ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:תב

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תבנית:סדר[עריכת קוד מקור | עריכה]

למה יש לנו תבנית שכל מה שהיא יודעת זה להחזיר את דף העזרה שלה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:35, 13 ביולי 2015 (IDT)

כדי שתמחק אותה... בורה בורה - שיחה 19:45, 13 ביולי 2015 (IDT)
זה ברור, למה היא הייתה כאן עד עכשיו? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:48, 13 ביולי 2015 (IDT)
התבנית הזאת היא התרומה הראשונה של המשתמש הזה (הוא כבר לא פעיל). בורה בורה, האם יש לך מעקב על כל דף חדש במרחב התבניות + מעקב אחרי משתמשים חדשים\לא-בדוקי-עריכה בתבניות קיימות?! Badidipedia - שיחה 19:57, 13 ביולי 2015 (IDT)
לא, אין. זה נושא פרוץ למדי. כאשר נגמור לעבור עם הבוט של עודד על כל התבניות הפרמטריות, נוכל לדעת אלו מהן מיותרות. תבניות הניווט זה מקרה די אבוד... בורה בורה - שיחה 20:02, 13 ביולי 2015 (IDT)
אולי אפשר לעשות סקריפט שייתן לך כלי למעקב מהסוג הזה אבל אני לא כתבתי אף פעם סקריפט. מי המבין בתחום (בהא הידיעה)? Badidipedia - שיחה 20:08, 13 ביולי 2015 (IDT)
משתמש:קיפודנחש. בורה בורה - שיחה 20:19, 13 ביולי 2015 (IDT)
מה בדיוק אתה צריך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:22, 13 ביולי 2015 (IDT)
אני לא בטוח אם זה אפשרי ואם כן אז אני לא יודע מה הטכניקה לזה (סקיפט, בוט או פילטר). אני מעוניין שיהיה לאחראי התבניות (נכון לעכשיו בורה בורה) ולכל מי שירצה, כלי שמאפשר לנטר שינויים חשודים בתבניות. כמו שכבר כתבתי, שיהיה ניתן לעקוב אחרי כל דף חדש במרחב התבניות ושתהיה רשימה של השינויים שנעשו ע"י משתמשים חדשים\שאינם בדוקי עריכה. אפשר גם לעשות את זה יותר חכם ולהוריד מהרשימה שינויים שנעשו רק בתוך תגיות includeonly. Badidipedia - שיחה 20:55, 13 ביולי 2015 (IDT)
ראיתי למשל שאפשר לסמן בתרומות של משתמשים חדשים את מרחב התבנית. אני מניח שאפשר לשכלל את הרעיון וליצור כלי מעט יותר נח. Badidipedia - שיחה 20:58, 13 ביולי 2015 (IDT)
אני די בטוח שאני יכול לספק לך כלי שבכל רגע נתון יתן לך את רשימת כל העריכות במרחב התבניות שנעשו ע"י לא בדוקי אוטומטית מתאריך מסויים. זה יכלול גם יצירת דפים חדשים. מעוניין? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:59, 13 ביולי 2015 (IDT)
השאלה היא לא אם אני רוצה אלא אם יש מי שישתמש בזה (חוץ ממני כי יש מצב שעריכה בויקיפדיה זה סתם רצון חולף שלי). מה איתך בורה בורה?! IKhitron, האם אפשר לעשות שיופיע ברשימה רק פעם אחת בכל דף בעייתי? האם אפשר לעשות רשימה של כל הדפים החדשים במרחב התבנית (אני די בטוח שאפשר בעזרת בוט)?! Badidipedia - שיחה 21:13, 13 ביולי 2015 (IDT)
מה זה פעם אחת בכל דף בעייתי? הסבר והדגם. ואפשר, גם בלי בוט. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:14, 13 ביולי 2015 (IDT)
הכוונה היא שאין צורך להראות את כל העריכות באותו הדף אלא רק את העריכה האחרונה. לדוגמה אם המשתמש:האנציקלופדיסט החדש עשה 20 עריכות שונות בדף התבנית:אנציקלופדיה בתהליכי בנייה, אז ברשימה תופיע רק פעם אחת השם של התבנית הנ"ל.
מה שכתבתי לגבי רשימה של דפים חדשים במרחב תבנית - התכוונתי אפילו דפים שנוצרו ע"י משתמשים וותיקים. Badidipedia - שיחה 22:33, 13 ביולי 2015 (IDT)
