ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:תב

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תבנית:בית קברות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:בית קברות 09:29, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

החלפת מתחם התארים בתבנית:קבוצת הוקי קרח בתבנית מתקפלת[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:קבוצת הוקי קרח#החלפת מתחם התארים בתבנית:קבוצת הוקי קרח בתבנית מתקפלת 09:31, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית: יחסים בין היהדות והנצרות[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית: יחסים בין היהדות והנצרות כמוצע בטיוטה להלן, משום שלדעתי זוהי תבנית היכולה לשרת נושא זה במגוון רחב של תתי נושאים כגון תאולוגיות, סכסוך, דיאלוג וכן ליצור הבנה יותר מעמיקה בין שתי הדתות. ברצוני להפנותכם לארכיון, מה-6 ליולי בחודש שעבר, שבו ביקש בורה בורה להכחיל לפחות שני ערכים מהתבנית. לידיעתכם, הכחלתי היום ארבעה. ברצוני להעלות מחדש את יצירת התבנית הזו לדיון. בתודה מראש. --עומר טולדאנו - שיחה 09:33, 17 באוגוסט 2015 (IDT)

טיוטת תבנית תבנית:יחסים בין היהדות והנצרות[עריכת קוד מקור]

מבחינת מספר הערכים הכחולים היא עוברת את הרף. התייחסו לתוכן. בורה בורה - שיחה 14:04, 17 באוגוסט 2015 (IDT)
לפי התוכן התבנית לא עוסקת ביהדות ונצרות אלא בזרמים נוצריים המנהלים דיאלוג או שיח כלשהו עם ועל היהדות. ביקורת - שיחה 14:06, 17 באוגוסט 2015 (IDT)
אז איזו כותרת אתה מציע? בורה בורה - שיחה 14:18, 17 באוגוסט 2015 (IDT)
מה דעתכם על "יחסי יהודים ונוצרים" או "יחסים בין יהודים ונוצרים"? --עומר טולדאנו - שיחה 08:15, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
...או "יחסים בין היהדות והנצרות"? מה אתם אומרים? --עומר טולדאנו - שיחה 08:26, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
יחסים בין יהדות לנצרות כוללים גם את האינקוויזיציה. מה שמדובר כאן זה על יהדות משיחית או יהדות בנצרות או נצרות ביהדות או דואליות יהודית-נוצרים או משהו בסגנון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:40, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
כמו יונה. לא רק האינקווזיציה אלא גם חזירת יהודים שאינה מוּסֶרֶת עד ימינו אנו. השם האמתי נשמע לי משהו כמו "התנועה לנורמליזציה של הנצרות בעיני יהודים", אני מניח שמשהו כזה עמד לנגד עיני מי שהגה את המונח השיפוטי "כריסטופוביה". אני יודע שזה נשמע כאילו אני לא אוהב את הרעיון, לכן אני לא מציע שם חלופי, ומחכה להצעותיהם של אחרים, לשם קצר וקולע, שיהיה לא שיפוטי מחד, ומשקף את נושאי התבנית מאידך. ביקורת - שיחה 09:19, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
הוספתי עוד כמה קישורים: האינקוויזיציה הספרדית, גירוש ספרד ואת נוסטרה אטאטה. אני דובק בעמדתי ששם התבנית צריך לשקף היסטוריה כוללת של יחסים בין יהודים ונוצרים, היסטוריה של תאולוגיות, סכסוכים, יחסים של מגזרים שונים בנצרות כלפי היהדות, שינויים בעמדת הנצרות כלפי יחסיה עם היהודות (נוסטרה אטאטה) ודיאלוג בין-דתי. לדעתי, השם ההולם ביותר הוא "יחסים בין יהודים ונוצרים". --עומר טולדאנו - שיחה 13:23, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
אם תכלול את כל שיטות ההתייחסות והטיפול המסור שהעניקו הנוצרים ברוב חסדם ליהודי אירופה במשך השנים (כדאי גם על האניקוויזיציה באמריקה) אכן תהיה התבנית ראויה לשמה. אני אתמוך. כאמור הערך חזירת יהודים הוא מוטיב חשוב באמנות הנוצרית הביניימית ויש לו קשר הדוק ליחסי הנוצרים ליהודים, ויש גם את הפרקטיקה לניקוי טריטוריות מאובייקטים בעייתיים, שנקראה בשעתו אוטו דה פה, שגם לה יש קשר הדוק ליחסים אלו, וייתכן שיש לה יד ורגל וחלקי גוף נוספים בתופעה הנפשית החמורה המכונה "כריסטופוביה", שכבר כלולה בתבנית. ביקורת - שיחה 14:29, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
נ.ב. כמובן שהתבנית במצבה הנוכחי לא משקפת את הנושאים העיקרים שביחסי הדתות, מאחר שנכתבה לפי נקודת הראות של התנועה לנורמליזציה של הנצרות הנ"ל. אם תתקן אותה, כדאי לכלול גם את: נצרות קדומה, הפולמוס היהודי-נוצרי ואולי עוד ערכים שנשמטו מזכרוני כעת. ביקורת - שיחה 14:29, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
הוספתי את הקישורים נוספים. --עומר טולדאנו - שיחה 14:52, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
{הוספתי לאחר התנגשות עריכה - עומר, תודה על התוספת, אני מציע להכניס את הפולמוס היהודי-נוצרי לפרק "דיאלוג בין הדתות", זה גם סוג של דיאלוג. המרכז להבנה ושיתוף פעולה יהודי-נוצרי יכול להתאים גם לפרק סינקרטיזם ובכל מקרה, הוא לא יכול להישאר לבד בסטטוס "דיאלוג בין הדתות", זו הוצאה מפרופורציות של הארגון השולי הזה. ביקורת - שיחה 14:54, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
בוצע. החלפתי מיקום. --עומר טולדאנו - שיחה 15:04, 19 באוגוסט 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── הי, אני לא כל כך הבנתי מה התבנית באה לתאר, ובאילו ערכים היא עתידה לעמוד. נכנסתי לערך "נצרות קתולית", או "נצרות פרוטסטנטית" שמצויינים בה, וזה הוביל אותי לערך שעוסק בזרם הנוצרי, ולא ליחסים בין שתי הדתות, כך שזה נראה קצת חסר רלוונטיות (עשיתי "חיפוש" למילה "יהודי" בערך הנצרות הפרוטסטנטית, והיה רק איזכור אחד למילה, והוא לא בהקשר של היחס בין הדתות). חוץ מזה, ה"יהדות" עצמה גם היתה מפולגת לאורך השנים, והיא מוצגת כאן כחד-מימדית, בעוד הזרמים הנוצריים מובאים כאן ביתר פירוט, ללא צורך בהקשר ליחסם ליהדות. מכיוון שכבר יש תבנית מפורטת לערכים הנוצריים, לא כל כך הבנתי מה התבנית באה לתאר. תודה, אנדרסן - שיחה 15:49, 19 באוגוסט 2015 (IDT)

התבנית, מעצם היותה תבנית בעברית, באה לכלול בתוכה את עולם היחסים/הדיאלוג המתמשך/הקשר בין היהדות והנצרות. אם תביט יותר מקרוב על הנושא שהזכרת מקודם לגבי הנצרות הקתולית, למשל, אתה תוכל לראות שהקישור אינו מפנה לערך בכללותו אלה מתמקד בתת-נושא מאוד ספציפי, בתוך הערך עצמו, הנוגע לועידת הוותיקן השנייה, בתחילת שנות ה-60 של המאה ה-20, שבה פורסם נוסטרה אטאטה, מסמך שהצהיר על שינוי מהפכני ביחסה של הכנסיה כלפי דתות אחרות באופן כללי וגם כלפי היהודים בפרט. אולי לך, אדוני, זה לא אומר הרבה אבל בעולם הדתי בכלל ובמיוחד בעולם הבין-דתי, ישנה חשיבות עצומה לנושאים מסוג זה ותבנית זו באה לשרת את העולם הזה הבא ממקום של הדברות וגישור פערים אך בעיקר שואף להגיע להבנה מעמיקה יותר בין שני העולמות האלה. --עומר טולדאנו - שיחה 19:11, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
בנוסף, בהקשר לתבנית ערכי הנצרות שעליה דיברת מקודם, אני לא יודע על איזו אתה מדבר בדיוק אבל על פי מה שאני רואה, אין כרגע תבנית בעברית המרכזת בתוכה ערכים ומושגים הקשורים למערכת היחסים בין היהדות והנצרות. בהקשר להערת החד-מימדיות, אני חושב שלאורך רוב ההיסטוריה, הדעה הרווחת היא שהיהדות אכן היתה מוצגת באופן חד-מימדי, לפחות בעייניהם של בני דתות אחרות, באותו אופן שבו חלקנו נוטים לפעמים לתפוס את הנצרות או בני דתות אחרות באופן חד-מימדי. אני מאמין שישנה חשיבות מאוד גדולה לתבנית שכזו ואם אין סיבה עניינית הנוגדת את קיומה של תבנית שכזו, ברצוני שניצור אותה. תודה. --עומר טולדאנו - שיחה 11:26, 22 באוגוסט 2015 (IDT)
שיניתי את שם התבנית למשהו הרבה יותר הולם לבינתיים. --עומר טולדאנו - שיחה 15:34, 22 באוגוסט 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── כפי שאמרתי, אם אין סיבה עניינית הנוגדת את קיומה של תבנית שכזו, ברצוני שניצור אותה. תודה. --עומר טולדאנו - שיחה 10:08, 25 באוגוסט 2015 (IDT)

