ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:תב

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון

ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)


תוכן עניינים

תבנית: יחסים בין היהדות והנצרות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:יחסים בין היהדות והנצרות 18:12, 10 באוקטובר 2015 (IDT)

הדיון לא מוצה, אלא עסק בבעיות קוסמטיות שהיו בתבנית. ישנה בעיה בסיסית בתבנית בצורתה הנוכחית, ולכן אני מחזיר אותה לדיון כאן:

- הועבר משיחת תבנית:יחסים בין היהדות והנצרות

הערתי לעיל במהלך הדיון המקדים, ומאחר שעמדתי זכתה להתעלמות, כנראה בשוגג, אכתוב אותה ביתר בהירות: לפי דעתי התבנית הזו עושה דבר אחד עיקרי, שאינו ראוי, והוא: הוצאה מפרופורציות של הארגון השולי המכונה "המרכז להבנה ושיתוף פעולה יהודי-נוצרי". בהקשר של הנושא ארוך-השנים נשוא התבנית, הארגון הזה הוא אפיזודה רגעית שעדיין מוקדם לדעת אם היא ראויה לאזכור, ודאי לא אזכור מרכזי לצד שאר הנושאים שמופיעים בתבנית. ראו למשל במקבילה הצרפתית של התבנית, שם הארגון מאוזכר אף הוא, אך לצד שאר הדברים שמופיעים בתבנית הוא מקבל פרופורציה סבירה. אצלנו, כדי לאפשר את הכנסת התבנית לערכים, ומדאגה שיהיו יותר מדי ערכים אדומים בתבנית, התמקדה התבנית בערכי ליבה של מערכת היחסים המורכבת הזו, ובחברתם של ערכי הליבה אין מקום לערך הנ"ל. ביקורת - שיחה 12:52, 18 באוקטובר 2015 (IDT)

האם אתה מתנגד לאזכור הארגון הזה כהו-זה, או שאפשר להעביר אותו ל"דיאלוג בין-דתי בין-זמנֵינו"? אנדרסן - שיחה 14:07, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
בהינתן שתהיה מסגרת כזו מן הסתם יהיו בה דברים שווי ערך לארגון הזה ואז אין לי כל סיבה להתנגד. לחילופין, בצירוף שמות הערכים שבתבניות המקבילות (הצרפתית שציינתי למשל) למרות שאין לנו ערכים מקבילים, תתקבל פרופורציה דומה. ביקורת - שיחה 16:28, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אנדרסן - שיחה 23:24, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
- סוף העברה

מאחר והכנסת התבנית לערכים בוצעה בשבת בבוקר, נבצר ממני להביע את התנגדותי בשעת מעשה, ולכן דברי היוצר בדיון המקדים "אם כך, אם אין לאף אחד או אחת התנגדות, בכוונתי ליצור את התבנית ויפה שעה אחת קודם" אין בהם אלא חיפזון מיותר. אני מבקש לשמוע דעות נוספות, לפני שנחזיר את התבנית בצורה אחרת לערכים. ביקורת - שיחה 11:01, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

אני מסכים עם ביקורת. יש כאן הוצאה מפרופורציות של ארגון צעיר (עם שם ארוך). נרו יאירשיחה • ו' בחשוון ה'תשע"ו • 11:09, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
אני מסכים שזו השוואה בעייתית גם אם היא רק למראית עין, בין הפולמוס היהודי-נוצרי שאורכו 2000 שנים לבין הארגון הנ"ל, שמכובד ככל שיהיה, לא השפיע בצורה משמעותית על העולם הנוצרי או היהודי. בנוסף, הקישורים בשורה "על פי מגזרים" גם בעייתים בעיני: הקישור לנצרות פרוטסטנטית, לא נותן שום מידע מהותי שאפשר לצפות ממבט על התבנית. גם הקישור בנצרות קתולית לפסקת "ועידת הוותיקן השנייה", הוא התמקדות יתר בנקודת זמן מצומצת ביותר. הבעיה החוזרת במקרים האלה היא התייחסות מודרנית לנושא ולא תבנית שסוקרת בצורה מסודרת את ההיסטוריה של היחסים. בריאן - שיחה 11:37, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד.
אני חולק הן על עצם קיומה של התבנית, וגם על חלק מהערכים הרשומים בה, שאינם קשורים לנושא התבנית.
א. עצם קיומה:
 • בתחום הנצרות בוויקפדיה, קיימת קטגוריה, ויותר מאחת. הרעיון בבניית תבנית זרימה הוא במטרה לאפשר לגולש להגיע בקלות לערכים ספציפיים משלימים באותו תחום, שיתנו לו תמונה מלאה. תבנית אינה אמורה להחליף קטגוריה. אם אין קשר בין הערכים - שיאפשר זרימה בגלישה - אין בה טעם.
 • לתבנית יש גם מחיר: האטה בגלישה. מדובר בדף כבד יותר, המשפיע (והוא משפיע!) על טעינת ערכים רבים, בפרט בגלישה מהסלולרי.
 • לא התרשמתי שהתבנית הייתה חסרה קודם, או שהיא ממלאת חסך אנציקלופדי. היא אינה קיימת במקבילות האנמציקלופדיות, הן במיזמי ויקיפדיה אחרים בשפות אחרות, והן באנציקלופדיות אחרות ברשת.
ב. בחירת הערכים בה לא ברורה. ואפרט:
 • בסעיף "תיאולוגיות" - השם "תיאולוגיית ברית" מפנה לערך ברית (מקרא), שאינו דן בקשר בין יהדות ונצרות. השם "תיאולוגיית הברית החדשה" מפנה לערך הכללי הברית החדשה, ללא הפנייה ספציפית לתבנית "קשר עם היהדות". ככלל - הנצרות נבעה מהיהדות ומכאן הקשר המובהק שלה. בערכים המוצעים בתבנית אין פירוט הנוגע לכך. הערכים האחרים בסעיף "תיאולוגיות" לא כתובים כלל, ולא ברור לי מה ייכתב בהם. (לפי המודל הנוכחי - אין לי כול וודאות שהם כן יהיו קשורים).
 • בסעיף "יחסים" (על פי מגזרים) קיימת רשימה של סוגי הנצרויות הקיימות. אין בכך צורך. אילו הייתה הפנייה לערך ספציפי הדן בקשר בין הנצרות הקתולית או הפרוטנטנטית ליהדות (ויש מקום תיאורטי לכתיבתם), אולי היה מה לשים בתבנית. כרגע - ההפנייה אינה מסייעת לגולש לגבש תמונה בנוגע ליחסים שבין הנצרות ליהדות, ולכן אינה רלוונטית.
 • וכן הלאה.
אני מתנגד לקיום התבנית, שלא נעשה קודם דיון מסודר באשר לנחיצותה האנציקלופדית. לדעתי - אין בה צורך.
גם אם התבנית תאושר, עדיין יש לדון ספציפית מה יהיו הערכים בה. על רוב הערכים בתבנית הנוכחית - ניתן לוותר כרגע, מאחר שאינם תורמים לסוגיית "היחסים".
בברכה, דני. Danny-wשיחה 11:43, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
ועוד הערה: תבנית שלכאורה הוקמה מסביב לערך אחד (המרכז להבנה ושיתוף פעולה יהודי-נוצרי), על ידי כותב אותו ערך, היא תבנית שיש לשקול בשבע עיניים אם יש לה מקום בוויקיפדיה. לדעתי, כאמור, אין. בברכה, דני. Danny-wשיחה 12:13, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה - חברים וביקורת. למען הצדק, אני חייב לציין שהדיון החל ב-17 באוגוסט, התנהל עד ה-25 באוגוסט; ורק כעת (כמעט חודשיים אחרי פתיחת הדיון), ב-17 באוקטובר, קיווה המשתמש שאין עוד התנגדויות. אני לא לוקח צד, אבל אי אפשר להגיד שלא הוצע דיון מאז אמצע הקיץ... אנדרסן - שיחה 12:19, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

בין התקווה והבעתה לבין יישום והכנסה לערכים אפשר להמתין יום, אחרי המתנה ארוכה כל כך. והנה, אתה רואה לאן הדיון מתפתח ברגע שכמה ויקיפדים שמו לב שהוא מתקיים. ביקורת - שיחה 12:32, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
אין ספק. מה שבראין מציין לגבי הפרוטסטנטים זה בדיוק מה שאמרתי בזמנו. רק נראה לי צודק לציין שהוא חיכה המון זמן, ולכן הכותרת קצת מטעה... אנדרסן - שיחה 12:36, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אכן כן. אני מסכים עם הטענה של אנדרסן. התנהל כאן דיון לאורך תקופה די ארוכה. בכמה וכמה הזדמנויות נשאלה השאלה אם ישנן התנגדויות או האם יש למישהו משהו להוסיף. אני חושב שאין זה צודק ואף חוצפה במידה מסוימת שעכשיו מתעוררים להם כמה חבר'ה ומחליטים על דעת עצמם שזה לא מתאים להם. נא החזירו את התבנית למקומה. --עומר טולדאנו - שיחה 13:43, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
התבנית נמצאת במקומה ואין מקום לחלק ציונים על התנהגות ולכנות כינויי גנאי. תמיד יש מקום לדיון, גם על ערכים שנמצאים כאן 10 שנים, ולאף דף איו חסינות. אני לא חושב שמישהו האשים אותך במעשה פסול, אלא הדיון הוא רק בתוכן התבנית. בריאן - שיחה 13:57, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
אם לערכים גם לאחר 10 שנים אין חסינות, מדוע אי אפשר לקבל את קביעת האקדמיה ללשון העברית לגבי השם "שוודיה"? הדבר היחיד שויקיפדים, ובראשם המפעיל גילגמש, העלו נגד ההצעה היא העובדה ש-8 אנשים החליטו כך לפני מעל ל- 10 שנים. איך שני העניינים מסתדרים יחדיו? אנדרסן - שיחה 14:03, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
זה לא המקום, אלא בדף השיחה שם, אבל בקצרה, אם 10 משתמשים יצביעו בהחלטה לשנות, זה ישתנה מן הסתם. בריאן - שיחה 14:05, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית לסימון משוואות/נוסחאות מתמטיות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:הפניה לנוסחה 08:26, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

דניס דוגן[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:דניס דוגן

איחוד תבניות טקסי פרסי טלוויזיה ו/או קולנוע[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:טקס 12:51, 31 באוקטובר 2015 (IST)

תבנית מחזמר[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:מחזמר 20:57, 13 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית מחזה, אופרה, מחזמר[עריכת קוד מקור]

אני מציע לאחד את 3 התבניות הללו לתבנית אחת, ולהוסיף שדה "רקע", שבו האפשרות לכתוב "מחזה"/"אופרה"/"מחזמר" בלבד (כמו שיש בתבנית "מוזיקאי"). אולי אפילו להוסיף "הצגת ילדים"? אולי לשנות את שם התבנית ל"תיאטרון"? הסיבה להצעת האיחוד: כפילות. יש חפיפה כמעט מלאה (אם לא לגמרי מלאה) בשדות 3 התבניות. יוניון ג'ק - שיחה 12:36, 8 בספטמבר 2015 (IDT)

בעיקרון בעד, אבל כל עוד יש התנגדות לשדה "תיאור" בתבניות כמה פסקאות לעיל, זה לא מעשי. צבעים זה טוב אבל לא מספיק. צריך כותרת ברורה שאומרת אם זה מחזה, אופרה או מחזמר. יוניון ג'ק, אם אתה מסכים איתי, חווה דעתך בדיון לעיל, בפיסקה #הסרת שדה "תיאור" מכל התבניות הפרמטריות בוויקיפדיה. בורה בורה - שיחה 20:05, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
לא הצעתי להוסיף שדה "תיאור", שכן שם שדה שכזה איננו חד-משמעי (וזה גם הנימוק לחלק מהשינויים שהצעתי כבר קודם). אם כבר, להוסיף שדה "סוג", שיהיה מוגבל למחזה, אופרה, מחזמר והצגת ילדים בלבד (בשלב ראשון). אין צורך בשדה "תיאור". יוניון ג'ק - שיחה 20:11, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
חשוב שמצפיה במסגרת (בתבנית) ניתן יהיה להבין אם מדובר במחזה או במחזמר או באופרה. ‏«kotz» «שיחה» 18:25, 12 בספטמבר 2015 (IDT)
תציץ בטבלה שבפסקה הבאה. מה שאני מציע (בין השאר) הוא להוסיף פרמטר בשם "סוג", שבו יהיה כתוב האם זה מחזה, מחזמר, אופרה או הצגת ילדים. יוניון ג'ק - שיחה 19:46, 12 בספטמבר 2015 (IDT)

הצעה למיזוג שלוש התבניות[עריכת קוד מקור]

(מקווה שלא טעיתי בשום דבר... בידקו אותי)

שם השדה בתבנית המאוחדת שם השדה בתבנית:מחזה שם השדה בתבנית:אופרה שם השדה בתבנית:מחזמר
שם ההצגה שם המחזה
תמונה תמונה תמונה תמונה
כיתוב כתובית כיתוב כיתוב
שם בשפת המקור שם המחזה במקור שם במקור
היוצרים
מחזה מאת כתיבה ליברטיסט ליברטיסט
מילות השירים מאת מילות השירים מאת
מוזיקה מאת מוזיקה מלחין מלחין
מבוסס על מבוסס על מבוסס על
תוכן
סוג (מחזה / אופרה / מחזמר / הצגת ילדים)
סוגה סוגה סוגה סוגה
מספר המערכות מספר מערכות מספר מערכות
משך ההצגה משך ההצגה
זמן התרחשות העלילה תקופת ההתרחשות זמן התרחשות העלילה זמן התרחשות העלילה
מקום התרחשות העלילה מקום ההתרחשות מקום התרחשות העלילה מקום התרחשות העלילה
שפת המקור שפה שפה שפת מקור
דמויות דמויות תפקידים תפקידים
ההפקה המקורית
מועד הצגת הבכורה הצגת בכורה שנה שנה
מקום הצגת הבכורה מדינה מדינה
מפיק הפקה
במאי בימוי
שחקנים
כוריאוגרף
פרסים פרסים פרסים
אתר אינטרנט אתר אינטרנט
הפקות נוספות