מה הבעיה בשימוש בשינויים אחרונים והצגת רק מרחב תבנית. שם ניתן גם לסנן לפי דפים בדוקים ועוד כל מיני אפשרויות. בנודע לתבנית, אני לא יודע עם ההיא בשימוש אבל היא אחת מתבניות רבות שיובאו בצורה פרזיטית מויקיאנגלית. לרובם יש תחליף עברית לחלקם אין שימוש ואם יש כמה שזקוקות לעברות ניתן לעשות זאת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:29, 14 ביולי 2015 (IDT)
זה אכן די קרוב למה שחשבתי שאפשר לעשות אבל לא בדיוק. אם אפשר לעשות משהו קצת יותר מדויק ובקלות יחסית, זה יהיה עדיף. Badidipedia - שיחה 11:24, 14 ביולי 2015 (IDT)
לא מדויק? אתה אומר שלא כל הדפים מופיעים שם? ומה יותר קל מללכת לדף וללחוץ על 3 מקשים ולקבל את הרשימה? אין לי התנגדות שמישהו יצור דף כזה אבל זה נראה לי מיותר.
נ.ב. פעם בשבועיים אני עובר על כל העריכות הלא בדוקות במרחב תבנית כך שאין דברים חדשים שאני לא רואה (אלא אם מנטר סימן את העריכה כבדוקה בלי לבדוק) בנוגע לישנים אני לא חושב שיש הרבה ואם צץ פעם בכמה חודשים תבנית - אפשר לטפל בה במהירות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:39, 14 ביולי 2015 (IDT)
התכוונתי שזה לא בדיוק מה שאני רציתי. הייתי רוצה למשל שיהיה אפשר לחלק למשל בין דפים עם שנויים בתוך תגי includeonly לבין כאלה שלא.
באמת מצאתי בשינויים אחרונים כמה תבניות בעיתיות: תבנית:נבחרת ארגנטינה במונדיאל 1930, תבנית:נבחרת איטליה במונדיאל 1934, תבנית:נבחרת איטליה במונדיאל 1962, תבנית:נבחרת איטליה במונדיאל 1966 ותבנית:נבחרת איטליה במונדיאל 1970. הם לא משתמשות בצורה הרגילה של תבניות ניווט(אבל גם שאר התבניות של מוניאל לא משתמשות בצורה הרגילה) וגם רובם הגדול אדום. יונה ב., תוכל לטפל בזה בעדינות?! המשתמש שיצר את התבניות התכוון כמובן רק לטובה. Badidipedia - שיחה 13:16, 14 ביולי 2015 (IDT)
אני לא חושב שיש אפשרות למיין את העריכות לפי תוכן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:29, 14 ביולי 2015 (IDT)
עם בוט אני די בטוח שאפשר. Badidipedia - שיחה 13:31, 14 ביולי 2015 (IDT)
אני לא. אפשר לעבור על דף, לא על הבדל בין דפים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:35, 14 ביולי 2015 (IDT)
Badidipedia מה הבעייה בתבניות האלה, חוץ מהעובדה שמעל 50% מהערכים בהן אדום? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:50, 14 ביולי 2015 (IDT)
Badidipedia: , לא יצא תיוג טוב אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:51, 14 ביולי 2015 (IDT)
האדום זאת הבעיה העקרית. הדבר הראשון שכתבתי היה רק דבר נוסף שכדאי אולי לעשות בכל תבניות המונדיאל - להשתמש בתבנית:ניווט. Badidipedia - שיחה 16:10, 14 ביולי 2015 (IDT)
כל סגלי הנבחרות משתמשות ב{{סגל נבחרת}} אני לא חושב שיש לשנות זאת. אם אתה רוצה להציע את זה, תעלה את זה בפסקה נפרדת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:51, 14 ביולי 2015 (IDT)
סבבה. יונה, אתה מטפל באדומים?! Badidipedia - שיחה 17:40, 14 ביולי 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── עלתה למעלה הצעה או בקשה להפריד ב"שינויים אחרונים" בין שינויים שמשפיעים על התבנית עצמה, ושינויים שלא, כלומר שינויים בין תגי noinclude (בדרך כלל שינויים בתיעוד התבנית). לא ידועה לי דרך לעשות בדיוק את זה, אבל יש דרך פשוטה ונכונה שמביאה, למעשה, לאותה תוצאה: הדבר היחיד שתבנית אמורה להכיל בין תגי noinclude זה התיעוד. אין הכוונה כמובן לתיעוד עצמו, אלא להכללת דף התיעוד, כך:

