ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)

תוכן עניינים

שימוש בסמלילים בתבניות מרובות קישורים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:פרופילי קולנוענים בורה בורה - שיחה 09:24, 23 במרץ 2018 (IDT)

חידות בתבניות[עריכת קוד מקור]

לעתים מוצג בתבנית מידע חידתי, שספק אם יש קורא שמסוגל להבינו, וייתכן שגם כותב מזדמן יתקשה להבינו. ראו דוגמה בשיחת תבנית:מוסד אקדמי#מהם צוות וסגל? יש לתת הסבר לפחות לפרמטרים כאלה בדף התבנית, ולחשוב על דרך שבה גם הקורא יבין מה מוצג לו. דוד שי - שיחה 19:45, 11 באוקטובר 2017 (IDT)

במידע על הפרמטרים בתבנית (templatedata) יש אפשרות להוסיף תיאור לכל פרמטר לרוב לא מוסיפים תיאור. אני מסכים עם דוד שי שיש להוסיף תיאור בפרמטרים לא טריוויאלים (אין טעם לתאר מה יופיע בשדה "שם" למשל). המידע הזה מוצג גם למי שמוסיף את התבנית דרך העורך החזותי, כך שזה מוצג לכותב דרך העורך החזותי ויהיה זמין גם בדף התבנית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:13, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
לגבי זמינות לקורא, הייתי ממליץ על שימוש ב{{מונחון}} על שמות הפרמטרים במופעים של התבנית. אם למשל תבנית מוסד אקדמי תהיה בערך על הטכניון, כאשר הקורא ישאיר את סמן העכבר על המילה "צוות" יופיע לו הסבר אחד ומהמילה "סגל" יופיע לו הסבר אחר. זה כמובן לאחר שהפרמטרים הוגדרו לחלוטין, כפי שדוד העיר בדף השיחה של התבנית. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 15:26, 23 בנובמבר 2017 (IST)
רעיון יפה, למימוש בפרמטרים שאינם מובנים מאליהם. דוד שי - שיחה 18:59, 23 בנובמבר 2017 (IST)

תאריכים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:סופר בורה בורה - שיחה 09:30, 23 במרץ 2018 (IDT)

תבנית: אולמות הליגה הלאומית בכדורסל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אולמות ליגת העל בכדורסל בורה בורה - שיחה 09:19, 23 במרץ 2018 (IDT)

חתימה בתבנית מנהיג[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להפנות את תשומת הלב לשיחת תבנית:מנהיג#חתימה. רציתי היום להוסיף תמונת החתימה של ארקלה השני שחתם על חוזה גאורגייבסק והסתבר לי שתמונת החתימה הוצאה מהתבנית. Geagea - שיחה 14:38, 2 בנובמבר 2017 (IST)

כל דבר הינו הפיך, כולל החלטות על שדות. הדיון היה לפני הרבה שנים ומאז השתנה הלך הרוחות. אני Symbol support vote.svg בעד הוספת שדה זה שהוא בעל חשיבות במנהיגים. בורה בורה - שיחה 16:20, 2 בנובמבר 2017 (IST)
כדי למנוע כפל דיונים, הדיון מתנהל בשיחת תבנית:מנהיג#חתימה. נא להגיב שם. בורה בורה - שיחה 08:34, 5 בנובמבר 2017 (IST)

מגפה[עריכת קוד מקור]

דרוש מתנדב לכתיבת תבנית:מגפה, או יותר כללי כמו תבנית:אירוע (שכמותו קיים באנגלית)
בברכה, Tshuva - שיחה 08:14, 5 בנובמבר 2017 (IST)

באילו ערכים יהיה בה שימוש? (אשמח לניסוח כללי ולכמה ערכים קיימים לדוגמא). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 8 בנובמבר 2017 (IST)
לדוגמא
באנגלית משמשים בערבוביה Infobox medical condition, Infobox event, Infobox pandemic ואולי עוד ...
בברכה, Tshuva - שיחה 12:42, 9 בנובמבר 2017 (IST)
תבנית:אסון טבע אומנם לא מיועדת למגפות אבל אפשר להרחיב את התבנית על ידי הוספת פרמטרים מתאימים אפשרות אחרת היא ליצור תבנית:אסון לצורך זה, צריך רק לראות אילו פרמטרים נדרשים והאם יש חפיפה ברמה כלשהי עם התבנית הקיימת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:57, 9 בנובמבר 2017 (IST)
בעד. רעיון טוב. Tshuva - שיחה 07:30, 12 בנובמבר 2017 (IST)
אני לא חושב שזה רעיון טוב. הפרמטרים לא דומים. אם יש לנו תבנית למחלות אפשר להשתמש בה ואם לא אז כדאי לעשות אחת. גילגמש שיחה 07:31, 12 בנובמבר 2017 (IST)
Gilgamesh תבנית:מחלה מדבר על פרטים של מחלה לא על היקפה, אחוזי תמותה וכדומה כך שהיא לא מתאימה לאירוע של התפרצות מחלה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:02, 12 בנובמבר 2017 (IST)
תבנית "מחלה" עמוסה בקישורים לא מועילים. צריך לתקן אותה. אני לא מבין מדוע מעמיסים על התבניות את כל הקישורים האלה, במיוחד כשזה בא על חשבון תוכן אמיתי. בתבנית מחלה היתי מצפה לדעת את מקור המחלה (חיידקי, אוטואימוני, שיבוש בפעילות של אבר מסוים וכו'). טיפול עיקרי (אם אפשר) ועוד. לא לינקים לרשימות או לפחות לא רק לינקים לרשימות. גילגמש שיחה 10:59, 12 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית טיל \ תבנית נשק[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:טיל בורה בורה - שיחה 08:31, 23 במרץ 2018 (IDT)

דגלים בתבניות אישים[עריכת קוד מקור]

הי, לא זוכרת אם זה נדון כבר. האם מוסיפים דגל ליד מקום לידה של אישיות (שחקן, כדורגלן וכו'?) לדעתי לא, אבל יש מספר אלמונים (או אותו אחד) שמוסיפים. במידה וזה לא מוסכם, האם יש דרך (בוט, שאילתה) לאתר ולהסיר את הדגלים? בברכה אמא של גולן - שיחה 10:08, 8 בנובמבר 2017 (IST)

יש שמוסיפים (אני ביניהם) ויש שלא אוהבים את זה בגלל שהויזואליות של הדגל מדגישה פרט שולי. עד כמה שאני יודע, לא התקבלה החלטה לצד כלשהו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:58, 8 בנובמבר 2017 (IST)
גם אני לא זוכר שיש החלטה וגם אני מוסיף מדי פעם כשבא לי... בורה בורה - שיחה 14:02, 8 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:מניין מצוות הלאוין והעשיין בשמירת הלשון לפי החפץ חיים[עריכת קוד מקור]

לאחר שראיתי תבניות כדוגמת מצוות עשה למניין הרמב"ם, אני מציע ליצור את תבנית מניין מצוות הלאוין והעשיין בשמירת הלשון לפי החפץ חיים שמיועדת לשימוש בערכי המצוות שנמנו בפתיחה לספר חפץ חיים. לדעתי התבנית נחוצה עבור המקפידים על שמירת הלשון הרוצים לדעת איזה מצוות כלולות בנושא זה וכיצד. מתייג את טוויג, קובץ על יד, צמא, DGtal, אלישע שלמה, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, Tshuva, יאיר הנווט, david7031, יאיר דב, בן-ימין, Nahum, מי-נהר, Yechiel.sh, בן עדריאל, MaorHL,דביר, yairde, ריהטא, דוד, בקרה וייעוץ, גנדלף, תנכיסט, עט הזמיר. ‏בעלי הידע ביהדות.

טיוטת תבנית [מניין מצוות הלאוין והעשיין בשמירת הלשון לפי החפץ חיים][עריכת קוד מקור]

דבירשיחה •כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 13:17, 14 בנובמבר 2017 (IST)

מתייג הפעם בצורה תקינה את טוויג, קובץ על יד, צמא, DGtal, אלישע שלמה, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, Tshuva, יאיר הנווט, david7031, יאיר דב, בן-ימין, Nahum, מי-נהר, Yechiel.sh, בן עדריאל, MaorHL,דביר, yairde, ריהטא, דוד, בקרה וייעוץ, גנדלף, תנכיסט, עט הזמיר. ‏בעלי הידע ביהדות. דבירשיחה •כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 14:56, 14 בנובמבר 2017 (IST)
אני מסתייג מהרעיון. מוני המצוות הם סוגה משמעותית בארון הספרים היהודי ויש טעם בתבניות שכוללות את תרי"ג המצוות (את דעתי על התבנית הספציפית הנזכרת אפשר למצוא בארכיון). רשימת המצוות של הח"ח היא רשימה שההתייחסות אליה מוגבלת בעיקר לפרשני הספר חפץ חיים והיא מאוד נקודתית, מה גם שחלק ניכר מהמצוות רלוונטיות רק בחלק קטנו מהמקרים כמו וקדשתו שמתייחס לכהנים, כיבוד אב ואם, כל אלמנה ויתום וכו'. להכניס את התבנית הזו לדוגמה בערך על כיבוד הורים נראה לי אישית מוזר. בהערת שוליים: עדיף לצמצם בשימוש בניקוד. ‏DGtal‏ - שיחה 15:14, 14 בנובמבר 2017 (IST)
כבד מידי. לדעתי מיותר. בקרה וייעוץשיחה • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 15:35, 14 בנובמבר 2017 (IST)
כל מניין מצוות זה הוא מטעה, ומצוי שקוראי הספר חפץ חיים טועים בו. לא מדובר על כל המצוות התלויות בלשון הרע, אלא כל מה שעשוי להיות כרוך בזה בעקיפין. בדיוק באותו אופן אני יכול לשים כמה מאות מצוות בתבנית שבת. כיצד? הרי שחרש אדם בשור וחמור בשבת, עבר על לא תחרוש בשור ובחמור יחדו וכן על מלאכת חורש. הרי שנקם אדם בחברו והעלה בשבת את ביתו באש, נמצא עובר על גזל, על מלאכת מבעיר ועל לא תיקום ולא תיטור. וכן עוד רבים כיו"ב. קובץ על ידשיחה ♦ 15:58, 14 בנובמבר 2017 (IST)
מסכים עם קודמיי. מה שרצוי (ובשלב מסוים אתפנה לתרום את חלקי) הוא רק תבניות של מנייני המצוות הכלליים (כלומר של כל מצוות התורה) המפורסמים, בה"ג, רס"ג, יראים, סמ"ג, סמ"ק, רמב"ם, רמב"ן, חינוך (מקווה שלא שכחתי אף אחד). ואותם להכניס בערכים הרלוונטייים בתוך {{ניווט קבוצות}} כדי לא להעמיס. אם ניצור תבנית עבור כל קבוצת מצוות לפי מניינים רבים נוספים ניצור עומס גדול מדי. עם זאת לא אתנגד להוספת קטגוריה לערכים המדוברים ובקטגוריה להציב את התבנית הזו. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 16:58, 14 בנובמבר 2017 (IST)
מסכים עם קובץ על יד. Yairde - שיחה 22:11, 14 בנובמבר 2017 (IST)
היטיבו להגדיר קודמי, שדברי החפץ חיים הם בגדר הפלגה, כדי להתרחק מאיסור לשון הרע, בפועל הדברים נראים אחרת לחלוטין. אולי מתאים בערך חפץ חיים (ספר). בברכה אבי84 - שיחה 19:34, 15 בנובמבר 2017 (IST)

שינוי פרמטר מקצוע לעיסוק[עריכת קוד מקור]

שלום. בהמלצת משתמש:Mikey641, אני פותחת כאן דיון. אני מציעה לשנות את הפרמטר 'מקצוע' לפרמטר 'עיסוק'. התיאור הזה יותר הולם עיסוקים שאינם מוגדרים כמקצועות כמו פעילי זכויות אדם, פעילים חברתיים ופעילי זכויות בעלי חיים. ראו איך הדבר נראה כיום בערכים שארלוט דספרד וריצ'רד מרטין. תודה. דוג'רית - שיחה 21:05, 15 בנובמבר 2017 (IST)

באיזו תבנית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:36, 15 בנובמבר 2017 (IST)
הדוגמאות האלו הן מתבנית אישיות, אבל נראה לי שזה משהו שכדאי לסדר גם בתבניות אחרות, כי הופעה של עיסוקים כאלו יכולה להופיע גם בתבניות אחרות (תבנית מנהיג למשל). תודה רבה. דוג'רית - שיחה 15:42, 16 בנובמבר 2017 (IST)
בתבנית מנהיג דווקא חשוב להשאיר מקצוע ולא עיסוק, שהרי עיסוקו הוא הנהגה, ומקצועו הוא זה שעסק בו טרם פנייתו להנהגה. השר דוד לוי, למשל, הציג את מקצועו כפועל בניין, אף שחלפו שנים רבות מאז עסק בכך בפועל.
בתבנית אישיות אני מעדיף שיופיעו שתי האפשרויות, כשלעתים רק אחת מהן תנוצל, ולעתים שתיהן. אנדריי סחרוב, למשל, היה פיזיקאי במקצועו ופעיל זכויות אדם בעיסוקו. דוד שי - שיחה 16:15, 16 בנובמבר 2017 (IST)
אפשר להשאיר את שתי התבניות ולעשות בהן שימוש לפי שוקל דעת (אבל זה צריך להיות מסונכן כהלכה עם ויקינתונים). זכור לי גם שהייתה בעיה עם קטלוג 'פעיל זכויות אדם' בערך מרטין לותר קינג (בגלל זה חשבתי על תבנית מנהיג, למרות שעכשיו אני מופתעת לגלות שלותר קינג מסתפק בתבנית אישיות). הקביעה 'פעיל זכויות אדם' מופיעה אצלו בתבנית תחת הפרמטר 'ידוע בשל' וזה מוזר. דוג'רית - שיחה 17:16, 16 בנובמבר 2017 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד שינוי לעיסוק. עיסוק כולל בתוכו את המקצוע אבל מספק אפשרות למילוי של דברים נוספים.
ב{{מנהיג}} זה כבר עיסוק ולכן אין צורך בשינוי.
כרגע יש כ-8 עם עיסוק וכ-3 עם מקצוע
--‏Mikey641שיחה 17:54, 16 בנובמבר 2017 (IST)
בעד שתי אפשרויות ולעשות בהן שימוש לפי הצורף. יש סופרים שהם רופאים ויש פוליטיקאים שהם גם בעלי מקצוע. דוד א. - שיחה 09:24, 17 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:פרופילי קולנוענים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:פרופילי קולנוענים בורה בורה - שיחה 08:22, 23 במרץ 2018 (IDT)

תבנית מצוות התלויות בארץ[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מצוות התלויות בארץ שמיועדת למנות את כל הערכים העונים להגדרה מצוות התלויות בארץ. הנחיצות בתבנית זו, מעבר להנגשת כל המצוות התלויות בארץ כאחד בפני הקורא, היא שבקטגוריה 'מצוות התלויות בארץ' ישנם מושגים רבים הקשורים בעקיפין למצוות התלויות בארץ (כמו פאת השולחן, סוריא, בית מדרש גבוה להלכה בהתיישבות חקלאית, וכו') ואין להם מקום בתבנית שאמורה ללקט אך ורק את המצוות התלויות בארץ.

תבנית:מצוות התלויות בארץ[עריכת קוד מקור]

יאיר דב • י"ג בכסלו ה'תשע"ח • 10:14, 1 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד בברכה בן-ימין - שיחה 12:05, 1 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד נוצרו להאחרונה תבניות למצוות בכל מיני חלוקות (מצוות עשה, מצוות לא תעשה). המשך תוספת תבניות בחלוקות שונות (ואני מניח שיש רבות) לא יתרום לערכים כי יהיה בערכים תבניות רבות. לדעתי יש לקיים דיון מקיף כל החלוקות הרצויות לתבנות ורק לאחר מכן ליצור תבניות שיוחלטו (ואם יוחלט שלא להחליט אז להמשיך לדון על כל תבנית לגופה). לכן כרגע אני נגד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:22, 3 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד דבירשיחה •ט"ו בכסלו ה'תשע"ח • 09:50, 3 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית:מנהיגי מפלגת העבודה[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מנהיגי מפלגת העבודה שמיועדת לשימוש בערכים על האישים שכיהנו כמנהיגי המפלגה.

