ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תוכן עניינים

איחוד תבניות פרמטריות של אישים[עריכת קוד מקור]

איחוד תבניות פרמטריות.png

הדיון הנ"ל התקדים כמה פעמים בעבר ללא הכרעה, ובהנחה הסבירה שזה יהיה גם המקרה הזה אני אלך להצבעה. הנימוקים שלי:

 1. הקלה על התחזוקה
 2. הצגה לוגית ובהירה יותר של הנושאים, בפרט הקפדה על אחידות - שדות מקבילים מוצגים ללא הגיון בסדר שונה עם שמות שונים

האיחודים המוצעים הם:

 1. תבנית:אמן ותבנית:אדריכל
 2. תבנית:מוזיקאי ותבנית:מלחין
 3. תבנית:ממציא, תבנית:רופא ותבנית:מדען
 4. תבנית:שחקן ותבנית:במאי

לצורך הפשטות יהיה איחוד של כל השדות הלא מקבילים. אם תתקבל החלטה על איחוד יהיה דיון פרטני על הסרת שדות מיותרים. צירפתי צילום מסך של גיליון שאני יכול לפתוח לעריכה אם זה מעניין מישהו הנדב הנכון - שיחה 13:10, 4 בספטמבר 2018 (IDT)

 1. Symbol question.svg מתלבט מה אחוז השדות הזהים?
 2. Symbol support vote.svg בעד
 3. Symbol support vote.svg בעד ממציא ומדען. איך רופא השתרבב לכאן?
 4. Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 21:20, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
לאדריכל יש גם "שנות פעילות" כל שאר השדות מוכלים. רופא הוא מדען ואפשר לראות את זה בהקבלה בשדות, אבל אם לא נראה לך, אז לא... הנדב הנכון - שיחה 21:34, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד האיחודים המוצעים, למעט אולי {{רופא}}. דרך אגב - לרופא (ואולי לעוד תבניות אישיות) יש פרמטר של שנת עליה לארץ. יש סיבה שלא יהיה פרמטר כזה לכל תבניות האישיות? זה פרט כללי, כמו מקום לידה וכו', ולא אמור להיות תלוי מקצוע. Dovno - שיחה 22:31, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
אכן, בעד תוספת רוחבית של שנת עלייה. בורה בורה - שיחה 22:40, 4 בספטמבר 2018 (IDT)
 • כנקודת מוצא כל איחוד של תבניות צריך לקחת אך ורק את הפרטים המשותפים לשתי התבניות (ולא פרטים שנמצאים בתבנית אחת בלבד) ואם רוצים להוסיף פרט שנמצא רק באחת מהן, להסביר בצורה מפורשת מה ההצדקה שלו כדי שיופיע גם בסוג התבנית השנייה - למשל מה ההצדקה להוסיף "כלי נגינה" או "סוג קול" למלחין.
 • איחוד תבניות לא מקל על תחזוקה כאשר אין קשר בין התבניות - זה מצריך תחזוקה של ערכים במקום תחזוקה של תבניות (להסיר/להוסיף פרטים בהתאם לסוג הערך) או פתרונות טכניים יחסית ומרכבים כדי לבחור הקשרים נכונים. למשל "יצירות נודעות" לא מתאים להופיע בהקשר של אדריכל ו"פרויקטים ידועים" הוא שם מתאים יותר. בכל שינוי בתבנית הכרחי שהתוכן שמוצג לקוראים יהיה ברור ונכון.
הערות פרטניות:
  • אדריכל ואמן - הכרחי שבאדריכלים יופיע "פרויקטים ידועים" ולא "יצירות נודעות". לגבי יתר הפרטים ומידת הרלוונטיות לאמנים או לאדריכלים כדאי להתייעץ עם האביר הגותי וTalmoryair
  • איחוד של מוזיקאי ומלחין לא מתאים כיוון שיש יותר מדי שדות במוזיקאי שלא מתאימים למלחין או לא חשובים מספיק כדי להופיע בתבנית. למשל חברי הרכב, שיתופי פעולה, סוג קול וכו'. כדאי להתייעץ עם שלומית קדם, ודיון פרטני בנושא מלחין קיים שתי פסקאות לעיל.
 • מדען וממציא - אפשר לאחד. רופא - יש קצת מן המשותף אבל יש יותר מדי שוני כדי להצדיק איחוד.
 • שחקן ובמאי - יש יותר מדי שוני. כן אפשר לחשוב על תבנית חדשה למשל "אישיות קולנוע" שתחליף אותן, ולהיעזר בשתי התבניות כבסיס עבורה, אבל לחשוב היטב על מידת הרלוונטיות של הפרטים המשותפים. למשל "דמות", "הושפע מ" וכו'.
ערן - שיחה 10:42, 8 בספטמבר 2018 (IDT)
התבניות המקוריות נבנו ללא דיון או הגיון של ממש וההתעקשות עליהן חסרת הגיון (שנות פעילות וחתימה כן חשוב למלחין). אין מה לפחד משדות מיותרים, מניחי התבניות הם ויקיפדים מיומנים ברובם ויזינו בצורה מדויקת.
אדריכלים רבים הם גם פסלים ולכן או שפסלים יופיעו תחת פרויקטים, או שפרויקטים תחת יצירות, מה גם ש"פרויקטים" לא מתאר כל כך טוב הקמת בניין. האם יש הגיון לפצל תבנית "מנצח" או "נגן" מתוך מוזיקאי? גם להם אין סוג קול וחברי הרכב. אם לזה אין הגיון, גם להשארת תבנית מלחין אין טעם.
התחזוקה כוללת דיונים טרחניים לגבי כל שדה בכל תבנית וזה אחד הדברים הראשונים שיש לחתוך הנדב הנכון - שיחה 11:41, 9 בספטמבר 2018 (IDT)
בנוסף, הטיעון שיש שדות בתבנית מוזיקאי שלא רלוונטיים למלחין הוא טיעון חלש כשתבנית מוזיקאי משמשת גם למנצח, מפיק מוזיקלי, ועוד. Dovno - שיחה 16:32, 9 בספטמבר 2018 (IDT)
אכן, טיעון חלש במקרה זה. בורה בורה - שיחה 09:32, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
במקרה של מוזיקאים לא ברור למה יש תבנית שמשמשת מוזיקאי וגם להקה כאותה תבנית. אפשר לראות דוגמאות לבעיות שנוצרות בעקבות זאת בq:Q55266824. צריך לתקן את הבעיה הזו ולא להחמיר אותה. ערן - שיחה 21:50, 14 בספטמבר 2018 (IDT)
 1. Symbol support vote.svg בעדTMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 10:30, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
 2. Symbol support vote.svg בעד לא ברור לי למה צריך לציין שם בן/בת זוג וצאצא בתבנית שחקן, אם האינפורמציה רלוונטית לערך היא במילא תופיעה בו. סתיו - שיחה 13:30, 12 בספטמבר 2018 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

למה בדיוק מאחדים את {{שחקן}} ואת {{במאי}}? אל תוך {{אמן}}? יוניון ג'ק - שיחה 04:31, 21 בספטמבר 2018 (IDT)

מה?? קרא שוב. כל שורה בהצעה זה איחוד של 2-3 תבניות באותה שורה. בורה בורה - שיחה 07:04, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
קראתי. שוב.
 1. Symbol oppose vote.svg נגד איחוד תבנית:אמן ותבנית:אדריכל
 2. Symbol support vote.svg בעד איחוד תבנית:מלחין אל תוך תבנית:מוזיקאי
 3. Symbol neutral vote.svg נמנע - תבנית:ממציא, תבנית:רופא ותבנית:מדען
 4. Symbol oppose vote.svg נגד איחוד תבנית:שחקן ותבנית:במאי. לא כל שחקן הוא במאי. לא כל במאי הוא שחקן. גם ההצעה לאחד את שתיהן ל-"אישיות קולנוע" היא הצעה לא טובה - יש שחקנים ובמאים שלא עובדים בתחום הקולנוע, אלא בתיאטרון / טלוויזיה.
יוניון ג'ק - שיחה 23:25, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
יוניון ג'ק רק שים לב שלשם התבנית אין משמעות כלל. עם אם שם התבנית אישיות קולנוע, עדיין ניתן לשים שם במאי תיאטרון. העיקר הוא שהשדות יתארו מה הם עושים ואכן בתבניות שחקן ובמאי זה קרוב. בורה בורה - שיחה 23:40, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
אז למה לא פשוט לאחד "שחקן" ו-"במאי" לתוך התבנית "אמן"? יוניון ג'ק - שיחה 23:42, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
כי כנראה אין מספיק שדות קרובים. ראה את הקובץ עם השוואת השדות שהכין משתמש:הנדב הנכון. הגדלתי אותו כי אנשים לא שמו לב. בורה בורה - שיחה 23:57, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
לי דווקא נראה שיש לא מעט שדות קרובים. למעשה, הרוב המוחלט. יוניון ג'ק - שיחה 04:45, 22 בספטמבר 2018 (IDT)
ערן, פספסתי את ההתנגדות שלך לאיחוד התבנית (2), ראיתי שכולם פה הסכימו ומכיוון שמדובר בשדה אחד בלבד הוספתי אותו כבר לתבנית Shinaimm - שיחה 12:32, 2 בפברואר 2019 (IST)
Shinaimm: זה לא שדה אחד. מציע שתקרא את הדיון ב#תבנית:מלחין הוספת מספר פרמטרים מחדש, ואת המשך למטה. ערן - שיחה 14:25, 2 בפברואר 2019 (IST)
ערן, קראתי, הבנתי, וויתרתי. בכל מקרה הפתרון ההגיוני זה כנראה מה שאסף 7 ירח אפל הציעו עם תת תבניות כמו מלחין לתבנית אישיות... Shinaimm - שיחה 19:38, 2 בפברואר 2019 (IST)

שדרוג תבנית:מדינה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. בימים האחרונים אני עובד על שדרוג {{מדינה}}, ומכיוון שזה שדרוג גדול אני חושב שמן הראוי לדון אותו פה. השינויים הגדולים ביותר הם שימוש ביחידה:תבנית מידע, כמו כל הדור החדש של התבניות. בנוסף, סידרתי את התבנית בצורה של תתי פרקים, וסידרתי קצת אחרת חלק מהפרמטרים. אני עוד מתלבט איפה כדאי למקם את דת, אבל בגדול ככה אני חושב שהתבנית צריכה להראות.