בלה בלה בלה ... סוף הקוד של התבנית</includeonly><noinclude>
{{/תיעוד}}
</noinclude>

(השורה הראשונה של הקוד נראית משונה, אבל זה רק בגלל בעיות כיווניות). באופן כזה, בעצם לעולם אין שום שינוי בחלק של ה-noinclude. כל התיעוד, כולל הקטגוריות שהתבנית משתייכת אליהן, וכל דבר אחר שרוצים שיופיע בדף התבנית אבל אינו חלק מהתבנית, מופיע בדף המשנה ולא בדף התבנית.

יש הרבה סיבות לנהוג כך, והנושא נדון פעמים רבות. אחד היתרונות של נוהג זה הוא בדיוק הנושא הזה: כשנוהגים כך, כל שינוי שמופיע ב"שינויים אחרונים" הוא של התבנית עצמה. שינויים בדף התיעוד מופיעים לחוד, וקל לראות שמדובר ב"תבנית:שם התבנית/תיעוד" (לעומת "תבנית:שם התבנית". יתרון נוסף נוגע לתבניות מוגנות: כשנוהגים כך, אם התבנית מוגנת, עדיין התיעוד של התבנית לא מוגן, וכל עורך יכול לשפרו, גם ללא ההרשאות הנדרשות לעריכת התבנית. (ויש עוד יתרונות). אציין גם שבוויקיפדיה באנגלית זה הנוהג לגבי כל התבניות, ואם יש תבנית שמתנהגת אחרת, זה נחשב שגיאה שיש לתקן. קיפודנחש 02:58, 15 ביולי 2015 (IDT)

ומכאן עולה השאלה המתבקשת האם ניתן לבצע את ההפרדה הזאת בבוט? לא נראה לי משהו בשמיים. משתמש:Kotz? בורה בורה - שיחה 06:53, 15 ביולי 2015 (IDT)
בוט יעודי יכול לעשות זאת.
מה לגבי החלק של הtemplatedata, האם הוא נשאר בדף התבנית או עובר לדף התיעוד?
‏«kotz» «שיחה» 07:21, 15 ביולי 2015 (IDT)
מעיון בקטגוריה:דפי תיעוד של תבניות נראה שה-templatedata, נשאר בתבנית עצמה. אבל לא יודע אם זו חובה. משתמש:קיפודנחש? בורה בורה - שיחה 07:34, 15 ביולי 2015 (IDT)
כדאי לשקול האם להשתמש בתבנית:תיעוד לשם כך. על כל החלטה שתהיה צריך לטפל בכל התבניות שכבר משתמשות בתבנית השניה. לדוגמה אם בוחרים להשתמש בתבנית:תיעוד אז צריך להחליף בכך התבניות שבהם מופיע {{/תיעוד}}, ל{{תיעוד}}. Badidipedia - שיחה 13:12, 15 ביולי 2015 (IDT)
ושכחתם את הקטגוריות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:08, 15 ביולי 2015 (IDT)
לא רק שלא שכחנו את הקטגוריות, אלא הזכרתי אותן במפורש. הקטגוריות גם הן עוברות לדף התיעוד, תחת תג includeonly (אם רוצים קטגוריה לדף התיעוד עצמו, אז כמובן שיש להוסיף אותה תחת תג noinclude. למיטב ידיעתי לא נהוגות היום קטגוריות ייעודיות לדפי תיעוד של תבניות בוויקיפדיה בעברית, אבל זה לא בלתי אפשרי או קשה). לגבי templatedata: למיטב ידיעתי החלק הזה אכן חייב להישאר בדף התבנית עצמה - את זה לא זכרתי כשכתבתי את הדברים. המומחה המקומי לנושא היא משתמשת:Mooeypoo - אולי היא יכולה לשפוך עוד קצת אור על השאלה. לגבי החלפת {{/תיעוד}} ב-{{תיעוד}} - התבנית הזו לא חביבה עלי. אפשר כנראה לשפר אותה, אבל כפי שזה עכשיו, האפשרות הראשונה עדיפה בעיני, והחלפה אוטומטית על ידי בוט נראית לי הצעה גרועה. קיפודנחש 16:37, 15 ביולי 2015 (IDT)
זה לא היה מובן שמודבר בקטגוריות הללו. אם כך, זה בסדר. בעניין קטגוריות של דפי תיעוד הן קיימות ואכן לא בעיה לעשות את זה אוטומטית, כפי שכבר עשינו. גם אני לא אוהב את המראה של תבנית תיעוד, אבל הרבה יותר אני לא אוהב הכללה ישירה. אז כדאי פשוט לשפר את מראה התבנית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:06, 15 ביולי 2015 (IDT)
קיפודנחש, אפשר לשפר את התבנית כמו שהצעת. כאשר משנים את כל הדפים האלו אז כדאי להשאיר את האפשרות העתידית לשנות עיצוב, קישורים וכו' לכלל התבניות בקלות. אם אני לא טועה אז השיטה נהוגה בצורה רחבה בויקי האנגלית (כמובן שזה לא מחייב אותנו אבל עצה טובה...) Badidipedia - שיחה 22:17, 15 ביולי 2015 (IDT)

