ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
עדכון: הרשימה תהיה תמיד בהתחלת הדף. בורה בורה - שיחה 21:06, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה/תבנית ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית חייל ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
5 חסר מבחין מטעם מי הפרס או אזרחות הכבוד קישור ירח אפל תקלה פעיל בנדיקטוס השישה עשר
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
9 הצפה של פרסים מרובים קישור H. sapiens שיפור פעיל תבנית:מדען יולי חריטון משיכת המידע מוויקינתונים לא מכבדת את הגדרות התבנית בתבנית:מדען#פרסים והוקרה
12 מקום לידה/פטירה/קבורה וכו' אינו מוצג כאשר הוא באנגלית החלטת פרלמט בורה בורה תקלה פעיל יחידה:LocationAndCountry בפונקציה displayFromParams דייזי קנדי ראו בערך מקום לידה שלא תורגם Burra, אינו מציג אותו באנגלית אלא סתם אוסטרליה
13 תת הכותרת "כוכב אם" אינה מופיעה אם אין תמונה. קישור בורה בורה תקלה פעיל תבנית:כוכב לכת חוץ-שמשי קפלר 1647b משתמש:זאב קטן ניסה לפתור על ידי כותרת דמה או משהו כזה. לא לעניין שבמקום לתת פתרונות ביחידות מחפשים כל מיני פתרונות מקומיים.
14 שדה ‏בתפקיד‏ (P453) אינו מכבד את החלטת הפרלמט להציג גם שדות שאינם מתורגמים, כאשר בא בתבנית:סרט החלטת פרלמנט בורה בורה תקלה פעיל תבנית:סרט פורד נגד פרארי ראו עריכה זאת. כאשר תרגמתי את שם הנהג, הוא הופיע בערך ליד כריסטיאן בייל.
16 הפונקציה "addMissingImage" ביחידה, שאחראית להוסיף {{אין תמונה}} בתבניות מידע, לא תמיד מתפקדת. הסבר מפורט בקישור קישור Dovno תקלה פעיל יחידה:תבנית מידע/אישיות בעיה כללית בכל התבניות שנובעת מהיחידה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

סעיף 7[עריכת קוד מקור]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר לעדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 8[עריכת קוד מקור]

מה דעתך ללכת עכשיו על 8 ואח"כ 7? בורה בורה - שיחה 02:31, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אחרי שעה שאני מנסה להבין מה הבאג בסעיף 8, ולא מוצא וזה משגע, אני מגלה שבכלל אין באג, זה בהגדרה, היחידה מוגדרת לשלוף את התוצאות הטובות ביותר, ואצל מרטין גרדנר התוצאה "כותב מדע" מוגדרת "דירוג מועדף" בויקנתונים אז רק היא נשלפת – ירח אפלשיחה 08:41, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אכן כן. אני מסיר את הסעיף הזה. בורה בורה - שיחה 11:26, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 9[עריכת קוד מקור]

בנוגע לסעיף 9, הצעתי בעבר "קיפול" של הפרסים אם מספרם עולה נניח על עשרה. הרי לא נפסיק את השאיבה לגמרי לכלל הערכים. ההגדרה בקישור בהערות היא ישנה מאוד, לפני שהטמיעו בכלל את ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 09:31, 28 ביולי 2019 (IDT)

עבור מדענים יש הגדרה ברורה בתבנית:מדען#פרסים והוקרה לגבי רשימת הפרסים הרלוונטיים. קיפול או הקטנת טקסט הוא פתרון בעייתי מסיבות של נגישות ותאימות במכשירים שונים. ערן - שיחה 02:17, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כאמור לעיל, ההגדרה שם ארכאית ולא רלבנטית. התחדש הדיון בנוגע לתצוגה. בורה בורה - שיחה 21:23, 20 באוקטובר 2019 (IDT)

סעיף 14[עריכת קוד מקור]

משתמש:ירח אפל תקלה חדשה. קשור למה שאתה ומשתמש:הנדב הנכון תיקנתם בזמנו. תוכלו לתקן? נתתי תיאור מדויק, נשארו בערך עוד כמה מקרים. מסתמא זה לא רק בתבנית סרט. בורה בורה - שיחה 05:01, 19 בדצמבר 2019 (IST)

משתמש:Dovno, לאור בקיאותך בחומר אולי נתחיל לתקן גם את התקלות האלה? מה אומר על זה? בורה בורה - שיחה 14:21, 11 במרץ 2020 (IST)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[עריכת קוד מקור]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:

שמות תאריכים אחידים[עריכת קוד מקור]

קבלנו לא מזמן החלטה גלובלית שמשנים שדות תאריכים לא ברורים לשמות פרמטרים אחידים. כפועל יוצא שיניתי הרבה שדות כאלה כמו למשל "צפי לסיום" ==> "תאריך צפי לסיום". משום מה משתמש:ערן חושב שיש צורך להתיש אתכם בדיונים על כל פסיק והוא משחזר אותי. נא לאשרר את ההחלטה הקודמת. מספיק עם הקטנוניות. בורה בורה - שיחה 05:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

באופן כללי אני בעד, אבל הכוונה הייתה להחליף את המילה בה הופיעה המילה "שנת" ל"תאריך". פה גם אפשר להוסיף את המילה תאריך אבל "צפי לסיום" זה קצר וקולע אז במקרה הספציפי הזה אני נמנע. Shinaimm - שיחה 07:40, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

1. שינוי בתבנית מטוס[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת תבנית:מטוס

בורה בורה מציע להסיר את הקישור מטיסת בכורה ולהחליפו בכיתוב של "תאריך טיסת בכורה" וכן להחליף את "כניסה לשירות"/"הוצאה משירות" ל"תאריך כניסה לשירות"/"תאריך הוצאה משירות". לדעתי הקישור לטיסת בכורה חשוב, וציון "תאריך" לפני כן מסורבל. ערן - שיחה 07:27, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

גם לדעתי. אציין גם שלגבי כניסה ויציאה משירות, "תאריך" הוא ציון זמן יותר מדויק ממה שסביר. מטוס לא נכנס ולא יוצא משירות ביום אחד, ולציונים אלו עדיף להסתפק בשנה. לדידי "תחילת שירות" ו"יציאה משירות" מספיקות. כמו כן, לגבי יציאה משירות, לא ברור האם זה מתאים בתבנית: רוב המטוסים שהיו בשירות שירתו ביותר מחיל אוויר אחד, ובדרך כלל היציאה משירות היא תהליך מדורג. כשהתאריך מופיע בתבנית, לא מצויין בה על איזה חיל אוויר מדובר, ולקורא לא לגמרי ברור במה מדובר. בגלל העמימות הזו, עדיף להשאיר את פרק היציאה משירות לערכים עצמם, ולהסיר את הנתון הזה מהתבנית. קיפודנחש 15:38, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:ערן השחזור שלך כלל אינו ברור. יש החלטה גלובלית, שאתה מודע לה, שמשנים את כל שדות התאריך שזה מה שנעשה כאן. מדוע שחזרת והעלמת את התוכן בערכים? משתמש:קיפודנחש, זה דיון לאולם הדיונים, לא לכאן. תוכל להעלות שם. בורה בורה - שיחה 05:42, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אגב, קישור לטיסת בכורה אפשר להוסיף בשנייה וחצי - זו רק כותרת. בורה בורה - שיחה 05:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מכיר "החלטה גלובלית" כזו וזה גם לא נראה הגיוני כאן. ערן - שיחה 08:33, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
סוף העברה

אני רואה שבורה בורה פתח בדיעבד דיון בנושא באולם הדיונים. אין לי התנגדות לשימוש ב"תאריך" במקום "שנה" איפה שזה מתאים. זה לא מתאים בכל שדה שמכיל תאריך, למשל ב"טיסת בכורה" די במינוח "טיסת בכורה". ערן - שיחה 08:37, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

ואני דווקא רואה שערן משחק אותה "זיכרון קצר" כשזה נוגע אלי... נערך דיון ויש "החלטה גלובלית". הנה תזכורת לסובלים מדמנציה. טיסת בכורה למשל, מישהו יכול להכניס מקום, או אפילו רק שנה, בעוד שכאן חשוב תאריך מדויק כל האפשר. בורה בורה - שיחה 09:09, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, בורה נתן לי רעיון, אולי השם של השדות בתבנית בכל מקום אכן יתחיל ב"תאריך" כדי למנוע בלבול אבל בתצוגה עצמה למשתמש לא תמיד תופיע המילה הזו כדי להציג מידע תמציתי יותר? Shinaimm - שיחה 22:15, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ההחלטה היא להחליף את המילה שנה במילה תאריך, לא להוסיף את המילה תאריך במקום שלא דרוש, וכאן אני מסכים עם ערן, אין צורך לשנות – ירח אפלשיחה 23:05, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ראינו בתבנית אחרת שאנשים שמו בפרמטר "בכורה" את תאריך הבכורה ולא את סרט הבכורה. זו רק דוגמא אחת לבלבול. בכל מקום שלא ברור שזה שדה תאריך יש להבהיר. וכאמור, מטרת הדיון שם היתה למסד איזה שהוא תקן שמות תאריכים, אחרת יש לנו ערב רב, ראינו כ-20 שמות פרמטרים שונים לאותו דבר. בורה בורה - שיחה 23:20, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לצורך זה יש תיאור ואפשר גם להגדיר סוג לשדה - אני חושב שאשף התבניות של קיפודנחש תמך בעבר בסוגי נתונים שונים, וגם אשף התבניות החדש:

TemplateWizard icon.png תומך בכך: TemplateWizard screenshot 05.png ערן - שיחה 22:48, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להוסיף "סוג שדה = תאריך" אבל הוא רק יבדוק שזה תאריך חוקי. גם 2002 יהיה תאריך חוקי אבל זה לא מה שאנו רוצים ב"תאריך טיסת בכורה" אלא תאריך מדויק. בורה בורה - שיחה 07:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כמו ירח אפל, אפשר לשנות את המילה "שנה" ל"תאריך", אבל אני נגד הוספת המילה "תאריך" במקום שלא דרוש. דוריאןDGW – Talk 07:04, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:34, 24 בנובמבר 2019 (IST)

2. פרמטרים אחידים בתבנית:אצטדיון[עריכת קוד מקור]

 • אבן יסוד ==> תאריך ייסוד
 • נפתח ==> תאריך פתיחה
 • שופץ ==> תאריך שיפוץ
 • הורחב ==> תאריך הרחבה
 • נסגר ==> תאריך סגירה
 • נהרס ==> תאריך הריסה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 01:27, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בגדול Symbol support vote.svg בעד, אבל אני לא מבין למה צריך גם פתיחה וייסוד, שיפוץ וגם הרחבה, סגירה וגןהריסה? הייתי שמח לדעת אם משתמשים בשדות פתיחה וייסוד במקביל? האם משתמשים גם בשאר במקביל? אולי אפשר לאחד פשוט... (הרחבה זה גם סוג של שיפוץ, הריסה לא חשוב באמת, חשוב תאריך הסגירה, את ההריסה אם קיים אפשר לכתוב בגוף הערך..) Shinaimm - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
במהלך התאריכים הנוכחי אני לא משנה תוכן למרות שיש כאן חוסם אחד עקשן שטוען כך בתוקף. אם זה מה שיש בתבנית - זה מה יש. אפשר במהלך נפרד להסיר תוכן, למרות שבמעלה הדף טענת שאין לך זמן לעבור ידנית על כל התבניות שמוסרים מהן שדות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 12:37, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
ברגע שאתה רושם תאריך יסוד, אתה בעצם מאבד את המשמעות, צריך להיות תאריך הנחת אבן היסוד, או תאריך אבן היסוד, וכן בהחלט משתמשים באבן היסוד ובפתיחה במקביל, לפעמים יש הבדל של שנים רבות בינהן – ירח אפלשיחה 19:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב קודם כל שהתוויות יהיו קצרות ותמציתיות, וברורות לקוראים, והפרמטרים צריכים להתאים במידת האפשר לשמות התוויות. אבן יסוד צריך להישאר כמו שהוא, ואין צורך להוסיף "תאריך" לפני כל פרמטר - זה מסורבל ומיותר. אין לי התנגדות לשימוש בשמות עצם (נהרס => הריסה, נסגר=> סגירה). ערן - שיחה 20:14, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ובאופן כללי הנחיות למילוי שדות יכולים וצריכים להופיע בTemplateData - אפשר לקרוא עוד על זה בmw:Help:TemplateData ולא מקודדות בשמות של שדות. ערן - שיחה 20:18, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
נראה לי שזו האופציה העדיפה – ירח אפלשיחה 20:56, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כשמישהו ממלא שדות בתבנית בערך הוא לא רץ לתבנית לדעת מה סוג השדה ואם זה תאריך או משהו אחר. לכן הסברים ב-TD הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין. אביא את הסוגיה הכללית למזנון אחרי החגים. בורה בורה - שיחה 19:20, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
בורה בורה, מה עם הצעתי ששם השדה בתבנית יהיה עם המילה "תאריך" אבל בתצוגה ללא? כלומר "|תאריך סגירה=" והתצוגה "סגירה" - זה ברור יותר וגם לא מעמיס על התבנית. Shinaimm - שיחה 19:24, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
מניח שהתכוונת בורה בורה...--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד בתשרי ה'תש"ף 14:50, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
דו-משמעות זו בדיוק הבעיה של קיצורים. "נחיתה" זה אתר נחיתה או תאריך נחיתה? נוסד זה תאריך ייסוד או מקום ייסוד? אלו דוגמאות חיות עם שגיאות שהיו. אם כל השמות אחידים מסוג "תאריך XXXX", כולם יודעים מה זה. כבר ככה 90% ויותר מהשדות בערכים הם מתצוגה זו. בורה בורה - שיחה 20:15, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בורה בורה, אני מצטער, אבל אני חושב שזה מיותר שהמילה "תאריך" תופיע לקורא 6 פעמים כאשר הפיתרון שאני הצעתי עדיף במקרה הזה (כלומר שם השדה בתבנית אכן יהיה תאריך XXX אבל לקורא יוצג על פעם רק XXX). המטרה שלך היא שאנשים לא יתבלבלו ואני מעדיף את הגישה הפשוטה יותר (לדעתי גם שאר האנשים שהגיבו פה, כפי שכתב ערן "זה מסורבל ומיותר"), אני חושב שאפשר בכיף לשנות את שם השדה ולעשות את הדבר הזה קבוע בכמעט כל השדות שהם שדות של תאריך, אבל שוב, זאת רק בתבנית עצמה ולא בתצוגה, כך שמי שמזין את התבנית (במידה ואנחנו לא שואבים כמו שאנחנו אוהבים מויקינתונים) לא יתבלבל ומצד שני העומס על הקורא יהיה נמוך יותר וקריאת הערך תהיה נעימה יותר. Shinaimm - שיחה 22:11, 25 בנובמבר 2019 (IST)
לא אכפת לי שבתצוגה יהיה כתוב "שופץ". אבל אתה מודע שיהיה חוסר מתאם בין שם השדה לתצוגה שלו שזה די לא הדרך שלנו. בורה בורה - שיחה 22:48, 25 בנובמבר 2019 (IST)

3. פרמטרים אחידים בתבנית:תחנה מרכזית[עריכת קוד מקור]

 • חנוכת התחנה ==> תאריך חנוכת התחנה
 • סגירת התחנה ==> תאריך סגירת התחנה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 09:10, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ברוב המקרים שהיו עד עכשיו החלפנו שנה=> תאריך והשדה המוצג היה בעל שתי מילים. אני חושב שכדאי לנסות להציג 2 מילים ולכן מציע: 1. שההצעה שלך תהיה רק עבור שם השדה בתבנית אבל בתצוגה של התבנית לא תופיע המילה תאריך. כך המשתמש ידע שזה תאריך כאשר יזין את הנתונים ובתצוגה זה יהיה ברור מאליו ולא יעמיס על התבנית. 2. להישאר עם 2 מילים, "תאריך חנוכה" או "תאריך פתיחה", "תאריך סגירה". Shinaimm - שיחה 17:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ההצעה השנייה עדיפה כי ברור שמדובר על התחנה. בורה בורה - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב לשמור על תוויות קצרות וברורות לקוראים - "תאריך חנוכת התחנה" היא תווית ארוכה מדי לתבנית מידע. אפשר להשאיר את המצב הקיים או "תאריך חנוכה". ערן - שיחה 20:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
מבחינת המשלב הלשוני אני בעד השארת המצב הקיים. Shinaimm - שיחה 17:43, 18 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בעניין שמות פרמטרים בתבנית זו דנו בשיחת תבנית:תחנה מרכזית ולא נראה שיש לשנות את המצב הקיים. ערן - שיחה 06:57, 30 בנובמבר 2019 (IST)
הדיון הועבר למזנון כפי שנכתב / התבקש באחד הדיונים הדומים בנושא זה כאן. הרוב במזנון הביע את דעתו. גם אתה השתתפת שם בדיון ועמדתך התקבלה בחלקה. דיונים במזנון גוברים כידוע על דיונים כאן ולכן מה שהוחלט שם הוא שיהיה. במקרה זה שמות השדות יהיו "תאריך חנוכה" ו"תאריך סגירה". בורה בורה - שיחה 07:04, 1 בדצמבר 2019 (IST)

4. אחרית דבר[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, כל הדיון הזה נסוב סביב הוספת המילה "תאריך". אני חושב שהייתה הסכמה שאפשר להוסיף את המילה תאריך בקוד המקור אבל ללא הוספה של מילה נוספת לתצוגה, הן מבחינת משלב גבוה יותר ("חנוכת התחנה") והן מבחינת אורך התצוגה. לדעתי אתה יכול להחליט שאתה מוסיף את המילה תאריך לתבנית מאחורי הקלעים וכך יהיה יותר ברור להוסיף מידע לשדה או להשאיר את המצב הקיים אבל בכל מקרה אפשר לארכב את הדיונים האלה כל מקרה לגופו :) Shinaimm - שיחה 23:17, 26 בדצמבר 2019 (IST)

אין הסכמה כללית להוספה של קידומת תאריך לכל שדה שהוא באופן אוטומטי, אנא קרא את הדיון לעיל. אם יש מקרה מסוים שבו יש כפל משמעות או אי בהירות כמו במקרה של "נחיתה" כמקום או כזמן אני לא חושב שיש בעיה לציין. ערן - שיחה 00:46, 30 בדצמבר 2019 (IST)
ערן טועה ומטעה. היה דיון במזנון והיה לזה רוב. ההסכמה היא כפי שכתבתי כמה שורות לעיל. בורה בורה - שיחה 21:51, 30 בדצמבר 2019 (IST)

תבנית:דמוגרפיה[עריכת קוד מקור]

אוכלוסיית מועצת אברנטש (1801–2011)
1801 1849 1900 1930 1960 1981 1991 2001 2004 2011
17,796 17,790 27,453 39,327 51,869 48,653 45,697 42,235 41,326 39,325

מציע ליצור תבנית דמוגרפיה במקום טבלאות מייגעות. ראו בערך אברנטש את הדוגמה הנ"ל. אם כבר יש משהו כזה אשמח לדעת. בורה בורה - שיחה 01:12, 18 בדצמבר 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד יש ב-36 שפות את התבנית הנ"ל, ואין בעברית Euro know - שיחה 12:05, 18 בדצמבר 2019 (IST)
מה רע בגרף על ידי שימוש ב{{ציר זמן/אוכלוסייה}}? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:09, 18 בדצמבר 2019 (IST)
זה קצת שונה. ראו בערך מבשרת ציון. בורה בורה - שיחה 22:43, 18 בדצמבר 2019 (IST)

להלן גרף התפתחות האוכלוסייה בעיר:

כתבתי לפני התנגשות עריכה: קודם, כל, לא כל כך נורא להשתמש בטבלה, ויש לזה גם יתרונות - למשל, אם המידע באקסל, אפשר להדביק אותו ישירות (בחזותי, אפשר פשוט להדביק טבלה אחרי "העתק" באקסל, והוא יודע לטפל בזה). שנית, כל תבנית שמשתמשת בהרחבה הדפוקה "ציר זמן" זו צרעת שיש להתרחק ממנה. בוודאי שזה לא הכלי הנכון להצגת מידע טבלאי, כך שהצעתו של יונה לא נראית לי טובה.
אם רוצים תבנית, זה כנראה משהו שכדאי לבנות בלואה/סקריבונטו, בגלל שקצת קשה לומר מה הפרמטרים או אפילו כמה. ותבניות בסגנון הישן זה בסוף נראה כמו הצרות שלי. (הייתה לי דוגמה עדכנית, אבל קשה לי להיזכר כרגע. יש דוגמאות למכביר ראו למשל תבנית:ניווט קבוצות).
(על הדרך, שיניתי קצת את קוד הוויקי של הטבלה, שהיה מסורבל שלא לצורך, וכעת זה נראה לא הרבה יותר גרוע משימוש בתבנית). קיפודנחש 23:27, 18 בדצמבר 2019 (IST)

תבנית תקיפה אווירית[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:תקיפה אווירית שמיועדת לשימוש בערכים על תקיפות אוויריות בולטות, כגון הריגת קאסם סולימאני. התבנית כוללת את הפרטים הבאים:

 • סוג תקיפה (למשל תקיפת כטב"מים, סיכול ממוקד, הפצצה כבדה וכו')
 • מקום התקיפה
 • תאריך התקיפה
 • תוקף (מי ביצע את התקיפה)
 • יעד התקיפה (מה היו המטרות)
 • תוצאות התקיפה
 • אבדות

ד"ר MathKnight (שיחה) 13:11, 4 בינואר 2020 (IST)

אכן נחוץ, רק מציע אולי להכליל את זה לתבנית:תקיפה צבאית, תבנית שתכסה גם תקיפות אוויריות, אך תיתן מענה גם לכאלה שנעשו דרך היבשה או הים (פגיעות משמע חיסולים בולטים, כמו הריגת קאסם סולימאני או חיסול בן לאדן במבצע חנית נפטון, אבל גם מקרים בהם לא היה אדם ספציפי יעד לחיסול, כמו במקרה של המרמרה או קארין איי). אם כבר מציעים לעשות תבנית ייעודית, לדעתי חבל להשאיר במקרים אלה את תבנית:סכסוך צבאי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:21, 4 בינואר 2020 (IST)
MathKnight:
ערן - שיחה 14:01, 4 בינואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד כל ההצעות הנ"ל. מפה היא אלמנט חשוב שכדאי להוסיף. האם אפשר למזג עם תבנית מבצע צבאי? אולי לשדרג כמו מה שעשינו עם חברה מסחרית וחברת תעופה. מציע לשקול גן את השמטת המילה תקיפה מחלק מהשדות מעל, פחות עומס על התבנית. אפשר תאריך ויעד למשל. Shinaimm - שיחה 17:19, 4 בינואר 2020 (IST)
Shinaimm, מניח שאתה מדבר על תבנית:סכסוך צבאי (התבנית שמשמשת למבצעים צבאיים. ראה למשל צוק איתן), זה המצב הקיים ממה שראיתי. אני אישית חושב שזה קצת מכליל מדי, תקיפות ספציפיות אמנם בגדול, סביר להניח, חלק מסכסוך צבאי, אבל הן לא אותו דבר כמו מבצעים או מלחמה מבחינת ההיקף (או המשמעות).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:26, 4 בינואר 2020 (IST)
המקיסט, אני מסכים עם נושא הכלליות, אני פשוט חושב שאם אפשר לשים לתבנית תנאי ולחסוך תבניות שונות שקרובות מאוד זה מאוד מקל על התחזוקה, אם יש הבדל של מספר בודד של שדות ביחס לשאר אפשר למזג/ להרחיב בכיף. Shinaimm - שיחה 20:32, 4 בינואר 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק. מנוגד לכל הצמצום שאנו מנסים לעודד בתבניות בשנים האחרונות. מה רע בתבנית:סכסוך צבאי. מחר יבקשו תבנית:תקיפת קומנדו על מבצע חנית נפטון ומחרתיים תבנית:תקיפה ימית על הפשיטה על האי גרין. אין לזה גבול. בורה בורה - שיחה 12:24, 5 בינואר 2020 (IST)
מקבל את ההצעה להרחיב ל"תבנית:תקיפה צבאית" ובעד ההצעה להוסיף שדה שהוא מפה. ההבדל בינה לבין {{סכסוך צבאי}} היא היותה מיועדת לאירועים נקודתיים ולא מתמשכים, בהם יש תקיפה חד-צדדית, דבר שמייתר חלק ניכר מהשדות בתבנית סכסוך צבאי (מפקד, כוחות, אבדות הצד התוקף (לרוב אין לו) ועוד). היא טובה יותר לתקיפות שלא הפכו למבצע צבאי מתמשך וחילופי אש משמעותיים בין שני הצדדים. היא יכולה להתאים גם לתקיפות הכורים הגרעיניים על ידי ישראל, אבל מאחר שאלה היו מבצעים אסטרטגיים גם התבנית הישנה סכסוך צבאי מתאימה להם. – ד"ר MathKnight (שיחה) 16:47, 5 בינואר 2020 (IST)
מי אמר שתבנית סכסוך צבאי היא רק לסכסוך מתמשך? הפשיטה על האי גרין ומאות מבצעים אחרים הם סכסוך מתמשך? ומה מפריע אם יש כמה שדות שאינם בשימוש? פשוט לא מזינים אותם. בורה בורה - שיחה 22:20, 5 בינואר 2020 (IST)

