ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)

תוכן עניינים

שימוש בסמלילים בתבניות מרובות קישורים[עריכת קוד מקור]

יש כאן דיון כללי ודיון פרטני: הכללי הוא אם ואיך להוסיף סמלילים והפרטני הוא שתי תבניות חדשות, שאני פחות או יותר שלם לגבי נחיצותן והקישורים שבהן ומשתמש בהן לצורך הדיון הכללי באופן הצגתם.

תבנית:מעבד[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:מעבד 16:39, 17 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:בורסה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:בורסה#מפה וקואורדינטות 16:38, 17 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:אישיות כדורסל[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:אישיות כדורסל#שדות הנבחרת הלאומית 16:37, 17 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית תוכנית טלוויזיה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:תוכנית טלוויזיה 23:28, 30 בנובמבר 2017 (IST)

תבניות יורוקאפ[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:יורוקאפ 23:32, 30 בנובמבר 2017 (IST)

פרמטר "מקום לידה" בתבניות אישיות למיניהן[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת יחידה:תבנית מידע/אישיות

הוספת בני זוג וילדים ל{{שחקן}}[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:שחקן 23:36, 30 בנובמבר 2017 (IST)

שינוי מבנה תבנית {{בוט יישובים}}[עריכת קוד מקור]

בערכי יישובים בישראל משמש פורמט התבנית {{בוט יישובים/X. אני מציע להפוך את המראה ל{{בוט יישובים|X. הסיבה: כדי להשתמש בייבוא נתונים לוויקינתונים באמצעות הכלי צריך שם תבנית אחיד.
הנתונים שניתן להעביר לוויקינתונים הם:

 • סמל
 • דגל
 • תמונה
 • ראש עיר
 • אתר

--‏Mikey641שיחה 18:55, 10 באוקטובר 2017 (IDT)

אני חושב שניתן להעביר לוויקינתונים עוד הרבה שדות. רק להדגמה: מחוז, נפה, מעמד מוניציפלי, מועצה אזורית‏‏ הם הראשונים שם ברשימה, ויש עוד. בעד השינוי. דברת עם משתמש:DMY על זה? בורה בורה - שיחה 19:17, 10 באוקטובר 2017 (IDT)
Mikey641, דברת איתו? אתה מתכוון לקדם את זה? בורה בורה - שיחה 08:37, 20 באוקטובר 2017 (IDT)

חידות בתבניות[עריכת קוד מקור]

לעתים מוצג בתבנית מידע חידתי, שספק אם יש קורא שמסוגל להבינו, וייתכן שגם כותב מזדמן יתקשה להבינו. ראו דוגמה בשיחת תבנית:מוסד אקדמי#מהם צוות וסגל? יש לתת הסבר לפחות לפרמטרים כאלה בדף התבנית, ולחשוב על דרך שבה גם הקורא יבין מה מוצג לו. דוד שי - שיחה 19:45, 11 באוקטובר 2017 (IDT)

במידע על הפרמטרים בתבנית (templatedata) יש אפשרות להוסיף תיאור לכל פרמטר לרוב לא מוסיפים תיאור. אני מסכים עם דוד שי שיש להוסיף תיאור בפרמטרים לא טריוויאלים (אין טעם לתאר מה יופיע בשדה "שם" למשל). המידע הזה מוצג גם למי שמוסיף את התבנית דרך העורך החזותי, כך שזה מוצג לכותב דרך העורך החזותי ויהיה זמין גם בדף התבנית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:13, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
לגבי זמינות לקורא, הייתי ממליץ על שימוש ב{{מונחון}} על שמות הפרמטרים במופעים של התבנית. אם למשל תבנית מוסד אקדמי תהיה בערך על הטכניון, כאשר הקורא ישאיר את סמן העכבר על המילה "צוות" יופיע לו הסבר אחד ומהמילה "סגל" יופיע לו הסבר אחר. זה כמובן לאחר שהפרמטרים הוגדרו לחלוטין, כפי שדוד העיר בדף השיחה של התבנית. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 15:26, 23 בנובמבר 2017 (IST)
רעיון יפה, למימוש בפרמטרים שאינם מובנים מאליהם. דוד שי - שיחה 18:59, 23 בנובמבר 2017 (IST)

תאריכים[עריכת קוד מקור]

בראש הערך ערך י"ל פרץ יש תבנית:סופר שכל תוכנה נלקח מוויקינתונים. בעיה: תאריך הלידה הוא יוליאני ותאריך הפטירה הוא גרגוריאני, ובכך הארכנו את ימיו של פרץ ב-12 ימים. בוויקינתונים מוצגים לי רק תאריכים יוליאניים, וזה מוביל אותי לשתי שאלות:

 • איך מבהירים לקורא בוויקיפדיה העברית, אוטומטית על בסיס ויקינתונים, שתאריך המוצג לו הוא יוליאני?
 • איך גורמים לכך שגם תאריך הלידה של פרץ יוצג לפי הלוח הגרגוריאני? דוד שי - שיחה 13:57, 12 באוקטובר 2017 (IDT)
לגבי השאלה השנייה, אני חושב שזו שאלה עקרונית שלא כאן המקום להעלותה. האם משנים תאריכי לידה ופטירה ללוחות שלא היו נהוגים באותו מקום בזמן הנקוב, כמו במקרה זה. לגבי השאלה הראשונה, זה שינוי שצריך להתבצע לדעתי ביחידה:תאריך על ידי משתמש:ערן. בורה בורה - שיחה 04:33, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

מיזוג תבנית: מפלגה עם תבנית: מפלגה בישראל[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:מפלגה בישראל 07:11, 29 בדצמבר 2017 (IST)

רוחב תבניות ניווט[עריכת קוד מקור]

דיון לגבי איחוד רוחב תבניות הניווט במזנון. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט בתשרי ה'תשע"ח • 15:04, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

תבנית:הורמון[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחה:אדרנלין

משתמש:Gilgamesh, ניסיתי להחליף את התבנית הפרטיזנית בתבנית:הורמון, אבל נראה שחסרים בה שדות... אתה מבין בזה? תוכל לציין מה חסר? אם לא אתה, אז מי מבין? בורה בורה - שיחה 10:08, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

אני מבין בזה, אבל חלק ניכר מהשדות פשוט מיותר. לא כל כך חשוב מה המשקל המולקולרי של ההורמון. יותר חשוב המבנה שלו ועוד פרמטרים כמו אזורי השפעה, רצפטורים (קולטנים) שעליהם ההורמון משפיע, תגובה עיקרית של הגוף ועוד. אני לא יודע מתי אוכל להתפנות לזה. צריך לחשוב מה יכול להכנס לטבלה ומה דורש הסבר בגוף הערך. גילגמש שיחה 10:45, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 08:03, 20 באוקטובר 2017 (IDT)

מציע שדרוג כולל של התבנית. מי מבין ויכול להציע. Kulystab,tsabarn שני אבנשטיין, Ewan2 ‏, ז'וליאן סורל ז'וליאן סורל - שיחה 12:47, 16 בדצמבר 2017 (IST)? בורה בורה - שיחה 08:05, 20 באוקטובר 2017 (IDT)

אני חושב שכדאי להשתמש במידע הבסיסי הזה שמופיע אצל האנגלים (העתקה מהתבנית בערך אדרנלין):
Pharmacokinetic data
Metabolism adrenergic synapse (MAO and COMT)
Onset of action Rapid[1]
Biological half-life 2 minutes
Duration of action Few minutes[2]
Excretion Urine
כלומר בתרגום:
מידע פרמקוקינטי:
מטבוליזם - סינפסה אדרנרגית על ידי MAO וCOMT
זמן תגובה - מהיר
זמן מחצית החיים - 2 דקות
הפרשה - שתן
אפשר לחשוב על פרטמרים שימושיים אחרים כמו סוג הפעולה שההורמון עושה ועוד. אני לא חושב שצריך משקל מולקולרי, נוסחה מולקולרית וכל מה שמופיע אצלם ב-Identifiers. אני כן חושב שכדאי לציין אם ההורמון מסיס בשומן או מה חומר המוצא שלו (חומצת אמינו, סטרול) או לחשוב על צירוף למשפחה ביוכימית מסוימת: נגיד הורמונים סטרואידים. גילגמש שיחה 08:17, 20 באוקטובר 2017 (IDT)
דווקא יש פרמטרים כמו בתבנית:תרכובת שאולי יש להם מקום כמו מספר CAS. משתמש:יורם שורק, מה אומר? בורה בורה - שיחה 08:21, 20 באוקטובר 2017 (IDT)
אני חושב שזה מידע לא שימושי למי שיקרא את הערך. קהל היעד העיקרי הוא סטודנטים ואנשים שרוצים להבין את אופן הפעולה של ההורמון. הרבה יותר חשוב אם ההורמון מעורר דבר מה (נגיד עיכול) או מעכב את העיכול או מאיץ את קצב הלב או מוריד את קצב הלב מאשר מספר CAS שהוא מעניין כימאים וביו כימאים. בעיה נוספת שיש פה היא הפעולה המורכבת של ההורמונים. הורמון אחד עושה מגוון רחב מאוד של פעולות ולא רק דבר מסוים אחד. יתכן שבגלל סיבה זו האנגלים לא ציינו את אופן הפעולה שלו. אולי אפשר לחשוב על משהו כמו משפחות (כמו שכבר כתבתי לעיל). גילגמש שיחה 08:25, 20 באוקטובר 2017 (IDT)
אבל למה זה סותר? את מספר CAS מקבלים בחינם מוויקינתונים. לא אמרתי שזה בא במקום שדות אחרים. בורה בורה - שיחה 08:28, 20 באוקטובר 2017 (IDT)
זה כמובן לא סותר אבל ככל שאתה מוסיף נתונים כך זה מגדיל את התבנית. אפשר לשקול עוד כל מיני פרמטרים כמו שנת גילוי וכו' שהם כולם נכונים וכולם מיותרים. צריך להתמקד במה שחשוב ולא רק במה שקל לקבל מוויקי נתונים. גילגמש שיחה 11:01, 20 באוקטובר 2017 (IDT)

נחיצות התבנית[עריכת קוד מקור]

כרגע התבנית נמצאת בשני ערכים בלבד. האם יש צפי לגדילה? האם יש ערכים קיימים היום שהתבנית מתאימה להם והיא לא נמצאת שם והאם יש צפי שלכתיבת ערכים שהתבנית תתווסף אליהם? אם מדובר על עד חמישה ערכים אולי שווה לשקול שימוש בתבנית קיימת (אולי תרכובת או אולי משהו אחר). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:04, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

יש די הרבה הורמונים. התבנית יכולה לסייע. יש גם הרבה מוליכים עצביים וגם שם אפשר לשקול תבנית (אם עדיין אין). גילגמש שיחה 08:07, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
ראה למשל את תבנית הניווט בערך האנגלי: en:Hormone זה כמה עשרות. בעצם גם אצלנו יש תבנית ניווט, אך לדעתי התבנית האנגלית מוצלחת יותר. גילגמש שיחה 08:08, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
במעבר על הורמונים שונים באנגלית נראה שאין אחידות בתבנית שבשימוש, ובמקרים מסוימים נעשה שימוש בתבנית:תרופה (drugbox). ייתכן שגם תבנית:תרכובת מתאימה. תבנית שנעשה בה שימוש נפוץ בהקשר של הורמונים וחלבונים אחרים היא תבנית:גן, אפשר להתרשם ממנה בערך על אינסולין באנגלית - en:Insulin. זו תבנית נחמדה גם ויזואלית וגם מקשרת לאספקטים שונים: גנומים, חלבונים (uniprot) וpubmed. ערן - שיחה 15:44, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
הורמונים אכן יכולים לשמש לטיפול במחלות שונות. אינסולין הוא דוגמה טובה, אבל לא היחידה. גם אדרנלין, הורמון גדילה ואחרים משמשים כתרופות. צריך לחשוב באמת כיצד לשלב את המידע הזה ביחד. גילגמש שיחה 19:44, 24 באוקטובר 2017 (IDT)
יבאתי מאנגלית את תבנית:גן לדוגמה באינסולין. ערן - שיחה 08:35, 29 בדצמבר 2017 (IST)
זה יצר קטגוריה אדומה ולא בטוח שנחוצה. דוד א. - שיחה 09:11, 9 בינואר 2018 (IST)

תבנית:אזהרה בפישוט לשוני[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אזהרה בורה בורה - שיחה 08:41, 5 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית אדמו"ר[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אדמו"ר בורה בורה - שיחה 08:36, 5 בנובמבר 2017 (IST)

מהפכה בתבנית:מפה דינמית אזור[עריכת קוד מקור]

היי. עברתי על רשימת השגיאות cw, שמגיעים אליה מדי חודש בסביבות 250 ערכים, ואני משאיר אותה ריקה, עם עזרתם האדיבה של בריאן ודוד55. פתחתי עכשיו את הרשימה וחשכו עיניי. 1000 שגיאות בקטגוריה: קישור מערך לעצמו. פתחתי את התבנית שבכותרת וחשכו עיניי עוד יותר. התבנית היא בת 100 פרמטרים כשבסביבות עשרה בשימוש בדרך כלל, והם שם רק למקרה שבאחד השימושים מתוך אלף יצטרכו אותם. כמות ענקית כזאת של פרמטרים ככל שידוע לי גם מכבידה מאוד על הערך, כי יש הגבלות מדיהוויקי בעניין. זה יכול לגרום לכך שחלקים מהערך פשוט לא יוצגו. אז זה מה שאני מציע. אני מקווה שתסכימו איתי וש-DMY ירצה וימצא זמן לממש את ההסכמה הזאת. בבקשה, DMY. אז ככה:

 1. במקום פרמטר שם1, או 2, או 3, עד מאה, מצורת [[שם ערך]] או מצורת [[שם ערך|כותרת, נגיד בלי סוגריים]], יהיו שני פרמטרים: שם1 יכיל את שם הערך וכותרת1 יכיל את השם בלי סוגריים. במידה ולא ניתן הפרמטר השני, הוא יהיה זהה לראשון (בלי סוגריים במידת הצורך).
 2. בהתאם, הפרמטר בחירה לא יהיה יותר קישור, אלא שם הערך. במידה והוא לא ניתן, ברירת מחדל היא שם הערך ממנו התבנית נקראת. שני הסעיפים הללו יעזרו לחסל להערכתי לפחות 95% מהפרמטרים בקריאות.
 3. התבנית בצורתה הנוכחית תמחק, ובמקומה תווצר יחידה שתבדוק את הפרמטרים שם1, ..., שם50, ... עד המספר המקסימלי בלולאה, בלי צורך לכתוב שורה לכל פרמטר עד 100. זה גם יסיר את הגבלת המקסימום. ברגע שתהיה כאן יחידה, לא יהיה כבר חשש מכישלון בגלל תבנית כבדה מדי.

