ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

איחוד תבניות מלחין וארכיטקט לתוך תבנית אמן[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אמן בורה בורה - שיחה 07:07, 8 בדצמבר 2016 (IST)

הסרת השדה "שירות רכבות"[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:תחנת רכבת

לפי בדיקה מהירה, השדה "שירות רכבות" לא היה בשימוש עד היום, עת בא משתמש:Vladislav22 והחליט למלא את השדה בערכים שונים. בערך אודות ת"א ההגנה הוא כתב בשדה זה "כל תחנות ר"י למעט דימונה, עפולה ובית שאן" (הקורא אמור להבין בקלות כי "ר"י" היא "רכבת ישראל"?) ובערך אודות תחנת קריית מוצקין, ציין "נהריה, עכו, חיפה, עתלית, בנימינה, תל אביב, מודיעין, לוד, רמלה, קרית גת ובאר שבע". גם אם אני מבין את הכוונה המקורית בשדה כשנבנתה התבנית, אני חושב שיש להסירו. קוראי הערך אינם בהכרח חובבי רכבות מושבעים. עלול להיווצר הרושם שמהתחנה עליה הם קוראים לא ניתן להגיע לתחנות שלא מצויינות בשדה. בנוסף, תמיד יהיה מדובר ברשימה חלקית, שבמקרה הטוב, תייצג רק תחנות סופיות בקווים השונים. אם נסתכל על תחנת ק. מוצקין למשל, ציין ולדימיר את נהריה שבקצה הקו, אבל גם את עכו שבדרך. לגבי התחנות הדרומיות יותר, לכאורה רכבות העוברות בתחנה לא מגיעות לתחנת קריית חיים הסמוכה... מה דעתכם? Ldorfmanשיחה 18:28, 12 בנובמבר 2016 (IST)

לאחר כתיבת הדברים פה, ראיתי שהנושא הועלה בדף שיחה זה כבר לפני 9 שנים ואז, לא היו מתנגדים לביטול השדה. אמתין לתגובות עדכניות. Ldorfmanשיחה 18:30, 12 בנובמבר 2016 (IST)
Ldorfman, אני ממליץ שלהבא תכתוב הצעות לשינויים בתבנית בוק:תב. שם דנים בשינויים. פה לרוב אף אחד לא יראה את זה. אני מעביר את זה בינתיים לשם.--‏Mikey641שיחה 12:56, 13 בנובמבר 2016 (IST)
- סוף העברה
זה לא נכון שרק לאחרונה הוחל לעדכן את השדה הזה. תוכל לראות כאן שכבר בינואר 2016 עדכנתי את הערך הזה ועוד הרבה אחרים. אני מתנגד להסרת השדה. אם יש צורך בעדכון המלל, ניתן לבצע אותו. הכוונה היא לשירות ישיר כמובן. דרך תחנות ביניים אפשר להגיע לכל חור. בורה בורה - שיחה 18:01, 13 בנובמבר 2016 (IST)
למה כוונתך בעדכון המלל? יש לך הצעה לנוסח קצר וברור? לגבי "אפשר להגיע לכל חור", לזה בדיוק התכוונתי. ראה את מה שנכתב בהערה מ-2007. לשדה הזה אין משמעות מכיוון שאף אחד ברכבת ישראל, או בין משתמשיה, לא מתייחס לנתון הזה. זה שדה שלא ברור כלל מדוע הוא צץ אצלנו. זה שהוא קיים לא אומר שחייבים למלא אותו, אם אין בו הגיון. מעניין מה חושבים מתעניינים אחרים בענייני רכבות כגון יגאל, נתנאל... Ldorfmanשיחה 23:06, 13 בנובמבר 2016 (IST)
אני מבין את הסעיף של 'שירות רכבות' כיעד אליו ישנו שירות ישיר ותדיר מהתחנה. עובדה ידועה היא שכל הרשת של רכבת ישראל הינה אחת (אין מסילות שלא נפגשות, או תחנות שלא ניתן לנסוע ביניהם בשירות רכבתי), ו'שירות' משמעו - קו נסיעה משמעותי ישיר ותדיר . לא רואה בזה שדה חשוב מדי, אבל הוא לא אמור להפריע לקורא (בדוגמא של קרית מוצקין - אף אחד לא נוסע ממנה לקרית חיים בגלל קרבה יתירה, ולכן אין בין התחנות 'שירות', להבנתי, אבל לכל התחנות האחרות המוזכרות - בהחלט יש שירות) נת- ה- - שיחה 01:03, 14 בנובמבר 2016 (IST)
Ldorfman, אני מזכיר לך שתבנית זו אינה משרתת רק את רכבת ישראל אלא כל תחנת רכבת בעולם. כך שיתכן והשדה הזה בהחלט נחוץ בתחנת הרכבת אייגרוואנט ודומותיה. מעבר לזה, הסביר זאת יפה נתנאל. למשל בתחנת הרכבת עפולה כתוב "שירות רכבות: בית שאן, חיפה, עתלית". זה שגוי כי על פי המפה השירות הישיר הוא רק לתחנות הקצה בית שאן וחיפה. על כן יש להשמיט את עתלית. בורה בורה - שיחה 01:47, 14 בנובמבר 2016 (IST)
בערכים בהם יש כבר פירוט שירות רכבות אפשר לערוך כמו שעשיתי בתחנת הרכבת תל אביב ההגנה. בורה בורה - שיחה 02:11, 14 בנובמבר 2016 (IST)
בורה בורה, הכיתוב בתחנת עפולה אינו שגוי, מאחר וקו הרכבת מבית שאן מגיע ויוצא מעתלית, לפחות בחלק ניכר של הנסיעות, לא רק עד חיפה (כנראה בעיקר משיקול תפעולי של מקום חנייה למערך שסיים את נסיעתו). נת- ה- - שיחה 10:53, 14 בנובמבר 2016 (IST)
תודה על ההערה. אם כן יש לנו פורמט כיתוב פחות או יותר מוסכם. בורה בורה - שיחה 18:44, 14 בנובמבר 2016 (IST)
סליחה על החזרה לדיון הזה רק כעת, עקב מצוקת זמן. בורה, אני מקבל את ההערה לגבי השימוש בתבנית לגבי תחנות בעולם. הדוגמה של עתלית מחזקת את עמדתי כי אין ממה הגיון בשימוש בשדה זה כשמדובר ברכבת ישראל. אין לי התנגדות להוספת הערה על כך בפרטי התבנית כתחליף למחיקת השדה.
נתנאל, דווקא ראיתי אנשים שנוסעים ממוצקין לחוצות המפרץ למשל ברכבת, למרות שמדובר במרחק לא רב. הנסיעה הזאת ברכבת חוסכת שימוש ברכב פרטי.
לגבי עניין תחנות הקצה, גם אם אני מבין שלזה הכוונה, זה לא יובן לקורא הממוצע. שאלתי אם יש למישהו נוסח חלופי ולזה טרם קיבלתי תשובה. אם השדה יוגדר באופן ברור יותר (נניח "יעדי קצה", אם כי זה עדיין לא מוצלח מאוד), יכול להיות שאתמוך בהמשך השימוש בו גם בארץ. בקיצור, צריך שהדברים יהיו ברורים לכולם באופן הפשוט ביותר. Ldorfmanשיחה 12:48, 16 בנובמבר 2016 (IST)
אני פתוח לכל הצעת שם. כמובן ניתן להוסיף בתבנית תיעוד והבהרות. בורה בורה - שיחה 15:18, 16 בנובמבר 2016 (IST)
השאלה היא אם יש הסכמה שהשדה ישמש רק בערכים אודות תחנות רכבת מחוץ לישראל. Ldorfmanשיחה 16:18, 16 בנובמבר 2016 (IST)
לא. לא רואה בעיה שישמש גם בישראל! בורה בורה - שיחה 16:31, 16 בנובמבר 2016 (IST)
האם יש עוד מישהו שמצדד בעמדתו של בורה לגבי השימוש בתבנית לגבי תחנות בישראל? בדיון הזה יש מעט משתתפים כך שקשה יהיה לקבל החלטה כך... Ldorfmanשיחה 17:49, 20 בנובמבר 2016 (IST)
עבור תחנות בישראל קיימות תבניות שמתארות את הקווים טוב למשל תחנת הרכבת קריית מוצקין#שירות רכבות בתחנה. לדעתי אין צורך בציון שירות הרכבות לתחנה בתבנית המידע. אפשר אולי להשאיר קישור בצורה של [[#שירות רכבות|ראו בגוף הערך]] אבל גם זה כנראה לא נחוץ כי זה בולט מספיק בתוכן העניינים. ערן - שיחה 00:24, 28 בנובמבר 2016 (IST)
כבר עניתי על זה. יוצרים שורת הפניה בתבנית כמו שעשיתי בתחנת הרכבת קריית מוצקין הרגע. זה כמו "שמות המפקדים" בתבנית:יחידה, "שמות הפרסים" בתבנית:מדען או "עיטורים" בתבנית:חייל. לא צריך לקבוע כללים על כל דבר. תחנת הרכבת קריית מוצקין נראית מעולה עכשיו. בורה בורה - שיחה 05:08, 28 בנובמבר 2016 (IST)
אבל ההפניה לשירות הרכבות לתחנה כבר נמצאת בתוכן העניינים. מה התועלת שבציון כזה גם בתבנית? ערן - שיחה 17:41, 28 בנובמבר 2016 (IST)
והגיל של אישיות מופיע בפתיח בשורה ראשונה, על אותו משקל... בתבניות מידע מופיע מידע שכבר מופיע בערך בצורה מסודרת. והבאתי דוגמאות מכמה תבניות אחרות ויש עוד תבניות. ההפניה הזו מסדרת את המידע. חטיבה 401, סיירת מטכ"ל, חטיבת הנח"ל אלה דוגמאות ששלפתי בשניה. בורה בורה - שיחה 18:32, 28 בנובמבר 2016 (IST)