טיוטת תבנית[עריכת קוד מקור]

ניב - שיחה 13:40, 6 בדצמבר 2017 (IST)

מה הנימוק? ‏DGtal‏ - שיחה 13:39, 12 בדצמבר 2017 (IST)
למה לא? תבנית ניווט נוחה. ניב - שיחה 14:46, 27 בדצמבר 2017 (IST)
ניב תוכל להסביר למה החלוקה למערך ולמפלגת העבודה? כמו כן למה להתחיל במערך ולא במפא"י? נראה לי שצריך להוסיף שנים ליד כל אחד ואחד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:55, 14 במרץ 2018 (IST)
על פי מפלגת העבודה הישראלית#ראשי המפלגה. ניב - שיחה 16:10, 14 במרץ 2018 (IST)
נראה לי חלוקה מיותרת אבל אני לא התווכח על זה. אני כן חושב שצריך להוסיף את השנים לתבנית בסוגריים לאחר השם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:35, 14 במרץ 2018 (IST)

פרמטר פייסבוק ודומיו[עריכת קוד מקור]

שלום. שמתי לב שבערך טהוניה רובל קיים פרמטר פייסבוק, וכך מתאפשרת גישה נוחה ואסתטית לדף הפייסבוק שלה. שמחה מהגילוי, ניסיתי להוסיף קישור כזה לערכים של ספורטאים, אולם ראיתי שלא קיימת כזו אפשרות בתבנית שלהם. בדקתי וראיתי שבתבנית:אישיות תקשורת יש אפשרות להוספת דף פייסבוק ודף טוויטר. אני מבקשת להוסיף אפשרות זו גם לתבניות אחרות. היום הפייסבוק הוא כלי מרכזי (עבור אישים וארגונים וגם עבור הציבור) - להעביר ולקבל מידע, ומכאן חשיבותו. גם ספורטאים, פוליטיקאים, אנשי תרבות, אישים נוספים ושלל ארגונים עושים שימוש במדיות חברתיות, ולכן הפרמטר הזה צריך להיות גם בתבניות שלהם. כדאי להוסיף לכולם את הפרמטר פייסבוק וטוויטר אבל גם את הפרמטר אינסטגרם שלא נופל מחשיבותו. תודה. דוג'רית - שיחה 14:26, 7 בדצמבר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק Nimrodbr - שיחה 11:36, 8 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד חזק אני תומך בהוספת הפרמטר בכמעט על תבנית אישיות, כולל תבנית:ח"כ למשל. יש מקרים בהם זה לא רלוונטי בגלל עתיקוּת כמו תבנית:חז"ל, תבנית:קדוש נוצרי או תבנית:אישיות תנכית ואפילו תבנית:מידע חסיד אומות העולם, אבל בשאר תבניות האישיות יהיו אישים (במספר גדל והולך עם השנים) שזה רלוונטי לגביהם. ‏DGtal‏ - שיחה 13:18, 12 בדצמבר 2017 (IST)
DGtal, מה לגבי תבניות של חברות וארגונים? (מוזיאונים, חברות מסחריות, ארגוני ספורט וכן הלאה). דוג'רית - שיחה 13:27, 12 בדצמבר 2017 (IST)
לא חשבתי על זה, אבל זה יכול להיות רעיון טוב, כשהאתגר העיקרי הוא להחליט עד כמה. לתאגידים רציניים יש יכולת להחזיק חשבונות משמעותיים לאורך זמן בהרבה יותר רשתות חברתיות מהאדם הבודד שלרוב מתרכז בלא יותר מ-3 או 4 פלטפורמות. ‏DGtal‏ - שיחה 13:38, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד אני מציע לרכז את הקישורים לרשתות חברתיות בתבניות ייעודיות מתחת ל"קישורים חיצוניים" כדוגמת הטיוטות תבנית:פרופילים כלליים ותבנית:פרופילי אישים. צריכה להיות חלוקה לוגית למידע ביוגרפי בתבניות הפרמטריות ומידע חיצוני בקישורים החיצוניים הנדב הנכון - שיחה 13:35, 12 בדצמבר 2017 (IST)
תסכים איתי שלא הגיוני להתנגד כל עוד בתבנית:אישיות תקשורת כן יש פרמטר כזה. ואם יש פרמטר כזה בתבנית אישיות תקשורת, אין סיבה שלא תהיה גם בתבנית של ספורטאים, חברי כנסת וכן הלאה. בנוסף, בתבנית מופיעים כל מיני פרטי מידע אחרים שכבר מצויים בערך (כמו לאום, תאריך לידה וכדומה). הכפילות במקרה זה מוצדקת כי מדובר בנתון יעיל מאוד (כמו פרמטר אתר, שגם הוא מופיע כבר היום בהרבה תבניות וגם למטה בקישורים החיצוניים). יתרון נוסף ברור בפרמטר זה הוא היכולת של התבנית למשוך אליה אוטומטית את הנתונים האלו מוויקינתונים. דוג'רית - שיחה 14:25, 12 בדצמבר 2017 (IST)
איש תקשורת זה עוד גבולי (אישית הייתי מסיר את זה) אבל פייסבוק ממש לא מספיק חשוב כדי להופיע פעמיים בערך כדורגלן. גם IMDb מופיע כבר בערכי שחקנים אבל אין טעם להוסיף אותו לפוליטיקאים וזמרים אפילו אם יש עליהם מידע. התבנית הפרמטרית מציגה פעמיים מידע שמפוזר ברחבי הערך, אבל לקישורים החיצוניים יש כבר מקום נוח ומוגדר. תבניות כמו שהצעתי למעלה ימשכו את הנתון אוטומטית מוויקינתונים הנדב הנכון - שיחה 16:36, 12 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעדOvedcשיחה 06:52, 14 בדצמבר 2017 (IST)
דיון קודם שיחת תבנית:שחקן#תבנית:שחקן: קישורי פייסבוק וטוויטר. אני בעד הוספת קישורים לרשתות החברתיות אבל לא בתבנית הפרמטריות, יש תבניות קישורים חיצוניים ולזה הן נועדו הנדב הנכון - שיחה 09:38, 14 בדצמבר 2017 (IST)
גם אני בעד לשים בקישורים חיצוניים, שם תמיד מרכזים את כל הדברים הללו. אמא של גולן - שיחה 07:17, 20 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הוספה בתבנית עצמה כמו באישיות תקשורת. בורה בורה - שיחה 18:04, 24 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד חזק נראה שיש רוב בעד, אבל איש לא משנה את התבניות[1]. לדעתי תבניות מידע מסייעות למי שמעיין בערכים וכיום לנשואי ערכים רבים יש אתרים, דפי פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם. לאחרונה רציתי להוסיף כתובות אחרים ופייסבוק למשקאות (מקאלאן, לדוגמה), אך אין. ההוספה ב"קישורים חיצוניים" איננה תחליפית להוספה בתבנית בכלל ולגולשים במכשירים סלולריים בפרט. יאיר צפורי - שיחה 13:40, 12 במרץ 2018 (IST)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

 1. ^ אני אישית אינני יודע לעשות זאת ומעדיף לא להזיק לקישורים לנתונים.

תבנית: מושב פרלמנט[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מושב פרלמנט שמיועדת לשימוש בערכים על כנסות ישראל וכינוסי פרלמנטים שונים בעולם. בדומה לתבנית Infobox legislative term שקיימת בוויקי אנגלית.

טיוטה[עריכת קוד מקור]

הסנאט ה-115 של ארה"ב
115th US Senate
Seal of the United States Senate.svg
מדינה ארצות הברית
גוף פרלמנטרי הסנאט
מנהיג
נשיא מייק פנס
תקופת כהונה
3 בינואר 2017 – 3 בינואר 2019
מושבים
מושב קודם 114
מושב הבא 116
הרכב
115th United States Senate.svg
אתר אינטרנט
http://www.senate.gov/

מה דעתכם? DimaLevin - שיחה 13:12, 9 בדצמבר 2017 (IST)

בהעדר דעה, אני מבין שאין התנגדות? DimaLevin - שיחה 19:24, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד. נראה שימושי--‏Mikey641שיחה 15:36, 21 בדצמבר 2017 (IST)
בעד הרעיון אבל נגד העיצוב. אני רוצה שהעיצוב יהיה דומה לזה בויקיפדיה האנגלית. Example. – אסף (Sokuya)שיחה 17:28, 4 בפברואר 2018 (IST)

פרמטר בחירה בתבניות מפה דינמית (ובפרט מועצות אזוריות)[עריכת קוד מקור]

עברתי היום על מיזם תחזוקה בשם "check wikipedia" ואחד הסעיפים עם הכי הרבה משימות הוא סעיף "קישור עצמי" שם יש מעל ל-800 משימות לביצוע. חוץ מ20 משימות רלוונטיות, כל השאר היו קישורים נדרשים בתבניות בוט יישובים (סעיף שמקבל {{מפה דינמית}} ותבניות מועצה אזורית בסוף הערך כדוגמת תבנית:מפה דינמית/מועצה אזורית מטה יהודה (הדבר נכון לכל שאר המפות של המועצות האזוריות). ניסיתי להסיר את הקישור ולראות כיצד זה משפיע על התבנית וראיתי שזה מבטל את הסימון האדום על המפה. השאלה שלי-האם ניתן לתקן את התבנית כך שלא יהיה צורך בקישור? ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 01:59, 19 בדצמבר 2017 (IST)

משתמש:DMY? בורה בורה - שיחה 17:55, 24 בדצמבר 2017 (IST)
זה לא DMY, בורה בורה, זה אתה. מחכים רק לך שתאשר את הפתרון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:25, 25 בדצמבר 2017 (IST)

מקרא מדיה (P2096)[עריכת קוד מקור]

נתקלתי בנתון הזה בוויקינתונים שיכול לאחסן כיתוב לתמונות. יש/היה/יהיה שימוש בו בתבניות הפרמטריות? הנדב הנכון - שיחה 12:23, 21 בדצמבר 2017 (IST)

באנגלית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:27, 21 בדצמבר 2017 (IST)
התכוונתי אצלנו (איזה ויקיפדיה? ויקיפדיה שלנו?). ראיתי התייחסות אליו בצרפתית, אבל לא מצאתי אתו בקוד הנדב הנכון - שיחה 13:08, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יגאל באנגלית זה media legend ‏(קישור). האמת בדיוק לא מזמן חשבתי שכדאי להכניס פרמטר כזה ל{{חברה מסחרית}} כלומר שגם הוא יעודכן מתוך ויקינתונים), אולי באמת אני אנסה לבדוק איך עושים את זה. כי כרגע המצב שם הוא שהתמונה נשאבת מוויקינתונים, אבל בלי שום כיתוב. אוריאל, Orielno - שיחה 13:11, 21 בדצמבר 2017 (IST)
שניכם, התכוונתי שאם התוכן של השדה הוא באנגלית, זה לא יעזור לנו, כי אנו צריכים כיתוב בעברית. צריך מאות שדות כאלו, אחד לכל שפה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:35, 21 בדצמבר 2017 (IST)
זה תומך גם בעברית, למשל. אני מאמין שטכנית אפשר לזהות את הכיתוב שוויקיפדיה העברית צריכה הנדב הנכון - שיחה 14:40, 21 בדצמבר 2017 (IST)
לא משנה אם זה תומך בעברית. כי אם מחר מישהו יצטרך כיתוב בסינית, תהיה בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:45, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אנחנו ויקיפדיה העברית ואנחנו צריכים כיתוב בעברית, כמו בתבנית:תיאור ויקינתונים. אם איזה ויקיפד מוזר יתחיל להוסיף כיתובים בסינית שיעשה את לוקלית הנדב הנכון - שיחה 14:53, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אתה צוחק עליי, נכון? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:56, 21 בדצמבר 2017 (IST)
מה שאפשר אולי לעשות זה לשאוב את הכיתוב מוויקיפדיה לויקינתונים. אולי לערן יש מה להגיד בנושא. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בטבת ה'תשע"ח • 15:02, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אחד האפשרויות המיותרות אם לא ה.. אין אף אחד שמעדכן את זה בעברית, וזה הרבה יותר מסובך מלהוסיף כיתוב ידנית.--‏Mikey641שיחה 15:35, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יגאל, אתה אומר שלייבא מוויקינתונים qualifier זה יותר מסובך מלייבא נתון רגיל? או שזה רק בגלל שצריך לייבא qualifier לפי שפה? אוריאל, Orielno - שיחה 17:03, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אני אומר שבדוגמה שראיתי אין שום חלוקה לפי qualifiers, כלומר, מדובר בערך יחיד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:37, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אפשר להכניס כמה ערכים שונים, כל אחד עבור שפה אחרת. לדוגמה כאן יש ערך באנגלית וערך בעברית. תנסה שנייה לעשות edit ואז לוהסיף qualifier מסוג media legend, ותראה שהוא שואל אותך איזו שפה (en, ‏he, וכו'), לא נראה לי שהוא ייתן אפילו להכניס ערך בלי שפה. אוריאל, Orielno - שיחה 18:48, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אמרתי שבדוגמה שראיתי זה היה בלעדיו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:27, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אבל ראית את הדוגמה שאני הבאתי? חוץ מזה על איזו דוגמה שראית אתה מדבר? בדוגמה שהנדב הנכון קישר אליה למעלה גם כן הפרמטר היה בעברית-he (אם תיכנס ל-edit תוכל לראות זאת), וכתוב על השפה שהיא mandatory. אוריאל, Orielno - שיחה 20:45, 21 בדצמבר 2017 (IST)
תודה. העניין הוא שבעבר דברים כאלו הופיעו במצב קריאה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:22, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יש יתרונות ליבוא תמונות מוויקינתונים, כשאחד החסרונות העיקריים הוא שהחלפת התמונה תוביל לכיתוב (לוקלי) שגוי. שימוש בשדה הנ"ל פוטר את הבעיה, אם הקישור אליו פשוט אז כדאי להוסיף אותו ומי שרוצה, שישתמש בו הנדב הנכון - שיחה 22:48, 21 בדצמבר 2017 (IST)
טכנית אפשר למשוך מוויקינתונים שדה של תיאור תמונה, אבל מעט מסורבל כיוון שהתרגום הוא יחידני. (להבדיל למשל מתרגום של שם אדם או של של מקום, שעשוי להופיע במקומות רבים בוויקיפדיה). ערן - שיחה 14:19, 22 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית ראשי אגף חקירות[עריכת קוד מקור]

יש לעדכן את התבנית Ronshir - שיחה 16:37, 24 בדצמבר 2017 (IST)