תבנית:החברה לישראל, וכן האם ליצור תבנית דומה עבור קנון הולדינגס[עריכת קוד מקור | עריכה]

עד עכשיו קיימת התבנית "תבנית:חברה לישראל" שכן עד לאחרונה (לפני כחצי שנה) היו לחברה לישראל חברות בת רבות. אבל כעת לאחר הפיצול של קנון הולדינגס נותרו בידי החברה רק שתי חברות: כיל ובזן.
שאר החברות (קורוס אוטו, צים, טאואר סמיקונדקטור וכן איי.סי. פאואר שמשום מה לא הוכנסה לתבנית) הועברו לקנון הולדינגס.
יש כאן אם כן 2 שאלות - האחת היא האם למחוק את התבנית של החברה לישראל (כי היא תכיל רק 2 פריטים ברשימה), והשניה אם כדאי ליצור תבנית עבור קנון הולדינגס (תכיל 4 חברות).
(אפשרות נוספת (לא הכי מוצלחת) - אולי אפשר לשנות את התבנית של החברה לישראל כך שיהיה בכותרת: "החברה לישראל עד סוף 2014", ואז יהיו שתי כותרות משנה שיחלקו את החברות לחברה לישראל (מ-2015) ולקנון הולדינגס)

וככה זה ייראה (בערך):

החברה לישראל (אם נעדכן ונשאיר אותה):

החברה לישראל

כימיקלים לישראל (52%) • בתי הזיקוק לנפט (44%)

קנון הולדינגס:

קנון הולדינגס

צים (98%) • טאואר סמיקונדקטור (39%) • איי.סי. פאואר (100%) • קורוס אוטו (50%)

מה דעתכם? Orielno - שיחה 09:05, 21 ביולי 2015 (IDT)

Orielno, אתה יכול ליצור את התבנית של קנון הולדינגס. בתבנית החברה לישראל כבר טיפלנו. בורה בורה - שיחה 06:40, 3 באוגוסט 2015 (IDT)
בוצע בוצע אוריאל, Orielno - שיחה 10:19, 3 באוגוסט 2015 (IDT)

תבנית:ליגה - תוספת קומישנר/מנהל עליון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנא פנו לשיחת תבנית:ליגה. הוספתי שם דברים לדיון ישן ואבקש להתייחס שם. במידה ולא תהייה התייחסות בתוך פרק זמן סביר (נניח שבועיים) אוסיף את הקטגוריה כפי שכתבתי שם. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 11:53, 26 ביולי 2015 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד וחיוויתי דעתי שם. בורה בורה - שיחה 15:37, 26 ביולי 2015 (IDT)