MathKnight ראה את הדוגמה בהתקיפה בנמל התעופה הבינלאומי בבגדאד (2020). האם יש פרטים נוספים שצריך להוסיף, לנסח אחרת וכו'? ערן - שיחה 18:21, 25 בינואר 2020 (IST)

ערן, תודה רבה על יצירת התבנית. מציע אולי להוסיף את השדות של מותקף (בתור הצד השני בתקיפה) ראש ממשלה (לשני הצדדים), מפקד/ים (כלומר רמטכ"ל) של שני הצדדים, כוח (צי/מטס/כוח אנושי) שלקח חלק בתקיפה (שדות שלקחתי מתבנית:סכסוך צבאי ולדעתי נחוצים גם פה). מה דעתך? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:35, 25 בינואר 2020 (IST)
אני חושב שמעט עמוס מדי להציג את כל שרשרת הפיקוד של הצד השני, כיוון שהצד המותקף הוא פסיבי יחסית בתקיפה כזו (להבדיל מסכסוך צבאי). את ציון הכוח התוקף עצמו - נראה שכדאי להוסיף. דעות נוספות? ערן - שיחה 18:51, 25 בינואר 2020 (IST)
תודה על יצירת התבנית. הייתי מוסיף גם שדות כגון "סוג תקיפה" (דוגמאות לערכים: סיכול ממוקד, תקיפה אווירית, הפגזה ארטילרית, צליפה ואפילו סיכול באמצעות מטען) וכן "אמצעי תקיפה" (שיכול לקבל ערכים כגון סוג כלי הטיס התוקף עד לדגם ספיציפי או נשק אחר כגון טיל, צליפה או טנק). כמובן שלא תמיד שדה זה ימולא. – ד"ר MathKnight (שיחה) 19:23, 25 בינואר 2020 (IST)
Shinaimm מה דעתך על תבנית זו בנוסף לתבנית:סכסוך צבאי? כי אם אתה מצטרף אלי בהתנגדות, ודאי אין קונצנזוס. בורה בורה - שיחה 14:09, 26 בינואר 2020 (IST)
גם המקיסט(שדות שלקחתי מתבנית:סכסוך צבאי ולדעתי נחוצים גם פה). מבין שאפשר להשתמש באותה תבנית ולהרחיבה, וכן גם ד"ר משתמש:MathKnight הסכים לאפשרות זו.מדוע לא להרחיב את הקיימת? בכמה ואיזה שדות מדובר סה"כ? מזכיר שאפשר להוסיף את האפשרות "סוג" לתבנית כמו עם חברת תעופה וכמו כן אין חובה למלא את כל השדות.ערן מדוע לפתוח תבנית חדשה ולא להרחיב את הקיימת?
המקיסט, לגבי שם התבנית - לי אישית ממש לא אכפת מה כתוב בקוד המקור כל עוד המשתמש לא רואה את זה, לתבנית:מנהיג ערן/מש:דוד שי יצרו את ההפניה תב: נושא משרה, אפשר גם פה משהו בסגנון אם זה ממש מפריע השםShinaimm - שיחה 07:10, 27 בינואר 2020 (IST)
Shinaimm, זו לא בדיוק בעיה של שדות כי אני לא חושב שצריך לעשות כמה תבניות כלליות מדי (תקיפה בודדת היא לא סכסוך צבאי. כן, היא תמיד יכולה להיות חלק מסכסוך צבאי בגדול, אבל היא לא כמו מלחמה או מבצע במובן הזה, שהן סכסוך צבאי בפני עצמו). הפניה זה רעיון שאני עוד יכול לקבל, למרות שבעיניי יש הבחנה מספיק ברורה פה שמצדיקה תבנית שכזו (וקח בחשבון שמבחינת תחזוקה- לא מעט מהתחזוקה מבוצעת על ידי בוטים, אז אני לא בהכרח בטוח כמה זה יכביד עליהם להוסיף עוד תבנית שצריך לעבור עליה). אגב, אני חושב שמתישהו לאחרונה רעיון ההפניות בתבניות לא בדיוק זכה לתמיכה מקרב ויקיפדים אחרים, אז לא יודע כמה הוא פרקטי אם בכלל.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:51, 27 בינואר 2020 (IST)
אני חושב שהעניין בתקיפה להבדיל מסכסוך כולל הוא שזה בעיקר חד צדדי וזה מייתר חלק ניכר מהשדות בתבנית כללית מדי של סכסוך צבאי. ערן - שיחה 07:34, 30 בינואר 2020 (IST)

דמויות מקראיות[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שבערכים שונים אודות דמויות מקראיות, נעשים שימושים שונים בתבניות שונות. {{אישיות}}, {{מנהיג}}, {{חייל}}, למשל. אני חושב שצריכה להיות אחידות. גם בויקיפדיה האנגלית יש חוסר אחידות. שם עושים שימוש גם בתבניות {{דמות בדיונית}} ואפילו {{קדוש נוצרי}} גם עבור דמויות מקראיות שאינן של נוצרים. יוניון ג'ק - שיחה 03:11, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

בגדול בעד, אני החלפתי את תבנית שופט ישראל בתב:מנהיג והוספתי פרטים גם באמצעות תב:תפקיד מנהיג כמו אצל גדעון, הרבה מהדמויות המופיעות תנ"ך היו מנהיג בצורה כזו או אחרת, אם אין ערך מוסף בשדות שמופיעים בתבניות האחרות, אז אפשר לעבור לתבנית זו בכיף כדי לשמור על אחידות. יצירת תבנית נוספת מיותרת... תוכל לתת קצת דוגמאות? Shinaimm - שיחה 10:10, 26 באוקטובר 2019 (IDT)
אני חושב שאם תבחר באופן אקראי שלושה ערכים על דמויות מקראיות - רוב הסיכויים שאין תבנית אחת זהה בכל השלושה. יוניון ג'ק - שיחה 12:52, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

דנו בנושא במזנון בשיחת תבנית:אישיות#"תבנית אישיות" על דמויות תנ"כיות וכדאי לקחת את הערות של eman, Dovno, ראובן מ., Liad Malone ואחרים. אני לא חושב שמתאים בדמויות תנ"כיות להשתמש בתבניות "רגילות" שעלולות לפגוע בערך יותר מלהועיל לו, ולא בטוח שבכלל צריך תבנית מידע בערכים על דמויות תנ"כיות. ערן - שיחה 16:41, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

אני חושב שעצם העובדה שנעשה שימוש בתבניות מידע בערכים אלו - מעידה על כך שיש החושבים שהן מועילות. בורה בורה, מה דעתך? יוניון ג'ק - שיחה 17:53, 26 באוקטובר 2019 (IDT)
דעתי כדעת יוניון. והגישה "זה לא בדיוק מסתדר" טפשית בעיני. בורה בורה - שיחה 00:00, 5 בנובמבר 2019 (IST)
מה שיוניון כתב רחוק מלהיות מובן מאליו. זה שיש תבניות כאלו בערכים לא בהכרח מראה "שיש החושבים שהן מועילות". יותר סביר בעיני שזה שיש תבניות מידע בערכים זה כי מי ששם אותן חשב, הבין, או נאמר לו ש"כך מקובל", "כך צריך", "זה מה שנהוג", ואי אפשר להסיק שזה נעשה בשיקול דעת ובשום שכל. טבעי - מחר, כשמישהו יכתוב ערך על דמות היסטורית כלשהי, הוא לא ישאל את עצמו "האם תבנית מידע מתאימה כאן" - הוא ישים תבנית מידע כי "ככר ראיתי שעושים". כשמדובר בדמות היסטורית זה רעיון טוב, כשמדובר בדמות מקראית, פחות.
ראיתי דברים די מגוחכים, כמו למשל יצירות אמנות שמוצגות כאילו היו צילום של הדמות, ופרטים מהתנך שמוצגים כעובדות היסטוריות. דוגמה אקראית בערך גדעון בן יואש (הערך הראשון שנפלתי עליו כשחיפשתי דמות מקראית עם תבנית מידע), בו איור ממהדורה נוצרית של התנ"ך מהמאה ה-16, בו נראית דמות חובשת סוג של קובע פלדה שנלקח מדמיונו של המאייר, בהשראת חיילים בני זמנו, מוצג כאילו היה צילום של גדעון. תחת "עיסוק" מופיע שופט, קישור לערך שמתאים לגדעון גינת, אבל לא לגדעון בן יואש (הערך שופט לא מתאר שופט מספר שופטים, אלא שופט מחוזי - לא דומה אפילו טיפה), וכן הלאה - למעשה, קשה למצוא משהו בתבנית המידע שבאמת צריך להיות שם. זה נראה כמו אונס הערך כדי להתאימו ל"מה שמקובל אצלכם", ולא מוסיף אלא גורע. אגב, מתחת לתבנית המידע הזו מופיעה תבנית מידע נוספת, בשם "סכסוך צבאי" שמציגה מיתולוגיה תנכית כאוסף עובדות היסטוריות, כשברור לחלוטין שהן מופרכות לחלוטין: לדוגמה, התבנית מודיעה, בפנים רציניות ובלי למצמץ, שבסכסוך אזורי קטן נקטלו 120,000 מידיינים - הרבה יותר מחללי כל הצדדים בכל המלחמות הפוניות. בבית המדרש אפשר אולי לקחת את המספר הזה ברצינות, כי הוא כתוב במקרא, אבל ויקיפדיה לא צריכה להציג מיתוס כעובדה היסטורית, בייחוד כשהמידע לא מתקבל על הדעת. לדעתי צריך להשאיר תבניות מידע לערכים בהם המידע ראוי לשם "מידע", ולוותר על תבניות מידע בערכים מיתולוגיים, ובפרט בערכים על דמויות מקראיות ואירועים במקרא. קיפודנחש 02:06, 9 בינואר 2020 (IST)

הטמעת תבנית:אישיות תנכית בערכים[עריכת קוד מקור]

קראתי שוב את הדיונים בשיחת תבנית:אישיות תנ"כית ולהוציא דעה אחת לא התרשמתי שיש התנגדות להטמעתה. זה עלה במעלה דף זה, #דמויות מקראיות, כנושא פתוח והטמעת התבנית בערכי התנ"ך תפתור בעיה זו. ממליץ להתחיל בהטמעה מיידית. בורה בורה - שיחה 10:02, 5 בפברואר 2020 (IST)

נראה לי מיותר, בהרבה מקימות השתמשנו בתבנית:מנהיג. ההבדל היחיד בין תבנית זו לשאר התבניות היא בשדות: "תקופה" ו" בתנ"ך". אני מציע למחוק אותה ולהשתמש בתבנית מנהיג או אישיות אחרת במקום. Shinaimm - שיחה 12:30, 5 בפברואר 2020 (IST)
קרא את הדיון במעלה הדף. יש התנגדות לשימוש בתבניות "בנות זמננו" וגם ראיתי עורכים שמסירים תבנית אישיות מהערכים. ראה אברהם למשל. בורה בורה - שיחה 13:08, 5 בפברואר 2020 (IST)
ערן, אתה עשית את השינוי אצל אברהם, אתה סעד הצבת התבנית הנ"ל? Shinaimm - שיחה 22:38, 5 בפברואר 2020 (IST)
אני כמובן Symbol support vote.svg בעד חזק, הטמעה של תבניות מידע יכולה רק לעזור. כל עוד יש התנגדות להצבה של אחת מתבניות המידע הקיימות (אני מניח שתהיה התנגדות משמעותית לשימוש בתבנית דמות בדיונית...) יש יתרון לתבנית נפרדת שיכולה לספק מידע נוסף על התבניות הכלליות. אני מציע עבור דמויות הנהגה (מלכים, שופטים) להוסיף פרמטרים עבור תפקידי הנהגה, בדומה לתבנית:אישיות רבנית. – Dork105 (שיחה) 00:23, 8 בפברואר 2020 (IST)
אני גם בעד אני מקווה שתמצא דרך להשתמש באחת התבנית הקיימות (יש גם תבנית:אל שאולי אפשר להרחיבה) הנדב הנכון - שיחה 16:36, 8 בפברואר 2020 (IST)
{{אל}} לא מתאימה טעמי. בורה בורה - שיחה 06:53, 9 בפברואר 2020 (IST)

סינון דוקטור לשם כבוד מרשימת פרסים בצדי הערך[עריכת קוד מקור]

מציע לסנן תואר דוקטור לשם כבוד שנמשך מוויקינתונים ברשימת הפרסים בתבניות מידע, אך עדיין להציגו במסגרת רשימת פרסים מלאה שמופיעה בתבנית:פרסים. סינון כזה יכול להיעשות בצורה אוטומטית למשל על פי ‏תת קבוצה של‏ (P279) :‏דוקטור לשם כבוד‏ (Q11415564) של פרס. בצורה זו פרסים משמעותיים יותר לא יבלעו בפרסים לא משמעותיים. דוגמה לערך שבו יש חשיבות לסינון כזה היא אלבר פר. ערן - שיחה 19:16, 8 בפברואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד כפי שציינתי בדף שיחתי. אבל היישום צריך לכלול שורה חליפית "וכן תשעה תארי דוקטור לשם כבוד" בדוגמה שערן הביא. בורה בורה - שיחה 03:42, 9 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ההסרה. אני אדיש להוספת כמות תארים לשם כבוד או לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:40, 10 בפברואר 2020 (IST)
אין עוד דעות? רק שלושה מגיבים על משהו בעל השפעה רוחבית? בורה בורה - שיחה 00:36, 18 בפברואר 2020 (IST)
חבל. מזמן מלוח המודעות. בורה בורה - שיחה 10:26, 25 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ההסרה מהתבנית. לדעתי עדיף גם ללא המספר הכולל שלהם - לא זה מה שיש להדגיש בתבנית בראש הערך. Dovno - שיחה 10:38, 25 בפברואר 2020 (IST)
אנחנו מסירים מידע פרסים משמעותי בתיקון זה. לפחות שנדע כמה תארים כאלה יש. הרי זה לא קיים בערך וגם לא יהיה קיים מן הסתם. חבל להשמיד מידע ושורה בתבנית זה כלום. בורה בורה - שיחה 11:26, 25 בפברואר 2020 (IST)
לדעתי זה לא מידע משמעותי בכלל, ולכן יש להסירו מהתבנית. אין בעיה להציגו בגוף הערך. Dovno - שיחה 11:33, 25 בפברואר 2020 (IST)
לא הבנתי? אתה תעבור עכשיו על 3,000+ ערכים ותתקן אותם להציג את המידע בגוף הערך? ברור שלא. מסופקני אם תתקן אפילו אחד... לכן כל מה שאני מבקש זה לציין כמה תארים מסוג זה קיימים. בורה בורה - שיחה 11:54, 25 בפברואר 2020 (IST)
כפי שערן כתב: תבנית פרסים עדיין תציג את זה בגוף הערך, רק אין צורך בהצגה בתבנית. Dovno - שיחה 11:56, 25 בפברואר 2020 (IST)
אתה באמת לא מבין? כדי שזה יוצג בתבנית פרסים בגוף הערך מישהו צריך לעבור ערך ערך ולהוסיף אותה. זה בדיוק מה שכתבתי לעיל. זה לא יקרה ולכן לפחות צריך לציין כמה כאלה יש. שים לב שגם אני תומך בהסרה מהתבנית בראש הערך, רק מבקש להוסיף שורה זו. בורה בורה - שיחה 12:11, 25 בפברואר 2020 (IST)
הבנתי לגמרי, רק לא הסכמתי :-). הסיבה להסרה מהתבנית בראש הערך היא לא כי יש יותר מדי שורות כאלו. הסיבה להסרה היא שיש המון סוגים של פרסים ותארים בעולם והתבנית צריכה להציג את החשובים שבהם (למשל פרס נובל, פרס אוסקר, פרס ישראל וכו') ולא להציג את הזוטרים, ללא קשר אם אלו האחרונים מוצגים או לא (עדיין) בגוף הערך. זיהוי והסרה של תארי דוקטור של כבוד זו רק דרך לסנן לפחות חלק מהתארים הפחות חשובים שמלכתחילה מקומם לא בתבנית.
הצעה: אולי אם התבנית מזהה (ומדלגת) על תארים כאלו, ואין תבנית פרסים בגוף הערך, הכנסת הערך לקטגוריית תחזוקה נפרדת? (ואז בוט יכול לסרוק את הקטגוריה ולהוסיף פרק ותבנית פרסים). Dovno - שיחה 12:23, 25 בפברואר 2020 (IST)
זו כבר הצעה יותר ישימה ואני בעדה. לפחות החלק של הבוט המוסיף קל לביצוע. בורה בורה - שיחה 12:38, 25 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הסרה מהתבנית. Ronam20 - שיחה 12:29, 25 בפברואר 2020 (IST)
בעד. גם בהמשך התבנית זה בדרך כלל מיותר. זה זניח למשל שלראש ממשלה יש תואר דוקטור לשם כבוד. אולי יש מקום לציין אצל מי שאין הרבה מה לשים בתבנית שלו. נרו יאירשיחה • ל' בשבט ה'תש"ף • 13:33, 25 בפברואר 2020 (IST)
Dovno תוכל לתקן את היחידה שתתן את ההתרעה המבוקשת? בורה בורה - שיחה 13:12, 4 במרץ 2020 (IST)

Done טופל ערן - שיחה 16:24, 7 במרץ 2020 (IST)

משתמש:ערן, אני לא רואה את הערכים בקטגוריית התחזוקה כפי שסוכם עם משתמש:Dovno לעיל. האם הכנסת את החלק הזה בפיתרון שלך? בורה בורה - שיחה 13:24, 11 במרץ 2020 (IST)
משתמש:Dovno תוכל לתקן בקוד שיכניס את הערכים לקטגוריית תחזוקה? בורה בורה - שיחה 21:00, 6 במאי 2020 (IDT)
אין לי מושג איך לעשות את זה בעצמי. Dovno - שיחה 22:43, 6 במאי 2020 (IDT)

תבנית:מבנה - הוספת פרמטרים[עריכת קוד מקור]

כמו שיש באנגלית "תאריך פתיחה" ו-"תאריך סגירה", כך צריך להיות בעברית (פתרון שיקל על מספר ערכים, כגון Circus of Books). Euro know - שיחה 06:45, 20 בפברואר 2020 (IST)

מה ההבדל בין "תאריך פירוק" שקיים בתבנית ל"תאריך סגירה"? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:17, 20 בפברואר 2020 (IST)
פירוק זה יותר נשמע כמו "הריסה", וסגירה זה נשמע שסגרו את המקום, אבל זה לא אומר בהכרח שהרסו את המקום. Euro know - שיחה 09:37, 20 בפברואר 2020 (IST)
הסינרמה זו דוגמה טובה. הסגירה היתה הרבה לפני הפירוק. בורה בורה - שיחה 10:02, 20 בפברואר 2020 (IST)
נראה לי מיותר בהקשר של מבנה. יש הבדל בין סגירה של מוסד שמשתמש במבנה לבין פירוק של מבנה. התבנית מתארת את המבנה, לא את המוסד שבו. ערן - שיחה 11:17, 22 בפברואר 2020 (IST)
הבעיה היא שכל מוסד, אלא אם כן אני טועה, משתמש בתבנית זו. אפשרות נוספת היא פיצול בין מבנה לבין מוסד מבני. Euro know - שיחה 16:08, 22 בפברואר 2020 (IST)
מה הקשר לתבנית מוסד? נתתי דוגמה בסינרמה שיש צורך בשני השדות. רוצים עוד 58 דוגמאות? בורה בורה - שיחה 07:32, 24 בפברואר 2020 (IST)
האם בתבנית באמת חשוב שיופיע גם ממתי הבנין סגור וגם מתי הבנין נהרס? לי נראה שהמידע ממתי לא ניתן להכנס למבנה לא צריך להופיע בתבנית הצד כי היא קשורה לשימוש במבנה ולא למבנה עצמו. Euro know ראה את הדוגמה של בורה בורה. בבניין הסינרמה פעל קולנוע ואז הקולנוע נסגר ועשור לאחר מכן הוקם שם אולם הופעות/מועדון ריקודים שנסגר ועשור לאחר מכן נהרס. אז הסגירה של המועדון לפני ההריסה הוא לא מידע לתבנית אלא לערך על המועדון, במידע ויש לו חשיבות. דרך אגב, אני גם חושה שתאריך פתיחה מיותר. אם סיימו לבנות את המבנה בתאריך X ולקח Y זמן עד שהמבנה הפך לשימושי ונפתח - אין צורך להזכיר את מועד הפתיחה. וחוץ מזה שברוב המבנים תאריך סיום הבניה ותאריך הפתיחה קרובים מאוד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:38, 25 בפברואר 2020 (IST)
ל-בורה בורה ו ל-יונה בנדלאק, עניתי להערתו של ערן. "תאריך פתיחה" לא מחייב (כי בדרך כלל נפתח יחד עם סיום הבנייה). בויקינתונים, קיים "תאריך סגירה רשמית (P3999)" ו-"תאריך סיום (P582)" - יש צורך להפריד ביניהם (ומכאן בא הרעיון). Euro know - שיחה 12:57, 25 בפברואר 2020 (IST)

הוספת ‏בעל / אישה‏ (P26) לשדה בן-זוג בתבניות[עריכת קוד מקור]

היום התבנית שואבת רק את ‏בן / בת זוג‏ (P451) לשדה בן-זוג, וזה יוצר שיבושים, לעתים קולוסליים. ראו למשל את דוריס שרדר-קופף שהייתה אשת הקנצלר גרהרד שרדר במשך 21 שנה, וזה אפילו לא בתבנית, רק בני זוג אחרים... עדיף להוסיף את זה ביחידה כלשהי, כדי שלא נצטרך לתקן 60 תבניות! בורה בורה - שיחה 00:00, 28 בפברואר 2020 (IST)

אפשר להוסיף "נשוי/נשואה ל" במקום להוסיף "בעל/אישה" Euro know - שיחה 09:44, 3 במרץ 2020 (IST)
לשם מה ההפרדה? אנו החלטנו על בן/בת זוג בלי לבדוק "מה קרה ברבנות". בורה בורה - שיחה 10:19, 3 במרץ 2020 (IST)
לא שמתי לב לטעות שעשיתי בטעות. תודה ששמת לב Face-smile.svg Euro know - שיחה 11:21, 3 במרץ 2020 (IST)
מה שאני אומר שאין צורך להוסיף שם שדה חדש. רק את המאפיין לשדה הקיים שיישאב אוטומטית. בורה בורה - שיחה 14:10, 3 במרץ 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד Shinaimm - שיחה 14:28, 3 במרץ 2020 (IST)

+ויקירפואה לתבניות הקשורות[עריכת קוד מקור]

הצעה להוסיף שדה המקשר אל ויקירפואה לתבניות הבאות:

וגם... האם לבצע את ההוספה דרך ויקינתונים, או בהזנה ישירה לכל דף ודף?

