שיחת קטגוריה:מדינות טרנסקונטיננטליות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

לאור הצבעת המחיקה הזו היה ראוי למחוק את הקטגוריה במחיקה מהירה. רק בשל השנים שחלפו לא סימנתי אותה למחיקה מהירה.

לגופו של עניין - מדובר בפרט טריוויה שאינו מגובה מחקרית (ראו בהצבעת המחיקה, אם כי כמובן שמקורות יתקבלו בברכה), ויש לו ממבט ראשון משמעות אפסית מבחינה גאוגרפית. העובדה שיש מדינות המשתרעות על פני יותר מיבשת אחת לא מקנה להן מכנה משותף כלשהו. כמובן שקטגוריה כזו אמורה לכלול כמעט כל אימפריה שהייתה אי פעם על פני כדור הארץ. מי רוצה למצוא את הקשר בין האימפריה המונגולית לבין אזרבייג'ן? תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:19, 26 באוקטובר 2016 (IDT)

תודה. ראיתי שהוסרו הקטגוריות מהערכים שהיו כאן. - אני מציע לחכות עם הסרת הקיטלוג שבוע, עד לסיום הדיון. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:17, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
גם אני. הוחלט שדנים עם הנתונים "מול העיניים". בורה בורה - שיחה 08:20, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
לעצם החשיבות, יש בקטגוריה הרחבת הידע. כמה יודעים שאינדונזיה משתרעת על שתי יבשות? ואזרבייג'ן? בורה בורה - שיחה 08:23, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

מי שממש חשוב לו לדעת, אלה הערכים שהוכנסו לקטגוריה (ואפילו הגדלתי את הכתב והדגשתי אותו):

הקהילה כבר דנה והכריעה ברוב גדול שאין חשיבות למידע הזה. המונח טרנסקונטיננטלי כמובן שגוי, כפי שהוסבר היטב. המדינות האלה בשום פנים ואופן לא משתרעות על פני יבשת שלמה (שזה פירוש המונח בעברית פשוטה). הקטגוריה אמורה להיות מכנה משותף, ואין כל מכנה כזה בין המדינות האלה. אזורים שונים של כדור הארץ, תנאים שונים לחלוטין כמעט בכל פרמטר שניתן להעלות על הדעת, וכן הלאה וכן הלאה. טרם הודגם שהמונח הזה (ויהיה ניסוחו אשר יהיה) הוא בעל חשיבות כלשהי בגאוגרפיה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:58, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

מדוע אתה כותב שפירוש המילה "בעברית פשוטה" הוא: "משתרעות על פני יבשת שלמה", כאשר בערך באנגלית (List of transcontinental countries) מפרשים כמדינה שמשתרעת ביותר מיבשת אחת? ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 14:13, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
הצבעת המחיקה ההיא נערכה לפני שבע וחצי שנים. רבים ממשתתפיה אינם פעילים כאן יותר. לא סביר לכבול את ידי המשתמשים הפעילים כיום בהצבעה ארכאית כזו. לגופו של עניין אני מסכים עם בורה בורה שיש לקטגוריה חשיבות. יואב ר. - שיחה 14:27, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
חשוב גם לציין שההצבעה ההיא הייתה על ערך ולא על קטגוריה, כך שבוודאי לא ניתן להקיש ממנה על קטגוריה זו. בורה בורה - שיחה 14:36, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

ויקיפדיה האנגלית איננה מקור קביל, ממש כמו שוויקיפדיה העברית אינה מקור קביל לקיומה של תופעה כלשהי. לגופו של עניין - דרושים מקורות אקדמיים שמדובר בנושא שנחקר, ולא בהגדרה מילונית גרידא. כי אם כל מה שיש כאן הוא הגדרה מילונית גרידא - מקומה בוויקימילון כמובן. גוגל לא מוצא את הביטוי "מדינה טרנסקונטיננטלית" או את צורת הרבים. גם ללא המרכאות אין תוצאות ממשיות. בקיצור - הביטוי נשוא הקטגוריה לא ממש בעל נוכחות בגוגל. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:11, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