הוספת "גיל מקורב" בתבנית:חייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

עוד פעם פרדיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר משיחת משתמש:בורה בורה

בוקר טוב,

איך אמורה לעבוד תבנית גיל בערך הזה? ידוע שנולד בערך ב360 לפנה"ס ומת ב320 או ב321 לפנה"ס - כלומר בערך בן 40 במותו. גילגמש שיחה 06:38, 26 ביולי 2015 (IDT)

אם בתאריכים מופיעות מילות מפתח כמו "בערך", "בסביבות" "או" ועוד איזה 20 מילות דומות, תבנית חישוב הגיל אינה מחשבת עקב חוסר בנתונים ובמקום זאת שמה אותו בקטגוריה מוסתרת קטגוריה:דפים עם תאריך מקורב. אם יש רק את השנה, זה מספיק לחישוב הגיל, כולל שנים לפנה"ס. בורה בורה - שיחה 07:04, 26 ביולי 2015 (IDT)
אז מה לעשות? לא ידוע מתי בדיוק נולד. ידוע רק שזה היה סביב שנת 360. אולי 360. אולי 359 אולי 362 וכו. אולי אפשר למצוא פתרון טכני כמו הפתרון שנמצא אז לערך על כיבושיו של אלכסנדר הגדול באסיה הקטנה שיכתב "בן 40 בערך". גילגמש שיחה 07:13, 26 ביולי 2015 (IDT)
אפשר להוסיף שדה סודי "גיל מקורב" כמו שעשינו עם שדה "משך הסכסוך" בתבנית סכסוך צבאי, שאם אתה זוכר, הוא דורס את הנתון המחושב. שדה זה אינו מופיע כחלק אינטגרלי מהתבנית כי אנו רוצים שתמיד יהיה חישוב אוטומטי. אבל יודעי דבר יוכלו להוסיף אותו ידנית, ואז הוא יוצג. בורה בורה - שיחה 07:31, 26 ביולי 2015 (IDT)
אני לא מתעסק עם תבניות. אני עשיתי את שלי בכך שהודעתי לך. מכאן והלאה זה בידיים שלך. כמו כן, ראה פה: המלחמה הקרואטית-בוסנית‎. חישוב של שבועות הוא מאוד לא נוח. צריך להשתמש בשבוע רק אם הזמן הוא עד 7 ימים. במצב אחר עדיף: שנה, X חודשים Y שבועות וZ ימים. עכשיו להתחיל לחשב כמה חודשים זה יוצא 35 שבועות? זה מוגזם לגמרי. גילגמש שיחה 08:01, 26 ביולי 2015 (IDT)
לגבי הסיפא אני מסכים אתך בהחלט. ראה סעיף 6 הפתוח בשיחת יחידה:תאריך#תיקונים ושיפורים נדרשים. כבר ביקשתי את זה לפני שנה אבל משתמש:ערן החליט על יישום הרבה פחות טוב לטעמי, ועתה אני רואה שגם לטעמך. אני אעביר בקרוב את הדיון הזה לאולם התבניות. בורה בורה - שיחה 08:21, 26 ביולי 2015 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 15:33, 26 ביולי 2015 (IDT)
אני לא רואה בעיה בהצגת הפרש זמן בשבועות - שבוע הוא יחידת זמן "טובה" ומוגדרת היטב וחודש פחות (יש חודשים ארוכים יותר וקצרים יותר), וגם קל יותר לאדם לספור חודשים בין תאריכים נתונים מאשר שבועות אפילו ללא צורך בחשבונייה כך שהקוראים יכולים לעשות את החישובים בעצמם חיוך ערן - שיחה 18:10, 26 ביולי 2015 (IDT)
אפשר להמשיך באבסורד זה ולהציג את הזמן בשניות. זה עוד יותר מוגדר ומדויק, במיוחד שהיא חלק ממערכת היחידות הסטנדרטית. גילגמש שיחה 18:15, 26 ביולי 2015 (IDT)
זה לא רעיון כל כך מופרך, חישוב הזמן נעשה בשניות ואח"כ ממירים את זה לזמן קריא: mw:Extension:Scribunto/Lua reference manual#mw.language:formatDuration ערן - שיחה 18:53, 26 ביולי 2015 (IDT)

תבנית:משחק כדורגל (משוכלל)[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר משיחת משתמש:בורה בורה

אני לא בטוח אם אתה מתעסק עם זה, אבל אני משוכנע שאתה תדע למי להפנות :)

זו תבנית נהדרת של תוצאות משחקי ספורט (), והיא יכולה להיות מאוד שימושית גם בעברית!