טבעת-זרם - שיחה 16:25, 13 במרץ 2020 (IST)

 1. להוסיף גם ב-{{מגפה}}
 2. מה הצורך בזה ב-{{ארגון}}?
 3. בוודאי ששאיבה אוטומטית מוויקינתונים קלה ונוחה יותר מאשר אכלוס ידני! לשם כך יש לבקש מאפיין חדש בוויקינתונים בשם "מזהה ויקירפואה". ברגע שיהיה כזה יש לנו כלים לאכלס אותו בקלות. בקש ממשתמש:יונה בנדלאק לסייע לך בבקשה זו אם אינך יודע איך. מקווה שהוא מסכים לבקשה זו. בורה בורה - שיחה 17:33, 13 במרץ 2020 (IST)


2. - יש לויקירפואה קטגוריה לארגונים: [1].
טבעת-זרם - שיחה 21:49, 13 במרץ 2020 (IST)
חלק מהם, כמו "חברת אסטרה זנקה", הם {{חברה מסחרית}}. בורה בורה - שיחה 23:21, 13 במרץ 2020 (IST)
בסדר. טבעת-זרם - שיחה 00:49, 14 במרץ 2020 (IST)
לא היה דיון בעבר על מיעוט קישורים לוויקירפואה? יש סיכוי סביר שאני מתבלבל עם אתר אחר, אבל אני מעלה את זה למקרה שמישהו זוכר ויכול גם לקשר לדיון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:00, 16 במרץ 2020 (IST)
אני הייתי בזמנו בקשר איתם והם עשו מבצע והכניסו הרבה קישורים או עשו הפניה מקישורים קיימים שלא עבדו לקישורים עובדים באתא שלהם. אבל במחשבה שניה הבקשה הזו היא בניגוד לכיוון שהתגבש והוא ששמים קישורים כאלה בקישורים חיצוניים ולא בתבנית. אולי ליצור {{פרופילי רפואה}} ולרכז שם אותם ועוד אחרים. משתמש:הנדב הנכון, משתמש:יונה בנדלאק מה אומרים? בורה בורה - שיחה 15:05, 16 במרץ 2020 (IST)
איזה קישורים אפשר להוסיף לרופילי רפואה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:37, 19 במרץ 2020 (IST)
לא יודע. הידע היחידי שלי ברפואה הוא להיות חולה... Kulystab, tsabarn, שני אבנשטיין, Ewan2, חסר תקנה, BAswim, Darsheni ‏? בורה בורה - שיחה 18:23, 23 במרץ 2020 (IST)


תבנית צבא - מתאימה לכל ערכי הצבאות?[עריכת קוד מקור]

הוספתי תבנית:צבא בערכים כמו צבא ארצות הברית. זו תבנית שנותנת מידע רב על הצבא כמו למשל בערך הכוחות המזוינים של הפדרציה הרוסית. ערן מסיר את התבנית בטענה "לא מתאים - בערך כבר יש תבנית מתאימה יותר". אבל התבנית שיש בערך, {{הכוחות המזוינים של ארצות הברית}} היא בסה"כ תבנית ניווט ולא נותנת שום מידע על הצבא! תבנית פרמטרית תקנית עם נתונים צריכה להיות בכל ערך על צבא, כמקובל. מה דעתכם? בורה בורה - שיחה 10:33, 3 באפריל 2020 (IDT)

התבנית שנוספה לערך המסוים צבא ארצות הברית לא מוסיפה תוכן חשוב ומשמעותי לערך. בפתיח כבר יש תבנית מתאימה יותר שם לניווט בין הזרועות השונים. ערן - שיחה 13:02, 3 באפריל 2020 (IDT)
אתה מתחמק מתשובה. תבנית ניווט זה חמוד אבל היא לא נותנת את המידע המספרי כמו כוחות פעילים, כוחות מילואים, תקציב שנתי וכיו"ב. את זה תבנית צבא נותנת ואתה הסרת אותה. בורה בורה - שיחה 19:05, 3 באפריל 2020 (IDT)
גם לא הבנתי למה ההסרה. הרי תבנית "הכוחות המזוינים של ארצות הברית" באה יותר לנווט, ואילו תבנית "צבא" באה להוסיף מידע. Euro know - שיחה 20:04, 3 באפריל 2020 (IDT)
אני בדר"כ מתנגד לשתי תבניות בערך אבל במקרה הזה אחת תבנית מידע והשנייה ניווט. על תבנית המידע להיות העליונה והנייוט מתחתיה, כפי שבחלק מתחנות הרכבת יש תבנית מידע ותבנית של מסלול המסילה (למשל רעננה) .ערן צודק שאם כבר מוסיפים תבנית צריך למלא המידע שלא נשאב מוויקינתונים כי אכן לא היה שם כמעט כלום. Shinaimm - שיחה 20:56, 3 באפריל 2020 (IDT)
Euro know אנא ראה את צבא_ארצות_הברית בגרסה הזו, לעומת הגרסה שקדמה להוספת התבנית שבו מופיע כבר הסמל Emblem of the U.S. Department of the Army.svg ובו מצוינת גם השנה. הפרטים שנוספו (=מטה כפנטגון) לא מצריכים הדגשה מיוחד בצורה של תבנית, ומלבד זה לא נוספו פרטים בתבנית. ערן - שיחה 09:09, 4 באפריל 2020 (IDT)
ערן, זה כי אף אחד לא הוסיף מידע נוסף לערך. אם היו דברים נוספים שהוספו, אז לא היה צריך לפעול. אני רק אגיד שהתבנית פעלה בגלל הויקינתונים שלה, ולא בגלל מידע שנכתב ידני. אם היה שם מידע שנכתב באופן ידני, לא הייתי מוחק. Euro know - שיחה 11:05, 4 באפריל 2020 (IDT)
כן, אם היו שם פרטים חשובים כמו כוח אדם או תקציב מעודכן יחסית אז אפשר להוסיף תבנית. אם הם לא מופיעים שם או שהם מאוד מיושנים יכול להיות שתבנית לא מתאימה. תלוי בתוכן שיש בה Face-smile.svg ערן - שיחה 11:15, 4 באפריל 2020 (IDT)
אז לא היית צריך למחוק בטענה בטענה השגויה "לא מתאים - בערך כבר יש תבנית מתאימה יותר" אלא לציין שחסרים פרטים חשובים לטעמך. יש הבדל משמעותי. בורה בורה - שיחה 07:33, 5 באפריל 2020 (IDT)
לתבנית שהוסיף בורה יש את הפוטנציאל להוספת מידע חיוני כגון מבנה ארגוני, מפקדים וכו'. לתבנית הניווט של ערן יש מקום בערך אך לא במקום התבנית של בורה. לטענה של ערן ששנת ההקמה מופיעה כבר בסמל - הקורא המצוי לא יחפש שם את המידע הזה, אלא בתבנית מסודרת המציגה מידע בסיסי על האירגון. (ממתי ויקיפדיה שולחת את הקורא אל לוגו אירגון לשם דליית מידע משם? זה פסול בעיני. בנוסף - לא מצויין בלוגו מה מציין המספר 1775, וגם הלוגו הוא באנגלית ואנחנו ויקי עברית. אין להניח שהקורא המצוי יודע לקרוא אנגלית. בשביל זה יש את ויקי האנגלית). התבנית אולי דלה כרגע, אבל בעלת פוטנציאל עצום להיות תבנית משמעותית, כמו תבנית:אישיות, תבנית:מדינה וכו'. לדעתי הצעד הנכון כרגע לתבנית הזו הוא להשאיר אותה בערכים שהיא בהם, (ולהוסיף אותה בחזרה לצבא ארה"ב) - ובמקביל לקשר אותה למידע נוסף מויקינתונים, כי כרגע היא מקושרת רק למיקום מטה האירגון - באמת לא מחדש הרבה. אם אין אף אחד שלוקח על עצמו לקשר למידע נוסף מויקינתונים - אז אין לי דעה בנושא. • צור סופרשיחה • 10:50, 10 במאי 2020 (IDT)

הוספות שדות לתבנית:תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור]

הוספת שם בעל תפקיד בכיר[עריכת קוד מקור]

אבקש לבדוק את האפשרות להוסיף לתבנית זו שני פרמטרים:

1. "שם בעל תפקיד בכיר"

2. "שם תפקיד בכיר" (שיוצג בתבנית במילים "XXX בתקופה")

יש לא מעט מיקרים בהם נשוא הערך כפוף לבעל תפקיד שהוא לא התפקיד הבכיר ביותר בממשל באותה תקופה. לדוגמא: מזכירי מחלקות משנה כמו מזכיר הצי של ארצות הברית, מזכיר הצבא של ארצות הברית ומזכיר חיל האוויר של ארצות הברית, שכפופים כולם למזכיר ההגנה של ארצות הברית ולא ישירות לנשיא ארצות הברית. לדעתי, אף על פי שהם כאמור לא כפופים לנשיא, יש חשיבות לציין בתבנית את שם הנשיא שבתקופתו כיהן נשוא הערך באותו תפקיד משני. הנשיא הוא האישיות החשובה בממשל, היחידי שנבחר בבחירות ולקורא הממוצע שמו יאמר הרבה יותר מאשר אותו בעל תפקיד שאליו כפוף נשוא הערך (שאותו יש להשאיר בפרמטרים "שם בעל תפקיד מעל" ו"שם תפקיד מעל"). דוגמא נוספת לשימוש בפרמטרים המוצעים הוא תפקיד של סגן שר, שכפוף ישירות לשר, שכפוף לראש הממשלה. אפשר לומר שהפרמטרים הללו מקבילים לפרמטר "מונרך בתקופה" שבתבנית זו. משתמש:בורה בורה, זה לדעתי פתרון לבעיית הכפיפות שדיברת עליה. Itaygur - שיחה 14:48, 12 באפריל 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד רעיון טוב, אולי טוב לציין זאת גם במקרה של רמטכ"לים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:13, 12 באפריל 2020 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד אני חושש שזה עלול לנפח את התבנית מידי. אפשר לכתוב את המידע הזה בתוך הערך. בכל מקרה אני לא חושב שצריך לנפח את התבנית עם שדות נוספים אלא אם יהיה רוב מוצק בנושא, בייחוד בתבנית שמשתמשים בה המון. Shinaimm - שיחה 15:51, 12 באפריל 2020 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד הבקשה של איתי. אולי בשינוי מינוח כדי לחסוך שורות בתבנית. אני גם בעד הבקשה האחרונה של משתמש:Shinaimm אבל מבחינת הקושי היא בליגה אחרת. בורה בורה - שיחה 04:17, 17 באפריל 2020 (IDT)
אשמח לשמוע דעות של ערן ודוד שי ואולי עוד עורכים אחרים. זה יגרום לניפוח מטורף של תבניות.. רק אני מתנגד לזה? אי אפשר להרחיב תבניות בלי סוף, בייחוד כאשר אין זיקה ישירה לנושא המשרה וואפשר לציין את בעל התפקיד הבכיר בערך עצמו. Shinaimm - שיחה 23:36, 25 באפריל 2020
Symbol oppose vote.svg נגד השינוי המוצע. בארגון הירארכי יש לציין רק את הממונה הישיר, ומי שרוצה לדעת יותר ימשיך הלאה בשרשרת. דוד שי - שיחה 18:19, 26 באפריל 2020 (IDT)
במצב של היום, היועצים המשפטיים וכבוד הבג"ץ יצטרכו להופיע בכל תבנית. דגש חזק - שיחה 18:25, 26 באפריל 2020 (IDT)

הוספת סוג שותפות[עריכת קוד מקור]

אם כבר יש בקשות אציין שיש בקשה תלויה ועומדת גם של הוספת "שותף" שמתנהג כמו "שותף לשלטון" אך לא במקומו. בורה בורה - שיחה 09:36, 13 באפריל 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד חזק מה שכתב בורה בעניין הוספת "שותף" או "שותף להנהגה" (אחד מהמטרות זה רבנים שביחד עם רבנים אחרים כגון רבני ערים אשכנזי וספרדי, שני רבני בני ברק וכדומה ועוד). אבגד - שיחה 21:10, 24 באפריל 2020 (IDT)
אבגד לגבי שותף להנהגה הצעתי להוסיף פרמטר |סוג= או משהו בסגנון שישנה את הכותרת של "שותף לשלטון" אבל לא יוסיף שדה נוסף, ככה אתה תקבל את הכותרת שרצית אבל לא יתווספו שדות לתבנית. Shinaimm - שיחה 23:36, 25 באפריל 2020
מקבל. גם זה יחסוך כמו שכתבת. וגם זה יתאים אם יעשו כמה סוגים . כמו שותף לשלטון הקיים, שותף לרבנות, שותף בהנהגה וכדומה אבגד - שיחה 03:56, 26 באפריל 2020 (IDT)
דוד שי, דגש חזק אבל לגבי בקשתי - זה אתם בעד. נכון? כי המצב הקיים לא מתאים לרבנים ורוצים להתאים לרבנים אבגד - שיחה 22:23, 26 באפריל 2020 (IDT)
כן, אני בעד הוספת "שותף". דוד שי - שיחה 06:26, 27 באפריל 2020 (IDT)
- הועבר מהדף שיחת משתמש:אבגד
הוספת שדה "סוג שותפות" לתבנית מנהיג: היי, אני חושב (באופן אובייקטיבי לחלוטיןFace-smile.svg) שההצעה שלי של הוספת השדה שותפות לשלטון היא הכי טובה. ברירת המחדל נשארת "לשלטון" ושם אתה יכול לשים ערכים נוספים; סוג שותפות=רב, מקבלים כותרת שותף לרבנות, אדמו"ר כנ"ל וכו'... תפתח דיון חדש ואני אכתוב בעד לדעתי אין סיבה שלא יאושר. ככה אין הוספת שדות וניפוח של התבנית אלא רק עיצוב מדויק יותר בכותרת. מוזמן גם להעתיק את דבריי עם התאמות Shinaimm - שיחה 22:33, 26 באפריל 2020 (IDT)
- סוף העברה
תודה. אבגד - שיחה 18:18, 27 באפריל 2020 (IDT)
Shinaimm הפנה אותי לדיון הזה. קודם כל אני בעד וחושב שזה נצרך בכמה תפקידים. בדיון על הרבנים הצעתי "עמית" (בלי שראיתי את האפשרות כאן של "שותף"). אז מציע גם כאן... אביעד 299 - שיחה 11:54, 3 במאי 2020 (IDT)
אפשר אולי פשוט שאחד הסוגים בשותף יהיה עמית. אבל לפני כן, מדוע זה נצרך, תן דוגמא, אולי אני יהיה בעד. בא נראה אבל למה זה מועיל. אבגד - שיחה 18:26, 3 במאי 2020 (IDT)
רק מציע, לא אומר בהכרח שזה עדיף מבחינת המינוח. אולי דווקא "עמית" נשמע רחב מדי (סתם קולגות ולא מי שמשמש בתפקיד המקביל) ו"שותף" עדיף. בכל אופן אם שמים סוג שותפות אז צריך גם הגדרה של ראש ישיבה. אביעד 299 - שיחה 01:43, 4 במאי 2020 (IDT)
2 הערות קטנות. 1) לגבי אדמו"ר: לגבי אדמו"ר מציע לעשות: "מקביל ל" כי אין שותפות באדמו"ר. לא קיים כזה דבר, אבל יש מלא אדמורים מקבילים - ענפים שונים וכדומה ולפעמים צריך את זה. 2) לגבי שותף בראשות הישיבה לכאורה לא צריך לעשות מיוחד לזה. מכיוון שאחד האופציות להלן יכולות להיות טוב לזה. למשל "שותף להנהגה" או "שותף" ללא כלום. אבגד - שיחה 05:06, 4 במאי 2020 (IDT)
לסיכום ההצעה היא כזו, אני לא מחדש כלום כי כולם פה בעד. אני רק מסכם למעשה: הפרמט הקיים "שותף לשלטון" להוסיף לו פרמטר: |סוג= או משהו בסגנון שישנה את הכותרת של "שותף לשלטון" אבל לא יוסיף שדה נוסף, ככה אתה תקבל את הכותרת שרצית אבל לא יתווספו שדות לתבנית. הסוגים השונים לפפועל הם משהו בסגנון כזה: הם: שותף, שותף לשלטון, שותף להנהגה, שותף ברבנות.
ולפועל: הברירת מחדל ישאר שותף להנהגה. "סוג שותפות=רב" יוצא: שותף לרבנות. "סוג שותפות=הנהגה" יוצא: שותף להנהגה. "סוג שותפות=שותף רגיל" יוצא: שותף. "סוג שותפות=מקביל" יוצא: מקביל ל.
מה דעתכם? אבגד - שיחה 00:08, 5 במאי 2020 (IDT)
נשמע לי מצוין. מציע להכניס גם אפשרות לטקסט חופשי בסוג, כדי לא להסתבך איפה שאין הגדרה גנרית. כמו כן צריכה להיות אפשרות לשותפים (ברבים). אביעד 299 - שיחה 13:53, 13 במאי 2020 (IDT)
החלק השני שכתבת אני Symbol support vote.svg בעד אבל החלק הראשון לא ממש הבנתי. תוכל להביא דוגמא? אבגד - שיחה 14:31, 13 במאי 2020 (IDT)
לדוגמה "שותף לראשות ישיבה". אבל במחשבה שנייה אולי זה מיותר ומספיק "שותף" וזהו. אביעד 299 - שיחה 22:01, 13 במאי 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לפועל: בורה בורה יש לך סבלנות בשביל זה? תודה רבה מראש! אבגד - שיחה 07:15, 4 ביוני 2020 (IDT)

עוד לא ראיתי בכלל סיכום מוסכם מה רוצים... סכם כפי הבנתך את הדיון ותייג את כל המשתתפים שהם מסכימים. בורה בורה - שיחה 08:07, 4 ביוני 2020 (IDT)
(כתבתי כבר כמה הודעות למעלה אבל אכתוב שוב; סיכום: הפרמט הקיים "שותף לשלטון" להוסיף לו פרמטר: |סוג= או משהו בסגנון שישנה את הכותרת של "שותף לשלטון" אבל לא יוסיף שדה נוסף, ככה אתה תקבל את הכותרת שרצית אבל לא יתווספו שדות לתבנית. הסוגים השונים לפועל הם משהו בסגנון כזה: הם: שותף, שותף לשלטון, שותף להנהגה, שותף ברבנות.
ולפועל: הברירת מחדל ישאר שותף להנהגה. "סוג שותפות=רב" יוצא: שותף לרבנות. "סוג שותפות=הנהגה" יוצא: שותף להנהגה. "סוג שותפות=שותף רגיל" יוצא: שותף. "סוג שותפות=מקביל" יוצא: מקביל ל.
מתייג: Shinaimm. אביעד299 בורה בורה השאר (דוד שי) תמך ולא ענין אותו הפרטים. אבגד - שיחה 16:08, 4 ביוני 2020 (IDT)
נשמע מצוין (באמת לדעתי עדיף שברירת המחדל תהיה פשוט "שותף", אבל אני מניח שלא רוצים לעשות את זה כי זה ישבש את התבניות הקיימות, אז איך שיותר נוח טכנית). אביעד 299 - שיחה 19:23, 4 ביוני 2020 (IDT)
אני דווקה בעד מה שכתבת בסוגריים. אבל אם יש מתנגדים, אפילו אחד. אז אני מושך את הבעד. אבגד - שיחה 19:29, 4 ביוני 2020 (IDT)
גם Shinaimm תומך בניסוח האחרון שהבאתי. כך שכל מי שבדיון תומך. יש רק את ההוספה של זה שלפני. לתשומת לבך. כפי הנראה אפשר להתקדם. כל מי שרצה להגיב אי פעם היה מלא זמן להגיב. בא נתקדם ונסיים עם זה. Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!. בורה בורה. אבגד - שיחה 03:15, 5 ביוני 2020 (IDT)

הוספת שדה צבע לפי סוג תבנית[עריכת קוד מקור]

אם מדברים על בקשות מיוחדות אז, רציתי להוסיף אפשרות לצבע בתבנית לפי הסיווג של אישיות בטחונית כדי שיהיה יפה בעין. Shinaimm - שיחה 03:22, 17 באפריל 2020 (IDT)

זה לא עקרוני מבחינתי, אבל אם עוד אנשים חושבים כמוני (ויש דרך לממש את זה בצורה אלגנטית) אז כדאי. אפשר גם לקבוע שכל ערך שיש בו תבנית:תפקיד מנהיג תבנית המידע שלו נהיית תכלת כמוהה. Shinaimm - שיחה 17:52, 27 באפריל 2020 (IDT)

אפשר לנקד? (תבנית {{שם שגוי}})[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:שם שגוי

ניסיתי לנקד את (תוספת מאוחרת: שם הערך) פיטר וונדי על ידי {{שם שגוי|פיטר וּוֶנְדִי}}. זה לא הצליח. אפשר לסדר שזה יעבוד? חזרתישיחה 00:38, 13 באפריל 2020 (IDT)

שם שגוי מיועד לשם הערך. בשום מקרה אין מנקדים שמות ערכים. בתוך הערך אפשר לנקד בלי התבנית. בורה בורה - שיחה 00:50, 13 באפריל 2020 (IDT)
למה לא לנקד שם ערך בצורה הזו? זה לא ישפיע על חיפושים וקישורים. חזרתישיחה 08:08, 13 באפריל 2020 (IDT)
זו ההחלטה. אתה רוצה לשנותה פנה לפורום ציבורי יותר כמו אולם הדיונים לתבניות או המזנון. בורה בורה - שיחה 08:23, 13 באפריל 2020 (IDT)
- סוף העברה
אני זוכר שהיה דיון ישן על לאפשר גם על מינוס עם קו מפריד וקו עליון (וכל שאר הדברים). אם אני לא טועה, לא היה שינוי בתבנית והוחלט לשנות את השמות בערכים בלי לשנות את התבנית. בגלל שהשאלה היא האם לנקד בשם של ערך, אני לא חושב שהמהלך הזה יתרום משהו. Euro know - שיחה 16:50, 18 באפריל 2020 (IDT)
לפחות "קו מפריד" כבר לא נדיר בשמות ערכים ולא צריך שום תבנית השביל זה. אם שמות ערכים יהיו מנוקדים (היכן שזה מועיל לקורא כמובן) – החיפושים יהיו בעייתיים. לכן אני מציע לאפשר ניקוד שמות ערכים בתצוגה בלבד, על ידי תבנית "שם שגוי" או תבנית חדשה "שם מנוקד". חזרתישיחה 14:29, 24 באפריל 2020 (IDT)

שני פרמטרים נוספים בתבנית:ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

ויקינתונים יכול להחזיר קביעות מרובות לפרמטר מסוים. לדוגמה ‏אתר רשמי‏ (P856) יכול להחזיר מספר אתרים שכולם בדירוג שווה או שאחד מהם יהיה בדירוג מועדף. יש להוסיף |מרובה= שברירת המחדל שלו היא "כן" שמשמעותה החזר את כל הקביעות או "לא" שמשמעותה החזר רק קביעה אחת אקראית. בנוסף פרמטר |מועדף= כשברירת המחדל היא כן, דהיינו החזר את הערך עם הדירוג המועדף, או "לא" החזר כל קביעה. מתייג את משתמש:ערן האחראי על היחידה, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:דוד שי שעסק בתבנית, משתמש:Uziel302 ומשתמש:Kotz שהתעמקו איתי בסוגיה זו. בורה בורה - שיחה 21:16, 13 באפריל 2020 (IDT)

