ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)

תוכן עניינים

{{פיוטים לפסח}}[עריכת קוד מקור]

תבנית זו ועוד איך קיימת. הבעיה היחידה בתבנית שהיא מכלילה גם את השירים לפסח. לפי דעתי, יש לשנות את השם בשם תבנית:שירים ופיוטים לפסח. במידה וההצעה תתקבלנה, יש לשנות את שם הקטגוריה קטגוריה:פיוטים לפסח ל-קטגוריה:שירים ופיוטים לפסח. בברכה, BDaniel - שיחה 16:59, 12 באפריל 2017 (IDT)

Symbol comment vote.svg הערה מפי בדיקה קצרה, תבנית זו ושני התבניות: {{שבעת הרועים}} ו-{{מידות בהלכה}} לעולם לא דיברו עליהם באולם הדיונים או בדף שיחת המשתמש שיצר. בברכה, BDaniel - שיחה 17:02, 12 באפריל 2017 (IDT)

תבניות פרופילים[עריכת קוד מקור]

משתמש:הנדב הנכון/מיון תבניות קישורים חיצוניים מרובות קישורים[עריכת קוד מקור]

לתבניות אלו חשיבות אנציקלופדית רבה, רלוונטיות למרבית הערכים ואפשרות של קישור ללמעלה ממילון דפים. במבט ראשוני נראה לי שיש מקום לכמה עשרות תבניות כאלו כשהראשונה היא https://en.wikipedia.org/wiki/Help:Authority_control. אין לי בעיה ליצור תבנית כזו כל שבוע שבועיים, אבל לפני זה כדאי לברר:

 1. האם כדאי להשתמש בתבנית אחת לנושאים שונים?
 2. מהם כללי אצבע לבחירת הקישורים - מקורם ומספרם?
 3. כאשר אתרים המכילים כמעט בדיוק את אותו מידע. האם יש לקשר לכולם או רק לאמינים/מפורטים ביותר?
 4. האם יש סדר יצירה הגיוני לתבניות? הנדב הנכון - שיחה 19:57, 1 באפריל 2017 (IDT)
הנדב הנכון:
 1. בהקשר זה ובעקבות הדיון במזנון, הצעתי יחידה:מזהים חיצוניים עם הדגמה של תבנית:פרופילי מוזיקאים2, כך שכדאי להשתמש בתשתית זהה אבל בתבנית שונות. יש כמה דברים שעומדים בבסיס היחידה הזו:
  • לאפשר לבנות תבניות כאלו בצורה אחידה ופשוטה (ראה את הקוד של תבנית:פרופילי מוזיקאים2)
  • כאשר יש ריבוי גדול של קישורים חיצוניים אוטומטים, לא "להשתלט" על פרק הקישורים החיצוניים ולהציג את הקישורים בצורה קומפקטית באותה השורה.
  • אני חושב שעדיף שלא להשתמש בתבנית אחת לכל הנושאים אלא לקבץ יחד קישורים לפי נושא (כך שגם אם התבנית מוצגת בצורה קומפקטית, עדיין תהיה שורה לכל נושא לאישים מרובי עיסוקים), אבל אם מקבצים יחד אפשר להשתמש בתבנית:בקרת זהויות או דומה לה.
 2. כנראה שכשעורך מוסיף בצורה ידנית קישורים חיצוניים הוא יודע לברור קישורים הטובים ביותר לאותו ערך - זה יכול להיות אתר רשמי, ואלו יכולות להיות כתבות עומק שעוסקות בנושא. קישורים חיצוניים אוטומטים צריכים לכלול קישורים חיצוניים לאתרים איכותיים ומינסטרימיים כדי לא להשתלט על פרק הקישורים החיצוניים ולהתחרות בצורה קשה מדי בבחירת העורך, ובתשומת הלב של הקוראים. מהסיבה הזו כדאי לחשוב על הגבלה של הבולטות שלהם - או בהצגה קומפקטית או בקביעת סדר קדימות והגבלה (נניח למספר את המקורות לפי "הטוב ביותר" ל"פחות טוב" ולבחור את ה5 הטובים ביותר הקיימים). אני חושב שיהיה קצת קשה לקבוע סדר קדימויות ופשוט יותר להציג בצורה קומפקטית כאשר יש ריבוי קישורים.
 3. אני חושב שעדיף לקשר רק לטובים ביותר - הם מתחרים על תשומת הלב של הקורא. זה כמובן בהנחה שקיים מידע מקביל בשני האתרים.
ערן - שיחה 07:59, 14 ביוני 2017 (IDT)
לא יודע מה הקוד שעומד מאחורי התבנית החדשה אבל התצוגה שלה גרועה ביותר, לפחות מה שאני רואה בערך חוה אלברשטיין. אי אפשר להבחין בכלל בקישורים החיצוניים שבחרנו וברור ב-100% שהם עדיפים עשרת מונים על כל מיני ערב רב של קישורים חיצוניים שעורך מזדמן בחר. אלו קישורים שנבחרו בקפידה על ידי קבוצה של עורכים מנוסים והם צריכים להופיע בערכים בהבלטה הראויה. ודאי שאינם "משתלטים על פרק הקישורים החיצוניים". אין להעדיף קישורים נחותים שמי יודע מאין הגיעו ובהמון ערכים הם בכלל שבורים, על קישורי מפתח שאנו בחרנו והם מתוחזקים כיאות. בורה בורה - שיחה 08:39, 14 ביוני 2017 (IDT)
כל עקרון שלפיו ייבחרו קישורים לתבניות צריך להיות מיושם גם לבחירת קישורים בודדים. מבחינתי, מרגע שהושמה תבנית כזו בערך צריך לבצע גיזום רציני בפסקת הקישורים, שלחלקםאין כל ערך מוסף ואחרים בכלל אמורים להיות הערות שוליים. אתרים מסוימים ראויים להופיע בתחילת התבנית, ואחרים אפשר לרכז בשורה. בתבנית: קישורי אלבומים שבOrigin of Symmetry שלושת הקישורים הראשונים ראויים לשורה נפרדת אבל את האשר אפשר לרכז . גם בתבנית: פרופילים כלליים עתידית, אני בעד לרכז את הרשתות החברתיות בשורה - שם שימוש באייקונים יהיה מאד ברור לקורא.

אבל בשורה התחתונה, לתבניות האלו מרגע שהתגבשו, עדיפות ברורה על הקישורים הבודדים הנדב הנכון - שיחה 09:22, 14 ביוני 2017 (IDT)

{{פרופילי ספורטאים}}[עריכת קוד מקור]

מדובר על איחוד של התבניות הקיימות והוספת פרמטים כלליים שיכולים להתאים לכל סוג של ספורטאים, למשל p1447. שיר § שיח § 00:25, 3 באפריל 2017 (IDT)

ואפשר לעלות רמה למעלה ולתכנן תבנית


פרמטרים כללים לאישים שתקרא שממנה ייבנו באופן מודולרי פרופילי ספורטאים, פרופילי מוזיקאים, שחקנים ועוד הנדב הנכון - שיחה 12:15, 3 באפריל 2017 (IDT)
נשמע מגניב. שיר § שיח § 21:56, 3 באפריל 2017 (IDT)
תגידו, חסר לויקיפדיה העברית מקום בשרת? Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 02:00, 4 באפריל 2017 (IDT)
זה לא עניין של מקום בשרת, אלא הטמעת מזהי ויקינתונים בצורה מיטבית. שיר § שיח § 09:33, 4 באפריל 2017 (IDT)
יצרתי את תבנית:פרופילי טניסאים2 שקוראת לתבנית:פרופילי ספורטאים שקוראת לתבנית:פרופילי אישים (חד גדיא!) יש עוד הרבה עבודה עד שניתן יהיה להציב אותה בערכים אבל להתרשמות אפשר לשם אותה לתצוגה מקדימה, למשל, במריה שראפובה. הנדב הנכון - שיחה 10:54, 4 באפריל 2017 (IDT)
משתמש:שיר, משתמש:Mikey641, משתמש:בורה בורה עדכנתי את מריה שראפובה, לעיונכם הנדב הנכון - שיחה 21:32, 4 באפריל 2017 (IDT)
השרשור נראה לי המבנה הלא נכון. עם כבר יוצרים תבניות כלליות ואז מכללים בתבנית אחד את כל התבניות באופן מפורש ובלי שרשור. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:42, 6 באפריל 2017 (IDT)
לא יכול להתעמק בזה עד אחרי החג. בורה בורה - שיחה 17:33, 6 באפריל 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── עדיין לא ברור לי מדוע צריך כותרת והזחה. זה מיותר וזה שובר את אחידות השורות לשווא. – אסף (Sokuya)שיחה 21:03, 8 באפריל 2017 (IDT)

יונה ב., תוכל להסביר ביתר פירוט למה השרשור לא טוב? להערכתי, יותר קל לתחזק כל תבנית בנפרד, ובערכים מציבים את תבנית העל. מתייג שוב את החבורה. משתמש:שיר, משתמש:Mikey641, הנדב הנכון. בורה בורה - שיחה 12:54, 26 באפריל 2017 (IDT)
אני די בטוח שבמבחינה תכנותית תיאורטית השרשור הוא הפתרון הנכון, בהתחשב בכך שאנחנו מדברים על עשר-עשרים תבניות המימוש פחות עקרוני, אבל העיקר הוא להשתמש בתבנית אחת לפרופילי אישים שתשמש כמה תבניות נוספות הנדב הנכון - שיחה 12:58, 26 באפריל 2017 (IDT)
כי אתם מתחילים לכלול תבניות שקוראות לתבניות אחרות וזה מעמיס על העמוד. לא מזמן נתרנו מתבנית:ה מסיבה זו למרות היא דרך נוחה ומהירה לכתיבה. לכן אני נגד השרשורים האלו. אם יש פרופיל אישים שמתאים לכמה "מקצועות" אז אולי זה בסדר אבל להתחיל לשרשר ולשרשר זה לא נראה לי מומלץ. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 26 באפריל 2017 (IDT)

עדיין לא הבנתי. ויקיפדיות אחרות (האנגלית למשל) לא משתמשות בויקינתונים? כי לא ראיתי שיש אצלם את המגמה (ואני עדין פה) של איחוד תבניות כולל. למעשה המגמה שם היא הפוכה, של תבניות נפרדות, ייעודיות, קלות ואינטואיטיביות. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 17:53, 8 במאי 2017 (IDT)

משתמש:Tdunsky התבניות המאוחדות הן ייעודיות, פשוטות לשימוש ואינטואיטיביות כמו כל תבנית שמתבססת על ויקינתונים (כלומר, ככה ככה). מאילו תבניות התרשמת לטובה בויקיפדיה האנגלית? אני מאמין שאנחנו מתקדמים מהם בנושא ומקווה לייצא את הרעיון. לדעתי מריה שראפובה#קישורים חיצוניים עדיף על https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Sharapova#External_links וכן על ביונסה#קישורים חיצוניים הנדב הנכון - שיחה 20:09, 8 במאי 2017 (IDT)


תבנית:פרופילי מוזיקאים, תבנית:פרופילי שחקנים[עריכת קוד מקור]

הדיונים נפסקו לפני החג ומאז נוספו כמה דיונים משיקים אז אני מקווה להרוג שש-שבע ציפורים בתבנית אחת. בפסקאות הקישורים חוסר אחידות רב: חוסר בקישורים מסוימים, עודף באחרים, ניסוח ושימוש בסמלילים ובכותרות בצורה שונה בערכים שונים, סדר משתנה ועוד. התבניות המוצעות הן הצעד הראשון לפתרון ולגיבוש מבנה פחות או יותר אחיד שכדאי ליישם אותו גם עבור פרופילי הספורטאים הקיימים. ספציפית כאן צריך לחשוב איך תראה התבנית עבור מוזיקאים שהם גם שחקנים ואולי גם לחשוב על המקרה של דוגמנים. יש כאן שורה של נקודות שצריך להגיע עליהן להסכמה: ניסוח הכותרת (וגם סוג הכותרת - אפשרות נוספת היא של כותרת משנה), ניסוח הקישורים, שימוש בהזחה, שימוש בסמלילים, סדר קבוצות הקישורים.

Symbol oppose vote.svg נגד חזק - מצטער יש לי בעיה קשה עם העיצוב של התבנית הזאת:

 1. החל מהכותרת וההזחה: שהרי לדעתי קישורים למאגרי מידע רלוונטים הם בעלי עדיפות וחשיבות עליונה ועליהם להופיע בראש הקישורים החיצוניים, לאחר הקישור לאתר רשמי, ולא לאחר לרשתות חברתיות. ולכן הכותרת וההזחה הם מיותרים מאחר שמדובר שבקישורים הראשונים שעל המשתמש לראות. מבחינתי הקישורים למאגרי מידע הם הבסיס והתכלית של הקישורים החיצוניים. ובדרך כלל הכותרת נועדו להפריד בין קישורים רלוונטים לבין קישורים לביקורות על סרטים או ראיונות. (שאותם לדעתי יש להטמיע בערך כפי שנהוג בויקיפדיות אחרות).
 2. ריבוי יתר של קישורים: התבניות האלו מנפחות את פסקת קישורים חיצוניים ומעמיסות עליו קישורים לא רלוונטים: כמו פרופילים ברשתות חברתיות - אם לא מדובר באתר רשמי אלטרנטיבי בפייסבוק איני חושב שהוא צריך להיות מצויין. או למשל לiTunes או לאתרי מכירה אחרים. YouTube הוא לא אתר קולנוע של שחקנים.
 3. סמלילים: אני נגד הרעיון שסמליל צריך להיות מוצג מימין לשורה, ולדעתי עליו להיות מוצג בסמיכות לשם האתר כפי שהצעתי כאן באולם. אחרת נוצרת שבירה עם השורות המקבילות ועם התבליטים וזה פשוט נראה רע בעין, במיוחד לפרפקציוניסט כמוני (או OCD לטענתם של אחרים [לא באמת]).
 4. ניסוח: לעיתים הניסוח הקצר הוא מועיל ולעיתים הוא לא. למשל קישור לאתר רשמי לא צריך להיות ארוך וכך גם למשל לפייסבוק או SoundCloud. אבל הניסוח הקיים בתבניות כמו {{IMDb}} או {{אידיבי}} הוא רלוונטי.

