ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
עדכון: הרשימה תהיה תמיד בהתחלת הדף. בורה בורה - שיחה 21:06, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה/תבנית ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית אישיות ביטחונית ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
12 מקום לידה/פטירה/קבורה וכו' אינו מוצג כאשר הוא באנגלית החלטת פרלמט בורה בורה תקלה פעיל יחידה:LocationAndCountry בפונקציה displayFromParams דייזי קנדי ראו בערך מקום לידה שלא תורגם Burra, אינו מציג אותו באנגלית אלא סתם אוסטרליה
13 תת הכותרת "כוכב אם" אינה מופיעה אם אין תמונה. קישור בורה בורה תקלה פעיל תבנית:כוכב לכת חוץ-שמשי קפלר 1647b משתמש:זאב קטן ניסה לפתור על ידי כותרת דמה או משהו כזה. לא לעניין שבמקום לתת פתרונות ביחידות מחפשים כל מיני פתרונות מקומיים.
16 הפונקציה "addMissingImage" ביחידה, שאחראית להוסיף {{אין תמונה}} בתבניות מידע, לא תמיד מתפקדת. הסבר מפורט בקישור קישור Dovno תקלה פעיל יחידה:תבנית מידע/אישיות בעיה כללית בכל התבניות שנובעת מהיחידה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

סעיף 7[עריכת קוד מקור]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר עדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 13[עריכת קוד מקור]

בורה בורה הדבר הזה נעשה בכוונה. ראה שיחת יחידה:תבנית מידע#שאלה על הכותרות. אני מניח שאפשר לתקן בקלות בעזרת איזה פרמטר, או לבטל את ההתנהגות הזו של היחידה. 14:04, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

לקחתי השראה מתבנית:אלבום והפכתי את ה"כותרת" הראשונה ל"מידע" עם עיצוב של כותרת, כך הכותרת תמיד תופיע. פיבר - שיחה 15:44, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
זו לא הצורה לפתור את זה, במיוחד ב{{כוכב}}. מה אם אף אחד מפרמטרים תחת הכותרת הזו לא מופיעים? צריך לטפל בבעיה הזו ביחידה ולא בעזרת עיצובים מוזרים של מידע. לדעתי צריך להמיר את זה לכותרת גם בתבנית אלבום. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"א • 15:56, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[עריכת קוד מקור]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:

.

שמות תאריכים אחידים[עריכת קוד מקור]

קבלנו לא מזמן החלטה גלובלית שמשנים שדות תאריכים לא ברורים לשמות פרמטרים אחידים. כפועל יוצא שיניתי הרבה שדות כאלה כמו למשל "צפי לסיום" ===> "תאריך צפי לסיום". משום מה משתמש:ערן חושב שיש צורך להתיש אתכם בדיונים על כל פסיק והוא משחזר אותי. נא לאשרר את ההחלטה הקודמת. מספיק עם הקטנוניות. בורה בורה - שיחה 05:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

באופן כללי אני בעד, אבל הכוונה הייתה להחליף את המילה בה הופיעה המילה "שנת" ל"תאריך". פה גם אפשר להוסיף את המילה תאריך אבל "צפי לסיום" זה קצר וקולע אז במקרה הספציפי הזה אני נמנע. Shinaimm - שיחה 07:40, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

1. שינוי בתבנית מטוס[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת תבנית:מטוס

בורה בורה מציע להסיר את הקישור מטיסת בכורה ולהחליפו בכיתוב של "תאריך טיסת בכורה" וכן להחליף את "כניסה לשירות"/"הוצאה משירות" ל"תאריך כניסה לשירות"/"תאריך הוצאה משירות". לדעתי הקישור לטיסת בכורה חשוב, וציון "תאריך" לפני כן מסורבל. ערן - שיחה 07:27, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

גם לדעתי. אציין גם שלגבי כניסה ויציאה משירות, "תאריך" הוא ציון זמן יותר מדויק ממה שסביר. מטוס לא נכנס ולא יוצא משירות ביום אחד, ולציונים אלו עדיף להסתפק בשנה. לדידי "תחילת שירות" ו"יציאה משירות" מספיקות. כמו כן, לגבי יציאה משירות, לא ברור האם זה מתאים בתבנית: רוב המטוסים שהיו בשירות שירתו ביותר מחיל אוויר אחד, ובדרך כלל היציאה משירות היא תהליך מדורג. כשהתאריך מופיע בתבנית, לא מצויין בה על איזה חיל אוויר מדובר, ולקורא לא לגמרי ברור במה מדובר. בגלל העמימות הזו, עדיף להשאיר את פרק היציאה משירות לערכים עצמם, ולהסיר את הנתון הזה מהתבנית. קיפודנחש 15:38, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:ערן השחזור שלך כלל אינו ברור. יש החלטה גלובלית, שאתה מודע לה, שמשנים את כל שדות התאריך שזה מה שנעשה כאן. מדוע שחזרת והעלמת את התוכן בערכים? משתמש:קיפודנחש, זה דיון לאולם הדיונים, לא לכאן. תוכל להעלות שם. בורה בורה - שיחה 05:42, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אגב, קישור לטיסת בכורה אפשר להוסיף בשנייה וחצי - זו רק כותרת. בורה בורה - שיחה 05:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מכיר "החלטה גלובלית" כזו וזה גם לא נראה הגיוני כאן. ערן - שיחה 08:33, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
סוף העברה

אני רואה שבורה בורה פתח בדיעבד דיון בנושא באולם הדיונים. אין לי התנגדות לשימוש ב"תאריך" במקום "שנה" איפה שזה מתאים. זה לא מתאים בכל שדה שמכיל תאריך, למשל ב"טיסת בכורה" די במינוח "טיסת בכורה". ערן - שיחה 08:37, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

ואני דווקא רואה שערן משחק אותה "זיכרון קצר" כשזה נוגע אלי... נערך דיון ויש "החלטה גלובלית". הנה תזכורת לסובלים מדמנציה. טיסת בכורה למשל, מישהו יכול להכניס מקום, או אפילו רק שנה, בעוד שכאן חשוב תאריך מדויק כל האפשר. בורה בורה - שיחה 09:09, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, בורה נתן לי רעיון, אולי השם של השדות בתבנית בכל מקום אכן יתחיל ב"תאריך" כדי למנוע בלבול אבל בתצוגה עצמה למשתמש לא תמיד תופיע המילה הזו כדי להציג מידע תמציתי יותר? Shinaimm - שיחה 22:15, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ההחלטה היא להחליף את המילה שנה במילה תאריך, לא להוסיף את המילה תאריך במקום שלא דרוש, וכאן אני מסכים עם ערן, אין צורך לשנות – ירח אפלשיחה 23:05, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ראינו בתבנית אחרת שאנשים שמו בפרמטר "בכורה" את תאריך הבכורה ולא את סרט הבכורה. זו רק דוגמא אחת לבלבול. בכל מקום שלא ברור שזה שדה תאריך יש להבהיר. וכאמור, מטרת הדיון שם היתה למסד איזה שהוא תקן שמות תאריכים, אחרת יש לנו ערב רב, ראינו כ-20 שמות פרמטרים שונים לאותו דבר. בורה בורה - שיחה 23:20, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לצורך זה יש תיאור ואפשר גם להגדיר סוג לשדה - אני חושב שאשף התבניות של קיפודנחש תמך בעבר בסוגי נתונים שונים, וגם אשף התבניות החדש:

TemplateWizard icon.png תומך בכך: TemplateWizard screenshot 05.png ערן - שיחה 22:48, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להוסיף "סוג שדה = תאריך" אבל הוא רק יבדוק שזה תאריך חוקי. גם 2002 יהיה תאריך חוקי אבל זה לא מה שאנו רוצים ב"תאריך טיסת בכורה" אלא תאריך מדויק. בורה בורה - שיחה 07:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כמו ירח אפל, אפשר לשנות את המילה "שנה" ל"תאריך", אבל אני נגד הוספת המילה "תאריך" במקום שלא דרוש. דוריאןDGW – Talk 07:04, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:34, 24 בנובמבר 2019 (IST)