עיצוב: אני חושב שלא צריך את ה"•" בתחילת השורות, אלא רק בין ערך לערך. ‏«kotz» «שיחה» 18:58, 25 באוגוסט 2015 (IDT)
מסכים. מה שנכון, נכון. בוצע. עוד משהו, מישהו? --עומר טולדאנו - שיחה 19:59, 25 באוגוסט 2015 (IDT)

תבנית לסימון משוואות/נוסחאות מתמטיות[עריכת קוד מקור]

אני מציע לייבא את התבנית EquationNote,
ועל הדרך, אולי כדאי לייבא גם את התבנית המשלימה אותה EquationRef,
כדי שנוכל להשתדרג ולכתוב כתיב מתמטי (משוואות, נוסחאות ועוד) באופן יותר קל למעקב, לאזכור ולהפניה/קישור.
VirtuOZ‏ • שיחה 02:58, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

 • אפשר להשתמש גם ב{{עוגן}} ובקישורים רגילים. לדוגמה: נוסחה מוכרת היא נוסחה 1.
\ E=mc^2
 • אבל אם תבניות שעוטפות את זה מעט יותר יקלו על סימון משוואות והפניה עליהן אז אפשר גם לייבא את התבנית הנ"ל.
 • במקרה שנרצה לתרגם את התבניות, איך נרצה לתרגם את Eq.1? נוסחה 1? ערן - שיחה 07:18, 18 באוגוסט 2015 (IDT)
אני בעד ייבוא:
 1. כי זה נורא פשוט לייבא (התבניות קיימות כבר גם בגרסאות מימין לשמאל).
 2. כי גם אחרי ייבוא, זה הרי לא מחייב להשתמש בהן, אלא רק מעשיר את האפשרויות. חופש הבחירה עדיין נתון בידי מי שכותב/עורך את הערך בהתאם להעדפותיו ולנוחות שלו, וכל ערך גם עומד בפני עצמו מבחינת האם זה מתאים/כדאִי להשתמש שם בתבניות הללו או לא.
 3. כי החלק החשוב הוא לא הקישור אל הנוסחה, אלא יכולת ההפניה אליה, מאחר שהיא ממוספרת, והעובדה שהמספור נעשה באופן מסודר, ברור ונקי בצד הנגדי לנוסחה.
 4. כן. "נוסחה 1". אבל ברוב המקרים אני אשתמש (ומקווה שכך יבחרו גם אחרים) בסימון ללא מילים: (1).
VirtuOZ‏ • שיחה 17:30, 18 באוגוסט 2015 (IDT)
אז איך אפשר לקדם את זה? אני לא יודע לכתוב תבניות. ‏VirtuOZ‏ • שיחה 17:27, 23 באוגוסט 2015 (IDT)
נו מה יהיה? אף אחד שעובר פה ויודע לכתוב תבניות לא יכול להושיט יד? התבניות ממש קצרות ולא מסובכות. ‏VirtuOZ‏ • שיחה 16:17, 30 באוגוסט 2015 (IDT)
VirtuOZ:
 1. אתה יכול לייבא את התבניות בעצמך, אבל צריך לבחור להן שם בעברית
 2. אני לא מתנגד לתבנית כזו, אבל לדעתי השימוש בה לא כל כך רצוי ועדיף להימנע מלאזכר "נוסחה 1" כי זה פחות ברור לי כקורא. עדיף להביא את ההסבר בצמוד לנוסחה כך שכלל אין צורך בהפניה, וכשבמקרה שבו יש צורך לאזכר נוסחה בחלק מאוחר יותר של הערך אפשר להביאה בשנית. ערן - שיחה 09:49, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

פרמטר תיאור בתבניות אישיות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:אישיות#פרמטר תיאור בתבניות אישיות 08:04, 25 בספטמבר 2015 (IDT)

קטגוריה:תבניות מיפוי תחבורה בערים הגדולות בישראל[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת קטגוריה:תבניות מיפוי תחבורה בערים הגדולות בישראל 09:53, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

תבניות גודל[עריכת קוד מקור]

בויקיפדיה האנגלית, יש את תבניות הגודל. זה הופך את הכתיבה לנורא סמנטית ונוחה. מה דעתכם להביא אותן גם לפה? אני מתנדב לקחת את העבודה על עצמי. Y@M - שיחה 04:49, 29 באוגוסט 2015 (IDT)

האם אנחנו צריכים את זה אצלנו? אפשר לראות מקרים בהם צריך כתיב שאינו רגיל, קטן או גדול? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:10, 30 באוגוסט 2015 (IDT)
יש את תבנית:גודל ותבנית:גופן שיש בהם שליטה בגודל הגופן. Badidipedia - שיחה 16:27, 3 בספטמבר 2015 (IDT)

דניס דוגן[עריכת קוד מקור]

בגלל שלא נראה לי שמישהו מעיין בדפי השיחה, חשבתי להציע כאן; לעשות תבנית פילמוגרפיה של הבמאי דניס דוגן. למרות שהערך עליו לא עבה מדי - יש ערכים על קרוב לחצי מהסרטים שביים MissNoya - שיחה 18:48, 30 באוגוסט 2015 (IDT)

שזה כמה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:50, 30 באוגוסט 2015 (IDT)
7 או 8 MissNoya - שיחה 18:53, 30 באוגוסט 2015 (IDT)
MissNoya, אפשר לעשות תבנית ניווט של הפילמוגרפיה שלו באמצעות תבנית:ניווט. ערן - שיחה 09:56, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

איחוד תבניות טקסי פרסי טלוויזיה ו/או קולנוע[עריכת קוד מקור]

ישנם כמה תבניות של טקסים. תבנית:טקס פרסי אנני, תבנית:טקס פרסי בחירת הנוער, תבנית:טקס פרסי אוסקר ותבנית:טקס פרסי גלובוס הזהב. הנתונים הבסיסיים של כולם זהים (רשת משדרת, מנחים, מיקום, תאריך, מנחים ועוד). מה שמשתנה זה הפרסים עצמם. אני ממליץ להתבסס על תבנית:טקס פרסי אוסקר כאשר שמות הפרסים יהיו ניתנים לשינוי כמו שעשינו בפרמטר יחידה שלטונית בתבנית {{עיר}}. איחוד כזה יוכל לאפשר להשתמש גם בפרסי מוזיקה, להם אין תבנית כמו טקס הגראמי ה-49. כמובן שהשם יהיה תבנית:טקס בנוגע לפרמטרים ולמבנה, אני אצור דוגמא אם אראה שיש הסכמה לאיחוד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:26, 2 בספטמבר 2015 (IDT)

עקרונית בעד. אבל לא טקס שזה שם לא אינטואיטיבי אלא טקס פרסים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:37, 2 בספטמבר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 17:16, 4 בספטמבר 2015 (IDT)
אני חושב שלטקסים בטלוויזיה, בקולנוע וטקסי ואחרים יש מבנה קבוע וחלק ששונה בין וטקס לטקס:
 • בחלק הגנרי - תאריך, מיקום, משך הטקס, במאי, מפיק וכו'
 • חלק ספציפי - פרסים שמחולקים בטקס (תלוי טקס, למשל הסרט הטוב ביותר או הסרט הקצר ביותר וכו')
לכן אולי כדאי ליצור תבנית טקס שמקבלת פרמטר שמאפשר מילוי סטנדרטי עבור סוג טקס ספציפי למשל
{{טקס
|תאריך=
|מיקום=
|אורך=
|מנחה=
|פרטים={{טקס אוסקר
|הסרט הטוב ביותר=
|זכייה במספר הפרסים הרב ביותר=
}}
}}
(ובהערת אגב - בעיני ערכים על טקסים ספציפיים הם חסרי חשיבות ועדיף לחלק לפי קטגוריות פרס ולא לפי שנים כפי שהסברתי בשיחה:טקס הגראמי ה-49) ערן - שיחה 10:16, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

