ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון

ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)


אינפלציה של תבניות טורים[עריכת קוד מקור]

יש לנו היום את תבנית:שני טורים, תבנית:שלושה טורים, תבנית:ארבעה טורים, תבנית:חמישה טורים, תבנית:שישה טורים. לשם מה חמש תבניות? לכל סוג אפשר להשתמש בתבנית:טורים עם פרמטר "מספר=2" וכו'. מציע להחליף את כולן לתבנית:טורים. בורה בורה - שיחה 08:25, 5 באפריל 2016 (IDT)

מעבר לזה, בדיקה קצרה מעלה שיש כבר תבנית כזאת, וקוראים לה {{עמודות}}. בניגוד ל{{טורים}}, חייבים להגדיר בה את מספר העמודות, והיא לא מחלקת את הטקסט אוטומטית (בניגוד ל"טורים"), בשל בעיות תאימות (שאני לא יודע אם הן עדיין קיימות). נדב ס.שיחה 09:32, 5 באפריל 2016 (IDT)
בעיות שהיו לפני שנים עם גרסאות IE ישנות. גם אותה צריך להסב. בורה בורה - שיחה 09:53, 5 באפריל 2016 (IDT)
לא נכון. מדובר בשתי תבניות שונות לגמרי. אחת מאפשר לתת תוכן רצוף ומחלקת אותו לעמודות שווה בשווה, מה שמאפשר, למשל, לשים מספור רצוף בין כל העמודות. השניה מאפשרת חלוקה כפי שנוח למשתמש. יש בפירוש מקום לשתיהן, תלוי בבעיה שצריך לפתור באותו רגע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:15, 5 באפריל 2016 (IDT)
IKhitron, אתה רואה סיבה לשמור את הסט הראשון של התבניות שציינתי? בורה בורה - שיחה 18:30, 5 באפריל 2016 (IDT)
רק 2 ו-3, השאר נראים לי די מיותרים. גם על 3 אפשר לדבר. ובכל מקרה צריך שכתוב קריאה לתבנית כללית, לא קוד עצמאי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:32, 5 באפריל 2016 (IDT)
אני סבור שאפשר למחוק את כולם אולם יש לבצע התאמה של תבנית טוירם כי כרגע החלוקה של הטורים הוא לפי גודל הדף. ז"א אומרת שהטור השני בשני טוירם נמצא באמצע. ובשלושה טורים הם נמצאים בשליש ובשני שלישי העמוד. צריך לבצע התאמה בתבנית טורים שניתן יהיה לשנות את המיקום כי החלוקה הזו לטורים לא נוחה לקריאה. בעיה זו לא קיימת בתבנית שני טורים. נ.ב. אני מעדיף את טורים כי שם לא צריך להגדיר את מקום חלוקת הרשימה, זה קורה אוטומטית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:02, 5 באפריל 2016 (IDT)

דוגמא לשני טורים:

רשימה א

 • ערך 1
 • ערך 2

רשימה ב

 • ערך 1
 • ערך 2

דוגמא לטורים:

רשימה א

 • ערך 1
 • ערך 2

רשימה ב

 • ערך 1
 • ערך 2

אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:05, 5 באפריל 2016 (IDT)

יונה ב., זה לא אמור להיות כך. זה באג ישן של התבנית, כי הרוחב ניתן לשליטה. בקשתי ממשתמש:קיפודנחש שיציץ על זה. בורה בורה - שיחה 23:07, 5 באפריל 2016 (IDT)
אני יודע שזה באג ישן. מבחינתי כל עוד הוא לא מטופל, אין סיבה למחוק תבניות בהם הבאג לא קיים. ברגע שיטופל - אני בעד מחיקת כל התבניות האחרות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:10, 5 באפריל 2016 (IDT)
(לא ממש מומחה - אתם רוצים את משתמש:ערן): התבניות הללו רעות. שני טורים רעה כי היא משתמשת בטבלה, טורים רעה כי היא מאפשרת להגדיר מספר טורים במקום רוחב טור. להבנתי המוגבלת, טורים תתפרס לרוחב לפי האלמנט שמכיל אותה. אם לא אומרים לו מה הרוחב הרצוי, הוא בדרך כלל יתפוס את רוחב העמוד. הסיבה שאמרתי שהן רעות היא שהן מאפשרות לעורכת לעצב את הדף כך שהוא נראה טוב על המסך שלה, בדפדפן שלה, לפי הרוחב בו היא גולשת בוויקיפדיה. זה לא ידידותי לאנשים עם מסכים צרים יותר ורחבים יותר. אם רוצים להגדיר טורים, צריך לאפשר להגדיר את רוחב הטור (כפי שאנו עושים בהערות שוליים כשמעבירים "טורים=כן"): מי שיש לה מסך רחב, הרשימה תתפרס על יותר טורים, וככל שהמסך צר יותר מספר הטורים פוחת עד ל-1. שימוש בטבלה להצגת מידע שאינו טבלאי, רק ככלי עיצובי זו רעה חולה שכל מי שמעצב דפים במרשתת או שנגמל ממנה, או שנמצא בתהליך גמילה. למידע טבלאי עדיין לא נמצא פתרון טוב יותר, למרבה הצער, למרות ששמעתי שעובדים על זה ;) . קיפודנחש 23:22, 5 באפריל 2016 (IDT)
הוספתי פרמטר חדש לתבנית:טורים שמאפשר להגדיר צר=כן ולקבל תוצאה דומה לשני טורים למשל:

רשימה א

 • ערך 1
 • ערך 2

רשימה ב

 • ערך 1
 • ערך 2
ערן - שיחה 23:43, 5 באפריל 2016 (IDT)
ערן, ראה תעשייה#ענפי תעשייה. אם המילים ארוכות (כנראה) השורות מתעוותות. בורה בורה - שיחה 23:58, 5 באפריל 2016 (IDT)
ערן, משהו לא בסדר כאן. אני רואה 2 עמודות, בראשוונה כותרת רשי א, בשניה רשי ב, מי זה רשי?, שאר העמודות לבנות לגמרי, התוכן נעלם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:31, 6 באפריל 2016 (IDT)
דפדפן? גרסה? ערן - שיחה 00:32, 6 באפריל 2016 (IDT)
כרום Version 49.0.2623.110 m. וזה בטוח בגלל המילה "אלקטרוניקה" הארוכה מדי. קיצור ב-2 אותיות וזה מסתדר. בורה בורה - שיחה 00:43, 6 באפריל 2016 (IDT)
ג'לי בין, ג'לי בין. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:04, 6 באפריל 2016 (IDT)
משתמש:קיפודנחש, ראיתי שעשית שינויים מסויימים בתבנית:טורים. אבל תעשייה#ענפי תעשייה עדיין יוצא דפוק. בורה בורה - שיחה 05:46, 13 באפריל 2016 (IDT)
משתמש:קיפודנחש, יש משהו? בורה בורה - שיחה 17:00, 18 באפריל 2016 (IDT)
משתמש:ערן, אתה מתקן את הבאג שמשפיע על תעשייה#ענפי תעשייה? בורה בורה - שיחה 06:30, 19 במאי 2016 (IDT)
משתמש:ערן, התיקון שעשית עזר חלקית. עדיין המילה הראשונה "אלקטרוניקה" נקצצת בסופה. בורה בורה - שיחה 10:42, 22 במאי 2016 (IDT)

תבנית:נבחרת הוקי קרח לאומית[עריכת קוד מקור]

לשם מה היא נחוצה? הרי בדיוק לצורך זה יצרנו את תבנית:נבחרת כדורגל לאומית. רק מוסיפים בערכים ענף=הוקי קרח וזהו. בורה בורה - שיחה 18:26, 17 באפריל 2016 (IDT)

כנ"ל תבנית:נבחרת לאומית. בורה בורה - שיחה 18:36, 17 באפריל 2016 (IDT)
אני חושב שצריך להעביר את תבנית:נבחרת כדורגל לאומית לתבנית:נבחרת לאומית כי השם שלה הוא יותר כללי ומתאים לכל הנבחרות--Mikey641 - שיחה 19:10, 17 באפריל 2016 (IDT)
אם אני לא טועה עשינו זאת אבל אז הוצאנו בעקבות דיון כשהצד השני הראה שזה לא יעבוד. לא זוכר את הפרטים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:45, 17 באפריל 2016 (IDT)
משתמש:יונה בנדלאק, ניסה להרים את תבנית:נבחרת לאומית על בסיס אותו רעיון אבל הרים ידיים. בינתיים תבנית:נבחרת כדורגל לאומית שופרה פלאים, והיא יכולה לשמש בסיס מצויין לכולן. אני תומך ברעיון של Mikey641 שהשם יהיה השם הכללי תבנית:נבחרת לאומית. בורה בורה - שיחה 23:27, 17 באפריל 2016 (IDT)
יגאל, הדיון שם היה על קבוצות ספורט כי בסוגי ספורט יש מבנה שונה של ליגות, גביעים וחתרויות יבשתיות. אבל אני לא חושב שיש בעיה כזו בנבחרות לאומיות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:27, 18 באפריל 2016 (IDT)

לפני שמשתמשים בתבנית:נבחרת לאומית לכל הענפים, יש לאפשר לה גמישות מירבית באזור התארים כמו שנעשה בתבניות הקבוצות בענפי הספורט השונים. בהוקי קרח למשל, יש שלוש מסגרות עולמיות שכולן חשובות: אליפות העולם, גביע העולם, וטורניר ההוקי באולימפיאדת החורף. יש לאפשר להכניס את שלושתן. לעומת זאת אליפויות אזוריות אין בכלל. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 00:04, 19 באפריל 2016 (IDT)

השם "אליפויות אזוריות" הוא רק שם שדה. אפשר להוסיף שם כל דבר כולל "אליפות קזחסטן על אגמים קפואים". יש עכשיו בתבנית תבנית:נבחרת כדורגל לאומית אליפות העולם, אולימפיאדה, ושתי אליפויות נוספות. אם רוצים עוד אחת נוספת, זה 5 דקות עבודה. אגב מצב התבנית תבנית:נבחרת הוקי קרח לאומית בכי רע. רק היום תיקנתי אותה שתציג נתוני אליפות העולם שמעולם לא הוצגו... לא שמת לב? בורה בורה - שיחה 01:04, 19 באפריל 2016 (IDT)
שמתי לב, הודיתי לך בדף השיחה שלך, הערתי הערות והוספתי עוד. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 01:12, 19 באפריל 2016 (IDT)

פעולות שינקטו לפי הסדר[עריכת קוד מקור]

 1. הסבת הערכים מתבנית:נבחרת לאומית ==> תבנית:נבחרת כדורגל לאומית בוצע בוצע ידנית
 2. מחיקת תבנית:נבחרת לאומית בוצע בוצע
 3. העברת תבנית:נבחרת כדורגל לאומית לשם תבנית:נבחרת לאומית בוצע בוצע
 4. הסבת הערכים מתבנית:נבחרת כדורגל לאומית לתבנית:נבחרת לאומית בוצע בוצע
 5. הסבת הערכים מתבנית:נבחרת הוקי קרח לאומית ==> תבנית:נבחרת לאומית
 6. מחיקת תבנית:נבחרת הוקי קרח לאומית

משתמש:יונה בנדלאק, Tdunsky, Mikey641, IKhitron: הערות? בורה בורה - שיחה 13:07, 5 במאי 2016 (IDT)

בהחלט. החלק העליון של התבנית לא מתאים לנבחרת הוקי קרח. תסתכל בקטגוריות שקיימות שם היום, כתבתי בדף השיחה למה הן צריכות להיות כפי שהן.
בהוקי לא משתמשים במונח "מלך השערים" (למרות שהוא עדיין בתבנית הערכים כבר לא משתמשים בו), זה מונח של כדורגל ורק של כדורגל. בנוסף, בהוקי סופרים שני מבקיעים מצטיינים: 1. מבקיע מצטיין בנקודות (שערים + אסיסטים) שבהוקי נחשבת לקטגוריה החשובה יותר, 2. מבקיע שערים מצטיין. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 22:46, 5 במאי 2016 (IDT)
Tdunsky, ההערות שלך ילקחו החשבון בעת ההטמעה, והתבנית תוצג בהתאם למה שביקשת. אני לא מפרט פה כל שינוי קוד. גם המיזוג בשלב הראשון דרש שינויי קוד מסויימים. אני רק מדגיש שוב, שהיום השדות בשתי התבניות זהים, כך שרק טוב יצא מהמיזוג לנבחרות הוקי קרח. בורה בורה - שיחה 04:11, 6 במאי 2016 (IDT)
השדות אינן זהים כולם. יש זהים ויש שונים, כפי שתוכל לראות בעצמך. חלק מהשדות הזהים הם פשוט שאריות שאמורות להימחק (כמו "מלך השערים" בהוקי), הם לא באמת שייכים לענף האחר.
מאחר שבוגר סיפור תבנית קבוצת ספורט אנוכי, תרשה לי לחשוש. אחכה ואראה. כנראה איחרתי את הרכבת בנושא האיחוד עצמו, שגם הוא מיותר לדעתי - מאחדים פה נבחרות מכל ענפי הספורט בעולם שלכל אחד מאפיינים משלו, ובסוף מה שיוצא זה תבניות עם התניות ועם שמות גנריים שצריך למלא בהתאם לכל ענף (למשל שמות האליפויות). דווקא התבניות הנפרדות קלות יותר לשימוש, בטח על ידי משתמשים פחות מנוסים, כי הן ייעודיות בדיוק לענף שלהן. זו גם צורת העבודה בכל ויקיפדיה המכבדת את עצמה, רק בזו העברית חכמים יותר כנראה.
נראה מה יצא מהאיחוד הזה. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 12:02, 6 במאי 2016 (IDT)
הערותיך אינן ברורות. התבניות היום כמעט זהות. מה שלא זהה הם שינויים שבוצעו בידי מי שאינו מבין כל כך בשימוש בשדות קיימים ויצר שדות משוכפלים.כך שגם אם יתבצע איחוד ללא כל פעולת התאמה, לא תהיה שום פגיעה בפונקציונליות הקיימת. אז על מה בדיוק אתה מלין? אלה השדות השונים היום בתבנית וניתוח שלי למה הם שונים:
 • המבקיע המצטיין (נקודות): הוספה
 • המבקיע המצטיין (שערים): רק שינוי תצוגת שם
 • היכל ביתי: רק שינוי תצוגת שם
 • הישג שיא באולימפיאדה: שדה קיים
 • הישג שיא בגביע קנדה: קיים כאליפות אזורית
 • הישג שיא בגביע העולם: שדה קיים
 • הופעות באליפות העולם: שדה קיים
 • הופעה ראשונה באליפות העולם: שדה קיים
 • הכי גבוה באליפות העולם: שדה קיים
 • תלבושת: שדה קיים. התאמה להצגת קובץ

