ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון

ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)


תוכן עניינים

עיר בירה בתבנית עיר[עריכת קוד מקור]

בתבנית {{עיר}} כאשר יש עיר בירה התווית היא "בירת ה{{{סוג יישוב}}}" הדבר יוצר בעיות, לדוגמה בזנזיבר "בירת החבל ארץ", למרות שאמור להיות "בירת חבל הארץ".

 1. אני מציע לשנות את התווית ל"עיר בירה". אני לא מבין למה צריך לציין שוב את סוג היישות.
 2. מציע לשנות את הפרמטר מ"בירת המחוז" ל"עיר בירה".--‏Mikey641שיחה 23:08, 14 בינואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד השינוי המוצע. ניקח ערך אקראי לה פאז (מחוז). אם סתם נכתוב "עיר בירה" איך ידעו בירה של מה? בירה של המדינה שנמצאת שתי שורות מעל? בירה של המדינה בארצות הברית שורה מעל? ואולי בירת המחוז? דוגמה אחרת היא מערב המידלנדס וכך בעוד אלפי ערכים. כיום הקישור למחוזות אריזונה, מסביר זאת היטב. את הבעיה הספציפית בזנזיבר אפשר לתקן ולא צריך לעקם בשביל זה את המערכת. אגב, אני לא בטוח ש"חבל ארץ" זה נכון שם. אין הגדרה כזו לאי. יש בו שלושה מחוזות שונים ואני לא חושב שיש ישות מעליהם. בורה בורה - שיחה 20:18, 15 בינואר 2017 (IST)
בורה בורה, נו באמת.. אני קורא ערך העוסק במוהאבי (מחוז), שבאריזונה, אז אם אני רואה "עיר בירה" מן הסתם השדה יהיה קשור למחוז בו הערך עוסק ולא העיר בירה של ארצות הברית בדיוק כמו שב{{אי}}, אף אחד לא יחשוב ש|עיר ראשית=העיר הראשית במדינה כולה אלא בעיר הראשית של האי. קצת היגיון.
בנוסף, אין אפשרות לתקן את הבעיה הספציפית בכזאת קלות, ובכלל, סוג היישוב לא צריך להופיע 20 פעמים בתבנית כשהוא לא באמת נחוץ.
אנחנו לא עוסקים במקרה הספציפי של זנזיבר, אלא בכלליות, לא רק שהדבר יוצר בעיות לשוניות, אלא שהוא לא נחוץ.
--‏Mikey641שיחה 20:06, 17 בינואר 2017 (IST)
קורא ממוצע לא חושב אינטואיטיבית בירת המחוז אלא בירת המדינה, אריזונה. לכן זה מבלבל בלי הקישור. בורה בורה - שיחה 20:12, 17 בינואר 2017 (IST)
ממש לא. קורא ממוצע יודע שאם הוא קורא ערך על המחוז, אז עיר הבירה תהיה של המחוז. עובדה שב{{אי}} כולם הבינו את זה--‏Mikey641שיחה 20:30, 17 בינואר 2017 (IST)
אני תומך בדעתו של Mikey641, מספיק ברור מה המשמעות של בירה בקונטקסט של תבנית עיר. בכל מקרה המצב הנוכחי של טעות לשונית לא יכול להישאר בתבנית. ערן - שיחה 08:39, 23 בפברואר 2017 (IST)
מספיק ברור למי שמתמצא ברזי התבניות. לא ברור לקורא הפשוט. טעות לשונית מתקנים בתבנית, לא על ידי הורדת פונקציונליות מ-8,000 ערכים שאולי ב-20 הבעיה הזו צצה. בורה בורה - שיחה 20:02, 23 בפברואר 2017 (IST)
אין שום קשר להבנה בתבניות. כאשר כתוב "עיר בירה" הכוונה היא בהכרח לעיר הבירה בקונטקסט של הערך. ואם להיות מעט ציני, איך ידעו הקוראים הטיפשים שבלה פאז (מחוז) פארקר היא בירת מחוז לה פאז ולא בירת מחוז תל אביב? ערן - שיחה 08:38, 2 במרץ 2017 (IST)
בלי שום קשר לטעות לשונית: זו סתם הארכה שאינה באמת נחוצה. הטיעונים שלך (בורה) תקפים גם ל"העיר הגדולה", מעניין למה לא כותבים העיר הגדולה של המחוז - כי זה לא נחוץ.--‏Mikey641שיחה 22:54, 2 במרץ 2017 (IST)
"הכוונה היא בהכרח" [דרוש מקור]. העיר הגדולה הוא פרמטר נדיר במחוזות ולא הייתי מתעקש עליו, אבל עיר בירה זה נפוץ. ניסיתם בכלל להתמודד עם הבעיה הלשונית בתבנית במקום להסיר מידע? בורה בורה - שיחה 20:23, 3 במרץ 2017 (IST)
זה לא הסתרה של מידע כי הוא מופיע בראש התבנית ובעוד מלא מקומות בתבנית. "פרמטר לא נפוץ" זה לא תירוץ, אין קשר בין שימוש בפרמטר לבין האם הוספת סוג היישוב בשורה היא חשובה. אם זה חשוב ל1000 ערכים זה חשוב גם ל100. אין קשר עכשיו לאם אפשר לתקן או לא - זה לא נחוץ וסתם מעמיס, ואין צורך לעשות תיקון מיוחד עבור סוג יישוב מסוים ספציפי שסתם מסבך את הקוד של התבנית אם זה לא באמת נחוץ, וזה לא. וגם אם כן מתקנים את זה, מה מבטיח לנו שאין את הבעיה הזאת בעוד ערכים.--‏Mikey641שיחה 23:46, 4 במרץ 2017 (IST)
מזמן עורכים שעסקו בערים לשמוע את דעתם. משתמש:קרלוס הגדול, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:Mbkv717, משתמש:Itaygur, משתמש:Archwayh. בורה בורה - שיחה 18:26, 6 במרץ 2017 (IST)
כמה דברים. ראשית, אני בכלל נגד הסתמכות יתר על הפונקציות האוטומטיות של התבניות. אחד השלבים האחרונים שלי בכתיבת ערך הוא הצבת התבנית ואני מקדיש לשלב זה תשומת לב לא פחות מלכתיבת הערך עצמו. במקרה שיש יוצא מן הכלל שסותר את הפרמטרים הסטנדרטים של התבנית, פשוט לתקן ידנית (חשוב רק שכל מי שעוסק בצדדים הטכניים של התבניות יוודא שהדבר אפשרי). שנית, אני יכול להביא דוגמא לישות מדינית שהעיר הראשית שלה היא לא עיר בירה: במדינות ארצות הברית לעיר בה יושבת הנהלת המחוז לא קוראים עיר בירה אלא "מושב המחוז" (County seat). ללמדך שעלינו להיות גמישים ולא להצמד יותר מדי לאפשרויות האוטומטיות של התבניות. מה עוד ששינויים כמו שהוצעו עלולים להשפיע על אלפי ערכים. Itaygur - שיחה 19:46, 6 במרץ 2017 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────ניקח לדוגמה את הערך קליפורניה באנגלית (אנ'). מצוין בתבנית "בירה", ולא "בירת מדינה", אבל יש תבנית ייחודית למדינות ארה"ב -- כך ש"בירה" מקושר לערך על בירות אמריקה, ובמצב כזה יודעים במה מדובר ויש קונטקסט. אם לא ניצור תבנית ייחודית לכל דבר, מוטב להשאיר את המצב הנוכחי. ‏Archway שיחה 21:48, 6 במרץ 2017 (IST)

ראשית העניין הזה הטריד אותי לא מעט זמן וניסיתי לחשוב על פתרונות ללא הצלחה; חוץ מזה, הוא קיים בעוד מקרה אחד לפחות בתבנית - יחידה שלטונית תחתונה ביחידה שלטונית (לצורך העניין "נפות בחבל ארץ"). אישית אני מסכים עם בורה בורה שהניסוח הנוכחי במידה וייפתר הוא העדיף, אך אני ממש לא מסכים שהקורא הממוצע יתבלבל ויחשוב שמדובר בבירה של משהו אחר ואני מסוגל לחיות עם הניסוח הזה. עם זאת זה יעבוד הרבה פחות טוב במקרה השני שהבאתי ואני לא חושב שעדיף לכתוב סתם נפות מאשר המצב השגוי הקיים. באשר למה שאיתי אמר, לדעתי זה לא באמת קריטי כל עוד לא תיתכן התנגשות ישירה בין שני מונחים (למשל שליחידה שלטונית תהיה גם בירה וגם מרכז אדמיניסטרטיבי) וגם אז ניתן לפתור עם {{ביאור}}. Mbkv717שיחה • ח' באדר ה'תשע"ז • 23:32, 6 במרץ 2017 (IST)
זה עלה בעבר על ידי אלדד בצורה שונה, שאני כבר לא מוצא או זוכר (קשור למדינות שמתחילות בה"א הידיעה כמו הוותיקן או הממלכה המאוחדת). גם אני חושב שעדיף למצוא פתרון ולהשאיר את המצב הקיים. אולי שימוש במילת הקסם Grammar יכולה לפתור את זה? Amire80 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:40, 7 במרץ 2017 (IST)

אי משיכת תמונות בתבניות לערכים מוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת עזרה:שימוש במידע מוויקינתונים בורה בורה - שיחה 15:01, 7 במרץ 2017 (IST)

איך נקבע התאריך העברי? ולשם מה יש את תבנית:תאריך?[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:תאריך

משתמש:IKhitron, נראה לך שהתבנית יודעת את התאריך העברי נכון? מאין לה לדעת אם האיש נפטר ביום או בלילה? אני חושש שמכניסים לערכים מידע לא מדויק. אם אתה מסכים אתי, נעלה את זה לדיון על מחיקת החלק העברי. בורה בורה - שיחה 00:39, 10 בפברואר 2017 (IST)

אין לי מושג מה זאת התבנית הזאת בכלל. מעולם לא שמעתי עליה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:47, 10 בפברואר 2017 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 01:07, 10 בפברואר 2017 (IST)

אני לא מבין לשם מה התבנית הזו. את התאריך העברי אינה יודעת וכברירת מחדל טועה ב-25% מהמקרים ונותנת תאריך שגוי. וחוץ מזה יש איזה 20 פונקציות מערכת למשחק בתאריכים. לשם מה ליצור תבנית שיודעת לטפל רק בחלק מהמקרים וגם לא בצורה אופטימלית. מתייג את משתמש:ערן. בורה בורה - שיחה 01:07, 10 בפברואר 2017 (IST)

 • אני מסכים עם בורה בורה שרצוי להימנע מהמרה של תאריך לועזי לעברי לצורך קביעות בערך כיוון שזו עשויה להיות קביעה שגויה. אם הקביעה נבדקה למשל על סמך מקור אחר, מוטב לציין בצורה מפורשת את התאריך העברי ללא היעזרות בתבנית.
 • תבנית:תאריך מאפשרת פלט של תאריך בצורות שונות, לא רק פלט של תאריך עברי, לכן צריך אם רוצים לבטל אותה צריך להבין מה השימושים האחרים בה (לא רק לתאריכים עבריים) והאם היא נחוצה
 • בממספר שימושים שבדקתי באקראי התבנית משמשת כדי להרחיב תאריך מקוצר (תאריך בספרות בלבד) לתאריך מלא עם קישור (שבו החודש מופיע בשמו). אני חושב שגם במקרים האלו היא מיותרת ומוטב לקשר בצורה טבעית (כלומר לא {{תאריך|1/30/95}} אלא [[30 בינואר]] [[1995]]) שהוא פשוט וברור.
ערן - שיחה 01:20, 10 בפברואר 2017 (IST)
אם הבעיה היא רק בנודע לשקיעה אז ניתן להוסיף |שקיעה=כן ואז התבנית תוסיף יום. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:20, 12 בפברואר 2017 (IST)
יונה, הבעיה היא שלא ניתן לדעת מתי האישיות נפטרה. זו לא בעיה טכנית אלר בעיית אמינות נתונים. ואם התאריך ידוע, ניתן להציג אותו כמו בשאר הערכים. בורה בורה - שיחה 20:17, 12 בפברואר 2017 (IST)

הצעה חדשה לתבנית:שיר של אש ושל קרח[עריכת קוד מקור]

שלום. לפני כארבע שנים יצר קרלוס הגדול את התבנית העוסקת בסדרת הספרים שיר של אש ושל קרח (כמו גם בסדרת הטלוויזיה). אמנם התבנית טובה אך היא סובלת בעיני מכמה פגמים. מכל מקום, אני מציע כאן לתבנית מבנה חדש שלדעתי עדיף מזה הנוכחי. אשמח לשמוע על כך את דעתכם (אעיר באופן ספציפי שבמקום "בתי האצולה" אפשר לכתוב "הבתים" או "בתי המלוכה". אם כי למיטב הבנתי הם אינם בתי מלוכה אלא בתי אצולה שחלקם מפעם לפעם עולים למלוכה). בברכה, Ariel196 - שיחה 14:51, 12 בפברואר 2017 (IST)

אני Symbol support vote.svg בעד השינוי. בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בשבט ה'תשע"ז • 17:31, 12 בפברואר 2017 (IST)
Symbol neutral vote.svg נמנע אני אוהב את התבנית הנוכחית, למרות שהיא לא לפי התקן המקובל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:59, 13 בפברואר 2017 (IST)

טיוטה[עריכת קוד מקור]

 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק. אין תקן מינימלי של תבניות ניווט כמקובל, רוחב בפיקסלים במקום באחוזים, רוחב לא תקני, צר מדי, הקטנות של מלים שמקשות על הקריאה, שבירות שורה מיותרות שנובעות מהקטנת התבנית, הא הידיעה מיותרים בכותרות, קיצורים לא נחוצים של המילה "בית". בקיצור חזרה לשולחן השרטוט ואז אולי אסתכל עליה. בורה בורה - שיחה 22:01, 13 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק. התבנית הנוכחית נראית בסדר גמור ואני לא רואה בה פגמים מהותיים. אם זה לא שבור אל תתקן DimaLevin - שיחה 12:11, 14 בפברואר 2017 (IST)

טיוטה 2[עריכת קוד מקור]

מה דעתכם על זה? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ז • 11:07, 14 בפברואר 2017 (IST)