התוצאה היא שהפסקה הזאת הופכת למפלצתית, שזאת גם ככה בעיה שאני מנסה להילחם בה שעשרות ויקיפדים מניחים שם קישורים לדיווחים בתקשורת על מושא הערך במקום להרחיב את הערך או לתת את זה כמקור לסימוכין. פסקת הקישורים החיצוניים צריכה להיות קצרה וקולעת והתבניות האלו עושות את בדיוק ההיפך. מבחינתי התבניות האלו מיותרות ועדיף לחשוב על פתרון בסגנון בוט שיוסיף את הקישורים למאגרי המידע הרלוונטים שהמשתמש לא הוסיף וזאת בעזרת ויקינתונים או דרך אחרת ולא תחת תבנית כתלות המשתמשים אלא באופן עצמאי ואוטומטי. אבל התוצרת הנוכחית של ההצעה או התבניות ממש מזיקות לטעמי ואני נגד. – אסף (Sokuya)שיחה 21:47, 19 באפריל 2017 (IDT)

אולי מבחינתך. אני רואה בתבנית הזו פאיצת דרך בכל מה שנוגע לפסקה הזו ולשאיבה מויקינתונים שאינה מוטמעת בתבנית מידע (Infobox) קלאסית. שיר § שיח § 21:53, 19 באפריל 2017 (IDT)
כמו שיר. לשם מה יש קישורים חיצוניים אם לא לא למידע זה??? מה בדיוק חוסכים בהעלמת המידע? בורה בורה - שיחה 22:47, 19 באפריל 2017 (IDT)
משתמש:Sokuya זו טיוטה ועל כל דבר אפשר לדון ולשנות. מה שחשוב שתהיה תבנית אחת שתוודא שכל הקישורים החשובים מופיעים וכן שכולם תמיד באותו סדר - מצב עדיף בהרבה על עשרות הסידורים השונים המופיעים כעת בערכים. אתה יכול ליצור תבנית משלך ונראה איך היא משתלבת אם המוסכמות שהתגבשו פה ובעיצוב אתרים (לכל הפחות ההצעה שלך לסמלילים אינה מיושמת בשום מקום) הנדב הנכון - שיחה 20:09, 22 באפריל 2017 (IDT)
אני בעד הרעיון הזה, אבל קודם נסיים את הדיון על השרשור כמה פסקאות לעיל. ההתנגדות של אסף היא כללית ולאו דווקא לתבניות אלה, אבל הנושא הזה כבר הוכרע בעבר ויש לנו איזה 10 תבניות מהסוג הזה ובפורמט הזה. אני לא רואה סיבה לדון בזה מחדש. בורה בורה - שיחה 13:05, 26 באפריל 2017 (IDT)
התנגדות כללית? הייתי מאוד ספציפי בהערות שלי. – אסף (Sokuya)שיחה 16:14, 26 באפריל 2017 (IDT)
לי הערה מסוג "פסקת הקישורים החיצוניים צריכה להיות קצרה וקולעת והתבניות האלו עושות את בדיוק ההיפך." נשמעת מאוד כללית... בורה בורה - שיחה 17:05, 26 באפריל 2017 (IDT)

דעתי כדעת אסף ‏«kotz» «שיחה» 19:44, 27 באפריל 2017 (IDT)

זה דיון למזנון, לא לפה. וכבר אומר שלא יצא ממנו כלום. אין סיכוי שהגבלות על מה מותר להכניס לקישורים חיצוניים יאושרו. בורה בורה - שיחה 19:49, 27 באפריל 2017 (IDT)
בורה בורה, כבר היו מקרים מעולם. למשל: בעבר התקבלה החלטה שלא להכניס לקישורים החיצוניים הפניות לאתר חב"דפדיה. יוניון ג'ק - שיחה 17:56, 29 באפריל 2017 (IDT)
אני בעד קבלת מוסכמות לקישורים החיצוניים אבל דיון בנושא באמת נכשל לא מזמן. בכל מקרה התבניות הללו הן חלק מהפתרון, מה גם שכל לינק מיותר שהן מציגות אפשר להסיר בעריכה בודדת. הבעיה היא שפע הקישורים שרואים למשל בביונסה: מוסיכיפדיה, חנות בגדים, קישור מת ושפע כתבות לא חשובות. הקישורים החיצוניים צריכים להתבסס על התבניות עם מעט תוספות הנדב הנכון - שיחה 18:04, 29 באפריל 2017 (IDT)
כמו נדב. הגבלה כוללת מהסוג שאסף מציעה לא תעבור להערכתי. אולי קישור לאתר מסוים יוגבל, וגם זה בדיוני אין סוף. בורה בורה - שיחה 04:53, 30 באפריל 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

קישורים חיצוניים בערך מירה עווד

להלן דוגמה למצב הקישורים בערך מירה עווד, כמו שניתן לראות הקישורים החשובים באמת נמצאים למטה אחרונים. זהו מצב לא אידאלי שמצרפים עשרות כתבות וידיעות מהתקשורת לערך אנציקלופדי במקום להטמיע אותם בערך ולהצמיד אותם כסימוכים והערות שוליים. צריך לעשות סדר בכל הפסקה הזאת, ואני לא רואה בעין יפה את התבניות האלו שנוצרו כפטריות אחרי הגשם. הם באות לפתור בעיה, אך במקום לפתור אותן מהשורש הן מייצרות בעיות עיצוביות חדשות. – אסף (Sokuya)שיחה 18:42, 11 ביוני 2017 (IDT)

תבנית:פרופילים כלליים[עריכת קוד מקור]

במקור יצרתי את תבנית:פרופילי אישים שמשובצת להדגמה בספר ערכים וכוללת קישורים לאתר הרשמי, לוויקשיתוף ולרשתות החברתיות. כעת אני חושב על "פרופילים כלליים" שכרגע זהה לה, אבל מיועדת גם למוסדות ולארגונים ותכלול קישורים נוספים לכל אתר שאינו מתמקד בנושא אחד (למשל יוטיוב או בריטניקה). בשלב הראשון אני מעוניין בהצבת התבנית סמוך או בתוך תבניות הקישורים הקיימות, כמו פרופילי מוזיקאים ופרופילי כדורגלנים ,אך בהמשך גם במוזיאונים, חברות מסחריות, מוסדות חינוך ועוד. מעבר להצגת הקישורים בצורה מלאה, מסודרת ואחידה, הערך המוסף הוא בניית תשתית שאחריה אפשר יהיה להוסיף או להסיר קישורים מעשרות אלפי ערכים בעריכה בודדת הנדב הנכון - שיחה 13:00, 7 במאי 2017 (IDT)

 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק - התבטאתי לא פעם ולא פעמיים בנושא. מצטער יש לי בעיה בעיקר עם הכותרות וכן, גם עם האייקונים בתחילת השורה ולא בהמשכה. (ובכללי עם החשיבות של תבנית כזאת), מצטער נדב. אני מסכים שצריך לשמור על סדר מסויים, אבל לדעתי תבנית היא לא הפתרון, והיא אף מסרבלת את זה (כי צריך להוסיף אותה ולתחזק אותה), אני ממליץ על בוט שישמור על הסדר של הקישורים החיצוניים בהתאם לתבניות שנמצאים בכל ערך קיים. – אסף (Sokuya)שיחה 14:33, 7 במאי 2017 (IDT)
  Sokuya דעתך בנוגע לעיצוב לא מפריע לי (זכותך לחשוב שעיצוב מסוים עדיף על אחר וזכותי לא להסכים איתך על כך). אני רק לא מבין את נושא התחזוקה. התבנית מייעלת את התחזוקה בכך שהיא מושכת לכל שורה את האתר הרלוונטאי מויקינתונים וכל התחזוקה נעשה בתבנית אחת כך שלכאורע התחזוקה יעילה יותר מאשר לחזק 5 תבניות או אפילו 5 שורות של קישור חיצוני לא מתובנת. 15:28, 7 במאי 2017 (IDT)
  אבל עדיין צריך להטמיע את התבנית הזאת בצורה ידנית, כך שזה לא פותר או מחדש שום דבר באמת. בגלל אני חושב שהפתרון לבעיה שאתה מציג (שבו אני תומך) צריך להיעשות בצורה של בוט. כמו שיש בוט ששומר על סדר פסקאות וכדומה. – אסף (Sokuya)שיחה 20:29, 7 במאי 2017 (IDT)
 1. Sokuya אתה מוזמן לערוך את התבנית "פרופילים כלליים" ולהציג סגנון עדיף. שם לב שההצעה של שלך לגביי אייקוניים אינה מיושמת בשום מקום ברשת ולכן סבירות נמוכה שתזכה לתמיכה.
 2. אתה ללא ספק טועה לגבי תחזוקה. אם פרופילי כדורגלנים יהיה נוצר לפי הצעתך היה צריך לייצור עשר (לפחות) תבניות נפרדות, לשם אותן בעשר הרצות בוט נפרדות שכל אחת כוללת כמה אלפי עריכות ועדין כל כמה זמן היית צריך להריץ בוט שיסדר אותן ויוסיף תבניות לקישורים שנוספו. מתחת לקישורים חיצוניים היה לך גוש של תבניות ואם היית רוצה להסיר או להוסיף אתר אחד היית שוב צריך להריץ בוט של אלפי עריכות במקום לשעות את זה בעריכה בודדת. את כל הדברים האלה אתה חוסך כשאתה משתמש בתבנית בודדת הנדב הנכון - שיחה 11:03, 8 במאי 2017 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אבל צריך לחשוב על אופן השילוב בכל סוג וסוג. למשל בערכי כדורגלנים עדיף יהיה פרופילי הכדורגלנים על פני חשבון הפייסבוק ולכן התבנית הזו תהיה בסוף פרופילי הכדורגלנים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:28, 7 במאי 2017 (IDT)
 • לגבי ההתנגדות של אסף כבר הבעתי את דעתי. אחרת את הרכבת. לגבי התבנית הזו, אם נקבל את הצעת יונה, במקום תבנית אחת שטובה לכל הערכים נקבל תבנית לכדורגלנים, תבנית למוזיקאים וכו'. אז מה הרווחנו? במקום 20 תבניות יהיו 10 קבוצות תבניות? בורה בורה - שיחה 17:13, 9 במאי 2017 (IDT)
  זה לא מה שהתכוונתי. מה שהתכוונתי זה בשרשור צריך לראות מתי שמים את פרופילים כלליים לפני הפרופילים היחודיים ומתי אחרי. לא התכוונתי שיש ליצור מספר תבניות עם סדר שונה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:48, 10 במאי 2017 (IDT)
  לזה אני מסכים. בורה בורה - שיחה 10:48, 11 במאי 2017 (IDT)

איחוד תבניות בנושא האירוויזיון[עריכת קוד מקור]

מציע לאחד את כל התבניות הבאות לתבנית אחת: {{אירוויזיונים}}, {{מדינות חשובות באירוויזיון}}, {{זוכי האירוויזיון}}, {{מדינות באירוויזיון}}, {{נציגי ישראל באירוויזיון}}. יוניון ג'ק - שיחה 20:02, 14 במאי 2017 (IDT)

יש משהו בהצעה. אבל...
 1. זו תהיה תבנית מפלצתית ולא בטוח שכדאי
 2. תוכל להראות איך תראה התבנית המאוחדת?
 3. יש לקיים דיון זה בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים עקב המורכבות. בורה בורה - שיחה 20:10, 14 במאי 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק לאיחוד של מרבית התבניות. מדובר בתבניות ניווט שונות שעוסקות בהיבטים שונים של האירווזיון שהאיחוד שלהם תוביל לתבנית ענקית ולא בהכרח ידיתותית. אני כן Symbol support vote.svg בעד לאחד בין {{מדינות באירוויזיון}} ל{{מדינות חשובות באירוויזיון}}. Nimrodbr - שיחה 20:12, 14 במאי 2017 (IDT)
בורה בורה, יש מספיק דוגמאות לתבניות גדולות - שאינן מפלצתיות כלל. למשל: {{פמיניזם}}, {{להט"ב}}. יוניון ג'ק - שיחה 20:42, 14 במאי 2017 (IDT)
גם אני כמו נמרוד, Symbol oppose vote.svg נגד חזק לאיחוד רוב התבניות, אני כן בעד האיחוד של {{מדינות חשובות באירוויזיון}} ו{{זוכי האירוויזיון}}. אופק ~ דברו איתי ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 20:48, 14 במאי 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בורה בורה, בהמשך לבקשתך, הנה סקיצה לדוגמא לתבנית מאוחדת. לא נראה לי מפלצתי בכלל. להיפך, הרבה יותר ידידותי מהמצב הנוכחי (למשל כאן או כאן). יש לשפר את העיצוב, כמובן, להוסיף אולי את הלוגו של התחרות, אבל זה הרעיון הכללי. יוניון ג'ק - שיחה 21:09, 14 במאי 2017 (IDT)

 • Symbol support vote.svg בעד. ממילא בדרך כלל הן מופיעות ביחד. • צִבְיָהשיחה • י"ט באייר ה'תשע"ז 00:23, 15 במאי 2017 (IDT)

רק צריך את בורה בורה, Mikey641, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, קרלוס, BDaniel, Sokuya‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות על מנת לשפר קצת את העיצוב. יוניון ג'ק - שיחה 00:26, 15 במאי 2017 (IDT)

אני נגד האיחוד למה שבערך טדי סחולטן תהיה תבנית שתכלול את כל תחרויות האירוויזיון? זה לא מתאים (בלי קשר לעובדה שהתבנית תהיה פי שניים יותר גדולה מהערך עצמו). אני לא רואה בזה שום צורך. אני בעד ביטול {{מדינות חשובות באירוויזיון}} והחלפת ב {{זוכי האירוויזיון}}. כי זו כבר כפילות לא נדרשת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:20, 15 במאי 2017 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק - אין צורך לאחד ולהכריח את הופעת כל התבניות בבת אחת. מי שרוצה יכול לשים אותם בטור ולתחום במסגרת. בדיוק כפי שנהוג בערכים אחרים, כמו של יצחק רבין למשל, או אריאל שרון. תסתכלו איך עושים את זה בויקיפדיה האנגלית, מאוד אלגנטי. – אסף (Sokuya)שיחה 08:37, 15 במאי 2017 (IDT)
  הערכים יצחק רבין ואריאל שרון הם דווקא דוגמאות טובות למשהו מאוד מפלצתי ומאוד לא ידידותי למשתמש. יוניון ג'ק - שיחה 09:33, 15 במאי 2017 (IDT)
  מה אתה מציע? במקום תבנית ניווטים ניצור תבניות יעודית לשימוש רק בערך אריאל שרון? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:54, 15 במאי 2017 (IDT)
  (א) זו אפשרות, כמו שיש תבנית {{יצחק רבין}}. (ב) הדיון כאן לא עוסק ברבין או בשרון, אלא בשיפור המצב עם תבניות האירוויזיון. יוניון ג'ק - שיחה 11:04, 15 במאי 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Sokuya, אני לא ממש מבין את ההתנגדות שלך. אם אתה רוצה לשים את כל התבניות השונות שיש כיום בטור ולתחום אותן במסגרת - הרי שהתבנית שהצעתי, למעשה, עושה זאת. יוניון ג'ק - שיחה 11:04, 15 במאי 2017 (IDT)

מה שבעיקר מפריע לי, זה העובדה שאין צורך שכל תבניות הניווט יופיעו בכל הערכים. מכיוון שאין סיבה שבתחתית הערך של שירי מימון יהיו קישורים לכל הזוכים של האירווזיון או לכל התחרויות עצמן. מלבד האיחוד שהצעתי מעלה, הדבר היחיד שאני חושב שעדיף להקפיד עליו זה בדומה לויקיפדיה האנגלית הוא שבמידה ומונחים מעל 2 תבנית ניווט בסוף הערך, הברירת מחדל שלהם צריכה להיות מוסתרת - כמו המצב בערכים של יצחק רבין ואריאל שרון. Nimrodbr - שיחה 11:10, 15 במאי 2017 (IDT)
Nimrodbr, שכנעת אותי שלא צריך לאחד את {{נציגי ישראל באירוויזיון}} לתוך התבנית המאוחדת. אבל את כל שאר התבניות האחרות - אני עדיין סבור שיש לאחד לאחת, למשל באופן הזה. יוניון ג'ק - שיחה 13:46, 15 במאי 2017 (IDT)
דוגמה לפתרון בויקיפדיה האנגלית
יוניון ג'ק, יונה בנדלאק לא, זה לא מה שהצעתי. אמרתי תסתכלו על ויקיפדיה האנגלית. כשניסיתי להעלות פתרון בנושא ולטפל בזה דרך שיפור תבנית:ניווט אמרו לי שאני משנה סדרי עולם. שיחת תבנית:ניווט קבוצות#ניווט קבוצות. לא צריך ליצור תבנית ייעודית לכל ערך באופן ספציפי. צריך פשוט לשדרג את התשתית של ויקיפדיה. התוצאה היא פתרון אלגנטי ואסתטי מבלי דריסת תבניות קיימות. – אסף (Sokuya)שיחה 18:00, 15 במאי 2017 (IDT)
אני מסכים עם הקונספט, אבל לא עם הפתרון הטכני לבעיה. כלומר אני מתנגד לאיחוד ולדרך פעולה זאת. צריך לפתור את זה מהשורש ובצורה אסטתית. – אסף (Sokuya)שיחה 18:02, 15 במאי 2017 (IDT)
אני לא חושב שיש לדרוס את התבניות הקיימות. לא כל התבניות האלו רלוונטיות לכל הערכים של האירוויזיון ולכן לא כולן צריכות להופיע בכלל הערכים. – אסף (Sokuya)שיחה 18:06, 15 במאי 2017 (IDT)
אני לא חשוב שהפתרון הזה רלוונטי למקרה של האירווויזיון. כי במקרה של האירוויזיון - מדובר במספר לא גדול של ערכים, שכמעט כולם כן רלוונטיים זה לזה (למעט, כפי שהסכמתי לעיל, המשתתפים הישראלים שלא זכו). יוניון ג'ק - שיחה 18:38, 15 במאי 2017 (IDT)
אז אני מתנגד לאיחוד גם באופן עקרוני למקרה של האירוויזיון. – אסף (Sokuya)שיחה 18:43, 15 במאי 2017 (IDT)
משתמש:יוניון ג'ק, למה מחקת את הנה סקיצה לדוגמא לתבנית מאוחדת? איך נחווה דעה על התבנית המאוחדת? בורה בורה - שיחה 11:23, 16 ביוני 2017 (IDT)
אפשר לשחזר את זה. מחקתי את זה כי לא ראיתי טעם להשאיר את זה, לאור ההתנגדויות שיש. יוניון ג'ק - שיחה 12:10, 16 ביוני 2017 (IDT)
בורה בורה, התבנית שוחזרה. יוניון ג'ק - שיחה 19:57, 16 ביוני 2017 (IDT)
יוניון ג'ק, תודה. אני מגד מהטעם שאני לא אוהב תבניות לא תקניות וזו אחת מהן. יש תבניות מובנות שהפכת אותן לקוד ויקי מסובך לבאים אחריך. אם היית יוצר תבנית ניווט מאוחדת עם נטרול הפרמטרים הכפולים זה משהו אחר. אפשר ךארכב לאור ההתנגדויות? בורה בורה - שיחה 20:01, 16 ביוני 2017 (IDT)
לא הבנתי מה לא תיקני בדיוק. וגם אם יש משהו לא תיקני - זו לא סיבה לא לבצע את השינוי. מדובר בסך הכל בסקיצה. יוניון ג'ק - שיחה 20:02, 16 ביוני 2017 (IDT)
לא תקני כי היא כתובה בקוד ויקי במקום בקוד תבנית. את מה שעשית אפשר לעשות כמו שמודגם למטה בקלות ובצורה תקנית... אבל אתה מחטיא את המטרה. בדרך זו עדיין שמרנו על כל הכפילות והמטרה היא לאחד לחלוטין תבניות עם תוכן זהה. בורה בורה - שיחה 20:20, 16 ביוני 2017 (IDT)
הדגמת תבניות אירוויזיון
, , ,