תודה!--אנדרסן - שיחה 14:23, 28 ביולי 2015 (IDT)

תודה לך. אצלנו עדיין משתמשים לשם כך בקוד ויקי, וחבל. משתמש:IKhitron כל הזמן מוצא לי כאלה... מתייג שניים שעשויים להתעניין ביישום, משתמש:ישרון ומשתמש:יונה בנדלאק. בורה בורה - שיחה 14:35, 28 ביולי 2015 (IDT)
לי היא נראית כמו תבנית:משחק כדורגל רק עם אופציה להסתרה. אם זה חשוב אפשר להוסיף אופציה להסתרה ב"משחק כדורגל". ‏ישרוןשיחה 22:30, 28 ביולי 2015 (IDT)
זה שונה... התבנית באנגלית נראת מקצועית מאוד, התוצאה היא מספר ליד מספר (ולא מתחת לשם), הוא משנה את הצבע של הערך הספציפי לפי נצחון/הפסד/תיקו, והוא מאפשר גם להוסיף פרמטרים נוספים כגון שופט המשחק, כמות אוהדים, משחקים נוספים, מי "הבקיע גול" (או קלע סל, או כל סוג ספורט אחר)...
בקיצור, אשמח אם אפשר יהיה בכל זאת לעברת (או אם יש דרך להשתמש במקור האנגלי בויקיעברית, לכתוב את הפרמטרים הקיימים כך שהם יעבדו בעברית). תודה רבה!--אנדרסן - שיחה 22:44, 28 ביולי 2015 (IDT)
כל תבנית שקשורה בספורט כאן זה 150K דיונים... נראה אם מישהו ירים את זה. בורה בורה - שיחה 22:50, 28 ביולי 2015 (IDT)
בלי לבטל את זה שאנחנו מחכים לחברים שיעזרו לנוחיוך, יש בויקי דף עזרה ל"איך לתרגם תבנית"?--אנדרסן - שיחה 00:01, 29 ביולי 2015 (IDT)
התרגום זה החלק הקל. צריך להעביר את זה קודם דרך ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. בורה בורה - שיחה 00:04, 29 ביולי 2015 (IDT)
- סוף העברה

שלום לכם! אני רוצה לעברת את התבנית הזאת למשחקי ספורט-כדור (כדורגל, כדורסל, בייסבול, כדור-מים, כדורעף.... מה שבא לכם). הבנתי שיש תבנית שכבר קיימת, אבל נראה לי שהתבנית האנגלית היא ברמה הרבה הרבה יותר גבוהה (ראו בדיון). (אתם יכולים לראות כאן דוגמא לאיך זה נראה בפועל; בסוף הערך המצורף).

תודה רבה! חיוך--אנדרסן - שיחה 00:30, 29 ביולי 2015 (IDT)

תסתכל על תבנית:משחק כדורגל ועל השימוש במונדיאל 1938. אנחנו משתמשים בתבנית הזו בטורנירים ולא בערכים על קבוצות, שם לא שמים תיאור של משחקים של הקבוצה ולכן הצבע לא רלוונטי אצלנו. אני לא רואה צורך בתבנית המוצעת. ד"א התבנית שאנחנו משתמשים היום היא העברות של en:Template:football box שנמצאת בשימוש גם בוויקיאנגלית בערכים על טורנירים. אם יש מאפיין בתבנית Football_box_collapsible שרוצים להוסיף לתבנית הקיימת אין לי התנגדות לדון בכך אבל התבנית כולה לא תהיה אצלנו בשימוש ולכן לא צריך לייבא אותה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:57, 29 ביולי 2015 (IDT)
על מה אתה מדבר? על תרגום התבנית מאנגלית (שעוסקת רק בכדורגל), או על יצירת תבנית כללית לכל סוגי המשחקים? ‏ישרוןשיחה 23:11, 1 באוגוסט 2015 (IDT)