נ.ב. אני חושב שצריך להוסיף גם דמויות, אבל אני לא בקי בנושא ולא רוצה להוסיף בצורה חלקית. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ז • 11:09, 14 בפברואר 2017 (IST)
אין ערכים על דמויות מסדרת הספרים או הטלוויזיה. Ariel196 - שיחה 16:26, 14 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק. התבנית הנוכחית נראית בסדר גמור ואני לא רואה בה פגמים מהותיים. אם זה לא שבור אל תתקן DimaLevin - שיחה 12:11, 14 בפברואר 2017 (IST)
שאלה, מה עם כל הספרים העוסקים באותו עולם, רק 100 שנה קודם? (כל ספרי הHedge knight (Tales of Dunk and Egg)), או הסיפור המסביר את מלחמת האחים שהיתה 200 שנה לפני (The Princess and the Queen) האם שמים אותם גם כאן ? בברכה אמא של גולן - שיחה 11:05, 19 בפברואר 2017 (IST)
אפשר ליראות דוגמה לטיוטה מוקדמת שלי שיצרתי שבוע שעבר אשר כוללת גם את ספרי המשנה ואת משחק הלוח. בקרוב כניראה אעלה על הכתב כמה ערכים חדשים על סדרת הספרים (כולל שכתוב של הערך הראשי) ואז אעלה הצעה חדשה לתבנית שתכלול רכיבים נוספים וככל הניראה תיתבסס על התבנית הנוכחית. בברכה, Ariel196 - שיחה 13:58, 19 בפברואר 2017 (IST)
 • יש בעיה של זכויות יוצרים בתמונת הסמל. ראו כאן. Geagea - שיחה 13:08, 19 בפברואר 2017 (IST)
אני בעד השינוי שאריאל מציע (בעיקר מבחינת התוספת של שנות הוצאת הספרים). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 21:59, 4 במרץ 2017 (IST)

הצבת סימון למידע שנשאב מוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת יחידה:תבנית מידע# הצבת סימון למידע שנשאב מוויקינתונים 00:51, 18 במרץ 2017 (IST)

תבנית:מוזיקאי - תבנית:מלחין[עריכת קוד מקור]

אחד מהערכים האפשריים לפרמטר "סיווג" בתבנית "מוזיקאי" הוא "מלחין" / "מלחינה". כיום יש 2664 ערכים שבהם נעשה שימוש בתבנית "מוזיקאי", ורק 45 ערכים שבהם נעשה שימוש בתבנית "מלחין". לפיכך, אני מציע שבכל אותם 45 ערכים תוחלף התבנית "מלחין" בתבנית "מוזיקאי" עם סיווג=מלחין או סיווג=מלחינה, ולאחר מכן - התבנית "מלחין" תימחק. יוניון ג'ק - שיחה 17:32, 14 בפברואר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק. מתבקש. בורה בורה - שיחה 17:41, 14 בפברואר 2017 (IST)
האם ניתן להוסיף לתבנית "מוזיקאי" את הפרמטרים הבאים: "תקופה/זרם", "מספר יצירות ידוע", "חתימה"? יוניון ג'ק - שיחה 22:34, 14 בפברואר 2017 (IST)
מה שהיה בתבנית מלחין ישאר. בורה בורה - שיחה 11:50, 15 בפברואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק תבנית:מוזיקאי מתאימה מאוד לזמרים/נגנים/להקות, אך הפרמטרים המוגדרים בה אינם רלוונטיים ברובם למלחינים (סוג קול, כלי נגינה, חברת תקליטים, שיתופי פעולה בולטים, חברי הרכב), וכך גם בכיוון השני - "תקופה/זרם","מספר יצירות" ו"חתימה" לא רלוונטיים למוזיקאים - אלו פרטים שוליים שלא צריכים להופיע אצל זמרים/נגנים/להקות. ערן - שיחה 20:53, 15 בפברואר 2017 (IST)
אני בעד איחודים אבל מבחינת שדות יותר מתאים לאחד את תבנית:מלחין עם תבנית:אמן. מסתבר שלמלחין קלאסי יש יותר מהמשותף עם צייר מאשר עם מוזיקאי מודרני הנדב הנכון - שיחה 21:06, 15 בפברואר 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── איך ניתן להוסיף לתבנית "אמן" את הפרמטרים החסרים? יוניון ג'ק - שיחה 03:19, 17 בפברואר 2017 (IST)

משתמש:יוניון ג'ק אאל"ט שני השדות החסרים הם חתימה (שמבחינתי מיותר, אבל אם הוא חשוב, כנראה שהוא חשוב יותר לצייר) ומספר יצירות - כאן אפשר ליישר קו ולציין רק יצירות בולטות. אם אחת או יותר מההוספות נדרשת/מוסכמת, ההליך טכני למדי וכנראה שיהיה צורך להעזר באחד ממומחי התבניות הנדב הנכון - שיחה 20:43, 17 בפברואר 2017 (IST)
 • אני מסכים עם הנדב הנכון בעניין החתימה, גם לדעתי היא נראית מיותרת.
 • אני לא מבין בתחום זה, אבל לגבי יצירות בולטות לעומת מספר יצירות, כדאי להתייעץ עם מי שמבין במוזיקה. אשמח לשמוע את דעתה של שלומית קדם, האם כדאי בוולפגנג אמדאוס מוצרט או יוהאן סבסטיאן באך (ומלחינים נוספים) להציג את "מספר יצירות ידוע" כפי שמופיע היום או שמוטב לציין מספר מצומצם של היצירות הבולטות ביותר. האם יש שדות נוספים שכדאי לציין בתבנית למלחינים? האם יש שדות מיותרים?
ערן - שיחה 22:12, 17 בפברואר 2017 (IST)
אני מציע שבשלב הראשון יהיה מיזוג של שתי התבניות, כולל החתימה ומספר היצירות, וכל שאר השדות. בואו ניתן "100 ימים של חסד" לתבנית המאוחדת, ורק לאחר מכן נבחן איזה שדות ניתן להסיר. יוניון ג'ק - שיחה 22:15, 17 בפברואר 2017 (IST)
אינני מבינה דבר בתבניות, אבל בתשובה לשאלות שנשאלו - חתימה ודאי איננה חשובה כשמדובר במלחין, להבדיל מצייר, שם חשיבותה ברורה. מספר היצירות נראה לי פחות חשוב מציון כמה יצירות בולטות. יש מלחינים שחיברו הרבה מאד יצירות קטנות ולא כל כך חשובות, לעומת ברהמס, למשל, שחיבר מעט אבל כמעט כל יצירה שלו היא אבן דרך חשובה במוזיקה. אגב, ההבחנה שנעשתה כאן בין מוזיקאי קלאסי למוזיקאי מודרני איננה לעניין, משום שמוזיקה קלאסית, בהקשר זה, איננה מתייחסת לתקופה מסויימת אלא לערכה של יצירה לדורי-דורות, בניגוד לסגנונות באים והולכים במוזיקה הפופולרית. משום כך ג'אז והביטלס נחשבים כיום לקלאסיקה, וכך גם יצירותיהם של מלחינים במאה ה-20 וה-21, הנחשבים על דעת הכל למוזיקאים מודרניים. עוד אגב - מוזיקאי איננו חופף למלחין דווקא, אלא מגדיר אדם שעיסוקו המקצועי הוא במוזיקה. באנגלית musician מתייחס לעתים קרובות לנגן בתזמורת, אבל בעברית השימוש שונה.שלומית קדם - שיחה 13:27, 18 בפברואר 2017 (IST)

"עלה לישראל" בתבנית:חייל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:Gilgamesh

כזכור פתחתי במבצע משלי לשיפור מבצעי מלחמת העצמאות. תוך כדי כך אני עובר לפעמים על ביוגרפיות של מפקדים (צבי גילת, צבי איילון, למשל). יש בערכים מעין בוקסה ובה סיכום פרטים ביוגרפיים. אחד מהם הוא "עלה לישראל". אלא שאלה עלו טרם הקמת המדינה, שהם, במו ידיהם, 'אשמים' בהקמתה. צ"ל "עלה לארץ ישראל". לא הצלחתי לתקן. מה עושים, אם עושים? בתודה Gbenny - שיחה 16:22, 15 בפברואר 2017 (IST)

זה עניין למשתמש:בורה בורה. נקרא לו לכאן ונמתין לתגובתו. אני לא מתעסק בתבניות. גילגמש שיחה 18:33, 15 בפברואר 2017 (IST)
זה פתיר. אני מעביר את הדיון למקום המקובל. בורה בורה - שיחה 18:38, 15 בפברואר 2017 (IST)
- סוף העברה

הפתרון הוא קל וממליץ ליישמו. בנוסף, יש עוד דיון פתוח על תבנית חייל בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#אתר אינטרנט בתבנית:חייל. אבקש התיחסותכם גם לזה. בורה בורה - שיחה 18:43, 15 בפברואר 2017 (IST)

מה הפתרון? Gbenny - שיחה 19:40, 15 בפברואר 2017 (IST)
אפשר לבדוק את תאריך העלייה. אם לפני 1948, יוצג "ארץ ישראל" אחרת "ישראל". בורה בורה - שיחה 19:50, 15 בפברואר 2017 (IST)
אינני בקי מספיק בתוכנה. וגם כדאי שזה ייתן פתרון כולל למקרים רבים מאד מסוג זה Gbenny - שיחה 20:06, 15 בפברואר 2017 (IST)
אני לא בטוח שיש בכלל בעיה שמצריכה תיקון - "ישראל" הוא גם השם של המדינה, וגם של הארץ ומהתאריך ברור האם זו המדינה או הארץ. הפרטים המדויקים והמעניינים יותר, כמו באיזו מסגרת נעשתה העלייה (עלייה ראשונה/שנייה... אם רלוונטי), או איפה בארץ התיישבו בעלייה, חשוב לציין בגוף הערך ושם גם אפשר לעשות הבחנה מפורשת בין עלייה לארץ ישראל לבין עלייה למדינת ישראל (אם כי כנראה שגם שם ההבחנה בדרך כלל לא נדרשת להיות מצוינת במפורש) . ערן - שיחה 20:37, 15 בפברואר 2017 (IST)

במקרה כזה לא תהיה אחידות. למשל, אם מישהו נולד בפולין לפני מלחמת העולם הראשונה, כתוב שנולד באימפריה הרוסית (פולין נוסדה רק אחרי המלחמה). טוב יותר להתייחס לסטטוס ברגע העלייה, אם זה לא כאב ראש גדול מדי. Gbenny - שיחה 09:19, 16 בפברואר 2017 (IST)

אולי לכתוב "עלייה" גרידא? Gbenny - שיחה 09:21, 16 בפברואר 2017 (IST)

ואולי להסיר לגמרי את המידע אודות העלייה מהתבנית? אין לתאריך העלייה רלוונטיות להיותה של האישיות "חייל". דרגה, תפקיד, מלחמות, עיטורים - הם פרטי מידע רלוונטיים. תאריך עלייה? בכלל לא בטוח. יוניון ג'ק - שיחה 21:57, 16 בפברואר 2017 (IST)

תאריך רלבנטי מאוד. בורה בורה - שיחה 22:08, 16 בפברואר 2017 (IST)
למה? יוניון ג'ק - שיחה 03:14, 17 בפברואר 2017 (IST)
למה זה באמת רלוונטי בהקשר של חיילים דווקא? ערן - שיחה 17:40, 17 בפברואר 2017 (IST)
כי זה נותן בחיילים ישראליים פרספקטיבה על הרקע ממנו בא, התקופה, האם הייתה הכשרה קודמת וכו'. בערך כמו יוסף טרומפלדור זה מהותי. ולא פחות חשוב בערך כמו חיים לסקוב. בורה בורה - שיחה 15:27, 20 בפברואר 2017 (IST)
אם הרקע הוא החשוב, אז מוטב לכתוב אם עלה לארץ במסגרת העלייה הראשונה, השנייה, מרבד הקסמים, מבצע שלמה וכיוצ"ב. לשנה עצמה אין חשיבות (בתבנית). יוניון ג'ק - שיחה 15:05, 21 בפברואר 2017 (IST)

בעיני גם מי שהיגר ממדינה אחרת לחיפה ב-1936 אפשר לומר עליו שהוא "עלה לישראל". ‏«kotz» «שיחה» 16:19, 21 בפברואר 2017 (IST)

האמת שהמשמעות של "עלה" או "עלייה" זה עלייה לארץ ישראל. לדעתי אפשר לשנות לאלה שעלו לפני קום המדינה ל"ארץ ישראל". מי שיכתוב ישראל זה יראה ארץ ישראל ומי שיכתוב ארץ ישראל זה יישאר. Geagea - שיחה 15:45, 22 בפברואר 2017 (IST)
בעיני אין חשיבות לפרמטר שקשור רק לישראלים.--‏Mikey641שיחה 15:52, 22 בפברואר 2017 (IST)
אין חשיבות לפרמטר ש-85% מהערכים שמכילים תבנית זו הם על ישראלים? בורה בורה - שיחה 02:06, 24 בפברואר 2017 (IST)
לא כל ה85% עלו לארץ... תבנית צריכה להיות כללית, כמו שב{{עיר}} אנחנו לא שמים מחוז כי זה שמיש רק לחלק מהערכים, למרות שברוב המוחלט של המדינות של מחוזות ולא מחוזות.. למה? כי תבנית צריכה להיות כללית.--‏Mikey641שיחה 14:34, 5 במרץ 2017 (IST)
אתה מכיר את ההיסטוריה של תבנית עיר. שנים היה שם מחוז עד שהחלפנו אותו במאמץ רב ביחידה שלטונית. זה אותו דבר. בורה בורה - שיחה 18:34, 6 במרץ 2017 (IST)
85% ישראלים שם אותה בדיוק במעמד של תבנית:ח"כ ששם יש שדה כזה. בורה בורה - שיחה 19:16, 6 במרץ 2017 (IST)

{{פעיל ניו מדיה}}[עריכת קוד מקור]

תבנית פעיל ניו מדיה מתאימה בעיקר ליוטיוברים. אולם בשנים האחרונות ישנן פעילים בתחום הניו מדיה אשר פועלים מחוץ ליוטיוב ומפורסמים בפלטפורמות אחרות (טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם). בנוסף, לכך שמרבית פעילי הניו מדיה פעילים במספר פלטפורמות. אני מציע את השינויים הבאים בתבנית:

 • מחיקת הכותרת "מידע אישי" (בדומה ליתר תבניות האישיות)
 • לשנות את הכותרת "מידע <שם הרשת>" ל"ניו מדיה" (בדומה לכותרת ספורט בתבנית ספורטאי)
 • פיצול הפרמטר |רשומים= לפרמטרים עבור ארבעת הרשתות החברתיות הגדולות: פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב וטוויטר.