בנוסף, אני חושב שכדאי לשקול להכניס תחת פרק הכלכלה את שיעור האבטלה וחוב הציבור, וכמובן להכניס אותם ב{{נתוני מדינות}} אם שאיבה אוטומטית.

יש עוד הרבה עבודה על התבנית, למרות שאת הרוב כבר עשיתי. צריך עוד לסדר קצת את התנאים של השדות, לסדר את הבלגן של התמונה (משום מה יש איזה שלוש פרמטרים שונים לתמונה, לא יודע למה) וכמובן להוסיף שאיבה מוויקינתונים, לכן לפני שאני ממשיך לעבוד על התבנית אני חושב שכדאי לקבל את האישור לשדרוג הזה כאן.

מתייג את ערן שדיברתי איתו על השדרוג ואת נרו יאיר שבגללו התחלתי את כל הבלגן הזה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:57, 6 בדצמבר 2018 (IST)

שכחתי לציין, טיוטת התבנית החדשה נמצאת כרגע ב{{מדינה2}} מוזמנים להעיף מבט. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:58, 6 בדצמבר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. אם נחוץ גם בוט בדרך, אני כאן. בורה בורה - שיחה 01:39, 7 בדצמבר 2018 (IST)
עבודה יפה. ערכתי מעט כדי להשתמש בוויקינתונים וכדי להשתמש בצורה נכונה יותר ביחידה. כמה הערות:
 • ממשל - אולי כדאי בפרק הממשל לציין את הרשות המחוקקת (הפרלמנט/בית הנבחרים) ואת הרשות השופטת (בית המשפט העליון).
 • כלכלה - אפשר לציין גם את המיקום במדד ג'יני ואת הבנק המרכזי
 • גרף האוכלוסייה מבלבל לדעתי וממילא מוסתר. אפשר אולי להשמיט אותו.
 • חגים לאומיים - האם זה לא עמוס מדי לציין את החגים הלאומיים? לדעתי כדאי להשמיט את זה מהתבנית, או להסתיר או להעביר למקום פחות בולט בתחתית התבנית.
 • שטח בעבר - האם יש דוגמאות לשימוש בזה? (אם זה בשימוש בערכים בודדים אז אולי זה פחות מתאים בתבנית)
ערן - שיחה 02:36, 7 בדצמבר 2018 (IST)
שטח בעבר מופיע בערכי המדינות לשעבר ויש מאות כאלה. ראו למשל האימפריה המונגולית. שדה חשוב ביותר ואין להשמיטו. נגד השמטת גרף "אוכלוסייה לפי גילאים". שדה דמוגרפי ראשון במעלה שבטוחני שמיליונים מעיינים בו. בורה בורה - שיחה 02:41, 7 בדצמבר 2018 (IST)
לגבי ממשל, נשמע לי הגיוני. כלכלה - אני לא מבין בנושא הזה מספיק, אתייג את Yuri, Geagea, Ovedc, Nizzan Cohen, hagay1000, Ldorfman, Yoavd, דן וינקלר, Orielno, RonyH73בעלי הידע בכלכלה. אני לא חושב שחגים לאומיים יוצרים עומס, מבחינתי הם במיקום סביר. דרך אגב, אני חושב שבשדות מנהיגים, ארועי הקמה וארועי פירוק כדאי לעבור ולעבוד בשיטה הצרפתית בה יש אפשרות למלא את שם התווית ולמלא את המידע, זה יותר יפה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 13:20, 7 בדצמבר 2018 (IST)
כן זה רעיון טוב לחלק את זה לתת שדות בפני עצמם עם שם תווית ומידע. לגבי חגים לאומיים - נסה להוסיף את התבנית (בתצוגה מקדימה) בישראל. ערן - שיחה 13:59, 7 בדצמבר 2018 (IST)
הוספתי, גם בצרפת וארצות הברית. זה לא כזה נורא, תמיד אפשר לעקוף את זה ידנית ולהכניס ערך אצלנו. דרך אגב, צריך להקטין את הגודל של הסמל ודגל. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 14:05, 7 בדצמבר 2018 (IST)
צריך לבדוק אי זה יוצא במדינות לשעבר (למשל הקונפדרציה השווייצרית הישנה). יכול להיות שיהיה נכון יותר להפריד לתבניות נפרדות בין מדינות דהיום למדינות עבר. ערן - שיחה 18:40, 15 בדצמבר 2018 (IST)
אין מתעניינים אחרים? זו תבנית מרכזית! בורה בורה - שיחה 00:00, 18 בדצמבר 2018 (IST)
כמה הערות:
 • (זאב קטן) לגבי גודל התמונות של דגל/סמל - תיקנתי.
 • מדינות לשעבר - התבנית לא עובדת בהן וזה יהיה מסובך לטפל בהן וגם קצת מסוכן (צריך מאוד להיזהר משאיבה שגויה מוויקינתונים כשמימד הזמן מטופל בצורה חלקית). אני מציע שכדי להתקדם עם זה, התבנית תטפל רק במדינות קיימות ולהשמיט את הפרטים שנוגעים למדינות עבר. (התבנית לא תחליף את תבנית:מדינה שתמשיך לשמש מדינות עבר - יתכן שבהמשך יהיה אפשר לבחור שמות מתאימים יותר)
 • מפה - נראה שהמפה מתחלפת למפה שדומה לוויקיפדיה האנגלית, ולא מפה מתבנית. לגבי העיצוב - אין לי העדפה ברורה, אבל צריך לוודא שלפחות הקישורים למדינות שכנות במפה ממשיכים לעבוד. (Mbkv717, יונה בנדלאק -תוכלו להציץ בכמה מדינות לדוגמה ולהחליף (בתצוגה מקדימה) "מדינה" ל"מדינה2" האם יש צורת מפות מסוימת שמועדפת?)
 • אוכלוסייה לפי גילאים - אני עדיין חושב שכדאי להסיר אותו מהתבנית. אפשר להעביר זאת לפרק הדמוגרפיה בערך עצמו ולא בתבנית. דעות נוספות?
ערן - שיחה 11:26, 5 בינואר 2019 (IST)
תודה על התיוג. באופן כללי אני מניח בבורותי שהשינוי נעשה גם מסיבות שהן לא עיצוב גרידא, כי אם כן, זה נראה לי מאמץ מיותר והתוצר לא בהכרח עדיף. באשר למפות - זה לא רק שינוי קובץ, זה ממש לא מקשר למפות האיתור (טכנית זה היינו הך כי המפות מותאמות לקבצים ספציפיים). קרלוס הגדול עבד לא מעט על עליהן, ולדעתי הן עדיפות, ומה קרה למפות המפורטות (למשל מפת המיקום בסוף התבנית באיטליה)? באשר לאוכלוסייה - אני לא רואה סיבה להשמיט את זה לעומת הצורה הקודמת. Mbkv717שיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ט • 19:00, 5 בינואר 2019 (IST)
עברתי על כמה מדינות ובדקתי את המפות. בצרפת - המפה סבירה, מדובר על מפת אירופה עם סימון של מדינות האיחוד האירופי. באל סלוודור - המפה החלופית היא מפה של כל האמריקות כל שהמדינה היא נקודה ממש קטנה במפה הגדולה. המפה שלנו עדיפה גם בגלל המיקוד על אמריקה המרכזית. במדינות קטנות (בדקתי את נאורו ואת הוותיקן), ששם היה החשש שלי, דווקא המפות דומות כך שאנחנו מאבדים רק את האיתורים. בניואה - אין מפה כלל. בצפון קפריסין יש מפה גלובלית מאוד. אבל אני מעדיף אותה על המפה של קפריסין שקיימת אצלנו (את המפה הנוכחית צריך להעביר לערך עצמו.). בכל מקרה, לאחר עבודה רבה על מפות האיתור המקומיות אצלנו והעדפתם על פני מפות היטלים, אני לא רואה טעם לחזור אחורה למפת היטלים שגם שטחן גדול יותתר וגם בלי איתורי המדינות מסביב.
בנוגע לאוכלוסיה לפי גיל, גם אני חושב שהמקום הוא בפרק דמוגרפיה ולא בתבנית הראשית (שם יש להסתפק בכמות האוכלוסיה הכללית). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:58, 6 בינואר 2019 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק לכל השינויים שהוצעו על ידי ערן.
 • מדינות לשעבר מטופלות בסדר גמור ואין צורך לשנות כלום. צריך להנחות את התבנית החדשה לא לשאוב נתונים מסוימים כאשר יש פרמטר "לשעבר". זה כבר קיים בתבנית מדינה הקיימת
 • יש להשאיר את מפות האיתור המושקעות שנותנות מימד יפה של ערים חשובות במדינה ומדינות שכנות כמו למשל באל סלוודור.
 • אוכלוסייה לפי גילאים היא טבלה מתקפלת שתופסת בסה"כ שורה אחת בתבנית. אין סיבה בעולם להעלים מידע זה לחלוטין. בורה בורה - שיחה 13:50, 7 בינואר 2019 (IST)
 • מדינות לשעבר לא יעבוד כמו שצריך עם ויקינתונים (לפחות לא אם זה באותה תבנית כמו מדינה קיימת). תוכל לשאול את יונה בנדלאק איך פרטים היסטורים עובדים בוויקינתונים (זה נעשה עם qualifiers של "נכון ל" - לא משהו שכדאי לבחור אוטומטית בתבנית)
 • אוכלוסייה לפי גילאים - נראה שהכרחי להוריד את זה בהקדם מהתבנית. המידע שם מוצג בצורה שקרית בנייד (אפשר לשאול את Sokuya או IKhitron איך מתפלגת אוכלוסיית ארצות הברית)
ערן - שיחה 00:50, 11 בפברואר 2019 (IST)
התתי כותרות מכבידות, אני ממליץ לוותר עליהן. הנתונים יכולים להיות מוצגים גם בלי הכותרת. אני ממליץ לשאוב כמה שיותר השראה מהתבנית המקבילה בוויקי אנגלית (ראו ישראל לדוגמה). וכמובן להיפטר מהצבע הסגול. האוכלוסיה לפי גילאים, זה משהו שלא עובד בנייד וזה בכלל לא ברור במחשב, אני יודע שזה קיים כבר בתבנית עיר, אבל הנה הזדמנות להיפטר מזה. חוץ מזה שזה גם ככה לא רלוונטי לתבנית המידע. קוארדינטות של עיר בירה זה גם משהו מיותר לגמרי לדעתי, כנ״ל חגים לאומיים. שוב לשאוב השראה מהמקבילה הבינלאומית בוויקיאנגלית. לא תמיד חייבים להמציא את הגלגל מחדש. עד שאלו לא יתוקנו אני נגד. – אסף (Sokuya)שיחה 13:05, 11 בפברואר 2019 (IST)
תת כותרות זה מה שמבהיר נתונים בתבנית. הנה רק אתמול הוסיפו תת כותרת "פרסים והוקרה" בתבנית מנהיג. ומה מכביד? בנייד זה נראה בדיוק כמו בשולחני. לא צריך לשאוב השראה מכלום. התבנית שלנו מעולה. אם יש בעיה בנייד עם "אוכלוסייה לפי גילים" מתקנים אותה, לא שופכים את התינוק עם מי האמבטיה. אגב, מה כוונתך לא עובד? זה מוצג, אם כי לא בצורה אופטימלית - הסקאלה במקרא לא מדויקת. משתמש:DMY הכניס את זה בזמנו למיטב זכרוני. כדאי להתייעץ איתו איך לתקן. ומה יש לך נגד הקואורדנטות, במילא זה לא תופס ולו סנטימטר אחד מיותר ורק מסייע. בורה בורה - שיחה 16:48, 11 בפברואר 2019 (IST)
לא כל פעם צריך להמציא את הגלגל מחדש. הכותרות האלו מיותרות לגמרי! זה מכער את התבנית כולה. ולגבי אוכלוסייה לפי גילים העליתי בעבר סרטון, זה אמור להימצא בדף השיחה של התבנית. זה גם מידע כל כך לא רלוונטי לתבנית מידע על מדינה. יותר מדי ספציפי. מוטב שיופיע בפסקת דמוגרפיה בערך. לגבי קוראדינטות, יש בערך קוראדינטות של המדינה, לא צריך להוסיף קוארדינטות של עיר הבירה, יש קישור פנימי לוחצים עליו ואז תקבל קוארדינטות של העיר בערך החדש. פשוט תשווה את התבנית בויקיפדיה באנגלית ואז תסתכל על זאת אצלנו ותראה כמה שלנו מכוערת ומיושנת. אני נגד שימוש ביחידת תבנית מידע, היא בעייתית ולא גמישה. זה לא שידרוג מבחינתי. מעדיף את התבנית הקיימת. – אסף (Sokuya)שיחה 00:14, 12 בפברואר 2019 (IST)