תבנית:טקס פרסי בחירת הנוער[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפני שלושה ימים נוצרה תבנית:טקס פרסי בחירת הנוער על ידי MissNoya. נראה שיש צורך בתבנית כי היא נמצאת במספר ערכים אולם יש לדון על הפרמטרים. כמו כן, המבנה הוא בצורה שאנחנו לא אוהבים וכבר לא עושים ואת זה יהיה צריך לשנות (בורה בורה לידיעתך) לאחר שיוחלט אילו פרמטרים נדרשים. MissNoya, נשמח שתפרטי אילו פרמטרים לדעתך צריך להיות בתבנית וכמובן כולם יכולים להציע פרמטרים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:53, 30 ביולי 2015 (IDT)

נויה, הבסיס כיום הוא תבניות במבנה הדומה לתבנית:נאום. בורה בורה - שיחה 10:55, 30 ביולי 2015 (IDT)
לא הבנתי מה בתבנית לא בסדר: הפרמטרים, התת-כותרת, ההכוונות לטקסי השנה שעברה והשנה שלאחר מכן? אישית הסתכלתי בתבניות של טקסים אחרים כמו תבנית: טקס פרסי אוסקר ושיניתי אולי דבר אחד שזה מיקום ההכוונות לטקסים בתחתית התבנית במקום בראשה MissNoya - שיחה 12:41, 30 ביולי 2015 (IDT)
זה לא שהיא "לא בסדר"... היא כתובה בתקן ישן שאנו מחליפים לאט לאט. אם יש תבניות חדשות, צריך לכתוב אותן מראש בתקן החדש והנוח יותר לתחזוקה. בורה בורה - שיחה 15:13, 30 ביולי 2015 (IDT)
אז שוב, מהו התקן? כי לפי ההשוואה לתבנית של הנאום אני לא מצליחה למצוא הבדלים. בינתיים עצרתי את העבודה עם התבנית MissNoya - שיחה 15:47, 30 ביולי 2015 (IDT)
"לא מצליחה למצוא הבדלים"? אלו שני עולמות שונים! ראי את הקוד בפנים. בורה בורה - שיחה 15:52, 30 ביולי 2015 (IDT)
אה אז התכוונת לקוד, הכוונה שלי הייתה שמבחינת התוצאה זה דומה. אז העניין הוא בעצם להעתיק את הקוד החדש שיתאים לתקן ולשנות את הפרמטרים? MissNoya - שיחה 16:01, 30 ביולי 2015 (IDT)
בדיוק כך. ואז תעצבי איך שאת רוצה. בורה בורה - שיחה 16:44, 30 ביולי 2015 (IDT)
אז יש לי אישור לשנות בעצמי עם אותם הפרמטרים של עכשיו? ונראלי שלא אפשרי להכניס את ההכוונות לטקס הקודם והבא בתבנית הזו MissNoya - שיחה 17:52, 30 ביולי 2015 (IDT)
על כל מקרה שיניתי כי אני הולכת, אם יש בעיה כמובן תגידו MissNoya - שיחה 18:07, 30 ביולי 2015 (IDT)
שיפצתי קצת. כדאי לבחור צבע אחר, להבדיל מהפרסים האחרים. אשר לשדות, התבנית הזו אנמית למדי. מה בוחרים שם? אני משווה לתבנית:טקס פרסי אנני למשל ששם יש מידע על כך. פה כלום... בורה בורה - שיחה 18:28, 30 ביולי 2015 (IDT)
פרסי בחירת הנוער 2004 יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:31, 30 ביולי 2015 (IDT)
ראיתי את זה ועדיין אני משווה לטקס פרסי אנני ה-41 שגם שם יש את המידע בערך, אבל פרסים מרכזיים מופיעים בתבנית. בורה בורה - שיחה 18:34, 30 ביולי 2015 (IDT)

מחיקת תבנית:החברה לישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:החברה לישראל בורה בורה - שיחה 06:32, 3 באוגוסט 2015 (IDT)

תבנית: קוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:קוד בורה בורה - שיחה 06:37, 3 באוגוסט 2015 (IDT)