Nimrodbr - שיחה 13:00, 17 בפברואר 2017 (IST)

פיצול פרמטר תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום,

הצעתי את זה פעם בשיחת תבנית:מיון, ולא הייתה תמיכה, אבל אני מציע את זה שוב, כי זאת תופעה רחבה.

אצלנו, הפרמטר של התמונה בתבניות רבות הוא קישור שלם להכנסת תמונה, למשל תמונה=[[קובץ:Mazkeret-batya.jpg|250px]] בערך מזכרת בתיה. בוויקיפדיות בשפות גדולות אחרות שבדקתי, ערך הפרמטר הוא בדרך־כלל רק שם קובץ התמונה, אפילו בלי ה־File: בהתחלה. מידע אחר על התמונה, כמו גודל וכיתוב, הם פרמטרים נפרדים בתבנית. בדקתי באנגלית, פולנית, צרפתית, רוסית, רומנית, גרמנית ועוד שפות, ורק ויקיפדיה העברית חריגה.

אני מבין ששימוש בקישור שלם נותן קצת יותר גמישות, שליטה ואפשרות להכניס תבניות, אבל יש גם יתרונות רבים בהפרדת הפרמטרים. עצם הדמיון לתבנית בשפות אחרות הוא שימושי, כי זה מקל על תרגום, הן ידני, והן עם כלי תרגום תוכן (גילוי נאות: אני אחד המפתחים של האחרון). שימוש בפרמטרים נפרדים גם מקל על כתיבה בעורך החזותי, כי זה מאפשר חיפוש קובץ ישר מטופס התבנית (טוב, לא עכשיו, אבל כן בעתיד הקרוב).

בואו נפריד אותם. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:31, 21 בפברואר 2017 (IST)

 • אני Symbol support vote.svg בעד, אני חושבת שזאת הצעה מצוינת, וכבר מזמן חשבתי שיש לשנות את נושא התמונה בתבנית, ותודה לאמיר שהעלה אותה. אני נוהגת להוסיף תמונות שהתקבלו דרך OTRS לערכים גם בשפות אחרות, לא רק בוויקיפדיה האנגלית, אלא בכל שפה שבה אין תמונה לנשוא הערך. ומאד קל לי להוסיף את התמונה בכל הערכים שיש בהן תבניות, אני לא צריכה להסתבך עם שפה שאיני יודעת כיצד לכתוב בה. גם בוויקיפדיה העברית זה היה מקל מאד אם פשוט היינו מכניסים את שם הקובץ, במקום לזכור לשנות את ברירת המחדל "ממוזער" ל"לא ממוסגר". הרי קיים כבר הפרמטר "כיתוב" שבו מוסיפים את התיאור של התמונה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:08, 21 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק. יש כאן כמה תבניות בצורה הזו ואנשים טועים ללא הרף. זה גם מקשה על הכתיבה הטבעית שכולם רגילים אליה מהערכים, ובמקום זה הם יצטרכו עכשיו למלא שלושה פרמטרים נפרדים, שם קובץ, גודל ופרמטר נוסף כמו מ"מרכז". בורה בורה - שיחה 13:25, 21 בפברואר 2017 (IST)
יש לך דוגמאות של „ללא הרף”? --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:42, 21 בפברואר 2017 (IST)
גם היום צריך לשנות את הפרמטר ברירת המחדל "שמאל: ל-> "מרכז", אחרת התמונה לא מוצגת טוב בתבנית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:55, 21 בפברואר 2017 (IST)
... חוץ מזה, גודל ומיקם (מרכז וכיו״ב) יכולים להיות מוגדרים בתור בררת מחדל בקוד של התבנית. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 15:13, 21 בפברואר 2017 (IST)
ואמנם כך זה נעשה בוויקיפדיות האחרות. יותר קל ומהר להכניס תמונה בתבנית בוויקיפדיה אחרת שפועלת כך מאשר בוויקיפדיה העברית. אני רק מזהה את הפרמטר "תמונה" בשפה המקומית מדביקה את שם הקובץ ושומרת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:43, 21 בפברואר 2017 (IST)
אכן אין צורך בפרמטר מרכז, שמאל, ללא מסגרת ושאר טובין. התבניות כבר תומכות במרכוז. ראו למשל סרג'ו לאונה. ושמתי לב שהוסיפו את העיפרון... בורה בורה - שיחה 20:35, 21 בפברואר 2017 (IST)
בערך סרג'ו לאונה עדיין צריך להתעסק עם תבנית ולהוריד חלק מהפרמטרים בתבנית -> [[קובץ:Leone trailer.jpg|250px]]. בוויקיפדיות אחרות פשוט מכניסים Leone trailer.jpg, הרבה יותר פשוט. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:51, 21 בפברואר 2017 (IST)
ערן הוסיף את העיפרון ביחידה:תבנית מידע. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:30, 23 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד חזק חזק חזק. מאוד יקל על הוספת תמונות. כמובן שכברירת מחדל הגודל יהיה 250px.--‏Mikey641שיחה 21:00, 21 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד, אבל צריך לחשוב טוב על ברירת המחדל בכל תבנית, בחלק מהתבניות 250px זה גדול מדי. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"ז • 21:02, 21 בפברואר 2017 (IST)
  נדמה לי שברירת המחדל בתמונות היא 220px, אבל זה קטן מידי, אני משנה תמיד ל-250px. באותם מקרים שזה יראה גדול מידי, אז אפשר לשנות ידנית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 23:51, 21 בפברואר 2017 (IST)
אמיר א׳ אהרוני, יש תמיכה רבה בהצעתך, ורק מתנגד אחד. אז איך יש להמשיך מכאן? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:23, 28 בפברואר 2017 (IST)
זה לא משהו שקורה ביום אחד בקלות.
אני מתאר לעצמי משהו כזה:
 • למצוא תבנית שיש בה פרמטר תמונה שדורש קישור מלא.
 • לערוך את התבנית כך שתקבל כל חלק של תמונה בנפרד.
 • לעדכן את התיעוד של התבנית ואת נתוני התבנית (TemplateData).
 • להריץ בוט שמשנה את התבנית הזאת ומפריד את הפרמטרים.
 • לחזור על הנ״ל עם כל התבניות שיש בהן פרמטר תמונה.
אבל עדיף להתחיל מאוחר מאשר בכלל לא. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:43, 28 בפברואר 2017 (IST)
אמיר, אני מציעה את תבנית:מוזיאון, היא בשימוש של קצת יותר מ-400 ערכים, אז היא לא מהנפוצות ביותר. Mikey641 וזאב קטן , מה דעתכם? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:51, 28 בפברואר 2017 (IST)
אתייג את ערן. רצוי לשלב את זה ביחידה:תבנית מידע שמשתמשת הרבה מאוד תבניות.--‏Mikey641שיחה 13:59, 28 בפברואר 2017 (IST)
האפשרות נוספה ביחידה:תבנית מידע - כעת ניתן לספק לפרמטר תמונה את שם התמונה או "קובץ:" ואז שם התמונה. האפשרות הקיימת של מתן תמונה מלאה גם כן נתמכת. ערן - שיחה 08:56, 1 במרץ 2017 (IST)
ערן, ראיתי שערכת את התבנית ושחזרת, האם זה עובד? אני גם לא מבינה איך. הסתכלתי למשל בתבנית:מוזיאון. יש שם פרמטר תמונה, אם אכניס שם רק שם קובץ? זה יעבוד? כי ניסיתי, וזה לא עבד. אז מה הלאה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:44, 1 במרץ 2017 (IST)
Hanay: ביטלתי את התיקון בצורה זמנית בגלל בעיה, אבל כעת הוא צריך לעבוד. ערן - שיחה 19:15, 1 במרץ 2017 (IST)
ערן, זה עובד אבל התמונה קטנה מדי! בכל הערכים היה 250, ועכשיו פתאום רק 220. מה הסיבה לשינוי רוחבי זה? אני כמובן יכול לתקן את זה לבד. בורה בורה - שיחה 19:43, 1 במרץ 2017 (IST)
אני מסכימה עם בורה בורה, עדיף 250. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:48, 1 במרץ 2017 (IST)
תמונות בתבניות נעות בדרך כלל בין גודל של 180 ל250 (ו250 הוא לא הערך הדיפולטי אלא המקסימלי). אני חושב שכהגדרת ברירת מחדל 220 עדיף, כי זו מתאימה גם לתמונות אורכיות וגם לרוחביות. הקטנה של תמונה רוחבית ל220 במקום 250 נראית לא רע, ולעומת זאת טעות בכיוון ההפוך, של תמונה אורכית שמוגדלת ל250 נראית לא טוב. ברירת מחדל מיועדת להיראות בצרוה סבירה בכמה שיותר מצבים. ערן - שיחה 21:53, 1 במרץ 2017 (IST)
ערן,, הרעיון בשינוי כאן היה שחוץ מברירת המחדל, תהיה גם אפשרות לקבוע פרמטר של גודל תמונה. להערכתי רוב התמונות הן רוחביות, וברוחביות 220 קטן מדי. אני מסכימה שלאורכיות זה גדול מיד. אז מה אם האופציה של גודל תמונה בפרמטר? כך אפשר יהיה להשאיר את ברירית המחדל 250 ובאורכיות לשנות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:58, 1 במרץ 2017 (IST)
250 נראה הכי טוב ב-90% מהתמונות. זו צריכה להיות ברירת המחדל. מי שרוצה, שישנה פרטנית ל-220 היכן שנחוץ. בורה בורה - שיחה 22:04, 1 במרץ 2017 (IST)
ערן, האם תיקנת? כי נכון להיום אני לא משתמשת באפשרות הזאת, כי רוב התמונות הן רוחביות, ותמונות כאלה עדיף 250, ואילו תמונות אורכיות עדיף 200. 220 לא מסייע בכלל. אמיר מה אתה אומר? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 23:11, 6 במרץ 2017 (IST)
באמת שלא אכפת לי, אני לא מבין הרבה בעיצוב. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:26, 6 במרץ 2017 (IST)
לא שיניתי, זה עדיין 220 כי כאמור 250 זה רחב מדי לתמונות אורכיות. על פי בדיקה בוויקיפדיה יש 22829 תמונות רוחביות ו22258 תמונות אורכיות, שזה אומר בערך חצי מהתמונות אורכיות וחצי רוחביות. אם בערך זה או אחר מתאימה תמונה גדולה יותר, כמובן אפשר להגדיל אותה לגודל הרצוי. ערן - שיחה 23:39, 6 במרץ 2017 (IST)
ערן, אבל זה ממוצע שלא משתמשים בו, אז מה הטעם בו? הפתרון שנתת כאן מבחינתי הוא "אין פתרון" ואני אמשיך בשיטה הישנה בכל הערכים, וגם נצטרך בהמשך לתקן בכל מקום שהגודל לא יתאים. וזה חבל מאד חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 00:36, 7 במרץ 2017 (IST)
תומך חזק בעמדה של חנה Hanay. בתמונות הרוחביות, שזה הרוב המוחץ בתבניות בערכים התמונה ממש קטנה כך. יתרה מזאת, אם התמונה מופיעה בתבנית עיר למשל, הרי שהמפה היא 250, ואז הכיעור חוגג עם מפות במימדים שונים. מה דעתך על "אם בערך זה או אחר מתאימה תמונה קטנה יותר, כמובן אפשר להקטין אותה לגודל הרצוי"? בורה בורה - שיחה 01:05, 7 במרץ 2017 (IST)
 • בנושא רוב של תמונות רוחב ביחס לתמונות אורך - זה כנראה לא נכון. כמו שכתבתי קודם, בדקתי את כל התמונות בבסיס הנתונים והחלוקה היא בערך חצי חצי (22829 - 22258). אם יש לכם נתונים אחרים ("רוב מוחץ"), הביאו אותם. קל לחשוב על עיר עם תמונות רוחביות, אבל במקרים אחרים לרוב הן אורכיות למשל בעטיפות ספרים, או כרזות סרטים.
 • אין בקביעת ברירת מחדל כדי להצהיר שגודל מסוים עדיף על גודל אחר בתמונה זו או אחרת, אבל מי שלא מתמצא בהגדרת גודל יקבל תוצאה שהיא סבירה גם בתמונות אורך וגם בתמונות רוחב. אם בערך זה או אחר מתאימה תמונה קטנה או גדולה יותר, אפשר להתאים את הגודל.
ערן - שיחה 08:30, 7 במרץ 2017 (IST)
ערן, אני מבינה שהנתונים המספריים שנתת הם לגבי תמונת בתבניות, הממוצע שהכנסת הוא פשרה שלא טובה לאף אחת מהאפשרויות, והיא תשרת רק את אותם וויקיפדים מעטים שלא עוסקים בנושא, בעוד שלא תשרת את אלה שכן עוסקים בנושא. אני מתייגת את משתתפי הדיון האחרים, אני מעוניינת לשמוע את דעתם: יונה בנדלאק מייקי, זאב קטן וגם את גיאה שעוסק רבות בתמונות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:18, 7 במרץ 2017 (IST)
ברירת המחדל היא לא לפי התבנית? אם בתבנית עיר (תמונות נוף, תמונה רוחבית) מתאים יותר 250 אז שיהיה 250. ואם בתבנית מדען (פורטרט, תמונה אנכית) מתאים 220 אז ששם יהיה 220. אני לא חושב שיש צורך ליצור אחידות בברירת המחדל של כל התבניות אלא לפי תבנית ואם יש יוצאי דופן אז זה ישונה מקומית.
נ.ב. בתשובתי הבלעתי שתמונות נוף הן ברובן רוחביות ותמונות של אישים (אפשר להוסיף להן גם עטיפות ספרים וכרזות) הן אנכיות. מדובר על הנחה בלבד שנובעת מהתמונות שאני נתקלתי בהן ושיתכן והן אינן מדגם מייצג. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:16, 7 במרץ 2017 (IST)
אין אפשרות שייבדק ייחס גובה-רוחב ולפי זה התבנית תחליט? אני בעד הוספת פרמטר רוחב שאפשר יהיה להוסיפו ידנית למי שירצה (זה מופיע גם בוויקיפדיות האחרות).Geagea - שיחה 14:56, 7 במרץ 2017 (IST)
Geagea, זה דווקא רעיון טוב. לקבוע 250 כברירת מחדל, אלא אם היחס עובר את הגבול של XXX ואז 200. מה היחס XXX המומלץ? משתמש:ערן, אני מניח שיש לך בלואה גישה לאינפורמציה. עלי לציין כי הבעיה הזו כבר קיימת במיידית בכל התמונות שנשאבות כרגע מוויקינתונים, וזה הרבה תמונות. בורה בורה - שיחה 19:24, 7 במרץ 2017 (IST)
הרעיון של גיאה מעניין, אם זה אפשרי, זה פתרון טוב. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:09, 7 במרץ 2017 (IST)

תבנית אקדמאים[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת משתמש:Geagea#תבנית "אקדמאים":

כדאי לייבא את התבנית: https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Infobox_academic

עבור אקדמאים. רק שהיא תשאב כמה שיותר מו'נתונים.