2. פרמטרים אחידים בתבנית:אצטדיון[עריכת קוד מקור]

 • אבן יסוד ===> תאריך ייסוד
 • נפתח ===> תאריך פתיחה
 • שופץ ===> תאריך שיפוץ
 • הורחב ===> תאריך הרחבה
 • נסגר ===> תאריך סגירה
 • נהרס ===> תאריך הריסה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 01:27, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בגדול Symbol support vote.svg בעד, אבל אני לא מבין למה צריך גם פתיחה וייסוד, שיפוץ וגם הרחבה, סגירה וגןהריסה? הייתי שמח לדעת אם משתמשים בשדות פתיחה וייסוד במקביל? האם משתמשים גם בשאר במקביל? אולי אפשר לאחד פשוט... (הרחבה זה גם סוג של שיפוץ, הריסה לא חשוב באמת, חשוב תאריך הסגירה, את ההריסה אם קיים אפשר לכתוב בגוף הערך..) Shinaimm - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
במהלך התאריכים הנוכחי אני לא משנה תוכן למרות שיש כאן חוסם אחד עקשן שטוען כך בתוקף. אם זה מה שיש בתבנית - זה מה יש. אפשר במהלך נפרד להסיר תוכן, למרות שבמעלה הדף טענת שאין לך זמן לעבור ידנית על כל התבניות שמוסרים מהן שדות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 12:37, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
ברגע שאתה רושם תאריך יסוד, אתה בעצם מאבד את המשמעות, צריך להיות תאריך הנחת אבן היסוד, או תאריך אבן היסוד, וכן בהחלט משתמשים באבן היסוד ובפתיחה במקביל, לפעמים יש הבדל של שנים רבות בינהן – ירח אפלשיחה 19:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב קודם כל שהתוויות יהיו קצרות ותמציתיות, וברורות לקוראים, והפרמטרים צריכים להתאים במידת האפשר לשמות התוויות. אבן יסוד צריך להישאר כמו שהוא, ואין צורך להוסיף "תאריך" לפני כל פרמטר - זה מסורבל ומיותר. אין לי התנגדות לשימוש בשמות עצם (נהרס => הריסה, נסגר=> סגירה). ערן - שיחה 20:14, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ובאופן כללי הנחיות למילוי שדות יכולים וצריכים להופיע בTemplateData - אפשר לקרוא עוד על זה בmw:Help:TemplateData ולא מקודדות בשמות של שדות. ערן - שיחה 20:18, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
נראה לי שזו האופציה העדיפה – ירח אפלשיחה 20:56, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כשמישהו ממלא שדות בתבנית בערך הוא לא רץ לתבנית לדעת מה סוג השדה ואם זה תאריך או משהו אחר. לכן הסברים ב-TD הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין. אביא את הסוגיה הכללית למזנון אחרי החגים. בורה בורה - שיחה 19:20, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
בורה בורה, מה עם הצעתי ששם השדה בתבנית יהיה עם המילה "תאריך" אבל בתצוגה ללא? כלומר "|תאריך סגירה=" והתצוגה "סגירה" - זה ברור יותר וגם לא מעמיס על התבנית. Shinaimm - שיחה 19:24, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
מניח שהתכוונת בורה בורה...--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד בתשרי ה'תש"ף 14:50, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
דו-משמעות זו בדיוק הבעיה של קיצורים. "נחיתה" זה אתר נחיתה או תאריך נחיתה? נוסד זה תאריך ייסוד או מקום ייסוד? אלו דוגמאות חיות עם שגיאות שהיו. אם כל השמות אחידים מסוג "תאריך XXXX", כולם יודעים מה זה. כבר ככה 90% ויותר מהשדות בערכים הם מתצוגה זו. בורה בורה - שיחה 20:15, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בורה בורה, אני מצטער, אבל אני חושב שזה מיותר שהמילה "תאריך" תופיע לקורא 6 פעמים כאשר הפיתרון שאני הצעתי עדיף במקרה הזה (כלומר שם השדה בתבנית אכן יהיה תאריך XXX אבל לקורא יוצג על פעם רק XXX). המטרה שלך היא שאנשים לא יתבלבלו ואני מעדיף את הגישה הפשוטה יותר (לדעתי גם שאר האנשים שהגיבו פה, כפי שכתב ערן "זה מסורבל ומיותר"), אני חושב שאפשר בכיף לשנות את שם השדה ולעשות את הדבר הזה קבוע בכמעט כל השדות שהם שדות של תאריך, אבל שוב, זאת רק בתבנית עצמה ולא בתצוגה, כך שמי שמזין את התבנית (במידה ואנחנו לא שואבים כמו שאנחנו אוהבים מויקינתונים) לא יתבלבל ומצד שני העומס על הקורא יהיה נמוך יותר וקריאת הערך תהיה נעימה יותר. Shinaimm - שיחה 22:11, 25 בנובמבר 2019 (IST)
לא אכפת לי שבתצוגה יהיה כתוב "שופץ". אבל אתה מודע שיהיה חוסר מתאם בין שם השדה לתצוגה שלו שזה די לא הדרך שלנו. בורה בורה - שיחה 22:48, 25 בנובמבר 2019 (IST)

3. פרמטרים אחידים בתבנית:תחנה מרכזית[עריכת קוד מקור]

 • חנוכת התחנה ===> תאריך חנוכת התחנה
 • סגירת התחנה ===> תאריך סגירת התחנה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 09:10, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ברוב המקרים שהיו עד עכשיו החלפנו שנה=> תאריך והשדה המוצג היה בעל שתי מילים. אני חושב שכדאי לנסות להציג 2 מילים ולכן מציע: 1. שההצעה שלך תהיה רק עבור שם השדה בתבנית אבל בתצוגה של התבנית לא תופיע המילה תאריך. כך המשתמש ידע שזה תאריך כאשר יזין את הנתונים ובתצוגה זה יהיה ברור מאליו ולא יעמיס על התבנית. 2. להישאר עם 2 מילים, "תאריך חנוכה" או "תאריך פתיחה", "תאריך סגירה". Shinaimm - שיחה 17:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ההצעה השנייה עדיפה כי ברור שמדובר על התחנה. בורה בורה - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב לשמור על תוויות קצרות וברורות לקוראים - "תאריך חנוכת התחנה" היא תווית ארוכה מדי לתבנית מידע. אפשר להשאיר את המצב הקיים או "תאריך חנוכה". ערן - שיחה 20:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
מבחינת המשלב הלשוני אני בעד השארת המצב הקיים. Shinaimm - שיחה 17:43, 18 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בעניין שמות פרמטרים בתבנית זו דנו בשיחת תבנית:תחנה מרכזית ולא נראה שיש לשנות את המצב הקיים. ערן - שיחה 06:57, 30 בנובמבר 2019 (IST)
הדיון הועבר למזנון כפי שנכתב / התבקש באחד הדיונים הדומים בנושא זה כאן. הרוב במזנון הביע את דעתו. גם אתה השתתפת שם בדיון ועמדתך התקבלה בחלקה. דיונים במזנון גוברים כידוע על דיונים כאן ולכן מה שהוחלט שם הוא שיהיה. במקרה זה שמות השדות יהיו "תאריך חנוכה" ו"תאריך סגירה". בורה בורה - שיחה 07:04, 1 בדצמבר 2019 (IST)