נראה שבכל התחנות של רכבת ישראל צריך להיות כתוב שירות רכבות=רכבת ישראל; ובתחנות של הכרמלית (אם יש להם ערך) צריך להופיע שירות רכבות=כרמלית, ובנפרד תחנות של הרכבת הקלה בירושלים ותחנות של הרכבת הקלה בתל אביב ‏«kotz» «שיחה» 19:21, 3 בדצמבר 2016 (IST)

תבנית:יישוב בישראל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:יישוב בישראל בורה בורה - שיחה 07:05, 8 בדצמבר 2016 (IST)

שיחת תבנית:TASE[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:TASE בורה בורה - שיחה 07:09, 8 בדצמבר 2016 (IST)

{{תבנית ניווט לעשורים לפני הספירה}}[עריכת קוד מקור]

למה בתבנית הזאת החצים לא מקשרים לשום ערך? אפשר לשנות את זה? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בחשוון ה'תשע"ז • 18:06, 19 בנובמבר 2016 (IST)

Symbol support vote.svg בעד ולא צריך על זה יום לימודים ארוך... מי שיודע, שיתקן. בורה בורה - שיחה 18:10, 20 בנובמבר 2016 (IST)
מישהוא ירים את הכפפה? או פתרון יותר טוב, לפחות מבחינתי, ילמד אותי איך עושים את זה? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ז • 23:14, 24 בנובמבר 2016 (IST)

שינוי מיקום "סדר הכניסה" והוספת אפשרות ל"מוטו" ו"כינוי"[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:עיר

אני עובד כעת על הערכים על מדינות ארצות הברית אשר מבצעים שימוש בתבנית עיר ואשמח לכמה התאמות בנושא.
ראשית, אני ממליץ להזיז את מיקום "סדר הכניסה" לשורת "תאריך ייסוד", כמו שכיום מבוצע ביחס ל"שטח" ודירוג שטח".אגב, מבדיקה קלה ניראה כי בפרמטר "סדר הכניסה" משתמשים כיום רק בערכים על פרובינציות קנדה ומדינות ארצות הברית.
שנית, כיום לרובן ככולן של מדינות ארצות הברית "פרמטר נוסף" לכתיבת הכינוי הרשמי של המדינה (ראה למשל בויומינג). ברצוני להוסיף גם את המוטו הרשמי של כל מדינה (כך גם מקובל בערכים בויקיפדיות זרות), אך אין לכך מקום נוח. האפשרות הראשונה שחשבתי עליה היא להגדיר את "סוג יחידה שלטונית ראשונה" כמוטו, וב"יחידה שלטונית ראשונה" לכתוב את תוכן המוטו. עם זאת זה ממקם את המוטו מתחת לשורת ה"מדינה" באופן צורם מעט.
יש לי שתי הצעות בנושא (אשמח בפרט להתייחסותו של Mikey641. בהזדמנות זאת תודה על הפעילות המבורכת שלך):

 • הוספת פרמטר חדש של "סוג פרמטר נוסף שני" ופרמטר חדש של "פרמטר נוסף שני". עשוי להיות שימושי למקרים אחרים ובעניין מדינות ארצות הברית יאפשר את הגדרת "סוג פרמטר נוסף שני" כמוטו רשמי.
 • הוספת שני פרמטרים חדשים של "כינוי" ו"מוטו". הפרמטרים האלו יהיו כנראה רלוונטיים כמעט ורק לערכי מדינות ארצות הברית.

