ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)

תוכן עניינים

עיר בירה בתבנית עיר[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:עיר בורה בורה - שיחה 16:32, 30 במרץ 2017 (IDT)

איך נקבע התאריך העברי? ולשם מה יש את תבנית:תאריך?[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:תאריך

הצעה חדשה לתבנית:שיר של אש ושל קרח[עריכת קוד מקור]

שלום. לפני כארבע שנים יצר קרלוס הגדול את התבנית העוסקת בסדרת הספרים שיר של אש ושל קרח (כמו גם בסדרת הטלוויזיה). אמנם התבנית טובה אך היא סובלת בעיני מכמה פגמים. מכל מקום, אני מציע כאן לתבנית מבנה חדש שלדעתי עדיף מזה הנוכחי. אשמח לשמוע על כך את דעתכם (אעיר באופן ספציפי שבמקום "בתי האצולה" אפשר לכתוב "הבתים" או "בתי המלוכה". אם כי למיטב הבנתי הם אינם בתי מלוכה אלא בתי אצולה שחלקם מפעם לפעם עולים למלוכה). בברכה, Ariel196 - שיחה 14:51, 12 בפברואר 2017 (IST)

אני Symbol support vote.svg בעד השינוי. בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בשבט ה'תשע"ז • 17:31, 12 בפברואר 2017 (IST)
Symbol neutral vote.svg נמנע אני אוהב את התבנית הנוכחית, למרות שהיא לא לפי התקן המקובל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:59, 13 בפברואר 2017 (IST)

טיוטה[עריכת קוד מקור]

 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק. אין תקן מינימלי של תבניות ניווט כמקובל, רוחב בפיקסלים במקום באחוזים, רוחב לא תקני, צר מדי, הקטנות של מלים שמקשות על הקריאה, שבירות שורה מיותרות שנובעות מהקטנת התבנית, הא הידיעה מיותרים בכותרות, קיצורים לא נחוצים של המילה "בית". בקיצור חזרה לשולחן השרטוט ואז אולי אסתכל עליה. בורה בורה - שיחה 22:01, 13 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק. התבנית הנוכחית נראית בסדר גמור ואני לא רואה בה פגמים מהותיים. אם זה לא שבור אל תתקן DimaLevin - שיחה 12:11, 14 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד חזק. "אם זה לא שבור אל תתקן", אינו נימוק. ראינו את זה בהצבעה של הוספת סמל לתבניות קישורים חיצוניים שהתקבלה, כולנו היינו מסתדרים בלי איזה סמל.--‏Mikey641שיחה 14:23, 26 במרץ 2017 (IDT)

טיוטה 2[עריכת קוד מקור]

מה דעתכם על זה? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ז • 11:07, 14 בפברואר 2017 (IST)

נ.ב. אני חושב שצריך להוסיף גם דמויות, אבל אני לא בקי בנושא ולא רוצה להוסיף בצורה חלקית. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ז • 11:09, 14 בפברואר 2017 (IST)
אין ערכים על דמויות מסדרת הספרים או הטלוויזיה. Ariel196 - שיחה 16:26, 14 בפברואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק. התבנית הנוכחית נראית בסדר גמור ואני לא רואה בה פגמים מהותיים. אם זה לא שבור אל תתקן DimaLevin - שיחה 12:11, 14 בפברואר 2017 (IST)
שאלה, מה עם כל הספרים העוסקים באותו עולם, רק 100 שנה קודם? (כל ספרי הHedge knight (Tales of Dunk and Egg)), או הסיפור המסביר את מלחמת האחים שהיתה 200 שנה לפני (The Princess and the Queen) האם שמים אותם גם כאן ? בברכה אמא של גולן - שיחה 11:05, 19 בפברואר 2017 (IST)
אפשר ליראות דוגמה לטיוטה מוקדמת שלי שיצרתי שבוע שעבר אשר כוללת גם את ספרי המשנה ואת משחק הלוח. בקרוב כניראה אעלה על הכתב כמה ערכים חדשים על סדרת הספרים (כולל שכתוב של הערך הראשי) ואז אעלה הצעה חדשה לתבנית שתכלול רכיבים נוספים וככל הניראה תיתבסס על התבנית הנוכחית. בברכה, Ariel196 - שיחה 13:58, 19 בפברואר 2017 (IST)
 • יש בעיה של זכויות יוצרים בתמונת הסמל. ראו כאן. Geagea - שיחה 13:08, 19 בפברואר 2017 (IST)
אני בעד השינוי שאריאל מציע (בעיקר מבחינת התוספת של שנות הוצאת הספרים). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 21:59, 4 במרץ 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד - התבנית לא נראית טוב, ולדעתי יש לשאוב השראה מהתבנית המקבילה באנגלית Template:A Song of Ice and Fire. אמנם בעברית אין את כל הערכים שמצויינים שם אבל התבנית צריכה להוות בסיס לכך שהם יכתבו, (או למשל הערך על הסדרה יפוצל לערכים נפרדים לכל עונה). לכן יש לי בעיה עם הקביעה שהקישור לסדרה יופיע בפרמטר |למטה=. אז הנה טיוטה שאני מציע בהתאם למצב הנוכחי של הערכים בעברית. (את בתי האצולה אפשר להחליף בקבוצת דמויות כי יש דמויות כמו "הפראים" או "משמר הלילה" שהם לא בתי אצולה ואז אי אפשר להכליל אותם בתבנית, הקישור הפנימי יוביל לפסקה המתאימה בערך המתאים. כי יש עוד המון בתי אצולה בעולם הזה (הרבה יותר ממה שמוזכר כעת) ואי אפשר למנות את כולם. לכן עדיף לשנות את שם הקבוצה לדמויות)
דבר נוסף: חייבים לסדר את הקטע המוזר הזה של תבנית {{תת קבוצה}} ששמות הקבוצה לא מתפרסים כמו שצריך.
להלן הטיוטה שאני מציע: – אסף (Sokuya)שיחה 00:34, 16 באפריל 2017 (IDT)

טיוטה 3[עריכת קוד מקור]

תבנית:מוזיקאי - תבנית:מלחין[עריכת קוד מקור]

אחד מהערכים האפשריים לפרמטר "סיווג" בתבנית "מוזיקאי" הוא "מלחין" / "מלחינה". כיום יש 2664 ערכים שבהם נעשה שימוש בתבנית "מוזיקאי", ורק 45 ערכים שבהם נעשה שימוש בתבנית "מלחין". לפיכך, אני מציע שבכל אותם 45 ערכים תוחלף התבנית "מלחין" בתבנית "מוזיקאי" עם סיווג=מלחין או סיווג=מלחינה, ולאחר מכן - התבנית "מלחין" תימחק. יוניון ג'ק - שיחה 17:32, 14 בפברואר 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק. מתבקש. בורה בורה - שיחה 17:41, 14 בפברואר 2017 (IST)
האם ניתן להוסיף לתבנית "מוזיקאי" את הפרמטרים הבאים: "תקופה/זרם", "מספר יצירות ידוע", "חתימה"? יוניון ג'ק - שיחה 22:34, 14 בפברואר 2017 (IST)
מה שהיה בתבנית מלחין ישאר. בורה בורה - שיחה 11:50, 15 בפברואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק תבנית:מוזיקאי מתאימה מאוד לזמרים/נגנים/להקות, אך הפרמטרים המוגדרים בה אינם רלוונטיים ברובם למלחינים (סוג קול, כלי נגינה, חברת תקליטים, שיתופי פעולה בולטים, חברי הרכב), וכך גם בכיוון השני - "תקופה/זרם","מספר יצירות" ו"חתימה" לא רלוונטיים למוזיקאים - אלו פרטים שוליים שלא צריכים להופיע אצל זמרים/נגנים/להקות. ערן - שיחה 20:53, 15 בפברואר 2017 (IST)
אני בעד איחודים אבל מבחינת שדות יותר מתאים לאחד את תבנית:מלחין עם תבנית:אמן. מסתבר שלמלחין קלאסי יש יותר מהמשותף עם צייר מאשר עם מוזיקאי מודרני הנדב הנכון - שיחה 21:06, 15 בפברואר 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── איך ניתן להוסיף לתבנית "אמן" את הפרמטרים החסרים? יוניון ג'ק - שיחה 03:19, 17 בפברואר 2017 (IST)

משתמש:יוניון ג'ק אאל"ט שני השדות החסרים הם חתימה (שמבחינתי מיותר, אבל אם הוא חשוב, כנראה שהוא חשוב יותר לצייר) ומספר יצירות - כאן אפשר ליישר קו ולציין רק יצירות בולטות. אם אחת או יותר מההוספות נדרשת/מוסכמת, ההליך טכני למדי וכנראה שיהיה צורך להעזר באחד ממומחי התבניות הנדב הנכון - שיחה 20:43, 17 בפברואר 2017 (IST)
 • אני מסכים עם הנדב הנכון בעניין החתימה, גם לדעתי היא נראית מיותרת.
 • אני לא מבין בתחום זה, אבל לגבי יצירות בולטות לעומת מספר יצירות, כדאי להתייעץ עם מי שמבין במוזיקה. אשמח לשמוע את דעתה של שלומית קדם, האם כדאי בוולפגנג אמדאוס מוצרט או יוהאן סבסטיאן באך (ומלחינים נוספים) להציג את "מספר יצירות ידוע" כפי שמופיע היום או שמוטב לציין מספר מצומצם של היצירות הבולטות ביותר. האם יש שדות נוספים שכדאי לציין בתבנית למלחינים? האם יש שדות מיותרים?
ערן - שיחה 22:12, 17 בפברואר 2017 (IST)
אני מציע שבשלב הראשון יהיה מיזוג של שתי התבניות, כולל החתימה ומספר היצירות, וכל שאר השדות. בואו ניתן "100 ימים של חסד" לתבנית המאוחדת, ורק לאחר מכן נבחן איזה שדות ניתן להסיר. יוניון ג'ק - שיחה 22:15, 17 בפברואר 2017 (IST)
אינני מבינה דבר בתבניות, אבל בתשובה לשאלות שנשאלו - חתימה ודאי איננה חשובה כשמדובר במלחין, להבדיל מצייר, שם חשיבותה ברורה. מספר היצירות נראה לי פחות חשוב מציון כמה יצירות בולטות. יש מלחינים שחיברו הרבה מאד יצירות קטנות ולא כל כך חשובות, לעומת ברהמס, למשל, שחיבר מעט אבל כמעט כל יצירה שלו היא אבן דרך חשובה במוזיקה. אגב, ההבחנה שנעשתה כאן בין מוזיקאי קלאסי למוזיקאי מודרני איננה לעניין, משום שמוזיקה קלאסית, בהקשר זה, איננה מתייחסת לתקופה מסויימת אלא לערכה של יצירה לדורי-דורות, בניגוד לסגנונות באים והולכים במוזיקה הפופולרית. משום כך ג'אז והביטלס נחשבים כיום לקלאסיקה, וכך גם יצירותיהם של מלחינים במאה ה-20 וה-21, הנחשבים על דעת הכל למוזיקאים מודרניים. עוד אגב - מוזיקאי איננו חופף למלחין דווקא, אלא מגדיר אדם שעיסוקו המקצועי הוא במוזיקה. באנגלית musician מתייחס לעתים קרובות לנגן בתזמורת, אבל בעברית השימוש שונה.שלומית קדם - שיחה 13:27, 18 בפברואר 2017 (IST)

"עלה לישראל" בתבנית:חייל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:חייל בורה בורה - שיחה 16:29, 30 במרץ 2017 (IDT)

{{פעיל ניו מדיה}}[עריכת קוד מקור]

תבנית פעיל ניו מדיה מתאימה בעיקר ליוטיוברים. אולם בשנים האחרונות ישנן פעילים בתחום הניו מדיה אשר פועלים מחוץ ליוטיוב ומפורסמים בפלטפורמות אחרות (טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם). בנוסף, לכך שמרבית פעילי הניו מדיה פעילים במספר פלטפורמות. אני מציע את השינויים הבאים בתבנית:

 • מחיקת הכותרת "מידע אישי" (בדומה ליתר תבניות האישיות)
 • לשנות את הכותרת "מידע <שם הרשת>" ל"ניו מדיה" (בדומה לכותרת ספורט בתבנית ספורטאי)
 • פיצול הפרמטר |רשומים= לפרמטרים עבור ארבעת הרשתות החברתיות הגדולות: פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב וטוויטר.

Nimrodbr - שיחה 13:00, 17 בפברואר 2017 (IST)

תבנית אקדמאים[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת משתמש:Geagea#תבנית "אקדמאים":

כדאי לייבא את התבנית: https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Infobox_academic

עבור אקדמאים. רק שהיא תשאב כמה שיותר מו'נתונים.

ראה לדוג' מה שכתבתי כאן: https://www.wikidata.org/wiki/Q6984731 מזה אפשר שהתבנית ישאב. תודה, שילוני - שיחה 12:42, 21 בפברואר 2017 (IST)

(סוף העברה)

שילוני, העברתי לאולם הדיונים של התבניות לבדוק נחיצות ולשמוע גם דעות של אחרים. Geagea - שיחה 13:00, 21 בפברואר 2017 (IST)

{{אלפבית ערבי}}[עריכת קוד מקור]

לדעתי כדאי להוסיף עוד שורה שבו יתווספו סימני הניקוד (עם הפניות לפסקאות המתאימות בערך הכללי תשכיל וכן ال היידוע. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ח בשבט ה'תשע"ז • 10:06, 24 בפברואר 2017 (IST)

בעד. זאת הפעם הראשונה שביקרתי בערך תשכיל. משום מה, קישור אליו מופיע בערך אלפבית ערבי רק בפרק "ראו גם". רק מי שלמד ערבית יכול לדעת ש"תשכיל" משמעותו ניקוד. זה אומר שמי שמחפש ערך על הניקוד בערבית צריך לנחש איך אומרים "ניקוד" בערבית. Liad Malone - שיחה 12:07, 24 בפברואר 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד--‏Mikey641שיחה 22:50, 12 במרץ 2017 (IST)

תבניות שינוי שם / איחוד / פיצול[עריכת קוד מקור]

מציע להוסיף טקסט לתבניות הנ"ל - התאריך בו הוצבה התבנית. בדומה לתבנית "חשיבות אנציקלופדית". יוניון ג'ק - שיחה 12:03, 24 בפברואר 2017 (IST)

לא כל כך צריך, בכל מקרה בחתימה יש תאריך. בתבנית חשיבות צריך כיוון שלא חותמים באותה עריכה של הוספת התבנית. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ח בשבט ה'תשע"ז • 14:11, 24 בפברואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד, דיונים כאלה יכולים לקחת זמן, לא כל דבר צריך להכניס למסגרות קשיחות בדיון חשיבות מוקדש בדיוק שבוע, כאן זה שונה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:37, 24 בפברואר 2017 (IST)
חנה Hanay, לא הצעתי להכניס שום דבר למסגרות קשיחות של לוחות זמנים. ההצעה היא רק להוסיף לתבניות את התאריך בו הוצבה התבנית, כך שיהיה ברור. הסיבה לכך היא שנוכחתי לגלות שיש לא מעט תבנית שהונחו על ערכים שנזנחו, והן נשארות חודשים ארוכים, אפילו שנים (משך זמן לא סביר, לרוב הדעות, אני חושב) יוניון ג'ק - שיחה 15:20, 25 בפברואר 2017 (IST)
או קי, זה יכול לעזור, כי לפעמים קשה למצוא מי הניח את התבנית ומתי. אבל יש להיזהר מאד שזה לא יוביל להגבלת זמן חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:44, 28 בפברואר 2017 (IST)

תבנית:אישיות כדורסל[עריכת קוד מקור]

בתבנית יש 2 פרמטרים לתיאור מקום הלידה. {{{עיר לידה}}} ו{{{ארץ לידה}}}. מציע לאחד לפרמטר |מקום לידה= כמו בתבניות אחרות--‏Mikey641שיחה 17:42, 1 במרץ 2017 (IST)

אני חושב שזה רעיון טוב. כדאי שתהיה אחידות עם תבניות אחרות. ערן - שיחה 08:35, 2 במרץ 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. Mikey641, אני חושב שאתה יכול להסב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:17, 7 במרץ 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. יותר נוח. שיר § שיח § 15:38, 9 במרץ 2017 (IST)
משתמש:Mikey641, חבל לשנות בלי לשמוע את דעת העוסקים בנושא, ואני רואה שכבר שינית. מתייג משתמש:Shakeydeal33 ושיזמין את החברים שלו. אני אגב, נוטה להשאיר את המצב הקיים. בורה בורה - שיחה 23:48, 12 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה אין שום קשר בין להבין בכדורסל לבין שינוי פרמטר, אם בשאר תבניות האישים, כולל אישיות כדורגל זה מקום לידה, כנראה שיש סיבה.--‏Mikey641שיחה 23:50, 12 במרץ 2017 (IST)
מה אין קשר? הם אלה שעורכים את התבניות עם תוכן, לא אני ואתה. אולי כך נוח להם? הרי לא תשנה בערכי הכדורגל בלי להתייעץ עם ברוקולי, סאבעלוטודו, Little Savage, MehmetScholl, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27 ‏. בורה בורה - שיחה 23:53, 12 במרץ 2017 (IST)
אני בטוח שעל 2 אותיות: "שב" לא יגרם אי נוחות לאף אחד. בנוסף, למה אתה עושה סתם הכללות, כל משתמש יכול לערוך תבנית וגם אני הוספתי בעבר תבניות לספורטאים וגם לכדורסלנים. התבנית לא שייכת להם ולכן היא אמורה להיות נוחה לכלל המשתמשים ולא רק לאלה שמשתמשים בה בעיקר, משתמש שמשתמש בתבנית יחשוב ישר להשתמש ב|מקום לידה= אבל בגלל שבתבנית הזאת החליטו לשנות את זה, זה יכנס לשגיאות פרמטריות--‏Mikey641שיחה 23:58, 12 במרץ 2017 (IST)
אנא המתן לתגובות אנשי הכדורסל באולם הדיונים. ככה עובדים במיזם שיתופי. מה החיפזון? בורה בורה - שיחה 06:38, 13 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה במיזם שיתופי לא מטילים וטו על החלטות כי הן לא מתאימות לך, החיפזון- אני רוצה להוסיף ויקינתונים לתבנית ואני לא מתכוון לעשות את זה עם הפיצול של הפרמטר--‏Mikey641שיחה 11:57, 13 במרץ 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד, משתי סיבות: If it ain't broke - don't fix it. כלומר למי מפריע המצב הנוכחי, ולמה? העובדה שתבניות אישיות אחרות מנוסחות אחרת לא הופכת אותן לנוחה יותר. הסיבה השנייה היא דווקא המשתמשים שאינם "אנשי כדורסל" - משתמשים מתחילים רבים יוצרים ערכים על שחקני כדורסל בלי ניסיון קודם. אם הם יראו פרמטר "מקום לידה" הם עשויים לפסוח על העיר/ארץ ולהקליד (לדוגמא) רק "ארצות הברית". בכל מקרה, אני משתדל שלא להתעסק בפוליטיקה ויקיפדית ולכן זו התגובה האחרונה שלי פה. (אגב, Mikey641, ראיתי עכשיו שגם תבנית:אישיות כדורגל מחולקת לעיר/ארץ לידה, בניגוד לנימוק שלך. או שאני מפספס משהו?) ShakeyDeal - שיחה 13:58, 13 במרץ 2017 (IST)
קודם כל, בקשר לאישיות כדורגל - טעות שלי, התבלבלתי, שמתי את זה בכתב מחוק כדי לא לבלבל אחרים.
If it ain't broke - don't fix it הוא לא נימוק. ראינו את זה כבר ב{{IMDb}} בו הוחלט להוסיף סמל בהצבעה, הרי היינו מסתדרים גם בלעדיו, אבל למרות זאת הוחלט להוסיפו ברוב.
ואתה צודק, העובדה שתבניות אישיות אחרות מנוסחות אחרת לא הופכת אותן לנוחה יותר, מה שהופך את זה ליותר נוח, שצריך להקליד הרבה פחות, במקום לכתוב
|עיר לידה=מינכן |ארץ לידה=גרמניה פשוט כותבים |מקום לידה=מינכן, גרמניה. אותן תבניות אישים מוכיחות שלא כותבים רק "ארצות הברית".--‏Mikey641שיחה 14:43, 13 במרץ 2017 (IST)
השתכנעתי משייקה ואני נגד השינוי. זה כבר שלושה מתנגדים. בורה בורה - שיחה 15:10, 13 במרץ 2017 (IST)
3 מתנגדים ו-3 בעד.--‏Mikey641שיחה 22:40, 13 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה, רק משהו אחד לא הבנתי, אם אתה השתכנעת ממנו, זה אומר שאתה חושב שצריך ליישם את זה בכל התבניות?--‏Mikey641שיחה 22:49, 13 במרץ 2017 (IST)
כן. זה גם משפר את השאיבה מוויקינתונים. הרבה פעמים השאיבה לוקחת רק את שם העיר ולך תדע היכן זה בנטונוויל. בורה בורה - שיחה 22:55, 13 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה, איך זה משפר את השאיבה? הרי גם אם זה מפוצל או לא "מקום לידה" בוויקינתונים הוא רק העיר. אין שום הבדל.--‏Mikey641שיחה 23:01, 13 במרץ 2017 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד השינוי. אין סיבה לשני פרמטרים נפרדים, למיטב ידיעתי זה לא המצב באף תבנית ספורטאי אחרת באף ענף. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:07, 13 במרץ 2017 (IST)
בערך לברון ג'יימס ישאב אקרון בלבד. זה לא מספיק למקום לידה. גם בתבנית:אישיות כדורגל זה כך עם שני שדות, והיא מופיעה "רק" ב-5,000 ערכים... יותר מכל שאר תבניות הספורט גם יחד. יש עוד לדעתי. משתמש:Little Savage, היא הבאה בתור... בורה בורה - שיחה 23:17, 13 במרץ 2017 (IST)
אני לא מבין איך השאיבה מוויקינתונים הפך להיות טיעון לקיום או אי קיום פרמטרים? השאלה היא האם יש צורך ממשי בשני פרמטרים או לא. לדעתי לא. בהנחה שיהיה רוב שיסכימו איתי, אז נצטרך לראות איך ומה שואבים מויקינתונים. התהליך הוא לא הפוך (ז"א שלא מסתכלים מה יש בויקינתונים ולפי זה בונים את התבנית). נ.ב. איך המצב הנוכחי שבארץ לידה מופיע ללברון ג'יימס אוהיו עוזר? היה צריך להיות שם אוהיו, ארצות הברית או ארצות הברית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:21, 14 במרץ 2017 (IST)
הוא לא הפך לטיעון, רק הבאתי את זה בתור תוספת. יש פה שתי אסכולות ושתיהן לגטימיות. או שמשנים בכל התבניות או "מה שהיה הוא שיהיה". אם משנים בכדורסל, אין סיבה שלא ישנו באחרים ולכן אני שואל לחוות דעתם של העוסקים בתבניות אלה. בורה בורה - שיחה 12:30, 14 במרץ 2017 (IST)
יונה ב., מה גם שהטיעון על ויקינתונים הוא לגמרי שגוי, זה לא צריך להיות מופרד ל-2 פרמטרים בשביל לשאוב מדינה, לא שזה אפשרי לדעתי, אפשרי רק בSPARQL ולא בלואה. מה שצריך לעשות זה לקחת את מקום הלידה, להיכנס לוויקינתונים שלו, ולקחת את P17 שלו, אני לא בטוח על כמה זה אפשרי בלואה, אבל בSPARQL זה מאוד פשוט (ברמת בסיס), בכל מקרה, אין שום קשר בין הפרדת הפרמטרים לבין שאיבת מדינה כי אם זה היה רצוי ואפשרי היינו יכולים לעשות את זה גם בלי הפרדה.--‏Mikey641שיחה 13:44, 14 במרץ 2017 (IST)
שאיבת נתון מפריט שנמצא במאפיין הוא משהו שחשבו לעשות בעבר אבל עד כמה שאני יודע זה לא מומש עדין ביחידה:PropertyLink. אולי ערן יודע יותר על הסטטוס של זה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:05, 14 במרץ 2017 (IST)
אפשר בלואה לגשת לפריט של פריט לקבלת פרטים נוספים, למשל כך עובדת יחידה:תבנית מיון שמשתמשת ב"טקסון אב" בצורה רקורסיבית כדי לקבל ממלכה, מערכה, מחלקה וכו'. ערן - שיחה 23:34, 14 במרץ 2017 (IST)
בקיצור לכל מי שחשש אין בעיה לקחת את המאפיין מקום לידה מדויק ואת מאפיין מדינה של תוכן המאפיין. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:28, 15 במרץ 2017 (IST)
נגד ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 09:32, 15 במרץ 2017 (IST)
אני חושב שזה משהו שאמור להיקבע בצורה רוחבית לכל תבניות האישים. אין באמת סיבה לקיים דיון לגבי תבנית מסויימת, שכן למיטב ידעתי אין שום הבדל בין המקרים. אם ביתר התבניות מופיע פרמטר אחד, כפי שנטען, אני מציע ליישר קו. במידה ואין אחידות, כדאי לטעמי לקבוע בצורה רוחבית לכאן או לכאן. עמרישיחה 22:11, 17 במרץ 2017 (IST)
אין אחידות. למשל גם בתבנית:אישיות פוטבול זה מפוצל. נראה שבערכי הספורט הלכו על מפוצל. לדעתי, בשדה ספציפי זה לא חייבים אחידות, אבל אם כן, אז במפוצל לכולם. בורה בורה - שיחה 22:33, 17 במרץ 2017 (IST)
פתחתי את ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/תבנית:אישיות כדורסל. הצדדים מוזמנים לכתוב את טענותיהם.--‏Mikey641שיחה 14:19, 26 במרץ 2017 (IDT)

