ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל. ניתן להגיע לדף באמצעות ההפניה "וק:תב" או "וק:אד".

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
עדכון: הרשימה תהיה תמיד בהתחלת הדף. בורה בורה - שיחה 21:06, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה/תבנית ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית אישיות ביטחונית ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
12 מקום לידה/פטירה/קבורה וכו' אינו מוצג כאשר הוא באנגלית החלטת פרלמט בורה בורה תקלה פעיל יחידה:LocationAndCountry בפונקציה displayFromParams דייזי קנדי ראו בערך מקום לידה שלא תורגם Burra, אינו מציג אותו באנגלית אלא סתם אוסטרליה
13 תת הכותרת "כוכב אם" אינה מופיעה אם אין תמונה. קישור בורה בורה תקלה פעיל תבנית:כוכב לכת חוץ-שמשי קפלר 1647b משתמש:זאב קטן ניסה לפתור על ידי כותרת דמה או משהו כזה. לא לעניין שבמקום לתת פתרונות ביחידות מחפשים כל מיני פתרונות מקומיים.
16 הפונקציה "addMissingImage" ביחידה, שאחראית להוסיף {{אין תמונה}} בתבניות מידע, לא תמיד מתפקדת. הסבר מפורט בקישור קישור Dovno תקלה פעיל יחידה:תבנית מידע/אישיות בעיה כללית בכל התבניות שנובעת מהיחידה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

סעיף 7[עריכת קוד מקור]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר עדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 13[עריכת קוד מקור]

בורה בורה הדבר הזה נעשה בכוונה. ראה שיחת יחידה:תבנית מידע#שאלה על הכותרות. אני מניח שאפשר לתקן בקלות בעזרת איזה פרמטר, או לבטל את ההתנהגות הזו של היחידה. 14:04, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

לקחתי השראה מתבנית:אלבום והפכתי את ה"כותרת" הראשונה ל"מידע" עם עיצוב של כותרת, כך הכותרת תמיד תופיע. פיבר - שיחה 15:44, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
זו לא הצורה לפתור את זה, במיוחד ב{{כוכב}}. מה אם אף אחד מפרמטרים תחת הכותרת הזו לא מופיעים? צריך לטפל בבעיה הזו ביחידה ולא בעזרת עיצובים מוזרים של מידע. לדעתי צריך להמיר את זה לכותרת גם בתבנית אלבום. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"א • 15:56, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[עריכת קוד מקור]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:

.

שמות תאריכים אחידים[עריכת קוד מקור]

קבלנו לא מזמן החלטה גלובלית שמשנים שדות תאריכים לא ברורים לשמות פרמטרים אחידים. כפועל יוצא שיניתי הרבה שדות כאלה כמו למשל "צפי לסיום" ===> "תאריך צפי לסיום". משום מה משתמש:ערן חושב שיש צורך להתיש אתכם בדיונים על כל פסיק והוא משחזר אותי. נא לאשרר את ההחלטה הקודמת. מספיק עם הקטנוניות. בורה בורה - שיחה 05:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

באופן כללי אני בעד, אבל הכוונה הייתה להחליף את המילה בה הופיעה המילה "שנת" ל"תאריך". פה גם אפשר להוסיף את המילה תאריך אבל "צפי לסיום" זה קצר וקולע אז במקרה הספציפי הזה אני נמנע. Shinaimm - שיחה 07:40, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

1. שינוי בתבנית מטוס[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת תבנית:מטוס

בורה בורה מציע להסיר את הקישור מטיסת בכורה ולהחליפו בכיתוב של "תאריך טיסת בכורה" וכן להחליף את "כניסה לשירות"/"הוצאה משירות" ל"תאריך כניסה לשירות"/"תאריך הוצאה משירות". לדעתי הקישור לטיסת בכורה חשוב, וציון "תאריך" לפני כן מסורבל. ערן - שיחה 07:27, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

גם לדעתי. אציין גם שלגבי כניסה ויציאה משירות, "תאריך" הוא ציון זמן יותר מדויק ממה שסביר. מטוס לא נכנס ולא יוצא משירות ביום אחד, ולציונים אלו עדיף להסתפק בשנה. לדידי "תחילת שירות" ו"יציאה משירות" מספיקות. כמו כן, לגבי יציאה משירות, לא ברור האם זה מתאים בתבנית: רוב המטוסים שהיו בשירות שירתו ביותר מחיל אוויר אחד, ובדרך כלל היציאה משירות היא תהליך מדורג. כשהתאריך מופיע בתבנית, לא מצויין בה על איזה חיל אוויר מדובר, ולקורא לא לגמרי ברור במה מדובר. בגלל העמימות הזו, עדיף להשאיר את פרק היציאה משירות לערכים עצמם, ולהסיר את הנתון הזה מהתבנית. קיפודנחש 15:38, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:ערן השחזור שלך כלל אינו ברור. יש החלטה גלובלית, שאתה מודע לה, שמשנים את כל שדות התאריך שזה מה שנעשה כאן. מדוע שחזרת והעלמת את התוכן בערכים? משתמש:קיפודנחש, זה דיון לאולם הדיונים, לא לכאן. תוכל להעלות שם. בורה בורה - שיחה 05:42, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אגב, קישור לטיסת בכורה אפשר להוסיף בשנייה וחצי - זו רק כותרת. בורה בורה - שיחה 05:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מכיר "החלטה גלובלית" כזו וזה גם לא נראה הגיוני כאן. ערן - שיחה 08:33, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
סוף העברה

אני רואה שבורה בורה פתח בדיעבד דיון בנושא באולם הדיונים. אין לי התנגדות לשימוש ב"תאריך" במקום "שנה" איפה שזה מתאים. זה לא מתאים בכל שדה שמכיל תאריך, למשל ב"טיסת בכורה" די במינוח "טיסת בכורה". ערן - שיחה 08:37, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

ואני דווקא רואה שערן משחק אותה "זיכרון קצר" כשזה נוגע אלי... נערך דיון ויש "החלטה גלובלית". הנה תזכורת לסובלים מדמנציה. טיסת בכורה למשל, מישהו יכול להכניס מקום, או אפילו רק שנה, בעוד שכאן חשוב תאריך מדויק כל האפשר. בורה בורה - שיחה 09:09, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, בורה נתן לי רעיון, אולי השם של השדות בתבנית בכל מקום אכן יתחיל ב"תאריך" כדי למנוע בלבול אבל בתצוגה עצמה למשתמש לא תמיד תופיע המילה הזו כדי להציג מידע תמציתי יותר? Shinaimm - שיחה 22:15, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ההחלטה היא להחליף את המילה שנה במילה תאריך, לא להוסיף את המילה תאריך במקום שלא דרוש, וכאן אני מסכים עם ערן, אין צורך לשנות – ירח אפלשיחה 23:05, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ראינו בתבנית אחרת שאנשים שמו בפרמטר "בכורה" את תאריך הבכורה ולא את סרט הבכורה. זו רק דוגמא אחת לבלבול. בכל מקום שלא ברור שזה שדה תאריך יש להבהיר. וכאמור, מטרת הדיון שם היתה למסד איזה שהוא תקן שמות תאריכים, אחרת יש לנו ערב רב, ראינו כ-20 שמות פרמטרים שונים לאותו דבר. בורה בורה - שיחה 23:20, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לצורך זה יש תיאור ואפשר גם להגדיר סוג לשדה - אני חושב שאשף התבניות של קיפודנחש תמך בעבר בסוגי נתונים שונים, וגם אשף התבניות החדש:

TemplateWizard icon.png תומך בכך: TemplateWizard screenshot 05.png ערן - שיחה 22:48, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להוסיף "סוג שדה = תאריך" אבל הוא רק יבדוק שזה תאריך חוקי. גם 2002 יהיה תאריך חוקי אבל זה לא מה שאנו רוצים ב"תאריך טיסת בכורה" אלא תאריך מדויק. בורה בורה - שיחה 07:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כמו ירח אפל, אפשר לשנות את המילה "שנה" ל"תאריך", אבל אני נגד הוספת המילה "תאריך" במקום שלא דרוש. דוריאןDGW – Talk 07:04, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:34, 24 בנובמבר 2019 (IST)

2. פרמטרים אחידים בתבנית:אצטדיון[עריכת קוד מקור]

 • אבן יסוד ===> תאריך ייסוד
 • נפתח ===> תאריך פתיחה
 • שופץ ===> תאריך שיפוץ
 • הורחב ===> תאריך הרחבה
 • נסגר ===> תאריך סגירה
 • נהרס ===> תאריך הריסה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 01:27, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בגדול Symbol support vote.svg בעד, אבל אני לא מבין למה צריך גם פתיחה וייסוד, שיפוץ וגם הרחבה, סגירה וגןהריסה? הייתי שמח לדעת אם משתמשים בשדות פתיחה וייסוד במקביל? האם משתמשים גם בשאר במקביל? אולי אפשר לאחד פשוט... (הרחבה זה גם סוג של שיפוץ, הריסה לא חשוב באמת, חשוב תאריך הסגירה, את ההריסה אם קיים אפשר לכתוב בגוף הערך..) Shinaimm - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
במהלך התאריכים הנוכחי אני לא משנה תוכן למרות שיש כאן חוסם אחד עקשן שטוען כך בתוקף. אם זה מה שיש בתבנית - זה מה יש. אפשר במהלך נפרד להסיר תוכן, למרות שבמעלה הדף טענת שאין לך זמן לעבור ידנית על כל התבניות שמוסרים מהן שדות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 12:37, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
ברגע שאתה רושם תאריך יסוד, אתה בעצם מאבד את המשמעות, צריך להיות תאריך הנחת אבן היסוד, או תאריך אבן היסוד, וכן בהחלט משתמשים באבן היסוד ובפתיחה במקביל, לפעמים יש הבדל של שנים רבות בינהן – ירח אפלשיחה 19:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב קודם כל שהתוויות יהיו קצרות ותמציתיות, וברורות לקוראים, והפרמטרים צריכים להתאים במידת האפשר לשמות התוויות. אבן יסוד צריך להישאר כמו שהוא, ואין צורך להוסיף "תאריך" לפני כל פרמטר - זה מסורבל ומיותר. אין לי התנגדות לשימוש בשמות עצם (נהרס => הריסה, נסגר=> סגירה). ערן - שיחה 20:14, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ובאופן כללי הנחיות למילוי שדות יכולים וצריכים להופיע בTemplateData - אפשר לקרוא עוד על זה בmw:Help:TemplateData ולא מקודדות בשמות של שדות. ערן - שיחה 20:18, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
נראה לי שזו האופציה העדיפה – ירח אפלשיחה 20:56, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כשמישהו ממלא שדות בתבנית בערך הוא לא רץ לתבנית לדעת מה סוג השדה ואם זה תאריך או משהו אחר. לכן הסברים ב-TD הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין. אביא את הסוגיה הכללית למזנון אחרי החגים. בורה בורה - שיחה 19:20, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
בורה בורה, מה עם הצעתי ששם השדה בתבנית יהיה עם המילה "תאריך" אבל בתצוגה ללא? כלומר "|תאריך סגירה=" והתצוגה "סגירה" - זה ברור יותר וגם לא מעמיס על התבנית. Shinaimm - שיחה 19:24, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
מניח שהתכוונת בורה בורה...--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד בתשרי ה'תש"ף 14:50, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
דו-משמעות זו בדיוק הבעיה של קיצורים. "נחיתה" זה אתר נחיתה או תאריך נחיתה? נוסד זה תאריך ייסוד או מקום ייסוד? אלו דוגמאות חיות עם שגיאות שהיו. אם כל השמות אחידים מסוג "תאריך XXXX", כולם יודעים מה זה. כבר ככה 90% ויותר מהשדות בערכים הם מתצוגה זו. בורה בורה - שיחה 20:15, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בורה בורה, אני מצטער, אבל אני חושב שזה מיותר שהמילה "תאריך" תופיע לקורא 6 פעמים כאשר הפיתרון שאני הצעתי עדיף במקרה הזה (כלומר שם השדה בתבנית אכן יהיה תאריך XXX אבל לקורא יוצג על פעם רק XXX). המטרה שלך היא שאנשים לא יתבלבלו ואני מעדיף את הגישה הפשוטה יותר (לדעתי גם שאר האנשים שהגיבו פה, כפי שכתב ערן "זה מסורבל ומיותר"), אני חושב שאפשר בכיף לשנות את שם השדה ולעשות את הדבר הזה קבוע בכמעט כל השדות שהם שדות של תאריך, אבל שוב, זאת רק בתבנית עצמה ולא בתצוגה, כך שמי שמזין את התבנית (במידה ואנחנו לא שואבים כמו שאנחנו אוהבים מויקינתונים) לא יתבלבל ומצד שני העומס על הקורא יהיה נמוך יותר וקריאת הערך תהיה נעימה יותר. Shinaimm - שיחה 22:11, 25 בנובמבר 2019 (IST)
לא אכפת לי שבתצוגה יהיה כתוב "שופץ". אבל אתה מודע שיהיה חוסר מתאם בין שם השדה לתצוגה שלו שזה די לא הדרך שלנו. בורה בורה - שיחה 22:48, 25 בנובמבר 2019 (IST)