בברכה, Ariel196 - שיחה 09:16, 20 בנובמבר 2016 (IST)

- סוף העברה
Ariel196
 1. Symbol support vote.svg בעד, העברה של "סדר הכניסה" לשורת "תאריך ייסוד" כך שיהיה {{{תאריך ייסוד}}} (סדר כניסה:{{{סדר כניסה}}})
 2. Symbol support vote.svg בעד, הוספה של |מוטו=, וש|סוג פרמטר נוסף=כינוי
--‏Mikey641שיחה 10:54, 20 בנובמבר 2016 (IST)
אפשר לדעת מה הכוונה ב"כינוי"? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:05, 20 בנובמבר 2016 (IST)
למעט שתי מדינות, לכל מדינות ארצות הברית ישנו כינוי רשמי (official state nickname) המהווה מעין מוטו עבורן. ראה את הרשימה המלאה בויקיפדיה האנגלית (אנ'). בברכה, Ariel196 - שיחה 11:28, 20 בנובמבר 2016 (IST)
אז הכיוי הוא מוטו או שיהיה גם כינוי וגם מוטו? אני בעד שדה מוטו, זה קיים בעוד מקומות. אבל אני לא חושב ששדה כינוי יהיה טוב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:13, 21 בנובמבר 2016 (IST)
אני תומך בשניהם. אתה מוזמן לראות איך זה נהוג בויקיפדיה האנגלית בערכי מדינות ארצות הברית. מדובר באחד מהסמלים הלאומיים של המדינה, והוא ראוי לציון לאחר הדגל, הסמל (Seal) והמוטו. בברכה, Ariel196 - שיחה 09:22, 21 בנובמבר 2016 (IST)
 1. Symbol oppose vote.svg נגד העברה של "סדר הכניסה" לשורת "תאריך ייסוד" כך שיהיה {{{תאריך ייסוד}}} (סדר כניסה:{{{סדר כניסה}}})
 2. Symbol support vote.svg בעד העברה של "סדר הכניסה" מתחת לשורת "תאריך ייסוד"
 3. Symbol oppose vote.svg נגד הוספה של |סוג פרמטר נוסף=. הפרמטרים החופשיים האלה רק עושים בלגן.
 4. Symbol support vote.svg בעד השמטה של "סוג פרמטר" הקיים. הוא נוצר בזמנו כי הייתה התנגדות לפרמטר "מוטו". אני מציע להוסיף במפורש את הפרמטר מוטו, ולהעביר לשם את התוכן מהפרמטר הנוסף. הפשרה הזו לא הייתה מוצלחת.
 5. Symbol support vote.svg בעד הוספת שדה כינוי
 6. Symbol oppose vote.svg נגד חזק על מניפוצליות בשדות אחרים שאינם מיועדים לשימוש כמו רעיון הזוועה "להגדיר את "סוג יחידה שלטונית ראשונה" כמוטו" בורה בורה - שיחה 18:02, 20 בנובמבר 2016 (IST)
תודה על הבעת דעתך אך אשמח לכמה הבהרות. ראשית, מה כוונתך בסעיף 2? כבר היום "סדר הכניסה" נמצא מתחת לשורת "תאריך ייסוד". אשמח גם לדעת מדוע אתה מביע התנגדות בסעיף 1. אתה תומך גם בהורדה לשורה נפרדת של דירוגי השטח, האוכלוסייה והצפיפות? לגבי השמטה של "סוג פרמטר" – לפני השמטה יש לוודא שלא נעשה שימוש בפרמטר זה גם לדברים אחרים שאינם "מוטו". ולסיום, באשר ל"מניפוצליות" (סעיף 6), אין צורך להתייחס לעניין זה היות וההצעה הזאת לא עומדת על הפרק. בברכת ערב טוב, Ariel196 - שיחה 20:28, 20 בנובמבר 2016 (IST)
 1. אני מתנגד כי כך מכניסים מלל ("סדר כניסה:") לתוך שורות התוכן וזה לא רצוי. במקרה זה רק מספר 13 למשל אינו אומר כלום, להבדיל למשל מאוכלוסייה שאם בא אחריה 2016 כולם מבינים מה זה
 2. אתה צודק. זה נכנס כאשר מייקי הסב את התבנית למבנה החדש והכניס את זה. לא שמתי לב, הייתי מתנגד גם אז... נשמע מה חושבים אחרים
 3. לגבי השמטה של "סוג פרמטר" זה ברור! לא משמיטים מידע אף פעם בורה בורה - שיחה 20:41, 20 בנובמבר 2016 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד סדר כניסה בשורה של תאריך ייסוד - זה רעיון טוב.
 • למה מיועד "כינוי" מלבד מדינות ארצות הברית? האם פתח תקווה היא "אם המושבות", והאם ביירות היא "פריז של המזרח התיכון"? (והאם התשובה לשאלה זו תהיה ברורה בעוד חודש למי שיוסיף את התבנית לערך חדש או יערוך בערך קיים?) אני חושש שפרמטר כזה עשוי לא להתאים כל כך לתבנית כללית כמו תבנית עיר. ערן - שיחה 20:47, 20 בנובמבר 2016 (IST)
הפרמטר רלוונטי רק למדינות ארצות הברית אשר לכל אחת מהן (למעט שתי מדינות) יש כינוי רשמי (official state nickname) שאומץ כסמל מדינתי. ראה את הרשימה המלאה בויקיפדיה האנגלית (אנ'). בברכה, Ariel196 - שיחה 21:02, 20 בנובמבר 2016 (IST)
אני לא זה שהכניס את הדירוג לאותה שורה. זה בוצע לפני כן וזה היה מאוד נחוץ. המבנה הקודם היה בעייתי. שיחת תבנית:עיר#בעיות בתבנית:עיר
מסכים עם ערן לגבי ה"כינוי", תבנית עיר היא אכן תבנית כללית ולא צריך להוסיף פרמטר ששייך רק למדינות ארצות הברית ולכן צריך להשאיר את הפרמטר נוסף
--‏Mikey641שיחה 21:48, 20 בנובמבר 2016 (IST)

שינויים מתבקשים בפרמטר השימור של תבנית המיון[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מיון בורה בורה - שיחה 07:11, 8 בדצמבר 2016 (IST)

{{23 הבעיות של הילברט}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:23 הבעיות של הילברט בורה בורה - שיחה 07:13, 8 בדצמבר 2016 (IST)

הפרמטר שם במה בתבנית {{שחקן}}[עריכת קוד מקור]

בדף השיחה ליז סמית' התעורר ויכוח בנוגע לפרמטר "שם במה". לדעתי צריך לשנות את התבנית. השם שצריך להופיע בראש התבנית הוא שם הבמה ולא שם הלידה העלום בדרך כלל. אין צורך בפרמטר "שם במה" ובמקומו כדאי לשים "שם לידה" כמו שיש בתבנית {{מוזיקאי}}. בברכה, רחל - שיחה 07:17, 25 בנובמבר 2016 (IST)