הוספת פרמטר לתבנית:חבר הכנסת עקב שינויים באתר הכנסת[עריכת קוד מקור]

באתר הכנסת עבור מ-ASP ל-ASPX. בהתאם לכך, הדפים האישיים של חברי הכנסת שמכהנים בכנסת הנוכחית והיו חברים בכנסת בעבר הועברו מהכתובת http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk.asp?mk_individual_id_t=740 לכתובת החדשה http://main.knesset.gov.il/mk/current/pages/MkPersonalDetails.aspx?MKID=740. חברי כנסת שהצטרפו לראשונה לכנסת בקדנציה הנוכחית קיבלו גם הם דף בפורמט החדש. כפי שניתן לראות, הכתובת בפורמט החדש כוללת את המילה "current" מה שמרמז לכך שכתובת הדף האישי של ח"כים בכנסת הנוכחית שלא ייבחרו לכנסת הבאה עלולה להשתנות. הדפים האישיים של ח"כים שכיהנו לפני הכנסת הנוכחית בלבד נותרו בכתובות הישנות ללא שינוי, ונראה שזה לא נמצא בראש סדר העדיפויות של אתר הכנסת להמיר אותם לפורמט החדש. יש כרגע הפניה אוטומטית באתר הכנסת מקישורים ישנים לחדשים בנוגע לח"כים מכהנים, אבל אצלי לפחות היא לא עובדת תמיד ובכל מקרה נראה לי שעדיף שלא נמסוך על הפניות ונדאג לעדכן את הקישורים בצד שלנו.

בשלב זה, מה שאני מציע זה להוסיף פרמטר "נוכחית" לתבנית:חבר הכנסת, באופן שיאפשר לנו להותיר את המצב הקיים בנוגע לח"כים לשעבר ויחד עם זאת להוסיף את הכתובת החדשה בנוגע לח"כים החדשים. ותחת ההנחה שהדפים הישנים יישארו בפורמט ASP אז החל מהכנסת הבאה יהיה צורך בפרמטר נוסף או בשינוי הפרמטר כדי לחלק את הדפים לשלושה סוגים: ח"כים לשעבר שכיהנו עד הכנסת ה-19, ח"כים לשעבר שכיהנו החל מהכנסת ה-20, וח"כים נוכחיים. ראמבאתי - שיחה 10:48, 3 במרץ 2017 (IST)

הוספת שדה ענף בתבנית:אישיות כדורגל[עריכת קוד מקור]

יש 15 ערכים של שחקני כדוריד עם תבנית אישיות כדורגל. היו יותר, חלק הפכתי לתבנית ספורטאי, אבל היא לא כל כך מתאימה. עם הטמעת תבנית:פרופילי כדורגלנים, הערבוב הזה בתבניות יוצר בעיות. הערכים הם:

דני ליבגוט חן פומרנץ אבישי סמולר טולי ליבגוט לארס קריסטיאנסן עידו לביא אלברט רוקאס חואן גארסיה בויאן בוטוליה דן מירקוס מיקל האנסן פיליפ איחה טלאנט דושיבאייב ארפד סטרביק יואב נאמן

אני מציע להוסיף שדה "ענף" בתבנית:אישיות כדורגל, שברירת המחדל היא כדורגל, אך אפשר להוסיף גם "כדוריד". אפשר כמובן ליצור תבנית:אישיות כדוריד, אבל זה נראה לי מוקדם מדי לאור מיעוט הערכים. בורה בורה - שיחה 18:21, 6 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד הפתרון. אני רק לא רואה למה יש בעיה עם תבנית:פרופילי כדורגלנים. בגלל שאין להם קישורים אז לא מופיע שום כיתוב, גם אם זה מיותר באותם ערכים. ולאחר סיום הריצות להוספת התבנית, ניתן יהיה להסיר את התבנית ידנית מאותם ערכים וזהו. בלי קשר לזה, אני בעד הוספת פרמטר ענף ואז התבנית תתאים לספורטאים בענפים קבוצתיים (אולי חותץ מבודדים שבהם הנתונים יותר מסובכים מרק כמות שערים או סלים). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:21, 7 במרץ 2017 (IST)
בחייאת, זה כ"כ מיותר. אין הצדקה להוסיף לתבנית פרמטר, רק בגלל שבזמן עבודות תחזוקה, שקורות לעתים רחוקות, יש בעיות (אגב, לא התעמקתי בבעיה ההיא, אבל אני בטוח שניתן היה לפתור אותה). נראה לי שיהיה מוזר ביותר לראות בתבנית שעוסקת בכדורגל, פרמטר שמציין היא עוסקת בכדורגל, ועוד יותר מוזר יהיה להוסיף פרמטר שמציין שהיא עוסקת בענף אחר. אם זה המצב, אני בעד יצירה של תבנית נפרדת עבור שחקני כדוריד. קטגוריה:שחקני כדוריד כוללת בסביבות 40 ערכים, וגם כמות הערכים הנוכחית עם תבנית כלשהי היא סבירה. מה גם שיש כאן פוטנציאל גדילה ודאי, כך שאין בעיה לטעמי ליצור תבנית נפרדת, אם זה מה שיפתור בעיה כזו או אחרת. עמרישיחה 15:14, 7 במרץ 2017 (IST)
כאמור, אין לי בעיה גם ליצור תבנית נפרדת. רק רציתי לוודא שאין התנגדויות ערב מיעוט ערכים. בורה בורה - שיחה 19:20, 7 במרץ 2017 (IST)
אולי בהשוואה לתבניות של ענפי ספורט אחרים מדובר בכמות קטנה של ערכים, אבל ביחס לתבניות אחרות, כמות הערכים היא סבירה על מנת ליצור תבנית חדשה. יש עשרות ערכים בקטגוריה ופוטנציאל גדילה. אני חושב שזה מספיק. עמרישיחה 21:02, 11 במרץ 2017 (IST)
אני לא מכיר את התחום של תבניות ספורטאים, ובכלל מתעסק פחות בתחזוקת תבניות, אבל ברמת העקרון זו לא נכון לפתוח תבניות חדשות בשביל שדות חדשים בודדים - זה יוצר מאמץ תחזוקתי מיותר וגורם לחוסר אחידות הנדב הנכון - שיחה 21:32, 11 במרץ 2017 (IST)
במקרה זה, התבנית תהיה זהה לחלוטין. לכן הצעתי לא לשכפל אותה אלא להוסיף שדה "ענף". בערכי הכדורגלנים לא ישתנה דבר! משתמש:יונה בנדלאק? בורה בורה - שיחה 08:36, 12 במרץ 2017 (IST)

תבנית:פלייאוף KHL[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית:פלייאוף KHL מאחר ותבנית:שמינית גמר לא מתאימה לליגות כדוגמת KHL, NHL ו-NBA שמחולקות למזרח ומערב ולהן מתאימה יותר התבנית שיצרתי לעיל. מה דעתכם? אשמח להארות, הערות, תובנות וטענות בנושא.

התבנית[עריכת קוד מקור]

Ambox important.svg דף זה אינו מדיניות הוא רק טיוטה
כדי לדון ולהגיע להסכמות, יש לפנות לדף השיחה.
  שמינית גמר רבע גמר חצי גמר גמר
                                     
1                  
8                  
2     
7       
          
החטיבה המזרחית
          
3       
6       
4              
5                  


        
        
1                
8                  
2     
7       
        
החטיבה המערבית
          
3       
6       
4              
5                  

 •  DimaLevin - שיחה 12:33, 15 במרץ 2017 (IST)

מה ההבדל? רק הצבע? שזה משהו שאפשר להוסיף בתבנית שמינית גמר. אישית אני נגד הוספת הצבעים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:20, 15 במרץ 2017 (IST)
כמו יונה. לא פותחים תבנית רק לצבעים. גם ככה יש אינפלציה של תבניות מהסוג הזה שלאף אחד אין כח להתעסק עם זה, אז הן נשארות. אז להוסיף עוד? זכורני שמשתמש:הגמל התימני התלונן על זה. בורה בורה - שיחה 17:35, 15 במרץ 2017 (IST)
הוספה לאחר בדיקת התבניות הקיימות: כבר יש את מבנה פלייאוף ה-NBA לא ניתן להסב אותה ולכלול מה צבעים? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:01, 15 במרץ 2017 (IST)
המבנה המוצע לא מתאים לתבנית קיימת (תבנית:16קבוצות משחק יחיד). היא מנוצלת בערכים של אליפות גרמניה בכדורגל - שם אין דירוגים ולא ברור למה קבוצות יהיו בצבעים שונים. דוד א. - שיחה 07:29, 18 במרץ 2017 (IST)
אפשר כמובן לצבוע את תבנית:מבנה פלייאוף ה-NBA, אבל איך עושים את זה? DimaLevin - שיחה 13:18, 18 במרץ 2017 (IST)
יוזמה יפה. הערה אחת - עבור ליגת ה-NHL יש לבצע שינוי קל בתבנית, כי דירוגי הפלייאוף בה יותר מורכבים, מבוססים גם על החטיבות וגם על הבתים. לכן יש להגדיל את התיבות שבהן נכתבים הדירוגים, כדי שיהיה אפשר לפרט בהם יותר. לא אלאה עכשיו, אבל אם הדיון יתקדם והתבנית תתקבל - אפרט. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 14:20, 18 במרץ 2017 (IST)

הרחבת התבנית העוסקת בדת הבהאית או יצירת תבנית חלופית[עריכת קוד מקור]

תבנית הדת הבהאית[עריכת קוד מקור]

שלום, שמי ירון ואני מעוניין לשאול האם כדאי להעלות לדיון נושא ספציפי הקשור בהרחבת התבנית של הדת הבהאית כך שתכלול ערכים על הדת הבהאית לפי יבשות ומדינות? בכוונתי לתרגם בחודשים הקרובים את הערכים הרלוונטיים מהויקיפדיה האנגלית. למשל, אתן דוגמא לערך מסוים, על הדת הבהאית בסקוטלנד. (אנ'). אם זה בלתי אפשרי, אז אולי כדאי ליצור תבנית חלופית. בתודה מראש --Yaronbutler2 - שיחה 13:48, 15 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. ירון, תוכל בבקשה לרשום כאן רשימה של שמות כל הערכים שצריך לכתוב עליהם ערכים ויתאימו לתבנית כמו הערכים שאתה מתעתד לתרגם וביקשת להוסיף (לדוגמא, אם אתה רוצה להוסיף סקוטלנד ראוי גם שיהיו קישורים (אדומים) לגברים במדינות אחרות). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ח באדר ה'תשע"ז • 14:18, 16 במרץ 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד--‏Mikey641שיחה 14:39, 26 במרץ 2017 (IDT)
Yaronbutler2, אתה מכין רשימה? בורה בורה - שיחה 16:25, 30 במרץ 2017 (IDT)
שלום לכולם וסליחה על ההיעדרות הארוכה יחסית. אני מתנצל בפניכם שלא הכנתי רשימה עדיין. אני פשוט מתכונן לעבור מקום מגורים השבוע ואני לא הייתי הרבה על המחשב הנייד. נראה לי שבעוד שבועיים אוכל להתחיל את העבודה. בנוסף, אני לא הייתי כל כך בריא בזמן האחרון. בתודה, ירון - --Yaronbutler2 - שיחה 17:07, 1 באפריל 2017 (IDT)
Yaronbutler2 רוצה שאני אתרגם לך את התבנית המקבילה בויקי אנגלית? – אסף (Sokuya)שיחה 10:51, 13 באפריל 2017 (IDT)

{{אלפבית אורדו}}[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים. האם מישהו כאן יוכל ליצור את התבנית בתור מקבילה ל{{אלפבית ערבי}} ודומיה?

הנה רשימת האותיות שסיון נתנה לי:

ا ب پ ت ٹ ث ج چ ح خ د ڈ ذ ر ڑ ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ك گ ل م ن و ه ي

לכל האותיות צריך להוסיף "(אורדו)" כדי להבדילם ממקבילותיהם בערבית ובפרסית. מתייג את Yonidebest שיצר את {{אלפבית ערבי}}. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ח באדר ה'תשע"ז • 14:13, 16 במרץ 2017 (IST)

במה זה שונה מאלפבית ערבי? להבנתי (ואני לא בטוח בזה) זה כמו להגיד שיש אלפבית אנגלי ואלפבית איטלקי. בסוף זה אותו אלפבית רק ההגייה שונה. אני טועה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:19, 16 במרץ 2017 (IST)
יש כמה אותיות נוספות. לדעתי צריך תבניות נפרדות גם לצרפתית לאיטלקית, לפחות כל עוד אין התייחסות לשפות השונות וההיגויים והשימושים השונים בהם. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ח באדר ה'תשע"ז • 17:16, 16 במרץ 2017 (IST)
אלפבית מדבר על הכתב ולא על צורה ההגייה של האותיות בשביל זה יש את הערך על כל שפה ושפה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:37, 16 במרץ 2017 (IST)
بھ, پھ, تھ, ٹھ, چھ, دھ, ڈھ, رھ, ڑھ, کھ, گھ, لھ - אותיות מנושפות
ں, ھ, ے
הוספתי את שהיה חסר. סיון ל - שיחה 08:54, 19 במרץ 2017 (IST)
Eldad. אשמח לשמוע את דעתך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:04, 19 במרץ 2017 (IST)
במקרה הזה מדובר בפירוש באלפבית אורדו. כלומר, רוב האותיות אכן קיימות בערבית, אבל חלקן – רק באורדו. ב"חלקן" הכוונה לחלק לא מבוטל. השאלה אם זה אמור לפצל את העניין, וחלק הן אותיות ערביות וחלק - אותיות אורדו, או שעדיף להחיל את התבנית/ההגדרה על כל האותיות האלה כמכלול. בכך אין לי דעה קונקרטית. אלדדשיחה 11:38, 19 במרץ 2017 (IST)
אני חושב שאם, נגיד, שליש מהאותיות הן אותיות של אורדו, עדיף שהתבנית כולה תהיה מוקדשת לאורדו, גם אם חלק מהאותיות נכונות ותקפות גם לערבית ו/או לפרסית. אלדדשיחה 11:47, 19 במרץ 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── יונה, ראה את הערך באורדו, לעומת ה. לא יודע מה איתך אבל הכתב לא נראה לי דומה כל כך, ונראה לי ראוי ליצור תבנית נפרדת. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ב' בניסן ה'תשע"ז • 16:34, 29 במרץ 2017 (IDT)

אין לי בעיה. אם אלדד חושב שיש להפריד אני לא מתנגד. אני לא מכיר את האותיות ולכן גם בקשתי את דעתו. בבלשנות אני מקבל את כל מה שהוא אומר ואם הוא סובר שיש טעם לתבנית נפרדת אני לא מתנגד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:05, 29 במרץ 2017 (IDT)

סכסוך צבאי - תאריך[עריכת קוד מקור]

תבנית:סכסוך צבאי משמשת לתיאור של סוגי סכסוכים שונים (מערכה, קרב בודד וכו'). כאשר מתארים אירוע נקודתי כמו בתקיפת חיל האוויר בסוריה (מרץ 2017) שאינו אירוע מתמשך, אין צורך לציין "תאריך התחלה" ו"תאריך סיום" אלא נכון יותר להסתפק בתאריך יחיד. אני מציע להוסיף פרמטר תאריך שישמש לציון אירוע נקודתיים, לצד "תאריך התחלה" ו"תאריך סיום" שישמשו לתיאור אירועים ממושכים. ערן - שיחה 10:30, 18 במרץ 2017 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד. זה רק יבלבל את הכותבים היכן להכניס את המידע וייצור אנרכיה. אין מתום בציון שני תאריכים. כולם, כולל הקוראים, כבר התרגלו לזה מזה שנים. בורה בורה - שיחה 06:30, 19 במרץ 2017 (IST)
אולי לא צריך פרמטר נוסף אבל אולי אפשר להוסיף תנאי שאם פרמטר סיום ופרמטר התחלה זהים יוצג כיתוב כמו שערן רוצה (תווית "תאריך"; תוכן "XX ב-YY ‏ZZZZ"). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:08, 19 במרץ 2017 (IST)
טכנית זה לא אפשרי עם תבנית סטנדרטית. גם אם ה היה אפשרי זה לא כל כך רצוי כי זה מצריך מעורכים לציין את התאריך פעמיים בשני שדות שונים. ערן - שיחה 22:08, 19 במרץ 2017 (IST)
Symbol support vote.svg בעד נחוץ.--‏Mikey641שיחה 14:41, 26 במרץ 2017 (IDT)