למעשה, השדה היחיד שיורד הוא "מאת". את התוכן של השדה הזה יש לשרשר אל תוכן השדה "מבוסס על". יוניון ג'ק - שיחה 22:55, 9 בספטמבר 2015 (IDT)

למה אתה חושב שלא צריך את הפרמטר "מאת"? איך היית קורא לתבנית המאוחדת? כמו כן, שם הפרמטר לא חייב להיות דומה לכיתוב שמוצג ולכן אפשר לוותר על המילה מאת בשם הפרמטר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:27, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
אפשר לקרוא לתבנית המאוחדת "הצגה", או אולי להישאר עם "מחזה". שמות כמו "הצגת תיאטרון" או "הפקת תיאטרון" או "יצירה תיאטרלית" הם גם אפשריים, אבל נראה לי שיהיה פחות נוח להשתמש בהם (אם זה בכלל שיקול לגיטימי, לא יודע, תגידו אתם). יוניון ג'ק - שיחה 10:55, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
על הפרמטר "מאת" אפשר לוותר משתי סיבות. ראשית, השם של הפרמטר איננו חד-משמעי (ואחת המטרות של השינוי היא הימנעות ממצבים כאלו); שנית, ממילא בתבנית המאוחדת יהיו הפרמטרים "מחזה מאת", "מילים מאת", "מוזיקה מאת" ו-"מבוסס על". במצב שכזה, אין שום צורך בפרמטר "מאת". יוניון ג'ק - שיחה 10:55, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
אני רואה שהפרמטר "מאת" נמצא רק בתבנית מחזמר. ראה למשל מאמה מיה! (מחזמר) איפה המידע של "מאת" משתלב בתבנית? ב"מפיק"? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:38, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
דוגמה
דוגמא - מאמה מיה! לפני השינוי
מבוסס על שירי להקת אבבא
מאת ביורן אולבאוס
בני אנדרסון
דוגמא - מאמה מיה! אחרי השינוי
מבוסס על שירי להקת אבבא
מאת ביורן אולבאוס ובני אנדרסון

יוניון ג'ק - שיחה 13:02, 10 בספטמבר 2015 (IDT)

נכון לעכשיו, פרט למאמה מיה! (מחזמר), בשדה "מאת" נעשה שימוש בערכים הבאים בלבד: בשבילך אני שר, כלוב העליזים (מחזמר), שורת המקהלה, שיקגו (מחזמר). יוניון ג'ק - שיחה 13:15, 10 בספטמבר 2015 (IDT) ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── מאחר והיה חוסר אחידות, ובערכים שונים נעשו שימושים שונים בשדה "מאת" (למשל: בחלק מהערכים השדה התייחס למחזאים של המחזמר, בחלק השדה התייחס ליוצרים של היצירה המקורית שעליה התבססו המחזאים, וכן הלאה), עברתי על כל אותם ערכים אחד אחד, ותיקנתי אותם ידנית. השדה הזה כבר לא קיים יותר, ראו טבלה למעלה. יוניון ג'ק - שיחה 14:42, 10 בספטמבר 2015 (IDT)

אם לאף אחד אין התנגדות, אז אפשר לבצע את האיחוד המוצע? יוניון ג'ק - שיחה 08:47, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

אני Symbol oppose vote.svg נגד כל עוד לא ראינו מבנה תבנית מאוחדת בדיון. אפילו שם אין לה... ויש את ההערה של קוץ איך נבדיל בין השימושים. בקיצור, ההצעה עדיין לא מגובשת. בורה בורה - שיחה 09:12, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

טבלת פרקים / רשימת פרקים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:טבלת פרקים 20:59, 13 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית {{גלריה}}[עריכת קוד מקור]

שלום, יש לנו את תבנית {{גלריה מוסתרת}}, אך ליצירת גלריית תמונות רגילה יש להשתמש בתגיות <gallery>, עם פרמטרים שלא ידועים לכולם. האם אפשר לייצר תבנית {{גלריה}} לשימוש במקום תגיות <gallery>? חזרתישיחה 12:57, 19 בספטמבר 2015 (IDT)

אני לא רואה בעיה בשימוש בתגית שמיועדת לכך, ואיך תבנית תהפוך את זה לפשוט יותר - כמו שלא כולם מכירים את הפרמטר שהתגית מקבלת כך לא כולם יכירו את הפרמטר שתבנית מקבלת. הבעיה בתבנית שהיא ספציפית לוויקיפדיה בעברית וכך להבדיל מתגית שהיא אוניברסלית. ערן - שיחה 18:16, 19 בספטמבר 2015 (IDT)
לתבניות יש תיעוד ודוגמה איך להשתמש. האם יש תיעוד או הסבר בוויקיפדיה לתגיות <gallery> או לתגיות בכלל? זה גם טוב. חזרתישיחה 21:15, 19 בספטמבר 2015 (IDT)
בעזרה:גלריית תמונות ויש גם שילוב מהיר של גלריות באמצעות הממשק (Vector toolbar insert picture gallery button.png בעורך הרגיל, וגם בעורך החזותי יש תמיכה בגלריות). ערן - שיחה 21:23, 19 בספטמבר 2015 (IDT)
אחלה, תודה רבה. חזרתישיחה 21:28, 19 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית:ספר - מהדורה מוערת[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:ספר#מהדורה מוערת

הוספת פרמטר {{תפקיד מנהיג}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר משיחת תבנית:תפקיד מנהיג

האם יש התנגדות להוספת הפרמטר "מונ/תה על ידי"? זהו פרמטר שיתאים יותר מ"תחת תפקיד" בהקשר של שופטים, כמו בוויקיפדיה האנגלית. לדוגמה, Nominated by = Barack Obama. כך נוכל לציין איזה נשיא מינה שופט מסוים בבית המשפט העליון בארצות הברית. ‏Archway שיחה 05:53, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

Archway: זה רעיון טוב, אבל נהוג לקיים דיונים על שינויים בתבניות בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים שאחריו עוקבים יותר אנשים. כדאי גם לחשוב על שם לפרמטר וניסוח שיהיה לא תלוי מין למשל "ממנה" או "מינוי של". ערן - שיחה 07:32, 21 בספטמבר 2015 (IDT)
צודק לגבי הניסוח, והעברתי.
- סוף העברהArchway שיחה 09:57, 21 בספטמבר 2015 (IDT)
"מונה ע"י" מול "מונתה ע"י" - התבנית יכולה לבצע אוטומטית לפי ויקינתונים (כמו שיודעים היום בן 40 או בת 40). ‏«kotz» «שיחה» 14:26, 21 בספטמבר 2015 (IDT)
כן זה גם אפשרי, אבל עדיף איפה שאפשר ניסוח לא תלוי מין - גם בשם הפרמטר ששם אי אפשר לדעת וגם לצורך פשטות כששם הפרמטר זהה לשם התצוגה של הפרמטר במידת האפשר. ערן - שיחה 09:16, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. שדה שולי שאין בו צורך. מספיק לציין תחת מי כיהן שזה מה שחשוב באמת ואת זה כבר יש היום. בורה בורה - שיחה 05:15, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
אי אפשר לציין תחת מי כיהן. זה לא עובד ככה. שופט ממונה על ידי נשיא, וזה לא רלוונטי תחת אילו נשיאים הוא כיהן. אם שופט כיהן תחת 7 נשיאים, נכניס לתבנית את כולם? תקופת כהונתו מוצגת ממילא. להגיד על שדה שנמצא בוויקפדיות מרכזיות כמו האנגלית והצרפתית שהוא "שולי" זה, אעפס, קצת לא רציני. על כל פנים אתה בעמדת מיעוט כאן. ‏Archway שיחה 05:30, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד - אפשר לקרוא לזה "ממנה" כדי שלא יהיו בעיות זכר/נקבה. רלוונטי עבור תפקידי אמון. ערן - שיחה 09:16, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
ערן, האם די בעמדת הרוב כאן כדי להכניס את השדה לאחר יום כיפור או שנאלץ להיגרר להצבעה מיותרת? ‏Archway שיחה 12:53, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
השאיפה היא להגיע להסכמה בדיון. אני גם לא בטוח שבכלל יש התנגדות לציין זאת אחרי ההסבר היפה שלך לעיל. ערן - שיחה 13:08, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
השאיפה היא להגיע להסכמה, ורוב של 2:1 הוא בהחלט לא הסכמה. עדיין מיותר. בורה בורה - שיחה 21:11, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
רוב של 3:1 (KOTZ הביע תמיכה), ללא התנגדות של מישהו מלבדך, וכפי שאמרתי -- אני מקווה שלא תגרור אותנו לעוד הצבעה כמו בעבר. התנגדותך תמוהה כי בניגוד למחלוקת הקודמת בה התנגדת להסרה של פרמטר מרכזי, כאן רק מדובר בהוספה של פרמטר שלכאורה, אינו אמור להפריע לאף אחד. ‏Archway שיחה 08:24, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
ומה נכתוב ביחס לשופטים בישראל? פורמלית הממנה הוא נשיא המדינה, אבל מעשית עושה זאת הוועדה לבחירת שופטים. דוד שי - שיחה 21:30, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
כמדומני שאיננו משתמשים בתבנית זו כלפי שופטים בישראל. אצל שופטי העליון בישראל יש תבנית:משפטן, בעוד שתבנית זו מתאימה לתבנית:מנהיג1. כפי שאמרתי, פרמטר זה בעיקר מיועד למקומות כמו ארצות הברית, בהם השופט ממונה על ידי הנשיא. ‏Archway שיחה 08:24, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
אל תחנך אותי ואני כן אגרור אותך להצבעה אם זה מה שאתה חותר אליו, כי זה שדה מיותר בתכלית. אני לא רואה ש-kotz תמך, הוא רק העיר הערה טכנית. בורה בורה - שיחה 06:01, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
חבל שלאחר 9 שנים במיזם עדיין לא הפסקת את המנהג הזה של תוקפנות כלפי משתמשים במרחב השיחה והתבניות. לדעתי קוץ תומך, אפשר לבקש ממנו עמדה מפורשת; ובמצב כזה, אתה היחידי שמתנגד, ועל כן אקווה שערן יתמוך בהוספת הפרמטר ללא הצבעה (בזבוז של שבוע). ‏Archway שיחה 07:24, 27 בספטמבר 2015 (IDT)

אני לא תומך ולא מתנגד לפרמטר הזה שאני לא מבין את חשיבותו. אגב אני גם לא מסכים עם ערן שהתבנית עדיף לה באיזה אופן להיות אדישה למין. אבל זה לא הדיון כאן. ‏«kotz» «שיחה» 09:00, 27 בספטמבר 2015 (IDT)