זאב קטן אני חושב שכדאי לנסות להתקדם עם מה שיש. בכל מקרה התבנית הקיימת ישנה ולא מתוחזקת היטב והתבנית החדשה מתאימה יותר לסטנדרט שנהוג היום בתבניות. הפרטים שנשארו פתוחים:

 • אוכלוסייה לפי גיל - נראה שיש רוב קל להפרדה מהתבנית לגוף הערך(3 ו2). אם מתעקשים שזה ימצא בתבנית אפשר לדון בכך בנפרד ולהשאיר את המצב הקיים.
 • תמיכה במדינות לשעבר - התבנית לא תעבוד כרגע ונרדשת הרבה עבודה כדי לגרום לה לעבוד כמו שצריך, נראה שכדאי להפריד לתבנית אחרת ואפשר בהמשך להציע הרחבה של התבנית גם למדינות לשעבר.
 • כותרות - כדאי לראות איך זה נראה ללא כותרות בהתאם להצעה לעיל.

בברכה, ערן - שיחה 08:07, 10 במרץ 2019 (IST)

ערן גם אני חושב שכדאי להתקדם. לגבי נקודות אחת ושתיים אני מסכים איתך. לגבי נקודה שלוש, תוכל להזכיר לי מה הייתה ההצעה לגבי הכותרות? בברכה, זאב קטןשיחה • ד' באדר ב' ה'תשע"ט • 10:51, 11 במרץ 2019 (IST)
אני חושב שהשינוי רדיקלי מכדי שיתקבל על ידי ארבעה אנשים. התבנית בשימוש ב-900 ערכים מהם כ-700 הן מדינות לשעבר. לא הבנתי מה הבעייה בתצוגה במדינות לשעבר ואשמח ל-2-3 דוגמאות. אני לא מבין גם מה הבעייה באוכלוסייה? אם זה רק בניידים אפשר לחסום את הערף בניידים. בשולחני זה נראה מצויין. הסרת הכותרות הוצעה על ידי אסף וזה הטעם שלו בכל התבניות. אפשר לפתוח דיון כללי במזנון על זה אבל לא כך בהחלטה ביא ארבעה. בורה בורה - שיחה 17:56, 11 במרץ 2019 (IST)

תבנית:מפלגה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מפלגה בורה בורה - שיחה 00:43, 18 ביולי 2019 (IDT)

לאום בתבנית סופר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:סופר

אני לא מתמצא בוויקינתונים, אבל אם הבנתי נכון תחת התיאור "לאום" בעברית מוצג הפרמטר ethnic group. להבנתי, יש פה בלבול רציני - מה שמוגדר קבוצה אתנית בוויקינתונים שונה לחלוטין ממה שמכונה בעברית "לאום". נתקלתי בזה בערך רואלד דאל, שהיה בריטי בן להורים נורבגים, וויקיפדיה העברית טוענת לגביו שהוא מלאום נורבגי. אני מניח שזו לא הדוגמה היחידה לעיוות כזה. אני מציע לתקן את התיאור ל"קבוצה אתנית" - או להסיר את הפרמטר לגמרי. 77.126.114.199 07:59, 17 בדצמבר 2018 (IST)

- סוף העברה
לשם הבהרה (כמובן שהמקרה שהאנונימי מביא והא רק דוגמא) ב‏רואלד דאל‏ (Q25161) יש גם ‏אזרחות‏ (P27) (הממלכה המאוחדת וווילס) וגם ‏לאום‏ (P172) (‏ethnic group נורבגים). האם בסעיף הלאום הכוונה היא לשייכות האתנית או למדינה בא הוא נולד או גדל? אני מניח שאם זו אכן בעיה היא קיימת לא רק בתבנית סופר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:33, 18 בפברואר 2019 (IST)
אולי פשוט למחוק את השדה הזה? Shinaimm - שיחה 21:08, 18 בפברואר 2019 (IST)
אני רוצה להרחיב את הדיון גם לשדה מדינה בתבניות אישים כגון תבנית:שחקן או תבנית:במאי. שדה "מדינה" מוגדר בהן ‏אזרחות‏ (P27) שזו "אזרחות" כאשר מדינה היא ‏מדינה‏ (P17). אז מה רוצים? מדינה פיזית, אזרחות או לאום. ברגע שנקבל החלטה מושכלת לא בעיה לשנות בכל התבניות אחיד. עוד לא גיבשתי את דעתי מה עדיף. בורה בורה - שיחה 06:44, 19 בפברואר 2019 (IST)
אני רוצה להרחיב את הדיון עוד יותר. אנחנו מסנכרנים כמעט את כל תבניות האישיות עם הרבה פרמטרים בסיסיים.(כל הפרמטרים הללו למעט תאריך עלייה ותאריך עברי ללידה ופטירה נשאבים מוויקינתונים בכיף). מדוע שלא נעביר את כל תבניות האישיות לתבנית גנרית ואליה נשרשר תת תבניות המכילות פרטים נוספים רלוונטיים לאותו סוג?(רב, סופר, מדען וכו') כל תת תבנית כזו מכילה כיום עד כ~5 שדות ייחודיים מעבר לתצוגה הבסיסית. בדיוק כמו שמוסיפים תבנית:תפקיד מנהיג לתבנית:נושא משרה וכו'.וכמו שהציע אסף. זה יקל את התחזוקה והוספת ושינוי שדות משמעותית ויצור אחידות. Shinaimm - שיחה 18:14, 8 באפריל 2019 (IDT)

תבנית:ספר - פרטי מהדורות[עריכת קוד מקור]

בתבנית:ספר מופיעים פרטים שספציפים למהדורה מסוימת למשל "מסתב", "מספר עמודים", "הוצאה" (+"הוצאה בשפת המקור", "הוצאה בעברית"), "שנת הוצאה" ("שנת הוצאה בעברית"), "מהדורה ראשונה", "מהדורות נוספות" וכו'.

דוגמה nההוביט יכולה להמחיש את הבעיה:

דוגמה מההוביט פירוט מהדורות מסודר
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה זמורה ביתן
הוצאה בעברית 1976, 1977, 2012
תרגום לעברית משה הנעמי, תרגום הטייסים, יעל אכמון
מספר עמודים 389
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה
ההוביט (משה הנעמי)
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 1976
תרגום לעברית משה הנעמי
מספר עמודים 245
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
תרגום הטייסים
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 1977
תרגום לעברית אבינועם קלדס, רמי הרפז, מנחם עיני ויצחק פיר
מספר עמודים 242
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ההוביט (יעל אכמון)
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 2012
תרגום לעברית יעל אכמון
מספר עמודים 318
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

יש עוד דוגמאות לערכים עם מהדורות שונות בעברית (אני, קלאודיוס) וזה נכון אפילו לספרים שיש להם תרגום יחיד לעברית (הערכים על ספרים מתורגמים שמופיעים בקטגוריה:ויקינתונים - השוואת ערכים: חסר: מספר עמודים - לא ברור אם מתייחס למספר העמודים בספר מתורגם או המקורי וכו').