השם המופיע בכותרת התבנית הוא שם הערך. אם הוחלט ששם הערך הוא שם הבמה, זה מה שיופיע. איך צורך לשנות כלום בתבנית. בורה בורה - שיחה 09:29, 25 בנובמבר 2016 (IST)
אין בכך היגיון. אם תרשום את שם הבמה בכותרת וגם בשורה 5, לא יהיה מקום לכתוב את שם הלידה בתבנית.A_Holy_Bartender - שיחה 21:39, 25 בנובמבר 2016 (IST)
אז אפשר להוסיף שדה "שם לידה". אבל הכותרת צריכה להתאים לשם הערך. בדרך כלל אנשים אפילו לא כותבים את הכותרת והיא נלקחת משם הערך בלי הסוגריים. בורה בורה - שיחה 04:33, 28 בנובמבר 2016 (IST)

שדרוג תבנית קבוצת כדוריד[עריכת קוד מקור]

הפועל ראשון לציון
Hapoel rishon lezuon.jpg
סמל הפועל ראשון לציון
מידע כללי
אולם ביתי היכל נחלת יהודה (600 מושבים)
כינוי הפועל ראשון
בעלים עמי שדה ואיציק פרנקל
יושב ראש דודי פלח
מאמן עידן מימון
תארים
 אליפויות 17
 גביעים 14
תלבושת
מדי בית וחוץ של הפועל ראשון לציון
תלבושת בית
תלבושת חוץ

ראו תבנית:קבוצת כדוריד1 על בסיס תבנית:קבוצת כדורסל. בורה בורה - שיחה 05:42, 27 בנובמבר 2016 (IST)