לפי הדוגמה תבנית:אתר רשמי אני רוצה גם את הערך "מרובה=עברית", שפירושו: כאשר יש קביעות מרובות החזר את זו ששפתה עברית, אם אין כזו החזר את זו ששפתה אנגלית, ואם אין כזו, פעל כמו "מרובה=לא". דוד שי - שיחה 06:56, 14 באפריל 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההרחבה. בורה בורה - שיחה 07:44, 14 באפריל 2020 (IDT)
ראו החג של החגים כדוגמה לבקשה של משתמש:דוד שי. בורה בורה - שיחה 09:47, 14 באפריל 2020 (IDT)
מי יודע לממש? זה דורש קוד בלואה? Uziel302 - שיחה 16:07, 14 באפריל 2020 (IDT)
אני מניח שכן. משתמש:Dovno היכן הקוד של זה? בורה בורה - שיחה 19:25, 14 באפריל 2020 (IDT)
אצלנו זה לא בלואה. כל הקוד של תבנית:ויקינתונים הוא בסה"כ:

{{#if:{{{2|}}}|{{{2}}}|{{#property:{{{1}}}}}}}

כלומר - אם ניתן פרמטר שני הוא יוצג, אחרת מושכים את נתון הוויקינתונים עם הפונקציה המובנית #property (שלא מצאתי לה שום תיעוד).
לתבנית המקבילה באנגלית (en:Template:Wikidata) יש הרבה מאוד אפשרויות, כולל הבאת נתונים מרובים ולפי דירוג (ועוד), ושם כל המימוש הוא אכן בקוד לואה (en:Module:Wd, שמשתמש בכמה יחידות משנה). השינוי המבוקש יצריך מן הסתם לייבא ולהתאים את רוב הקוד משם. Dovno - שיחה 21:07, 14 באפריל 2020 (IDT)
תודה. יבוא זה קל... בטח יותר קל מלכתוב מחדש. בורה בורה - שיחה 21:11, 14 באפריל 2020 (IDT)
בדרך כלל לא רצוי לייבא תבניות ויחידות מוויקינגליש "כמו שהן" - הרבה פעמים לייבא תבנית אחת דורש לייבא עשרים, ובדומה עבור יחידות. כמובן שכבר יש לנו לא מעט יחידות שיודעות לעבוד עם ויקינתונים, ועדיף להשתמש באחת מהן. לגבי התיעוד של #property, הוא נמצא כאן: d:Wikidata:How to use data on Wikimedia projects. לפי הדף הזה, עדיף להשתמש ב-#statement ולא ב-#property, לפחות אם הבנתי נכון, ונראה שזה תומך גם ב"מרובה" וגם ב"מועדף". קיפודנחש 00:10, 15 באפריל 2020 (IDT)
לעשות סדר בדברים:
 • הרחבת מדיה ויקי של ויקינתונים מאפשר #property כדי לקבל את כל הקביעות, ו#statements כדי לקבל קביעות מקושרות. בתוך תבניות בקוד פנימי מומלץ להשתמש ב#property הפשוט (למשל ב#תנאי על שדות ויקינתונים). להצגה של נתונים מומלץ לא להשתמש ב#statements אם לא מודעים להתנהגויות שלו - בשל הבדלים בין label לsitelink, לדירוג קביעות וכו'.
 • לקישור לכמה מופעים אפשר להשתמש בתבנית:קישור ויקינתונים שתומכת ברבים. היא לא מאפשרת סינון חכם (למשל רק עברית), ולצורך סינון חכם אפשר להשתמש בקוד לואה שמאפשר כתיבת תנאים מורכבים.
 • בתבניות מידע אין צורך בדרך כלל להשתמש בתבנית:קישור ויקינתונים, ויש בהן תמיכה ביכולות מורכבות יותר לדוגמה עבור פרסים:
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מרובה=P166
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מגדר=כן
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מרובה-הפרדה=*
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-פרטים=P585
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-סינון=filterMinorPrizes
הדוגמה כוללת שאיבה מרובה, הסבת מגדר ("אלוף הארץ"/"אלופת הארץ"), הפרדה (כפריטים ולא בפסיקים), ציון מאפיין משנה qualifier (שנת הפרס), וסינון (למשל ללא דוקטור לשם כבוד).
ערן - שיחה 07:21, 15 באפריל 2020 (IDT)
ערן, אם כך, מה הדרך המומלצת לבצע את שכתב בורה בורה בראש הדיון לגבי תבנית "אתר רשמי"? זא לא תבנית מידע (ולכן לא יכולה להשתמש ביכולות שהצגת כאן), ובאופן בו משתמשים בה כיום אסור לה למשוך נתונים מרובים (צריך להוסיף לה אפשרות להחליט מה כן למשוך, אך בכל מקרה מופע יחיד). Dovno - שיחה 13:15, 16 באפריל 2020 (IDT)
כאשר יש כמה קביעות ורוצים להפעיל לוגיקה כלשהי כדי לבחור את הקביעה הרצויה (למשל זו שמכילה שפה=עברית או זו שמכילה את התאריך העדכני ביותר וכו') צריך לכתוב לוגיקה בלואה כדי לבחור את הקביעה הרצויה. השימוש בלואה לכתיבת לוגיקה מאפשר גמישות של הוספת תנאים והימנעות מפונקציות מפענח שגוזלות משאבים. אם יש מקרה נפוץ כנראה שכבר יש תבנית שמטפלת בזה - בהקשר של קבלת כמה נתונים הצבעתי על תבנית:קישור ויקינתונים שמאפשרת רבים. ערן - שיחה 17:03, 18 באפריל 2020 (IDT)
משתמש:דוד שי אתה חושב שאתה יכול עם המידע הזה לפתור את בעיית הנתונים המרובים בתבנית:אתר רשמי? בורה בורה - שיחה 07:36, 24 באפריל 2020 (IDT)
גדול עלי. נראה לי שהפתרון הפשוט הוא להציג את כל האתרים (כשיש יותר מאחד), אולי ערן יוכל לממש זאת. דוד שי - שיחה 08:56, 24 באפריל 2020 (IDT)

איחוד תבנית:הבניין הגבוה בעולם[עריכת קוד מקור]

אפשר למזג את תבנית:הבניין הגבוה בעולם לתוך תבנית:מבנה, רוב הפרמטרים זהים ואפשר להוסיף לתבנית הכללית את הפרמטרי הייחודיים המעטים. – Dork105 (שיחה) 12:44, 23 באפריל 2020 (IDT)

אפשר. בדוק אם לא היה על זה דיון בעבר. בורה בורה - שיחה 14:15, 23 באפריל 2020 (IDT)
יש לשים לב שהתבנית מוסיפה את הערכים לקטגוריה של המבנים הגדולים בעולם. כך שבתבנית המאוחדת נדרש יהיה להוסיף תנאי מתאים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:14, 23 באפריל 2020 (IDT)
מצד אחד זה רעיון טוב, מצד שני אין הרבה בניינים כאלה וזה יוסיף עוד שדות בתבנית, שימו לב שיש גם כותרת שמוצגת אחרת עם תאריכים מתי הוא היה הבניין הכי גבוה. אולי אפשר להוסיף תת תבנית עם הפרמטרים הרלוונטיים? כמו עם תבנית חברת תעופה שהיא תת של חברה מסחרית. Shinaimm - שיחה 07:15, 29 באפריל 2020 (IDT)
בעיקרון זה תוספת אולי של 4 פרמטרים ולא יותר (אולי זה פחות). Euro know - שיחה 19:43, 29 באפריל 2020 (IDT)

משיכת פרמטרים בתבנית:מאכל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:מאכל

התבנית לא מושכת פרמטרים מויקינתונים למרות שהם מופיעים, כמו למשל בביסלי ומקצפת. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 19:03, 23 באפריל 2020 (IDT)

תוכל להצביע על נתון קיים שלא נשלף? כי בביסלי למשל אני לא רואה נתון כזה. בורה בורה - שיחה 19:42, 23 באפריל 2020 (IDT)
"manufacturer", מיוצר ע"י אוסם. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 19:54, 23 באפריל 2020 (IDT)
היה רשום לשאוב את ‏מגלה/ממציא‏ (P61). שיניתי ל-‏יצרן‏ (P176). בורה בורה - שיחה 20:37, 23 באפריל 2020 (IDT)
אני לא יודע איזה נתונים בדיוק צריכים להישאב, אבל התוצאה הרצויה לדעתי, היא שבערך על מקצפת למשל יופיע סוג: קינוח, מרכיבים: חלבון ביצה, סוכר. בביסלי כדאי שיופיעו תאריך הייצור הראשון, מפתחי המוצר (אם יש עליהם ערך) וכו'. יכול להיות שצריך לעשות גם סדר בפרמטרים בויקינתונים, אבל כרגע יש תבניות עם ערך אחד וזה מיותר. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 20:41, 23 באפריל 2020 (IDT)
העבר את הדיון לאולם הדיונים עם ההרחבה המבוקשת. שם המקום. בורה בורה - שיחה 20:50, 23 באפריל 2020 (IDT)

כפי שכתבתי לרונאלדיניו המלך בדף השיחה שלי, עבור הערך ביסלי, לא השתמשו בויקינגליש בתבנית המקבילה ל{{מאכל}} (אותה הנחתי בערך רק כי אין תבנית אחרת), אלא בתבנית אחרת, ‏Infobox_brand, אשר לא מצאתי מקבילה לה אצלנו {{מוצר}}... על כן, אני מתנגד לשינוי שבוצע, ויש לשחזרו - יש ערכים על מאכלים אמיתיים שמשתמשים בתבנית {{מאכל}} וצריכים למשוך את הפרמטר מגלה/ממציא. ‏Ovedcשיחה 11:08, 24 באפריל 2020 (IDT)

שחזרתי. המשיכו את הדיון באולם. בורה בורה - שיחה 14:08, 24 באפריל 2020 (IDT)
- סוף העברה
כפי שנרשם בתחילת השיחה בדף התבנית, מציע למשוך את כלל הפרמטרים ולהציגם בצד הערך, כך למשל מרכיבי המאכל, מקורו, שנת הייצור (למוצר מסחרי) וכו'. באנגלית נעשה שימוש בתבנית נפרדת, שלטעמי היא מיותרת ואפשר להכלילה בתוך תבנית מאכל. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 14:24, 24 באפריל 2020 (IDT)

תבנית {{code}}[עריכת קוד מקור]

מציע תבנית שתשמש לעטוף מלל בתגית <code>. הידע שלי בבניית תבניות הוא אפס, אך קראתי קצת בעזרות ונראה לי שהקוד של התבנית אמור להיראות כך:

<code>{{{1}}}</code>

והשימוש בה הוא כך:

{{code|המלל אותו רוצים לעטוף בתגית <code>}}

והתוצאה: המלל אותו רוצים לעטוף בתגית <code>

דוגמה

קוד: {{code|ברוכים הבאים}}

תוצאה

ברוכים הבאים


נראה לי שכדי לאפשר שימוש בסימן "שווה" בתוך המלל אותו רוצים לעטוף צריך לתת שם לפרמטר (במקום {{{1}}} צריך להיות כנראה {{{מלל}}}), אבל זה יחייב שימוש קצת יותר מסורבל:

{{code|מלל=המלל אותו רוצים לעטוף בתגית<code>}}

מי יכול לעזור ולממש את זה? חזרתישיחה 15:51, 24 באפריל 2020 (IDT)

היום נראה לי שמשתמשים ב<syntaxhighlight lang="cpp"> כמו למשל בתכנות גנרי שגם צובע מילים שמורות כמו במהדר תוכנה אמיתי. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 16:11, 24 באפריל 2020 (IDT)

תבנית:אתר רשמי[עריכת קוד מקור]

ידוע שהתבנית לוקחת את הקישור של אתר רשמי מהוויקינתונים דרך P856, אבל אי אפשר לקחת את שפת האתר דרך P407? למשל כאן וכאן משתמשים בדרך הזו Euro know - שיחה 20:02, 29 באפריל 2020 (IDT)

ראה דיון על התבנית כמה פסקאות לעיל והעבר גם את שלך לעיל. בורה בורה - שיחה 20:25, 29 באפריל 2020 (IDT)
הסתכלתי על הדיונים בדף השיחה, ולא ראיתי הצעה שכזאת. לכן, פניתי לכאן. אם יש לך הוכחה שכן התקיים דיון לכך, אני מוכן לשמוע. עד אז, אני לא מוריד את בקשתי. Euro know - שיחה 09:56, 30 באפריל 2020 (IDT)
לא אמרתי לך להוריד. רק להעביר לפיסקה הראשית למעלה בתור תת-פיסקה חדשה. בורה בורה - שיחה 10:02, 30 באפריל 2020 (IDT)
מצד אחד אין כאן (לפחות לא מצאתי) דיון על התבנית כדברי בורה - יכול להיות שהדיון היה בעבר, והועבר לדף השיחה של התבנית עצמה. מצד שני, ההצעה לא טובה. המאפיין הוא של הישות, בעוד שהשפה המבוקשת היא שפת האתר. אם המאפיין "אתר רשמי" היה מצביע על ישות אחרת, שמתארת את האתר, ניתן היה לקחת את מאפיין השפה מהישות הזו, אבל מאפיין "אתר רשמי" לא מוביל לשום ישות, ובסך הכל מכיל כתובת URL, ולכן אין מניין לקחת את המאפיין ‏השפה של היצירה או של השם‏ (P407) (למדתי על {{P}} מבורה, בדיון אחר). קיפודנחש 21:09, 30 באפריל 2020 (IDT)
הדיון לא הועבר. ראו #שני פרמטרים נוספים בתבנית:ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 21:33, 30 באפריל 2020 (IDT)

הוספת פרמטר בתבנית:תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. כבר שנים שחורה לי בוויקיפדיה העברית אנו מקטעים תקופת כהונה רציפה של חברי קונגרס אמריקאים באמצעות שני תפקידי מנהיג. כלומר, קחו לדוגמה את לינדה סנצ'ז. היא מכהנת בבית הנבחרים ברציפות מאז 2003, אם כי ב-2013 החליפה מחוז בחירה ונבחרה כנציגת מחוז הקונגרס ה-38, אחרי עשור שייצגה את מחוז הקונגרס ה-39. עשוי להיווצר הרושם שהיא כיהנה בבית הנבחרים בשתי תקופות כהונה לא רציפות, ולכן אבקש להוסיף פרמטר "מחוז בחירה" או "מחוז" לתבנית. באנגלית יש פרמטר כזה בשם "Constituency". אתם יכולים לראות דוגמה מובהקת שמחזקת את השימוש בפרמטר זה בערך (John Dingell). תודה, ניב - שיחה 10:41, 5 במאי 2020 (IDT)

ניב, האם השינוי העיצובי שעשיתי בערך עונה על הדרישה? Shinaimm - שיחה 13:26, 5 במאי 2020 (IDT)

בקשה לייבוא התבנית Maplink[עריכת קוד מקור]

התבנית כבר קיימת ב־54 וויקיפדיות, ונמצאת בשימוש נרחב בוויקיפדיה האנגלית. עד כה זוהי תבנית המיפוי המתוחכמת ביותר. בשונה מהתבניות בקטגוריה:תבניות מיפוי, התבנית מייצרת בזמן אמת מפה מהמיזם החופשי OpenStreetMap ומאפשרת לתחום ערים ומדינות ע"י ייבוא שם פריט מויקינתונים ועוד.

הנה דוגמה למפה שהתכוונתי ליישם בערך גבעת שמואל. Matankic - שיחה 20:10, 6 במאי 2020 (IDT)

האם התבנית שואבת בלעדית מוויקינתונים או שיש להזין נתונים בערך? אף אחד לא ילך ויעדכן עכשיו אלפי ערכים. במידה ןהתשובה כן, אחרי היבוא לא תהיה בעיה להטמיע בשלב ראשון בערכי היישובים בישראל. בורה בורה - שיחה 20:38, 6 במאי 2020 (IDT)
בורה בורה, אין צורך להזין דבר פרט לשם הפריט. למעשה התבנית כבר קיימת בצורה של קוד. ניתן להוסיף בעורך החזותי על ידי "עריכה" -> "הוספה" -> "יותר" -> "מפה". Matankic - שיחה 20:53, 6 במאי 2020 (IDT)
לדוגמה הקוד, נותן:
Bryant Park, New York
<mapframe text="Bryant Park, New York" width="300" height="300" latitude="40.75333" longitude="-73.9827" zoom="15">
{
 "type": "ExternalData",
 "service": "geoshape",
 "ids": "Q995174",
 "properties": {
  "title": "Bryant Park",
  "stroke": "#125123",
  "stroke-width": 3,
  "fill": "#2aaf4d"
 }
}
</mapframe>
יישמתי מפה דומה בערך גבעת שמואל באמצעות קוד. Matankic - שיחה 02:50, 7 במאי 2020 (IDT)
ברור שזה רק להדגמה. לא דוחפים קוד כזה לערכים ומקום המפה הוא בתבנית עיר או יישוב בישראל, לא בערך. בורה בורה - שיחה 09:43, 7 במאי 2020 (IDT)
הסרתי את המפה מהערך עד למיצוי הדיון. Matankic - שיחה 10:21, 7 במאי 2020 (IDT)
המצב כרגע ברוב הערכים הוא שלא מופיעה מפה של העיר. בעייני התבנית הזו מתבקשת. האפשרות השנייה היא להוציא באופן ידני ומייגע מפות מ-OpenStreetMap, להעלות לוויקישיתוף ורק אז לשבץ בערכים בעזרת אחת התבניות בקטגוריה:תבניות מיפוי. אף אחד לא ממהר לעשות זאת, ולרוב פשוט אין את הידע או היכולת. Matankic - שיחה 10:34, 7 במאי 2020 (IDT)
למה אתה אומר כך?? תפסתי ערך אקראי לחלוטין ויז'ניציה והנה בטאב השני יש את מפת גבולות העיירה! וזאת מבלי לעשות כלום. אתה מוזמן לבדוק ערכים נוספים בעלי תבנית עיר. בורה בורה - שיחה 11:09, 7 במאי 2020 (IDT)
ואגב, אם תחליף את התבנית בגבעת שמואל לתבנית עיר תראה שגם שם יהיו גבולות. מכאן שרק צריך להכניס בבוט היישובים אותו פטנט ששמנו בעיר, ולאחרונה שמתי גם באיצטדיון. בורה בורה - שיחה 11:13, 7 במאי 2020 (IDT)
צודק. לא הייתי מודע לשימוש בתבנית הזאת. התייחסתי לערים בישראל פתח תקווה, חולון, בת ים, אזור, רמת גן בהם יש רק מפת מיקום ללא מפה דינמית. צריך ליישם מפה כזאת גם שם. Matankic - שיחה 11:19, 7 במאי 2020 (IDT)
בערך מנהטן זה קיים. בערך סנט לואיס ראו מה עשיתי. הסרתי את המפה הנוספת כדי שמערכת המפות החדשה תכנס לפעולה. ייתכן וצריך להריץ בוט על כך, אשמח אם עוד יבדקו. בורה בורה - שיחה 11:21, 7 במאי 2020 (IDT)
אך זה שונה מלהוסיף למשל " |מפה דינמית={{מפה דינמית/מועצה אזורית לכיש|בחירה=[[שחר (מושב)|שחר]]}} " כפי שנעשה בערך שחר (מושב)? Matankic - שיחה 11:30, 7 במאי 2020 (IDT)
מה שעשו בערך שחר לא טוב! כזה דבר עושים, אם בכלל, רק בערכי המועצות האזוריות. בורה בורה - שיחה 11:51, 7 במאי 2020 (IDT)

משתמש:DMY אני יכול להכניס את הטאב של מפה נוספת בתבנית בוט היישובים בעצמי, אבל מעדיף שאתה תעשה. ראה מה עשינו בתבנית עיר ובתבנית איצטדיון. בורה בורה - שיחה 11:28, 7 במאי 2020 (IDT)