ראה לדוג' מה שכתבתי כאן: https://www.wikidata.org/wiki/Q6984731 מזה אפשר שהתבנית ישאב. תודה, שילוני - שיחה 12:42, 21 בפברואר 2017 (IST)

(סוף העברה)

שילוני, העברתי לאולם הדיונים של התבניות לבדוק נחיצות ולשמוע גם דעות של אחרים. Geagea - שיחה 13:00, 21 בפברואר 2017 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

חשבתי שסוכם שאם לא רוצים שמידע יישאב מויקינתונים יש להוסיף את הסימן מינוס. מדוע בתבנית חייל אם לא רוצים שתופיע תמונה (למשל כי תמונה זהה מופיעה בתבנית קודמת בערך, ה.ר. מקמאסטר) זה לא עובד ? ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 15:53, 21 בפברואר 2017 (IST)

לא יודע מה זה המינוס הזה. אני אמרתי לך להכניס {{לא להציג נתוני ויקינתונים}} וזה אכן עובד. ראה בערך עכשיו. בורה בורה - שיחה 19:55, 21 בפברואר 2017 (IST)
Tomtom אני אסביר. בתבניות החדשות (אלו ששואבות יותר מרק תמונה) יש להוסיף מינוס. בישנות יותר זה {{לא להציג נתוני ויקינתונים}}, אפשר גם ‏ או --‏Mikey641שיחה 20:04, 21 בפברואר 2017 (IST)
אז משתמש צריך לנחש אם זו תבנית חדשה או ישנה ? הגיוני מאד. כמו כן חייב להיות סימון גישה לויקינתונים שגם איננו במקרה זה. חלק מהמגמה לעשות הכל על מנת להקשות על עורכים. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 20:06, 21 בפברואר 2017 (IST)
מייקי זה באמת מבלבל. למה התבניות החדשות לא משתמשות בתבנית הזאת שמסבירה מה בדיוק היא עושה. מי אמור לדעת שמינוס מנטרל כל מיני דברים? לא טוב. בורה בורה - שיחה 20:31, 21 בפברואר 2017 (IST)
Tomtom, פתרתי את בעיית התמונה הכפולה בצורה פשוטה יותר, הכנסתי תמונה מקומית גם בתבנית שבראש הערך, העליתי למעלה את התמונה הרשמית שלו, ובתבנית חיילהיכנסתי תמונה אחרת שבה הוא נראה במדים פחות רשמיים, הפתרון של בורה בורה היה שלא תופיע תמונה בתבנית בראש הערך, זה לא אסתטי ונכון לעשותו. בתמונות מקומיות אפשר לפתור כל בעיה, בלי שאיבת תמונה מוויקינתונים . חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית
שדרגתי את תבנית חייל לדגם החדש. {{לא להציג נתוני ויקינתונים}} היא תבנית מיותרת. למה לכתוב עכשיו 4 מילים במקום פשוט "-". סתם מאריך. ועוד כשהקוד של {{לא להציג נתוני ויקינתונים}} הוא בעצם מינוס.--‏Mikey641שיחה 23:44, 21 בפברואר 2017 (IST)
כי חוץ ממך אף אחד לא יודע מה זה "-"... בקושי אני זוכר. הארבע מילים האלה הינן בעלות משמעות למי שבא אחריך והוא מבין מיד מה זה אומר. לחנה, אני נתתי לטוםטום פתרון טכני לשאלה שלו. באמת שלא התעמקתי מה יש או אין בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 01:38, 22 בפברואר 2017 (IST)
גם אף אחד לא ידע על לא להציג נתוני ויקינתונים לפני שאמרת להם על זה. לא היית צריך להתעמק במה תוכן התבנית כי אתה הוספת את זה. בכל מקרה, אני לא מתכוון להשתמש ב{{לא להציג נתוני ויקינתונים}} בחיים, שכל אחד יעשה מה שבא לו--‏Mikey641שיחה 15:55, 22 בפברואר 2017 (IST)
מומלץ להשתמש ב"-" כדי להסתיר שדות. ערן - שיחה 16:08, 23 בפברואר 2017 (IST)
מומלץ להשתמש במשהו שכולם מבינים ולא רק מספר יודעי חן. בורה בורה - שיחה 02:03, 24 בפברואר 2017 (IST)
- זה סימן מובן להסתרה.--‏Mikey641שיחה 15:23, 5 במרץ 2017 (IST)

שימוש בתבנית עיר לאתר ארכאולוגי[עריכת קוד מקור]

האם מותר, מבחינת נוהל ומבחינה טכנית להשתמש בתבנית {{עיר}} בערכים על אתרים ארכיאולוגים, ואם כן איזה סוג של אתר ארכיאולוגי מותר ואיזה לא? (למשל ערכים על ערים נטושות, תלים וכדומה כן, אבל ערכים על הריסות מקדש, מבצר, שרידי חומה וכדומה לא). בברכה--יום טוב - שיחה 20:40, 22 בפברואר 2017 (IST)

אפשרי ומותר. אני יודע שזה כך בערכים רבים. על מבצרים וכיוצ"ב ראיתי תבנית:מבנה. לא יודע להגדיר מתי כך ומתי כך. בורה בורה - שיחה 22:09, 22 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה על התשובה המהירה. בברכה--יום טוב - שיחה 22:34, 22 בפברואר 2017 (IST)
יום טוב, זה לא שאלה של מותר או לא מותר, אלא האם התבנית מתאימה לפרמטרים של אתר ארכאולוגי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 22:37, 22 בפברואר 2017 (IST)
בוויקיפדיה האנגלית יש להם תבנית מיוחדת בשם {{Infobox ancient site}}. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 22:39, 22 בפברואר 2017 (IST)
יום טוב,, הסתכלתי עכשיו על הערך כלח, התבנית לא נותנת כמעט דבר, הוכנסה לשם רק בשביל שתהייה תבנית, ממש לא תורמת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 22:43, 22 בפברואר 2017 (IST)
חנה Hanay את חושבת שיש מקום להוריד את התבנית? אני חושב שלפחות המפות מצדיקות את השארתה. בברכה --יום טוב - שיחה 23:10, 22 בפברואר 2017 (IST)
יום טוב , המפות נמצאות בערך בכל מקרה כנ"ל הקואורדינטות, השאלה היא אם ההשקעה הזאת בהכנסת תבנית עיר שווה את המאמץ. אני לא חושבת כך. צריך ליצור תבנית:אתר ארכאולוגי, אולי כשהרוחות ירגעו, אשקיע מאמץ בפרמטרים של התבנית הזאת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 23:16, 22 בפברואר 2017 (IST)
בסדר גמור. בברכה--יום טוב - שיחה 23:22, 22 בפברואר 2017 (IST)

תבנית "השלמה"[עריכת קוד מקור]

אנא ראו דיון שמתקיים כאן. יוניון ג'ק - שיחה 21:49, 22 בפברואר 2017 (IST)

כאן לא לוח מודעות. העבירו את הדיון לכאן. בורה בורה - שיחה 22:07, 22 בפברואר 2017 (IST)

תבנית "מיון"[עריכת קוד מקור]

יש איזשהו באג בתבנית "מיון". ראו נמר השלג. יוניון ג'ק - שיחה 22:41, 22 בפברואר 2017 (IST)

בדוק עם משתמש:Mikey641. אני חושב שהוא עושה שם כל מיני דברים זמניים. בורה בורה - שיחה 23:41, 22 בפברואר 2017 (IST)

{{אלפבית ערבי}}[עריכת קוד מקור]

לדעתי כדאי להוסיף עוד שורה שבו יתווספו סימני הניקוד (עם הפניות לפסקאות המתאימות בערך הכללי תשכיל וכן ال היידוע. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ח בשבט ה'תשע"ז • 10:06, 24 בפברואר 2017 (IST)

בעד. זאת הפעם הראשונה שביקרתי בערך תשכיל. משום מה, קישור אליו מופיע בערך אלפבית ערבי רק בפרק "ראו גם". רק מי שלמד ערבית יכול לדעת ש"תשכיל" משמעותו ניקוד. זה אומר שמי שמחפש ערך על הניקוד בערבית צריך לנחש איך אומרים "ניקוד" בערבית. Liad Malone - שיחה 12:07, 24 בפברואר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד--‏Mikey641שיחה 22:50, 12 במרץ 2017 (IST)

תבניות שינוי שם / איחוד / פיצול[עריכת קוד מקור]

מציע להוסיף טקסט לתבניות הנ"ל - התאריך בו הוצבה התבנית. בדומה לתבנית "חשיבות אנציקלופדית". יוניון ג'ק - שיחה 12:03, 24 בפברואר 2017 (IST)

לא כל כך צריך, בכל מקרה בחתימה יש תאריך. בתבנית חשיבות צריך כיוון שלא חותמים באותה עריכה של הוספת התבנית. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ח בשבט ה'תשע"ז • 14:11, 24 בפברואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד, דיונים כאלה יכולים לקחת זמן, לא כל דבר צריך להכניס למסגרות קשיחות בדיון חשיבות מוקדש בדיוק שבוע, כאן זה שונה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:37, 24 בפברואר 2017 (IST)
חנה Hanay, לא הצעתי להכניס שום דבר למסגרות קשיחות של לוחות זמנים. ההצעה היא רק להוסיף לתבניות את התאריך בו הוצבה התבנית, כך שיהיה ברור. הסיבה לכך היא שנוכחתי לגלות שיש לא מעט תבנית שהונחו על ערכים שנזנחו, והן נשארות חודשים ארוכים, אפילו שנים (משך זמן לא סביר, לרוב הדעות, אני חושב) יוניון ג'ק - שיחה 15:20, 25 בפברואר 2017 (IST)
או קי, זה יכול לעזור, כי לפעמים קשה למצוא מי הניח את התבנית ומתי. אבל יש להיזהר מאד שזה לא יוביל להגבלת זמן חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:44, 28 בפברואר 2017 (IST)

{{ביו-קונגרס}}[עריכת קוד מקור]

אני מציע תבנית שתקשר לביוגרפיות במדריך הביוגרפי של הקונגרס של ארצות הברית: "תבנית/אולם דיונים באתר המדריך הביוגרפי של הקונגרס של ארצות הברית (באנגלית)" או לחלופין "תבנית/אולם דיונים באתר המדריך הביוגרפי של הקונגרס של ארצות הברית (באנגלית)". הערות? (שימנשמע?) מה, אין? 17:20, 26 בפברואר 2017 (IST)

זה לא אמור להיכנס לתבנית המזהים (autority control) שאנחנו רוצים ליצור? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:48, 27 בפברואר 2017 (IST)

תבנית:PD-because[עריכת קוד מקור]

יצרתי את {{PD-because}} המקבילה לתבנית Template:PD-because בוויקישיתוף. השימוש בתבנית זו נדיר בוויקישיתוף ומיועד למקרים בהם אין תבנית רישיון ספציפית בוויקישיתוף ועדיין יש הצדקה לטעון שקובץ נמצא בנחלת הכלל. יחד עם זאת שהשימוש בתבנית בוויקישיתוף נדיר, אני רוצה לעשות בו שימוש גם עבור כל המקרים בהם יש תבנית רישיון מתאימה בוויקישיתוף ולנו אין תבנית כזו. כמו למשל PD-Italy. יש הרבה מאוד תבניות רישיון בוויקישיתוף. התבנית צריכה שיפצור באופציה =1| צריך להופיע מלל "נימוק לטענה שהקובץ בנחלת הכלל" וב =2|תבנית ויקישיתוף מתאימה לדוגמה {{PD-Italy}} (יצרתי עבור זה את {{ויקישיתוף תבנית רישיון}}). זה פתרון שיחסוך את הצורך ביבוא מסיבי של תבניות רישיון מוויקישיתוף. כמו כן, יש סיכוי שאצליח לשנות את ממשק CommonsHelper (ממשק ההעברות לוויקישיתוף) במטא כך שתבנית הרישיון בוויקישיתוף תתקבל ככזו שם. Geagea - שיחה 16:01, 28 בפברואר 2017 (IST)