לדעתי נכון יהיה ליצור תבנית:ספר/מהדורה שתתייחס באופן ספציפי למהדורה מסוימת של ספר (באופן דומה למה שהדגמתי לעיל משמאל, עם עיצוב שיתפוס 100% מרוחב התבנית [בלי צורך בתווית "הוצאה" מימינו). אפשר להגדיר שהמהדורה הראשונה של ספר תופיע כבר בתבנית:ספר, אבל כל מהודרה נוספת או מתורגמת תדרוש הוספה מסודרת של תבנית נפרדת. פרטי מהדורות נוספות מלבד המהדורה המקורית יוצגו בצורה מוסתרת כדי למנוע עומס בתבנית. ערן - שיחה 10:44, 2 במרץ 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד הרעיון הכללי. אני רק חושב שאם כבר עושים משהו כזה איך ישתלב נושא ההוצאה בשפת המקור. האם זה ישאר כמו היום? האם גם שם ננהל מהדורות (בהוביט למשל בויקיפדיה האנגלית יש ערך משלים en:English-language editions of The Hobbit)? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 3 במרץ 2019 (IST)
עוד דוגמה בהאיש במצודה הרמה.
נראה שכשיש מספר מהדורות רב (יותר משתיים-שלוש?) כמו במקרה של ההוביט, זה לא מתאים לתבנית יהיה צריך לציין שהרשימה חלקית. למשל בצורה של הערה שמוזכרת רק המהדורה המקורית והמהדורות בעברית אבל קיימות עוד מהדורות אחרות. ערן - שיחה 13:53, 16 במרץ 2019 (IST)

הוספת פרמטרים "תרגום2", "תרגום3" וכו' לתבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

בערכים על ספרים שתורגמו לעברית, קל לקוראים להיעזר בתבנית כדי לראות מה התרגומים שנעשו להם. ואולם אין כרגע פתרון אלגנטי למקרים שבהם יש יותר מתרגום אחד (ראו לדוגמה בטיסת לילה (ספר)). אני מציע ליצור ריבוי פרמטרים עבור "הוצאה בעברית", "שנת הוצאה בעברית" ו"תרגום לעברית", כך שכל שלָשָה כזו תופיע לעצמה (בדומה לתפקידים בתבנית:מנהיג לדוגמה). אביעדוסשיחה 01:22, 5 באפריל 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. יש פטנט לרשימה אינסופית. ראיתי שמשתמש:קיפודנחש מטפל לאחרונה בתבניות כאלה ואם זה לא מתאים אז יש את מה שעשינו בתבנית:אלבום עם פרמטר "מידע150". בורה בורה - שיחה 03:23, 5 באפריל 2019 (IDT)
זה נכון לגבי כל הפרטים של המהדורה ולאו דווקא התרגום (גם מספר עמודים). ראה דיון לעיל. ערן - שיחה 00:39, 6 באפריל 2019 (IDT)

תבנית:דפוסי אקלים[עריכת קוד מקור]

דפוסי האקלים ב מאדוראי
קלימוגרף (הסבר כיצד לקרוא את הנתונים שבטבלה)
ינופברמרץאפרמאייוניולאוגספטאוקנובדצמ
תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס תבנית:דפוסי אקלים/עמודת צלזיוס
טמפרטורות מקסימליות ומינימליות ממוצעות בצלזיוס
כמות המשקעים במ"מ

תבנית שקיימת בויקיפדיה האנגלית (אנ') שלפי דעתי ראוי לייבא לויקיפדיה העברית, על אף קיומה של {{מזג אוויר}}, משום שהיא מציגה את המידע על דפוסי האקלים באופן הסטנדרטי (ראו קלימוגרף) אשר לפי דעתי קל יותר להבנה וקומפקטי יותר מאשר תבנית:מזג אוויר. כמו כן, כעת שאני מייצר לא מעט מהערכים שעוסקים בערי ענק במזרח הרחוק שמתי לב שבהרבה יותר פשוט לייבא את נתוני התבנית לויקיפדיה העברית (לוקח שתי שניות בדיוק) מאשר את נתוני התבניות מהתבניות המקבילות של {{מזג אוויר}} בוויקיפדיה האנגלית.

לפי דעתי, משום ששתי התבניות מציגות את הנתונים מנקודת מבט אנליטית שונה כדאי יהיה לאפשר שימוש בשתיהן. מה דעתכם ? WikiJunkie - שיחה 12:17, 10 באפריל 2019 (IDT)

אם זה הדרך המקובלת להצגת נתונים כאלו אני לא רואה שום סיבה לא לאשר את התבנית. אשמח להציץ בקוד התבנית ולראות אם היא צריכה שינויים, אבל אני אעשה זאת יותר מאוחר. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בניסן ה'תשע"ט • 12:43, 10 באפריל 2019 (IDT)
התבנית נמצאת כעת במרחב המשתמש שלי. WikiJunkie - שיחה 12:45, 10 באפריל 2019 (IDT)
בדף שיחת התבנית כתבתי: "עד שהסבנו את תבנית:גרף אקלים לתוך תבנית:מזג אוויר כדי להשאר עם תבנית אחת, עכשיו שוב יוצרים חיה חדשה! יש להפטר ממנה ומכל תת התבניות שלה ולהשתמש רק בתבנית:מזג אוויר. אני רוצה להבין בדיוק לשם מה לשכפל תבניות שנותנות מידע זהה. תוכלו לקרוא את הדיון בו הוחלט למחוק את התבנית הישנה ולהשאר עם אחת כדי לא לבלבל. הייתרון של התבנית הקיימת שניתן להעתיק לתוכה את התוכן האנגלי בחצי דקה. אחרת זה סיוט להכניס מידע. בתבנית הזו בכלל לא תורגמו הפרמטרים. בורה בורה - שיחה 19:19, 10 באפריל 2019 (IDT)
WikiJunkie, תודה על ייבוא התבנית לעברית. זו נראית תבנית שימושית וכמובן Symbol support vote.svg בעד שילובה בערכים גאוגרפיים. ערן - שיחה 21:56, 13 באפריל 2019 (IDT)
יש עוד דעות? קשה לקבל החלטות על סמך כל כך מעט דעות ורוב מקרי. בורה בורה - שיחה 06:00, 14 ביוני 2019 (IDT)

תבנית מנהיג:פרסים, אזרחות כבוד[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מנהיג בורה בורה - שיחה 00:55, 18 ביולי 2019 (IDT)

קביעת אחראי רשמי לדף הדיונים[עריכת קוד מקור]

מזה כשבע שנים אני מתפקד כאחראי בפועל של דף הדיונים ללא משוא פנים ובהגינות לכל בקשה. תפקידי האחראי:

 • קריאת כל הבקשות החדשות ומתן משוב ראשוני למבקש
 • התייחסות פרטנית לבקשות שנראה שיש בהן עניין לציבור
 • הערות לגבי בקשות שכבר נדונו או נדחו בעבר, הערות על תבניות דומות ודיווח ליקויים בהצעות שטעונים שיפור. יש לציין כי הליך זה דורש ידע בהיסטוריה של הדיונים, ידע והבנה של כלל התבניות במערכת והיכרות עם תבניות מתממשקות. יש לי ידע נרחב בכל אלה
 • מעבר על בקשות ישנות או לא פעילות ופנייה חוזרת למתדיינים לחידוש הדיון או בקשה לארכבו במידה ואינם מעוניינים
 • ארכוב הדיון בדף השיחה המתאים והעברתו לאחר כמה ימים לארכיון אולם הדיונים
 • פנייה לפותח הבקשה המקורי לאחר ארכוב הדיון שיטמיע את התבניות היכן שנחוץ
 • מעקב אחר הטמעת התבנית ואם נחוץ השתתפות בדיונים על ההטמעה בדף שיחת התבנית

אני היחידי שמבצע את כל השלבים לעיל. על כן אני מבקש מינוי רשמי כאחראי הדף. בתודה על האמון בעבר, בהווה ובעתיד. בורה בורה - שיחה 09:30, 28 באפריל 2019 (IDT)

אני Symbol support vote.svg בעד. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ט • 10:03, 28 באפריל 2019 (IDT)
הייתי בטוח שזה רשמי... Symbol support vote.svg בעד חזק. דגש — 10:08, 28 באפריל 2019 (IDT)
מה בדיוק המשמעות של "רשמי" בהקשר זה? האם זה אומר, למשל, שלאף אחד אחר לא יותר לבצע פעולות אלו? (ואני כותב זאת תוך אמון מלא בבורה בורה במילוי התפקידים הרשומים כאן, בין אם זה "רשמי" או "בפועל"). Dovno - שיחה 10:16, 28 באפריל 2019 (IDT)
גם היום יש עוד 2-3 מארכבים לדף שיחת התבנית (סעיף 5) באופן ספורדי ובד"כ אין עם זה בעיה. כתוב בראש הדף "אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.". משמעות "רשמי" היא שאם יש חילוקי דעות על סיום הדיון, "האחראי הרשמי" הוא זה שיקבע. קורה לעתים נדירות מאוד, אבל קרה. בורה בורה - שיחה 10:25, 28 באפריל 2019 (IDT)
אם כך, גם אני Symbol support vote.svg בעד. Dovno - שיחה 12:07, 28 באפריל 2019 (IDT)
בורה בורה, אני מעריך מאוד את הפעולות שלך בכל מה שקשור לתבניות בכלל ובמה שקשור בניהול דף זה בפרט. אבל הדף עובד כראוי אז למה זה טוב ולמה עכשיו? לי נראה שאחת המטרות היא להכשיר את השארת הדיון #תקופת הכהונה אינה מחושבת על ידי היחידה בדף הזה. ואם זו באמת הסיבה - אני נגד. זה הדיון היחיד שאני מכיר שנשאר לאחר שהוחלט מה צריך לעשות בו אבל לא נמצא מישהו שיעשה את זה. מצב דומה יש גם לשינוי בתבנית רמב"ם ובתבנית שו"ע שצריכים לעבור שינוי אבל כרגע אין מי שיעשה את זה. את הדיון הזה אתה דווקא כן שואף לארכב, למרות שמה שצריך להתבצע עוד לא קרה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:17, 28 באפריל 2019 (IDT)
ב{{רמב"ם}} כתבתי "שיר אין מי שירים את זה. עדיין נחוץ?" זה בדיוק מה שכתבתי בסעיף הרביעי, שרק אני עובר ומדרבן, במקרה זה אתה, ומכבד שאינך מוצא זמן. הייתי יכול לארכב וזהו, אך אני משאיר. הרשה לי להתעלם מהפרשנויות שלך. מעשי מדברים בעד עצמם. בורה בורה - שיחה 12:27, 28 באפריל 2019 (IDT)
אתה מוזמן להמשיך בפעילות של תגובה לבקשות או לדרבן עורכים אחרים. רוב התבניות המורכבות נוצרות ונערכות על ידי זאב קטן, נדב הנכון ואני, ואם אתה מעוניין ללמוד עוד איך לכתוב או לערוך תבניות בעצמך כדי לסייע לעורכים ולא רק להעביר בקשות כאלו למשתמשים אחרים, תוכל לעשות זאת למשל לקרוא את דף העזרה או להתייעץ איתנו. מעבר לזה אני מצטרף לדברי יונה לעיל. אני לא רואה צורך באחראי מוגדר בשונה מהמצב היום, ועדיף להשאיר את עבודת הצוות הטובה שיש עורכים שעוסקים בתגובות ובארכוב דיונים, יש עורכים שעוסקים ביישום ומימוש הצעות, ויש עורכים שעוסקים בבדיקה התאמה לניידים וכו' - כל אחד בתחום העניין שלו. ערן - שיחה 19:06, 28 באפריל 2019 (IDT)
אם ניסית לפגוע ברמת הידע שלי לעיני כל, לא הצלחת. זה שאתה יודע כמה שורות קוד לא עושה אותך טוב ממני בהבנה בתבניות. כבר ציינתי בפניך בעבר שאתה טוב ברמת האקדמיה, אבל רחוק מ"לחוש את השטח" כמוני. בורה בורה - שיחה 19:29, 28 באפריל 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:49, 28 באפריל 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד הנדב הנכון - שיחה 12:44, 8 במאי 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד דרור - שיחה 21:29, 9 במאי 2019 (IDT)