Ronshir כל אחד יכול לערוך את התבנית, אתה מוזמן לעדכן את מה שצריך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:34, 25 בדצמבר 2017 (IST)
יונה בנדלאק, תשובה שכלל לא מסייעת, אני מציע שתעשה ניסוי ותתן למישהו שלא אשף בקוד ויקיפדיה לערוך את התבנית הספציפית הנ"ל ותראה מה תגובתו. Ronshir - שיחה 12:55, 25 בדצמבר 2017 (IST)
Ronshir תגיד מה צריך להוסיף ואני אעדכן. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 15:15, 25 בדצמבר 2017 (IST)
זאב קטן רשום בדף השיחה של התבנית. יש ראש אגף חקירות חדש גדי סיסו. מעבר לכך לא מספיק שאתה תעדכן, אלא צריך להפוך את כל התבנית לתבנית נגישה למשתמשים ולא כזו שרק יודע סוד יודעים לעצב או לערוך. Ronshir - שיחה 15:38, 25 בדצמבר 2017 (IST)
התבנית הזאת היא קצת בעייתית, כי היא די יחידאית. אז סתם חבר ליצור תבנית לסוג הזה של התבניות. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 15:50, 25 בדצמבר 2017 (IST)
Ronshir להבא תפרט קצת יותר. קשה להבין מה הבעיה בארבע מילים. זאב קטן השינוי שלך לא טוב, יצרת תא כפול למעלה כשהוספת למטה את ראש האגף החדש. צריך לחשוב על מבנה אחר לתבנית, אני גם לא רואה הגיון ש"תקופת הפיצול" תופיע לא בסדר הכרונולוגי בתבנית, זה מבלבל. אם רוצים לשמור על המבנה הזה (אני לא חושב שהו נחוץ הוא מרחיב את התבנית ללא צורך אמיתי. ראו למשל יוחנן דנינו, גובה התבנית הזו זהה לשלוש האחרות רק בגלל הפיצול בין השנים לשמות.), אפשר אולי לעשות בשורה הראשונה (או שתיים) את 15 המכהנים לפני הפיצול, שורה לפיצול (כמו עכשיו) ושורה למכהנים אחרים הפיצול. אישית אני חושב שעדיף לשנות את התבנית בסגנון של תבנית:מפקדי מחוז דרום. זה גם יקל על מי שמתקשה בעיצוב טבלאות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:40, 25 בדצמבר 2017 (IST)
יונה בנדלאק הנה טיוטה. כמובן זה פתוח לשינויים. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 18:03, 25 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק למתכונת התבנית המוצעת כאן. כבר היה דיון לא מזמן על רעיות המנהיגים והוחלט לעבור לפורמט החדש והעדיף. אז לסגת ממה שכבר קיים? צריך להסב אותה כמו שיש בתבנית:ראשי עיריית רעננה בורה בורה - שיחה 18:17, 25 בדצמבר 2017 (IST)
כמובן אפשר לשחק עם התבנית, למשל לעשות שורות נפרדות לזמנים שזה היה נפרד. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בטבת ה'תשע"ח • 19:25, 25 בדצמבר 2017 (IST)
אני לא זוכר שהיה דיון עקרוני על שינוי תבניות ניווט להפרדת שורות בין השנים לשם. אשמח לקיים דיון כזה במקום המתאים (שהוא המזנון) ואם יוחלט לעבור לפורמט השני נעשה את זה בכל התבניות. כרגע מצב שחלק מהתבנית בפורמט אחד וחלק בפורמט אחר לא נראה טוב באישים עם תבניות משני הסוגים. אישית אני לא אוהב את הצורה הזו בגלל שהיא מרחיבה מאוד את התבנית וכן אין סיבה לסבך את תבניות הניווט כך שרק יודעי חן ידעו לערוך אותם. כל עוד הוחלט שאין צורך בהרשאת עורך תבניות, אנחנו מניחים שכל מי שרוצה יכול לערוך תבנית ולהגבל את זה בגלל חסם טכני היא לדעתי נוגדת את ההחלטה הזו. השימוש בניווט שנים הוא פתרון סביר לפן הטכני (כאמור אני פחות אוהב אותה). במקרה זה אני חושב שיש להבדיל בתקופת הפיצול בין ראשי האדף השונים ולא לשים אותם רצוף באופן שלא ממש מאפשר להבדיל בן האגפים השונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:33, 26 בדצמבר 2017 (IST)
אני כמובן נגד תבניות לא תקניות אבל ניווט שנים היא בהחלט תבנית תקנית. מדוע ערבו בין שני האגפים באותה תבנית? בורה בורה - שיחה 16:11, 28 בדצמבר 2017 (IST)
אם אני מבין נכון מדובר על ניצב אחד שממלא את שני התפקידים ורק בין השנים 1997 ל-2007 חל פיצול והיו שני ניצבים. אבל יתכן שאני טועה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:28, 28 בדצמבר 2017 (IST)

טיוטה[עריכת קוד מקור]

ראשי אגף החקירות והמודיעין של משטרת ישראל
ירחמיאל ירון נעמן סתוי ישורון שיף אברהם זלינגר מתתיהו סלע אריה שור יעקב קדמי אהרן שלוש יחזקאל קרתי יגאל מרקוס
1948 1950 1951–1953 1953–1958 1958–1963 1963–1975 1975–1977 1977–1980 1980–1986 1986–1988
יהושע כספי עוזי ברגר אלכס איש-שלום יוסי לוי סנדו מזור יוחנן דנינו סנדו מזור (ראש אגף החקירות) אבי כהן (ראש אגף המודיעין) חיים קליין (ראש אגף המודיעין) יוסי סדבון (ראש אגף החקירות)
1988–1991 1990–1993 1993 1993–1996 1996–1997 2006–2008 1997–1998 1997–1998 1998–2002 1998–2001
משה מזרחי (ראש אגף החקירות) אילן פרנקו (ראש אגף המודיעין) אורי בר-לב (ראש אגף המודיעין) יואב סגלוביץ' מני יצחקי גדי סיסו
2001–2004 2002–2004 2004 2009–2013 2017-2013 2017-

תבנית:ישיבת עתניאל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:ישיבת עתניאל בורה בורה - שיחה 08:35, 23 במרץ 2018 (IDT)

ציון תוויות חסרות[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת קטגוריה:ויקינתונים:ערכים חסרי תווית בעברית בורה בורה - שיחה 08:39, 23 במרץ 2018 (IDT)

תבנית:מבנה עיר ומדינה -> מיקום[עריכת קוד מקור]

כמו בתבנית:אנדרטה. יותר מדויק - כי לא תמיד יש עיר, יותר אסתטי - שורה מלאה במקום שתי שורות קצרות. הנדב הנכון - שיחה 21:17, 7 בינואר 2018 (IST)

מדף השיחה:

לדעתי מדינה ועיר עדיף כי אחרת אנשים מכניסים מידע חלקי. בורה בורה - שיחה 17:30, 7 בינואר 2018 (IST)
אנשים בכל מקרה מכניסים מידע חלקי ושגוי וכמעט תמיד לא מוסיפים דגל, ככה לפחות במקומות שהם ישאירו ריקים ויקינתונים ימלא כהלכה, ועם הזמן ממלאי התבניות ילמדו לעבוד עם ויקינתונים. מעבר לכל, הכיתוב "עיר" שגוי בכל המקרים שהמבנה אינו נמצא בעיר הנדב הנכון - שיחה 17:36, 7 בינואר 2018 (IST)
 1. דגל אפשר לסדר אוטומטית בתבבנית כמו בתבנית:עיר
 2. אם אין עיר, שזה נדיר מאוד, משאירים ריק
 3. ויקינתונים מספק היום את העיר. למה להתחכם ולצמצם מידע
 4. זמן לכאן מלוח המודעות או העבר לאולם הדיונים לתבניות. בורה בורה - שיחה 18:42, 7 בינואר 2018 (IST)
הנקודה החשובה היא שלא מפסידים מידע (כמו במקרה שאין עיר אבל יש יחידה אדמיניסטריבית) אלא מרוויחים מקום ואחידות, יאללה נפרסם הנדב הנכון - שיחה 21:10, 7 בינואר 2018 (IST)

בורה בורה - שיחה 21:34, 7 בינואר 2018 (IST)

שימוש בפורמט התאריך מתבנית:אישיות עבור תבנית:אישיות כדורסל[עריכת קוד מקור]

ובהמשך עבור כל תבנית אישים. חוו דעתכם בשיחת ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/תבנית:אישיות כדורסל הנדב הנכון - שיחה 12:50, 10 בינואר 2018 (IST)

תבנית:סדר תפילות שבת[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:סדר התפילה

תבנית קישור לאתר ספריא[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:ספריא שמיועדת לשימוש בערכים שקשורים ליהדות ובכלל. התבנית תכלול קישור למיקום (דף\עמוד\הלכה\פסקה\דיבור המתחיל וכו') בספר קודש שנמצא במאגר התורני החינמי הנהדר ספריא, בדומה לתבנית:ויקיטקסט. מאגר ספרי הקודש בספריא שלם יותר מזה שיש בויקיטקסט והוא ממשיך לגדול כל הזמן, והממשק באתר מדהים. לעורכים תתווסף דרך קלה להוסיף הערות ולקשר לטקסט מוקלד ושלם של הספרים הפחות מרכזיים בארון הספרים היהודי והקוראים בויקיפדיה יוכלו להפיק תועלת רבה מהפניה לאתר המצוין.

מכיוון שאין לי מושג ירוק בקוד ויקי אני לא יודע איך יוצרים תבנית קישור פשוטה שנוח להשתמש בה, אבל אני משער שזה לא מסובך מדי. אם זה כן, אולי המפתחים של האתר יוכלו לסייע.

טיוטת תבנית: שם תבנית . נתנאל - שיחה - מומלצים 19:13, 14 בינואר 2018 (IST)

ברירת מחדל בתבנית:אין תמונה אוטומטית[עריכת קוד מקור]

כאשר אין תאריך לידה/פטירה בערך או בוויקינתונים התבנית אינה מציגה את תבנית:אין תמונה. כתוצאה מכך הרבה בקשות תמונה חסרות, בייחוד בערכי חיילים ושוטרים. זה לא היה כך בעבר (ראו גרסה זו מאוגוסט)אבל קורה עכשיו עקב שינוי בתבנית. אני מבקש לקבוע שברירת המחדל אם אין תאריך לידה או פטירה היא להציג את תבנית:אין תמונה. בורה בורה - שיחה 21:31, 16 בינואר 2018 (IST)

אנחנו יכולים להוסיף לכל ערך תבנית של אין תמונה - אבל אין בכך צורך. התבנית משמשת כדי לבקש מהקוראים לתרום תמונה חסרה לערך - לא סביר שתהיה להם תמונה לדמויות שלא חיו בשנים האחרונות, וודאי לא לכאלו שחיו בעת העתיקה ותאריך הלידה/פטירה שלהם אינו ידוע. ערן - שיחה 22:35, 16 בינואר 2018 (IST)
הגרסה לפני השינוי שלך אכן עבדה כך. אז תקן את השינוי שלך כך שכל החיילים והשוטרים והשאר בלי תאריך לידה יקבל אוטומטית את התבנית. מיותר לשים פרטנית בכל ערך. בורה בורה - שיחה 22:41, 16 בינואר 2018 (IST)
יש עוד לא מעט בעיות עם התבנית הזו, שנעשה בה שימוש מופרז ואיפה שאין צורך. אם קובעים שאין להוסיף את התבנית לערכים של אישים שאינם בין החיים, צריך למצוא פיתרון גם לערכים בהם היא נוספה בצורה ידנית כמו דינה שניידרמן למשל. שנית, אני מסתכל למשל על הערך קרחון אייקן ושואל את עצמי - כל כך הרבה דוברי עברית ביקרו באנטארקטיקה, וספציפית בקרחון הזה, שיש הצדקה לבקש תמונה חופשית מהקוראים? מגוחך שבוויקיפדיות אחרות אין את הדרישה הזאת, ומצפים שהישועה תגיע דווקא מהקורא העברי. צריך להוסיף את התבנית רק איפה שיש סיכוי סביר שתתקבל בזכותה תמונה חופשית. מתייג גם את Hanay ו-Geagea, מתנדבי OTRS, שוודאי יהיה להם מה להוסיף בנושא. עמרישיחה 00:46, 18 בינואר 2018 (IST)
אתה מבלבל בין תבנית:אין תמונה אוטומטית ותבנית:אין תמונה שמטבעה מוכנסת ידנית. הדיון כאן הוא רק על תבניות אוטומטיות שמוכנסות דרך תבניות האישים השונות ולכן מקרה דינה שניידרמן לא שייך כאן. ומי אמר שלא מוסיפים אותה לאנשים שאינם בין החיים? על פי ההחלטה היא לא נוספת אוטומטית רק למי שנפטר לפני יותר מ-150 שנה. הבעיה שהיא כרגע מפקששת אנשים חיים עקב שינוי שנעשה שלא כהלכה ויש לתקנו. בורה בורה - שיחה 01:29, 18 בינואר 2018 (IST)
עמרי, בוודאי שפעמים זה מגוחך וגם ציינתי זאת בעבר. להכניס תמונה עם תבנית הקוראת לקוראים בעברית לשלוח תמונה על ערך של אדם החי למשל בסין ואין תמונה שלו, זה שימוש שגוי של התבנית. היא יועדה אך ורק ל: ישראלים או יהודים שיש סיכוי שיש להם משפחה בין קוראי העברית. לכל היתר יש ליצור תבנית אחרת שהמחליפה את התמונה בלי קישור למשלוח תמונה לOTRS. זה לא יקרה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 07:04, 18 בינואר 2018 (IST)
הסרתי את התבנית בערך על דינה שניידרמן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 07:07, 18 בינואר 2018 (IST)
בורה, אני לא מבלבל בין התבניות וברור לי מה ההבדל בינהן. הדיון עוסק היכן תופיע תבנית:אין תמונה, וזה בכלל לא משנה באיזה צורה היא נוספה. חנה, אני מסכים לגמרי עם דבריך. אני מוצא את התבנית מוצבת בערכי אישים שאין להם שום קשר לישראל וכף רגלם מעולם לא דרכה בה. הבקשה לתמונה חופשית במקרים האלה היא יותר ממיותרת. כמו כן, אני חושב שצריך להרחיב את ההגדרה גם בעניין תמונות של אתרים ומקומות. כלומר, שהבקשה לתמונה חופשית תופיע רק בערכים של אתרים בישראל. אנחנו יודעים טוב מאוד ששום תמונה חופשית ללא תתקבל מהקורא העברית עבור הערך אצטדיון ג'ובה, גם לא בעוד עשר שנים. בעניין אנשים שאינם בין החיים - הבעיה במקרה הזה היא שמדובר בדרישה לתמונה חופשית היכן שאין צורך. הרי במקרה הזה ניתן להעלות גם תמונה מוגנת בשימוש הוגן. הבקשה לתמונה חופשית עלולה להטעות את הקוראים, ובסופו של דבר אנחנו עשויים להישאר ללא תמונה בכלל - לא חופשית ולא מוגנת. עמרישיחה 13:12, 18 בינואר 2018 (IST)
אני לא מסכים עם הגישה המצמצמת שלכם. מעולם לא נקבע שהתבנית הזו היא לצורכי OTRS בלבד או לישראלים בלבד. זו דעתה של חנה בלבד. לא רואה פסול בזה שיש בקשת תמונה בערך, ועובדה שהמוני משתמשים שמים את התבנית כמעט אוטומטית. מה זה מפריע?? לגבי תמונה חופשית לאחר המוות אני מסכים אתך. אפשר ליצור ניסוח שונה ולתקן את הבדיקה כך שאם האישיות נפטרה, לשים את הניסוח המקל. יש לך ניסוח? בורה בורה - שיחה 16:20, 18 בינואר 2018 (IST)
התבנית מסייעת בכך שהיא משייכת את כל מה שאין לו תמונה לקטגוריה אחת. קרה לי כבר מספר פעמים שמצאתי בוויקיפדיות אחרות תמונה שלא הייתה בוויקינתונים, או שהאדם נפטר לפני מספיק שנים וכך אפשר להעלות לקומונס, או שמצאתי בפליקר תמונה חופשית - כל זה גם ללא ישראלים.--‏Mikey641שיחה 17:10, 18 בינואר 2018 (IST)
+1 למייקי. בורה בורה - שיחה 17:39, 18 בינואר 2018 (IST)
אין בעיה שהפונקציונליות הזאת תישאר אם היא שימושית. הקטגוריה יכולה להתקיים גם ללא הצגה של הדרישה לתמונה חופשית. עמרישיחה 19:00, 18 בינואר 2018 (IST)
Mikey641 , אז תיצרו תבנית אחרת של "אין תמונה" למטרות של קטגוריה, לא תבנית שאם לוחצים עליה מגיעים להפניה למשלוח תמונה ל-OTRS. לקחת משהו שנועד למטרה אחת, והשתמשתם בו למטרה שלא יועדה לכך. זה יוצר הטעיה ובלגן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 19:06, 18 בינואר 2018 (IST)
אני מוכן לאנשים שנפטרו לא לבקש תמונה חופשית אלא אחרת אבל לא להוריד את בקשת התמונה מהערכים. ויקיפדיה לא מתנהלת על פי תדירות הבקשות מ-OTRS. התבנית הזו נוצרה הרבה לפני ש-OTRS בכלל התפתח. בורה בורה - שיחה 20:10, 18 בינואר 2018 (IST)

בורה בורה תמיהה, תקרא שוב את מה שאתה כתבת כאן. האם תשים בקשת תמונה בערך העוסק באנטרקטיקה? זה פשוט מגוחך, ואתה יודע זאת ומתעקש ומתעקש סתם. ה-OTRS אינה הנקודה, אלא בקשת תמונה מקהל לא רלוונטי. זה סתם עושה רעש מיותר. אתה מערבב בין שתי מטרות:

 1. בקשת תמונה רלוונטית מציבור הקוראים שיש סיכוי סביר שהיא ברשותם
 2. מיפוי ערכים חסרי תמונות לקטגוריה.