אני מציע את זה כאן, כי אולי יש נקודות שלא חשבתי עליהן שיכולות להפריע, ובדף השיחה של התבנית יקראו את זה שלושה אנשים. מה דעתכם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:18, 29 באוקטובר 2017 (IST)

DMY, אכן משתמש:IKhitron צודק. הערכים האלו עולים לאט, ויתרה מזו, התבנית משמאל עולה עם המפה המורחבת ולוקח לה כשנייה להתכווץ למימדים נורמלים. לדעתי זה חלק מהבעייה. אתה מוכן להתייחס לפתרון שיגאל מציע? בורה בורה - שיחה 04:57, 5 בנובמבר 2017 (IST)
הייתי עסוק מאד. אטפל בנושא בלי נדר בסוף שבוע. ‏dMy‏ • שיחה • 12:24‏, 13/11/2017 • כ"ד בחשוון ה'תשע"ח
למה להקים יחידה חדשה ? ניתן בהחלט להשתמש ישירות ביחידה הקיימת, בלי להשתמש כלל בתבנית:מפה דינמית אזור. ראו גרסה חדשה של תבנית:מפה דינמית/מועצה אזורית גזר. ‏dMy‏ • שיחה • 00:52‏, 15/11/2017 • כ"ו בחשוון ה'תשע"ח
אם זה יפתור את הבעיות שהצגתי, אז למה לא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:34, 15 בנובמבר 2017 (IST)
האם הבעיות הנ"ל נפתרו במועצה אזורית גזר ובישוביה ? ‏dMy‏ • שיחה • 13:20‏, 15/11/2017 • כ"ו בחשוון ה'תשע"ח
לא. פתחתי את נען, עדיין יש שם קישור עצמי בשדה בחירה. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:53, 15 בנובמבר 2017 (IST)
מה הבעיה שהערך מקושר לעצמו ? זה קיים בכל תבנית ניווט. ‏dMy‏ • שיחה • 22:57‏, 15/11/2017 • כ"ז בחשוון ה'תשע"ח
הבעיה היא לא שהערך כולל קישור עצמי, אלא שטקסט הערך כולל קישור עצמי. בתבנית ניווט הקישור לא מופיע בערך, אלא בתבנית. הרבה יותר קל לרוקן את הרשימה של קישורים עצמיים בטקסט הערך שמתעדכנת מדי שבועיים בכל אתרי ויקי ב-cw, מאשר להחזיק מערכת מסובכת של יוצאים מן הכלל. לכן הצעתי את הפתרון הזה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:36, 15 בנובמבר 2017 (IST)
סידרתי את בעית ההפניה העצמית במועצה אזורית גזר ובישוביה. איך עכשיו ? ‏dMy‏ • שיחה • 04:18‏, 16/11/2017 • כ"ז בחשוון ה'תשע"ח
תודה, אבל לא. זה רק יפיל אותו על שימוש בקוד התבניות במרחב הערכים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:35, 16 בנובמבר 2017 (IST)
לא הבנתי "זה רק יפיל אותו על שימוש בקוד התבניות במרחב הערכים". מה הכוונה ? ‏dMy‏ • שיחה • 13:56‏, 16/11/2017 • כ"ז בחשוון ה'תשע"ח
הכוונה היא שכמו שנוכחות קישור עצמי בטקסט הערך מכניס אותו לרשימת באגים, קוד התבנית "שם הדף" מכניס אותו לאותה רשימה, רק מסיבה אחרת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:59, 16 בנובמבר 2017 (IST)
סידרתי גם את זה במועצה אזורית גזר ובישוביה. ועכשיו בסדר ? ‏dMy‏ • שיחה • 10:06‏, 17/11/2017 • כ"ח בחשוון ה'תשע"ח
אתה יכול בבקשה לציין שם של ערך בו לפני השינויים היה בפרמטר בחירה קישור עצמי עם טקסט שונה להצגה, [[א|ב]], כדי שאוכל לראות מה עשית שם? תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:17, 17 בנובמבר 2017 (IST)
כל היישובים של מועצה אזורית גזרdMy‏ • שיחה • 19:45‏, 17/11/2017 • כ"ט בחשוון ה'תשע"ח
לא יכול להיות. הפרמטר ב"נעו" זהה לשם הערך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:06, 17 בנובמבר 2017 (IST)
הפרמטר היה פעם [[נען]] ואחר כך שיניתי ל-{{שם הדף}} ועכשיו הפרמטר הוא נען. לא הבנתי מה הבעיה. ‏dMy‏ • שיחה • 21:05‏, 17/11/2017 • כ"ט בחשוון ה'תשע"ח
זה בדיוק העניין. כאן שם הערך זהה לכותרת התצוגה, ואין סימן "|". אני מדבר על מקרים בהם השניים לא זהים, למשל (קיבוץ). יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:37, 18 בנובמבר 2017 (IST)
ואם שם הערך זהה לפרמטר, למה זה כל כך נורא ? ‏dMy‏ • שיחה • 11:43‏, 18/11/2017 • כ"ט בחשוון ה'תשע"ח
זה בכלל לא נורא. ביקשת לבדוק אם תיקנת טוב. יש שני מקרים שצריך לבדוק. הראשון, שהם זהים, כבר בדקתי. הוא בסדר גמור. צריך עכשיו לבדוק גם את השני. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:50, 18 בנובמבר 2017 (IST)
האם יש צורך להמשיך כך עבור יתר המועצות האזוריות (לא מעט עבודה) ? ‏dMy‏ • שיחה • 01:07‏, 22/11/2017 • ד' בכסלו ה'תשע"ח
DMY, אני לא יכול להגיד לך אם זה בסדר, עד שאראה מה הקוד החדש של ערך שיש בשמו סוגריים ותיאור, כמו (קיבוץ) או (מושב). יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:01, 23 בנובמבר 2017 (IST)
ראה חולדה (קיבוץ)dMy‏ • שיחה • 02:16‏, 25/11/2017 • ז' בכסלו ה'תשע"ח
תודה. לי זה נראה מצויין. צריך עכשיו עוד שני אישורים: מה בורה בורה חושב, ואיך יהיו תוצאות הריצה של בוט הבדיקה בעוד כמה ימים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:20, 25 בנובמבר 2017 (IST)
אוכל להתפנות רק עוד כמה שבועות. בורה בורה - שיחה 10:26, 27 בנובמבר 2017 (IST)
יש תוצאות. זה עבד מצויין. תודה רבה לך, DMY. עכשיו רק צריך שבורה בורה ימצא עשר שניות בעוד כמה שבועות, ואפשר יהיה לתקן אלף שגיאות במכה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:52, 29 בנובמבר 2017 (IST)
האם יש צורך לטרוח ולעשות אותו דבר ליתר המועצות האזוריות ? ‏dMy‏ • שיחה • 22:02‏, 29/11/2017 • י"ב בכסלו ה'תשע"ח
בינתיים לא, אבל בעיקרון כן. אבל למה לטרוח? הרי הבוט עושה את זה, לא? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:23, 30 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית: אולמות הליגה הלאומית בכדורסל[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:אולמות ליגה לאומית בכדורסל שמיועדת לשימוש בערכים של כדורסל וערכי קבוצות בליגה הלאומית, ערך הליגה הלאומית, ערך הגביע ... התבנית תכלול את רשימת האולמות של הקבוצות בליגה הלאומית.

אני מעלה לדיון ושואל לדעתכם האם יש צורך להקים תבנית לאולמות הכדורסל של הליגה הלאומית? לליגת העל בכדורסל יש תבנית כזו, לעומת זאת לליגת העל בכדורגל אין כזו ובמקומה יש תבנית איצטדיונים כללית. השאלה שלי מה עדיף תבנית כל אולמות הכדורסל או תבנית נפרדת לליגה הלאומית. --Elad אלעד - שיחה 20:08, 30 באוקטובר 2017 (IST) Elad אלעד - שיחה 20:08, 30 באוקטובר 2017 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד, במה התבנית מוסיפה על קטגוריה? ‏MathKnight (שיחה) 21:49, 30 באוקטובר 2017 (IST)
Elad אלעד, אתה עונה למשתמש:MathKnight? בורה בורה - שיחה 08:39, 5 בנובמבר 2017 (IST)

יש כאן שוני מקטגוריה, בדיוק כפי שצינתי, יש תבנית לליגת העל שמופיעה בכל קבוצות ליגת העל\אולמות, לכן העלתי את ההצעה או להפוך את התבנית של ליגת העל לאולמת בישראל/ אולומות בליגות המקצועיות או לבנות תבנית נפרדת.--Elad אלעד - שיחה 18:45, 5 בנובמבר 2017 (IST)

גם התבנית ההיא מיותרת. לא ענית לי, במה התבנית מוסיפה על קטגוריה? ‏MathKnight (שיחה) 19:21, 5 בנובמבר 2017 (IST)
אני אענה. בתבנית כמו תבנית:אולמות ליגת ה-NBA רואים מול העיניים את הקישור ביו האולם לקבוצה. זה לא קיים בקטגוריה. אם בונים את התבנית בצורה כזו, יש לה יתרון על הקטגוריה. אני תומך בתבנית במבנה זה. בורה בורה - שיחה 19:29, 5 בנובמבר 2017 (IST)

תודה בורה בורה הצלחת להעביר את כוונתי טוב יותר, היעד של התבנית הוא להיות זהה לתבנית ליגת העל, לא בדיוק כמו תבנית הNBA מבחינת חלוקה למחוזות ( כי אנחנו מדינה קטנה ולדעתי זה מיותור) או תבנית גדול בחלוקה לליגות בחלק העליון ליגת העל (במקביל לאזור המזרחי בתבנית הNBA) ובתחתי הליגה הלאומית.--Elad אלעד - שיחה 14:04, 12 בנובמבר 2017 (IST)

Elad אלעד: תוכל בבקשה ליצור דוגמה לתבנית שאליה אתה מתכוון בצורה כזו שיהיה ברור יותר מה התוכן הנוסף שלה מלבד האולמות (הקבוצות המשחקות שם/הצגה על מפה/דבר אחר). מבחינה טכנית אתה מוזמן להעתיק תבנית דומה כמו תבנית:אולמות ליגת ה-NBA שהציע בורה בורה, או תבנית אחרת, ולהחליף בה את המידע הרלוונטי. בצורה זו אפשר יהיה להתרשם בצורה טובה יותר על הערך המוסף שלה ביחס לקטגוריה מצד אחד, ומצד שני ללמוד האם זה לא עמוס מדי (כנראה שלא יהיה עמוס מדי גם ללא חלוקה למחוזות). ערן - שיחה 08:58, 29 בדצמבר 2017 (IST)
ערן כרגע אני מקפיא את הביצוע, בעיקר כי נכנסתי להתעסק בכל מיני דברים אחרים בוויקפדיה ומחוצה לה, אם מישהו אחר יחליט לבנות את התבנית אני לא אתנגד בברכה --Elad אלעד - שיחה 15:11, 31 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית:מוסד אקדמי[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:מוסד אקדמי

הרחבת תבנית:ל"ט אבות מלאכה[עריכת קוד מקור]

כיום התבנית מכילה רק את ל"ט המלאכות האסורות בשבת, ונראת כך:

. לדעתי יש להרחיב את התבנית שתכלול את שאר איסורי שבת העיקרים.

טיוטה[עריכת קוד מקור]

. מתייג את טוויג, קובץ על יד, צמא, , אלישע שלמה, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, Tshuva, יאיר הנווט, david7031, יאיר דב, בן-ימין, Nahum, מי-נהר, Yechiel.sh, בן עדריאל, MaorHL,דביר, yairde, ריהטא, איש גלילי, דוד, בקרה וייעוץ. ‏בעלי הידע ביהדות בברכה בן-ימין - שיחה 10:20, 2 בנובמבר 2017 (IST)

יוזמה ברוכה, בן-ימין, שים לב שסקילה כרגע מוביל לפירושונים ולא לסקילה (הלכה) Tshuva - שיחה 10:23, 2 בנובמבר 2017 (IST)
אני הייתי מוריד את העונשים, זה נושא בפני עצמו. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ח • 10:35, 2 בנובמבר 2017 (IST)
Tshuva תודה. תוקן. בטיוטות פרטיות לא מופעים משום מה צבעי הקישורים.
זאב קטן בקשר ל'עונשים' אכן צריך לסדר שם את השורה - בגדול צריך להופיע שם עונשי מחלל שבת - סקילה חטאת... השאלה לאן לשייך אותם אם לא בשורה נפרדת? בברכה בן-ימין - שיחה 10:49, 2 בנובמבר 2017 (IST)
חסרה נקודה מפרידה אחרי "נולד" ואחרי "מיגו דאתקצאי". Nahum (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
תודה לך חד עין. בברכה בן-ימין - שיחה 11:53, 2 בנובמבר 2017 (IST)
ביצעתי כבר את כל השינויים שנראו לי בתבנית עצמה. קובץ על ידשיחה ♦ 14:37, 2 בנובמבר 2017 (IST)
החלוקה של המלאכות לפי השימוש במשכן מעט בעיתית, שכן השימושים השונים שהיו למלאכות שנויים לעתים במחלוקת (כרגע זכורה לי מחלוקת אם מתחשבים רק בבניית המשכן או גם בתפקוד השוטף). בן עדריאלשיחה • י"ד בחשוון ה'תשע"ח 19:18, 2 בנובמבר 2017 (IST)
בעונשים צריך להוסיף את כרת. בן עדריאלשיחה • י"ד בחשוון ה'תשע"ח 19:34, 2 בנובמבר 2017 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אם כבר לא עדיף לאחד עם תבנית {{שבת}} ולהרחיב כדי שתכלול גם את מצוות העשה של השבת? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ד בחשוון ה'תשע"ח • 18:44, 2 בנובמבר 2017 (IST)

בן עדריאל כרת נוסף. מלא כל הארץ כבודי, אפשרי, אמנם חושבני שהתבנית תגדל יתר על המידה. בברכה בן-ימין - שיחה 16:13, 7 בנובמבר 2017 (IST)

חתימה בתבנית מנהיג[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להפנות את תשומת הלב לשיחת תבנית:מנהיג#חתימה. רציתי היום להוסיף תמונת החתימה של ארקלה השני שחתם על חוזה גאורגייבסק והסתבר לי שתמונת החתימה הוצאה מהתבנית. Geagea - שיחה 14:38, 2 בנובמבר 2017 (IST)

כל דבר הינו הפיך, כולל החלטות על שדות. הדיון היה לפני הרבה שנים ומאז השתנה הלך הרוחות. אני Symbol support vote.svg בעד הוספת שדה זה שהוא בעל חשיבות במנהיגים. בורה בורה - שיחה 16:20, 2 בנובמבר 2017 (IST)
כדי למנוע כפל דיונים, הדיון מתנהל בשיחת תבנית:מנהיג#חתימה. נא להגיב שם. בורה בורה - שיחה 08:34, 5 בנובמבר 2017 (IST)

אישיות כדורגל מוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להציע שינוי בתבנית:אישיות כדורגל כך שהפרטים על קבוצות ונבחרות יוכלו להישאב מוויקינתונים אם לא ממלאים אותם בערך - ראו דוגמה באיגור סימוטנקוב (משתמש בתבנית:אישיות כדורגל2).