4. אחרית דבר[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, כל הדיון הזה נסוב סביב הוספת המילה "תאריך". אני חושב שהייתה הסכמה שאפשר להוסיף את המילה תאריך בקוד המקור אבל ללא הוספה של מילה נוספת לתצוגה, הן מבחינת משלב גבוה יותר ("חנוכת התחנה") והן מבחינת אורך התצוגה. לדעתי אתה יכול להחליט שאתה מוסיף את המילה תאריך לתבנית מאחורי הקלעים וכך יהיה יותר ברור להוסיף מידע לשדה או להשאיר את המצב הקיים אבל בכל מקרה אפשר לארכב את הדיונים האלה כל מקרה לגופו :) Shinaimm - שיחה 23:17, 26 בדצמבר 2019 (IST)

אין הסכמה כללית להוספה של קידומת תאריך לכל שדה שהוא באופן אוטומטי, אנא קרא את הדיון לעיל. אם יש מקרה מסוים שבו יש כפל משמעות או אי בהירות כמו במקרה של "נחיתה" כמקום או כזמן אני לא חושב שיש בעיה לציין. ערן - שיחה 00:46, 30 בדצמבר 2019 (IST)
ערן טועה ומטעה. היה דיון במזנון והיה לזה רוב. ההסכמה היא כפי שכתבתי כמה שורות לעיל. בורה בורה - שיחה 21:51, 30 בדצמבר 2019 (IST)

הוספת ‏בעל / אישה‏ (P26) לשדה בן-זוג בתבניות[עריכת קוד מקור]

היום התבנית שואבת רק את ‏בן / בת זוג‏ (P451) לשדה בן-זוג, וזה יוצר שיבושים, לעתים קולוסליים. ראו למשל את דוריס שרדר-קופף שהייתה אשת הקנצלר גרהרד שרדר במשך 21 שנה, וזה אפילו לא בתבנית, רק בני זוג אחרים... עדיף להוסיף את זה ביחידה כלשהי, כדי שלא נצטרך לתקן 60 תבניות! בורה בורה - שיחה 00:00, 28 בפברואר 2020 (IST)

אפשר להוסיף "נשוי/נשואה ל" במקום להוסיף "בעל/אישה" Euro know - שיחה 09:44, 3 במרץ 2020 (IST)
לשם מה ההפרדה? אנו החלטנו על בן/בת זוג בלי לבדוק "מה קרה ברבנות". בורה בורה - שיחה 10:19, 3 במרץ 2020 (IST)
לא שמתי לב לטעות שעשיתי בטעות. תודה ששמת לב Face-smile.svg Euro know - שיחה 11:21, 3 במרץ 2020 (IST)
מה שאני אומר שאין צורך להוסיף שם שדה חדש. רק את המאפיין לשדה הקיים שיישאב אוטומטית. בורה בורה - שיחה 14:10, 3 במרץ 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד Shinaimm - שיחה 14:28, 3 במרץ 2020 (IST)

משתמש:זאב קטן, משתמש:פיבר, משתמש:The coffee machine, משתמש:עמד - מי יכול לקחת על עצמו לתקן ביחידה. נראה תיקון די פשוט. בורה בורה - שיחה 21:06, 18 בנובמבר 2020 (IST)

בורה, תוסיף לי למשימות. מתישהוא אני גם ארוקן את הרשימה ההיא. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בכסלו ה'תשפ"א • 21:12, 18 בנובמבר 2020 (IST)
הוספתי אבל אני מקווה שאחד משלושת האחרים יקדים אותך. כי הרשימה שם מתארכת. ויש עוד משימה דומה כאן מחכה. בורה בורה - שיחה 21:24, 18 בנובמבר 2020 (IST)
בורה בורה יש לך דוגמא לתבנית שמשתמשת בשני פרמטרים של ויקינתונים לאותו פרמטר בתבנית? פיבר - שיחה 22:00, 18 בנובמבר 2020 (IST)
פיבר יש הרבה, אבל פה לדעתי זה שאיבה מתוך התבנית וזה הסיבוך. אם לא זה שתי שניות לתקן. תקן אותי בורה. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בכסלו ה'תשפ"א • 22:02, 18 בנובמבר 2020 (IST)
זאב קטן אז אם אני מבין נכון אנחנו נרצה טיפול מיוחד ביחידה:תבנית מידע/אישיות לבן/בת זוג, או תמיכה בכמה פרמטרים שונים לשדה שמסתיים ב"ויקינתונים-מרובה="? פיבר - שיחה 22:19, 18 בנובמבר 2020 (IST)
ראה את דוריס שרדר-קופף בוויקינתונים. יש לה גם בעל וגם בני זוג. צריך להציג את כולם וזה לא כך היום, כי מציגים רק מאפיין זה או אחר וצריך את שניהם. בורה בורה - שיחה 22:21, 18 בנובמבר 2020 (IST)
פיבר הראשון. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בכסלו ה'תשפ"א • 22:24, 18 בנובמבר 2020 (IST)
פיבר עשיתי בדיקה, טעיתי. מדובר בשני. ואם יוצרים תמיכה בשאיבה של כמה צריך לעשות את זה גם לוויקינתונים רגיל ולהוסיף איזה פרמטר בשם "ויקינתונים-שאיבה-רבה" או משהוא בסגנון. אם הוא ממולא ב"כן" שואבים את הכל, אחרת שואבים את הראשון ברשימה שקיים. זה חלק מהדברים שאני רוצה לעשות בקרוב, אבל אם יש לך זמן זה יפנה לי לשאר המשימות שמצטברות אצלי. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בכסלו ה'תשפ"א • 22:27, 18 בנובמבר 2020 (IST)
זאב קטן נשמע לא מסובך, אם נתייחס לערך שמתקבל ב"ויקינתונים-מרובה" שיש היום כערכים מופרדים בפסיק, נוכל ביחידה של תבנית מידע לפצל ולהביא את המידע עבור כל אחד, ואחר כך לחבר לפי המפריד. אולי אנסה את זה בהמשך פיבר - שיחה 22:50, 18 בנובמבר 2020 (IST)
אני חשבתי על דרך אחרת, אבל גם זה אמור לעבוד. (אתה יכול ליצור לולאה במידת הצורך ואז פשוט להוסיף אחד על השני). בתכל'ס לא ממש משנה איך אתה יוצר את זה. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בכסלו ה'תשפ"א • 22:54, 18 בנובמבר 2020 (IST)
זאב קטן בורה בורה ביצעתי. שימו לב שכעת מופיעים 2 כפתורי עריכה (כאשר באמת יש שימוש בשני הפרמטרים) - אמנם לא ציפיתי לזה בהתחלה, אך נראה לי הגיוני מאחר וכל אחד מיועד לעריכת פרמטר שונה בוויקינתונים. פיבר - שיחה 13:40, 19 בנובמבר 2020 (IST)
פיבר, כל הכבוד על היישום. האם תוכל להציב כל בן זוג בשורה נפרדת? Shinaimm - שיחה 13:49, 19 בנובמבר 2020 (IST)
Shinaimm כן שיניתי פיבר - שיחה 13:55, 19 בנובמבר 2020 (IST)
תודה רבה פיבר, עוד דבר שצריך לעשות זה לשים בסוגריים את תחילת וסיום קשר (למשל אצל אורלנדו בלום יש 2 בנות זוג, אחת היא לשעבר וצריך להיות רשום לה (1000-2000) והבאה (2000-הווה). ככה זה באנגלית, חשבתי על זה אחרי השינוי שלך. Shinaimm - שיחה 15:18, 19 בנובמבר 2020 (IST)
כן גם אצל דוריס יש את המבחנים של תחילת וביום הקשר וצריך להציג כמו ששינויים אמר. אני גם חושב שצריך בוט שמסיר את השדה המקומי אם קיים בוויקינתונים כי השאיבה שלנו תהיה הרבה יותר מדויקת עם תאריכים. בורה בורה - שיחה 15:47, 19 בנובמבר 2020 (IST)
משתמש:פיבר צריך לטפל במבחין. ראה אצל אורלנדו, התחלה וסיום מופרדים בפסיק במקום במקף ארוך. בורה בורה - שיחה 16:28, 19 בנובמבר 2020 (IST)
אורלנדו טופל פיבר - שיחה 17:24, 19 בנובמבר 2020 (IST)
השינוי שעשית מעולה מבחינת הפרדה אבל אם אין תאריך סיום צריך לכתוב "הווה" במקום (2016-הווה). Shinaimm - שיחה 17:45, 19 בנובמבר 2020 (IST)
אולי אפשר בוויקינתונים להגדיר משהו? פיבר - שיחה 17:47, 19 בנובמבר 2020 (IST)
בשדה "שנות הפעילות" נתנו פתרון מה עושים אם אין שנת סיום. אפשר לראות איך עשינו שם ולשכפל. בורה בורה - שיחה 18:08, 19 בנובמבר 2020 (IST)
פיבר, תודה רבה על העבודה. רק שכחת חלק קטן שכתבתי ש"ולהוסיף איזה פרמטר בשם "ויקינתונים-שאיבה-רבה" או משהוא בסגנון". ברירת המחדל צריכה להיות ששואבים רק אחד (את הראשון, אם לא קיים את השני, אם לא קיימים את השלישי וכן הלאה), אצלך אנחנו שואבים הכל תמיד. אם לא תתקן אני מקוה לשבת על זה מחר (אם כי כנראה יהיה טיפה עמוס). בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בכסלו ה'תשפ"א • 23:45, 19 בנובמבר 2020 (IST)
זאב קטן לא חושב שהבנתי, למה שלא נרצה את הכל? אם כתבתי בתבנית "P1,P2" מן הסתם שאני רוצה את שניהם. למקרה שרוצים רק אחד אפשר להשתמש בהתנייה, כפי שהיה קודם פיבר - שיחה 00:06, 22 בנובמבר 2020 (IST)
פיבר, הסיבה פשוטה, כי לפעמים יכול להיות רשימות עם תוכן כפול. ולהתשתמש בתנאים זה לא טוב, כי זה פתרון שאפילו אנשים שמתמשים הרבה בתבניות לא מכירים. ויעידו הבקשות של בורה ממני על הנושא הזה. בברכה, זאב קטןשיחה • ו' בכסלו ה'תשפ"א • 21:24, 22 בנובמבר 2020 (IST)