3. פרמטרים אחידים בתבנית:תחנה מרכזית[עריכת קוד מקור]

 • חנוכת התחנה ===> תאריך חנוכת התחנה
 • סגירת התחנה ===> תאריך סגירת התחנה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 09:10, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ברוב המקרים שהיו עד עכשיו החלפנו שנה=> תאריך והשדה המוצג היה בעל שתי מילים. אני חושב שכדאי לנסות להציג 2 מילים ולכן מציע: 1. שההצעה שלך תהיה רק עבור שם השדה בתבנית אבל בתצוגה של התבנית לא תופיע המילה תאריך. כך המשתמש ידע שזה תאריך כאשר יזין את הנתונים ובתצוגה זה יהיה ברור מאליו ולא יעמיס על התבנית. 2. להישאר עם 2 מילים, "תאריך חנוכה" או "תאריך פתיחה", "תאריך סגירה". Shinaimm - שיחה 17:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ההצעה השנייה עדיפה כי ברור שמדובר על התחנה. בורה בורה - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב לשמור על תוויות קצרות וברורות לקוראים - "תאריך חנוכת התחנה" היא תווית ארוכה מדי לתבנית מידע. אפשר להשאיר את המצב הקיים או "תאריך חנוכה". ערן - שיחה 20:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
מבחינת המשלב הלשוני אני בעד השארת המצב הקיים. Shinaimm - שיחה 17:43, 18 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בעניין שמות פרמטרים בתבנית זו דנו בשיחת תבנית:תחנה מרכזית ולא נראה שיש לשנות את המצב הקיים. ערן - שיחה 06:57, 30 בנובמבר 2019 (IST)
הדיון הועבר למזנון כפי שנכתב / התבקש באחד הדיונים הדומים בנושא זה כאן. הרוב במזנון הביע את דעתו. גם אתה השתתפת שם בדיון ועמדתך התקבלה בחלקה. דיונים במזנון גוברים כידוע על דיונים כאן ולכן מה שהוחלט שם הוא שיהיה. במקרה זה שמות השדות יהיו "תאריך חנוכה" ו"תאריך סגירה". בורה בורה - שיחה 07:04, 1 בדצמבר 2019 (IST)

4. אחרית דבר[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, כל הדיון הזה נסוב סביב הוספת המילה "תאריך". אני חושב שהייתה הסכמה שאפשר להוסיף את המילה תאריך בקוד המקור אבל ללא הוספה של מילה נוספת לתצוגה, הן מבחינת משלב גבוה יותר ("חנוכת התחנה") והן מבחינת אורך התצוגה. לדעתי אתה יכול להחליט שאתה מוסיף את המילה תאריך לתבנית מאחורי הקלעים וכך יהיה יותר ברור להוסיף מידע לשדה או להשאיר את המצב הקיים אבל בכל מקרה אפשר לארכב את הדיונים האלה כל מקרה לגופו :) Shinaimm - שיחה 23:17, 26 בדצמבר 2019 (IST)

אין הסכמה כללית להוספה של קידומת תאריך לכל שדה שהוא באופן אוטומטי, אנא קרא את הדיון לעיל. אם יש מקרה מסוים שבו יש כפל משמעות או אי בהירות כמו במקרה של "נחיתה" כמקום או כזמן אני לא חושב שיש בעיה לציין. ערן - שיחה 00:46, 30 בדצמבר 2019 (IST)
ערן טועה ומטעה. היה דיון במזנון והיה לזה רוב. ההסכמה היא כפי שכתבתי כמה שורות לעיל. בורה בורה - שיחה 21:51, 30 בדצמבר 2019 (IST)

הצעות לפרמטרים:מקום קבורה, מדינה, מורים ותלמידים, מקום לימודים, השקפה דתית, בת/בן זוג, לאום, תפקיד[עריכת קוד מקור]

אין סיבה שרק חלק מתבניות האישיות הממוקצעות זוכה להזכרת מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, מקום לימודים, תפקיד, בת זוג -בן זוג. למשל אצל אישיות משחק, חשוב לציין מקום קבורה, מורים ותלמידים, בני זוג, מדינה. אצל אמנים גם כן - מקום קבורה, מורים ותלמידים שאינם זהים תמיד למשפיעים ומושפעים, מדינה, השקפה דתית, . אצל מדענים - יש להם מורים גם שאינם מנחים לדוקטורט ותלמידים שלא הונחו לדוקטורט, חשוב גם אצלם מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, לאום, בת זוג/ בן זוג . גם מוזיקאים יש להם מורים ותלמידים, מדינה, לאום, מקום קבורה, בני זוג, תפקיד . הייתי מכניס פרמטרים אלה לכל האישים בלי קשר למקצוע . לא תמיד צריך לייבא מוויקינתונים אלא אפשר כמובן להכניס לתוך התבנית באופן פרטני כפי לימדו אותנו Ewan2 - שיחה 01:44, 7 ביוני 2020 (IDT)

בתבנית {{אישיות משחק}} יש כבר פרמטרים של מדינה ובני/בנות זוג. לגבי השאר, אני נגד מורים ותלמידים - (אבל אם כן, רק בתנאי שלא יימשכו מוויקינתונים). כמו כן אין צורך בפרמטר השקפה דתית לכלל ערכי האישיות. Dovno - שיחה 12:24, 7 ביוני 2020 (IDT)
על חלק מהשדות יש כבר החלטות ישנות שהם בכל התבניות. בני זוג, צאצאים, מקום קבורה, מדינה. חבל לדוש בזה שוב. רק להוסיף היכן שחסר. בורה בורה - שיחה 12:33, 7 ביוני 2020 (IDT)
Ewan2, האם תוכל לומר באיזה תבניות חסרים 4 השדות שהצביע עליהם בורה ואוסיף אותם? לגבי השאר אני נגד הוספה גורפת, לאום ומדינה הם כפולים Shinaimm - שיחה 15:21, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
לאום הכוונה הייתה למוצא אתני אבל אני מסכים שזה לא תמיד חיוני. אני רואה ששם לידה יש עכשיו בהרבה תבניות. זה טוב שיהיה בכולן.בתבנית: מנהיג צריך גם כן פרמטר לשם לידה שהוא לא פעם שונה מהשם המלא ומהשם בשפת המקור. מורים ותלמידים היה טוב שיהיה למשל בתבנית לאישיות משחק, וגם בתבנית מדען. לא תמיד המדריך לדוקטורט היה המורה הכי חשוב וחוץ מזה היו מדענים גם בתקופות עתיקות כשלא היה קיים דוקטורט או כפי שציינתי, מקרים שבהם ההדרכה לדוקטורט לא היה הדבר הכי חשוב . Ewan2 - שיחה 15:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

סבבה, אני מסכים איתך. אבל אתה חייב להיות יוצא ספציפי. אם כך:

 1. הוספת שם לידה לתבנית מנהיג
 2. הוספת תלמידים ומורים לתבנית אישיות משחק
 3. הוספת תלמידים ומורים לתבנית מדען.(אולי לאחד את המונחה ומנחה לדוקטורט איתך ולשאוב מכמה שדות)

נחכה לתגובות השאר Shinaimm - שיחה 18:29, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

שכחתי,

אני מציע גם:

 1. הוספת תלמידים ומורים גם לתבנית:רופא, בתבנית:מוזיקאי ובתבנית:אמן. (במקרה אמנים מורים ותלמידים הם לא בהכרח זהים ל"מושפיעים" ו"משפעים" שזה פרמטר שונה.
 2. הופסת שם לידה לכל תבניות אישיות, כי יש מקרים כאלה במקצועות שונים , ובמצבים שונים, למשל אנשיםשעברתו את השם וכו'
 3. הוספת פרמטר "תרומות עיקריות" גם בתבנית רופא. Ewan2 - שיחה 20:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

Ewan2 - שיחה 19:49, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

אודה למי שיוסיף פרמטר 'שם לידה' בתבנית 'אישיות'. Drz - שיחה 21:06, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

אין הגיון להוסיף את זה בכל תבנית בנפרד. זה חייב להיות ביחידה כמו תאריכי לידה, שם בשפת המקור ועוד שדות. יש מי שירים את זה? בורה בורה - שיחה 01:47, 10 בנובמבר 2020 (IST)

אודה למי שיוסיף את הפרמטר 'חתימה' בתבנית 'אמן'. מתבקש מאוד בהקשר לאמנים. Drz - שיחה 17:38, 8 בדצמבר 2020 (IST)

הכנת רשימה מוסכמת של שדות[עריכת קוד מקור]

הדיון קצת ישן אז הבה נחייה אותו. אני בונה על משתמש:פיבר שידע להוסיף אותם ביחידה כמו תאריכי לידה ואחרים. בורה בורה - שיחה 20:34, 19 בנובמבר 2020 (IST)

אני בעד הוספה של "שם לידה" ליחידה, לגבי השאר אני מתנגד, אני לא חושב שזה נחוץ לשים בתבנית את כל המורים והתלמידים(משפיעים, מושפעים כנ"ל), זה מנפח אותה סתם כי יכולים להיות הרבה כאלה. את לאום / אזרחות אנחנו כבר שואבים בשדה מדינה. Shinaimm - שיחה 08:29, 23 בנובמבר 2020 (IST)

הדיון הזה חוגג עוד מעט שנה. מסכם את מה שיש הסכמה שצריך בכל תבניות האישיות, ועל כן אפשר להוסיפו ביחידה כולל שאיבה אוטומטית. לא כללתי שדות שהועלו בדיון ואין הסכמה על שאיבה אוטומטית או שהם בעלי אספקט צר של השפעה במספר תבניות בלבד:

 • מקום קבורה
 • מדינה
 • מקום לימודים/השכלה (צריך לקבוע שם אחד לכל המינוחים השונים שיש היום)
 • תפקיד
 • עיסוק / מקצוע
 • בת זוג / בן זוג
 • צאצאים (ידועים)
 • מספר צאצאים
 • שם לידה
 • חתימה

משתמש:עלי האם הנ"ל כרוך בהרבה עבודה או שזה קלי קלות? בורה בורה - שיחה 19:02, 9 באפריל 2021 (IDT)