לסיכום, קוץ, אם אין לך התנגדות, הרי שאתה נייטרלי. יש רק מתנגד אחד (חגי) לעומת שני תומכים. בנוגע לאדישות כלפי מין, זה זוטות. אני תומך בהצעה שלך, אבל אינני יודע לעשות אותה. אני יכול להוסיף פרמטר אדיש למין ("מינוי של") אבל מעדיף להמשיך בהצעתך. עברו כבר שבועיים מאז בקשתי הראשונה. אז תוכל להוסיף את הפרמטר? ‏Archway שיחה 13:44, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
ההצעה הזאת לא תעבור ברוב זעום ומקרי של 2:1 גם אם תכתוב 10 פעמים "מתנגד אחד". אפשר לארכב את הדיון - לא עבר. בורה בורה - שיחה 13:54, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כמדומני שלא אתה קובע כאן מה עובר ומה לא. אף אחד לא הביע התנגדות מלבדך, כי זה לא פרמטר שאמור להפריע למישהו. מאידך, ביורוקרט ואדם ששולט ברזי התבניות תומך בהצעתי. אחכה להסכמתו של ערן על מנת להוסיף את השדה. ‏Archway שיחה 13:56, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
בענייני תוכן, קולו של ביורוקרט שווה לקולו של כל אחד אחר. שדה שולי שמשמש אולי 20 ערכים על שופטים בארצות הברית, אין לו מקום. מההתעקשות שלך על שדה למספר כה מצוצמצם של ערכים ניכר שאינך מבין את מהות השימוש בתבנית. לא מכניסים שדות שאין בהם שימוש ברוב הערכים לתבנית, והשדה הזה ישמש באולי 0.3% מהתבניות מהסוג הזה! בורה בורה - שיחה 14:24, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
נו, ואז מה? זה עולה לנו כסף להוסיף פרמטר קטן? זה מכביד על השרת? ואגב, יש 29 ערכים של שופטי בית משפט עליון בארצות הברית. זה חשוב לקורא ומוסיף לו לדעת איזה נשיא מינה איזה שופט. ‏Archway שיחה 15:01, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
השאלה האם "ממנה" / "מינוי ע"י" רלוונטי גם לתפקידים אחרים? מושלים? שרים? מינויים פוליטיים?ערן - שיחה 23:51, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כן. לדוגמה, מושל ממנה שופטים במערכת המשפטית במדינתו וסנאטורים כאשר סנאטור מכהן נפטר/מתפטר. דוגמה לכזה הוא רולנד בוריס. אז הנה עוד שימוש לפרמטר. ‏Archway שיחה 01:41, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
זה אולי לא עולה כסף אבל היו פה כבר מלחמות עולם על שדות שהוספו ואין להם שימוש ברוב הערכים. הקונצנזוס כיום הוא שלא מוסיפים שדות כאלה. שדה צריך להיות בשימוש נרחב בערכים כדי שיקבל ביטוי בתבנית. אתה יכול לשאול למשל את משתמש:Gilgamesh או משתמש:יונה בנדלאק כמה פעמים הסרנו מתבניות שדות שהיו בשימוש מועט במספר צר של ערכים. עיינתי בערך האנגלי על רולנד בוריס שהובא כאן כדוגמה. אין שם זכר לשדה כזה בתבנית. פרטים על הממנה אפשר וראוי לשים בערך עצמו אל לא בתבנית. בורה בורה - שיחה 06:12, 6 באוקטובר 2015 (IDT)
פרמטר אינפורמטיבי ופשוט שהשתמשתי בו במספר ערכים בוויקיפדיה האנגלית. בעד הוספתו גם לוויקיפדיה העברית. הגמל התימני (צרו קשר) (7.10.2015 16:30)
במילא היה רוב להצעתי, אך אני מודה לגמל התימני על שבחר גם הוא לתמוך בה. כעת, אפילו טיעון ה"רוב הזעום" אינו רלוונטי. אפשר להתקדם הלאה כי אנו סוחבים את הדיון כמעט שלושה שבועות. ‏Archway שיחה 16:59, 7 באוקטובר 2015 (IDT)
נראה שלא הפנמת את הפתיח: "פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה." "תמימות דעים" ודאי שאין. בורה בורה - שיחה 18:37, 7 באוקטובר 2015 (IDT)
תראה, אינני חושב שיש על מה להתפשר פה. אין פרמטר "באמצע" שיספק את שנינו. עתה ההחלטה עוברת לבורר (בדרך כלל ביורוקרט). אני מקווה שיתמוך בסיום הדיון על בסיס הרוב שהושג בו, ואם לא, נלך להצבעה. ‏Archway שיחה 18:48, 7 באוקטובר 2015 (IDT)
בורר יכול להיות כל אחד שמקובל על שני הצדדים. אני מציע מישהו שעוסק קבוע בתבניות, מבין את החומר, לא השתתף בדיון ורצוי כזה שפעיל באולם זה בהערות ותגובות. עולים לי בראש במחשבה ראשונית קרלוס הגדול ויונה בנדלק. בורה בורה - שיחה 19:37, 7 באוקטובר 2015 (IDT)
בורה בורה וArchway, כמה הערות לאחר קריאה מחודשת של הדיון:
 • אם "מינוי של" רלוונטי לשופטים אז זה לא רלוונטי ל{{תפקיד מנהיג}} אלא לתבנית:משפטן, לא?
 • אם זה רלוונטי גם לסוגי "מנהיגים" שונים, אז מה הם? הזכרתי מושלים, שרים ומינויים פוליטיים - עבור שר חשוב לציין תחת מי הוא כיהן, עבור מושל חשוב לציין מי המלך (או המנהיג האחר) שמינה אותו וכו'.
ערן - שיחה 21:10, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
יתכן באמת שאת המשפטנים צריך להעביר לתבנית משפטן ושם להוסיף את השדה מונה בידי. אבל חוששני ששוב זה שדה ייעודי מדי. המשפטנים הישראלים ממונים על ידי ועדה. בורה בורה - שיחה 21:35, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
נדמה כי תבנית המשפטן אינה מתאימה למשפטנים מחו"ל. יש שם פרמטר "עלה לישראל". שנית, היא שמנה מידי ומכילה פרטים טפלים. מה שטוב בתבנית מנהיג זה שהיא מאפשרת להעמיד לקורא את הפרטים העיקריים -- פרטי לידה, תקופת כהונה, וכן את מי קדם וירש את אותו שופט. בתבנית משפטן אין את זה. שנית, הזכרתי סנאטורים כדוגמה שמונו על ידי מושלים. בדרך כלל, אפשר לציין בתבניות של מינויים תחת מי הם כיהנו ולפתור את העניין. עם זאת, מה ששונה בקרב שופטי עליון בארה"ב הוא שהם מינוי לכל החיים. יש שופטים שכיהנו מעל 40 שנה. אנו נציין שהם כיהנו תחת 8 נשיאים ונעמיס על התבנית? בדיוק עקב כך, זהו פרמטר מתחייב במקרים כאלה. יש די והותר ערכים על שופטים כאלה, ואני אדאג לכסות את רובם בתבנית. ‏Archway שיחה 00:34, 14 באוקטובר 2015 (IDT)
 • אז אתה מציג שתבנית:מנהיג1 תהיה בשימוש כללי לא רק ל"מנהיגים" אלא לכל סוג אישיות?
 • ואם כן, אפשר למלא את השדה "תפקידX" בתבנית שזהה ל{{תפקיד מנהיג}} רק שתהיה ספציפית לנושא למשל |תפקיד1={{תפקיד שופט|מונה על ידי=|תחילת כהונה=...}} (אבל לא יהיה בה "מנהיג דת בתקופה" או פרמטרים אחרים שאינם רלוונטיים)
אני חושב שזה רעיון טוב, אבל צריך לדון עליו בצורה מפורשת ולא כתוספת פרמטרים ל{{תפקיד מנהיג}}. ערן - שיחה 00:48, 14 באוקטובר 2015 (IDT)
מסכים עם הרעיון שהצעת. אפשר ליצור תבנית חדשה וכמעט זהה ל{{תפקיד מנהיג}} עם שינויים קלים. אפשר גם פשוט לתרגם תבנית מוכנה מהויקי האנגלית. ‏Archway שיחה 00:58, 14 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol oppose vote oversat.svg נגד חזק לתבניות משוכפלות. עד שנפטרנו מהן בעבודה של שנים, לא נחזור לזה. כתבתי הערה דומה כמה פסקאות למטה בתבנית:אתר רשמי. בורה בורה - שיחה 06:36, 18 באוקטובר 2015 (IDT)

שם בשפת המקור[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:שם בשפת המקור 00:16, 3 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית:בקטריולוגיה[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית:בקטריולוגיה על מנת לעשות סדר בערכי הבקטריולוגיה בוויקיפדיה. לאחרונה כתבתי (ואני ממשיך לכתוב) ערכי יסוד והרחבה במיקרוביולוגיה בכלל ובבקטריולוגיה בפרט ונוצר הצורך למיין אותם ולהציגם בפני הקורא בצורת תבנית מסודרת. בכוונתי לשבץ את התבנית המדוברת בכל הערכים שמופיעים בה ולהשלים לתוכה ערכים שעדיין חסרים ושיכתבו בעתיד. שועל - שיחה 16:38, 23 בספטמבר 2015 (IDT)

{{פירוש נוסף}}: ערכי ברירת מחדל לשדות "נוכחי" ו"אחר"[עריכת קוד מקור]

עדכנתי את {{פירוש נוסף}}, כך שהיא תוכל לספק ברירות מחדל לשדות "נוכחי" ואחר. ראו למשל את קונייטרה.

כתוב שם כך: {{פירוש נוסף|ראו=[[קוניטרה (מחוז)]]}} [1]

 • התבנית יודעת שהערך הנוכחי דן בעיר, לפי שיש לדף יעול ויקינתונים שבשדה שלו יש את הקביעה "הוא עיר" (P31)
 • התבנית יודעת שהערך האחר (קוניטרה (מחוז)) דן במחוז, לפי הכיתוב שבסוגריים.

זה לא נותן מענה לכל המקרים, אבל זה בהחלט נותן מענה לחלק גדול של מקרים שחוזרים על עצמם, כמו עיר ומחוז ומדינה בעלי אותו שם.

‏«kotz» «שיחה» 22:32, 25 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית:פרשת שבוע[עריכת קוד מקור]

יש בתבנית שדה הפטרה, אך כאשר כתוב מלכים ב' כ"ד י"ג- כ"ט, או זכריה ג' ד - נ"ו וכו', זה לא ממש עוזר, לדעתי כדאי לציין גם את השתי מילים הראשונות (בד"כ) של ההפטרה כמו "חזון ישעיהו", "השמים כסאי" ("כה אמר ה' השמים כסאי") או "מחר חודש" וכו', Badidipedia טען שזה מכביד על התבנית, אני חושב שזה חשוב מאוד, אך אם יש התעקשות שזה מכביד, כדאי לכתוב את שם הפטרה למשל "חזון ישעיהו" והקישור יפנה למקומות המתאימים בויקיטקסט, אך לדעתי האפשרות הראשונה עדיפה, וזו רק בדיעבד. בברכה, העורך היהודישיחה • ט"ז בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים

אני בעד. שם ההפטרה מספק מידע יותר גדול מאשר רק מספר הפסוקים. רוב האנשים מזהים הפטרה לפי ה"כותרת" שלה. תומך באפשרות השני, של הקישור. Arieha1995 - שיחה 12:52, 29 בספטמבר 2015 (IDT)
אפשר גם משהו כזה: "רני עקרה" ישעיהו, נ"ד, א' - נ"ה, ה' המקור בקטן כך שלא יתפוס הרבה מקום. העורך היהודישיחה • ט"ז בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אפשר לשמוע דעות נוספות???העורך היהודישיחה • כ' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
נניח שתכתוב "חזון ישעיהו" שהוא קישור לויקיטקסט - האם הקישור הוא להפטרה כולה או רק לתחילתה? כלומר האם אפשר להבין מהקישור אילו פסוקים נמצאים בהפטרה ואלו לא?
אם כן ← לדעתי אפשר להסתפק ב"חזון ישעיהו" ובקישור.
אם לא ← אני בעד שם ההפטרה{{ש}}פסוקים עם קישור לויקיטקסט.
‏«kotz» «שיחה» 23:31, 3 באוקטובר 2015 (IDT)
+1. אוסיף שלעיתים הכותרת זהה לפי כל המנהגים אבל לפי חלקם קוראים פסוקים שאחרים משמיטים, ואז הכותרת היא העיקר. בברכה, גנדלף - 02:49, 04/10/15
kotz וגנדלף אתם רוצים שהקישור לויקיטקסט יהיה בפונט גדול או בפונט קטן? העורך היהודישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אני מציע להתחיל מגודל רגיל. ‏«kotz» «שיחה» 00:05, 7 באוקטובר 2015 (IDT) מלון עדיף על אבטיח
תוכל להעתיק לכאן דוגמא מהקטע של הפטרת נח, כולל מה שגנדלף ביקש שה"כותרת היא העיקר" - מילים קצת סתומות. העורך היהודישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
משתמש:גנדלף תוכל לעשות זאת אתה? העורך היהודישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אני מציע להוסיף לתבנית פרמטר אופציונלי: "שם הפטרה". אם כמו במקרה של פרשת נח יש כמה מנהגים לגבי אלו פסוקים קוראים אבל כול הנוסחים נקראים באותו שם, הוא יוצג בתבנית לאחר המילה הפטרה. במקרה של פרשת נח כל העדות קוראים את "רָנִּי עֲקָרָה" ולכן בתבנית יוצג משהו כמו: "הפטרה - "רָנִּי עֲקָרָה"". אם כל העדות קוראות אותם פסוקים בדיוק, אין צורך בפרמטר השם וניתן לשלב את השם בפרמטר "הפטרה1". לדוגמא: "ישעיהו, נ"ד, א' - נ"ה, ה' ("רָנִּי עֲקָרָה")" גם אם כל עדה קוראת הפטרה אחרת לגמרי, ניתן להוסיף לפסוקים את השם באותו אופן. לגבי קישור מהשם לויקיטקסט, זה לא מעשי, כי ויקיטקסט מאפשר להציג בדף אחד רק סדרה רצופה של פסוקים מפרק יחיד. התוספת המוצעת לעיצוב מינורית ואינה מחייבת מאמץ מרוכז לתיקון כל מופעי התבנית. בברכה, גנדלף - 15:34, 07/10/15
Badidipedia? העורך היהודישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
 • נראה שיש הסכמה גורפת (מלבדי...) להכנסת שם ההפטרה.
 • לא התגבשה כאן הסכמה על אחד מהרעיונות של העיצוב ומכיוון שזו תבנית בהתהוות אז אפשר להשאיר את ההחלטה על העיצוב לוויקפד מציב התבנית ולא להחליט בהנחיות התבנית איך לעצב. אני אישית חושב שעדיף להשאיר את הפונט בגודל זהה (גודל הפונט בתבנית עצמה גם ככה קטן) ולבצע ירידת שורה רק לפי הצורך - כשהקישור לויקיטקסט מאוד ארוך, תוך שמירה על אחידות בתוך אותה הפרשה.
 • לדעתי הוספת פרמטר "שם ההפטרה" יסבך את התבנית בגלל שהתבנית לא "יודעת" אם ההפטרות זהות או לא וזה אומר עוד עבודה למציב התבנית.
 • אני לא בטוח שהבנתי את יתר הדברים של גנדלף, אבל אם הבנתי נכון אז מדובר בעצות עיצוביות נוספות שגם אותם ניתן להשאיר למציב התבנית.