{{מפת רכבת ישראל}}[עריכת קוד מקור]

יצרתי מפה אינטראקטיבית של כל התחנות ברכבת ישראל, ואני מבקש להוסיף אותה ל{{תחנת רכבת בישראל}} מתחת למודעת הפורטל, למשל (מיוחד:הבדלים/17446006, פתחו את הגרסה לעריכה כדי לראות). בעצם, מדובר בהוספת תבנית ניווט. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:25, 4 בספטמבר 2015 (IDT)

שבוע עבר, ואף אחד לא התנגד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:22, 11 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית:משתמש יצר ערכים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:משתמש יצר ערכים 10:19, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

{{תמונה להגדלה}}[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:תמונה להגדלה 09:21, 22 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית מחזמר[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש לבצע את השינויים הבאים בתבנית:מחזמר

שדות שצריך לשנות
 • במקום "ליברטיסט" לכתוב "מחזה מאת"

* במקום "שפה" לכתוב "שפת מקור" בוצע

 • במקום "שנה" לכתוב ל-"הצגת בכורה"
שדות שצריך להוסיף
 • להוסיף שדה "מילות השירים מאת"
 • להוסיף שדה "בימוי"
 • להוסיף שדה "הפקה"
 • להוסיף שדה "הפקות נוספות"
 • להוסיף שדה "אתר אינטרנט"

יוניון ג'ק - שיחה 12:29, 8 בספטמבר 2015 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד הצעותיך. ‏ MathKnight (שיחה) 12:54, 8 בספטמבר 2015 (IDT)
ולמען האחידות: במקום "מלחין" אפשר לכתוב "מוסיקה מאת". יוניון ג'ק - שיחה 13:50, 8 בספטמבר 2015 (IDT)
יוניון ג'ק, שחזרתי אותך. לא נראה לי שאתה מבין איך תבניות עובדות! אתה לא יכול לבצע שינוי שם בתבנית ללא תיקון בערכים, דהיינו הרצת בוט. אחרי שינוי כזה השדה אינו מוצג. אל תעשה זאת יותר ללא תאום כזה. האם הצעת שינוי כזה גם בתבניות אחרות? אם כן, היכן? בורה בורה - שיחה 19:57, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
אני לא יודע איך להריץ בוט, לכן עברתי ערך ערך, ותיקנתי ידנית הכל. יוניון ג'ק - שיחה 19:58, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
סומך עליך ושחזרתי לגרסה שלך. תיקון ידני אינו פתרון לתבניות עם הרבה מופעים... בורה בורה - שיחה 20:02, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
אין כל כך הרבה מופעים של התבנית הזאת, אבל לקחתי את ההערה שלך לתשומת ליבי. אז... עם מי צריך לדבר, כדי לייצר ולהריץ בוט? (כי אני לא יודע איך עושים את זה). יוניון ג'ק - שיחה 20:03, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
אני הייתי עושה זאת בד"כ אבל אני בעיקרון ב"חופשת ויקי". נסה עם משתמש:יונה בנדלאק. יש לך פה כמה בקשות איחוד שיחייבו בוטים. בורה בורה - שיחה 20:08, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
השארתי לו הודעה בדף השיחה שלו. תודה. יוניון ג'ק - שיחה 20:17, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
הגבתי שם ואבל אני הרחיב כאן. אם מחליטים לאחד את התבניות (פסקה הבאה) חבל לעבוד על התבנית הזו שתשתנה. לדעתי צריך להכין רשימה של פרמטרים שיהיו בתבנית המאוחדת ולאחר שזה יגובש, נכין את מה שהבוט יריץ להסבת שלוש התבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:14, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
ראה פסקה אחת למטה. יוניון ג'ק - שיחה 23:46, 9 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית מחזה, אופרה, מחזמר[עריכת קוד מקור]

אני מציע לאחד את 3 התבניות הללו לתבנית אחת, ולהוסיף שדה "רקע", שבו האפשרות לכתוב "מחזה"/"אופרה"/"מחזמר" בלבד (כמו שיש בתבנית "מוזיקאי"). אולי אפילו להוסיף "הצגת ילדים"? אולי לשנות את שם התבנית ל"תיאטרון"? הסיבה להצעת האיחוד: כפילות. יש חפיפה כמעט מלאה (אם לא לגמרי מלאה) בשדות 3 התבניות. יוניון ג'ק - שיחה 12:36, 8 בספטמבר 2015 (IDT)

בעיקרון בעד, אבל כל עוד יש התנגדות לשדה "תיאור" בתבניות כמה פסקאות לעיל, זה לא מעשי. צבעים זה טוב אבל לא מספיק. צריך כותרת ברורה שאומרת אם זה מחזה, אופרה או מחזמר. יוניון ג'ק, אם אתה מסכים איתי, חווה דעתך בדיון לעיל, בפיסקה #הסרת שדה "תיאור" מכל התבניות הפרמטריות בוויקיפדיה. בורה בורה - שיחה 20:05, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
לא הצעתי להוסיף שדה "תיאור", שכן שם שדה שכזה איננו חד-משמעי (וזה גם הנימוק לחלק מהשינויים שהצעתי כבר קודם). אם כבר, להוסיף שדה "סוג", שיהיה מוגבל למחזה, אופרה, מחזמר והצגת ילדים בלבד (בשלב ראשון). אין צורך בשדה "תיאור". יוניון ג'ק - שיחה 20:11, 9 בספטמבר 2015 (IDT)
חשוב שמצפיה במסגרת (בתבנית) ניתן יהיה להבין אם מדובר במחזה או במחזמר או באופרה. ‏«kotz» «שיחה» 18:25, 12 בספטמבר 2015 (IDT)
תציץ בטבלה שבפסקה הבאה. מה שאני מציע (בין השאר) הוא להוסיף פרמטר בשם "סוג", שבו יהיה כתוב האם זה מחזה, מחזמר, אופרה או הצגת ילדים. יוניון ג'ק - שיחה 19:46, 12 בספטמבר 2015 (IDT)

הצעה למיזוג שלוש התבניות[עריכת קוד מקור]

(מקווה שלא טעיתי בשום דבר... בידקו אותי)

שם השדה בתבנית המאוחדת שם השדה בתבנית:מחזה שם השדה בתבנית:אופרה שם השדה בתבנית:מחזמר
שם ההצגה שם המחזה
תמונה תמונה תמונה תמונה
כיתוב כתובית כיתוב כיתוב
שם בשפת המקור שם המחזה במקור שם במקור
היוצרים
מחזה מאת כתיבה ליברטיסט ליברטיסט
מילות השירים מאת מילות השירים מאת
מוזיקה מאת מוזיקה מלחין מלחין
מבוסס על מבוסס על מבוסס על
תוכן
סוג (מחזה / אופרה / מחזמר / הצגת ילדים)
סוגה סוגה סוגה סוגה
מספר המערכות מספר מערכות מספר מערכות
משך ההצגה משך ההצגה
זמן התרחשות העלילה תקופת ההתרחשות זמן התרחשות העלילה זמן התרחשות העלילה
מקום התרחשות העלילה מקום ההתרחשות מקום התרחשות העלילה מקום התרחשות העלילה
שפת המקור שפה שפה שפת מקור
דמויות דמויות תפקידים תפקידים
ההפקה המקורית
מועד הצגת הבכורה הצגת בכורה שנה שנה
מקום הצגת הבכורה מדינה מדינה
מפיק הפקה
במאי בימוי
שחקנים
כוריאוגרף
פרסים פרסים פרסים
אתר אינטרנט אתר אינטרנט
הפקות נוספות

למעשה, השדה היחיד שיורד הוא "מאת". את התוכן של השדה הזה יש לשרשר אל תוכן השדה "מבוסס על". יוניון ג'ק - שיחה 22:55, 9 בספטמבר 2015 (IDT)