איפה שהוא באמצע, עם נטייה חדה לקלי קלות עבור מי שמכיר היטב את יחידה:תבנית מידע והרחבתה יחידה:תבנית מידע/אישיות. עלי - שיחה 14:26, 10 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:עלי סטטוס עדכני בבקשה. בורה בורה - שיחה 20:00, 20 באפריל 2021 (IDT)

עיצוב תבניות אישיות: הוספת כותרת מאחדת לשדות המצב המשפחתי[עריכת קוד מקור]

לאחר השינוי שבוצע עבור "צאצאים" קיבלנו מצב בו יש 3 שדות של משפחה בתחתית הערך. לדעתי אולי שם כמו "מצב משפחתי", תחתיה יופיעו בני זוג, צאצאים (מספר) ו"בולטים" (אין צורך לכתוב פעמיים). יש כמובן לתקנן את התבניות בהתאם. בנוסף אני בעד תצוגת שדה בן זוג ובת זוג בנפרד ולא בן/בת זוג, היה דיון שהשתתף בו ערן ואולי עוד אנשים כיצד אפשר לעשות את זה עם שאיבה, אבל לדעתי אין בעיה שיופיעו "בן זוג" ו"בת זוג" בנפרד (וכמובן רק אחד יאוייש...) אני חושב גם שעדיף שכל זה יהיה ביחידה ולא משוכפל המון פעמים. דוגמאות אצל: שלמה גורן ועוד. Shinaimm - שיחה 21:39, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 22:19, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
Shinaimm לך על זה. בורה בורה - שיחה 17:35, 8 בנובמבר 2020 (IST)
סבבה, אוסיף בהקדם למספר תבניות. ביחידה אני לא יכול לטפל, עדיף שזה יהיה ממוסד שם. Shinaimm - שיחה 21:14, 8 בנובמבר 2020 (IST)
ובדרך גם הוסף את סט השדות החדש של בני הזוג. אני הטמעתי כבר בכל התבניות המרכזיות. בורה בורה - שיחה 20:32, 19 בנובמבר 2020 (IST)
Shinaimm ראה בתת הפיסקה הבאה את רשימת התבניות להוספת סט השדות של בני זוג והכותרת. בורה בורה - שיחה ו01:09, 20 בנובמבר 2020 (IST)
סבבה אבצע, אבל כמה הערות: 1. אני אשמח לראות תגובות של עוד אנשים מבאי הדף, אולי יש הצעות לשיפור. 2. כדאי קודם לתקן את הוספת ה-"הווה" עבור בני זוג שממשיכים. 3.האם כדאי להכניס את מצב משפחתי לתבנית עזר ולהציב אותה? זה ימנע הרבה שכפול קוד.זאב קטן,פיבר, מה דעתכם? Shinaimm - שיחה 07:26, 20 בנובמבר 2020 (IST)
Shinaimm: כאשר מוצגים מספר שדות שנוגעים לאותו הנושא, זה רעיון טוב להציג אותם יחד בכותרת אחת, וכנראה שגם במקרה הזה. יחד עם זה צריך לשים לב לשדות דלילים - כלומר כאשר לא מוצג אף אחד מהשדות, או כאשר מוצג רק שדה אחד. בצורה שזה נעשה זה יצר קו מפריד בין פרסים לכל מה שלפני כן כפי שאפשר היה לראות בג'ייסון בקר למשל. מקרה אחר (אין לי כרגע דוגמה אליו - אבל מניח שהוא נפוץ למדי גם כן) הוא שאין חשיבות או שלא ידוע או שאין צאצאים ומופיע רק בן/בת זוג - במקרה כזה מופיע שדה אחד עם כותרת משלו. איך לדעתך זה צריך להיראות כאשר אין אף חשיבות (או שלא ידוע) אף אחד מהפרטים או שידוע רק פרט אחד? ערן - שיחה 11:14, 21 בנובמבר 2020 (IST)
ערן, לגבי הקו המפריד - אני יודע ואני התלוננתי עליו בעבר אבל לצערי אינני מפתח לואה / ממפתחי הממשק ובזמנו נדמה לי שאתה אמרת שאין פיתרון אחד להפרדה. אבל לדעתי אם נשים תבנית עזר תב:תבנית מידע/מצב משפחתי לא תהיה בעיה של קו הפרדה נוסף כי הכל יוכל בה ויהיה אחיד בכל תבניות האישיות. אני מניח שהדבר הנכון לעשות הוא להוסיף את תצוגת הכותרת בתבנית העזר רק אם קיים יותר משדה אחד ואם לא אז פשוט להציג את אחד משלושת השדות הרלוונטיים ללא כותרת. מצד שני יש פה פגיעה מסוימת באחידות. הרחבתי עוד בנושא טבלה זו בתב:מנהיג. אם אתה תומך אז אפשר לעשות פיילוט של טבלה כזו (אולי משהו שמצטרך ליחידת האישיות?) ולשים אותו בינתיים בכל התבניות למעט מנהיג שאנו חלוקים עליה מעט. Shinaimm - שיחה 20:21, 22 בנובמבר 2020 (IST)
 1. מקבל ומקווה
 2. זה תיקון בתבנית/יחידה. משתמש:פיבר?
 3. ודאי, אם זה לא אפשרי ביחידה עצמה. בורה בורה - שיחה 15:54, 20 בנובמבר 2020 (IST)
  קצת בעייתי, זה שונה מהמקרה של שנות פעילות. אנסה לחשוב על משהו פיבר - שיחה 00:09, 22 בנובמבר 2020 (IST)
  בורה בורה Shinaimm את ה"-הווה" תיקנתי, יש עוד שינויים? פיבר - שיחה 10:04, 26 בינואר 2021 (IST)

רשימת תבניות[עריכת קוד מקור]

תבנית:אישיות רבנית תבנית:אישיות תנ"כית תבנית:אישיות ביטחונית תבנית:אישיות כדורגל תבנית:אישיות כדוריד תבנית:אישיות כדורסל תבנית:אישיות משחק תבנית:אישיות תקשורת תבנית:אישיות תבנית:אמן לחימה תבנית:אמן תבנית:טייס חלל תבנית:מגלה ארצות תבנית:מדען תבנית:מוזיקאי תבנית:מידע חסיד אומות העולם תבנית:מנהיג תבנית:מרגל תבנית:משפטן תבנית:נהג מרוצים תבנית:סופר תבנית:ספורטאי תבנית:פילוסוף תבנית:פעיל ניו מדיה תבנית:קדוש נוצרי תבנית:רוכב אופנוע תבנית:רוכב אופניים תבנית:רופא תבנית:שחמטאי תבנית:שף

משתמש:עלי מנקה כאן דברים ישנים... אתה חושב שתוכל להכניס ביחידה טיפול שייצור תת כותרת ותחתיה הפרטים הרלוונטיים. אחרת נצטרך לתקן עשרות תבניות. בורה בורה - שיחה 00:13, 21 באפריל 2021 (IDT)

יש לי בעיה למקם את זה בתבנית, בתחילתה או בסופה זה פחות בעיה. אני אבדוק אם אפשר להתגבר על הבעיה הזו, אאלץ להשאיר אותך בסימן שאלה לגבי זה. אעדכן. עלי - שיחה 00:17, 21 באפריל 2021 (IDT)

תבנית:רחוב - פרמטרים מיותרים[עריכת קוד מקור]

"אנגלית" + "שפה נוספת" הם פרמטרים מיותרים. "שם בשפת המקור" יותר נכון היה להשתמש. גם פרמטר "ויקישיתוף" מיותר (מי בכלל משתמש בזה בתחילת הערך?). יש את {{ויקישיתוף בשורה}} שנהוג בחלק של הקישורים החיצוניים וזהו. בנוסף, התבנית לא משתמשת בשום ויקינתונים. זה הזמן לשדרג אותה. PRIDE! - שיחה 15:01, 21 בנובמבר 2020 (IST)

Euro know: ברחוב ארלוזורוב (תל אביב) לדוגמה יש גם שם באנגלית, אבל זה לא שם בשפת המקור. בנוגע לוויקישיתוף, גם לדעתי כאשר כבר יש קישורים חיצוניים בערך מתאים יותר לציין זאת שם ולא בתבנית הצד. ערן - שיחה 17:35, 21 בנובמבר 2020 (IST)
אז אולי לשנות משהו עם השם הזה, כי לא כל הרחובות משתמשים באנגלית. PRIDE! - שיחה 01:08, 22 בנובמבר 2020 (IST)
דרך אגב, מה לגבי לקשר לויקינתונים? אין שם שום שימוש בוויקינתונים (וזה עוד תבנית שצריך, לא?). PRIDE! - שיחה 13:07, 24 בנובמבר 2020 (IST)

משתמש:Euro know תוכל לרכז כאן את שמות והמאפיינים של השדות שניתן לשאוב? בורה בורה - שיחה 00:15, 21 באפריל 2021 (IDT)

פרמטר "תמונה" – ‏תמונה‏ (P18) מובנה ביחידה
פרמטר "מדינה" – ‏מדינה‏ (P17)
פרמטר "עיר" – ‏יחידה אדמיניסטרטיבית‏ (P131)
פרמטר "על שם" – ‏נקרא על שם‏ (P138)
פרמטר "קואורדינטות" – ‏קואורדינטות‏ (P625)
פרמטר "שטח" – ‏שטח‏ (P2046)
פרמטר "אורך" – ‏אורך‏ (P2043); אם יש אורך, אז למה לא להוסיף גם "רוחב" – ‏רוחב‏ (P2049) כן יש מקום כי התבנית היא גם לכיכרות
פרמטר "תאריך הקמה" – ‏נקודת זמן‏ (P585) או ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571) או ‏תאריך פתיחה רשמית‏ (P1619)
עכשיו אני רואה, שיש פרמטר "קישור רובע". בשביל מה זה? זה נראה שזה מיותר לחלוטין! הרי אפשר בקלות לאחד עם פרמטר "רובע".
אם עדיין נשתמש בפרמטר "ויקישיתוף" המיותר – ‏קטגוריה בוויקישיתוף‏ (P373)
אפשר להפוך את פרמטר "מפה" של התבנית הזו לפרמטרי "מפה" של {{עיר}} או של {{אי}}
פרמטר "אנגלית"/"שפה נוספת" – ‏שם בשפת המקור‏ (P1705) (אני יותר הייתי נמנע מלהשתמש כאן, אבל לשיקולך)
פרמטר "אתר אינטרנט" (אולי לשנות ל-"אתר רשמי"?) – ‏אתר רשמי‏ (P856) לא לשנות שם. זה מה שנקבע רוחבית

PRIDE! - שיחה 09:18, 22 באפריל 2021 (IDT)

משתמש:עלי תוכל לקחת על עצמך את שדרוג התבנית לשאיבה מוויקינתונים על פי השדות שיורו ציין? עדכן בבקשה כשאתה גומר. בורה בורה - שיחה 21:08, 22 באפריל 2021 (IDT)
ראו הערותי לגבי השדות אחרי המזהה. בורה בורה - שיחה 21:12, 22 באפריל 2021 (IDT)

תבנית:מבנה - "תקופת בנייה" במקום "התחלת בנייה" + "סיום בנייה"[עריכת קוד מקור]

כמו שאפשר לעשות בתבנית:מוזיקאי את ה-"שנות פעילות", ניתן לעשות גם פה. PRIDE! - שיחה 16:33, 2 בדצמבר 2020 (IST)