תת-דיון על איחוד חלק מהתבניות[עריכת קוד מקור]

מכיוון שקיימת התנגדות לאיחוד של כל התבניות שהוצעו. אני פותח תת-דיון בנוגע לאיחוד של התבניות {{מדינות חשובות באירוויזיון}} עם {{מדינות באירוויזיון}}. ההצעה היא להשאיר את {{מדינות באירוויזיון}} ולהוסיף בסוגרים את מספר הזכיות ליד כל מדינה רלוונטית. Nimrodbr - שיחה 20:52, 16 ביוני 2017 (IDT)

הכוונה שהם עדיין יהיו רשומות בסדר אלפבתי? או בסדר הזכיות? – אסף (Sokuya)שיחה 20:54, 16 ביוני 2017 (IDT)
בסדר אלפבתי. Nimrodbr - שיחה 23:19, 16 ביוני 2017 (IDT)
מתייג גם את מי שלקח חלק בדיון מעלה. אשמח לשמוע את דעתכם. יוניון ג'ק, בורה בורה, אופק, צִבְיָה, ‏Ovedc, יונה ב. Nimrodbr - שיחה 20:46, 22 ביוני 2017 (IDT)
רעיון נחמד. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 21:50, 22 ביוני 2017 (IDT)
לא בטוח שזה רעיון טוב. אם למשל יופיע בה הקישור "ישראל (3)" - מישהו יבין מזה משהו? יוניון ג'ק - שיחה 22:04, 22 ביוני 2017 (IDT)
אפשר לראות דוגמה? הדוגמה צריכה לענות על הטענה של יוניון ג'ק. בורה בורה - שיחה 22:13, 23 ביוני 2017 (IDT)
מצרף את הדוגמה. Nimrodbr - שיחה 12:24, 24 ביוני 2017 (IDT)
לדעתי הרעיון של Nimrodbr מצוין. יוניון ג'ק, אני חושב שההערה בתחתית התבנית מטפלת בבעיה שהעלית וזה מספיק ברור. (טכנית: אפשר אולי להבליט אותה באמצעות פרמטר "למטה" במקום לכלול אותה ב"רשימה4") ערן - שיחה 19:19, 7 ביולי 2017 (IDT)
אני לא אוהב את הרעיון הזה. יוניון ג'ק - שיחה 20:09, 7 ביולי 2017 (IDT)
יוניון ג'ק, אתה יכול בבקשה לפרט מה בדיוק מפריע לך? Nimrodbr - שיחה 20:23, 7 ביולי 2017 (IDT)
תבניות ניווט נועדו לצורך ניווט. ולא לשום צורך אחר. הוספת נתונים שרירותיים בצורה כזו עלולה להיות תחילתו של מדרון חלקלק שתכער תבניות ניווט נוספות. יוניון ג'ק - שיחה 00:30, 8 ביולי 2017 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

אני מציע להסיר מהתבנית {{שינוי שם}} את השדות "לשם", "הערה", "פסקה". הסיבה לכך: לאחר שהדיון לשינוי השם מסתיים - התבנית מוסרת, והמידע שהופיע בתבנית "נעלם" מהדיון שבדף השיחה, שלפעמים לא כתובה בו בצורה ברורה מספיק ההצעה המקורית. יוניון ג'ק - שיחה 12:25, 22 במאי 2017 (IDT)

זה מציק גם לי אבל אני פשוט הופך את המיטדע בתבית לנראית על ידי "ללא עיצוב ויקי" או מוסיף לכותרת את השם המוצע. אני נוטה להסכים אך הייתי משאיר את פסקה, הוא מיועד לקישור לפסקה עצמה בה מתנהל הדיון כך שאת המידע הזה חשוב לשמר במשך הדיון אבל לא לאחריו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:32, 22 במאי 2017 (IDT)
אני מתנגד להסרה של הפרמטר "פסקה" מהסיבות שיונה הציג. בנוסף, לדעתי עדיף להשאיר את הפרמטר "לשם" אולם להדגיש כי בעת הסרת התבנית יש לארכב את ההצעה בתחילת החלק הרלוונטי בדף השיחה. לדעתי, כאשר נעשה בפרמטר הזה שימוש זה עוזר למקד את הדיון. Nimrodbr - שיחה 10:42, 23 במאי 2017 (IDT)
כמו Nimrodbr. בורה בורה - שיחה 04:58, 12 ביוני 2017 (IDT)
כדי שלא יעצבן, פשוט משתמשים בתווית nowiki, והחיים יותר טובים Face-smile.svg בברכה, BDaniel - שיחה 06:25, 12 ביוני 2017 (IDT)
אני שותף לדעתו של יוניון ג'ק שאין צורך ב"לשם" ויותר מכך זה מצריך עבודה מיותרת של טיפול בשינוי שם - שינוי שם כבר כך הוא יחסית מסובך (מלבד שינוי שם הדף, שינוי תוכן הערך בהתאם לשם, ולעתים צורך בעדכון קישורים) ואי אפשר לצפות שכשמשנים שם יתעסקו בשימוש "מוזר" בתבנית - עדיף להפוך את התהליך לפשוט יותר. ערן - שיחה 19:23, 7 ביולי 2017 (IDT)

תבנית:אליפות העולם בהוקי קרח[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. כיוון שביוזמה ברוכה של משתמש:DimaLevin החלו להיכתב בויקיפדיה העברית ערכים לטורנירים ספציפים של אליפות העולם בהוקי קרח, יצרתי תבנית שתאפשר לאגור את המידע החשוב על הטורניר. הכנסתי אותה לערכים אליפות העולם בהוקי קרח 2016 ואליפות העולם בהוקי קרח 2017 ותוכלו להתרשם ממנה שם.

עשיתי זאת לפני הדיון כיוון שבהיעדר תבנית, היו בערכים "תבניות" מאולתרות (קוד וויקי בתוך הערכים), וכדי שהמידע יהיה בינתיים זמין ונוח.

יש בתבנית מספר בעיות שמפורטות בשיחה:אליפות העולם בהוקי קרח 2017. למשל: חוסר שימוש בוויקינתונים (אין לי מושג איך לעשות את זה) וחוסר קישורים לאליפויות של השנה הקודמת והשנה הבאה.

אשמח לדעתכם על התבנית ועזרתכם בהכנסת השיפורים הדרושים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 00:52, 23 במאי 2017 (IDT)

ממה שכתבתי בדף השיחה. אוסיף עוד בהמשך.
 1. התבנית נוצרה בתקן מיושן מלפני שני דורות ללא שום שדה שנשאב מוויקינתונים
 2. חסר שדה "שם בשפת המקור"
 3. חסרים שדות אליפות קודמת ואליפות הבאה
 4. תצוגה מסוג "אליפות העולם בהוקי קרח 2016
  (הדרג העליון)" אינה תקינה. לא עושים ככה. יש ליצור שדה דרג נפרד

בורה בורה - שיחה 01:12, 23 במאי 2017 (IDT)

שם התבנית לא לפי הרצוי. תבנית בשם אליפות העולם ב-X מיועד לתבניות ניווט של האליפות (התבנית שמופיע בסוף הערך עם כל האליפויות). שם התבנית צריך להיות תבנית:תחרות הוקי קרח ובנוגע להערה של בורה בורה על תקן לתבנית, אתה מוזמן להשתמש בתבנית:תחרות כדורגל כבסיס לתבנית שלך. ולסיום אני Symbol support vote.svg בעד תבנית כזו כי היא לא תואמת את התבנית הקיימות היום בהם אין יורדות או עולות בין דרגים שונים (אפשר לבחון האם יש תחרויות נוספות במבנה זהה שאולי ניתן יהיה להשתמש בתבנית גם בהם). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:02, 23 במאי 2017 (IDT)
הבעייה בשם כללי כמו "תחרות הוקי קרח" היא שגם בעולם ההוקי קרח אין תחרות עם מבנה דומה לאליפות העולם (על דרגיה השונים). אני התחלתי את התבנית בשם "אליפות עולם בהוקי קרח" (בלי ה' הידיעה) ולדעתי זה שם יותר נכון, שיתאים גם לאליפויות עולם בדרגים יותר נמוכים אם אי פעם ייכתבו ערכים עליהן. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 10:43, 23 במאי 2017 (IDT)
ולגבי שימוש בתבנית הכדורגל - כנראה אני צריך הדרכה מסויימת בעניין השימוש בויקינתונים. כפי שכבר אמרתי, זה דבר שאין לי מושג בו. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 10:48, 23 במאי 2017 (IDT)
משתמש:Mikey641 או משתמש:זאב קטן, אתם רוצים לשדרג את התבנית כאמור לעיל? בורה בורה - שיחה 01:45, 3 ביוני 2017 (IDT)

הסדרת תבניות לא חתם[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש להסדיר את נושא תבניות האי-חתימה תבנית:לא חתם, תבנית:שכח לחתום, תבנית:שכח לחתום (אנונימי), תבנית:אנונימי, תבנית:אלמ. לדעתי יש לאחד את התבניות ולספק הפניה שלהם מתבנית אחת לאחרת. (כיום התבניות תבנית:אנונימי, תבנית:שכח לחתום (אנונימי) מהוות כבר הפנייה לתבנית:אלמ)

ברצוני לחדש את הדיון בנוגע להבדלים בין תבניות לא חתם ושכח לחתום והנחיצות להפרדתם. אני סבור כי יש לאחד את שניהם לתבנית אחת והיא תבנית לא חתם (הפיכת {{שכח לחתום}} להפניה).

בנוסף, אני פונה כאן לעזרה טכנית. לדעתי גם על תבנית {{אלמ}} ו-{{לא חתם}} להתאחד לתבנית אחת שתדע באופן אוטומטי לזהות אם המשתמש שלא חתם הוא רשום או אנונימי ובהתאם לכך לפעול.

החזון הוא שבסופו של דבר הזנת הקודים הבאים ישיגו את התוצאות הבאות:

קוד wiki תוצאה הערות
{{לא חתם}}/{{אלמ}} -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת ללא הזנת פרמטרים
{{לא חתם|111.111.1.11}} -- 111.111.1.11 (שיחה) לא חתמ/ה לחיצה על הקישור מציגה את רשימת התרומות
{{לא חתם|111.111.1.11|16:43, 9 ביוני 2006}} -- 111.111.1.11 (שיחה) לא חתמ/ה 16:43, 9 ביוני 2006 שימוש בפרמטר |2= להצגת תאריך ושעה
{{לא חתם|אסף}} -- אסף (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה משתמש רשום
{{לא חתם|אסף|16:43, 9 ביוני 2006}} -- אסף (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה 16:43, 9 ביוני 2006
 • לגבי החזות של {{אלמ}}, איני חושב שבשימוש {{אלמ|111.111.1.11}} התוצאה המבקשת היא: -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת. אלא התוצאה המתבקשת צריכה להציג את כתובת ה-IP, ככה שיהיה ניתן להבדיל ולהבחין בגורמי השיחה השונים בשיחה שמנהלת רק על ידי אנונימים כמו שניתן לראות בשיחה בסוניק הקיפוד שמנהלת בין 3 גורמים שונים. כלומר אני מציע שהתוצאה של הקוד {{אלמ|111.111.1.11}} תיראה כך -- הודעה זו הושארה על ידי 111.111.1.11. במידה ולא מוזן הפרמטר IP התוצאה תישאר כפי שהיא עכשיו.

את התיקון הטכני הספציפי הזה אוכל לתקן באופן מיידי גם בעצמי.

אשמח לפתוח כאן את הדיון, ואשמח אם תוכלו באופן נפרד לאשר כאן את הבקשה שלי לבצע את כוכבית. (באופן בלתי תלוי בדיון). – אסף (Sokuya)שיחה 15:00, 6 ביוני 2017 (IDT)

דיון [לא חתם][עריכת קוד מקור]

חלק מהתבנית שציינת הן כבר הפניות אני בעד האיחוד של כל התבניות "לא חתם" אך איך תבדיל בין אנונימי למי שאינו אנונימי אם לא יוזן שם פרמטר? כמו כן אני לא חושב שיש לאחד את "שכח לחתום" הכיתוב שם שונה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:37, 6 ביוני 2017 (IDT)

אתה צודק לגבי העובדה שחלקם כבר הפניות. הכוונה שגם {{אלמ}} תהפוך להפניה ל{{לא חתם}}. לגבי איחוד שכח לחתום ולא חתם, זה בדיוק הדיון אותו אני מבקש לחדש. לדעתי אין צורך בשני הכיתובים הללו אלא רק באחד. איזה הבדל תהומי יש כבר בין "לא חתמ/ה" לבין "שכח/ה לחתום"? לדעתי זה כפילות מיותרת ואני מבקש לחדש את הדיון בנושא. – אסף (Sokuya)שיחה 15:42, 6 ביוני 2017 (IDT)

תיוג: ראובן מ., Nimrodbr, יונה בנדלאק, בורה בורה; אשמח שתקחו חלק בדיון. – אסף (Sokuya)שיחה 17:54, 9 ביוני 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד האיחוד של התבניות. Nimrodbr - שיחה 08:59, 15 ביוני 2017 (IDT)
לפעמים נדרשת סוג של תקיפות, והתבנית {{לא חתם}} קצת עדינה מידי, מציינת עובדה ולא מסמנת את התופעה כמשהו לא בסדר, בניגוד ל-{{שכח לחתום}} - אם הוא שכח לחתום אז הוא היה אמור לחתום. בנוסף כמו שנכתב על ידי יונה ב., באיחוד בין {{אלמ}} ו-{{לא חתם}} שSokuya הציע, במקרה שלא יוזנו פרמטרים, לא יהיה ניתן להבדיל בין משתמש אנונימי למשתמש רשום. תודה, Sagi git - שיחה 20:38, 2 ביולי 2017 (IDT)
דווקא את נושא התקיפות לא הייתי פותר בתבנית. אם צריך יותר תקיפות אז צריך לרשום במילים תקיפות ולא בתבנית מוכנה מראש. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:00, 2 ביולי 2017 (IDT)
Sagi git אפשר גם לחייב להזין פרמטר ואז להיפטר מן האפשרות הזאת. זה עדיף? – אסף (Sokuya)שיחה 02:39, 5 ביולי 2017 (IDT)
אסף, לא הבנתי למה התכוונת, איזה פרמטר? איזה אפשרות? תוכל לנסח שנית? Sagi git - שיחה 15:23, 6 ביולי 2017 (IDT)
תיארת מצב שבו לא מוזנים פרמטרים, ואז מקבלים לפי ההצעה שלי תוצאה זהה גם אם מדובר במשתמש רשום שלא חתם או משתמש אנונימי. ניתן להיפטר מהסיטואציה הזאת על ידי חיוב של הזנת פרמטרי חובה. כמו הפרמטר הראשון (שם המשתמש או כתובת ה-IP) ואז לא נראה עוד את "הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת" אלא רק את שאר הסיטואציות. כך שתמיד יהיה הבדל בין אנונימי למשתמש רשום והזנת פרמטרים תהיה חובה. הבעיה היא שזה יצור מלא שגיאות בכל השימוש של התבניות עד היום שהוזנו ללא פרמטרים. זה משהו שידרוש תיקון מצידנו – אסף (Sokuya)שיחה 15:28, 6 ביולי 2017 (IDT)
אסף תודה על ההסבר, אני לא בעד פרמטר חובה, אולי דווקא להוסיף פרמטר בוליאני "אנונימי" או "אלמ" יהיה פתרון טוב, אך גם אז תהיה בעיה כי ישנם כבר הודעות של משתמשים אנונימים בלי הפרמטר. אפשר גם במקום זה, להוסיף פרמטר "רשום" אך תיווצר אותה בעיה מהצד השני. אולי במקום שבדפי התבניות כמו {{אלמ}}, יהיה מימוש תבנית במקום הפנייה, אך זה עשוי לסבך. תודה, Sagi git - שיחה 16:04, 6 ביולי 2017 (IDT)