רק לאחרונה הראה לי ערן בדף ישחתו בדיון שיחת משתמש:ערן#איתור ערכים על אתרים ארכאולוגיים בישראל ללא תמונה אפשרות מציאת ערכים ללא תמונות באמצעות שאילתא, לא דרך קטגוריה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 13:57, 20 בינואר 2018 (IST)

מסכים לגמרי. בורה, המטרה היא לא להוריד את התבנית, אלא להגדיר בצורה נכונה יותר היכן תופיעה בקשה לתמונה חופשית. כפי שתואר לעיל, ישנם ערכים בהם הבקשה לתמונה חופשית היא פשוט אבסורדית. במקרים אחרים, היא פשוט מוצגת לציבור קוראים לא נכון. ראה למשל את הערך ריקרדו גאייגו. כדורגלן שאין ולא היה לו שום קשר לישראל. אם לא התקבלה תמונה חופשית מעשרות מיליוני דוברי הספרדית בעולם, למה שהישועה תגיע דווקא מהוויקיפדיה הקטנה שלנו? ברור לכולנו לכשתתקבל תמונה חופשית עבור הערך, היא לא תגיע מהקורא העברי. שים לב שבשום ויקיפדיה לא מופיעה הבקשה האת. זה נראה כאילו ה"מטלה" הוטלה מכולם דווקא עלינו. אבסורד כבר אמרנו? מה גם שהבקשה הזאת יוצרת מצג של חוסר, גם כשהיא מופיעה בערך ארוך ומפורט, כך שערכים כאלה עשויים להיתקע שנים על גבי שנים במצב הה. ראה למשל גם בערך גולבדין חכמתיאר. כמה ישראלים ביקרו לאחרונה באפגניסטן? מספיק עם האבסורדיות.
בקיצור, כמו שחנה כתבה לעיל ישראלים או יהודים שיש סיכוי שיש להם משפחה בין קוראי העברית עם הרחבה בנוגע לאתרים בישראל. כל השאר מיותר. עמרישיחה 02:01, 21 בינואר 2018 (IST)
ואני שואל למי ולמה זה מפריע למען השם. אז יש שם איור של גבר, מה הנזק? בורה בורה - שיחה 14:10, 21 בינואר 2018 (IST)
כי כמו שכבתי, מלבד האבסורד שבבקשה לתמונה חופשית, אנחנו גוזרים על הערכים מראה נצחי של חוסר. שנינו יודעים שתמונה חופשית לעולם לא תגיע מהקורא העברי, אז לשם מה זה טוב? רק עבור אישים ישראלים או מקומות בישראל יש סיכוי סביר לקבל תמונה חופשית, ולכן רק שם יש הצדקה לבקשה. עמרישיחה 10:06, 25 בינואר 2018 (IST)
כולם כבר התרגלו וזה יוצר מראה תקני של ערכים שלא חלק ככה וחלק ככה. שלא לדבר על זה שהתבנית גם מעודדת יבוא או הצגת תמונות מוויקי אחרים או וויקישיתוף שאינן הוויקינתונים. קרא שוב את דברי מייקי לעיל. בורה בורה - שיחה 13:51, 25 בינואר 2018 (IST)

תבנית: נתוני קרן הקולנוע הרוסי[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:נתוני קרן הקולנוע הרוסי שמיועדת לשימוש בערכים של סרטי קולנוע רוסיים התבנית מאפשרת להוסיף נתוני הכנסות רשמיים מהגרסה הרוסית של מוג'ו, שלדעתי נחוצים כי אין אף נתוני הכנסות מתאימים אחרים על סרטי קולנוע רוסיים. ראו למשל כיצד התבנית מפנה להכנסות הסרט, בערך הוויקינג  •  DimaLevin - שיחה 11:04, 18 בינואר 2018 (IST)

האם יש מזהה וויקינתונים לאתר? אם כן כדי להוסיף תמיכה בוויקינתונים. אם לא, כדי ליצור מזהה ואז להוסיף תמיכה בוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בשבט ה'תשע"ח • 11:11, 18 בינואר 2018 (IST)
אני מסכים עם זאב קטן. לדעתי אין מקום לתבנית נפרדת אלא להוספה לתבנית:פרופילי קולנוענים לאחר הוספת מזהה לויקינתונים (לא הצלחתי למצוא מזהה לאתר הזה בוויקינתונים). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:15, 18 בינואר 2018 (IST)
אשמח לכל עזרה בנושא ביצירת וויקינתונים והוספה לפרופילי קולנוע. DimaLevin - שיחה 13:30, 18 בינואר 2018 (IST)
התחלתי עם זה, תוכלו לעזור לי לפתח את זה למצב שבו הוא ישתמש בוויקי נתונים ויוכל לשאוב נתונים? 🙄 DimaLevin - שיחה 14:36, 18 בינואר 2018 (IST)
כדי לפתוח מזהה, תצטרך לשכנע שמדובר במידע נפוץ. בוויקירוסית יש 9 ערכים עם הקישור אליו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:34, 18 בינואר 2018 (IST)

כלי צמ"ה ממוגנים[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:כלי צמ"ה ממוגנים שמיועדת לשימוש בערכים דחפור די-9 בשירות צה"ל, מערך הצמ"ה של חיל ההנדסה הקרבית, אמצעים של חיל ההנדסה הישראלי, התבנית כוללת טבלה השוואתית בין שלושת הכלים המרכזיים שמפעיל חיל ההנדסה לצרכי לחימה. ‏MathKnight (שיחה) 23:20, 19 בינואר 2018 (IST) מאחר שהטבלה תשולב בכמה ערכים, עדיף שתופיע כתפנית, כך שאם יהיה שינוי - יהיה צורך לעשות אותו רק במקום אחד (בתבנית) והוא יתעדכן באופן אוטומטי בשאר הערכים הרלוונטיים. שימו לב גם שלא מדובר בתבנית ניווט. מטרתה הוא להציג מידע השוואתי בכמה ערכים ולא לשמש לניווט מקוצר. למרות זאת, הוספתי קישורים לערכים רלוונטיים בתחתית הטבלה, לשם נוחות הקורא. ‏MathKnight (שיחה) 18:53, 20 בינואר 2018 (IST)

התבנית גדולה בצורה מוגזמת, ללא אפשרות הסתרה. היא חורגת מגבולות המסך. זה נראה לא טוב ככה. אם היא לא אמורה להיות תבנית ניווט בתחתית הערך אז לא חובה להסתיר, אבל עדיין צריך לערוך ולהקטין אותה. אפשר לערוך את הטיוטה? – אסף (Sokuya)שיחה 17:23, 4 בפברואר 2018 (IST)

טיוטה צמ"ה[עריכת קוד מקור]

SemelHandasaKravit-transparent.png כלי צמ"ה ממוגנים עיקריים במערך הצמ"ה של חיל ההנדסה הקרבית (טבלה השוואתית) IDF new.png ישראלישראל
שם דחפור די-9 ("דובי") – IDF Caterpillar D9 שופל ממוגן / לביא"ה באגר ממוגן
תמונה IDF-D9-Zachi-Evenor-001.jpg66-IDF-D9-Zachi-Evenor-01.jpg White-IDF-Loader-02.jpgWhite-IDF-Loader-01.jpg Excavator330-IEC01A.jpg
סוג דחפור זחלי משוריין יעה אופני ממוגן מחפר זחלי ממוגן
דגם הכלי קטרפילר די-9 (L/N/R/T) קטרפילר 966 (E/F/G/H) קטרפילר 330,
קטרפילר 349E
ייעוד ומשימות עבודות עפר, בניית מגננים, פריצה הנדסית, פתיחת צירים, ניקוי מטעני חבלה, חישוף צבאי, בנייה והריסה תחת אש, הריסת תשתיות אויב, הריסת מבני טרור, תמיכה וסיוע בלוחמה בשטח בנוי, חילוץ וגרירת רק"ם עבודות עפר, בניית ביצורים, בניית מגננים, בניית מחסומים וחסימות עפר, פריצת מכשולים, הריסת מבני טרור קטנים, סיוע למעצרים בשטח בנוי עבודות עפר, חפירת תעלות, חשיפת מנהרות תת-קרקעיות, הריסת מבנים רבי-קומות, גיזום עצים וחוטי חשמל
מסה
(משקל)
כ-48 טון ללא שריון, 56 טון עם שריון (בדגם D9R) 23 טון ללא שריון 53 טון ללא שריון (349E)
הספק מנוע 405 כוחות סוס נטו, 469 כוחות סוס ברוטו (בדגם D9R) 276 כוחות סוס (206 קילוואט) 395 כוחות סוס (349E)
ביצועים הנדסיים כושר דחיפה: כ-71 טון (716 קילוניוטון) כוח שבירה: כ-17.3 טון. מומנט מירבי: 1526 ניוטון-מטר מומנט מירבי: כ-14 טון-מטר. עומק חפירה מקסימלי: כ-7 מטר.
מהירות מירבית כ-12 קמ"ש בהילוך קדמי ו-14 קמ"ש בהילוף אחורי כ-40 קמ"ש כ-5 קמ"ש
סוג כף סכין 9SU או 9U בקיבולת של כ-13 עד 16 מטר מעוקב
+ מעקר אחורי עם עומק חדירה של 123 ס"מ
+ אפשרות למגוב רציף במקום הסכין
יעה קדמי משונן בקיבולת של 4 עד 8 מטר מעוקב (תלוי בדגם) יעה חפירה בקיבולת של כ-3 מטר מעוקב, או פטיש חציבה
חימוש מקלע מאג על הגג, חרך ירי ומדוכות עשן חרך ירי (בדגם לביא"ה) אין
ראו גם: חיל ההנדסה הקרבית  •  ציוד מכני הנדסי  •  מערך הצמ"ה של חיל ההנדסה הקרבית  •  אמצעים של חיל ההנדסה הישראלי  •  צה"ל  • תמונה)

תבנית:יחסי החוץ של סין[עריכת קוד מקור]

לא החלטנו שקוראים למדינה בשמה המלא - הרפובליקה העממית של סין? במצב הקיים, תבנית:יחסי החוץ של סין מקשרת לדף הפירושונים סין, ובעקבותיה גם כל ערכי יחסי החוץ של סין. ShakeyDeal - שיחה 20:00, 28 בינואר 2018 (IST)

תבנית:משחק גמר[עריכת קוד מקור]

עלתה בקשה שהתבנית תתמוך במשחק גמר כפול, כפי שהיה נהוג בגביע אופ"א עד לשנת 1997. במקרה כזה צריך שיופיע פירוט הן של התוצאה המשוקללת, והן של כל אחד מהמשחקים בנפרד (ראו למשל 1997 UEFA Cup Final). אני חושב שהתבנית המקבילה באנגלית מצויינת, ואפשר לטעמי להעתיק אותה כמו שהיא, כולל כל הפרמטרים והעיצוב שלה. בתבנית שלנו התוצאה, שהיא הפרמטר החשוב ביותר, קצת נבלעת בין יתר הפרמטרים. התבנית המקבילה מעוצבת טוב מהבחינה הזאת. עמרישיחה 02:16, 29 בינואר 2018 (IST)

התבנית המקבילה היא Template:Infobox football match? (אם כי שם היא לא מוגבלת רק למשחקי גמר) אוריאל, Orielno - שיחה 07:39, 29 בינואר 2018 (IST)
כן. זו התבנית המקבילה, והתברר לי עכשיו שיש לנו גרסה מקומית שלה, שאף היא לא תומכת במשחק גמר כפול. אני חושב שאפשר לאחד בין שתי התבניות. עמרישיחה 11:23, 29 בינואר 2018 (IST)
יש גם תבנית:משחק כדורגל. רצוי לעשות סדר בתבניות אלו. דוד א. - שיחה 17:00, 29 בינואר 2018 (IST)
התבנית הזאת ספציפית משמשת לפירוט של נתוני משחק בגוף הערך, והיא מופיעה לעתים פעמים רבות בערך אחד (בד"כ בערכי טורנירים). שתי התבניות שציינתי לעיל מיועדות להופיע פעם אחת בראש הערך. למרות שרוב הפרמטרים בתבנית:משחק כדורגל דומים לשתי התבניות האחרות, השימושים הם שונים. לא נראה לי שניתן לאחד גם את התבנית הזאת, אם זו הכוונה. עמרישיחה 18:29, 29 בינואר 2018 (IST)
יש לנו תבנית: סופרבול, שמאוד דומה להצעה ומבחינה ויזואלית נראית הרבה יותר טוב. DimaLevin - שיחה 09:44, 1 בפברואר 2018 (IST)

עבר לא מעט זמן ולא הובעו התנגדויות כאלו או אחרות. מישהו יכול ליצור את התבנית המקבילה, נניח תחת תבנית:משחק1? אני ומשתמש נוסף כבר נבצע את ההחלפות בצורה ידנית. בתום התהליך יהיה צורך להריץ בוט שישנה את שם התבנית לשם חדש שנבחר. עמרישיחה 01:56, 18 בפברואר 2018 (IST)

הוספת סמליל לקרב נוכחי[עריכת קוד מקור]

אלעדב. מעוניין ליצור מפות של קרבות דרך מפת מיקומים כפי שמופיע למשל במשתמש:mbkv717/בדיקת מפות מיקום. על מנת לסמן את הקרב שהערך הנוכחי מדבר עליו הוא מעוניין להוסיף את קובץ:Battle icon active (crossed swords).svg לתבנית:מציין מיקום עבור הסוג "קרב נוכחי" (או שם דומה שיבחר). אשמח לשמוע את דעתכם, לפני שאני מוסיף את הסוג הזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:41, 29 בינואר 2018 (IST)

"הפטנט" הזה כבר קיים, ראה ארמיית הפאנצר הרביעית (ורמאכט). כך שאין עם זה בעיה. יש לנו כבר טנק וחרבות. לשם מה להוסיף עוד סמליל? בורה בורה - שיחה 17:16, 29 בינואר 2018 (IST)
זה נועד לציון הקרב בו הערך עוסק במפה בה יש סימון לכמה קרבות. ראה למשל את en:Battle of Wakefield. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:33, 29 בינואר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד מתייג את משתמש:Gilgamesh שאינו קבוע כאן. בורה בורה - שיחה 17:42, 29 בינואר 2018 (IST)
במפות נהוג לסמן קרב עם חרבות שלובות ולא עם טנקים או דברים אחרים. לעתים נדירות אפשר להשתמש בסמליל אחר אבל חרבות זה קלאסי. למרבה הצער התמונה שמוצגת כאן מזכירה יותר מספריים מאשר חרבות כך שאני לא רואה בכך תועלת. אם תהיה תמונה יפה של חרבות אז אני בעד. גילגמש שיחה 17:45, 29 בינואר 2018 (IST)
הסמליל הזה קיים לפחות חמש שנים ואני רואה זהה אצל האנגלים... לשנות זה חמש דקות עם יש משהו עדיף. בארמייה הרביעית זה מיקומים ולא קרבות וקצת מוזר לשים שם חרבות. בורה בורה - שיחה 17:52, 29 בינואר 2018 (IST)

הוספת קישור לתבנית קישורי קולנוע[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:קישורי קולנוע בורה בורה - שיחה 08:45, 23 במרץ 2018 (IDT)

תבנית:תנ"ך[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:תנ"ך בורה בורה - שיחה 08:50, 23 במרץ 2018 (IDT)

תבנית:מיזמים[עריכת קוד מקור]

צריך להוסיף לסגנון התבנית (HTML של style) את "clear:left;" כדי לפתור את זה שהתבנית כרגע נערמת בצורה רוחבית עם תבניות אחרות (אחד ליד השני), במקום בצורה אנכית (אחת מתחת לשני). – אסף (Sokuya)שיחה 21:17, 2 בפברואר 2018 (IST)

נא להגיב בשיחת תבנית:מיזמים לא לפזר את הדיון. יש בעיות עיצוב בהצעה הזו. בורה בורה - שיחה 23:26, 2 בפברואר 2018 (IST)

הוספת מספר סקיוז לתבנית מספרים[עריכת קוד מקור]

אני מציע להוסיף את מספר סקיוז לתבנית מספרים danielשיחה • כ"ג בשבט ה'תשע"ח • 17:29, 8 בפברואר 2018 (IST)

נגד. חסר כל חשיבות. עוזי ו. - שיחה 17:47, 8 בפברואר 2018 (IST)

תבנית חדשה לעורכים בקמפיין #1lib1ref[עריכת קוד מקור]

אני מציעה ליצור את [[תבנית:#1lib1ref]] שמיועדת לשימוש בדפי משתמש של ספרנים ועורכים שהשתתפו בקמפיין העולמי #1lib1ref. לדעתי התבנית רצויה כדי לחזק את הקשר בין ספרנים וויקיפדיה ולהוקיר תודה לפעילים בקמפיין. אני מוכנה להכניה אך נחוצה לי עזרה טכנית.