נראה שיש הבדל. ב-maplink מצוייר גבולות העיר וזה לא מופיע במפה הדינמית שיש אצלנו כרגע. אולי צריך לשדרג את הקיים? אני בספק אם יש צורך בשתי תבניות די דומות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:09, 7 במאי 2020 (IDT)
אם יש בתבנית יר מפה דינמית פשוט צריך להסיר אותה ואז נקבל את גבולות העיר. בוט פשוט יאתר את המקרים. גם petscan אם הוא בחיים. בורה בורה - שיחה 17:44, 7 במאי 2020 (IDT)
נצל"ש: משתמש:DMY, משתמש:בורה בורה, וכל מי שעסק בנושא: נראה שכרגע המפה הדינמית ביישובים בישראל (דרך בוט יישובים) לא עושה מה שרוצים שהיא תעשה: היכנסו לערך כלשהו, נגיד שדה בוקר. פתחו את המפה הדינמית (הטאב השמאלי מימין ל"מפת מיקום" בתחתית תבנית המידע) - רואים משהו, אבל המפה עצמה היא משטח לבן. כעת, פתחו דף תבנית כלשהו, למשל תבנית:משתמש טכנופוב. היכנסו לעריכת קוד מקור. מתחת תיבת העריכה, ומתחת לתקציר, יש שורה שניתן להזין בה שם של דף, ולהציגו בתצוגה מקדימה עם התבנית כפי שהיא בתיבת העריכה (כלי שמיועד לאפשר לבדוק איך ישפיע שינוי בתבנית כלשהי על ערך כלשהו). הזינו "שדה בוקר", ובקשו תצוגה מקדימה - כעת ניתן לראות איך המפה הדינמית _אמורה_ להיראות.
הסיבה שהמפה לא מוצגת בדפים עצמם, וכן מוצגת ב"תצוגה מקדימה של דף" מתוך עריכת תבנית לא מובנת - אולי מש:ערן יכול להסביר, ואולי זה מתאים לבג בפבריקטור.
נצל"ש לנצל"ש: כשהמפה הדינמית כן מוצגת, היא נראית לי יותר אינפורמטיבית מ"מפת המיקום", וכדאי לשקול שינוי של מה שמוצג לקורא בפתיחת הדף: לדעתי כשיש מפה דינמית, כדאי שהיא תהיה בטאב שמוצג כברירת מחדל. קיפודנחש 01:27, 8 במאי 2020 (IDT)
אני נגד הטאבים באופן כללי... פחות מצפה מקורא לדפדף בינהם. בכלל, המפה של היישוב מאוד חשובה כבר בתצוגה הראשונה (כמו שמחפשים בגוגל וישר קופצת מפה תחומה). לטעמי כדאי שיופיעו אחת אחרי השנייה, המפה הדינמית ומפת המיקומים, אבל זה כבר עניין עיצובי ופחות רלבנטי לדיון. Matankic - שיחה 01:52, 8 במאי 2020 (IDT)
קיפודנחש, אצלי המפה הדינמית בערך שדה בוקר מופיעה גם במצב קריאה. הדף שואב את התבנית {{מפה דינמית/מועצה אזורית רמת הנגב}}, ייתכן שלוקח לתבנית זמן רב להופיע, אז משהו משתבש ורואים רק מסגרת. זו לא הנקודה.
כפי שבורה בורה ציין, השימוש בתבנית בערך כמו שדה בוקר שגוי. מופיעה שם מפה של כל המועצה האזורית, ואיזה משתמש צריך ליצור כל תבנית בנפרד – ולא באופן אוטומטי. ראה לדוגמה את הערך גבעת שמואל, שם בטאב של המפה הדינמית מופיעה מפה מפורטת שהוספתי כתבנית שנכתבה בקוד – כך מפה צריכה להיראות, אך לא באופן הזה. אם מחליפים את התבנית {{בוט יישובים}} לתבנית {{עיר}}, המפה מופיעה בעצמה.
צריך לערוך את תבנית בוט היישובים כך שתופיע אוטומטית מפה דינמית בערך (ע"י שאיבת שם פריט מויקינתונים). Matankic - שיחה 02:19, 8 במאי 2020 (IDT)
מבחינה עיצובית, אפשר ללמוד מהאופן בו שולבה התבנית Maplink בוויקיפדיה האנגלית בערכים Tokyo ו־New York City‏. Matankic - שיחה 02:30, 8 במאי 2020 (IDT)
אולי זה אישי. אצלי, המפה לא מוצגת בשדה בוקר, וגם לא בתבנית:מפה דינמית/מועצה אזורית רמת הנגב, גם עם safemode וגם כאלמונית (כלומר שום דבר שקשור לחשבון המשתמש שלי, כמו סקריפטים, גאדג'טים וכן הלאה), ובשני המקרים המפה כן מוצגת ב"תצוגה מקדימה של דף" במצב עריכה של תבנית או יחידה, בתצוגת מחשבים או ניידים. בלחיצה על הסמליל של "מסך מלא", המפה כן מוצגת באורח פלא (אגב, "מסך מלא" זה כביש ללא מוצא בתצוגת ניידים: אין דרך ברורה, ואולי אין דרך בכלל לצאת ממצב "מסך מלא" בלי לעזוב את הדף לגמרי). האמנם זה רק אצלי? יש עוד מישהו שלא רואה את המפה הדינמית בשדה בוקר ובתבנית:מפה דינמית/מועצה אזורית רמת הנגב? לגבי שימוש בטאבים - יש עוד סיבה להימנע מזה: זה לא עובד בתצוגת ניידים. קיפודנחש 03:32, 8 במאי 2020 (IDT)
משתמש:קיפודנחש, צר לי אבל הסיכום היחיד שיש לי אליך זה לך להחליף ציוד. הכל למטה מתיחס לשדה בוקר:
 • באנדרויד על גלקסי S9 שתי המפות בשני הטאבים נפתחות זו תחת זו. כך שהקורא אפילו לא צריך לדפדף בין הטאבים
 • גם באמולציה של ניידים על הלפטופ שלי, שני הטאבים נפתחים מיידית
 • כבר אמרתי שהמפה הדינמית הנפתחת אינה טובה. משתמש:DMY צריך להחליף אותה ממפת יישובי המועצה למפת גבולות היישוב
 • Symbol oppose vote.svg נגד החלפת הטאב הראשי. קורא המגיע לערך מעוניין בראש ובראשונה לראות את מיקום שדה בוקר, או כל מקום אחר, ביחס למדינה וביחס ליישובים סמוכים. את זה הוא מקבל במפת מיקום. אנשים לא אהבלים, הם רואים טאב נוסף, ילחצו עליו, או שהוא בכלל כבר פתוח, ויראו את גבולות היישוב או כל פריט גאוגרפי מעניין אחר
 • מעניין אותי איך נקבע הזום במפה? במנהטן למשל הוא עמוק מדי ולא רואים את גבולות העיר. בוורשה בכלל לא רואים שזו עיר עם גבולות עד שלא מגדילים את המפה ורואים את גבולות העיר. Matankic אולי תבדוק את זה?
 • יש מקומות כמו שיקגו בהם לא הייתי מוותר על המפה המפורטת. לכן הייתי מציע טאב שלישי (יש מקום בשורה) ולהזיז לטאב זה את המפה השנייה הקיימת, ואז נקבל גם את המפה הדינמית המשופרת
 • ראו למשל את אצטדיון אליאנץ שם הטמעתי לאחרונה את הטאב הנוסף. רואים במפה הדינמית את גבולות האיצטדיון. לדעתי כדאי להטמיע בתבניות נוספות בעלות אופי דומה כגון תבנית:מבנה
 • מתייג עוסקים בעבר במפות: משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:Mbkv717 וגם משתמש:Shinaimm. בורה בורה - שיחה 05:20, 8 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד כל הצעה שתכלול מפה דינמית. אנסה לברר איך נקבע הזום והמיקום אוטומטית. Matankic - שיחה 08:53, 8 במאי 2020 (IDT)
בורה בורה, במחילה ממך, ניסיתי לרפרף על הדיון אבל לא הצלחתי להבין לשם מה קראתם לי לכאן. בפעם האחרונה שבדקתי כבר יש מפה דינמית בכל היישובים בטאב השני. מה ההצעה שעומדת על הפרק? Mbkv717שיחה • י"ד באייר ה'תש"ף • 11:27, 8 במאי 2020 (IDT)
Mbkv717 מספיק לקרוא רק את הנקודות שלי. על הפרק שני דברים. הוספת טאב שלישי היכן שאין מפה דינמית, כמו שיקגו והחלפה של המפה "הכאילו דינמית" בערכי היישובים בישראל ראה שדה בוקר. בורה בורה - שיחה 11:34, 8 במאי 2020 (IDT)
אם כך: גם אצלי שני הטאבים נפתחים זה תחת זה בגרסת ניידים (חוץ מזה שיש את הבעיה המוכרת של מפת מיקום כפולה בתוך התבנית, כך שלא ניתן לעבור בין המפה הארצית למפה המחוזית). באשר למקרים כמו שדה בוקר - על אף שאני רואה היגיון בשיטה של DMY אם ניתן לעשות זאת לפי גבולות יישוב זה נשמע לי עדיף. אני גם בעד שהטאב הראשי יישאר מפת מיקום. באשר למקרים כמו שיקגו - אני מאלו שפחות מתלהבים מהמפה הדינמית וממש לא דחוף לי שהיא תופיע בכל מקרה באשר הוא, אבל אם ניתן באמת להוסיף טאב שלישי זה נשמע לי סביר. Mbkv717שיחה • י"ד באייר ה'תש"ף • 11:56, 8 במאי 2020 (IDT)
בלא מעט ערכים על יישובים בארץ יש רק מפת מיקום. למשל חולון ורמת גן. Matankic - שיחה 12:11, 8 במאי 2020 (IDT)
מעט מאוד מבינים בתבניות אלה. זה בממלכה של משתמש:DMY. בורה בורה - שיחה 12:15, 8 במאי 2020 (IDT)
אני גם לא כל כך מתלהב מהעובדה שיש שתי לשוניות אבל להציג שתי מפות בו זמנית זה מוגזם. אני חושב שהמפה ברזולוציה הקרובה יותר צריכה להיות ברירה המחדל בכל מקרה. ואני גם כן לא כל כך בקיא בנושא הזה.Shinaimm - שיחה 23:24, 8 במאי 2020 (IDT)

יצירת מספר תבניות למיזם היאבקות[עריכת קוד מקור]

במסגרת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/היאבקות מקצועית, אנו זקוקים לייבוא של מספר תבניות היאבקות ובעדיפות שתשאב כמה שיותר נתונים ותחסוך עבודה מרובה. בתור התחלה מציע לייבא את תבנית:אירוע היאבקות (אנ'), תבנית:אליפות היאבקות (אנ'). בהמשך אולי גם את תבנית: קרב היאבקות (אנ') לקרבות ספציפיים (לא בטוח שיהיו הרבה כאלו בגלל בעיות חשיבות וכו').

בנוסף זקוק לעזרת בעלי ידע בתבניות (תייגתי כבר בדף המיזם), לשיפור תבנית:מתאבק בכדי שתשאב כמה שיותר נתונים (ת. לידה, תמונה וכו' כמו למשל בתבנית:אישיות). טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 14:35, 8 במאי 2020 (IDT)

התבנית שואבת כבר היום הרבה שדות., אם תוכל להצביע מה אינו נשאב ומה המזההשלו - נוכל להוסיף. בורה בורה - שיחה 14:52, 8 במאי 2020 (IDT)
מתייג את משתמש:Amirosan שהעלה את הבקשה ויוכל לפרט באיזה שדות מדובר. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 15:28, 8 במאי 2020 (IDT)
תודה, בימים הקרובים אבצע. אמירושיחה 07:19, 9 במאי 2020 (IDT)
אז איך מייבאים את התבניות ואיך מקשרים אותם לויקינתונים? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:09, 11 במאי 2020 (IDT)
אני צריך עזרה בבניית התבניות, העתקתי את הקוד מויקיאנגלית ולא הבנתי איך להמשיך. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 18:29, 12 במאי 2020 (IDT)

בהמשך להתכתבות, מבקשים לעבוד על 3 תבניות - שתיים לא קיימות (אירוע היאבקות ואליפות היאבקות) ואחת קיימת וצריך להוסיף לה שדות מוויקינתונים. להלן אתייחס לכל אחת בנפרד. מתייג את Meitar95 שמנהל את וק:מהמ - אודה להתייחסותך ובדיקת הפרמטרים - האם הם נוחים לך, וכן השלמה אם אתה סבור שחסר משהו. אמירושיחה 08:09, 13 במאי 2020 (IDT)

תבנית:אירוע היאבקות[עריכת קוד מקור]

נודה ליצירת תבנית אירוע היאבקות לפי הפרמטרים הבאים. מקום שיש שדה ויקינתונים רלוונטי - פירטתי אותו בצמוד.
ערכים לדוגמה שהתבנית אמורה להופיע בהם: רסלמניה 36, סאמרסלאם (2019), רויאל ראמבל (2019)
קישור לתבנית בויקיאנגלית - (Template:Infobox professional wrestling event)

פרמטר מזהה ויקינתונים
תמונה ‏תמונה‏ (P18)
סוג מופע ‏מופע של‏ (P31)
ארגון ‏מארגן‏ (P664)
מותגים ‏חטיבה עסקית‏ (P199)
תאריך ‏נקודת זמן‏ (P585)
מדינה ‏מדינה‏ (P17)
עיר ‏יחידה אדמיניסטרטיבית‏ (P131)
אולם ‏מיקום‏ (P276)
מספר צופים ‏צופים‏ (P1110)
חלק מסדרת אירועי ‏חלק מהסדרה‏ (P179)
מספר ‏מספר מהדורה‏ (P393)
שיר נושא
אירוע שלם וצפה הקודם ‏הקודם‏ (P155)
אירוע שלם וצפה הבא ‏הבא‏ (P156)
אירוע הקודם בסדרה
אירוע הבא בסדרה
אתר רשמי ‏אתר רשמי‏ (P856)

יש תבנית דומה תבנית:תחרות ספורט. למה לא להשתמש בה ולהרחיב אם צריך? בורה בורה - שיחה 16:47, 20 במאי 2020 (IDT)

תבנית:אליפות היאבקות[עריכת קוד מקור]

נודה ליצירת תבנית אליפות היאבקות לפי הפרמטרים הבאים. מקום שיש שדה ויקינתונים רלוונטי - פירטתי אותו בצמוד.
ערכים לדוגמה שהתבנית אמורה להופיע בהם: אליפות ה-WWE, האליפות האוניברסלית (WWE), האליפות הבין-יבשתית (WWE).
קישור לתבנית בויקיאנגלית - (Template:Infobox professional wrestling championship)

פרמטר מזהה ויקינתונים
תמונה ‏תמונה‏ (P18)
סוג האליפות ‏תת קבוצה של‏ (P279)
תאריך יצירה ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571)
פרישת האליפות
ארגון ‏מארגן‏ (P664)
מותגים ‏חטיבה עסקית‏ (P199)
שמות נוספים
אלוף נוכחי
תאריך זכייה של האלוף הנוכחי

תב:מתאבק[עריכת קוד מקור]

התבנית קיימת, מבקשים בבקשה לקשר את הפרמטרים הקיימים לשדות ויקינתונים להלן (ופרמטר שלא קיים להוסיף). איפה שהשם של הפרמטר צריך להיות שונה משדה ויקינתונים - סימנתי בסוגריים את השם הנכון:
ערכים לדוגמה שהתבנית אמורה להופיע בהם: האלק הוגן, ג'ון סינה, ברט הארט.
‏שם לידה‏ (P1477)
‏בעל / אישה‏ (P26)
‏צאצא‏ (P40)
‏עיסוק‏ (P106)
‏מעסיק‏ (P108)
‏מאמן ראשי‏ (P286)
‏פרס שזכה בו‏ (P166)
‏מקום לימודים‏ (P69)
‏תאריך תחילת פעילות‏ (P2031) (הופעת בכורה)
‏חתימה‏ (P109)
‏מסה‏ (P2067) (משקל)
‏ענף ספורט‏ (P641)
‏גובה‏ (P2048)
‏אתר רשמי‏ (P856)
‏כינוי‏ (P1449)
‏חלק מ‏ (P361)

משתמש:Amirosan אפשר לקבל רשימה של השדות הקיימים כרגע ואין להם ויקינתונים? זה יקל על ההוספה. הרשימה הנוכחית היא wish list שראוי לדון עליו. בורה בורה - שיחה 17:04, 20 במאי 2020 (IDT)

בורה בורה משקל, מאמנים, גובה. אני מציין שזה לא מספיק כי הפרמטרים היום פשוט לא רלוונטים, בגלל זה בערך על מתאבק אני משתמש בתבנית אישיות ולא בתבנית מתאבק אמירושיחה 18:10, 20 במאי 2020 (IDT)

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

היי אמירו, עברתי על הפרמטרים של התבניות ויש כמה שהייתי מוסיף/מסיר. אציין את הפרמטרים שצריכים להופיע בתבניות לפי סדר מסוים. רשמתי הערות לפרמטרים מסוימים בכתב מודגש בסוגריים. Meitar95 - שיחה 18:00, 13 במאי 2020 (IDT)

תבנית:אירוע היאבקות
 1. שם
 2. תמונה
 3. כיתוב
 4. סוג מופע (אפשר להסיר, יכול להיות שלא הבנתי למה הכוונה שלך, אולי תתן דוגמה ואבין טוב יותר מה הכוונה)
 5. ארגון
 6. מותגים
 7. תאריך
 8. עיר
 9. מדינה
 10. אולם
 11. מספר צופים
 12. שיר הנושא
 13. סיסמה פרסומית
 14. חלק מסדרת אירועי
 15. מספר (אפשר להסיר, הייתי מציין את מספר המהדורה במבוא של הערך עצמו)
 16. אירוע שלם וצפה הקודם
 17. אירוע שלם וצפה הבא
 18. אירוע קודם בסדרה
 19. אירוע הבא בסדרה
 20. אתר רשמי (אפשר להסיר, הייתי מציין אותו כחלק מקישורים חיצוניים)
תבנית:אליפות היאבקות
 1. שם
 2. תמונה
 3. כיתוב
 4. ארגון
 5. מותג
 6. תאריך יצירה
 7. פרישת האליפות - (השם טיפה בעייתי תחבירית, צריך למצוא שם חלופי לדעתי)
 8. אלוף נוכחי
 9. תאריך זכייה
 10. שמות נוספים
 11. האלוף הראשון
 12. האלוף האחרון
 13. הכי הרבה זכיות
 14. תקופת הכהונה הארוכה ביותר
 15. תקופת הכהונה הקצרה ביותר
 16. האלוף המבוגר ביותר
 17. האלוף הצעיר ביותר
 18. האלוף הכבד ביותר
 19. האלוף הקל ביותר
תודה מיתר, סוג מופע ‏מופע של‏ (P31) אמור להחזיר "אירוע היאבקות מקצועית", ראה למשל בפריט הוויקינתונים של רסלמניה 36. אמירושיחה 18:27, 13 במאי 2020 (IDT)
אה אוקיי, הבנתי :) Meitar95 - שיחה 18:38, 13 במאי 2020 (IDT)

הצעה לתבנית[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:בריאות בישראל שמיועדת לשימוש בערכים הנוגעים למערכת הבריאות בישראל,חקיקה בנושא בריאות בישראל ועוד. לדעתי היא נחוצה מכיוון שקיימים הרבה קטגוריות וקטגוריות משנה שהדבר מקשה על ניווט קל לקורא. תודה רבה ובברכה

טיוטת תבנית: משתמש:90Desertboy/תבנית\ 90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:54, 8 במאי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד Euro know - שיחה 17:58, 8 במאי 2020 (IDT)
בגדול אני בעד אבל נדרשת עריכה טכנית. יש לסדר את האירועים בסדר כרונולוגי עולה כאשר האירועים העדכניים ביותר בסוף השורה. בנוסף ה"שונות" צריך שיבוץ אחר כי לא כל הערכים בו רלוונטיים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 18:55, 8 במאי 2020 (IDT)
יש שם 45 ערכים. האם כולם נחוצים? בנוסף, אין אף ערך אדום... האם שיבצת רק ערכים קיימים ועברת על "לולאת נושא"? למשל אני רואה בחירה סלקטיבית של בתי ספר לרפואה. היכן הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר או של הטכניון? מה הם שונים מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי? בורה בורה - שיחה 19:29, 8 במאי 2020 (IDT)
אחרי שתי התנגשויות עריכה: סידרתי קלות את השורות לפי החשיבות, ולפי הסדר הכרונולוגי. יש 6 פקולטות לרפואה בישראל וזה הרבה, אז או שיופיעו כולם או שלא יופיעו בכלל (לדעתי עדיף בתבנית נפרדת). טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 19:31, 8 במאי 2020 (IDT)
האם אפשר ליצור את תבנית:פקולטות לרפואה בישראל עפ"י זה או שנדרש אישור מיוחד? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 19:38, 8 במאי 2020 (IDT)
ליצור תבנית אפשר, אבל אסור להשתמש בה ללא דיון שהתקיים כאן. Euro know - שיחה 19:48, 8 במאי 2020 (IDT)
רונאלדיניו המלך, לא דנים כאן בתבניות ניווט קצרות שמתווספות לערכים שאינם עמוסים כאשר מפעילים שיקול דעת... אם יש 3-5 ערכים בתבנית ניווט כזו זה תנאי מינימלי ליצירת תבנית ואח"כ אתה מוזמן להציבה. אם יש עשרות קישורים אז דנים כאן. מוזמן ליצור ולהוסיף בכיף, לא לשכוח לשים תמונה Face-smile.svg Shinaimm - שיחה 20:49, 8 במאי 2020 (IDT)
אחלה, הוספתי לערכים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 21:05, 8 במאי 2020 (IDT)
אחרי השיפוץ שעשיתם - האם אתם בעד? --90Desertboy - יום נעים - שיחה 09:55, 9 במאי 2020 (IDT)
אני חושב שזה די ברור מתגובתי הראשונה... טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 13:19, 10 במאי 2020 (IDT)

תבנית ניווט - אנרגיה מתחדשת[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:אנרגיה מתחדשת שמיועדת לשימוש בכל הערכים המופיעים בטיוטה שלהלן. מדוע שלא לקבץ יחדיו לתבנית ניווט נוחה ערכים שקשורים מאוד זה בזה? כרגע המצב כאוטי בקישוריות שבין הערכים הללו.

צור סופרשיחה • 23:15, 8 במאי 2020 (IDT)

באופן כללי הרעיון נראה טוב אבל בהשוואה לויקיאנגלית אין לנו אפילו עשירית מהערכים. באנגלית יש כמעט לכל שורה בתבנית, תבנית משלה עם עשרות ערכים: ראה למשל (אנ') ו(אנ') שכוללת עשרות ערכים רק בנושא אנרגיה סולרית. מבדיקה מהירה אפשר להוסיף גם את לייזרים שאובי-שמש והליוסטט. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 10:46, 9 במאי 2020 (IDT)
תודה טל! אוסיף את הערכים שהצעת. בלי קשר לתבנית הזו אין לויקי העברית אפילו עשירית מהערכים של ויקי האנגלית. לא הבנתי ממה שרשמת מה אתה מציע בשורה התחתונה. • צור סופרשיחה • 10:11, 10 במאי 2020 (IDT)
זה נכתב בחצי ייאוש כי אני יודע שלא נגיע לעולם לעשירית מהיקף הערכים בויקיאנגלית אבל חלק מהקטע בתבנית זה להציג גם את מה שאין. הרעיון הבסיסי מצוין אבל כדאי להשוות לתבניות האנגליות ולהוסיף עוד לפחות עשרה ערכים אדומים עיקריים בתקווה שיורחבו. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 10:33, 10 במאי 2020 (IDT)

הוספת חישוב תאריך עברי בתבנית תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור]

רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם מצאנז-קלויזנבורג
אין תמונה חופשית
לידה ד' בשבט ה'תרס"ה
בעיר רודניק
פטירה ט' בתמוז ה'תשנ"ד (בגיל 89)
בקריית צאנז שבעיר נתניה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

ישנם מקרים שבהם מוכנס תאריך עברי לתחילת כהונה. אבקש להוסיף תמיכה בחישוב משך הכהונה גם אם מוזן תאריך עברי ולא רק גרגוריאני. דגש חזק - שיחה 02:25, 13 במאי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אבגד - שיחה 04:28, 13 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. משתמש:IKhitron לא ניסינו לעשות את זה בזמנו? בורה בורה - שיחה 18:06, 13 במאי 2020 (IDT)
לא זוכר לכאן או לכאן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:23, 13 במאי 2020 (IDT)
למיטב ידיעתי, לא קיימת היום תשתית שמאפשרת לקבל תאריך עברי כקלט, אם כי יש לנו מספר דרכים לייצר תאריך עברי כפלט. יש תבנית ניסיונית (לא בשימוש במרחב הערכים), שמשתמשת בדפים שנמצאים כרגע במרחב המשתמש שעושה משהו כזה, אבל לדעתי אסור להשתמש בה. קיפודנחש 18:30, 14 במאי 2020 (IDT)
אז איך מתקדמים מכאן, מה כן אפשר לעשות? אבגד - שיחה 07:06, 17 במאי 2020 (IDT)
משתמש:אבגד מה שמשתמש:קיפודנחש אמר אינו נכון. הנה דוגמה לחישוב תאריכים כשיש רק תאריכים עבריים. פיתח את זה משתמש:IKhitron צריך רק לתת לו "מכת זיכרון". בורה בורה - שיחה 07:29, 17 במאי 2020 (IDT)
אני בטוח למדי שלא עשיתי שום דבר כזה בתבנית מנהיג. התייג לא הגיע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:45, 17 במאי 2020 (IDT)
משתמש:IKhitron אתה עשית משהו כללי שניתן ליישום בכל תבנית. הנה כאן זה באישיות רבנית. בדוק את היחידה שכתבת בזמנו. יתכן שערן הטמיע אותה אצלו. בורה בורה - שיחה 20:52, 17 במאי 2020 (IDT)
שלום דובער שניאורסון קישור להדגמה כשזה יהיה מוכן. אבגד - שיחה 07:13, 18 במאי 2020 (IDT)
עשיתי, אבל ערן הקפיא את זה בינתיים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:01, 18 במאי 2020 (IDT)
לאמר? ערן IKhitron. תודה רבה מראש לכולם. אבגד - שיחה 07:13, 4 ביוני 2020 (IDT)
חישוב של משך תקופה לפי תאריך עברי קיים לגבי תאריכי לידה-פטירה על בסיס מה שכתב IKhitron - שאולי יוכל לפרט יותר מה כוונתו בהקפאה(?). לגבי משך תקופות זה לא שונה בהרבה מתאריכים אחרים, אבל צריך לשים לב לרזולוציית זמן. ערן - שיחה 07:50, 4 ביוני 2020 (IDT)
היי, ערן. לפני כמה שנים שינית זמנית את הדרך בה תבניות רב ואדמור משתמשות ביחידה. חלק מהחישוב מבוצע לא נכון, ורוב הבדיקות לקלט שגוי לא מבוצעות. חסרה קריאה לפונקציות היחידה ופונקציות אחרות נקראות לא נכון. מאז פעם בכמה חודשים אני מזכיר לך לסיים את הבדיקה או עבודת התחזוקה של העניין ולהחזיר את השימוש ביחידה, אך טרם היה לך זמן לעשות זאת. להערכתי, נכון לעכשיו כשליש מהיחידה מופעל בצורה נכונה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 09:12, 4 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:אוצר הספרים היהודי[עריכת קוד מקור]

אני מפנה את דעתם של באי דף זה כי משתמש:עמד יצר את התבנית שבכותרת. עמד, יש לדון על תבניות כאלו בדף הזה לפני שיוצרים אותם.
בנוגע לתבנית, אני חושב שזה יכול לתרום כי יש שם מקורות שלא נמצאות בויקיטקסט מצד שני אני לא בטוח בנוגע למצב זכויות היוצרים שם ואולי זו בעיה לקשר אל אתר שנראה כמו ויקיפדיה אבל עם זכויות יוצרים שונים מאיתנו. (מתייג את Geagea). בנוגע לזכויות היוצרים של האתר מצאתי באודות מידע, למי שרוצה לבדוק. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:27, 14 במאי 2020 (IDT)

צריך להפריד. ההתייחסות לעובדה שזכויות היוצרים או חלקם שמורות לאוצר הספרים היהודי קשורה לעניין העלאת הקבצים לוויקישיתוף. התבנית נותנת קישור בלבד. מה שצריך לבדוק זה האם אינם מפרים את זכויות היוצרים בעצם פרסום הספרים באתר שלהם. לפי זה נראה שאין בעיה. Geagea - שיחה 13:48, 14 במאי 2020 (IDT)