תמיכה או התנגדות - הצעה למחוק תבניות מפנות[עריכת קוד מקור]

רוצה לנצל את הדיון הזה לשאלה האם "להעיף" תבניות שהיום שוכבות כהפניה. למשל, לשם מה מחזיקים את תבנית:שכח לחתום (אנונימי) שמפנה לתבנית:אלמ? מריצים בוט פעם אחת (יש תשתית) שמסב את כל תבנית:שכח לחתום (אנונימי) או כל תבנית אחרת כזו ומעיפים אותה מהמערכת. סתם יוצר עומס תבניות שאינו נחוץ. בורה בורה - שיחה 16:09, 6 ביוני 2017 (IDT)

לא ידעתי שזה אפשרי. אם כך זה פתרון הרבה יותר אלגנטי ואידיאלי מהפנייה. אלא אם כן מישהו רוצה לשמור את {{אלמ}} כהפנייה בשל סיבת נוחיות כזאת או אחרת. – אסף (Sokuya)שיחה 18:13, 6 ביוני 2017 (IDT)
אין כל בעיה בקיומן של הפניות לתבניות באופן כללי - זו דרך נוחה לשמור על ממשק זהה כך שמשתמשים שהתרגלו לשם מסוים של תבנית, סקריפטים שמשתמשים בתבנית כזו או אחרת וכו' ימשיכו לעבוד. ההסרה שלהן יוצרת עומס שאינו נחוץ על דף השינויים האחרונים ורשימות המעקב ובמקרים מסוימים גם מצריכה עדכונים של סקריפטים ותבניות אחרות. ייתכנו שיש מקרים שבהם כן יש הצדקה למחיקת הפניה לתבנית - למשל אם ההפניה מבלבלת. ערן - שיחה 20:34, 6 ביוני 2017 (IDT)
יש מספר רב של בעיות בקיומן של הפניות לתבניות:
 1. אשף התבניות שאתה כה מרבה להזכירו כ"תרופת פלא" בהקשר של הסרת פרמטרים ריקים בתבניות אינו יודע להתמודד כאשר עובדים עם תבנית מפנה. הוא עובד רק עם תבנית המקור. כך שמי שלא יודע וינסה לעבוד עם התבנית המפנה, זה רק יפריע לו
 2. אוסף של תבניות מיותרות שסתם שוכבות במערכת כאבן שאין לה הופכין יוצר עומס תמידי בקטגוריות ברשימות התבניות ומפריע למי שרוצה לחפש תבנית מסוימת
 3. אין שום עומס על דף השינויים. השינויים נעשים בבוט ואינם מוצגים שם למסתירי בוטים שזה 99% מהעורכים ו-100% מהקוראים. ואם יש עומס, זה לחמש דקות ולא עומס נצחי אם התבנית נשארת
 4. אם יש צורך בעדכון סקריפט או תבנית זה חלק מהעבודה של מבקש המחיקה. אם הוא עושה את זה, מה אכפת לך מהזמן שלו?
 5. כמו שציינת, יש לעתים הפניות הזויות שמשוועות למחיקה
 6. משנים כל הזמן שמות וכולם מתרגלים. לא מזמן שינו את {{מנהיג1}} ==> {{מנהיג}} שזה שינוי פי 512 יותר משמעותי ולא שמעתי או ראיתי ולו בדל תלונה. התרגלו תוך יום
 7. בקיצור, בתבניות אין ולו סיבה קלושה לשמר הפניות. בורה בורה - שיחה 20:49, 6 ביוני 2017 (IDT)
כמדומני שאשף התבניות כן יודע לעבוד עם הפניות, כבר די הרבה זמן (אם כי נכון שהרבה זמן הוא לא ידע). יש משתמשים שמייצרים הפניות כאלו כדי לקצר ולחסוך הקשות מקש. בגדול, אין תועלת ממשית במחיקה, וכשהדבר כרוך בהרצת בוט שמייצר עריכות זבל, זה אפילו מציק (לדוגמה, פעם בכמה זמן מגיע איזה בוט טרדן ועורך ארכיונים ישנים של דפי שיחה, כדי לתקן "תקלות" שלא מפריעות לאף אחד, ובכך מטריד אותי, משום שלמרבה הפלא, הארכיונים שלי נמצאים ברשימת המעקב שלי. ההפניות לא "יוצרות עומס" על שום דבר. זה לא אומר בהכרח שכל הפניה כזו היא טובה, אבל זה גם לא נכון שכל הפניה לתבנית היא מזיקה, וצריך סיבה ממש טובה למחוק הפניה כזו אם היא בשימוש. בורה כותב "אין ולו סיבה קלושה לשמר הפניות", אבל זו לא הסתכלות נכונה, לדעתי: לא צריך "סיבה" כדי לא לעשות משהו (מחיקת ההפניות זה "לעשות"). צריך סיבה כדי _כן_ לעשות משהו, ונימוק כמו "הפניות זה דבר רע" לא מחזיק מים, ולא יכול להיחשב כסיבה טובה. מה גם שכפי שציינתי, יש "סיבה" להימנע מיצירת רעש מיותר בשינויים אחרונים וברשימות מעקב. קיפודנחש 01:50, 7 ביוני 2017 (IDT)
 1. האשף לא יודע לטפל ואתה יכול לבדוק זאת בקלות על {{שכח לחתום (אנונימי)}} שהוזכרה כאן בדיון. אין להניח שאתה הולך ללמד אותו ונותרנו עם המגרעת הזו שהיא סיבה רצינית להעיף את ההפניות המיותרות
 2. אכן יש טעם בקיצורים כמו {{מממו}} ו{{ממי}} ואלה כמובן ישארו אבל איזה קיצור זה בדיוק {{שכח לחתום (אנונימי)}} מול {{אלמ}} אליה הוא מפנה???
 3. רצים פה כל כך הרבה בוטים שמתקנים כל כך הרבה דברים כל יום, ש-200 עריכות חד-פעמיות זה מה שמפריע?
 4. וזה שהבוט מתקן לך כל יום "שניה" ==> "שנייה" ושאר דברים מעין אלה לא מפריע? כאמור זה בוט ולא מרגישים בזה וזה חד-פעמי, לא כמו השאר
 5. קשה לי להבין על איזה רעש בדיוק מדובר. אני עוקב אחרי 35,958 ערכים נכון להרגע ולא סובל משום רעש. בורה בורה - שיחה 02:20, 7 ביוני 2017 (IDT)
התבניות האלה הם בשימוש במרחבי השיחה ולכן שינויים נמצא על הגבול של שינוי דבריהם של הכותבים. למה בגבול? כי זה לא ממש שמישהו כתב את זה אלא שהוסיפו חתימה למישהו ששכח אז מה זה משנה עם מדובר על חתימה בסגנון X או חתימה בסגנון Y. מצד שני זה השינוי הזה לא ממש נחוץ ואחת הסיבות לא לעשות את זה הוא לא לגרום לתגובה שלילית מיותרת על הבוט בין אם התגובה מוצדקת ובין עם לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:02, 7 ביוני 2017 (IDT)
@בורה בורה: ניסיתי: כתבתי {{שכח לחתום (אנונימי) (זו הפניה ל{{אלמ}}), סימנתי, ולחצתי על {{}}. קיבלתי טופס עם 1 ו-2, כשהרמזים נכונים (הצפת העכבר מעל 1 מסבירה "שם המשתמש ששכח לחתום", ומעל 2, הרמז הוא "תאריך ושעה של ההודעה". אתה בטוח שבדקת? אנא נסה שוב, ואם האשף לא עובד עבורך בהפניות, אשמח אם תתאר בפירוט ובדיוק מה אתה עושה, ומה אתה רואה. קיפודנחש 18:20, 8 ביוני 2017 (IDT)
משתמש:קיפודנחש עשית משהו לאחרונה? כי עכשיו זה באמת עובד. אבל אני לא טמבל... אם כתבתי שזה לא עבד זה רק אחרי שבדקתי! ניסיתי על תבנית משמעותית כגון {{מממו}} וגם עבד טוב. בורה בורה - שיחה 20:53, 8 ביוני 2017 (IDT)
משתמש:בורה בורה "לאחרונה" זה יחסי. מאז עריכה זו. גם אני לא בדיוק זכרתי, ולכן בדקתי לפני מה שכתבתי אתמול... לגבי "רעש": כשמשנים ץבנית כזו, באים בוטים ומתחילים לבחוש בארכיונים של דפי השיחה שלי (ומן הסתם גם של אחרים), דבר שמציף את הדפים ברשימות המעקב, בלי שיש מזה שום תועלת. ההפניה לא ממש מפריעה לשום דבר. כמובן, במקרים שיש סיבה טובה למחוק את ההפניה, אז כדאי, אבל "אני לא אוהבת הפניות לתבניות" זו לא סיבה טובה. קיפודנחש 20:59, 8 ביוני 2017 (IDT)
"אוסף של תבניות מיותרות שסתם שוכבות במערכת כאבן שאין לה הופכין יוצר עומס תמידי בקטגוריות ברשימות התבניות ומפריע למי שרוצה לחפש תבנית מסוימת" לא מפריע לך? כי לי כן. בקטגוריה:תבניות שיחה יש 98 תבניות בדף הראשי ועוד 196 תבניות בדפי המשנה וזה בהחלט מעיק לחפש שם תבנית מסוימת. בורה בורה - שיחה 22:08, 8 ביוני 2017 (IDT)
אם תלמיד מפריע בכיתה, אפשר להוציא אותו החוצה - לא חייבים זה לירות בו (למרות שכמובן גם זו דרך אפשרית להפסיק את ההפרעה). אם מפריע לך שהפניות לתבנית מופיעות בקטגוריה מסוימת, אפשר להסיר את הקטגוריה מההפניה (או את ההפניה מהקטגוריה) - לא חייבים למחוק את ההפניה. קיפודנחש 00:34, 9 ביוני 2017 (IDT)

דעות[עריכת קוד מקור]

 1. Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 16:09, 6 ביוני 2017 (IDT)
 2. נגד כלל מחייב. יש לדון כל מקרה לגופו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:02, 7 ביוני 2017 (IDT)
 3. בדומה לדעתו של יונה. בעד הרעיון בכלליות אבל צריך להחליט על כל מקרה לגופו. Nimrodbr - שיחה 09:39, 7 ביוני 2017 (IDT)
 4. נגד. אני לא זוכר אם כותבים "לשכתב" או "לשכתוב", "דרוש מקור" או "מקור". לפעמים אני כותב ככה ולפעמים ככה. תעשו לי טובה ואל תפריעו בדברים שלא מפריעים לאף אחד (בני אדם אני מתכוון. אם זה מפריע לאיזה אנדרואיד זאת בעיה שלו). ראובן מ. - שיחה 22:11, 8 ביוני 2017 (IDT)
 5. נגד – לא השתכנעתי שיש למחוק הפניות. ההפניות עוזרות לוויקיפדים שלא זוכרים את שם התבנית המדויק. אני למשל לא זוכר האם שם התבנית הוא "להשלים" או "השלמה", "למחוק", "למחיקה" או "מחיקה", "הועבר לטיוטה" או "עבר לטיוטה" וכו'. אם ההפניות יימחקו, אצטרך לבזבז זמן בחיפוש בכל פעם שאני לא זוכר שם מדויק של תבנית. אין סיבה למחוק. ‏Guycn2 · ☎‏ 17:59, 12 ביוני 2017 (IDT)

תבנית מצוות עשה[עריכת קוד מקור]

הכנתי תבנית חדשה לע"ע למצוות עשה למניין הרמב"ם, טרם השלמתי את רוב התיקונים, אשמח לשמוע דעת החברים. בן-ימין - שיחה 00:05, 7 ביוני 2017 (IDT) תבנית:מצוות עשה עם תבנית כזאת עמוסה, למה לא להשתמש בכל רוחב העמוד? זה יעזור להוריד עומס. – אסף (Sokuya)שיחה 21:12, 6 ביוני 2017 (IDT)

כדי להוסיף קישורים בערך מניין המצוות על פי הרמב"ם, חסרים שם הרבה. אם עושים כזאת תבנית ראוי לעשות תבנית גם למצוות לא תעשה ועל פי מניינים אחרים. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ב בסיוון ה'תשע"ז • 21:13, 6 ביוני 2017 (IDT)
ראשית, איני יודע להרחיב את התבנית על כל רוחב העמוד, מי שיודע מוזמן. שנית אכן חסרים עוד השתדלתי להוסיף הרבה ולהפנות, אנסה לסיים את העבודה. אם התבנית תאושר, נוכל לעשות גם ללא תעשה, בקשר למניינים האחרים איני יודע, זה פשוט יעמיס על הערכים. מניין נפוץ וידוע, ובעקבותיו גם המנח"ח. תודה בן-ימין - שיחה 00:05, 7 ביוני 2017 (IDT)
הרחבתי לך. אבל אני ממש לא אוהב את קידוד התבנית שיקשה על הבאים אחריך? למה אתה לא משתמש בתבנית:ניווט או תבנית:ניווט קבוצות. מעבר לזה, אם אני רוצה לחפש מצווה לפי השם, איך אני אמור למצוא אותה בים המספרים? בורה בורה - שיחה 00:13, 7 ביוני 2017 (IDT)
מסכים עם בורה, עדיף שיופיעו שמות מקוצרים מאשר מספרים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ג בסיוון ה'תשע"ז • 00:46, 7 ביוני 2017 (IDT)
מספרים לא טוב (הסדר לא הכרחי, הרמבם מפצל לעשה ולא תעשה למשל), גם לא ברור דיו הערך שבציטוט רשימה של מונה מצוות אחד ולא של האחרים. זה יותר נראה כנסיון לתמצת ערך מניין המצוות על פי הרמב"ם לתבנית, אבל אין סיבה להציג אותו בכל הערכים. או שפספסתי משהו? ביקורת - שיחה 01:37, 7 ביוני 2017 (IDT)
א. לדעתי אין מקום לתבנית עם שמות מקוצרים זה יהיה מאד ארוך ועמוס. [אולי אפשר לעשות [גם] תבנית צידית בדומה לתבנית של הפרשיות] ב. במעבר על המספר מוצג שם המצווה. ג. השתמשתי בתבנית קיימת, ושינתי אותה לפי העניין, איני בקיא בתבניות יותר מידי, אם לדעת מישהו עדיף תבנית אחר הוא מוזמן לנסות לשנות. ד. לדעתי זה מאד נח ומקל שכל המצוות בתבנית אחת, כיום יש בלבול ואי סדר בכל המצוות [ראיתי מספר נסיונת לסדר ללא הצלחה, לדעתי זה בדרך לפתרון]. ה. הרמב"ם הוא המרכזי שבמוני המצוות, עכ"פ בהמשך תמיד אפשר להוסיף עוד תבניות, [זה לא סיבה להימנע]. ו. לדעתכם, עדיף לסדר לפי פרשיות או סדר אחר?? תודה בן-ימין - שיחה 02:28, 7 ביוני 2017 (IDT)
ביקורת, התבנית היא מכוונת למניין הרמב"ם, התבנית בינתיים רק למצוות עשה, לפי סדר הרמב"ם. בן-ימין - שיחה 02:31, 7 ביוני 2017 (IDT)
תבנית מבורכת מאד, יש להחליף את המספרים באותיות. (להחליף את הצבע לכחול,) למי שלא הבין תבנית זו היא רק למצוות עשה, למצוות לא תעשה צריך לעשות עוד תבנית מתחתיהאבי84 - שיחה 09:27, 7 ביוני 2017 (IDT)
אני לא מתלהב מהתבנית בכלל. לדעתי מניין המצוות המאוחד של ספר החינוך נפוץ ומוכר הרבה יותר שזה של הרמב"ם ואם בכלל הייתי יוצר תבנית עבורו. בכל מקרה, תבנית של רמ"ח פריטים זה די מטורף, בלי קשר לצורת ההגשה (מספרים, אותיות וכו'). אני לא בקיא במניין שלו, אבל אם יש חלוקת משנה פנימית במניין הזה עדיף להשתמש בו כדי להקטין את העומס על העיניים והדף. כרגע אני נגד אישור התבנית. ‏DGtal‏ - שיחה 10:14, 7 ביוני 2017 (IDT)