בינתיים אני רק משנה את הוראות התבנית לכך שהפרמטר |הפטרהX= יכיל גם את שם ההפטרה ואוסיף גם את הדוגמה הזאת "רני עקרה" ישעיהו, נ"ד, א' - נ"ה, ה'.
אני מקווה שתפעלו בהצבת התבנית בערכים (במיוחד העורך היהודי שפעיל מאוד בכתיבתה ובתחזוקה) ובמיוחד שהתחלנו עכשיו סבב חדש של הקריאה בתורה. Badidipedia - שיחה 11:38, 14 באוקטובר 2015 (IDT)

{{סדרת סרטים}}[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה לבנות תבנית שתוקדש לסדרת סרטים. יש המון כאלו בזמן האחרון. אני לא מדבר על תבנית פרמטרית, אלא על משהו שיופיע באמצע או בסוף הערך המוקדש לסדרת הסרטים, ויכיל שורה לכל סרט בסדרה, עם עמודות כמו שם, תאריך יציאה לאקרנים (גם צפוי), גיבורים ראשיים (במידה שהם מתחלפים מדי פעם כמו מהיר ועצבני), סדר כרונולוגי (כשלמשל, פריקוול יצא לא כסרט הראשון, כמו מסע בין כוכבים), וכך הלאה. אם תוך יום יומיים אף אחד לא יכתוב כאן "אבל כבר הציעו את זה וזה נפל בהצבעה", אני אכין טיוטה עבור הדיון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:40, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

דוגמה לדיון[עריכת קוד מקור]

אז ככה. יצרתי את התבנית ואת הדוגמה הבאה (ראו קוד במשתמש:IKhitron/MCU):

MCU – סיכום סדרת סרטים 
מס' שם במקור שם בעברית תאריך יציאה אורך כרונולוגיה בימוי תסריט גיבורים ראשיים
~
הנוקמים
11 Avengers: Age of Ultron הנוקמים: עידן אולטרון 1 במאי 2015 2:21 15 איירון מן, תור, הענק הירוק, קפטן אמריקה, האלמנה השחורה, הוקאיי, וור משין, פלקון
~
איירון מן
1 Iron Man איירון מן 2 במאי 2008 2:06 1 איירון מן, וור משין
3 Iron Man 2 איירון מן 2 7 במאי 2010 2:05 5 איירון מן, וור משין, האלמנה השחורה
~
גיבורים נוספים
2 The Incredible Hulk הענק הירוק 13 ביוני 2008 1:52 3 הענק הירוק

זאת דוגמה מאוד חלקית ובהחלט יכול להיות שיש טעויות במספור. שלא לדבר על כך ש"על האמת" החלוקה כנראה לא תהיה לפי הגיבורים אלא לפי שלבי הנוקמים. אבל בניתי כמה שורות כדי שתדעו איך זה נראה. הערות:

 1. אני מציע לשים את התבנית בסוף המבוא של הערך המוקדש לסדרה, ממש מעל תוכן העניינים, אבל פתוח לכל הצעה אחרת.
 2. הטבלה ניתנת למיון (למעט פרמטר גיבורים, כמובן).
 3. השדה תאריך חייב לקבל תאריך בפורמט שנקבע בוויקיפדיה (1 בינואר 2005), כדי שהמיון יעבוד.
 4. השדה אורך חייב לקבל שעות בפורמט שנקבע בוויקיפדיה (3:45), כדי שהמיון יעבוד.
 5. השדות גיבורים וכרונולוגיה הם שדות בחירה, כי אין בהם צורך ברוב הסדרות.
 6. במידה ושדות כאלו נוכחים, אבל אין שם שום תוכן, יש להוסיף את השדה ובתוכו {{סדרת סרטים/ריק}}, אחרת העמודות יזוזו פנימה.

מה דעתכם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:21, 2 באוקטובר 2015 (IDT)

זה רעיון טוב לבנות תבנית כזו והיא יכולה להיות כלי נוח לסיכום סדרות של סרטים. יש לי כמה הערות לא מאוד מהותיות בנוגע לעיצוב:
 • אני חושב שזה מידע חשוב, וככזה לא מתאים להסתיר אותו אלא צריך להציג אותו ללא הסתרה. כדאי גם שהטקסט יהיה בגודל סטנדרטי ולא מוקטן כל כך כי זה מעט קשה לקריאה.
 • המיון לא ימיין את הכותרות הפנימיות, וייתכן שהוא מיותר
ערן - שיחה 19:55, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
תודה, ערן. להערותיך:
 • אני מסכים עם כל מילה. הסיבה היחידה שעשיתי את זה מוסתר היא כי לא רציתי שחנה, אביר המתמטיקה ו-kotz יתנגדו לקיום התבנית כי היא לוקחת יותר מדי מקום. זאת נראית לי פשרה סבירה. בעניין גודל הגופן - הסיבה שציינתי עכשיו היא אחת הסיבות, והשנייה היא כדי שזה יהיה יפה והכל יכנס לשורה אחת.
 • מאוד חשוב לי המיון. במיוחד בגלל תאריך היציאה והכרונולוגיה, אבל גם סיבות אחרות. ניסית להפוך את הכותרת להיות מיוחד:הבדלים/17551417, כדי שכל הכותרות ימויינו לסוף, אבל איכשהו זה לא עובד. ואם כך, אני מעדיף כותרות במקום מוזרים (במיוחד שברוב הסדרות אין כותרות בכלל) מאשר לאבד את המיון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:15, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
לגבי הנקודה הראשונה, לא מסתירים מידע חשוב בקיפול טבלאות, ויש קוראים שמפספסים אותו כך. קיפול טבלאות מיועד להסתרה של מידע פחות מהותי כמו תבניות ניווט בסוף ערכים. אם מאוד חוששים מגודל התבנית אפשר להגדיר גלילה פנימית (div עם הגדרת max-height והגדרה של overflow:auto), אבל זה גם קצת מעצבן כי צריך להשתמש בגלילה הפנימית של ה-div ולא בגלילה הכללית של הדף. ערן - שיחה 00:04, 3 באוקטובר 2015 (IDT)
 1. אם הכוונה לשים את הרשימה בערכי כל אחד מהסרטים, אני מציע לשים את הרשימה הזו בסוף הערך, בתור תבנית ניווט (כמו תבנית:ראשי ממשלת פינלנד). כרשימה כזו הייתי רוצה שהיא תתקפל.
 2. אם הכוונה לשים אותה בערך על סדרת הסרטים, אזי לדעתי היא יכולה להופיע בראש הערך, ובלי לקפל.

‏«kotz» «שיחה» 00:17, 3 באוקטובר 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── דעתי על התבנית:

 • שדות מיותרים: מס', אורך, גיבורים ראשיים, כרונולוגיה.
 • שדות חסרים: שחקנים ראשיים, תקציב, הכנסות.

ואולי שווה להוסיף שדה, ובו אפשרות לבחור מבין אחד הבאים: סיקוול, פריקוול, ריבוט, רימייק. יוניון ג'ק - שיחה 02:29, 3 באוקטובר 2015 (IDT)

תודה על ההצעות. אני מוריד את הקיפול. אין כוונה לשים את זה בכל הסרטים, kotz. בעניין שדות מיותרים - למה? בעניין שדות חסרים - אני מניח שאתה מתכוון, יוניון ג'ק, לסיכום מידע על סרטים כאל מוצר של אולפן קולנוע. זאת בכלל לא הייתה כוונתי. אני מדבר עם סיכום סדרה כרצף של ארועים בתסריט. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:14, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
מה שכן, אני שוקל להוסיף שדה תסריטאים. מה דעתכם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:15, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
אם יש תאריך יציאה, אז למה צריך "מספר"? גם לציין את האורך של הסרט נראה לי מיותר. לא רואה כיצד זה תורם. יוניון ג'ק - שיחה 17:33, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כי לסרט "לוס בנדולרוס" למשל יש מספר 3.5 בסדרת מהיר ועצבני. האורך זה משהו שאנשים בודקים לפני שהולכים לראות סרט, מניסיון, לא רק אישי. וזה גם נותן להפריד בין סרטי קולנוע (שעתיים וחצי) לסרטי DVD (רבע שעה). יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:39, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כמה סדרות סרטים נוספות יש (חוץ ממהיר ועצבני) שכוללות סרטים שאינם באורך מלא? יוניון ג'ק - שיחה 19:15, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
אין לי מושג. ברור שיש את MCU - היקום הקולנועי של מארוול עם 5 סרטים, אבל בקשר לאחרים - שאל מישהו שמבין בזה יותר. בגוגל יש מעל 150 מיליון תוצאות, אז אני לא אקרא את כולם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:20, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
בדקתי עכשיו - יש מעל 40 ערכים שמוקדשים לסדרות סרטים: quarry:query/4791. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:56, 4 באוקטובר 2015 (IDT)

בסדרה של המטריקס יצאו 9 סרטי אנימציה בDVD ‏«kotz» «שיחה» 00:42, 6 באוקטובר 2015 (IDT)

שבוע עבר עם תמיכת רוב. מצויין. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:09, 9 באוקטובר 2015 (IDT)
ערן, לקח לי זמן והמון קריאת תאוריה, אבל סידרתי את המיון כפי שביקשת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:14, 12 באוקטובר 2015 (IDT)

בלתי ניתנת לקריאה[עריכת קוד מקור]

אני מצטער, צריך גם להתחשב בקוראים מעל 40... האותיות הקטנות האלה בלתי ניתנות לקריאה. וגם קוראים בני 20 צריכים להתרכז כדי לקרוא מה כתוב שם. כבר נוצרו לה התנגדויות, כנראה בשל כך. יש להפוך לפונט רגיל, ולהציג כאן להמשך דיון. תודה. בורה בורה - שיחה 20:24, 19 בנובמבר 2015 (IST)

Symbol neutral vote.svg נמנע גם אני מעל 40. ואין לי שום בעיה עם חזרה לפונט נורמלי. הסברתי מה הייתה הסיבה שהקטנתי את זה, זה לא משהו עקרוני. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:27, 19 בנובמבר 2015 (IST)
ממש קטן, אם לא רוצים שיראו את זה אפשר למחוק בכלל... ביקורת - שיחה 23:56, 19 בנובמבר 2015 (IST)
לא צריך למחוק, אפשר להוריד את ההקטנה וזהו. אני מניח שיהיה לזה רוב בקלות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:01, 20 בנובמבר 2015 (IST)
תן כאן דוגמה בפונט רגיל ללא שום הקטנה. בורה בורה - שיחה 18:21, 20 בנובמבר 2015 (IST)

בבקשה.

MCU – סיכום סדרת סרטים 
מס' שם במקור שם בעברית תאריך יציאה אורך בימוי תסריט גיבורים ראשיים
~
הנוקמים
11 Avengers: Age of Ultron הנוקמים: עידן אולטרון 1 במאי 2015 2:21 אל גור ג'ק לונדון איירון מן, תור, הענק הירוק, קפטן אמריקה, האלמנה השחורה, הוקאיי, וור משין, פלקון
~
איירון מן
1 Iron Man איירון מן 2 במאי 2008 2:06 אל גור ג'ק לונדון איירון מן, וור משין
3 Iron Man 2 איירון מן 2 7 במאי 2010 2:05 אל גור ג'ק לונדון איירון מן, וור משין, האלמנה השחורה
~
גיבורים נוספים
2 The Incredible Hulk הענק הירוק 13 ביוני 2008 1:52 אל גור ג'ק לונדון הענק הירוק

יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:40, 20 בנובמבר 2015 (IST)

תודה. ראיתי 5-6 תגובות ולכולם זה מפריע. שנה לזה וגמרנו. בורה בורה - שיחה 19:20, 20 בנובמבר 2015 (IST)
אתה מתכוון עכשיו? אין לי בעיה. אבל לא נגמר שבוע. מותר לי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:24, 20 בנובמבר 2015 (IST)
האולם הזה לא מתוחזק מאז שיצאתי לחופשה ואי אפשר לדעת מתי דיון נגמר... לכאורה, אם הדיון עדיין כאן אסור בכלל להטמיע את התבנית. אני לא חושב שיש מתנגדים לשינוי הזה ויש כבר איזה 10 ערכים שמשתמשים בה ולא ניתן לקרוא אותם. חבל להתעכב. בורה בורה - שיחה 19:46, 20 בנובמבר 2015 (IST)
בוצע בוצע יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:54, 20 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית חדשה: מסע בזמן[עריכת קוד מקור]

מה דעתכם על הוספת תבנית חדשה בשם "תבנית:מסע בזמן"? התבנית תכלול את השדות הבאים:

 • מוצא (מקום, תאריך, שעה)
 • יעד (מקום, תאריך, שעה)
 • אופן המסע בזמן (למשל: באמצעות מכונת זמן, חור תולעת, שימוש בכוחות על-טבעיים וכד')
 • הנוסעים בזמן (פירוט שמות הנוסעים בזמן)
 • מטרות המסע בזמן (למשל: ניסוי מדעי, תאונה לא מכוונת, שינוי מכוון של ההיסטוריה וכד')
 • השלכות/תוצאות של המסע בזמן (למשל: שינוי נקודתי של ההיסטוריה, יצירת מציאות אלטרנטיבית וכד')
 • היצירה (היצירה הבדיונית המתארת את המסע בזמן הנ"ל - ספר, מחזה, סרט קולנוע, סדרת טלוויזיה, משחק וידאו וכד')

יוניון ג'ק - שיחה 11:48, 4 באוקטובר 2015 (IDT)