תבנית:קו רכבת[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

הי,

תרגמתי את הערך על קו הרכבת קליפורניה זפר, וגיליתי שאין לנו תבנית לקווי רכבות, דוגמת en:Template:Infobox rail service אלא רק לרכבות תחתיות. הסתכלתי על התבנית של הרכבת התחתית ונראה לי שמה שרצוי זה לא ליצור עוד אחת אלא להרחיב את הקיימת. הנכון ביותר הוא לקרוא לה תבנית:קו רכבת שתחליף את תבנית:קו רכבת תחתית, שיהיה לה פרמטר, נניח סוג (תחתית או בין עירונית), אבל זה כמובן ידרוש עבודה להתאים את הערכים שעושים בה שימוש כיום. האפשרות השנייה היא הרחבת התבנית של תבנית רכבת תחתית מה שיצרום לעין בערכים על קווים בין-עירוניים. מה דעתך? אביהושיחה 18:45, 17 במרץ 2017 (IST)

בזמנו הסבנו את תבנית:תחנת רכבת תחתית לתבנית:תחנת רכבת כדי שתתמוך בשתיהן. אין סיבה שלא נעשה זאת עם תבנית:קו רכבת תחתית ==> תבנית:קו רכבת. ההסבות זו לא בעיה. האם יש בתבנית הקיימת את כל השדות הדרושים חוץ מ"סוג"? בורה בורה - שיחה 18:52, 17 במרץ 2017 (IST)
טרם בדקתי. אני אבדוק ואחזור עם רשימה. אביהושיחה 19:07, 17 במרץ 2017 (IST)
להלן הרשימה. ראשית, יש כבר סוג קו בתבנית הקיימת, נוסיף רכבת בין-עירונית ורכבת בין-מדינתית (והמהדרים יוכלו להיסוף רכבת טרנס-קונטיננטלית)
 • מצב= הושבת, פעיל
 • תאריך השבתה=
 • זמן מסע=
 • מהירות מקסימלית=
 • הנעה= קיטור, דיזל, חשמל
 • תדירות=
 • גישה לנכים=
 • מחלקה=שלישית בלבד, שנייה, ראשונה
 • קרונות שינה=
 • מסעדה=
 • קרונות תצפית=
 • בידור=
 • מזוודות=מעל לראש, במקום מיוחד בקרון, בקרון מיוחד
 • הרכב= רשימה (שני קטרים, קרון צוות, תשעה קרונות רגילים, קרון תצפית, קרון מסעדה, 3 קרונות שינה)
אביהושיחה 11:13, 18 במרץ 2017 (IST)
תודה על המידע. אני מעלה את זה לדיון. בורה בורה - שיחה 05:18, 19 במרץ 2017 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 06:23, 19 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד עקרוני של יצירת התבנית והסבת תבנית:קו רכבת תחתית אליה. אפשר לדון כאן אלו שדות אכן נחוצים מהרשימה לעיל. בורה בורה - שיחה 06:25, 19 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חלק מהפרמטרים יכולים להעשיר את המידע על רכבת תחתית (תדירות, גישה לנכים ועוד). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:10, 19 במרץ 2017 (IST)
אני בעד העברת תבנית:קו רכבת תחתית ==> תבנית:קו רכבת. כך זה גם בוויקיפדיות אחרות. בכל מקרה כשיצרתי אותה תרגמתי את en:Template:Infobox rail line.
Symbol oppose vote.svg נגד הוספה של עוד פרמטרים. עדיף בעיני ליצור en:Template:Infobox rail service
--‏Mikey641שיחה 13:42, 19 במרץ 2017 (IST)

הוספה לא מאושרת של תכונה בצ'קטי[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת מדיה ויקי:Gadget-Checkty.js#הוספה לא מאושרת של תכונה בצ'קטי על ידי ערן. בורה בורה - שיחה 03:47, 22 במרץ 2017 (IST)
הדיון הזה נוגע עמוקות בתבניות. אבקש מבאי דף זה לעיין בו. בורה בורה - שיחה 03:49, 22 במרץ 2017 (IST)

תבנית:מושלים מכהנים בארצות הברית[עריכת קוד מקור]

האם אפשר לעלות את התבנית שהכנתי לערכים? (העליתי כבר אותה אך מכיוון שמשתמש:Tomtom העיר לי שקודם צריך להעלות את זה פה אני מעלה את זה פה) זו התבנית:


בברכה, יונתן - שיחה 23:55, 22 במרץ 2017 (IST)‏

נתתי הערות בדף שיחה של התבנית. א. החלוקה של התבנית לדמוקרטים, רפובליקנים ועצמאים (שאמורה להתעדכן תדירות) גרועה ומסורבלת. ב. התבנית גדולה מדי ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 00:37, 23 במרץ 2017 (IST)
אני בעד התוכן שעומד מאחורי התבנית. את "המסה" אפשר לצמצם על ידי כיתוב מהסוג קייסיק (אוהיו-ר) או ווקר (אלסקה-ע) המקובל בארצות הברית. לא כל כך סגור אם עדיף לפי מדינות או מפלגה. הרי בכל מקרה יש לעדכן כאשר המושל מתחלף. כרגע החלוקה לעיל סבירה בעיני. בורה בורה - שיחה 00:56, 23 במרץ 2017 (IST)
ברור שהחלוקה לא טובה, היא חייבת להיות לפי מדינות כי זו שיטת הבחירה ומהות התפקיד. במקרה יש עכשיו מושל עצמאי, ועכשיו כל פעם שמושל יתחלף המעדכן יצטרך גם להעביר את השם שלו ממקום למקום ולמיקום המדויק ? זה מסורבל, מקשה על ההתמצאות. לא טענתי שאני נגד התבנית אלא שיש להציע עיצוב ידידותי יותר לקורא וגם למעדכן. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 01:03, 23 במרץ 2017 (IST)
לא אתעקש על זה. הקיצור שהצעתי יפה כוחו לחלוקה לפי מדינות. בורה בורה - שיחה 01:42, 23 במרץ 2017 (IST)
אני מסכים להצעה של בורה בורה נשמע לי הגיוני בברכה, יונתן - שיחה 03:36, 23 במרץ 2017 (IST)
יונתן, אנא הכן גרסה מעודכנת. תבנית:ניווט רגילה תספיק. בורה בורה - שיחה 05:50, 23 במרץ 2017 (IST)
מה שבורה בורה מציע ומה שנראה כהסכמה הוא גם מה שמופיע בen:Template:Current U.S. Governors. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:10, 23 במרץ 2017 (IST)
כדי שלא תהינה אי-הבנות לאחר הצגת הגרסה המעודכנת: מה שמופיע בתבנית האנגלית הוא דוקא מה שטוםטום הציע - לפי מדינות. זו אכן החלוקה הנכונה יותר. Liad Malone - שיחה 12:25, 23 במרץ 2017 (IST)
יונה ב., איך מסדרים בטורים יפים ובשלשות כמו אצל האנגלים? צריך לעשות אותו דבר גם בתבנית:בירות מדינות ארצות הברית. בורה בורה - שיחה 17:14, 23 במרץ 2017 (IST)
הם יצרו בשביל זה תבנית מיוחדת (אנ'), והם משתמשים בה לעוד דברים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ז • 17:21, 23 במרץ 2017 (IST)
חמוד. כדאי לייבא לדעתי. בורה בורה - שיחה 18:02, 23 במרץ 2017 (IST)
הכנתי במשתמש:Yonathan33/טיוטה שלוש אפשרויות, אחת המקור, אחת לפי ההצעה של בורה בורה ועוד אחת שחשבתי עליה בברכה, יונתן - שיחה 23:55, 23 במרץ 2017 (IST)
אני אוהב את ההצעה שלי (האמצעית)... Face-smile.svg. וברצינות, היא נותנת גם את המפלגה, וזה חשוב. בורה בורה - שיחה 23:59, 23 במרץ 2017 (IST)
יונתן, אתה מסכים שאני אערוף את דף הטיוטה שלך על מנת להוסיף אפשרות? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ז • 00:04, 24 במרץ 2017 (IST)
לערוף אותה?? למה, מה היא עשתה לך? Liad Malone - שיחה 00:18, 24 במרץ 2017 (IST)
יונתן, ומה עם אפשרות מקבילה לתבנית האנגלית? Liad Malone - שיחה 00:23, 24 במרץ 2017 (IST)
זאב קטן כמובן שאתה יכול. Liad Malone, מה זאת אומרת אפשרות מקבילה לתבנית האנגלית? בברכה, יונתן - שיחה 03:57, 24 במרץ 2017 (IDT)
Liad Malone הוספתי אפשרות הדומה לתבנית האנגלית, כמובן שאפשר לשחק איתה עוד קצת כדי להפוך אותה ליותר דומה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ז • 11:15, 24 במרץ 2017 (IDT)
זאב קטן, נסה להכניס 6 בשורה שלא תהיה כל כך ארוכה. את השמות בעמודות יש להצמיד לימין שיהיה קו אחיד. בינתיים זו הכי טובה. בורה בורה - שיחה 11:19, 24 במרץ 2017 (IDT)
עשיתי לבד... רק שנה את שבירות השורה שהתבנית תהיה מלאה בכל העמודות. בורה בורה - שיחה 11:23, 24 במרץ 2017 (IDT)
זאב קטן, יצרת תבנית דומה לזו האנגלית, אבל לא לגמרי: מה שעומד בבסיס התבנית האנגלית הוא סידור המושלים על פי המדינות - כלומר, מפתח החיפוש ההגיוני שלהם הוא לפי המדינה ולא לפי מושל. קודם צריכה להופיע המדינה, כנתון קבוע, ורק אז שם המושל שלה, כנתון משתנה. יש סיבה שהאמריקאים מסדרים זאת כך, והם ודאי יודעים למה, מאחר שהם רגילים להתנהל עם 50 מדינות + טריטוריות. עדיף לא לנסות להמציא כאן את הגלגל אחרי שבאמריקה סובבו אותו במשך 200 שנה לפני כן. Liad Malone - שיחה 14:25, 24 במרץ 2017 (IDT)
אני יודע, אני אמשיך לעבוד על זה אחרי שבת. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ז • 15:53, 24 במרץ 2017 (IDT)
תודה, שבת שלום. Liad Malone - שיחה 16:02, 24 במרץ 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Liad Malone, יצרתי תבנית דומה לתבנית האנגלית, אתה יכול לראות אותו בדוגמאות. בורה בורה כרגע התבנית היא פרמטרית, מה שיצטרך אישור של אולם הדיונים ודיון נפרד, אבל כמובן אפשר להפוך את התבנית ללא פרמטרית. יונתן אתה בטוח שיש בתבנית שלך 52 מדינות? אני ספרתי פחות. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ז באדר ה'תשע"ז • 23:56, 25 במרץ 2017 (IDT)

אכן יש פחות: בארצות הברית יש 50 מדינות בדיוק. Liad Malone - שיחה 23:59, 25 במרץ 2017 (IDT)
הערות לתבנית הדומה לזו האנגלית:
 • כרגע ספרתי רק 48 מדינות מתוך 50. אחת מהן היא הפניה שגויה. "וושינגטון" מפנה לוושינגטון די. סי. במקום לוושינגטון (מדינה). בנוסף לתיקון הזה צריכה להופיע גם וושינגטון די. סי. (הבירה).
 • חסרים הסוגריים עם ציון המפלגה בתוכם.
 • התבנית האנגלית כוללת גם טריטוריות. מה איתן?
Liad Malone - שיחה 00:09, 26 במרץ 2017 (IDT)
 • בגלל זה שאלתי, אין לי ממש כוח לעבור על הרשימה ולראות מה חסר, אשמח אם מישהוא יעשה זאת, אם לא אעשה לבד. אתקן.
 • את זה ניתן להוסיף כמו לכל תבנית פרמטרית.
 • אפשר להוסיף, בעזרת השם מחר, אבל יש לי תחושה שזה יתעכב.
בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 00:17, 26 במרץ 2017 (IDT)
הוספתי עכשיו את טקסס, שהיתה חסרה בקוד המקור, אבל גם עכשיו טקסס וגם יוטה משום מה לא מוצגות בתבנית. Liad Malone - שיחה 00:29, 26 במרץ 2017 (IDT)
תיקנתי את הקישור לוושינגטון, הוספתי את טקסס ויוטה. הוספתי טרטוריות. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 09:03, 26 במרץ 2017 (IDT)
יש שם כבר 8 דוגמאות... העבר לכאן את התבנית בה דנים עכשיו במקום התבנית בראש הפיסקה. בורה בורה - שיחה 09:22, 26 במרץ 2017 (IDT)
כמה בעיות:
 1. יש 4 עמודות במקום 6 והתבנית ארוכה מדי
 2. חסר שם המפלגה (-ר)
 3. יש מרחק רב מדי בין המדינה והשם. לדעתי מספיק להצמיד אותם.
 4. חסרים שמות המושלים בטריטוריות. בורה בורה - שיחה 12:51, 26 במרץ 2017 (IDT)
בורה בורה לדעתי יש לחדד את הדיון, האם הדיון הוא על התבנית הפרמטרית שיצרתי, או שהדיון הוא על התבנית של המושלים. בעיות 1 ו-3 הם של התבנית הפרמטרית, 2 ו-4 על התבנית של המושלים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 12:54, 26 במרץ 2017 (IDT)
לא מודע לתבנית שיצרת. אני מדבר עכשיו על המושלים והיא לא טובה כפי שציינתי בהערותי. אם צריך בעקבות זאת לתקן את התבנית שיצרת, לך על זה. 12:56, 26 במרץ 2017 (IDT)בורה בורה - שיחה
התבנית שיצרתי היא משתמש:זאב קטן/תבנית לאמריקה, אני מציע להקפיא את הדיון פה, לדון בתבנית זו, ואז לחזור לדיון זה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 12:58, 26 במרץ 2017 (IDT)
מה זה הבלגן הזה? משהו לא בסדר בבניית התבנית, אם יש שמות האנשים בתוך שמות המדינות. [1] יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:26, 26 במרץ 2017 (IDT)

{{עונת יורוליג}}[עריכת קוד מקור]

זה יכול להיות גם {{עונה במפעל הראשון בחשיבותו בכדורסל האירופי}} או {{עונה באליפות אירופה בכדורסל לקבוצות}}, אבל נראה לי שהשם הנ"ל הוא המועדף.
בכל אופן מדובר על תבנית דומה ל{{עונת NBA}} - רק ללא פרמטרים לא נצרכים ואולי עם פרמטר שם - יורוליג או סופרוליג או פיב"א יורוליג או אליפות אירופה בכדורסל...

הגיג: אפשר גם לאחד את התבניות ולעשות הגדרה לסוג הליגה - או דרך הכנסת שינויים ב{{תחרות כדורסל}} או דרך יצירת תבנית חדשה. במקרה השני - הגדרת יורוליג או NBA בתחילת התבנית תשנה נניח את הקישור מהכיתוב "מלך הסלים" לפרס אלפונסו פורד או למלך הסלים של ה-NBA שיר § שיח § 21:50, 25 במרץ 2017 (IDT)

הקפצה שיר § שיח § 13:17, 27 במרץ 2017 (IDT)
בעיני עדיף לעשות {{עונת ספורט}} (אנ') ולאחד את {{עונת NBA}} {{עונת KHL}} ו{{עונת פורמולה 1}} אליה. הפרמטרים בסך הכול די דומים.--‏Mikey641שיחה 00:05, 29 במרץ 2017 (IDT)
ואז מה יהיה עם {{תחרות כדורגל}} ו{{תחרות כדורסל}}? שיר § שיח § 15:54, 29 במרץ 2017 (IDT)
לא חשוב. עדיף להוסיף פרמטרים לתחרות כדורסל. השם שלה קצת בלבל אותי כי חשבתי שהיא משמשת ל"ערכים הראשיים" כמו אליפות העולם בכדורסל. טעיתי--‏Mikey641שיחה 18:17, 29 במרץ 2017 (IDT)
Mikey641, תוכל לשפץ את {{תחרות כדורסל}} כך שתכלול את הפרמטרים המתאימים? שיר § שיח § 10:11, 14 באפריל 2017 (IDT)
שיר, אילו פרמטרים יש להוסיף?--‏Mikey641שיחה 03:40, 16 באפריל 2017 (IDT)
לשנות לניסוח שהוא לא בהכרח לנבחרות: למשל "הנבחרת הזוכה" --> "זוכה". להוסיף: סגנית, להכניס איכשהו את מיקום הפיינל פור בצורה נורמלית (נניח עיר מארחת ולהכניס בתוך פיינל פור... לא יודע בדיוק איך), "עונה" (שנה), "עולה", "יורדת", "חצי הגמר" (הקבוצות שהגיעו, אפשר גם חצי גמר1 וחצי גמר2), "MVP", "MVP של הפיינל פור", "ריבאונדר מוביל", "אסיסטר מוביל", "מוביל בנקודות מדד (כולל סוג, PER או PIR). זהו בערך. שיר § שיח § 13:22, 16 באפריל 2017 (IDT)

יצירת {{סדרת ספרים}}[עריכת קוד מקור]

לבקשתו של טוויג, יצרתי את התבנית הבאה. התבנית מבוססת על התבנית מקבילה באנגלית ו{{ספר}}. באם התבנית תעבור אשפץ אותה ואוסיף שאיבה מוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 13:08, 26 במרץ 2017 (IDT)

טיוטת תבנית [סדרת ספרים][עריכת קוד מקור]

{{תבנית מידע
|טבלה-עיצוב = width: 19em;
|כותרת תבנית ={{פרמטר שם בשפת המקור|{{{שם<includeonly>|</includeonly>}}}|{{{שם בשפת המקור<includeonly>|</includeonly>}}}}}
|כותרת תבנית-עיצוב =background: #F7D79C; border:1px solid #aaaaaa; border-bottom:0px;
|כותרת-עיצוב =background: #F7D79C; 
|תמונה={{{תמונה|}}}
|כיתוב תמונה={{{כיתוב|}}}
|מידע1={{#תנאי:{{{ספרים|}}}|<div style='width:100%; border:1px solid #aaa; border-left:0; border-right:0; margin:0.4em 0;'>''{{{ספרים}}}''</div>}}
|תווית4=מאת
|מידע4={{{מאת|}}}
|תווית7=איורים
|מידע7={{{איורים|}}}
|תווית10=עורך
|מידע10={{{עורך|}}}
|תווית13=שפת המקור
|מידע13={{{שפת המקור|}}}
|תווית16=[[הוצאת ספרים|הוצאה]]
|מידע16={{{הוצאה|}}}
|תווית19=הוצאה בשפת המקור
|מידע19={{{הוצאה בשפת המקור|}}}
|תווית22=שנת הוצאה
|מידע22={{{שנת הוצאה|}}}
|תווית25=הוצאה בעברית
|מידע25={{{הוצאה בעברית|}}}
|תווית28=שנת הוצאה בעברית
|מידע28={{{שנת הוצאה בעברית|}}}
|תווית31=[[סוגה]]
|מידע31={{{סוגה|}}}
|תווית34=תרגום לעברית
|מידע34={{{תרגום לעברית|}}}
|תווית37=תרגום לשפות
|מידע37={{{תרגום לשפות|}}}
|תווית40=[[Online Computer Library Center|OCLC]]
|מידע40={{{OCLC|}}}
|תווית43=סדרה קודמת
|מידע43={{{סדרה קודמת|}}}
|תווית46=סדרה הבאה
|מידע46={{{סדרה הבאה|}}}
|תווית49=מספר ספרים
|מידע49={{{מספר ספרים|}}}
|מידע50={{{מספר ספרים בשפת המקור|}}}
|תווית50=מספר ספרים בשפת המקור
|תווית51=מספר ספרים בעברית
|מידע51={{{מספר ספרים בעברית|}}}
|תווית52=ספרי [[ספין-אוף]]
|מידע52={{{ספרי ספין אוף|}}}
|למטה={{{אתר|}}}
}}

דוגמה[עריכת קוד מקור]

מחזור כישור הזמן
The Wheel of Time
אש הרקיע.jpg
כריכת הספר העשירי בעברית
מאת רוברט ג'ורדן/ברנדון סנדרסון
איורים כגדכד
עורך גדכד
הוצאה כגדכד
הוצאה בשפת המקור ספרי אורביט (בריטניה)
ספרי טור (ארצות הברית)
שנת הוצאה 15 בינואר 1990 - ‏2 בנובמבר 2010
הוצאה בעברית אופוס
שנת הוצאה בעברית 1997 - 2014
סוגה פנטזיה אפית
תרגום לעברית בועז וייס
צפריר גרוסמן
תרגום לשפות כן
OCLC כגדכד
סדרה קודמת כגדכד
סדרה הבאה כגדכ
מספר ספרים כגדכד
מספר ספרים בשפת המקור 14
מספר ספרים בעברית 28
ספרי ספין-אוף The World of Robert Jordan's The Wheel of Time
The Wheel of Time Companion
אתר