שני פרמטרים נוספים בתבנית:ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

ויקינתונים יכול להחזיר קביעות מרובות לפרמטר מסוים. לדוגמה ‏אתר רשמי‏ (P856) יכול להחזיר מספר אתרים שכולם בדירוג שווה או שאחד מהם יהיה בדירוג מועדף. יש להוסיף |מרובה= שברירת המחדל שלו היא "כן" שמשמעותה החזר את כל הקביעות או "לא" שמשמעותה החזר רק קביעה אחת אקראית. בנוסף פרמטר |מועדף= כשברירת המחדל היא כן, דהיינו החזר את הערך עם הדירוג המועדף, או "לא" החזר כל קביעה. מתייג את משתמש:ערן האחראי על היחידה, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:דוד שי שעסק בתבנית, משתמש:Uziel302 ומשתמש:Kotz שהתעמקו איתי בסוגיה זו. בורה בורה - שיחה 21:16, 13 באפריל 2020 (IDT)

לפי הדוגמה תבנית:אתר רשמי אני רוצה גם את הערך "מרובה=עברית", שפירושו: כאשר יש קביעות מרובות החזר את זו ששפתה עברית, אם אין כזו החזר את זו ששפתה אנגלית, ואם אין כזו, פעל כמו "מרובה=לא". דוד שי - שיחה 06:56, 14 באפריל 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההרחבה. בורה בורה - שיחה 07:44, 14 באפריל 2020 (IDT)
ראו החג של החגים כדוגמה לבקשה של משתמש:דוד שי. בורה בורה - שיחה 09:47, 14 באפריל 2020 (IDT)
מי יודע לממש? זה דורש קוד בלואה? Uziel302 - שיחה 16:07, 14 באפריל 2020 (IDT)
אני מניח שכן. משתמש:Dovno היכן הקוד של זה? בורה בורה - שיחה 19:25, 14 באפריל 2020 (IDT)
אצלנו זה לא בלואה. כל הקוד של תבנית:ויקינתונים הוא בסה"כ:

{{#if:{{{2|}}}|{{{2}}}|{{#property:{{{1}}}}}}}

כלומר - אם ניתן פרמטר שני הוא יוצג, אחרת מושכים את נתון הוויקינתונים עם הפונקציה המובנית #property (שלא מצאתי לה שום תיעוד).
לתבנית המקבילה באנגלית (en:Template:Wikidata) יש הרבה מאוד אפשרויות, כולל הבאת נתונים מרובים ולפי דירוג (ועוד), ושם כל המימוש הוא אכן בקוד לואה (en:Module:Wd, שמשתמש בכמה יחידות משנה). השינוי המבוקש יצריך מן הסתם לייבא ולהתאים את רוב הקוד משם. Dovno - שיחה 21:07, 14 באפריל 2020 (IDT)
תודה. יבוא זה קל... בטח יותר קל מלכתוב מחדש. בורה בורה - שיחה 21:11, 14 באפריל 2020 (IDT)
בדרך כלל לא רצוי לייבא תבניות ויחידות מוויקינגליש "כמו שהן" - הרבה פעמים לייבא תבנית אחת דורש לייבא עשרים, ובדומה עבור יחידות. כמובן שכבר יש לנו לא מעט יחידות שיודעות לעבוד עם ויקינתונים, ועדיף להשתמש באחת מהן. לגבי התיעוד של #property, הוא נמצא כאן: d:Wikidata:How to use data on Wikimedia projects. לפי הדף הזה, עדיף להשתמש ב-#statement ולא ב-#property, לפחות אם הבנתי נכון, ונראה שזה תומך גם ב"מרובה" וגם ב"מועדף". קיפודנחש 00:10, 15 באפריל 2020 (IDT)
לעשות סדר בדברים:
 • הרחבת מדיה ויקי של ויקינתונים מאפשר #property כדי לקבל את כל הקביעות, ו#statements כדי לקבל קביעות מקושרות. בתוך תבניות בקוד פנימי מומלץ להשתמש ב#property הפשוט (למשל ב#תנאי על שדות ויקינתונים). להצגה של נתונים מומלץ לא להשתמש ב#statements אם לא מודעים להתנהגויות שלו - בשל הבדלים בין label לsitelink, לדירוג קביעות וכו'.
 • לקישור לכמה מופעים אפשר להשתמש בתבנית:קישור ויקינתונים שתומכת ברבים. היא לא מאפשרת סינון חכם (למשל רק עברית), ולצורך סינון חכם אפשר להשתמש בקוד לואה שמאפשר כתיבת תנאים מורכבים.
 • בתבניות מידע אין צורך בדרך כלל להשתמש בתבנית:קישור ויקינתונים, ויש בהן תמיכה ביכולות מורכבות יותר לדוגמה עבור פרסים:
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מרובה=P166
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מגדר=כן
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מרובה-הפרדה=*
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-פרטים=P585
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-סינון=filterMinorPrizes
הדוגמה כוללת שאיבה מרובה, הסבת מגדר ("אלוף הארץ"/"אלופת הארץ"), הפרדה (כפריטים ולא בפסיקים), ציון מאפיין משנה qualifier (שנת הפרס), וסינון (למשל ללא דוקטור לשם כבוד).
ערן - שיחה 07:21, 15 באפריל 2020 (IDT)
ערן, אם כך, מה הדרך המומלצת לבצע את שכתב בורה בורה בראש הדיון לגבי תבנית "אתר רשמי"? זא לא תבנית מידע (ולכן לא יכולה להשתמש ביכולות שהצגת כאן), ובאופן בו משתמשים בה כיום אסור לה למשוך נתונים מרובים (צריך להוסיף לה אפשרות להחליט מה כן למשוך, אך בכל מקרה מופע יחיד). Dovno - שיחה 13:15, 16 באפריל 2020 (IDT)
כאשר יש כמה קביעות ורוצים להפעיל לוגיקה כלשהי כדי לבחור את הקביעה הרצויה (למשל זו שמכילה שפה=עברית או זו שמכילה את התאריך העדכני ביותר וכו') צריך לכתוב לוגיקה בלואה כדי לבחור את הקביעה הרצויה. השימוש בלואה לכתיבת לוגיקה מאפשר גמישות של הוספת תנאים והימנעות מפונקציות מפענח שגוזלות משאבים. אם יש מקרה נפוץ כנראה שכבר יש תבנית שמטפלת בזה - בהקשר של קבלת כמה נתונים הצבעתי על תבנית:קישור ויקינתונים שמאפשרת רבים. ערן - שיחה 17:03, 18 באפריל 2020 (IDT)
משתמש:דוד שי אתה חושב שאתה יכול עם המידע הזה לפתור את בעיית הנתונים המרובים בתבנית:אתר רשמי? בורה בורה - שיחה 07:36, 24 באפריל 2020 (IDT)
גדול עלי. נראה לי שהפתרון הפשוט הוא להציג את כל האתרים (כשיש יותר מאחד), אולי ערן יוכל לממש זאת. דוד שי - שיחה 08:56, 24 באפריל 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד--נריה קלר - שיחה 18:03, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