סידרתי. איך עכשיו? בורה בורה - שיחה 18:42, 2 בדצמבר 2020 (IST)
עכשיו יותר טוב מבחינת הנראות, אבל אני לא רואה שהוויקינתונים איכשהו נראה. ראה למשל את הערך הזה. יש את ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571) בוויקינתונים כתוב, אך משום מה הוא לא מראה בתבנית מבנה. PRIDE! - שיחה 18:50, 2 בדצמבר 2020 (IST)
יש בתבנית עכשיו שלושה תאריכים נשאבים:

זה נראה לי הכי מדויק שיש אבל אני מוכן לשמוע עוד הצעות. במקרה שאתה מציין יש רק תאריך סיום ולכן הוא לא מראה כלום. איך היית רוצה לשנות את הפונקציונליות? בורה בורה - שיחה 19:29, 2 בדצמבר 2020 (IST)

הבעיה שלדבר הזה יש יותר מערך אחד שזה ככה. הערך ששלחתי למשל, כתוב רק בשנה הזאת (כנ"ל לערכים אחרים, שלא ציינתי אותם כאן). אולי לעשות תחילת בנייה כ-? (סימן שאלה). דרך אגב, יש ערכים שבהם שמים ערכי מאות (למשל המאה ה-18 או המאה ה-19), אז גם זה בעיה (ראה למשל את זה או זה). PRIDE! - שיחה 19:47, 2 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:זאב קטן מה דעתך בסוגיה? האם נראה לך הפיתרון של ?-1948? או רק 1948 (סיום) שיכסה גם את הערכים בהם יש מאות בלבד? תוכל ליישם בתבנית? בורה בורה - שיחה 20:12, 2 בדצמבר 2020 (IST)
א. לא הבנתי מה הבעיה במקרה שיש מאות לשים "?-תחילת המאה ה-18", למשל. היישום דומה למה שעשינו בספורטאי, וכן אני יכול ליישם. בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשפ"א • 20:15, 2 בדצמבר 2020 (IST)
כמו שיכול להיות תחילת המאה, זה יכול להיות גם אמצע המאה ויכול להיות גם סוף המאה PRIDE! - שיחה 20:30, 2 בדצמבר 2020 (IST)
אוקי, לא הבנתי איך זה משפיע על השימוש בתבנית. נניח שאנחנו יודעים שתאריך סיום הבנייה הוא ב-x, אז אנחנו ממלאים "?-x". מה זה משנה מה x? בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשפ"א • 20:46, 2 בדצמבר 2020 (IST)
זאב, רק הערה... לא ראיתי שעשית משהו בספורטאי - ראה קרל לואיס, עדיין לא מה שאנו רוצים. בורה בורה - שיחה 20:51, 2 בדצמבר 2020 (IST)
בורה, בערך מופיעה "שנות פעילות - 1997 (פרישה)". זה מה שסיכמנו, לא? בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשפ"א • 20:53, 2 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:זאב קטן מה שטענתי הוא שהמלל לא אחיד עם שאר התבניות. יתרה מזאת, אין שם מנגנון מתוחכם לבקרת מידע. למשל שים לו תאריך פטירה 1988 ותראה שעדיין פרש ב-1997... צריך לקחת את הקוד שיש בשאר התבניות ואת הקוד הזה לתקן שיהיה בצורה ?-2020 אם יש רק תאריך סיום. את הקוד הזה אני אטמיע בכל התבניות כי היום לא מוצג כלום אם יש רק תאריך סיום. בורה בורה - שיחה 23:10, 2 בדצמבר 2020 (IST)
בורה אפשר לעשות איזה קוד גנרי ולהטמיע אותו בכל התבניות. מנגנון בדיקה כזה הוא אפשרי, אבל זה עוד קוד שצריך לשבת לכתוב. (צריך דבר דומה גם לתאריך ההתחלה). בברכה, זאב קטןשיחה • י"ז בכסלו ה'תשפ"א • 07:00, 3 בדצמבר 2020 (IST)
בורה בורה, לא עקבתי בדיוק אחרי התיקונים אבל כמה נק' למחשבה: 1. תאריך סיום הבנייה שימש עד כל גם כתאריך פתיחה / ייסוד. ת'אכלס זה רעיון טוב שיהיה תקופת הבנייה, אבל צריך לשים לב שזה לא פוגע במקומות בהם אין התייחסות לתחילת הבנייה אלא רק לסיום. 2. ראו במגדל אייפל, הבית הירוק (יפו) ובניין עיריית חיפה, כבר לא נשאב תאריך הפתיחה / הייסוד. האם תוכל לפתור בבקשה? 3. אני מציע שתהיה "תקופת הבנייה" וגם "תקופת קיום" (עדיף שם טוב יותר) שמתארת את הזמן בו הבניין עמד תילו. (אפשר אח"כ גם לשקול לסדר קצת את העניינים עם תואר הבניין הגבוה בעולם..) Shinaimm - שיחה 22:22, 5 בדצמבר 2020 (IST)
Shinaimm גם אני לא מבסוט במאה אחוז ממה שיש עכשיו מה שאני מציע שתרכז כאן את כל שמות המאפיינים האפשריים לתאריכים האמורים וניתן הגדרה סופית מה הולך למה ומה עושים אם חסר אחד התאריכים.. הפיתרון הזה יאומץ גם בתבנית:מבנה. אל תשכח את תאריכי הפירוק. בורה בורה - שיחה 02:46, 6 בדצמבר 2020 (IST)
האמת שאני לא כל כך בקיא במאפייני ויקינתונים, אולי יונה או Euro יודעים? Shinaimm - שיחה 18:21, 6 בדצמבר 2020 (IST)
‏תאריך פתיחה רשמית‏ (P1619)‏, ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571)‏, ‏תאריך פירוק‏ (P576)‏, ‏תאריך סיום‏ (P582) PRIDE! - שיחה 18:32, 6 בדצמבר 2020 (IST)
יש עוד. ראו מה משתתף בתבנית. למשל ‏תאריך התחלה‏ (P580) בורה בורה - שיחה 18:39, 6 בדצמבר 2020 (IST)
מסתבר שיש גם את ‏תאריך סגירה רשמית‏ (P3999) PRIDE! - שיחה 19:13, 6 בדצמבר 2020 (IST)
עשיתי שאילתה על כל המאפיינים עם המילה תאריך יש גם את‏תאריך הפסקת שימוש‏ (P730), ‏תאריך תחילת פעילות‏ (P2031), ‏תאריך סיום פעילות‏ (P2032), אולי גם הם רלוונטיים. צריך להוסיף אז בתצוגה שדה בשם תקופת פעילות/ אולי לדוד שי יש רעיון טוב יותר לשם לתקופת הפעילות של המבנה? Shinaimm - שיחה 23:38, 6 בדצמבר 2020 (IST)
הראשון זה בשביל מוצר (ראיתי כמה דוגמאות שם שמשתמשים בזה בבני אדם, ואני לא הבנתי)? השניים האחרונים נראה שזה אמור להיות משומש לאדם/הרכב (כמו שנות פעילות של אדם או הרכב מסויים). PRIDE! - שיחה 22:31, 7 בדצמבר 2020 (IST)

העברת מאפייני כתובות ל-‏כתובת פיזית‏ (P6375)[עריכת קוד מקור]

בכל התבניות בהן יש כתובות נראה לי שזה המאפיין הכי נכון. למשל בתבנית:מבנה. אודה למשתמש:Euro know ומשתמש:Shinaimm אם יכינו רשימה כאן. בורה בורה - שיחה 18:53, 25 בדצמבר 2020 (IST)

חובה[עריכת קוד מקור]

הנה הרשימה שבהם יש צורך ב"כתובת":

לדיון[עריכת קוד מקור]

הנה הרשימה שבהם יש "מיקום" (בסוגריים פרמטר אחר):

אין צורך[עריכת קוד מקור]

יש לדון על כל אחד בנפרד, כי יש כאלו שאני חושב שאולי לא יהיה ממש שימוש בהם. יש את תבנית:סורה שגם משתמשת ב-"מיקום", אבל היא ככל הנראה לא משמשת למיקום עצמו. היה את תבנית:אנטומיה ואת תבנית:מחלה (שלהן יש פרמטר "מיקום אנטומי", לא קשורות לעניין). יש תבניות שהן מקשרות ל-‏מיקום‏ (P276) או ‏יחידה אדמיניסטרטיבית‏ (P131), אולי צריך לאחד ביניהם? קיצר התבלבלתי בעצמי. חוץ מזה, לא הצלחתי למצוא עוד (אה עוד משהו, סליחה על האורך). PRIDE! - שיחה 20:45, 25 בדצמבר 2020 (IST)
עבודה יפה! עוד מעט נתחיל לנפות. חלק יצריכו שינוי שם למען האחידות. בורה בורה - שיחה 21:30, 25 בדצמבר 2020 (IST)
אני מתנגד בצורה שבה זה מוצג מהסיבות שהסביר Euro know (המושג "מיקום" אינו אומר בהכרח מיקום גאוגרפי), ובמקרים שבהם המשמעות היא כן גאוגרפית אבל זה מטעה או לא חשוב. צריך להביא דוגמה לכל מקרה לגופו שבהם יש חשיבות לציון כתובת, למשל אין חשיבות לציין שנמל אשדוד נמצא ליד דרך לסקוב, ובמקרה של מוסדות לימוד רזולוציית הפירוט הנכונה היא בדרך כלל רמת היישוב (ואולי שכונה) ולא רמת הרחוב. מקומות שבהם רזולוציית הפירוט הנכונה יכולה להיות אפילו עד רמת הרחוב, כמו מבנה, מתאים להשתמש ב-P6375. ערן - שיחה 08:11, 27 בדצמבר 2020 (IST)
יורו כבר עשה עבודה ראשונית במיפוי. כמו שכתבתי, מי שכלל אינו מתאים יעוף. מי שגבולי, כמו במצפה כוכבים, נדון עליו. בורה בורה - שיחה 09:40, 27 בדצמבר 2020 (IST)
לא הבנתי. לרוב בפרמטר מיקום יש שם עיר, אז מה בדיוק יקרה עכשיו? למשל בתבנית:אליפות העולם בשחמט מופיעה רק עיר ולא רחוב או מקום, אז מה יהיה רק כתובת בלי שם העיר? שם העיר יופיע בשדה אחר (איזה?)
גם לא ברור לי כל מה שאינו מבנה, מה הכתובת של מערה, סכר, עמק וכדומה? יתכן שיש מקום לשנות בתבניות של מבנים אבל לא בכל תבנית מבוססת מקום. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:44, 27 בדצמבר 2020 (IST)

ראו לעיל סיווג ראשוני שלי היכן צריך והיכן לא. אפשר לרשום הסכמה/אי הסכמה מתחת לכל סעיף. בורה בורה - שיחה 04:38, 28 בדצמבר 2020 (IST)

תבנית:מלוכה[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:מלוכה שמיועדת לשימוש בערכים על בני מלוכה. התבנית כוללת את הפרטים הבאים: שם, תאריכי לידה ופטירה, שושלת (בצורה נוחה יותר מתבנית:מנהיג, צורת פנייה (הוד מלכותו/ה, הוד מעלתו/ה המלכותי/ת), שלט אצולה, צורת הכתר (במקרה שהם חלק מאצולת הממלכה המאוחדת בה כתרים שונים מותאמים לדרגות שונות) שלדעתי נחוצים כי תבניות אחרות אינן מתאימות למשימה זו (ראו פרמטרים שחלקם לא קיימים בתבנית:מנהיג בה משתמשים כיום לבני מלוכה).