המקרה היחיד שאני עשיתי בתבנית זו בווקישיתוף היר בקובץ:Patent59720-Application.pdf. אין תבנית מתאימה למקרה הזה ויש לנו מקרה דומה בקובץ מקומי קובץ:החלטת בית הדין.tif. Geagea - שיחה 16:06, 28 בפברואר 2017 (IST)
אני רואה שפרמטר 1 עובד. לא ממש הבנתי מה אתה רוצה שיהיה בפרמטר 2. האם להציג משהו או רק שיונס הרישיון מויקישיתוף? ואם להציג אז איחך בדיוק? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:57, 28 בפברואר 2017 (IST)
ברור לי שהרישיון מוויקישיתוף לא יכול להיות מוצג. מה שצריך להיות מוצג בפרמטר 2 הוא משהו כמו: "קובץ זה נמצא בנחלת הכלל כי בהתאם לתבנית {{PD-Italy}}".‏ Geagea - שיחה 18:04, 28 בפברואר 2017 (IST)
התבניות צריכות להיות אינטואיטיביות בבחירתן לוויקיפדים. אני תוהה אם יהיה וויקיפד שישתמש בתבנית הזאת. למה בעצם לא ליצור אצלנו תבנית של PD-Italy? נדיר שמעלים אצלנו תמונות כאלה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:13, 28 בפברואר 2017 (IST)
לא רק PD-Italy התבנית יכולה לכלול {{PD-Iraq}}, {{PD-Russia}}, {{PD-AustrianGov}}, {{PD-PRC-exempt}}, {{PD-anon-70-EU}}, {{PD-Egypt-stamp}}, {{PD-RusEmpire}}, {{PD-RU-exempt}}, {{PD-UK-unknown}}, {{PD-UAGov-Money}} ועוד. בכל אלה נתקלתי וזה פתרון. אפשר כמובן להעלות לוויקישיתוף כמו כל תמונה אחרת אבל אם זה פה ויש תבנית רישיון מתאימה בוויקישיתוף, אפשר לשים את התבנית. Geagea - שיחה 19:50, 28 בפברואר 2017 (IST)
ועוד, התבנית אינטואיטיבית "PD-because" = "נחלת הכלל כי". והיא מופיעה גם בהסבר של ויקיפדיה:OTRS. דוגמאות לתמונות שנתקלתי קובץ:Manduzio.jpg, קובץ:HMAS Tarakan (AWM 301490).jpg, קובץ:Arms Scot Exec.jpg. מה שאני רוצה לעשות זה גם כשמישהו ירצה להעביר דרך כאן לוויקישיתוף אז זה יעבור חלק ותבנית הוויקישיתוף תתקבל אוטומטית מוויקישיתוף. Geagea - שיחה 20:14, 28 בפברואר 2017 (IST)
אם אתה חושב שזה הפתרון הטוב ביותר, אז אני סומכת עליך. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:59, 28 בפברואר 2017 (IST)
הצלחתי לבד. מקווה שעכשיו זה יותר ברור. Geagea - שיחה 03:45, 1 במרץ 2017 (IST)
שיפרתי את התבנית כך שנוספו פרמטרים שמיים (1 = סיבה; 2 = רישיון בוויקישיתוף). בנוסף אם לא קיים שום פרמטר זה יופיע בתבנית והקובץ יופיע בקטגוריה:קבצים עם תבנית PD-because ללא סיבה.
בורה בורהקיפודנחש האם מערכת ניטור הפרמטרים יכולה למצוא ערכים בהם אין לא פרמטר "1" ולא פרמטר "2"? או שהבדיקה יכולה להתבצע רק על פרמטר שמוגדר כפרמטר חובה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:59, 1 במרץ 2017 (IST)
אם תגדיר אותו כחובה והוא לא קיים, המערכת תתריע. בורה בורה - שיחה 09:14, 1 במרץ 2017 (IST)
אני יודע. הבעיה היא שיש שני פרמטרים שרק אחד מהם צריך להיות קיים. כך שאם הגדיר את שניהם חובה כולם יהיו שגויים. אם אסמן רק אחד מהם, אז כל מי שמשתמש בשני יסומן כשגוי. האם יש דרך לסמן שני פרמטרים כחליפיים (לא alias)? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:36, 1 במרץ 2017 (IST)
מערכת בדיקת הפרמטרים משתמשת ב-templatedata, ולכן מוגבלת לתחביר שלה. לא מוכר לי בתחביר הזה משהו כמו "פרמטר A _או_ פרמטר B חייבים להיות לא ריקים, אבל זה בסדר אם A או B ריק". אם מקרה כזה היה נפוץ, אפשר להוסיף לוגיקה מיוחדת ביחידה, ולומר זאת בעזרת פרמטרים, אבל כמו שהדודה שלי נהגה לומר, אני בשביל סמרטוט אחד לא עושה מכונה. מצד שני, בגלל שזה מקרה מיוחד, הפתרון הנכון הוא לבצע את הבדיקה בתבנית עצמה, וזה גם אפשרי וגם קל: נניח משהו כזה:
{{#תנאי:{{{1|}}}{{{2|}}}|<!- הכל בסדר-->|[[קטגוריה:תמונות עם pd-because בלי ציון הסיבה]] }}
+יצירת הקטגוריה והוספת מילת הקסם לעשותה קטגוריה נסתרת. על הדרך אציין שהשם לא מוצא חן לי. למה "pd because" ולא "נחלת הכלל משום ש" (או כדומה) ? קיפודנחש 21:57, 1 במרץ 2017 (IST)
קיפודנחש מה שהצעת זה מה שישמתי. תהיתי האם יש דרך טובה יותר לעשות זאת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:00, 2 במרץ 2017 (IST)
אין לי התנגדות לשינוי השם. פשוט חשבתי שהשם האנגלי מספיק ברור והוא מופיע גם בהסבר של דף ויקיפדיה:OTRS. ‏Geagea - שיחה 09:44, 2 במרץ 2017 (IST)

תבנית:אישיות כדורסל[עריכת קוד מקור]

בתבנית יש 2 פרמטרים לתיאור מקום הלידה. {{{עיר לידה}}} ו{{{ארץ לידה}}}. מציע לאחד לפרמטר |מקום לידה= כמו בתבניות אחרות--‏Mikey641שיחה 17:42, 1 במרץ 2017 (IST)

אני חושב שזה רעיון טוב. כדאי שתהיה אחידות עם תבניות אחרות. ערן - שיחה 08:35, 2 במרץ 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. Mikey641, אני חושב שאתה יכול להסב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:17, 7 במרץ 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. יותר נוח. שיר § שיח § 15:38, 9 במרץ 2017 (IST)
משתמש:Mikey641, חבל לשנות בלי לשמוע את דעת העוסקים בנושא, ואני רואה שכבר שינית. מתייג משתמש:Shakeydeal33 ושיזמין את החברים שלו. אני אגב, נוטה להשאיר את המצב הקיים. בורה בורה - שיחה 23:48, 12 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה אין שום קשר בין להבין בכדורסל לבין שינוי פרמטר, אם בשאר תבניות האישים, כולל אישיות כדורגל זה מקום לידה, כנראה שיש סיבה.--‏Mikey641שיחה 23:50, 12 במרץ 2017 (IST)
מה אין קשר? הם אלה שעורכים את התבניות עם תוכן, לא אני ואתה. אולי כך נוח להם? הרי לא תשנה בערכי הכדורגל בלי להתייעץ עם ברוקולי, סאבעלוטודו, Gbenny, Little Savage, MehmetScholl, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27 ‏. בורה בורה - שיחה 23:53, 12 במרץ 2017 (IST)
אני בטוח שעל 2 אותיות: "שב" לא יגרם אי נוחות לאף אחד. בנוסף, למה אתה עושה סתם הכללות, כל משתמש יכול לערוך תבנית וגם אני הוספתי בעבר תבניות לספורטאים וגם לכדורסלנים. התבנית לא שייכת להם ולכן היא אמורה להיות נוחה לכלל המשתמשים ולא רק לאלה שמשתמשים בה בעיקר, משתמש שמשתמש בתבנית יחשוב ישר להשתמש ב|מקום לידה= אבל בגלל שבתבנית הזאת החליטו לשנות את זה, זה יכנס לשגיאות פרמטריות--‏Mikey641שיחה 23:58, 12 במרץ 2017 (IST)
אנא המתן לתגובות אנשי הכדורסל באולם הדיונים. ככה עובדים במיזם שיתופי. מה החיפזון? בורה בורה - שיחה 06:38, 13 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה במיזם שיתופי לא מטילים וטו על החלטות כי הן לא מתאימות לך, החיפזון- אני רוצה להוסיף ויקינתונים לתבנית ואני לא מתכוון לעשות את זה עם הפיצול של הפרמטר--‏Mikey641שיחה 11:57, 13 במרץ 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד, משתי סיבות: If it ain't broke - don't fix it. כלומר למי מפריע המצב הנוכחי, ולמה? העובדה שתבניות אישיות אחרות מנוסחות אחרת לא הופכת אותן לנוחה יותר. הסיבה השנייה היא דווקא המשתמשים שאינם "אנשי כדורסל" - משתמשים מתחילים רבים יוצרים ערכים על שחקני כדורסל בלי ניסיון קודם. אם הם יראו פרמטר "מקום לידה" הם עשויים לפסוח על העיר/ארץ ולהקליד (לדוגמא) רק "ארצות הברית". בכל מקרה, אני משתדל שלא להתעסק בפוליטיקה ויקיפדית ולכן זו התגובה האחרונה שלי פה. (אגב, Mikey641, ראיתי עכשיו שגם תבנית:אישיות כדורגל מחולקת לעיר/ארץ לידה, בניגוד לנימוק שלך. או שאני מפספס משהו?) ShakeyDeal - שיחה 13:58, 13 במרץ 2017 (IST)
קודם כל, בקשר לאישיות כדורגל - טעות שלי, התבלבלתי, שמתי את זה בכתב מחוק כדי לא לבלבל אחרים.
If it ain't broke - don't fix it הוא לא נימוק. ראינו את זה כבר ב{{IMDb}} בו הוחלט להוסיף סמל בהצבעה, הרי היינו מסתדרים גם בלעדיו, אבל למרות זאת הוחלט להוסיפו ברוב.
ואתה צודק, העובדה שתבניות אישיות אחרות מנוסחות אחרת לא הופכת אותן לנוחה יותר, מה שהופך את זה ליותר נוח, שצריך להקליד הרבה פחות, במקום לכתוב
|עיר לידה=מינכן |ארץ לידה=גרמניה פשוט כותבים |מקום לידה=מינכן, גרמניה. אותן תבניות אישים מוכיחות שלא כותבים רק "ארצות הברית".--‏Mikey641שיחה 14:43, 13 במרץ 2017 (IST)
השתכנעתי משייקה ואני נגד השינוי. זה כבר שלושה מתנגדים. בורה בורה - שיחה 15:10, 13 במרץ 2017 (IST)
3 מתנגדים ו-3 בעד.--‏Mikey641שיחה 22:40, 13 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה, רק משהו אחד לא הבנתי, אם אתה השתכנעת ממנו, זה אומר שאתה חושב שצריך ליישם את זה בכל התבניות?--‏Mikey641שיחה 22:49, 13 במרץ 2017 (IST)
כן. זה גם משפר את השאיבה מוויקינתונים. הרבה פעמים השאיבה לוקחת רק את שם העיר ולך תדע היכן זה בנטונוויל. בורה בורה - שיחה 22:55, 13 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה, איך זה משפר את השאיבה? הרי גם אם זה מפוצל או לא "מקום לידה" בוויקינתונים הוא רק העיר. אין שום הבדל.--‏Mikey641שיחה 23:01, 13 במרץ 2017 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד השינוי. אין סיבה לשני פרמטרים נפרדים, למיטב ידיעתי זה לא המצב באף תבנית ספורטאי אחרת באף ענף. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:07, 13 במרץ 2017 (IST)
בערך לברון ג'יימס ישאב אקרון בלבד. זה לא מספיק למקום לידה. גם בתבנית:אישיות כדורגל זה כך עם שני שדות, והיא מופיעה "רק" ב-5,000 ערכים... יותר מכל שאר תבניות הספורט גם יחד. יש עוד לדעתי. משתמש:Little Savage, היא הבאה בתור... בורה בורה - שיחה 23:17, 13 במרץ 2017 (IST)
אני לא מבין איך השאיבה מוויקינתונים הפך להיות טיעון לקיום או אי קיום פרמטרים? השאלה היא האם יש צורך ממשי בשני פרמטרים או לא. לדעתי לא. בהנחה שיהיה רוב שיסכימו איתי, אז נצטרך לראות איך ומה שואבים מויקינתונים. התהליך הוא לא הפוך (ז"א שלא מסתכלים מה יש בויקינתונים ולפי זה בונים את התבנית). נ.ב. איך המצב הנוכחי שבארץ לידה מופיע ללברון ג'יימס אוהיו עוזר? היה צריך להיות שם אוהיו, ארצות הברית או ארצות הברית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:21, 14 במרץ 2017 (IST)
הוא לא הפך לטיעון, רק הבאתי את זה בתור תוספת. יש פה שתי אסכולות ושתיהן לגטימיות. או שמשנים בכל התבניות או "מה שהיה הוא שיהיה". אם משנים בכדורסל, אין סיבה שלא ישנו באחרים ולכן אני שואל לחוות דעתם של העוסקים בתבניות אלה. בורה בורה - שיחה 12:30, 14 במרץ 2017 (IST)
יונה ב., מה גם שהטיעון על ויקינתונים הוא לגמרי שגוי, זה לא צריך להיות מופרד ל-2 פרמטרים בשביל לשאוב מדינה, לא שזה אפשרי לדעתי, אפשרי רק בSPARQL ולא בלואה. מה שצריך לעשות זה לקחת את מקום הלידה, להיכנס לוויקינתונים שלו, ולקחת את P17 שלו, אני לא בטוח על כמה זה אפשרי בלואה, אבל בSPARQL זה מאוד פשוט (ברמת בסיס), בכל מקרה, אין שום קשר בין הפרדת הפרמטרים לבין שאיבת מדינה כי אם זה היה רצוי ואפשרי היינו יכולים לעשות את זה גם בלי הפרדה.--‏Mikey641שיחה 13:44, 14 במרץ 2017 (IST)
שאיבת נתון מפריט שנמצא במאפיין הוא משהו שחשבו לעשות בעבר אבל עד כמה שאני יודע זה לא מומש עדין ביחידה:PropertyLink. אולי ערן יודע יותר על הסטטוס של זה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:05, 14 במרץ 2017 (IST)
אפשר בלואה לגשת לפריט של פריט לקבלת פרטים נוספים, למשל כך עובדת יחידה:תבנית מיון שמשתמשת ב"טקסון אב" בצורה רקורסיבית כדי לקבל ממלכה, מערכה, מחלקה וכו'. ערן - שיחה 23:34, 14 במרץ 2017 (IST)
בקיצור לכל מי שחשש אין בעיה לקחת את המאפיין מקום לידה מדויק ואת מאפיין מדינה של תוכן המאפיין. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:28, 15 במרץ 2017 (IST)
נגד ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 09:32, 15 במרץ 2017 (IST)
אני חושב שזה משהו שאמור להיקבע בצורה רוחבית לכל תבניות האישים. אין באמת סיבה לקיים דיון לגבי תבנית מסויימת, שכן למיטב ידעתי אין שום הבדל בין המקרים. אם ביתר התבניות מופיע פרמטר אחד, כפי שנטען, אני מציע ליישר קו. במידה ואין אחידות, כדאי לטעמי לקבוע בצורה רוחבית לכאן או לכאן. עמרישיחה 22:11, 17 במרץ 2017 (IST)
אין אחידות. למשל גם בתבנית:אישיות פוטבול זה מפוצל. נראה שבערכי הספורט הלכו על מפוצל. לדעתי, בשדה ספציפי זה לא חייבים אחידות, אבל אם כן, אז במפוצל לכולם. בורה בורה - שיחה 22:33, 17 במרץ 2017 (IST)

תבנית פרידריך ניטשה[עריכת קוד מקור]

משתמש האלקושי יצר את תבנית:פרידריך ניטשה, כעת בטיוטה (טיוטה:פרידריך ניטשה), ומעוניין בדעת הקהילה אם אפשר להעלות את הטיוטה כתבנית.

