים. אפשר לאמץ את השינוי שהוצע. בורה בורה - שיחה 00:24, 16 בינואר 2019 (IST)

תבנית:חברת תעופה - מספר נוסעים[עריכת קוד מקור]

נתונים בסיסיים שחסרים! להוסיף:

 • עובדים (כמו בתבנית חברה מסחרית)
 • מספר נוסעים שנתי
 • שנת נוסעים
 • פורמט התצוגה: 16,500,000 (2017) בורה בורה - שיחה 10:04, 17 בינואר 2019 (IST)
בעד הוספת מספר עובדים. בנוגע למספר נוסעים, מאיפה המידע מגיע? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:44, 17 בינואר 2019 (IST)
מה יש בתבנית באנגלית? אולי מויקינתונים אם זה שם (ראיתי נתון כזה בתבנית:רכבת תחתית), אני בעד בורה בורה. איך זה יתעדכן אבל כל שנה באופן אוטומטי? אפשר לעשות כזה דבר? Shinaimm - שיחה 17:04, 19 בינואר 2019 (IST)
הנתונים בהחלט קיימים באתרי החברות. אלה למשל הנתונים של יונייטד איירליינס בנמל התעופה שיקגו או'הייר. בערך שנג'ן איירליינס זה כבר כתוב בערך. מסתמא ‏נוסעים‏ (P3872) יכול גם הוא לשמש אותנו. בורה בורה - שיחה 19:19, 17 בינואר 2019 (IST)

תבנית:טלוויזיה ישראלית העבר הוא עבר[עריכת קוד מקור]

משום מה ערוצים טלוויזיה שאינם משדרים היום מופיעים בקטן בתבנית ניווט זו. זה נראה לי לא נכון אנציקלופדית. אם יש לטלעד חשיבות אנציקלופדית היא צריכה להופיע בתבנית הניווט, ואם אין לה אז לא. לערוץ 13 אין חשיבות יתרה רק בגלל שטרם סגרו אותו. ‏«kotz» «שיחה» 10:20, 17 בינואר 2019 (IST)

מסכים. יש להציג את כל הערוצים בגופן רגיל. הגופן הקטן גם מפריע לקריאות. בורה בורה - שיחה 11:01, 17 בינואר 2019 (IST)
אפשר להעביר את גופי העבר לתת-קבוצה. – Dork105 (שיחה) 16:31, 18 בינואר 2019 (IST)

הוספת שדה "פרסים והוקרה" לתבנית:מנהיג[עריכת קוד מקור]

נתקלתי בשדה הזה בכמה דמויות שמרתי לתבנית מנהיג, עשיתי ניסוי והוספתי אותו לתבנית, לדעתי הוא מתאים לתבנית. השארתי אותו שם כרגע, אם מישהו מתנגד מוזמנים לעשות ביטול. דוגמאות לשדה: שולמית אלוני, אבא אבן, מאיר שמגר, פנחס רוזן ועוד... מה דעתכם? ערן, בורה בורה, itaygurShinaimm - שיחה 17:04, 19 בינואר 2019 (IST)

לא מזיק ולא מבקש אוכל. Symbol support vote.svg בעד. Itaygur - שיחה 19:18, 19 בינואר 2019 (IST)
הפרמטר כמו שהוא לוקח רק דבר אחד מוויקינתונים, ולא ברור לי איזה אחד הוא בוחר. בכל אופן, יש מנהיגים שמסתובבים על פני כדור הארץ מספיק שנים וזוכים לקבל את כל הפרסים במדינה שלהם ואות אחד לפחות מכמעט כל מדינה על הגלובוס, וגם אז לא בטוח שהכול מעודכן בוויקינתונים. ראו למשל את הרשימה המלאה של אליזבת' השנייה ב-P166. לדעתי עדיף בלי, פסקה בערך עצמו אמורה להספיק. Mbkv717שיחה • י"ג בשבט ה'תשע"ט • 19:59, 19 בינואר 2019 (IST)
Mbkv717, אני מסכים שהצגת מגילה בשדה הזה היא טעות, אבל שים לב לערך אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת, כאן לא מוצגים כל התארים שלה אלא רק אחד (כנראה כי הם לא מתורגמים לעברית). אני חושב שבמקרה שיש שם מגילה אז אפשר לשים "-" אבל בשאר המקרים שראיתי מדובר על מספר קטן של פרטים. המוטיבציה להוסיף את זה הייתה התאמה של תבנית עבור אהרן ברק ומאיר שמגר כפי שניתן לראות בדיון שיחת_תבנית:מנהיג#מיהו_מנהיג. Shinaimm - שיחה 20:42, 19 בינואר 2019 (IST)
 • בצורתו הנוכחית, כשהוא מופיע אחרי כל התפקידים, נראה שהפרסים שייכים לתפקיד האחרון שבו נשאה האישיות. אפשר להציג את זה לפני התפקידים, או להציג את זה ככותרת (כפי שיש ב"עיטורים" בתבנית:חייל).
 • זה עלול ליצור בעיה בכל ערך שבו יש גם תבנית חייל וגם תבנית מנהיג, וצריך לוודא שאין כפילות. (אפשר להתחיל ממעבר על כל הערכים המתאימים באמצעות בpetscan בלשונית Templates&links).
ערן - שיחה 21:08, 19 בינואר 2019 (IST)