 • הפרטים יתמלאו רק עבור מועדוני כדורגל שבהם שיחק ונבחרות, אך לא קבוצות שאימן ולא קבוצות נוער. אלו פרטים שבשלב זה לא נמצאים בוויקינתונים, ואם בעתיד הם יתווספו לוויקינתונים אפשר יהיה לשקול להוסיף זאת.
 • התבנית מגדירה פורמט אחיד של טווח שנים, ובמעבר עכבר מעל מספר המשחקים או מעל מספר שערים יש ביאור למידע. סיכום סה"כ שערים וסה"כ משחקים נעשה בצורה אוטומטית - ובתנאי שהשחקן שיחק ביותר משתי קבוצות (אותו הדבר נבחרות).
 • במקרים רבים הפרטים בוויקינתונים נשאבו מוויקיפדיה האנגלית על ידי בוט d:User:B0ttle, בדומה לפרטים אחרים מוויקינתונים, אם נדרש תיקון או עדכון ניתן לעדכן בצורה ישירה בוויקינתונים, או למלא את הפרטים בצורה מקומית.
 • כיוון שהנתונים נשאבים מוויקינתונים, במקרה זה אין משמעות כל כך ל"תאריך עדכון" - כשהמידע מעודכן בוויקינתונים הוא מתעדכן גם כאן. ייתכן שנרצה להוסיף במקומו "תאריך בדיקה אחרונה מול ויקינתונים" שבו אפשר יהיה למלא את התאריך האחרון שבו המידע אומת מול ויקינתונים. כאשר מעדכנים את התאריך, אפשר יהיה לעדכן באותה הזדמנות את גוף הערך.
 • במקרים מסוימים השחקן שיחק בכמה קבוצות, שבאחת או יותר מהן לא קיים שם עברי שלה בוויקינתונים. ערכים כאלו ישתייכו לקטגורית תחזוקה שתאפשר לאתר את הערכים ולמלא את התווית המתאימה. האם בדומה לתבניות אחרות במקרה כזה לא להציג כלל את היסטוריית המועדונים עד לטיפול בבעיה? או להציג את ההיסטוריה אבל במקום שבו נדרש שם הקבוצה להשאיר סמן "?"?

מתייג את Little Savage, Sebastian27 והגמל התימני. ערן - שיחה 20:52, 4 בנובמבר 2017 (IST)

 1. האם התבנית תומכת במעברי קבוצות של שחקן במהלך העונה? יש לנו היום "←" שעושה את זה
 2. אני נגד קטגוריית תחזוקה שתכיל הרבה ערכים שאף אחד לא יטפל בהם. אם יש רק שם באנגלית צריך להכניס קישור מהסוג (Arsenal F.C). מי שיראה את זה, יש סיכוי גבוה שגם יתרגם את השם בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 03:56, 5 בנובמבר 2017 (IST)
 1. החץ מסמל השאלה ולא מעבר של שחקן במהלך העונה. עמרישיחה 02:36, 8 בנובמבר 2017 (IST)
רעיון מעניין. מספר שאלות:
 1. מה קורה במידה וחסר נתוני הופעות/שערים של קבוצה מסויימת? איך זה משפיע על סיכום ההופעות והשערים הכללי?
 2. האם יש בנוסף גם בוט שמעדכן בוויקינתונים את נתוני השחקנים הפעילים? אם אני מבין נכון, B0ttle פשוט לקח תמונת מצב קיימת. האם הוא או בוט אחר גם מעדכן את הנתונים או שבהכרח יהיה צורך לעדכן בוויקינתונים כפי שצויין למעלה?
 3. כיום התבנית מאכלסת קטגוריה של ערכים שלא עודכנו למעלה משנה. בערת הקטגוריה אנחנו יכולים למצוא ולטפל בערכים כאלה בקלות. הקטגוריה מתמלאת מטופלת אחת לכמה חודשים. טיפול בערך שלא עודכן זמן רב כולל מלבד עדכון התבנית עצמה גם עדכון של גוף הערך (פתיח, קריירה, קטגוריות ועוד). אני לא בטוח שהבנתי את מה שתואר למעלה לגבי "תאריך בדיקה אחרונה מול ויקינתונים". משתמשים יצטרכו לעדכן בצורה ידנית מתי הפעם האחרונה בה המידע אומת מול ויקינתונים? איך נדע שהנתונים שם עדכניים? עלו להיגרם מצב בו משתמש יסמן שהתבנית עדכנית לשבוע האחרון אבל למעשה הנתונים לא יהיו עדכניים בוויקינתונים, דבר שעלול להטעות את הקוראים. עמרישיחה 02:36, 8 בנובמבר 2017 (IST)
בנוגע להשאלה, ערן יש קביעה תנאיי העברה ואם הוא שווה להשאלה אפשר להוסיף חץ. אתה מוזמן לנסוף על ולדימיר גרנאט שהושאל מספר פעמים. בנוגע לקבוצה ללא שם עברי, לדעתי להציג את השם האנגלי (או בשפת המקור) ולהוסיף לקטגוריה של חסרי תג בעברית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:56, 8 בנובמבר 2017 (IST)
בתשובה לשאלות של עמרי:
 1. הקביעה אינה נכנסת אם לא מופיעים משחקים. (אפשר לציין 0 משחקים כדי לציין במפורש שלא שיחק)
 2. לגבי בוט שמעדכן - שאלתי כעת את מפעיל הבוט בd:User_talk:H4stings, אבל נראה שלמרות שהמפעיל של הבוט פעיל, הבוט לא הורץ בזמן האחרון. ייתכן שניתן יהיה להריץ את הבוט בצורה קבועה, או יותר טוב מכך להסתמך על מקורות אמינים וחיצוניים (לא ויקיפדיה האנגלית) כדי להוסיף את המידע לוויקינתונים. בכל מקרה ניתן לעדכן את הפרטים בוויקינתונים גם בצורה ידנית או להמשיך להזין את המידע בערך עצמו במקרה שהפרטים שם חסרים או לא מעודכנים. (עבור שחקני עבר לא יהיה בכך צורך)
 3. לגבי תאריך עדכון הכוונה היא שהשימוש בו יהיה זהה לכפי שהוא היום, אך הוא לא יוצג בצורה מפורשת בתבנית כיוון שייתכן שהמידע התעדכן בינתיים מוויקינתונים. כאשר מעדכנים את התאריך, נדרש לעדכן במידת הצורך את ויקינתונים.
לגבי סימון של השאלות - כעת התבנית מסמנת זאת. בברכה, ערן - שיחה 15:14, 10 בנובמבר 2017 (IST)

אני מנצל את הדיון הזה להציג בעיה שנתקלתי בה. שמתי לב שהפרמטר בוויקינתונים place of birth נמשך עבור עיר הלידה. בערך קובי רפואה למשל מוצג "ישראל שבישראל". אולי יש צורך גם לתקן גם בתבניות נוספות. עמרישיחה 13:12, 10 בנובמבר 2017 (IST)

מגפה[עריכת קוד מקור]

דרוש מתנדב לכתיבת תבנית:מגפה, או יותר כללי כמו תבנית:אירוע (שכמותו קיים באנגלית)
בברכה, Tshuva - שיחה 08:14, 5 בנובמבר 2017 (IST)

באילו ערכים יהיה בה שימוש? (אשמח לניסוח כללי ולכמה ערכים קיימים לדוגמא). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 8 בנובמבר 2017 (IST)
לדוגמא
באנגלית משמשים בערבוביה Infobox medical condition, Infobox event, Infobox pandemic ואולי עוד ...
בברכה, Tshuva - שיחה 12:42, 9 בנובמבר 2017 (IST)
תבנית:אסון טבע אומנם לא מיועדת למגפות אבל אפשר להרחיב את התבנית על ידי הוספת פרמטרים מתאימים אפשרות אחרת היא ליצור תבנית:אסון לצורך זה, צריך רק לראות אילו פרמטרים נדרשים והאם יש חפיפה ברמה כלשהי עם התבנית הקיימת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:57, 9 בנובמבר 2017 (IST)
בעד. רעיון טוב. Tshuva - שיחה 07:30, 12 בנובמבר 2017 (IST)
אני לא חושב שזה רעיון טוב. הפרמטרים לא דומים. אם יש לנו תבנית למחלות אפשר להשתמש בה ואם לא אז כדאי לעשות אחת. גילגמש שיחה 07:31, 12 בנובמבר 2017 (IST)
Gilgamesh תבנית:מחלה מדבר על פרטים של מחלה לא על היקפה, אחוזי תמותה וכדומה כך שהיא לא מתאימה לאירוע של התפרצות מחלה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:02, 12 בנובמבר 2017 (IST)
תבנית "מחלה" עמוסה בקישורים לא מועילים. צריך לתקן אותה. אני לא מבין מדוע מעמיסים על התבניות את כל הקישורים האלה, במיוחד כשזה בא על חשבון תוכן אמיתי. בתבנית מחלה היתי מצפה לדעת את מקור המחלה (חיידקי, אוטואימוני, שיבוש בפעילות של אבר מסוים וכו'). טיפול עיקרי (אם אפשר) ועוד. לא לינקים לרשימות או לפחות לא רק לינקים לרשימות. גילגמש שיחה 10:59, 12 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית טיל \ תבנית נשק[עריכת קוד מקור]

תבנית:טיל משויכת לתבנית האנגלית Template:Infobox weapon
צריך לעשות סדר. Tshuva - שיחה 16:15, 5 בנובמבר 2017 (IST)

ומה הבעיה בזה? זו התבנית המקבילה. ראה למשל בערך האנגלי של FIM-92 סטינגר. בורה בורה - שיחה 16:20, 5 בנובמבר 2017 (IST)
לא כל נשק הוא טיל. ובפרט מה שהיה תחום אפור גם בנשק, כמו המשאית החדשה של צה"ל, הHEMTT הופך מגוחך כעת. Tshuva - שיחה 17:05, 5 בנובמבר 2017 (IST)
אצל האנגלים הם עובדים עם תבנית מודולרית. תבנית בסיסית עליה מרכיבים תוספות. לא רק בטילים אלא באופן כללי. על כן המקבילה היא נכונה. בורה בורה - שיחה 17:11, 5 בנובמבר 2017 (IST)

דגלים בתבניות אישים[עריכת קוד מקור]

הי, לא זוכרת אם זה נדון כבר. האם מוסיפים דגל ליד מקום לידה של אישיות (שחקן, כדורגלן וכו'?) לדעתי לא, אבל יש מספר אלמונים (או אותו אחד) שמוסיפים. במידה וזה לא מוסכם, האם יש דרך (בוט, שאילתה) לאתר ולהסיר את הדגלים? בברכה אמא של גולן - שיחה 10:08, 8 בנובמבר 2017 (IST)

יש שמוסיפים (אני ביניהם) ויש שלא אוהבים את זה בגלל שהויזואליות של הדגל מדגישה פרט שולי. עד כמה שאני יודע, לא התקבלה החלטה לצד כלשהו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:58, 8 בנובמבר 2017 (IST)
גם אני לא זוכר שיש החלטה וגם אני מוסיף מדי פעם כשבא לי... בורה בורה - שיחה 14:02, 8 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:מניין מצוות הלאוין והעשיין בשמירת הלשון לפי החפץ חיים[עריכת קוד מקור]

לאחר שראיתי תבניות כדוגמת מצוות עשה למניין הרמב"ם, אני מציע ליצור את תבנית מניין מצוות הלאוין והעשיין בשמירת הלשון לפי החפץ חיים שמיועדת לשימוש בערכי המצוות שנמנו בפתיחה לספר חפץ חיים. לדעתי התבנית נחוצה עבור המקפידים על שמירת הלשון הרוצים לדעת איזה מצוות כלולות בנושא זה וכיצד. מתייג את טוויג, קובץ על יד, צמא, , אלישע שלמה, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, Tshuva, יאיר הנווט, david7031, יאיר דב, בן-ימין, Nahum, מי-נהר, Yechiel.sh, בן עדריאל, MaorHL,דביר, yairde, ריהטא, איש גלילי, דוד, בקרה וייעוץ. ‏בעלי הידע ביהדות.

טיוטת תבנית [מניין מצוות הלאוין והעשיין בשמירת הלשון לפי החפץ חיים][עריכת קוד מקור]

דבירשיחה •כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 13:17, 14 בנובמבר 2017 (IST)

מתייג הפעם בצורה תקינה את טוויג, קובץ על יד, צמא, , אלישע שלמה, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, Tshuva, יאיר הנווט, david7031, יאיר דב, בן-ימין, Nahum, מי-נהר, Yechiel.sh, בן עדריאל, MaorHL,דביר, yairde, ריהטא, איש גלילי, דוד, בקרה וייעוץ. ‏בעלי הידע ביהדות. דבירשיחה •כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 14:56, 14 בנובמבר 2017 (IST)
אני מסתייג מהרעיון. מוני המצוות הם סוגה משמעותית בארון הספרים היהודי ויש טעם בתבניות שכוללות את תרי"ג המצוות (את דעתי על התבנית הספציפית הנזכרת אפשר למצוא בארכיון). רשימת המצוות של הח"ח היא רשימה שההתייחסות אליה מוגבלת בעיקר לפרשני הספר חפץ חיים והיא מאוד נקודתית, מה גם שחלק ניכר מהמצוות רלוונטיות רק בחלק קטנו מהמקרים כמו וקדשתו שמתייחס לכהנים, כיבוד אב ואם, כל אלמנה ויתום וכו'. להכניס את התבנית הזו לדוגמה בערך על כיבוד הורים נראה לי אישית מוזר. בהערת שוליים: עדיף לצמצם בשימוש בניקוד. ‏DGtal‏ - שיחה 15:14, 14 בנובמבר 2017 (IST)
כבד מידי. לדעתי מיותר. בקרה וייעוץשיחה • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 15:35, 14 בנובמבר 2017 (IST)
כל מניין מצוות זה הוא מטעה, ומצוי שקוראי הספר חפץ חיים טועים בו. לא מדובר על כל המצוות התלויות בלשון הרע, אלא כל מה שעשוי להיות כרוך בזה בעקיפין. בדיוק באותו אופן אני יכול לשים כמה מאות מצוות בתבנית שבת. כיצד? הרי שחרש אדם בשור וחמור בשבת, עבר על לא תחרוש בשור ובחמור יחדו וכן על מלאכת חורש. הרי שנקם אדם בחברו והעלה בשבת את ביתו באש, נמצא עובר על גזל, על מלאכת מבעיר ועל לא תיקום ולא תיטור. וכן עוד רבים כיו"ב. קובץ על ידשיחה ♦ 15:58, 14 בנובמבר 2017 (IST)
מסכים עם קודמיי. מה שרצוי (ובשלב מסוים אתפנה לתרום את חלקי) הוא רק תבניות של מנייני המצוות הכלליים (כלומר של כל מצוות התורה) המפורסמים, בה"ג, רס"ג, יראים, סמ"ג, סמ"ק, רמב"ם, רמב"ן, חינוך (מקווה שלא שכחתי אף אחד). ואותם להכניס בערכים הרלוונטייים בתוך {{ניווט קבוצות}} כדי לא להעמיס. אם ניצור תבנית עבור כל קבוצת מצוות לפי מניינים רבים נוספים ניצור עומס גדול מדי. עם זאת לא אתנגד להוספת קטגוריה לערכים המדוברים ובקטגוריה להציב את התבנית הזו. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 16:58, 14 בנובמבר 2017 (IST)
מסכים עם קובץ על יד. Yairde - שיחה 22:11, 14 בנובמבר 2017 (IST)
היטיבו להגדיר קודמי, שדברי החפץ חיים הם בגדר הפלגה, כדי להתרחק מאיסור לשון הרע, בפועל הדברים נראים אחרת לחלוטין. אולי מתאים בערך חפץ חיים (ספר). בברכה אבי84 - שיחה 19:34, 15 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית: משחק הוקי קרח[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:משחק הוקי קרח שמיועדת לשימוש בערכים שבהם יש צורך הוספת משחקים בשונה לתבנית: משחק כדורסל ותבנית: משחק כדורגל.