בשביל מה אתה רוצה אותה? באיזה ערכים למשל אתה חושב שהיא מתאימה? גילגמש שיחה 12:38, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
רשימה חלקית בלבד של ערכים בהם ניתן לשלב את התבנית הזו: בחזרה לעתיד, שליחות קטלנית, מסע בין כוכבים, 12 קופים, אפקט הפרפר, מסע הכזבים של ביל וטד, חצות בפריס, אשתו של הנוסע בזמן, מכונת הזמן, גולשים בזמן, טיימקופ, אוסטין פאוורס, סופרמן, מנהרת הזמן, מזמור חג המולד, האריה, המכשפה וארון הבגדים, אלו חיים נפלאים, אקס-מן: העתיד שהיה, טיים ליין, בדרך לג'קוזי עוצרים בזמן. וזו רשימה חלקית בלבד, כאמור. יוניון ג'ק - שיחה 12:59, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
אני מתנגד לתבנית כזו. במרבית הערכים שכתבת, תבנית כזו מדגישה מעבר לכל פרופורציה איזה אלמנט די שולי בתוכן הערך. כבר יש קטגוריה:מסע בזמן בטלוויזיה. אין סיבה להסביר בחצות בפריס את המכניקה (המגוחכת) של המסע בזמן שיש בסרט. ‏«kotz» «שיחה» 00:10, 5 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית:מטוסי המיג[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין ליצור את תבנית:מטוסי המיג בדומה לתבנית באנגלית (אנ') ובדומה לתבנית:מטוסי ה-F. המצב הקיים היום בערכי מטוסי המיג הוא שבחלקם אין כלל קישורים למטוסי הסדרה ובחלקם יש תבנית:סדרה עם "הקודם" ו"הבא" שגם הם לא מסודרים בצורה עקבית. אני יכול גם להציג כאן טיוטה של התבנית, אך לאור פשטותה והדוגמאות הברורות נראה לי שאין בכך צורך. בריאן - שיחה 13:22, 7 באוקטובר 2015 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אם במילא צריך ליצור אותה, למה שלא תיצור ותדגים? בורה בורה - שיחה 18:40, 7 באוקטובר 2015 (IDT)
בבקשה. אפשר כמובן לשנות, להוסיף וכו'. בריאן - שיחה 21:58, 7 באוקטובר 2015 (IDT)
 1. בעד
 2. הוספתי "ללא גלישה" - לדעתי יצא יותר יפה.
 3. ראיתי שבמיג 21 יש טבלת של "המיג הקודם / המיג הבא". אני מניח שמבטלים אותה אם שמים את התבנית שלך.
‏«kotz» «שיחה» 00:19, 8 באוקטובר 2015 (IDT)

הערות:

 1. אני חושב שכותרת אב טיפוס עדיפה על "מטוסי ניסוי". והם גם לא מטוסי ניסוי אלא מטוסים נסיוניים, ויש הבדל.
 2. לא ברורה לי החלוקה למטוסי קרב / תקיפה. מיג 23 הוא לא מטוס תקיפה. לא בדקתי מיג 27 אבל גם הוא לא נראה לי. ווט A-7 קורסייר II למשל הוא מטוס תקיפה, אלה לא בורה בורה - שיחה 01:41, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
kotz, תודה על העיצוב. אכן הכוונה להסיר את תבנית הסדרה אם זו תכנס לשימוש.
בורה בורה, חשבתי על אב טיפוס, אבל הפריעה לי צורת הריבוי הלא ברורה של המושג, והעובדה שהערך מדבר על המושג הכללי ולא על אבות טיפוס של מטוסים. עם זאת, אין לי התנגדות לשינוי. כרגע שיניתי בהתאם להצעתך.
בנוסף, קישרתי לגרסת התקיפה של המיג-23. המיג-27 מוגדר כמטוס תקיפה. בריאן - שיחה 08:30, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
הרבים זה אבות טיפוס, וזה עדיף. בורה בורה - שיחה 19:57, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
לאחר שלא הובעה התנגדות, התבנית נוצרה. בריאן - שיחה 08:50, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

טיוטת התבנית[עריכת קוד מקור]

תבנית:ניווט קבוצות #1 פתח הסתר[עריכת קוד מקור]

- הועבר משיחת תבנית:ניווט קבוצות

בתור גולשת שנתקלת בתבנית לא פעם אחד הדברים שאני מרגישה שלא מושלמים בתבנית זה עצם זה שצריך ללחוץ על הצגה בשביל לראות את התוכן. אם הדבר אפשרי, עדיף שאפשר יהיה לפתוח את התבנית בלחיצה בכל מקום בשורה הכחולה. (יש להשאיר את הכיתוב הצגה כדי שיהיה ברור שאכן יש צורך בלחיצה)•אור שפירא • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 15:15, 5 ביוני 2013 (IDT)

- סוף העברה
Symbol support vote.svg בעד‏«kotz» «שיחה» 19:36, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 19:39, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:51, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
התבנית מוגנת. ערן, דולב? חן חן ‏«kotz» «שיחה» 09:54, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
אני לא בטוח שזה אפשרי מבלי למחוק את כפתורי ההסתרה/הצגה הרגילים ונדרש עדכון של jquery.makeCollapsible.js (הערה: הדבר הזה בשימוש במדיה ויקי ולא באמת שייך לjQuery). לדוגמה (וגם היכולת הזו לא מתועדת):

ערן - שיחה 11:16, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

Symbol oppose vote.svg נגד הצורה הנוכחית. אף אחד לא יודע שאפשר לפתוח את התבנית לתצוגה! בורה בורה - שיחה 06:25, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
ערן, אולי אפשר לקחת את הדוגמא שנתת ולהוסיף עוד DIV מיושר לשמאל עם הביטוי [הצגה] ? ‏«kotz» «שיחה» 21:06, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
kotz, אפשר אבל הוא לא יהיה קישור או שהוא יהיה קישור ליעד לא רצוי (עד כמה ששיחקתי עם זה). אפשר להשיג את התוצאה הרצויה גם באמצעות מתן id לdiv (לפי mw:JQuery.makeCollapsible) - אבל זה יצריך מתן ID לכל תבנית, וID ייחודי כך שזה כנראה לא ישים. ערן - שיחה 00:30, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

אפשר להשתמש בכותרת כמזהה יחודי? ‏«kotz» «שיחה» 11:56, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

אני חושב שכן, אבל צריך לקודד אותו. ערן - שיחה 12:09, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
יש {{קידוד}}. ‏«kotz» «שיחה» 08:37, 21 באוקטובר 2015 (IDT)
ואם זה לא מספיק טוב אני יכול לכתוב hash function דרך יחידת לואה. ‏«kotz» «שיחה» 08:38, 21 באוקטובר 2015 (IDT)

‏«kotz» «שיחה» 21:18, 24 באוקטובר 2015 (IDT)

זה טוב. אפשר ליישם ולארכב. בורה בורה - שיחה 04:42, 28 באוקטובר 2015 (IST)
{{ניווט קבוצות}} מוגנת. ‏«kotz» «שיחה» 13:05, 30 באוקטובר 2015 (IST)
פתחתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:24, 30 באוקטובר 2015 (IST)
 1. חבל (אבל תודה), דווקא קיוויתי שימנע ממני לעדכן את התבנית המסובכת הזו.
 2. כשאני לוחץ על "עריכת קוד מקור" כתוב לי כך:

אזהרה: דף זה מוגן כך שרק מפעילי מערכת יכולים לערוך אותו. הפעולה האחרונה ביומן ההגנות מוצגת להלן:

16:23, 30 באוקטובר 2015 IKhitron (שיחה | תרומות) שינה את רמת ההגנה של הדף תבנית:ניווט קבוצות [עריכה=רק משתמשים בעלי הרשאת עורך תבניות מורשים] (בלתי מוגבלת בזמן) [העברה=רק משתמשים בעלי הרשאת עורך תבניות מורשים] (בלתי מוגבלת בזמן) (היסטוריה)

אבל נראה שאני יכול לעדכן למרות שאיני מפעיל מערכת.

‏«kotz» «שיחה» 18:06, 30 באוקטובר 2015 (IST)

עדכנתי. ‏«kotz» «שיחה» 18:26, 30 באוקטובר 2015 (IST)
נסה שוב, kotz. תיקנתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:39, 30 באוקטובר 2015 (IST)
כאמור התיקון בוצע ב{{ניווט קבוצות}}.
גם {{ניווט}} זה אותו דבר. יש להעתיק את משתמש:Kotz/תבנית:ניווט לתוך תבנית:ניווט.
חן חן ‏«kotz» «שיחה» 21:39, 30 באוקטובר 2015 (IST)
בוצע בוצע ערן - שיחה 00:58, 5 בנובמבר 2015 (IST)

תודה, ערן. עכשיו צריך לעדכן את תבנית:סגל נבחרת שתשתמש ב{{ניווט}} כדי שתיפתח באותו האופן. ‏«kotz» «שיחה» 01:42, 5 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית:סגל נבחרת[עריכת קוד מקור]

בוצע בוצע ‏«kotz» «שיחה» 02:01, 5 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית:ניווט קבוצות #2 ישור אנכי[עריכת קוד מקור]

דוגמאות לישור[עריכת קוד מקור]

דיון - תבנית:ניווט קבוצות #2 ישור אנכי[עריכת קוד מקור]

אני חושב שצריך לשנות את {{ניווט קבוצות}} כך שהטקסט יהיה מיושר למרכז מבחינה אנכית. אם נסתכל על הדוגמא של המיגים שמוצגת כאן בעמוד, אז שהשורה "מטוסי קרב" לא תופיע בחלק העליון של התא, אלא במרכזו. ‏«kotz» «שיחה» 19:41, 8 באוקטובר 2015 (IDT)

תוכל להראות הבדל בין שני המצבים? נראה ממש דומה. בורה בורה - שיחה 19:43, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
קוץ Symbol support vote.svg בעד מטוסי הפיץ. מטוסי המיץ זה המצב הקיים. ‏«kotz» «שיחה» 19:50, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
ההבדל מזערי... Symbol support vote.svg בעד מטוסי הפיץ. בורה בורה - שיחה 19:56, 8 באוקטובר 2015 (IDT)
התבנית מוגנת. ערן, דולב? חן חן ‏«kotz» «שיחה» 09:54, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
kotz - אין לי התנגדות לשינוי כזה, אבל לדעתי הדוגמה לעיל מטעה או לכל הפחות לא מדגימה ממש את הכוונה. תוכל להחליף את "•" => {{ש}} כדי שיהיה ברור למי שקורא את הדיון מה אתה מציע? (מתייג גם את בורה בורה שכתב "הבדל מזערי") ערן - שיחה 10:22, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

מאוחר מידי כי כבר עדכנת את התבנית למצב הרצוי. חן חן ‏«kotz» «שיחה» 10:36, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

kotz - לא עדכנתי זו הייתה רק הכנה למזגן. (נא לעשות הבדל שינויים על העריכה זו - ברשותך אני עושה תיקון קל בדוגמה לעיל ומוסיף אנטר לפני |} ושבירות שורה באחת הקבוצות) ערן - שיחה 11:06, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

בגרסא הזו [2] שתי הטבלאות היו זהות והן במצב הרצוי (מבחינתי). בגרסא הנוכחית יש הבדל בין הטבלאות וההחלטה בדיון עד כה היא לשנות את תבנית:ניווט קבוצות כדי שתיראה כמו הדוגמא "מטוסי הפיץ". תודה לבעלי ההרשאה לעדכון התבנית. ‏«kotz» «שיחה» 12:41, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד מטוסי הפיץ, ואני מבין שזה כבר שונה. בורה בורה - שיחה 06:27, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
זה לא שונה עדיין. ערן ודולב היחידים שאני יודע שיש להם הרשאות עריכה לתבנית הזו. אני חושב שהגיע העת לבצע את העדכון. ‏«kotz» «שיחה» 21:04, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
היחידים שיש להם הרשאה?? כל מפעיל מערכת יכול לערוך כל דף באתר הזה, ויש מפעילים נוספים חוץ ממני ומערן. כיוון שערן כבר מעורב בדיון זה, אני מעדיף לאפשר לו להמשיך את הטיפול. דולבשיחה 18:58, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
בוצע בוצע זה שינוי בתבנית די בסיסית וצריך לאפשר לדיון להתקיים כשברור מה המשמעות של שינוי כזה. בכל אופן נראה שאין הערות חדשות בדיון. ערן - שיחה 21:27, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

הדיון בתבנית פורסם בעמוד המתאים במשך 9 ימים; כולל דוגמא מפורטת והסבר מילולי. ויקיפדים בעלי עניין הביעו עמדה חד משמעית בנושא. מדובר בתיקון קוסמטי קל (אך לא זניח) ולא באיזה מהפכה. השהיית הדיון למשך שלושה ימים נוספים היתה מיותרת. תודה על ביצוע העדכון ‏«kotz» «שיחה» 08:36, 21 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית "קישורים חיצוניים" עבור סרטי קולנוע[עריכת קוד מקור]

כמעט כל הערכים של סרטי קולנוע כוללים קישורים חיצונים, עם הפניות לאתרים שונים. חלקים נכתבים באופן ידני, חלקם נעזרים בתבנית שונה עבור כל הפניה. לא יהיה יותר פשוט ונוח ליצור תבנית אחת, שתפנה בבת-אחת (בהינתן הפרמטר הרלוונטי) אל:

יוניון ג'ק - שיחה 19:05, 14 באוקטובר 2015 (IDT)

בהנחה שכל אחד מהאתרים האלה צריך פרמטר יחודי, אזי תבנית אחת לכולם נראה לי מסרבל. ‏«kotz» «שיחה» 10:38, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אבל לא בתבנית נפרדת אלא בהוספת שדות בתבנית:סרט. בורה בורה - שיחה 06:33, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
נגד עודף קישורים ב{{סרט}}. קישורים כאלה מקומם ב"קישורים חיצונים" שבסוף הערך. ‏«kotz» «שיחה» 06:57, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
אז למה תבנית imdb ו-Box Office Mojo שם? צריך להכניס בתבנית אתרים עיקריים. בורה בורה - שיחה 07:07, 18 באוקטובר 2015 (IDT)

אני בעד להוריד מתיבת הצד את הקישורים הללו; למעט קישור אחד שהוא לאתר הרשמי של הסרט (למשל [3]. אני לא חושב שתיבת הצד צריכה להיות פלטפורמה פירסומית לאף אתר. אתרים חיצוניים מקומם תחת ==קישורים חיצוניים==. ‏«kotz» «שיחה» 21:38, 18 באוקטובר 2015 (IDT)