כמו שאתה רואה רק השדה "המבקיע המצטיין (נקודות)" חסר, ודברנו עליו כבר לפני חודש. בורה בורה - שיחה 14:41, 6 במאי 2016 (IDT)

אני רואה רק מקום אחד למפעל עולמי, בהוקי קרח יש שניים: אליפות עולם וגביע העולם. גם גביע קנדה, שכבר לא קיים אבל נחשב למפעל חשוב בהיסטוריה של הענף, לא היה אליפות אזורית וזה אינו מקומו. זה ש"ניתן להשתמש בה" זה בדיוק מה שאני מדבר עליו, אינוס מונחים שלא שייכים. אני וותיק פה ועוד יכול להסתדר, מי שיעלה ערכים חדשים ולא מתמצא יאבד ידיים ורגליים.
אני רואה גם המון פרמטרים מיותרים שמסרבלים את התבנית כמו (בין השאר, לא רק) כל הפרמטרים על גביע העולם בכדורגל חופים. מה לזה ולענפים אחרים שהם לא כדורגל, מה זהה ואיזה זהה? לא יודע אם אתה מתכוון להשאירם כמו שהם, אבל גם אם לא - כדי להוריד אותם תצטרך להוסיף או התניות, או פרמטרים אמורפיים שבהם יצטרכו למלא שמות של מפעלים לעל ענף, במקום ששמות המפעלים כבר יהיו בשמות הפרמטרים ויאפשרו עבודה קלה יותר.
זו בדיוק המחלה של כל האיחודים המאולצים האלה, אינוס של זהות בין ענפים שאין ביניהם זהות, ואז נוצרת תבנית אחת מפלצתית במקום הרבה תבניות קטנות, ייעודיות ויעילות הרבה יותר, וכפי שנהוג בכל העולם הויקיפדי - אבל כנראה אין להם מושג ורק אנחנו חכמים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 01:20, 7 במאי 2016 (IDT)
Tdunsky, יש רק 4 ערכים לתבנית המשוכפלת הזו. כל השדות שאתה טוען שהם "מסרבלים" קיימים גם בתבנית הנוכחית, כך שתוספת סרבול בוודאי אין. לתבנית הזאת אין זכות קיום עצמאית משום אספקט. אם לא נגיע להסכמה אפתח עליה הצבעת מחיקה. בורה בורה - שיחה 06:25, 8 במאי 2016 (IDT)
נו, אתה עונה לעצמך ועושה לי את העבודה קלה. זה שהפרמטרים האלה נמצאים שם כבר עכשיו – זה בדיוק הסרבול! הם לא אמורים להיות שם כי אין בהם שימוש, הם מנפחים את התבנית והערכים לא משתמשים בהם כי הם לא מותאמים להוקי קרח. הם יכולים לצאת מהתבנית ואף אחד לא ירגיש, ולמעשה אדאג לזה אחרי כתיבת הודעה זו....
אז למה הם שם וסתם מנפחים את התבנית? בדיוק ב-ג-ל-ל שהתבנית הזו נוצרה במקור מתבנית כדורגל. והרי לך, סידרת לי הדגמה מצויינת למה שקורה כשלוקחים תבנית כדורגל ואונסים אותה על ענפים אחרים שלא קשורים.
בכלל, לא היינו בדיוק בקטע הזה בתבנית קבוצת ספורט? זה בדיוק אותו דבר. נסיון לאיחוד מאולץ של ענפים שאין ביניהם דבר וחצי דבר לתבנית מפלצתית אחת, שבכל ענף תכלול פרמטרים מיותרים לרוב. התבנית הזו באמת העלתה את חמתם של רוב הכותבים ונפלה בהצבעה. פה אתה מנסה לחזור על אותה טעות.
רוצה דוגמה? בבקשה, לא חסר. קבל כמה על חשבון הבית.
 • בהוקי קרח יש שלוש מסגרות עולמיות חשובות (חוץ מהאולימפיאדה): אליפות עולם, גביע העולם, וגביע קנדה שכבר לא קיים, אבל יש לו חשיבות היסטורית והוא ראוי להיות מוצג כמו השתיים הראשונות. אותו דבר, למשל לנבחרת כדורעף: יש אליפות עולם, גביע העולם, וליגה עולמית שמתנהלת לאורך כל עונה (בין נבחרות). עכשיו בתבנית המאולצת שלך תצטרך שישה פרמטרים בשביל זה: שם של כל אליפות, והישג בכל אליפות. במקום תבנית ייעודית לכדורגל עם פרמטר אחד כזה (הישג שיא בגביע העולם) או תבנית ייעודית להוקי קרח או כדורעף עם שלושה כאלה. כבר ניפחת את התבנית. בנוסף, בתבניות ייעודיות יהיו לפרמטרים שמות ייעודיים שיקלו על משתמשים חדשים.
 • בהוקי קרח אין אליפויות אזוריות כלל. אבל בתבנית שלך יש ארבעה פרמטרים לאליפויות אזוריות, כי חייבים גם להשאיר מקום לכתוב את השם שלהן. זאת במקום פרמטר אחד או אולי שניים בכדורגל, ואפס פרמטרים (אחרי מחיקת פרמטרים מיותרים) בתבנית ההוקי. עוד ניפוח מיותר.
 • בהוקי יש שני סוגי מבקיעים מצטיינים: נקודות (שערים + אסיסטים) ושערים בלבד. לעומת זאת בכדורגל סופרים מבקיע אחד וקוראים לו "מלך השערים", מונח ששייך רק לכדורגל. מה תעשה? תצטרך עכשיו ארבעה פרמטרים בשביל זה: פרמטר לשם המונח של המבקיע המצטיין 1, ואז פרמטר לערך שלו, ואז פרמטר לשם המונח של מבקיע מצטיין 2 ואז פרמטר לערך שלו. ארבעה פרמטרים, במקום אחד לכדורגל ושניים להוקי עם שמות מפורשים שיעשו למשתמשים חדשים את העבודה קלה ונוחה הרבה יותר.
אבל למה להתרכז רק בהוקי? מן הסתם, כשאתה עושה תבנית כללית כמו נבחרת לאומית, אתה רוצה שישתמשו בה לעוד ענפים, נכון? גם לכדורעף וכדורסל וטניס. או, בוא נדבר רגע על טניס. לנבחרת טניס (גביע דייויס) סופרים 5 סטטיסטיקות שונות על שחקנים מצטיינים: הכי הרבה הופעות ביחידים, הכי הרבה הופעות בזוגות, הכי הרבה נצחונות ביחידים, הכי הרבה נצחונות בזוגות (לשחקן יחיד), והכי הרבה נצחונות בזוגות לזוג שחקנים. מכיוון שזו תבנית כללית תצטרך עשרה פרמטרים בשביל זה! למה? מה עשינו רע? למה שתבנית שמשמשת לכדורגל או לענף אחר תתנפח בעשרה פרמטרים שרובם מיותרים?
אני אמשיך להתנגד להעברה הזו. למי שהייתה סבלנות לקרוא את ההודעה הארוכה הזו (אני מתנצל אם עייפתי מישהו...) ברור למה, לאור הדוגמאות שנתתי. לפתוח הצבעת מחיקה זו כמובן זכותך כחבר קהילה, אני מקווה שהקהילה תזכור את הדיון הארוך ואת התוצאה של תבנית קבוצת הספורט המאוחדת. אין הבדל בין הדברים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 20:35, 8 במאי 2016 (IDT)
ההודעה טרחנית ואינה מחדשת כלום. הצבעה תפתח בקרוב. בורה בורה - שיחה 22:28, 8 במאי 2016 (IDT)
מתייג משתמשים נוספים שעשויים להתעניין (כל אלה שהשתתפו בדיון ההוא על תבנית קבוצת הספורט ולא תייגת כבר - בדוק אותי ותוסיף אם שכחתי מישהו): עמרי, Sebastian27, ערן, ישרון, משתמש:Hummingbird, משתמש:קיפודנחש, שמזן, משתמש:Tomtom‏, Shakeydeal33, גילגמש, משתמש:הגמל התימני, גיל תיכון, תומר, משתמש:ברוקולי. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:18, 8 במאי 2016 (IDT)
מסכים עם Tdunsky, הכלל של ראשית כל אל תעשו נזק לא נשמר בנושא התבניות וחבל. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:23, 8 במאי 2016 (IDT)
הנזק נעשה בעצם יצירת התבנית המשוכפלת שTdunsky שוכח לציין שבכלל לא עבדה עד לפני שבועיים, עד שבאתי ותיקנתי אותה... ולמה זה קורה, כי יוצרים שלושה עותקים של תבנית זהה, ואחרי המבול. שמי שעוסק בתחזוקה כבר יעשה פי שלושה עבודה. אז לא בא לי לעבוד שלוש פעמים בשביל שדה אחד בודד! "שכחת" לתייג את התומכים בעמדתי כמו משתמש:יונה בנדלאק או משתמש:Gilgamesh... אין לי ספק שזה קרה בטעות. בכל האופן, הדיון בתבנית ספורטאי אינו שייך לכאן. כאן יש תבנית שנוצרה בחטא, ועליה להכחד. עכשיו בעצם אני נזכר שהיו 4 עותקים זהים, אחד שימש לערכי כדורגל נשים שכבר הוסב ומתפקד ואיש אינו מלין. לא יאמן, 4 עותקים זהים! בורה בורה - שיחה 23:30, 8 במאי 2016 (IDT)
את בנדלאק כבר תייגת אתה בראשית הדיון, ואת גילגמש כן תייגתי. אז לא שכחתי אותם וגם לא "שכחתי" אותם, ואם יש בך טיפת הגינות - תחזור בך ותתנצל.
אם בכל זאת שכחתי מישהו פשוט תתייג אותו. די לבכות, ובטח די לרמזים כאילו מישהו מרמה אותך.
תבנית שנולדה בחטא כי אנסו אותה מתוך תבנית אחרת שלא מתאימה לה - לא מאחדים אותה עם התבנית שהולידה אותה בחטא, ויוצרים אינוס עוד יותר גדול. מתקנים אותה. עכשיו היא מתוקנת, הפרמטרים המיותרים שבאו מהכדורגל נמחקו, היא עברה הסבה לפרמטרים שמתאימים לה, ואין סיבה למחוק אותה. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:33, 8 במאי 2016 (IDT)
אני מסכים עם Tdunsky. כבר היינו בסרט של איחוד תבניות ספורט שונות לתבנית אחת כללית. מקודם עסקנו בתבנית של קבוצות ועכשיו אנחנו עוסקים בתבנית של נבחרות. זה שכפול של הדיון הקודם והטענות בעד ונגד ישארו אותן טענות. אם לענף מסויים, דוגמת הוקי קרח, יש מספיק פרמטרים או טרמינולוגיה שייחודיים רק לו, אזי שיש כאן הצדקה לתבנית נפרדת. תבנית מפלצתית עם פרמטרים רבים שייחודיים לענפי ספורט ספציפיים עשויה לסרבל את השימוש בתבנית. המטרה שאמורה לעמוד לנגד עינינו היא טובת העורכים שמשתמשים בתבנית ומנטרים את הערכים, ולא טובת המשתמשים שמתחזקים את התבנית, שבלאו הכי עושים עבודות נקודתיות אחת לתקופה, בניגוד לעורכים שמבצעים את הפעילות שלהם בצורה תדירה בהרבה. עמרישיחה 10:43, 9 במאי 2016 (IDT)
אני מסכים עם Tdunsky ועמרי, השאיפה צריכה להיות שהשימוש בתבנית (ולא קוד התבנית) יהיה פשוט ככל האפשר. כשמקודדים את הפרמטרים הרלוונטיים לענף מסוים נמנע שימוש בפרמטרים שמיועדים לענף אחר, וקל לדעת אילו תחרויות צריכות להיות מוזכרות עבור אותו הענף. ערן - שיחה 19:44, 9 במאי 2016 (IDT)
מצד שני, אם להוקי קרח יש תבנית משלו, ולכדורגל יש תבנית משלו, אז למה שלשאר ענפי הספורט לא יהיו תבניות?! אני Symbol support vote.svg בעד חזק לאיחוד אם בענפי ספורט אחרים הצליחו להשתמש ב{{נבחרת לאומית}}, אין שום סיבה שלהוקי קרח לא יהיה אפשר.--Mikey641 - שיחה 19:54, 9 במאי 2016 (IDT)
מצד שלישי, למה לא באמת? מה יקרה, חוץ מזה שיהיו לך תבניות קומפקטיות, נוחות, ומתאימות לייעודן? לכל ענף מאפיינים ייחודיים משלו.
חוץ מזה המצב היום הוא לא כמו שאתה מתאר. לנבחרת כדורסל יש תבנית משלה, נבחרות כדורעף וטניס (גביע דייויס) עד כמה שראיתי בערכים שבדקתי כלל לא משתמשות בתבנית כלשהי. ואם רוצים שתהיה להן תבנית היא חייבת להיות ייחודית להן, כי לענפים האלה יש מאפיינים ייחודיים ונתתי דוגמאות למעלה. לאנוס עליהם תבנית של כדורגל משאיר לך שתי ברירות - או שיהיו בהם פרטמרים חסרים ולא מתאימים, או שתנפח את התבנית בפרמטרים מיותרים ותיצור תבניתפלצת עמוסה ומסורבלת. שוב, ראה דוגמאות למעלה.
הענפים היחידים שראיתי שמשתמשים בתבנית הכדורגל הם רוגבי, כדורמים וכדוריד, ואולי עוד איזה ענף קטן שפיספסתי. אני לא מתמצא מספיק בענפים האלה כדי לדעת אם זה באמת מתאים להם, או שגם הם סובלים מאונס ויש בהם פרמטרים חסרים או לא מתאימים כמו שהיה בהוקי עד לא מזמן. בהוקי, כדורסל, טניס וכדורעף אני מתמצא מספיק כדי לומר שתבנית של כדורגל לא מתאימה להם. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 20:38, 9 במאי 2016 (IDT)
מסכים עם כל מילה. Mikey641,‏ 98% מהערכים שמשתמשים ב{{נבחרת לאומית}} הם ערכי נבחרות כדורגל. אם יבוא משתמש שיוכיח שהתבנית הזאת לא מתאימה לערכים מענפי הספורט הנוספים שמשתמשים בה, אני הראשון שיתמוך בפיצול. עמרישיחה 20:48, 9 במאי 2016 (IDT)
Little Savage, Tdunsky, א', השוני היחיד בין התבנית הוא השמות של התחרויות, ואת זה אפשר לשנות את זה לפי ענף הספורט (אפשר לעשות את זה בלי שאפילו מרגישים מהויקינתונים כמו ב{{allmusic}}). ב', אנשים, בואו תגזימו קצת יותר "לאנוס עליהם תבנית", טוב שלא קצת הגזמת עם התיאורים--Mikey641 - שיחה 20:57, 9 במאי 2016 (IDT)
א. לא נכון. יש שוני גם בכמות השחקנים שצריך לציין כמצטיינים, בשמות המונחים לשחקנים מצטיינים, האם נבחרת בענף הזה משתמשת באולם ביתי או אצטדיון ביתי, כמה מסגרות עולמיות חשובות יש בו ומה שמותיהם, האם יש בו אליפויות אזוריות ואם כן - כמה. וזה רק מה שעולה על דעתי כרגע. שוב, ראה דוגמאות למעלה. ב. בתבנית מאוחדת כל שוני כזה הוא פי 2 פרמטרים מהכמות הכי גדולה שיש בכל הענפים. להכניס שחקנים מצטיינים בגביע דייויס בתבנית מאוחדת צריך 10 פרמטרים (5 תחומים של הצטיינות, ולכל אחד פרמטר נפרד לתחום ההצטיינות ופרמטר נפרד לשם השחקן המצטיין). למה שתבנית כדורגל תהייה עם 10 פרמטרים בתחום הזה ולא אחד, רק כי היא מאוחדת עם טניס? למה שטניס יצטרך 10 פרמטרים ולא 5, כי הוא מאוחד עם ענפים אחרים שלא מתאימים לו? זה בדיוק לאנוס ענף אחד על אחר ולקבל את הרע בכל העולמות, תבנית מפלצתית ומסורבלת.
וכל הבלגן הזה הוא עוד רק בנבחרות של משחקי כדור. חכה, עוד לא הגענו לנבחרות של ענפים שהם לא משחקי כדור. התעמלות אמנותית למשל. לישראל יש נבחרת מצוינת בזה, ראויה לערך. תכניס אותה לתבנית של נבחרת כדורגל? Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 21:34, 9 במאי 2016 (IDT)
Tdunsky, כנראה שאפילו לא קראת מה שבורה בורה כתב לך לפני כל זה
Cquote2.svg