משתמש:פיבר העברתי לך פיקוד על התיקון הזה. עדכן כשיש משהו. בורה בורה - שיחה 02:43, 18 בנובמבר 2020 (IST)

משתמש:פיבר זה הדיון עליו דברתי. בורה בורה - שיחה 23:51, 22 בנובמבר 2020 (IST)

הצעות לפרמטרים:מקום קבורה, מדינה, מורים ותלמידים, מקום לימודים, השקפה דתית, בת/בן זוג, לאום, תפקיד[עריכת קוד מקור]

אין סיבה שרק חלק מתבניות האישיות הממוקצעות זוכה להזכרת מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, מקום לימודים, תפקיד, בת זוג -בן זוג. למשל אצל אישיות משחק, חשוב לציין מקום קבורה, מורים ותלמידים, בני זוג, מדינה. אצל אמנים גם כן - מקום קבורה, מורים ותלמידים שאינם זהים תמיד למשפיעים ומושפעים, מדינה, השקפה דתית, . אצל מדענים - יש להם מורים גם שאינם מנחים לדוקטורט ותלמידים שלא הונחו לדוקטורט, חשוב גם אצלם מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, לאום, בת זוג/ בן זוג . גם מוזיקאים יש להם מורים ותלמידים, מדינה, לאום, מקום קבורה, בני זוג, תפקיד . הייתי מכניס פרמטרים אלה לכל האישים בלי קשר למקצוע . לא תמיד צריך לייבא מוויקינתונים אלא אפשר כמובן להכניס לתוך התבנית באופן פרטני כפי לימדו אותנו Ewan2 - שיחה 01:44, 7 ביוני 2020 (IDT)

בתבנית {{אישיות משחק}} יש כבר פרמטרים של מדינה ובני/בנות זוג. לגבי השאר, אני נגד מורים ותלמידים - (אבל אם כן, רק בתנאי שלא יימשכו מוויקינתונים). כמו כן אין צורך בפרמטר השקפה דתית לכלל ערכי האישיות. Dovno - שיחה 12:24, 7 ביוני 2020 (IDT)
על חלק מהשדות יש כבר החלטות ישנות שהם בכל התבניות. בני זוג, צאצאים, מקום קבורה, מדינה. חבל לדוש בזה שוב. רק להוסיף היכן שחסר. בורה בורה - שיחה 12:33, 7 ביוני 2020 (IDT)
Ewan2, האם תוכל לומר באיזה תבניות חסרים 4 השדות שהצביע עליהם בורה ואוסיף אותם? לגבי השאר אני נגד הוספה גורפת, לאום ומדינה הם כפולים Shinaimm - שיחה 15:21, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
לאום הכוונה הייתה למוצא אתני אבל אני מסכים שזה לא תמיד חיוני. אני רואה ששם לידה יש עכשיו בהרבה תבניות. זה טוב שיהיה בכולן.בתבנית: מנהיג צריך גם כן פרמטר לשם לידה שהוא לא פעם שונה מהשם המלא ומהשם בשפת המקור. מורים ותלמידים היה טוב שיהיה למשל בתבנית לאישיות משחק, וגם בתבנית מדען. לא תמיד המדריך לדוקטורט היה המורה הכי חשוב וחוץ מזה היו מדענים גם בתקופות עתיקות כשלא היה קיים דוקטורט או כפי שציינתי, מקרים שבהם ההדרכה לדוקטורט לא היה הדבר הכי חשוב . Ewan2 - שיחה 15:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

סבבה, אני מסכים איתך. אבל אתה חייב להיות יוצא ספציפי. אם כך:

 1. הוספת שם לידה לתבנית מנהיג
 2. הוספת תלמידים ומורים לתבנית אישיות משחק
 3. הוספת תלמידים ומורים לתבנית מדען.(אולי לאחד את המונחה ומנחה לדוקטורט איתך ולשאוב מכמה שדות)

נחכה לתגובות השאר Shinaimm - שיחה 18:29, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

שכחתי,

אני מציע גם:

 1. הוספת תלמידים ומורים גם לתבנית:רופא , בתבנית:מוזיקאי ובתבנית:אמן. (במקרה אמנים מורים ותלמידים הם לא בהכרח זהים ל"מושפיעים" ו"משפעים" שזה פרמטר שונה.
 2. הופסת שם לידה לכל תבניות אישיות, כי יש מקרים כאלה במקצועות שונים , ובמצבים שונים, למשל אנשיםשעברתו את השם וכו'
 3. הוספת פרמטר "תרומות עיקריות" גם בתבנית רופא. Ewan2 - שיחה 20:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

Ewan2 - שיחה 19:49, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

אודה למי שיוסיף פרמטר 'שם לידה' בתבנית 'אישיות'. Drz - שיחה 21:06, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

אין הגיון להוסיף את זה בכל תבנית בנפרד. זה חייב להיות ביחידה כמו תאריכי לידה, שם בשפת המקור ועוד שדות. יש מי שירים את זה? בורה בורה - שיחה 01:47, 10 בנובמבר 2020 (IST)

הכנת רשימה מוסכמת של שדות[עריכת קוד מקור]

הדיון קצת ישן אז הבה נחייה אותו. אני בונה על משתמש:פיבר שידע להוסיף אותם ביחידה כמו תאריכי לידה ואחרים. בורה בורה - שיחה 20:34, 19 בנובמבר 2020 (IST)

אני בעד הוספה של "שם לידה" ליחידה, לגבי השאר אני מתנגד, אני לא חושב שזה נחוץ לשים בתבנית את כל המורים והתלמידים(משפיעים, מושפעים כנ"ל), זה מנפח אותה סתם כי יכולים להיות הרבה כאלה. את לאום / אזרחות אנחנו כבר שואבים בשדה מדינה. Shinaimm - שיחה 08:29, 23 בנובמבר 2020 (IST)

עיצוב תבניות אישיות: הוספת כותרת מאחדת לשדות המצב המשפחתי[עריכת קוד מקור]