Duke of Somewhere - שיחה 17:15, 30 בדצמבר 2020 (IST)

יש את התבנית הזאת מ-2009. הבקשה היא למזג בין התבניות או להוסיף פרמטרים לתבנית? אני מניח שהתכוונת להוספת פרמטרים. אני Symbol support vote.svg בעד. דרך אגב, צריך לטפל בוויקינתונים של התבנית. PRIDE! - שיחה 17:38, 30 בדצמבר 2020 (IST)
תודה על התיקון. כוונתי היתה ליצירת תבנית שתתאים לבני מלוכה באופן כללי ולא רק למלך/מלכה כמו infobox royalty בוויקיפדיה האנגלית. Duke of Somewhere - שיחה 18:21, 30 בדצמבר 2020 (IST)
תב:מלוכה של היום היא מקבילה לתב:משרה (אפשר אגב אולי לשקול לאחד אותן ולהוסיף |סוג=). Symbol oppose vote.svg נגד יצירת תבנית אישיות נוספת, לשם כך מתאימה תב:מנהיג. אם יש פרמטרים שחסרים בתבנית מנהיג לדעתך פרט אותם בבקשה. Shinaimm - שיחה 18:44, 30 בדצמבר 2020 (IST)
חסרים: צורת פנייה (הוד מלכותו/ה, הוד מעלתו/ה המלכותי/ת), שלט אצולה, צורת הכתר (במקרה שהם חלק מאצולת הממלכה המאוחדת בה כתרים שונים מותאמים לדרגות שונות), אותיות פוסט- נומינליות, תארים מלכותיים וכו'. Duke of Somewhere - שיחה 17:15, 30 בדצמבר 2020 (IST)
הדיון פה די מבולבל. יש למשל את תבנית:שלט אצולה. מישהו יכול לרכז בקשה מסודרת שתציין גם מה קיים כבר בתבניות אחרות. בורה בורה - שיחה 23:32, 8 בינואר 2021 (IST)
בקצרה, חסרים הפרמטרים הנמצאים ב. בפירוט חסרים: צורת פנייה (הוד מלכותו/ה, הוד מעלתו/ה המלכותי/ת), שלט אצולה (לא הסבר על הרלדיקה אלא שלט האצולה של בני המלוכה כמו), צורת הכתר (במקרה שהם חלק מאצולת הממלכה המאוחדת בה כתרים שונים מותאמים לדרגות שונות), חברותם במסדרים ואותיות פוסט- נומינליות ותארים מלכותיים (בממלכה המאוחדת, בני המלוכה נושאים מספר תארים שונים המותאמים למקומות שונים).--Duke of Somewhere - שיחה 18:54, 23 בינואר 2021 (IST)

ביוגרפיות אסטרונאוטים מאתר נאס"א[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

הי בורה, תודה רבה על יצירת הערך SIMBAD! הקדמת אותי Face-smile.svg. שאלה לי אליך - נראה לי שיש בעיה עם הביוגרפיות של אסטרונאוטים מאתר נאס"א כמו שהם נשאבים בתבנית טייס חלל. האם זה משהו שקרה לאחרונה? הלינקים שדגמתי היו שבורים אמא של גולן - שיחה 09:39, 8 בינואר 2021 (IST)

יש כאן בעיה משולבת. ראי למשל בקישורים חיצוניים את וירג'יל גריסום. הנתון הנשאב מוויקינתונים אינו עובד. לעומת זאת קישור ישיר לדף הביו עובד. נראה שנאס"א עשו איזה שינוי, ודפים אלה אינם עובדים, רק קישור ישיר. אם תכנסי לוויקינתונים תראי שהקישור הישן משם, עובד דרך ארכיון האינטרנט (לא אוהב את זה). אני רואה כמה פתרונות אפשריים:
 • לתקן את תבנית:ביו-נאס"א שתדע לשרשר את הנתון לארכיון האינטרנט כמו שוויקינתונים יודע. ממש לא אוהב את זה. גם מסובך לתפעול לקורא הפשוט, גם לא מתעדכן וגם לא תמיד עובד!
 • ללמד את התבנית לקחת את המחרוזת הנשאבת ולעשות לה מניפולציה על הכתובת כדי שתשאב ישירות מהביו באתר נאס"א (בעיני הכי טוב)
 • לתקן את התבנית שתשאב מהביו ללא התחכמויות. אח"כ להריץ בוט שיוסיף בכל הערכים את הפרמטר הראשון. החיסרון בזה שלעתיד לבוא נצטרך תמיד להזין פרמטר כתובת ולא להסמך על ויקינתונים

מצטער אם ההסבר הטכני מסובך לך... מתייג את משתמש:דוד שי המומחה לתבניות מסוג זה ואת משתמש:יונה בנדלאק ומשתמש:זאב קטן, אולי יש להם תוספות או עוד רעיונות. גם כל מי מבאי הדף מוזמן להגיב. בורה בורה - שיחה 10:03, 8 בינואר 2021 (IST)

האם יש דרך גם לתקן את הנתון בויקינתונים כך שיעבוד בעוד ויקיפדיות המשתמשות בנתון זה? אמא של גולן - שיחה 10:11, 8 בינואר 2021 (IST)
צריך להבין בדיוק איך זה עובד כי ג'ון גלן תקין (היחידי שמצאתי). להעלות תיקון כזה בוויקינתונים זו פרוצדורה כי זה ישפיע על כל שאר הוויקיפדיות שפתאום זה עשוי לא לעבוד להן... לא שזה לא נעשה בעבר. יונה מפעיל שם, הוא בטח יודע למי לפנות. בורה בורה - שיחה 10:26, 8 בינואר 2021 (IST)
במקום להסתבך עם ויקינתונים אפשר שלא להסתמך על ויקינתונים ולתת בתבנית את הזיהוי הנוכחי של הביוגרפיה. ראו דוגמה לתיקון בערך וירג'יל גריסום. דוד שי - שיחה 11:20, 8 בינואר 2021 (IST)
נו דוד, הרי זו ההצעה השלישית שלי... אבל גם לה יש חסרונות. בורה בורה - שיחה 11:23, 8 בינואר 2021 (IST)
גם תבנית:פרופילי מדענים כוללת שאיבת אותו נתון מוויקינתונים, אבל בעריכת הריסון שמיט היא תרמה רק קישור שבור, הסרתי אותה.
החיסרון שמנית באפשרות השלישית שלך לא מטריד אותי. כל זמן שהשאיבה מוויקינתונים מועילה, ניתן ליהנות ממנה (למשל בערך כריסטה מקאוליף). כשאינה מועילה אפשר בלעדיה. אני משער שנאס"א לא יחזרו כל כך מהר על שינוי השמות.
תיקנתי את תשעת הקישורים הראשונים, מוזמנים להמשיך לפי רשימת האסטרונאוטים. דוד שי - שיחה 11:32, 8 בינואר 2021 (IST)
"אני משער שנאס"א לא יחזרו כל כך מהר על שינוי השמות" Face-smile.svg הנה הם רק עכשיו עשו את זה בלי הפניות, כמו כל אתר ישראלי ממוצע שאתה מתרעם עליו כל הזמן. יש 103 ערכים עם המאפיין, ראו petscan:18174084 אני מציע שלפני שעושים תיקון המוני כזה ידנית, ננסה להבין למה כריסטה מקאוליף עובד ווירג'יל גריסום לא. מתייג גם את משתמש:הנדב הנכון הנחשב אצלי כבעל ידע בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 12:27, 8 בינואר 2021 (IST)
הלינק עבור שנוצר עבור גריסום שונה https://www.nasa.gov/sites/default/files/atoms/files/grissom_virgil.pdf לעומת https://www.nasa.gov/sites/default/files/atoms/files/grissom-vi.pdf כנראה שהיה שינוי גם בקונבנציית השמות הנדב הנכון - שיחה 12:48, 8 בינואר 2021 (IST)
זה ברור וזה גם מה שכתבתי בתחילת דברי. לכן בהצעה השניה הצעתי שהתבנית "תתרגם" את השם מוויקינתונים לקונבנציה החדשה והכל יהיה אוטומטי. מה שלא הבנתי זה למה במקרים מסוימים כמו כריסטה מקאוליף, הקישור שלהם כן עובד. בורה בורה - שיחה 13:00, 8 בינואר 2021 (IST)
זה עובד אצל כריסטה מקאוליף מפני שכאשר בנאסא שיבשו את כל הקישורים שכחו לשבש את הקישור לביוגרפיה שלה. הם עוד יגלו שחסר שם פרטי בקישור וישבשו גם את הקישור הזה. דוד שי - שיחה 14:37, 8 בינואר 2021 (IST)
דוד שי תיקן בחלק מהאסטרונאוטים בחלק של הקישורים החיצוניים (תודה דוד!), אבל איך מתקנים בתוך תבנית טייס חלל? לדוגמא אלן שפרד, בקישורים החיצוניים תוקן על ידי דוד, ובתבנית עצמה לא. איך מסדרים שם? אמא של גולן - שיחה 10:29, 9 בינואר 2021 (IST)
תיקנתי את תבנית:טייס חלל, וכעת ניתן לתת בה בפרמטר "ביוגרפיה בנאס"א" את אותו ערך שבתבנית:ביו-נאס"א, שיילקח במקום הערך שבא מוויקי נתונים. ראי דוגמה בערך אלן שפרד. דוד שי - שיחה 11:06, 9 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני עוברת באופן אלפבתי, כרגע באות B. האם צריך גם לתקן שאיבה בתבנית "פרופיל מדענים"? (בנתיים מחקתי ושמתי ביו נאס"א במקום שהיה רלוונטי כי היא רק הוסיפה את הביוגרפיה בנאס"א) אין ספק שזה מתאים כצריך לעשות משהו שקט לקצת זמן אמא של גולן - שיחה 16:22, 9 בינואר 2021 (IST)

כמה אסטרונאוטים הם גם מדענים? כנראה מעט מאוד, ולכן אפשר לסלק את הביוגרפיה שלהם מתבנית:פרופילי מדענים, ובמקרה הצורך לתת שתי תבניות: תבנית:פרופילי מדענים ותבנית:ביו-נאס"א. דוד שי - שיחה 16:57, 9 בינואר 2021 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 21:05, 11 בינואר 2021 (IST)

אני עדיין סבור שללמד את התבנית לקחת את המחרוזת הנשאבת ולעשות לה מניפולציה על הכתובת כדי שתשאב ישירות מהביו באתר נאס"א הוא הטוב ביותר. זו סתם עבודה סיזיפית לתקן במאות ערכים כשאפשר לתקן רק בתבנית. ראו איך תוקנה תבנית:טייס חלל. צריך לעשות משהו דומה. בורה בורה - שיחה 21:08, 11 בינואר 2021 (IST)

: בורה בורה דוד שי, משום מה התיקון לא עובד לי בקתרין קולמן? אמא של גולן - שיחה 17:53, 15 בינואר 2021 (IST) פדיחות, טעות אמא של גולן - שיחה 17:59, 15 בינואר 2021 (IST)

משתמשת:אמא של גולן גמרת לעדכן את כל הביוגרפיות של כל טייסי החלל. יש גם לא של טייסי נאס"א. בורה בורה - שיחה 04:50, 1 במרץ 2021 (IST)

הי בורה בורה, סליחה, הייתי בעומס בעבודה, אני עוברת גם פה וגם בויקי האנגלית אבל עשיתי כבר חצי מהדרך. עוד נצליח Face-smile.svg אמא של גולן - שיחה 18:29, 12 במרץ 2021 (IST)

הצעה לתבנית בעניין דמוגרפיה וקבוצות בחברה הישראלית[עריכת קוד מקור]

בהמשך לפוסט שלי בדף השיחה כאן ולתגובתו של יונה. אני רוצה להציע שמומחים לתבניות יקימו/יתרגמו תבנית:דמוגרפיה של ישראל (אנ'), אפשר לתרגם גם את תבנית:יהודי ישראל לפי מוצא גאוגרפי (אנ'), או ליצור תבנית:קבוצות בחברה הישראלית או תבנית:מיעוטים בישראל. המטרה לשים את התבנית בערכים בקטגוריה:קבוצות בחברה הישראלית. (בנושא דמגורפיה יש לנו תבנית:דמוגרפיה של מדינות). אגסי - שיחההטיות יש לתקן 14:39, 29 במרץ 2021 (IDT)

תבנית:קבוצה אתנית לא מספיקה? מה חסר בה? בורה בורה - שיחה 18:08, 8 באפריל 2021 (IDT)
אם הבנתי נכון, אגסי התכוון לתבנית ניווט ולא לתבנית מידע. גופיקו (שיחה | תרומות) 18:22, 8 באפריל 2021 (IDT)
גופיקו, תודה, ואתה צודק. בורה בורה, תודה על התייחסותך. התכוונתי לתבנית מהסוג של תבנית:דמוגרפיה של מדינות. הכוונה לנווט בין קבוצות שונות בחברה הישראלית, ולשים את התבנית בערכים בקטגוריה:קבוצות בחברה הישראלית. אני לא אלוף בתבניות, אבל נראה לי שזה חסר בקטגוריה:תבניות ניווט - ישראל. אגסי - שיחההטיות יש לתקן 18:31, 8 באפריל 2021 (IDT)
כן, לא התעמקתי בבקשה, רק שאלתי כי ראיתי שאף אחד לא מגיב לך... בורה בורה - שיחה 18:33, 8 באפריל 2021 (IDT)


אגסי, זה טוב? איזה עוד ערכים אתה רוצה שיהיו בתבנית?