טיוטת תבנית [משחק הוקי קרח][עריכת קוד מקור]

14.11.2017
אדמירל ולדיווסטוק 0 - 2 סק"א סנקט פטרבורג
שופט: בלוב, פאטייב
(סיקור)

DimaLevin - שיחה 16:12, 14 בנובמבר 2017 (IST)

במה זה שונה? איזה פרמטרים צרים להופיע בהוקי ולא מופיעים בכדורגל או בכדורסל? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:21, 14 בנובמבר 2017 (IST)
לדעתי תבנית: משחק כדורגל מתאימה ואין צורך בהסבה. דוד א. - שיחה 17:44, 14 בנובמבר 2017 (IST)

שינוי פרמטר מקצוע לעיסוק[עריכת קוד מקור]

שלום. בהמלצת משתמש:Mikey641, אני פותחת כאן דיון. אני מציעה לשנות את הפרמטר 'מקצוע' לפרמטר 'עיסוק'. התיאור הזה יותר הולם עיסוקים שאינם מוגדרים כמקצועות כמו פעילי זכויות אדם, פעילים חברתיים ופעילי זכויות בעלי חיים. ראו איך הדבר נראה כיום בערכים שארלוט דספרד וריצ'רד מרטין. תודה. דוג'רית - שיחה 21:05, 15 בנובמבר 2017 (IST)

באיזו תבנית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:36, 15 בנובמבר 2017 (IST)
הדוגמאות האלו הן מתבנית אישיות, אבל נראה לי שזה משהו שכדאי לסדר גם בתבניות אחרות, כי הופעה של עיסוקים כאלו יכולה להופיע גם בתבניות אחרות (תבנית מנהיג למשל). תודה רבה. דוג'רית - שיחה 15:42, 16 בנובמבר 2017 (IST)
בתבנית מנהיג דווקא חשוב להשאיר מקצוע ולא עיסוק, שהרי עיסוקו הוא הנהגה, ומקצועו הוא זה שעסק בו טרם פנייתו להנהגה. השר דוד לוי, למשל, הציג את מקצועו כפועל בניין, אף שחלפו שנים רבות מאז עסק בכך בפועל.
בתבנית אישיות אני מעדיף שיופיעו שתי האפשרויות, כשלעתים רק אחת מהן תנוצל, ולעתים שתיהן. אנדריי סחרוב, למשל, היה פיזיקאי במקצועו ופעיל זכויות אדם בעיסוקו. דוד שי - שיחה 16:15, 16 בנובמבר 2017 (IST)
אפשר להשאיר את שתי התבניות ולעשות בהן שימוש לפי שוקל דעת (אבל זה צריך להיות מסונכן כהלכה עם ויקינתונים). זכור לי גם שהייתה בעיה עם קטלוג 'פעיל זכויות אדם' בערך מרטין לותר קינג (בגלל זה חשבתי על תבנית מנהיג, למרות שעכשיו אני מופתעת לגלות שלותר קינג מסתפק בתבנית אישיות). הקביעה 'פעיל זכויות אדם' מופיעה אצלו בתבנית תחת הפרמטר 'ידוע בשל' וזה מוזר. דוג'רית - שיחה 17:16, 16 בנובמבר 2017 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד שינוי לעיסוק. עיסוק כולל בתוכו את המקצוע אבל מספק אפשרות למילוי של דברים נוספים.
ב{{מנהיג}} זה כבר עיסוק ולכן אין צורך בשינוי.
כרגע יש כ-8 עם עיסוק וכ-3 עם מקצוע
--‏Mikey641שיחה 17:54, 16 בנובמבר 2017 (IST)
בעד שתי אפשרויות ולעשות בהן שימוש לפי הצורף. יש סופרים שהם רופאים ויש פוליטיקאים שהם גם בעלי מקצוע. דוד א. - שיחה 09:24, 17 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:ערוץ[עריכת קוד מקור]

אני מציע להוסיף לתבנית שדה חדש: "אחוז צפייה ממוצע", כיוון שתחום מעין זה הוא חשוב מאוד בעולם הטלוויזיה, ובייחוד בעולם הטלוויזיה המסחרית, ולא ברור מדוע הוא לא היה קיים עד היום. תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 15:03, 17 בנובמבר 2017 (IST)

זה אכן מידע מעניין, אבל שוב מוסיפים משהו שמתעדכן מדי רבע שעה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:07, 17 בנובמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד, נכון שהנתון הוא מעניין, אבל הוא בעיקר רלוונטי לתכנים בתוך הערוץ ולא לערוץ עצמו כשלם. זאת מכיוון שיש הבדל בין נתוני צפיית יום, לבין נתוני צפייה אחה"מ ונתוני צפייה בפריים טיים. האם הנתון של אחוז צפייה ממוצע הוא רק של הפריים טיים או של כל היום? האם הוא מתייחס רק לימי השבוע או גם לסופ"שים? Nimrodbr - שיחה 17:14, 17 בנובמבר 2017 (IST)
את הרעיון לקחתי מוויקיפדיה האנגלית, שם מעדכנים את הנתונים על פי ממוצע הרייטינג הרשמי לשנה. אני בעד הרעיון להחיל את זה גם בוויקיפדיה העברית. תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 17:19, 17 בנובמבר 2017 (IST)
... האם מתייחסים לרייטינג רגיל או כולל אוכלוסייה לא יהודית? האם מדברים על מקטע 20 דקות או על שיא? וככל הידוע לי, הוועדה למדרוג לא מפרסמת נתונים שנתיים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:36, 17 בנובמבר 2017 (IST)
אמנם הם לא מפרסמים, אבל מתפרסמות מדי שנה כתבות העוסקות בממוצע הרייטינג. [1] זו דוגמה לאחת מהן העוסקת ברייטינג הממוצע ב-2016. תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 17:44, 17 בנובמבר 2017 (IST)
הכתבה עוסקת בממוצע צפייה בפריים-טיים. ולכן אחזור על התהיות שלי. האם הערך מראש הוא רק על אחוזי צפייה בפריים טיים או כולל גם נתוני צפייה בשעות נוספות? האם אחוז הצפייה הממוצע מחושב בהתאם לאחוז לפי תוכנית או בחישוב של אחוזי הצפייה לפי דקות? אני פשוט רואה פה הרבה פרצות לכך שלא תהיה הסכמה על מהו הנתון הנכון. Nimrodbr - שיחה 18:31, 17 בנובמבר 2017 (IST)
אני מציע שהרייטינג יהיה לפי דקות, כי אני עד כה, כשכתבתי ערכים על ערוצים מחו״ל, ראיתי נתוני רייטינג לפי דקות. תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 20:30, 17 בנובמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד, קיים גם באנגלית ורלוונטי מאוד. אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 16:13, 19 בנובמבר 2017 (IST)
אני חושב שצריך להוסיף. האם ניתן להוסיף היום את השדה הזה? תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 12:09, 25 בנובמבר 2017 (IST)

אני מתייג את כל המשתתפים בדיון עד עכשיו. Nimrodbr,IKhitron ואופק תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 13:30, 14 בדצמבר 2017 (IST)

גם לדעתי השדה חשוב אבל ללא מקור טוב הנתון הזה לא יתרום כלום ובלי מישהו שידאג לעדכן את הנתון המידע יהיה לא רלוונטי כבר בעוד כמה חודשים/שנה. הכתבה שהובאה לא עוזרת כלל כי אם המטרה היא להוסיף את המידע בשלושה ערוצים אז אין מקום לפרמטר, אפשר להוסיף את המידע שאותם שלושה ערכים. כך שכל עוד לא יהיה מקור לפחות לערוצים הישראלים (לא לארבעת הערוצים אלא גם לערוצי הלוויין והכבלים) אני Symbol oppose vote.svg נגד פרמטר כזה. ניתן אולי לפנות ל-סקופר או לועדה הישראלית למדרוג ולראות אם הם יכולים (ורוצים) לספק לנו מידע כזה על בסיס חודשי או שנתי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:02, 14 בדצמבר 2017 (IST)
נגד, כל עוד אין פרסום רשמי של הוועדה למדרוג. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:28, 15 בדצמבר 2017 (IST)
אני מציע שנעבוד לפי ויקיפדיה האנגלית, שם ליד ממוצע הרייטינג נכתב התאריך, לדוגמה: 15.1% (2016), למשל. לצד הנתון שמביאים יש הערת שוליים המקשרת למקור ממנו נלקח הנתון הזה. אפשר גם לקבוע שנתון הרייטינג יכלול רק את הפריים טיים, שם בכל שנה מפורסם אחוז הרייטינג באתרים אמינים כמו וואלה, אייס, דה מרקר או גלובס. בנוסף חשוב לציין שהשדה הזה יסייע לי בכתיבה על ערוצי טלוויזיה מחוץ למדינת ישראל, שם באופן קבע נכתב נתון הרייטינג הממוצע. תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 11:47, 19 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית:אמן - בעיה מול ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אמן#תבנית:אמן - בעיה מול ויקינתונים

תבנית:פרופילי שחקנים[עריכת קוד מקור]

התבנית מקבילה לתבנית:קישורי קולנוע ששולבה לא מזמן. כ-1000 ערכים בקטגוריה:שחקנים מכילים כבר את תבנית:פרופילי מוזיקאים שכוללת גם היא קישור ל-IMDb ולא מצאתי איך להשתמש בשתי התבניות ולהציג את הקישור פעם אחת. יחד עם זאת, יש כ-7000 ערכים של אנשי קולנוע בהם ניתן לשלב את התבנית ללא בעיה זו ואני בעד לעשות את זה. ערך לדוגמא מיטל דוהן הנדב הנכון - שיחה 10:45, 19 בנובמבר 2017 (IST)

יפה. אפשר שם חד משמעי? לקח לי זמן עכשיו להבין שלא מדובר בשחקני כדורגל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:47, 19 בנובמבר 2017 (IST)
מה למשל? הנדב הנכון - שיחה 16:10, 19 בנובמבר 2017 (IST)
לא יודע. פרופיל שחקנים אמנותי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:12, 19 בנובמבר 2017 (IST)
אני בגדול מעדיף שם קצר. היא בכל מקרה לא יהיה הכי מדויק כי התבנית תשמש גם במאים, אבל "שחקנים" עדין ברור יחסית וטיפה נוח יותר הנדב הנכון - שיחה 15:01, 21 בנובמבר 2017 (IST)
אני מבין, אבל זה בכלל לא נראה לי ברור, אלא מבלבל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:58, 21 בנובמבר 2017 (IST)
מה לגבי {{פרופילי קולנוע}}? עדיין לא מדויק, אבל כנראה פחות מבלבל.
לגבי הכפילות, לכאורה צריכה להיות דרך תכנותית לעשות את זה; נניח, אם מישהו הוא גם שחקן וגם מוזיקאי, התבנית לפרופילי מוזיקאים לא תציג קישור ל-IMDb שלו. נדב ס.שיחה 09:00, 24 בנובמבר 2017 (IST)
אני בעד פרופילי קולנוע! תכנותית הייתי רוצה שהלינק יופיע בתבנית אחת לאחר בדיקה שהתבנית השנייה לא נמצאת אבל לא מצאתי איך לעשות את זה. אפשר עקרונית לבדוק אם מישהו הוא גם שחקן באמצעות ויקינתונים אבל אז אנחנו תלויים בכך שההזנה שם תהיה מלאה ומדויקת, שזו הנחה בעייתית הנדב הנכון - שיחה 10:12, 24 בנובמבר 2017 (IST)
כן, זה טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:08, 24 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:טניסאי[עריכת קוד מקור]

להבנתי פרק "שיאי גראנד סלאם" מתייחס לתחרות יחידים. אני מציע לפצל אותו ל-3 תחומים: יחידים, זוגות, זוגות מעורבים. דוד א. - שיחה 12:35, 24 בנובמבר 2017 (IST)

משתמש:Mbkv717, משתמש:בורה בורה, משתמש:BAswim יש דעה בנושא? דוד א. - שיחה 09:54, 28 בנובמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. Mbkv717שיחה • י' בכסלו ה'תשע"ח • 10:32, 28 בנובמבר 2017 (IST)
אני בעד להוסיף את המידע אבל צריך לחשוב איך כי זה עלול להיות עמוס. למשל למרטינה הינגיס נוסיף עוד זכיות בטורנירי הזוגות והזוגות מעורבים זה מידע רב שגורם לתבנית להיות ארוכה מאוד. אפשר אולי לחלק לעמודות או לחשוב על פתרון אחר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:55, 28 בנובמבר 2017 (IST)
אפשר להראות רק סיכום כמו ב-Martina_Hingis ופירוט שנים תוך הסתרה כמו מדליות בתבנית ספורטאי. דוד א. - שיחה 11:51, 28 בנובמבר 2017 (IST)
משתמש:יונה בנדלאק, אני חושב שהכי פשוט זה לבצע פיצול ל-3 תחומים אך לעשות פירוט של כל תחום מוסתר. כך התבנית המורחבת יהיה עפילו קצרה מהנוכחית. דוד א. - שיחה 09:50, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אם נסתכל ראה על מרטינה הינגיס. יופיעו שלוש שורות שהם בעצם טבלאות מוסתרות. הראשונה יחידים זכיות 5 ולחיצה על הצג יראה את הפירוט שרואים היום. שונה שנייה זוגות זכיות 12 ופירוט כמו שיש ליחידות וזוגות מעורבים זכיות 7 ופירוט. ראה לי טוב. האם הסתכלת על התבנית בערך הצרפתי? אם עשו את זה בטבלה אחת 4 (טורנירי הגראנד סלאם) על 3 (יחידים, זוגות, מעורבים) מה שמוצג בתא היא אות שמתארת את השג השיא (V - נצחון, F - גמר, וכו') ומספר שאומר את מספר הפעם שהגיעה להישג השיא. וכאשר עומדים על תא מקבלים תיאור על השנים. מה דעתך? אומנם אין לנו תבניות כאלו עדין אבל זה נראה לי רעיון טוב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:03, 12 בדצמבר 2017 (IST)
ראיתי את הערך הצרפתי (ראה מה שכתבתי לפני כמה שבועות). ברור שזה הכי טוב, שאילה אם יש פה מישהו שיכול לבנות את זה. דוד א. - שיחה 12:23, 12 בדצמבר 2017 (IST)
זאת שאלה לבורה בורה או Mikey641. אני לא יודע אם יחידה:תבנית מידע מסוגלת לזה. אם כי אני מניח שזה יהיה דומה לתבנית:תבנית מידע/מאזן מדליות. נצור ‏תבנית:תבנית מידע/שיאי גראנד סלאם ושם נגדיר את הטבלה. אם לא נקבל תשובה מהם, אנסה ליצור משהו לקראת סוף השבוע או תחילת שבוע הבא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:36, 12 בדצמבר 2017 (IST)
למעשה, אני חושב שהכי טוב שערן יבנה את זה. הוא יכול להוסיף שאיבה מוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ח • 13:38, 12 בדצמבר 2017 (IST)
לא מצאתי את המידע בצורה מסודרת בוויקינתונים כך שעוד מוקדם לשאוב זאת משם. אני חושב שכדאי להתחיל כמו שיונה הציע מתת מתבנית נפרדת. ערן - שיחה 20:33, 12 בדצמבר 2017 (IST)
ערן, נראה לי מי שעושה את העבודה הוא הקובע. דוד א. - שיחה 21:29, 12 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית:כוחות מזוינים[עריכת קוד מקור]