Tdunsky, ההערות שלך ילקחו החשבון בעת ההטמעה, והתבנית תוצג בהתאם למה שביקשת. אני לא מפרט פה כל שינוי קוד.

Cquote3.svg
בורה בורה

, זאת אומרת שעדיין לא נעשה שינוי בקוד. אני בטוח שבורה בורה מספיק חכם כדי לא להפוך את {{נבחרת לאומית}} (תבנית נייטרלית) לתבנית של כדורגל ושמאוחר יותר הוא יתאים אותה לכל הענפים --Mikey641 - שיחה 21:44, 9 במאי 2016 (IDT)

Tdunsky, אתה מבטיח פה הרים וגבעות, אבל שום דבר מזה לא קיים בתבנית הוקי הנוכחית. תבנית נבחרת לאומית אוכלת אותה בלי שום שינוי. לא מאמין, אראה לך באיזה ערך שתרצה. אז למה אתה מזרה אימה כאילו העולם יתמוטט. ואיך הגיעו לכאן טניס ועוד ענפים לא קשורים. נכנסים בתבנית הזאת משחקים דומים והוקי הוא משחק דומה, כמה שלא תנסה לסובב את זה. איזה ערך אתה רוצה דוגמה? בורה בורה - שיחה 21:56, 9 במאי 2016 (IDT)
תבנית נבחרת לאומית כבר עכשיו, עוד לפני שהכנסנו אליה ענפים נוספי כמו כדורעף למשל, כבר עכשיו היא פי 3 בגודלה מתבנית ההוקי קרח. היא גם מסורבלת והרבה פחות נוחה, כי אין בה שמות ייעודיים של פרמטרים שמתאימים לענף וידידותיים למשתמש מתחיל, רק שמות כלליים שצריך להשלים בכל ענף. והיא הרי לא מיועדת רק לכדורגל והוקי, נכון? היא מיועדת לכל ענפי הספורט הקבוצתי, בטח במשחקי הכדור, אז היא תגדל עוד. ולמה לא טניס? יש בו נבחרת לאומית, הרי למה עושים את האיחוד הזה אם לא כדי לכלול בו עוד ענפים?
כבר היינו באותו ויכוח בתבנית קבוצת הספורט, אלה אותם טיעונים ואותם תומכים ומתנגדים פחות או יותר. כל מה שאמרתי אז תקף גם היום, אין שוני בין השניים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 22:05, 9 במאי 2016 (IDT)
Tdunsky, אה וזוכר שהתחילת הדיון אמרת לבורה בורה, שמלך השערים זה מונח של כדורגל ואך ורק כדורגל? אז אני מצטער לבשר לך אבל בערך מלך השערים כתוב ש:
Cquote2.svg

המונח נפוץ בעיקר בענף הכדורגל, אך קיים גם בענפי ספורט אחרים בהם מובקעים שערים (כדוריד, כדורגל חופים, הוקי קרח ועוד).

Cquote3.svg
מלך השערים

דגש על הנפוץ, זאת אומרת שה המושג משמש גם לענפים אחרים ולא רק לכדורגל כפי שאמרת--Mikey641 - שיחה 22:30, 9 במאי 2016 (IDT)

בכדוריד אני לא מתמצא מספיק, אז לא יודע להגיד אם כן או לא. וגם לא בענף שנקרא "ועוד"... בהוקי קרח, שזה ענף שאני מתמצא בו היטב, הוא ממש לא משמש, ומי שכתב את זה לא מבין בענף וכתב מתוך בורות. שמח שהערת את תשומת לבי, אני אתקן את זה. כבר כתבתי מספר פעמים מה המונחים שמשמשים הבקעה בהוקי קרח (יש שני סוגי מבקיעים, מה שיצריך אותך לפתוח עוד פרמטר ועוד התניה בתבנית המאוחדת שלך), אבל אתה לא טורח לקרוא אז לא אכתוב שוב. חפש למעלה אם בא לך. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:04, 9 במאי 2016 (IDT)

הצעה לתבנית[עריכת קוד מקור]

אז ככה, ראיתי את מה שכמה משתמשים כתבו פה בדיון על כך שלכל קבוצת ענפים יש תחרויות משלה, אז יש לי הצעה לקוד לתבנית (לא הכול רק הצעה קטנה כדי לראות מה התגובות):

|תווית-מידעX=משחק בינלאומי ראשון
...
...
|תוויתY={{#בחר:{{בלי סוגריים מרובעים|{{{ענף}}}}}|
כדורגל=גביע העולם בכדורגל|
הוקי קרח=אליפות העולם|
כדורסל=אליפות העולם בכדורסל|
...
...
}}

וכך הלאה... #בחר לא חייב לשמש רק לתחרויות ויכול לשמש גם למונחים. אפילו לא יהיה צריך למלא את ענף כי יש אפשרות לעשות אותו אוטומטי דרך ויקינתונים. מה דעתכם?--Mikey641 - שיחה 21:40, 9 במאי 2016 (IDT)

זה פחות מסורבל ויותר נוח מהאופציה של בורה, אבל עדיין פי X פרמטרים (X כמספר הענפים) כדי לציין פרמטר אחד. זו עדיין תבניתפלצת מנופחת ומסורבלת. וגם זה בהנחה, הלא נכונה, שיש רק מסגרת אחת לכל ענף וכל הענפים דומים בכך זה לזה. זו כאמור הנחה לא נכונה.
בהוקי קרח יש שלוש מסגרות עולמיות חשובות, מלבד האולימפיאדה. כך גם בכדורעף. התבנית שלך לא עונה לזה.
לעומת זאת בהוקי קרח אין מסגרות אזוריות כלל, בכדורגל יש אחת, בכדורעף למשל יש שתיים. התבנית שלך לא עונה לזה.
בנבחרת טניס, כלומר בגביע דייויס, יש 5 קטגוריות לשחקנים מצטיינים. בכדורגל יש אחת. התבנית שלך לא עונה לזה, ולא יכולה לענות לזה בלי לנפח את התבניות בערכי הכדורגל.
והשורה התחתונה, אתה וגם אני לא מספיק מתמצאים בכל הענפים כדי לדעת. מה אתה מבין בהתעמלות אמנותית? אני לא מבין בזה כלום, אבל עדיין די בטוח שתבנית של משחק כדור כלשהו, כדורגל או אחר, לא תתאים לה. אבל אתה כבר מחוייב לתבנית מאוחדת, לא? אז עוד פרמטר, ועוד התנייה, ועוד אחת ועוד אחת.
בקיצור, תבנית קטנה אחת לכל ענף עם הטרמינולוגיה והפרמטרים הייעודיים לו תעשה את העבודה יותר מכל תבנית מנופחת שתופסת מרובה ולא תופסת. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 21:58, 9 במאי 2016 (IDT)
Tdunsky, אולי לא הבנתי את הקוד, אבל זה לא פי X פרמטרים, זה אותה כמות פרמטרים כמו בכל תבנית של נבחרת + ענף.
ב. כל מה שהתבנית שלי לא עונה: כנראה לא הבנת מה הכוונה ב""לא הכול רק הצעה קטנה"", שאומר שזה לא תבנית מלאה!!! איך תבנית לא מלאה (דוגמית) יכולה לענות על כל אחת מהבקשות שלך אם היא רק דוגמית!!!!
ג. אמרת ""אבל אתה כבר מחוייב לתבנית מאוחדת, לא?"", אולי אתה זה שמחויב לתבנית מפוצלת ולא אני? אז גם אני יכול לכתוב שאתה דוחה את ההצעה שלי סתם כי אתה מחויב לתבנית מפוצלת, ובכלל אומר דברים שאינם נכונים על ההצעה שלי--Mikey641 - שיחה 22:17, 9 במאי 2016 (IDT)
א. מה המשתמש יראה כשהוא בא למלא את התבנית הזו? אם הוא יראה רק את הפרמטרים הנכונים אז טעות שלי, אבל עדיין תצטרך התנייה לכמות הפרמטרים המקסימלית שיש לכל הענפים. אם בהוקי יש שלוש מסגרות עולמיות, תצטרך שלוש התניות. אם בטניס יש חמישה שחקנים מצטיינים, תצטרך 5 התניות. זו עדיין תבנית גדולה בהרבה מתבנית ייעודית לכל ענף. יותר נוחה למשתמש מהאופציה השנייה, כי השמות שהוא יראה הם ייעודיים, אבל עדיין גדולה.
ב. סבבה, תמשיך ותנסה לענות לנקודות שלי עם תבנית מאוחדת בפורמט שלך. התבנית המלאה, מן הסתם, תצא הרבה יותר גדולה, מהסיבות שמניתי.
ג. לא הבנת אותי. התכוונתי שאחרי איחוד שכזה, מי שירצה למלא נבחרת לאומית בכל ענף שהוא יהיה מחויב להשתמש בתבנית הזו. גם אם זו נבחרת טניס או התעמלות אמנותית. זו הכוונה, לא? אחרת בשביל מה כל האיחוד הזה, רק בשביל ההוקי?... אבל אף אחד לא יודע מה תהייה הההשלכה של תבנית כזו על ענפים שלא מתאימים לה או ענפים חדשים, כל ענף כזה בא עם טרמינולוגיה משלו, עם פרמטרים משלו גם בכמות וגם בשמות, ולכל אחד כזה תצטרף להוסיך ולהוסיף לתבנית המאוחדת. אני עדיין בעד תבניות נפרדות, קטנות וקומפקטיות, מותאמות לכל ענף.
ממליץ לך לקרוא קצת, אם יהיה לך כוח, את סיפור תבנית קבוצות הספורט. נדמה לי שלא היית מעורב אז. שיחת התבנית עדיין נמצאת שם, קרא ותראה. זה בדיוק אותו דבר. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 22:29, 9 במאי 2016 (IDT)