Symbol support vote.svg בעד אך מה ההבדל עם תבנית קבוצת כדורסל? למה צריך תבניות שונות לכל ספורט קבוצתי? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:41, 27 בנובמבר 2016 (IST)
שאלה טובה. אתה לא זוכר שטרפדו את תבנית:קבוצת ספורט שכללה את כל ענפי הספורט עלי אדמות. אחת ההחלטות האומללות ביותר בתולדות ויקיפדיה. בורה בורה - שיחה 18:09, 27 בנובמבר 2016 (IST)
יונה ב., ולשאלתך, יש שינוי קל. קבוצת כדוריד עובדת עם סט תלבושות של כדורגל. בורה בורה - שיחה 19:07, 27 בנובמבר 2016 (IST)
כמה דברים:
 • "כיתוב סמל" ו"כיתוב תלבושת" - מיותר לגמרי. לשם מה צריך כיתוב עבור דברים שהם מובנים מאליהם? מה גם שכבר יש כותרות מובנות עבור התלבושות.
 • "צבעי תלבושת" - כפילות מיותרת. הרי קיים חלק יעודי בו מופיעה התלבושת.
 • צבעי תבנית וכותרות - עדיף צבע אחיד. אנחנו לא אתר אוהדים. זה אמנם מופיע בתבניות הכדורסל וההוקי, אך זו הייתה סוג של פשרה לאור ההתנגדות שהובעה בדיון אודות התבנית המאוחדת.
 • "תארים" - הקהילה הביעה התנגדות נחרצת לשימוש בפרמטרים כלשהם של תארים (תזכורת). נכון שההצבעה ההיא עסקה בתבנית הכדורגל, והיא לא מחייבת ענפי ספורט נוספים, אך היא ממחישה היטב לאן נושבת הרוח. אני לא חושב שיש הבדל במקרה הזה. עמרישיחה 01:46, 30 בנובמבר 2016 (IST)
 1. ככה זה בכל התבניות הקיימות והזהות. לפעמים יש צורך במלל מסביר, כגון "סמל הקבוצה החל מ-1974"
 2. לא מיותר. ראה למשל ראסינג פריז ששם אין את התלבושת אז נותנים את הצבעים
 3. ככה זה בתבנית כדורסל הוקי קרח וכל האחרות. רציתם בלי זה בכדורגל, לא מתערב. הניחו לתבניות אחרות
 4. התכוונת "קהילת אוהדי הכדורגל" שגוייסה "הביעה התנגדות". לא אכנס פה לדיון איך הערמת עלי בהצבעה זו ונפלתי בפח. אלה מים שעברו בנהר. קיבלתי את הדין שם ואפילו הסרתי בבוט מהערכים את השדות. אבל שוב, ככה זה בכל שאר 7-8 התבניות האחרות וחשוב לציין שהמידע הזה קיים היום בתבניות בערכים. לא רואה סיבה לא לשמר אותו. אין כאן את הבעיתיות שתוארה בקבוצות כדורגל בנושא זה.
 5. אני מזכיר לך שהיה לנו דיון ענייני, ארוך ופרטני בשיחת תבנית:קבוצת פוטבול. אם תקרא תראה שדנו בכל השדות ונעניתי לרוב אם לא לכל הבקשות שלך! מבחינתי זו תבנית הבסיס עליה בניתי ועדיין בונה את התבניות הבאות שהן בעצם זהות. קשה לי להבין מדוע אחרי שסכמנו בהדדיות את הפורמט, אתה חוזר ומעלה טיעונים אלה שוב. בורה בורה - שיחה 05:44, 30 בנובמבר 2016 (IST)
 1. המלל שאתה מדבר עליו לא מקובל בערכי ספורט והוא לא נחוץ. אם יש צורך, מוסיפים פסקה עם היסטוריית הסמלים. ראה למשל בבית"ר ירושלים#סמל המנורה או קליבלנד קאבלירס#סמל הקבוצה. בכל מקרה, אם יש חשש כבד שרוב השימושים של פרמטר שכזה יהיו לציין את הדבר המובן מאליו, אזי שהפרמטר בעייתי ולא נחוץ. הכיתוב בנוגע לתלבושת אחד המיותרים בהיסטוריה.
 2. יש לי רעיון מבריק! אם אין תלבושת, אפשר פשוט להוסיף אותה.
 3. לא "רציני בלי כדורגל". רצינו שזה לא יופיע בכלל, והמצב הנוכחי הוא סוג של פשרה. אל תנסה להוסיף בדלת האחורית דברים שהובעה להם התנגדות.
 4. תדע לקבל את התבוסה בכבוד מבלי ליילל. הרי היה ברור שאלמלא אתה, הדיון היה מסתיים לאחר מספר ימים ולא נמרח על פני חצי שנה, ובטח שלא הייתה נפתחת הצבעה. אם היית סופר את המשתמשים שהביעו את דעתם בדיונים השונים, ולא רק את אלה שהביעו את דעתם בדיון ההוא באולם התבניות, היית יכול להעריך שאין שום טעם בהצבעה, ושברור מראש איזה צד "ינצח". תהיה בטוח שאם היינו מגייסים מצביעים כפי שטענת, כמות המצביעים הייתה כפולה ומכופלת, אבל כאמור התוצאה הייתה ידועה מראש. יש לי עוד המון מה לכתוב על כל הסאגה הזאת, אבל אני אבחר לנצל את זמני היקר בדרכים אחרות.
  על כל פנים, רוב הטיעונים שהועלו בהצבעה תקפים לכל ענפי הספורט. הטיעון "המידיע כבר קיים" הועלה בדיון ההוא ולא התקבל. תבנית הפוטבול משמשת בעיקר קבוצות מליגת ה-NFL, ובמקרה של הליגה הזאת, החשש לשימושים בעייתיים של פרמטר התארים לא קיימים. צבעי הכותרות והכיתובים לא הופיעו בתבנית שהוצגה שם. עמרישיחה 22:12, 3 בדצמבר 2016 (IST)
תבוסה? אתה עברת על כל כלל אפשרי בהצבעה הזו. קודם משכת אותי באף שבוע עם כל מיני דיונים הזויים על הפתיח. בזמן הזה לא הסכמת ל"גלות" את הטיעונים שלך אבל ארגנת את הכוחות להצבעה. ביקשתי ממך לאפשר לי להתייעץ עם שני משתמשים אחרי הצגת הטיעונים שלך, אבל אתה רצת ופתחת מיידית את ההצבעה. ("אני מתייג את משתמש:Yuri שהעיר לי בהצבעת המחלוקת הקודמת על חוסר פתיח הולם. פתיח שלא אומר כלום "כדי להיות נייטרלי" אינו פתיח הולם. נשמע מה דעתו. אני לא מבין למה החוסר בפתיח משביע רצון לטעמך עוצר אותך עם הטיעונים. בכל מקרה, לפני פתיחת ההצבעה אני רוצה לזמן שני תומכים מהמחנה התומך בהשארת השדות לעבור על הטיעונים וכמובן גם אתה מוזמן לעשות כך. אז הצג את הטיעונים לחיסכון בזמן. בורה בורה - שיחה 21:10, 11 בנובמבר 2016 (IST)") כתוב במפורש בכללים "אין להצביע לפני פתיחת ההצבעה ואין לפתוח את ההצבעה עד אשר חלפו 72 שעות מהצגת טיעוני הצדדים. בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה אין להוסיף או לגרוע מאופציות ההצבעה שסוכמו על ידי הצדדים ללא הסכמתם, אלא אם כן הבורר אישר את השינוי." אתה כמובן לא חיכית ורצת ופתחת את ההצבעה מיידית. תוך דקות נוצר מומנטום שכבר לא ניתן היה לעצור ואפילו משתמשים שתמכו בהצעה המקורית נבהלו ולא הצביעו. ומשכך מצביעים נוספים הצטרפו לרוב. יכולתי לבקש מההתחלה את פסילת ההצבעות האלה ולבקש הצבעה שעומדת בכללים, אבל לא עשיתי כך. טעות שלי. אבל לבוא עכשיו ולהביא את ההצבעה המכורה הזו בתור תקדים לעתיד - לא יעלה על הדעת. לא התייחסת לטיעון המרכזי שלי. היה דיון, סכמנו על שדות, למה אתה עכשיו חוזר בך? אתה רוצה לפתוח סיכומים מהעבר גם על "תבניות כדורגל"? זה לא עובד כך. בורה בורה - שיחה 06:28, 4 בדצמבר 2016 (IST)
לדעתי הנימוקים שהביאו למחיקת התארים בכדורגל לא תקפים לענפים אחרים. בכדורגל עברו המון מפעלים לאורך השנים, חשובים יותר וחשובים פחות, הם החליפו שמות ופורמטים, ואפשר להבין את מי שאומר שקשה מאד לעקוב ולתחזק דבר כזה בתוך תבנית, ומה נכניס ומה לא, וכו'... בענפים אחרים זה לא המצב, בדרך כלל יש שניים או מקסימום שלושה תארים חשובים שגם נשארים קבועים לאורך השנים. אין מניעה להתשמש בהם, והם קלים מאד לתחזוק - כולה שניים או שלושה עדכונים לשנה. אני עושה את זה בענף שאני אוהב ואין עם זה שום בעייה, לא הייתי משליך את הבעיות של הכדורגל על ענף אחר. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 07:53, 4 בדצמבר 2016 (IST)
בורה, אתה לא שה תמים. התעקשת שההצבעה תכלול פתיח שהיה מוטה לגמרי לטובת העמדה שלך, ודחית את ההצעות שלי לפתיח נייטרלי, כך שאתה האחראי למשיכה הזאת. מה גם שהפתיח שיורי הציע היה פחות או יותר זהה לשלי ומיד אישרתי אותו, ולך באותה העת כבר לא הייתה בריר אלא גם כן לקבל אותו, למרות שאני הצעתי משהו דומה מאוד. לגבי מועד הצגת העמדה - מה זה בכלל משנה? הרי יכולתי להוסיף את העמדה שלי בדיוק באותה העת (כשבוע אחריך), גם מבלי "למשוך אותך באף", כך שמה שאתה מתאר תלוש מהמציאות. בכל מקרה, אני מבטיח לך שגם אם הייתי משאיר ריק את השטח שיועד להצגת העמדה שלי, התוצאה של ההצבעה לא הייתה משתנה. יכולת לדעת את זה בעצמך אילו היית בודק כמה משתמשים בכללי הביעו את התנגדותם לפרמטר ולא רק את אלה שהשתתפו בדיון באולם התבניות. בנוגע לפתיחת הההצעה בטרם עברו 72 שעות - אני מודה שלא הכרתי את הכלל הזה, למרות שהוא כתוב בדף ההצבעה. היית יכול לשחזר אותי ולעצור את ההצבעה, אבל עצם העובדה שלא עשית זאת והצבעת, היא הבעיה שלך.
בנוגע ל"טיעון המרכזי", כפי שכבר ציינתי למעלה, הדיון ההוא לא עסק בצבעי כותרות ובכיתובים. בנוגע לתארים, ראה להלן.
Tdunsky, אני לגמרי מסכים איתך. שים לב שלא ביקשתי למחוק את הפרמטר מתבניות הפוטבול וההוקי. שתי התבניות משמשות בעיקר ערכים על קבוצות מליגות ה-NFL וה-NHL (היתר זניח לטעמי), שם עניין התארים מוגדר מאוד, ואין פוטנציאל לטעויות כפי שקיים בענף הכדורגל. לעומת זאת, כדוריד וכדורמים הם מקרים כלליים מדי, ואין דומיננטיות של ליגה מסויימת, כפי שקיים בשתי הליגות האחרות, כך שהפוטנציאל לבעיות קיים בדיוק באותה המידה בו הוא קיים בענפי הכדורגל. בקיצור, אם התבנית מיועדת לליגות מאוד מסויימות אפשר למצוא דרך להכליל את הפרמטר, אולם כאשר מדובר בתבנית כללית נוצרת בעיה. עמרישיחה 01:58, 6 בדצמבר 2016 (IST)
עמרי, ודאי ששדות הצבעים היו שם מאז הסיכום אתך. ראה אפילו גירסה זו של יצירת התבנית בת כמעט כשנה. וראה למשל אריזונה קרדינלס. כל מה שאני מבקש זה להצמד למה שסוכם בין שנינו בדיון המכונן בשיחת תבנית:קבוצת פוטבול, לא יותר לא פחות ואל תפתח את זה מחדש. ארבעת השדות האלו היו שם, וכמו שדנסקי אמר, אין סיבה להוריד בגלל שבגדורגל זה מסובך לדעתכם. אין שום בעיה בכדוריד או כדורמים מעבר לכדורסל או הוקי קרח או בייזבול. נייזזבול משחקים בהרבה מדינות. בורה בורה - שיחה 00:04, 7 בדצמבר 2016 (IST)
הסיכום ההוא תקף אך ורק לגבי התבנית ההיא, ומה שנכון לגבי תבנית אחת לאו דווקא נכון לגבי תבנית אחרת. כמו כן, עצם העובדה שלא הערתי הערה לגבי פרמטר מסויים (הכיתובים), לא אומרת שהסכמתי עם זה. פשוט לא שמתי לב. בכל מקרה, לא זכור לי שחתמתי איתך על חוזה, ויש לי את הזכות תמיד לשנות את דעתי. זה לגיטימי ביותר ואין פה חוקים של "נגעת נסעת". מה שרלוונטי בעיקר זה הדיון על התבנית המאוחדת.
בנוגע לתארים - דשנו בעניין הזה קרוב לחצי שנה. מה פתאום נזכרת לשלוף מהבוידעם את הנימוק על ה"סיכום" הזה דווקא עכשיו? זה די מגוחך בעיני. על כל פנים, כפי שכתבתי לעיל, כמעט כל הבעיות שהוזכרו בדיון על תבנית הכדורגל רלוונטיות לכל תבנית שעוסק בענף ספורט שאינו בולט בצורה קיצונית במדינה אחת. זו עובדה שאי אפשר להתווכח עליה. אם תרצה, אני אתייג משתמשים שהשתתפו בדיונים הקודמים כדי שיחוו את דעתם, אבל אתה יכול לנחש מה תהיה התוצאה הסופית, כך שחבל על הזמן של כולנו. אני סבור שתבניות ספורט שמיועדות בעיקר לקבוצות מהליגות בצפון אמריקה ישתמשו בתבנית המבוססת על תבנית:קבוצת כדורסל, בעוד שהיתר יקבלו תבנית הדומה לתבנית:קבוצת כדורגל שהיא כללית יותר (יוצא הדופן הוא ענף הכדורסל שנמצא באמצע, אבל אני יכול לחיות עם המצב הנוכחי בינתיים). עמרישיחה 01:58, 8 בדצמבר 2016 (IST)
אתה עצמך כותב "מה שנכון לגבי תבנית אחת לאו דווקא נכון לגבי תבנית אחרת". מעניין שהסיכום ההוא תקף רק לגבי התבנית ההיא, אבל המחלוקת בעניין תבנית הכדורגל כן משליכה לכאן... אתה הולך לפי איך שנוח לכאן. נושא התארים תקף לכדורגל בלבד ולא רק אני אומר לך את זה. רק שם יש בעיות לכאורה. גם בתבנית הכדוריד כרגע יש תארים ומשום מה מעולם לא נטפלת אליהם עד עכשיו. כרגע אתה בדעת יחיד מול שלושה תומכים וההפרדה שלך בין קבוצות אמריקאיות לקבוצות אחרות היא ממש לא לעניין. אין שום הבדל. בורה בורה - שיחה 06:52, 8 בדצמבר 2016 (IST)