דיון[עריכת קוד מקור]

רוב הפרמטרים שנוספו מתאימים ל{{ספר}}. Symbol oppose vote.svg נגד יצירה של {{סדרת ספרים}} Symbol support vote.svg בעד הוספה של כל הפרמטרים ל{{ספר}}, ושהיא תהיה מתאימה גם לסדרות ספרים כמו ב{{סרט}}.--‏Mikey641שיחה 14:13, 26 במרץ 2017 (IDT)

גם אני חושב שיש להרחיב את תבנית ספר שתכלול את הפרמטרים החסרים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:40, 26 במרץ 2017 (IDT)
כמו מייקי ויונה. מיותר, להרחיב את תבנית ספר. בורה בורה - שיחה 18:30, 26 במרץ 2017 (IDT)
מה שצריך לעשות הוא:
הסבה של ספר קודם והבא ==> לפרמטרים קודם והבא כדי שיהיה מתאים להכול.
להוסיף מספר ספרים (בעיני "מספר ספרים בשפת המקור" מיותר)
להוסיף פרמטר ספין-אוף
יש גם "אתר", שאני לא סגור אם זה שימושי או לא
התנגדויות?--‏Mikey641שיחה 23:10, 26 במרץ 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד החלפת ספר קודם וספר הבא. מה שאני מציע לעשות זה להוסיף |סוג= שיעשה כמה דברים.
 1. אם ריק לא ישנה דבר.
 2. אם הפרמטר הוא סדרה אז יחליף את ספר קודם לסדרה קודמת, יבטל את הקטגוריה האוטומטית ספרים משנת, ויגרום לשאיבה מויקינתונים של תאריך ההתחלה וגם תהליך הסיום של הסדרה.
 3. בנוסף על כך אני ממליץ להוסיף סיפור קצר, אשר יתמוך בסיפורים קצרים. (הוספת הופעה ראשונה וקטגוריה יצירות משנת)
בברכה, זאב קטןשיחה • א' בניסן ה'תשע"ז • 17:06, 28 במרץ 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההצעה של זאב קטן. זה יפתור המון בעיות עם ערכים על סדרות וסיפורים קצרים, מה שהיום מוצג באופן לא מדויק. פרמטר ריק זה נורמה מקובלת בתבניות שכוללות נושאים רחבים (כמו סרטים, סופרים, אמנים וכיוב'). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 20:50, 28 במרץ 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד חזק ההצעה של זאב קטן. טוויגשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ז 10:46, 30 במרץ 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בעד הרחבה ושדרוג של תבנית {{ספר}} כדי לענות על הצרכים של תבנית סדרת ספרים. – אסף (Sokuya)שיחה 03:46, 14 באפריל 2017 (IDT)

Mikey641, בורה בורה, יונה ב. מה דעתכם על הרעיון שלי? אסף מה עם תמיכה בסיפורים קצרים? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ז • 15:47, 14 באפריל 2017 (IDT)
תוכל בבקשה לפרט מה זה הפרמטר הזה? חיפשתי פרמטר דומה בתבנית המקבילה בויקי אנגלית ולא היה כזה, אז תוכל בבקשה להסביר מהו? – אסף (Sokuya)שיחה 18:04, 14 באפריל 2017 (IDT)
אסף, בוויקיפדיה באנגלית ישנם שלושה תבניות, אחת לספרים אחת לסדרות ואחת לסיפורים קצרים. מה שאני מציע לעשות הוא תבנית אחת אשר בררת המחדל שלה הוא ספרים, אבל אפשר להתאים אותה בעזרת פרמטר סוג לסדרות וספרים קצרים. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ט בניסן ה'תשע"ז • 22:05, 15 באפריל 2017 (IDT)
אז נשמע מעולה, תוכל רק לציין פה את הקישורים לתבניות האלו בבקשה? כי את התבנית של סיפורים קצרים לא מצאתי. – אסף (Sokuya)שיחה 22:12, 15 באפריל 2017 (IDT)
כמובן, הנה התבנית של הסיפור הקצר. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ט בניסן ה'תשע"ז • 22:16, 15 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:הספרייה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ

האתר נסגר. יש להסיר את התבנית.--‏Mikey641שיחה 22:57, 23 במרץ 2017 (IST)

- סוף העברה
משתמש:דוד שי, האם לדעתך יש סיכוי שהוא יקום לתחייה, או להסיר מכל הערכים? בורה בורה - שיחה 19:37, 26 במרץ 2017 (IDT)
אפשר להחליף בקישור לארכיון האינטרנט, ראו דוגמה בערך יהודה אטלס. דוד שי - שיחה 20:13, 26 במרץ 2017 (IDT)
איך מוצאים את זה בצורה ממוכנת? בורה בורה - שיחה 22:11, 26 במרץ 2017 (IDT)
הרעיון של ארכיון האינטרנט היה טוב. תיקנתי--‏Mikey641שיחה 22:31, 26 במרץ 2017 (IDT)
Mikey641, האם תוכל לתקן באופן דומה את תבנית:בעוז רוחם? דוד שי - שיחה 23:02, 26 במרץ 2017 (IDT)
דוד שי. תוקנה גם היא.--‏Mikey641שיחה 23:06, 26 במרץ 2017 (IDT)
Mikey641, ברוך מחיה המתים. עוד תבנית לשיקום: תבנית:Time Out תל אביב - שים לב שיש בתוכה שני URL-ים שונים. מה הסוד? איך אתה יודע איזה מספר מזהה יש לתת ב-URL של הארכיון? דוד שי - שיחה 06:33, 27 במרץ 2017 (IDT)
דוד שי, לצערי אני רואה שהאתר לא מאורכב בwayback machine. האמת שזהו אינו מזהה, אלא תאריך. מתישהו ביקשו לתקן איזושהי תבנית, ושיחקתי קצת עם הכתובת וגיליתי שגם אם אתה לא כותב את הזמן המדויק של הארכוב זה פשוט "מעגל" את זה לזמן הנכון. לגבי איך אני יודע, אני מזין כתובת לדוגמה ובודק מהו התאריך העדכני ביותר בו עודכנה.--‏Mikey641שיחה 00:01, 29 במרץ 2017 (IDT)
תודה. דוד שי - שיחה 05:31, 29 במרץ 2017 (IDT)

תבנית:בחירות בישראל[עריכת קוד מקור]

מציע להסב את תבנית:בחירות בישראל לתבנית כללית (אנ') כפי שעשינו עם תבנית:בחירות. הבחירות בישראל לא מתאימות ל{{בחירות}}, אבל ישנן עוד מדינות בהן תבנית כמו של ישראל נחוצה כמו בבחירות הכלליות בהולנד 2017 (ראו ערך אנגלי)--‏Mikey641שיחה 00:49, 27 במרץ 2017 (IDT)

{{קוראן}}[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים. האם מישהו יכול בבקשה ליצור {{קוראן}} (כמקבילה ל{{תנ"ך}} ו{{ברית חדשה}})? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • א' בניסן ה'תשע"ז • 15:44, 28 במרץ 2017 (IDT)

תבנית תנ"ך מפנה לויקיטקסט ותבנית הברית החדשה מפנה לאתר kirjasilta. לאיזה אתר תפנה תבנית קוראן? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:32, 28 במרץ 2017 (IDT)
בן יהודה בשביל עברית (תרגום רקנדורף), וקראןפלאש בשביל ערבית (אם אפשר ליצור גם וגם עדיף, כגון {{קוראן|1|1|ערבית}}, ו{{קוראן|1|1|עברית}}). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ב' בניסן ה'תשע"ז • 20:34, 28 במרץ 2017 (IDT)
במחשבה שנייה, בוויקיטקסט הערבי יש את כל הקוראן, ולדעתי בעברי יש את תרגומו של רקנדורף(בדקתי, אין את כולו). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ב' בניסן ה'תשע"ז • 20:36, 28 במרץ 2017 (IDT)
ייבאתי את כל תרגום רקנדורף לs:קטגוריה:הקוראן (תרגום רקנדורף)--‏Mikey641שיחה 23:38, 28 במרץ 2017 (IDT)

חיל האוויר של ארצות הברית[עריכת קוד מקור]

כיום קיימת תבנית שנוצרה לפני שש שנים ונראית כך: תבנית:חיל האוויר האמריקני

תבנית זו חסרה ולא מכילה יחידות שונות. מוצע להחליפה בתבנית הנ"ל שכוללת את כל הפיקודים המרכזיים הפעילים (Major Commands), חיילות האוויר הפעילים (Numbered Air Force) ויחידות היסטוריות משמעויות.

Tomtom‏ ‏ • שיחה 16:53, 28 במרץ 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 17:54, 28 במרץ 2017 (IDT)
"חילות" ולא "חיילות". בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ב' בניסן ה'תשע"ז • 20:41, 28 במרץ 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 20:47, 28 במרץ 2017 (IDT)
תקנתי את החיילות. בורה בורה - שיחה 21:58, 28 במרץ 2017 (IDT)

שדרוג {{סכר}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:סכר בורה בורה - שיחה 16:19, 30 במרץ 2017 (IDT)

תבנית:טנק[עריכת קוד מקור]

בתבנית:טנק אני מציע לשנות את הפרמטר "עובי שריון" לפשוט "שריון", מאחר ועובי השריון נתון רק עבור טנקים ישנים ועבור טנקים מודרניים הוא מסווג, ובעיקר יש בו פירוט של סוג השריון ולא של עוביו. ‏ MathKnight (שיחה) 19:37, 30 במרץ 2017 (IDT)

בוצע בוצע ערן - שיחה 00:06, 2 באפריל 2017 (IDT)

שדרוג {{צינור}}[עריכת קוד מקור]

שלום. אני מציע לשדרג את {{צינור}} לפי הטיוטה הבא. השדרוג כולל קבלת מראה חדש, ושאיבת פרטים מויקינתונים (אורך, סוג, מדינות, מוצא, יעד, מפעיל, קוטר, שנת הפעלה, מפה). מקווה לא שיניתי שום פרמטר. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ז • 22:34, 30 במרץ 2017 (IDT)

בעד עקרונית. האם אתה מנסה למצוא נתון בוויקינתונים לכל שדה בתבנית? למשל, הייתי מצפה שיהיה נתון על "מספר תחנות". בורה בורה - שיחה 23:05, 30 במרץ 2017 (IDT)
בורה בורה ניסיתי, לא מצאתי. עברתי על כל דפי הויקינתונים של צינורות שיש להם ערכים באנגלית, זה מה שמצאתי. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ז • 23:17, 30 במרץ 2017 (IDT)
אגב כדי לשים לב שיש שלוש פריטים שונים של המוצא, לכן לא השתמשתי בצורה הרגילה למוצא. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ז • 23:19, 30 במרץ 2017 (IDT)
זאב קטן. שמח לראות שסוף סוף יש עוד מישהו שהצטרף לשדרוגים. מספר הערות קטנות
 1. בכותרת תבנית רצוי שתוסיף את הקוד |כותרת תבנית ={{פרמטר שם בשפת המקור|{{{שם<includeonly>|</includeonly>}}}|{{{שם בשפת המקור<includeonly>|</includeonly>}}}}}, ההוספה של שם בשפת המקור מאושרת לכל תבניות המידע ומשמשת בכל התבניות המשודרגות. לאחר הוספה של הקוד הזה, הוסף את הפרמטר לtemplatedata (ראה הסבר איך בדף שקישרתי או אם אתה יודע לבד), ותוסיף את זה לתבנית להעתקה.
 2. בפרמטר מפה, אין צורך שתכתוב {{{מפה|}}}, אלא רק {{{מפה}}}, למרות שבקוד ויקי רגיל זה יהיה "פרמטר חובה" ביחידה זה הופך לפרמטר רשות.
 3. ראה את העריכה שעשיתי ביעד, רצוי להשתמש כמה שאפשר בקוד המובנה של היחידה לוויקינתונים, ודרך אגב, אם אתה משתמש לא מובנה ביחידה, רצוי שתשתמש ב{{קישור ויקינתונים}}, שמוסיפה גם קישורים פנימיים ועוד.--‏Mikey641שיחה 23:31, 30 במרץ 2017 (IDT)
תודה רבה על הערות, מה עם תמונה וכיתוב? שם צריך | או לא? אגב כדי להכניס העתקה מהירה ליחידה תבנית מידע. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ז • 23:38, 30 במרץ 2017 (IDT)
זאב קטן בתמונה וכיתוב צריך לעשות בדיוק מה שעשית. אני בדר"כ מעתיק את השורות הראשונות עד כיתוב מ{{מבנה}}. אפשר להכין תבנית להעתקה כמובן.
הערה נוספת. מומלץ שהטווח בין כל מידע יהיה בערך 10, כלומר עדיף לכתוב "מידע10" "מידע20" מאשר "מידע1" "מידע2", כך אם רוצים להוסיף פרמטרים או לעשות שינוי בסדר יש אפשרות.--‏Mikey641שיחה 23:58, 30 במרץ 2017 (IDT)
אשמח ממש אם תעשה תבנית להעתקה, אני בטוח שהיא תועיל לעוד אנשים שירצו להשתמש ביחידה:תבנית מידע בעתיד. בברכה, זאב קטןשיחה • ד' בניסן ה'תשע"ז • 00:11, 31 במרץ 2017 (IDT)
זאב קטן, אתה מוזמן להעביר את הקוד של התבנית ל{{צינור}}.
Mikey641 העברתי, אבל יש לי תחושה שיש שם שורת קוד מיותרת, תוכל לבדוק? בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בניסן ה'תשע"ז • 23:38, 1 באפריל 2017 (IDT)
אכן הייתה שורה מיותרת. עשיתי על הדרך גם עוד כמה שינויים.--‏Mikey641שיחה 23:47, 1 באפריל 2017 (IDT)
קוד להעתקה
<noinclude>{{ניהול פרמטרים/תוכן}}[[קטגוריה:תבניות עם ניהול פרמטרים]]</noinclude><includeonly>{{#invoke:פרמטרים|main| options = {{Pv-options}}}}</includeonly>{{#invoke:תבנית מידע|מידע|
| טבלה-עיצוב = width: 22em; font-size: 95%; 
| כותרת תבנית-עיצוב =background: #55B1E1; border:1px solid #aaaaaa; border-bottom:0px;
| כותרת-עיצוב = background: #55B1E1; 
|כותרת תבנית ={{פרמטר שם בשפת המקור|{{{שם<includeonly>|</includeonly>}}}|{{{שם בשפת המקור<includeonly>|</includeonly>}}}}}
| תמונה = {{{תמונה<includeonly>|</includeonly>}}} 
| כיתוב={{{כיתוב<includeonly>|</includeonly>}}}
| תווית-מידע10=
| תווית-מידע20=
| תווית-מידע30=
| תווית-מידע40=
| תווית-מידע50=
| תווית-מידע60=
| תווית-מידע70=
| תווית-מידע80=
| תווית-מידע90=
| תווית-מידע100=
| תווית-מידע110=
| תווית-מידע120=
| תווית-מידע130=
| תווית-מידע140=
| תווית-מידע150=
| תווית-מידע160=
| תווית-מידע170=
| תווית-מידע180=
| תווית-מידע190=
| תווית-מידע200=
}}

--‏Mikey641שיחה 23:34, 1 באפריל 2017 (IDT)

טיוטה[עריכת קוד מקור]

<includeonly>{{#invoke:פרמטרים|main| options = {{Pv-options}}}}</includeonly>{{#invoke:תבנית מידע|מידע|
|כותרת תבנית-עיצוב =background: #E7DCC4; border:1px solid #aaaaaa; border-bottom:0px;
|כותרת תבנית ={{{שם|{{שם הדף בלי הסוגריים}}}}}
|תמונה={{{תמונה<includeonly>|</includeonly>}}}
|כיתוב={{{כיתוב<includeonly>|</includeonly>}}}
|תווית-מידע10=סוג
|סוג-ויקינתונים=P31
|תווית-מידע20=מדינות
|מדינות-ויקינתונים-מרובה=P17
|תווית-מידע30=מוצא
|מוצא-ויקינתונים=P1427
|תווית-מידע40=יעד
|יעד-ויקינתונים=P{{#תנאי:{{ויקינתונים|P1444}}|1444|{{#תנאי:{{ויקינתונים|P609}}|609|559}}}}
|תווית-מידע50=עובר דרך
|תווית-מידע60=מפעיל
|מפעיל-ויקינתונים=P137
|תווית-מידע70=שותפים
|תווית-מידע80=אורך
|אורך-ויקינתונים=P2043
|תווית-מידע90=קוטר
|קוטר-ויקינתונים=P2386
|תווית-מידע100=קיבולת מקסימלית
|תווית-מידע110=הנקודה הגבוה
|תווית-מידע120=מספר תחנות
|תווית-מידע130=תחנות שאיבה
|תווית-מידע140=תחנות פיקוח
|תווית-מידע150=תוחלת חיים
|תווית-מידע160=מהירות זרימה
|תווית-מידע170=כיוון זרימה
|תווית-מידע180=שנת הפעלה
|שנת הפעלה-ויקינתונים=P580
|מידע190={{{מפה}}}
|מפה-ויקינתונים=P15
}}
האם לא כדאי להוסיף את הפרמטרים הבאים, אשר מקובלים לציין בצינורות, לפחות מנקודת מבט הנדסית: עובי צינור (שיכול להשתנות, נהוג למדוד באינצים בפלדה), לחץ עבודה ולחץ עבודה מקסימלי (נהוג לסמן בבר), ספיקה (נהוג לסמן במק"ש, מטר מעוקב לשעה)? בברכה--יום טוב - שיחה 23:46, 1 באפריל 2017 (IDT)
לגבי עובי צינור יש |קוטר=. לגבי השאר אני לא מכיר את הנושא ולכן לא יודע. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בניסן ה'תשע"ז • 23:48, 1 באפריל 2017 (IDT)
|קוטר= אני מניח, בהקשר זה, לרוב מדבר על קוטר חיצוני, לפחות מעל 12 אינץ', כאשר עובי הצינור קובע את הקוטר הפנימי. לדוגמה צינור בעל קוטר חיצוני של 18 אינץ , עם עובי של חצי אינץ, יהיה בעל קוטר פנימי של 17 אינץ. אני כן מכיר את הנושא, אבל השאלה היא אם הפרטים, שהם בעיקר הנדסיים, האלה הם רלוונטים לקהל הרחב? בברכה--יום טוב - שיחה 23:58, 1 באפריל 2017 (IDT)
מתייג את המומחה משתמש:David.r.1929 שיחווה דעה. בורה בורה - שיחה 07:25, 2 באפריל 2017 (IDT)

תבניות ניווט שיצרתי ללא דיון[עריכת קוד מקור]

יצרתי בשוגג שתי תבניות ניווט ללא דיון מקדים. אנא חוו דעתכם בדיעבד.

תודה, בן עדריאלשיחה • ד' בניסן ה'תשע"ז 15:49, 31 במרץ 2017 (IDT)

באופן כללי, בעד שניהם, אם כי בתבנים הראשונה ישנם פרטים מיותרים • חיים 7שיחה • 17:38, 31 במרץ 2017 (IDT)
לאילו פרטים אתה מתכון? בן עדריאלשיחה • ח' בניסן ה'תשע"ז 18:46, 3 באפריל 2017 (IDT)

משתמש:הנדב הנכון/מיון תבניות קישורים חיצוניים מרובות קישורים[עריכת קוד מקור]

לתבניות אלו חשיבות אנציקלופדית רבה, רלוונטיות למרבית הערכים ואפשרות של קישור ללמעלה ממילון דפים. במבט ראשוני נראה לי שיש מקום לכמה עשרות תבניות כאלו כשהראשונה היא https://en.wikipedia.org/wiki/Help:Authority_control. אין לי בעיה ליצור תבנית כזו כל שבוע שבועיים, אבל לפני זה כדאי לברר:

 1. האם כדאי להשתמש בתבנית אחת לנושאים שונים?
 2. מהם כללי אצבע לבחירת הקישורים - מקורם ומספרם?
 3. כאשר אתרים המכילים כמעט בדיוק את אותו מידע. האם יש לקשר לכולם או רק לאמינים/מפורטים ביותר?
 4. האם יש סדר יצירה הגיוני לתבניות? הנדב הנכון - שיחה 19:57, 1 באפריל 2017 (IDT)

{{תחרות ספורט}} - עונה נוכחית[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:תחרות ספורט#עונה נוכחית

Symbol support vote.svg בעד הוספת הפרמטר. בורה בורה, Mikey641, Guycn2, יונה בנדלאק, IKhitron, 1Or, קרלוס, BDaniel, Sokuya ‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות? שיר § שיח § 10:24, 2 באפריל 2017 (IDT)

שינויים כדאי להעלות בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. בורה בורה - שיחה 11:01, 2 באפריל 2017 (IDT)
- סוף העברה
Symbol support vote.svg בעד Nimrodbr - שיחה 16:22, 2 באפריל 2017 (IDT)
לא מבין. לשם מה מיועד הפרמטר עונה נוכחית? בהרבה ערכים אין טעם להציג מה העונה הנוכחית כי די ברור שזו השנה הנוכחית, אלא אם מדובר על תחרות שהסתיימה ואז זה ממילא פרמטר מיותר. אם מדובר על התחרויות שיש בהם ערכים על שנים, על מה מדובר? ליגה ישראלית וליגת האלופות? בשביל זה לא צריך פרמטר ובלי קשר יש כבר קישור בערכים עצמם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:46, 6 באפריל 2017 (IDT)
מה הבעיה עם פרמטרים רדומים? אתה מוזמן להיכנס לקטגוריה:עונות בתחרויות ספורט מקצועניות ולהיווכח כמה זה נצרך בתבנית - באנגלית זה ככה וזה מצוין. שיר § שיח § 20:08, 11 באפריל 2017 (IDT)

{{ספר תנכ"י}} דיון מחודש[עריכת קוד מקור]

בדיון מלפני למעלה מ-6 שנים (שיחת תבנית:ספר תנכ"י) לא היה הסכמה לאשר את התבנית, כרגע היא נמצאת ב-8 ערכים.

