שירת האלף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
שירת האלף
סוגה אקשן, דרמה, אימה, רומן, מותחן, מדע בדיוני, קומדיה, סיינן
מאנגה
יוצר לין אוקמוטו
הוצאה Shueisha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Young Jump
תקופת הפרסום המקורית יוני 2002נובמבר 2005
מספר הכרכים שהתפרסמו 12
אנימה
אורך פרק 25 דקות
במאי מאמורו קאנבי
אולפני אנימציה GENCO, VAP
רשת שידור AT-X (יפן)
Anime Network (ארצות הברית)
תקופת שידור מקורית 25 ביולי 200417 באוקטובר 2004
מספר העונות 1
מספר הפרקים 13 (כולל פרק OVA)

שירת האֵלְףגרמנית: Elfen Lied; ביפנית: エルフェンリート,‏ Erufen Rīto, מכונה אלף לייד) הוא שמה של סדרת אנימה יפנית אשר במקור נכתבה על ידי הסופר היפני לין אוקמוטו. במרכזה עומד זן דמוי אנוש של יצורים מסתוריים וקטלניים המכונים "דיקלוניוסים" המאופיינים בחזות אנושית מלבד מאפיינים הייחודיים רק להם. לכל הדיקלוניוסים יש זוג קרניים לבנות וקשיחות על ראשם, ובאנימה שערות ועיניים ורודות. בנוסף למאפיינים אלו לדיקלוניסים ממין נקבה יש גם מעין זרועות שקופות המכונות בסדרה 'וקטורים' היוצאות מגבן. לכל אחת מן הדיקלוניסים הנקבות בסדרה יש מספר זרועות שאותן היא יכולה למתוח עד לטווח מסוים. הם יכולים להיות קטלניים בטווח זה, אך גם מחוץ לו, בכך שתזרוק חפצים קרובים לטווח גדול ורחוק. שירת האלף התחילה למעשה כסדרת מאנגה שבועית המצויה בתוך מגזין.

השם "אלפן לייד" (מבוטא כ"אלפן ליט") לקוח מגרמנית; אלפן- אלף, לייד- שיר.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • לוסי – דיקלוניוס בסביבות הגיל 18, אשר ברחה ממתקן כליאה סודי. לוסי מסוגלת לעצור קליעים ותחמושת שמתקרבת אליה בכך שהיא חושבת על המטרה. הווקטורים שלה מגיעים לטווח של שני מטר. היא שונאת בני אדם בגלל האופן שבו הוטרדה בילדותה על ידם. בנוסף לכך, היא חסרת אמפתיה ואת מרבית בני האדם היא מסוגלת להרוג בסדיסטיות בלי כל התחשבות. יחד עם זאת, היא לא פוגעת בקוטה. בהמשך הסדרה מסופר כי לוסי, במקרה של אי הבנה גדולה, רצחה את אחותו ואביו של קוטה. בעקבות הרצח קוטה אושפז במוסד למשך שנה עקב הטראומה וזכרונו עורפל. בסוף המאנגה מתגלה שמה האמיתי "קאהד". לוסי הוא רק השם שנתנו הווקטורים שלה.
    • ניו – פיצול באישיותה של לוסי שנוצר ככל הנראה בעקבות נזק מוחי שנגרם על ידי קליע שנורה על ראשה מרובה צלפים. ניו מתנהגת בצורה ילדותית ואינפנטילית, חסרת כל ידע על העולם ויכולת דיבור משמעותית. ניו היא דמות נאהבת ותמימה בניגוד מוחלט לרוחה השנייה של לוסי, עובדה שהופכת את העלילה למורכבת הרבה יותר. ניו היא ביטויה החיובי של רוחה של לוסי. כאשר לוסי מקבלת חום, אהבה ונחמדות הרוח המייצגת תהיה ניו. אך כאשר היא מקבלת שנאה או כאב, רוחה של ניו תהפוך חזרה לרוחה האכזרית של לוסי.
  • קוטה – קוטה הוא דמות בטווח הגילאים 18-20, והוא מתפקד כאחד הדמויות הראשיות בסדרה. קוטה נכנס לסיפור כאשר משפחתה של יוקה מאפשרת לו לגור בפונדק נטוש בתנאי שהוא ילך לאוניברסיטה. לקוטה יש טראומת ילדות, עקב מותם של אביו ואחותו על ידי לוסי; הוא אינו זוכר דבר הקשור בדבר מלבד כמה זיכרונות "נעולים".
  • יוקה – יוקה היא בת דודתו של קוטה. היא גם בסביבות גיל 19, ומתכננת ללמוד באותה האוניברסיטה כמו קוטה. היא עוברת לגור איתו בפונדק אחרי שלא ראתה אותו שנים רבות. היא מאוהבת בקוטה מהילדות ועד היום, ולכן היא מקנאת בתשומת הלב של קוטה לניו.
  • מאיו – ילדה שברחה מהבית בגלל שאביה החורג נהג לאנוס אותה וכאשר סיפרה על כך לאימה, אימה סטרה לה ולא האמינה לה. לאחר שברחה, מצאה כלבלב קטן אשר אותו אימצה. היא בסביבות הגיל 14.
  • ננה – דיקלוניוס. היא בעלת אופי טוב, ולמרות כוחותיה היא לא מוכנה להרוג אף אחד. חיה רק בגלל שהיא משמשת כניסוי, הפרופסור שראה אותה התייחס אליה כאל ביתו והציל אותה ממוות. יש לה ידיים ורגליים מוחלפות בגלל שלוסי כרתה לה אותם כשהן נלחמו. היא גרה בבית עם קוטה ויוקה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא שירת האלף בוויקישיתוף