טיוטת תבנית פרידריך ניטשה[עריכת קוד מקור]

עקב בעיות טכניות, שלח האלקושי אותי להציג את בקשתו. תודה. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 16:48, 2 במרץ 2017 (IST)

על פי איזה סדר מסודרים הספרים והמושגים? בברכה, זאב קטןשיחה • ד' באדר ה'תשע"ז • 16:57, 2 במרץ 2017 (IST)
לפי ההערה המוצדקת של זאב קטן, אני מציע לסדר לפי האלפבית כדלקמן:

כמו כן אני לא משתגע על הקישורים לאנגלית, אבל זאת העדפה אישית, אני לא יודע מה הנוהל בקשר לכך בתבניות ניווט. בברכה--יום טוב - שיחה 23:21, 2 במרץ 2017 (IST)

האלקושי סידר את הספרים לפי סדר יציאה, אני אישית מעדיף אלפבתית. ואני מסכים עם יום טוב לגבי הקישורים לאנגלית. אם רוצים אפשר להוסיף את הערכים האלה לטיפול דחוף. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' באדר ה'תשע"ז • 13:07, 3 במרץ 2017 (IST)
סדר אלפביתי מועיל רק למי שכבר מכיר את שמות החיבורים המתורגמים בעברית. כל שאר בני התמותה זקוקים לסדר שיתכתב עם הסדר במקומות אחרים, שלא בעברית. הסדר חייב להיות כרונולוגי. עצם הסידור הכרונולוגי הוא מידע בפני עצמו. סדר אלפביתי רק יוצר בלגן. Liad Malone - שיחה 14:20, 3 במרץ 2017 (IST)
נימוק הגיוני, אבל הרשימה המקורית לא מסודרת כרונולוגית, לפחות לא לפי המידע שיש בערך של ניטשה. בברכה--יום טוב - שיחה 19:59, 4 במרץ 2017 (IST)
Liad Malone אני לא אוהב את הסדר הכרונולוגי, אם אתה יודע את שם הספר במקור אתה יכול ללכת לפרידריך ניטשה#תרגומי כתביו לעברית (יש שם את כל הכתבים של ניטשה, גם את אלה שלא תורגמו, עם שמות בעברית לספרים שתורגמו) ולחפש שם את השם של הספר בעברית. זה שהספרים מסודרים כרונולוגית לא מובן וזה נראה כאלו התבנית מבולגנת, מה שאני ממש לא אוהב. חוץ מזה מה דעתך על הקישורים לאנגלית? בברכה, זאב קטןשיחה • ו' באדר ה'תשע"ז • 20:03, 4 במרץ 2017 (IST)
אבל אני לא יודע את שם הספר במקור. בגלל זה אני צריך את התבנית, כדי לדעת אילו חיבורים נוספים הוא כתב. לכך התבנית מיועדת. אני לא רואה כיצד התבנית תיראה "מבולגנת", כי אני מצפה ממנה שתהיה מסודרת כרונולוגית. אם היא נראית לך מבולגנת, אפשר להוסיף שנת יצירה בסוגריים לצד כל חיבור. סדר אלפביתי לא תורם לכלום. אם מישהו מחפש חיבור שהוא כבר יודע את שמו בעברית, הוא לא יתקשה למצוא אותו, כי לא מדובר ברשימה של עשרות או מאות. גם בכל תבניות האישים, הערכים מסודרים כרונולוגית ולא אלפביתית. אני תמיד בעד הקישורים לאנגלית. Liad Malone - שיחה 20:22, 4 במרץ 2017 (IST)
סידור התבנית בסדר כרונולוגי לא תורם יותר לידיעתך איזה ספרים הוא כתב מסדר אלפבתי. זה שאתה מצפה ממנה להיות מסודר כרונולוגית לא אומר שכולם מצפים, לדוגמה אני ויום טוב לא הבנו את זה, הוספת שנת היצירה אכן תפתור את הבעיה אך תהפוך את התבנית ל"מפוצצת". בברכה, זאב קטןשיחה • ו' באדר ה'תשע"ז • 20:38, 4 במרץ 2017 (IST)
הוא תורם לידיעה שלי לאיזה ערך אני רוצה להיכנס, לפי תקופה. כך יש הגיון כלשהו לסדר. כניסה לערכים על פי סדר מילוני הוא חסר משמעות. מאבדים בו את הרגליים והידיים. גם בתבניות האישים אתה לא מצפה לסדר כרונולוגי? ראה לדוגמא את תבנית:שרי החוץ של בריטניה. במה זה היה עוזר אם הם היו מסודרים לפי אלף-בית? על פי דוגמת התבנית של משחקי הכס שמופיעה במעלה הדף הזה, לא נראה ששנות היצירה מפוצצות את התבנית. להפך, הן מעניקות לה סדר מאד ברור. Liad Malone - שיחה 20:50, 4 במרץ 2017 (IST)
יש הבדל בין תבניות אישים כמו התבנית שאתה הצגת, ותבנית של ספרים אשר אין קשר ביניהם. בסדרות כמו משחקי הכס, או שרי החוץ של בריטניה, אני בעד סדר כרונולוגי. אבל בספרים כאלה אני בעד אלפבתי. לגבי השנים בסוגריים גם שם אני מתנגד, אתה יכול לראות את התבנית שאני הצעתי ולא תראה שם סוגריים. בברכה, זאב קטןשיחה • ו' באדר ה'תשע"ז • 21:48, 4 במרץ 2017 (IST)
אני בעד סדר כרונולוגי+הוספת שנת יציאה בסוגריים. כמו כן, בסוגיית הקישורים לאנגלית - אם לצטט את גילגמש, זו תועבה שיש לסלקה לאלתר. ודאי וודאי שמתבנית ניווט שמטרתה להקל על קורא לנווט בוויקפדחה העברית. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 22:03, 4 במרץ 2017 (IST)
אני לא רואה הבדל בין ספרים לאישים. בשני המקרים יש לכרונולוגיה את אותה חשיבות בדיוק. לסדר הכרונולוגי יש משמעות. העולם משתנה בין ספר לספר וגם היוצר מתפתח ומשתנה בעצמו, מה שמשפיע ישירות על הספרים שהוא מחבר. Liad Malone - שיחה 22:20, 4 במרץ 2017 (IST)
אפשר אולי להוסיף 2 לשוניות. "לפי סדר אלפבתי" ו"לפי סדר כרונולגי" כך שהמלל ישתנה לפי הלשונית הנבחרת. כך שתי האפשרויות נשארות.Geagea - שיחה 01:04, 5 במרץ 2017 (IST)

הוספת פרמטר לתבנית:חבר הכנסת עקב שינויים באתר הכנסת[עריכת קוד מקור]

באתר הכנסת עבור מ-ASP ל-ASPX. בהתאם לכך, הדפים האישיים של חברי הכנסת שמכהנים בכנסת הנוכחית והיו חברים בכנסת בעבר הועברו מהכתובת http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk.asp?mk_individual_id_t=740 לכתובת החדשה http://main.knesset.gov.il/mk/current/pages/MkPersonalDetails.aspx?MKID=740. חברי כנסת שהצטרפו לראשונה לכנסת בקדנציה הנוכחית קיבלו גם הם דף בפורמט החדש. כפי שניתן לראות, הכתובת בפורמט החדש כוללת את המילה "current" מה שמרמז לכך שכתובת הדף האישי של ח"כים בכנסת הנוכחית שלא ייבחרו לכנסת הבאה עלולה להשתנות. הדפים האישיים של ח"כים שכיהנו לפני הכנסת הנוכחית בלבד נותרו בכתובות הישנות ללא שינוי, ונראה שזה לא נמצא בראש סדר העדיפויות של אתר הכנסת להמיר אותם לפורמט החדש. יש כרגע הפניה אוטומטית באתר הכנסת מקישורים ישנים לחדשים בנוגע לח"כים מכהנים, אבל אצלי לפחות היא לא עובדת תמיד ובכל מקרה נראה לי שעדיף שלא נמסוך על הפניות ונדאג לעדכן את הקישורים בצד שלנו.

בשלב זה, מה שאני מציע זה להוסיף פרמטר "נוכחית" לתבנית:חבר הכנסת, באופן שיאפשר לנו להותיר את המצב הקיים בנוגע לח"כים לשעבר ויחד עם זאת להוסיף את הכתובת החדשה בנוגע לח"כים החדשים. ותחת ההנחה שהדפים הישנים יישארו בפורמט ASP אז החל מהכנסת הבאה יהיה צורך בפרמטר נוסף או בשינוי הפרמטר כדי לחלק את הדפים לשלושה סוגים: ח"כים לשעבר שכיהנו עד הכנסת ה-19, ח"כים לשעבר שכיהנו החל מהכנסת ה-20, וח"כים נוכחיים. ראמבאתי - שיחה 10:48, 3 במרץ 2017 (IST)

הוספת שדה ענף בתבנית:אישיות כדורגל[עריכת קוד מקור]

יש 15 ערכים של שחקני כדוריד עם תבנית אישיות כדורגל. היו יותר, חלק הפכתי לתבנית ספורטאי, אבל היא לא כל כך מתאימה. עם הטמעת תבנית:פרופילי כדורגלנים, הערבוב הזה בתבניות יוצר בעיות. הערכים הם:

דני ליבגוט חן פומרנץ אבישי סמולר טולי ליבגוט לארס קריסטיאנסן עידו לביא אלברט רוקאס חואן גארסיה בויאן בוטוליה דן מירקוס מיקל האנסן פיליפ איחה טלאנט דושיבאייב ארפד סטרביק יואב נאמן

אני מציע להוסיף שדה "ענף" בתבנית:אישיות כדורגל, שברירת המחדל היא כדורגל, אך אפשר להוסיף גם "כדוריד". אפשר כמובן ליצור תבנית:אישיות כדוריד, אבל זה נראה לי מוקדם מדי לאור מיעוט הערכים. בורה בורה - שיחה 18:21, 6 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד הפתרון. אני רק לא רואה למה יש בעיה עם תבנית:פרופילי כדורגלנים. בגלל שאין להם קישורים אז לא מופיע שום כיתוב, גם אם זה מיותר באותם ערכים. ולאחר סיום הריצות להוספת התבנית, ניתן יהיה להסיר את התבנית ידנית מאותם ערכים וזהו. בלי קשר לזה, אני בעד הוספת פרמטר ענף ואז התבנית תתאים לספורטאים בענפים קבוצתיים (אולי חותץ מבודדים שבהם הנתונים יותר מסובכים מרק כמות שערים או סלים). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:21, 7 במרץ 2017 (IST)
בחייאת, זה כ"כ מיותר. אין הצדקה להוסיף לתבנית פרמטר, רק בגלל שבזמן עבודות תחזוקה, שקורות לעתים רחוקות, יש בעיות (אגב, לא התעמקתי בבעיה ההיא, אבל אני בטוח שניתן היה לפתור אותה). נראה לי שיהיה מוזר ביותר לראות בתבנית שעוסקת בכדורגל, פרמטר שמציין היא עוסקת בכדורגל, ועוד יותר מוזר יהיה להוסיף פרמטר שמציין שהיא עוסקת בענף אחר. אם זה המצב, אני בעד יצירה של תבנית נפרדת עבור שחקני כדוריד. קטגוריה:שחקני כדוריד כוללת בסביבות 40 ערכים, וגם כמות הערכים הנוכחית עם תבנית כלשהי היא סבירה. מה גם שיש כאן פוטנציאל גדילה ודאי, כך שאין בעיה לטעמי ליצור תבנית נפרדת, אם זה מה שיפתור בעיה כזו או אחרת. עמרישיחה 15:14, 7 במרץ 2017 (IST)
כאמור, אין לי בעיה גם ליצור תבנית נפרדת. רק רציתי לוודא שאין התנגדויות ערב מיעוט ערכים. בורה בורה - שיחה 19:20, 7 במרץ 2017 (IST)
אולי בהשוואה לתבניות של ענפי ספורט אחרים מדובר בכמות קטנה של ערכים, אבל ביחס לתבניות אחרות, כמות הערכים היא סבירה על מנת ליצור תבנית חדשה. יש עשרות ערכים בקטגוריה ופוטנציאל גדילה. אני חושב שזה מספיק. עמרישיחה 21:02, 11 במרץ 2017 (IST)
אני לא מכיר את התחום של תבניות ספורטאים, ובכלל מתעסק פחות בתחזוקת תבניות, אבל ברמת העקרון זו לא נכון לפתוח תבניות חדשות בשביל שדות חדשים בודדים - זה יוצר מאמץ תחזוקתי מיותר וגורם לחוסר אחידות הנדב הנכון - שיחה 21:32, 11 במרץ 2017 (IST)
במקרה זה, התבנית תהיה זהה לחלוטין. לכן הצעתי לא לשכפל אותה אלא להוסיף שדה "ענף". בערכי הכדורגלנים לא ישתנה דבר! משתמש:יונה בנדלאק? בורה בורה - שיחה 08:36, 12 במרץ 2017 (IST)

{{פרופילי כדורסלנים}}[עריכת קוד מקור]