בחזרה לדיון[עריכת קוד מקור]

היי, Mikey641. אני רואה שאתה מממש יותר ויותר תבניות שאחרים מציעים. בא לך להשקיע חצי שעה בלבנות תבנית ויקיפדיה זרה של קיפודנחש שהצבענו בעדה לפני חודש? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:27, 9 במאי 2016 (IDT)

IKhitron, אני אשמח--Mikey641 - שיחה 12:19, 9 במאי 2016 (IDT)
תודה! יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:47, 9 במאי 2016 (IDT)
IKhitron, רק איזה תבנית?--Mikey641 - שיחה 12:52, 9 במאי 2016 (IDT)
בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים/ארכיון 8#ויקיפדיות בשפות אחרות יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:55, 9 במאי 2016 (IDT)
אני מתייג את מי שהיה נוכח בדיון הקודם על התבנית: שמזן, IKhitron, קיפודנחש יונה בנדלאק, ערן. יצרתי את התבנית שתשמש בערכי ויקיפדיות בשם{{ויקיפדיה אחרת}}, אפשר לשנות את השם, אני מציע שתראו את התבנית ותאמרו אם אתם רוצים להוסיף עוד פרמטרים או לשנות משהו. בנוסף הצבתי את התבנית בויקיפדיה האנגלית--Mikey641 - שיחה 13:55, 9 במאי 2016 (IDT)
מצויין. אבל תזכירו לי מישהו, למה הלכנו על צפיות של 30 יום ולא 90. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:05, 9 במאי 2016 (IDT)
ודרך אגב, יש לך מידע50 פעמיים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:10, 9 במאי 2016 (IDT)
התבנית מצוינת, אבל צריך למצוא לה שם טוב יותר ולא "אחרת". אפשר למשל תבנית:אתר ויקיפדיה או תבנית:ויקיפדיה בשפה או שם אחר שברור ממנו מה התבנית מתארת. ערן - שיחה 19:39, 9 במאי 2016 (IDT)
גם אני חושב שצריך לשנות שם, פשוט לא חשבתי באותו רגע על שם אז עשיתי סתם שם. אני בעד {{ויקיפדיה בשפה}}--Mikey641 - שיחה 19:44, 9 במאי 2016 (IDT)

הצעת תבנית: נבחרת גביע דייוויס[עריכת קוד מקור]

נבחרת גביע דייוויס של ישראל
מידע כללי
התאחדות איגוד הטניס הישראלי
השתייכות אזורית אירופה/אפריקה
דרג נוכחי אירופה/אפריקה 1
קפטן אייל רן
מפגשים היסטוריים
מפגש ראשון
דנמרקFlag of Denmark.svg דנמרק 5 - 0 ישראל ישראלFlag of Israel.svg
(קופנהאגן, דנמרק; 28 - 30 באפריל 1949)
סטטיסטיקה קבוצתית
שנים במפעל 63
מפגשים 110
מאזן נצחונות 47 - 63
שנים בבית העליון 10
הישג שיא חצי גמר (2009)
שיאים אישיים
הכי הרבה נצחונות יחידים שלמה גליקשטיין (31 - 13)
הכי הרבה נצחונות זוגות יוני ארליך (20 - 8)
אנדי רם (20 - 7)
הכי הרבה נצחונות בסך הכל שלמה גליקשטיין (44 - 22)
הזוג המצליח ביותר אנדי רם ויוני ארליך (19 - 5)
הכי הרבה שנים אלעזר דודמן (15)
יוני ארליך (15)
אנדי רם (15)
הכי הרבה מפגשים יוני ארליך (28)

שמתי לב שיש לנו בויקיפדיה העברית די הרבה ערכים לנבחרות טניס (גביע דייוויס). למעשה אני חושב שזה הענף שיש לנו בו הכי הרבה ערכים לנבחרות לאומיות אחרי כדורגל ואולי כדורסל.

בכל זאת, עד היום אין לנבחרת גביע דייוויס תבנית. אני מציע כאן אחת כזו. הנה טיוטה שלה.

משמאל דוגמה לשימוש עם נבחרת גביע דייוויס של ישראל (הסטטיסטיקות אמיתיות ולקוחות מדף הנבחרת באתר גביע דייוויס).

מה דעתכם? Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 15:40, 11 במאי 2016 (IDT)

בעד. לדעתי אין סיבה שלא לקרוא לזה "תבנית:נבחרת טניס" כדי שגם יתאים לנבחרות גביע הפדרציה. Mbkv717שיחה • ג' באייר ה'תשע"ו • 15:48, 11 במאי 2016 (IDT)
יש תקן חדש של תבניות. ראה למשל תבנית:פיגוע טרור. למה לחזור שלושה דורות אחורה? בורה בורה - שיחה 15:52, 11 במאי 2016 (IDT)
בורה בורה, עיינתי בתבנית ההיא וסלח לי שאני לא מבחין בהבדל הגדול... אם יש פה דקויות שאני לא שם לב אליהן, האר את עיניי. אני לא כזה מומחה ביצירת תבניות.
Mbkv717, מקובל. אבל צריכה להיות התנייה בפרמטרים מסויימים. למשל, בגביע הפדרציה יש שני בתים עליונים (בית עליון 1 ובית עליון 2) ובדייוויס יש אחד. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 15:58, 11 במאי 2016 (IDT)
ההבדל הוא תהומי. התבניות החדשות יודעות להשלים נתונים מוויקינתונים באופן אוטומטי כאשר הנתון לא הוזן. גם כל הסרבול של כתיבת הקוד עצמו הוסר, מה שמאפשר לבאים אחריך לעדכן את התבנית בקלות. העזר במשתמש:Mikey641, מומחה הבית לתבניות החדשות. בורה בורה - שיחה 16:04, 11 במאי 2016 (IDT)
גם אני בעד תבנית כללית ומציע לקרוא לה תבנית:נבחרת טניס לאומית כדי לשמור על אחידות שם עם האחרות, בענפים אחרים. מתייג את משתמש:דוד55 העוסק בערכי טניס. בורה בורה - שיחה 16:07, 11 במאי 2016 (IDT)
סבבה. אני רואה שתייגת את מייקי, הוא מוזמן לשאת את דברו ולהציע הצעות ייעול. בינתיים אני רוצה לשמוע את חוות הדעת של עוד משתמשים בנוגע לצורך ולפרמטרים.
לגבי התבנית הכללית שתתאים גם לגביע הפדרציה של הנשים - כבר אמרתי, מקובל וכך יהיה. מבחינה מגדרית התבנית נייטרלית, אבל צריך לבצע התאמות בשל ההבדלים הקטנים בין שני המפעלים כמו שהצבעתי למעלה. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 16:12, 11 במאי 2016 (IDT)
בתבנית:נבחרת לאומית, יש עדכון אוטומטי של המיקום בעולם מאתר פיפ"א (או אתר אחר). יש אתר שמחזיק את הנתונים לטניס? ממליץ מאוד להוסיף את זה. בורה בורה - שיחה 16:21, 11 במאי 2016 (IDT)
מתייג גם את משתמש:BAswim שגם הוא פעיל למדי בערכי הטניס. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 16:25, 11 במאי 2016 (IDT)
אני בעד תבנית אחידה לנבחרת נשים וגברים. דוד א. - שיחה 16:51, 11 במאי 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד התבנית כמובן גם לנשים וגם לגברים וגם המבנה שיהיה דור 3 ולא דור 1. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:49, 11 במאי 2016 (IDT)
צריך לקצר את הכותרות הארוכות. מקובל שאין שמים יותר משלוש מילים, רצוי אחת שתיים. לכן "הכי הרבה נצחונות בסך הכל" ==> "מירב נצחונות סה"כ" למשל. שמות הפרמטרים רצוי מאוד שיהיו כמו שמות הכותרות, למניעת בלבול. בורה בורה - שיחה 10:38, 12 במאי 2016 (IDT)
שינוי הניסוח מקובל. הפרמטרים עכשיו הם כמו הכותרות, אם משנים את הכותרות ישונו גם הפרמטרים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 11:30, 12 במאי 2016 (IDT)
שימו לב שפרמטרים שמקובלים בספורט קבוצתי אחר, כמו אצטדיון ביתי או מאמן, לא נמצאים כאן. בנבחרות גביע דייוויס ופדרציה לדעתי אין להם מקום. בטניס בדרך כלל אין מאמנים קבועים ברמת הנבחרת, מי שקבוע זה הקפטן (שהוא בדרך כלל לא שחקן בנבחרת). גם מקומות האירוח נקבעים אד הוק. אם יש למישהו שמבין בענף הערות לנושא, כאן המקום. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 11:34, 12 במאי 2016 (IDT)

בעד התבנית באופן כללי. החלק של "סטטיסטיקה קבוצתית" קצת בעייתי, שכן הוא דורש עדכון תמידי, ואני בספק אם יש לנו די כותבים בתחום הטניס שיכולים תחזק דבר כזה. הפרמטר "שנים במפעל" יכול למשל להתעדכן בצורה אוטומטית באמצעות {{טווח שנים}} (אגב, אני חושב שעדיף בכלל לציין את שנת הבכורה במפעל ולא אם מספר השנים במפעל). מה לגבי שאר הפרמטרים בפסקה הזאת? יש איזה מקור שאפשר לשאוב ממנו נתונים בצורה אוטומטית? עמרישיחה 12:30, 12 במאי 2016 (IDT)

את כל הנתונים לקחתי מדף הנבחרת באתר של גביע דייוויס. כלומר אפשר לקחת מדפי הנבחרות באתר של הדייוויס או אתר גביע הפדרציה לנבחרות נשים. בלי קשר, אני לא רואה תבנית של נבחרת טניס בלי הנתונים האלה. הם חשובים מכדי לוותר עליהם. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 13:35, 12 במאי 2016 (IDT)
חשוב להוסיף לכל הפחות הערה שתציין לאיזה תאריך עדכניים הנתונים. הערה דומה יש בתבנית הכדורגלן. עמרישיחה 14:22, 12 במאי 2016 (IDT)
דבר עם משתמש:DMY כיצד ניתן לשאוב את הנתונים אוטומטית. הוא עשה את זה בפיפא. אם הנתונים לא מעודכנים זה מוציא את המיץ מהתבנית. בורה בורה - שיחה 17:20, 12 במאי 2016 (IDT)

עוד הצעה: לגביע דייויס וגביע הפדרציה יש צבע נושאי שמלווה את המפעלים האלה לכל אורכם. בדייוויס הצבע הוא ירוק, בפדרציה - ורוד. אפשר לראות את זה גם באתר הרשמי של הדייוויס ובאתר הרשמי של הפדרציה. רואים את זה גם בתפאורה באירועים של שני המפעלים. אפשר לשנות את רקעי הכותרות כדי לשקף את הצבע הנושאי של המפעל. נבחרות גברים (דייוויס) יהיו בירוק, נבחרות נשים בוורוד. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 10:16, 13 במאי 2016 (IDT)

לא בעיה. קיים בעוד תבניות כמו תבנית:מוזיקאי או תבנית:ספורטאי. בורה בורה - שיחה 10:41, 13 במאי 2016 (IDT)

פניתי למשתמש:DMY בנוגע לעדכון אוטומטי של הנתונים בסטטיסטיקות הקבוצתיות. על פםי דף המשתמש שלו הוא בחופשת ויקי, למרות שראיתי שבדף השיחה הוא כותב. מקווה שיעזור.

בכל אופן, קחו בחשבון שהנבחרות שלהן יש ערכים כאן - כלומר אלה שמשחקות בדרגים היותר גבוהים - משחקות מפגש אחד של גביע דייוויס פעם בשלושה חודשים לערך, ולרוב אפילו יותר. נבחרת שמגיעה למפגש הגמר משחקת 4 מפגשים בשנה ולא יותר, האחרות משחקות אפילו פחות - שניים או שלושה מפגשים בשנה. זה הכל. זו תדירות העדכון הנדרשת בתבנית הזו.