שדרוג תבנית קבוצת כדורמים[עריכת קוד מקור]

הפועל גבעת חיים איחוד
Hapoel givat haim.jpg
מידע כללי
שנת ייסוד 1963
אולם ביתי בריכת קיבוץ גבעת חיים (300 מושבים)

ראו תבנית:קבוצת כדורמים על בסיס תבנית:קבוצת כדורסל. בורה בורה - שיחה 19:13, 27 בנובמבר 2016 (IST)

ראה פסקה לעיל. עמרישיחה 01:46, 30 בנובמבר 2016 (IST)

קטגוריה:וינה: הרכבת התחתית[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:דולב#קטגוריה:וינה: הרכבת התחתית

היי דולב. תוכל בבקשה לסדר את הקטגוריה:וינה: הרכבת התחתית כך שקווי הרכבת יופיעו אך ורק בקטגוריית המשנה, קשור ל{{קו רכבת תחתית/וינה}}. אותה הבעיה קיימת גם בקטגוריה:לונדון: הרכבת התחתית. תודה רבה. David.r.1929 - שיחה 19:45, 30 בנובמבר 2016 (IST)

השיוך לקטגוריה מגיע דווקא מהתבנית {{קו רכבת תחתית}} עצמה. ממליץ לבקש את השינוי בדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. בברכה, דולבשיחה 20:04, 30 בנובמבר 2016 (IST)
- סוף העברה

לטיפולכם, תודה. David.r.1929 - שיחה 22:27, 30 בנובמבר 2016 (IST)

תיקונים בתבנית סרט[עריכת קוד מקור]

מגדר וריבוי בתבנית סרט[עריכת קוד מקור]

בתבנית:סרט כתוב "במאי", אבל במקרים רבים זה יכול להיות במאית או במאים ולא במאי יחיד (לדוגמה: הצלמניה (סרט)). לכן אני מציע להפוך את כל השדות הרלוונטיים כנהוג במקרים אחרים לשמות עצם, דהיינו:

 • במאי => בימוי
 • מפיק => הפקה
 • תסריטאי => תסריט
 • עורך => עריכה
 • צלם => צילום

ערן - שיחה 09:00, 3 בדצמבר 2016 (IST)