הוספת פרמטר "סגנית" בתבנית:תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:תפקיד מנהיג

האם ניתן להוסיף פרמטר "סגנית" לצד "סגן"? רלוונטי לאישים שכיהנה תחתם אישה כסגנית. רלוונטי לערכים כמו פיל מרפי, מארק דייטון ויהיה רלוונטי מאי-פעם אם ג'ו ביידן ייבחר לנשיאות ארצות הברית, שכן הוא הבטיח לבחור באישה כעמיתתו למירוץ. ניב - שיחה 01:08, 14 במאי 2020 (IDT)

אפשר הכל. העלה את בקשתך באולם הדיונים לתבניות. בורה בורה - שיחה 01:49, 14 במאי 2020 (IDT)
- סוף העברה

אני מעביר את הבקשה שלי לכאן. ניב - שיחה 17:37, 14 במאי 2020 (IDT)

הוספת פרמטר "מחזור כספים" לתבנית "ארגון"[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחה:כן לזקן#הוספת פרמטר

בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya‏, זאב קטן, דגש חזק בעלי הידע בתבניות, איך אני מוסיף פרמטר "מחזור כספים" שאינו נמצא בתבנית {{ארגון}}? בר 👻 שיחה 00:00, 14 במאי 2020 (IDT)

זו לא שאלה לכאן. המקום לדון על תבנית הוא בדף השיחה שלה, ובשביל להוסיף פרמטרים מקובל לקבל קודם את חוות דעת הקהילה בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. דגש חזק - שיחה 00:03, 14 במאי 2020 (IDT)
דגש חזק אני לא רוצה לשנות את התבנית אלא להוסיף את הפרמטר בערך הזה בלבד. הבנתי שיש אפשרות לעשות זאת באופן ידני. בר 👻 שיחה 00:04, 14 במאי 2020 (IDT)
ממי הבנת? אני לא מכיר דרך להוסיף פרמטר בתוך תבנית מוכללת בדף אחד בלי לשנות את התבנית. דגש חזק - שיחה 00:07, 14 במאי 2020 (IDT)
האמת שזה שדה טריויאלי לארגון ודיון בדף התבנית מספיק. העבר את הדיון לשם ומצא את מאפיין ויקינתונים המתאים. לא מוסיפים היום שדות בלי זה. בורה בורה - שיחה 00:10, 14 במאי 2020 (IDT)
- סוף העברה

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הכותרת מסכמת את מה שנכתב עד כה. בר 👻 שיחה 22:37, 14 במאי 2020 (IDT)

מאפיין ויקינתונים? בורה בורה - שיחה 22:56, 14 במאי 2020 (IDT)
אינני יודע מה זה. אם זה עוזר בוויקי האנגלית מופיעים הפרמטרים:
 • Budget (_year)
 • Revenue (_year)
 • Expenses (_year)
בר 👻 שיחה 23:42, 14 במאי 2020 (IDT)
אתה מתכוון ל‏סך כל ההכנסות‏ (P2139), ל‏רווח תפעולי‏ (P3362), ל‏רווח נקי‏ (P2295)? למשהו אחר? Ronam20 - שיחה 23:52, 14 במאי 2020 (IDT)
אני לא חושב שיש מאפיין כזה. זה שקלול של פרטים רבים, ואני לא בטוח שהוספה שלו היא רעיון נכון. דגש חזק - שיחה 00:37, 15 במאי 2020 (IDT)
Ronam20 הכי קרוב זה ‏סך כל ההכנסות‏ (P2139) ואם יש "תקציב" אז יותר טוב. בר 👻 שיחה 03:48, 15 במאי 2020 (IDT)
אני לא יודע. אני מציע שתעיף מבט בתבנית:חברה מסחרית, אולי תרצה להטמיע חלק מהפרמטרים שקיימים שם בתבנית הנוכחית. Ronam20 - שיחה 05:35, 15 במאי 2020 (IDT)
אפשר לשלב את ‏תקציב‏ (P2769)? בר 👻 שיחה 16:19, 15 במאי 2020 (IDT)
" לדעתי הפרמטר הזה לא רלוונטי לארגונים אלא לפרויקטים, סרטים וכדומה.. Ronam20 - שיחה 16:23, 15 במאי 2020 (IDT)
באופן כללי, נתון "מחזור כספים" כשלעצמו אינו אנציקלופדי, כמו כל נתון אחר שמתייחס לכאורה ל"עכשיו". בדרך כלל כשאומרים "מחזור כספים" הכוונה למחזור הכספים השנתי (לא תמיד - יש גם למחזור רבעוני, המדווח לבורסה בחברות ציבוריות), ונתון זה חסר משמעות אם לא מצורפת אליו השנה בה מדובר. מה "מחזור הכספים" של בורלנד, או של אנרון למשל? חברות לובשות ופושטות צורה, מתפצלות ומתאחדות, ומנקודת מבט אנציקלופדית, אין תמיד "עליונות" לנתון המעודכן ביותר דווקא (אם ניתלה בדוגמאות, הנתון המעודכן עבור אנרון ובורלנד הוא אפס - טכנית נכון, בפועל חסר תועלת ומיותר). אפילו המושג "שנה" לא חד משמעי כשמדובר במחזור כספים, הוא מתייחס בדרך כלל לשנה פיסקלית, שיכולה, אך אינה חייבת להיות זהה ל"שנה אזרחית". בהנחה ש"מחזור כספים" הוא מושג מוגדר היטב, והנתונים זמינים, מה שמתאים לאנציקלופדיה זה להציג טבלה, או גרף של מחזור הכספים לפי שנה - רצוי וחשוב, אבל אין לכך מקום בתבנית המידע. אם יוחלט כן להוסיפו, השם הנכון אינו "מחזור כספים" אלא "מחזור שנתי" או "מחזור כספים שנתי", והכרחי להוסיף נתון נוסף - השנה עבורה הנתון מדווח. קיפודנחש 19:15, 15 במאי 2020 (IDT)
קודם כל אתה צודק שהוא צריך להיקרא "מחזור כספים שנתי" וכנ"ל לגבי ציון השנה הרלוונטית. שים לב שהכוונה פה לא מיוחסת לחברות מסחריות כי אליהן יש לנו תבנית נפרדת {{חברה מסחרית}} אני חושב שהנתון הזה חשוב כי הוא מופיע בהמון עמותות וגם מלמד אותנו על חשיבותה והיקף פעילותה. אינני יודע מה הפרמטר הרלוונטי בוויקינתונים, רונאם אומר ש-‏תקציב‏ (P2769) לא מתאים. האם זה הכרחי? בר 👻 שיחה 22:36, 15 במאי 2020 (IDT)
דברי תקפים (או לא) בלי קשר לשאלה אם מדובר בחברה מסחרית או ברופאים ללא גבולות. הנקודה היא שהמחזור הכספי בשנה מסוימת לא בהכרח חשוב יותר או מעניין יותר מהמחזור בשנה אחרת, גם כאשר השנה המסוימת מאוחרת יותר. המחשה דמיונית: נדמיין ש"טנדו-בנדו" הוא מלכ"ר שעוסק בהפצת וקידום ריקוד הטנגו בעולם. אפשר לצפות שמחזור הכספים של הארגון ב-2020 יהיה נמוך בהרבה מכל שנה אחרת לפניה, ותקוותנו שגם אחריה, עקב הקושי לתרגל טנגו תוך שמירה על ריחוק חברתי. כשהמספרים יפורסמו, מתישהו ב-2021, תבנית המידע בראש הערך תציג מספר מטעה, משום שהמחזור ב-2020 יהיה שבריר מערכו הרגיל בשנים "נורמליות", ועקב כך תוצג תמונה מטעה לגבי גודל הארגון והיקף פעילותו. במידה שיש למחזור הכספים של ארגון ערך אנציקלופדי, הדבר הרצוי הוא לא להוסיף נתון יחיד "מחזור כספים שנתי" אלא טבלה שמציגה את הנתון לכל השנים עבורן ניתן לאתרו. במילים אחרות, זה מידע שמתאים לגוף הערך, לא לתבנית המידע שבראשו. קיפודנחש 23:39, 15 במאי 2020 (IDT)

תבנית:קישורי סינגלים[עריכת קוד מקור]

להוסיף לשם את: P2205 (ספוטייפי), P2724‏ (Deezer)‏, P3040‏ (SoundCloud)‏ P6218‏ (Genius) ו-P3192‏ (Last.fm). אם הקישורים למוזיקאים קיים בתבנית:פרופילי מוזיקאים, אז גם פה יש צורך. אם אזכור בעוד משהו, אוסיף אחר-כך לכאן. Euro know - שיחה 13:03, 15 במאי 2020 (IDT)

משתמש:הנדב הנכון מה אומר? בורה בורה - שיחה 14:59, 15 במאי 2020 (IDT)
בשביל מה צריך כ"כ הרבה קישורים שמספקים בדיוק את אותה האינפורמציה? יש פרמטר לסרטון ביוטיוב. נראה לי שזה מספיק. להוסיף עוד ועוד קישורים לאותו השיר בדיוק, רק באתרים שונים, נראה לי קצת חסר טעם. עמרישיחה 15:14, 15 במאי 2020 (IDT)
אז אתה אומר לצמצם בתבנית זו Euro know - שיחה 16:07, 15 במאי 2020 (IDT)
מתייג את קפקא, GHA, שני אבנשטיין, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏, Yechiel.sh, JewHyper, YairMelamed, Nirvadel, גאנדולף (ראפ, רוק), Little Savage, Alon112בעלי הידע במוזיקה Euro know - שיחה 16:07, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד הקישורים הנוספים. לא לתת מונופול רק לגוגל (יוטיוב). + זה כבר קיים בתבנית פרופילי מוזיקאים. קפקא - שיחה
Symbol support vote.svg בעד הקישורים הנוספים. YairMelamedשיחה 16:13, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:18, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד Nirvadel - שיחה 16:18, 15 במאי 2020 (IDT)
מתוך וק:לא: ויקיפדיה אינה מאגר קישורים. מה שקורה כאן זה שיטת הסלאמי, ואולי התרופה זה להעיף גם את הקישור ליוטיוב קיבינימיני. קישורים לשירים בשירותי סטרימינג שונים אינם "מידע אנציקלופדי", והקוראים לא צריכים את ויקיפדיה כדי למצוא שיר בספוטיפיי (וגם לא בספוטייפי). קיפודנחש 23:45, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. אמירושיחה 23:56, 15 במאי 2020 (IDT)
אני בעד קיצוצים בתבנית:פרופילי מוזיקאים. הקישור ליוטיוב חשוב כי ערך מוסף לקליפ וכן צריך קישור לפחות לאחד מאתרי הסטרימינג אבל אין לי כרגע מושג איך לתעדף הנדב הנכון - שיחה 11:53, 16 במאי 2020 (IDT)
אפשר להשאיר את הקישור ליוטיוב בתור קישור לאתר סטרימינג. קטעי אודיו שמופיעים ב-YouTube Music, שירות הסירטמינג של יוטיוב, מופיעים גם ביוטיוב ככל הידוע לי, כך שאין הבדל מהותי בין קישור ליוטיוב לבין קישור לשירות הסטרימינג של יוטיוב. כשאפשרי, נקשר לווידאו קליפ, אחרת נקשר לאודיו. כמו שקיפודנחש כתב, ויקיפדיה היא לא מאגר קישורים, והבקשה של העמסה של עוד ועוד קישורים שמפנים לאותו מידע בדיוק היא נגד המדיניות. בנוגע לתבנית:פרופילי מוזיקאים, אכן יש מקום לקיצוץ. עמרישיחה 22:07, 16 במאי 2020 (IDT)
אני מסכים שכדאי לקצץ בתבנית. שימו לב רק שלא כל הקישורים חופפים כמו למשל זמרשת שלרוב משמש לשירים ישנים יותר שלא מופיעים בשירונט. חוץ מזה לא לכל שיר כל הקישורים מלאים ויש כאלו שאין מופיעים במאגר כך שבערך מופיעים קישור או שניים בלבד. מציע לצמצם באתרי המילים באנגלית (6). טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:33, 16 במאי 2020 (IDT)
בעד הוספה של ספוטייפי כי הוא אתר סטרימינג מוביל ובהחלט יתכן שיש שם מה שאין באחרים. לכל השאר, לא להוריד ולא להוסיף. עמלנו חודשים ושנים (בלי הגזמה) על גיבוש רשימות ואכלוס בערכים. לא הייתי רוצה עכשיו להכניס שינויים. בורה בורה - שיחה 10:20, 19 במאי 2020 (IDT)

לא הייתי בטוח מה להגיב כשהחל הדיון, אבל אני חייב לציין שראיתי את זה מיושם אצל אסתר רדא ולדעתי זה פשוט too much. גם זה וגם הרשתות החברתיות גורם לפרק הזה להראות כמו סלט קישורים, שאם מישהו ירצה להשתמש בו הוא יתקשה לכך - כי הקישורים האיכותיים ביותר שישנם שם פשוט מתחבאים בתוך הערימה (חוץ מזה שלדעתי, בפעם הראשונה שראיתי את זה, זה נראה היה יותר כמו דף יחצ"ני מאשר כמו דף של אנציקלופדיה). זה שאני Symbol oppose vote.svg נגד פחות רלוונטי בעיני, כמו זה שאני קורא למי שרוצה לקדם את הנושא הזה לשים לב לסייגים שעלו פה - שחלקם הועלו גם על ידי תומכים, ולחשוב מה לעשות עם זה. אם אפשר לסדר את זה באופן אסתטי יותר שלא ישתלט על הפרק, אולי עדיף. אם אפשר להעדיף 2 קישורים על 5 - זה בוודאי עדיף. אישית אני לא חושב שזה תורם במיוחד - כשהמידע הזה כל כך זמין בקלות גם בלעדינו - אבל בהתחשב בתמיכה שיש לזה פה, אני בעיקר אשמח שזה כמה שפחות יזיק. איש השום (Theshumai) - שיחה 14:53, 25 במאי 2020 (IDT)

הרוב מאסתר רדא באה מקישורים שלא באים מהתבנית. Euro know - שיחה 18:40, 27 במאי 2020 (IDT)
Euro know, מין הסתם - אני עובר המון על פרקים של קישורים חיצוניים, וההבדל בולט - לרעה. בהתחשב בכך שאני לא בטוח מה התועלת, אני מצר על הנזק. איש השום (Theshumai) - שיחה 00:57, 28 במאי 2020 (IDT)

תבנית:דירוגים[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין להוסיף אפשרות להוספה של קישורים לאתרים נוספים המשקללים ביקורות שונות. כרגע אפשר להוסיף קישור רק ל-Metacritic. באנגלית האופציה קיימת באמצעות שימוש בפרמטרים "aggregate1" ו-"aggregate1score". אני מציע להוסיף כאלה גם אצלנו ולאפשר תמיכה בהוספה של עד חמישה קישורים מהסוג הזה בשלב זה. עמרישיחה 22:15, 16 במאי 2020 (IDT)

זו תבנית דור ראשון. אנו היום דור רביעי... אני לא רואה מי עושה לך את זה למרות שגם אני בעד הרעיון.בורה בורה - שיחה 10:15, 19 במאי 2020 (IDT)
למה זה אמור להיות כ"כ מסובך? בסה"כ הוספה של פרמטרים. עמרישיחה 16:56, 20 במאי 2020 (IDT)

קישורים פתוחים/בתשלום וכו'[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדיון בויקיפדיה:מזנון#הוספת_כיתוב_"זמין_למנויים_בתשלום_בלבד"_ליד_קישורים_כאלה שם ויקפדים רבים תמכו בהוספת אינדקציה לנגישות של קישורים חצוניים. אני מציע שיהיו 4 אינדיקציות:

ערך אייקון רמז צץ (tool-tip) הערות
חופשית Lock-green.svg קריאה חופשית ישמש לקישור למאמר חופשי במקרים שבהם בדרך כלל המאמרים סגורים
מעורבת Mixed Access logo PLoS transparent.svg חלק מהמאמרים באתר בתשלום לאתרי Freemium, הארץ ניו-יורק טיימס, כברירת מחדל
בהרשמה (הרשמה נדרשת) לאתרים הדורשים הרשמה (גם אם הם חינמיים)
בתשלום Closed Access logo transparent.svg למנויים בלבד או בתשלום לאתרים 100% סגורים

הצעתי:

 1. ליצור תבנית "גישה" לדוגמה: {{גישה|בתשלום}} (תוצאה: קריאה חופשית תצוגת אייקון + טולטיפ).
 2. להוסיף לתבנית:קישור כללי, פרמטר |גישה= (תוצאה דומה).

זה בתור התחלה (אפשר גם לדון על הוספה לתבניות כמו "הארץ" וכו', אבל בואו מתחיל מהבסיס).

מה דעתכם? Ronam20 - שיחה 17:17, 18 במאי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד יאצקין52 - שיחה 19:47, 18 במאי 2020 (IDT)
משתמש:נרו יאיר מתייג יאצקין52 - שיחה 19:49, 18 במאי 2020 (IDT)
בהארץ זה בדרך כלל בתשלום. אאל"ט הפתוחים הם בעיקר ישנים, וככל שעובר הזמן משקלם פוחת והלך. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 20:12, 18 במאי 2020 (IDT)
בעד (אני ללא זכות הצבעה) ‏Ovedcשיחה 21:02, 18 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד רק ללא מלל. אייקונים בלבד. ועובד, לא נדרשת כאן זכות הצבעה. בורה בורה - שיחה 01:01, 19 במאי 2020 (IDT)
בעד. כמובן שאיזה אתר "יזכה" לאיזה מנעול יהיה בתבניות היעודיות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:58, 20 במאי 2020 (IDT)

לדעתי הסיווג לא צריך להיות של האתר באופן כללי אלא של הקישור הספציפי. אם התוכן עצמו נגיש אז אין צורך לאזהיר את הקוראים שהאתר מציע שירותים בתשלום. (אגב גם קרן ויקימדיה מציעה הרשאות חיפוש בוויקיפדיה מסויימות בתשלום, אז גם אנחנו אתר freemium.} ומאידך אם המאמר הספציפי בתשלום או דורש הרשמה אז לא רלוונטי שהאתר מציע מאמרים אחרים בחינם. אז הקטגוריה של תוכן מעורב לדעתי מיותרת, למעט אולי במקרים מיוחדים, אבל הם נדירים מכדי לבלבל את הקוראים עם צלמית מיוחדת עבורם. בברכה, גנדלף - 22:35, 20/05/20

זה נכון. האפשרות של גישה מעורבת נועדה רק לשמש כברירת מחדל במקרה שמי שהוסיף את הקישור לא טרח לאפיין |גישה= מדויק באופן ידני. Ronam20 - שיחה 22:59, 20 במאי 2020 (IDT)
אם זו ברירת המחדל, אז כשהתבנית תאושר האייקון של גישה מעורבת יתווסף לכל תב:קישור כללי שלא אופיין במפורש? גם אם כן, הוא עדיין יהיה חסר בתבניות רבות שלא נסווג בשלב הראשון ובאינספור קישורים חיצוניים שהוגדרו ללא תבנית. לכן לדעתי ברירת המחדל צריכה להיות לא להציג אייקון כלל בהתאם למצב הקיים. בנוסף, אייקון המנעול נראה כמו איפיון פוזיטיבי. בברכה, גנדלף - 01:32, 22/05/20
זו לא ברירת המחדל של כל קישור כללי, אלא של תבניות עיתונים/כתבי עת שחלק ניכר מהתכנים שלהם בתשלום (הארץ, ניו-יורק טיימס וכד'). ברירת המחדל של תבניות כדוגמת תבנית:אקדמיה (academia.edu) תהיה "בהרשמה". Ronam20 - שיחה 01:38, 22 במאי 2020 (IDT)
אם מוסכם שברירת המחדל של קישורים כלליים ושל ק"ח בכלל היא לא להציג אייקון, אני מציע לא להציג אותו כברירת מחדל גם בתבניות ספציפיות בהן ידוע שיש דפים בגישה חופשית ויש כאלה שלא. בברכה, גנדלף - 01:41, 24/05/20
לגבי הסמלילים - מנעולים זה לא נראים לי אינטואיטיביים. לא נחוצה ולא רצויה רשימה ארוכה של סימנים שונים שכל אחד מהם מייצג סוג גישה שונה: אף אחד מהקוראים לא יזהה אינטואיטיבית סמליל שאנחנו המצאנו (לעומת PDF למשל, שמשתמש בסמליל מוכר ונפוץ מחוץ לוויקיפדיה). נכון שלא בכל האתרים בהם מדובר, הגבלת הגישה כרוכה דווקא בתשלום, אבל באופן כללי זה המכנה המשותף, והסמליל שנראה לי מתבקש הוא - סמליל מוכר לקוראי ויקיפדיה בעברית, ומשמעותו ברורה: כסף.
כדי לציין את סוג המגבלה המדויק, נראה סביר יותר להשתמש ב-abbr, שמייצר tooltip, ומתאים גם לויקיפדיה:נגישות, נניח כך: .
בדרך כלל אין צורך "לסמן" דף בגישה חופשית, גם אם חלק או רוב הדפים באותו אתר הם בתשלום: הקורא רואה קישור, ומקיש עליו - קורא סביר לא מציץ לשורת הסטטוס של הדפדפן כדי לבדוק איזה אתר זה, ואז בודק בבסיס הנתונים שבגולגלתו אם אתר זה הוא בתשלום או לא. סימון דפים כאלו בסמליל דוגמת "מנעול פתוח". זה שרות דוב לקורא, ותרומתו היחידה היא זריעת מבוכה ובלבול, תעלול מהסוג שסבתי נהגה לכנות "אויבער חוכם". קיפודנחש 02:00, 22 במאי 2020 (IDT)
יש משהו בטיעונים של קיפודנחש. הצעת המנעולים מבוססת על הנהוג בוויקי האנגלית, אבל אם נראה שהם לא מובנים (כדאי לעשות מבחן UX), אפשר לחשוב על אייקונים אחרים (הסימון ש"ח לא כ"כ נראה לי). יהיה באמת מצוין להוסיף טולטיפ. Ronam20 - שיחה 21:32, 23 במאי 2020 (IDT)
מציע לסמן רק קישורים שהגישה אליהם אינה חופשית. איני יודע האם אייקון המנעול מובן מספיק. אם לא אז אפשר להשתמש בנוסח הקבוע (גישה מוגבלת) וליצור פרמטר שיאפשר הזנת מידע על טיב ההגבלה שיוצג בטולטיפ כך: (גישה מוגבלת) בברכה, גנדלף - 01:41, 24/05/20
גם אתרים שגישה אליהם דורשת מנוי, יכולים להציג תכנים חינמיים. לדוגמא, הארץ ומחלקה ראשונה לא סוגרים את כל הכתבות. הארץ מאפשר גישה חופשית לכמה כתבות סגורות בכל חודש. לכן ניסוח מדויק יהיה קישור זף עשוי להיות פתוח למנויים בלבד Nirvadel - שיחה 08:41, 26 במאי 2020 (IDT)
כאמור גם לדעתי ההתייחסות צריכה להיות לקישור הספציפי ולא לאתר. ב"הארץ" כולל TheMarker רק URLים שכלול בהם הפרמטר premium הם למנויים בלבד. אא"א אין גישה חופשית לאף כתבה כזו, כי אם הייתה עם הגבלת כמות כמו ב-NYT היה אפשר לעקוף אותה עם גלישה פרטית או השבתת עוגיות. הצורך בהרשמה הוא (גישה מוגבלת) גם כשאין תשלום מהכתבה הראשונה. בברכה, גנדלף - 09:39, 26/05/20

שלב ב'[עריכת קוד מקור]