משמע, הנתונים בתבנית מתעדכנים פעם במספר חודשים, לא פעם בשבוע כמו בענפים אחרים. חבל לחכות לעדכון אוטומטי שיבוא או לא יבוא, לפני שמכניסים את התבנית. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 16:07, 13 במאי 2016 (IDT)

יש הסכמה על התבנית, התוכן, שיטת העדכון וסוג התבנית. עכשיו צריך ליישם את כל התובנות לעיל. אפשר לארכב את הדיון בקרוב. בורה בורה - שיחה 14:31, 19 במאי 2016 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד התבנית כרעיון. אבל התבנית לא בפורמט העדכני... אין מילוי אוטומטי של שדות בויקינתונים... וגם הקוד מאוד מסובך--Mikey641 - שיחה 14:50, 19 במאי 2016 (IDT)
בורה בורה, הכנתי טיוטה ב{{משתמש:mikey641/נבחרת}}, אחרי שהסתכלתי בויקיפדיה האנגלית והעברית גיליתי שאין סמל לנבחרות אז הסרתי את הפרמטרים "סמל" ו"גודל" והחלפתי אותם בתמונה של הדגל כמו שיש בויקיפדיה האנגלית ([1]), ציפיתי שיהיה יותר מידע על הנבחרות אבל כל מה שיש בויקינתונים זה: הוא-נבחרת לאומית וענף-טניס--Mikey641 - שיחה 16:32, 19 במאי 2016 (IDT)
מייקי, אם אתה מתייג אותי בלי לחתום שוב אני לא מקבל התראה. אני לא חושב שהתבנית עונה על כל הדברים שעלו בדיון לעיל. למשל, הייתי מצפה לראות בה שדה "מפעל" כדי לציין אם זה גביע דיוויס או גביע הפדרציה. כמו כן אני חושב שצריך פרמטר נשים, כדי ליצור הפניות שונות לערכים. אנו גם לא מעצבים בתבניות החדשות עם "כותרת צפה". תן עיצוב עם כותרת צבועה וממוסגרת כמקובל. אני מציע שתעבור על כל הדיון שוב ותראה שהתבנית עונה על כל דרישה שעלתה. בורה בורה - שיחה 16:41, 19 במאי 2016 (IDT)
הנה, הערה שלי על "הכי הרבה נצחונות בסך הכל" ==> "מירב נצחונות סה"כ" לא נכנסה. בורה בורה - שיחה 16:42, 19 במאי 2016 (IDT)

האם אפשר להכניס את הנתונים לתבנית (או להכניס אותם לוויקינתונים) מהאתרים הרשמיים של גביע דייוויס והפדרציה? הכל נמצא שם, משם לקחתי את הנתונים לטיוטה שלי, והם כל הזמן מעודכנים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:45, 19 במאי 2016 (IDT)

בורה בורה, הוספתי את מה שעלה בדיון, כולל כל הקטע של הנשים, לא הוספתי פרמטר נשים, זה קובע אוטומטית אם זה נשים או גברים--Mikey641 - שיחה 00:09, 20 במאי 2016 (IDT)
עניין של טעם אולי, אבל לדעתי יותר נוח לקרוא את הכותרות כשהרקע יותר כהה והכיתוב בלבן. כמו שזה באתרים של המפעלים עצמם.
ושוב לגבי עניין משיכת הנתונים האוטומטית, האם אפשר למשוך אותם ישירות מדפי הנבחרות של האתרים הרשמיים? הכל שם. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 00:23, 20 במאי 2016 (IDT)
אני אישית ממש לא מבין בכל העניין של משיכת הנתוניםחיוך, אך לגבי הצבעים אתקן--Mikey641 - שיחה 00:35, 20 במאי 2016 (IDT)
Tdunsky, אפשר בוודאות. משתמש:DMY כבר מריץ בוט שמעדכן את פיפא, פידא, מדינות, ועוד שלל דברים. דברת איתו? בלי זה באמת התבנית יוצאת נכה... עצב בורה בורה - שיחה 00:36, 20 במאי 2016 (IDT)
כתבתי בדף השיחה שלו לפני כשבוע והפניתי אותו לכאן, עדיין ממתין לו... Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 00:46, 20 במאי 2016 (IDT)
הכנתי 2 דוגמאות לתבנית ב[‏[נבחרת גביע דייוויס של ישראל]] ובנבחרת גביע הפדרציה של ישראל--Mikey641 - שיחה 13:03, 20 במאי 2016 (IDT)
צריך כמה תיקוני לשון:
 1. מירב נצחונות יחידים ==> מירב הנצחונות יחידים
 2. מירב נצחונות זוגות ==> מירב הנצחונות זוגות
 3. מירב נצחונות סה"כ ==> מירב הנצחונות סה"כ
 4. דרג נוכחי ==> דירוג נוכחי בורה בורה - שיחה 13:16, 20 במאי 2016 (IDT)
הערות נכונות מלבד האחרונה. "דרג" זה המילה הנכונה כאן. כמו "אליפות אירופה דרג ב'", אתה לא אומר "אליפות אירופה דירוג ב'".
את האחרות הייתי מתקן אבל מוסיף מקף. "מירב הנצחונות - יחידים". Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 07:55, 25 במאי 2016 (IDT)
כנראה הבלבול בא מאי הבנה של מייקי בעניין ההבדל בין "דירוג" ו"דרג". בדייוויס וגם בפדרציה יש דרגים - בית עליון (בפדרציה יש גם בית עליון 2) ודרגים אזוריים נמוכים יותר (אירופה/אפריקה 1, אירופה/אפריקה 2, וכו'). הדירוג הוא דירוג של ITF, איגוד הטניס הבינלאומי. לצרכנו, הדרג שבו חברה הנבחרת חשוב יותר (במקרה של ישראל - אירופה/אפריקה 1), אבל אם קוראים את הנתון אוטומטית אפשר לפצל את זה לשני פרמטרים - "דרג נוכחי" ו"דירוג ITF".‏ Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 08:04, 25 במאי 2016 (IDT)

פרמטר שנים במפעל[עריכת קוד מקור]

הערה נוספת: יש להחזיר את הפרמטר "שנים במפעל" למילוי ידני. זה לא בהכרח אוטומטית השנה הנוכחית מינוס השנה הראשונה. יש נבחרות שדילגו על שנים במפעל ולא השתתפו בו ברצף. ישראל למשל השתתפה 63 שנים ולא 67. אפשר להשאיר את החישוב כברירת מחדל אם לא מילאו את הפרמטר, אבל הפרמטר חייב להיות נגיש למילוי ידני. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 08:22, 25 במאי 2016 (IDT)

אני מסכים עם זה. יש נבחרות שמחליטות מידי פעם לא להשתתף או לחילופין ההתאחדות הבינלאומית משעה נבחרות לכן החישוב לא נכון תמיד. יש לאפשר הכנסה ידנית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:51, 25 במאי 2016 (IDT)
עשיתי כך: אם הוכנס "שנים במפעל", יוצג "שנים במפעל", אם לא, החישוב יתבצע על ידי פרמטר שנה ראשונה.--Mikey641 - שיחה 17:02, 26 במאי 2016 (IDT)

{{טקס פרסי גלובוס הזהב}}[עריכת קוד מקור]

אני מציע לשנות את המראה של {{טקס פרסי גלובוס הזהב}} למראה של {{טקס פרסי אוסקר}}, בגלל מספר סיבות:

 1. מכיל מידע רק על הזוכים ולא על הטקס עצמו
 2. מבנה צעקני

--Mikey641 - שיחה 20:09, 11 במאי 2016 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד חזק אולי בכלל ליצור תבנית כללית לטקסים אלה {{טקס פרסי קולנוע}}. בורה בורה - שיחה 10:29, 12 במאי 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד חזק כבר היה דיון על זה בעבר, ויתכן אפילו שאני הייתי אמור להכין תבנית אחודה לדוגמא... אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:09, 17 במאי 2016 (IDT)
הוספה: מצאתי את הדיון הקודם שיחת תבנית:טקס. לא נראה שיצא מזה משהו פעם שעברה, אולי הפעם. מיקי, אתה מכין טיוטה אחודה? ראה בדיון שם יש כמה פרמטרים שערן כתב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:11, 17 במאי 2016 (IDT)
מתחיל עכשיו בהכנת טיוטה--Mikey641 - שיחה 18:27, 18 במאי 2016 (IDT)
בורה בורה, יונה בנדלאק, תבנית:טקס פרסי קולנוע, הכנתי טיוטה, ההתלבטות שלי היא בנוגע ל"המועמדים והזוכים הבולטים", יש 2 פרמטרים שיש אותם בכל התבניות (הכי הרבה מועמדויות וזכיות) אבל בכל תבנית נותנים כמה זוכים מכל קטגוריה, באילו קטגוריות יש לבחור, וגם אם נצליח לבחור, בכל פרס יש קטגוריות שונות, אולי נשנה את הקטגוריות לפי הפרס? מחכה לתשובתכם.--Mikey641 - שיחה 19:59, 18 במאי 2016 (IDT)
מתייג את משתמשת:רחל1 שעוסקת בנושא. בורה בורה - שיחה 20:01, 18 במאי 2016 (IDT)
Mikey641, הפרסים הנחשבים ביותר לכל הדעות הם:

אני חושב שגם אלה יכולים להכנס:

בורה בורה, הבעיה היא שבחלק מהפרסים זה לא קח לדוגמא בגלובוס הזהב זה מתחלק לסרט דרמה ולעוד שמהו שאני לא זוכר--Mikey641 - שיחה 14:42, 19 במאי 2016 (IDT)
עכשיו עיינתי באחד הערכים של גלובוס הזהב, אותן קטגוריות בגדול, רק שהן מפוצלות לשניים. צריך להכניס גם שדות לטלוויזיה. באמת צריך עזרה ממשתמשת:רחל1. אולי תפנה אליה ישירות בדף שיחתה? היא מאוד אדיבה. בורה בורה - שיחה 14:48, 19 במאי 2016 (IDT)

שלום, קראתם לי? אני בהחלט עוסקת בערכי סרטים ושחקנים וגם יצרתי כמה תבניות של פרסים, אבל לא בערכי הטקסים. לא נראה לי שכדאי לאחד את התבניות, לכל פרס יש את הקטגוריות שלו. בברכה, רחל - שיחה 14:56, 19 במאי 2016 (IDT)

משתמשת:רחל1, אנו עוד בשאלה המקדמית של מהם הפרסים החשובים באוסקר ובגלובוס הזהב? תוכלי לתת רשימה של החשובים שיכנסו בתבנית. בהתאם לכך נחליט על הטכניקה. בורה בורה - שיחה 15:02, 19 במאי 2016 (IDT)
בורה בורה, הפרסים בויקיפדיה שיש להם ערכים לפני שנים הם: אוסקר, גלובוס, אנני, אופיר, מסך הזהב ובחירת הנוער--Mikey641 - שיחה 15:07, 19 במאי 2016 (IDT)
לגלובוס הזהב יש יותר פרסים מאשר לאוסקר - פרס לשחקן בסרט דרמה ופרס לשחקן בסרט קומדיה, שניהם חשובים באותה מידה. וגם פרסים לשחקני טלוויזיה שוב עם חלוקה לדרמה וקומדיה או מוזיקלי. אני חושבת שלכל פרס צריך תבנית אחרת. רחל - שיחה 15:18, 19 במאי 2016 (IDT)
הכנתי טבלה שתסכם את נושא הקטגוריות:
קטגוריה פרס אופיר פרסי בחירת הנוער[א] פרס אנני פרס אוסקר פרס גלובוס הזהב פרס מסך הזהב (כבר לא קיים)[ב]
הסרט הטוב ביותר Pictogram voting keep.svg Pictogram voting delete.svg Pictogram voting keep.svg Pictogram voting keep.svg Pictogram voting delete.svg Pictogram voting delete.svg
הבמאי הטוב ביותר Pictogram voting keep.svg Pictogram voting delete.svg Pictogram voting keep.svg Pictogram voting keep.svg Pictogram voting keep.svg Pictogram voting delete.svg
שחקן/שחקנית Pictogram voting keep.svg Pictogram voting delete.svg

[ג]

Pictogram voting delete.svg

[ד]

Pictogram voting keep.svg Pictogram voting delete.svg

[ה]

Pictogram voting delete.svg

[ו]

 • קטגוריה 1:סרט
 • קטגוריה 2: במאי
 • לא כדאי לעשות בתבנית מאוחדת את שחקן/שחקנית.
 1. ^ בתבנית המקורית לא היו בכלל קטגוריות, כך שזה לא באמת משנה אם יש או אין בזה
 2. ^ הפרס כבר לא קיים וקיים עליו רק ערך 1
 3. ^ קיים רק "שחקן(ית) דרמטי(ת)"
 4. ^ פרס לסרטי אנימציה כך שמן הסתם לא יהיה
 5. ^ מסווג לפי סוגה
 6. ^ קיים רק "שחקן(ית) דרמטי(ת)"

--Mikey641 - שיחה 15:53, 19 במאי 2016 (IDT)

קטגוריה:תבניות טורנירי נוקאאוט[עריכת קוד מקור]

- הועבר לשיחת קטגוריה:תבניות טורנירי נוקאאוט בורה בורה - שיחה 06:46, 23 במאי 2016 (IDT)