גופיקו (שיחה | תרומות) 11:14, 9 באפריל 2021 (IDT)

גופיקו תודה רבה על התבנית. 1. נראה לי שכדאי שהכותרת של התבנית תהיה קישור לדמוגרפיה של ישראל, 2. אולי כדאי להפריד בתבנית בין יהודים לבין מיעוטים. 3. נראה לי שכדאי להוסיף עוד קבוצות מיעוטים שמופיעות בקטגוריה:קבוצות בחברה הישראלית ובדמוגרפיה של ישראל, למשל ארמנים בישראל, שומרונים, בהאים, בדואים בישראל, צוענים בישראל 4. לגבי היהודים, אני לא בטוח מה נכון לכתוב בתבנית, שכן יש חיתוכים שונים, לא רק על בסיס דת, אלא גם מזרחים בישראל ואשכנזים (ישראל), וכן עולים חדשים, כמו עולי אתיופיה. מה עמדתך ושל בורה בורה? אגסי - שיחההטיות יש לתקן 20:44, 9 באפריל 2021 (IDT)
יש כאן די ערבוב... דרוזים ומייד אחריהם מתנחלים... מציע להפוך לניווט קבוצות בדרך שאגסי הציע. הקבוצות ביהודים יהיו תת קבוצות בתבנית. הטמע את מה שאגסי הציע ונמשיך לדון בתבנית בראייה מושכלת. בורה בורה - שיחה 20:52, 9 באפריל 2021 (IDT)

אגסי, בורה בורה, עכשיו טוב? בברכה, גופיקו (שיחה | תרומות) 22:18, 10 באפריל 2021 (IDT)

גופיקו, תודה רבה. זה שיפור משמעותי.
א. לגבי היהודים 1. צריך לשנות את חילוניות בישראל לחילונים גם מטעמי עקביות. 2. בהתחלה הייתה לי תחושה שחסרים עולים חדשים ובהם ישראלים יוצאי אתיופיה, אבל כעת אני בספק האם יש לצרפם לתבנית.
ב. לגבי המיעוטים: 1. יש לי התלבטות האם כדאי להסיר את המילה "בישראל" מכולם. 2. אפשר להוסיף את מוסלמים בישראל כמו נוצרים בישראל. 3. האם יש מקום להעבריים מדימונה? הם רואים עצמם כיהודים אך לא מוכרים כיהודים. אני בספק.
ג. באופן כללי- האם כדאי להכניס עוד שינויים על בסיס התבנית באנגלית (אנ') ? ולגבי עולים האם כדאי לעשות תבנית נוספת כמו האנגלית (אנ') מה דעתם גופיקו ובורה בורה? אגסי - שיחההטיות יש לתקן 00:00, 11 באפריל 2021 (IDT)


אגסי, בורה בורה, הרחבתי עוד את התבנית. יש הערות? יש אישור ליצירת התבנית? גופיקו (שיחה | תרומות) 20:27, 18 באפריל 2021 (IDT)

יש בישראל צוענים? עלווים? אחמדים? צריך לקבוע איזה רף תחתון. ולמה אתיופים ולא רוסים או מרוקאים למשל? והיכן דתיים/אורתודוקסים וחרדים? הרי הם רוב הדתיים ולא קבוצות השוליים שנזכרו בתבנית. ונטורי קרתא? שוב, צריך לקבוע איזה רף. בורה בורה - שיחה 00:38, 19 באפריל 2021 (IDT)

גופיקו, תודה על ההרחבה. שוב, חילונים צריך להפנות לערך חילונים ולא לערך חילוניות בישראל. בורה בורה, צודק שחסר בתבנית חרדים בישראל... אבל מה עושים שאין עדיין ערך כזה? גם אין ערך דתיים בישראל או שומר מצוות. מה דעתכם בעניין? כמובן שאין אפשר להכניס את כל העדות לתבנית. יש שיגידו שבתבנית לא צריך להתעלם מהאתיופים, ויש שיגידו שלא נכון לציין רק את האתיופים. קשה לקבוע רף אגסי - שיחההטיות יש לתקן 03:01, 19 באפריל 2021 (IDT)
בורה בורה, אני מסכים איתך שאכן עדיף להוסיף את הערכים הנ"ל אבל כמו שאגסי אמר עדיין לא כתבו את אורתודוקסים בישראל, חרדים בישראל, רוסים בישראל ואת מרוקאים בישראל... אולי כדאי להציע אותם ב{{לטיפול דחוף}}. גופיקו (שיחה | תרומות) 21:15, 19 באפריל 2021 (IDT)
אז מה אם לא כתבו? תבניות ניווט יכולות להיות עם ערכים אדומים. אנא השלם את התבנית כפי שהוצע שנוכל לארכב ולהטמיע אותה בערכים. בורה בורה - שיחה 19:55, 20 באפריל 2021 (IDT)

אין קבוצה חברתית של אורתודוקסים בישראל כי יהדות אורתודוקסית היא זרם שמשתייכים אליו בני קבוצות חברתיות שונות, דתיים, חרדים, מסורתיים ואף חילונים שרואים את ההשקפה האורתודוקסית כמייצגת של הדת היהודית ו"בית הכנסת שאני לא הולך אליו הוא אורתודוקסי". גם "חסרי דת" לדעתי אינם קבוצה חברתית. מדובר ברישום במרשם האוכלוסין שכולל כל מי שאינו משוייך לאחת הדתות שיש להן מעמד רשמי בישראל. קבוצה חברתית מוגדרת על דרך החיוב, ואין סיבה לכרוך ביחד סיינטולוגים, חברי כנסיות נוצריות איזוטריות, ואת יורם קניוק. כמו כן לדעתי אין צורך בקישורים אדומים לערכים על יוצאי ארצות כי לא ברור שכולם יוצרים קבוצות חברתיות מובחנות שמצדיקות ערכים. בברכה, גנדלף - 09:44, 21/04/21

תבנית:מפת איתור/יחסי מדינות - העולם[עריכת קוד מקור]

השמח אם מישהו יוכל לתקן את התבנית בשביל שתעמוד בהחלטת הקהילה תודה, ויקי4800 - שיחה 09:58, 2 באפריל 2021 (IDT)

בורה בורה תוכל לטפל בזה בבקשה? ויקי4800 - שיחה 19:13, 5 באפריל 2021 (IDT)
פרט יותר מה הבעיה. בורה בורה - שיחה 19:18, 5 באפריל 2021 (IDT)
על פי החלטת הקהילה שקשרתי עלייה רמת הגולן צריכה להיות חלק ממדינת ישראל והרשות הפלסטינית צריכה להיות מסומנת בקווים, ויקי4800 - שיחה 20:05, 5 באפריל 2021 (IDT)
הבעייה אינה במפה שציינת אלא איך צובעים אותה. המפה בכותרת נייטרלית. בורה בורה - שיחה 23:33, 6 באפריל 2021 (IDT)
בורה בורה, איך ניתן לתקן את הבעיה? ויקי4800 - שיחה 08:43, 7 באפריל 2021 (IDT)
בשביל לתקן צריך לראות בעין מה הבעיה. תן שם של ערך שרואים מה שאתה אומר. בורה בורה - שיחה 08:54, 7 באפריל 2021 (IDT)
לדוגמה בערך יחסי ישראל–סין ויקי4800 - שיחה 22:18, 7 באפריל 2021 (IDT)
אתה צוחק? גם בהגדלה רואים שם כתם ירקרק קטן ובקושי מזוהה מוקף בעיגול Im-yahoo.svg בורה בורה - שיחה 22:25, 7 באפריל 2021 (IDT)
מוזר שאני נכנס לקובץ China Israel Locator.svg אני יכול להגדיל בלי בעיה ולראות שיהודה ושומרון מסומן כחלק מירדן, ויקי4800 - שיחה 07:51, 8 באפריל 2021 (IDT)
גם בהגדלה מירבית אני רואה כתם ירקרק. העלה צילום מסך. בורה בורה - שיחה 18:07, 8 באפריל 2021 (IDT)
תודה על הקובץ. זה גם מה שאני רואה. אז היכן בדיוק "ולראות שיהודה ושומרון מסומן כחלק מירדן"?? רואים רצועה ירוקה שזו ישראל, פחות או יותר. מישהו אחר מבאי הדף רואה משהו שונה? בורה בורה - שיחה 21:32, 8 באפריל 2021 (IDT)
בורה, שים לב למה שהולך במפות אחרות (צירפתי אחת), שם יהודה ושמורן כן מסומנת, וגם ניתן לראות שבתמונה אין גם את רמת הגולן שזו עוד בעיה,
זו
ויקי4800 - שיחה 21:43, 8 באפריל 2021 (IDT)

תבנית:מבנה - "עיר" שגוי[עריכת קוד מקור]

ראו למשל טירת פן. ב-"עיר" היה כתוב שכונה מתוך עיירה, ואז שיניתי אותה לעיירה. הבעיה היא שעיירה היא לא עיר, ועיר לא עיירה. אני חושב שאולי עדיף לשנות ל-"יישוב" (או לחילופין להצעתי הקודמת לשנות את כל המבנה של ה-"עיר" וה-"מדינה" ל-"כתובת"). PRIDE! - שיחה 22:45, 10 באפריל 2021 (IDT)

בעד שינוי השם ליישוב אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:37, 11 באפריל 2021 (IDT)
המאפיין ‏יחידה אדמיניסטרטיבית‏ (P131) אינו מציין עיר, יישוב או כתובת. אני לא משוכנע ששינוי של הכותרת צפוי לפתור את הבעיה היסודית, שמקבלת את הצורה המתוארת בתבנית:מבנה אך צורה אחרת, למשל הצורה הנגזרת הזו, בתבניות אחרות. עלי - שיחה 10:43, 11 באפריל 2021 (IDT)
בעד "מיקום". בורה בורה - שיחה 19:47, 20 באפריל 2021 (IDT)

קטגוריה מוזרה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ#קטגוריה מוזרה גופיקו (שיחה | תרומות) 12:51, 12 באפריל 2021 (IDT)