למי שמצוי בתבנית זו. יצרתי את תבנית:כוחות ההגנה של יפן. כמו בתבניות קודמות שיצרתי נתקלתי בבעיה הבאה: בכותרת התבנית, המערכת שותלת עצמאית, ללא יכולת להתערב, את הקישור "הכוחות המזוינים של...". יש מדינות שהכינוי "כוחות מזוינים" רחוק מאוד מהכינוי של אותו גוף וממהותו, ומה שמתאים יותר הוא "כוחות ההגנה" (זה כאילו קראו לצה"ל, "הכוחות המזוינים של ישראל"). הבעיה בולטת הרבה יותר במקרה של יפן. שם נקראים כוחותיה הצבאיים (הכוללים את כוחות היבשה, הים והאוויר) בשם הרשמי "כוחות ההגנה העצמית של יפן". שכן, על פי חוקת יפן, נאסר עליה להחזיק צבא וכוחות אלו אמורים לשמש להגנה בלבד. בכנותנו גוף זה בשם "הכוחות המזוינים של יפן", זה כאילו החזרנו לחיים את הצבא היפני הקיסרי שהובס ופורק עם תום מלחמת העולם השנייה. למרות שיצרתי דף הפנייה המפנה לערך הנכון, זה עדיין מופיע בכותרת התבנית. האם יש אפשרות לגרום לכך שבראש התבנית יופיע השם הנכון? Itaygur - שיחה 20:07, 24 בנובמבר 2017 (IST)

Itaygur בוצע בוצע--‏Mikey641שיחה 20:14, 24 בנובמבר 2017 (IST)
Mikey641, ראשית תודה. על התבנית של יפן זה השפיע. נותרה עדיין בעיה עם תבניות שיצרתי בעבר: תבנית:כוחות ההגנה של ניו זילנד, תבנית:כוחות ההגנה של דרום אפריקה, תבנית:הכוחות המזוינים המלכותיים של תאילנד (שם אין בעיה עם ה"מזוינים", אבל צריך להוסיף את "המלכותיים"), תבנית:כוחות ההגנה של דנמרק ותבנית:כוחות ההגנה האירים. בתודה מראש. Itaygur - שיחה 20:26, 24 בנובמבר 2017 (IST)
Itaygur מה שעשיתי הוא שבברירת מחדל יהיה הכוחות המזוינים של X, אלא אם יש שימוש ב|שם=. ביפן היה שימוש על ידך בפרמטר זה ולכן זה מופיע כמו שצריך--‏Mikey641שיחה 20:29, 24 בנובמבר 2017 (IST)
הבנתי, יטופל. תודה. Itaygur - שיחה 20:31, 24 בנובמבר 2017 (IST)

שירי ישראל באירוויזיון[עריכת קוד מקור]

ערב טוב, אני מציע ליצור את תבנית:שירי ישראל באירוויזיון.
התבנית יוצרת נגישות ונוחות רבה לקורא בין הערכים של השירים בהיסטוריה של ישראל באירוויזיון. אם יש כבר תבנית על הנציגים, מה יפסול את זו?Aa512 - שיחה 18:26, 29 בנובמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד מיועד לערכים על השירים ולערך של ישראל באירוויזיון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:57, 30 בנובמבר 2017 (IST)

טיוטה[עריכת קוד מקור]

דאגתי להכין מראש את התבנית, לפניכם:

תבנית ספר בראשית[עריכת קוד מקור]

יצרתי את התבנית:ספר בראשית שמיועדת לתת סקירה על כל הערכים שיוצרים רצף של כל נושאי ספר בראשית לפי חלוקת פרשות השבוע. בשונה מהקטגוריה:ספר בראשית , שבה אין סדר רציף של הדברים, ואין חלוקה לפרשות, בעזרת התבנית ניתן לסקור את כל נושאי פרשת השבוע לפי הסדר. וגם ניתן לראות עבור אילו נושאים דרושה יצירת ערך (את התבנית כבר פרסמתי והטמעתי בערכים הרלוונטים, כי לא הייתי מודע לצורך להעלות אותה לדיון לפני ההטעמה). מוזמנים לחוות דעתכם. יאיר דב • י"ג בכסלו ה'תשע"ח • 09:49, 1 בדצמבר 2017 (IST)

יאיר דב ראשית הערה מנהלתית. אתה מעלה לדיון תבנית אבל כבר שתלת אותה בכל מיני ערכים. זה לא נהוג ולא מומלץ, נניח שיוחלט שלתבנית אין צורך אז אתה גם תסיר את על המופעים?
ועכשיו לתבנית עצמה. האם אתה סבור שלכל הנוסאים שכתבת שם יש מקום לערך בוויקיפדיה? למשל מציאת אשה ליצחק או "בריחת יעקב מלבן"? אישית אני לא חושב שיש להם מקום בוויקיפדיה (אולי כן באתר ויקי יעודי). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:19, 3 בדצמבר 2017 (IST)
יונה ב., אם לא שמת לב, אני התנצלתי על כך, והסברתי שנודע לי על הנוהג רק לאחר שהטמעתי את התבנית בערכים. הסיבה שלא הסרתי אותה לאחר מכן היא משום שהערכתי שיש סיכוי רב שהיא תישאר, אז לשם מה למחוק אותה?
לשאלתך אם יוחלט שהיא איננה נחוצה, האם אעבור על כל הערכים ואסיר, התשובה היא כן.
לשאלתך האם אני סבור שיש מקום לתת ערך על מציאת האשה ליצחק, התשובה היא: ברור שכן. אם התורה הקדישה לכך כמעט פרשה שלימה, ברור שיש מקום לתת לסיפור זה ערך בויקיפדיה. אין לי ספק קל בדבר. כנ"ל לגבי בריחת יעקב מלבן, שהתורה השקיעה בסיפור זה למעלה מארבעים פסוקים, בוודאי שיש מקום רב לתת לסיפור זה ערך בפני עצמו.יאיר דב • ט"ו בכסלו ה'תשע"ח • 09:10, 3 בדצמבר 2017 (IST)
אני לא חושב כמוך. למשל את "ירידת יצחק לגרר • הריב על הבארות • ברית יצחק ואבימלך" הייתי מאחד לערך אחד "יצחק בגרר" גם את סיפור גניבת הגביע לא הייתי מפריד מירידת האחים למצרים. ויש עוד דוגמאות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:22, 3 בדצמבר 2017 (IST)
את זה אפשר לשקול. אני לא חושב שנכון לאחד אותם, אבל על זה יש מה לדון, לכשייכתב\ו הערך\ים. אבל לא לכתוב ערך על מציאת אישה ליצחק זה בלתי מתקבל על הדעת, לדעתי.יאיר דב • ט"ו בכסלו ה'תשע"ח • 09:39, 3 בדצמבר 2017 (IST)
כבר כתבתי זאת במקומות אחרים ואחזור על זה כאן. כשמדובר בסיפורים, השיקול הספרותי צריך לעמוד בראש. פרק כ"ד בבראשית הוא סיפור העומד בפני עצמו לכל הדעות, וככזה הוא ראוי לערך משלו. כרגע פחות מפריע לי אם הערך על הסיפור ייקרא אליעזר עבד אברהם (ובכך יתחפש לערך על הדמות), מציאת אישה ליצחק, או כל שם אחר. השם פחות חשוב, מה שחשוב הוא הנושא. והנושא ברור, תחום, מוגדר, וכאמור - ראוי לערך. ראובן מ. - שיחה 17:23, 20 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. נצרך וראוי בהחלט! יוסיף הרבה איכות. לגבי הטענות של יונה ב., אני חייב לציין שהן לא נגד עצם חשיבות או כדאיות התבנית אלא על תוכנהּ. לפי הכירותי עם יאיר דב והידע שלו, ולפי ערכים קודמים שהוא כבר יצר, אני יכול להגיד בבטחה שהוא מסוגל לפרט על כל אחד מהערכים בתבנית המוצעת כמות ידע שיכולה להספיק ליותר מערך אחד. דבירשיחה •ט"ו בכסלו ה'תשע"ח • 09:46, 3 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית מצוות התלויות בארץ[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מצוות התלויות בארץ שמיועדת למנות את כל הערכים העונים להגדרה מצוות התלויות בארץ. הנחיצות בתבנית זו, מעבר להנגשת כל המצוות התלויות בארץ כאחד בפני הקורא, היא שבקטגוריה 'מצוות התלויות בארץ' ישנם מושגים רבים הקשורים בעקיפין למצוות התלויות בארץ (כמו פאת השולחן, סוריא, בית מדרש גבוה להלכה בהתיישבות חקלאית, וכו') ואין להם מקום בתבנית שאמורה ללקט אך ורק את המצוות התלויות בארץ.

תבנית:מצוות התלויות בארץ[עריכת קוד מקור]

יאיר דב • י"ג בכסלו ה'תשע"ח • 10:14, 1 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד בברכה בן-ימין - שיחה 12:05, 1 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד נוצרו להאחרונה תבניות למצוות בכל מיני חלוקות (מצוות עשה, מצוות לא תעשה). המשך תוספת תבניות בחלוקות שונות (ואני מניח שיש רבות) לא יתרום לערכים כי יהיה בערכים תבניות רבות. לדעתי יש לקיים דיון מקיף כל החלוקות הרצויות לתבנות ורק לאחר מכן ליצור תבניות שיוחלטו (ואם יוחלט שלא להחליט אז להמשיך לדון על כל תבנית לגופה). לכן כרגע אני נגד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:22, 3 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד דבירשיחה •ט"ו בכסלו ה'תשע"ח • 09:50, 3 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית:מנהיגי מפלגת העבודה[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מנהיגי מפלגת העבודה שמיועדת לשימוש בערכים על האישים שכיהנו כמנהיגי המפלגה.

טיוטת תבנית[עריכת קוד מקור]

ניב - שיחה 13:40, 6 בדצמבר 2017 (IST)

מה הנימוק? ‏DGtal‏ - שיחה 13:39, 12 בדצמבר 2017 (IST)
למה לא? תבנית ניווט נוחה. ניב - שיחה 14:46, 27 בדצמבר 2017 (IST)

פרמטר פייסבוק ודומיו[עריכת קוד מקור]

שלום. שמתי לב שבערך טהוניה רובל קיים פרמטר פייסבוק, וכך מתאפשרת גישה נוחה ואסתטית לדף הפייסבוק שלה. שמחה מהגילוי, ניסיתי להוסיף קישור כזה לערכים של ספורטאים, אולם ראיתי שלא קיימת כזו אפשרות בתבנית שלהם. בדקתי וראיתי שבתבנית:אישיות תקשורת יש אפשרות להוספת דף פייסבוק ודף טוויטר. אני מבקשת להוסיף אפשרות זו גם לתבניות אחרות. היום הפייסבוק הוא כלי מרכזי (עבור אישים וארגונים וגם עבור הציבור) - להעביר ולקבל מידע, ומכאן חשיבותו. גם ספורטאים, פוליטיקאים, אנשי תרבות, אישים נוספים ושלל ארגונים עושים שימוש במדיות חברתיות, ולכן הפרמטר הזה צריך להיות גם בתבניות שלהם. כדאי להוסיף לכולם את הפרמטר פייסבוק וטוויטר אבל גם את הפרמטר אינסטגרם שלא נופל מחשיבותו. תודה. דוג'רית - שיחה 14:26, 7 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק Nimrodbr - שיחה 11:36, 8 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד חזק אני תומך בהוספת הפרמטר בכמעט על תבנית אישיות, כולל תבנית:ח"כ למשל. יש מקרים בהם זה לא רלוונטי בגלל עתיקוּת כמו תבנית:חז"ל, תבנית:קדוש נוצרי או תבנית:אישיות תנכית ואפילו תבנית:מידע חסיד אומות העולם, אבל בשאר תבניות האישיות יהיו אישים (במספר גדל והולך עם השנים) שזה רלוונטי לגביהם. ‏DGtal‏ - שיחה 13:18, 12 בדצמבר 2017 (IST)
DGtal, מה לגבי תבניות של חברות וארגונים? (מוזיאונים, חברות מסחריות, ארגוני ספורט וכן הלאה). דוג'רית - שיחה 13:27, 12 בדצמבר 2017 (IST)
לא חשבתי על זה, אבל זה יכול להיות רעיון טוב, כשהאתגר העיקרי הוא להחליט עד כמה. לתאגידים רציניים יש יכולת להחזיק חשבונות משמעותיים לאורך זמן בהרבה יותר רשתות חברתיות מהאדם הבודד שלרוב מתרכז בלא יותר מ-3 או 4 פלטפורמות. ‏DGtal‏ - שיחה 13:38, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד אני מציע לרכז את הקישורים לרשתות חברתיות בתבניות ייעודיות מתחת ל"קישורים חיצוניים" כדוגמת הטיוטות תבנית:פרופילים כלליים ותבנית:פרופילי אישים. צריכה להיות חלוקה לוגית למידע ביוגרפי בתבניות הפרמטריות ומידע חיצוני בקישורים החיצוניים הנדב הנכון - שיחה 13:35, 12 בדצמבר 2017 (IST)
תסכים איתי שלא הגיוני להתנגד כל עוד בתבנית:אישיות תקשורת כן יש פרמטר כזה. ואם יש פרמטר כזה בתבנית אישיות תקשורת, אין סיבה שלא תהיה גם בתבנית של ספורטאים, חברי כנסת וכן הלאה. בנוסף, בתבנית מופיעים כל מיני פרטי מידע אחרים שכבר מצויים בערך (כמו לאום, תאריך לידה וכדומה). הכפילות במקרה זה מוצדקת כי מדובר בנתון יעיל מאוד (כמו פרמטר אתר, שגם הוא מופיע כבר היום בהרבה תבניות וגם למטה בקישורים החיצוניים). יתרון נוסף ברור בפרמטר זה הוא היכולת של התבנית למשוך אליה אוטומטית את הנתונים האלו מוויקינתונים. דוג'רית - שיחה 14:25, 12 בדצמבר 2017 (IST)
איש תקשורת זה עוד גבולי (אישית הייתי מסיר את זה) אבל פייסבוק ממש לא מספיק חשוב כדי להופיע פעמיים בערך כדורגלן. גם IMDb מופיע כבר בערכי שחקנים אבל אין טעם להוסיף אותו לפוליטיקאים וזמרים אפילו אם יש עליהם מידע. התבנית הפרמטרית מציגה פעמיים מידע שמפוזר ברחבי הערך, אבל לקישורים החיצוניים יש כבר מקום נוח ומוגדר. תבניות כמו שהצעתי למעלה ימשכו את הנתון אוטומטית מוויקינתונים הנדב הנכון - שיחה 16:36, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעדOvedcשיחה 06:52, 14 בדצמבר 2017 (IST)
דיון קודם שיחת תבנית:שחקן#תבנית:שחקן: קישורי פייסבוק וטוויטר. אני בעד הוספת קישורים לרשתות החברתיות אבל לא בתבנית הפרמטריות, יש תבניות קישורים חיצוניים ולזה הן נועדו הנדב הנכון - שיחה 09:38, 14 בדצמבר 2017 (IST)
גם אני בעד לשים בקישורים חיצוניים, שם תמיד מרכזים את כל הדברים הללו. אמא של גולן - שיחה 07:17, 20 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הוספה בתבנית עצמה כמו באישיות תקשורת. בורה בורה - שיחה 18:04, 24 בדצמבר 2017 (IST)

הוספת שדות לתבנית מדען[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:מדען 09:10, 29 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית: מושב פרלמנט[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מושב פרלמנט שמיועדת לשימוש בערכים על כנסות ישראל וכינוסי פרלמנטים שונים בעולם. בדומה לתבנית Infobox legislative term שקיימת בוויקי אנגלית.