Orly Simon - שיחה 18:57, 8 בפברואר 2018 (IST)

Orly Simon תנסה לקרוא את {{תיבת משתמש}}. אם אתה עדיין מתקשה תוכל לבקש ממני עזרה. ולא צריך לבקש אישור לתבנית משתמש באולם הדיונים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בשבט ה'תשע"ח • 21:07, 8 בפברואר 2018 (IST)
זאב קטן תודה רבה. הצלחתי! אשמח אם תבדוק. בדרך טעיתי ויצרתי תבנית ללא המונח משתמש. האם תוכל למחוק אותה? כמו כן לא הצלחתי להוסיפה לקטגוריות.החלק הזו מופיע כחסום. אשמח לעזרה. שוב תודה.Orly Simon - שיחה 08:00, 9 בפברואר 2018 (IST)
Orly Simon שמחתי לעזור. ראי את עריכותי בתבנית. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ד בשבט ה'תשע"ח • 12:30, 9 בפברואר 2018 (IST)
זאב קטן תודה שוב. האם אתה יודע כיצד מוחקים את התבנית השגויה? Orly Simon - שיחה 07:23, 10 בפברואר 2018 (IST)
Orly Simon, התבנית המיותרת נמחקה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"ח • 18:37, 10 בפברואר 2018 (IST)

יצירת תבנית סגל לקבוצת אופניים[עריכת קוד מקור]

אני מבקש ליצור תבנית של סגל הרוכבים בקבוצת אופניים. אפשר לראות, למשל, את קבוצת סקיי ב(אנ'), (צר') ו(איט') (שמעודכן לינואר 2017).אודי - שיחה 19:30, 9 בפברואר 2018 (IST)

מה רע בתבנית:שחקן סגל הקיימת?
מס' עמדה שם
87 הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת רוכב מוביל כריסטופר פרום (1985)

בורה בורה - שיחה 19:50, 9 בפברואר 2018 (IST)

תשובות:
 • מספר - אין מספרים בקבוצת אופניים. זה נכון שבכל מרוץ יש לכל רוכב מספר גב, אך במרוצי ה-UCI המספרים האלו נקבעים לפני המרוץ על ידי מארגני המרוץ הספציפי ומשתנים ממרוץ למרוץ. המספור תלוי בתוצאות המרוץ לפני שנה (קבוצת המנצח אשתקד מקבלת את הספרות 1-9). בא-ב של שמות הקבוצות, בהשתייכותם לקבוצות וורלד-טור או קונטיננטל-פרו ובעוד שיקולים של המארגנים. בנוסף, בתוך הקבוצות עצמן סדר המספרים בתוך הקבוצה משתנה ממרוץ למרוץ.
 • עמדה - זה נושא אמורפי. אין על כך אף פעם הודעה רשמית כך שהכל זה הערכה של הכותב שניתן להתווכח איתה. בנוסף, התפקיד של הרוכבים משתנה ממרוץ למרוץ, ולבסוף, כמה עמדות כבר יש? מוביל ופועל. איפיונים כמו ספרינטר, מטפס ורוכב נג"ש אינם עמדות וגם עליהם אפשר להתווכח. לא ראיתי באף ויקי זרה פרמטר של עמדה.אודי - שיחה 20:44, 9 בפברואר 2018 (IST)

מה שיפה בתבנית זה שלא חייבים למלא פרמטר ואז הוא לא מוצג. ולכל הדעות פרום אינו "פועל"... בורה בורה - שיחה 20:56, 9 בפברואר 2018 (IST)

האם ניתן לשלוט בכותרות? להעלים את הכותרות "מספר" ו"עמדה" (זה מגוחך שתשארנה הכותרות כאילו שצריך למלא אותן, בזמן שברור לכל מי שמתמצא שהן חסרות ערך). בקשר לפרום, כמה רוכבים בעלי מעמד כמוהו יש? וגם הוא פועל במרוצים מסויימים. למשל במרוץ חד-יומי "רייד לונדון". זה מרוץ לספרינטרים. לפרום אין מה לחפש שם. הוא משתתף כי הוא מושך קהל וחשוב לו ולקבוצה שירכוב במרכז לונדון לעיני אלפים. כיוון שהוא משתתף, אז הוא עובד עבור הספרינטר של הקבוצה כמו כל פועל. נכון שזה דבר די חד-פעמי, אבל בהכללה, ככה זה בקבוצות אופניים. במרוץ אחד אתה רוכב מוביל, במרוץ מחר - פועל מן המניין. זה תלוי באופי המרוץ, ברמת הרוכבים בו ובהרכב הקבוצה למרוץ.כמו שכתבתי, הפרמטר של "עמדה" לא קיים באף ויקיפדיה.אודי - שיחה 21:13, 9 בפברואר 2018 (IST)
כן, אפשר לסדר את תבנית:שחקן סגל/התחלה. משתמש:יונה בנדלאק, לא דברנו מזמן שנעיף את השטות הזו של שלוש תבניות תמיכה בתבנית שחקן סגל? בורה בורה - שיחה 21:45, 9 בפברואר 2018 (IST)
לא שאני מבין על מה אתם מדברים פה. שימו לב שאצל הצרפתים יש גם חיצים קטנים למעלה שאפשר לסדר אתם את הטבלה לפי הא-ב בעמודה שבוחרים. נראה טוב.אודי - שיחה 12:09, 10 בפברואר 2018 (IST)
לא הבנתי, אם ניתן ליצור תבנית עם כותרות חלק מהעמודות מוסתרות, האם ניתן להציג כאן דוגמא בבקשה? תודה.אודי - שיחה 20:30, 12 בפברואר 2018 (IST)
בוויקיפדיה הצרפתית מייבאים את הקבוצה מוויקינתונים (d:Q39059584#P527) ויוצרים מזה טבלה שנתנת למיון. זה כנראה לא המצב שיהיה אצלנו (או שאולי כן?). בורה בורה אני לא זוכר שדברנו על זה (שזה לא אומר שלא דיברנו על זה) בכל מקרה אין לי כרגע זמן להתעמק בזה. אולי זאב קטן יכול לאחד את התבניות השונות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:11, 14 בפברואר 2018 (IST)
בשביל ליצור תבנית כזאת כדי לפנות לערן. בכל מקרה גם לי אין יותר מדי זמן עכשיו. אולי שבוע הבא. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ח • 08:51, 14 בפברואר 2018 (IST)

משנכנס אדר מרבים בשמחה[עריכת קוד מקור]

התחלתי ליצור את התבנית דלהלן, לדעתי התבנית נחוצה והכרחית, (עדיין בעריכה), אשמח לשמוע את דעתכם טוויג, קובץ על יד, צמא, DGtal, אלישע שלמה, י.כצמן, נדאוס, Meir138,‏ האלקושי, אבי84,‏ Yotam8800, מכה"כ, BRINKS, תהלה הרץ, Tshuva, יאיר הנווט, david7031, יאיר דב, בן-ימין, Nahum, מי-נהר, Yechiel.sh, בן עדריאל, MaorHL,דביר, yairde, ריהטא, דוד, בקרה וייעוץ, גנדלף, תנכיסט, עט הזמיר. ‏בעלי הידע ביהדות.

טיוטת תבנית: טיוטה:תבנית:פורים

בברכה - לכל מצווה יש ערךבן-ימיןשיחה 23:13, 10 בפברואר 2018 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. יישר כח בן ימין. יש לי כמה הסתייגויות קטנות בתוך התבנית. למשל 'שכרות בפורים' זה לא מנהג אלא פרשנות מרכזית לדין מחייב המובא בגמרא ובפוסקים. כמו כן, יש להפריד בין מנהגים שהתקבלו כמנהגים מחייבים, כמו 'זכר למחצית השקל', לבין מנהגי 'פולקלור' כמו 'רב פורים' או 'אוזן המן'. יש לי עוד כמה הערות, אם התבנית תתקבל בע"ה אציין אותן. בכל אופן יישר כח גדול לבן-ימין על התבנית החשובה יאיר דבשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ח • 11:41, 11 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:עץ שושלת חב"ד[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:עץ שושלת חב"ד בורה בורה - שיחה 08:58, 23 במרץ 2018 (IDT)

תבנית:מיצים או שתייה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:משקה בורה בורה - שיחה 09:36, 23 במרץ 2018 (IDT)

עיצוב מזעזע של תבנית:פרופילי אישים[עריכת קוד מקור]

אני מבקש להסיר את כותרות המשנה שבתבנית ולהימנע מלהציג את הקישורים לרוחב. זה שובר לגמרי את האחידות של ויקיפדיה. יש להציג את הקישורים אחד אחרי השני וללא כותרות מיותרות. ראו לדוגמה את אימרי זיו#קישורים חיצוניים. פשוט מזעזע. – אסף (Sokuya)שיחה 13:18, 14 בפברואר 2018 (IST)

למיטב ידיעתי זו תבנית נסיונית עדיין. משתמש:הנדב הנכון? בורה בורה - שיחה 13:28, 14 בפברואר 2018 (IST)
אסף (Sokuya) שמתי כמה לבדיקה, ואני חושב שעוד אנשים השתמשו בה בערכים נוספים. אתה מוזמן להסיר את התבנית מכל מקום שהיא נראית לך בעייתית ו/או להחליף אותה בתבנית:פרופילים כלליים 13:41, 14 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:פיגוע טרור[עריכת קוד מקור]

ראו בקשה על הפיכת פרמטר "חלק מ" לפרמטר אופציונלי בשיחת תבנית:פיגוע טרור#פרמטר חלק מ. – אסף (Sokuya)שיחה 16:49, 15 בפברואר 2018 (IST)

הדיון שם. בורה בורה - שיחה 17:01, 15 בפברואר 2018 (IST)

נייטרליות[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:נייטרליות שמיועדת לשימוש בכל הערכים שיש בהם מחלוקת על נייטרליות הערך. התבנית מקבילה לתבנית POV בויקיפדיה האנגלית. מטרתה ליידע את הקוראים בבעית הנייטרליות של הערך. שידעו שהמידע בערך יכול להיות מוטה.

טיוטת תבנית: משתמש:Sokuya/תבנית:נייטרליות לדוגמה:

Unbalanced scales.svg
הנייטרליות של ערך זה שנויה במחלוקת. מידע נוסף נמצא בדיון הרלוונטי בדף השיחה. אל תסיר הודעה זו עד
שיתמלאו התנאים לכך. (23 במרץ 2018)

ניתן להגדיר שני פרמטרים אופציונלים:

 1. |פסקה= בעזרתו ניתן להגדיר את פסקת הדיון הספציפית בדף השיחה (בדומה לתבנית:איחוד)
 2. |תאריך= בעזרתו להגדיר את התאריך בצורה ידנית, אחרת התאריך שיוזן יהיה תאריך הנחת התבנית.
לדוגמה

אם נגדיר |פסקה=הדף ו|תאריך=שנת 2011. הקוד יראה כך: {{משתמש:Sokuya/תבנית:נייטרליות|תאריך=שנת 2011|פסקה=הדף}}

Unbalanced scales.svg
הנייטרליות של ערך זה שנויה במחלוקת. מידע נוסף נמצא בדיון הרלוונטי בדף השיחה. אל תסיר הודעה זו עד
שיתמלאו התנאים לכך. שנת 2011

מוזמנים לראות דוגמה של התבנית בערך של עהד תמימי. – אסף (Sokuya)שיחה 02:45, 19 בפברואר 2018 (IST)

בלי להביע דעה על נחיצות התבנית כרגע, היא לא בנויה במתכונת התבניות מסוג זה. ראה תבנית:חשיבות למשל. בורה בורה - שיחה 03:04, 19 בפברואר 2018 (IST)
היא הייתה בנויה על בסיס תבנית:תיבה בדיוק כמו תבנית חשיבות. בדיוק שיניתי עכשיו את הקוד של התבנית (ואת העיצוב) מאחר שתבנית תיבה מופיע בגרסה הניידת של ויקיפדיה, כאשר תבניות ההודעה הללו לא צריכות להופיע בגרסה הניידת. ראו בעיה, התבנית מופיעה גם בגרסה הניידת של ויקיפדיה. אז אולי בדיוק פיספסת, הנה הגרסה הקודמת בדומה לתבנית חשיבות. – אסף (Sokuya)שיחה 03:44, 19 בפברואר 2018 (IST)
אין לי התנגדות לתבנית כזו אבל בתבניות מהסוג הזה צריך לגבש הסכמה רחבה לשימוש בה וכן כללים לשימוש. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:35, 19 בפברואר 2018 (IST)
כמו יונה. בהיעדר כללים ברורים מאוד לשימוש בתבנית (כמה אנשים או איזה אחוז מהאנשים בדיון, צריכים להביע דעתם שהמידע הוא מוטה, על מנת שהתבנית תונח? האם צריך קודם לקבל הסכמה על הנחת התבנית, או שקודם מניחים אותה ואז המתנגדים להנחתה יפתחו דיון? וכו'), אני נגד הכנסתה. אוריאל, Orielno - שיחה 10:42, 19 בפברואר 2018 (IST)
רעיון יפה, אך הביצוע לטעמי לוקה בחסר, התבחינים להסרת התבנית אינם ברורים דים. תחת זאת מציע לקשר לדף הצבעת נייטרליות, כפי שנעשה בהצבעת מחלוקת. בנוסף, מדובר בטיוטה, שעדיין לא זכתה להסכמה. מדוע אם כך, להשתמש בערך עהד תמימי? (שאני מסכים מאוד שמוטה מאוד לעבר הנרטיב הימני), שגם כך מתנוססת בראשו תבנית של הצבעת מחלוקת? מבקש עד לקבלת הסכמה לאישור התבנית להסירה מהערך (שאני כתבתי חלק גדול ממנו), כי במצב כזה איני רואה את הערך המוסף שלה.נעם דובב - שיחה 00:25, 20 בפברואר 2018 (IST)
רעיון יפה אסף. עקרונית אני בעד התבנית. בר 👻 שיחה 03:08, 20 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:פרופילי קולנוענים סיבוב שני[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:פרופילי קולנוענים בורה בורה - שיחה 09:04, 23 במרץ 2018 (IDT)

דיון במזנון שמאוד ישפיע על כולנו כאן[עריכת קוד מקור]

היי. אשמח אם תקראו את הדיון הזה. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:08, 19 בפברואר 2018 (IST)

הוספת שם שפה בפרופילים[עריכת קוד מקור]

אין היום שום ציון באיזו שפה הקישור. מציע להוסיף {{אנגלית}}, {{איטלקית}} וכו'. זה משפיע רק על תצוגה נאותה. מתייג בעלי עניין חשובים: משתמש:הנדב הנכון, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:זאב קטן, משתמש:IKhitron, משתמש:Little Savage. בורה בורה - שיחה 22:12, 19 בפברואר 2018 (IST)

לדעתי זה מכביד ומיותר אני בעד קונבנציה בסגנון של כתיבת שם האתר בשפה שלו הנדב הנכון - שיחה 23:59, 19 בפברואר 2018 (IST)
מכביד? זו רק מילה אחת. ככה זה בכל הקשורים עלי אדמות. למה כאן זה שונה? בורה בורה - שיחה 00:09, 20 בפברואר 2018 (IST)
אני לא אומר שאני אשרוף את ויקפדיה אם תתווסף המילה הזו, אבל דיון חדש זה זמן לחשיבה מחודשת ובשיקול עלות/תועלת אני מעדיף שלא להוסיף, כאן ובכלל הנדב הנכון - שיחה 09:49, 20 בפברואר 2018 (IST)
לא חושב שזה הכרחי אבל אני לא מתנגד. מה שכן אני חושב שבשימוש בתבנית עדיף להשתמש ישירות בתבנית:קישור שפה עם פרמטר שפה מתאים ולא בתבנית של שפה מסויימת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:52, 20 בפברואר 2018 (IST)

ברור שחייבים לכתוב את שפת הקישור ליד כל קישור. זה בכלל לא פתוח לדיון לדעתי. ‏«kotz» «שיחה» 20:18, 24 בפברואר 2018 (IST)

כל דבר פתוח לדיון. חלק מהתבניות הסתדרו מציין בלי זה גם יותר משנה והמחטף הזה ממש לא לעניין הנדב הנכון - שיחה 00:22, 25 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:פלישת הוויקינגים לאיים הבריטיים[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:פלישת הוויקינגים לאיים הבריטיים שמיועדת לשימוש בערכים של קרבות ממלכת וסקס עם הפולשים הוויקינגים בשנים 865-878. התבנית כוללת את הפרטים הבאים: שם המערכה, פלישת הוויקינגים לאיים הבריטיים ושמות הקרבות השונים, מתוכם נכתבו שניים: קרב רדינג (871) וקרב אשדון. בעתיד ארחיב את התבנית לקרבות שהתנהלו בתקופות מאוחרות יותר.