לדעתי יש לאשר ולשפץ את התבנית, לדוגמא הוספת |מספר מילים= |נושאים מרכזיים= בברכה, ציון הלוישיחה • ו' בניסן ה'תשע"ז 19:17, 2 באפריל 2017 (IDT)

אני מבין שאין התנגדות להמשך שימוש בתבנית. ציון הלוישיחה • י"ז בניסן ה'תשע"ז 23:24, 13 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:פרופילי מוזיקאים[עריכת קוד מקור]

יצרתי את {{פרופילי מוזיקאים}}

--‏Mikey641שיחה 22:06, 2 באפריל 2017 (IDT)

נראה אחלה. שיר § שיח § 22:30, 2 באפריל 2017 (IDT)
נראה טוב כדאי גם להוסיף את (SoundCloud ID (P3040 - MySpace (P3265) ומזהה ערוץ יוטיוב. השאלה אם רוצים להוסיף גם פייסבוק, טוויטר אינסטוש וכו'. מה שניסיתי לשאול למעלה הוא מה ההיגיון שמפעילים בבחירת הקישורים: כל המרבה או הטובים בתחומם? האם יש מחיר בעומס על השרת או בנוחות לקורא החל ממספר מסוים של קישורים? בהקשר זה, מרכז המידע הסלובני למוזיקה נראה קצת אזוטרי הנדב הנכון - שיחה 23:34, 2 באפריל 2017 (IDT)
כל המרבה הרי זה משובח. שיר § שיח § 00:16, 3 באפריל 2017 (IDT)
הכותרת "פרופילים באתרים חיצוניים:" וההזחה מיותרים. צריך להשמיט אותם. – אסף (Sokuya)שיחה 00:33, 6 באפריל 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. הכותרת לא מיותרת כך נעשה בתבניות אחרות וזה נועד לבדל בין הפרופילים (כקבוצה) לשאר הקישורים החיצוניים.אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:38, 6 באפריל 2017 (IDT)
אני לא חושב שצריך לבדל אותם משאר הקישורים מאחר והם הקישורים החיצוניים, והם גם מופיעים ראשונים בסדר הרשימה. הערה זאת תקפה גם לשאר התבניות הדומות שנוצרו לאחרונה. – אסף (Sokuya)שיחה 17:35, 6 באפריל 2017 (IDT)
נגד מוחלט למה שאסף מציע. הבידול הכרחי וכך זה בכל התבניות. בורה בורה - שיחה 22:59, 19 באפריל 2017 (IDT)

{{פרופילי ספורטאים}}[עריכת קוד מקור]

מדובר על איחוד של התבניות הקיימות והוספת פרמטים כלליים שיכולים להתאים לכל סוג של ספורטאים, למשל p1447. שיר § שיח § 00:25, 3 באפריל 2017 (IDT)

ואפשר לעלות רמה למעלה ולתכנן תבנית פרמטרים כללים לאישים שתקרא שממנה ייבנו באופן מודולרי פרופילי ספורטאים, פרופילי מוזיקאים, שחקנים ועוד הנדב הנכון - שיחה 12:15, 3 באפריל 2017 (IDT)
נשמע מגניב. שיר § שיח § 21:56, 3 באפריל 2017 (IDT)
תגידו, חסר לויקיפדיה העברית מקום בשרת? Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 02:00, 4 באפריל 2017 (IDT)
זה לא עניין של מקום בשרת, אלא הטמעת מזהי ויקינתונים בצורה מיטבית. שיר § שיח § 09:33, 4 באפריל 2017 (IDT)
יצרתי את תבנית:פרופילי טניסאים2 שקוראת לתבנית:פרופילי ספורטאים שקוראת לתבנית:פרופילי אישים (חד גדיא!) יש עוד הרבה עבודה עד שניתן יהיה להציב אותה בערכים אבל להתרשמות אפשר לשם אותה לתצוגה מקדימה, למשל, במריה שראפובה. הנדב הנכון - שיחה 10:54, 4 באפריל 2017 (IDT)
משתמש:שיר, משתמש:Mikey641, משתמש:בורה בורה עדכנתי את מריה שראפובה, לעיונכם הנדב הנכון - שיחה 21:32, 4 באפריל 2017 (IDT)
השרשור נראה לי המבנה הלא נכון. עם כבר יוצרים תבניות כלליות ואז מכללים בתבנית אחד את כל התבניות באופן מפורש ובלי שרשור. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:42, 6 באפריל 2017 (IDT)
לא יכול להתעמק בזה עד אחרי החג. בורה בורה - שיחה 17:33, 6 באפריל 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── עדיין לא ברור לי מדוע צריך כותרת והזחה. זה מיותר וזה שובר את אחידות השורות לשווא. – אסף (Sokuya)שיחה 21:03, 8 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:מדינות במלחמת העולם השנייה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מדינות במלחמת העולם השנייה# תבנית:מדינות במלחמת העולם השנייה

תבנית:ערי ליטא[עריכת קוד מקור]

מציע להכניס את התבנית לשימוש בערכים הרלוונטיים. הגענו למצב שבו יש לנו ערכים על אחוז נכבד מערי המדינה. התבנית בשימוש ב-7 ויקיפדיות, מדובר בתבנית ניווט שבדרך כלל אין צורך לאשרה כאן, אבל בגלל שאין לנו עדיין תבניות מהסוג הספציפי הזה, קיבלתי את עצתו של Mbkv717 לשמוע את דעת החברים, אולי יש בעיה שלא חשבנו עליה או רעיון לעיצוב יפה יותר. תודה מראש. ביקורת - שיחה 11:42, 4 באפריל 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד Mbkv717שיחה • ח' בניסן ה'תשע"ז • 11:48, 4 באפריל 2017 (IDT)
סבור שיש לשקול בניית תבנית ליישובי תחום המושב (או "פולניה"). זו הסיבה שהם קיימים בשיעור כה גבוה (גם בהקשר ליטא, וגם בהקשר של מדינות קרובות) בויקיפידה העברית. השם המודרני והשיוך הפוליטי המודרני (שאף עשוי להשתנות) מאוד לא מעניין את רוב מי שניגש ליישובים וערים היותר איזוטריים - ולא היה בעל משמעות בתקופת העניין של הקורא.Icewhiz - שיחה 12:04, 4 באפריל 2017 (IDT)
מוזמן ליצור תבנית כזו. אין בכך סתירה כמובן. ביקורת - שיחה 13:27, 4 באפריל 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. לא רואה בכך כל בעיה. מעניין באמת למה לא נוהגים להשתמש בתבניות כאלו במדינות נוספות. שאלה: בקבוצה האחרונה, של סתם ערים, לפי מה הן נבחרות? קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 14:15, 4 באפריל 2017 (IDT)
ביקורת, זה נראה לי טוב, אבל יש את חוק לולאת נושא. יש קריטריון ברור לפיו נבחרו הערכים בתבנית. למשל, כל הערים שאומדן האוכלוסייה הרשמית האחרון שלהם עלה על מיליון ללא יוצא מן הכלל נמצאים כאן, ואין אף אחד שלא? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:45, 4 באפריל 2017 (IDT)
יגאל, אני לא יודע, תרגמתי את התבנית הליטאית וראיתי שבמקבילותיה יש את אותה רשימה. אני חושב שפשוט התבנית כוללת את כל ערי ליטא, מרבית היישובים בליטא אינם ערים אלא יישובים קטנים יותר. ביקורת - שיחה 19:40, 4 באפריל 2017 (IDT)
הםםםם, ביקורת, סביר להניח שזה נכון, אבל מאוד לא מעודכן. הרבה מקורות, כולל מ-2009, מסכימים על 103 ערים, וכאן, ספרתי כמה פעמים, יש 102. למצוא את הנפקד ולהעניש אותו בחומרה יתרה. (אנ') יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:20, 4 באפריל 2017 (IDT)
ניחוש מושכל שיש נרינגה ונידה באותה רשימה? ביקורת - שיחה 01:09, 5 באפריל 2017 (IDT)
לא. ראה את הקישור שנתתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:13, 5 באפריל 2017 (IDT)
ראיתי עכשיו, נרינגה אכן נמצאת שם בטעות אבל במקום נידה. לא מצליח לקלוט מה חסר. ביקורת - שיחה 01:26, 5 באפריל 2017 (IDT)
אמרת שזה תורגם. קח גרסה אנגלית ומיין באקסל, מייד תראה מה חסר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:49, 6 באפריל 2017 (IDT)
אם כל הערים שם - אני בעד התבנית. אבל התווית "ערים נוספות" מטעה כי זה נשמע כאילו זו רשימה של ערים נוספות אבל לא של כולן. אולי עדיף לשנות לשם אחר אולי "ערים". אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:45, 6 באפריל 2017 (IDT)
יונה, צודק, שיניתי. ביקורת - שיחה 10:54, 6 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:פוליטיקה של מדינות[עריכת קוד מקור]

דוגמה לשינוי, הסרת הקווים המיותרים בחלק העליון של התבנית וסידור הכותרת.

אשמח אם תסתכלו בהצעה שלי עיצוב חדש לתבנית ותאשרו. – אסף (Sokuya)שיחה 00:45, 5 באפריל 2017 (IDT)

אני נוטה יותר לטובת העיצוב הישן, אבל אני מעדיף לראות דוגמה מפורטת יותר (למשל איך זה יראה כשהתבנית מפורטת בבונדסראט) לפני שאני מחליט; תוכל בבקשה להכין דוגמה שכזו? Mbkv717שיחה • י' בניסן ה'תשע"ז • 09:23, 6 באפריל 2017 (IDT)
Mbkv717, בוודאי, הוספתי תמונה, בסך הכל ביצעתי מתיחת פנים לתבנית, הסרתי את הקווים העודפים והמיותרים וסידרתי את מיקום הכותרת. זה בהחלט יותר אלגנטי עכשיו. מה דעתך? – אסף (Sokuya)שיחה 13:10, 6 באפריל 2017 (IDT)
אני רואה עכשיו שלא הבנתי את השינוי שעשית מקודם; חשבתי ש"גרמניה" אמור להיות שם הערך ולא שזה חלק אינטגרלי מהתבנית. מהבחינה הזו שם המדינה למעלה נראה לי מיותר; חוץ מזה אני Symbol support vote.svg בעד. Mbkv717שיחה • י' בניסן ה'תשע"ז • 13:14, 6 באפריל 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד חזק--‏Mikey641שיחה 10:24, 9 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:קישורי פורטל[עריכת קוד מקור]

אנא עיינו בהצעת העיצוב החדשה שאני מציע. הצעה לעיצוב אלגנטי יותר ובנוסף הרחבת התשתית להגבלת הרשימה עד 10 פורטלים במקום עד 3. ברצוני להקטין את סמלי הפורטל בתבנית {{קישורי פורטל2}} אנא עיינו בהצעה גם שמה. – אסף (Sokuya)שיחה 18:16, 5 באפריל 2017 (IDT)

למה צריך לאפשר יותר משלושה פורטלים? האם אתה יכול להביא דוגמא לצורך כזה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:48, 6 באפריל 2017 (IDT)
כן בוודאי, למשל ערך העוסק בשואה בגרמניה. למשל ליל הבדולח אז הפורטלים הבאים רלוונטים: פורטל:היסטוריה, פורטל:מלחמת העולם השנייה, פורטל:השואה, פורטל:גרמניה, פורטל:יהדות (5 פורטלים). ככל שויקיפדיה העברית תתרחב יווצרו עוד ועוד פורטלים. ולכן ההגבלה של עד 3 פרטים ברשימה מגוחכת. לא חייבים להכניס 10, אבל גם לא צריך להגביל ל-3. מה שנקרא הרחבת התשתיות. זה דווקא פרט זניח. – אסף (Sokuya)שיחה 13:01, 6 באפריל 2017 (IDT)

מיקום הסמליל[עריכת קוד מקור]

פתחתי שתי דיונים על שינוי מיקומי הסמלילים בתבניות כמו {{IMDb}} או {{פייסבוק}} והזזתם לסוף השורה בסמוך או במקום הקישור לדף הערך בויקיפידיה על מנת לא לשמור את סדר השורות ברשימת הקישורים החיצוניים. אנא ראו את הדוגמאות בשיחות התבניות: IMDb, פייסבוק. – אסף (Sokuya)שיחה 22:14, 6 באפריל 2017 (IDT)

הפתרון שאני מציע הוא לוותר על התבליט (פיסוק), יש עוד מספר תבניות עם סמלילים ובדיון שהיה במזנון הדעות היו חלוקות. הסמליל מבחינתי צריך להיות בצד ימין בכל מקרה הנדב הנכון - שיחה 01:47, 7 באפריל 2017 (IDT)
זה בכלל יוצר בעיה של אי אחידות. הפתרון שאני מציע שומר על האחידות. מדוע לדעתך יש למקם את הסמליל בצד ימין דווקא? – אסף (Sokuya)שיחה 14:35, 7 באפריל 2017 (IDT)
אני מעדיף למקם את הסמליל בצד ימין. זה יותר בולט ומיד מוסר לקורא לאיזה סוג של קישור חיצוני/אתר הוא נכנס. ‏ MathKnight (שיחה) 14:38, 7 באפריל 2017 (IDT)

משתמש:MathKnight, זה נכון גם לצד שמאל. סמליל צבעוני תמיד בולט מהשורות של שחור ולבן, לא באמת חייבים לשים אותם בצד ימין. וזה פותר את שבירת השורות, אלגנטי יותר. זה גם שם את הסמל קרוב לשם החברה. זה טוב יותר למי שלא בקיא בחברה על פי הסמל. – אסף (Sokuya)שיחה 14:49, 7 באפריל 2017 (IDT)

אני מנסה לקדם תהליך שיפתור בשינוי אחד שורה של מקרים של חוסר אחידות בקישורים החיצוניים, מעבר לשימוש בסמליל, יש גם שאלה של ניסוח, בחירת הקישורים והסדר שלהם. הדוגמאות בקישורים הבאים הן טיוטות אבל זה הכיוון שאני מקווה שוויקיפדיה תלך אליו:
הנדב הנכון, כדאי לפתוח על זה דיון נפרד. כי יש פה כמה דברים במקביל. כמו רשתות חברתיות, כמו הניסוח שאני לא מסכים איתו, וכמו ההזחה שהבעתי התנגדות כלפיה וגם לסדר יש כאן חשיבות. בכל מקרה אני רואה שלפחות עם מיקום הסמליל אנחנו מסכימים. (ולא לכל האתרים שהצעת מגיע סמליל) – אסף (Sokuya)שיחה 15:16, 7 באפריל 2017 (IDT)
כמו שאמרתי למעלה - בתבנית קישור בת שורה אני מתנגד להזזת הסמליל לשמאל הנדב הנכון - שיחה 15:19, 7 באפריל 2017 (IDT)
הנדב הנכון, תוכל לפרט בבקשה למה? – אסף (Sokuya)שיחה 15:20, 7 באפריל 2017 (IDT)
תפתח כל דפדפן באיזור הקישורים שלו, זו המוסכמה המקובלת. בנוסף מבחינתי הסמליל צריך להחליף, כאמור, את התבליט הנדב הנכון - שיחה 15:27, 7 באפריל 2017 (IDT)

"תפתח כל דפדפן באיזור הקישורים שלו," - לא הבנתי את המשפט. ולגבי סוף המשפט אם הסמליל יחליף את התבליט זה משהו אחר, אבל כאשר הוא לא מחליף אותו אלא נמצא לצידו זה פוגע בעיצוב ושומר את אחידות השורות, לכן מומלץ להעבירו לסוף השורה בסמיכות לשם המותג אותו הסמליל מייצג. כמו בדוגמאות הנ"ל – אסף (Sokuya)שיחה 21:05, 8 באפריל 2017 (IDT)

בכרום תלחץ ctrl shift O ותראה איך הסימניות מוצגות, כנ"ל במועדפים של האקספלורר, בוואטסאפ ובכל תוכנה מקבילה התמונה של איש הקשר נמצאת מימין וכן בפורטלים, למשל http://www.globes.co.il/portal/. אה כן, גם העמוד הראשי של ויקיפדיה הנדב הנכון - שיחה 22:13, 8 באפריל 2017 (IDT)

הצעה מעודכנת[עריכת קוד מקור]

הנדב הנכון, אין לי כרום. והבנתי למה אתה מתכוון. זה לא דומה, פה יש קודם כל תבליט. אני מקבל את ההערה שלך, אפשר למקם את הסמליל מימין לקישור האתר בסוף השורה.

אסף (Sokuya)שיחה 01:57, 9 באפריל 2017 (IDT)

משתמש:Sokuya מעבר לקונבנציה (ואולי המקור לה), אני מאמין שהסמליל מושך את העין וכך בדוגמא שלך העין מתמקדת במרכז (קודם בשמאל) נעה ימינה לתחילת השורה ואז שמאלה. כשהסמליל נמצא בימין יש תנועה רק ימינה שזה מבחינתי פחות "מעצבן" גם מהמצב שהקישורים לא מקבילים. הנדב הנכון - שיחה 09:57, 9 באפריל 2017 (IDT)
אני לא מסכים, מה עם OCD? מתעלמים מהם? זה לא אסתטי ככה בכלל. – אסף (Sokuya)שיחה 10:57, 9 באפריל 2017 (IDT)
לדעתי הסידור שלך הוא עוד פחות ocd friendly... אבל זה לא משהו שאפשר להוכיח יותר מדי. אם יש הרבה תומכים לכאן ולכאן צריך ללכת להצבעה (ואז עדיף שכחלק מדיון כולל על הצגת קישורים חיצוניים) הנדב הנכון - שיחה 11:07, 9 באפריל 2017 (IDT)
לאט לאט, בוא עוד לא נהפוך את זה לכללי על כל הקישורים החיצוניים. זה כבד מדי, אנשים לא יעכלו את הכל ביחד. 14:22, 9 באפריל 2017 (IDT)

כלי חדש לבקרת נזקי Tidy בכל התבניות[עריכת קוד מקור]

שלום לכווווולם. כן, אם אתם בדף הזה, זה נוגע אליכם, למרות שעד שלא תקראו טוב את הפסקה הזאת, לא תאמינו לי. כפי שחלקכם ודאי כבר יודעים, בעוד כמה חדשים ויקיפדיה עוברת מ-Tidy ל-HTML5. מדובר בשתי שיטות שונות לקריאת קוד ויקי. יש לחדשה יתרונות, אבל החסרון הגדול הוא שהמון דברים שבשיטה הישנה תוקנו אוטומטית, אם לא כתבנו קוד מאה אחוז נכון, בחדשה לא יתוקנו ויופיעו במלוא כיעורם. טבלאות שלא כתבנו בהם כל מיני סימני "|" במקום הנכון, תגים ששכחנו לסגור או שמנו בהם סלש בצד הלא נכון, כמו <div /> מול </div>, וכך הלאה. הרבה ערכים ייהרסו. תיקנתי כבר איזה אלף מאתיים בעיות, ונשארו עוד כמיליון. ניסיתי להרים את ויקיפדיה:מסדר ניקיון/מיזם Tidy, אבל טרם זכיתי להענות.

היום בא לוויקיפדיה כלי חדש, נוח מאוד, המאפשר לראות את ההבדלים, הישן מול החדש. אני ממליץ לכולכם להתקין, ולהתרשם במו עיניכם. הכנתי דף עם שלוש דוגמאות מייצגות, ויקיפדיה:מסדר ניקיון/מיזם Tidy/דוגמאות. אתם מוזמנים לפתוח בהעדפות => עריכה, כלי הגירה. לאחר מכן תפתחו את דף הדוגמאות לקריאה, ובתפריט הכלים משמאל לחצו על עריכה עם כלי הגירה. ואז behold.