תודה על האמון. אמלא את תפקידי ללא משוא פנים ובהגינות. בורה בורה - שיחה 19:24, 22 במאי 2019 (IDT)

ארכבתי. בורה בורה - שיחה 00:39, 27 במאי 2019 (IDT)

מדיניות ארכוב דיונים[עריכת קוד מקור]

החזרתי את הדיון. נראה שבורה בורה מפרש הדיון הזה בכך שיש לו סמכות לאסור על ארכוב דיונים ישנים כדוגמת #תקופת הכהונה אינה מחושבת על ידי היחידה ו#איחוד מדען / ממציא. האם יש איסור על עורכים אחרים לקבוע שדיון הסתיים, ואם כן האם יש זמן מירבי לקיום דיון? ערן - שיחה 21:35, 7 ביוני 2019 (IDT)

זה בדיוק תפקיד האחראי. כאשר יש אי הסכמה מישהו צריך להחליט ונקבע שזה אני. שני הדיונים הספציפיים האלה לא הסתיימו. בדיון הראשון פנו אליך משתמשים רבים לתקן את הבאג הקולוסלי ואתה מתעלם. וזה קרה הרבה אחרי "הארכוב" שלך. בדיון השני יש תבנית מדען שבה הרוב קובע שיש להוסיף עיסוק לתבנית מדען ואתה, היחיד שטוען נגד אבל מסרב לשינוי. לשאר התבניות בכלל אין סיכום. לא ברור מה אתה מנסה לעשות. התכבד ותן לאחראי לעשות את עבודתו. בורה בורה - שיחה 22:17, 7 ביוני 2019 (IDT)

אני מציע לקבוע שדיון שלא הגיבו בו 3 חודשים יאורכב. Symbol support vote.svg בעד ערן - שיחה 22:21, 7 ביוני 2019 (IDT)

וכך תוכל לתקוע דיונים ואח"כ לארכב אותם... לא עובדים כך. אני עושה זאת במילא כאחראי הדף. לשם כך קבלתי סמכות. בורה בורה - שיחה 22:26, 7 ביוני 2019 (IDT)
אין לך סמכות לאסור על עורכים אחרים לארכב דיונים ובפרט כשיש חוסר שיקול דעת קיצוני בהשארת דיון שאין בו פעילות במשך חצי שנה. ערן - שיחה 22:39, 7 ביוני 2019 (IDT)
חצי שנה??? הפעילות האחרונה שאני רואה בדיון שאתה רוצה לארכב בכל מאודך #תקופת הכהונה אינה מחושבת על ידי היחידה היא מ-00:35, 10 במאי 2019 (IDT)! במקום להתעקש על ארכובים בצע את מה שהוחלט בדיונים. אתה לא חייב אבל זה יראה קצת רצון טוב מצידך. וסמכות אני שואב מהקהילה ודאי לא ממך. בורה בורה - שיחה 02:16, 8 ביוני 2019 (IDT)
להבנתי עד כה המדיניות הייתה ארכוב הדיון לאחר כשבועיים אם: 1. רק האדם שהעלה את ההצעה תמך בה. 2. אם אין רוב להצעה. 3. הדיון אינו מקיף וחריג בהצעתו ויש להשאיר אותו להמשך תגובות.
האמת שיש דיונים שצריך להחליט בהם וזהו... הבעיה היא שיש צדדים שלא מוכנים להתגמש כלל בטענות ולכן אי אפשר להתקדם ("מה שהיה הוא מה שיהיה").
בורה בורה להבנתי ערן לא מעוניין בשינוי שמוצע בדיון של #תקופת הכהונה אינה מחושבת על ידי היחידה, אבל מצד שני הוא אמר שאנחנו מוזמנים לכתוב פונ' חישוב זמנים חדשה ולהציב אותה באותו שדה מסויים (ערן תקן אותי אם זה לא נכון). אז אני ניסיתי להסתכל קצת ולכתוב בלואה אבל אני לא יודע, אתה לא יכול להכריח את ערן לעשות משהו שהוא לא רוצה, אבל אם מישהו ירים את הכפפה ויכתוב פונ' דומה עם הקירובים שהצענו אני מניח שלא תהיה בעיה לבצע את זה ולסגור את הדיון. Shinaimm - שיחה 07:59, 8 ביוני 2019 (IDT)
גם אני מסכים עד שיבוא מישהו כזה הדיון ישאר כאן כי הוא לא נסגר. במאמר מוסגר, הוא לא ייתן לשינוי כזה להכנס. אני יכול להצביע לך על דיון שהיה בו רוב מוחלט ומוחץ, בצענו תיקון והוא לא אפשר לתיקון להכנס... בורה בורה - שיחה 09:40, 10 ביוני 2019 (IDT)
לכו לכתוב ערכים במקום לחוקק חוקים. ולא סתם חוקים אלא לאיזשהו דף משנה. כל רעיון אחראי הארכובים היה רעיון גרוע ומלא בבאגים. אני מתפלא שרק עכשיו עליתם על הבאג הראשון. טבעת-זרם - שיחה 12:10, 14 ביוני 2019 (IDT)

לא נראה לי שיש הסכמה לאחראי בלעדי על ארכוב דיונים. ערן - שיחה 13:02, 28 ביוני 2019 (IDT)

יש כאן רוב של שבעה מול שניים או שלושה ודיון שהתמשך זמן רב שאני הוא אחראי הדף. ברי לי שזה לא מתאים לך כי אתה רגיל שעושים רק מה שאתה קובע, אבל במקרה זה ההחלטה היא ברורה איך שלא תנסה להציג את זה. בינתיים הפתיח יחזור למצב היציב שהיה בו. בורה בורה - שיחה 13:44, 28 ביוני 2019 (IDT)
אין בעיה שתעסוק בארכוב דיונים, אבל השימוש במושג אחראי דף כדי לקבוע בלעדיות על החלטות לא התקבל כאן. ערן - שיחה 13:58, 28 ביוני 2019 (IDT)
ודאי שהתקבל. קרא שוב את הפתיח לדברי ואת ההבהרה שנתתי לדב. כולם ידעו בדיוק על מה הם מצביעים שזה כולל אחראי "לחתוך" מחלוקת במקרה שהדיון מתארך. הצעת הצעה חלופית לפני כשלושה שבועות. אף אחד לא התייחס אליה כי כולם חיים בטוב ובשלום עם ההסדר הנוכחי בו אני מארכב, וגם אחרים יכולים. אבל צריך להיות אחראי כאשר עניינים לא נסגרו ויש מחלוקת אם יש לארכב את הדיון. בורה בורה - שיחה 14:13, 28 ביוני 2019 (IDT)

דיון על {{רשתות חברתיות}} / שינוי התווית בתחתית תב:אישיות תקשורת[עריכת קוד מקור]

המרת טקסט בהפנייה לקישורים חיצוניים מדף ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדיון שהתקיים עם בורה בורה בדף שיחת תבנית:אישיות תקשורת אשמח להעלות רעיון לשינוי האפשרות לעדכון שדה קישור לפייסבוק/אתר בדף הויקינתונים. כיום הטקסט שנכתב בויקינתונים מופיע כפי שהוא, ולדעתי יהיה נכון יותר זה לתת אפשרות להמיר את הקישור בטקסט חופשי. כך יהיה ניתן להציג כל קישור בצורה רשמית יותר והנראות בתבנית תהיה אחידה--Yossipik - שיחה 17:30, 6 במאי 2019 (IDT)