ספר החינוך יותר נפוץ רק משום שהוא על סדר פרשיות התורה, כל כולו מבוסס על ספר המצוות של הרמב"ם, ולכן וודאי שעדיף לעשות תבנית על המקור. לעצם ריבוי הפריטים עיין בתבנית הסורות של הקוראן שגם שם יש את כל פרקי הקוראן להבדיל. אפשר אולי לחילופין, לחלק את המצוות כפי חלוקת הרמב"ם בריש משנה תורה.אבי84 - שיחה 11:10, 7 ביוני 2017 (IDT)

החינוך נפוץ יותר ממספר סיבות: נכתב בעברית, קל יותר להבנה, מסודר הגיונית ועוד. חלוקת המצוות זהה (או כמעט זהה, ואכמ"ל) בין הרמב"ם לחינוך, אבל החינוך מוכר יותר ונפוץ יותר. הייתי ממליץ לסדר את המצוות לטבלה של תרי"ג, מחולקת לפי פרשיות. זה יהיה הרבה יותר מסביר פנים לקהל. ‏DGtal‏ - שיחה 21:32, 7 ביוני 2017 (IDT)
איך בדיוק ספר החינוך מסודר הגיונית? בפרשה אחת מצוה אחת ובפרשה אחת חמישים? ומי נביא לדעת איפה נאמר בתורה מעשרות או שבת? לעומתו ספר המצוות להרמב"ם על פי הסדר שבראש משנה תורה מסודר ומקוטלג לפי נושאים (עבודה זרה,תשובה,תלמוד תורה,שבת יום טוב ועוד ועוד), שבקלות אני מפעיל את ההיגיון ויודע לשייך את המצווה לקבוצה אליה היא שייכת. בנוסף לדעתי כאשר יש כל כך הרבה פרטים בתבנית, מטרת התבנית היא בעיקר קישורים למצוות נוספות, ולכן לא כ"כ קריטי הסדר.אבי84 - שיחה 23:40, 7 ביוני 2017 (IDT)

זה מיותר. יש קטגוריה ויש (אני מניח) ערך ראשי עם רשימה. אפשר היה לעשות טבלה קטנה של "הקודם" ו"הבא" (כמו למשל "זוכי פרס ביאליק" בסוף הערך עגנון) אבל זה מותנה בכך שיש איזה קשר דווקא בין מצווה 100 למצווה 101 ומצווה 99, דבר שאני מפקפק בו. ‏«kotz» «שיחה» 07:22, 8 ביוני 2017 (IDT)

יש מי שחושב שהרמב"ם כתב את ספר המצוות ללא סדר ושיטה??? - אני מפנה אותכם להוצאת הרמבם של מקבילי, שם הוא מחלק את העשין ל11 קטגוריות, ובערך אותו דבר בלא תעשה. כך שהסדר מופתי!!!אבי84 - שיחה 10:39, 8 ביוני 2017 (IDT)
להלן הסדר המופתי:

השקפות יסודיות א-ט. עבודת ה' כלליות ומעשיות י-יט. המקדש כלייו ועובדיו כ-לא. מצוות הקשורות לקרבן לט-צה. הטומאה וטהרה עד קיג. הקדשות ומתנות –עד קמו. שבאכילה קמו קנב. מועדים קנג- קעא. סמכויות ומשפט קעב. – [מעקה לא ברור] עבודה זרה ומלחמה קפה –קצג. בן אדם לחבירו קצד –ריא. משפחה ריב – רכג. מצוות הקשורות לבית דין רכד- רמח.אבי84 - שיחה 10:42, 8 ביוני 2017 (IDT)

היכן ראית את זה? ברמב"ם מקבילי שאצלי כתוב כך: "טעם הסדר שבספרו אינו ברור לנו [...] אמנם מצינו שהקדים מצוות יסודיות ולעתים חטיבות של מצוות שעניינין דומה, אך קשה למצוא בו שיטה סדורה ומקיפה". יזהר ברקשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ז • 11:21, 9 ביוני 2017 (IDT)
ראיתי גם ראיתי (וכתבתי במפורש שאני מפנה למקבילי), אכן הסדר - מה קודם למה - לא ברור למקבילי, אולם שהמצוות הם חטיבות חטיבות זה ברור. לנו לא כל כך חשוב הסדר של איזו קבוצה קדמה, לנו חשוב שיש סדר - זה הייתה כוונתי. לדעתי א. חשוב שתהיה תבנית בה יהיה אפשרות לסרוק את תריג המצוות. ב. אין להביא את ספר החינוך כלל בחשבון ששם אין סדר הגיוני כלל אלא רק לפי סדר הפרשיות. בתודה אבי84 - שיחה 23:13, 10 ביוני 2017 (IDT)

פוליטיקאי מוניציפלי[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מנהיג# תבנית:פוליטיקאי מוניציפלי

איחוד תבניות יחסי החוץ[עריכת קוד מקור]

שלום, לפי דעתי, כל תבניות החוץ לוקחות מקום רב במחרבים, ולכן הייתי ממליץ לאחד את כל התבניות האלו לתוך כך: {{יחסי חוץ|שם המדינה}}. בברכה, BDaniel - שיחה 19:11, 18 ביוני 2017 (IDT)

אפשר לקפל ואז זו רק שורה. בורה בורה - שיחה 20:23, 18 ביוני 2017 (IDT)
אפשר להעביר את |מוסתר= אצל כולם ל-כן. אבל אני לא חושב שאיחוד פותר כאן את הבעיה. – אסף (Sokuya)שיחה 20:47, 18 ביוני 2017 (IDT)
איך בדיוק לאחד? בורה בורה - שיחה 04:55, 19 ביוני 2017 (IDT)
לא רואה את הבעיה שאתה מתאר דניאל. כל התבניות מבוססות על {{ניווט יחסי חוץ}} כאשר חוץ משם המדינה יש עוד שני פרמטרים אופציונליים. איך בדיוק אתה רוצה ליעל את זה עוד יותר? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:08, 19 ביוני 2017 (IDT)

שם כוללני לתבניות Bracket[עריכת קוד מקור]

כל אלה נוצרו לתמוך בטורנירים עם שלבים מה שנקרא Bracket. במקור לטורנירי טניס אך כיום הן משמשות בטניס, כדורגל, כדורסל וכו'. על כן אני מעוניין לשנות את שמן לשם כוללני שאינו דווקא מוגבל לטניס. למי יש רעיון לשם יפה ומעניין? בורה בורה - שיחה 04:24, 19 ביוני 2017 (IDT)

לדעתי, במקום טניס לרשום "רבע גמר". כי הן זהות לתבניות של רבע גמר רק אם אפשרות של הצגת 3 או 5 התוצאות של כל משחק. Nimrodbr - שיחה 09:42, 19 ביוני 2017 (IDT)
אפשר דוגמה היכן משמש בכדורגל? כי בכדורגל יש את {{רבע גמר}} ואת {{רבע גמר עם מקום שלישי}}. ההבדל ביניהם הוא שבתבניות רבע גמר יש מקום אחד לתוצאה ובטניב יש 3 מקומות או 5 (3 מערכות או 5 מערכות). כך שאני לא ממש רואה בהם שימוש בענפים שאינם טניס (אלא אם מישהו משתמש בהם בכדורסל או בענפים בהם יש משחקים הטוב מ-3 או הטוב מ-5.) בלי קשר את כל התבניות עם מקום 3 אפשר לאחד עם התבנית ללא מקום שלוש על ידי הוספת פרמטר |מקום3=כן ובנוסף יש לעברת את שמוש הפרמטרים בטניס. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:12, 19 ביוני 2017 (IDT)
יונה ב., ראה כמה דוגמאות לתבנית:טניס5:
 • עונת 1997/1998 בליגה הלאומית בכדורסל
 • עונת 1998/1999 בליגה הלאומית בכדורסל
 • עונת 1999/2000 בליגה הלאומית בכדורסל
 • עונת 2003/2004 בליגת העל בכדורסל
 • עונת 2004/2005 בליגת העל בכדורסל
 • עונת 2012/2013 בליגת העל בכדורסל
 • עונת 2013/2014 בליגת העל בכדורסל
 • עונת 2014/2015 בליגת העל בכדורסל
 • עונת 2015/2016 בליגת העל בכדורסל
 • עונת 2000/2001 ביורוליג

בורה בורה - שיחה 13:13, 19 ביוני 2017 (IDT)

אכן, כדורסל. לדעתי אפשר לשנות את השמות לתבנית:רבע גמר3 ורבע גמר 5. אני מציע לאחד את "עם מקום שלישי" על ידי פרמטר ולעברת את השמות לשמות שיש בתבנית:שמינית גמר. שלבN=מידע כללי (מקום, תאריך)|שלבNא=נבחרת א|שלבNאת1=תוצאה1 של נבחרת א|שלבNאת2=תוצאה2 של נבחרת א|שלבNאת3=תוצאה3 של נבחרת א|שלבNב=נבחרת ב|שלבNבת1=תוצאה1 של נבחרת ב|שלבNבת2=תוצאה2 של נבחרת ב|שלבNבת3=תוצאה3 של נבחרת ב. וכמובן ל-5 יהיה עד 5 תוצאות. בצורה זו אמנם לא כל התבניות יאוחדו אולם לפחות התשתית/שמות הפרמטרים כבר יהיו אחידים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:51, 19 ביוני 2017 (IDT)
יונה, אם תערוך את התבניות אריץ את בוט ההסבה עליהן. בורה בורה - שיחה 08:19, 20 ביוני 2017 (IDT)
אני חושב שעדיף להמתין עוד כמה ימים למיצוי הדיון (זה גם יקח קצת זמן אז אעשה זאת רק ביום חמישי או ראשון). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:00, 20 ביוני 2017 (IDT)

דיון להבהרת חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

כפי שיש תבניות {{הועמד למחיקה}} ו-{{היה נתון במחלוקת}}, המונחות בדף השיחה על מנת לציין תוצאות הצבעת מחיקה/מחלוקת, אני מציע שתהיה גם תבנית לציון סיום דיון להבהרת חשיבות + תוצאתו. יוניון ג'ק - שיחה 11:00, 19 ביוני 2017 (IDT)

מה הערך המוסף של התבנית המוצעת? הרי לעומת דיון מחיקה/מחלוקת המתקיים בדף אחר, הדיון על הבהרת החשיבות מתקיים בדף השיחה בו תונח התבנית. Nimrodbr - שיחה 13:08, 19 ביוני 2017 (IDT)
ישנם דפי שיחה שיש בהם דיונים מלפני מספר שנים, ו/או דיונים ארוכים מאוד, שקשה להבין מהם מה בדיוק הוחלט ולמה. לעתים, די קשה למצוא את תקציר העריכה הרלוונטי, שבו מופיע הנימוק להחלטה שהתקבלה. יוניון ג'ק - שיחה 13:48, 19 ביוני 2017 (IDT)
אני יודע שהרעיון הוא על מנת להקל ולמנוע חילוקי דעות אבל אני חושש שזה יגביר את חילוקי הדעות. כמו כן בניגוד להצבעות שבהם יש כללים ברורים ודי חלוטים דיון חשיבות הוא קצת יותר פתוח ואין שם ממש תוצאה (לפחות לא ברמה שמספר תומכים ומספר מתנגדים) וגם המועד הוא לא בדיוק שבוע. לפעמים קצת יותר ולפעמים פחות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:00, 19 ביוני 2017 (IDT)
לדיון חשיבות יש אחת משתי תוצאות בלבד: או שהערך נמחק מפאת חוסר חשיבות אנציקלופדית בתום שבוע, או שלא. אין אפשרות אחרת. יוניון ג'ק - שיחה 14:10, 19 ביוני 2017 (IDT)
לדעתי זה מיותר לגמרי. אפשר אולי לכלול קטגוריה שהערך היה נתון תחת מחלוקת אבל גם זה מיותר. לא צריך תבנית בשביל זה. אני חושב שאני מבין את הבעיה שאתה מתאר והפתרון ההולם היחידי שעולה עבורי הוא לכתוב משפט סיכום לדיון. זה באחריות הויקיפדים להיות נחרצים וחד משמעיים. אני שותף להרגשה של יונה בנדלאק שזה יגביר את חילוקי הדעות. כפי שכל פרקטיקת תבנית החשיבות מנוצלת לרעה היום לפעמים. (הרי פעם זה לא היה קיים והיה רק נהלי הצבעה מהירה או פתיחת דיון מחיקה) – אסף (Sokuya)שיחה 20:13, 22 ביוני 2017 (IDT)

תבנית:פרסי מדע בדיוני[עריכת קוד מקור]

התבנית הזו חורה לי מאחר והיא מערבבת דברים שאינם כל כך דומים. אני רוצה להחליף את הכותרת ל"פרסי מדע בדיוני" (בלי המילה "עיקריים"), ולהפריד לשתי קבוצות, "בישראל" ו"בעולם". ‏«kotz» «שיחה» 07:33, 23 ביוני 2017 (IDT)

בוצע בוצע (בלי ביןויקי) ‏«kotz» «שיחה» 08:17, 25 ביוני 2017 (IDT)

קישורים לאתרים רשמיים[עריכת קוד מקור]

בתבניות פרמטריות רבות ישנו קישור לאתר הרשמי. הקישור מופיע ללא תיאור, וה-URL מופיע חשוף כולו על גבי התבנית. כאשר ה-URL ארוך במיוחד, נגרם נזק אסתטי לא קטן לתבניות. ראו למשל בערך הארנה לכדורסל (לונדון). על מנת לפתור את הבעיה, אני מציע במקום להציג את ה-URL בשלמותו, להציג אותו בפורמט הבא: [http://example האתר הרשמי]. עמרישיחה 20:19, 24 ביוני 2017 (IDT)

סידרתי, הבאת ערך ספציפי שהאתר שלו אורכב (והמידע נשלף מויקינתונים). בגלל זה הכתובת התארכה. אפשר באותו אופן לכתוב את הכתובת המינימלית שיראה אסתטי יותר. – אסף (Sokuya)שיחה 20:23, 24 ביוני 2017 (IDT)
היה מקום לחכות קצת עם התיקון. עכשיו משתמשים יצטרכו לבדוק בהיסטורית הגרסאות למה התכוונתי. בכל מקרה, מה שהצעת פחות ישים, כי אני דיברתי על URL-ים שנשאבים באופן אוטומטי מוויקינתונים, כך שהתיקון שהצעת לעשות יצטרך להתבצע כל פעם מחדש באופן ידני, כך שזה פחות יעזור. כדאי לחשוב על פיתרון שיעבוד באופן אוטמטי מבלי שנצטרך לתקן כל פעם מחדש. עמרישיחה 20:30, 24 ביוני 2017 (IDT)
בעד ההצעה של עמרי עבור URLים ארוכים. הצעתי את זה לא מזמן בעצמי. ‏«kotz» «שיחה» 20:54, 24 ביוני 2017 (IDT)
אני Symbol oppose vote.svg נגד קיצור מהסוג הזה שאסף שם וSymbol support vote.svg בעד קיצור דומה לזה שעשינו ב{{אתר רשמי}}. במקרה כזה נשבץ את המלים "אתר + {{שם הדף בלי הסוגריים}}" וזה יראה אתר הארנה לכדורסל. הרבה יותר נאה לדעתי. לאחר שיוחלט אפשר לתקן בתבנית, וגם בבוט לקיצורים שיש בערכים עצמם והם ארוכים מדי. בורה בורה - שיחה 07:32, 25 ביוני 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד שם הדף, לפעמים הוא ארוך, ולפעמים התבנית היא תבנית משנה ולכן לא צריך את שם הדף, Symbol support vote.svg בעד Green globe.svg האתר הרשמי--‏Mikey641שיחה 10:38, 25 ביוני 2017 (IDT)
אבל הוא לא תמיד רשמי... למשל בדוגמה הזו הוא בכלל מארכיון האינטרנט. בורה בורה - שיחה 10:46, 25 ביוני 2017 (IDT)
א. הוא תמיד רשמי התווית של פריט P856 בוויקינתונים היא "אתר רשמי", "official website", אם זה לא רשמי יש להסיר.
ב. גם בדוגמה הזו זה האתר הרשמי, רק שהוא מאורכב.
--‏Mikey641שיחה 11:20, 25 ביוני 2017 (IDT)
כמו מייקי. הפרמטר מיועד לאתר הרשמי וכך גם התווית המקבילה בוויקינתונים. הטענה ששם הדף לעתים ארוך ומסורבל נכונה גם כן. מה שהצעתי לעיל הוא הפיתרון המתאים ביותר. עמרישיחה 01:06, 2 ביולי 2017 (IDT)