תבנית בינוקי לטיוטות[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור תבנית:טיוטה/בינוקי או כל שם מתאים אחר, שתוסיף קישורי בינוקי לטיוטה ואפילו תוסיף קטגוריות. התבנית תקבל כקלט מספר פריט ויקידאטא ותדע לקחת משם את הבינוקי והקטגוריו שמופיעות שם. לדעתי זה יהיה נוח מאוד עבור אלה שעורכים והבינוקי. הבינוקי והקטגוריה כמובן יהיו חד כיווניים והערך לא אמור להופיע בקטגוריה הספציפית. בהעברה מטיוטה למרחב ראשי אפשר לעדכן אוטומטית בוויקינתונים. Geagea - שיחה 02:46, 17 במאי 2016 (IDT)

Geagea, אני חושב שטכנית זה אפשרי וכדי לעשות את זה צריך להשתמש בLua כדי להוציא את כל הsitelinks לפי שם היישות שמתקבל כפרמטר. אני לא בטוח שרצוי ליצור בינויקי ממש ואולי רק קישור רגיל לשפות (כלומר [[en:Main page]] או [[:en:Main page]]) במקרה שקיימים כלים שמסתגלים על קישורים לשפות אחרות: למשל אולי IKhitron "מנטר" בינויקים ממרחב המשתמש כדי לוודא שאין בינויקי שגויים או בוטים של ויקינתונים מייבאים את הקישור לכיוון ההפוך אוטומטית. ערן - שיחה 22:24, 18 במאי 2016 (IDT)
לא התכוונתי לבינוקי אמיתי רק שיקבל את מספר ויקינתונים ויפיק על בסיס המספר את הבינוקי. הלא לדברים האלה נועד ויקינתונים. משהו שיראה כמו {{ויקינתונים=Q9999999|קטגוריה=|קטגוריה=...}}. Geagea - שיחה 11:42, 25 במאי 2016 (IDT)
Geagea האם תוכל לפרט מה התוצאה שאתה רוצה שתהיה? האם אתה רוצה שבסוף הערך תופיע שורה (או שתיים) כזו "en:englishArticle, קטגוריה:טלוויזיה, קטגוריה:1984" או שאתה מתכוון שקישור השפה יופיע בצד הערך, כמו קישור שפה רגיל? ואני לא מבין מה זאת אומרת חד כיווני. האם אתה רוצה שהקטגוריות יופיעו בשורה (כפי שכתבתי) או שיוצגו כמו קטגוריה בערך רגיל? אם זו האפשרות השניה, אני לא מכיר דרך לעשות את זה כך שהקטגוריה תופיע אך הערך לא יופיע בקטגוריה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:01, 25 במאי 2016 (IDT)
כוונתי שהבינוקי יופיע בצד (אם זה אפשר כמובן) אבל שהטיוטה לא תופיע כבינוקי מהאנגלית למשל. ולגבי קטגוריות אם אני לא טועה יש את ה-noinclude וה-includeonly. אחד מהם אמור לעבוד לדעתי. Geagea - שיחה 12:08, 25 במאי 2016 (IDT)
בעצם אפשר להשתמש ב{{טיוטה פרטית}} ולהוסיף לה פרמטרים. Geagea - שיחה 12:12, 25 במאי 2016 (IDT)
noinclude כולל מידע שנמצא בדף אך לא בדך אחר שמכליל אותו ו-includeonly בדיוק הפוך, כולל מידע שיופיע רק בדפים מוכללים אך לא בדף עצמו. השימוש הוא בתבניות כך ניתן לשייך תבניות לקטגוריה של תבנית בלי שבקטגוריה יכללו גם הערכים שמכילים את התבנית (noinclude) ולחילופין includeonly שיופיע בקטגוריות רק הערכים ולא התבנית. אבל כן לא מדובר על הכללה ולכן אני לא חושב שזה יעבוד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:21, 25 במאי 2016 (IDT)

אם כך ההצעה שלך מקודם הייתה טובה. מה שצריך בעצם זה קישור שיראה כמו שדה קטגוריה בערך. הוא צריך להופיע בתחתית וצריך להראות:
קטגוריות : טלוויזיה | 1984 | גאורגיה
Geagea - שיחה 13:14, 25 במאי 2016 (IDT)

מספר שאלות להצעה:
 1. יש טיוטות לערכים הקיימים במרחב הערכים, לשם מה ליצור בינוויקי נוסף? הרי התוכן ימוזג בסופו של דבר
 2. יש טיוטות שלא יעברו למרחב הערכים כי הן לא טובות, לשם מה ליצור בינוויקי?
 3. ואם יוחלט שכן, איך זה יעשה? האם מישהו יתחיל לסרוק את כל הטיוטות ויחליט ליצור בינוויקי?
 4. בכנות, לא הבנתי מה הבינוויקי הזה משרת.

חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:38, 25 במאי 2016 (IDT)

מסכים עם חנה, לא הבנתי בכלל מה הטעם בבינוויקי לטיוטות.. מילא לערכים אבל לטיוטות?--Mikey641 - שיחה 18:29, 25 במאי 2016 (IDT)
נכנסתי לטיוטה של האנה מיטשל והיה נוח לי יותר אם היה בינוקי וקטגוריות. בהעברה מממרחב הטיוטה למרחב הראשי אפשר אוטומטית לעדכן את ויקינתונים ולהמיר את התבנית עם הקטגוריות לקטגוריות. נכון שזה לא וואו גדול אבל נראה לי שלעבוד עם בינוקי בצד וקטגוריות בתחתית זה גם נוח וגם נותן את התחושה של הדבר האמיתי.
לגבי מי יוסיף את זה. משתמש ותיק יכול להוסיף בעצמו ומשתמש חדש אפשר לעזור לו. בעצם מדובר על הוספת פרמטרים לתבנית קיימת. מוסיפים רק מספר ויקינתונים וקטגוריות לפי הצורך. אף אחד לא מחויב להוסיף את הפרמטרים ולא צריך לסרוק כלום. ולגבי טיוטות שא יגיעו למרחב הערכים. להם יש סיכוי טוב יותר להגיע למרחב הערכים אם יהיה להם בינוקי. הבינוקי לא יפריע ולא יזיק בכל מקרה. Geagea - שיחה 07:33, 26 במאי 2016 (IDT)

תארים בתבנית:קבוצת כדורגל[עריכת קוד מקור]

ראו שיחת תבנית:קבוצת כדורגל#פרמטר תארים. מדובר בפרמטר בעייתי ממגוון סיבות: קבוצה שהשתתפה במספר מדינות (ברית המועצות לשעבר), קבוצות מדרום אמריקה שם יש אינספור הגדרות ל"אליפות", שמשתנות בהתאם לעידן (מקצועי וחובבני), מספר טורנירי גביעים במדינה וכן הלאה.
הדיון התקדם אך נתקע וכעת הגיע הזמן לקדם אותו בצינורות המקובלים, שזה אולם הדיונים מסתבר אחרי כמה שבועות של חפירות.
אני, עמרי (Little Savage) וסאבעלוטודו תומכים בהסרת הפרמטר. הפרמטר לא מופיע ברוב הוויקיפדיות האחרות. את התארים יש לפרט בצורה הרגילה בפסקה, עם רשימה מפורטת של העונות/שנים בהן התארים הושגו. זה יחסוך לנו תחזוק מעיק, מייאש ומעצבן של פרמטר שמלא ב"זבלים" בכל מקום.
אני מקווה להשיג הסכמה כללית להסרת הפרמטר ושנוכל להתקדם הלאה בחיינו. הגמל התימני (צרו קשר) (18.05.2016 07:14)

מסכים כמובן. הפרמטרים הללו מועדים לפורענות והנזק שהם יוצרים עולה התועלת שבהם. ההגדרה לאליפות וגביע משתנה הן בין מדינות והן בין תקופות. זה בלתי אפשרי לצמצם את ההגדרה לכדי שני פרמטרים מבלי שיתחולל חוסר סדר בין הערכים. עובדה - בכל השנים שהפרמטרים הללו קיימים לא הצלחנו להשתלט עליו. לראייה, הפרמטר לא קיים במספר לא מבוטל של ויקיפדיות גדולות כולל ויקיפדיה האנגלית. אני חושב שזה אומר דבר או שניים. בערכי הכדורגל קיימת פסקת "תארים" בה ניתן לפרט באופן מסודר וברור מהם התארים בהם זכתה הקבוצה, וכן באיזה שנים (ראו דוגמא בריבר פלייט#תארים). זה מספיק בהחלט. השאיפה שלנו כמשתמשים שעורכים ומנטרים ערכים בתחום היא לבצע סדר וניקיון ולמצוא פתרונות שיתאימו גם לטווח הרחוק. טרם נמצא פיתרון טוב מספיק לבעיה, וההצעה של הסרת הפרמטרים מקובלת על מספר עורכים בתחום, שברור שטובת הערכים ואיכותם עומדת לנגד עניהם ולא טובת התבניות. עמרישיחה 12:15, 18 במאי 2016 (IDT)
חבל שההצעה הזו הוצגה באופן חד-צדדי שאינו משקף את הדיון. Symbol oppose vote.svg נגד ההצעה הזו שהיא לשפוך את התינוק עם המים. הכנתי לחברים את קטגוריה:שגיאות פרמטריות בתבנית קבוצת כדורגל שבה 78 קבוצות שיש מלל בשדה במקום רק מספר. זה בערך 8% מהערכים עם קבוצות כדורגל. אני לא רואה סיבה למחוק את המידע המועיל הזה מהערכים, רק כדי לפתור בעיה שפתירה בקלות בדרכים אחרות. ראו למשל את תבנית:קבוצת NBA שגם בה יש פרמטר תארים. בערך לוס אנג'לס לייקרס ניתן לראות איך זה ממומש בצורה מתקפלת עם 16 אליפויות ליגה ו-31 אליפויות אזוריות. אין שום עומס על הערך, ומי שרוצה שיפתח את הקיפול. הצעתי לחברים את הפתרון של תבנית:תוארי קבוצה שיתן פתרון זהה עם או בלי שנות האליפויות. מה שיפה בתבנית היא העובדה שהיא דינמית, דהיינו אם יש סוג אליפות חדש שראוי להזכיר וקבוצה זכתה בו, למשל הגביע הביניבשתי, פשוט מוסיפים שורה של תבנית תוארי קבוצה. בצורה כזאת נתקן את 78 הערכים בקלילות והכל בא על מקומו בשלום. מתייג את משתמש:Shakeydeal33 שעוסק הרבה בערכי ה-NBA ויתאר את חוויותיו עם התארים. לבטל מידע חשוב מאלף ערכים כשיש פתרון זמין ביד הוא צעד דרסטי ביותר שיש לחשוב עליו בכובד ראש ובדיון בפורום רחב, דהיינו כאן. התבנית הזאת היא בת 10-15 שנים ומאז חלו שיפורים במערכת. אפשר להפסיק עם הקבעון המחשבתי ולנסות לקבל שיפורים. ההצעה להשתמש בפיסקת תארים בערך היא גרועה עד מאוד. בערך ברצלונה (כדורגל) יש לגלול לא פחות מ-17 דפים למידע הזה! (30 דפי גלילה ברזולוציה נמוכה יותר) למה? אני נכנס לערך ורוצה במיידית לדעת בכמה תארים זכתה הקבוצה, לא לחפש 10 דקות במורד הערך. כיום המידע הזה זמין כהרף עין, למה להסיר אותו? בורה בורה - שיחה 18:33, 18 במאי 2016 (IDT)
ב-NBA יש רק תואר אחד. בכדורגל יש כמה.
לגלול למטה זה לא בעיה - לוחצים על "תארים" בתוכן העניינים. כך שהטיעון הזה מבוטל.
יש בעיה עם יותר מ-78 הקבוצות שהקטגוריה שלך מתייחסת אליה. לא הכול נכנס לחישוב האוטומטי הזה. כבר ציינו זאת ואתה ממשיך להתעלם מכך. ובוא תעבור על 78 הערכים האלה ותתקן אותם אתה... קל לך לדבר ולקבוע לאחרים, אבל להיות הפועל בסוף אתה בחיים לא היית ובחיים לא תהיה.
המידע לא נמחק מהערך, הוא מוסר מהתבנית כי יש לו מקום אחר ומתאים יותר.
המצב הנוכחי דפוק ויש לפתור אותו כבר. נמאס מתקיעת המקלות בגלגלים שאתה עושה פעם אחר פעם. הגמל התימני (צרו קשר) (18.05.2016 20:17)
הקנטורים שלך כבר יצאו מכל החורים. הפסק עם זה לאלתר. יש בוטים, אבל זה הרי לא ישנה את קבעון המחשבה שלך... בורה בורה - שיחה 20:24, 18 במאי 2016 (IDT)
בוט לא יסדר את כל הערכים הבעייתיים.
אקנטר כמה שבא לי, איפה שבא לי ואיך שבא לי ואין לך שום זכות להגיד לי מה לעשות. :) הגמל התימני (צרו קשר) (18.05.2016 20:29)
טוב, מקרה אבוד. לא אגרר לילדותיות שלך. המשך לשגר "פנינים" להנאתך. בורה בורה - שיחה 20:40, 18 במאי 2016 (IDT)
בורה בורה, התבנית שאתה מציע אולי טובה ל-NBA שם מספר סוגי התארים הוא נמוך. במקרה של הכדורגל, התבנית הזאת תעשה יותר נזק מהמצב הנוכחי. אתה טוען ש"מה שיפה בתבנית היא העובדה שהיא דינמית" - נהופוך הוא. זה בדיוק מה שגרוע בה. לא תהיה לנו שליטה על מה שהמשתמשים יכניסו. יש יותר מדי סוגי תארים בכדורגל בכדי שפיתרון כזה יעבוד לאורך זמן ולא יצור נזק. אנחנו רוצים פיתרון טוב ויציב, ולא כזה שיגרום לנו לעבודה כפולה ומכופלת בניטור ובתיקונים. לא פותרים על ידי יצירה של בעיה אחרת. אתה חוזר על אותם הטיעונים שהצגת בדף השיחה של התבנית, ולא ברור לי לאן אתה רוצה שזה יוביל. כמו כן, אף אחד לא מבטל שום מידע. המידע זמין במרחק של קליק בפסקת התארים שם יש חלוקה ברורה ומסודרת. כמו כן, בחלק מהערכים ישנו פירוט בפתיח בנוגע לתארים החשובים. אפשר להפוך את זה לסטנדרט ולדאוג שזה יופיע גם ביתר הערכים.
אנחנו משקיעים מאמצים כדי לשפר ולתקן, וכן כדי למצוא פתרונות יציבים שיביאו לשיפור הערכים, ואתה מנגד תוקע לנו מקלות גלגלים ומנסה להכתיב לנו איך לעבוד. לא הספיקה לך חוות הדעת של שלושה משתמשים בולטים מתחום הכדורגל? שחרר אותנו ותן לנו להתקדם. עמרישיחה 01:22, 19 במאי 2016 (IDT)
אני מעריך את ההשקעה שלכם בערכים אבל מנגד לי יש נסיון לא מבוטל בתבניות והנסיון להעביר תוכן מהתבנית לערך במקרה זה אינו נראה לי. במקום שני תווים "אליפות: 8" אתה שולח את הקורא במורד הגלילות לחפש בים מלל. זה אינו תחליף. אשר " לעבודה כפולה ומכופלת בניטור ובתיקונים" אלו רק מלים. שנינו יודעים שזה לא כך. אני מנטר 25,927 דפים ובהם ערכי קבוצות רבים, למעלה מ-150. לא נתקלתי בבעיות מהסוג שאתם מתארים, כך שתוספת עבודה בטח שאין. מגדירים מה התארים אותם רוצים לשמר, דברנו בדיון על 4-5, מתקנים את 78 הערכים, וזהו. אם אתם מתעצלים, אני מנקה אותם לבד בשעה. אם משתמש:יונה בנדלאק עוזר לי, בחצי שעה... לדיון בדף השיחה מגיעים רק בעלי עניין בכדורגל. לכאן מגיעים אנשים המתעניינים במגוון תחומים וחשוב לשמוע את דעתם. המנטרה "תוקעים מקלות בגלגלים" מצחיקה אותי. פותח הדיון בכלל שכח אותו, על פי הודאתו, ושמונה ימים הדיון עמד מיותם מכל אדם עד שבמקרה הזכרתי אותו בדף שיחתי. אז פתאום זה נהיה כזה דחוף שאפילו דיון ראוי אי אפשר לקיים? בורה בורה - שיחה 06:25, 19 במאי 2016 (IDT)
תבין אחת ולתמיד, אין אפשרות לבחור מספר מוגבל של תארים מראש, כי זה משהו שמשתנה בין ליגות ובין תקופות. למה לחזור על כך שוב ושוב? זה מתיש. התבנית שאתה מציע לא פרקטית עבור ערכי הכדורגל, ושלושה משתמשים שמבינים דבר או שניים בתחום הסבירו לך את זה. טענת שאתה "מנטר 25,927 דפים ובהם ערכי קבוצות רבים, למעלה מ-150. לא נתקלתי בבעיות מהסוג שאתם מתארים". אני דווקא נתקל בכך הרבה, וכל עורכי הכדורגל יסכימו שגם הם נתקלים בכך - במצב הנוכחי של התבנית אין אחידות בצורה בהם מוזנים התארים (הזנה של גביע הטוטו או גביע הליגה ב"גביעים" במקום הגביע הראשי, סכימה של אליפויות במספר מפעלים שונים ועוד דוגמאות רבות). התבנית שאתה מציע היא דינמית וזה בדיוק מה שהופך אותה ללא מתאימה במקרה שלנו. היא לא תספר את המצב, ולמעשה תגרום ליותר בעיות ועבודה נלווית מהמצב הנוכחי. אנחנו רוצים משהו יציב.
כמו כן, אף אחד לא שולח אנשים "לגלול". אתה מתייחס למקרי קיצון של ערכים ארוכים, ואין הרבה כאלה. פסקת התארים זמינה במרחק של קליק אחד בתוכן העניינים. לשם כך הוא קיים. כמו כן, נוכל לדאוג שהתארים החשובים יוזכרו בפתיח היכן שאין (בעיקר בערכים הארוכים שם זה יותר נחוץ). למה להקשות את החיים עם תבניות מסורבלות שיגרמו לחוסר אחידות וצורך תמידי בניקיון ובתיקונים? מה שעובד מצויין בוויקיפדיה האנגלית יכול לעבוד גם אצלנו. עמרישיחה 11:59, 19 במאי 2016 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אין לי מושג מה כתבתם אבל למה אין שימוש בתבנית {{תוארי קבוצה}}? ככה יהיה עיצוב אחיד, ומה שלא יכלול תוארי קבוצה בצורה זו פשוט מאוד יכנס לקטגורית שגיאות פרמטריות וכך תיווצר אחידות בין כל הערכים... אני בעצמי מוכן לעבור על ערכים ולתקן...--Mikey641 - שיחה 14:48, 19 במאי 2016 (IDT)