אם תתרשמו, אתם מוזמנים לפתוח את זה לפעמים, כשאתם עובדים על תבניות, ולפעמים תראו הבדלים ענקיים בתצוגה. מה שאומר שזה דורש תיקונים. תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:51, 7 באפריל 2017 (IDT)

ניתן לראות גם בלי להדליק, כאן יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:53, 8 באפריל 2017 (IDT)
נראה מה ניתן לעשות. אבל למה דווקא תבניות? הרי גם הרבה ערכים עם טבלאות או עיצוב מיוחד עלולות להכיל בעיות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:16, 9 באפריל 2017 (IDT)
נכון. אבל הרוב יהיה בתבניות, ואני מעדדיף לנסות לעניין את כל הקהילה רק אחרי שאצליח לעשות את זה כאן, למי שמתעסק בזה. בפעם הקודמת הייתה לי הרגשה שלאף אחד לא אכפת, עכשיו רק אתה ענית. זה הולך הרבה יותר לאט ממה שציפיתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:45, 9 באפריל 2017 (IDT)

מיקום פרמטר בתבנית[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ

למה בתבנית:שחקן הפרמטר פייסבוק נמצא אחרי "סוגה מועדפת" ולא אחרי "עיסוקים אחרים"? Assafn שיחה 23:46, 8 באפריל 2017 (IDT)

- סוף העברה
אני חושב שבכל מקרה קישורים לפייספוק ולטוויטר (ולאינסטוש) אינם פרמטרים והם צריכים להופיע רק תחת קישורים החיצוניים בתבניות הייעודיות שלהם או בתבנית עתידית לריכוז קישורים כאלו הנדב הנכון - שיחה 10:51, 9 באפריל 2017 (IDT)
אני מחזק את הנדב הנכון, קישורים לפייסבוק וטוויטר צריכים להימצא רק תחת פסקת הקישורים החיצוניים. בתבנית יש לציין אתר רשמי בלבד. – אסף (Sokuya)שיחה 14:25, 9 באפריל 2017 (IDT)
התבנית הזו כלל לא בשימוש, למה נוצרה? Assafn שיחה
Assafn אם שאלות כאלה (למה נוצרה?) כדי ללכת לדף השיחה של התבנית והארכיונים שלה, בדרך כלל תמצא שם את התשובה. לגבי שימוש התבנית מוכללת באלפי ערכים. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ד בניסן ה'תשע"ז • 10:20, 10 באפריל 2017 (IDT)
Assafn אם שאלת על תבנית פרופילי שחקנים, אני מחכה להתחדשות הדיונים על התבנית פרופילי מוזיקאים ואז לדון בשימושה. ניסחתי מחדש את המשפט הקודם שלי. הנדב הנכון - שיחה 10:34, 10 באפריל 2017 (IDT)

שינוי בתבנית:מציין מיקום ללא דיון[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:מפת מיקום
שינויים במפות מיקום.jpg
כך זה היה נראה לפני השחזור
מפוקסל ומטושטש

אפשר בבקשה לשאוב את העיצוב לתבנית בדומה לתבנית הבאה: Template:Location_map_many? כרגע התבנית שוברת את העיצוב הויקיפדי ונראית לא כל כך טוב. הטאבים של הכפתורים נראים מיושנים. וזה לא כל כך מתאים לעיצוב הנקי והחלק של ויקיפדיה. – אסף (Sokuya)שיחה 02:08, 9 באפריל 2017 (IDT)

Sokuya, גם על בסיס הדוגמאות שם עדיין לא הצלחתי להבין למה כוונתך. תוכל להדגים? Mbkv717שיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ז • 08:12, 9 באפריל 2017 (IDT)
Mbkv717 אני יכול לצלם לך. – אסף (Sokuya)שיחה 10:58, 9 באפריל 2017 (IDT)
אוקיי, אני אשמח. Mbkv717שיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ז • 16:48, 9 באפריל 2017 (IDT)
Sokuya אני מזהה שינוי בסמן הרגיל בתבניות מפות מיקום, והוא נראה כעת גדול יותר ועם "ברק" מסוים. האם זה השינוי שהתכוונת אליו ואתה אחראי לו? אם כן אני Symbol oppose vote.svg נגד, ולדעתי זה ממש לא שינוי שניתן היה להכניס לתבנית כל-כך חשובה ללא דיון מלא; למעשה אני חושב שהמקום לדון על כך הוא באולם הדיונים של התבניות. Mbkv717שיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ז • 17:55, 9 באפריל 2017 (IDT)
קרלוס הגדול, בורה בורה, יונה בנדלאק, mikey641.‏ Mbkv717שיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ז • 20:22, 9 באפריל 2017 (IDT)
- סוף העברה

השינוי הנ"ל בוצע בתבנית:מציין מיקום שנכללת בתבניות {{מפת מיקום}}, {{מיקום מפורט בישראל}} ו-{{מפת מיקומים}}, שמוצבות באלפי ערכים. אסף החליף את הקבצים ששימשו בתור סמנים ל"עיר", "עיר נוספת" ו"בירה נוספת"; השינוי משמעותי ברמה שאני מסתמך על כך שהקוראים שמו לב להבדל ואין צורך להציג הדגמה ויזואלית שלו. מעבר לזה שאני לא רואה (או לכל הפחות לא מסכים) כיצד זה אסתטי/יפה/חדשני יותר מהעיצוב הקודם, העיצוב החדש אף פוגע במראה של תבניות המיקום - קחו לדוגמה את תבנית:מפת מיקום/פוטומיו - אצלי לפחות הכתב עולה על הסימון. במקרה של "אוריטו" זה בכלל נראה כמו "אוריט". כשבדקתי בגרסת ניידים נראה שהמצב גרוע אפילו יותר מהבחינה הזו. אני Symbol oppose vote.svg נגד השינוי ובעד החזרה למצב הקודם. Mbkv717שיחה • י"ד בניסן ה'תשע"ז • 10:31, 10 באפריל 2017 (IDT)

גם אני Symbol oppose vote.svg נגד. יש לשחזר את התבנית עד לסיום הדיונים פה. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ד בניסן ה'תשע"ז • 10:46, 10 באפריל 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד זה נראה זוועה, צריך קובץ עם רקע שקוף. החזרתי למצב הקודם. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 18:10, 10 באפריל 2017 (IDT)
בסך הכל עידכנתי את אותם באייקונים למקבילה ה-SVG שלהם. כרגע הם מפוקסלים כי הם ברזולוציה נמוכה ו-GIF. איני יודע למה בתמונה יש רקע שחור לאייקונים, אצלי הם לא הופיעו. אני אצלם לעם תמונה. השינוי לא היה משמעותי בכלל, הוא רק היה עדכון לרזולוצית HD (סיומת SVG) במקום אייקונים מפוקסלים. היום יש להמון מסכי Retina. אני אצלם תמונות. – אסף (Sokuya)שיחה 18:15, 10 באפריל 2017 (IDT)
קרלוס, הוספתי תמונות, כך זה היה נראה. הרקע היה שקוף. – אסף (Sokuya)שיחה 18:27, 10 באפריל 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── תסתכלו על התמונות דרך הפלאפונים שלכם, אתם תבחינו בהבדל. לרוב הטלפונים יש היום מסך עם צפיפות פיקסלים גבוהה, Retina. – אסף (Sokuya)שיחה 18:29, 10 באפריל 2017 (IDT)

כל עוד לא יימצא פתרון לעניין הרקע השחור אין מה לדבר. אכן כשאני בגרסת ניידים ומנסה להגדיל את המפה (עם האצבעות, יש בעיה בגרסת ניידים עם התבנית בכל הקשור לכפתורי ההגדלה והמעבר למפה המשנית) זה אכן נראה מפוקסל, אבל זה נראה סביר יחסית וחוץ מזה גם המפה עצמה מתפקסלת מעט, וכשלא מגדילים גם הסמנים נראים סבבה. זה ממש לא תירוץ מספיק טוב לדעתי בשביל לפגום בעיצוב של גרסת המחשבים. אגב, כשאני מסתכל בפלאפון בגרסת מחשבים זה נראה בסדר כמו בגרסת מחשבים, אז זה נראה לי קשור לעניין גרסת ניידים ולא לרזולוציית ניידים. Mbkv717שיחה • ט"ו בניסן ה'תשע"ז • 21:07, 11 באפריל 2017 (IDT)
Mbkv717 אם תסתכל בתמונות שצרפתי, תשים לב שאין שום בעיה לרקע השחור. כנראה היית צריך לרענן את העמוד שלך בדפדפן. בכל מקרה התמונות שלקחתי הם מגרסת המחשבים, ואם אין לך מסך עם רזולוציה גבוהה כמו Macbook Retina Display אז אולי אינך יכול להבחין בהבדל, אבל האמן לי שיש הבדל והסממנים מפוקסלים, לכן עדכנתי אותם לגרסת SVG. תוכל לעיין בדף המשתמש שלי ולראות שעשיתי את אותו שדרוג ללוגו של ויקיפדיה העברית. – אסף (Sokuya)שיחה 03:09, 12 באפריל 2017 (IDT)
כפי שאתה יכול לראות, אני ממש לא היחיד שסבל מעניין הרקע השחור. העובדה שהבעיה לא קיימת אצלך, לא אומרת שהיא לא קיימת. Mbkv717שיחה • ט"ז בניסן ה'תשע"ז • 10:37, 12 באפריל 2017 (IDT)
Mbkv717 זה היה קיים אצלי, עשיתי רענן וזה נעלם. זה עניין של Cookies או משהו. זאת לא באמת בעיה, אין רקע שחור לתמונות האלו, הרקע הוא שקוף. – אסף (Sokuya)שיחה 16:17, 12 באפריל 2017 (IDT)
אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שלא אמורים לדרוש מכל קורא באשר הוא לבדוק בעיות ולפתור אותן עצמאית כשיש אפשרות להציג מצב תקין. כאמור גם אם יימצא פתרון ברמה הראשונית אני בכל מקרה מתנגד לשינוי מסיבות שפירטתי לעיל. Mbkv717שיחה • ט"ז בניסן ה'תשע"ז • 16:23, 12 באפריל 2017 (IDT)
יש פתרון ברמה הראשונית ואפשר להציג אותם במצב תקין ללא תלות במשתמש. בכל מקרה אנחנו צריכים לעדכן את האייקונים ל-SVG, אי אפשר להשאיר אותם מטושטשים. Mbkv717אסף (Sokuya)שיחה 19:52, 12 באפריל 2017 (IDT)
א. איך בדיוק? ב. אם וכאשר תמצא קבצים זהים או דומים יותר ממה שהחלפת אליהם בגרסת SVG יהיה מה לדבר, אחרת אני לא רואה סיבה לדחיפות כזו כשזה כפי שאמרתי לעיל המצב מאז יצירתה של גרסת הניידים וכאמור מבחינתי הוא לא כל-כך גרוע. Mbkv717שיחה • ט"ז בניסן ה'תשע"ז • 21:13, 12 באפריל 2017 (IDT)
Mbkv717, זה פשוט מסתדר זה עניין של רפרוש הנתונים מהשרת, במילים אחרות זה פשוט מסתדר מעצמו. הבאתי לך הוכחה עם תמונה, זה לא שעשיתי משהו אצלי כדי לתקן את זה. וזה בדיוק מה שעשיתי, אלו קבצים זהים מה שהחלפתי אליהם בגרסת SVG. זה בדיוק מה שעשיתי, אלו הקבצים. לא החלפתי עכשיו את האייקונים לצורות שונות, אחרת הייתי פותח דיון. בסך הכל עידכנתי אותם לגרסת ה-SVG שלהם. – אסף (Sokuya)שיחה 22:39, 12 באפריל 2017 (IDT)
אם זה עוד לא הובהר לך, גם ללא עניין הרקע השחור העיצוב נראה שונה באופן משמעותי - הסמנים גדולים יותר ברמה שהכתב יכול לעלות עליהם והברק בסמן האדום לא היה בקובץ הקודם - ברמה שהם פוגמים לדעת שלושה אנשים לפחות בעיצוב בגרסת מחשבים. זה טוב מאוד שמשהו עובד אצלך, אבל זה שהוא עובד אצלך לא אומר בהכרח שהוא עובד טוב בכל מחשב באשר הוא. כשאני אומר פתרון ברמה הראשונית אני מתכוון שלא תהיה בעיה מלכתחילה. לפרוטוקול ניסיתי רענן וניקוי מטמון וזה לא עזר - אנחנו לא אמורים לצפות שקוראים ללא שום ידע מוקדם על מאחורי הקלעים בוויקיפדיה ידעו שהם צריכים לעשות רענון, שלא לדבר על יותר מזה. Mbkv717שיחה • ט"ז בניסן ה'תשע"ז • 22:50, 12 באפריל 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

סיכום ביניים

Mbkv717 בוא נשתחרר מהרעיון שיש תקלה עם רקע שחור. אין. וכמו שהסברתי המשתמש לא צריך לעשות כלום כדי לפתור אותה. זה כמו שאם אתה מעדכן דף של תיעוד תבנית כלשהיא ואז ישר חוזר לדף התבנית, אתה פתאום רואה שהשינוי שעשית לא נכנס לתוקף, אז אתה חוזר לדף התיעוד ורואה שדווקא בו השינוי כן נכנס לתוקף. זה בדיוק אותו דבר, זה מתעדכן לבד. או שאתה עורך שוב את התבנית ואז היא שולפת מחדש את הנתונים. שורה תחתונה זאת לא הבעיה. והמשתמש לא מתעסק עם זה בכלל.
ואתה מוזמן לעיין בCategory:Map_pointers וב-Location_markers או בעריכה שעשיתי ולראות שמדובר באותם סמנים רק עם סיומת SVG. איך הגעתי אליהם? פשוט קראתי את דף התבנית בויקיפדיה באנגלית, שם הכל מוסבר. וכפי שאתה בטח תשים לב, כל האייקונים הם בגודל של 12px, תראה את השמות של הקבצים הישנים. גם מהקוד אפשר ללמוד זאת בעברית ובאנגלית.
אז הכל מתקנז רק לדבר אחד, הסמן Red_pog.svg שמחליף את Red_Point_12_New.gif, כי אין מקבילה ב-SVG. אגב, זה אותו סמן שכל שאר הויקיפדיות החליפו אליו והם משתמשות בו, זה יישור קו. זה לא שביצעתי את ההחלפות הבאות:

לא עשיתי זאת כי אלו שינויים דרסטים, אלו שינויים שדורשים דיון וגם זה לא בהכרח הטעם שלי או הרצון, זאת סתם דוגמה שבאה לשים בפרופורציה את מה שעשיתי. לכן בסך הכל עדכנתי את הסממנים לרזולוציות גבוהות יותר לאותם הקבצים או קבצים דומים (Red_pog.svg בלבד). ואתה יכול להתסתכל בתמונות כאן בצד.
אז שורה תחתונה בהחלט, עידכנתי את הסממנים לרזולוציה גבוהה יותר לגרסת המחשבים, (כמו שעשיתי עם לוגו ויקיפדיה), לך יש בעיה עם הסמן Red_pog.svg. אז בוא נדבר על זה. כי זה העניין שתכלס הפריע לך. (כל העניין עם הרקע השחור, זה זניח. צילמתי לך) – אסף (Sokuya)שיחה 00:43, 13 באפריל 2017 (IDT)

התעלמות ממה שאני אומר לא תקדם אותנו לשום מקום. תאמין לי שאני מודע לזה שלפעמים צריך לחכות ולרענן דברים עד שהם מתעדכנים כאן, אבל בפעם הזו זה לא קרה, זה לא נפתר. אין לי שום אינדיקציה לדעת שזו בעיה שתיפתר מעצמה אצל כולם תוך כמות זמן מסוימת, ונכון לעכשיו אתה האדם היחיד שידוע לי שהצליח לפתור אותה או שהיא לא הייתה אצלו מלכתחילה. באשר לסמנים החדשים, זה שאצלך זה נראה אותו דבר לא אומר שזה כך אצל כולם; אתה יכול לשלוח לי 20 צילומי מסך, אבל זה לא ישנה את העובדה שאצלי ואצל אחרים זה נראה שונה. קרלוס, אשמח אם תוכל ליצור בשבילו צילום מסך של מצב הסמנים הנוכחי כדי שיראה שגם ללא הרקע השחור יש הבדלים בין הסמנים. לא ברור לי למה ההבדלים קיימים אם השארת את אותו הגודל, אך הם ישנם. באשר לעניין בחירת הקבצים, לא ברור לי למה זה לא נחשב למקבילה התואמת. בעניין יישור קו, אני יודע בוודאות שיש ויקיפדיות שמשתמשות בסמנים אחרים ולא בהכרח ברד פוג, ואם לא שמת לב התבנית שלנו ייחודית מכל מיני בחינות משאר המקבילות שלנו בשפות אחרות, אז זה לא טיעון מחייב מבחינתי. Mbkv717שיחה • י"ז בניסן ה'תשע"ז • 11:08, 13 באפריל 2017 (IDT)

Mbkv717, התייחסתי לזה, Red Pog היא לא מקבילה, היא דומה וכל הויקיפדיות משתמשות בה. אמרתי זאת, והיא בחלט דומה. והבנתי שזה מה שלא מצא חן בענייך. ואתה עושה הרבה אי הבנות. אני מוכן לשחזר את התבנית או ליצור תבנית מקבילה רק כדי להראות לך שהרקע השחור הוא לא issue. זה פתיר לגמרי ללא התערבות המשתמש, מבטיח לך. ולגבי הסממנים החדשים, חוץ מ-Red pog פירטתי לך למעלה ושלחתי אותך בקישורים לראות שזה אותם הקבצים רק ברזולוציה גבוהה יותר: Red star, Red trianglar, grey star אז שוב זה מסתכם רק ב-Red pog שכולם משתמשים בו, ורק אתה לא מוצא בו חן. אז בוא נדבר עליו. 11:18, 13 באפריל 2017 (IDT)

אני מקווה שקרלוס יוכל להכין את אותו צילום המסך במהרה, אבל בכל אופן אני אמשיך לחזור על דבריי עד שתקלוט אותם: אני מודע לזה שבחרת בקבצים שנראים כמקבילים לאלו שנמצאים בשימוש, אך בכל זאת יש (מסיבות שאינן ידועות לי) הבדל בפועל, לפחות בחלק מהמחשבים והמכשירים הניידים. התייחסתי במפורש רק לרד פוג, כי שוב אני מודע לכך שרק בו עשית שינוי שנראה גם לך מהותי. אם אתה יכול ליצור תבנית דמה כדי להראות שאין בעיה עם המסך השחור אני אשמח. נ.ב. התיוג האחרון שלך לא עבד. Mbkv717שיחה • י"ז בניסן ה'תשע"ז • 11:27, 13 באפריל 2017 (IDT)
טוב, Mbkv717 לא יודע אם צפית בשינויים האחרונים עכשיו. אבל לא הצלחתי לייצר תבנית דמה. התבנית {{מפת מיקום}} מפנה ומשתמשת בכמה תבניות שונות, ואם ראית את הקוד הסבוך שלה... בכל מקרה זה לא עבד. לא הצלחתי ליצור תבנית דמה שמציגה את הקוד החדש, זה תמיד חזר והראה את המצב הנתון. אבל יש פתרון אחר כדי להציג לך את הדברים. שים לב: נכנסים לגרסה הבאה, לוחצים על "עריכה בקוד מקור" ואז "תצוגה מקדימה" וזה יציג לך את הדוגמה וניתן לראות בה שאין בעיה עם הרקע השחור. אחרת זה רק לצלם לך תמונות כהוכחה. – אסף (Sokuya)שיחה 13:03, 13 באפריל 2017 (IDT)
עשיתי מה שאמרת, עדיין יש בעיה של רקע שחור. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ז בניסן ה'תשע"ז • 13:08, 13 באפריל 2017 (IDT)
+1. Mbkv717שיחה • י"ז בניסן ה'תשע"ז • 14:47, 13 באפריל 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ביצעתי את הבדיקה על כמה מחשבים שונים והנה התוצאות:

 • Windows 10 (PC)
 • Microsoft Edge - מציג רקע שחור
 • Chrome - אינו מציג רגע שחור
 • Mozila Firefox - מציג רקע שחור
 • MacBookPro Air 11"
 • Chrome - מציג רקע שחור
 • Safari - לא הצלחתי להתחבר לויקיפדיה :( חושבים שאני האקר
 • MacBook Pro Retina Display 13"
 • Safari - לא מציג רקע שחור

מה שעוד יותר מוזר הוא שגם לי במק זה עשה בהתחלה רקע שחור ואחרי רענון זה פשוט נעלם. עוד נקודה ששווה להתייחס אליה, בכל דפדף יש לויקיפידיה מראה שונה, הפונט והגודל שלו שונים. בנוסף במסכים רגילים לא רואים עד כמה המצב הנוכחי מטושטש, והכל נראה בסדר. אבל במסכי ה-Retina המצב בכי רע. זה מזכיר לי את בגדי המלך החדשים שהיו כאשר דאגתי לעדכן את לוגו ויקיפדיה ל-HD. תסמכו עליי, זה מטושטש. רואים את הטישטוש טוב יותר אם נכנסים לקובץ הסמן עצמו. (קישורים למעלה).