בערך מוג'יר א-דין מופיעה קטגוריה "מדען ישראלי". זה כמובן לא נכון. אבל אני לא רואה מהיכן הגיעה הקטגויה וגם אין דרך להוריד אותה. Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 08:14, 12 באפריל 2021 (IDT)

זו שינוי שהוכנס לפני כשבוע לתבנית {{מדען}} - אם שדה "מדינה" מכיל את המילה "ישראל" (אפילו כחלק מצירוף כלשהו), הערך מתווסף לקט:מדענים ישראלים, אחרת ישירות לקט:מדענים.
אני חושב שזה שגוי מכמה סיבות:
 1. כפי שערך זה מדגים, ייתכן שהיה מדובר במדען שהיה פעיל בארץ ישראל אך לא היה בעצמו ישראלי. (דרך אגב, זה לא רק בגלל התקופה בה פעל שהיתה לפני הקמת המדינה - ייתכן מקרה של מדען שכל חייו פעל במדינה מסויימת שאינו אזרח שלה)
 2. גם ברירת המחדל של קט:מדענים שגויה, כיוון שבהחלט אפשר להשתמש בתבנית "מדען" לציין ממציא או חוקר שלא בהכרח תואמים להגדרה המודרנית של "מדען".
 3. קט:מדענים זו קטגוריה "פתוחה", ולפי ויקיפדיה:קטגוריה#קטלוג כפול אין לבצע קטלוג בקטגוריה פתוחה אם יש קטגוריית משנה מתאימה יותר, והקטגוריה הראשית צריכה להיות ריקה (למעט תת-קטגוריות). אז אם הערך כבר משוייך, למשל, לאחת מתת-הקטגוריות שבקטגוריה:מדענים לפי תחום או קטגוריה:מדענים לפי מוצא, הוא לא צריך להיות גם בקט:מדענים.
Dovno - שיחה 09:29, 12 באפריל 2021 (IDT)
מסכים עם דובנו. גופיקו (שיחה | תרומות) 09:51, 12 באפריל 2021 (IDT)
אתייג את בורה בורה כי אני מניח שהיה על כך דיון באולם הדיונים אבל אני לא יודע אם התייחסו לנקודות הבעייתיות שהעליתי כאן. Dovno - שיחה 12:04, 12 באפריל 2021 (IDT)
הקטלוג האוטומטי קיים שנים. זה לא משהו חדש. מה שנכנס לאחרונה זה עידון לסווג את הישראלים. אם כך, מה אתם חושבים? לסווג כך רק את אלה שמפורשות רשום מדינה=ישראל? רעיון אחר? כדאי להעביר דיון זה לוק:אד בורה בורה - שיחה 12:41, 12 באפריל 2021 (IDT)
- סוף העברה
מעבר לנקודות שכתבתי למעלה, יש כאן גם חוסר תאימות מובנה:
כלומר: הקטלוג האוטומטי יוצר בהכרח חוסר תאימות בין מדענים ישראלים (אין קטלוג כפול) לבין מדענים שאינם ישראלים (יש קטלוג כפול), וזאת, כאמור בנוסף לבעיות האחרות עליהן הצבעתי. Dovno - שיחה 13:25, 12 באפריל 2021 (IDT)

בתבנית בערך על מֻגִ'יר אַ־דִּין אַל־עֻלַימִי, היה פרמטר "מדינה=ישראל". מוג'יר נולד בשנת 1456, כמעט 500 שנים לפני שהמדינה הוקמה, ולמרבה ההפתעה לא זכה להאריך ימים כדי לראותה מוקמת. הסרתי את הפרמטר שנראה לי שגוי. קיפודנחש 16:32, 12 באפריל 2021 (IDT)

אפשר לבדוק אם הוא כבר מקוטלג בקטגוריית המשנה ואם גם בקטגוריית העל להכניס אותו לקטגוריית שגויים אותה אפשר לנקות בקלות. בורה בורה - שיחה 16:57, 12 באפריל 2021 (IDT)
אבל איך לנקות כשהקטגוריה מוכנסת ע"י התבנית עצמה? כפי שהראיתי: במקרה של ישראלים, התבנית מקטלגת אוטומטית לקטגוריית משנה (קט:מדענים ישראלים) ובמקרה של כל מדען אחר, מקטלגת אוטומטית לקטגוריית האם (קט:מדענים). זה כבר חוסר תאימות מובנה מעצם הקטלוג הואטומטי הלא-סימטרי של התבנית. ובנוסף, כאמור, זה סותר את ההנחיות שבדף ויקיפדיה:קטגוריה#קטלוג כפול, שלפיהם קטגוריית האם (קט:מדענים) צריכה להישאר ריקה למעט ערכים שלא שייכים לאף קטגוריית משנה מדוייקת יותר (כיוון שמדובר בקבוצה פתוחה). Dovno - שיחה 21:31, 12 באפריל 2021 (IDT)
לא הבנתי מה הבעיה. אחרי תיקון התבנית כבר לא יהיה קטלוג כפול. ובוט, או ידנית, יוסרו כל הכפולים ברמה העליונה אם יש כאלה שהוכנסו ידנית. אני מפקשש משהו? בורה בורה - שיחה 21:47, 12 באפריל 2021 (IDT)
אבל למה כשכותבים |מדינה=ישראל הוא משייך למדענים ישראלים אבל כשכותבים לדוגמה |מדינה=גרמניה הוא לא משייך לקט:מדענים גרמנים? גופיקו (שיחה | תרומות) 21:55, 12 באפריל 2021 (IDT)
בורה בורה, זה תלוי למה אתה מתכוון ב"אחרי תיקון התבנית". כוונתך להסרת הקוד שהוסף לפני שבוע של הקטלוג האוטומטי (ולא סימטרי)? אם כן, אז אכן אחרי הסרת הקוד מהתבנית (ורענון הדפים) רוב הבעיה תיעלם (למעט אולי צורך בכמה תיקונים נקודתיים). אולם לא הבנתי עדיין מהדיון כאן אם היתה הסכמה לכך. Dovno - שיחה 21:58, 12 באפריל 2021 (IDT)
במחשבה שניה, עדיף שהתבנית לא תשייך לאף קטגוריה לא לראשית ולא למפוצלות. כי אם אני למשל כותב ערך על אורניתולוג תבנית המידע המתאימה היא כמובן {{מדען}} ואני לא רוצה שהוא ישוייך לקט:מדענים אלא לקט:אורניתולוגים אין לי כל דרך למנוע את שיוכו לתבנית הראשית. עדיף שהתבנית לא תשייך לאף קטגוריה וכל ערך ישויך ידנית לקטגוריות המתאימות. בברכה, גופיקו (שיחה | תרומות) 22:05, 12 באפריל 2021 (IDT)
 • דובנו זה לא מה שאני אומר.
  • כל מדעני העולם יקוטלגו למדענים
  • מדעני ישראל יקוטלגו רק בתת הקטגוריה של ישראלים
  • אם יש ישראלים ברמה הכללית של מדענים נסיר אותם
 • גופיקו, הוא ישויך אוטומטית למדענים ותוכל להוסיף ידנית קט:אורניתולוגים. הסיבה לקטלוג האוטומטי היא בעיקרה שאנשים לא מקטלגים וזה מקל עליהם. בורה בורה - שיחה 00:17, 13 באפריל 2021 (IDT)
  אז לא הבנתי איך זה נותן מענה אפילו לאחת מהבעיות שהעליתי. (1) לפי דף המדיניות, קטגוריה פתוחה כמו "מדענים" שיש לה תת-קטגוריות ייעודיות (כמו מדענים לפי תחום ומדענים לפי לאום) צריכה להיות ריקה מערכים. (2) זה יגרום למבנה קטגוריות שונה בין מדענים ישראלים לבין מדענים שאינם ישראלים. Dovno - שיחה 00:33, 13 באפריל 2021 (IDT)

למה רק ישראל?[עריכת קוד מקור]

נראה לי שהדיון הזה כבר מערבב כמה נושאים אז אני רוצה לפתוח תת סעיף לשאלה אחת שעלתה. למה רק מדענים ישראליים מקוטלגים אוטומטית לקטגוריה לפי מדינה ולא שאר המדינות? אם החשש הוא מקטגוריות אודומית כי אין קטגוריות משנה לכל המדינות אז יש לזה פתרון שמיושם למשל ב{{שנה במוזיקה}}, בדיקה אם הקטגוריה של המדינה קיימת. אם כן, לשייך לקטגוריה ואם לא אז לשייך לקטגוריית מדענים.

זה כמובן לא קשור לשאלה האם קטלוג אוטמטי לרמת מדינה הוא רצוי או לא, אבל זה כן עונה על שאלה האי-סימטריה (לפחות באופן חלקי). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:36, 13 באפריל 2021 (IDT)

חונכים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:חונכים בורה בורה - שיחה 06:53, 22 באפריל 2021 (IDT)

בעיה ב-{{Cite tweet}}?[עריכת קוד מקור]

ראו למשל You Can't Stop the Girl: משום מה יש בעיה בתבנית הזאת, והיא מציגה את {{Main other}} שכלל לא קיימת (15 מופעים). PRIDE! - שיחה 14:59, 15 באפריל 2021 (IDT)

משתמש:דוד שי יבא אותה בזמנו, כנראה לא בשלמותה. בורה בורה - שיחה 17:10, 15 באפריל 2021 (IDT)
יותר סביר שהיא השתנתה מאז שייבאתי אותה. ניסיתי לרענן, אבל זה הולך ומסתבך, כי צריך לייבא עוד תבניות. דוד שי - שיחה 21:47, 15 באפריל 2021 (IDT)
דוד שי, אשמח לעזור לך, אם תסכים לקבל את עזרתי. עלי - שיחה 21:49, 15 באפריל 2021 (IDT)
בוודאי, אשמח לעזרתך. דוד שי - שיחה 22:01, 15 באפריל 2021 (IDT)
אני סבור שעדיף להותיר בתבניות המיובאות רק את מה שנחוץ לנו לפעולה תקינה של {{Cite tweet}}, גם אם זה אומר לערוך בהן שינויים. מאחר ומדובר בתבניות די מורכבות, נדרש זמן מה כדי לעמוד על טיבן. אני מבקש שיינתנו לי כמה שעות של חסד, ברשותכם. עלי - שיחה 22:10, 15 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:עלי תיקנת את זה? בורה בורה - שיחה 19:43, 20 באפריל 2021 (IDT)
לא בדיוק. אני מטפל בזה ברגעים אלו ממש. אפשר פשוט להעיף את בדיקת השגיאות הזו, אבל אני כרגע מנסה לאפשר אותה למרות ההבדלים המשמעותיים בין en:Module:Date ליחידה:תאריך. בורה בורה, אני לא יודע אם הכיוון הזה ריאלי, לא נראה שהיחידה של ערן מבינה אנגלית ואין לי שום כוונה ללמד אותה. צריך להחליט האם אנחנו מאפשרים העתק-הדבק עצל, או מחייבים את העורכים לפחות לשנות את פורמט התאריך למקובל אצלנו (הכוונה בעיקר לשמות החודשים). עלי - שיחה 19:48, 20 באפריל 2021 (IDT)
עשיתי משהו בנידון והתבנית אמורה לפעול באופן תקין. לא תרגמתי את הודעות השגיאה לעברית. עלי - שיחה 22:39, 20 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:עלי מתי אתה מכניס לקטגוריית השגויים קטגוריה:שגיאות בתבנית Cite tweet? בדקתי את דגל הגאווה הביסקסואלי שמופיע בקטגוריה. יש שם רק ציוץ אחד והוא בהחלט אינו שגוי. בורה בורה - שיחה 23:32, 20 באפריל 2021 (IDT)
כרגע נראה שכל המופעים נכנסים לקטגוריה. צריך לבדוק את זה, לא בעדיפות גבוהה כרגע כי אפשר להתעלם מהקטגוריה הזו, בהמשך השבוע. עלי - שיחה 00:03, 21 באפריל 2021 (IDT)