החלטות הקהילה גם אם התקבלו לפני עשור הן קבילות כאילו התקבלו אתמול. אין לשחזר את הקט' ללא דיון שחזור מסודר. גילגמש שיחה 15:16, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
בבקשה, דיון שיחזור ואולי גם הצבעה, אבל הצבעה מלפני שנים איננה יכולה לסגור את הדלת לנצח. יואב ר. - שיחה 17:53, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
אגב, לפי ההגדרה המילונית אז למעט בליז ואל-סלבדור כל מדינות אמריקה התיכונה הן טרנסקונטיננטליות. וכמובן, כמעט כל אימפריה שהתקיימה על פני כדור הארץ היא טרנסקונטיננטלית לפי מה שניסו לטעון בהוספת הערכים. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:17, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
"החלטות הקהילה"? היכן ההחלטה על איסור הקטגוריה? משתמש:Lostam, דעתך? בורה בורה - שיחה 15:31, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
ברור שיש חשיבות. העובדה שאין חשיבות לערך ממש לא אומרת שאין חשיבות לקטגוריה. הקטגוריה קטגוריה:מדינות לשעבר באמריקה הלטינית עומדת יפה מאד, גם בלי הערך מדינות לשעבר באמריקה הלטינית. וזה הדין גם במקרה זה - סיווג חשוב ומעניין שמצריך קטגוריה. טוסברהינדי (שיחה) 21:45, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
יש חשיבות כי יש חשיבות. מעניין. עדיין נדרש להוכיח שיש מושג כזה בגאוגרפיה (כי הרי אי אפשר לסווג ערכים לפי קריטריונים שאינם קיימים), וגם אם יש להצביע על מכנה משותף לערכים בקטגוריה. זה טרם קרה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:00, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
מה המכנה המשותף של קטגוריה:מדינות ללא מוצא לים? הוא לא פחות משותף מאשר זה של המדינות בקטגוריה זו. טוסברהינדי (שיחה) 23:10, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
לכולן יש מושג מוכר וידוע שמגדיר אותן במשותף (ע"ע מדינה ללא מוצא לים). לעומת זאת, המונח מדינה טרנסקונטיננטלית הוא גם שגוי (זו אינה מדינה שמשתרעת על פני שתי יבשות אלא לאורך יבשת שלמה) וגם הומצא על ידי ויקיפדים כשאין לו חשיבות אקדמית (אתה כמובן מוזמן למצוא גאוגרפים בולטים שמתייחסים למושג הזה). תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:51, 30 באוקטובר 2016 (IST)
מבלי להביע עמדה לגופו של דיון החשיבות, הצבעת מחיקה בודדת איננה מהווה מדיניות רשמית ותחליף לקווים מנחים או להחלטה במזנון או בפרלמנט. אני מסכים שאם יש מקרה שבו הצטברו מספר הצבעות מחיקה באותו נושא ועם אותה תוצאה, כמו שקרה למשל במקרה של ערכים על בתי ספר יסודיים, ניתן לראות בכך מעין מדיניות לא רשמית של הקהילה, הלכה למעשה. אבל הצבעת מחיקה בודדת, משנת 2009, שעסקה בערך ולא בקטגוריה, היא לא מדיניות או החלטת קהילה גורפת שלא מאפשרת לפתוח את הקטגוריה נשוא הדיון. אין מקום למנוע את קיומו של הדיון הנוכחי, ולא נדרשים כאן דיון או הצבעת שחזור. Lostam - שיחה 11:16, 31 באוקטובר 2016 (IST)
כלומר שיש להתייחס לדיון כדיון חשיבות אנציקלופדית רגיל ? יואב ר. - שיחה 11:22, 31 באוקטובר 2016 (IST)
כן. נדרשת הבהרת חשיבות של לפחות ויקיפד אחד בעל זכות הצבעה שאינו פותח הקטגוריה כדי שהקטגוריה לא תימחק במחיקה מהירה. מי שלא ישתכנע יוכל לפתוח הצבעת מחיקה. Lostam - שיחה 11:25, 31 באוקטובר 2016 (IST)
לא השתכנעתי שהמונח הוא שגוי. על פי הויקינגליש, זהו מונח גיאוגרפי תקין, המתאר מדינה המשתרעת על שתי יבשות. לדעתי, זו הבחנה שיכולה לעניין גיאוגרפים, ולכן חשוב שתהיה קטגוריה כזו. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 11:29, 31 באוקטובר 2016 (IST)
והיכן הם המקורות האקדמיים לטענות שלך? כי ויקיאנגלית היא כמובן לא מקור. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:47, 31 באוקטובר 2016 (IST)