מייקי, זה בדיוק מה שאני טוען all along the way! בורה בורה - שיחה 15:11, 19 במאי 2016 (IDT)
אתה גם טוען שגם לך אין מושג מה כתבנו? הגמל התימני (צרו קשר) (19.05.2016 17:36)
אולי מספיק עם האשמות ההדדיות?? הבנו את העמדה שלכם. הגמל התימני ועמרי לא חושבים שזה צריך להופיע בתבנית. בורה בורה וגם אני חושבים שזה צריך להופיע בתבנית אבל לא בצורה ישירה אלא בשימוש בתבנית עזר שבה יופיעו הסוגים השונים של תארים, אם יש. בואו נחכה ונשמע דעות אחרות. האשמות הדדיות רק מרחיקים משתמשים אחרים מלהגיב ואז לשאר עם המצב הקיים שהוא לא טוב לפי כל הצדדים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:41, 19 במאי 2016 (IDT)
לא ציינתי את זה כי זה נראה לי ברור מאליו, אבל כמובן שאפשר להגביל רק לרשימת תארים מסוימת! עמרי, אתה הרי מכיר את זה מ-{{מוזיקאי/צבע רקע לפי סוג}}, עבדנו על זה ביחד לשביעות רצונך. מגדירים מה התארים החוקיים ורק הם יכנסו. Mikey641, אפילו יישם את זה בצורה יותר טובה לפני כמה ימים, והשגיאות צצות מיד בקטגורית השגויים של ניהול הפרמטרים. בורה בורה - שיחה 18:01, 19 במאי 2016 (IDT)
בורה בורה, יונה בנדלאק, קודם כל אני מסכים על זה, ואם תתבצע החלטה שהתבנית תהיה כמו בNBA (לפחות נראה לי שזה NBA) אני יעזור להצבת {{תוארי קבוצה}}. בכל מקרה, בורה בורה, כשאתה אומר "Mikey641, אפילו יישם את זה בצורה יותר טובה לפני כמה ימים" אתה מדבר על {{allmusic/סוג}} נכון?--Mikey641 - שיחה 20:11, 19 במאי 2016 (IDT)
Mikey641, בדיוק! אכן אני מדבר על {{allmusic/סוג}} וזה עובד מצוין. אם זה מה שיוחלט לא תהיה הרבה עבודה. הכל יוחלף בבוט, ונצטרך לעבור על ה-78 ואולי לתקן חלק ידנית. ממש לא ביג דיל. בורה בורה - שיחה 00:29, 20 במאי 2016 (IDT)
אני לא מבין. איך תפתרו את בעיית עידן חובבני/מקצועני? כיצד יסווגו 30 ליגות המדינות הברזילאיות? מהי הגדרת גביע בכל מדינה ומדינה בדרום אמריקה? האם תכניסו תחרויות בינלאומיות כפי שהזכירו פה? איך תחליטו איזה גביע יבשתי מכל המגוון העכשווי וההיסטורי באמריקה הדרומית ראוי להיות מוזכר? מי מתנדב לעבור על כל ערכי הקבוצות ולבדוק שהנתונים נכונים/מעודכנים? אלו חלק מהשאלות שעולות לי כעת על יבשת אחת בלבד. סאבעלוטודו - שיחה 01:24, 20 במאי 2016 (IDT)
תן דוגמה של 3-4 ערכים בהם לדעתך יש בעיה או תשאר בעיה. בורה בורה - שיחה 02:22, 20 במאי 2016 (IDT)
סאבעלוטודו, אני בטוח שכולנו מסכימים שהמצב הנוכחי הוא לא תקין, מה זה משנה אם הפרמטר ימחק או לא? לא בא לכם, אל תשתמשו בו, אבל לדעתי ולדעת משתמשים אחרים זה פרמטר חשוב ואנחנו עשויים להשתמש בו--Mikey641 - שיחה 12:36, 20 במאי 2016 (IDT)
מייקי, אינני מכיר אותך או את פועלך, אבל אנא, אם אין לך מושג כפי שהצהרת, אל תיכנס לנושא פה. זה לא ש"לא בא לנו אז לא נשתמש", אלא איך הערכים שאכפת לנו נראים ומתפקדים, והם מתפקדים לא טוב והם יתפקדו לא טוב אחרי יישום ההצעה שאתה תומך בה.
אם לא ייווצר פה קונצנזוס (מה שלא נראה שיקרה), אין מנוס מלהגיע להצבעת מחלוקת. רק כך נראה שנוכל לקדם את זה. הגמל התימני (צרו קשר) (20.05.2016 19:52)
הגמל התימני, א. אחרי שכתבתי את ההודעה קראתי את הדיון וממש אין לי מושג מה ההתנגדות לזה...
ב. למה שהם לא יתפקדו טוב אחרי?--Mikey641 - שיחה 21:27, 20 במאי 2016 (IDT)
משתמש:הגמל התימני אתה שוב עובר על כללי ההתנהגות, אחרי שמשתמש:יונה בנדלאק כבר העיר לך לעיל. כאן זה דיון חופשי וכל אחד רשאי להביע את דעתו, בטח אחד שמבין בתבניות פי עשרה ממך. מה זה המשפט "אל תיכנס לנושא פה."? לא מרחיקים איש מדיונים, אף פעם. בורה בורה - שיחה 21:49, 20 במאי 2016 (IDT)
בורה, ראשית כל כפי שסאבעלוטודו הסביר היטב, זה לא פרקטי. בתבנית המוזיקאי הגדרנו רשימה מצומצמת מראש שכל מוזיקאי היה ודאי משתייך לאחד מהם לפחות. בתחום הכדורגל זה בלתי אפשרי ליצור רשימה כזו, היות שזה דבר שמשתנה בין מדינה למדינה ובין תקופות. בתבנית המוזקאי אפשר להזין כל ערך בשדה של הסוג, כך כשגם אם תהיה רשימה, עדיין לא תהיה לנו שליטה על מה שמשתמשים יכניסו. מלבד העובדה שיצירה של רשימה כזאת היא משימה לא פרקטית בעליל, היות שצריך לקיים מחקר על כל ליגה וליגה, משימה שהיא ענקית בפני עצמה, גם לבחור את סוגי התארים זה בלתי אפשרי, היות שלא תמיד ניתן לעשות את הבחירה הנכונה, בייחוד לאור העובדה שאנחנו לא מכירים היטב את כל הליגות. אני יכול לומר לך באופן ודאי שתוצר של משימה כזו יהיה חובבני לגמרי, ואנחנו מראש לא רוצים לקחת על עצמנו משהו שאנחנו לא מסוגלים לבצע בצורה איכותית מספיק. אנחנו רוצים לשפר את הערכים ולא להזיק להם. אל כל זה תוסיף עובדה בעייתית עוד יותר - מי יילך לנטר ולעדכן את הדבר הזה אח"כ?! אם זה היה אפשרי, אני בטוח שבוויקיפדיה האנגלית, הגדולה והמקיפה, היו מריצים את הדבר הזה כבר כמה שנים טובות. למה זה לא קורה? כי זה ל-א פ-ר-ק-ט-י!
בקיצור, מדובר בפיתרון לא ישים ולא יציב, שיגרום לנו להתגעגע למצב הנוכחי. אני לא מבין למה חוות דעת של שלושה משתמשים שמבינים לא מעט בתחום לא מספיקה. מעניין אותי אילו היה מדובר בתבנית מתחום המתמטיקה, האם גם אז חוות דעתם של המומחים לא הייתה מספיקה עבורך? עמרישיחה 01:13, 22 במאי 2016 (IDT)
אנחנו סתם מדברים באוויר. בקשתי כמה דוגמאות כדי להדגים לך את הפתרון ולא קבלתי. תן דוגמאות ואראה לך. אתם מתארים מצב קטסטרופלי לא פתיר ואני טוען שאין המצב כך. ואם ב-10 שנים הצטברו רק 70 ערכים כאלה, גם פתרון של הוספה באם יש צורך, ללא מגבלות, הוא פתרון טוב. אם יהיה צורך בהוספת שורה "אליפות בלו הוריזונטה", אז נוסיף. אני לא רואה בזה בעיה. ההתנגדות שלי למחיקה נובעת בעיקרה מזה שאתם "למען הנוחיות" שלכם כמתחזקים, רוצים למחוק מידע שרוב הקוראים מעוניינים בו. אתם גם חושבים שבגלל שאתם מבינים יותר, ועל זה איני חולק, זה צריך ללכת "בדרך שלכם". ופה אני לא מסכים. דווקא אני ומייקי, מייצגים פה את הקורא הפשוט שמעוניין במידע. בורה בורה - שיחה 10:01, 22 במאי 2016 (IDT)
תרשו לי להצטרף לדיון. אני חושב שלא מדובר למען הנוחות אלא למען הדיוק. לפעמים, למען הדיוק, צריך לפגוע בנוחות של הקוראים. כולנו יודעים שלא מעט אנשים מסתמכים על ויקיפדיה כמקור המהימן ביותר ובמידה מסוימת ניתן לומר שהיא גם עלולה להיות מקור להפצת טעויות ולכן חשוב שנהיה כמה שיותר מדויקים. אני לא רואה איך אנחנו מצליחים להישאר גם מדויקים (לא לסטות במילימטר בפרטים. יש הבדל בין גביע הטוטו לגביע המדינה לאלוף האלופים), גם נוחים (להציג הכל במקום בולט כמו תבנית בראש הערך) וגם יפים (לכלול את כל המידע הנחוץ בתבנית בלי להעמיס עליה - יהיו קבוצות עם המון תארים חשובים). לצערי, במתח שבין נגיש למדויק אני לא רואה פתרון שישלב את שניהם בצורה מושלמת ואני מעדיף את המדויק והמפורט בתוך הערך (וכבר אמרו לפני - זה סה"כ "יעלה לקורא" עוד קליק או שניים). איתי - שיחה 17:06, 22 במאי 2016 (IDT)