למה אתה חושב שלא צריך את הפרמטר "מאת"? איך היית קורא לתבנית המאוחדת? כמו כן, שם הפרמטר לא חייב להיות דומה לכיתוב שמוצג ולכן אפשר לוותר על המילה מאת בשם הפרמטר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:27, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
אפשר לקרוא לתבנית המאוחדת "הצגה", או אולי להישאר עם "מחזה". שמות כמו "הצגת תיאטרון" או "הפקת תיאטרון" או "יצירה תיאטרלית" הם גם אפשריים, אבל נראה לי שיהיה פחות נוח להשתמש בהם (אם זה בכלל שיקול לגיטימי, לא יודע, תגידו אתם). יוניון ג'ק - שיחה 10:55, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
על הפרמטר "מאת" אפשר לוותר משתי סיבות. ראשית, השם של הפרמטר איננו חד-משמעי (ואחת המטרות של השינוי היא הימנעות ממצבים כאלו); שנית, ממילא בתבנית המאוחדת יהיו הפרמטרים "מחזה מאת", "מילים מאת", "מוזיקה מאת" ו-"מבוסס על". במצב שכזה, אין שום צורך בפרמטר "מאת". יוניון ג'ק - שיחה 10:55, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
אני רואה שהפרמטר "מאת" נמצא רק בתבנית מחזמר. ראה למשל מאמה מיה! (מחזמר) איפה המידע של "מאת" משתלב בתבנית? ב"מפיק"? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:38, 10 בספטמבר 2015 (IDT)
דוגמה
דוגמא - מאמה מיה! לפני השינוי
מבוסס על שירי להקת אבבא
מאת ביורן אולבאוס
בני אנדרסון
דוגמא - מאמה מיה! אחרי השינוי
מבוסס על שירי להקת אבבא
מאת ביורן אולבאוס ובני אנדרסון

יוניון ג'ק - שיחה 13:02, 10 בספטמבר 2015 (IDT)

נכון לעכשיו, פרט למאמה מיה! (מחזמר), בשדה "מאת" נעשה שימוש בערכים הבאים בלבד: בשבילך אני שר, כלוב העליזים (מחזמר), שורת המקהלה, שיקגו (מחזמר). יוניון ג'ק - שיחה 13:15, 10 בספטמבר 2015 (IDT) ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── מאחר והיה חוסר אחידות, ובערכים שונים נעשו שימושים שונים בשדה "מאת" (למשל: בחלק מהערכים השדה התייחס למחזאים של המחזמר, בחלק השדה התייחס ליוצרים של היצירה המקורית שעליה התבססו המחזאים, וכן הלאה), עברתי על כל אותם ערכים אחד אחד, ותיקנתי אותם ידנית. השדה הזה כבר לא קיים יותר, ראו טבלה למעלה. יוניון ג'ק - שיחה 14:42, 10 בספטמבר 2015 (IDT)

אם לאף אחד אין התנגדות, אז אפשר לבצע את האיחוד המוצע? יוניון ג'ק - שיחה 08:47, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

אני Symbol oppose vote.svg נגד כל עוד לא ראינו מבנה תבנית מאוחדת בדיון. אפילו שם אין לה... ויש את ההערה של קוץ איך נבדיל בין השימושים. בקיצור, ההצעה עדיין לא מגובשת. בורה בורה - שיחה 09:12, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית:מוסד לימודי[עריכת קוד מקור]

- הועבר לשיחת תבנית:מוסד לימודי בורה בורה - שיחה 23:00, 29 בספטמבר 2015 (IDT)

טבלת פרקים / רשימת פרקים[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדיון שמתקיים בימים אלו במזנון, נבחנת אפשרות לאפשר רשימות פרקים בתוך רשימות גוללות בערכי סדרות טלוויזיה. ניסיתי ליצור תבנית דומה לזו הקיימת בויקי האנגלית אבל אני מצליח להכניס רק פרק אחד בתוך הטבלה, והשאר נשארים מחוץ לה. עזרה? Ofekbs - שיחה 19:12, 17 בספטמבר 2015 (IDT)

אין אף אחד שיכול לעזור לבנות את התבנית הזו? Ofekbs - שיחה 16:49, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
יש אחד שרוצה, Ofekbs, וזאת כבר התחלה טובה. ניסית לעשות בדיוק כמו באנגלית? ולמה לא הצלחת? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:50, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
ניסיתי להעתיק את המתכונת האנגלית, והגעתי למצב שיש טבלה שנראית כמו שצריך אבל היא יכולה לכלול רק פרק אחד. משמע, כל פרק נוסף שאכניס לטבלה, ייצא מגבולות ה-header ויהיה בודד.

לדוג':

{{{עונה}}}
מס' בסדרה מס' בעונה שם הפרק בימוי תסריט תאריך שידור מקורי
1 {{{מספר פרק2}}} {{{כותרת}}} {{{בימוי}}} {{{תסריט}}} {{{תאריך שידור מקורי}}}
{{{תקציר}}}
2 {{{מספר פרק2}}} {{{כותרת}}} {{{בימוי}}} {{{תסריט}}} {{{תאריך שידור מקורי}}}
{{{תקציר}}}
3 {{{מספר פרק2}}} {{{כותרת}}} {{{בימוי}}} {{{תסריט}}} {{{תאריך שידור מקורי}}}
{{{תקציר}}}
4 {{{מספר פרק2}}} {{{כותרת}}} {{{בימוי}}} {{{תסריט}}} {{{תאריך שידור מקורי}}}
{{{תקציר}}}
5 {{{מספר פרק2}}} {{{כותרת}}} {{{בימוי}}} {{{תסריט}}} {{{תאריך שידור מקורי}}}
{{{תקציר}}}
6 {{{מספר פרק2}}} {{{כותרת}}} {{{בימוי}}} {{{תסריט}}} {{{תאריך שידור מקורי}}}
{{{תקציר}}}כמו שאתה יכול לשים לב הפרק השני יצא מהתבנית והוא לא קשור לטבלה בשום צורה. Ofekbs - שיחה 16:53, 28 בספטמבר 2015 (IDT)

שינית משהו כשהעברת מהאנגלית? זה לא יכול ככה סתם להפסיק לעבוד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:56, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
אני חדש פה וזו התבנית הראשונה שיצרתי, לכן סביר שיהיו טעויות. התיעוד בויקי האנגלית מעט בלבל אותי וכנראה שנפלה טעות בדרך. לכן שוב אני שואל, יש כאן מישהו שיכול לעזור לי לדבג את התבנית ולהבין מה לא בסדר איתה? Ofekbs - שיחה 17:01, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
אני יכול לנסות. אתה יכול לתת לי קישורים לכל מה שייבאת, שם וכאן, כולל היסטוריה של התיקונים שלך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:04, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
התבניות המדוברות הן תבנית:טבלת פרקים (מקבילה ל-en:Template:Episode table) ותבנית:פרקים (מקבילה ל-en:Template:Episode list). התבנית שלי לא כוללת (עדיין) עונה מפוצלת ועוד כמה אופציות שמוגדרות שם. Ofekbs - שיחה 17:42, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
איך בדיוק פרקים מקבילה ל-episode list? יש שם קוד שונה לגמרי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:47, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
כמו שאמרתי, זאת פעם ראשונה שאני יוצר תבנית והממשק עוד לא ברור לי לגמרי. טעיתי, טועים. העיקרון הוא שפרקים תהיה מקבילה ל-episode list. Ofekbs - שיחה 18:01, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
או קיי. אז באנגלית רוב הקוד כתוב ב-Lua. ומנסיון - אף אחד לא כותב בו בוויקיפדיה אם אפשר להסתפק בקוד ויקי. צריך לקרוא, להבין, ולייבא את הקוד, להתאים אותו לויקי עברית, לסדר את התבניות. זה יכול לקחת שעות או שבועות. נסה לעניין את kotz או את קיפודנחש. שניהם כנראה יסרבו מחוסר זמן. גם אני הייתי עושה זאת בשמחה, אם היה לי המון זמן מיותר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:04, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
אני מתכנת java אין לי שום בעיה לכתוב קוד, זה דבר שאני מנוסה בו אבל מעולם לא שמעתי על השפה הזו. אני מניח שאוכל לעבוד איתו לבד, רק אם תוכל להסביר לי את השלבים הנדרשים כדי להמיר את הקוד ולהכניס אותו לפעולה. לאחר שהעתקתי את הקוד (ראיתי מהיכן צריך) אני משנה את השמות הנדרשים לעברית? לאחר מכן איך אני משתמש בו? תודה. Ofekbs - שיחה 18:10, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
זה לא כל כך פשוט. למד טוב את mw:LUAREF, תבין טוב כמה תוכניות בוויקיעברית, עדיף מאלו שכתבתי, ואז נדבר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:17, 28 בספטמבר 2015 (IDT)