איחוד תבניות לתוך תבנית:babel[עריכת קוד מקור]

במיוחד:דפים_המתחילים_ב/תבנית:Babel ניתן למצוא רשימה של 10 תבניות של כישורי שפה. התבניות האלה ישנות ונראה שפעם היה צורך לציין כמה שפות יש על מנת ליצור את כל תבניות השפה. היום זה לא נדרש, ובתבנית:babel ניתן להוסיף איזו כמות שרוצים. כך שלדעתי יש למזג את כל התבניות שם לתוך תבנית:Babel. שימו לב שהשימוש בתבניות הוא בדפי המשתמש, אני חושב שאפשר לשנות את דפי המשתמש לתבנית המאוחדת על ידי בוט כי אין שם שינוי משמעותי אך נא לתת את הדעת גם על זה.
הערה: השינוי היחידי שקיים הוא שתבנית babel מיושר לימין והתבניות האחרות מיושרות לשמאל. את זה ניתן לתקן על ידי הוספת |align=left בתבנית babel. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:08, 27 ביוני 2017 (IDT)

זה נושא שמעניין אותי, אך לא הצלחתי להבין מה הבעיה ומה אתה מציע. אפשר דוגמאות ויזואליות? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:39, 27 ביוני 2017 (IDT)
הבעיה: תבניות של מקרה פרטי. אתה למשל יודע שלוש שפות כך שאתה צריך להשתמש בתבנית:babel-3 כשתלמד שפה רביעית תצטרך לשנות לתבנית:babel-4. לעומת זאת, בתבנית babel אתה יכול להוסיף ולהסיר שפות לפי ראות עיניך בלי הצורך לשנות את שם התבנית (בתבנית יש תנאי וניתן להכניס בין 0 ל-100 שפות). כל שהתבניות האלה מיותרת גם אם אין בעיה עקרונית בקיומן.
הצעה: אני מציע להסב את כל התניות לתבנית babel בתוספת פרמטר ליישור לשמאל ולמחוק את התבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:28, 27 ביוני 2017 (IDT)
אה. נראה לי רעיון טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:29, 27 ביוני 2017 (IDT)

בעד ‏«kotz» «שיחה» 19:13, 28 ביוני 2017 (IDT)

תבנית:דיני ממונות[עריכת קוד מקור]

טיוטה[עריכת קוד מקור]

דיון[עריכת קוד מקור]

טוויג, קובץ על יד, צמא, Mr. W,‏ DGtal, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, יאיר הנווט, david7031, בן-ימין, Nahumבעלי הידע ביהדות, אשמח לשמוע את דעתכם, על התבנית הנ"ל, (טיוטה), לדעתי התבנית נחוצה מאד, לאחד את כל ערכי המפשט העברי (ועל הדרך להשלים את החסר), בברכה בן-ימין - שיחה 15:47, 28 ביוני 2017 (IDT)

מרפרוף ראשוני, מה הקשר כופר (עונש)? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ד' בתמוז ה'תשע"ז • 15:55, 28 ביוני 2017 (IDT)
טעות טועים טעינו, תוקן. תודה בן-ימין - שיחה 15:57, 28 ביוני 2017 (IDT)
לכאורה זה אמור לכלול את רוב ככל הדפים המופיעים בקטגוריה:משפט עברי על קטגוריות המשנה שלה. זה ים. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 20:11, 28 ביוני 2017 (IDT)
לא, ממש לא, זה אמור לכלול דברים שקשורים ישירות לדיני ממונות כדוג': דיני מזיק, דיני קניין, וכו', ולא תקנות או חוקים כגון זכין לאדם או נתקל פושע הוא או אשתו כגופו, מקווה שהרעיון ברור, שלא לומר נחוץ. בברכה בן-ימין - שיחה 21:50, 28 ביוני 2017 (IDT)
בעד. אבי84 - שיחה 23:13, 28 ביוני 2017 (IDT)
אם זה אמור להיות דיני ממונות, אז צריך ששם התבנית יהיה {{דיני ממונות}}, באמת תהיתי איפה דיני נפשות בכל הסיפור, חסר גם קישור מהותי לדיני ממונות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ה' בתמוז ה'תשע"ז • 12:14, 29 ביוני 2017 (IDT)
מלא כל הארץ כבודי אכן ואכן, לא שמתי לב לערך דיני ממונות, סודר הכל... בקשר לדיני נפשות, אכן בוודאי שהתבנית נצרכת אף היא, ובדעתי לעשותה, אם אראה שאין התנגדות לתבנית הממונית. בברכה בן-ימין - שיחה 21:15, 29 ביוני 2017 (IDT)
תודה על הטיפול. אנא בקש את מחיקת ההפניה תב:משפט עברי כדי לאפשר את יצירתה מתישהו בהמשך (אולי היא תהיה שילוב של שתי התבניות לעיל, ועוד אחת שתאגד את היתר). ביקורת מה דעתך על התבנית? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ו' בתמוז ה'תשע"ז • 21:22, 29 ביוני 2017 (IDT)
חסר לי שותפות (משפט עברי) למשל? אולי הלכות שכנים כלול בזה. זו התחלה טובה ומרשימה. אבל ברור שהתבנית תצטרך להשתנות עם התפתחות התחום אצלנו. ביקורת - שיחה 21:31, 29 ביוני 2017 (IDT)
מלא כל הארץ כבודי ביקורת האם כבר אפשר להטמיע את התבנית?? בן-ימין - שיחה 14:54, 13 ביולי 2017 (IDT)
כאמור, איני בטוח בכך שהתבנית מכסה את כל המושגים תחומים (אולי כדאי לעבור ערך ערך בקטגוריות הרלוונטיות ולוודא שכל מה ששיך נמצא בתבנית), אך לא בולט לי לעין משהו שחסר (אך זה יכול להיות בהשפעת השעה). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ' בתמוז ה'תשע"ז • 05:04, 14 ביולי 2017 (IDT)
איני מבין, תמיד אפשר להוסיף אם יתברר שהשומט משהו, עכ"פ אכן עברתי על התבניות כל מה ששייך, ישנו. בברכה בן-ימין - שיחה 12:09, 14 ביולי 2017 (IDT)

תבנית:עריכה[עריכת קוד מקור]

היי. פעם פשוט עשיתי את זה, אבל מישהו התנגד וזה בוטל. עכשיו בואו נעבוד רשמי, עם אישור האולם. אני מבקש שכשהטקסט של תבנית עריכה כולל את המילה "ויקיזציה", המילה הזאת תהפוך אוטומטית לקישור לדף ויקיפדיה:ויקיזציה, כי מי שצריך לעשות ויקיזציה בדרך כלל חדש מדי ולא יודע מה פירוש המילה. פעם אפילו בא אליי לדף שיחה משתמש נעלב שחשב שאני מתכוון ש"ויקיזציה" פירושו "זה לא אמור להיות בוויקיפדיה". למי שרוצה הדגמה, תפתחו את זה, ושימו בתיבת "כותרת הדף" בתחתית את המילים "Company Of Heroes". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:39, 28 ביוני 2017 (IDT)

Crazy Ivan יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:24, 29 ביוני 2017 (IDT)
יגאל, תודה על התיוג. בעבר ביטלתי את השינוי הזה משתי סיבות שנימקתי אז בקצרה בתקציר העריכה: הסיבה הראשונה היא שזה שדה שבו מוזן טקסט חופשי ולדעתי זה לא נכון להציג משהו שונה ממה שהמשתמש כתב, אפילו אם זה רק להוסיף קישור פנימי. כשאני כותב משהו אני רוצה שיוצג בדיוק מה שכתבתי ללא הפתעות שלא התכוונתי אליהן ושלא הייתה לי אפשרות לצפות אותן. שנית, התבנית מופיעה כבר בערכים רבים וברבים מהם כבר יש קישור פנימי (למשל בערכים בעיה נבזית ובר אנש). השינוי שעשה יגאל גרם לשיבוש בתצוגת הערכים האלה. לדוגמא, אם הסיבה (בקוד ויקי) בתבנית היא "[[ויקיפדיה:עריכה טכנית|ויקיזציה]]" אז השינוי גרם לזה להיראות כך (במצב תצוגה): "[[ויקיפדיה:עריכה טכנית|ויקיזציה]]". למי שרוצה הדגמה, פתחו את אותו הקישור שנתן יגאל, ושימו בתיבת "כותרת הדף" בתחתית את המילים "בעיה נבזית" או "בר אנש". Crazy Ivanשיחה 02:27, 30 ביוני 2017 (IDT)
אם זה מה שמפריע לך, אני אדאג שזה יעשה רק אם המשתמש לא שם כבר קישור על המילה הזאת. אז אתה יכול לא לדאוג. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 03:11, 30 ביוני 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד Nimrodbr - שיחה 17:01, 28 ביוני 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד Meir138 - שיחה 18:12, 28 ביוני 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד--יום טוב - שיחה 18:36, 28 ביוני 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ניב - שיחה 20:32, 29 ביוני 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. נימקתי למעלה. Crazy Ivanשיחה 02:27, 30 ביוני 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אורשיחה • 07:55, 9 ביולי 2017 (IDT)
 • לסיכום. רוב כמעט פה אחד, יישמתי את זה, וגם תיקנתי את הבעיה ש-Crazy Ivan התריע עליה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:05, 10 ביולי 2017 (IDT)

תבנית:ראשי ממשלת שוודיה[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית:ראשי ממשלת שוודיה כמוצע בטיוטה להלן, משום שכך יהיה קל יותר לנווט בערכים על ראשי הממשלות הנ"ל. רוב הערכים על ראשי הממשלות קיימים ומרגיש לי שחסרה תבנית ניווט. ניב - שיחה 20:57, 29 ביוני 2017 (IDT)

מחדש את הבקשה. ניב - שיחה 15:26, 15 ביולי 2017 (IDT)

טיוטה[עריכת קוד מקור]

תבנית:מוסד אקדמי[עריכת קוד מקור]

רצוי להתאים את התבנית לשאיבת נתונים מוויקינתונים, ובפרט כאשר בראש המוסד עומדת אישה לכתוב "נשיאה" ולא "נשיא". ראו דוגמה לבעיה באוניברסיטת הרווארד. דוד שי - שיחה 21:14, 29 ביוני 2017 (IDT)

התבנית שואבת מוויקינתונים. משתמש:זאב קטן, אתה רוצה לבדוק אלו עוד שדות ניתן לשאוב? בורה בורה - שיחה 03:04, 30 ביוני 2017 (IDT)
הוספתי שאיבה של מספר הסטודנטים ויושב הראש. בברכה, זאב קטןשיחה • ו' בתמוז ה'תשע"ז • 11:05, 30 ביוני 2017 (IDT)
מה עם נשיא/נשיאה? דוד שי - שיחה 15:41, 30 ביוני 2017 (IDT)
אם רוצים אפשר להוסיף |מין נשיא=, אבל זה דורש דיון. לגבי שאיבה אוטמטית, אני לא יודע איך לעשות שהכיתוב ישתנה לפי מין הנשיא/ה בוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • ו' בתמוז ה'תשע"ז • 16:41, 30 ביוני 2017 (IDT)
אני לא בטוח מה שם השדה/Property בוויקינתונים לנשיא. לדעתי P488 הוא יו"ר ולא נשיא. ערן - שיחה 17:01, 30 ביוני 2017 (IDT)
ערן, מתוך 11 ערכים עם יושב ראש, 8 (פלוס מינוס אחד) משתמשים ביושב ראש בשביל הנשיא. בברכה, זאב קטןשיחה • ו' בתמוז ה'תשע"ז • 18:26, 30 ביוני 2017 (IDT)

תבנית:מתאבק[עריכת קוד מקור]

צריך להתאים אותה עבור מתאבקות: יש שני מקומות שצריכים להשתנות "אומן על ידי" -> "אומנה" ו"ליגות בהן התאבק" -> "התאבקה". האם בכלל צריך להצביע על זה? נדב ס.שיחה 00:44, 2 ביולי 2017 (IDT)

תיקנתי את השמות הרלוונטיים בדומה לתבניות אחריות כשהכלל הוא להעדיף (במידת האפשר) שם נייטרלי מבחינה מגדרית לשדות (למשל בתבנית:סרט מגדירים "בימוי"/"הפקה" במקום "במאי" ו"מפיק"). ערן - שיחה 01:18, 2 ביולי 2017 (IDT)

שימוש בסמלילים בתבניות מרובות קישורים[עריכת קוד מקור]

יש כאן דיון כללי ודיון פרטני: הכללי הוא אם ואיך להוסיף סמלילים והפרטני הוא שתי תבניות חדשות, שאני פחות או יותר שלם לגבי נחיצותן והקישורים שבהן ומשתמש בהן לצורך הדיון הכללי באופן הצגתם.

פרמטר "בעל הזכויות"[עריכת קוד מקור]

בזמנו הצבענו על העברה מ"יוצר" ל"בעל הזכויות" ואני גפ תמכתי בהצעה. לאחר מחשבה אני חושב שההעברה הייתה מוטעית. סיבות:

 • על פי החוק יש ליוצר "זכות מוסרית" ששמו יוזכר כיוצר (פרק ז' ללחוק זכויות יוצרים(עברית)). ישנו גם דף הנחיות בוויקישיתוף בעניין זה כאן.
 • יוצר מצבים לא הגיוניים. נניח שבעל זכויות היוצרים נפטר וזכויות היוצרים עוברים ליורשיו. האם העובדה שיורשיו הם בעלי הזכויות חשובה יותר מהשאלה מי היוצר? ובכלל אם קובץ נמצא בנחלת הכלל האם בעל זכויות היוצרים הוא האדם שהחזיק בזכויות בתום 70 שנה מפטירתו של אותו אדם?
 • אין לזה תאימות עם ויקישיתוף ושאר הוויקיפדיות. בכולן המינוח הוא יוצר. והמילה יוצר כוללת: צלם - יוצר של תמונה, צייר - יוצר של ציור, במאי - יוצר של סרט וכו'. זכויות היוצרים הראשוניות הן של היוצר (לכן זה נקרא זכויות יוצרים). Geagea - שיחה 16:43, 2 ביולי 2017 (IDT)
הדיון המדובר נמצא בשיחת תבנית:Cc-by-sa-3.0#שינוי שם פרמטר בתבנית:Cc-by-sa-3.0 ודומיה. ופרמטר היה "שם המשתמש" בדיון העליתי גם את הרעיון של "שם היוצר" אבל היתה עדיפות לבעל הזכויות. אין לי התנגדות לשנות ל"יוצר" אם לדעת המבינים בעניין נראה שזה שם מדויק ונכון יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:08, 2 ביולי 2017 (IDT)

בקשה למתקני התבניות[עריכת קוד מקור]

היי חבר'ה. בקשה לי אליכם. כשאתם משנים קוד של תבניות קיימות, לפעמים אתם עושים טעויות ומייד מתקנים אותן. מה שנקרא דיבוג. אבל מנגנון עדכון הדפים שמכלילים את התבניות לא יכול לרוץ כל כך מהר אחריכם. כתוצאה מכך בסוף התיקונים קטגוריות המעקב נשארות מפוצצות בדפים פגומים הדורשים עריכה ריקה כדי לחזור לעצמם. מדי יומיים שלושה אני מוצא באחת מהן כמה עשרות כאלו. היום היו בקטגוריה:דפים עם שגיאות בתסריט 88 דפים, 85 מתוכם ללא סיבה. לכן אני מבקש: סיימתם לעבוד על תבנית, תעברו על קטגוריה:דרגת מסוכנות גבוהה לריקון מיידי. אם באחת הקטגוריות יש יותר מדי דפים עם התבנית הזאת, תריצו את הסקריפט 101, כדי לנקות אחריכם. תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:41, 3 ביולי 2017 (IDT)