טוב, אז מעניין איך פותרים את זה, ולמה זה בכלל קורה... נראה לי כדאי לפתוח פנייה בפאבריקטור לא?, בכל מקרה הטענה שהכיתוב עולה על התמונה - הוא לא נכון, זה קוד מוגדר כך שזה לא יקרה (אלא אם יש רקע שחור ואז זה יוצר את האשליה. אני בנתיים אנסה לברר מה קורה שם, מן הסתם שזה באמת תוקע אותנו. אבל אפשר להמשיך להתדיין על ה-Red Pog בנתיים, מבחינתי. הרי אנחנו בסוף שוב נחזור אליו אחרי שאני אפתור את התקלה. מוזמנים לתייג אנשים שיכולים לעזור. תודה על העזרה! (אה וגם אם תוכלו לרשום את שם המחשב והדפדפן שאתם משתמשים בו, זה גם יעזור. תודה!) – אסף (Sokuya)שיחה 16:23, 13 באפריל 2017 (IDT)

מה עם ההצעה החלופית לרד פוג שהזכרתי? בעיקרון בדקתי בווינדואוס 10 באדג' ובכרום והיה רקע שחור ובגלקסי J5 אנדרואיד בגרסת מחשבים בכרום ולא היה (למרות שבמקור כן היה רקע שחור); כשהתחלנו את כל הסיפור הייתה לי גישה למחשב נוסף עם וינדואוס 7 ואין לי גישה אליו כרגע שגם בו היה רקע שחור בכרום. כשאתה אומר "הקוד מוגדר כך שזה לא יקרה" אתה מתכוון שזה כולל ענייני הסטה מכוונת? כי יש אלפי הסטות שמתבססות על גודל מאוד מסוים של הסמנים; למעשה כשאני חושב על זה, אם הקוד אכן ימנע גם עליות שכאלו ייווצר צורך בהרבה מאוד הסטות אחרות כי הכיתוב יידחק לכיוונים אחרים. זו סיבה עיקרית שבגללה אני מאוד מסתייג מהתעסקות עם העיצוב של התבנית. Mbkv717שיחה • י"ז בניסן ה'תשע"ז • 17:15, 13 באפריל 2017 (IDT)
כמו Mbkv717. לא לגעת ואני מקווה שכל השינויים שוחזרו עד האחרון. בורה בורה - שיחה 08:51, 16 באפריל 2017 (IDT)

צי ארצות הברית[עריכת קוד מקור]

הצעה לתבנית ניווט חדשה:

Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:32, 11 באפריל 2017 (IDT)

נראה בסדר גמור, אבקש רק שרוחב התבנית יתפרס על כל העמוד ולא רק על חלקו. – אסף (Sokuya)שיחה 03:09, 12 באפריל 2017 (IDT)
זה פורמט קבוע של תבנית:ניווט קבוצות. לא ברור לי מה אתה מבקש לעשות. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 13:15, 12 באפריל 2017 (IDT)
שלא יהיה שוליים מתים בצדדי התבנית. זה מיותר. שהתבנית תתפרס על רוחב העמוד כולו. – אסף (Sokuya)שיחה 16:15, 12 באפריל 2017 (IDT)
כאמור זה פורמט קבוע של תבנית:ניווט קבוצות. שינויים מסוג זה יש לדון שם. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:35, 12 באפריל 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד התבנית עם הרוחב המובנה האחיד. בורה בורה - שיחה 23:01, 19 באפריל 2017 (IDT)

הכנסות באתר מוג'ו[עריכת קוד מקור]

השדה לא אמור להציג את סכום ההכנסות? כי כרגע הוא מציג רק את שם הסרט כקישור לאתר. ובנוסף לדעתי יש לשנות את שם התווית ל"הכנסות" בלבד. להשאיר את שם הפרמטר זהה, אבל לשנות את התווית בתבנית עצמה. לא כל כך ברור לי המשמעות של הפרמטר הזה, הוא אמור להציג את סכום ההכנסות לא? – אסף (Sokuya)שיחה 21:42, 6 באפריל 2017 (IDT)

משתמש:Mikey641, אתה מכיר אולי את התבנית הזאת? היא אמורה לפעול כמו שאני אומר? אם לא, אז היא די מיותרת ב{{סרט}}, לא? – אסף (Sokuya)שיחה 00:25, 13 באפריל 2017 (IDT)
sokuya. לפי מה שהבנתי מהתיעוד, בפרמטר הכנסות, מכניסים את כמה שהסרט הכניס, ובפרמטר "הכנסות באתר מוג'ו" את הקישור למוג'ו. בעיני זה לא טוב ועדיף להסיר את |הכנסות באתר מוג'ו=, או לחלופין להוסיף אותו כהערת שוליים ל|הכנסות=.--‏Mikey641שיחה 00:30, 13 באפריל 2017 (IDT)
Mikey641, אני מבין,אז אין דרך להוציא לפועל את הרעיון שכתבתי כאן? כי אם לא, אני מסכים איתך התבנית הזאת מיותרת ועדיף להפוך אותה להערת שוליים. – אסף (Sokuya)שיחה 00:45, 13 באפריל 2017 (IDT)
Sokuya. הרעיון הוא להציג את סכום ההכנסות במוג'ו (תקן אותי אם אני טועה), ואפשר לעשות זאת באמצעות |הכנסות=.--‏Mikey641שיחה 00:48, 13 באפריל 2017 (IDT)
Mikey641, כן ברור, אבל התכוונתי שהיא שולפת את סכום ההכנסות ומציגה אותו אוטומטית בתבנית, אבל כל מה שרואים הוא רק קישור רגיל לאתר עם שם הסרט כך שזה באמת מיותר. Symbol support vote.svg בעד להסיר את הפרמטר הזה, או להפוך אותו להערת שוליים. – אסף (Sokuya)שיחה 00:55, 13 באפריל 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק. איך שעכשיו זה מצוין. יש שדה להכנסות ושדה קישור. אם אתה יודע להעביר אוטומטית את סה"כ ההכנסות לתבנית, עשה זאת בפרמטר הכנסות שכיום מוזן ידנית. בורה בורה - שיחה 08:45, 16 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:מטוסי הדרכה של חיל האוויר הישראלי[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור את תבנית:מטוסי הדרכה ואימון של חיל האוויר הישראלי כמוצע בטיוטה להלן, כדי ליצור קישוריות נוחה בין האתרים השונים בקטגוריה.
הסתבכתי... אשמח לעזרה. תודה! קלונימוס - שיחה 12:36, 12 באפריל 2017 (IDT)

טיוטת תבנית [מטוסי הדרכה ואימון של חיל האוויר הישראלי][עריכת קוד מקור]

מטוסי הדרכה ואימון של חיל האוויר הישראלי
(עפ"י שנת הכניסה לשירות בחיל האוויר)
ISR Flag on plane.jpg 1948 - 1950 דה הבילנד טייגר מות'פייפר סופר-קאבנורת' אמריקן AT-6 (הרווארד)טמקו בוקרונורד נורקריןוולטי BT-13 וליאנטאוורו אנסוןבואינג-סטירמן
שנות ה-50 של המאה ה-20 איירספיד AS-65 קונסולפוקר S-11 אינסטרוקטורדה הבילנד DHC-1 צ'יפמנקפוגה מגיסטר
שנות ה-60 של המאה ה-20 פיאג'יו P.149
שנות ה-80 של המאה ה-20 התעשייה האווירית לישראל צוקית
העשור הראשון של המאה ה-21 גרוב G-120 סנוניתביצ'קראפט T-6 טקסאן II עפרוניאלניה איירמאקי M-346 מאסטר לביא

טיוטת תבנית שניה של מטוסי הדרכה ואימון של חיל האוויר הישראלי[עריכת קוד מקור]

דיון[עריכת קוד מקור]

אתה מרשה לי לעצב זאת בצורה שונה? קלונימוס? – אסף (Sokuya)שיחה 16:14, 12 באפריל 2017 (IDT)

ברצון, סומך עליך. קלונימוס - שיחה 17:05, 12 באפריל 2017 (IDT)
קלונימוס הנה טיוטה, רק שלדעתי אתה צריך לעשות סדר בקישורים הפנימיים לערכים, לא כל כך ברור מה ההקשר בין המילים, למשל ביצ'קראפט T-6 טקסאן II עפרוני, מה הדגם פה? והאם זה הערך הנכון? – אסף (Sokuya)שיחה 19:20, 12 באפריל 2017 (IDT)
נראה בסדר גמור. "סנונית", "עפרוני" ו"לביא" הם הכינויים בחיל האוויר הישראלי לאותם מטוסים. רק הערה אחת: טווח השנים צריך להיות מימין לשמאל ולא ההיפך, כלומר: צריך להיות 1948 - 50 ולא 1948-50. המון תודה! קלונימוס - שיחה 20:54, 12 באפריל 2017 (IDT)
לא, מספרים קוראים משמאל לימין. – אסף (Sokuya)שיחה 22:35, 12 באפריל 2017 (IDT)
לא בעברית. ראה כאן, סעיף 18. קלונימוס - שיחה 00:46, 13 באפריל 2017 (IDT)
אסף (Sokuya), איך מתקדמים? קלונימוס - שיחה 21:33, 13 באפריל 2017 (IDT)
קלונימוס, נותנים עכשיו זמן לאנשים נוספים להגיב. אני בכל מקרה Symbol support vote.svg בעד התבנית. – אסף (Sokuya)שיחה 03:48, 14 באפריל 2017 (IDT)
100%. המון תודה על העזרה! קלונימוס - שיחה 08:13, 14 באפריל 2017 (IDT)
הצגת השנים נראית לא טבעית. לא מכיר מקום נוסף שכך נהוגה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 22:01, 15 באפריל 2017 (IDT)
ראה את הקישור שציינתי. קלונימוס - שיחה 00:01, 16 באפריל 2017 (IDT)
זה כותבים מימין לשמאל זה דבר אחד, אין בקישור שהבאת ואני לא מכיר שום דוגמה אחרת לרישום כמו 2000–10, צריך להיות 2000–2010. ‏ 00:06, 16 באפריל 2017 (IDT)
כן, כבר קיבלתי את ההערה של הכתיבה מימין לשמאל ותיקנתי בהתאם. לגבי הרישום, ראיתי את זה איפשהו פה בויקיפדיה ופשוט העתקי את הרעיון משם. חיפשתי דרך להציג את טווח השנים בצורה מקוצרת וזה פשוט התאים. לא המצאתי את זה בעצמי. (כרגע לא מצליח להיזכר איפה בדיוק מצאתי). פשוט חשוב לי לשמור על האחידות של גובה השורה וכתיבת טווח מלא בשורה הראשונה גוררת את שבירתה. אפשר אולי להחליף את זה בכיתוב "שנות ה70'" [...] "שנות ה00'" שנות ה10'" וכדומה. (בדקתי זה גם שובר את השורה). – אסף (Sokuya)שיחה 00:57, 16 באפריל 2017 (IDT)
שנות ה- זה פתרון יותר מוצלח. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 01:56, 16 באפריל 2017 (IDT)
אסף (Sokuya), מסכים עם Tomtom‏ ‏. קלונימוס - שיחה 08:36, 16 באפריל 2017 (IDT)
שניהם שוברים שורה, אז לא משנה. אחד מהשניים שתבחרו. גם טווח שנים מלא זה בסדר. – אסף (Sokuya)שיחה 13:43, 16 באפריל 2017 (IDT)
נראה לי ש"שנות ה-..." עדיף, גם מבחינת התוכן. קלונימוס - שיחה 17:46, 16 באפריל 2017 (IDT)
ממש לא אוהב את הצגת השנים בהצעה השנייה. למה לא 1980 - 1989? בורה בורה - שיחה 22:57, 19 באפריל 2017 (IDT)

{{פיוטים לפסח}}[עריכת קוד מקור]

תבנית זו ועוד איך קיימת. הבעיה היחידה בתבנית שהיא מכלילה גם את השירים לפסח. לפי דעתי, יש לשנות את השם בשם תבנית:שירים ופיוטים לפסח. במידה וההצעה תתקבלנה, יש לשנות את שם הקטגוריה קטגוריה:פיוטים לפסח ל-קטגוריה:שירים ופיוטים לפסח. בברכה, BDaniel - שיחה 16:59, 12 באפריל 2017 (IDT)

Symbol comment vote.svg הערה מפי בדיקה קצרה, תבנית זו ושני התבניות: {{שבעת הרועים}} ו-{{מידות בהלכה}} לעולם לא דיברו עליהם באולם הדיונים או בדף שיחת המשתמש שיצר. בברכה, BDaniel - שיחה 17:02, 12 באפריל 2017 (IDT)

תיבת ארכיון[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:תיבת ארכיון 14:19, 16 באפריל 2017 (IDT)

הוספת פרמטר כלשהו בתבנית:ערך בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלום, כיום יש את התבנית {{ערך בעבודה}} ובה יש את הפרמטר "הפניה". יש כאלו עורכים שיצרו את הערך כלשהו בטיוטה או בדף המשתמש (כאן הכוונה איפשהו אבל לא במרחב הערכים) והם רוצים שעוד מישהו יעבור או שהם לא רוצים לעבוד יותר ולכן, לפי דעתי יש לעשות את הפרמטר "משותף" או "בשיתוף" אשר נותן רשות לאחרים לערוך בטיוטה. בברכה, BDaniel - שיחה 08:29, 13 באפריל 2017 (IDT)

BDaniel, אתה מתכוון למשהוא כמו {{בעבודה מתמשכת}}? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ז בניסן ה'תשע"ז • 11:21, 13 באפריל 2017 (IDT)
זאב קטן, כן Face-smile.svg הפרמטר יהיה משהו קשור למתמשכת או שיתופית BDaniel - שיחה 12:54, 13 באפריל 2017 (IDT)
דניאל, אני לא מבין בדיוק מה אתה רוצה לשנות. התבנית שציינת נמצאת בשימוש פנימי בתוך מיזמים ולהבנתי נועדה למנוע כפילות עבודה בתוך המיזם עצמו. טיוטה הנמצאת במרחב הטיוטה פתוחה לעריכה משותפת של כל מי שחפץ בכך, אלא אם העורך השתמש ב{{בעבודה}} על מנת למנוע כפילות עבודה. Nimrodbr - שיחה 12:40, 16 באפריל 2017 (IDT)
Nimrodbr, הבעיה היחדה היא המילה "בעבודה". לא ברור אם ניתן לערוך או לא... בברכה, BDaniel - שיחה 11:24, 17 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:שחקן: קישורי פייסבוק וטוויטר[עריכת קוד מקור]

לתבנית {{שחקן}} נוספו הפרמטרים |פייסבוק=, ו-|טוויטר= לתוך גוף התבנית בתור תוויות 110 ו-120 (ראש התבנית) עם הכנסה אוטומטית מויקינתונים. ראו את העריכה כאן שבוצעה על ידי משתמש:Assafn. חיפשתי דיון בנושא ולא מצאתי (לא בדף השיחה ולא בארכיונים של אולם הדיונים), אני זוכר שאני ומייקי התנגדו לזה באיזשהו אופן. ואני עדיין מתנגד להוספת שני הפרמטרים האלו (הקישורים הללו) לגוף התבנית. מקומם בפסקת קישורים חיצוניים. אני מבקש לשחזר בנתיים את התבנית למצב הקודם. – אסף (Sokuya)שיחה 11:01, 13 באפריל 2017 (IDT)

Mikey641, יוניון ג'ק, אני חושב שאתם השתתפתם בדיון שראיתי, או שדמיינתי.... – אסף (Sokuya)שיחה 16:25, 13 באפריל 2017 (IDT)
לא השתתפתי בדיון שכזה בעבר. לו הייתי משתתף, לא הייתי מתנגד לכך. כל עוד לא יתווספו לתבנית שום לוגואים, וכל עוד מדובר בקישורים לעמודיו הרשמיים של השחקן, ולא לדפי מעריצים. יוניון ג'ק - שיחה 18:46, 13 באפריל 2017 (IDT)
טעות להתחיל להציף את התבניות בקישורים מהסוג הזה. בערך ישנה כבר פסקה המיועדת לריכוז קישורים חיצוניים. פרט לאתר הרשמי, לא אמור לעניות דעתי להופיע שום קישור, למעט מקרים חריגים. עמרישיחה 00:12, 16 באפריל 2017 (IDT)

{{תולדות תנאים ואמוראים}}[עריכת קוד מקור]

שלום. לאחרונה החל לעלות לויקיטקסט הספר תולדות תנאים ואמוראים. אני מציע ליצור את {{תולדות תנאים ואמוראים}} שיקשר לספר בויקיטקסט ויחליף בהדרגה את {{תנאים ואמוראים}}.

כרגע ישנם בויקיטקסט רק אותיות א' ו' וצ', אך הן מהוות כחמישית מהספר (21.2%).

מה דעתכם? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ז • 15:45, 14 באפריל 2017 (IDT)

אני לא ממש מבין בעסק הזה, אבל האם לא ניתן ועדיף לשנות את {{תנאים ואמוראים}} שתפני לויקיטקסט? ‏«kotz» «שיחה» 00:41, 16 באפריל 2017 (IDT)
Kotz, עקרונית אפשר, אבל כרגע התבנית משמשת בהרבה ערכים שאין להם את הטקסט בויקיטקסט, חבל לעבד את כל הקישורים להיבורובוקס. בברכה, זאב קטןשיחה • כ' בניסן ה'תשע"ז • 09:58, 16 באפריל 2017 (IDT)
אם יש פרקים מסויימים שכבר הוסבו, אפשר להוסיף תנאים בתבנית. לחילופין אולי כדאי להמתין כמה שבועות עד אשר ויקיטסקט יסיים. ‏«kotz» «שיחה» 10:00, 16 באפריל 2017 (IDT)
כרגע הוקלדו שלוש אותיות, לצערי הקלדת שאר האותיות תערך זמן רב, באזור כמה חודשים טובים, לכן להמתין זה, לדעתי, לא פתרון טוב. בברכה, זאב קטןשיחה • כ' בניסן ה'תשע"ז • 10:05, 16 באפריל 2017 (IDT)
קל לשנות את {{תנאים ואמוראים}} כך שאותויות א' ו' צ' יפנו לויקיטקסט והיתרה לHebrewBooks. רק צריך להחליט מה רוצים, כלומר האם יש ערך מוסף לקשר דווקא לHebrewBooks. ‏«kotz» «שיחה» 11:03, 17 באפריל 2017 (IDT)

איחוד {{עבר}} ו-{{עבר לטיוטה}}[עריכת קוד מקור]

שלום, ישנן את השני התבנית: {{עבר}} ו-{{עבר לטיוטה}}. נראה לי שכפל כזה מיותר. דעתי היא שיש לאחד ביניהם. בברכה, BDaniel - שיחה 19:32, 15 באפריל 2017 (IDT)

טיוטת התבנית לאחר האיחוד[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום <שם משתמש>,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "שם הערך (פרמטר)" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:תבנית/‏שם הערך (פרמטר)". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, וכאן ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את הערך ובפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה!


יש לנו שתי תבניות משום שמדובר בשתי העברות שונות - הראשונה מעבירה את הערך למרחב המשתמש של מי שיצר את הערך-לעתיד והשנייה, למרחב טיוטה (כאשר מדובר באנונימי שיצר ערך, לא ניתן להעביר את הערך-לעתיד לדף פנימי במרחב שלו). משום כך, דניאל, לא ברור לי כיצד ניתן יהיה לאחד את התבניות. Ldorfmanשיחה 04:23, 16 באפריל 2017 (IDT)
Ldorfman, זה פשוט מאוד אם אתה נמצא בתבנית:בעלי ידע/תבניות. דרך אגב, בורה בורה, Mikey641, Guycn2, יונה בנדלאק, IKhitron, 1Or, קרלוס, BDaniel, Sokuya ‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות BDaniel - שיחה 08:09, 16 באפריל 2017 (IDT)
Ldorfman האם אתה מתכוון שיש סקריפט ששומר את התבנית בדף המשתמש? אם כן, קל לשנות את הסקריפט כך שיעבוד עם תבנית אחת אם כי צריך לשאול את יוצר הסקריפט. אם התכוונת למשהו אחר אשמח להבהרה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:28, 18 באפריל 2017 (IDT)
נו, אז אני לא אשף תבניות Face-sad.svg... אאלץ להטריח אתכם קריצה. יונה, הרעיון הוא שאם ההעברה היא לדף במרחב המשתמש, יהיה שימוש בתבנית "עבר". לעומת זאת, אם הערך מועבר למרחב "טיוטה", יעשה שימוש בתבנית "עבר לטיוטה", שפשוט מציגה נכון את הקישור לדף. אם ניתן לאחד את שתי התבניות לאחת (כשנותרת תאימות-לאחור להודעות שהושארו בעבר), תוך שימוש בפרמטר, אין לי התנגדות לאיחוד. Ldorfmanשיחה 14:13, 18 באפריל 2017 (IDT)

הרחבת {{משחק כדורגל}} ל{{משחק ספורט}}[עריכת קוד מקור]

ראו בערך נס בדאלונה, ובערכי עונות כדורסל למיניהן זה גם קיים. ראיתי את זה גם בעוד מקומות. גם {{משחק כדורסל}} תהיה שימושית במקום. שיר § שיח § 13:37, 16 באפריל 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד BDaniel - שיחה 22:18, 16 באפריל 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:06, 18 באפריל 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 22:47, 19 באפריל 2017 (IDT)

שוב ניווט קבוצות - והפעם "למעלה"[עריכת קוד מקור]

שלום לחברים.