טיוטת תבנית: משתמש:אלעדב./פלישת הוויקינגים לאיים הבריטיים.

תודה, אלעדב. - שיחה 15:54, 22 בפברואר 2018 (IST)

היו מספר פלישות ואחרונה הייתה בשנת 1066. מציע לכלול את כולם. דוד א. - שיחה 08:06, 25 בפברואר 2018 (IST)
כמו שכתבתי למעלה, כרגע אני מתמקד בשנים האלה. מבחינתי אין בעיה להוסיף קישורים שיכסו את התקופה כולה (רק שעוד לא למדתי איך לפתוח כותרת נוספת בתבנית...) אלעדב. - שיחה 10:42, 25 בפברואר 2018 (IST)

תיבות צד זו לצד זו[עריכת קוד מקור]

הביטו בפרק קשח"צ בערך קמפיטלי. מופיעים שם התבנית {{מיזמים}} ו{{קישורי פורטל}}, אבל משום מה הן מופיעות זו לצד זו במקום זו תחת זו. לעזרת המתבנתים אודה. ‏«kotz» «שיחה» 16:10, 23 בפברואר 2018 (IST) כנ"ל תל לכיש ‏«kotz» «שיחה» 20:08, 24 בפברואר 2018 (IST)

כבר יש על זה דיון שפתח אסף לעיל. הפתרון שהוא מציע זורק את הפורטלים לאי שם במורד הערך במקרים מסוימים וזה עוד יותר גרוע. בעיני המצב הנוכחי לא כל כך גרוע. בורה בורה - שיחה 18:27, 23 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:אלופי עולם בשחמט[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אלופי עולם בשחמט בורה בורה - שיחה 09:10, 23 במרץ 2018 (IDT)

כלי מועיל לעורכי ומתחזקי תבניות ניווט[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:ניווט בורה בורה - שיחה 19:13, 22 במרץ 2018 (IST)

פרמטר שם בתבניות פרופילים[עריכת קוד מקור]

תראו את הפרופילים בObjection_(Tango). הבעיה היא שהסוגריים הם חלק מהשם של השיר; ואת ברירת המחדל של "פרופילים" לא ניתן לשנות. לדעתי צריך להכניס פרמטר שם לכל תבניות הפרופילים למיניהם. ‏«kotz» «שיחה» 18:49, 27 בפברואר 2018 (IST)

צודק. בעד פתרון זה או כל פתרון אחר שמתקן את הבעיה. בורה בורה - שיחה 19:41, 27 בפברואר 2018 (IST)
בעד. זה כך בתבנית:מידע טקסונומי (פרמטר 1, לפי מיקום) מוזר שהנדב הנכון לא יצר כך את כל התבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:26, 1 במרץ 2018 (IST)
את התבנית הספציפית הזו לא אני שדרגתי, אבל באמת לא חשבתי על זה גם באלו שכן. לא כדאי לבצע את השדרוג כבר בתוך תבנית:פרופילים? אגב תבנית:אישיות כדורגל מציגה את "פרופיל" ולא שם כפי שהתקבל בתבניות מאוחרות יותר הנדב הנכון - שיחה 10:47, 1 במרץ 2018 (IST)
הצורה לעשות פחות חשובה אבל זה צריך להיות אופציה. אני חושב שהתבלבלת עם תבנית:פרופילי כדורגלנים ואתה צודק. היה על זה דיון וזה הפורמטר שהוחלט, אם רוצים לשנות את זה צריך לדון על זה מחדש. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:53, 1 במרץ 2018 (IST)
[[משתמש:יונה בנדלאק|יונה ב.], הנדב הנכון, משתמש:זאב קטןת מי מתקן? לא נראה סיפור גדול. בורה בורה - שיחה 18:10, 22 במרץ 2018 (IST)
אם לא יהיה פתרון מערכתי בימים הקרובים, אני אתקן את התבנית לוקלית הנדב הנכון - שיחה 18:45, 22 במרץ 2018 (IST)

תבניות פניני הלכה[עריכת קוד מקור]

למיטב השגתי, יש 3 תבניות שונות שמבצעות אותו הדבר, או לפחות דברים דומים מאד:

אחת מהן אפילו נתמכת (לכאורה) בבוקמרקלט. מישהו יכול לעזור לעשות סדר בנושא? אפילו אם כולן באמת נדרשות, היה טוב אילו ההבדל ביניהן היה מתועד. נדב ס.שיחה 21:56, 27 בפברואר 2018 (IST)

נדב ס., אכן התבניות האלה עושות את אותה עבודה. אפשר לאחד אותן. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ב באדר ה'תשע"ח • 22:52, 27 בפברואר 2018 (IST)
דרך אגב, שתי תבניות נוצרו על ידי אותו משתמש (AYHB) אולי הוא יוכל להבהיר את העניין. בנוסף, נראה כאילו כל התבניות לא עברו אישור של אולם התבניות. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ב באדר ה'תשע"ח • 22:56, 27 בפברואר 2018 (IST)
תבנית:אתר פניני הלכה כללית יותר משתי האחרות ויש לאחד את האחרות לתוכה. (פ"ה נמצאת ב-4 ערכים ו-פניני ב-60) אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:29, 1 במרץ 2018 (IST)
יונה ב., תוכל לטפל בזה. תייג אותי בסיום. תודה. בורה בורה - שיחה 18:07, 22 במרץ 2018 (IST)

תבנית שנה בישראל[עריכת קוד מקור]

ראו דיון כאן. תודה. יוניון ג'ק - שיחה 17:35, 1 במרץ 2018 (IST)

- הועבר מהדף דף שיחה של תבנית}}

תבנית זו מופיעה בכל הערכים אודות שנים בישראל. כל הערכים האלו מתחילים עם ההנהגה של מדינת ישראל. אולי מוטב להוסיף מידע זה לתבנית עצמה? אני מתכוון לשדות: "נשיא המדינה", "כנסת", "יו"ר הכנסת", "ממשלה", "ראש הממשלה", "נשיא בית המשפט העליון". ראיתי שיש מקומות שאף הוסיפו "שר החוץ", "שר הביטחון", "שר האוצר", "ממלא מקום ראש הממשלה" (לדעתי שדות אלו מיותרים). מה דעתכם? מתייג את בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות. יוניון ג'ק - שיחה 19:42, 23 בפברואר 2018 (IST)

אף אחד לא רואה את הדיון כאן. העבר אותו לאולם הדיונים לתבניות. בורה בורה - שיחה 19:55, 23 בפברואר 2018 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכהזה ייראה משהו כזה:
««« 
2012
2013
2014
דגל ישראל
‏2015‏
בישראל
»»»
2016
2017
2018
כל ערכי השנים בישראל • אירועים בולטים בעולם ב-2015
כרונולוגיה של אזור ארץ ישראל
פורטל ישראל • לוח שנה של שנת 2015
נשיא המדינה ראובן ריבלין
ראש ממשלת ישראל ה-33 בנימין נתניהו
יושב ראש הכנסת ה-20 יולי אדלשטיין
נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור
בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 19:58, 23 בפברואר 2018 (IST)
צריך כמובן לעצב את זה יפה יותר, אבל אתם מבינים את הרעיון הכללי... יוניון ג'ק - שיחה 19:58, 23 בפברואר 2018 (IST)
- סוף העברה

בעיקרון אני Symbol support vote.svg בעד. מבחינת העיצוב מפריע לי שאחת התיבות לא ממורכזת מבחינת ימין-שמאל ‏«kotz» «שיחה» 20:03, 4 במרץ 2018 (IST)

כפי שכתבתי - זו טיוטה כללית, וצריך לעצב את זה יפה יותר. ניסיתי לעשות זאת בעצמי, ולא הצלחתי. אשאיר את המלאכה לבורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות. יוניון ג'ק - שיחה 21:25, 7 במרץ 2018 (IST)
גם אני בעד, לאחר עיצוב. בורה בורה - שיחה 21:29, 7 במרץ 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הכנסתי מעט תיקונים בעיצוב. – אסף (Sokuya)שיחה 23:06, 7 במרץ 2018 (IST)

משהו מוזר קורא בעיצוב של ויקיפדיה בגרסה הניידת, העיצוב מתעוות ולא נראה טוב. מישהו יודע איך לסדר את זה? יש יותר מדי רווחים פתאום. תראו https://he.m.wikipedia.org/w/index.php?title=משתמש:Sokuya/ארגז_חול. – אסף (Sokuya)שיחה 23:57, 7 במרץ 2018 (IST)

עכשיו צריך:

 • להחליט מה נכנס. אני חושב שצריך את הממשלה והכנסת. אפשר לוותר על בית המשפט, זה לא מופיע היום.
 • לעשות את העיצוב בתוך התבנית עצמה שהכותב רק יזין שמות. בורה בורה - שיחה 23:23, 7 במרץ 2018 (IST)
  כבר היה דיון במזנון בנוגע למה נכנס. היתה הסכמה על 4 בעלי התפקידים המוזכרים. מעבר לשמות - צריך גם להזין את מס' הממשלה ואת מס' הכנסת. וצריך גם להתייחס למצבים שבהם יש שנים שבהן היו חילופי גברי. יוניון ג'ק - שיחה 23:48, 7 במרץ 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות, מי יכול/מוכן לבצע את השינויים הנ"ל בתבנית עצמה? תודה. יוניון ג'ק - שיחה 09:55, 10 במרץ 2018 (IST)

אפשר הפנייה לדיון מה הוחלט שנכנס? כי על משהו דומה יש מלחמת עולם והצבעות מחלוקת אין סופיות... בורה בורה - שיחה 18:05, 22 במרץ 2018 (IST)

קטגוריות אוטומטיות[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:שנה בתחום בורה בורה - שיחה 18:00, 22 במרץ 2018 (IST)

חוסר בתאריך לידה מדכא הצגת מקום לידה[עריכת קוד מקור]

לאור הבקשות, מעביר דיון מהמזנון לכאן.

דוד שמר
מוקד פעילות ירושלים, ישראלישראל  ישראל
שנות פעילות 1989 -
סוגה מוזיקת בארוק
עיסוק נגן צ'מבלו, מנצח, מרצה, מורה למוזיקה
כלי נגינה צ'מבלו
שיתופי פעולה בולטים תזמורת הבארוק ירושלים

במספר תבניות הוכנסה לשימוש יחידה:תבנית מידע/אישיות שאמורה להציג את תאריך הלידה ומקום הלידה במשולב. אבל היא לא מתנהגת נכון. ראו למשל בדוגמה זו או בערך דוד שמר או חוי טוקר. יש פרמטר "מקום לידה", הבעיה היא שלא רואים אותו בתבנית, כי הוא אינו מוצג כי אין תאריך לידה. איני רואה קשר בין תאריך הלידה למקום הלידה וכל אחד בא בנפרד ואינו תלוי, כפי שהיה מאז ומעולם. אין סיבה כמו בדוגמה כאן שלא נראה שנולד בריגה, לטביהלטביה  לטביה.

יש שתי חלופות:

 • לתקן את היחידה שתעבוד עם התבנית כפי שעבדה בעבר עם הצגת מקום הלידה
 • להפסיק את השימוש ביחידה ולחזור לשיטת ההצגה הישנה והטובה

מתייג את ✭ עט הזמיר ✭ ששאל על הבעיה, משתמש:זאב קטן שעזר לי לזהות אותה ומשתמש:יונה בנדלאק שביקש להעביר את הדיון. בורה בורה - שיחה 09:40, 5 במרץ 2018 (IST)

תודה בורה בהחלט הגיע הזמן לטפל בזה. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 09:44, 5 במרץ 2018 (IST)
כמו שכתבתי במקום אחר מקום הלידה תמיד יבוא עם תאריך הלידה. אם לא מצוין/לא ידוע תאריך לידה, זה לא מצוין בתבנית. זה לא באג אלא ההתנהגות הנהוגה הן בערך והן בתבנית (כפי שלא מציינים בתחילת הערך (נולדה בX). ערן - שיחה 12:50, 5 במרץ 2018 (IST)
איך זה קשור בכלל? אם מישהו נולד ברומא העתיקה, ולעולם לא נדע מה התאריך, אז גם המיקום לא נכון? צריך להציג את המיקום תמיד כשידוע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:08, 5 במרץ 2018 (IST)
ראה למשל את הערכים הרלוונטיים חוי טוקר ודוד שמר - בשניהם לא כתוב במשפט הפתיח מקום הלידה. לא נהוג לציין את מקום הלידה לבד. ערן - שיחה 14:42, 5 במרץ 2018 (IST)
מה הקשר לפתיח? אמו מדברים עם תבנית פרמטרית, שם החוקים אחרים לגמרי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:44, 5 במרץ 2018 (IST)
אכן אין קשר מינימלי. יש אלפי, אם לא עשרות אלפי ערכים בהם מקום הלידה אינו מצוין בפתיח. בלה בארטוק הוא רק דוגמה אקראית. אז מזה להסיק שגם בתבנית אין לציין את מקום הלידה? ומה הקשר של תאריך הלידה. אציין כמובן שתלות זו מעולם לא נדונה בשום פורום. גנאיוס פומפיוס סטראבו הוא דוגמה נוספת. לא ידוע מתי נולד, לפחות בערך, אבל ידוע היכן נולד. אז נשמיט מידע זה? בורה בורה - שיחה 16:42, 5 במרץ 2018 (IST)
ראה למשל את הערכים הרלוונטיים חוי טוקר ודוד שמר - בשניהם לא כתוב במשפט הפתיח מקום הלידה. לא נהוג לציין את מקום הלידה לבד. (במילים אחרות - אין צורך לחזור על מה שכתבתם פעם נוספת אם אין טיעונים נוספים). ערן - שיחה 18:27, 5 במרץ 2018 (IST)
מנין הקביעה "לא נהוג לציין את מקום הלידה לבד" מלבד שזו דעתך האישית? יש לך איזה מראה מקום שכך הוחלט בעבר? ולמה זה קשור לתבנית? בורה בורה - שיחה 19:00, 5 במרץ 2018 (IST)
משתמש:זאב קטן, חשוב לי לשמוע את דעתך בשתי הסוגיות האלה היות ואתה פעיל מרכזי בתבניות. בורה בורה - שיחה 07:48, 8 במרץ 2018 (IST)
לדעתי חשוב להציג את מקום הלידה גם ללא תאריך הלידה, כפי שיגאל כתב. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 09:23, 8 במרץ 2018 (IST)
לאחר 11 ימי דיונים יש רוב ניכר ש"חוסר בתאריך לידה לא ידכא את הצגת מקום לידה". משתמש:ערן, משתמש:IKhitron, משתמש:Kotz, אתם כולכם יודעים LUA. נא לבצע את התיקון. בורה בורה - שיחה 09:52, 16 במרץ 2018 (IST)
אין לי מושג איפה מתקנים את זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:04, 16 במרץ 2018 (IST)
משתמש:IKhitron, משתמש:Kotz, מתקנים את זה ביחידה:תבנית מידע/אישיות. זו יחידה לא גדולה או מסובכת ולא נראה שיהיה לכם קושי. הסתכלו היכן לא מציגים את templateArgs['מקום לידה'] או templateArgs['מקום פטירה']. בורה בורה - שיחה 09:06, 18 במרץ 2018 (IST)
אני לא מצליח להבין את הלוגיקה. אני עוד אנסה, אבל מישהו אחר יצליח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:28, 18 במרץ 2018 (IST)
IKhitron זה או אתה או משתמש:Kotz. אחרת נצטרך לעבור על כל התבניות מטה ולנתק אותן מהיחידה הפגומה כפי שצוין בראש הפיסקה. בורה בורה - שיחה 04:37, 19 במרץ 2018 (IST)
IKhitron, משתמש:Kotz פנייה אחרונה לפני שעוברים לחלופה השנייה. אנא הגיבו. בורה בורה - שיחה 17:58, 22 במרץ 2018 (IST)
אני רוצה לעזור, וצריך לתקן את זה, אבל אני לא רוצה להרוס משהו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:06, 22 במרץ 2018 (IST)