Ofekbs, נראה לי שסידרתי. ‏«kotz» «שיחה» 19:36, 28 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה רבה! האם תוכל להוסיף קו חוצץ כלשהו בין הפרקים השונים (כמו בויקי האנגלית, מתחת לתא התקציר). אני מודה לך מאוד, עכשיו נוכל לקדם את התהליך. Ofekbs - שיחה 19:39, 28 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית {{גלריה}}[עריכת קוד מקור]

שלום, יש לנו את תבנית {{גלריה מוסתרת}}, אך ליצירת גלריית תמונות רגילה יש להשתמש בתגיות <gallery>, עם פרמטרים שלא ידועים לכולם. האם אפשר לייצר תבנית {{גלריה}} לשימוש במקום תגיות <gallery>? חזרתישיחה 12:57, 19 בספטמבר 2015 (IDT)

אני לא רואה בעיה בשימוש בתגית שמיועדת לכך, ואיך תבנית תהפוך את זה לפשוט יותר - כמו שלא כולם מכירים את הפרמטר שהתגית מקבלת כך לא כולם יכירו את הפרמטר שתבנית מקבלת. הבעיה בתבנית שהיא ספציפית לוויקיפדיה בעברית וכך להבדיל מתגית שהיא אוניברסלית. ערן - שיחה 18:16, 19 בספטמבר 2015 (IDT)
לתבניות יש תיעוד ודוגמה איך להשתמש. האם יש תיעוד או הסבר בוויקיפדיה לתגיות <gallery> או לתגיות בכלל? זה גם טוב. חזרתישיחה 21:15, 19 בספטמבר 2015 (IDT)
בעזרה:גלריית תמונות ויש גם שילוב מהיר של גלריות באמצעות הממשק (Vector toolbar insert picture gallery button.png בעורך הרגיל, וגם בעורך החזותי יש תמיכה בגלריות). ערן - שיחה 21:23, 19 בספטמבר 2015 (IDT)
אחלה, תודה רבה. חזרתישיחה 21:28, 19 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית:ספר - מהדורה מוערת[עריכת קוד מקור]

אני מבקש להוסיף לתבנית:ספר את הפרמטר "מהדורה מוערת", לציון מהדורה מוערת של הספר. ראו דוגמה לצורך בערך בלבב ימים. מצוינת בו מהדורה מדעית, אך הספר המוזכר אינו מהדורה מדעית אלא מהדורה מוערת. ספרים נוספים שזכו למהדורה מוערת בעברית: עליסה בארץ הפלאות, הקוסם מארץ עוץ, שלושה בסירה אחת, הכנסת כלה ועוד. דוד שי - שיחה 07:48, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

הוספתי. דוד שי - שיחה 06:08, 5 באוקטובר 2015 (IDT)

הוספת פרמטר {{תפקיד מנהיג}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר משיחת תבנית:תפקיד מנהיג

האם יש התנגדות להוספת הפרמטר "מונ/תה על ידי"? זהו פרמטר שיתאים יותר מ"תחת תפקיד" בהקשר של שופטים, כמו בוויקיפדיה האנגלית. לדוגמה, Nominated by = Barack Obama. כך נוכל לציין איזה נשיא מינה שופט מסוים בבית המשפט העליון בארצות הברית. ‏Archway שיחה 05:53, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

Archway: זה רעיון טוב, אבל נהוג לקיים דיונים על שינויים בתבניות בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים שאחריו עוקבים יותר אנשים. כדאי גם לחשוב על שם לפרמטר וניסוח שיהיה לא תלוי מין למשל "ממנה" או "מינוי של". ערן - שיחה 07:32, 21 בספטמבר 2015 (IDT)
צודק לגבי הניסוח, והעברתי.
- סוף העברהArchway שיחה 09:57, 21 בספטמבר 2015 (IDT)
"מונה ע"י" מול "מונתה ע"י" - התבנית יכולה לבצע אוטומטית לפי ויקינתונים (כמו שיודעים היום בן 40 או בת 40). ‏«kotz» «שיחה» 14:26, 21 בספטמבר 2015 (IDT)
כן זה גם אפשרי, אבל עדיף איפה שאפשר ניסוח לא תלוי מין - גם בשם הפרמטר ששם אי אפשר לדעת וגם לצורך פשטות כששם הפרמטר זהה לשם התצוגה של הפרמטר במידת האפשר. ערן - שיחה 09:16, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. שדה שולי שאין בו צורך. מספיק לציין תחת מי כיהן שזה מה שחשוב באמת ואת זה כבר יש היום. בורה בורה - שיחה 05:15, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
אי אפשר לציין תחת מי כיהן. זה לא עובד ככה. שופט ממונה על ידי נשיא, וזה לא רלוונטי תחת אילו נשיאים הוא כיהן. אם שופט כיהן תחת 7 נשיאים, נכניס לתבנית את כולם? תקופת כהונתו מוצגת ממילא. להגיד על שדה שנמצא בוויקפדיות מרכזיות כמו האנגלית והצרפתית שהוא "שולי" זה, אעפס, קצת לא רציני. על כל פנים אתה בעמדת מיעוט כאן. ‏Archway שיחה 05:30, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד - אפשר לקרוא לזה "ממנה" כדי שלא יהיו בעיות זכר/נקבה. רלוונטי עבור תפקידי אמון. ערן - שיחה 09:16, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
ערן, האם די בעמדת הרוב כאן כדי להכניס את השדה לאחר יום כיפור או שנאלץ להיגרר להצבעה מיותרת? ‏Archway שיחה 12:53, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
השאיפה היא להגיע להסכמה בדיון. אני גם לא בטוח שבכלל יש התנגדות לציין זאת אחרי ההסבר היפה שלך לעיל. ערן - שיחה 13:08, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
השאיפה היא להגיע להסכמה, ורוב של 2:1 הוא בהחלט לא הסכמה. עדיין מיותר. בורה בורה - שיחה 21:11, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
רוב של 3:1 (KOTZ הביע תמיכה), ללא התנגדות של מישהו מלבדך, וכפי שאמרתי -- אני מקווה שלא תגרור אותנו לעוד הצבעה כמו בעבר. התנגדותך תמוהה כי בניגוד למחלוקת הקודמת בה התנגדת להסרה של פרמטר מרכזי, כאן רק מדובר בהוספה של פרמטר שלכאורה, אינו אמור להפריע לאף אחד. ‏Archway שיחה 08:24, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
ומה נכתוב ביחס לשופטים בישראל? פורמלית הממנה הוא נשיא המדינה, אבל מעשית עושה זאת הוועדה לבחירת שופטים. דוד שי - שיחה 21:30, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
כמדומני שאיננו משתמשים בתבנית זו כלפי שופטים בישראל. אצל שופטי העליון בישראל יש תבנית:משפטן, בעוד שתבנית זו מתאימה לתבנית:מנהיג1. כפי שאמרתי, פרמטר זה בעיקר מיועד למקומות כמו ארצות הברית, בהם השופט ממונה על ידי הנשיא. ‏Archway שיחה 08:24, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
אל תחנך אותי ואני כן אגרור אותך להצבעה אם זה מה שאתה חותר אליו, כי זה שדה מיותר בתכלית. אני לא רואה ש-kotz תמך, הוא רק העיר הערה טכנית. בורה בורה - שיחה 06:01, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
חבל שלאחר 9 שנים במיזם עדיין לא הפסקת את המנהג הזה של תוקפנות כלפי משתמשים במרחב השיחה והתבניות. לדעתי קוץ תומך, אפשר לבקש ממנו עמדה מפורשת; ובמצב כזה, אתה היחידי שמתנגד, ועל כן אקווה שערן יתמוך בהוספת הפרמטר ללא הצבעה (בזבוז של שבוע). ‏Archway שיחה 07:24, 27 בספטמבר 2015 (IDT)

אני לא תומך ולא מתנגד לפרמטר הזה שאני לא מבין את חשיבותו. אגב אני גם לא מסכים עם ערן שהתבנית עדיף לה באיזה אופן להיות אדישה למין. אבל זה לא הדיון כאן. ‏«kotz» «שיחה» 09:00, 27 בספטמבר 2015 (IDT)