בדומה ל{{פרופילי כדורגלנים}}. נניח עם אתרי NBA, יורוליג, בסקטבול-ריפרנס, ליגות מקומיות (ACB נניח), אתר ספסל, אתר יורובאסקט, אתר היכל התהילה, FIBA וכו'. נראה לי יעיל באותה מידה. שיר § שיח § 15:42, 9 במרץ 2017 (IST)

יצרתי עם כל האתרים האפשריים בוויקינתונים --‏Mikey641שיחה 21:56, 9 במרץ 2017 (IST)
אני אטפל בבוטים. יש תבניות קיימות שמקשרות לערכים אלה? בורה בורה - שיחה 07:42, 10 במרץ 2017 (IST)
משתמש:Mikey641, בדוק שכל הקישורים ששמת בתבנית עובדים. למשל בערך לברון ג'יימס, הקישור לאתר basketball-reference שבור, למרות שהקישור בוויקינתונים נכון ועובד שם. בורה בורה - שיחה 07:50, 10 במרץ 2017 (IST)
בנוסף, צריך לבקש להוסיף מאפיין ל"אתר ספסל". ראה דוגמה:

בורה בורה - שיחה 07:53, 10 במרץ 2017 (IST)

הערה, ממה שראיתי, ויקינתונים חלש מאוד בכדורסל בעושר המזהים, בניגוד לכדורגל או אפילו טניס. אפילו לשחקן כמו מייקל ג'ורדן יש רק שני מזהים... בורה בורה - שיחה 08:01, 10 במרץ 2017 (IST)
ניתן ליצור מזהה יורוליג ו-FIBA? חשובים מאוד לכדורסל אירופי... שיר § שיח § 14:23, 10 במרץ 2017 (IST)
יש מזהה FIBA. וקיים גם מזהה יורוליג שצריך להוסיף לתבנית (P3536). יש בעיה בוויקינתונים עם (eurobasket.com ID (P3527. המזהה זגוי ומוביל לדפים שבורים. המזהה צריך לכלול מספר ושם ולא רק מספר. ראו למשל את השינוי הזה שעשיתי. יש כ-2000 ערכים עם מזהים ולכן יש לשנות בצורה אוטומטית. כרגע אין לי פתרון לזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:05, 12 במרץ 2017 (IST)
יונה, תקשר עם User:Thierry Caro על זה. הוא המבין הגדול ביותר בנושא זה. הבעיה ב-basketball-reference היא אצלנו, לא בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 10:28, 12 במרץ 2017 (IST)
פתחתי דיון בנושא ותייגתי את טיירי קארו. הוא גם זה שהוסיף את התוכן לפני חודש. הבעיה ב-basketball-reference עדין קיימת? נכנסתי מלברון גיימס בהצלחה לאתר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:02, 12 במרץ 2017 (IST)
נראה שמייקי תיקן את זה ולא עדכן בדיון. בורה בורה - שיחה 11:42, 12 במרץ 2017 (IST)
מישהו ביקש / מבקש מאפיין ל"אתר ספסל"? בורה בורה - שיחה 11:44, 12 במרץ 2017 (IST)
ביקשתי--‏Mikey641שיחה 14:33, 12 במרץ 2017 (IST)
זאת צורת המזהה ליורוליג?

שיר § שיח § 09:37, 13 במרץ 2017 (IST) ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── הוספתי מזהה יורוליג ו-ACB. איך דואגים שלא תהיה כפילות בקישורים (אם יש כבר קישור לאתר מסוים בקישורים החיצוניים)? שיר § שיח § 12:05, 13 במרץ 2017 (IST)

עלי. בלי להשוויץ, זו טונה עבודה... בורה בורה - שיחה 23:27, 13 במרץ 2017 (IST)
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! שיר § שיח § 23:28, 13 במרץ 2017 (IST)
זה טונה עבודה רק כאשר הקישורים לא בנויים טוב (ז"א שימוש בקישור לא דרך תבנית) ונקווה שזה לא המצב בכדורסל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:22, 14 במרץ 2017 (IST)
זה אכן המצב. שיר § שיח § 23:50, 14 במרץ 2017 (IST)

תבנית הערה - הוספת פרמטרים?[עריכת קוד מקור]

שלום תבנית:הערה נועדה להיות המקבילה של תבנית ה<ref> האנגלית. עם זאת, חסרים פרמטרים הנמצאים לרוב בתבניות הcite האנגליות (שם מחבר, הוצאה, תאריך פרסום). כיום שיש הרבה ערכים מתורגמים, לרוב משאירים את הcite web המקורי, ורק שותלים את תבנית ההערה מסביב. האם לא כדאי "לגייר" חלק מהפרמטרים הללו כד שהערות השוליים תהינה בפורמט מינימלי של דברים חשובים להערכת איכות הערת השוליים (כמו מתי פורסם, שם המחבר ואיפה)? אמא של גולן - שיחה 14:09, 12 במרץ 2017 (IST)

עיינת בתבנית:Cite web שלנו? בורה בורה - שיחה 16:54, 12 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה, האם cite web היא זו שאנו ממליצים עליה באופן גורף? השתילה של cite web בתוך הערה תמיד יוצרת בעיות בעריכה. אמא של גולן - שיחה 16:22, 13 במרץ 2017 (IST)
משתמש:IKhitron התעסק עם זה הרבה. בורה בורה - שיחה 17:25, 13 במרץ 2017 (IST)
דנה, תבנית הערה היא לא מקבילה של cite. היא מעברתת את הכיווניות של תגי ref, זה הכל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:55, 13 במרץ 2017 (IST)

החלפת שם לתבנית:מנהיג1[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מנהיג# החלפת שם לתבנית:מנהיג1

תבנית שגויה[עריכת קוד מקור]

חזרתי לכאן עקב כיתוב שגוי ב{{הועמד למחיקה}}. בתבנית החמישית והאחרונה בדף התבנית, כתוב "והוחלט לא לשחזרו" במקום "והוחלט לשחזרו". כך מוצג בדף השיחה של משה שם טוב, אף על פי שהוחלט בהצבעה של 11 מול 2, לשחזר את הערך. עורך-בורוכוב - שיחה 13:31, 13 במרץ 2017 (IST)

צריך להוסיף בפרמטר "נמחק=כן" (כן, אני יודע שזה מבלבל...). ראה עכשיו. בורה בורה - שיחה 17:37, 13 במרץ 2017 (IST)
תודה רבה לך Face-smile.svg עורך-בורוכוב - שיחה 18:41, 13 במרץ 2017 (IST)

תבנית:פלייאוף KHL[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית:פלייאוף KHL מאחר ותבנית:שמינית גמר לא מתאימה לליגות כדוגמת KHL, NHL ו-NBA שמחולקות למזרח ומערב ולהן מתאימה יותר התבנית שיצרתי לעיל. מה דעתכם? אשמח להארות, הערות, תובנות וטענות בנושא.

התבנית[עריכת קוד מקור]

Ambox important.svg דף זה אינו מדיניות הוא רק טיוטה
כדי לדון ולהגיע להסכמות, יש לפנות לדף השיחה.
  שמינית גמר רבע גמר חצי גמר גמר
                                     
1                  
8                  
2     
7       
          
החטיבה המזרחית
          
3       
6       
4              
5                  


        
        
1                
8                  
2     
7       
        
החטיבה המערבית
          
3       
6       
4              
5                  

 •  DimaLevin - שיחה 12:33, 15 במרץ 2017 (IST)

מה ההבדל? רק הצבע? שזה משהו שאפשר להוסיף בתבנית שמינית גמר. אישית אני נגד הוספת הצבעים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:20, 15 במרץ 2017 (IST)
כמו יונה. לא פותחים תבנית רק לצבעים. גם ככה יש אינפלציה של תבניות מהסוג הזה שלאף אחד אין כח להתעסק עם זה, אז הן נשארות. אז להוסיף עוד? זכורני שמשתמש:הגמל התימני התלונן על זה. בורה בורה - שיחה 17:35, 15 במרץ 2017 (IST)
הוספה לאחר בדיקת התבניות הקיימות: כבר יש את מבנה פלייאוף ה-NBA לא ניתן להסב אותה ולכלול מה צבעים? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:01, 15 במרץ 2017 (IST)
המבנה המוצע לא מתאים לתבנית קיימת (תבנית:16קבוצות משחק יחיד). היא מנוצלת בערכים של אליפות גרמניה בכדורגל - שם אין דירוגים ולא ברור למה קבוצות יהיו בצבעים שונים. דוד א. - שיחה 07:29, 18 במרץ 2017 (IST)
אפשר כמובן לצבוע את תבנית:מבנה פלייאוף ה-NBA, אבל איך עושים את זה? DimaLevin - שיחה 13:18, 18 במרץ 2017 (IST)
יוזמה יפה. הערה אחת - עבור ליגת ה-NHL יש לבצע שינוי קל בתבנית, כי דירוגי הפלייאוף בה יותר מורכבים, מבוססים גם על החטיבות וגם על הבתים. לכן יש להגדיל את התיבות שבהן נכתבים הדירוגים, כדי שיהיה אפשר לפרט בהם יותר. לא אלאה עכשיו, אבל אם הדיון יתקדם והתבנית תתקבל - אפרט. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 14:20, 18 במרץ 2017 (IST)

הרחבת התבנית העוסקת בדת הבהאית או יצירת תבנית חלופית[עריכת קוד מקור]

תבנית הדת הבהאית[עריכת קוד מקור]

שלום, שמי ירון ואני מעוניין לשאול האם כדאי להעלות לדיון נושא ספציפי הקשור בהרחבת התבנית של הדת הבהאית כך שתכלול ערכים על הדת הבהאית לפי יבשות ומדינות? בכוונתי לתרגם בחודשים הקרובים את הערכים הרלוונטיים מהויקיפדיה האנגלית. למשל, אתן דוגמא לערך מסוים, על הדת הבהאית בסקוטלנד. (אנ'). אם זה בלתי אפשרי, אז אולי כדאי ליצור תבנית חלופית. בתודה מראש --Yaronbutler2 - שיחה 13:48, 15 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. ירון, תוכל בבקשה לרשום כאן רשימה של שמות כל הערכים שצריך לכתוב עליהם ערכים ויתאימו לתבנית כמו הערכים שאתה מתעתד לתרגם וביקשת להוסיף (לדוגמא, אם אתה רוצה להוסיף סקוטלנד ראוי גם שיהיו קישורים (אדומים) לגברים במדינות אחרות). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ח באדר ה'תשע"ז • 14:18, 16 במרץ 2017 (IST)

{{אלפבית אורדו}}[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים. האם מישהו כאן יוכל ליצור את התבנית בתור מקבילה ל{{אלפבית ערבי}} ודומיה?

הנה רשימת האותיות שסיון נתנה לי:

ا ب پ ت ٹ ث ج چ ح خ د ڈ ذ ر ڑ ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ك گ ل م ن و ه ي

לכל האותיות צריך להוסיף "(אורדו)" כדי להבדילם ממקבילותיהם בערבית ובפרסית. מתייג את Yonidebest שיצר את {{אלפבית ערבי}}. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ח באדר ה'תשע"ז • 14:13, 16 במרץ 2017 (IST)

במה זה שונה מאלפבית ערבי? להבנתי (ואני לא בטוח בזה) זה כמו להגיד שיש אלפבית אנגלי ואלפבית איטלקי. בסוף זה אותו אלפבית רק ההגייה שונה. אני טועה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:19, 16 במרץ 2017 (IST)
יש כמה אותיות נוספות. לדעתי צריך תבניות נפרדות גם לצרפתית לאיטלקית, לפחות כל עוד אין התייחסות לשפות השונות וההיגויים והשימושים השונים בהם. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ח באדר ה'תשע"ז • 17:16, 16 במרץ 2017 (IST)
אלפבית מדבר על הכתב ולא על צורה ההגייה של האותיות בשביל זה יש את הערך על כל שפה ושפה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:37, 16 במרץ 2017 (IST)
بھ, پھ, تھ, ٹھ, چھ, دھ, ڈھ, رھ, ڑھ, کھ, گھ, لھ - אותיות מנושפות
ں, ھ, ے
הוספתי את שהיה חסר. סיון ל - שיחה 08:54, 19 במרץ 2017 (IST)
Eldad. אשמח לשמוע את דעתך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:04, 19 במרץ 2017 (IST)
במקרה הזה מדובר בפירוש באלפבית אורדו. כלומר, רוב האותיות אכן קיימות בערבית, אבל חלקן – רק באורדו. ב"חלקן" הכוונה לחלק לא מבוטל. השאלה אם זה אמור לפצל את העניין, וחלק הן אותיות ערביות וחלק - אותיות אורדו, או שעדיף להחיל את התבנית/ההגדרה על כל האותיות האלה כמכלול. בכך אין לי דעה קונקרטית. אלדדשיחה 11:38, 19 במרץ 2017 (IST)
אני חושב שאם, נגיד, שליש מהאותיות הן אותיות של אורדו, עדיף שהתבנית כולה תהיה מוקדשת לאורדו, גם אם חלק מהאותיות נכונות ותקפות גם לערבית ו/או לפרסית. אלדדשיחה 11:47, 19 במרץ 2017 (IST)

יצירת תבנית קישורים חיצוניים לסינגלים[עריכת קוד מקור]

שתכלול למשל, קישור ל-YouTube, קישורים נבחרים מכאן https://www.wikidata.org/wiki/Special:WhatLinksHere/Q28146956 ואחרים הנדב הנכון - שיחה 14:28, 17 במרץ 2017 (IST)