מאז שכתבתי כאן זה הרבה יותר גרוע. כל יום מאות דפים. במיוחד מתבנית מיון. יונה, אתה יודע מה קורה שם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:33, 12 ביולי 2017 (IDT)
לא. בתבנית מיון לא חלו שינויים בחודשים האחרונים וגם לא ביחידה:מיון כך אשאני לא ממש מבין על מה אתה מדבר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:50, 12 ביולי 2017 (IDT)
אז אולי תבנית אחרת משותפת להם, יונה בנדלאק, משהו בקישורים חיצוניים, מקור לאיזה אתר ביולוגי אולי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:05, 12 ביולי 2017 (IDT)
קשה לי לענות בלי לראות מה מדובר. אני יודע שבימים האחרונים אני מקבל כל מיני התראות ברשימת המעקב שלי על ערכים שנכנסים לקטגוריות תחזוקה בעקבות שינוי של מישהו (בהרבה מקרים בוטמתניה שמשנה בכלל משהו שלא קשור לקטגוריה) וכשאני בודק אז זה לא שם ולא נעשה שום שינוי. אז יכול להיות שיש איזה בעיה כללית של משיכת הנתונים מוויקינתונים שגורם לדפים פגומים שלא באמת פגומים. למשל היום בבוקר ב-6:04 עריכה של מתניהבוט בערך סוויסלוץ' הכניס את הערך לקטגוריה:דפים עם מפות מקולקלות. אשמח לשמוע הסבר למה זה קרה כי לא היה שינוי במפות ולא היה שינוי בוויקינתונים בחודש האחרון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:00, 12 ביולי 2017 (IDT)
ערן, זה כבר לא מצחיק. היום ניקיתי פעמיים מאל ערכים, ועכשיו יש שוב 83. אם זה באמת באג, אולי כדאי לעשות עם זה משהו. למשל, הערל קו אונידין נכנס לרשימה הערב ב-20:11. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:12, 13 ביולי 2017 (IDT)
ערן? עכשיו יש 170. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:30, 16 ביולי 2017 (IDT)
IKhitron: אני לא יודע מה מקור הבעיה, אבל שגיאות תסריט יכולות להגיע מיחידות - אפשר לראות אילו יחידות נמצאות בשימוש בכל הדפים הרלוונטיים כקצה חוט - כיוון ששגיאות כאלו הופיעו הן בכחליל השיטה והן בהחיפוש אני מסיק שיחידה:תבנית מידע ויחידה:מיון כנראה לא קשורות לעניין (או ששתיהן קשורות), ונשארנו עם יחידה:ParamValidator ויחידה:פרמטרים וכן יחידה:PropertyLink ויחידה:Wikidata. ערן - שיחה 23:01, 16 ביולי 2017 (IDT)
כן, חשבתי כבר על זה. הבעיה היא שזה קורה כל יום, ולא נראה לי שמישהו יוצר ומתקן שגיאה שם מדי יום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:15, 17 ביולי 2017 (IDT)

מעבר לנתוני הלמ"ס במקום נתוני ה-CIA בראש הערך ישראל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

אני מתקשה ליישם את ההחלטה שהתקבלה בשנה שעברה לעבור לנתוני האוכלוסייה של הלמ"ס במקום נתוני ה-CIA עקב חוסר שיתוף פעולה של DMY, ואני רואה שגם בקשה שלי לקבל הרשאת בדוק עריכות כדי לעדכן בעצמי את תבנית:נתוני מדינות/ישראל לא הביאה לכך שקיבלתי את ההרשאה. אז המצב כרגע הוא שצריך משתמש בדוק עריכות אוטומטיות שיעדכן את התבנית בנתוני האוכלוסייה של הלמ"ס וכל כמה חודשים כשהבוט יעדכן את נתוני ה-CIA אז הוא יתקן את השדה של האוכלוסייה לפי הלמ"ס. אפשרות נוספת היא לפתוח תבנית חדשה בשם תבנית:נתוני מדינות/ישראל2 ולהעתיק אליה את הנתונים מתבנית:נתוני מדינות/ישראל ולעדכן בה את נתוני האוכלוסייה של הלמ"ס. יש פה איזו סיטואציה מוזרה שבה התקבלה החלטה אבל היא לא מיושמת, ומדובר על פער של מאות אלפי אנשים בין נתוני הלמ"ס וה-CIA שגם סותר את הכתוב בהמשך הערך. אנטומירלוב - שיחה 20:50, 6 ביולי 2017 (IDT)

חוץ ממשתמש:DMY אף אחד לא מתעסק עם זה, כך שלא ברור במה אני יכול לעזור. אני יודע, ידע אישי, שהוא בחור חביב ונכון לעזור. אשמח לשמוע מ-DMY היכן המכשול, אם בכלל קיים. בורה בורה - שיחה 23:15, 6 ביולי 2017 (IDT)
אתה בעצמך פנית אליו בנושא בספטמבר והוא התעלם, וגם אני פניתי אליו במרץ והוא פחות או יותר התעלם. המצב כרגע הוא שאתה זה שמעדכן בתבנית:נתוני מדינות/ישראל את נתוני הלמ"ס כפי שעשית בפעם האחרונה בספטמבר. מה שאני מבקש זה שכחלק מיישום ההחלטה, ולאור חוסר ההיענות של DMY, תבצע את העדכון לא בהערת השוליים אלא בשדה האוכלוסייה עצמו. אנטומירלוב - שיחה 00:21, 7 ביולי 2017 (IDT)
אני מעביר את הדיון למקום המיועד לדיונים כאלה. בורה בורה - שיחה 09:22, 7 ביולי 2017 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 09:24, 7 ביולי 2017 (IDT)
אם מדובר על שינוי ידני פעם בכמה חודשים זה פתרון לא ישים כי היום יהיה מי שיעשה את זה אבל מי מבטח שגם בעוד שנה וחצי? בפתרון הוא בוט ואם מישהו רוצה ליצור בוט שימשוך מידע מהלמס ולא מנתוני ה-CIA. אין לי התנגדות. DMY פחות פעיל וזה חבל אבל אם רק מישהו היה יכול לקבל את הבוט שלו ולתחזק אותו זה היה פותר את הבעיה הנוכחית לטעמי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:51, 9 ביולי 2017 (IDT)
לעדכן נתון אחד פעם בכמה חודשים זאת לא בעיה, ולדעתי גם היום יש הרבה מאוד נתונים כאלה בויקיפדיה שמעודכנים ככה ולא דרך בוט. בוט הוא בסך הכל קיצור דרך שמקל על העבודה וככל שהעבודה גדולה יותר ותכופה יותר כך חשיבותו גדולה יותר. זה לא מקרה כזה. אנטומירלוב - שיחה 03:59, 11 ביולי 2017 (IDT)
אתה מתכוון לעדכן רק את הנתונים של מדינת ישראל ולא הנתונים של הערים, רשויות אזוריות? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:12, 11 ביולי 2017 (IDT)
בוודאי, אין בכלל בתבנית נתונים של יישובים, זה בסה"כ נתון אחד של כלל האוכלוסייה. ייתכן שבעתיד יוחלט גם לעדכן כך את נתון השטח שגם בו יש פער בין הלמ"ס וה-CIA (שלא כולל בו את רמת הגולן ומזרח ירושלים). אנטומירלוב - שיחה 02:16, 12 ביולי 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק!!! יש את מדינות לפי אוכלוסייה, שטח, צפיפות, תמ"ג ופיתוח אנושי, השוואה בין מדינות צריכה להיות לפי שיטה אחידה.--‏Mikey641שיחה 11:01, 12 ביולי 2017 (IDT)
בערך דמוגרפיה של ישראל שגם עושה שימוש בתבנית, פשוט נעשה override ידני באמצעות הוספת פרמטר אוכלוסייה עם נתוני הלמ"ס. הבעיה היא שבערך ישראל יש תבנית בתוך תבנית, בערך עצמו יש תבנית:מדינה שבה ישראל היא פרמטר שקורא לתבנית:נתוני מדינות/ישראל, ובגלל התבנית בתוך תבנית לא ניתן לעשות את ה-override בערך ישראל באותה צורה וצריך למצוא את הדרך לעשות זאת בצורה אחרת. מכיוון שהערך מדינות לפי אוכלוסייה, שטח, צפיפות, תמ"ג ופיתוח אנושי לא עושה בכלל שימוש בתבנית:מדינה אלא רק בתבנית:נתוני מדינות, אז אפשר לפתוח עבורו תבנית:נתוני מדינות/ישראל2 ולהעתיק אליה את כל התוכן של תבנית:נתוני מדינות/ישראל. אופציה נוספת היא לפתוח תבנית:מדינת ישראל שתחליף את תבנית:מדינה בערך ישראל, והאופציה האחרונה, שהדיון בה ייערך בשיחה:ישראל היא לוותר לגמרי על תבניות ולהזין את כל הנתונים ישירות לערך עצמו. אנטומירלוב - שיחה 00:13, 13 ביולי 2017 (IDT)
או - פתרון הרבה יותר פשוט. לעשות את מה שעשיתי עם {{דמוגרפיה של מדינה}}, אפשרות לדרוס נתונים--‏Mikey641שיחה 00:39, 13 ביולי 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד זה אכן הפתרון הטוב ביותר, אבל לי אין די ידע טכני כדי לממש אותו בשלב זה (וגם אין לי הרשאת בדוק עריכות כדי לערוך את התבנית). אם אף אחד אחר לא יכול לקחת את זה על עצמו, אז אני יכול לפתוח תבניות ניסיוניות וארגזי חול ואני מקווה שבסוף אני אלמד איך לממש את זה, אבל זה ייקח זמן. אנטומירלוב - שיחה 19:05, 13 ביולי 2017 (IDT)

עוד קצת לינטר[עריכת קוד מקור]

היי. ערן, יונה בנדלאק, ומי שמתעסק עם זה. גיליתי עכשיו נתון מעניין, שחבשתי לחלוק. יש לנו 150,000 שגיאות, ומתברר שכולן דחוסות לתוך 60,000 דפים בלבד, והמבין יבין. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:33, 7 ביולי 2017 (IDT)

תב:לך[עריכת קוד מקור]

כך נראית התבנית, גם לרשומים וגם לאלמונים


Stop hand.svg
חבל שבחרת לנצל את האמון שאנו נותנים בגולשים כדי לגרום נזק. את העריכות שעשית אנו יכולים לבטל בלחיצת כפתור, וכך נעשה, כך שכוונתך להזיק לא תצליח.

העריכה שביצעת נחשבת להשחתה. היא נוגדת את תנאי השימוש באתר, ומהווה עבירה על חוק המחשבים. אנחנו מטפלים במקרים כאלה בחומרה.

 • אם תימשך ההטרדה, נחסום אותך מיידית מכל עריכה נוספת בוויקיפדיה.
 • אם יהיו מקרים של השחתה חוזרת מצדך, אנחנו עשויים לפנות בתלונה לספק האינטרנט שלך.
 • מעשיך מהווים עבירה פלילית, ונשקול פנייה לרשויות החוק אם הם יימשכו.


בתחתית דף השיחה של אלמונים, מופיעה ההודעה הבאה

משמאל מוצגת התבנית כפי שהיא היום. הבעיה היא שהיא מיועדת גם לרשומים וגם לאלמונים. נכון שבתחתית דף השיחה של אלמונים מופיע ההסבר, אבל לדעתי, כשגוערים במישהו ומרימים עליו קול עד כדי איום בפניה לרשויות החוק, חשוב להדגיש זאת* יותר מאשר אנו מדגישים היום. הצעתי היא:

הצעה

יצירת שתי תבניות נפרדות, או הוספת פרמטר "אלמוני=" (או "רשום="), כך שרשום ואלמוני יקבלו הודעות שונות. באופן שההודעה שרואה אלמוני תסביר זאת בצורה ברורה, או אפילו טוב יותר, לא תנוסח בגוף שני, אלא בניסוח נכון יותר: נניח

מכתובת זו בוצעה השחתה של הערך <שם הערך> בוויקיפדיה. אנו רואים זאת בחומרה, וכן הלאה וכן הלאה

כלומר, לא לפנות לקורא בגוף שני, אלא לדבר על "מכתובת זו". אפשר עדיין להמשיך לאיים בפנייה לספק האינטרנט (אפרופו: למישהו ידוע מקרה, נניח מהשנה האחרונה, בו נעשתה פניה כזו? סתם סקרנות), ואפילו לרשויות החוק, אבל בלי לנסח את הדברים כאילו ברור שהקורא הוא העבריין. זה אולי לא קורה הרבה, אבל כשקורא שלא השחית, ומימיו לא ביצע עריכה בוויקיפדיה מקבל את ההודעה הנוכחית, זה שוק קשה למערכת. חישבו על עצמכם מקבלים הודעה מאיימת בסגנון זה בתא הדואר, בגלל שמישהו שלובש חולצה בצבע דומה לחולצתכם השתין בגן הציבורי. שוק לא קטן.

אם הצעתי תתקבל, המנטרים ישלחו "לך רשום" או "לך אלמוני" (ובהזדמנות זו נוכל גם לשנות את השם מ"לך" ל"קישטה", כמו שהיה אמור להיות מלכתחילה), כמו שאנו מבדילים בין תבנית:תודה לרשום ובין תבנית:תודה.

* "זאת": כלומר את העובדה שקורא אלמוני עלול לקבל הודעה כזו בשל עריכה שמישהו אחר עשה, מאותה כתובת IP

קיפודנחש 04:15, 10 ביולי 2017 (IDT)

באופן כללי אני לא אוהב את כל התבניות המובנות האלו בין השאר מהסיבה שקיפודנחש הזכיר. לפעמים רוצים להיות תקיפים יותר או פחות והתבניות האלה מגבילות. לאור זאת, אני ממעט להשתמש בתבניות אבל אני יכול להבין את מי שרוצה להשתמש בהן בעיקר כי זה מקל לכתוב מלל דומה הרבה מאוד פעמים. ולכן כל הצעה שבה ניתן השתמש בתבנית בצורה מותאמת יותר לסיטואציה מבורכת בעיני. בשאלה האם לעשות 2 תבניות נפרדות או תבנית אחד בתוספת של פרמטר אין לי דעה. כי נראה שיש כאן רצון לשינויי נוסח רבים כך שגם תבנית עם פרמטר נוסף תהיה בגדול שתי תבניות שאחת מהן תוצג ולא תבנית אחד עם משפט יותר או פחות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:24, 12 ביולי 2017 (IDT)
קיפודנחש זכרוני מראשית דרכי בויקי, שקבלתי הודעה על השחתה ע"פ הIP, ניסיתי שעה להבין איך השחתי ערך שמעודי לא נכנסתי אליו. אכן ראוי להבהיר נקודה זו. בן-ימין - שיחה 14:32, 13 ביולי 2017 (IDT)

תבנית למצוות עשה (2)[עריכת קוד מקור]

מאחר ולדעתי קיימת חשיבות רבה לתבנית שתאגד את כל המצוות. ומאחר והתבנית הקודמת שייצרתי לא התקבלה מחמת סיבות שונות. יצרתי תבניות חדשה (טיוטה), לע"ע למצוות עשה, אשמח לחוו"ד.