תבנית: סוג קובץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום לכולם :) הבנתי בעזרת משתמש:בורה בורה שהנוהל הוא התייעצות כאן לפני שפותחים תבנית חדשה. אז הרי אני מתייעץ על התבנית תבנית:סוג קובץ. לדעתי התבנית נחוצה ויכולה לשמש בדפים רבים, כמו HTML5, JavaScript, PNG, MP3, DOC וכן הלאה. דוגמה לתבנית תוכלו למצוא כאן: משתמש:Yammesicka/סוג קובץ. Y@M - שיחה 00:41, 3 באוגוסט 2015 (IDT)

 • HTML5 וJS הן תקנים שמגדירים שפות (סימון או תכנות), ולא ממש סוגי קבצים. בשפות תכנות שונות קיימים לפעמים סוגי קבצים שמתאימים לקבצי הקוד שלהם - אבל אלו בראש ובראשונה שפות ורק אח"כ סוגי קובץ.
 • בסך הכל התבנית נראית טוב, אך כמה הערות לשיפור
  • גרסה אחרונה ששוחררה => גרסה אחרונה - עדיף לשמור על ניסוח קצר בתבנית
  • קוד סוג - נראה לי מיותר
  • פותח לתקן - נראה שדי בתקן
ערן - שיחה 00:53, 3 באוגוסט 2015 (IDT)
היי ערן, תודה על הפידבק. במחשבה שנייה, אני מסכים איתך על קוד סוג - אמחק אותו מהתבנית. אשנה גם את גרסה אחרונה ששוחררה.
בנוגע להערה שלך על HTML5 ועל JS, אני חצי מסכים. הן אכן שפות סימון ותכנות בהתאמה, אבל זה לא סותר את היותן סוג קובץ (נהוג סיומת HTML, סיומת JS).
שים לב שבויקיפדיה האנגלית בחרו לתת להן תבנית של סוג קובץ. אם לדעתך יש שם טוב יותר ("פורמט קובץ" נשמע לי מעט לועזי מדי) אשמח לתקן.
בנוגע ל"פותח לתקן" - מדובר על תקן שהמשיך את התקן המקורי, ועל כן לדעתי לא כדאי להסתפק ב"תקן". המקור באנגלית הוא extended to, אולי יש תרגום טוב יותר? ("הורחב לתקן"?)
שוב הרבה תודה על הפידבק, Y@M - שיחה 01:16, 3 באוגוסט 2015 (IDT)
עוד כמה הערות נוספות
 • בקוד מופיע {{{סוג|{{{סוגה|}}}}}} - המשמעות של זה היא ששם אלטרנטיבי ל"סוג" הוא "סוגה". אני מניח שזה הועתק מתבנית אחרת ואין צורך בזה. כדאי לכתוב את התבנית בתקן החדש של יחידה:תבנית מידע (דוגמאות לתבניות חדשות מופיעות שם) וכך אפשר לשלב בקלות מידע מוויקינתונים בשדות התבנית.
 • אני חושב שיותר נכון לתאר JS וHTML5 כשפות ולא כסוגי קבצים ואין טעם להכביד במספר רב של תבניות על הערכים שלהן.
 • השם נשמע לי טוב
 • לא צריך תמיד להיות דומים לוויקיפדיה האנגלית, ולדעתי אפשר בהחלט להשתמש בטקסט חופשי בתוך החלק של תקן מבלי להזדקק ל"פותח לתקן". (יש מקרים שבהם תקן אחד מפוצל מתוך תקן אחר)
ערן - שיחה 01:31, 3 באוגוסט 2015 (IDT)
מסכים שלא תמיד חייבים להיות זהים לוויקיפדיה האנגלית, לכן בין היתר הסכמתי איתך על "קוד סוג". ועדיין, חושב שתבנית שכזו לא תזיק ל-HTML5, נניח, ואני חושב ש"פותח לתקן" הוא שדה מעולה בתור שדה רשות חיוך Y@M - שיחה 01:40, 3 באוגוסט 2015 (IDT)
הרעיון ליצור תבנית כזאת נראה לי מצויין. בעניין התוכן - אפשר לשים כאן להשוואה תבניות כאלו עבור DOC ועבור Pdf? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:03, 3 באוגוסט 2015 (IDT)