מה רע בתבנית:יוטיוב עצמה? בורה בורה - שיחה 16:11, 17 במרץ 2017 (IST)
משתמש:בורה בורה התבנית שאני מתכוון אליה תכלול מספר קישורים למספר אתרים בדומה למידע פיננסי או פרופילי כדורגלנים הנדב הנכון - שיחה 18:24, 17 במרץ 2017 (IST)
אז צור אותה כטיוטה שנוכל לעיין. בורה בורה - שיחה 18:26, 17 במרץ 2017 (IST)
לעיונכם: טיוטת תבנית:קישורי סינגלים בערך We Will Rock You. הנדב הנכון - שיחה 00:16, 18 במרץ 2017 (IST)
הנדב הנכון: זה נראה טוב, אבל אולי כדאי לוותר על החלק של "קישורים לאתרים חיצוניים:" כיוון שזה כבר ברור מהכותרת שאליה זה משויך. ערן - שיחה 00:41, 18 במרץ 2017 (IST)
ככה זה בשאר 4-5 התבניות שיצרנו וחשוב לשמור על אחידות במראה בין התבניות מסוג זה. בנוסף, כאשר יש הרבה קישורים חיצוניים, הרשימה הזו מתערבבת עם הקישורים הקיימים תחת הכותרת ואין לדעת מה שייך למה. זו הסיבה שמלכתחילה בנינו את זה כך. בורה בורה - שיחה 00:50, 18 במרץ 2017 (IST)
מבלי להביע עמדה על התבניות האחרות, לפחות כאן נראה שאין בכך צורה. ערן - שיחה 08:09, 19 במרץ 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק. למה צריך ארבעים תבניות לזה ולא פשוט תבנית אחת בשם {{מזהים}} או {{בקרת רשויות}}. דרך אגב. אני מסכים עם ערן, יכול להיות שיש עוד קישורים קיימים, מה ההבדל ביניהם. אם רוצים להבדיל אפשר להסתכל בקוד מקור.--‏Mikey641שיחה 15:56, 19 במרץ 2017 (IST)
משתמש:Mikey641 יש לך טיוטה ל-{{מזהים}}? אתה חושב שצריך למשל לאחד את תבנית:מידע בורסאי, תבנית:מידע טקסונומי ו-תבנית:פרופילי כדורגלנים לתבנית אחת? הנדב הנכון - שיחה 22:12, 19 במרץ 2017 (IST)
יש כבר שש כאלה שאני יודע, כולל תבנית:פרופילי כדורסלנים, תבנית:פרופילי טניסאים וזאת. ביחד בטח איזה 40 מזהים. איך עושים מכולם תבנית אחת?? אני חושב שתבנית מאוחדת כזאת תעורר התנגדות בקרב אנשי הכדורגל כמו משתמש:Little Savage אנשי הטניס, אנשי מידע טקסונומי משתמש:יונה בנדלאק וכו'. בורה בורה - שיחה 22:20, 19 במרץ 2017 (IST)
ולמה שתבנית כזאת תעורר התנגדות? היא הרי תעשה אותה פעולה, רק לא מפוצלת למלא תבניות. הרי דנו כבר ביצירת של {{בקרת רשויות}} במזנון, וזהו יכול להיות המימוש.--‏Mikey641שיחה 22:51, 19 במרץ 2017 (IST)
אז בא נראה דוגמה. אם זה עובד טוב ונח לעדכון והוספת מאפינים, לא תהיה התנגדות. בורה בורה - שיחה 22:57, 19 במרץ 2017 (IST)
אני לא כזה מתלהב מהרעיון של תבנית מאוחדת. במבט לעתיד, התבנית תלך ותתפח עם הזמן וכך גם דף השיחה שלה. יהיה מאוד קשה עקוב אחר דיונים, בעיקר לכאלה שמתעניינים בתחום מסויים שלה (וסביר להניח שרוב העוקבים יתעניינו רק בחלק מהתחומים). עמרישיחה 23:42, 20 במרץ 2017 (IST)
כמו שלכל סוג של ערכים יש תבנית פרמטרית משלו, כך הוא צריך גם תבנית קישורים חיצוניים משלו, שתקבע אילו קישורים בכלל יש להציג ובאיזה סדר. אני תומך בהפחתת מספר התבניות אך איחוד מופרז ייצור תבנית לא נוחה ולא יעילה - אני אשמח לראות הוכחת היתכנות. הנדב הנכון - שיחה 15:02, 22 במרץ 2017 (IST)
אני לא מסכים אם ההשואה, בתבניות הפרמטריות יש פרמטרים שונים, פה לתבניות יש רק פרמטר אחד, המאפשר להחליף את השם המוצג, והוא זהה. ככה שאיחוד התבניות מהבחינה הזאת נראה לי סביר. מצד אני גם אני חושב שכדי להשאיר את התבניות מופרדות דווקא מהסיבה שעמרי העלה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ד באדר ה'תשע"ז • 15:09, 22 במרץ 2017 (IST)

הוספת היסטוריה וציון לשבח[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:אונייה

כלי שיט מלחמתי משתתף במלחמה או שניים בימי חייו ולעתים מקבל ציון לשבח בעקבות מבצע או סיום פרויקט חשוב. מבקש להוסיף לתבנית שתי שורות הקיימות בתבנית: חייל:
|מלחמות וקרבות=
|עיטורים=
בכך כבר בתבנית ניתן מושג על פעילות כלי השייט. תודה קודקוד צהוב - שיחה 14:50, 17 במרץ 2017 (IST)

- סוף העברה בורה בורה - שיחה 16:14, 17 במרץ 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד מאפיינים חשובים וראויים. בורה בורה - שיחה 16:15, 17 במרץ 2017 (IST)
קודקוד צהוב, הדיון מתקיים כאן. בורה בורה - שיחה 16:16, 17 במרץ 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעדMathKnight (שיחה) 16:39, 17 במרץ 2017 (IST)
זה רעיון טוב להוסיף זאת בתבנית. קודקוד צהוב, בנוגע ל"עיטורים" תוכל להביא דוגמה לאוניה ולעיטורים שמתאימים לה? תודה, ערן - שיחה 00:43, 18 במרץ 2017 (IST)
"אנטרפרייז (CV-6) היא האונייה המעוטרת ביותר בתולדות הצי האמריקני. היא עוטרה בציון לשבח יחידתי נשיאותי על שירותה בימי המלחמה, בציון לשבח יחידתי של הצי ובעשרים כוכבי קרב." בורה בורה - שיחה 00:47, 18 במרץ 2017 (IST)

סכסוך צבאי - תאריך[עריכת קוד מקור]

תבנית:סכסוך צבאי משמשת לתיאור של סוגי סכסוכים שונים (מערכה, קרב בודד וכו'). כאשר מתארים אירוע נקודתי כמו בתקיפת חיל האוויר בסוריה (מרץ 2017) שאינו אירוע מתמשך, אין צורך לציין "תאריך התחלה" ו"תאריך סיום" אלא נכון יותר להסתפק בתאריך יחיד. אני מציע להוסיף פרמטר תאריך שישמש לציון אירוע נקודתיים, לצד "תאריך התחלה" ו"תאריך סיום" שישמשו לתיאור אירועים ממושכים. ערן - שיחה 10:30, 18 במרץ 2017 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד. זה רק יבלבל את הכותבים היכן להכניס את המידע וייצור אנרכיה. אין מתום בציון שני תאריכים. כולם, כולל הקוראים, כבר התרגלו לזה מזה שנים. בורה בורה - שיחה 06:30, 19 במרץ 2017 (IST)
אולי לא צריך פרמטר נוסף אבל אולי אפשר להוסיף תנאי שאם פרמטר סיום ופרמטר התחלה זהים יוצג כיתוב כמו שערן רוצה (תווית "תאריך"; תוכן "XX ב-YY ‏ZZZZ"). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:08, 19 במרץ 2017 (IST)
טכנית זה לא אפשרי עם תבנית סטנדרטית. גם אם ה היה אפשרי זה לא כל כך רצוי כי זה מצריך מעורכים לציין את התאריך פעמיים בשני שדות שונים. ערן - שיחה 22:08, 19 במרץ 2017 (IST)

תבנית:קו רכבת[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

הי,

תרגמתי את הערך על קו הרכבת קליפורניה זפר, וגיליתי שאין לנו תבנית לקווי רכבות, דוגמת en:Template:Infobox rail service אלא רק לרכבות תחתיות. הסתכלתי על התבנית של הרכבת התחתית ונראה לי שמה שרצוי זה לא ליצור עוד אחת אלא להרחיב את הקיימת. הנכון ביותר הוא לקרוא לה תבנית:קו רכבת שתחליף את תבנית:קו רכבת תחתית, שיהיה לה פרמטר, נניח סוג (תחתית או בין עירונית), אבל זה כמובן ידרוש עבודה להתאים את הערכים שעושים בה שימוש כיום. האפשרות השנייה היא הרחבת התבנית של תבנית רכבת תחתית מה שיצרום לעין בערכים על קווים בין-עירוניים. מה דעתך? אביהושיחה 18:45, 17 במרץ 2017 (IST)

בזמנו הסבנו את תבנית:תחנת רכבת תחתית לתבנית:תחנת רכבת כדי שתתמוך בשתיהן. אין סיבה שלא נעשה זאת עם תבנית:קו רכבת תחתית ==> תבנית:קו רכבת. ההסבות זו לא בעיה. האם יש בתבנית הקיימת את כל השדות הדרושים חוץ מ"סוג"? בורה בורה - שיחה 18:52, 17 במרץ 2017 (IST)
טרם בדקתי. אני אבדוק ואחזור עם רשימה. אביהושיחה 19:07, 17 במרץ 2017 (IST)
להלן הרשימה. ראשית, יש כבר סוג קו בתבנית הקיימת, נוסיף רכבת בין-עירונית ורכבת בין-מדינתית (והמהדרים יוכלו להיסוף רכבת טרנס-קונטיננטלית)
 • מצב= הושבת, פעיל
 • תאריך השבתה=
 • זמן מסע=
 • מהירות מקסימלית=
 • הנעה= קיטור, דיזל, חשמל
 • תדירות=
 • גישה לנכים=
 • מחלקה=שלישית בלבד, שנייה, ראשונה
 • קרונות שינה=
 • מסעדה=
 • קרונות תצפית=
 • בידור=
 • מזוודות=מעל לראש, במקום מיוחד בקרון, בקרון מיוחד
 • הרכב= רשימה (שני קטרים, קרון צוות, תשעה קרונות רגילים, קרון תצפית, קרון מסעדה, 3 קרונות שינה)
אביהושיחה 11:13, 18 במרץ 2017 (IST)
תודה על המידע. אני מעלה את זה לדיון. בורה בורה - שיחה 05:18, 19 במרץ 2017 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 06:23, 19 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד עקרוני של יצירת התבנית והסבת תבנית:קו רכבת תחתית אליה. אפשר לדון כאן אלו שדות אכן נחוצים מהרשימה לעיל. בורה בורה - שיחה 06:25, 19 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חלק מהפרמטרים יכולים להעשיר את המידע על רכבת תחתית (תדירות, גישה לנכים ועוד). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:10, 19 במרץ 2017 (IST)
אני בעד העברת תבנית:קו רכבת תחתית ==> תבנית:קו רכבת. כך זה גם בוויקיפדיות אחרות. בכל מקרה כשיצרתי אותה תרגמתי את en:Template:Infobox rail line.
Symbol oppose vote.svg נגד הוספה של עוד פרמטרים. עדיף בעיני ליצור en:Template:Infobox rail service
--‏Mikey641שיחה 13:42, 19 במרץ 2017 (IST)

תבנית:טנק[עריכת קוד מקור]

חסר נתון בסיסי "יחידות שיוצרו". קיים בתבנית:מטוס ושאר כלי משחית. להוסיף עם שאיבה אוטומטית מוויקינתונים. כמו כן יש המון שדות נוספים שאפשר לשאוב אוטומטית מוויקינתונים. להוסיף אותם. מתייג את המומחים משתמש:Gilgamesh ומשתמש:MathKnight. בורה בורה - שיחה 21:21, 19 במרץ 2017 (IST)

 • Symbol support vote.svg בעד (קח בחשבון שעבור הרבה כלים שדה זה יישאר ריק). ‏ MathKnight (שיחה) 22:04, 19 במרץ 2017 (IST)
  רעיון טוב. גילגמש שיחה 22:10, 19 במרץ 2017 (IST)

הוספה לא מאושרת של תכונה בצ'קטי[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת מדיה ויקי:Gadget-Checkty.js#הוספה לא מאושרת של תכונה בצ'קטי על ידי ערן. בורה בורה - שיחה 03:47, 22 במרץ 2017 (IST)
הדיון הזה נוגע עמוקות בתבניות. אבקש מבאי דף זה לעיין בו. בורה בורה - שיחה 03:49, 22 במרץ 2017 (IST)

תבנית:מושלים מכהנים בארצות הברית[עריכת קוד מקור]

האם אפשר לעלות את התבנית שהכנתי לערכים? (העליתי כבר אותה אך מכיוון שמשתמש:Tomtom העיר לי שקודם צריך להעלות את זה פה אני מעלה את זה פה) זו התבנית:

בברכה, יונתן - שיחה 23:55, 22 במרץ 2017 (IST)‏

נתתי הערות בדף שיחה של התבנית. א. החלוקה של התבנית לדמוקרטים, רפובליקנים ועצמאים (שאמורה להתעדכן תדירות) גרועה ומסורבלת. ב. התבנית גדולה מדי ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 00:37, 23 במרץ 2017 (IST)
אני בעד התוכן שעומד מאחורי התבנית. את "המסה" אפשר לצמצם על ידי כיתוב מהסוג קייסיק (אוהיו-ר) או ווקר (אלסקה-ע) המקובל בארצות הברית. לא כל כך סגור אם עדיף לפי מדינות או מפלגה. הרי בכל מקרה יש לעדכן כאשר המושל מתחלף. כרגע החלוקה לעיל סבירה בעיני. בורה בורה - שיחה 00:56, 23 במרץ 2017 (IST)
ברור שהחלוקה לא טובה, היא חייבת להיות לפי מדינות כי זו שיטת הבחירה ומהות התפקיד. במקרה יש עכשיו מושל עצמאי, ועכשיו כל פעם שמושל יתחלף המעדכן יצטרך גם להעביר את השם שלו ממקום למקום ולמיקום המדויק ? זה מסורבל, מקשה על ההתמצאות. לא טענתי שאני נגד התבנית אלא שיש להציע עיצוב ידידותי יותר לקורא וגם למעדכן. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 01:03, 23 במרץ 2017 (IST)
לא אתעקש על זה. הקיצור שהצעתי יפה כוחו לחלוקה לפי מדינות. בורה בורה - שיחה 01:42, 23 במרץ 2017 (IST)
אני מסכים להצעה של בורה בורה נשמע לי הגיוני בברכה, יונתן - שיחה 03:36, 23 במרץ 2017 (IST)
יונתן, אנא הכן גרסה מעודכנת. תבנית:ניווט רגילה תספיק. בורה בורה - שיחה 05:50, 23 במרץ 2017 (IST)