לסיכום, קוץ, אם אין לך התנגדות, הרי שאתה נייטרלי. יש רק מתנגד אחד (חגי) לעומת שני תומכים. בנוגע לאדישות כלפי מין, זה זוטות. אני תומך בהצעה שלך, אבל אינני יודע לעשות אותה. אני יכול להוסיף פרמטר אדיש למין ("מינוי של") אבל מעדיף להמשיך בהצעתך. עברו כבר שבועיים מאז בקשתי הראשונה. אז תוכל להוסיף את הפרמטר? ‏Archway שיחה 13:44, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
ההצעה הזאת לא תעבור ברוב זעום ומקרי של 2:1 גם אם תכתוב 10 פעמים "מתנגד אחד". אפשר לארכב את הדיון - לא עבר. בורה בורה - שיחה 13:54, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כמדומני שלא אתה קובע כאן מה עובר ומה לא. אף אחד לא הביע התנגדות מלבדך, כי זה לא פרמטר שאמור להפריע למישהו. מאידך, ביורוקרט ואדם ששולט ברזי התבניות תומך בהצעתי. אחכה להסכמתו של ערן על מנת להוסיף את השדה. ‏Archway שיחה 13:56, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
בענייני תוכן, קולו של ביורוקרט שווה לקולו של כל אחד אחר. שדה שולי שמשמש אולי 20 ערכים על שופטים בארצות הברית, אין לו מקום. מההתעקשות שלך על שדה למספר כה מצוצמצם של ערכים ניכר שאינך מבין את מהות השימוש בתבנית. לא מכניסים שדות שאין בהם שימוש ברוב הערכים לתבנית, והשדה הזה ישמש באולי 0.3% מהתבניות מהסוג הזה! בורה בורה - שיחה 14:24, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
נו, ואז מה? זה עולה לנו כסף להוסיף פרמטר קטן? זה מכביד על השרת? ואגב, יש 29 ערכים של שופטי בית משפט עליון בארצות הברית. זה חשוב לקורא ומוסיף לו לדעת איזה נשיא מינה איזה שופט. ‏Archway שיחה 15:01, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
השאלה האם "ממנה" / "מינוי ע"י" רלוונטי גם לתפקידים אחרים? מושלים? שרים? מינויים פוליטיים?ערן - שיחה 23:51, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כן. לדוגמה, מושל ממנה שופטים במערכת המשפטית במדינתו וסנאטורים כאשר סנאטור מכהן נפטר/מתפטר. דוגמה לכזה הוא רולנד בוריס. אז הנה עוד שימוש לפרמטר. ‏Archway שיחה 01:41, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
זה אולי לא עולה כסף אבל היו פה כבר מלחמות עולם על שדות שהוספו ואין להם שימוש ברוב הערכים. הקונצנזוס כיום הוא שלא מוסיפים שדות כאלה. שדה צריך להיות בשימוש נרחב בערכים כדי שיקבל ביטוי בתבנית. אתה יכול לשאול למשל את משתמש:Gilgamesh או משתמש:יונה בנדלאק כמה פעמים הסרנו מתבניות שדות שהיו בשימוש מועט במספר צר של ערכים. עיינתי בערך האנגלי על רולנד בוריס שהובא כאן כדוגמה. אין שם זכר לשדה כזה בתבנית. פרטים על הממנה אפשר וראוי לשים בערך עצמו אל לא בתבנית. בורה בורה - שיחה 06:12, 6 באוקטובר 2015 (IDT)

שם בשפת המקור[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית:שם בשפת המקור שמיועדת לשילוב בפסקת הפתיחה של ערכים. התבנית שואבת מוויקינתונים את שפת המקור והשם בשפת המקור (d:Property:P1705) ובמידה וקיים גם קישור לקובץ הגייה (d:Property:P443). את הפרמטרים של התבנית ניתן למלא גם ללא תלות בוויקינתונים כאשר המידע שם חסר ולא יודעים כיצד להוסיף את הפרטים לוויקינתונים. התבנית מיועדת לשימוש רק במקרים הפשוטים (ואלו הם הרוב המוחלט) שבהם יש שפת מקור יחידה. ערן - שיחה 10:17, 23 בספטמבר 2015 (IDT)

רעיון טוב. גילגמש שיחה 10:20, 23 בספטמבר 2015 (IDT)


אני מציע ככלל ובפרט, לשים תבנית:טיוטה עד שהתבנית תגיע ליציבות. אם מציעים עוד הצעות באולם הדיונים או מתנגדים לאחת מהפונקציות של התבנית, אז יותר קל לשנות את התבנית כאשר עדיין לא נעשה בה שימוש. במקרה הנ"ל יש לכך עדיפות נוספת בגלל הדיון לאיחוד השדות בויקי נתונים.
ערן, למה התבנית עובדת רק עבור שפת מקור אחת? זו מגבלה טכנית? המגבלה תלויה בויקינתונים או נובעת ממגבלות בתכנות תבניות\לואה? Badidipedia - שיחה 01:24, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
שלושה נושאים חייבים בפתרון לפני שיהיה ניתן להשתמש בתבנית הזו:
 • מה עושים כאשר יש טעם להציג את השם גם בשפת המקור וגם בשפה נוספת? למשל כמו ב-KHL?
 • מה עושים כאשר יש להרחיב את ההצגה בשפת המקור, למשל כאשר יש לשם ראשי תיבות (גם זאת ניתן לראות ב-KHL)?
 • מה עושים כאשר רוצים להציג את פסקת ה"נהגה", כאשר השם נהגה בשונה מהתעתיק המקובל לשפת המקור (למשל חובנטוד בדלונה)? Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 08:58, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
 1. משתמשים בתבנית פעמיים.
 2. מוסיפים ידנית.
 3. מוסיפים ידנית. ייתכן שכדאי להוסיף פרמטר |נהגה= (ערן?!). Badidipedia - שיחה 09:37, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
ברגע שכתבת "מוסיפים ידנית", התבנית לא ממלאת את ייעודה. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 12:25, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
לא כל התבניות מכסות 100% מהמקרים. תבניות נועדו לעזור ולחסוך. אם התבנית הזו תחסוך לי בכתיבת הערך את השלב בו אני כותב: את החלק הזה - "(בספרדית: קמיו ימניטה...)", היא מועילה וממלאת את ייעודה. אם יש מקרים אחרים, למשל ראשי תיבות או גופים עם התייחסות רב לשונית, יעבדו ידנית. לא יקרה כלום. מה שחשוב זה שהיא כן עוזרת ורלוונטית לאלפי ערכים לפחות. הגמל התימני (צרו קשר) (24.09.2015 12:44)
 1. ניתן להתמודד בלואה עם כמה שפות, והבעיה של תמיכה בכמה שפות היא בעיקרה לא טכנית אלא עקרונית. נדרשת שליטה מצד הכותבים במקרים כאלו: למשל בסדר השפות בצורה הגיונית ובשיקול דעת אילו שפות הן משמעותיות מספיק כאשר יש מספר שפות.
 2. אם יש כמה שפות רלוונטיות פשוט אין להשתמש בתבנית בצורה אוטומטית אלא ידנית.

ערן - שיחה 14:32, 24 בספטמבר 2015 (IDT)

סבבה. Badidipedia - שיחה 15:05, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
ערן, למה התבנית לא כוללת את הסוגריים? ‏«kotz» «שיחה» 00:44, 6 באוקטובר 2015 (IDT)
לא שילבתי את הסוגריים בתבנית עצמה כיוון שבמקרים רבים מוסיפים הערות וכינויים נוספים כמו בולדמר השני, מלך דנמרק, או מציינים שנות לידה ופטירה אחרי נקודה פסיק כמו בואצלב האוול. ערן - שיחה 00:53, 6 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית:בקטריולוגיה[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית:בקטריולוגיה על מנת לעשות סדר בערכי הבקטריולוגיה בוויקיפדיה. לאחרונה כתבתי (ואני ממשיך לכתוב) ערכי יסוד והרחבה במיקרוביולוגיה בכלל ובבקטריולוגיה בפרט ונוצר הצורך למיין אותם ולהציגם בפני הקורא בצורת תבנית מסודרת. בכוונתי לשבץ את התבנית המדוברת בכל הערכים שמופיעים בה ולהשלים לתוכה ערכים שעדיין חסרים ושיכתבו בעתיד. שועל - שיחה 16:38, 23 בספטמבר 2015 (IDT)

{{פירוש נוסף}}: ערכי ברירת מחדל לשדות "נוכחי" ו"אחר"[עריכת קוד מקור]

עדכנתי את {{פירוש נוסף}}, כך שהיא תוכל לספק ברירות מחדל לשדות "נוכחי" ואחר. ראו למשל את קונייטרה.