טיוטה[עריכת קוד מקור]

הסנאט ה-115 של ארה"ב
115th US Senate
Seal of the United States Senate.svg
מדינה ארצות הברית
גוף פרלמנטרי הסנאט
מנהיג
נשיא מייק פנס
תקופת כהונה
3 בינואר 2017 – 3 בינואר 2019
מושבים
מושב קודם 114
מושב הבא 116
הרכב
115th United States Senate.svg
אתר אינטרנט
http://www.senate.gov/

מה דעתכם? DimaLevin - שיחה 13:12, 9 בדצמבר 2017 (IST)

בהעדר דעה, אני מבין שאין התנגדות? DimaLevin - שיחה 19:24, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד. נראה שימושי--‏Mikey641שיחה 15:36, 21 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית:מנהיג[עריכת קוד מקור]

למה בוויקיפדיה העברית אין פרמטר חתימה בתבנית {{מנהיג}}? קובץ על ידשיחה ♦ 14:09, 10 בדצמבר 2017 (IST)

ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/תבנית:מנהיג. אתה אתה מעוניין לקחת על עצמך להצבעה חדשה, אני חושב שתמצא תומכים רבים בשיחת תבנית:מנהיג#מחלוקת חתימה ומקצוע יש כבר שניים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:32, 10 בדצמבר 2017 (IST)
אתה סבור שנשיג רוב משמעותי? אם לא, אינני רואה עניין לבזבז את זמני וזמנם של שאר הוויקיפדים. למרות שאני חושב שחתימתו של אדם היא חלק חשוב ומהותי באופיו. קובץ על ידשיחה ♦ 16:08, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אני לא יודע. מה שאני יודע זה שלפעמים הנושא עולה. זה לא אומר שיש רוב גדול כי יתכן שמי שסובר שלא צריך לא משמיע את דעתו כי המצב עכשיו מתאים לו. אם לפחות באי הדף הזה ירשמו האם הם בעד או נגד נוכל לראות מה דעתם ולפי זה להחליט. אם לא, המצב ישאר כך עד שמישהו ירים את הכפפה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:22, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אז בשביל הערכת המצב - אני Symbol support vote.svg בעד הוספת השדה "חתימה" בתבנית מנהיג. קובץ על ידשיחה ♦ 20:06, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אני חושב שהחתימה בדרך כלל לא מתאימה לשילוב בתבנית, אם היא מופיעה בערך קצר אז התבנית ארוכה מאוד ביחס לערך, ואם היא מופיעה בערך ארוך ומאריכה את התבנית היא דוחקת תמונה או תמונות היסטוריות של האישיות שלהן משמעות רבה יותר. ערן - שיחה 20:36, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אני פותח כעת את הערך דונלד טראמפ ומחפש בכל מקבילותיו הלועזיות: האנגלית, הרוסית, הערבית ועוד. בכולן מופיעה החתימה. בזו הגרמנית אפילו אין בכלל תבנית, אלא מופיעה תמונתו עם חתימתו. נראה כי חשיבות הצגת החתימה זה משהו די גלובלי. בעיות הנראות אמנם קיימות, אך לא יודע עם הנזק שלהן רב מהתועלת. רפרפתי בכמה ערכים כעת, קצרים וארוכים, ומצאתי את רובם נחסכים מבעיה זו. אפשר גם אפשרות גלילה בתוך התבנית, וכך נקבל רק את הרווחים. גודל התבנית יהיה מותאם בכל ערך שממדיו חורגים - למעלה או למטה. קובץ על ידשיחה ♦ 21:25, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד חזק. וזה נתון שנשאב אוטומטית. בורה בורה - שיחה 17:58, 24 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד הרגל מוזר שלא צריך לאמץ. אישית לא הייתי שם את זה אפילו בערך הנדב הנכון - שיחה 18:04, 24 בדצמבר 2017 (IST)

פרמטר בחירה בתבניות מפה דינמית (ובפרט מועצות אזוריות)[עריכת קוד מקור]

עברתי היום על מיזם תחזוקה בשם "check wikipedia" ואחד הסעיפים עם הכי הרבה משימות הוא סעיף "קישור עצמי" שם יש מעל ל-800 משימות לביצוע. חוץ מ20 משימות רלוונטיות, כל השאר היו קישורים נדרשים בתבניות בוט יישובים (סעיף שמקבל {{מפה דינמית}} ותבניות מועצה אזורית בסוף הערך כדוגמת תבנית:מפה דינמית/מועצה אזורית מטה יהודה (הדבר נכון לכל שאר המפות של המועצות האזוריות). ניסיתי להסיר את הקישור ולראות כיצד זה משפיע על התבנית וראיתי שזה מבטל את הסימון האדום על המפה. השאלה שלי-האם ניתן לתקן את התבנית כך שלא יהיה צורך בקישור? ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 01:59, 19 בדצמבר 2017 (IST)

משתמש:DMY? בורה בורה - שיחה 17:55, 24 בדצמבר 2017 (IST)
זה לא DMY, בורה בורה, זה אתה. מחכים רק לך שתאשר את הפתרון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:25, 25 בדצמבר 2017 (IST)

{{פס"ד עליון}}[עריכת קוד מקור]

לפי חילופי דברים בדף השיחה של פרופ' יעל רונן, אני רוצה לבצע שני שינויים קטנים: להדגיש את שמות הצדדים ולהסיר את המילים "ניתן ב-". אם יש למישהו הצעות נוספות שאפשר ליישם בקלות, אשמח לשמוע. נדב ס.שיחה 03:49, 19 בדצמבר 2017 (IST)

הדגשת שמות הצדדים - לא נראה לי חשוב אך אין לי התנגדות.
מחיקת "ניתן ב-" - לא נראה לי הגיוני למחוק את התאריך. יש חשיבות למועד בו פורסם פסק הדין, כשם שיש חשיבות למועד בו פורסמה כתבה, ובכל תבניות הכתבות יש מקום להוסיף מתי הן פורסמו, ונהוג לכתוב זאת.
כמובן, אם יהיה כתוב: "פד"י [מספר כרך]([חלק]) [עמוד] ([שנת פרסום])", אז אין צורך להוסיף ולכתוב מה התאריך (אם כי נראה לי שאין צורך בפירוט שכזה, הרי גם ככה בדרך כלל ניתן לתת קישור לפסק הדין באתר העליון, אז למי אכפת איפה הוא בכרכים). אוריאל, Orielno - שיחה 13:27, 21 בדצמבר 2017 (IST)

בקשת עזרה בתבנית ספורטאי[עריכת קוד מקור]

שלום. אני מנסה לבצע בערך הזה חלוקה של המדליות האולימפיות לפי משלחות (1988 - גרמניה המזרחית, 1992 - גרמניה) כמו שעשיתי בערך הזה, ואני לא מצליחה (אני מנסה לעשות אותו הדבר, אבל נגרמת בעיה בתצוגה). אשמח לעזרה. תודה. דוג'רית - שיחה 23:21, 19 בדצמבר 2017 (IST)

בוצע בוצע. בברכה, זאב קטןשיחה • א' בטבת ה'תשע"ח • 23:26, 19 בדצמבר 2017 (IST)
דוג'רית ככה התכוונת? אולי בכלל עדיף כמו שעשית, שכתבת באופן כללי שהוא התחרה מטעם גרמניה המזרחית / גרמניה, ויבין הקורא לפי השנים באילו שנים לאילו מדינה. כי אחרת אנחנו מפרטים את המדינות והדגלים רק במשחקים האולימפיים, ולא בשאר התחרויות. אוריאל, Orielno - שיחה 23:30, 19 בדצמבר 2017 (IST)
היו כמה בעיות בתצוגה גם בעריכות האלו, אבל שחזרתי לעריכה שלא גרמה לבעיה. רב תודות! דוג'רית - שיחה 23:36, 19 בדצמבר 2017 (IST)

מקרא מדיה (P2096)[עריכת קוד מקור]

נתקלתי בנתון הזה בוויקינתונים שיכול לאחסן כיתוב לתמונות. יש/היה/יהיה שימוש בו בתבניות הפרמטריות? הנדב הנכון - שיחה 12:23, 21 בדצמבר 2017 (IST)

באנגלית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:27, 21 בדצמבר 2017 (IST)
התכוונתי אצלנו (איזה ויקיפדיה? ויקיפדיה שלנו?). ראיתי התייחסות אליו בצרפתית, אבל לא מצאתי אתו בקוד הנדב הנכון - שיחה 13:08, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יגאל באנגלית זה media legend ‏(קישור). האמת בדיוק לא מזמן חשבתי שכדאי להכניס פרמטר כזה ל{{חברה מסחרית}} כלומר שגם הוא יעודכן מתוך ויקינתונים), אולי באמת אני אנסה לבדוק איך עושים את זה. כי כרגע המצב שם הוא שהתמונה נשאבת מוויקינתונים, אבל בלי שום כיתוב. אוריאל, Orielno - שיחה 13:11, 21 בדצמבר 2017 (IST)
שניכם, התכוונתי שאם התוכן של השדה הוא באנגלית, זה לא יעזור לנו, כי אנו צריכים כיתוב בעברית. צריך מאות שדות כאלו, אחד לכל שפה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:35, 21 בדצמבר 2017 (IST)
זה תומך גם בעברית, למשל. אני מאמין שטכנית אפשר לזהות את הכיתוב שוויקיפדיה העברית צריכה הנדב הנכון - שיחה 14:40, 21 בדצמבר 2017 (IST)
לא משנה אם זה תומך בעברית. כי אם מחר מישהו יצטרך כיתוב בסינית, תהיה בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:45, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אנחנו ויקיפדיה העברית ואנחנו צריכים כיתוב בעברית, כמו בתבנית:תיאור ויקינתונים. אם איזה ויקיפד מוזר יתחיל להוסיף כיתובים בסינית שיעשה את לוקלית הנדב הנכון - שיחה 14:53, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אתה צוחק עליי, נכון? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:56, 21 בדצמבר 2017 (IST)
מה שאפשר אולי לעשות זה לשאוב את הכיתוב מוויקיפדיה לויקינתונים. אולי לערן יש מה להגיד בנושא. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בטבת ה'תשע"ח • 15:02, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אחד האפשרויות המיותרות אם לא ה.. אין אף אחד שמעדכן את זה בעברית, וזה הרבה יותר מסובך מלהוסיף כיתוב ידנית.--‏Mikey641שיחה 15:35, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יגאל, אתה אומר שלייבא מוויקינתונים qualifier זה יותר מסובך מלייבא נתון רגיל? או שזה רק בגלל שצריך לייבא qualifier לפי שפה? אוריאל, Orielno - שיחה 17:03, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אני אומר שבדוגמה שראיתי אין שום חלוקה לפי qualifiers, כלומר, מדובר בערך יחיד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:37, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אפשר להכניס כמה ערכים שונים, כל אחד עבור שפה אחרת. לדוגמה כאן יש ערך באנגלית וערך בעברית. תנסה שנייה לעשות edit ואז לוהסיף qualifier מסוג media legend, ותראה שהוא שואל אותך איזו שפה (en, ‏he, וכו'), לא נראה לי שהוא ייתן אפילו להכניס ערך בלי שפה. אוריאל, Orielno - שיחה 18:48, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אמרתי שבדוגמה שראיתי זה היה בלעדיו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:27, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אבל ראית את הדוגמה שאני הבאתי? חוץ מזה על איזו דוגמה שראית אתה מדבר? בדוגמה שהנדב הנכון קישר אליה למעלה גם כן הפרמטר היה בעברית-he (אם תיכנס ל-edit תוכל לראות זאת), וכתוב על השפה שהיא mandatory. אוריאל, Orielno - שיחה 20:45, 21 בדצמבר 2017 (IST)
תודה. העניין הוא שבעבר דברים כאלו הופיעו במצב קריאה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:22, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יש יתרונות ליבוא תמונות מוויקינתונים, כשאחד החסרונות העיקריים הוא שהחלפת התמונה תוביל לכיתוב (לוקלי) שגוי. שימוש בשדה הנ"ל פוטר את הבעיה, אם הקישור אליו פשוט אז כדאי להוסיף אותו ומי שרוצה, שישתמש בו הנדב הנכון - שיחה 22:48, 21 בדצמבר 2017 (IST)
טכנית אפשר למשוך מוויקינתונים שדה של תיאור תמונה, אבל מעט מסורבל כיוון שהתרגום הוא יחידני. (להבדיל למשל מתרגום של שם אדם או של של מקום, שעשוי להופיע במקומות רבים בוויקיפדיה). ערן - שיחה 14:19, 22 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית ראשי אגף חקירות[עריכת קוד מקור]

יש לעדכן את התבנית Ronshir - שיחה 16:37, 24 בדצמבר 2017 (IST)

Ronshir כל אחד יכול לערוך את התבנית, אתה מוזמן לעדכן את מה שצריך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:34, 25 בדצמבר 2017 (IST)
יונה בנדלאק, תשובה שכלל לא מסייעת, אני מציע שתעשה ניסוי ותתן למישהו שלא אשף בקוד ויקיפדיה לערוך את התבנית הספציפית הנ"ל ותראה מה תגובתו. Ronshir - שיחה 12:55, 25 בדצמבר 2017 (IST)
Ronshir תגיד מה צריך להוסיף ואני אעדכן. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 15:15, 25 בדצמבר 2017 (IST)
זאב קטן רשום בדף השיחה של התבנית. יש ראש אגף חקירות חדש גדי סיסו. מעבר לכך לא מספיק שאתה תעדכן, אלא צריך להפוך את כל התבנית לתבנית נגישה למשתמשים ולא כזו שרק יודע סוד יודעים לעצב או לערוך. Ronshir - שיחה 15:38, 25 בדצמבר 2017 (IST)
התבנית הזאת היא קצת בעייתית, כי היא די יחידאית. אז סתם חבר ליצור תבנית לסוג הזה של התבניות. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 15:50, 25 בדצמבר 2017 (IST)
Ronshir להבא תפרט קצת יותר. קשה להבין מה הבעיה בארבע מילים. זאב קטן השינוי שלך לא טוב, יצרת תא כפול למעלה כשהוספת למטה את ראש האגף החדש. צריך לחשוב על מבנה אחר לתבנית, אני גם לא רואה הגיון ש"תקופת הפיצול" תופיע לא בסדר הכרונולוגי בתבנית, זה מבלבל. אם רוצים לשמור על המבנה הזה (אני לא חושב שהו נחוץ הוא מרחיב את התבנית ללא צורך אמיתי. ראו למשל יוחנן דנינו, גובה התבנית הזו זהה לשלוש האחרות רק בגלל הפיצול בין השנים לשמות.), אפשר אולי לעשות בשורה הראשונה (או שתיים) את 15 המכהנים לפני הפיצול, שורה לפיצול (כמו עכשיו) ושורה למכהנים אחרים הפיצול. אישית אני חושב שעדיף לשנות את התבנית בסגנון של תבנית:מפקדי מחוז דרום. זה גם יקל על מי שמתקשה בעיצוב טבלאות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:40, 25 בדצמבר 2017 (IST)
יונה בנדלאק הנה טיוטה. כמובן זה פתוח לשינויים. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 18:03, 25 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק למתכונת התבנית המוצעת כאן. כבר היה דיון לא מזמן על רעיות המנהיגים והוחלט לעבור לפורמט החדש והעדיף. אז לסגת ממה שכבר קיים? צריך להסב אותה כמו שיש בתבנית:ראשי עיריית רעננה בורה בורה - שיחה 18:17, 25 בדצמבר 2017 (IST)
כמובן אפשר לשחק עם התבנית, למשל לעשות שורות נפרדות לזמנים שזה היה נפרד. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 19:25, 25 בדצמבר 2017 (IST)
אני לא זוכר שהיה דיון עקרוני על שינוי תבניות ניווט להפרדת שורות בין השנים לשם. אשמח לקיים דיון כזה במקום המתאים (שהוא המזנון) ואם יוחלט לעבור לפורמט השני נעשה את זה בכל התבניות. כרגע מצב שחלק מהתבנית בפורמט אחד וחלק בפורמט אחר לא נראה טוב באישים עם תבניות משני הסוגים. אישית אני לא אוהב את הצורה הזו בגלל שהיא מרחיבה מאוד את התבנית וכן אין סיבה לסבך את תבניות הניווט כך שרק יודעי חן ידעו לערוך אותם. כל עוד הוחלט שאין צורך בהרשאת עורך תבניות, אנחנו מניחים שכל מי שרוצה יכול לערוך תבנית ולהגבל את זה בגלל חסם טכני היא לדעתי נוגדת את ההחלטה הזו. השימוש בניווט שנים הוא פתרון סביר לפן הטכני (כאמור אני פחות אוהב אותה). במקרה זה אני חושב שיש להבדיל בתקופת הפיצול בין ראשי האדף השונים ולא לשים אותם רצוף באופן שלא ממש מאפשר להבדיל בן האגפים השונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:33, 26 בדצמבר 2017 (IST)
אני כמובן נגד תבניות לא תקניות אבל ניווט שנים היא בהחלט תבנית תקנית. מדוע ערבו בין שני האגפים באותה תבנית? בורה בורה - שיחה 16:11, 28 בדצמבר 2017 (IST)
אם אני מבין נכון מדובר על ניצב אחד שממלא את שני התפקידים ורק בין השנים 1997 ל-2007 חל פיצול והיו שני ניצבים. אבל יתכן שאני טועה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:28, 28 בדצמבר 2017 (IST)