דוגמה[עריכת קוד מקור]

אינדפנדיינטה
Independiente Arg logo.svg
מידע כללי
שם מלא אינדפנדיינטה (Club Atlético Independiente)
כינוי Los diablos rojos (השדים האדומים)
Rey de Copas (מלכי הגביעים)
El Orgullo Nacional (גאווה לאומית)
Los Rojos de Avellaneda (האדומים של אבז'אנדה)
תאריך ייסוד 1 בינואר 1905
אצטדיון אצטדיון ליברטדורס דה אמריקה, אבז'אנדה, בואנוס איירס, ארגנטינה
(תכולה: 52,823)
נשיא הוגו מוז'נו
מאמן מאוריסיו פלגרינו
ליגה ליגת העל הארגנטינאית
תארים
 אליפויות 16
 גביעים לאומיים 9
 גביעים בינלאומיים 18
תלבושת
תלבושת בית
תלבושת חוץ

לעיל דוגמה כיצד תראה התבנית בקבוצת אינדפנדיינטה שהיום הכניסו בה שורות טקסט מאולצות. בורה בורה - שיחה 13:23, 22 במאי 2016 (IDT)

זה בדיוק מראה למה זה לא מתאים: מה זה גביעים מקומיים ומה זה גביעים בינאלומיים? למה דווקא שלושת התארים האלה ולא תארים נוספים? כל מדינה, בייחוד באמריקה הדרומית אך לא רק, והצרות שלה. גם במדינות בהן יש גביע משני (אנגליה, ספרד בעבר, צרפת, ישראל וגביע הטוטו) - למה הגביע הזה ולא אחר. קבוצות שזכו במספר סוגים של גביעים "בינלאומיים": איזה גביעים בינלאומיים נספרים עבור איזו מדינה ועבור איזו קבוצה? אם קבוצה זכתה רק בגביע אופ"א, לא נרצה לציין את זה? אבל אם נציין עבורה, לא נציין זאת גם עבור קבוצות שזכו גם בגביע אופ"א וגם בליגת האלופות?
אנחנו נכנסים פה לבור עמוק של קבלת החלטות שזה ממש לא המקום ולא הזמן לעשות. הגמל התימני (צרו קשר) (22.05.2016 13:52)
על מה אתה מלין? אני לקחתי מה שיש עכשיו בערך והצגתי את זה. רוצה להוסיף או להוריד - בבקשה. רוצה לקבוע כללים, גם בבקשה. אלו החלטות מנהליות, לא טכניות. שוב, אתה מפיל על הקורא החלטות תחזוקתיות ולא כך עובדים כאשר טובת הקורא מול העין. בורה בורה - שיחה 14:06, 22 במאי 2016 (IDT)
בורה, כתבת למעלה "אם יהיה צורך בהוספת שורה "אליפות בלו הוריזונטה", אז נוסיף" - הבנו כבר בתחילת הדיון שיש אפשרות טכנית שהתבנית תציג תואר נוסף או יותר עפ"י בחירה. אף אחד ממשתתפי הדיון לא הביע ספק ביכולת הטכנית של הפיתרון שאתה מציע. גם הדוגמא שהצגת כאן לא מחדשת בדבר. כולנו הבנו שזה אפשרי. בוא נתקדם. הבעיה היא שאין דרך לבצע את ההסבה הזאת בצורה נכונה ומדוייקת, ולא ניתן לקבוע מדיניות רוחבית ברורה כיצד יש להוסיף לבחור את התארים שיתווספו לתבנית. סוגי התארים ואופן הספירה משתנים בין הליגות, ולא ניתן להגדיר מדיניות כללית בנושא. מעבר לכך, גם קביעת מדיניות ברמת מדינה היא בעייתית. כפי שכתבתי, מעבר לעבודה הסיזיפית והאינסופית הכרורכה בקביעת מדיניות עבור כל מדינה ומדינה בנפרד, רובנו פשוט לא מכירים את הליגות השונות מספיק טוב כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר והמדוייקות ביותר. בנוסף, גם אם כל זה יתבצע בסופו של דבר, מי ימנע מהמשתש האקראי להוסיף תארים נוספים שהוחלט לא להכליל בספירה. זה משהו שהוא בלתי אפשרי לניטור. זה פיתרון שיביא בטווח הרחוק לחוסר דיוק ותוהו ובוהו בעניין, והנזק מהנגשת מידע לא מדוייק לקורא יהיה כפול ומכופל מהנגשת המידע במקומות קצת פחות בולטים (אם כי בולטים מספיק).
עצם חשיבות המידע אודות התארים אומרת שעל אחת וכמה וכמה שעלינו לבחור בפיתרון שיביא לתוצאה הטובה ביותר. במקרה הזה אין מנוס מהסרת הפרמטרים, כי אין פיתרון טוב יותר. הלוואי והיה. אם מאות מיליוני הקוראים של ויקיפדיה האנגלית מסתדרים ללא המידע הזה בתבנית, גם הקוראים שלנו יסתדרו. נוכל כאמור לדאוג שבערכים ארוכים ובינוניים המידע יוזכר בפתיח. זה לא סיפור גדול. תוכל במטותא ממך לשחרר אותנו ולתת לנו להמשיך הלאה? עמרישיחה 00:33, 25 במאי 2016 (IDT)
הבעיות שאתה מתאר הן תיאורטיות ואינן קיימות במציאות, או זניחות בעליל. אז אני לא מוכן למחוק 2,000 תארים לפתור בעיה שכלל אינה קיימת. אני מוכן לעשות אתך עיסקה. נקח חודש ניטור ונראה כמה בעיות כאלו צצו. דהיינו משתמשים מזדמנים הגיעו והכניסו בשדות אלה מידע שבעליל לא מתאים ורק גורע מזמנם של המנטרים. אם המספר משמעותי, אסיר את התנגדותי ואני מניח שכנ"ל גם התומכים בעמדתי. אני מציע להגדיר אחד ביום כמשמעותי, למרות שזה מספר קטן לטעמי, דהיינו 30 כאלה בתקופת הבוחן. בורה בורה - שיחה 00:53, 25 במאי 2016 (IDT)

הצעה לתבנית {{גאוגרפיה של מדינה}}[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית {{גאוגרפיה של מדינה}}, אשמח להערות והצבעות בעד/נגד--Mikey641 - שיחה 23:23, 20 במאי 2016 (IDT)

לאילו ערכים התבנית מתאימה? מה זה מפגעי טבע? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:46, 22 במאי 2016 (IDT)
איזה אחוז מהשדות ישאב מוויקינתונים. מה מצב האכלוס של שדות אלה בוויקינתונים? כדאי שתבדוק איזה 20 מדינות מכמה יבשות. בורה בורה - שיחה 10:04, 22 במאי 2016 (IDT)
יונה בנדלאק, קודם כל התבנית תשמש לערכי גאוגרפיה של מדינות כגון: גאוגרפיה של יפן.
בורה בורה, זאת בדיוק הבעיה שלי, שטח ודירוג שטח נלקחים מ{{נתוני מדינות}}. אבל השאר לא, כי כל המידע על המדינות נמצא בויקינתונים שלהן ולא בויקינתונים של "גאוגרפיה של...". דבר שני, ביקשתי מDMY בשיחת תבנית:נתוני מדינות, להוסיף את "אורך קו החוף" ואת הנקודה הכי גבוהה+נמוכה ל{{נתוני מדינות}}--Mikey641 - שיחה 14:48, 22 במאי 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד התבנית טובה ואינפורמטיבית אני רק לא מבין מה זה מפגעים סביבתיים ובעיות סביבתיות. ומה אתה חושב שצריך להיות בנקודה גבוהה/נמוכה? שם המקום או הגובה או שניהם ראה למשל את התבנית הצרפתית פרמטרים Altitude maximale/minimale. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:16, 25 במאי 2016 (IDT)
אהבתי את הצרפתית. צריך להוסיף פרמטרים כמו שם. אני די בטוח שחלק מהמידע כמו "אורך קו החוף" נמצא בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 17:02, 25 במאי 2016 (IDT)
בורה בורה, יונה בנדלאק, קודם כל מפגעים סביבתיים זה "דבר שיש בו לגרום השפעה שלילית על הסביבה. לדוגמה: ערימות אשפה, מפעל מזהם, תחנת כוח הפולטת מזהמים. מתוך הספרייה הוירטואלית של מט"ח"- העתקתי מהתבנית האנגלית, אפשר למחוק.
בעייה סביבתית "בעייה סביבתית (בעייה מתחום איכות הסביבה – כגון זיהום מים, אויר, ). "- יכול להיות שזה אותו הדבר אבל פשוט תרגמתי מאנגלית
ובורה בורה, אמרתי כבר קודם, ניקח לדוגמא את גאוגרפיה של יפן, אנחנו רוצים את "אורך קו החוף", בויקינתונים, אורך קו החוף נמצא ביפן ולא בגאוגרפיה של יפן.--Mikey641 - שיחה 17:30, 25 במאי 2016 (IDT)
מיקי, לדעתי הממשק תומך ביבוא בויקינתונים אחר (לא בטוח עם זה כבר פועל או לא). ואורך קו חוף לא מופיע בויקינתונים. כן מופיע נקודה גבוהה ונמוכה (שם מקום לא גובה). בנוגע למפגעים - זה אולי מתאים לויקימסע, לדעתי זה פחות מתאים לויקיפדיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:33, 25 במאי 2016 (IDT)
ועוד לא גילית איך לשאוב משם? דברת עם משתמש:ערן? בורה בורה - שיחה 17:34, 25 במאי 2016 (IDT)
אפשר לשאוב נתונים מדף ויקינתונים מקושר - למשל דף הויקינתונים של אריה מפנה לחתול (סוג) ותבנית המיון יודעת להיבנות בצורה היררכית. כדי לעשות זאת צריך להשתמש ב-Lua. ערן - שיחה 20:15, 25 במאי 2016 (IDT)
ערן, ואיך עושים את זה?--Mikey641 - שיחה 17:06, 27 במאי 2016 (IDT)
Mikey641, ראה הסבר בmw:Extension:Wikibase Client/Lua ערן - שיחה 21:13, 27 במאי 2016 (IDT)

סעיף חוק בוויקיטקסט[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית:סעיף חוק כמוצע בטיוטה להלן, כדי לקשר בקלות לסעיפי חוקים בוויקיטקסט. חוקים הם, במקרים רבים, ארוכים למדי ולכן זה יכול להיות מועיל למדי לקשר ישירות לסעיף (אם מגוף הטקסט ואם מהערת שוליים).Tzafrir (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

פרטרים לתבנית:

 1. תוכן הקישור (אופציונלי)
 2. שם הערך בוויקיטקסט
 3. שם הסעיף (אופציונלי)

דוגמאות שימוש:

טיוטת תבנית [שם התבנית][עריכת קוד מקור]

[[s:{{{2|{{{1}}}}}}{{#if:{{{3|}}}|#{{{3}}}|}}{{!}}{{{1}}}]]

מערה[עריכת קוד מקור]

הצעה ל{{מערה}}--Mikey641 - שיחה 17:07, 27 במאי 2016 (IDT)