אפשר גם להיות מדוייקים יותר ולהוסיף אפשרויות לתוויות שונות, כלומר שגם הפרמטר במאי, במאית, במאים יתקבלו ויתפקדו באותו אופן, אני מוצא את השיטה הזאת פופלרית מאוד בקרב תבניות בויקיפידה האנגלית. כמו לדוגמה בתבנית הבאה. הדבר מאפשר לעורך לנהוג ביותר חופשיות ואינטאוטיביות. לקורא הוא עוזר להבין ישר ומיד באיזה מגדר מדובר או כמות. אולם צריך להשקיע מעט יותר בקוד אבל כמובן שזה שווה את זה. עבודה יסודית משתלמת. אסף (Sokuya) - שיחה 14:14, 3 בדצמבר 2016 (IST)
אני חושב שאין צורך "להתחכם" בפרמטר מיוחד או במשיכה מוויקינתונים של מין הבמאי/מפיק וכו' - אנו נוהגים כך בתבניות אחרות (למשל תבנית:ספר) ובצורה הזו יש יותר אחידות בין ערכים שונים. ערן - שיחה 18:16, 3 בדצמבר 2016 (IST)
מסכים עם ערן; ובמיוד שיכולים להיות כמה במאים/במאיות לסרט. ‏«kotz» «שיחה» 19:00, 3 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol support vote.svg בעד--‏Mikey641שיחה 17:42, 6 בדצמבר 2016 (IST)
אם הבנתי נכון את מייקי, ברגע שהשם בתבנית אינו כמו השם בערך אינו אותו דבר, התבנית אינה שואבת אוטומטית מוויקינתונים ברגע שיש פרמטר ריק. אני צודק? אם כך, כל עוד זה זה לא מסודר אני Symbol oppose vote.svg נגד, כי זה יעלים לנו אלפי נתונים מהתבנית. בורה בורה - שיחה 06:55, 8 בדצמבר 2016 (IST)

ייבוא מוויקינתונים - מפיץ[עריכת קוד מקור]

חלק מהשדות בתבנית מיובאים מוויקינתונים. במקרה של "מפיץ" לדעתי אין לייבא מוויקינתונים - לדוגמה בסטאלקר המפיץ על פי ויקינתונים הוא Mokép - אבל חברת ההפצה הזו היא חברת ההפצה בהונגריה. בוויקיפדיה האנגלית המפיץ הוא "Media Transactions", אבל בארצות הברית. כל עוד המפיץ הוא לא מפיץ בינלאומי אני לא חושב שיש מקום לציין זאת בתבנית. ערן - שיחה 18:30, 3 בדצמבר 2016 (IST)

Symbol support vote.svg בעד--‏Mikey641שיחה 17:42, 6 בדצמבר 2016 (IST)

ביו-נאס"א[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:ביו-נאס"א בורה בורה - שיחה 07:17, 8 בדצמבר 2016 (IST)

תבנית סרטון חיצוני[עריכת קוד מקור]

היי. מה אתם חושבים על הרעיון ליצור תבנית:סרטון חיצוני (Template:External media)? דוג'רית - שיחה 23:05, 5 בדצמבר 2016 (IST)

בהחלט. כבר חשבתי על זה. כולל הודעה סטנדרטית כשאין תרגום לבדוקי אוטומטית והלאה עם קישור ליצירת תרגום, ובמידה ויש תרגום - הודעה אחידה על איך משתמשים בו, משהו של מילה או שתיים עם מונחון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:49, 6 בדצמבר 2016 (IST)
נא להכין דוגמה. בורה בורה - שיחה 07:31, 8 בדצמבר 2016 (IST)

שדרוג {{מנהיג1}}[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין לשדרג את {{מנהיג1}} ולהוסיף לה קישור לוויקינתונים.
אך לפני כן, אני רוצה להציע הצעה.
אני מציע העברה של השדות: תאריך לידה, תאריך פטירה, מקום לידה, מקום פטירה, להיות פרמטרים "רגילים" כמו שמוצג פרמטר "מדינה" לדוגמה.
טיוטה ניתן לראות ב{{משתמש:mikey641}}--‏Mikey641שיחה 19:56, 6 בדצמבר 2016 (IST)

תוכל להראות דוגמה קונקרטית? על אישיות כלשהי? אסף (Sokuya) - שיחה 20:01, 6 בדצמבר 2016 (IST)
אסף, בבקשה.
דוד בן גוריון
דוד בן-גוריון
Ben-Gurion.jpg
דוד בן-גוריון, 1952
מדינה ישראלישראל  ישראל
תאריך לידה 16 באוקטובר 1886
מקום לידה פלונסק, פולין
תאריך פטירה 1 בדצמבר 1973 (בגיל 87)
מקום פטירה שדה בוקר שבישראל
מקום קבורה שדה בוקר
מפלגה מפא"י, רפ"י, ח"כ יחיד, הרשימה הממלכתית
בת-זוג פולה בן-גוריון
ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון ה-1
תקופת כהונה 14 במאי 194826 בינואר 1954 (5 שנים ו-36 שבועות)
הבא משה שרת (ראש הממשלה)
פנחס לבון (שר הביטחון)
ראש ממשלת ישראל ה-3
תקופת כהונה 3 בנובמבר 195526 ביוני 1963 (7 שנים ו-33 שבועות)
הקודם משה שרת
הבא לוי אשכול
שר הביטחון ה-3
תקופת כהונה 21 בפברואר 195526 ביוני 1963 (8 שנים ו-18 שבועות)
הקודם פנחס לבון
הבא לוי אשכול
שר החינוך והתרבות ה-3
תקופת כהונה 19 במאי 19518 באוקטובר 1951 (20 שבועות ו-3 ימים)
הקודם דוד רמז
הבא בן-ציון דינור
שר התחבורה ה-4
תקופת כהונה 14 באוגוסט 195224 בדצמבר 1952 (19 שבועות)
הקודם דוד צבי פנקס
הבא יוסף סרלין
שר המשפטים ה-5
תקופת כהונה 13 בפברואר 195628 בפברואר 1956 (16 ימים)
הקודם פנחס רוזן
הבא פנחס רוזן

--‏Mikey641שיחה 21:50, 6 בדצמבר 2016 (IST)

👍אהבתי, יש אפשרות לצמצם רווחים בין שורות? אסף (Sokuya) - שיחה 22:03, 6 בדצמבר 2016 (IST)