ערן, בורה בורה אולי יש למישהו מכם איזה תשובה/רעיון לקדם את זה--Yossipik - שיחה 17:05, 12 במאי 2019 (IDT)
קודם צריך לשמוע מהחברים אם הם בכלל אוהבים את הרעיון. בורה בורה - שיחה 20:13, 12 במאי 2019 (IDT)
Yossipik, אתה יכול לתת דוגמאות בבקשה למקומות בהם הקישור האוטומטי מויקינתונים לא מתאים ומה צריך לשים במקום לדעתך? Shinaimm - שיחה 21:27, 12 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שבדומה למה שהציע Sokuya בעבר, הקישורים לפייסבוק ולטוויטר צריכים להופיע בפרק הקישורים החיצוניים ולא בתבנית. ערן - שיחה 21:34, 12 במאי 2019 (IDT)
זה כבר היום כך בכל התבניות להוציא החרגה של תבנית:אישיות תקשורת שהיה עליה דיון פרטני. אני לא רואה איך זה עונה לו על הבקשה. בורה בורה - שיחה 22:20, 12 במאי 2019 (IDT)
Shinaimm, ערן, בורה בורה. תודה לכם על המענה. רק אסביר את כוונתי בדוגמאות של הערכים בועז כהן, יואב גינאי. כפי שתראו הקישור לפייסבוק בתבנית שמגיע מדף וויקנתונים מורכב הרי מהסיומת של URL. לעיתים הסיומת היא השם ואז זה בסדר ולפעמים היא לא השם אלא משהו אקראי או משהו שדומה לשם. כוונתי היא שלא יופיע לא זה ולא זה אלא משהו שיהיה אפשר לרשום כטקסט חופשי למשל: "האתר/דף הפייסבוק של..."--Yossipik - שיחה 22:31, 12 במאי 2019 (IDT)
כאמור זו התבנית היחידה כפי שהזכרתי לעיל. אם יש הסכמה, ניתן לבצע. בקישורים חיצוניים זה כבר כך. בורה בורה - שיחה 23:06, 12 במאי 2019 (IDT)
אשמח אם יהיה אפשר להסיר את זה, זה פשוט לא אסתטי ובשביל זה יש את קישורים חיצוניים. – אסף (Sokuya)שיחה 00:35, 13 במאי 2019 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד הסרת השדה מהתבנית. הוא מופיע כבר למטה בתחילת הקישורים חיצוניים וזה מספיק. Shinaimm - שיחה 06:52, 13 במאי 2019 (IDT)
אם אין אפשרות לסדר למשהו אחיד שיראה גם טוב אז Symbol support vote.svg בעד --Yossipik - שיחה 10:00, 13 במאי 2019 (IDT)
רבותי אי אפשר להסיר שדות על סמך דיון אחר לגמרי. מי שמעוניין להסיר את השדות שיפתח דיון חדש ומסודר על תבנית:אישיות תקשורת, יזמן את אלה שהשתתפו בדיון הקודם בדף שיחה שם וישטח את טענותיו למה לדעתו השדה מיותר בתבנית. בורה בורה - שיחה 10:52, 13 במאי 2019 (IDT)
הדיון הזה עוסק בשדות לקישורים חיצוניים בתבנית אישיות תקשורת. השאלה היא האם ואיך אפשר להמיר את הקישורים האלו לטקסט חופשי כדי שהנראות תהיה אחידה, ונראה שיש הסכמה בינתיים בדיון זה שדי בציון הקישורים האלו בפרק הקשר החיצוניים ששם כבר יש אחידות. בדיון הקודם השתתף גם Nimrodbr. ערן - שיחה 09:44, 18 במאי 2019 (IDT)
אני נגד הורדת השדה לחלוטין. בטח בעידן הנוכחי בו אנו חיים כאשר הרשתות החברתיות הם כלי עבודה נוסף של אנשי התקשורת. רבים מאנשי התקשורת עושים שימוש ברשתות (בעיקר בטוויטר וטלגרם וחלקם גם בפייסבוק) ככלי להפצת ידיעות חדשותיות וקידום האייטמים שלהם. יחד עם זאת, אין לי התנגדות עזה לנוסח אחיד שיופיע במקום השם משתמש. Nimrodbr - שיחה 19:20, 19 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שכדאי לעשות אחת משתי האפשרויות: 1. להסיר את כל האזכורים וזאת מכיוון שאין באמת משמעות לשם של המשתמשים של אותה ישות בטוויטר / בפייסבוק וכו' וזה סתם מבלבל. 2. אני מקבל את מה שכתב Nimrodbr ולכן מציע לקחת את התבנית של קישורים חיצוניים ולעשות לה מצב שבו היא מציגה בשורה אחת רק את הסמלילים (לוגואים) של הפרופילים של הרשתות החבריות הקיימות בויקינתונים של אותו משתמש, בדיוק כמו שיש סימן קטן של ויקינתונים אז ככה יהיה סימן של טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו' כפי שמקובל באתרים אחרים. זה לא יתפוס הרבה מקום ואנשים יבינו מה הוא כל פרופיל לפי הסמל Shinaimm - שיחה 23:38, 1 ביוני 2019 (IDT)
היו מספר דיונים על ההצגה של הפרופילים ומה שיש עכשיו זה מה שהוסכם. שוב, אי אפשר לשנות את זה בדיון צדדי. מי שרוצה לשנות שיפתח דיון על {{רשתות חברתיות}}. כמובן שאני מצטרף לדעתו של Nimrodbr שבתבנית אישיות תקשורת הספציפית יש להשאיר את הפרמטרים כמות שהם ללא שינוי. לא אתנגד לעטיפה של הקישור במילה "באתר טוויטר/פייסבוק" או משהו דומה. בורה בורה - שיחה 10:14, 2 ביוני 2019 (IDT)

שינוי התווית בתחתית תב:אישיות תקשורת[עריכת קוד מקור]

אני מציע את אחת משתי ההצעות שכתבתי פה מקודם אבל בורה בורה ביקש שיהיה דיון חדש.

 1. להסיר את כל האזכורים וזאת מכיוון שאין באמת משמעות לשם של המשתמשים של אותה ישות בטוויטר / בפייסבוק וכו' וזה סתם מבלבל.
 2. אני מקבל את מה שכתב Nimrodbr ולכן מציע לקחת את התבנית של קישורים חיצוניים ולעשות לה מצב שבו היא מציגה בשורה אחת רק את הסמלילים (לוגואים) של הפרופילים של הרשתות החבריות הקיימות בויקינתונים של אותו משתמש, בדיוק כמו שיש סימן קטן של ויקינתונים אז ככה יהיה סימן של טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו' כפי שמקובל באתרים אחרים. זה לא יתפוס הרבה מקום ואנשים יבינו מה הוא כל פרופיל לפי הסמל.

מתייג משתתפים קודמים: Nimrodbr, Yossipik, ערן, בורה בורה, אסף (Sokuya) Shinaimm - שיחה 17:18, 15 ביוני 2019 (IDT)

 1. Symbol oppose vote.svg נגד הסרת השדה בתבנית אישיות תקשורת הספציפית. פייסבוק וטוויטר אלה הם כלי העבודה של איש תקשורת ומקומם בתבנית. זה שונה מכל תבנית אחרת. כמו שאמר נמרוד בדיון הקודם, כיום הטוויטר משמש ככלי עבודה מרכזי בדיווחים של עיתונאים. בחלק מהמקרים הדיווח הראשוני עולה כציוץ טרם פרסומו במהדורה או באתרים עצמם. בנוסף, עיתונאים עצמאיים בעיקר משתמשים בפייסבוק וטוויטר על מנת לפרסם את הכתבות. בורה בורה - שיחה 10:33, 16 ביוני 2019 (IDT)
 2. Symbol oppose vote.svg נגד קיבוץ של סמלילים לשורה אחת. זה כבר נידון בהרחבה בעבר והיו לכך מתנגדים. חבל שמציעים הצעות בלי לקרוא דיוני עבר. מתייג את משתמש:הנדב הנכון שהיה שותף לדיונים אלה. בורה בורה - שיחה 11:12, 16 ביוני 2019 (IDT)
אני בעד שני השינויים ואף יצרתי את תבנית:פרופילי אישים בה הסמלילים בשורה אחת. כאמור, בדיונים שנערכו הרוב היה בעד המצב הנוכחי, כך שנראה לי שרק הצבעת מחלוקת תוביל לשינוי הנדב הנכון - שיחה 11:47, 16 ביוני 2019 (IDT)
אני יודע בדיוק מה דעתך Face-smile.svg. ובכל זאת תייגתי אותך שלא יחשבו שאני מתייג רק את התומכים בעמדתי. בורה בורה - שיחה 12:09, 16 ביוני 2019 (IDT)
דעתכם? שיחה, Nimrodbr, שיחה, אסף (Sokuya)?Shinaimm - שיחה 23:58, 22 ביוני 2019 (IDT)
 1. אני בעד להסיר את השדות האלו בכלל מתבנית האישיות, ואם לא אז לפחות את הכותרת שמעליהם ״קישורים חיצוניים״. אני Symbol oppose vote.svg נגד קיבוץ של סמלילים, אם זה בפסקת הקישורים החיצוניים ובטח ובטח בתבנית עצמה. לגמרי מיותר. קחו השראה מויקיפדיה האנגלית. – אסף (Sokuya)שיחה 07:49, 23 ביוני 2019 (IDT)

תבנית:מוזיקאי: התעלמות מהערך "קול" בפרמטר "כלי נגינה"[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מוזיקאי בורה בורה - שיחה 00:59, 18 ביולי 2019 (IDT)

שם אחיד ל|אתר אינטרנט= בתבניות אישים[עריכת קוד מקור]

היום יש ל‏אתר רשמי‏ (P856) שלל שמות בתבניות. "אתר אינטרנט", "אתר רשמי", "אתר" ועוד. מציע שם אחיד "אתר אינטרנט" שזה הרוב ולשנות היכן שזה לא כך. בנוסף, להוסיף את הפרמטר היכן שלא קיים. בורה בורה - שיחה 00:24, 22 ביוני 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד, מציע לסנכרן גם את השדה מדינה וארצות מגורים. שוב, מזכיר שאם היית מסכים לאיחוד של התבניות בירושה מהיחידה היית מקבל את זה בחינם, וגם את פרמטר עיסוק, תאריך עלייה ומדינה וכו'... Shinaimm - שיחה 23:13, 22 ביוני 2019 (IDT)
למיטב הבנתי זה בידיים של ערן כשיש מחלוקת על 2-3 שדות. זה לא ביניהם. בורה בורה - שיחה 07:34, 23 ביוני 2019 (IDT)
והשדה מדינה וארצות מגורים? (בתבנית אישיות למשל...) שכולם יהפכו ל"מדינה", לא? Shinaimm - שיחה 19:53, 24 ביוני 2019 (IDT)
אפשרי מבחינתי. בורה בורה - שיחה 02:37, 25 ביוני 2019 (IDT)