לאחר השינוי שבוצע עבור "צאצאים" קיבלנו מצב בו יש 3 שדות של משפחה בתחתית הערך. לדעתי אולי שם כמו "מצב משפחתי", תחתיה יופיעו בני זוג, צאצאים (מספר) ו"בולטים" (אין צורך לכתוב פעמיים). יש כמובן לתקנן את התבניות בהתאם. בנוסף אני בעד תצוגת שדה בן זוג ובת זוג בנפרד ולא בן/בת זוג, היה דיון שהשתתף בו ערן ואולי עוד אנשים כיצד אפשר לעשות את זה עם שאיבה, אבל לדעתי אין בעיה שיופיעו "בן זוג" ו"בת זוג" בנפרד (וכמובן רק אחד יאוייש...) אני חושב גם שעדיף שכל זה יהיה ביחידה ולא משוכפל המון פעמים. דוגמאות אצל: שלמה גורן ועוד. Shinaimm - שיחה 21:39, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 22:19, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
Shinaimm לך על זה. בורה בורה - שיחה 17:35, 8 בנובמבר 2020 (IST)
סבבה, אוסיף בהקדם למספר תבניות. ביחידה אני לא יכול לטפל, עדיף שזה יהיה ממוסד שם. Shinaimm - שיחה 21:14, 8 בנובמבר 2020 (IST)
ובדרך גם הוסף את סט השדות החדש של בני הזוג. אני הטמעתי כבר בכל התבניות המרכזיות. בורה בורה - שיחה 20:32, 19 בנובמבר 2020 (IST)
Shinaimm ראה בתת הפיסקה הבאה את רשימת התבניות להוספת סט השדות של בני זוג והכותרת. בורה בורה - שיחה ו01:09, 20 בנובמבר 2020 (IST)
סבבה אבצע, אבל כמה הערות: 1. אני אשמח לראות תגובות של עוד אנשים מבאי הדף, אולי יש הצעות לשיפור. 2. כדאי קודם לתקן את הוספת ה-"הווה" עבור בני זוג שממשיכים. 3.האם כדאי להכניס את מצב משפחתי לתבנית עזר ולהציב אותה? זה ימנע הרבה שכפול קוד.זאב קטן,פיבר, מה דעתכם? Shinaimm - שיחה 07:26, 20 בנובמבר 2020 (IST)
Shinaimm: כאשר מוצגים מספר שדות שנוגעים לאותו הנושא, זה רעיון טוב להציג אותם יחד בכותרת אחת, וכנראה שגם במקרה הזה. יחד עם זה צריך לשים לב לשדות דלילים - כלומר כאשר לא מוצג אף אחד מהשדות, או כאשר מוצג רק שדה אחד. בצורה שזה נעשה זה יצר קו מפריד בין פרסים לכל מה שלפני כן כפי שאפשר היה לראות בג'ייסון בקר למשל. מקרה אחר (אין לי כרגע דוגמה אליו - אבל מניח שהוא נפוץ למדי גם כן) הוא שאין חשיבות או שלא ידוע או שאין צאצאים ומופיע רק בן/בת זוג - במקרה כזה מופיע שדה אחד עם כותרת משלו. איך לדעתך זה צריך להיראות כאשר אין אף חשיבות (או שלא ידוע) אף אחד מהפרטים או שידוע רק פרט אחד? ערן - שיחה 11:14, 21 בנובמבר 2020 (IST)
ערן, לגבי הקו המפריד - אני יודע ואני התלוננתי עליו בעבר אבל לצערי אינני מפתח לואה / ממפתחי הממשק ובזמנו נדמה לי שאתה אמרת שאין פיתרון אחד להפרדה. אבל לדעתי אם נשים תבנית עזר תב:תבנית מידע/מצב משפחתי לא תהיה בעיה של קו הפרדה נוסף כי הכל יוכל בה ויהיה אחיד בכל תבניות האישיות. אני מניח שהדבר הנכון לעשות הוא להוסיף את תצוגת הכותרת בתבנית העזר רק אם קיים יותר משדה אחד ואם לא אז פשוט להציג את אחד משלושת השדות הרלוונטיים ללא כותרת. מצד שני יש פה פגיעה מסוימת באחידות. הרחבתי עוד בנושא טבלה זו בתב:מנהיג. אם אתה תומך אז אפשר לעשות פיילוט של טבלה כזו (אולי משהו שמצטרך ליחידת האישיות?) ולשים אותו בינתיים בכל התבניות למעט מנהיג שאנו חלוקים עליה מעט. Shinaimm - שיחה 20:21, 22 בנובמבר 2020 (IST)
 1. מקבל ומקווה
 2. זה תיקון בתבנית/יחידה. משתמש:פיבר?
 3. ודאי, אם זה לא אפשרי ביחידה עצמה. בורה בורה - שיחה 15:54, 20 בנובמבר 2020 (IST)
  קצת בעייתי, זה שונה מהמקרה של שנות פעילות. אנסה לחשוב על משהו פיבר - שיחה 00:09, 22 בנובמבר 2020 (IST)

רשימת תבניות[עריכת קוד מקור]

תבנית:אישיות רבנית תבנית:אישיות תנ"כית תבנית:אישיות ביטחונית תבנית:אישיות כדורגל תבנית:אישיות כדוריד תבנית:אישיות כדורסל תבנית:אישיות משחק תבנית:אישיות תקשורת תבנית:אישיות תבנית:אמן לחימה תבנית:אמן תבנית:טייס חלל תבנית:מגלה ארצות תבנית:מדען תבנית:מוזיקאי תבנית:מידע חסיד אומות העולם תבנית:מנהיג תבנית:מרגל תבנית:משפטן תבנית:נהג מרוצים תבנית:סופר תבנית:ספורטאי תבנית:פילוסוף תבנית:פעיל ניו מדיה תבנית:קדוש נוצרי תבנית:רוכב אופנוע תבנית:רוכב אופניים תבנית:רופא תבנית:שחמטאי תבנית:שף

מחיקת השדה שותפים בתב:משפטן ושינויים נוספים[עריכת קוד מקור]

 1. שדה שותפים אינו בשימוש כלל, בעבר היו לו מעט מופעים (10), רובם היו כפולים עם שם משרד עורכי הדין בו היו חברים יחד בשדה "השתייכות".
 2. בנוסף,יש צורך לתקנן את שמות השדות למשל "בוגר" ="השכלה".
 3. אני מציע להמיר את כל השופטים שמשתמשים בתבנית זו לתב:נושא משרה (כפי שכבר ביצעתי עבור שופטי בית המשפט העליון שלנו ומש:Itaygur מבצע עבור שופטים בארה"ב).
 4. יהיה אפשר לבטל את שנות כהונה, תחומי מחקר, את פעילויות נוספות למזג עם תפקידים בולטים. ואולי כדאי להוסיף תחומי התמחות.(פלילי, נדל"ן וכו'...)

מתייג גם את: עמד, ס.ג'יבלי, בורה בורה וזאב קטן לגבי הנושא Shinaimm - שיחה 12:03, 3 בנובמבר 2020 (IST)

הערותי:
 1. Symbol oppose vote.svg נגד למשל בערך מייקל פוקס הייתי רוצה לראות מי השותפים שלו ולא רק את המשרד אליו השתייך. חבל שכבר נקטת צעד והסרת נתונים בערכים ללא דיון!
 2. Symbol support vote.svg בעד לא רק בתבנית זאת. אני כל הזמן מתקן שגיאות בתבניות בהן רושמים למשל מקום לימודים במקום השכלה כי כך רגילים מתבנית אחרת... איזה שם מועדף?
 3. מי שרוצה ישנה. אני לא בטוח שיש בתבנית נושא משרה את כל השדות הקיימים וחושש שאתם מעלימים חומר בתהליח
 4. למה לבטל את השדות שאתה מציע? בורה בורה - שיחה 12:49, 3 בנובמבר 2020 (IST)
אני מציע לבטל את השדות לאחר שכל הערכים הרלוונטיים יעברו לתבנית נושא משרה. לא יהיה צורך בשדה שנות הכהונה. תחומי מחקר רלוונטיים לפרופסורים באקדמיה וצריך להשתמש בתבנית:מדען בשבילם. אני לא רואה הבדל בין פעילויות נוספות לתפקידים בולטים, אלו שדות טקסטואליים ללא שאיבה והמשמעות דיי זהה. לגבי מייקל פוקס אתה הוספת את המידע אחרי שהתחלתי לנסות לבטל את השגה, התצוגה של שם המשרד לעומת השותפים נותנת לקורא את אותו מידע ולכן אני לא רואה בזה השמטה, בייחוד כאשר שמות השותפים מופיעים בתחילת הערך. Shinaimm - שיחה 15:12, 3 בנובמבר 2020 (IST)
עוד מישהו אולי בעד או נגד? Shinaimm - שיחה 20:16, 22 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית מחק ונגזרותיה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:גם בוויקישיתוף בורה בורה - שיחה 20:41, 26 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית ניווט - ברנדון סנדרסון[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:ספרי ברנדון סנדרסון בורה בורה - שיחה 20:22, 26 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:פיגוע טרור - קישור לפרמטר "מבצע"[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:פיגוע טרור בורה בורה - שיחה 21:02, 18 בנובמבר 2020 (IST)