בברכה בן-ימין - שיחה 14:39, 13 ביולי 2017 (IDT)

טוויג, קובץ על יד, צמא, Mr. W,‏ DGtal, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, יאיר הנווט, david7031, בן-ימין, Nahumבעלי הידע ביהדות אשמח לשמוע דעתכם. בן-ימין - שיחה 00:29, 14 ביולי 2017 (IDT)
בן-ימין ישר כוח גדול! אכן תבנית בעלת חשיבות גדולה מאוד! לצערי, אני לא פנוי כרגע לעבור לעומק על התבנית, אך אעלה 2 הערות קטנות סמנטיות, להתייחסות: 1. אולי כדאי לנסח את כותרת התבנית בצורה שונה (במקום: מצוות לדעת הרמב"ם למשהו כמו מצוות עשה על-פי ספר המצוות לרמב"ם...או משהו בסגנון...). 2. אולי כדאי לעצב סמל מיוחד לתבנית - אפשרות לבקש את עזרת הגרפיקה. Meir138 - שיחה 01:07, 14 ביולי 2017 (IDT)
אכן שיפור משמעותי מהתבנית הקודמת, שמחתי מאד, עלה והצלח! אבי84 - שיחה 02:34, 14 ביולי 2017 (IDT)
את שם התבנית ודאי צריך לשנות (לא רק בכותרת, אלא גם {{מצוות עשה}}=>{{מצוות עשה לרמב"ם}}), לא מחווה דעתי לגבי החלוקה שערכת למצוות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ' בתמוז ה'תשע"ז • 05:01, 14 ביולי 2017 (IDT)
בסיבוב הקודם טענתי שזו טעות להשתמש בחלוקת הרמב"ם ושהחלוקה לפי החינוך מוכרת בהרבה ולדעתי האישית גם הרבה יותר שימושית, אז אני מעדיף אותה. בהערת שוליים אציין שאין הצדקה לתמונה הרמב"ם שכידוע אינה שלו כאן. אפשר לוותר לגמרי או לשים תמונה מספר המצוות. ‏DGtal‏ - שיחה 00:32, 16 ביולי 2017 (IDT)
שלום רב, מלא כל הארץ כבודי העברתי את התבנית לשם {{מצוות עשה למניין הרמב"ם}}.
DGtal א. דעתך ברורה, שעדיף תבנית למניין החינוך, אך מדוע זה מונע את קימוה של התבנית הנוכחית, (בשמחה הייתי עושה תבנית לחינוך, רק לדעתי זה ייצא בלי פרפוציה, יש לך רעיון??) ב. מניין לך שתמונה זו אינה של הרמב"ם?? היא מופיעה בהרבה מהויקיפדיות. בברכה בן-ימין - שיחה 20:24, 19 ביולי 2017 (IDT)
אני מסכים עם DGtal גילגמש שיחה 20:50, 21 ביולי 2017 (IDT)

בני זוג של ראשי ממשלה ונשיאים[עריכת קוד מקור]

עד לאחרונה הייתה בתבנית:מנהיג שאיבה אוטומטית מוויקינתונים של מלכים ואצילים וכן בני זוג של ראשי ממשלה ונשיאים. כך למשל יכולנו לדעת כי "אלווירה פרננדז בלבואה" היא אשתו של ראש ממשלת ספרד הנוכחי מריאנו רחוי. משתמש:ערן ביצע בתבנית שינוי והתיר הצגה של בני זוג רק של בני אצילים ובכך אבדנו במכה את כל בני הזוג של המדינאים הדגולים, כולל גברת "אלווירה פרננדז בלבואה" הנכבדה, ונותרו רק אלה שצויינו במפורש בערכים. לטענתו של ערן, יש לציין רק בני זוג של מנהיגים מהשורה הראשונה. אבל במילא אנו כותבים ערכים רק על מנהיגים אלה ולא על שר האוצר של טוגו! אז בשביל קומץ ערכים שאולי לא מתאימים, וגם על זה אני בספק, להסיר את הנתון מאלפי ערכים? ממש לא נראה לי, ואני מבקש להחזיר את המצב שהיה קודם בו בני הזוג נשאבים אוטומטית לתבנית. מתייג את משתמש:Itaygur שמרבה בכתיבת ערכי מנהיגים ומשתמש:דוד שי שהשתתף בהרבה דיונים על בני זוג. אציין מראש כי בעיני זה בהחלט סביר לציין גם את בני הזוג של סנאטורים למשל, אבל לבטח אין להשמיט את שם אשתו של ראש ממשלת ספרד המכהן ודומיו. בורה בורה - שיחה 18:45, 13 ביולי 2017 (IDT)

כמו שכתוב בתבנית:מנהיג: יש להפעיל שיקול דעת בהזנת שדה זה. למנהיגים מהשורה הראשונה כגון נשיאים, ראשי ממשלה, מלכים וכדומה, מקובל לתת את שם בן או בת הזוג. לא מקובל בוויקיפדיה לתת את שם בת הזוג של אנשי ממשל מהדרג השני ומטה כגון ראשי ערים, שרים, ראשי מועצה וכדומה.
מסיבה זו לא ניתן למשוך באופן אוטומטי את שם בן או בת הזוג לכל אישיות - ניתן להגדיר כללים מתי כן למשוך אוטומטית - כלל אחד כזה הוא למשל השתייכות למשפחת אצולה. כמו שאפשר להתרשם ממיוחד:דפים המקושרים לכאן/תבנית:מנהיג לא כל המנהיגים המופיעים ברשימה הם מנהיגים מהשורה הראשונה. אפשר ורצוי בהחלט לציין את שם בן/בת הזוג שלהם בכל ערך במסגרת הפרטים האישיים אך אין זה פרט חשוב בתבנית. ערן - שיחה 18:53, 13 ביולי 2017 (IDT)
חל כאן "אין הנזק שווה בצער המלך". חבל לאבד את שמות בני הזוג של המנהיגים רק בשביל "לעמוד במילה" של מה שכתוב בתבנית. פתחתי את הדיון גם על הכלל הזה של "רק מנהיגים מהשורה הראשונה" ואשמח לשמוע את דעת הציבור אם יש לו תוחלת. כאמור רוב בעלי התבנית הם מנהיגים מהשורה הראשונה. הקמנו את ויקינתונים כדי להנות מהידע שם ולא שנצטרך להזין את הנתון מקומית בכל ערך אצלנו. אם מפריע למישהו שיש מידע על מנהיגים מדרג שני בישראל, שזה הרוב המוחלט ברשימה לעיל מטבע הדברים, אפשר להכניס תנאי פשוט להתעלם מהנתון כאשר מדינה=ישראל. בורה בורה - שיחה 19:03, 13 ביולי 2017 (IDT)
בעיקרון אני נגד אי נתינה של שם בן/בת הזוג גם אם מדרג שני כי אני לא רואה בזה בעיה. אבל אם יש כלל כזה, אז אני Symbol support vote.svg בעד השינוי.
הטיעון "חבל לאבד את שמות בני הזוג של המנהיגים" די מטעה. לא מאבדים את השמות של בני הזוג. אם הוזן ידנית אז השם יהיה קיים. פשוט הנתון לא ישאב מוויקינתונים.
לא מסכים לתנאי של אם מדינה=ישראל אז לא ישאב. זה שהרוב בדרג השני הם מישראל זה לא אומר שכולם, וגם אם יש 5 מדרג שני (ויש יותר) מארצות הברית לדוגמה שיישאבו, זה עובר על הכלל. ובמילא אין בקושי מידע על ישראלים בוויקינתונים, ובטח שלא על בני זוג.
--‏Mikey641שיחה 19:57, 13 ביולי 2017 (IDT)
אני בעד ההגבלה "למנהיגים מהשורה הראשונה כגון נשיאים, ראשי ממשלה, מלכים וכדומה, מקובל לתת את שם בן או בת הזוג". אם אפשר לממש זאת בתבנית, מה טוב. דוד שי - שיחה 20:06, 13 ביולי 2017 (IDT)
Mikey641, לגבי "יש כלל כזה" אני לא זוכר שהיה על זה דיון וזה מה שהוחלט. יתכן ומישהו רק שם את זה בדף התיעוד. בכל מקרה, חלק מהדיון כאן זה לרדת מהכלל הזה אם בכלל יש לו תוקף. אני מבין שלך אין התנגדות לציון בני הזוג גם בדרג שני. נכון? בורה בורה - שיחה 20:29, 13 ביולי 2017 (IDT)
מסכים עם דוד שי. Itaygur - שיחה 21:01, 13 ביולי 2017 (IDT)

תבנית:מיזמים[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:יונה בנדלאק

גמרתי לנקות את כל השגיאות. תוכל לסדר שאם לא נתנה הגדרת רוחב הוא לא ישבור שורה? ראה למשל מערכת היחידות הבינלאומית. בורה בורה - שיחה 11:05, 17 ביולי 2017 (IDT)

לא יודע איך לעשות את זה בצורה יעילה. אם לא מוזן פרמטר רוחב אז הרוחב מוגדר ל-250px במקרה שנתתה אם הרוחב יהיה 350 אז זה לא ישבר. אבל אם נשנה באופן גורף שברירת המחדל תהיה 350 אז בשמות קצרים זה יראה מוזר. הפתרון הוא כמובן שבמקרים החריגים, כמו המקרה שציינת, יוזן פרמטר רוחב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:21, 17 ביולי 2017 (IDT)
יונה, זה לא כך. כל ערך שתשים שם מסדר את זה אוטומטי. ראה שמתי רוחב=100 וזה עובד יפה. אז צריך לתת פונקציונליות כזו שיתן אוטומטית מה שקורה היום עם ערך מספרי כלשהו. בורה בורה - שיחה 11:38, 17 ביולי 2017 (IDT)
כי 100 זו שגיאה. אתה צריך לתת ערך 100px. עם רוצים ש"px" ינתן אוטומטית על ידי התבנית צריך לשנות את זה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:41, 17 ביולי 2017 (IDT)
כרגע התנאי הוא שאם אין פרמטר רוחב ניתן הערך 250px. אפשר לשנות את זה לאם לא קיים פרמטר אז לא יהיה שום ערך (שווה ערך לשגיאה שיצרת עם הערך 100) במקרה כזה הגודל יקבע לפי אורך המלל. בערכים שהמלל קצר זה עלול ליצור מסגרת צרה אז אני לא בטוח שהשינוי הזה מומלץ. בכל מקרה אם רוצים לעשות את זה צריך לדון על כך בפורום רחב יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:48, 17 ביולי 2017 (IDT)
כ"מומחה" לשגיאות בתבנית, אף אחד לא שם px... כולם שמים 150, 200 וכו', שזה יוצא אותו דבר. בורה בורה - שיחה 12:13, 17 ביולי 2017 (IDT)
נניח שהבנתי על מה אתם מדברים. מה רע ב-css? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:59, 17 ביולי 2017 (IDT)
נניח שהבנתי איך css קשור. למה שלא תעשה את זה? מבחינתי אם השימוש הוא של מספר בלי הסיומת px אפשר לשנות את התבנית. {{רוחב|250}}px במקום {{רוחב|250px}}. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:56, 17 ביולי 2017 (IDT)
יונה, ראה קטגוריה:שגיאות פרמטריות בתבנית מיזמים. בדקתי עשרות. אין ולו אחד שמשתמש ב-px... זוהי אות מתה שצריך להעלים. בורה בורה - שיחה 18:18, 17 ביולי 2017 (IDT)
משהו בסגנון
{{#if:{{{רוחב|}}}|{{{טקסט}}}|<span class=nowrap>{{{טקסט}}}</span>}}
יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:59, 17 ביולי 2017 (IDT)
מצד שני תסתכל למשל על קטגוריה:תנועת ההשכלה היהודית הרוחב שם הוא 40. תשנה ל40px ותראה שזה מאוד מאוד צר. כנ"ל קטגוריה:הוצאות ספרים בישראל וגם ערכים כמו אנגורי (נהר) ואן ארבור. לא יודע עד כמה זה מדגם מייצג אבל נכנסתי ל3 קטגוריות ושלושה ערכים אקראיים מה-200 שמוצגים בעמוד הראשון ו3 קטגוריות ושני ערכים הרוחב היה 40 ומטה רק באחד היה מעל 100. יצרתי את קטגוריה:פרמטר רוחב קטן בתבנית מיזמים שבו יהיו כל הדפים עם פרמטר רוחב קטן מ-100. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:19, 18 ביולי 2017 (IDT)
(נקטע באמצע) הקטגוריה מתאכלסת עכשיו ואז נוכל לראות את ממידי התופעה ונחשוב על פתרון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:26, 18 ביולי 2017 (IDT)
תוצאה. 298 מתוך 307 קטגוריות ו-425 ערכים מתוך 740 יש פרמטר קטן מ-100. כך שלא הייתי מבצע את השינוי שהצעתי (או של יגאל) לפני שמטפלים בזה. השאלה היא איך? האם לתת לכל הערכים האלה פרמטר רוחב=100 או 150 יהיה פתרון מספיק טוב או שאולי למחוק את הערך כי גם היום הערך הזה לא בשימוש? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:43, 18 ביולי 2017 (IDT)
לא כל כך הבנתי למה בצעת את הבדיקה... הרי אין הבדל בין 40, 100 או 250. בכולם המסגרת משתנה ברוחב דינמי לפי אורך הטקסט. אם כך, להכניס את פונקציונליות הדינמיוות כברירת מחדל בתבנית ולהסיר לגמרי את הפרמטר, שממילא אינו מתפקד כיום. בורה בורה - שיחה 12:11, 18 ביולי 2017 (IDT)
היום אתה יכול להכניס איזה מספר שבא לך כי זה לא משפיע והרוחב הוא לפי רוחב הקטסט. אבל אם רוצים לעדכן את זה כך שלפרמטר תהיה משמעות (ע"י הוספת px לאחר המספר) אז צריך לטפל בהם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:25, 18 ביולי 2017 (IDT)
אבל זה מה שבאמת רוצים, שהרוחב יהיה לפי רוחב הטקסט. זה גם הכי הגיוני. לדעתי הכניסו את הפרמטר בימי קדם כדי למנוע שבירה בטקסטים ארוכים, והציבור דה פקטו יצר מצב שזה לא משנה... אז בא באמת נעשה שזה לא משנה. בורה בורה - שיחה 12:34, 18 ביולי 2017 (IDT)
העלה הצעה לביטול הפרמטר באולם הדיונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:54, 18 ביולי 2017 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 14:13, 18 ביולי 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד ביטול הפרמטר "רוחב" והטמעת הפונקציונליות שלו בתבנית. בורה בורה - שיחה 14:14, 18 ביולי 2017 (IDT)

הסיומת px אפילו יוצרת שגיאות מפענח! ראו את הערך הזה. בורה בורה - שיחה 22:41, 18 ביולי 2017 (IDT)
ניקיתי איזה 40 בקטגוריה:שגיאות פונקציות מפענח: pfunc expr unrecognized word. לידיעת מסדר הניקיון של משתמש:IKhitron... בורה בורה - שיחה 22:57, 18 ביולי 2017 (IDT)
לא מדוייק. שגיאת מפענח נוצרה רק אתמול בתנאי שהוספתי ולא היתה קיימת לפני כן. מה שבטוח זה שעכשיו שלא קיים px ולכן ניתן לשנות ל{{רוחב|250px}} אם רוצים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:38, 19 ביולי 2017 (IDT)

תבנית: משנים ליועמ"ש[עריכת קוד מקור]

בדף "עקרונות מנחים ליצירם ערכים על משפטנים", נקבע שכל משנה ליועץ המשפטי לממשלה זכאי לערך מכוח תפקידו.
יש 7 משנים כאלה, ולכן מתאים לעשות תבנית שתכיל את שמו של כל אחד מהם לצד התחום אותו הוא מנהל. היועץ - שיחה 11:45, 19 ביולי 2017 (IDT)

Symbol question.svg מתלבט מסוג התבניות שדורשות מאמץ עדכון תדיר ולא חושב שיש מספיק מתעניינים שיעשו את זה ונשאר עם תוכן ישן. בורה בורה - שיחה 16:00, 19 ביולי 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד, כדאי ליצור תבניות נפרדות עבור כל יועמ"ש, לדוג' {{משני היועמ"ש מנדלבליט}}, כך לא יישאר תוכן ישן, אלא לכל היותר יהיו חסרים תבניות עבור יועמ"שים חדשים. כך גם בעדכון לא מוחקים את ההיסטוריה אלא יוצרים תבנית חדשה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ו בתמוז ה'תשע"ז • 18:54, 19 ביולי 2017 (IDT)
אני נגד תבניות שצריכות עדכונים לעיתים קרובות אלא במקרים חריגים וזה לא אחד מהם. אני לא מכיר היטב את מוסד המשנים אבל אם סוגי המשנים פחות או יותר יציבים בראייה היסטורית אז אני לא רואה סיבה לא לעשות תבנית שתכלול את שמות כל המשנים מכל סוג בנפרד. ‏DGtal‏ - שיחה 20:37, 19 ביולי 2017 (IDT)

תבנית:מעוטרי עיטור העוז ו-תבנית:מעוטרי עיטור המופת[עריכת קוד מקור]

קיימת אצלנו תבנית {{מעוטרי עיטור הגבורה}}, אבל אין תבניות למעוטרי העוז והמופת. מה דעתכם על יצירת תבניות אלה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 20:23, 20 ביולי 2017 (IDT)

מקבלי העיטורים שציינת רבים מאוד, תבניות הניווט המוצעות יהיו גדולות מדי. דוד שי - שיחה 20:24, 20 ביולי 2017 (IDT)
מעוטרי עיטור עוז הם לא רבים כל כך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 21:09, 21 ביולי 2017 (IDT)
יותר ממאתיים זה די הרבה. ‏DGtal‏ - שיחה 18:00, 23 ביולי 2017 (IDT)

תבנית: מנכ"ל משרד ראש הממשלה[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית:מנכ"ל משרד ראש הממשלה Symbol support vote.svg בעד יוני דוד - שיחה 18:32, 21 ביולי 2017 (IDT)

מדוע נדרשת לפי דעתך תבנית זו? גילגמש שיחה 20:49, 21 ביולי 2017 (IDT)
למחזיק בתפקיד מוקנים סמכויות רבות שאינם נגרעים מראשי עיר וכדומה. יוני דוד - שיחה 20:56, 24 ביולי 2017 (IDT)