כתוב שם כך: {{פירוש נוסף|ראו=[[קוניטרה (מחוז)]]}} [1]

 • התבנית יודעת שהערך הנוכחי דן בעיר, לפי שיש לדף יעול ויקינתונים שבשדה שלו יש את הקביעה "הוא עיר" (P31)
 • התבנית יודעת שהערך האחר (קוניטרה (מחוז)) דן במחוז, לפי הכיתוב שבסוגריים.

זה לא נותן מענה לכל המקרים, אבל זה בהחלט נותן מענה לחלק גדול של מקרים שחוזרים על עצמם, כמו עיר ומחוז ומדינה בעלי אותו שם.

‏«kotz» «שיחה» 22:32, 25 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית:פרשת שבוע[עריכת קוד מקור]

יש בתבנית שדה הפטרה, אך כאשר כתוב מלכים ב' כ"ד י"ג- כ"ט, או זכריה ג' ד - נ"ו וכו', זה לא ממש עוזר, לדעתי כדאי לציין גם את השתי מילים הראשונות (בד"כ) של ההפטרה כמו "חזון ישעיהו", "השמים כסאי" ("כה אמר ה' השמים כסאי") או "מחר חודש" וכו', Badidipedia טען שזה מכביד על התבנית, אני חושב שזה חשוב מאוד, אך אם יש התעקשות שזה מכביד, כדאי לכתוב את שם הפטרה למשל "חזון ישעיהו" והקישור יפנה למקומות המתאימים בויקיטקסט, אך לדעתי האפשרות הראשונה עדיפה, וזו רק בדיעבד. בברכה, העורך היהודישיחה • ט"ז בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים

אני בעד. שם ההפטרה מספק מידע יותר גדול מאשר רק מספר הפסוקים. רוב האנשים מזהים הפטרה לפי ה"כותרת" שלה. תומך באפשרות השני, של הקישור. Arieha1995 - שיחה 12:52, 29 בספטמבר 2015 (IDT)
אפשר גם משהו כזה: "רני עקרה" ישעיהו, נ"ד, א' - נ"ה, ה' המקור בקטן כך שלא יתפוס הרבה מקום. העורך היהודישיחה • ט"ז בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אפשר לשמוע דעות נוספות???העורך היהודישיחה • כ' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
נניח שתכתוב "חזון ישעיהו" שהוא קישור לויקיטקסט - האם הקישור הוא להפטרה כולה או רק לתחילתה? כלומר האם אפשר להבין מהקישור אילו פסוקים נמצאים בהפטרה ואלו לא?
אם כן ← לדעתי אפשר להסתפק ב"חזון ישעיהו" ובקישור.
אם לא ← אני בעד שם ההפטרה{{ש}}פסוקים עם קישור לויקיטקסט.
‏«kotz» «שיחה» 23:31, 3 באוקטובר 2015 (IDT)
+1. אוסיף שלעיתים הכותרת זהה לפי כל המנהגים אבל לפי חלקם קוראים פסוקים שאחרים משמיטים, ואז הכותרת היא העיקר. בברכה, גנדלף - 02:49, 04/10/15
kotz וגנדלף אתם רוצים שהקישור לויקיטקסט יהיה בפונט גדול או בפונט קטן? העורך היהודישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אני מציע להתחיל מגודל רגיל. ‏«kotz» «שיחה» 00:05, 7 באוקטובר 2015 (IDT) מלון עדיף על אבטיח
תוכל להעתיק לכאן דוגמא מהקטע של הפטרת נח, כולל מה שגנדלף ביקש שה"כותרת היא העיקר" - מילים קצת סתומות. העורך היהודישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
משתמש:גנדלף תוכל לעשות זאת אתה? העורך היהודישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אני מציע להוסיף לתבנית פרמטר אופציונלי: "שם הפטרה". אם כמו במקרה של פרשת נח יש כמה מנהגים לגבי אלו פסוקים קוראים אבל כול הנוסחים נקראים באותו שם, הוא יוצג בתבנית לאחר המילה הפטרה. במקרה של פרשת נח כל העדות קוראים את "רָנִּי עֲקָרָה" ולכן בתבנית יוצג משהו כמו: "הפטרה - "רָנִּי עֲקָרָה"". אם כל העדות קוראות אותם פסוקים בדיוק, אין צורך בפרמטר השם וניתן לשלב את השם בפרמטר "הפטרה1". לדוגמא: "ישעיהו, נ"ד, א' - נ"ה, ה' ("רָנִּי עֲקָרָה")" גם אם כל עדה קוראת הפטרה אחרת לגמרי, ניתן להוסיף לפסוקים את השם באותו אופן. לגבי קישור מהשם לויקיטקסט, זה לא מעשי, כי ויקיטקסט מאפשר להציג בדף אחד רק סדרה רצופה של פסוקים מפרק יחיד. התוספת המוצעת לעיצוב מינורית ואינה מחייבת מאמץ מרוכז לתיקון כל מופעי התבנית. בברכה, גנדלף - 15:34, 07/10/15

{{סדרת סרטים}}[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה לבנות תבנית שתוקדש לסדרת סרטים. יש המון כאלו בזמן האחרון. אני לא מדבר על תבנית פרמטרית, אלא על משהו שיופיע באמצע או בסוף הערך המוקדש לסדרת הסרטים, ויכיל שורה לכל סרט בסדרה, עם עמודות כמו שם, תאריך יציאה לאקרנים (גם צפוי), גיבורים ראשיים (במידה שהם מתחלפים מדי פעם כמו מהיר ועצבני), סדר כרונולוגי (כשלמשל, פריקוול יצא לא כסרט הראשון, כמו מסע בין כוכבים), וכך הלאה. אם תוך יום יומיים אף אחד לא יכתוב כאן "אבל כבר הציעו את זה וזה נפל בהצבעה", אני אכין טיוטה עבור הדיון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:40, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

דוגמה לדיון[עריכת קוד מקור]

אז ככה. יצרתי את התבנית ואת הדוגמה הבאה (ראו קוד במשתמש:IKhitron/MCU):

MCU – סיכום סדרת סרטים 
מס' שם במקור שם בעברית תאריך יציאה אורך במאי גיבורים ראשיים כרונולוגיה
הנוקמים
11 Avengers: Age of Ultron הנוקמים: עידן אולטרון 1 במאי 2015 2:21 ג'וס וידון איירון מן, תור, הענק הירוק, קפטן אמריקה, האלמנה השחורה, הוקאיי, וור משין, פלקון 15
איירון מן
1 Iron Man איירון מן 2 במאי 2008 2:06 ג'ון פאברו איירון מן, וור משין 1
3 Iron Man 2 איירון מן 2 7 במאי 2010 2:05 ג'ון פאברו איירון מן, וור משין, האלמנה השחורה 5
גיבורים נוספים
2 The Incredible Hulk הענק הירוק 13 ביוני 2008 1:52 לואי לטריה הענק הירוק 3

זאת דוגמה מאוד חלקית ובהחלט יכול להיות שיש טעויות במספור. שלא לדבר על כך ש"על האמת" החלוקה כנראה לא תהיה לפי הגיבורים אלא לפי שלבי הנוקמים. אבל בניתי כמה שורות כדי שתדעו איך זה נראה. הערות:

 1. אני מציע לשים את התבנית בסוף המבוא של הערך המוקדש לסדרה, ממש מעל תוכן העניינים, אבל פתוח לכל הצעה אחרת.
 2. הטבלה ניתנת למיון (למעט פרמטר גיבורים, כמובן).
 3. השדה תאריך חייב לקבל תאריך בפורמט שנקבע בוויקיפדיה (1 בינואר 2005), כדי שהמיון יעבוד.
 4. השדה אורך חייב לקבל שעות בפורמט שנקבע בוויקיפדיה (3:45), כדי שהמיון יעבוד.
 5. השדות גיבורים וכרונולוגיה הם שדות בחירה, כי אין בהם צורך ברוב הסדרות.
 6. במידה ושדות כאלו נוכחים, אבל אין שם שום תוכן, יש להוסיף את השדה ובתוכו {{סדרת סרטים/ריק}}, אחרת העמודות יזוזו פנימה.