התבניות הנקראות מיחידה זו[עריכת קוד מקור]

 1. תבנית:פילוסוף
 2. תבנית:שחקן
 3. תבנית:מלחין
 4. תבנית:קדוש נוצרי
 5. תבנית:משפטן
 6. תבנית:מוזיקאי
 7. תבנית:שף
 8. תבנית:מדען
 9. תבנית:מגלה ארצות
 10. תבנית:אישיות
 11. תבנית:אמן
 12. תבנית:ממציא
 13. תבנית:סופר
 14. תבנית:רוכב אופניים
 15. תבנית:רופא
 16. תבנית:מנהיג
 17. תבנית:במאי
 18. תבנית:אדריכל
 19. תבנית:אישיות תקשורת
 20. תבנית:מידע חסיד אומות העולם בורה בורה - שיחה 04:37, 19 במרץ 2018 (IST)

תקופת הכהונה אינה מחושבת על ידי היחידה[עריכת קוד מקור]

סמי משה
לידה 1944
פטירה 2 ביוני 2017 (בגיל 73 בערך)
ראש עיריית פורט אליזבת
תקופת כהונה 19921994 (כשנתיים)
ראש עיריית טימבוקטו
תקופת כהונה 20002 ביוני 2017
ראש עיריית זנזיבר סיטי
תקופת כהונה 1 בינואר 19802 ביוני 1991 (11 שנים)

גם זה עדכון שהוכנס לאחרונה. אין חישוב משך כהונה כאשר יש ערוב של תאריך מדויק עם תאריך ובו שנה בלבד. לא זכור לי דיון על כך. למה כאשר מחשבים את הגיל בו נפטרה האישיות, לא מתחשבים בערבוב זה כמו בדוגמה כאן? היחידה מחשבת משך כהונה כשיש תאריכים מדויקים, אבל לא אם יש רק שנה. לא ברור המניע. בדוגמה לא מחושב כמה זמן היה ראש עיריית טימבוקטו. כן מחושב למשל גיל האישיות בו יש רק שנה... בקיצור, חוסר אחידות משווע.

מתייג את kotz שאמר שמכיר lua ויכול לתקן את היחידה וגם את משתמש:זאב קטן שעזר לי בזיהוי הבעיה. בורה בורה - שיחה 09:40, 5 במרץ 2018 (IST)

אני מניח שהסיבה לכך שזה מחושב לגבי שנות חייו של אדם ולא לגבי תקופת כהונה, היא ששנות חייו של אדם הן עשרות שנים - אי דיוק של שנה אחת אינו קריטי, לעומת זאת תקופת כהונה במשרה היא בדרך כלל שנים בודדות, ולעיתים אף שנתיים, שנה ואף פחות מכך, ואז לחשב את תקופת הכהונה רק על סמך השנה ללא תאריך זה בעייתי. לדוגמה בערך שמעון פרס, תקופת הכהונה שלו כראש ממשלת ישראל ה-8 היא "32 שבועות ו-4 ימים", ואם היינו הולכים לפי השנים בלבד היינו מקבלים שנה שלמה, ואולי אף יותר.
כך שאם רוצים לעשות שינוי, צריך שהשינוי יהיה שמשך הכהונה (בשנים) תחושב רק אם הפרש השנים הוא מעל מינימום מסוים, למשל לפחות 4 או לפחות 5 שנים. אוריאל, Orielno - שיחה 10:04, 5 במרץ 2018 (IST)
Orielno, פתרון מעניין. אם הוא ייושם צריך להוסיף את זה כפרמטר ביחידה, אחרת זה ישפיע על יותר מדי ערכים בצורה רע. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח באדר ה'תשע"ח • 10:10, 5 במרץ 2018 (IST)
חיים צורי הוא ראש עיריית קריית מוצקין כבר 24 שנים ועדיין לא מחושב לו משך הכהונה... אבל נזרום אתך. שלוש שנים ומעלה נראה לי סביר. בורה בורה - שיחה 10:54, 5 במרץ 2018 (IST)
כמו שהוסבר כבר בעבר, חישוב של טווח זמנים תלוי ברזולוציית הזמן - כאשר לא ידוע יום מדויק לא ניתן לתת את משך הזמן בצורה מדויקת (האם זה 1 בינואר או 1 בדצמבר?) ובהתאם לא מצוין חישוב טווח שגוי. ערן - שיחה 12:53, 5 במרץ 2018 (IST)
בדיוק כך! "תלוי ברזולוציית הזמן". על פרק זמן ממושך אין משמעות לדיוק בחישוב הטווח והובאה כאן דוגמה של כהונה בת 24 שנים שאבסורד לא לחשב את הטווח. יש לחשב את הטווח, השאלה היא מהו פרק זמן סביר, 3,4, או 5 שנים? אגב, גם לכם נעלמה הצגת התבנית מן הדף למרות שהיא כאן? בורה בורה - שיחה 15:42, 5 במרץ 2018 (IST)
בחישוב הטווח עבור גיל האישיות, התבנית מוסיפה את המילה "בערך". זה אמור להיות מספיק טוב גם עבור טווח כהונה קצר ("3 שנים בערך" עדיף מכלום. במקרה של פחות משנתיים אולי עדיף לוותר). Dovno - שיחה 15:48, 5 במרץ 2018 (IST)
כן, זה פתרון טוב Dovno. אני רואה את התבנית בתצוגה מקדימה אבל לא עכשיו... אתה רואה אותה? בורה בורה - שיחה 15:50, 5 במרץ 2018 (IST)
בורה בורה, גם אני רואה את התבנית רק בתצוגה המקדימה - אבל רק אם אני עורך את הפרק ולא את כל העמוד. אולי זה שוב מקרה של יותר מדי תבניות בעמוד אחד? Dovno - שיחה 15:55, 5 במרץ 2018 (IST)
כן זו הסיבה. צריך לארכב קצת וזה אעשה. בורה בורה - שיחה 15:57, 5 במרץ 2018 (IST)
בורה בורה, כפי שכבר כתבתי אני בעד הפתרון שהציעה Orielno, אבל אני חושב שצריך ליישם אותו באופן חכם. זה לא צריך להיות בררת המחדל אלה אופציה נוספת עם פרמטר שקובע אחרי איזה מספר שנים אנחנו מציגים את התאריך גם אם הרזלוציה לא תואמת. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 09:26, 8 במרץ 2018 (IST)
גם אני חושב שזה רעיון טוב, אבל ככל פרמטר, נדרש גם ערך ברירת מחדל... אני בעד 3. בורה בורה - שיחה 13:19, 8 במרץ 2018 (IST)
אני חושש שלא הובנתי כראוי. לדעתי יש להשאיר את בררת המחדל כפי שהיא עכשיו, חוסר חישוב במקרה של חוסר התאמה. אבל לאפשר את החישוב הזה במקרה שימולא פרמטר כלשהוא. שינוי ההתנהגות של היחידה כבררת מחדל יכולה להשפיע על הרבה תבניות בדרך שיהיה קשה לחזות. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 14:02, 8 במרץ 2018 (IST)
עד לפני כמה שבועות זו הייתה דרך החישוב ולא היה שום נזק, אז קשה לי להאמין שתהיה השפעה אם נשתמש בברירת המחדל. בורה בורה - שיחה 14:29, 8 במרץ 2018 (IST)
Orielno ומשתמש:זאב קטן, ראו את התקופה בה היה ראש עיריית פורט אליזבת. רק כשנתיים והתבנית כבר מחשבת טווח. אין הבדל בין שנה שלא רשום בה תאריך כלל לשנה שרק חציה השני עם תאריך מדויק. על כן הרזולוציה ממנה מתחילים לחשב טווח תהיה שנתיים. מסכימים? בורה בורה - שיחה 04:53, 19 במרץ 2018 (IST)
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
הטעות המקסימלית כשמחשבים את הטווח כשלא נתון תאריך היא שנה. לכתוב "שנתיים" כשזה פלוס-מינוס שנה לא נראה לי ראוי. למשל אם הוא כיהן בין 15 בדצמבר 1992 ל-15 בינואר 1994, ואנחנו כותבים על זה "שנתיים"... מסיבה זו לפי דעתי הטווח עבורו אפשר לבצע את החישוב צריך להיות מינימום שבמינימום 3 שנים, ואולי אף יותר. אוריאל, Orielno - שיחה 07:38, 19 במרץ 2018 (IST)
אני חושב שמינימום של שלוש שנים זה סביר, שנתיים זה אכן קצת מדי. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ח • 09:23, 19 במרץ 2018 (IST)

בעיה בתבנית[עריכת קוד מקור]

בתבנית שחמטאי נוצרה בעיה עם משיכת מד כושר נוכחי לא מבוצעת נכון. ראו לדוגמה ערך אנדריי סוקולוב. אצלנו מוצג "2505 נכון למאי 2017" ובויקי-אנגלית - "2495 נכון למרץ 2018". זה הערך הנכון. דוד א. - שיחה 07:47, 7 במרץ 2018 (IST)

בדקתי בוויקינתונים והרשומה המעודכנת ביותר שם היא אכן מאי 2017. יש בוט שמעדכן את זה, לא יודע למה לא רץ הרבה זמן. פשוא תכנס לוויקינתונים ותוסיף רשומה למרץ 2018. בורה בורה - שיחה 08:14, 7 במרץ 2018 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה אצלנו המשיכה של הנתון היא מוויקינתונים (כמו שבדרך כלל עושים), והנתון למאי 2017 הוא הכי מעודכן שיש שם כרגע. בערך באנגלית בתבנית יש שדה: FideID = 627089, שדה שמכיל את ה-id באתר של פיד"ה עבור השחקן, ואז מושכת משם את הנתון הכי עדכני. ואצלנו בתבנית:שחמטאי לא הכניסו שדה כזה (אולי כדאי להכניס). אוריאל, Orielno - שיחה 08:15, 7 במרץ 2018 (IST)
עידכנתי את וויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ' באדר ה'תשע"ח • 08:17, 7 במרץ 2018 (IST)
זאב, שים לב שלא נותנים דירוג מועדף למשהו שמשתנה כל חודש. אחרת אנו תקועים עם הרשומה הזו. בורה בורה - שיחה 08:30, 7 במרץ 2018 (IST)
הדירוג המעודף היה כבר קיים, אני רק עידכנתי אותו. להבא אדע לא להכניס דירוג מועדף. בברכה, זאב קטןשיחה • כ' באדר ה'תשע"ח • 08:35, 7 במרץ 2018 (IST)
זה לא תמיד עובד. ראו למשל סרגיי קריאקין. ועוד - למה צריך להיות "נכון ל-מרץ 2018" ולא "נכון למרץ 2018"? דוד א. - שיחה 08:54, 7 במרץ 2018 (IST)
זו כבר תקלה ביחידה שמשתמש:ערן צריך לענות. משום מה נשאבת הרשומה הראשונה ולא זו עם תאריך העדכון החדש ביותר. אני מניח שגם את ה-"-" המיותר היחידה שותלת. בורה בורה - שיחה 09:02, 7 במרץ 2018 (IST)
אני רואה שגם אנדריי סוקולוב התחרבן... אי יודע שבתבנית עיר הוא יודע לקחת את האוכלוסיה המעודכנת ללא משחקים עם הדירוג. לא יודע למה זה לא עובד כאן. הרי לא נרוץ ונשנה כל חודש אלפי ערכים בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 09:06, 7 במרץ 2018 (IST)
 • לגבי המקף המיותר - אטפל בזה בהמשך ביחידה
 • לגבי משיכה מוויקינתונים - אנחנו לא לוקחים את הנתון העדכני ביותר (לא כאן, ולא באופן כללי) אלא את הנתון עם הדירוג הגבוה ביותר (או אם יש כמה נתונים בעלי דירוג זהה, את הראשון מביניהם באופן שרירותי). אם רוצים להעדיף נתון אחד על פני אחר צריך להגדיר לו דירוג מועדף.
ערן - שיחה 11:35, 7 במרץ 2018 (IST)
כדי להשלים את דבריו של ערן. באוכלוסייה העדכנית ביותר היא בדירוג גבוהה. האוכלוסיה משתנה פעם בשנה או יותר. לשחמטאי פעיל מד הכושר משתנה פעם בחודש ולכן זה בעייתי יותר. את העדכון צריך לעשות על ידי בוט בוויקינתונים, כפי שהיה עד לפני כשנה. אפשר אולי לשאוk בd:Wikidata:WikiProject Chess מה קורה עם העדכון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:56, 7 במרץ 2018 (IST)
לא הבנתי למה זה יכול לעבוד בויקיאנגלי ולא יכול לעבוד אצלנו. דוד א. - שיחה 13:14, 7 במרץ 2018 (IST)
כפי שכתבתי, לא מעשי לתקן כל חודש את הדירוג באלפי שחמטאים. הייתכן שמתכנני ויקינתונים לא חשבו על זה? בורה בורה - שיחה 15:04, 7 במרץ 2018 (IST)
למה לא ניתן ליישם הצעה של Orielno בהקשר ל FideID = 627089 (ניתן לראות בתחילת הדיון) דוד א. - שיחה 15:25, 7 במרץ 2018 (IST)
הבעיה נותרה ללא טיפול. אם אין מי שיטפל, צריך להוריד קישור לויקינתונים שהוא שגוי. דוד א. - שיחה 08:59, 14 במרץ 2018 (IST)
דוד55 זה לא כזה פשוט. המספר מגיע מen:Template:Elo rating אפשר לפנות למי שמעדכן את התבנית שם פעם בחודש ולהבין האם הוא עושה את זה בדרך קלה שניתן לעשות אצלנו או על ידי מתנדב או על ידי בוט. זה יהיה פתרון זמני עד שזה יכנס לוויקינתונים, שם המידע צריך להיות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:48, 14 במרץ 2018 (IST)
זה אכן לא פשוט. אולי אפשר לגייר en:Template:Elo rating שכבר קיימת במספר רב של שפות ולשלב אותה בתבנית שלנו? דוד א. - שיחה 17:14, 14 במרץ 2018 (IST)
לא יעזור לגייר כי צריך שמישהו יעדכן את הרשימה פעם בחודש. אפשר לנסות לבקש בויקיפדיה:בוט/בקשות ולראות אם יש מפעיל בוט שירצה לעדכן את הרשימה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:01, 15 במרץ 2018 (IST)

שיחת תבנית:פרופילי ספורטאים[עריכת קוד מקור]

יש ניסיון ליצור תבנית-על (או כמה תבניות) לריכוז קישורים לספורטאים שאינן כדורגלנים, כדורסלנים וטניסאים ועקב כך צריך תכנון וידע ספורטיבי. עזרה תתקבל בברכה :-) הנדב הנכון - שיחה 11:19, 10 במרץ 2018 (IST)

