שינוע וניהול אשפה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
כני אשפה ברחוב

שינוע אשפה הוא תהליך העברת האשפה ממקום אחד לאחר, בדרך כלל מנקודות איסוף אשפה (פחים ציבוריים, מכולות אשפה) לנקודות איסוף אשפה מרכזיות יותר או לטיפול באשפה, כל זאת באמצעי תעבורה שונים.

הדרך המוכרת לשינוע אשפה היא על ידי משאית המובילה אשפה. שינוע אשפה יכול להתבצע גם באופן בינלאומי דרך ספינות ואפשרויות משא אחרות.

ניהול ושינוע פסולת נועד לצמצם את ההשפעות השליליות של הפסולת הביתית והעירונית על בריאות התושבים, על איכות הסביבה או על הניראות העירונית והארצית.

יתרונות הניהול ושינוע האשפה בצורה מתוכננת ויעילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פעמים רבות מתייחסים לניהול ושינוע פסולת, מבחינה מוניציפלית וממשלתית, כאל דבר של מה בכך, בלי להקדיש חשיבה או אנרגיה מספקת בראייה לעתיד. עם זאת, ניהול ושינוע הפסולת בצורה יעילה וחכמה, המתבטאת במדיניות בפועל, עשויה להוביל לחיסכון כלכלי רב, לשיפור איכות הסביבה ולשיפור הניראות העירונית והארצית. מבחינה כלכלית, ניהול ושינוע אשפה בצורה חכמה עשוי להוביל לתכנון ויישום פרקטיקות יעילות בייצור וצריכה של מוצרים וחומרים, וכן בהתנעת מיחזור חומרים יקרי ערך, המופנים לשימוש חוזר. מבחינה חברתית, ניהול ושינוע הפסולת בצורה נאותה, עשויה להפחית ולצמצם את ההשפעות השליליות של האשפה על בריאות התושבים. מבחינת איכות הסביבה, תכנון מדויק יותר של ניהול ושינוע האשפה עשוי לצמצם ואף לבטל את ההשפעות השליליות על הסביבה, ובפרט על איכות האוויר והמים, ועל פליטת גזי החממה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]