תאריך XXX במקום שנת XXX[עריכת קוד מקור]

נשאב תאריך ולא שנה ויש לעדכן את המלל בתבניות. כבר עשינו פעם מקצה כזה. למשל "שנת הקמה" ==> "תאריך הקמה" בתבנית:שדה תעופה. יש עוד. בורה בורה - שיחה 22:29, 30 ביוני 2019 (IDT)

תבנית:משחק כדורגל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:משחק כדורגל בורה בורה - שיחה 01:05, 18 ביולי 2019 (IDT)

פרמטרים מבלבלים בתב:תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:תפקיד מנהיג בורה בורה - שיחה 01:08, 18 ביולי 2019 (IDT)

בנקים מסחריים בישראל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:בנקים מסחריים בישראל בורה בורה - שיחה 01:29, 18 ביולי 2019 (IDT)

ניקולס הוקסמור[עריכת קוד מקור]

שלום, מדוע תבנית המידע בערך הנ"ל לא מושכת מויקינתונים את המידע בדבר היותו של מושא הערך אדם וזכר כדי להציג בתבנית את תב:אין תמונה|גבר? תודה, אמירושיחה 14:16, 2 ביולי 2019 (IDT)

@Amirosan: אם אני זוכר נכון, ערן יצר פעם הגבלה כל שהיא של הצגת {{אין תמונה}} לגבי דמויות שחיו בעבר. כמדומה שהנימוק שלו היה שאין טעם לבקש מהקוראים תמונה חופשית של אברהם אבינו או ריצ'ארד לב ארי. דגש — 14:26, 2 ביולי 2019 (IDT)
אני מבין את הרציונל, אבל נראה שתבנית המידע "עירומה". אולי אפשר לשים את הצללית ללא הכיתוב "דרושה תמונה חופשה וכו'".. אמירושיחה 14:30, 2 ביולי 2019 (IDT)
כבר נערך דיון בעבר, ואכן עירומה. הועלו טיעונים שלא חייבים צילום, אפשר גם תמונה או איור. ראה למשל רמברנדט. בורה בורה - שיחה 11:03, 3 ביולי 2019 (IDT)

(סוג של) איחוד תבנית:אתר מורשת עולמית ותבנית:מבנה[עריכת קוד מקור]

לתבנית:אתר מורשת עולמית יש רק שדה אחד שחסר בתבנית:מבנה, אך חסרים בה נתונים רבים ביחס אליה. אני מציע להוסיף את השדה הנ"ל ("האתר הוכרז..") לתבנית:מבנה מה שיאפשר החלפת אתר מורשת במרבית הערכים הנדב הנכון - שיחה 10:18, 3 ביולי 2019 (IDT)

לאתרי מורשת יש תבנית עם מראה אחיד ויפה. לא הייתי רוצה שהתבנית במפלי איגואסו תהיה שונה מהתבנית בעבדת או צבא הטרקוטה. יש הרבה סוגי אתרי מורשת שאינם מבנה. בורה בורה - שיחה 11:09, 3 ביולי 2019 (IDT)
 1. אפשר לאחד ולהתייחס לשדה סוג בתבנית מבנה, אם יהיה כתוב אתר מורשת אז תוצג הכותרת של תבנית זו.
 2. האם אפשר לעשות סטטיסטיקות על איזה תבניות בשימוש בכל האתרים בהם משתמשים בתבנית אתר מורשת? האם יש עוד תבניות מלבד מבנה, מפל? מה השכיחות של כל סוג? אם באמת אין הרבה אחרים אז אפשר לאחד בכיף. Shinaimm - שיחה 18:50, 3 ביולי 2019 (IDT)
יצרתי טיוטה למנזר ז'רונימוש. אין בעיה טכנית לאחד ולשמור על העיצוב. מבנים הם להערכתי כשליש מאתרי המורשת, אבל גם בצורות נוף למשל האי הרד ואיי מקדונלד תבנית:אתר מורשת עולמית מנוונת ואינה מציגה שפע של מידע חשוב הנדב הנכון - שיחה 13:56, 4 ביולי 2019 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. יש מגוון רחב של סוגים של אתרי מורשת - ערים, חבלי ארץ, רכסים, בניינים, שמורות, פארקים, אתרים ארכאולוגיים וכו', אפילו מקבצים של דברים ברחבי מדינות כמו סטצ'ק, וכמו בורה בורה אני מעדיף אחידות בין אתרים המורשת. בניגוד לוויקי' האנגלית התקבעה אצלנו התבנית האחידה, ולעניות דעתי זה פתרון טוב יותר. המגבלות במידע שלה אמורות להיות מטופלות על ידי תבנית רלוונטית לסוג האתר, כמו תבנית עיר ותבנית מבנה; אם אין כזו - צריך להוסיף אותה בנוסף לאתר מורשת עולמית. Mbkv717שיחה • ב' בתמוז ה'תשע"ט • 18:59, 5 ביולי 2019 (IDT)
שתי תבניות זה פתרון גרוע פחות קריא ולא אסתטי. היות מבנה אתר מורשת עולמית זה עוד פרט בודד עליו שאינו מצדיק תבנית נפרדת הנדב הנכון - שיחה 20:36, 5 ביולי 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד לאחר מבט בטיוטה שיצר נדב. אני עדיין אשמח לקבל תשובה לגבי איזה סוגים של אתרים משתמשים בתבניות של אתר מורשת עולמי, לדעתי צריך להוסיף לכל אחת מהן את הפיצ'ר של אתר מורשת עולמי אופציונלי כמו שנדב עשה וזאת כדי לאחד לתבנית אחת לערך. אני חושב שכדאי לשפר את העיצוב קצת ולהסיר את הצבע, אבל זה הקטנה. תומך גם בהצעתו של ערן לתת תבנית כדי ליצור תבנית אחת בערך. Shinaimm - שיחה 21:00, 5 ביולי 2019 (IDT)
 • אולי זו יכולה להיות תת תבנית כמו {{תפקיד מנהיג}} שאפשר לשלב בתבנית כללית - אם הערך עוסק במבנה ישתמש ב{{מבנה}} ואם עוסק במפל מים ישתמש ב{{מפל מים}} וכו', אבל בשניהם (ובאחרות) אפשר יהיה לשלב מודול של אתר מורשת.
 • לגבי הדוגמה במנזר ז'רונימוש (וגם בצורה הקודמת של התבנית) מה הם קריטריונים 3 ו6? אני לא חושב שזה ברור לקוראים, ואפשר לוותר על פירוט כזה בתבנית
ערן - שיחה 21:13, 5 ביולי 2019 (IDT)
לא ברור לקורא?? לוחצים על המספר בקישור ומגיעים לאתר מורשת עולמית#הקריטריונים לבחירת האתר ואז הכל ברור. אני מעדיף שתי תבניות בערך מאשר לערבב את התבנית בעשר תבניות אחרות כל אחת עם מראה אחר. בורה בורה - שיחה 21:20, 5 ביולי 2019 (IDT)

לא מסתמן כיוון לשינוי זה. עוד דעות? בורה בורה - שיחה 01:21, 18 ביולי 2019 (IDT)

תבנית:אלבום/סינגל[עריכת קוד מקור]

היי, אני לאחרונה חזרתי לעורך מלא ערכים שקשורים למוזיקה, ושמתי לב לאחרונה שבתבנית:אלבום אין את אפשרות של אלבום מסוג מהדורה מחודשת, אפרט לגבי אלבום ישנם מלא זמרים אשר מוציאים "מהדורה מחודשת" שמכילה שינוים בשירים או תוספות ויוצרים להם ערך נפרד לכך, אבל כאשר יוצרים להם ערך נפרד אמור להיות בסוג שכותבים אלבום אולפן (מהדורה מחודשת) זאת על פי הערך באנגלית ניתן לראות זאת כאן [1]. את האפשרות הזו חייבים ליצור ולהוסיף כי משתמשים בה די הרבה. בנוסף יש צורך ועדיף ליצור את הקטגוריות האלה של סוגי האלבומים שיש ולהראות לקהל את הצבעים של אך הם יראו על באלבומים כמו שמצוין בויקיפדיה באנגלית זאת על מנת שכל עורך ידע ויבין זאת.

גם לגבי תבנית:סינגל ישנה בעיה, כאשר עורך יוצר סינגל הסינגל הקודם והבא אינו מופיע במרכאות כפי שאמור להיות בערך באנגלית ובערכים שונים וזאת אומרת שכל הסינגלים אשר קיימים בויקיפדיה בעברית ללא וזאת טעות, ולהוסיף ידנית זאת לא אפשרות קיימת לכמות ענקית של סינגלים. תקלה כזו קיימת גם בתבנית:אלבום שכל סינגל שמוסיפים צריך להוסיף לו מרכאות ידנית שזה לא נכון גם על פי הויקיפדיה באנגלית בדקתי. ישנם אפשריות לשנות זאת? על מנת להקל על הכותבים שלנו מאשר לעשות עבודה כפולה. King G.A - נא הקלד לשיחה 03:44, 7 ביולי 2019 (IDT)