טיוטה[עריכת קוד מקור]

ראשי אגף החקירות והמודיעין של משטרת ישראל
ירחמיאל ירון נעמן סתוי ישורון שיף אברהם זלינגר מתתיהו סלע אריה שור יעקב קדמי אהרן שלוש יחזקאל קרתי יגאל מרקוס
1948 1950 1951–1953 1953–1958 1958–1963 1963–1975 1975–1977 1977–1980 1980–1986 1986–1988
יהושע כספי עוזי ברגר אלכס איש-שלום יוסי לוי סנדו מזור יוחנן דנינו סנדו מזור (ראש אגף החקירות) אבי כהן (ראש אגף המודיעין) חיים קליין (ראש אגף המודיעין) יוסי סדבון (ראש אגף החקירות)
1988–1991 1990–1993 1993 1993–1996 1996–1997 2006–2008 1997–1998 1997–1998 1998–2002 1998–2001
משה מזרחי (ראש אגף החקירות) אילן פרנקו (ראש אגף המודיעין) אורי בר-לב (ראש אגף המודיעין) יואב סגלוביץ' מני יצחקי גדי סיסו
2001–2004 2002–2004 2004 2009–2013 2017-2013 2017-

תבנית:יושבי ראש ועדת האתיקה[עריכת קוד מקור]

שלום, אלמוני יצר את התבנית הזו ושתל אותה בערכים. בברכה אמא של גולן - שיחה 10:45, 25 בדצמבר 2017 (IST)

יש תבניות רבות על ראשי ועדות בקטגוריה:תבניות ניווט - הכנסת כך שאין בעיה עם תבנית כזו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:22, 25 בדצמבר 2017 (IST)

הר הבית[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:הר הבית שמיועדת לשימוש בערכים העוסקים בכתלי הר הבית ושעריהם, המבנים שעל הר הבית בעבר ובהווה, יחס הדתות המונותאיסטיות להר הבית, ועוד. התבנית נותנת סקירה כוללת על כל הערכים הקשורים להר הבית, מסודרים לפי נושאים, ואינה נכנסת לערכים שיש להם קשר עקיף בלבד להר הבית (כמו פרויקט סינון עפר הר הבית). בזה יתרונה על פני הקטגוריה הר הבית, מעבר להנגשת הדברים בצורה קלה יותר.

למה הטמעת בערכים באמצע הדיון? בורה בורה - שיחה 16:17, 28 בדצמבר 2017 (IST)

טיוטת תבנית תבנית:הר הבית[עריכת קוד מקור]

יאיר דב • ח' בטבת ה'תשע"ח • 00:45, 26 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד אבי84 - שיחה 14:28, 26 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ניב - שיחה 14:47, 27 בדצמבר 2017 (IST)
GA candidate.svg בעד חלש בגלל שאני בעד התבנית אבל מפחד שהיא תוטה לכאן או לכאן. אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 15:03, 27 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 19:05, 28 בדצמבר 2017 (IST)
זו לא הצבעה. ערן - שיחה 08:51, 29 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית ספר יהושע[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:ספר יהושע שמיועדת לשימוש בערכים המרכיבים את מהלך ספר יהושע. התבנית כוללת את הערכים העוסקים בכניסת ישראל לארץ, במלחמות יהושע בכנענים, בחלוקת הארץ לשבטים, בדמויות המופיעות בספר, ועוד. יש בתבנית זו כדי לתת תמונת מבט כוללת על הספר, ומאפשרת סקירה מהירה של כל נושאי הספר, כפי שהם מסודרים במקרא.

טיוטת תבנית תבנית ספר יהושע[עריכת קוד מקור]

יאיר דב • י' בטבת ה'תשע"ח • 15:03, 28 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד Eladkarmel - שיחה 08:40, 29 בדצמבר 2017 (IST)

זו לא הצבעה. ערן - שיחה 08:51, 29 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. תבנית מועילה yechiel - שיחה 15:04, 31 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית:טלוויזיה בשוודיה[עריכת קוד מקור]

טיוטת תבנית[עריכת קוד מקור]

תמיר ~ שיחה ~חברים של כולם בעולם 19:02, 28 בדצמבר 2017 (IST)

תמיר לי אין בעיה עם תבנית כזו אבל הדף הזה לא נועד כדי לידע שיצרת תבנית ואתה משתמש בה. לכן להבא, כשאתה מבקש תבנית, נא לא להשתמש בה בערכים עד שאתה רואה שיש כאן הסכמה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:48, 31 בדצמבר 2017 (IST)

דיון[עריכת קוד מקור]

תבנית:ישיבת עתניאל[עריכת קוד מקור]

תבנית:ישיבת עתניאל

מצאתי את התבנית הזו שמישהו יצר לפני מספר שנים, למיטב ידיעתי ללא דיון מקדים. היא לא מוטמעת באף ערך. האם יש בה צורך בכלל? בן עדריאלשיחה • י"א בטבת ה'תשע"ח 10:17, 29 בדצמבר 2017 (IST)

לא כדאי להעיר דובים משנתם באמצע החורף. אם לא בשימוש, למחוק. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:30, 31 בדצמבר 2017 (IST)
מחקתי. בורה בורה - שיחה 08:18, 5 בינואר 2018 (IST)

תבנית:מוסד אקדמי צעיף[עריכת קוד מקור]


שגיאות פרמטריות במשתמש:Bellezzasolo/אני

פרמטרים [ צעיף ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

סנט אן קולג'
St Anne's College
ST ANNES LOGO colour high res.jpg
אין תמונה חופשית
צעיף
סוג קולג' אוקספורדי
מיקום אוקספורד, הממלכה המאוחדת
קואורדינטות 51°45′44″N 1°15′43″W / 51.762123°N 1.261974°W / 51.762123; -1.261974

אני חושב

צעיף={{צעיף|}}

טוב, כי en:St Anne's College, Oxford, אבל בעברית מוסד אקדמי לאניברסיטים וקולג'ים.

Bellezzasolo - שיחה 21:07, 1 בינואר 2018 (IST)

נגד. למוסד אקדמי יש הרבה מאפיינים -- מהם מהותיים, מהם מרכזיים, ומהם בשולי השוליים. מי מכריח אתכם לשים את כולם בתבנית שבראש הערך? עוזי ו. - שיחה 21:21, 1 בינואר 2018 (IST)
עוזי ו. לא מכריח, אופציונאלי. אני חושב שהוא כמוטו, אבל הוא יכול להיות מוזז למטה.Bellezzasolo - שיחה 21:43, 1 בינואר 2018 (IST)
חוץ מהאוניברסיטאות בוקספורד למי יש צעיף? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:56, 2 בינואר 2018 (IST)

en:Academic scarf הוא מסורת לגדול מספר של אוניברסיטת דובר אנגלית. אוקספורד, קיימברידג‘. אני חושב שהלר הזה טוב, וצעיף לא בהתבניה לא צרם טוב. Bellezzasolo - שיחה 12:50, 2 בינואר 2018 (IST)

תבנית:עץ משפחת ארלוזורוב[עריכת קוד מקור]

אם אפשר לצרף לתבנית עץ משפחת ארלוזורוב, את אליעזר ארלוזורוב אביו של שאול ארלוזורוב. 63.143.195.44 22:56, 1 בינואר 2018 (IST)

בוצע בוצע בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ו בטבת ה'תשע"ח • 12:49, 2 בינואר 2018 (IST)

תבנית:בוריס אקונין[עריכת קוד מקור]

יצרתי תבנית לניווט בין הערכים אודות ספרי אקונין, שאני עובד עליהם ויוכחלו עם הזמן. מה דעתכם?  •  DimaLevin - שיחה 01:16, 5 בינואר 2018 (IST)

ציון תוויות חסרות[עריכת קוד מקור]

אמיטאב גוש
অমিতাভ ঘোষ
Amitav Ghosh by David Shankbone.jpg
לידה 1956 (62 בערך)
קולקטה, הודו Blue pencil RTL.svg
עיסוק סופר, מחבר רומנים, עיתונאי Blue pencil RTL.svg
שפות היצירה אנגלית Blue pencil RTL.svg
יצירות בולטות Red pencil.svg
פרסים Red pencil.svg
www.amitavghosh.com

בקטגוריה:ויקינתונים:ערכים חסרי תווית בעברית מופיעה רשימה של ערכים שבהם יש נתון בוויקינתונים אך חסרה לו תווית. במהלך מפגש ויקיפדיה היום העלו שנילי וOrenBochman רעיון מעניין להדגיש לעורכים/לקוראים שהמידע חסר בגלל היעדר תרגום למשל באמצעות עט אדום שיפנה לעריכת התרגום בוויקינתונים (בדומה לעט הכחול Blue pencil RTL.svg). זה נשמע רעיון טוב, אבל אני לא לגמרי בטוח איך כדאי ליישם אותו מבחינה עיצובית (מצד אחד להשיג מודעות של הקורא/עורך על צורך בתרגום, ומצד שני לא ליצור כיעור מתבנית ריקה בעיקר שמורכבת משדות ריקים). מצורפת בצד סקיצה ראשונית לאיך שזה עשוי להיראות באמיטאב גוש. האם יש עניין בתוספת מסוג זה בתבניות באופן עקרוני? ואם כן, האם עיצוב כזה הוא טוב? או שיש הצעות אחרות לעיצוב? (האם לציין עט אדום בצד התבנית כדי לציין שיש פרט חסר כלשהו, או לציין זאת עבור כל שדה?) אשמח לשמוע גם את דעתם של מומחי הוויקינתונים יונה בנדלאק, הנדב הנכון, Mikey641 וזאב קטן. ערן - שיחה 19:09, 5 בינואר 2018 (IST)

זה בכוונה בכיוון ההפוך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:20, 5 בינואר 2018 (IST)
כן, התעצלתי לייצר עט אדום RTLי בינתיים למהלך הדיון. (אבל אם מישהו יעשה זה אז תודה מראש, ומוזמנים לעדכן את הסקיצה מעלה). ערן - שיחה 19:28, 5 בינואר 2018 (IST)
לי זה נראה די טוב ורעיון מצוין.--‏Mikey641שיחה 19:26, 5 בינואר 2018 (IST)
יש מקומות בהם יש רשימה חלקית שאינה מוצגת כי חסרה תווית. כדאי לתת צבע אחר למקרה זה כי זה עוד יותר חמור. למשל לשחקן יש 5 פרסים שתורגמו ומופיעים ופתאום יש פרס חדש שלא תורגם וכולם נעלמים. ראו ריצ'רד גיר, 5 פרסים נעלמים על פרס אחד לא מתורגם. בורה בורה - שיחה 19:37, 5 בינואר 2018 (IST)
כמובן שאני מסכים להצעה שנילי - שיחה 21:46, 5 בינואר 2018 (IST)
נראה לי שזה רק יבלבל את מי שלא "בתחום", אבל אין לי התנגדות. מה שכן, אני ממש לא מביך איך זה יותר טוב מהצגת המידע באותיות לטיניות. הנדב הנכון - שיחה 09:25, 6 בינואר 2018 (IST)

אני רוצה להציע שבמקום/בנוסף לעט האדום, יהיה כתוב בכתב קטן: "תרגם" או אפילו "תרגם מאנגלית". ‏«kotz» «שיחה» 11:24, 6 בינואר 2018 (IST)

לא להוסיף כיתוב אלא "טולטיפ" כשהסמן יהיה על העט האדום יופיע הכיתוב "קיים מידע בוויקינתונים אולם יש צורך לתרגם אותו על מנת שיוצג" כמובן שאפשר לשנות את הניסוח. וכמובן שSymbol support vote.svg בעד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:14, 7 בינואר 2018 (IST)
רעיון לא רע, אבל אולי כדי להוסיף את זה כסקריפט. זה קצת מוזר להראות לקרואים תבנית שכולה עטים אדומים, ויש גם משתמשים שלא ישתמשו בזה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ' בטבת ה'תשע"ח • 13:25, 7 בינואר 2018 (IST)
אולי נחזור לאותיות לטיניות במקום כל העפרונות והטולטיפים? יש כבר 8,000 ערכים שאינם מוצגים וזה רק עולה. בורה בורה - שיחה 17:08, 7 בינואר 2018 (IST)
אני נגד שזה יהיה במקום. אבל אולי בנוסף. שיופיע בשפה אחרת אבל עם אפשרות פשוטה למצוא את המקום להוספתצ התרגום. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:01, 8 בינואר 2018 (IST)

תבנית:מבנה עיר ומדינה -> מיקום[עריכת קוד מקור]

כמו בתבנית:אנדרטה. יותר מדויק - כי לא תמיד יש עיר, יותר אסתטי - שורה מלאה במקום שתי שורות קצרות. הנדב הנכון - שיחה 21:17, 7 בינואר 2018 (IST)

מדף השיחה:

לדעתי מדינה ועיר עדיף כי אחרת אנשים מכניסים מידע חלקי. בורה בורה - שיחה 17:30, 7 בינואר 2018 (IST)
אנשים בכל מקרה מכניסים מידע חלקי ושגוי וכמעט תמיד לא מוסיפים דגל, ככה לפחות במקומות שהם ישאירו ריקים ויקינתונים ימלא כהלכה, ועם הזמן ממלאי התבניות ילמדו לעבוד עם ויקינתונים. מעבר לכל, הכיתוב "עיר" שגוי בכל המקרים שהמבנה אינו נמצא בעיר הנדב הנכון - שיחה 17:36, 7 בינואר 2018 (IST)
 1. דגל אפשר לסדר אוטומטית בתבבנית כמו בתבנית:עיר
 2. אם אין עיר, שזה נדיר מאוד, משאירים ריק
 3. ויקינתונים מספק היום את העיר. למה להתחכם ולצמצם מידע
 4. זמן לכאן מלוח המודעות או העבר לאולם הדיונים לתבניות. בורה בורה - שיחה 18:42, 7 בינואר 2018 (IST)
הנקודה החשובה היא שלא מפסידים מידע (כמו במקרה שאין עיר אבל יש יחידה אדמיניסטריבית) אלא מרוויחים מקום ואחידות, יאללה נפרסם הנדב הנכון - שיחה 21:10, 7 בינואר 2018 (IST)

בורה בורה - שיחה 21:34, 7 בינואר 2018 (IST)

שימוש בפורמט התאריך מתבנית:אישיות עבור תבנית:אישיות כדורסל[עריכת קוד מקור]

ובהמשך עבור כל תבנית אישים. חוו דעתכם בשיחת ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/תבנית:אישיות כדורסל הנדב הנכון - שיחה 12:50, 10 בינואר 2018 (IST)

פורד טאונוס P2[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:שם התבנית שמיועדת לשימוש בערכים ... התבנית כוללת את הפרטים הבאים ... שלדעתי נחוצים כי ...