רעיון לתבנית שמתנוססת בראש כל ערכי הקומיקס[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ

תקציר העריכה הבא (מכשפת השני) של משתמש:Fett מביא כאן רעיון ליצירת תבנית מובנית שמן הראוי תתנוסס מעל כל ערכי דמויות הקומיקס, ולהבהיר שמדובר במידע על דמות הקומיקס ולא גרסת הדמות מהמדיות האחרות עליהם היא מתבססת. הרעיון הוא להכליל את התבנית המובנית בערכי דמויות בדיוניות שמקורן מהספרות הכתובה בלבד, שכן יש אחרות שמקורן ממדיות אחרות. כבר קרו מקרים שערכים מרכזיים כאלה סטו מהמידע המקורי שלהם כדי להכליל מידע שהופיע בסרטים ובסדרות, שאינם רלוונטיים לערך המקורי. ארימיסשיחה 19:45, 18 באפריל 2021 (IDT)

רעיון טוב מאוד, אבל נראה לי שזה לא הדף הנכון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:38, 18 באפריל 2021 (IDT)
- סוף העברה
אז היכן תרצה שארימיס יציע את הרעיון? כאן אמור להיות אולם הדיונים ומרחב בו אפשר להציע תבניות חדשות ו/או שינויים לתבניות קיימות, הלא כן? בכל אופן, תומך ביישום הרעיון. מלך הגרגויליםנקודת המפגש – 22:40, 18 באפריל 2021 (IDT)
לא צריך תבנית מספיק שדה עם הנוסח. כדאי למצוא בוויקינתונים מזה חד ערכי שאפשר יהיה לסמן את השדה אוטומטית. אחרת זה לא יקרה, מעשית בורה בורה - שיחה 00:53, 19 באפריל 2021 (IDT)
אוקיי. חשבתי על הוספת שדה קבוע בתבנית:דמות בדיונית (נניח "הבהרה קומיקס") ואז להוסיף לה כיתוב קבוע בראש התבנית בצבע שונה של "מידע בערך זה הוא על דמות הקומיקס עצמה ולא על הגרסאות השונות שלה במדיות אחרות" שיתווסף רק במידה ונכניס את שדה ההבהרה בתבנית מבלי הצורך לכתוב זאת שוב ושוב בכל ערך דמות. הייתי מוסיף זאת אלא שאני חלש בקטע הטכני. אשמח לשמוע גם את דעתו של משתמש:Fett, הרי זה רעיונו. ארימיסשיחה 16:21, 19 באפריל 2021 (IDT)
לא אני מחליט, כמובן, אבל לא הייתי עושה זאת. תבנית צרה כרבע מסך, אף אחד לא ישים לב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:04, 19 באפריל 2021 (IDT)

הצעה להסיר מספר פרמטרים ב-{{אקלים}}[עריכת קוד מקור]

אם אנחנו נותנים מידע לכל חודש וחודש, אנחנו הרי יכולים לוותר על החישוב של המקסימום מינימום, סכום וממוצע, לא? כלומר, אי אפשר להחליף את "שנה_מקס" ואת "שנה_מינ" לממוצע של כל אלו שקשורים אליו (כל אחד הפרמטרים שקשורים אליו), "שנה_מקס_שיא" למקסימום של כל אלו שקשורים אליו, "שנה_מינ_שיא" למינימום של כל אלו שקשורים אליו, ו-"שנה_משק" לסכום של כל אלו שקשורים אליו. הרי הז חוסך קצת זמן כתיבה, כשרוצים להשתמש בתבנית הזו, במקום ללכת ולגשת למחשבון. PRIDE! - שיחה 18:44, 19 באפריל 2021 (IDT)

אף אחד בחיים לא הלך למחשבון. התבנית תמיד מועתקת מהאנגלי כמות שהיא. יש אפילו תבנית עזר להעתקה. Symbol oppose vote.svg נגד כל שינוי. בורה בורה - שיחה 20:00, 19 באפריל 2021 (IDT)
ראה למשל את הניסוי שביצעתי בטרינקומלי: אם מסירים או לא מופיעים את פרמטרי השנה, זה לא מראה כלל את התוצאות שלהם. חלק מהמקרים לא מועתקים מהאנגלית, ויש באמת צורך לגשת למחשבון בגלל הממוצע וכמות הגשמים (ראה למשל ת'רי ריוורס, הילברסום וסן-לורן-די-מרוני). חוץ מזה, איך אתה יכול לדעת אם מישהו העתיק מהאנגלית או לא (למרות ההבדלים ביניהם)? ראה עוד פעם את ה-3 הערכים שקישרתי. יש מקרים שהם לא מועתקים מאנגלית, כמו מקרים אלו, וצריך לדאוג שלא תהיה שם בעיה של 1+1=3. PRIDE! - שיחה 21:21, 19 באפריל 2021 (IDT)

עיצוב מחודש של תבנית:כנסות וממשלות ישראל - דיון המשך[עריכת קוד מקור]

כנסות וממשלות ישראל
הכנסת
המאה העשרים
שנות ה-40 וה-50

מועצת המדינה הזמנית

הממשלה הזמנית

הכנסת הראשונה

הממשלה הראשונה
הממשלה השנייה

הכנסת השנייה

הממשלה השלישית
הממשלה הרביעית
הממשלה החמישית
הממשלה השישית

הכנסת השלישית

הממשלה השביעית
הממשלה השמינית
שנות ה-60 וה-70

הכנסת הרביעית

הממשלה התשיעית

הכנסת החמישית

הממשלה העשירית
הממשלה האחת עשרה
הממשלה השתים עשרה

הכנסת השישית

הממשלה השלוש עשרה
הממשלה הארבע עשרה

הכנסת השביעית

הממשלה החמש עשרה

הכנסת השמינית

הממשלה השש עשרה
הממשלה השבע עשרה

הכנסת התשיעית

הממשלה השמונה עשרה
שנות ה-80 וה-90

הכנסת העשירית

הממשלה התשע עשרה
הממשלה העשרים

הכנסת האחת עשרה

הממשלה העשרים ואחת
הממשלה העשרים ושתיים

הכנסת השתים עשרה

הממשלה העשרים ושלוש
הממשלה העשרים וארבע

הכנסת השלוש עשרה

הממשלה העשרים וחמש
הממשלה העשרים ושש

הכנסת הארבע עשרה

הממשלה העשרים ושבע

הכנסת החמש עשרה

הממשלה העשרים ושמונה
הממשלה העשרים ותשע
המאה העשרים ואחת
שנות ה-2000 וה-10

הכנסת השש עשרה

הממשלה השלושים

הכנסת השבע עשרה

הממשלה השלושים ואחת

הכנסת השמונה עשרה

הממשלה השלושים ושתיים

הכנסת התשע עשרה

הממשלה השלושים ושלוש

הכנסת העשרים

הממשלה השלושים וארבע

הכנסת העשרים ואחת

הכנסת העשרים ושתיים

שנות ה-20

הכנסת העשרים ושלוש

הממשלה השלושים וחמש

הכנסת העשרים וארבע

הממשלה השלושים ושש
פורטל – הממשל בישראל

דיון[עריכת קוד מקור]

לפני כשנה וחצי התקיים דיון בנושא עיצוב מחודש של תבנית:כנסות וממשלות ישראל. בדיון סוכם שניתן לשנות את העיצוב של התבנית לקיפול על כל חמש כנסות. לאחרונה, התחלתי לעבוד על עיצוב זה ולדעתי, יהיה יותר נכון לקפל את התבנית בהתאם לעשורים ולא כל חמש כנסות. החלוקה לשני עשורים מייצרת חלוקה כמעט טבעית של בין 5-7 כנסות לכל שני עשורים כפי שצירפתי בדוגמה. מאחר ויש פה שינוי קל מההסכמה של הדיון הקודם, אני מעלה את שינוי העיצוב לאישור. Nimrodbr - שיחה 10:02, 20 באפריל 2021 (IDT)

אולי עדיף גם לציין "של המאה ה-20" או "של המאה ה-21", למקרה ועדיין תהיה כנסת בעוד 20 שנה. PRIDE! - שיחה 10:46, 20 באפריל 2021 (IDT)
ערכתי את הדוגמא בהתאם. Nimrodbr - שיחה 12:35, 20 באפריל 2021 (IDT)
דובר בדיון להשתמש בתבניות ניווט, לא להחליף קוד ויקי אחד בשני. זה לא אפשרי? בורה בורה - שיחה 15:58, 20 באפריל 2021 (IDT)
כנראה הבנתי את הדיון ההוא בצורה לא נכונה. בכל מקרה, צירפתי את התבנית על בסיס תבנית {{ניווט קבוצות עם הסתרה}}. Nimrodbr - שיחה 18:12, 20 באפריל 2021 (IDT)
מעולה. שתי ציפורים במכה אחת. גם נפטרים מתבניות צד שאבד עליהן הכלח וגם משתמשים בתבנית ניווט תקנית. רק תן רוחב של 90% כמקובל. בורה בורה - שיחה 18:34, 20 באפריל 2021 (IDT)
הוספתי את הרוחב Nimrodbr - שיחה 19:49, 20 באפריל 2021 (IDT)
היא צריכה להיות במרכז. ראה תבנית חברי הכנסת שהוספתי תחתיה. צריכה לשבת בדיוק מעליה. בורה בורה - שיחה 00:47, 21 באפריל 2021 (IDT)
בוצע. כרגע לא מצאתי איך לעשות את זה בעזרת תבנית הניווט עצמה, גם לא בויקיפדיה האנגלית. אולם, הפתרון אמור לעבוד בכל הטמעה שלה. Nimrodbr - שיחה 09:09, 21 באפריל 2021 (IDT)
אחרי הכנסת העשרים ואחת לא צריך נקודותיים (:) כי לא היתה ממשלה בכנסת זו. בורה בורה - שיחה 17:05, 21 באפריל 2021 (IDT)
תוקן. Nimrodbr - שיחה 21:53, 21 באפריל 2021 (IDT)

יצירת תבנית חדשה של בעלי ידע[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית:בעלי_ידע/טבלאות שמיועדת לשימוש של ויקיפדים הנתקעים בעריכת טבלה או בבנייתה.

רק אחרי שיצרתי אותה גיליתי שאני אמור קודם להעלות את הנושא כאן. אז מוטב מאוחר מלעולם לא:

התבנית כוללת את הפרטים הבאים:

שיוך לקטגוריית בעלי ידע בויקיפדיה

הויקיפדים המרגישים שיכולים לתרום בנושא זה לאחרים כותבים שם את שמם.

לדעתי זה נחוץ כי לפעמים יש בעיות קשות בטבלאות ועיצובם (נתקלתי בזה בשיחה:קבוצת_כוכבים#תקלה_בערך_שקיימת_למי_שגולש_עם_סינון_של_אינטרנט_רימון)

מי שיש לו ידע בטבלאות יכול לרשום את שמו שם, ואף לעזור לי אולי בערך קבוצת כוכבים.

ינון גלעדי - שיחה 01:31, 23 באפריל 2021 (IDT)

מיותר. יש את תבנית:בעלי_ידע/תבניות. בורה בורה - שיחה 02:28, 23 באפריל 2021 (IDT)
אין בטבלה ייחוד שאין בתבנית?? ינון גלעדי - שיחה 02:57, 23 באפריל 2021 (IDT)