הנושא הוא דיון (ויכוח?) טרחני ומייגע שהתגלע ביני ובין החבר אסף - אפשר לראות את הוויכוח בתחתית הדף שיחת תבנית:ניווט קבוצות. התבנית הזו מכילה רשימה ארוכה של פרמטרים, ומסתבר שלא כולם מתועדים. ספציפית, מדובר על שני פרמטרים: "למעלה" ו"למעלה לא מודגש". אסף מצא בג בתבנית, שגורם להצגה שגויה כאשר משתמשים בפרמטר "למעלה לא מודגש". התיקון הוא מזערי, אבל כשהסתקרנתי וחפרתי לראות מה מקור הבעיה, צצו שני דברים: (1) הבעיה חדרה לקוד התבנית בעריכה שבוצעה לפני יותר מ-5 שנים, ואיש לא השגיח בה עד עכשיו, ו-(2) הפרמטר הזה לא נמצא בשימוש בשום תבנית ניווט שעושה שימוש ב"מטא תבנית" ניווט קבוצות. אסף רוצה שנתקן את התבנית (התבנית הזו מוגנת, אחרת הוא כנראה היה מתקן בעצמו), בעוד שדעתי היא שאם הפרמטר הוותיק הזה לא בשימוש, כנראה עדיף להסיר אותו מהתבנית.

האפשרויות הן:

 1. לתקן את התבנית כך שפרמטר "למעלה לא מודגש" יפעל כמתוכנן
 2. להסיר את פרמטר "למעלה לא מודגש" מהתבנית
 3. להסיר את פרמטר "למעלה לא מודגש" מהתבנית, וגם להסיר את ההדגשה מפרמטר "למעלה"

קיפודנחש 21:12, 17 באפריל 2017 (IDT)

אם זה עושה את מה שאני חושב שזה עושה לפי השם, תשובתי היא 2. אבל זה כפי שכבר אמרת לא מתועד, אז שאלתי היא מה זה עושה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:23, 17 באפריל 2017 (IDT)
אם זה לא מתועד, איך ישתמשו...? אני לא רואה סיבה לא להדגיש למעלה, אבל לך תדע, אולי אם זה יתועד יהיה מי שימצא בזה שימוש, וזה כבר קיים. על כן מציע לתקן את הפונקציונליות ולתעד. בורה בורה - שיחה 22:53, 19 באפריל 2017 (IDT)
כנראה שאם בוחרים #3, עדיין אפשר להדגיש את התוכן של "למעלה" בעזרת, למשל | למעלה = ,,,הטקסט הזה יופיע מודגש''' . לא ברור לי למה משמש "למעלה", וגם לא "למעלה לא מודגש". אפשרות #0, כלומר השארת המצב הקיים, נראית לא סבירה. קיפודנחש 21:45, 21 באפריל 2017 (IDT)
קיפודנחש? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:47, 21 באפריל 2017 (IDT)
היות והפרמטר הזה לא בשימוש ו(כרגע) לא עושה את מה שהוא אמור לעשות לכאורה, אפשר להתייחס לדבר כמו הוספת פרמטר חדש. לא ראיתי סיבה טובה למה הפרמטר נחוץ (אסף אמר כמה פעמים שהוא רוצה להשתמש בו, אבל לא ברור לי אם מדובר בצורך עבור תבנית ניווט ספציפית, או בבחינת "פרמטר משוחרר לא יוחזר". לדעתי, היות ואין סיבה טובה להוסיף את הפרמטר הזה, #2 היא האפשרות העדיפה. קיפודנחש 23:32, 21 באפריל 2017 (IDT)
או קיי, קיפודנחש, זה לא עושה את מה שצריך, אבל מה הוא אמור לעשות? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:15, 22 באפריל 2017 (IDT)
זו בדיוק השאלה. לדעתי צריך להתייחס לנושא כמו ל"הוספת פרמטר", ועד שאין נימוקים (חלק מהנימוקים גם יסבירו, מן הסתם, "מה זה אמור לעשות"), לא צריך להוסיף, כלומר אפשרות #2 למעלה. קיפודנחש 01:26, 22 באפריל 2017 (IDT)
לא מצחיק. מה לדעתך הייתה כוונתו של מי שהוסיף את הפרמטר הזה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:14, 22 באפריל 2017 (IDT)

שדרוג {{נתוני התפלגות}}[עריכת קוד מקור]

אני מציע לשדרג את {{נתוני התפלגות}}, לא הוספתי/חיסרתי פרמטרים. לצערי לא מצאתי מאפייני ויקינתונים לכן לא הוספתי שאיבה של מידע מוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב בניסן ה'תשע"ז • 13:47, 18 באפריל 2017 (IDT)

אז מה אתה כן רוצה לעשות? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:48, 19 באפריל 2017 (IDT)
לשנות ממראה ישן למראה חדש ולהכין תשתית לשאיבה נוחה מוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ז • 09:37, 19 באפריל 2017 (IDT)

טיוטת {{נתוני התפלגות}}[עריכת קוד מקור]

<noinclude>{{ניהול פרמטרים/תוכן}}[[קטגוריה:תבניות עם ניהול פרמטרים]]</noinclude><includeonly>{{#invoke:פרמטרים|main| options = {{Pv-options}}}}</includeonly>{{#invoke:תבנית מידע|מידע|
| טבלה-עיצוב = width: 22em; font-size: 95%; 
| כותרת תבנית-עיצוב =background: lightblue; border:1px solid #aaaaaa; border-bottom:0px;
| כותרת-עיצוב = background: lightblue; 
|כותרת תבנית ={{{שם|{{שם הדף בלי הסוגריים}}}}}
| תמונה=-
| מידע9 = {{#תנאי:{{{תמונת צפיפות<includeonly>|</includeonly>}}}|<small>'''[[פונקציית צפיפות|פונקציית צפיפות ההסתברות]]'''</small>|{{#תנאי:{{{תמונת מצטברת<includeonly>|</includeonly>}}}|<small>'''[[פונקציית הצטברות|פונקציית ההסתברות המצטברת]]'''</small>}}}}
|מידע9-עיצוב=background: lightblue; font-size:larger; text-align:center
| מידע10={{#תנאי:{{{תמונת צפיפות<includeonly>|</includeonly>}}}|[[תמונה:{{{תמונת צפיפות}}}|מרכז|{{{גודל תמונה|350}}}px]]}}
| כותרת15={{#תנאי:{{{תמונת צפיפות<includeonly>|</includeonly>}}}|[[פונקציית הצטברות|פונקציית ההסתברות המצטברת]]}}
| מידע20={{#תנאי:{{{תמונת מצטברת<includeonly>|</includeonly>}}}|[[תמונה:{{{תמונת מצטברת}}}|מרכז|{{{גודל תמונה|350}}}px]]}}
| כותרת25=מאפיינים 
| תווית-מידע30=פרמטרים
| תווית-מידע40=[[תומך]]
| תווית50=[[פונקציית הצטברות]]{{ש}}(pmf)
| מידע50={{{הסתברות}}}
| תווית60=[[פונקציית צפיפות|פונקציית צפיפות הסתברות]]{{ש}}(pdf)
| מידע60={{{צפיפות}}}
| תווית70=[[פונקציית ההסתברות המצטברת]]{{ש}}(cdf)
| מידע70={{{מצטברת}}}
| תווית-מידע80=[[תוחלת]]
| תווית-מידע90=[[סטיית תקן]]
| תווית-מידע100=[[חציון]]
| תווית110=[[שכיח|ערך שכיח]]
| מידע110={{{שכיח}}}
| תווית-מידע120=[[שונות]]
| תווית130=[[אנטרופיה (סטטיסטיקה)|אנטרופיה]]
| מידע130={{{אנטרופיה}}}
| תווית140=[[פונקציה יוצרת מומנטים]]{{ש}}(mgf)
| מידע140={{{מומנטים}}}
| תווית150=[[פונקציה אופיינית (הסתברות)|פונקציה אופיינית]]
| מידע150={{{אופיינית}}}
| תווית160=[[צידוד (סטטיסטיקה)|צידוד]]
| מידע160={{{צידוד}}}
| תווית170=[[גבנוניות (סטטיסטיקה)|גבנוניות]]
| מידע170={{{גבנוניות}}}
}}

תבנית:פרופילי מוזיקאים, תבנית:פרופילי שחקנים[עריכת קוד מקור]

הדיונים נפסקו לפני החג ומאז נוספו כמה דיונים משיקים אז אני מקווה להרוג שש-שבע ציפורים בתבנית אחת. בפסקאות הקישורים חוסר אחידות רב: חוסר בקישורים מסוימים, עודף באחרים, ניסוח ושימוש בסמלילים ובכותרות בצורה שונה בערכים שונים, סדר משתנה ועוד. התבניות המוצעות הן הצעד הראשון לפתרון ולגיבוש מבנה פחות או יותר אחיד שכדאי ליישם אותו גם עבור פרופילי הספורטאים הקיימים. ספציפית כאן צריך לחשוב איך תראה התבנית עבור מוזיקאים שהם גם שחקנים ואולי גם לחשוב על המקרה של דוגמנים. יש כאן שורה של נקודות שצריך להגיע עליהן להסכמה: ניסוח הכותרת (וגם סוג הכותרת - אפשרות נוספת היא של כותרת משנה), ניסוח הקישורים, שימוש בהזחה, שימוש בסמלילים, סדר קבוצות הקישורים.

Symbol oppose vote.svg נגד חזק - מצטער יש לי בעיה קשה עם העיצוב של התבנית הזאת:

 1. החל מהכותרת וההזחה: שהרי לדעתי קישורים למאגרי מידע רלוונטים הם בעלי עדיפות וחשיבות עליונה ועליהם להופיע בראש הקישורים החיצוניים, לאחר הקישור לאתר רשמי, ולא לאחר לרשתות חברתיות. ולכן הכותרת וההזחה הם מיותרים מאחר שמדובר שבקישורים הראשונים שעל המשתמש לראות. מבחינתי הקישורים למאגרי מידע הם הבסיס והתכלית של הקישורים החיצוניים. ובדרך כלל הכותרת נועדו להפריד בין קישורים רלוונטים לבין קישורים לביקורות על סרטים או ראיונות. (שאותם לדעתי יש להטמיע בערך כפי שנהוג בויקיפדיות אחרות).
 2. ריבוי יתר של קישורים: התבניות האלו מנפחות את פסקת קישורים חיצוניים ומעמיסות עליו קישורים לא רלוונטים: כמו פרופילים ברשתות חברתיות - אם לא מדובר באתר רשמי אלטרנטיבי בפייסבוק איני חושב שהוא צריך להיות מצויין. או למשל לiTunes או לאתרי מכירה אחרים. YouTube הוא לא אתר קולנוע של שחקנים.
 3. סמלילים: אני נגד הרעיון שסמליל צריך להיות מוצג מימין לשורה, ולדעתי עליו להיות מוצג בסמיכות לשם האתר כפי שהצעתי כאן באולם. אחרת נוצרת שבירה עם השורות המקבילות ועם התבליטים וזה פשוט נראה רע בעין, במיוחד לפרפקציוניסט כמוני (או OCD לטענתם של אחרים [לא באמת]).
 4. ניסוח: לעיתים הניסוח הקצר הוא מועיל ולעיתים הוא לא. למשל קישור לאתר רשמי לא צריך להיות ארוך וכך גם למשל לפייסבוק או SoundCloud. אבל הניסוח הקיים בתבניות כמו {{IMDb}} או {{אידיבי}} הוא רלוונטי.

התוצאה היא שהפסקה הזאת הופכת למפלצתית, שזאת גם ככה בעיה שאני מנסה להילחם בה שעשרות ויקיפדים מניחים שם קישורים לדיווחים בתקשורת על מושא הערך במקום להרחיב את הערך או לתת את זה כמקור לסימוכין. פסקת הקישורים החיצוניים צריכה להיות קצרה וקולעת והתבניות האלו עושות את בדיוק ההיפך. מבחינתי התבניות האלו מיותרות ועדיף לחשוב על פתרון בסגנון בוט שיוסיף את הקישורים למאגרי המידע הרלוונטים שהמשתמש לא הוסיף וזאת בעזרת ויקינתונים או דרך אחרת ולא תחת תבנית כתלות המשתמשים אלא באופן עצמאי ואוטומטי. אבל התוצרת הנוכחית של ההצעה או התבניות ממש מזיקות לטעמי ואני נגד. – אסף (Sokuya)שיחה 21:47, 19 באפריל 2017 (IDT)

אולי מבחינתך. אני רואה בתבנית הזו פאיצת דרך בכל מה שנוגע לפסקה הזו ולשאיבה מויקינתונים שאינה מוטמעת בתבנית מידע (Infobox) קלאסית. שיר § שיח § 21:53, 19 באפריל 2017 (IDT)
כמו שיר. לשם מה יש קישורים חיצוניים אם לא לא למידע זה??? מה בדיוק חוסכים בהעלמת המידע? בורה בורה - שיחה 22:47, 19 באפריל 2017 (IDT)
משתמש:Sokuya זו טיוטה ועל כל דבר אפשר לדון ולשנות. מה שחשוב שתהיה תבנית אחת שתוודא שכל הקישורים החשובים מופיעים וכן שכולם תמיד באותו סדר - מצב עדיף בהרבה על עשרות הסידורים השונים המופיעים כעת בערכים. אתה יכול ליצור תבנית משלך ונראה איך היא משתלבת אם המוסכמות שהתגבשו פה ובעיצוב אתרים (לכל הפחות ההצעה שלך לסמלילים אינה מיושמת בשום מקום) הנדב הנכון - שיחה 20:09, 22 באפריל 2017 (IDT)

העברת תבניות קישור לבסיסי נתונים ל"קישורים פנימיים"[עריכת קוד מקור]

היי. יש תבניות שכוללות כתובת http חיצונית מלאה לבסיס נתונים מסויים, למרות שאפשר להסתפק בכתובת "מעין" פנימית. אני מציע לתקן את התבניות בשלב א', ואולי אף קישורים בודדים בשלב ב', ואולי אף אולי אף סוף סוף זה יאפשר לנו לתפוס את הקישורים הפנימיים ולהמירן לתבניות. דוגמה: אנו מקשרים ל-imdb באמצעות כתובת, ראו {{IMDb}}. אבל הדוגמאות בה ניתן להציג באמצעות imdbname:0006097,‏ imdbtitle:0436992. לרשימה המלאה ראו מיוחד:בינוויקי. מה דעתכם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:43, 19 באפריל 2017 (IDT)

יגאל, אם הבנתי נכון זה יהיה כמו לקשר למרחב/מיזם ויקי אחר? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ז • 21:05, 19 באפריל 2017 (IDT)
כן. אנו משתמשים בזה הרבה במקומות אחרים, נגיד quarry:, אז גם כאן כדאי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:09, 19 באפריל 2017 (IDT)
אבל מה עם כל המלל שמסביב לקישור עצמו? אם ניקח את הדוגמה שאתה הבאת, {{IMDb}} אז מלבד לקשר לאתר התבנית גם מוסיפה סמל ועוד מלל ("במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)"), האם את המלל הזה נצטרך להוסיף לבד? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ז • 21:12, 19 באפריל 2017 (IDT)
לא להחליף את התבנית בקישור, אלא להחליף את הכתובת החיצונית בתבנית בקישור. כל השאר יישאר ללא שינוי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:23, 19 באפריל 2017 (IDT)
לא רעיון טוב. קישורים חיצוניים מסומנים ככאלו בתכנת מדיה ויקי (ויקיפדיה בעברית מסווה זאת בגלל החלטה (שגויה לדעתי) שהתקבלה לפני שנים רבות, (ראה גאדג'ט ברירת המחדל הסתרת אייקונים שמופיעים לצד קישורים חיצוניים. (ברירת מחדל) ),. משתמשים שרוצים לדעת האם קישור כלשהו עלול להעיף אותם לאתר אחר, מבטלים את הגאדג'ט הזה). מה שיגאל מציע יגרום להסוואת קישורים כאלו, גם לאלו שביטלו את הגאדג'ט, כך שהם יציגו מצג שווא כאילו הם פנימיים, למרות שהם בעצם לא. קיפודנחש 02:00, 20 באפריל 2017 (IDT)
בדקתי עכשיו במוד בטוח, זה אכן לא מציג חצים. אז מה? כאילו, כדי שאסכים איתך, צריכה להיות סיבה למה זה רע שאין חיצים כן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:26, 20 באפריל 2017 (IDT)
קיפודנחש? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:07, 21 באפריל 2017 (IDT)
IMDB זה אתר חיצוני, וקישורים אליו צריכים להיות מסומנים ככאלה. אם אתה חושב אחרת, נסה להסביר למה. קיפודנחש 21:32, 21 באפריל 2017 (IDT)
(-: אתה רוצה הפוך עך הפוך? אז אני אשיב לך באותו מטבע. יש לך כלי שהוא חלק מקוד מדיה ויקי, בתור הרחבה. למה אתה חושב שהוא אמור להיות עויין? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:17, 22 באפריל 2017 (IDT)

תבנית חדשה: חסיד/ת אומות העולם[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם/ן, אני מעוניין ליצור תבנית חדשה על חסידי אומות העולם. אני חונך כיתה בבי"ס תיכון שכותבים על נושא השואה, כיחידת לימוד לבגרות. הם כבר קיבלו אישור שהערכים שבחרו חשובים אנציקלופדית. התבנית תעזור להם מאד. הבעיה היא שמעולם לא יצרתי תבנית, אני לא מכיר את הפרוצדורה הטכנית. אפשר לקבל עזרה? בפרט, אשמח אם התבנית תפנה לנשים ולגברים.
ניסיתי להעתיק תבנית קיימת ולשנות, כמו: תבנית:קדוש נוצרי (נראה לי הכי קרוב), אבל נתקלתי בקשיים. אשמח לעצה. המתנהלאיטושיחהאופניים, זה האוטו שלי בחיים 21:53, 21 באפריל 2017 (IDT)

Avneref, טכנית אני Symbol support vote.svg בעד לזה אבל יש אפשרות דרך תבנית:אישיות, אבל מכיוון שקיימת דבר בשם זהה (תבנית:חסיד אומות העולם). הייתי ממליץ לעשות אחד מהדברים הבאים:
 1. לשנות את התבנית תבנית:חסיד אומות העולם לשם אחר, ואז ליצור את תבנית זו בשם תבנית:חסיד אומות העולם
 2. ליצור את התבנית בשם אחר
 3. לאחד את התבניות שנמצאים בקטגוריה:תבניות קישורים חיצוניים - יד ושם לתוך תבנית אחד, ואז ליצור את תבנית זו בשם תבנית:חסיד אומות העולם
 4. לעשות את הדבר דרך תבנית:אישיות
בנוסף, אתייג את בורה בורה, Mikey641, Guycn2, יונה בנדלאק, IKhitron, 1Or, קרלוס, BDaniel, Sokuya ‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות שיחוו את דעתם. בברכה, BDaniel - שיחה 14:56, 22 באפריל 2017 (IDT)

תבנית:Guns N' Roses[עריכת קוד מקור]

דיון[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מעוניין ליצור את תבנית:Guns N' Roses כמוצע בטיוטה להלן, משום שלדעתי חשוב שתימצא באתר אפשרות ניווט בין ערכיה של הלהקה, חבריה ואלבומיה - בדומה לתבנית:קווין ותבניות של להקות דומות. ארצה לציין גם שבקרוב אצור ערכים מתאימים לאלבומים הנותרים. אשמח לשמוע את דעתכם על תבנית זו. Slam007 - שיחה 16:55, 22 באפריל 2017 (IDT)

Slam007, אני Symbol oppose vote.svg נגד לזה מכיוון שיש שם ערכים לא קיימים, כשלפחות הרוב ייכתב, יהיה ניתן ליצור. בברכה, BDaniel - שיחה 17:15, 22 באפריל 2017 (IDT)
אין שום בעיה בכך, זה כבר נקבע מזמן. Symbol support vote.svg בעד. שיר § שיח § 20:39, 22 באפריל 2017 (IDT)

טיוטה[עריכת קוד מקור]