קטגוריה בעבודה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:בעבודה בורה בורה - שיחה 05:26, 27 בנובמבר 2020 (IST)

איחוד תבניות שליטי בית חשמונאי לתוך מלכי יהודה וישראל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מלכי יהודה וישראל בורה בורה - שיחה 18:52, 26 בנובמבר 2020 (IST)

הטמעה של מספר צאצאים בתבנית:מנהיג[עריכת קוד מקור]

בכל תבניות האישיות יש הצגה של מספר הצאצאים. התבנית החריגה היחידה היא תבנית:מנהיג. משום מה מוצגים שם צאצאים רק של מלכים וראשי ממשלות. כנראה שריד פרה היסטורי מלפני שנים. לטעמי יש לתקן זאת שצאצאים יוצגו תמיד בתבנית. עכשיו כשיש לנו גם מישהו שיודע לתקן את היחידה - זה הזמן! ראו למשל ברוך אלמקייס איך מספר הצאצאים אינו נשאב. בורה בורה - שיחה 01:00, 20 בנובמבר 2020 (IST)

כמובן שגם בני הזוג כלולים בדיון זה, בייחוד אחרי השיפור של משתמש:פיבר שמציג אותן, את תאריכי שנות הנישואין וכו'. כרגע יש דיכוי מוחלט של הנתון. הסירו מהערך בוריס ג'ונסון את הרעיות שהוכנסו ידנית ותקבלו שהוא רווק, אפס שאיבה. בורה בורה - שיחה 16:26, 20 בנובמבר 2020 (IST)
הנושא נידון כבר בשיחת תבנית:מנהיג/ארכיון 2#בני זוג של ראשי ממשלה ונשיאים ובשיחת תבנית:אישיות#צאצאים (ואפשר לראות עוד הרבה מאוד דיונים דומים בדף השיחה של תבנית מנהיג).
שוב ושוב ושוב אנחנו מגיעים לאותה הסכמה תבנית:מנהיג: יש להפעיל שיקול דעת בהזנת שדה זה. למנהיגים מהשורה הראשונה כגון נשיאים, ראשי ממשלה, שרים, חברי כנסת (ופרלמנט), מלכים וכדומה, מקובל לתת את שם בן או בת הזוג. לא מקובל בוויקיפדיה לתת את שם בת הזוג של אנשי ממשל מהדרג השני ומטה כגון ראשי ערים, שרים, ראשי מועצה וכדומה. כך גם לגבי צאצאים - זה פרט חשוב מאוד בערכים על משפחות מלוכה ומונרכיות, ופחות רלוונטי לראש עירייה.
ערן - שיחה 11:17, 21 בנובמבר 2020 (IST)
בורה בורה אני לא חושב שנדרש תיקון, מהתבנית נראה שפשוט אין שליפה עבוור הפרמטרים האלה מוויקינתונים. אפשר פשוט להוסיף כרגיל, אם אין חילוקי דעות על זה (מה שערן אמר) פיבר - שיחה 00:00, 22 בנובמבר 2020 (IST)
הנושא נידון בעבר ואף פעם לא היתה הסכמה מוחלטת. הנה שיחת תבנית:מנהיג#אב ואם מחויבי שושלת? שפתח דגש חזק רק לפני חודש. ואפשר כמו שערן אמר להביא עוד דיונים בנושא בהם יש תמיהות למה דברים אינם מוצגים. ערן כתב "אפשר לדון במזנון האם כדאי לציין את שמות ההורים כשאין להם חשיבות אנציקלופדית מיוחדת בגוף התבנית..." אז כיוון שמדיונים במזנון אף פעם לא יוצא כלום - מעלה את זה כאן. פיבר אכן הוספתי את קטע הקוד התקני בתבנית זו לגבי תבנית זו אבל ערן שחזר אותי. אנא הבע במפורש את עמדתך בנושא. בורה בורה - שיחה 03:05, 22 בנובמבר 2020 (IST)
אגב, מי שיטרח לקרוא את הדיון יראה שההחלטה הנ"ל עליה מצביע ערן התקבלה בדיון של יום אחד וברוב של שלושה מול שניים, והתקיימה לפני שלוש שנים. בהחלט לא תורה למשה מסיני. בורה בורה - שיחה 04:02, 22 בנובמבר 2020 (IST)
בורה בורה לא חושב שהבנתי את הסיבה שלחלק נרצה להציג ולחלק לא. בכל מקרה, אם אין חשיבות לבני הזוג לא יהיה עליהם ערך והם לא יהיו מקושרים בוויקינתונים, ואם הם שם - כנראה שיש להם חשיבות ואני לא רואה סיבה להסתיר אותם פיבר - שיחה 09:38, 22 בנובמבר 2020 (IST)
משתמש:פיבר זה בדיוק מה שטענתי בשיחת תבנית:אישיות. ניתן להכניס ערך בוויקינתונים רק לאישיות שקיים עליה ערך ואם הערך קיים יש לה חשיבות כי כך הציבור החליט. אין סיבה להחריג את תבנית מנהיג משאר התבניות אבל זה כרגע המצב ויש לעקרו. בכל התבניות יש מקום לבן הזוג ולמספר הצאצאים כמו שהוחלט. בורה בורה - שיחה 14:58, 22 בנובמבר 2020 (IST)
הנה ערך אקראי על מלך שהוספתי לו תבנית ממנהיג לאחרונה - נבונאיד. הוספתי עשרות כמוהו בשבוע שעבר. בוויקינתונים יש מכל טוב, אישה, ילדים, חלקם גם מלכים. ומה רואים בתבנית? אפס בריבוע. בשביל זה יש את ויקינתונים, שלא נצטרך לשכפל את הכל ידנית. בורה בורה - שיחה 16:10, 22 בנובמבר 2020 (IST)
ערן, אני מצטער אבל אני לא מצליח להבין מה הבעיה לשנות את ההחלטה הזו ולהחליט על אחידות. זכור לי שסיכמנו בעבר לשאוב ולסדר אולי לפני חשיבות, צאצאים "חשובים" בויקינתונים קודם. אני לא רואה סיבה לא ליצור תב:תבנית מידע/מצב משפחתי ובה להציג את המידע על בני הזוג, צאצאים ומספרם ואותה להציב בכל תבניות האישיות הרגילות (למעט אל למשל). בויקיפדיה האנגלית מקובל להציג את המצב המשפחתי למשל לכולם וגם אם לא, מה הבעיה לשנות את ההחלטה? במקרים בהם יש ריבוי צאצאים כמובן עדיף היה לעשות גלילה של יותר מ-5 צאצאים למשל אבל אפשר אולי ללמד את היחידה את הטריק הבא: אם יש צאצאים שמסומנים חשובים אז לשאוב רק את החשובים. אם לא מסומנים חשובים אז לשאוב את כל הצאצאים בשדה, ככה לעורך תהיה יכולת לשאוב רק את הצאצאים החשובים. עוד הצעה שלי היא לשאוב את כל השאב והלפעיל את פרמטר ה"הסתרה" עבור הצאצאים שאינם מסומנים כחשובים באופן קבוע בברירת המחדל. מה דעתכם? Shinaimm - שיחה 20:14, 22 בנובמבר 2020 (IST)
אני לא מבין את ההתעקשות לדחוף לערכים תוכן חסר חשיבות במשבצת מרכזית של תחילת הערך, ואחר כך זה מבלבל גם עורכים וגם קוראים כפי שכבר ראינו בדיווח על טעויות. כאשר מציינים צאצאים זה צריך לבוא עם הקשר ולא כסתם רשימה, בוודאי כשרוצים לציין צאצאים "חשובים" צריך בהקשר לציין את החשיבות שלהם - וזה לא מידע שמתאים לתבנית. לאריאל שרון יש שני צאצאים, שלושה או ארבעה? מי הם צאצאים "חשובים" של בנימין נתניהו ויצחק רבין? אם משתמשים שמתעניינים בפוליטיקה כמו eman או נרו יאיר יגידו שיש חשיבות לציון הצאצאים בתחילת הערך כמספר או רשימת "צאצאים חשובים" אולי אשנה את דעתי, אבל לא ראיתי עדיין הסבר מניח את הדעת לכך. ערן - שיחה 21:00, 22 בנובמבר 2020 (IST)
לדעתי יש מקום לציין בתבנית הפותחת צאצאים (והורים) שיש להם ערך עצמאי, אולי במקרים מיוחדים גם כאלה שחשיבותם חריגה. נרו יאירשיחה • ו' בכסלו ה'תשפ"א • 21:03, 22 בנובמבר 2020 (IST)
"לדחוף לערכים תוכן חסר חשיבות..". וואו, איזה משפט מחוזי. אז בדוגמה שהבאתי, נשבע שאקראית, למלך נבונאיד לא נציג את בלשאצר, נבוכדנצר השלישי, לבאשי-מרדוך ובל-שאלטי-ננה (אנ'), כולם אגב בעלי חשיבות להיסטוריה של עם ישראל, כי הם "תוכן חסר חשיבות". ומשתמש:Shinaimm אני נגד כל המשחקים האלה עם תבניות משנה. יש תוכן, סימן שהוא חשוב אצלנו או ויקיפדיה אחרת, ולכן מציגים אותו. בורה בורה - שיחה 21:34, 22 בנובמבר 2020 (IST)
אני חושב שצריך לצמם את זה אפילו עוד יותר מאשר מה שנרו יאיר כתב. לא כל צאצא שיש עליו ערך ראוי לאיזכור במקום בולט כזה. למשל עמרי שרון וגלעד שרון. ובוודאי יאיר נתניהו ואבנר נתניהו. מה שהוא כתב זה תנאי הכרחי. אבל לא תנאי מספיק. emanשיחה 00:15, 23 בנובמבר 2020 (IST)
עמרי שרון להזכירך היה חבר כנסת. נכון שהמפלגה שלו אינה כוס התה שלך, ובכל זאת... בורה בורה - שיחה 00:27, 23 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:רחוב - פרמטרים מיותרים[עריכת קוד מקור]