מתייג את שיר, עילי, אריאל ברנרברוקולי, סאבעלוטודו, Little Savage, MehmetScholl, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27, Mod, יואלתבנית:בעלי ידע/כדורסל בורה בורה - שיחה 17:55, 22 במרץ 2018 (IST)
יש לנו במאגר אתרי ספורטאים אולימפיים, אתלטיקה, משחקי כדור. על אילו ענפי ספורט מדובר? שיר § שיח § 23:31, 22 במרץ 2018 (IST)
הנדב הנכון, עקוב אחרי חטיבת דיון זו. בורה בורה - שיחה 23:43, 22 במרץ 2018 (IST)

תבנית:אישיות[עריכת קוד מקור]

ראוי שיצוין בה גם שכר. ראו את הערכים מארק צוקרברג או טים קוק בויקיפדיה האנגלית לדוגמה. נכון להיום אנו מציינים את שכרם של בכירי החברות בתוכן הערך. יקל ויועיל אם זה יופיע גם בתבנית. בתודה יאצקין52 - שיחה 20:29, 12 במרץ 2018 (IST)

היה פרמטר כזה בעבר והוא הוסר. תמצת לקוראים כאן את הטעמים לכך בעבר. בורה בורה - שיחה 20:40, 12 במרץ 2018 (IST)
אתה בטוח? נראה לי שאתה טועה. יאצקין52 - שיחה 20:51, 12 במרץ 2018 (IST)
אני לא! 10 שניות אתה מוצא את זה בארכיון 1. בורה בורה - שיחה 21:00, 12 במרץ 2018 (IST)
לקח לי 30. דיון קצר ביותר מלפני עשור וקצת עם 2 מתנגדים. השאלה היא, מה עושים עכשיו? ברור שהפרמטר הזה חשוב. אחרת, לא היינו מציינים שכר בתוכן הערך. יאצקין52 - שיחה 21:31, 12 במרץ 2018 (IST)
פותחים דיון. כל דבר הפיך. רק היה חשוב לציין שזה כבר נידון בעבר. בורה בורה - שיחה 21:35, 12 במרץ 2018 (IST)
יאללה אנשים תגיבו 😊😊😊😊😊😊 יאצקין52 - שיחה 21:55, 12 במרץ 2018 (IST)
מתייג את בעלי הידע שלנו עדירל, קובץ על יד, Ewan2 מי-נהר, Bmrptkul, עט הזמיר. ‏ יאצקין52 - שיחה 21:38, 13 במרץ 2018 (IST)
וגם את בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya‏, זאב קטן יאצקין52 - שיחה 21:45, 13 במרץ 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד החזרה של הפרמטר, רק חשוב לתאר את המטרה והשימוש הנכון בפרמטר בדף התיעוד של התבנית. אני לא רוצה לראות ערכים לא קשורים למנהלים בכירים שפתאום עושים שימוש בפרמטר הזה. – אסף (Sokuya)שיחה 22:47, 13 במרץ 2018 (IST)
רוב האנשים עם התבנית הזו הם אנשים פרטיים, וזוהי חדירה לפרטיות. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 22:52, 13 במרץ 2018 (IST)
אם יש מקור אמין לשכר אין לי בעיה עקרונית להציג את הנתון אבל אם מדובר4 על שמועה או הערכה אין שום טעם בנתון הזה. ולכן הם מאשרים את הפרמטר אני חושב שיש ליצור גם |שכר-מקור= שיהיה חובה אם קיים פרמטר שכר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:41, 14 במרץ 2018 (IST)
Sokuya, חוץ ממנהלים בכירים, הערכים היחידים שנעדכן בהם את נתוני השכר, הם אנשים שעובדים במשרות ציבוריות וממשלתיות, לדוגמה: חברי כנסת. בורה בורה, זה נחמד שהשתתפת בדיון, אבל שכחת לכתוב מה אתה חושב קריצה יאצקין52 - שיחה 00:18, 15 במרץ 2018 (IST)
אני רוצה להציע פרמטר עדיף שגם קיים בוויקינתונים "שווי נקי" (P2218). עיינתי בכמה ערכי אישים באנגלי ושם משתמשים בפרמטר זה ולא בפרמטר שכר. בורה בורה - שיחה 00:36, 15 במרץ 2018 (IST)
בורה בורה, "שווי נקי" ושכר הם שני דברים שונים לחלוטין. "שווי נקי" משמש בשביל מולטי-מיליונרים/מיליארדרים, כמה כסף יש להם (או ליתר דיוק, כמה שוות האחזקות שלהם בחברות, כי כמות המזומנים שיש להם גם לא ידועה בדיוק וגם זניחה ביחס לשווי החברות שלהם).
שכר משמש בשביל מנכ"לים ובעלי תפקידים בכירים אחרים.
לעיתים יש חפיפה ויש אדם שהוא גם בעל אחזקות וגם מנהל בכיר (כמו מארק צוקרברג, שמקבל שכר סמלי, וכמו עוד כמה), אבל לרוב אלו הם שני דברים שונים לגמרי שמיועדים עבור ערכי אישים שונים (בעלי הון / מנהלים). אוריאל, Orielno - שיחה 07:29, 15 במרץ 2018 (IST)

תבנית:מחלה[עריכת קוד מקור]

התבנית הנוכחית בעייתית, כי היא מחמיצה את המטרה של תבנית מידע בראש ערך – לסכם את הנתונים העיקריים (הסטטיסטיים?) של הערך. עיקר התוכן בה הוא קישורים חיצוניים למאגרי מידע (רובם באנגלית). בוויקי האנגלית כבר החלו להשתמש בתבנית חדשה, en:Template:infobox medical condition (new), עם פרמטרים שממש קולעים לנקודות הרלוונטיות של המחלות. את הפרמטרים הקשורים במאגרי המידע דחקו לקישורים החיצוניים בסוף הערך. עכשיו, מצד אחד אני רוצה לגייר את התבנית האנגלית החדשה, אך מצד שני אינני רוצה להשתמש בתבנית חדשה עם שם אחר (ומבלבל) ורק לסבך את השימוש בכל התבניות הללו. מה אני מציע? להרחיב את התבנית הנוכחית כך שתכלול את הפרמטרים המופיעים התבנית האנגלית החדשה, ואת הפרמטרים הקשורים במאגרי המידע לאגד יחד בתחתית התבנית. עוד צריך לעבוד על זה בטיוטה, אך מכיוון שאין לי הידע בבניית תבנית פרמטרית, אצטרך את עזרת הציבור בבנייתה. אני מתכוון להתחיל זאת בדף טיוטה:תבנית:מחלה1. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ז באדר ה'תשע"ח • 23:29, 13 במרץ 2018 (IST)

Symbol support vote.svg בעד אבל רוצה לראות את התוצר המוגמר תחילה. בקש ממשתמש:זאב קטן שיסייע לך. קרא לה מחלה1, זה עדיף לי כאשר אני מריץ בוט שמסב את התבניות. בורה בורה - שיחה 23:58, 13 במרץ 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד אוריאל, Orielno - שיחה 08:15, 14 במרץ 2018 (IST)
Kulystab, אם תתרגם את התבנית אני יכול לעזור בצד הטכני בהכנתה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ז באדר ה'תשע"ח • 09:06, 14 במרץ 2018 (IST)
גיבשתי טיוטה, אשמח להערותיכם, וכמובן לעזרתו של זאב קטן בבנייה הטכנית. מה שהשארתי בחוץ זה גיל הופעה (onset) ומשך שרלוונטיים לתחום צר של מחלות, סוגים שיכולים להתפרש בהרבה צורות ועדיף לא להשאיר את זה לתבנית פרמטרית, אבחנה מבדלת שיגרום לרשימות ארוכות ומיותרות, ותמותה ששילבתי בתוך פרוגנוזה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ב' בניסן ה'תשע"ח • 18:56, 17 במרץ 2018 (IST)
חבל שלא מגיבים. זו תבנית חשובה. מתייג את Kulystab, tsabarn, שני אבנשטיין, Ewan2, ז'וליאן סורל ‏. משתמש:Gilgamesh, אם אתה מכיר עוד מבינים, הפנה אותם לכאן. בורה בורה - שיחה 17:53, 22 במרץ 2018 (IST)

מיזוג תבניות[עריכת קוד מקור]

בעבר מיזגנו את תבניות המידע הבורסאי לתבנית אחת, וכעת שמתי לב ששוב פעם יש לנו תבניות כפולות. זה שמותיהם: תבנית:חבר הכנסת , תבנית:כנסת פתוחה. אני סבור שיש לעשות עם התבניות הנל אותו הדבר. (כמובן שגם להריץ בוט על הדרך אם אפשר) מתייג את בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya‏, זאב קטן יאצקין52 - שיחה 00:00, 15 במרץ 2018 (IST)

במקרה ראיתי את זה השבוע בערך על זהבה גלאון! מתייג את משתמש:הנדב הנכון ומשתמש:דוד שי שיחוו דעתם על פרופילים לחכ"ים. בורה בורה - שיחה 00:06, 15 במרץ 2018 (IST)
הרעיון של האיחוד כמעט תמיד יהיה נכון ובפרט במקרה זה. תעדוף תבנית עם שני קישורים (אני לא מכיר את התחום ולכן לא יכול להציע קישורים נוספים) שרלוונטית למאות בודדות של ערכים יהיה מבחינתי בעדיפות נמוכה, אבל שכל אחד יעשה את התעדוף שלו הנדב הנכון - שיחה 09:39, 15 במרץ 2018 (IST)
יצרתי את תבנית:קישורי ח"כ, שמחליפה עד חמש תבניות ב"קישורים חיצוניים" של חבר הכנסת. דוד שי - שיחה 11:43, 16 במרץ 2018 (IST)
דוד שי יפה. עכשיו הסבר בדיוק מה הבוט צריך לעשות כדי שמחמש תבניות בכל ערך נשאר עם אחת. בורה בורה - שיחה 11:56, 16 במרץ 2018 (IST)
אפשר לראות דוגמאות להמרה בדפים הבאים:
התבניות שניתן לאחד לתבנית החדשה הן {{חבר הכנסת}}, {{כנסת פתוחה}}, {{יוטיוב}}, {{פייסבוק}}, {{טוויטר}}.
שלב ההמרה הראשון הוא מציאת התבנית "חבר הכנסת" (או התבנית "חבר כנסת" שמפנה אליה), שינוי שמה ל"קישורי ח"כ" וביטול התבנית "כנסת פתוחה". אם לא נמצאה תבנית "כנסת פתוחה" (כמו בערך הרצל ברגר), יש להוסיף את הפרמטר "ותיק=פתוחה".
שלב ההמרה השני: אם יש בערך תבנית "יוטיוב" עם הפרמטר "כרטיס ביקור=כן", תבנית "פייסבוק" או תבנית "טוויטר" ניתן להחליף כל אחת מהן בפרמטר המתאים לתבנית "קישורי ח"כ". דוד שי - שיחה 14:14, 16 במרץ 2018 (IST)
תדה לדוד על המאמץ! לדעתי, החיסרון של התבנית הזו שאין לה את התחזוקה האטומטית שיש לדור התבניות החדש המבוסס על {{פרופילים}}. מחר חבר הכנסת פלוני יפתח אתר פייסבוק, זה נוסף אוטומטית בעוד שעם התבנית המוצעת מישהו יצטרך להכנס לערך ולהוסיף פרמטר. ואנחנו הרי לא אוהבים עבודה קשה... גם יש לנו בקרות אוטומטיות למי חסר. משתמש:הנדב הנכון, יש בינתיים 938 חברי כנסת וזה מצדיק את המאמץ. תוכל לבנות תבנית על בסיס המחקר של דוד. אם צריך לפתוח מזהים חדשים, נבקש. אכלוס זו לא בעיה, כבר עשינו בעבר. בורה בורה - שיחה 17:15, 16 במרץ 2018 (IST)
תקופה קצת צפופה ומבחינת עניין אישי אני מעדיף לקדם עם פרופילי ספורטאים ואז לנסות להתקדם עם תבנית:פרופילים כלליים ו/או תבנית:פרופילי אישים שמכילות חלק מהקישורים האלו. אם וכאשר נתעסק בתבנית כדאי לבדוק אפשרות התאמה שלה לכמה בתי פרלמנט ליצירת תבנית פרופילי פוליטיקאים כללית יותר הנדב הנכון - שיחה 20:38, 16 במרץ 2018 (IST)
אולי למשתמש:זאב קטן יש זמן? הרי הגדולה של התבניות האלה שבכל עת ניתן להוסיף להן מזהים גם על פרלמנטים אחרים. נתחיל בישראלי. בורה בורה - שיחה 20:53, 16 במרץ 2018 (IST)
משתמש:זאב קטן? בורה בורה - שיחה 17:24, 22 במרץ 2018 (IST)

תבנית:TheMarker[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:TheMarker בורה בורה - שיחה 17:15, 22 במרץ 2018 (IST)

תבנית:קישורי פרשה - קישורים לא טובים לאתר כיפה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:קישורי פרשה בורה בורה - שיחה 17:21, 22 במרץ 2018 (IST)

עדכון תבנית:סדרת סרטים[עריכת קוד מקור]

- העברה משיחת תבנית:סדרת סרטים

אני מעלה הצעה לעדכן את התבנית כמו הטבלה בדוגמא הנ"ל, עם פירוט לפי "במאי(ם)", "תסריטאי(ם)", "מפיק(ים)" ו"סטטוס" - פרטים שחיוניים לערכים המרכזים מידע על זיכיון סרטים, לדעתי. מצב התבנית כיום הוא מסורבל, אינו מתומצת לעניין ולא הולם לויקיפדיה עברית (תרגום השם באנגלית). בנוסף, הוא מכיל פרמטרים מיותרים כגון אורך הסרט וגיבורים נבחרים.

נכון להיום, התבנית נראית כך:


היקום הקולנועי של מארוול – סיכום סדרת סרטים 
מס' שם במקור שם בעברית תאריך יציאה אורך בימוי תסריט גיבורים נבחרים
~
השלב הראשון
1 Iron Man איירון מן 2 במאי 2008 2:06 ג'ון פאברו מייק פרגוס, הוק אוסטבי, ארט מרקום, מאט הולוויי איירון מן, וור משין
2 The Incredible Hulk הענק הירוק 13 ביוני 2008 1:52 לואי לטריה זאק פן הענק הירוק, איירון מן
2.5 The Consultant היועץ 13 בספטמבר 2011 0:04 לית'ם אריק פירסון
3 Iron Man 2 איירון מן 2 7 במאי 2010 2:05 ג'ון פאברו ג'סטין ת'רו איירון מן, האלמנה השחורה, וור משין


הצעתי דומה לתבנית שיצרתי בעבר, שהיא עניינית יותר לסוג זה של ערכים על זיכיונות סרטים ואינה גולשת לפרטים שוליים, והיא מוצגת בגרסת הערך מתאריך 2 בינואר 2016:

סרט תאריך יציאה במאי(ם) תסריטאי(ם) מפיק(ים) סטטוס
השלב הראשון: הנוקמים מתאספים
איירון מן 2 במאי 2008 ג'ון פאברו מייק פרגוס, הוק אוסטבי, ארט מרקום, מאט הולוויי אבי ארד וקווין פייגי הופץ
הענק הירוק 13 ביוני 2008 לואי לטריה זאק פן אבי ארד, גייל אן הורד וקווין פייגי

בברכה, ארימיסשיחה 09:49, 20 במרץ 2018 (IST)

לדעתי, מדובר בהורדת פרטים חשובים. ההוספות, של מפיקים וסטטוס מבורכים בפני עצמם, אבל הבעיה היא שהם יחזרו על עצמם הרבה מאוד פעמים, לכן הרגע הם מוצגים מתחת לתבנית. כדי לחסוך מקום, הרי גם ככה התבנית רחבה, והצעתי בעבר להציגה בפונט מוקטן לא התקבלה, לצערי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:22, 20 במרץ 2018 (IST)
צריך ליצור תבנית חדשה. התבנית בראש הערך לא מתאימה. ואני נגד השמטת הפרטים שהוצעו. בורה בורה - שיחה 17:00, 20 במרץ 2018 (IST)

"שם מקורי" בתבנית סופר[עריכת קוד מקור]

מציע לשנות ל"שם לידה" למען האחידות עם תבניות אחרות. בורה בורה - שיחה 08:17, 23 במרץ 2018 (IDT)