Symbol oppose vote.svg נגד הסרה כזו. imdb ו-Box Office Mojo הם אתרי מפתח בתעשייה ומקומם בתבנית. בכל אופן, זה צריך להיות בדיון נפרד על תבנית סרט, ולא דיון נלווה. בורה בורה - שיחה 19:05, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני חוזר על ההצעה שלי: ליצור תבנית חדשה, שתופיע תחת הפסקה "קישורים חיצוניים" ושלתוכה אפשר יהיה להכניס את כל/חלק הפרמטרים, והתוצאה תהיה רשימת קישורים. זאת במקום לכתוב הכל מחדש, בכל ערך וערך. יוניון ג'ק - שיחה 19:41, 25 באוקטובר 2015 (IST)

בהנחה שכל אחד מהאתרים האלה צריך פרמטר יחודי, אזי תבנית אחת לכולם נראה לי מסרבל. ‏«kotz» «שיחה» 07:42, 26 באוקטובר 2015 (IST)
למה? אין שום חובה להזין את כל הפרמטרים. אפשר גם להסתפק רק באחד. יוניון ג'ק - שיחה 17:12, 26 באוקטובר 2015 (IST)
איך התבנית תדע להפנות לדף הנכון בIMDB ולדף הנכון ב-YouTube ולדף הנכון ב-metacritic? האם היא לא תצטרך פרמטרים שונים עבור כל אחד מהאתרים הנ"ל? ‏«kotz» «שיחה» 21:42, 26 באוקטובר 2015 (IST)
כן, נו, אז מה? יוניון ג'ק - שיחה 09:55, 27 באוקטובר 2015 (IST)
אז יצא תבנית אחת עם כמה פרמטרים שאינם קשורים זה לזה, ושמייצרות כמה שורות טקסט שאינן קשורות זו לזו. אז התבנית מסרבלת ולא נותנת ערך. ‏«kotz» «שיחה» 11:27, 27 באוקטובר 2015 (IST)
לא בהכרח. יוניון ג'ק - שיחה 01:25, 28 באוקטובר 2015 (IST)

בהכרח, בהכרח. לארחונה התעסקתי עם ויקיפדיה:בוט/ויקימילון שמעדכן את {{מיזמים}}, שמכיל כל מיני קישורים לכל מיני אתרים אחרים. איזה בלגן זה לעדכן אותה, גם ידנית וגם אוטומטית. שם זה נחוץ, כי התבנית בתוך קוביה. אבל בתבנית המוצעת לך, אפשר להחליף אותה במופעים של הקישורים השונים ואין בכך כל רע. ‏«kotz» «שיחה» 07:20, 28 באוקטובר 2015 (IST)

תבנית:מיזמים - הורדת עומס קישורים[עריכת קוד מקור]

מיזמים: מצב קיים[עריכת קוד מקור]

מיזמים: מצב מוצע[עריכת קוד מקור]

דיון[עריכת קוד מקור]

לדעתי התבנית {{מיזמים}} מלאה יותר מידי קישורים. העומס הזה מקשה על פתיחת הקישור המבוקש. לדעתי יש להסיר את הקישורים לדפי הפתיחה של המיזמים השונים. ‏«kotz» «שיחה» 12:53, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד, אפשר גם להוסיף במקום זאת את הקישורים ללוגואים במקום שיפנו לדפי תיאור התמונות. ערן - שיחה 23:27, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
עברתי על שתי התבניות ולא ראיתי הבדל חיצוני. אז מה בדיוק מוצע? בורה בורה - שיחה 19:03, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
במשפט "ערך מילוני בוויקימילון" <= "ערך מילוני בוויקימילון" (וכך לגבי כל המיזמים). ערן - שיחה 19:23, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
תודה. זה שבכלל לא שמתי לב מה מוצע מראה שאין כלל עומס. חבל להסיר קישור מועיל. בורה בורה - שיחה 19:29, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
אני חולק על הלוגיקה שבמשפט הראשון שלך, בורה; וזה גם לא קישור מועיל במיוחד. ‏«kotz» «שיחה» 21:07, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
לא רק משום שלא שמתי לב מראה שאין עומס. אני באמת חושב שצבע כחול אן שחור זה היינו הך, ודאי לא מעמיס, הרי אין פה תוספת מלל. בורה בורה - שיחה 19:51, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

כחול ושחור זה בכלל לא היינו הך! משתמשים מיומנים מזיזים את העכבר לכיוון הכללי של המלל שמעניין אותם ולוחצים . איןספור פעמים ביקרתי בדפי הכניסה של ויקיציטוט ללא שום כוונה, פשוט בגלל שהקישור היה בדרך לקישור שרציתי. ‏«kotz» «שיחה» 19:44, 23 באוקטובר 2015 (IDT)

אתר רשמי[עריכת קוד מקור]

שלום חשבתי להוסיף לתבנית:אתר רשמי אפשרות לקחת את כתובת האתר מוויקינתונים (מאפיין 856), אבל זה בעייתי, כי המאפיין כולל את קידומת הפרוטוקול (HTTP או HTTPS), בעוד התבנית נעולה על HTTP (ציטוט מהוראות התבנית: "יש להזין את שם הדומיין בלבד (ללא http://)"). הקמתי תבנית מקבילה ({{אתר רשמי2}}) ללא המגבלה הזו ועם אפשרות לקבלת הכתובת מוויקינתונים. מציע להסב את כל הערכים להשתמש בה, ולמחוק את התבנית הנוכחית. דולבשיחה 14:35, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

רעיון טוב. אני לא רואה סיבה שלא יהיה אפשר לעשות את זה בתבנית המקורית. תכתוב ככה: {{#תנאי:{{{1|}}}|http://{{{1}}}|{{#property:P856}}}}
Badidipedia - שיחה 21:24, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
חשבתי על זה. אבל מה נעשה במקרה שרוצים לספק ידנית כתובת שמשתמשת בפרוטוקול HTTPS? התבנית החדשה מאפשרת זאת. דולבשיחה 22:27, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
יש כאן שני עניינים. הראשון - שימוש בויקי נתונים וכמו שכתבתי, הוא ניתן לטיפול. השני - אתרים עם קידומת HTTPS. באמת קצת מוזר שאין את האפשרות בתבנית המקורית (יכול להיות שדפים אוטומטית מופנים לHTTPS כאשר הוא קיים גם אם הבקשה הייתה בHTTP) אבל אולי שאר האנשים כאן יוכלו לתת תשובה טובה לזה.
אני מציע "לרכך" מעט את התבנית המקורית ולאפשר לה לקבל HTTP, HTTPS ובלי קידומת פרוטוקול בכלל. אפשר לעשות את זה באמצעות פונקציות של מחרוזות (STR).
Badidipedia - שיחה 22:42, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
אפשר להריץ בוט על כל המופעים של התבנית, שיוסיף http://‎ ‏«kotz» «שיחה» 23:51, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
גם זאת אפשרות סבבה. בכל אופן, למה שלא נאפשר גם כתובות ללא קידומות בכלל (אם הפרמטר לא מכיל את הקידומת אז התבנית מוסיפה לבד)?
Symbol oppose vote.svg נגד הוספת תבנית משוכפלת. עד שאנו נפטרים מהתבניות המשוכפלות לאט לאט, לא נחזור לזה. פתיר בכל מיני דרכים ובוט הסבה יסדר מה שצריך. בורה בורה - שיחה 06:30, 18 באוקטובר 2015 (IDT)

עדכנתי את {{אתר רשמי}} כך שתקבל גם פרמטר עם http או https או בלי; וגם תסתכל בP856. ‏«kotz» «שיחה» 07:36, 18 באוקטובר 2015 (IDT)

מעולה kotz. ראיתי שגם השארת את האפשרות לעבוד גם בשיטה הישנה וככה יש גם תאימות לאחור. Badidipedia - שיחה 09:10, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
תודה, מחקתי את התבנית שיצרתי. דולבשיחה 19:18, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
kotz, לא כדאי להריץ בוט שישנה את כל הקישורים "הפרטיזניים" לתבנית נאה זו. הרצנו כבר מלא דברים דומים כמו התיקונים לאתר יזכור והבקשות השונות של משתמש:IKhitron. בורה בורה - שיחה 19:00, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

לא כדאי ? ‏«kotz» «שיחה» 19:11, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

אתה שואל או קובע? בורה בורה - שיחה 19:26, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
בורה בורה, נראה לי שאנחנו אלה שלא הבנו אותך. על איזה בוט אתה מדבר והאם אתה רוצה או לא רוצה שהוא ירוץ? Badidipedia - שיחה 20:19, 19 באוקטובר 2015 (IDT)
ערך אקראי מאון (עיר). בקישורים חיצוניים מופיע אתר העיתון המקומי ngami times. הבוט צריך להעביר את זה לפורמט תקני אתר האינטרנט של אתר העיתון המקומי ngami times (באנגלית). כבר עשינו אלפים כאלה בעבר. בורה בורה - שיחה 09:12, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
מישהו צריך לאפיין בוט כנ"ל. אני לא בטוח שזה כל כך פשוט. ‏«kotz» «שיחה» 11:59, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
אני אפיינתי לעיל. איך לגזור את התוכן אתה או משתמש:IKhitron יודעים טוב ממני. זה דומה לטיפול שעשינו בקישורים חיצוניים שתוקנו בעבר. בורה בורה - שיחה 19:49, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
מה שעשית כאן זה לא אפיון, זה דוגמה. אני לא מעוניין לבצע את האפיון לדבר הזה, ונראה לי שיש שם המון מקרים לא ברורים. למשל: כיצד לזהות קישור ל"אתר רשמי" ביחס לקישור אחר. אם אתה או כל אחד אחר רוצה לאפיין כזה בוט, אני אשמח לסייע, והמקום לזה נראה לי הוא וק:בב. בכל מקרה הדיון הזה לדעתי בשל לארכוב. ‏«kotz» «שיחה» 11:48, 27 באוקטובר 2015 (IST)

{{ביאור}} ו{{ביאורים}}[עריכת קוד מקור]

היי. מה קורה עם זה? בשבוע האחרון תיקנתי את המופעים של הערה כפולה (שתי הערות שונות עם אותו שם), ונתקלתי בכשלושה או ארבעה ערכים בהם הבעיה הזאת נוצרה עקב השימוש בתבניות הללו. איכשהו, לא יודע איך, זה הרס. החלפתי את {{ביאור}} ב{{הערה}} ואת {{ביאורים}} ב{{הערות שוליים}} (או הורדתי אותה בכלל אם כבר הייתה כזאת) בערכים הבודדים הללו, וזה התחיל לעבוד. זאת אחרי שפתחתי את התבנית ביאור ומצאתי שם הודעה מודגשת "התבנית עדיין לא מתפקדת ולכן אין להשתמש בה עד להסרת הודעה זו". עד כאן הכל טוב ויפה. אבל עכשיו בדקתי וראיתי שיש עוד מעל 260 ערכים שמשתמשים בתבניות הלא פעילות הללו. פתחתי ערך אחד. זה נראה בסדר במבט ראשון. וגם לאחר עריכה ריקה זה לא זרק שגיאת הערה כפולה. מה קורה עם זה? משתמשים בתבניות הללו וכל פעם מפחדים מנפילה? מורידים אותם? מתקנים אותם? אני כותב אותם מחדש בשימוש בפרמטר קבוצה של הערות שוליים שמימשתי לפני חצי שנה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:58, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

ביאורים זו דרך ליצור הבחנה בין הערות שוליים שמשמשות כמקורות להערות שוליים שמשמשות לביאור. ההבדל הטכני הוא לא רק בקבוצות אחרות אלא גם בהכתבה מספור עברי (א', ב', ג') ליצירת הבחנה ברורה מהערות השוליים ה"רגילות". אין בעיה להשתמש בתבנית הזו, ואין צורך לדעתי להמיר אותה לתבנית אחרת. ערן - שיחה 21:51, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
עברתי על חלק גדול מהשימושים בתבנית הזו. נראה לי מיותר ומסורבל ומשמש פעמים רבות להערות מיותרות. ואם כן משתמשים בה כדאי לבצע האחדה לגבי הכותרת ("ביאורים והסברים"? או למצער "טריוויה שולית"?) ולגבי מיקומה בערך. ‏«kotz» «שיחה» 08:32, 21 באוקטובר 2015 (IDT)
כן, אני יודע בשביל מה זה משמש. אבל ההודעה הזאת של איסור שימוש עדיין שם. אם עוד פעם אראה דוגמה שבה זה זורק ההערה כפולה, אגיד לכם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:47, 21 באוקטובר 2015 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ערן, גיליתי מה הבעיה. התבנית ביאורים לא עובדת במקרה הבא:
{{ביאור|שם=משהו|טקסט}}
{{ביאור|שם=משהו}}

כי להערה יש טקסט שונה. בפעם הראשונה "טקסט" ובפעם השניה הודעת שגיאה האוסרת על הערה ריקה. כנראה מי שכתב את זה לא חשב על הערות שמופיעות כמה פעמים. אני מציע להוריד את הבדיקה הזאת, כדי שזה יעבוד. אחר כך אשתדל למצוא את הערכים שתיקנתי ואשחזר אותם. אחד כבר מצאתי: ננה (כדורסלן) יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:46, 23 באוקטובר 2015 (IDT)

ערן? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:44, 29 באוקטובר 2015 (IST)
כן, למה לא? ערן - שיחה 21:16, 29 באוקטובר 2015 (IST)
בוצע בוצע, עובר לשלב הבא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:30, 30 באוקטובר 2015 (IST)
בוצע בוצע. חיברתי אותם למערכת בדיקת השגיאות בהערות שוליים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:50, 30 באוקטובר 2015 (IST)

תבנית:לעדכן[עריכת קוד מקור]

ר' בבקשה שיחת קטגוריה:ויקיפדיה: עדכון - בריאות וגוף האדם. ‏«kotz» «שיחה» 08:48, 21 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית:לווינים מתוצרת התעשייה האוירית / או תבנית לווינים ישראלים[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית:לווינים מתוצרת התעשייה האוירית. ראיתי שיש את תבנית "אמצעי לחימה מתוצרת רפאל - מערכות לחימה מתקדמות", ושם מוזכר לווינים.לדעתי בשאר הלווינים הישראלים יש להראות את כל הלווינים מתוצרת תע"א. לחלופין, אפשר לעשות תבנית:לווינים ישראליים כוללת המסכמת את הלווינים הישראליים.