ההשוואה לאנגלית אינה נחוצה השאלה היא איך בעברית השמות צריכים להופיע עם או בלי מרכאות. אני הסתכלתי על Comfortably Numb בעברית בראש הערך מופיע השם ללא מרכאות. אם גם שם צריך להוסיף מרכאות? כי לפי מה שאתה כותב אז צריך. כמובן שיש לדון על הורך במרכאות ואם צריך אז הם יוספו בתבנית ולא ידנית בכל ערך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:16, 7 ביולי 2019 (IDT)
העיקרון שבתחילת השם של הערך אמור להיות מרכאות ידניות נגיד סתם שם השיר "Comfortably Numb" ואז הוא סינגל שהוקלט..... ובתבנית הסינגל אמורים להיות מרכאות אוטומטיות בשם הערך איפה שמופיעה התמונה מעל ובסינגלים לפני ואחרי.. King G.A - נא הקלד לשיחה 15:01, 7 ביולי 2019 (IDT)
משתמשים יקרים; בורה בורה, Shinaimm, ערן, אשמח לדעתכם בנושא. King G.A - נא הקלד לשיחה 09:48, 9 ביולי 2019 (IDT)
היכן הוחלט שמרכאות הן "סינגל שהוקלט"? אני נגד תוספת מרכאות סתם. בורה בורה - שיחה 10:22, 9 ביולי 2019 (IDT)
אני לא כל כך בקיא בתחום הזה ולכן לא הגבתי, אני לא מבין לשם מה צריך מרכאות אבל מסכים עם יונה ב. לגבי הפיתרון הרצוי במידה ויוחלט אם כן צריך מרכאות. Shinaimm - שיחה 12:50, 9 ביולי 2019 (IDT)
King G.A: תודה על העלאת הנושא. אני לא מתמצא מספיק במוזיקה, אבל אולי זו הזדמנות טובה לבקש ממי שכן מבין לחוות (כמו מור שמש) את דעתו לגבי הוצאות מחודשות או גרשיים או קונבנציות אחרות שצריך בתבנית:סינגל / תבנית:אלבום.
 • מהדורה מחודשת - זו באמת שאלה טובה איך לארגן ערכים ותבניות של אלבומי מהדורה מחודשת (אולי תוכל להביא דוגמה לערך או שניים בעברית שבהם זה רלוונטי). האם במצב כזה הם מופיעים בערך אחד או בערכים נפרדים? האם האינדיקציה לאלבום מסוג הופעה מחודשת צריכה להיות צבע משלו? כנראה שכן אם הוא חי בערך נפרד אבל אולי אם הוא חי באותו ערך צריך לחשוב על ארגון אחר שלו. (במקרה של ספרים, שהוא כמובן שונה, העליתי את הנושא, אבל עדיין לא בטוח בעצמי מה הצורה הנכונה)
 • הקפה בסוגריים של הסינגל הקודם והבא - יש קונבנציות שנהוגות בכל העולם כמו כתב נטוי בשם מדעי של סוג ומין, כשכבכל העולם הכוונה היא לא רק לוויקיפדיה האנגלית או ויקיפדיות אחרות אלא גם אתרים אחרים וספרים. אם זה המצב (וכדאי להפנות לאתרים אחרים לדוגמה) נתקן את התבנית, אבל אם זה רק עניין סגנוני אז אני מסכים עם בורה בורה שעדיף לא להוסיף סתם מרכאות.
ערן - שיחה 08:56, 12 ביולי 2019 (IDT)

תבנית מדינה - שינוי שם הנתון תמ"ג ל-תמ"ג (PPP) והוספת תמ"ג נומינלי מ-wikidata[עריכת קוד מקור]

בתבנית מדינה יש נתון תמ"ג שמגיע לשם מהבוט של DMY. מקור הנתונים הוא ספר העובדות של ה-CIA. הבעיה היא שהנתון איננו תמ"ג נומינלי אלא תמ"ג במונחי שווי כוח הקנייה. כשכותבים תמ"ג ללא הסבר, מתכוונים לרוב לתמ"ג נומינלי. ההבדל בין שני הנתונים הוא משמעותי מאוד. לדוגמה - התמ"ג של סין הוא כ-13 טריליון דולר והיא שנייה בעולם אחרי ארצות הברית. אבל התמ"ג PPP שלהם הוא כ-23 טריליון, והיא ראשונה בעולם. יש עוד דוגמאות רבות להבדל המשמעותי בין הנתונים.
בנוסף אני מציע להוסיף שדה של תמ"ג נומינלי מ-wikidata, יש שם את נתוני התמ"ג למדינה ותמ"ג לנפש, אמנם ללא דירוג. החבלןשיחהמועדון החלל הוויקיפדי 11:42, 11 ביולי 2019 (IDT)

משתמש:DMY בתור מפעיל הבוט, מה עמדתך? בורה בורה - שיחה 21:04, 11 ביולי 2019 (IDT)
לאחרים יש דעה? בורה בורה - שיחה 01:22, 18 ביולי 2019 (IDT)

בלבול אפשרי בתבנית:סוכנות ממשלתית[עריכת קוד מקור]

בתבנית יש שדה בשם "תחום שיפוט". אבל בהצגת התבנית רשום "מקור סמכות". אלו שני דברים שונים מהותית. לדעתי צריך לשנות את שם השדה בהצגה לתחום שיפוט אבל ייתכן כי בכמה מקומות הוא מולא באויינטציה של מקור סמכות. מה אומרים? בורה בורה - שיחה 02:59, 15 ביולי 2019 (IDT)

תבנית:מידע חסיד אומות העולם[עריכת קוד מקור]

תבנית:מוזיקאי - במקרים של לשון נקבה[עריכת קוד מקור]

לגבי תבנית:מוזיקאי שמיועדת לשימוש בערכים של להקות/זמרים וכו': לגבי תבנית מוזיקאי, מבקשת להוסיף התיחסות ללהקות והרכבים שכולן נשים ולאפשר שדה שהופך את הכיתוב מ-"חברים" ל-"חברות". השדה המבוקש הוא: |הרכב נשי=כן ראו לדוגמה בערך https://he.wikipedia.org/wiki/A-WA צריך להופיע בתבנית "חברות ההרכב" ולא "חברי ההרכב". תודה, Laliv g - שיחה 10:13, 15 ביולי 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד טבעת-זרם - שיחה 10:49, 15 ביולי 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אבל יש שדה כזה בוויקינתונים? בורה בורה - שיחה 11:55, 15 ביולי 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אפשר לעשות את זה עם הקביעה "הוא" היא ‏להקת בנות‏ (Q641066) אם כי נראה שיהיה צורך לשנות את זה כי לרוב בקביעה שם מופיע "להקה" ולא "להקת בנים" או "להקת בנות". אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:38, 15 ביולי 2019 (IDT)

החלפת תבנית:רופא בתבנית:מדען[עריכת קוד מקור]

אני מציע להחליף את תבנית רופא בתבנית מדען. רוב השדות של התבניות זהות. אני מציע:

 1. להוסיף את שדה "תאריך עלייה" לתבנית מדען.
 2. להמיר את שדה לאום של תבנית מדען לשדה "ארצות מגורים" (אם רלוונטי)
 3. לימודי רפואה = מקום לימודים (השכלה)
 4. התמחות = ענף מדעי
 5. תואר הוא שדה שאינו רלוונטי ולא ברור לי למה הוא שם, הוא מופיע פשוט בפסקת הפתיחה, גם תפקידים שמילא מופיעים בערך ועבור מדענים / מרצים וכו' הם בגוף הערך ורק שם המוסד מצויין, לכן אני מציע לציין את שמות המוסדות בהם הרופאים עובדים (Employer בוויקינתונים)
 6. מחלקות ובתי חולים = מוסדות

אפשר גם לכתוב בשדה "הערות" של תבנית מנהיג חלק מהמידע בשדה של התפקידים, אם זה באמת משהו מיוחד...

מצורף תיעוד התבניות לנוחיותכם (אם מישהו יודע אם אפשר לשים אותן אחת ליד השנייה במקום אחת מתחת לשנייה זה יהיה מעולה. Shinaimm - שיחה 21:29, 16 ביולי 2019 (IDT)

{{רופא
|שם=
|שם בשפת המקור=
|תמונה=
|כיתוב=
|תאריך לידה=
|מקום לידה=
|תאריך פטירה=
|מקום פטירה=
|לאום=
|תאריך עלייה=
|מקום קבורה=
|לימודי רפואה=
|התמחות=
|תואר=
|תפקידים שמילא=
|מחלקות ובתי חולים=
|פרסים והוקרה=
|הנצחה=
}}
{{מדען
| שם = 
| שם בשפת המקור = 
| תמונה = 
| כיתוב = 
| תאריך לידה = 
| מקום לידה = 
| תאריך פטירה = 
| מקום פטירה = 
| סיבת המוות = 
| מקום קבורה = 
| עיסוק =
| ענף מדעי = 
| ארצות מגורים = 
| מקום לימודים = 
| מנחה לדוקטורט = 
| מוסדות = 
| מונחה לדוקטורט = 
| פרסים והוקרה = 
| הערות = 
| תרומות עיקריות = 
| תאריך לידה עברי = 
| תאריך פטירה עברי = 
| בת זוג = 
| בן זוג = 
}}
 • עברת על ערכים לראות אם תואר אכן מיותר? למשל בערך אלכסנדר אבירם כתוב "פרופסור חבר קליני" שלא יודע מה זה בדיוק אבל לא מוזכר בערך.
 • התמחות זה לא ענף מדעי. אצל יהודה אדלר למשל כתוב "רפואה פנימית, קרדיולוגיה" שזה לא בדיוק נשמע לי אחד מהשדות במדען. אולי עיסוק?
 • לאן הולך "תפקידים שמילא"?שוב ראה יהודה אדלר למשל. אולי להוסיף שדה? נראה שימושי גם במדענים וממציאים
 • שדה "הערה" במדען לא צריך לשמש כפח זבל לשדות לא ממופים. בורה בורה - שיחה 21:48, 16 ביולי 2019 (IDT)

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה ערכים לדוגמה הערות
1 תקופת הכהונה אינה מחושבת על ידי היחידה קישור משתמש:בורה בורה תקלה פעיל חיים צורי, פנחס עידן, חנה לוין, ארצ'י מאונטבאטן-וינדזור (בן 0)
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית חייל ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור משתמש:בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
4 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור משתמש:Amirosan תקלה / שיפור פעיל יחידה:Coordinates קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
5 כשברשימה מוויקינתונים פריט שאינו בעברית/אנגלית מוצגת כותרת ריקה ללא הרשימה קישור משתמש:בורה בורה תקלה פעיל מסטיסלב קלדיש
6 חסר מבחין מטעם מי הפרס או אזרחות הכבוד קישור ירח אפל תקלה פעיל בנדיקטוס השישה עשר

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

הסבות תבניות שאושרו ומחכות שתוסר החסימה ממשתמש:KotzBot[עריכת קוד מקור]

שינוי שמות של מספר שדות בתבניות. ראו #שם אחיד לפר:אתר אינטרנט בתבניות אישים:

הרשימה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:19, 18 ביולי 2019 (IDT)