"אנגלית" + "שפה נוספת" הם פרמטרים מיותרים. "שם בשפת המקור" יותר נכון היה להשתמש. גם פרמטר "ויקישיתוף" מיותר (מי בכלל משתמש בזה בתחילת הערך?). יש את {{ויקישיתוף בשורה}} שנהוג בחלק של הקישורים החיצוניים וזהו. בנוסף, התבנית לא משתמשת בשום ויקינתונים. זה הזמן לשדרג אותה. PRIDE! - שיחה 15:01, 21 בנובמבר 2020 (IST)

Euro know: ברחוב ארלוזורוב (תל אביב) לדוגמה יש גם שם באנגלית, אבל זה לא שם בשפת המקור. בנוגע לוויקישיתוף, גם לדעתי כאשר כבר יש קישורים חיצוניים בערך מתאים יותר לציין זאת שם ולא בתבנית הצד. ערן - שיחה 17:35, 21 בנובמבר 2020 (IST)
אז אולי לשנות משהו עם השם הזה, כי לא כל הרחובות משתמשים באנגלית. PRIDE! - שיחה 01:08, 22 בנובמבר 2020 (IST)
דרך אגב, מה לגבי לקשר לויקינתונים? אין שם שום שימוש בוויקינתונים (וזה עוד תבנית שצריך, לא?). PRIDE! - שיחה 13:07, 24 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:ועדות הסנאט[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:ועדות הסנאט של ארצות הברית בורה בורה - שיחה 20:14, 26 בנובמבר 2020 (IST)

בעיה בתבנית:תוכנית טלוויזיה[עריכת קוד מקור]

בכל ערכי העונות של האח הגדול ב|תוכנית מקור= מופיע העונה הקודמת וב|תוכנית המשך= מופיע העונה הבאה. די ברור שזו לא הכוונה של הפרמטרים (תוכנית המשך זה ספין-אופ ותוכנית מקור זה בשום פנים לא יכול להיות במשמעות של העונה הקודמת). אם בערכים של עונות של סדרות, שיש להם הסכמה שיש מקום לערכים נפרדים, מציבים את {{תוכנית טלוויזיה}} יש מקום להוסיף פרמטרים עונה קודמת ועונה הבאה. במקרה של האח הגדול למשל בתוכנית מקור יהיה העונה הראשונה בארץ או האח הגדול (תוכנית טלוויזיה) ובספין אוף לא יופיע כלום. ובפרמטרים עונה קודמת עונה הבאה יופיע הרצף של העונות. זה נכון לכל הסדרות ולא רק לתוכניות ראליטי, ראו למשל בובספוג מכנסמרובע (עונה 5). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:23, 25 בנובמבר 2020 (IST)

אכן כך זה נראה. PRIDE! - שיחה 13:03, 25 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:עיתון - ארץ מקור או מדינה?[עריכת קוד מקור]

יש הבדל בין ‏ארץ מקור‏ (P495) ו-‏מדינה‏ (P17) (שבה התבנית משתמשת בה). אני חושב שעדיף שייקח את שניהם, למקרה אחד מהם לא קיים (כמו למשל זה). ייתכן והבעיה הזאת נמצאת גם בתבניות אחרות. PRIDE! - שיחה 12:59, 25 בנובמבר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד בתבנית זו. יש לדון בכל תבנית לגופה אם נחוצים שני הפרמטרים. מי יבוא ראשון בעדיפות כאן? בורה בורה - שיחה 14:13, 25 בנובמבר 2020 (IST)
על פי הוויקינתונים של ארץ מקור, ארץ מקור הוא: "country of origin of this item (creative work, food, phrase, product, etc.)", כלומר ארץ המוצא של פריט זה (יצירה, אוכל, ביטוי, מוצר וכו').
על פי הוויקינתונים של מדינה (בהתעלם התיאור שתורגם), מדינה היא: "sovereign state of this item (not to be used for human beings)", כלומר מצב ריבוני של פריט זה (לא ישומש לבני אדם).
כלומר, אם זה מוצר, כמו עיתון, סדרת טלוויזיה, אוכל או כל דבר אחר שהוא "מוצר", עדיף קודם ארץ מקור (כי אין להם "מצב ריבוני"). אם זה מוזיאון או פרלמנט (לדוגמה), אז אני חושב שהראשון שיהיה מדינה (בגלל שיש "מצב ריבוני"). PRIDE! - שיחה 15:26, 25 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:עיתון - שפה אחת?[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:עיתון בורה בורה - שיחה 20:10, 26 בנובמבר 2020 (IST)