הצעת טיוטא ללוויני התעשייה האוירית: הערה- עמוס 5 לא נבנה על ידי התעשייה האוירית.

 1. אני מעדיף את לווינים ישראלים ע"פ תע"א.
 2. לווין תקשורת צ"ל קישור
 3. בטיוטא הראשונה, הראשונה, אפשר לכתוב את עמוס בעמודה הימינית.
 4. בטיוטה השניה אפשר לכתוב כך: עמוס · 2 · 2 · 3 ...
 5. השורות "שת"פ" ו"שונות" הם לא כותרות מוצלחות בעיני.
‏«kotz» «שיחה» 20:17, 24 באוקטובר 2015 (IDT)
הי, עשיתי כמה עדכונים בהתאם להערות. השארתי את שיתופי הפעולה כי רציתי להדגיש שיש גם תוכניות בשיתוף בינלאומי (ברמה ממשלתית). איך עכשיו? בברכה אמא של גולן - שיחה 11:51, 25 באוקטובר 2015 (IST)
 1. יותר מידי פעמיםמפיע הקישור לעמוס.
 2. לדעתי, בתבנית ניווט לא צריכים להכיל סוגריים בקישורים בשום מקרה
 3. במקום לוויני ארוס , =ארוס
 4. מה הקשר של SpaceIL - זה לא לווין להבנתי.
הי kotz, לגבי -1 (עמוס), לא בטוח שהבנתי, האם לזאת התכוונת? (בתבנית השניה הקישורים הם לערכים שונים). לגבי ארוס- תיקנתי, לגבי SPACEIL -זאת החללית היחידה שאינה לווין, אבל נראה לי שעדיין כלולה כיוון שזו גשושית, וברוב התבניות (כמו לווינים שחוקרים את מאדים) שמו לווינים, גשושיות ורוברים יחדיו ..... בברכה אמא של גולן - שיחה 23:28, 26 באוקטובר 2015 (IST)

אז אני מציע שתכיני תבנית של "תוכניות חלל ישראליות" או משהו כזה, לא לקרוא לתבנית "לווינים" ושמים שם לא-לווינים. למשל לגבי מאדים ראיתי שיש תבנית "משימות חקר למאדים". ‏«kotz» «שיחה» 00:22, 27 באוקטובר 2015 (IST)

טיוטת תבנית [לוויינים מתוצרת התעשייה האווירית][עריכת קוד מקור]

טיוטת תבנית [לוויינים ישראליים][עריכת קוד מקור]

בברכה אמא של גולן - שיחה 16:24, 23 באוקטובר 2015 (IDT)

שדרוג תבנית:שחקן פוטבול[עריכת קוד מקור]

ג'ים הארבו
Jim Harbaugh at 2010 Stanford football open house 2.JPG

ג'ים הארבו, 2010

תאריך לידה 23 בדצמבר 1963 (51)
מקום לידה טולדו שבאוהיו
לאום אמריקאי
עמדה קוורטרבק
גובה 1.91 מטר
מספר 4
מכללה אוניברסיטת מישיגן
דראפט דראפט ה-NFL‏ 1987, שיקגו ברס, סבב 1, מספר 26
קבוצות כשחקן

1987 - 1993
1994 - 1997
1998
1999 - 2000
2001
2001

הישגים כשחקן

טבעת הכבוד של אינדיאנפוליס קולטס

קבוצות כמאמן

2011 - 2014

הישגים כמאמן

אליפות ה-NFC ב-2012

היכל התהילה לא

התבנית הזו סובלת מאותן בעיות שהיו בזמנו בתבנית:אישיות כדורגל ותבנית:אישיות כדורסל. למשל בג'ים הארבו אין אפשרות חהכניס את הקריירה כמאמן. מציע לשדרג אותה באותו מבנה של תבנית:אישיות כדורסל. אולי בכלל ליצור תבנית:אישיות ספורט לשאר סוגי הספורט שאינן כדורגל או כדורסל, במבנה זה. בורה בורה - שיחה 16:38, 25 באוקטובר 2015 (IST)

חבל שאין הענות כבר 10 ימים. שתיקה כהסכמה? בורה בורה - שיחה 00:05, 5 בנובמבר 2015 (IST)
בעיקרון בעד הרעיון, אבל צריך להביא דוגמה כדי להבין מה ישתנה. ערן - שיחה 00:54, 5 בנובמבר 2015 (IST)
ראו משתמש:בורה בורה/תבניות. יש כאן דוגמה מלאה של ג'ים הארבו. בורה בורה - שיחה 12:02, 16 בנובמבר 2015 (IST)


{{קריאה מול עריכה}}[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. לשרותכם עוד תבנית טכנית שלא מחייבת דיון לאישור, אבל יכולה לעזור לכם בעבודה. במיוחד אם אתם עובדים עם הודעות עריכה, אבל לא רק. התבנית מציגה תוכן מסוים במצב קריאה ותוכן אחר במצב עריכה. אחד מהם יכול להיות ריק, כמובן, ואז התוכן יופיע רק באחד המצבים. למשל, ראו את זה כשאתם פותחים את הדף או את הפסקה הזאת לעריכה: טקסט לקריאה בלבד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:04, 26 באוקטובר 2015 (IST)

בקשת עזרה לבוט[עריכת קוד מקור]

- הועבר לויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/אולם דיונים# בקשת עזרה לבוט

{{עיר}} - מדינה / טריטוריה.[עריכת קוד מקור]

דוגמאות[עריכת קוד מקור]

מרסיי דוגמא א' (מצב קיים)
Marseille

סמל העיר
שלט האצולה של מרסיי

דגל העיר
דגל מרסיי

מרסיי
הארמון בכיכר ז'נרל דה גול
מדינה / טריטוריה Flag of France.svg  צרפת
חבל פרובנס-אלפ-קוט ד'אזור
מחוז שפך הרון
ראש העיר ז'אן-קלוד גודן (מ-1995)
מרסיי דוגמא ב'
Marseille

סמל העיר
שלט האצולה של מרסיי

דגל העיר
דגל מרסיי

מרסיי
הארמון בכיכר ז'נרל דה גול
מדינה Flag of France.svg  צרפת
חבל פרובנס-אלפ-קוט ד'אזור
מחוז שפך הרון
ראש העיר ז'אן-קלוד גודן (מ-1995)


דיון (תבנית:עיר)[עריכת קוד מקור]

בערך מרסיי (ובעוד אלפי ערכים נראה) מופיע בראש תיבת הצד "מדינה/טריטוריה: צרפת". כאילו ויקיפדיה המכובדת לא יודעת האם צרפת היא מדינה או טריטוריה; או שהיא יודעת אבל לא מוכנה לספר זאת לקורא. בעיני מדובר במצב מאוד לא תקין. אני מבין שיהיה מאמץ לתקן את זה, ואני והבוט יכולים לעזור, אבל נראה לי נכון מלהחליט שבתבנית צריך להופיע "מדינה: צרפת" בלבד; ובמקומות אחרים יהיה כתוב: "טריטוריה: X" בלבד (אני לא מכיר דוגמאות קונקרטיות).

אני לא זוכר אם העלתי את הנושא הזה לדיון כבר. ‏«kotz» «שיחה» 13:01, 30 באוקטובר 2015 (IST)

תהיה רשימה שלפי השם התבנית תחליט מה הפרמטר הנכון או שיהיה פרמטר נוסף? Mbkv717שיחה • י"ז בחשוון ה'תשע"ו • 15:23, 30 באוקטובר 2015 (IST)
אני מציע להחליט לגבי התצוגה הנדרשת (קוץ Symbol support vote.svg בעד דוגמא ב') ואח"כ לחשוב על האופן שבו מיישמים את התצוגה הנדרשת.
ברור שעדיף "מדינה" על פני "מדינה\טריטוריה". אם יש לך איך לעשות את זה אז זה מצוין. אולי יש בויקינתונים את המידע?! Badidipedia - שיחה 00:14, 1 בנובמבר 2015 (IST)
למה בעצם מזינים טריטוריות לשדה "מדינה"? ערן - שיחה 00:23, 3 בנובמבר 2015 (IST)
בשביל טריטוריות שהן נפרדות למדי ממדינת האם. ראה למשל את המילטון (ברמודה) ואורנייסטאד. Mbkv717שיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ו • 06:46, 3 בנובמבר 2015 (IST)
אז למה לא להפריד את זה לשדה נפרד של "טריטוריה" כמו בוויקי האנגלית. ערן - שיחה 07:03, 3 בנובמבר 2015 (IST)
מה שאני רואה מהסתכלות במקור של תבנית:עיר, שפרמטר מדינה משתמשי בו די הרבה פעמים; אז להחליף כל פעם ל2 פרמטרים {{{מדינה|{{{טריטוריה}}}}}} עלול להיות מסורבל. נקרא לזה הצעה א'.
מה שאפשר לעשות זה: הצעה ב' - לקחת את הזיהוי מדינה או טריטוריה לפי סדר העדיפויות הבא: מס' 1 הוא עדיף, אבל אם הוא לא מספק אז יוסיפו נקודתית את מס' 2.
 1. פרמטר "הוא" בויקינתונים.
 2. דף עזר לפי שם המדינה: תבנית:עיר/סיווג טריטוריה/ברמודה יהיה הפניה לדף תבנית:עיר/סיווג טריטוריה/טריטוריה שבה יהיה כתוב טריטוריה; תבנית:עיר/סיווג טריטוריה/פורטוגל יהיה הפניה לדף תבנית:עיר/סיווג טריטוריה/מדינה שבה יהיה כתוב מדינה.

ויש גם הצעה ג' - להוסיף פרמטר סיווג, למשל סיווג טריטוריה=מדינה.

‏«kotz» «שיחה» 07:20, 3 בנובמבר 2015 (IST)

kotz, אם מעבירים את {{עיר}} לתבנית:עיר/קוד ובתבנית עיר כותבים:
{{עיר/קוד
|מדינה-טריטוריה={{{מדינה|{{טריטוריה}}}}}}
...
}}
אפשר יהיה להשתמש ב"מדינה-טריטוריה" במקום {{{מדינה|{{{טריטוריה}}}}}}. הבעיה העיקרית בשימוש בוויקינתונים היא שקשה לצפות את השיוכים השונים של "הוא" למשל בדוגמה של המילטון (ברמודה) היא גם "island group" וגם "הטריטוריות הבריטיות שמעבר לים". ערן - שיחה 07:32, 3 בנובמבר 2015 (IST)
{{{מדינה-טריטוריה}}} זה פשוט החלפה של שם הפרמטר, לא איזה סינטקס חדש שמחליף את {{{מדינה|{{{טריטוריה}}}}}}, נכון? אין לי התנגדות.
לגבי ויקינתונים, חשבתי שנחפש: אם מופיע "הוא מדינה" נציג מדינה; אחרת טריטוריה. בדומה ל{{לפי המגדר}}. ובכל מקרה יהיה OVERRRIDE.
יש גם הצעה ד' - רק דף עזר - כמו הצעה ב' חלק 2.
‏«kotz» «שיחה» 07:39, 3 בנובמבר 2015 (IST)
להעביר את תבנית:עיר לתבנית:עיר/קוד זה עוד יותר מסורבל - גם יש הבדל בהבנה של שמות פרמטרים וגם זה עושה את הקוד עוד יותר קשה להבנה. 15:09, 3 בנובמבר 2015 (IST)
בעד הצעה ב' (או הצעה ד', לא קלטתי מה ההבדל). כמו שערן אמר, שימוש בוויקינתונים הוא "מסוכן" יחסית במקרה הזה. Mbkv717שיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ו • 17:46, 3 בנובמבר 2015 (IST)

הצעה ד' לא כוללת ויקינתונים; הצעה ב' כוללת ויקינתונים ואפשרות לבצע OVERRIDE על הנתון מויקינתונים עבור ערים ספציפיים, אם צריך. ‏«kotz» «שיחה» 21:24, 3 בנובמבר 2015 (IST)

לי מצב א' לא מפריע ותומך בהשארת המצב הקיים. בורה בורה - שיחה 00:04, 5 בנובמבר 2015 (IST)
 1. ר' את אל-בוכמאל, ששם יש 2 ערכים תחת "מדינה". נראה שאיןמנוס מלאפשר את הסיווג מדינה מול טריטוריה בערך.
 2. כרגע אני נוטה להציע את |מדינה= ו|סיווג מדינה=, כך שלזה האחרון יש ברירת מחדל - כשאני מבין שהקונצנזוס הוא לייצר את ברירת המחדל בויקיפדיה, ולא בויקינתונים.
 3. האם חוץ מבורה יש עוד מתנגדים?