 1. להכין דפים שבהם תהיה רשימת תבניות שברירת המחדל שלהן: גישה מעורבת, בהרשמה, או בתשלום (לצורך התיעוד).
 2. בתבניות אלה תוצג אוטומטית ברירת המחדל אלא אם כן מולא פרמטר |גישה= עם ערך שונה באופן ידני. Ronam20 - שיחה 17:06, 20 במאי 2020 (IDT)

איחוד התבניות: טלוויזיה ישראלית, טלפוניה בישראל, אינטרנט בישראל[עריכת קוד מקור]

אני חושב שכדאי לאחד אותם, מכיוון שכיום חברות רבות מציעות שירותי טריפל/קוואטרו. אם מחליטים על איחוד, אז את "שידור ציבורי" ו-"טלוויזיה מסחרית" שבתבנית הטלוויזיה לא להוסיף לאיחוד, כי זה לא קשור לחברות. תודה. יאצקין52 - שיחה 17:38, 18 במאי 2020 (IDT)

הצעה לתבנית - תיירות בישראל[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:תיירות בישראל שמיועדת לשימוש בערכי הקשורים לתיירות בישראל, בגלל עומס ערכים בנושא התבנית נחוצה לדעתי

טיוטת תבנית: משתמש:90Desertboy/תבנית:תיירות בישראל 90Desertboy - יום נעים - שיחה 16:08, 21 במאי 2020 (IDT)

מה ההבדל בינה לבין קטגוריה:ישראל: תיירות? התבנית לא מקיפה את כלל הערכים האפשריים, וחסרים בה למשל מוזיאון ראלי ומרכז מורשת יהדות בבל. מציע לשלב את המידע הזה בערך תיירות בישראל שהוא קצר ודורש הרחבה לעומת המקביל באנגלית שנראה מקיף. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 16:19, 21 במאי 2020 (IDT)
אשפץ את התבנית - בברכה --90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:23, 21 במאי 2020 (IDT)
הכוונה הייתה להתחיל בשיפוץ הערך ולהפנות ממנו למשרד התיירות, הכותל, מלונות וכו'. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 17:44, 21 במאי 2020 (IDT)
לאילו ערכים התבנית מיועדת? לדעתי היא לא מתאימה כמעט לאף אחד מהדפים אליהם היא מקשרת, ואולי אינה מתאימה לשום דף. קיפודנחש 20:23, 21 במאי 2020 (IDT)
אני מסכים לצערי עם קיפודנחש, נראה שהיא עמוסה ומכילה ערכים שאינם בהכרח קשורים... Shinaimm - שיחה 07:39, 27 במאי 2020 (IDT)

תבנית:סוכנות ממשלתית[עריכת קוד מקור]

נדהמתי לגלות שבעת שימוש בתבנית בערכים של משרדי ממשלת ישראל, שמו של המנכ"ל מופיע לפני השם של השר וסגן השר (דוגמה: משרד האוצר). זהו מקרה של השתלטות ה"דיפ סטייט" על ויקיפדיה, ונדרש תיקון דחוף של סדר ההצגה, שישקף את העובדה שהעם בחר את השר וסגנו, כדי שיחלקו ג'ובים למקורבים, והמנכ"ל הוא רק פקיד שאחראי לתפקוד התקין של המשרד. דוד שי - שיחה 04:42, 22 במאי 2020 (IDT)

טיפלתי בסדר השר וסגנו. בדרך גיליתי עוד בלגנים וידרש בוט כדי להעביר שדות תמונה למקומם הטבעי וחותמת לשדה ייעודי, כמקובל, ובשם חותם. בורה בורה - שיחה 08:55, 22 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. מבקש להוסיף על הדרך שדה "סוג=" ולאפשר א המילה "רשות" ולא רק סוכנות. אולי יש עוד סוגים שכדאי להוסיף (רשות המיסים, רשות החדשנות ועוד... אולי בכלל כדאי להציע פיתרון אחר, מכיוון שלא תמיד הייתה רשות קודמת אלא "גופים" קודמים Shinaimm - שיחה 09:02, 22 במאי 2020 (IDT)
לחלק מהסוכנויות, למשל FBI, יש סמל, דגל וחותם שתופסים חלק גדול מאד מהתבנית. אני מציע להציג אותם באופן דומה להצגה בתבנית:מדינה הנדב הנכון - שיחה 21:27, 23 במאי 2020 (IDT)
אלה בודדים. לא נשנה עבורם את כל התבנית. פשוט נקטין את גודל הסמל/חותם/דגל.בורה בורה - שיחה 06:07, 24 במאי 2020 (IDT)

מספר השרים ב{{קבינט}}[עריכת קוד מקור]

אחד השדות בתבנית קבינט ממולא בצורות שונות עבור ממשלות שונות. בחלק מהממשלות מצויין מספר השרים המצטבר לאורך כל הכהונה, כולל חילופים. ובחלק אחר ממולא מספר התפקידים (ללא חילופים). ההצעה שלי לקבוע מהי שיטת הספירה שתוצג בכל ערכי הממשלות. טבעת-זרם - שיחה 11:05, 22 במאי 2020 (IDT)

לדעתי זו פשוט טעות לכתוב את מספר השרים המצטבר. הייתי מציע לכתוב את מספר השרים המקסימאלי / מספר השרים שאוישו בפועל במהלך כל תקופת הקבינט Shinaimm - שיחה 07:37, 27 במאי 2020 (IDT)
טבעת-זרם, אם אתה מסכים איתי ואף אחד פה לא התנגד אז אתה יכול לעדכן ידנית את הערכים ואני אעדכן את התיעוד בתבנית בהתאם. יש כ-50 ערכים שמשתמשים בתבנית. Shinaimm - שיחה 21:29, 2 ביוני 2020 (IDT)
מוסכם. טבעת-זרם - שיחה 14:27, 3 ביוני 2020 (IDT)
טבעת זרם כתבתי לך בדף שיחתך. אם שינית את אופי התבנית אתה חייב לעדכן בהתאם את הערכים. כבר ראיתי שנוצרו שגיאות פרמטריות. בורה בורה - שיחה 18:24, 3 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:קוד תוכנה, כמו זו: Syntaxhighlight[עריכת קוד מקור]

יקל על הצגת קטעי קוד, במקום שימוש בתג <syntaxhighlight>. פרמטרים:|שפה=, |תוכן=. אפשר לשלב |מוסתר= (כן/לא), |כותרת= (טקסט), |ספרור= (כן/לא), בדומה למה שיש בעזרה:קוד מקור. חזרתישיחה 08:49, 26 במאי 2020 (IDT)

איחוד תבנית:ימה ותבנית:מפרץ[עריכת קוד מקור]

מרבית הפרמטרים קיימים בשתי התבניות והוספת 4 פרמטרים מתבנית ימה - ים של, גובה, מקור לנהר ותחלופת מים - תביא להכלה מלאה הנדב הנכון - שיחה 09:38, 26 במאי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד איחוד לתוך תבנית ימה הנפוצה והפופולרית יותר. בורה בורה - שיחה 10:10, 26 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. יש תיעוד טוב בתב:ימה, כדאי לשמור אותו. Shinaimm - שיחה 07:36, 27 במאי 2020 (IDT)
האם תסכימו להרחיב את היריעה ולאחד אותם לתבנית של גופי מים ? טבעת-זרם - שיחה 14:40, 3 ביוני 2020 (IDT)

פרמטר עורך בתבניות ספר, עיתון, ואתר אינטרנט[עריכת קוד מקור]

כמה שאלות על פרמטר „עורך”:

 • לא מצאתי פרמטר כזה ב{{אתר אינטרנט}}. יש סיבה לא להוסיף?
 • לא נראה שהפרמטר מתמלא אוטומטית מוויקנתונים ב{{ספר}}, אבל כן מתמלא אוטומטית ב{{עיתון}}. נסו עם העיתון ניו יורק טיימס ועם הספרים הסילמריליון והסילמריליון, שיש להם ערך למאפיין עורך בוויקינתונים.
 • ב{{עיתון}} זה מתמלא אוטומטית, אבל תמיד כתוב „עורך”, גם אם מדובר באישה. אני לא מכיר עיתונים מודפסים שיש להם עורכת (בטוח יש, אני פשוט גרוע בלחפש), אבל הפינגטון פוסט הוא דוגמה מפורסמת לאתר חדשות שיש לו עורכת. ניסיתי להחליף את התבנית בו מ{{אתר אינטרנט}} ל{{עיתון}}, ואז היה כתוב „עורך: לידיה פולגרין”. צריך להיות „עורכת”, כמובן.

זה מספיק לעכשיו, תודה מראש :) --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 00:03, 27 במאי 2020 (IDT)

נראה לי שאפשר להוסיף את הפרמטר. ואפשר לשנות את התווית ל"עריכה" בשלוש התבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:10, 27 במאי 2020 (IDT)
לשנות ל„עריכה” למקרה שהמין לא ידוע? --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 18:07, 27 במאי 2020 (IDT)
לא. זו הדרך הפשוטה ביותר. החלופה היא לקבל את המין של הפריט שנמצא במאפיין של העורך ולשנות את התווית בהתאם. וכמובן אם יש כמה אז לשנות לעורכים ואם כולן נשים אז לעורכות. כרגע הפתרון שמיושם בכל התוויות שרוצים לשון ניטרלית לא מגדרית היא למצוא מילה לא מגדרית שמתארת את התוכן. ראה למשל בתבנית:ספר "איורים", "צילומים" במקום מאייר/ת, צלם/מת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:38, 27 במאי 2020 (IDT)
העיתון גלובס נערך ע״י נעמה סיקולר. Itainathaniel - שיחה 18:44, 27 במאי 2020 (IDT)
אם זו תשובה ל"אני לא מכיר עיתונים מודפסים שיש להם עורכת", יפה. אני חשבתי על חנה זמר, אבל אין ערך על "עיתון דבר ההיסטורי"... אם זו הצעה לניסוח ניטרלי, אז זה פתרון נאה לגוף הערך, נראה פחות מתאים לתבנית {{עיתון}}.
מתברר שיש לתבנית:עיתון פרמטר מעורפל שעושה בדיוק את זה: "מין". כיניתי אותו "מעורפל" משום שאי אפשר להבין משם הפרמטר או תיעוד התבנית את העובדה שהוא מתייחס דווקא למינו או למינה של העורך/כת, ולא למשל למינם של העיתון עצמו, בעליו, מו"לו, או קוראיו. בכולופן, כשמוסיפים לתבנית "מין=נקבה", התבנית תגיד "עורכת". לצורך הבדיקה, ערכתי את גלובס, ועכשיו התבנית מספרת שנעמה סקלר היא העורכת ולא העורך.
(תוספת מאוחרת): לגבי ההצעה להוסיף פרמטר דומה גם לאתר אינטרנט ולספר - נראה לי שעבור אלו, "עורך" הוא פרט נדיר יחסית, ולא מתאים לתבנית. רוב הספרים על מדפיי לא מספרים מי ערך אותם, וכמוהם רוב אתרי האינטרנט המוכרים לי. קיפודנחש 01:37, 28 במאי 2020 (IDT)
תודה על הדוגמה, Itainathaniel, בדיוק מה שהיה נחוץ.
הפתרון עם הפרמטר „מין” עובד, אבל הוא אכן מעורפל מאוד ולא באמת מוצלח.
יונה בנדלאק, כמה זה קשה לקבל את המין של הפריט שנמצא במאפיין של העורך ולשנות את התווית בהתאם? אם זה משהו שייקח המון זמן, אפשר לשנות לעריכה עד שזה ייעשה באופן יסודי, למרות שאני לא מתלהב מזה.
קיפודנחש, להרבה אתרי אינטרנט וספרים יש עורכים, במיוחד לכאלה שיש להם חשיבות אנציקלופדית. לא תמיד זה חיוני להזכיר את העורך, אבל לפעמים זה כן, והבאתי שתי דוגמאות לזה בראשית הדיון הזה: הסילמריליון והפינגטון פוסט (זה קצת פאדיחה שאין לנו ערך על לידיה פולגרין, אולי אני אתרגם אותו מתישהו).
גם עורכים היסטוריים של עיתונים זה דבר שיכול להיות רלוונטי להזכיר, אם כי אני לא יודע אם צריך לעשות את זה בתבנית (אבל אני גם לא מתנגד שזה יהיה בתבנית). --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 11:56, 29 במאי 2020 (IDT)
אז בדקתי שוב. כל התבניות האלה מבוססות על יחידה:תבנית מידע ולפי התיעוד שם נראה שיש אפשרות להוסיף שמדובר על פרמטר תלוי מגדר. (חפשו בתיעוד היחידה "שם הפרמטר-ויקינתונים-מגדר"). אני לא יודע עד כמה זה עובד או איך כי הוספתי לתבנית:עיתון "|עורך-ויקינתונים-מגדר=כן" אבל לא הצלחתי להסיר את פרמטר מין מגלובס ולגרום לתבנית "לדעת" שמדובר על נקבה ולהציג עורכת. אולי ערן יוכל לסייע אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:54, 31 במאי 2020 (IDT)
ההגדרה של מגדר משמשת לתוכן של המידע ולא של התווית למשל "עיסוק: רופא" לעומת "עיסוק: רופאה". כדי לקשור את התווית למגדר צריך לחשוב על מקור הנתונים (כלומר איך התבנית יודעת שקיימות מחרוזות עורך/עורכת/עורכים/עורכות), לקשור אותם לתוכן:
 • אם המשיכה היא מוויקינתונים, לגשת לפריט ויקינתונים ולמצוא אותו, אם קיים
 • אם הנתון מוזן ידנית
 • כקישור לנסות לחפש בוויקינתונים לפי קישור
 • אם הנתון לא מוזן כקישור או שאין ערך בוויקינתונים - לבחור ברירת מחדל
זה מבלי לציין רשימת עורכים (ריבוי קישורים) או עורכים שאינם אנשים (למשל חברת עריכה) או תוכן נוסף למשל "[[שם העורך]] (מאז רכישת [[שם חברה]])" (כאשר "שם חברה" אינו קישור לעורך). זה לא כל כך ישים טכנית, ובעיקר ייצור חוסר אחידות. ערן - שיחה 07:09, 4 ביוני 2020 (IDT)

ערוץ הכנסת[עריכת קוד מקור]

אלמוני הוסיף באופן ידני לכל החכ"ים קישור לערוץ הכנסת. אם מסתכלים על הקישור כאן אז אפשר לראות שהוא מורכב ממספר וגם משם המפלגה. דוד שי, כדאי אולי ליצור מזה תבנית כלשהי שבוט אולי יכול לעבור ולהמיר גם? אולי להוסיך לתוך קישורי ח"כים גם? ת'אכלס אם לא היה את המפלגה זה היה יותר נוח..Shinaimm - שיחה 07:30, 27 במאי 2020 (IDT)

כבר צירפתי (קצת באיחור) אתר זה לתבנית:קישורי ח"כ והנחיתי את האלמוני איך להשתמש בה. דוד שי - שיחה 07:33, 27 במאי 2020 (IDT)

תבנית:פורטלים-ברירת מחדל - mod 46?[עריכת קוד מקור]

נראה לי שב{{פורטלים-ברירת מחדל}} יש שגיאה דבילית, אבל למקרה שלא הבנתי: האם צריך לעדכן את ערך המודולו בתבנית? מעבר לכך, דף השיחה מציג עותק לא מעודכן שלה בראשו. כדאי למחוק אותו או להציג עותק מעודכן איפשהו בתיעוד. Tzafrir - שיחה 07:38, 27 במאי 2020 (IDT)

תבנית "מובילי ה-NBA"[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מובילי ליגת ה-NBA שמיועדת לשימוש בערכים שלהלן. מדובר בקבוצת ערכים חדשים (ברובם) שקשורים זה בזה, אשר כרגע מקושרים אחד לשני דרך "ראו גם" בתחתית כל אחד מהערכים. טיוטת התבנית היא:

הכוונה היא שתבנית הניווט תפטור את הצורך ברשימות "ראו גם" אשר מוצבות כעת בערכים הנ"ל. ShakeyDeal - שיחה 15:45, 29 במאי 2020 (IDT)

בעד. אמירושיחה 15:55, 29 במאי 2020 (IDT)

::Shakeydeal33: האם אלו כל מובילי ליגת ה-NBA לדורותיהם (גם אם הם "אדומים")? ראה את המדיניות המחייבת לגבי תבניות ניווט בויקיפדיה:לולאת נושא. חזרתישיחה 17:52, 29 במאי 2020 (IDT)

ובכן, אין גבול למספר רשימות המובילים שאפשר לחשוב עליהן, אבל עשר הרשימות העליונות שבתבנית הן ככל הנראה המשמעותיות ביותר. התבנית האנגלית כוללת כ-50 רשימות שונות, אבל רובן המוחלט לא משמעותיות ולעולם לא ייכתבו בעברית. ShakeyDeal - שיחה 19:20, 29 במאי 2020 (IDT)

::::אז לפי המדיניות המחייבת – אין להציבהּ במרכב הערכים. חזרתישיחה 19:43, 29 במאי 2020 (IDT)

זו לא נראית פרשנות נכונה, ולפי שאלתו הראשונה של חזרתי יש כאן אי הבנה. מהביטוי "מובילי ליגת ה-NBA לדורותיהם" נראה שחזרתי מתייחס לתבנית כאילו היא מקשרת לערכים על שחקנים שבזמן זה או אחר נחשבו "מוביל" לפי מדד מסוים, בעוד שהתבנית הזו למעשה מקשרת לערכים על ה"מדדים" עצמם, כמו מלך הסלים של ה-NBA וכן הלאה. לערכים אלו אין "דורות" - יש ערך אחד, מעודכן פחות או מעודכן יותר שעוסק ב"מלך הסלים" (אצלנו בכפר - "סלים ורזה"), ואין כאן בעיה ממשית של "לולאת נושא". השאלה אם התבנית מועילה או רצויה נשארת פתוחה, אבל ההסתייגויות נראות שגויות ומבוססות על פרשנות לא נכונה של הכללים עצמם, ושל התבנית המוצעת. קיפודנחש 20:17, 29 במאי 2020 (IDT)
צודק, מוחק, חוסר ריכוז קיצוני. בעד התבנית. חזרתישיחה 21:00, 29 במאי 2020 (IDT)
אז... יש אישור ליצור את התבנית? ShakeyDeal - שיחה 13:55, 3 ביוני 2020 (IDT)
שני תומכים, אין מתנגדים. התבנית נוצרה תחת השם תבנית:מובילי הסטטיסטיקות בליגת ה-NBA.‏ ShakeyDeal - שיחה 14:03, 6 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:אלבום[עריכת קוד מקור]

כיצד ניתן לשנות את התבנית כך שתינתן האפשרות לגרום לה להיראות כמו שהיא נראית כאן? כלומר, שתהא אפשרות לכרונולוגיות נוספות של האמן עצמו ולא של אמן נוסף. (לא מאת 2) Hello513 - שיחה 18:48, 30 במאי 2020 (IDT)

למה זה נחוץ? יש לך אלבום לפני ואחרי, נווט בעזרתם. בורה בורה - שיחה 05:57, 1 ביוני 2020 (IDT)
הכוונה היא להעביר מאלבום אולפן לאלבום אולפן אחר, או ממיני-אלבום אחד למיני-אלבום אחר (יחד עם מה שקיים היום). זה לא כזה נחוץ. Euro know - שיחה 10:54, 3 ביוני 2020 (IDT)
אפשר לעשות מאת, מאת2, מאת3 וכותרת מאת, זה לא הכי טוב שאפשר אבל זו האפשרות היחידה להתמודד עם זה. בכל מקרה, באנגלית יש להם תבנית נפרדת לכרונולוגיות ([2]), מה שיכול להיות אפשרי גם בעברית ליצור אם אני לא טועה. YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופ 20:51, 4 ביוני 2020 (IDT)
כעושים מאת2 וכו.. לא יופיע הכיתוב כמו שבאנגלית מופיע וידאו וכוו.. אין אפשרות ליצור זאת ? זו אכן תוספת שדי תועיל למלא ערכים ותסדר אותם לברורים יותר. --King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:54, 4 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:מיזמים בשורה[עריכת קוד מקור]

ישנה שגיאה בתבנית {{מיזמים בשורה}} מציגה בצורה לא נכונה את הקישור לוויקיציטוט וכן מספקת קישור לוויקימילון במקום לוויקיציטוט. Geagea - שיחה 05:09, 1 ביוני 2020 (IDT)

לדעתי אין להשתמש בתבנית הזו. הנדב הנכון התחיל ליצור אותה אבל אני לא חושב שהוא סיים. כרגע התבנית יוצרת קישור לויקישיתוף ולויקימילון, בלי תנאי על קיום הערך שם. כך שבפועל תמיד יופיע קישור לערך בויקימילון, בין אם הערך קיים שם ובין אם לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:00, 1 ביוני 2020 (IDT)
ובנוסף, כבר יש לנו את יחידה:Sister project links. מה שצריך זה להוסיף שם פונקציה (או פרמטר שיבדיל בין צורת טבלה לצורת רשימה בפונקציה render) שבמקום ליצור מסגרת (כמו תבנית:מיזמים) היא תיצור רשימה (כמו שרוצים בתבנית:מיזמים בשורה). אולי ערן יוכל לעשות את זה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:04, 1 ביוני 2020 (IDT)
כן, זו טיוטה של תבנית שלא מוכנה למרחב הערכים. חיכיתי עד לסיום הדיון בנושא תבניות מיזמים - הוא הסתיים? הנדב הנכון - שיחה 16:26, 1 ביוני 2020 (IDT)
ביצחק גרשון החלפתי ל{{מיזמים|ימין}} ולדעתי זה שקול ועובד נכון. אפשר לדון האם צריך להיות מסגרת והדגשה שאלו מיזמים של קרן ויקימדיה או לא כאשר התבנית מוצגת מימין. ערן - שיחה 07:00, 4 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:תערוכה[עריכת קוד מקור]

הי. בימים האחרונים יצא לי לעבור על כמה דפים של תערוכות בויקידאטה. נראה לי שהסנכרון בין התבנית לבין הויקידאטה איננו נכון. בערכים שונים הוא לא הצליח לשאוב את המידע מויקיפדיה העברית לויקידאטה, וגם מידע שקים שם, איננו תמיד מופיע בתבנית. נראה לי שזה עניין של מונחים והגדרות של השדות השונים. שדה השנה, לדוגמה, מופיע, אבל התאריכים לא. ועוד כהנה.Talmor Yair - שיחה 19:53, 1 ביוני 2020 (IDT)

ערבבת שני דברים. מה שנמצא מקומית אצלנו לא עובר לוויקינתונים אלא אם עושים פעולה אקטיבית. אם יש מידע בוויקינתונים שאתה חושב שצריך להיות מוצג בתבנית המקומית ולא נמצא, נא ציין דוגמאות (ערכים + שדות באותו הערך). כך יקל לבדוק מה נשאב ומה עוד לא נשאב ואפשר להוסיף. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:44, 2 ביוני 2020 (IDT)
לא ידעתי שאין בוט שמעדכן את הויקידאטה. סליחה. בצד "שלנו": בסדנה פתוחה, לדוגמה, הערכים של אוצר אינם נשאבים דרך התבנית. אולי בגלל שיש שני אוצרים?. בפרויקט הכבשים: הטבע כאמנות והאמנות כטבע מופיע מקום תצוגה איטליה (שדה מדינה), למרות שבדאטה ממולא גם שדה מיקום. גם בגבולות (תערוכה) ותערוכת העשור אותו דבר. Talmor Yair - שיחה 21:12, 2 ביוני 2020 (IDT)
בסדנה הפתוחה. זה נשאב טוב. הסרתי מהתבנית והמידע נשאב מוויקינתונים כי הוא מוזן שם כראוי.
אכן אנחנו שואבים רק את מאפיין ‏מדינה‏ (P17) ולא את ‏מיקום‏ (P276). אני בעד הוספת השאיבה של מאפיין מיקום או בצורה <מיקום>, <מדינה> (עדיפות ראשונה) או בשני פרמטרים נפרדים מדינה ומיקום (עדיפות שנייה). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:46, 3 ביוני 2020 (IDT)

תבנית שם שגוי[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:שם שגוי#תבנית שם שגוי

מדינה=אזרחות=P27[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:אישיות תקשורת

שלום,

 1. מה הסיבה ש"אזרחות" (P27) מתורגם בתבנית ל"מדינה"?
 2. כאשר בוויקינתונים מוזן ב"אזרחות" (P27) הערך "חסר אזרחות" (Q223050), התצוגה בתבנית שמוצבת בערך – משתבשת ומראה: "מדינה   [[קובץ:תבנית:דגל/חסר אזרחות|קישור=חסר אזרחות|גבול|22x16pxpx|חסר אזרחות]]   חסר אזרחות". אני יודע איך למנוע מתבנית שמוצבת בערך לשאוב נתונים מוויקינתונים, אך אולי אפשר לתקן שרק יוצב המלל "חסר אזרחות" עם קישור לערך "חוסר אזרחות" ([[חוסר אזרחות|חסר אזרחות]]). ראו דוגמה לבעיה במצב תצוגה מקדימה בערך "איאד אל-בגדאדי" לאחר הסרת השורה |מדינה=חסר אזרחות. אני מניח שהבעיה קיימת בתבניות נוספות, ומקווה שהתיקון יהיה במקום אחד (יחידה?). תיוגים: בורה בורה, קיפודנחש.