Symbol support vote.svg בעד, נראה יותר נקי ומסודר ככה. Nimrodbr - שיחה 22:05, 6 בדצמבר 2016 (IST)
סליחה, אבל מה השינוי? ממה שראיתי כשבחנתי את ההבדלים בין התבנית שפה לזו שבערך, מדובר בגודל הגופן ובשינוי מיקום הלידה והפטירה. יש עוד משהו? Ldorfmanשיחה 22:13, 6 בדצמבר 2016 (IST)
@Ldorfman: בגופן אין ממש שינוי, זה סתם בגלל ששמתי את הדוגמה ב{{רשימה מוסתרת}} שמקטינה קצת את הטקסט. כן שיניתי את מיקום הלידה והפטירה וגם הוספתי תמיכה בוויקינתונים, שים לדוגמא את הטקסט {{תבנית:משתמש:mikey641}} ותראה את השינוי המשמעותי.
@Sokuya: אתה צודק לגמרי, ואין לי מושג למה זה קורה, אני אנסה לברר בהמשך.
--‏Mikey641שיחה 22:22, 6 בדצמבר 2016 (IST)
למקם את {{תבנית:משתמש:mikey641}} ולהקיש על "תצוגה מקדימה"??? אם מדובר בשינוי מיקום התאריכים, נדרשת הסכמה רחבה, מפני שלקבלת המבנה הקיים כעת בערכים קדמו, למיטב זכרוני, דיונים ממושכים. לי אין בעיה עם אף אחת מהצורות - שתיהן תקינות בעיני. Ldorfmanשיחה 22:27, 6 בדצמבר 2016 (IST)
אני רוצה לראות דוגמא מלאה עם שאיבה מלאה מוויקינתונים כולל שם בשפת המקור וכל שדה בתבנית. לאחרונה היו מקרים של העלמויות שדות בזמן השדרוגים. אתייחס לשינוי זה כשאראה דוגמה כזו. בורה בורה - שיחה 23:03, 6 בדצמבר 2016 (IST)
לאחרונה יש גם מקרים של משתמשים שעל כל דבר שעושים הם מתלוננים ומתלוננים במקום להעריך את העבודה שמשתמשים אחרים עושים, לתקן אם יש בעיה ולא להתלונן--‏Mikey641שיחה 23:58, 6 בדצמבר 2016 (IST)
צבי צב
מלך כבשה, עז וחמור
1 בינואר 1900; פריז, צרפת - 31 בדצמבר 2100; יארן, נאורו
Lilyu's turtle.svg
מנהיג קודם {{{מנהיג קודם}}}
מנהיג הבא אחריו {{{מנהיג הבא אחריו}}}
תחילת כהונה {{{תחילת כהונה}}}
סוף כהונה {{{סוף כהונה}}}
 • הערה היסטורית - כך זה היה בעבר: ברוקולי העלה טענה שכשמציגים הרבה פרטים נדרשות 4 שורות וזה תופס מקום רב והציע שיוצג רק "העיקר" (למשל רק שנות לידה ופטירה ולא תאריכים מלאים או ללא מקומות לידה/פטירה). כפתרון למחלוקת הצעתי לאמץ פורמט דומה לזה שבתוכן הערך - וכך במקום 4 שורות נפרדות להציג את הכל בשורה יחידה.
 • הפורמט של ציון תאריכי הלידה והפטירה ומקומות הלידה והפטירה בכותרת הוא קומפקטי יותר, אבל הוא לא מאפשר "להעמיס" פרטים וכשמוסיפים יותר מדי פרטים זה מבולגן (לדוגמה באדולף, הדוכס הגדול של לוקסמבורג בשונה מבן גוריון, מביאים גם את תמונת הדגל). בפרט הוא לא כל כך מתאים עם ציון גיל, או ציון מפורט של מקום הלידה (שמות מקומות ארוכים+מדינות). לדעתי שינויים שנעשו בתבנית מאז תחילת יולי 2014 - כמו הוספת גיל והגדלה של התוכן, הרעו את המראה שלה, והפתרון שמיקי מציע טוב ויתקן את העומס באמצעות פיצול לשורות. (הערה: אפשר בהחלט גם לשקול להשמיט תוכן פחות משמעותי כמו גיל - התבנית בסופו של דבר צריכה להיות תמציתית והפרטים המלאים צריכים להימצא בערך)
 • הערה קוסמטית: התבנית תופסת שטח גדול מאוד מאוד בערך, כשסיבה עיקרית לכך היא שכל תפקיד מתפרס על כ6 שורות (תקופת+כהונה+הקודם+בתפקיד+הבא+בתפקיד). באמצעות שינוי "הקודם בתפקיד" ל"הקודם" או "קודמו" ו"הבא בתפקיד" ל"הבא" אפשר להרוויח 2 שורות - ובערך על בן גוריון זה יוצא בסך הכל כ-10 שורות. ערן - שיחה 01:39, 7 בדצמבר 2016 (IST)
 • אין להסיר פרטים עבור קוסמטיקה. נושא הגיל למשל נדון שבועות בעשרות מקומות, ואי אפשר להסיר אותו בדיון על מראה קוסמטי.כל המראה הלכאורה בלגני נוצר רק בגלל שפעמיים התקבלה החלטה של רוב לשבור שורה בין הלידה לפטירה ופעמיים ערן טרפד את זה בניגוד להחלטת הרוב, בטענה שאין קונצנזוס, למרות שהיה מתנגד יחיד באחד בדיונים לפחות. אני בעד שדרוג התבנית הקיית מוויקינתונים אבל נגד כל שינוי ולו הפעוט במראה. בורה בורה - שיחה 02:40, 7 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol support vote.svg בעד, הפיכת "הקודם בתפקיד" ל"הקודם"--‏Mikey641שיחה 16:30, 7 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הפיכת "הקודם בתפקיד" ל"הקודם" + פישוט התבנית באופן כללי, מאוד מסורבלת. אסף (Sokuya) - שיחה 16:33, 7 בדצמבר 2016 (IST)

שדרוג {{למחוק}}[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש לשדרג את {{למחוק}} בכך שה{{מפעילים}} יקבלו תיוג מכיוון שכששמים את התבנית הזאת בכל מקום ובכל זמן - אף מפעיל לא מסתכל על התבנית זו כלל למשך כשלוש שעות. תודה, BDaniel - שיחה 21:31, 7 בדצמבר 2016 (IST)

מה? זה ישר נרשם בדף בקשות המפעילים! בורה בורה - שיחה 07:33, 8 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד מהסיבה שבורה בורה כתב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:11, 8 בדצמבר 2016 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד מהסיבה שבורה בורה כתב. בנוסף, לא בכל המקרים שמשתמשים בתבנית יש למימד הזמן קריטיות ומחיקה של חלק מהדפים גם אם מתבצעת לאחר יום מהצבת התבנית לא מייצרת נזק. Nimrodbr - שיחה 09:45, 8 בדצמבר 2016 (IST)
בורה בורה, יונה ב. ו-Nimrodbr, המפעילים לא מסתכלים בקטגוריה ומוחקים את הדף רק אחרי כשלוש שעות ולפעמים יותר. תודה, BDaniel - שיחה 14:13, 8 בדצמבר 2016 (IST)
יש לך טעות בהבנה איך זה עובד. המפעילים לא נכנסים לקטגוריה מידי פעם לראות אם יש שם משהו, אלא ברגע שהקטגוריה לא ריקה, הערכים מופיעים בדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים. אתה מוזמן לנסות להציב את התבנית בדף השיחה שלך ולראות מה קורה (כמובן תרשום בסיבה שלא ימחקו לך אלא שזה לצורך בדיקה). וכמו שלא כל פעם שמוסיפים ידנית ערך למחיקה או בכלל בקשה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים מתייגים את המפעילים, אין סיבה לעשות את זה כאן. וכמו שבקטגוריה יש ערכים שממתינים מספר שעות למחיקה זה קורה גם עם בקשות אחרות. זה המצב וזה לא כזה קריטי כדי להטריד את כל המפעילים 5 פעמים בממוצע ביום בשביל למחוק דף שסומן למחיקה מהירה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:27, 8 בדצמבר 2016 (IST)