‏«kotz» «שיחה» 11:12, 7 בנובמבר 2015 (IST)

עדכנתי את תבנית:עיר/קוץ. יש להעתיקה לתבנית:עיר. הטקסט שמשאל לשם המדינה נקבע כך (סדר עדיפות יורדת)
 1. פרמטר |סיווג מדינה=
 2. ע"פ תבנית:עיר/סיווג מדינה/שם המדינה. כתבתי את כולם כך ש-6000 ערכים נבדקו ונמצאו מטופלים.
 3. בעדיפות אחרונה, מופיע "מדינה / טריטוריה" כמו היום.
‏«kotz» «שיחה» 23:51, 10 בנובמבר 2015 (IST)
מסתבר שכבר יש לי השראות לשנות את הערך הזה. ביצעתי את העדכון. ‏«kotz» «שיחה» 07:43, 13 בנובמבר 2015 (IST)
kotz, שים לב שכתבת בתיאור "סוכ הישות המדינית שבפרמטר" במקום סוג. Mbkv717שיחה • א' בכסלו ה'תשע"ו • 09:02, 13 בנובמבר 2015 (IST)
תודה, משתמש:Mbkv717, תיקנתי. ‏«kotz» «שיחה» 16:49, 13 בנובמבר 2015 (IST)

מושל מול פרפקט[עריכת קוד מקור]

בתבנית של עיר מופיעה רובריקה של "מושל", אך יש ערים בהן אין מושל, למשל בוקרשט, אולם יש בהן פרפקט והוא לא מופיע. לא יהיה נכון לציין את הפרפקט ברובריקה של המושל, לכן אני שואל אם אפשר להוסיף רובריקה של פרפקט או לאפשר בחירה בין מושל ובין פרפקט. בברכה. ליש - שיחה 19:43, 5 בנובמבר 2015 (IST)

גם אני נתקלתי בכל מיני מקרים, בעיקר ביחידות שלטונית ופחות בערים, בהם התואר של השליט הוא שונה ממושל, כמו במדינות מלזיה. אם כבר משנים משהו אולי כדי להוסיף בצורה כללית את הפרמטרים |סוג שליט= ו|שליט= (או שמות אחרים בסגנון), כמו יחידה שלטונית ראשונה. Mbkv717שיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ו • 20:11, 5 בנובמבר 2015 (IST)
בעד ההצעה של משה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:12, 5 בנובמבר 2015 (IST)
יש הרבה ערכים שמשתמשים משום מה בתבנית הזו (מדינות בארה"ב ואוסטרליה, קהילות אוטונומיות בספרד וכו') וחוץ מבארה"C מי שעומד בראשן זה לא מושל. אלא ראש ממשלה או דברים דומים. אבל בתבנית אי אפשר לשים את זה. וגם אי אפשר לשנות את המין.
ובכלל, למה להפנות שם לערך הכללי מושל?! eman שיחה 23:58, 10 בנובמבר 2015 (IST)
באופן כללי ראשי ערים ומושלים מתחלפים מהר יחסית וכל עוד אין מישהו שלוקח על עצמו לעדכן בצורה שיטתית שינויים (או לפחות באותם ערכים שבהם מוסיפים זאת) אני חושב שזה מיותר. ערן - שיחה 00:03, 11 בנובמבר 2015 (IST)
eman מפנים לערך הכללי "מושל" כמו שלפני שהיה סוג יחידה שלטונית הפנו לערך הכללי "מחוז", וההצעה שלי תפתור את כל הבעיות שהעלית, כולל מין ([[מושל (ארצות הברית)|מושלת]]). ערן, בגלל זה אנחנו לא שמים את ראשי הערים של כל מיני עיירות מסכנות שאפילו ב"ויקיפדיית האם" שלהן לא יכתבו ערך על ראש הרשות - אבל זו סיבה להוריד פרמטר? הרי מי יכתוב כאן ערך על טופוגה אפי (אנ') או כל טוילאפה סייללה מליאלגאוי (אנ') מנהיגי סמואה בזמן הקרוב? לפי מה שהבנתי ממך, צריך להסיר את האזכור שלהם. Mbkv717שיחה • כ"ט בחשוון ה'תשע"ו • 07:02, 11 בנובמבר 2015 (IST)
לרוב זה באמת מיותר. אבל צריך אפשרות אם רוצים כן לשים, ואפשרות לבחור מה לשים שם, ובלי לכפות קישור שבמקרה הטוב הוא מיותר. eman שיחה 11:03, 13 בנובמבר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ההצעה של Mbkv717. ברירת מחדל כמו היום. בורה בורה - שיחה 12:09, 16 בנובמבר 2015 (IST)

{{ביאור בלועזית}}, {{ביאורים בלועזית}}[עריכת קוד מקור]

במקביל לתבניות {{ביאור}}, {{ביאורים}}, שפועלות זה זמן רב ויוצרות קבוצה נפרדת של הערות שוליים עם מספר באותיות עבריות עבור הפרק ביאורים והסברים, יצרתי כאלו גם באותיות לועזיות קטנות, כי בכמה עשרות ערכים, לרוב קשורים בספורט, צריך שלוש קבוצות בו זמנית - הערות, ביאורים, והערות לטבלאות שונות. עברתי על כולם השבוע, לא מצאתי כאלו שצריכים 4. ולדעתי לכתוב תבנית:ביאור בלועזית

תבנית:ביאורים בלועזית

הרבה יותר טוב מאשר לכתוב ‏[טבלה 1]

 1. ^ כזה דבר

גם מבחינת מראה כללי, וגם מבחינת קוד ויקי. מה דעתכם? אל תבדקו את זה באקספלורר, כי התמיכה שם לא משהו. זה לא יהרוס, אבל לא תבינו למה הכוונה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:32, 6 בנובמבר 2015 (IST)

IKhitron, אפשר דוגמא קונקרטית איפה צריך את זה? ‏«kotz» «שיחה» 14:16, 7 בנובמבר 2015 (IST)
בלייק גריפין. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:14, 8 בנובמבר 2015 (IST)
אי אפשר לאחד הכל תחת תבנית אחת (אפילו תחת {{הערה}} ו{{הערות שוליים}}) וקביעה של צורת המספור בעזרת פרמטר נוסף? Badidipedia - שיחה 22:05, 7 בנובמבר 2015 (IST)
אני יכול לנסות, אם זה מה שתעדיפו.
Symbol oppose vote.svg נגד. אם נאפשר שימוש באותיות אנגליות זה עלול ליצור שימוש בצורה הזו ולו בתרגום מויקיפדיות אחרות. אני נגד הפרצה הזו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:50, 8 בנובמבר 2015 (IST)
אם זה מה שמפריע לך, יונה, אני יכול להרגיע אותך. קל ליצור שאילתא שתרוץ פעם ביום על הערכים, כמו הרבה שאילתות אחרות שאני מריץ, ותבדוק שזה קיים רק בערכים בהם קיימים גם שני הסוגים האחרים. אז לא תהיה בעיה שתיארת. לשם השוואה - כמה כבר ראית שמשתמשים במספור עברי בהערות שוליים, למרות שזה קיים מזמן? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:14, 8 בנובמבר 2015 (IST)
אם מדובר על פרמטר נוסף, שסביר להניח שרק בודדים ישתמשו בו - אז אין לי בעיה. אבל אם זה יהפוך להיות בשימוש נפוץ - זה כן בעיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:37, 15 בנובמבר 2015 (IST)

Symbol oppose vote oversat.svg נגד חזק מאוד אינפלציה בסימני ובסימני סימנים. הערות שוליים רגילות זה מספק, ובוודאי בערך הנ"ל , שיש הערה אחת וביאור אחד וביאור באנגלית אחד, ונראה שכולם מיותרים. ‏«kotz» «שיחה» 21:59, 8 בנובמבר 2015 (IST)

זאת דוגמה שהבאתי, kotz. יש כאלו עם 10 בכל קבוצה. אם מפריע לך, תעביר דיון במזנון האוסר לחלק ליותר משתי קבוצות. אני אולי אפילו אתמוך. אבל כל עוד זה קיים, לדעתי אות לועזית זה הרבה פחות מכוער מאשר שם קבוצה ומספר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:46, 8 בנובמבר 2015 (IST)
IKhitron, יש לך דוגמא עם 10? ‏«kotz» «שיחה» 00:00, 9 בנובמבר 2015 (IST)
אוף, אני אנסה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:01, 9 בנובמבר 2015 (IST)
בבקשה: אג גאג. אולי גם מסוק ואזור כלכלי בלעדי. ואל תגיד לי שאפשר היה לאחד אותם בקלות, כי אני מסכים. אבל כל עוד אין איסור על מאה קבוצות, אין מה לעשות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:08, 9 בנובמבר 2015 (IST)
יונה ב', Kotz, עניתי על טענותיכם. האם עמדותיכם נותרו ללא שינוי? כי במצב הזה אצטרך למחוק את התבנית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:14, 12 בנובמבר 2015 (IST)

Symbol neutral vote.svg נמנע תבנית:מותש. ‏«kotz» «שיחה» 18:16, 12 בנובמבר 2015 (IST)

תודה, kotz, אבל אל תעשה לי טובות בגלל מותש. אם תגיד לי שאתה עדיין מתנגד בלי להסביר למה, לא אגיד לך יותר מילה. אני לא רוצה שזה יעבור למרות רצונך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:24, 12 בנובמבר 2015 (IST)

קוץ עדיין חושב שיש יותר מדי סוגי הערות, ושסוג אחד מספיק. כל עוד יש יותר מסוג אחד, לא אכפת לי אם יסומנו במספרים, באותיות קיריליות או בכתב חרוזים רוני. ‏«kotz» «שיחה» 07:36, 13 בנובמבר 2015 (IST)

הדיון נגמר, אני מוחק אותן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:51, 17 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית שחקן כדורגל[עריכת קוד מקור]

תבנית:שחקן כדורגל

הוסב ל {{אישיות כדורגל}}. Lidan7RM, אם ראית בעיה בתבנית אז תכתוב מה. Badidipedia - שיחה 21:20, 14 בנובמבר 2015 (IST)

כו אני חושב שצריך להוסיף מספר חולצה. וכינוי

מדובר בפרמטרים שהיו קיימים בעבר, אך הוסרו לאחר דיון. ניתן למצוא את הדיונים כאן (אחד מתחת לשני). גם אני סבור שהפרמטרים הללו מיותרים. עמרישיחה 21:29, 14 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית חדשה - פיגוע טרור[עריכת קוד מקור]

האמת, קצת הופתעתי שעדיין אין תבנית כזו בויקיפדיה העברית. ודווקא באנגלית יש (אנ'). יוניון ג'ק - שיחה 21:46, 14 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית חדשה - כטב"ם[עריכת קוד מקור]

רציתי להעלות דיון האם צריך ליצור תבנית חדשה כטב"ם, כיוון שיש ערכים שקשורים לכלי טייס בלתי מאוישים. כרגע עשיתי שימוש בתבנית מטוס למשל בערכים הרמס 900 והרמס 1500. אבל השדות לא בדיוק מתאימים. אין מענה למשל לשדות הבאים: "שהות באוויר", "משקל מטע"ד", "מטע"דים", "הספק זמין למטען".

בעבר הצעתי לעשות תבנית אב של כלי טיס, עם שדות בסיס שממנה יגזרו תבניות שונות לכלי טיס שונים, מטוס אזרחי, מטוס קרב, מסוק, כטב"ם, רחפן ועוד שלכל אחד מתבניות יוספו השדות המתאימים לו. או שפשוט אפשר להוסיף את השדות המתאימים ולעשות תבנית אחת גדולה בתנית {{מטוס}}, שיש בה הכל, שדות למסוקים ושדות לכטבמים. --אפי ב.התחברו ל♥ • 11:16, 16 בנובמבר 2015 (IST)

יש תבנית:מטוס. לא צריך עוד תבנית. בעד הוספת שדות, אם צריך, בתבנית הזו. היא כבר תומכת במסוקים למשל. בורה בורה - שיחה 20:36, 19 בנובמבר 2015 (IST)
הפיתרון העדיף הוא להוסיף שדות אופציונליים כגון שהות באוויר", "משקל מטע"ד", "מטע"דים" לתבנית מטוס. ‏ MathKnight (שיחה) 20:47, 19 בנובמבר 2015 (IST)
אוקיי. אז שמישהו יוסיף בבקשה את שלושת השדות הללו: "שהות באוויר", "משקל מטע"ד", "מטע"דים" לתבנית מטוס. --אפי ב.התחברו ל♥ • 01:04, 20 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית סטריאו ומונו[עריכת קוד מקור]

- הועבר מויקיפדיה:מזנון

האם ניתן להוסיף לתבנית:סטריאו ומונו הקיימת עוד אופציה שתקשר לדף של אלבום ולא רק לדיסקוגרפיה של אמן. הוספתי בדף צ'רצ'ילים (אלבום) קישור חיצוני לפירוט של ההוצאות שהיו לאלבום.--Yossipik - שיחה 15:34, 18 בנובמבר 2015 (IST)

- סוף העברה

המרת טבלה לתבנית פרמטרית[עריכת קוד מקור]

(הועתק מויקיפדיה:לוח מודעות, נא לא להגיב כאן)
אשמח מאוד אם תכנסו לשיחה:היקום הקולנועי של מארוול תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:40, 19 בנובמבר 2015 (IST)

תבנית:זוכת תחרות[עריכת קוד מקור]

בערכים על תחרויות ספורט מופיע בסוף הערך הזוכה. עד עכשיו הצורה היה בהוספת קוד ויקי מעוצב וממורכז ולכן, לדעתי, הצורה שזה הזוכה מוצג שונה ולא אחידה כמה דוגמאות (גביע אסיה 1956#טורניר הגמר, מונדיאל 2014#משחק הגמר, גביע אפריקה לאומות 2000#שלב הפלייאוף, אליפות העולם בכדורסל 1950#דירוג סופי, אליפות העולם בכדורסל 2010#פרסים). מטרת התבנית היא ליצור אחידות. בתבנית אפשרתי לשנות דגל לדגל קודם של המדינה, כל ספורט, נבחרות נשים ועוד ראו את התבנית ודוגמאות שם. נא דעתכם. כמו כן, בנוגע למספר הזכייה ראיתי כמה נוסחים: תואר שלישי, זכייה רביעית. מה לדעתכם הצורה הטובה יותר? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:39, 25 בנובמבר 2015 (IST)