מה דעתכם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:21, 2 באוקטובר 2015 (IDT)

זה רעיון טוב לבנות תבנית כזו והיא יכולה להיות כלי נוח לסיכום סדרות של סרטים. יש לי כמה הערות לא מאוד מהותיות בנוגע לעיצוב:
 • אני חושב שזה מידע חשוב, וככזה לא מתאים להסתיר אותו אלא צריך להציג אותו ללא הסתרה. כדאי גם שהטקסט יהיה בגודל סטנדרטי ולא מוקטן כל כך כי זה מעט קשה לקריאה.
 • המיון לא ימיין את הכותרות הפנימיות, וייתכן שהוא מיותר
ערן - שיחה 19:55, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
תודה, ערן. להערותיך:
 • אני מסכים עם כל מילה. הסיבה היחידה שעשיתי את זה מוסתר היא כי לא רציתי שחנה, אביר המתמטיקה ו-kotz יתנגדו לקיום התבנית כי היא לוקחת יותר מדי מקום. זאת נראית לי פשרה סבירה. בעניין גודל הגופן - הסיבה שציינתי עכשיו היא אחת הסיבות, והשנייה היא כדי שזה יהיה יפה והכל יכנס לשורה אחת.
 • מאוד חשוב לי המיון. במיוחד בגלל תאריך היציאה והכרונולוגיה, אבל גם סיבות אחרות. ניסית להפוך את הכותרת להיות מיוחד:הבדלים/17551417, כדי שכל הכותרות ימויינו לסוף, אבל איכשהו זה לא עובד. ואם כך, אני מעדיף כותרות במקום מוזרים (במיוחד שברוב הסדרות אין כותרות בכלל) מאשר לאבד את המיון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:15, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
לגבי הנקודה הראשונה, לא מסתירים מידע חשוב בקיפול טבלאות, ויש קוראים שמפספסים אותו כך. קיפול טבלאות מיועד להסתרה של מידע פחות מהותי כמו תבניות ניווט בסוף ערכים. אם מאוד חוששים מגודל התבנית אפשר להגדיר גלילה פנימית (div עם הגדרת max-height והגדרה של overflow:auto), אבל זה גם קצת מעצבן כי צריך להשתמש בגלילה הפנימית של ה-div ולא בגלילה הכללית של הדף. ערן - שיחה 00:04, 3 באוקטובר 2015 (IDT)
 1. אם הכוונה לשים את הרשימה בערכי כל אחד מהסרטים, אני מציע לשים את הרשימה הזו בסוף הערך, בתור תבנית ניווט (כמו תבנית:ראשי ממשלת פינלנד). כרשימה כזו הייתי רוצה שהיא תתקפל.
 2. אם הכוונה לשים אותה בערך על סדרת הסרטים, אזי לדעתי היא יכולה להופיע בראש הערך, ובלי לקפל.

‏«kotz» «שיחה» 00:17, 3 באוקטובר 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── דעתי על התבנית:

 • שדות מיותרים: מס', אורך, גיבורים ראשיים, כרונולוגיה.
 • שדות חסרים: שחקנים ראשיים, תקציב, הכנסות.

ואולי שווה להוסיף שדה, ובו אפשרות לבחור מבין אחד הבאים: סיקוול, פריקוול, ריבוט, רימייק. יוניון ג'ק - שיחה 02:29, 3 באוקטובר 2015 (IDT)

תודה על ההצעות. אני מוריד את הקיפול. אין כוונה לשים את זה בכל הסרטים, kotz. בעניין שדות מיותרים - למה? בעניין שדות חסרים - אני מניח שאתה מתכוון, יוניון ג'ק, לסיכום מידע על סרטים כאל מוצר של אולפן קולנוע. זאת בכלל לא הייתה כוונתי. אני מדבר עם סיכום סדרה כרצף של ארועים בתסריט. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:14, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
מה שכן, אני שוקל להוסיף שדה תסריטאים. מה דעתכם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:15, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
אם יש תאריך יציאה, אז למה צריך "מספר"? גם לציין את האורך של הסרט נראה לי מיותר. לא רואה כיצד זה תורם. יוניון ג'ק - שיחה 17:33, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כי לסרט "לוס בנדולרוס" למשל יש מספר 3.5 בסדרת מהיר ועצבני. האורך זה משהו שאנשים בודקים לפני שהולכים לראות סרט, מניסיון, לא רק אישי. וזה גם נותן להפריד בין סרטי קולנוע (שעתיים וחצי) לסרטי DVD (רבע שעה). יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:39, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כמה סדרות סרטים נוספות יש (חוץ ממהיר ועצבני) שכוללות סרטים שאינם באורך מלא? יוניון ג'ק - שיחה 19:15, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
אין לי מושג. ברור שיש את MCU - היקום הקולנועי של מארוול עם 5 סרטים, אבל בקשר לאחרים - שאל מישהו שמבין בזה יותר. בגוגל יש מעל 150 מיליון תוצאות, אז אני לא אקרא את כולם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:20, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
בדקתי עכשיו - יש מעל 40 ערכים שמוקדשים לסדרות סרטים: quarry:query/4791. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:56, 4 באוקטובר 2015 (IDT)

בסדרה של המטריקס יצאו 9 סרטי אנימציה בDVD ‏«kotz» «שיחה» 00:42, 6 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית חדשה: מסע בזמן[עריכת קוד מקור]

מה דעתכם על הוספת תבנית חדשה בשם "תבנית:מסע בזמן"? התבנית תכלול את השדות הבאים:

 • מוצא (מקום, תאריך, שעה)
 • יעד (מקום, תאריך, שעה)
 • אופן המסע בזמן (למשל: באמצעות מכונת זמן, חור תולעת, שימוש בכוחות על-טבעיים וכד')
 • הנוסעים בזמן (פירוט שמות הנוסעים בזמן)
 • מטרות המסע בזמן (למשל: ניסוי מדעי, תאונה לא מכוונת, שינוי מכוון של ההיסטוריה וכד')
 • השלכות/תוצאות של המסע בזמן (למשל: שינוי נקודתי של ההיסטוריה, יצירת מציאות אלטרנטיבית וכד')
 • היצירה (היצירה הבדיונית המתארת את המסע בזמן הנ"ל - ספר, מחזה, סרט קולנוע, סדרת טלוויזיה, משחק וידאו וכד')

יוניון ג'ק - שיחה 11:48, 4 באוקטובר 2015 (IDT)

בשביל מה אתה רוצה אותה? באיזה ערכים למשל אתה חושב שהיא מתאימה? גילגמש שיחה 12:38, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
רשימה חלקית בלבד של ערכים בהם ניתן לשלב את התבנית הזו: בחזרה לעתיד, שליחות קטלנית, מסע בין כוכבים, 12 קופים, אפקט הפרפר, מסע הכזבים של ביל וטד, חצות בפריס, אשתו של הנוסע בזמן, מכונת הזמן, גולשים בזמן, טיימקופ, אוסטין פאוורס, סופרמן, מנהרת הזמן, מזמור חג המולד, האריה, המכשפה וארון הבגדים, אלו חיים נפלאים, אקס-מן: העתיד שהיה, טיים ליין, בדרך לג'קוזי עוצרים בזמן. וזו רשימה חלקית בלבד, כאמור. יוניון ג'ק - שיחה 12:59, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
אני מתנגד לתבנית כזו. במרבית הערכים שכתבת, תבנית כזו מדגישה מעבר לכל פרופורציה איזה אלמנט די שולי בתוכן הערך. כבר יש קטגוריה:מסע בזמן בטלוויזיה. אין סיבה להסביר בחצות בפריס את המכניקה (המגוחכת) של המסע בזמן שיש בסרט. ‏«kotz» «שיחה» 00:10, 5 באוקטובר 2015 (IDT)

תבנית:מטוסי המיג[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין ליצור את תבנית:מטוסי המיג בדומה לתבנית באנגלית (אנ') ובדומה לתבנית:מטוסי ה-F. המצב הקיים היום בערכי מטוסי המיג הוא שבחלקם אין כלל קישורים למטוסי הסדרה ובחלקם יש תבנית:סדרה עם "הקודם" ו"הבא" שגם הם לא מסודרים בצורה עקבית. אני יכול גם להציג כאן טיוטה של התבנית, אך לאור פשטותה והדוגמאות הברורות נראה לי שאין בכך צורך. בריאן - שיחה 13:22, 7 באוקטובר 2015 (IDT)