תודה, חזרתישיחה 16:58, 1 ביוני 2020 (IDT)

אם אתה רוצה תשובות העבר לאולם הדיונים שם יש יותר עיניים. בורה בורה - שיחה 07:04, 2 ביוני 2020 (IDT)
- סוף העברה
 1. כי ראינו שזה השדה שמופיע לרוב אצל אישים.
 2. צודק יש להחריג את זה ברמת היחידה. אולי ערן יכול לעשות את זה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:52, 3 ביוני 2020 (IDT)
דוגמה לכך, שלא נמצאת בתבנית הזו שמדובר, היא אבו אבראהים אל-האשמי. שם פשוט אין דגל. למה לא לעשות אחידות בין הדברים? Euro know - שיחה 10:49, 3 ביוני 2020 (IDT)
מדינה ואזרחות זה שני דברים שונים: תיאור הפריט בוויקינתונים: "אזרחות=המדינה שלאישיות יש את האזרחות שלה", ובאנגלית "country of citizenship=the object is a country that recognizes the subject as its citizen". לקרוא לשדה "מדינה" זה לא נכון: מדינה של המגורים? לידה? מדובר על אזרחותו של נשוא הערך. חזרתישיחה 16:41, 3 ביוני 2020 (IDT)
יש כאן כמה בעיות:
 • אזרחות בפני עצמה לא מתאימה להצגה בתבנית, ובפרט לא "חסר אזרחות". מקום הלידה/פטירה יש מתאם גבוה עם אזרחות, וכאשר זה לא המצב ראוי לפרט בגוף הערך.
 • אזרחות היא לא מדינה
 • לא נהוג להוסיף דגלונים כאלו בשדות en:Wikipedia:Manual_of_Style/Icons#Avoid_flag_icons_in_infoboxes
בתבניות שזה לא רלוונטי בהן (ובפרט אישיות תקשורת) פשוט צריך להסיר את זה מתבניות שזה לא מתאים בהן. בתבניות שנוגעות למי שממלא תפקיד ממשלתי בכיר, כן אפשר לציין את שם המדינה - למשל פוליטיקאים. ערן - שיחה 06:57, 4 ביוני 2020 (IDT)

windows 10[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית: הסטוריית גרסאות windows 10 שמיועדת לשימוש בערכים windows 10 התבנית כוללת את היסטוריית גרסאות של windows 10 שלדעתי נחוצים כי (אנ')

טהיכס - שיחה 14:45, 2 ביוני 2020 (IDT)

טהיכס, יש עכשיו טבלה שמדברת על הגרסאות של ווינדוס 10. זה לא מספיק? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:50, 2 ביוני 2020 (IDT)

המקיסט צריך 'לשדרג' את זה לתבנית מפני שאני רוצה להוסיף כמה פרמטרים. --טהיכס - שיחה 14:56, 2 ביוני 2020 (IDT)

טהיכס , למה לא להרחיב את הטבלה הקיימת בפורמט של טבלה (תוסיף עוד עמודות וכו', כמו שיש בוויקיפדיה האנגלית)? זה לא מה שתבנית נועדה לו.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:00, 2 ביוני 2020 (IDT)
מסכים. אני גם חושב שזה מיותר. זה לא משהו שמתעדכן בצורה יומיומית ודורש תשומת לב כשלעצמו. מציע לך לנסח (בטיוטה הפרטית שלך) איך אתה רוצה שהטבלה תיראה ומה למלא בה לפני שתכניס את זה למרחב הערכים. TheStriker - שיחה 15:06, 2 ביוני 2020 (IDT)

המקיסט , אני מתכוון ליצור עוד ערך כזה: [3]--טהיכס - שיחה 15:03, 2 ביוני 2020 (IDT)

אתה יותר ממוזמן, זו יוזמה מבורכת, אבל עדיין לא הבנתי למה אתה צריך לזה תבנית חדשה. עשה זאת עם טבלאות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:07, 2 ביוני 2020 (IDT)

TheStriker מעדכנים פעם בכמה זמן את גרסת ה build --טהיכס - שיחה 15:11, 2 ביוני 2020 (IDT)

תגדיר בבקשה מה זה "פעם בכמה זמן"? גם פעם בשנה נכלל תחת ה"הגדרה" הזו. TheStriker - שיחה 15:12, 2 ביוני 2020 (IDT)

TheStriker נראה לי פעם בשבוע שבועייים. --טהיכס - שיחה 15:20, 2 ביוני 2020 (IDT)

טהיכס, אני מבין את כוונתך וזו יוזמה יפה. אבל אני לא מבין איך תבנית תעזור בעדכון אוטומטי (מישהו בסוף יצטרך לעדכן). גם זה לא שתאריכי השחרור קבועים (רק ידוע שיוצאות גרסאות פעמיים בשנה בחודשים קבועים, בדומה לאובונטו בערך). אני מציע להתעסק עם זה כמו שעושים עם הפצות לינוקס וערכי תוכנות (עדכון ידני של משתמשים כשיוצאת גרסה).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:24, 2 ביוני 2020 (IDT)

המקיסט אבל אני מתכוון ליצור ערך כזה https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_version_history ולשים גם שם את התבנית --טהיכס - שיחה 15:26, 2 ביוני 2020 (IDT)

עדיין לא הסברת במה התבנית תעזור. אני יותר מאשמח לעזור בכתיבת ערך כזה, אבל הוא אמור להיות באמצעות טבלאות ומלל, אם הבנתי נכון מה אתה רוצה לכתוב.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:28, 2 ביוני 2020 (IDT)

על דא ועל הא שכל פעם שצריך לעדכן אותה לא צריך לערוך בשני הערכים. --טהיכס - שיחה 15:30, 2 ביוני 2020 (IDT)

קודם כל, בויקיפדיה נהוג להזיח הודעות בדפי שיחה באמצעות נקודותיים (":", או מספר יותר גדול של נקודותיים בהתאם למיקום ההודעה הקודמת, בתחילת ההודעה שלך). לנושא, אז יש לי הצעה יותר טובה: טבלה שתופיע בערך הראשי, והפנייה לערך מורחב (הערך שאתה רוצה ליצור) בו תכתוב על היסטוריית הגרסאות המשמעותיות באופן יותר מפורט. TheStriker - שיחה 15:54, 2 ביוני 2020 (IDT)
רעיון מעולה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:38, 2 ביוני 2020 (IDT)

לא נראה לי נכון ליצור ערך נפרד עבור תת גרסאות של גרסה מסוימת של חלונות. מה שיש בוויקינגליש יכול להיכנס בנוחיות לפרק "גרסאות" בערך הנוכחי. אין תועלת ואין צורך בתבנית, ואין לשאלה קשר עם "כמה פעמים צריך לעדכן": עם תבנית או בלעדיה, כשיוצאת גרסה צריך לעדכן את הערך (ואם תחליט לא לקבל את עצתי, ולייסד ערך שמוקדש לתת גרסאות, אז גם הוא ידרוש עדכון ביציאת גרסה). אגב, שמתי לב שאין לנו ערך שאולי יש בו טעם, שיכסה את כל גרסאות windows - מצאתי ערך על גרסאות שבוטלו, ויש ערכים נפרדים לרוב (לא כל) הגרסאות, אבל אין ערך אחד שמתרכז בגרסאות ומונה אותן באופן שיטתי ומסודר. באין ערך כזה, ערך שמוקדש לתת גרסאות של גרסה 10 נראה דבר משונה ומיותר. האם יש לנו ערך כלשהו שמוקדש לרשימת תת הגרסאות של גרסה מסוימת של מערכת הפעלה או חבילת תוכנה כלשהי? לי לא מוכר ערך כזה, ואעוץ לא ליצור גם את זה. קיפודנחש 17:00, 2 ביוני 2020 (IDT)

קיפודנחש רעיון מעולה. בפועל, הערך Microsoft Windows כתוב באותו מבנה של הערך שרצית לכתוב (רק בצורה הרבה יותר מבולגנת). אפשר להשתמש בתוכן של הערך Microsoft Windows כבסיס ליצירת הערך הנ"ל תוך כדי שכתוב עמוק של הערך Windows. TheStriker - שיחה 17:06, 4 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:הדגשה – החזרת צבעי רקע שבוטלו[עריכת קוד מקור]

שלום, תחילה אצרף את הדיון הרלוונטי שהיה בבקשות ממפעילים, למי שרוצה לקרוא, ואתמצת את הדברים בהמשך; ראו גם את דף השיחה של התבנית.

הדיון שהיה בבקשות ממפעילים
בבקשה להחזיר את תבנית:הדגשה לגרסה הזו שכוללת את הקוד שמיישם את מה שהתבנית אמורה לעשות; אם מישהו רוצה לשנות את תכלית התבנית – עליו לעשות זאת בדרכים המקובלות. הגרסה הנוכחית שגויה ואינה מיישמת את מה שכתוב בתיאור שלה: "תבנית זו מיועדת לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע...". הגרסה מ־10:59, 3 במאי 2020 – כן עושה זאת. חזרתישיחה 19:59, 3 ביוני 2020 (IDT)
הגרסה שלפני הנוכחית הייתה טובה והתיאור היה נכון. הגרסה הנוכחית (היציבה) קיימת כרגע בשל מלחמת העריכה שפצחת בה. כתבת "אם מישהו רוצה לשנות את תכלית התבנית – עליו לעשות זאת בדרכים המקובלות" - אולם לאחרונה שינית את התבנית כפי שתפקדה במשך עשור וכפי שהכירו אותה העורכים שהוסיפו אותה לערכים. יומה דין - שיחה 23:36, 3 ביוני 2020 (IDT)
את טועה ומטעה. ראי מה כתוב לאחר השחזורים השגויים שלך: "תבנית זו מיועדת לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע...", זה תיאור התבנית ותכליתהּ שנים רבות. ב-2010 מישהו ביצע ניסוי ושיבש את התבנית. זה שלא עלו על זה לא אומר שצריך להשאיר כך את התבנית. ובשחזור הפזיז שלך ביטלת גם עריכות שלא קשורות לעיצוב, שזה סוג של השחתה. חזרתישיחה 23:53, 3 ביוני 2020 (IDT)
למה לשקר, למה? יומה דין - שיחה 09:42, 4 ביוני 2020 (IDT)
רק במראה תקבלי תשובה. חזרתישיחה 09:46, 4 ביוני 2020 (IDT)
חזרתי כנראה חושב שאם יכתוב "את טועה ומטעה" ו"זה סוג של השחתה" אז ישחזרו לגרסה שלו בלי לבדוק בעיון. מפעילים, התיאור של התבנית היה שגוי במשך עשור, וחזרתי התאים את התפקוד לתיאור ובכך שינה בדיעבד את כל העריכות שנעשו במשך עשור והוסיף צבע שהעורכים לא רצו להוסיף. אני התאמתי את התיאור לתפקיד כמתבקש. התגובה של חזרתי הייתה מלחמת עריכה ולכן נאלצתי להחזיר לגרסה שלפני עריכותיו. אבקש להחזיר לגרסה שלפני האחרונה. יומה דין - שיחה 09:52, 4 ביוני 2020 (IDT)
לא התאמת שום דבר – עדיין כתוב שם כנדרש: "תבנית זו מיועדת לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע,...". חזרתישיחה 10:20, 4 ביוני 2020 (IDT)
עכשיו כתוב. כי כך כתוב בגרסה היציבה. כי החזרתי לגרסה היציבה. כי פצחת במלחמת עריכה. עשית טעות כששינית תפקוד של תבנית אחרי עשור ועכשיו אתה מנסה להטעות כדי שישחזרו את הטעות. יומה דין - שיחה 10:43, 4 ביוני 2020 (IDT)
וכך היה כתוב ברציפות עד 27 במאי 2020. חזרתישיחה 10:47, 4 ביוני 2020 (IDT)
משתמשת:יומה דין, לא הבנתי, בגרסה מ-1 בספט' 2019, היה כתוב "לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע". נכון או לא נכון? בריאן - שיחה 12:09, 4 ביוני 2020 (IDT)
היה, אז תיקנתי את התיאור כך שיתאר בדיוק את מה שעשתה התבנית - ציטוט בלי רקע. כך ראו העורכים את התבנית וכך הוסיפו אותה לערכים במשך עשור. השימוש בתבנית במרחבי ויקיפדיה הוא הקובע ואליו צריך להתאים, לא התיאור השגוי בדף התבנית. יומה דין - שיחה 12:29, 4 ביוני 2020 (IDT)
אחלה הטעיה. השגיאה בתבנית נבעה מאיזשהו ניסוי שבוצע בעריכה הזו, שקלקלה את התפקוד הנכון של התבנית. את תוצאות הניסוי הכושל אני תקנתי. את התיאור הקבוע של התבנית שכלל הדגשה את הסרת ב-27 במאי 2020. חזרתישיחה 12:40, 4 ביוני 2020 (IDT)
גם אם העריכה הזאת קלקלה, היא מ-2010! מאוחר מדי "לתקן" אותה אחרי שעורכים הכירו את התבנית כתבנית ללא צבעים והשתמשו בה בתום לב. יומה דין - שיחה 12:42, 4 ביוני 2020 (IDT)
ניסוי מ-2010 או לא, לא סביר לשנות התנהגות של תבנית שבשימוש במעל 800 דפים בלי דיון מקדים בדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. Dovno - שיחה 12:50, 4 ביוני 2020 (IDT)
התרעתי על ההשלכות בדף השיחה של התבנית. Liad Malone - שיחה 13:16, 4 ביוני 2020 (IDT)
וזה מה שענה לך בר־סמכא בתבניות: "אני זוכר את התבנית עם הרקע הוורדרד וכך אכן היא צריכה להיות" (בורה בורה). חזרתישיחה 13:27, 4 ביוני 2020 (IDT)
כיצד זה רלונטי מה שהוא זוכר שהיה עד 2010 לגבי עשור שלם (!) של שימוש בתבנית? אם במשך העשור הזה אף אחד לא שב לב לכך שפתאום נעלם רקע ורוד, כנראה שהוא לא היה חסר לאף אחד, אפילו לא לבר-הסמכא בתבניות. ההחזרה למצב הקודם, לעומת זאת, פתאום צובעת בורוד דברים שמשתמשי התבנית בין השנים 2010–2020 בכלל לא התכוונו לצבוע. Liad Malone - שיחה 14:01, 4 ביוני 2020 (IDT)
התבנית לא בשימוש נרחב, בסך הכול ב־624 ערכים. תבנית {{ציטוט}} מקושרת ל־10,752 ערכים ותבנית {{ציטוטון}} ל־6,900 ערכים. הבודדים שהשתמשו בה לא שמו לב או לא דיווחו על התפקוד השונה מזה שאמור להיות. חזרתישיחה 14:28, 4 ביוני 2020 (IDT)
חזרתי, ברור לי שתיקנת את התבנית בתום לב ומתוך מטרה טובה. עם זאת, כיוון שבמשך זמן רב השימוש בפועל בתבנית היה שונה, עדיף לדון בכך בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים, רק כדי ליישר קו. אכן, אם ב-2010 מי ששינה את התבנית היה עושה זאת עם דיון (איני יודע מי הוא והאם באמת הוא דן בכך או לא), או מעדכן את התיאור, היה נחסך כל הבלגן הזה. למרבה הצער זה כנראה לא קרה אז, ולכן יש לעשות את זה עכשיו. תודה! בריאן - שיחה 15:59, 4 ביוני 2020 (IDT)
כאן תוכל לראות את עריכת הניסוי ומי ביצע אותה. אעשה כעצתך. חזרתישיחה 16:19, 4 ביוני 2020 (IDT)

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

בסוף אפריל הגעתי לדף השיחה של התבנית בעקבות דיווח על רווח מיותר שהתבנית מייצרת במקרים מסוימים, ולאחר שתיקנתי את בעיית הרווח המיותר נשאלתי האם אני יכול לענות על שאלה מלפני שש וחצי שנים לגבי ההבדל בין תבנית זו לבין תבנית ציטוטון. כשנברתי בהיסטוריה של העריכות ובתפקוד הנוכחי של התבנית, הבנתי שלתבנית אמורות להיות שלוש מטרות: להדגיש ציטוטים עם רקע (את הציטוט עצמו ברקע ורוד בהיר ואת המקור בצבע תכלת בהיר), בגופן דוויד בגודל 120% ולקשר את הציטוט לוויקיטקסט.

בפועל הסתבר לי שצביעות הרקע לא מבוצעות, וזאת כי במסגרת ניסוי (כך כתוב בתקציר העריכה, מיוני 2010) מישהו הסיר מהתבנית את הפונקציונליות הזו, ולא החזיר את הפונקציונליות בחזרה לתבנית בתום הניסוי (אולי לא היה אז ארגז חול לתבניות או שהוא לא היה מודע לקיומו). את הפונקציונליות שהוסרה בטעות החזרתי לפני כחודש, וכעת עולה השאלה האם התבנית צריכה להיות עם הדגשת המלל בצבע רקע כפי שהייתה לפני הניסוי – או שיש להשאירה ללא התכונה של צביעת הרקע, שפי שהיה מאז אותו ניסוי.

נתונים מספריים: התבנית לא בשימוש נרחב, בסך הכול ב־624 ערכים. תבניות דומות: תבנית {{ציטוט}} מקושרת ל־10,752 ערכים ותבנית {{ציטוטון}} מקושרת ל־6,900 ערכים.

חזרתישיחה 18:02, 4 ביוני 2020 (IDT)

לדעתי טוב עשה נחי שהסיר את הרקע • חיים 7שיחה • 21:53, 4 ביוני 2020 (IDT)
אני לא רואה הרבה מקום לשימוש כזה בצבעים במרחב הערכים. אולי זאת הזדמנות לתקן את התבנית למטרה שלשמה כנראה נועדה (לפחות על פי השם שנבחר לה), להדגשה. רק ללא פונקציות מגבילות כמו השימוש בשני צבעים ומרכאות בילט-אין לציטוט. כדי שתהיה שימושית, עדיף להפוך אותה ליותר סולידית. אגב, כיצד מתבצע הקישור לויקיטקסט? יש כרגע במרחב הערכים דוגמא לקישור כזה בעזרת התבנית? Liad Malone - שיחה 01:53, 5 ביוני 2020 (IDT)
גם לדעתי עדיף לא להוסיף צבע רקע. בוודאי שתיקון "טעות" שנעשתה לפני 10 שנים, באופן שמשפיע על תצוגת מאות ערכים כדי להתאים את ההתנהגות לתיעוד יהיה משגה. לא סביר שהעורכים שהוסיפו את התבנית בעשר השנים האחרונות "התכוונו" להוסיפה לפי התיאור המילולי, ויש להניח שעשו זאת לפי דוגמה בערך אחר, או לפי האופן בו התבנית _נראית_ בדף התיעוד. זה שתקציר העריכה היה "ניסוי" זו לא אינדיקציה טובה מספיק לכך שהעריכה שגויה - יש ניסויים שמצליחים. גילוי נאות: התקציר הזה מעטר לא מעט מעריכותיי שנעשות תחת הכובע "עורך ממשק", ואפילו זכה לכבוד להיות אחד מ"תקצירי העריכה האישיים" שלי. היה נחמד אם הייתה דרך פשוטה לערוך את התקציר אחרי שה"ניסוי" הצליח, או להוסיף תקציר-בלי-עריכה שיודיע "הצליח", אבל לא ידועה לי דרך לעשות זאת, ולא אחת התקציר "ניסוי" נשאר למעצבה, והאינדיקציה לכך שהניסוי הצליח היא העובדה שלא נעשתה עריכה נוספת מיד לאחריו: כשניסוי נכשל, לא משאירים את הכישלון בדף, ומיד אחרי העריכה שזה תקצירה, תבוא עריכה נוספת.
משמעות התקציר היא שהעורכת לא בטוחה אם השינוי יביא לתוצאה המקווה, אבל אין דרך (או אין דרך קלה) לבדוק זאת בלי לשמור את העריכה. כשנחי ביצע את העריכה הזו, אכן לא הייתה דרך לבדוק אם שינוי בתבנית עושה מה שהעורכת מתכוונת. לשמחתנו, היום כבר יש דרך כזו: בעריכת דף במרחבי השם תבנית: ויחידה:, מופיעה היום שורה שמאפשרת להזין שם דף אחר, ולבחון איך הוא ייראה אם השינוי יישמר, דבר שחוסך את הצורך לשמור "ניסויים" במרחבים אלו. מרחב מדיה ויקי טרם למד את הטריק המועיל הזה עד היום, ולפני עשר שנים גם מרחב "תבנית:" לא ("יחידה:" בכלל עוד לא נולד).
ולקינוח, תשובה למשתמש:Liadmalone: אולי יש דוגמה במרחב הערכים ואולי אין, אבל לא צריך ללכת רחוק: בדף התבנית עצמו יש דוגמאות שמקשרות לוויקיטקסט. בקליפת אגוז - פרמטר שלישי.
אציין גם שהמימוש לא עקבי ומבלבל: כשיש שני פרמטרים, השני מוצג כ"מקור". כשיש שלושה, השני עובר ניתוח שינוי מין, ומקבל את שם הדף בוויקיטקסט, והשלישי מקבל את התפקיד המקורי של השני. כדי להרבות מבוכה ובלבול, יש גם הדרך השלישית: שלושה פרמטרים כשהשני ריק. במקרה זה, הקישור מתקנא בתצוגה וקופץ עמה לפרמטר השלישי. במילים אחרות, הן הקישור והן התצוגה יוכלים להופיע הן בפרמטר השני והן בשלישי, כתלות בכל מיני דברים. מימוש עקבי לא משנה את משמעותו של פרמטר אחד כתלות בשאלה אם יש או אין פרמטר אחר, או בשאלה אם הפרמטר האחר ריק. למרות שזו טעות, לתקן אותה עכשיו יהיה משגה, בדומה ל"תיקון" של חזרתי, שהיה הגפרור שהצית את הלהבה הזו. קיפודנחש 03:09, 5 ביוני 2020 (IDT)
גם אם הניתוח (ניסוי) הצליח, הוא לא עבר החלטה מסודרת של צוות הרופאים המטפלים (בדף השיחה של התבנית או באולם הדיונים). והמבנה המסובך והלא עקבי אינו קשור לדיון כאן – ואני מכיר לפחות עורך אחד בוויקיפדיה שיכול לשכתב את הקוד או לכתוב אותו ביעילות מחדש (ואולי גם לשנות את הגופן). חזרתישיחה 10:41, 5 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:אמן[עריכת קוד מקור]

הי. לדעתי יש בעיה בהגדרות התבנית: כאשר היא מייבאת פרטי לימודים, היא מכניסה כשנה את זמן תחילת הלימודים, מה שלא הגיוני. או שכותבים את תחום השנים, או שכותבים את שנת הסיום. לדוגמה בערך על מרב סודאי.Talmor Yair - שיחה 10:09, 6 ביוני 2020 (IDT)