טיוטת תבנית: שם התבנית 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 13:33, 10 בינואר 2018 (IST) בערך זה חסר בטבלה מצד שמאל השדה- קיבולת מיכל הדלק. אפשר להוסיף לכל הערכים שעוסקים בכלי רכב? 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 13:33, 10 בינואר 2018 (IST)

בקיצור, אתה מציע להוסיף ל{{כלי רכב}} את |קיבולת מיכל דלק=. שרשר, Nirvadelבעלי הידע בתחבורה מה דעתכם? יש צורך בפרמטר? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בטבת ה'תשע"ח • 13:47, 10 בינואר 2018 (IST)
אני חושב שהפרמטר הזה הוא בעל חשיבות משנית, אך אם יתווסף באופן אופציונלי והתוספת אינה מייצרת עול אדמיניסטרטיבי, אז אין מניעה. שרשרשיחה 21:04, 10 בינואר 2018 (IST)

תבנית:סדר תפילות שבת[עריכת קוד מקור]

טוויג, קובץ על יד, צמא, , אלישע שלמה, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, Tshuva, יאיר הנווט, david7031, יאיר דב, בן-ימין, Nahum, מי-נהר, Yechiel.sh, בן עדריאל, MaorHL,דביר, yairde, ריהטא, איש גלילי, דוד, בקרה וייעוץ. ‏בעלי הידע ביהדות אני מציע ליצור את תבנית:סדר תפילות שבת שמיועדת לשימוש בערכים על חלקי התפילה הנאמרים בשבת בדווקא. התבנית כוללת את הערכים השייכים לתפילות שבת, בדומה לתבנית תבנית:סדר התפילה הקיים היום לימי החול.

טיוטת תבנית:

בברכה בן-ימין - שיחה 21:24, 10 בינואר 2018 (IST)

כל תבנית שעושה סדר מבחינתי מבורכת. אבי84 - שיחה 21:29, 10 בינואר 2018 (IST)
תבנית נחמדה, אבל התוכן לא תואם את הכותרת. ערבית של של מתחילה בכגוונא ומשם קופצת לתפילת העמידה. כך גם שחרית של שבת מתחילה בהלל הגדול, נשמת, אל אדון ותפילת העמידה. זה נשמע מניין אטרקטיבי עבורי לשבת הקרובה, אבל בתנאי שלא שרים שם את אל אדון כמו אצל החסידים. מה כן? יש שתי ברירות: או ליצור סדר מלא של התפילות, כמו בתבנית של ימי החול ({{סדר התפילה}}), או שכותרת התבנית "הוספות לתפילות השבת" או משהו דומה. אני מצדד באפשרות ב'. קובץ על ידשיחה ♦ 21:59, 10 בינואר 2018 (IST)
שתי הערות: 1) אין כאלוהינו - לא מיוחד לשבת. 2) כגוונא ובמה מדליקין שייכים לאותה שורה. --ריהטא - שיחה 22:09, 10 בינואר 2018 (IST)
במה מדליקין נאמרת (לפחות אצל הליטאים) לפני כניסת שבת (אותה מקבלים ב"ברכו"), בעוד "כגוונא" היא פתיח ל"ברכו" שהוא חלק מתפילת ליל שבת. לכן אינם שייכים לאותה שורה.
אני גם בעד שינוי שם התבנית ל"הוספות לתפילות השבת" או "תפילות מיוחדות לשבת", וכאפשרות ב' של קובץ על יד.--Nahum - שיחה 01:00, 11 בינואר 2018 (IST)
יוזמה ברוכה. בעד. Tshuva - שיחה 02:13, 11 בינואר 2018 (IST)
בעד התבנית. אני לא תומך בשינוי השם ל"הוספות בתפילות שבת" אלא בהוספה של ערכים לתבנית כסדר התפילה הכולל.
סיבות: התבנית מכילה הוספות ושינויים (כדוגמת תפילת שבע בערבית, שחרית ומנחה).
אחד היתרונות הבולטים של תבנית על קטגוריה הוא יצירת סדר וארגון בין הערכים, וזה מתאים ביותר לערך שיסדר את סדר תפילות שבת בשלמותו בראייה כוללת. ללא ייחודיות זו יישארו ערכים מעטים שניתן ליצור קטגוריה עבורם.
דרך אגב, אני חושב שעדיף להחליף את התמונה לתמונה בלי תפילין, אפשר לבחור תמונה מחול המועד ולכתוב שהתמונה לא צולמה בשבת :-) דבירשיחה •כ"ד בטבת ה'תשע"ח • 09:38, 11 בינואר 2018 (IST)
אכן עדיף תמונה שתיראה שקשורה לשבת ולא ליום חול. אפשר גם לצלם בית כנסת שבו מכניסים שבת מוקדם, בזמן שהם עושים קבלת שבת. או לצלם בית כנסת בערבית של מוצאי שבת. אוריאל, Orielno - שיחה 10:15, 11 בינואר 2018 (IST)
אומנם נראה שהתבנית נכתבה על ידי אשכנזי או לפחות לפי נוסח אשכנז אבל גם האשכנזים אומרים אשרי בכל תפילות המנחה ולא רק בשבת כך שיש להסיר את זה. לשם ההבהרה הטענה כי מדובר על מנהג אשכנז היא בגלל שלא מוזכרים המזמורים שהספרדים אומרים בערבית של שבת ובמנחה לא מוזכר הכרזה על תעניות ואני מניח שעוד כמה דברים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:59, 11 בינואר 2018 (IST)
ממליץ להוסיף אנא בכוח בקבלת שבת, פיטום הקטורת במוסף, ואולי ויהי נעם ויתן לך במוצ"ש. בן עדריאלשיחה • כ"ה בטבת ה'תשע"ח 18:58, 11 בינואר 2018 (IST)
פיטום הקטורת נאמר בכל יום בשבוע ולא רק בשבת ולכן אין מקומו בתבנית הזו. את השאר אפשר להוסיף. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:50, 14 בינואר 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תודה לכל המגיבים ולכל התומכים. לאור ההערות והארות יצרתי תבנית חדשה, מקווה שהיא עונה על כל הדרישות הנ"ל. אודה כמובן לחוו"ד.

טיוטה חדשה[עריכת קוד מקור]

בברכה בן-ימין - שיחה 14:18, 14 בינואר 2018 (IST)

תבנית קישור לאתר ספריא[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:ספריא שמיועדת לשימוש בערכים שקשורים ליהדות ובכלל. התבנית תכלול קישור למיקום (דף\עמוד\הלכה\פסקה\דיבור המתחיל וכו') בספר קודש שנמצא במאגר התורני החינמי הנהדר ספריא, בדומה לתבנית:ויקיטקסט. מאגר ספרי הקודש בספריא שלם יותר מזה שיש בויקיטקסט והוא ממשיך לגדול כל הזמן, והממשק באתר מדהים. לעורכים תתווסף דרך קלה להוסיף הערות ולקשר לטקסט מוקלד ושלם של הספרים הפחות מרכזיים בארון הספרים היהודי והקוראים בויקיפדיה יוכלו להפיק תועלת רבה מהפניה לאתר המצוין.

מכיוון שאין לי מושג ירוק בקוד ויקי אני לא יודע איך יוצרים תבנית קישור פשוטה שנוח להשתמש בה, אבל אני משער שזה לא מסובך מדי. אם זה כן, אולי המפתחים של האתר יוכלו לסייע.

טיוטת תבנית: שם תבנית . נתנאל - שיחה - מומלצים 19:13, 14 בינואר 2018 (IST)

ברירת מחדל בתבנית:אין תמונה אוטומטית[עריכת קוד מקור]

כאשר אין תאריך לידה/פטירה בערך או בוויקינתונים התבנית אינה מציגה את תבנית:אין תמונה. כתוצאה מכך הרבה בקשות תמונה חסרות, בייחוד בערכי חיילים ושוטרים. זה לא היה כך בעבר (ראו גרסה זו מאוגוסט)אבל קורה עכשיו עקב שינוי בתבנית. אני מבקש לקבוע שברירת המחדל אם אין תאריך לידה או פטירה היא להציג את תבנית:אין תמונה. בורה בורה - שיחה 21:31, 16 בינואר 2018 (IST)

אנחנו יכולים להוסיף לכל ערך תבנית של אין תמונה - אבל אין בכך צורך. התבנית משמשת כדי לבקש מהקוראים לתרום תמונה חסרה לערך - לא סביר שתהיה להם תמונה לדמויות שלא חיו בשנים האחרונות, וודאי לא לכאלו שחיו בעת העתיקה ותאריך הלידה/פטירה שלהם אינו ידוע. ערן - שיחה 22:35, 16 בינואר 2018 (IST)
הגרסה לפני השינוי שלך אכן עבדה כך. אז תקן את השינוי שלך כך שכל החיילים והשוטרים והשאר בלי תאריך לידה יקבל אוטומטית את התבנית. מיותר לשים פרטנית בכל ערך. בורה בורה - שיחה 22:41, 16 בינואר 2018 (IST)
יש עוד לא מעט בעיות עם התבנית הזו, שנעשה בה שימוש מופרז ואיפה שאין צורך. אם קובעים שאין להוסיף את התבנית לערכים של אישים שאינם בין החיים, צריך למצוא פיתרון גם לערכים בהם היא נוספה בצורה ידנית כמו דינה שניידרמן למשל. שנית, אני מסתכל למשל על הערך קרחון אייקן ושואל את עצמי - כל כך הרבה דוברי עברית ביקרו באנטארקטיקה, וספציפית בקרחון הזה, שיש הצדקה לבקש תמונה חופשית מהקוראים? מגוחך שבוויקיפדיות אחרות אין את הדרישה הזאת, ומצפים שהישועה תגיע דווקא מהקורא העברי. צריך להוסיף את התבנית רק איפה שיש סיכוי סביר שתתקבל בזכותה תמונה חופשית. מתייג גם את Hanay ו-Geagea, מתנדבי OTRS, שוודאי יהיה להם מה להוסיף בנושא. עמרישיחה 00:46, 18 בינואר 2018 (IST)
אתה מבלבל בין תבנית:אין תמונה אוטומטית ותבנית:אין תמונה שמטבעה מוכנסת ידנית. הדיון כאן הוא רק על תבניות אוטומטיות שמוכנסות דרך תבניות האישים השונות ולכן מקרה דינה שניידרמן לא שייך כאן. ומי אמר שלא מוסיפים אותה לאנשים שאינם בין החיים? על פי ההחלטה היא לא נוספת אוטומטית רק למי שנפטר לפני יותר מ-150 שנה. הבעיה שהיא כרגע מפקששת אנשים חיים עקב שינוי שנעשה שלא כהלכה ויש לתקנו. בורה בורה - שיחה 01:29, 18 בינואר 2018 (IST)
עמרי, בוודאי שפעמים זה מגוחך וגם ציינתי זאת בעבר. להכניס תמונה עם תבנית הקוראת לקוראים בעברית לשלוח תמונה על ערך של אדם החי למשל בסין ואין תמונה שלו, זה שימוש שגוי של התבנית. היא יועדה אך ורק ל: ישראלים או יהודים שיש סיכוי שיש להם משפחה בין קוראי העברית. לכל היתר יש ליצור תבנית אחרת שהמחליפה את התמונה בלי קישור למשלוח תמונה לOTRS. זה לא יקרה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 07:04, 18 בינואר 2018 (IST)
הסרתי את התבנית בערך על דינה שניידרמן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 07:07, 18 בינואר 2018 (IST)
בורה, אני לא מבלבל בין התבניות וברור לי מה ההבדל בינהן. הדיון עוסק היכן תופיע תבנית:אין תמונה, וזה בכלל לא משנה באיזה צורה היא נוספה. חנה, אני מסכים לגמרי עם דבריך. אני מוצא את התבנית מוצבת בערכי אישים שאין להם שום קשר לישראל וכף רגלם מעולם לא דרכה בה. הבקשה לתמונה חופשית במקרים האלה היא יותר ממיותרת. כמו כן, אני חושב שצריך להרחיב את ההגדרה גם בעניין תמונות של אתרים ומקומות. כלומר, שהבקשה לתמונה חופשית תופיע רק בערכים של אתרים בישראל. אנחנו יודעים טוב מאוד ששום תמונה חופשית ללא תתקבל מהקורא העברית עבור הערך אצטדיון ג'ובה, גם לא בעוד עשר שנים. בעניין אנשים שאינם בין החיים - הבעיה במקרה הזה היא שמדובר בדרישה לתמונה חופשית היכן שאין צורך. הרי במקרה הזה ניתן להעלות גם תמונה מוגנת בשימוש הוגן. הבקשה לתמונה חופשית עלולה להטעות את הקוראים, ובסופו של דבר אנחנו עשויים להישאר ללא תמונה בכלל - לא חופשית ולא מוגנת. עמרישיחה 13:12, 18 בינואר 2018 (IST)

תבנית: נתוני קרן הקולנוע הרוסי[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:נתוני קרן הקולנוע הרוסי שמיועדת לשימוש בערכים של סרטי קולנוע רוסיים התבנית מאפשרת להוסיף נתוני הכנסות רשמיים מהגרסה הרוסית של מוג'ו, שלדעתי נחוצים כי אין אף נתוני הכנסות מתאימים אחרים על סרטי קולנוע רוסיים. ראו למשל כיצד התבנית מפנה להכנסות הסרט, בערך הוויקינג  •  DimaLevin - שיחה 11:04, 18 בינואר 2018 (IST)

האם יש מזהה וויקינתונים לאתר? אם כן כדי להוסיף תמיכה בוויקינתונים. אם לא, כדי ליצור מזהה ואז להוסיף תמיכה בוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בשבט ה'תשע"ח • 11:11, 18 בינואר 2018 (IST)
אני מסכים עם זאב קטן. לדעתי אין מקום לתבנית נפרדת אלא להוספה לתבנית:פרופילי קולנוע לאחר הוספת מזהה לויקינתונים (לא הצלחתי למצוא מזהה לאתר הזה בוויקינתונים). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:15, 18 בינואר 2018 (IST)
אשמח לכל עזרה בנושא ביצירת וויקינתונים והוספה לפרופילי קולנוע. DimaLevin - שיחה 13:30, 18 בינואר 2018 (IST)
התחלתי עם זה, תוכלו לעזור לי לפתח את זה למצב שבו הוא ישתמש בוויקי נתונים ויוכל לשאוב נתונים? 🙄 DimaLevin - שיחה 14:36, 18 בינואר 2018 (IST)