לדלג לתוכן

Oh My Goddess!

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
!Oh My Goddess
ああっ女神さまっ
סוגה קומדיה, רומנטיקה, פנטזיה
מאנגה
יוצר קוסוקה פוג'ימה
הוצאה Kodansha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Afternoon
תקופת הפרסום המקורית 25 באוגוסט 1988 – עד היום
מספר הכרכים שהתפרסמו 34+
אנימה
אורך פרק 24 דק'
במאי הירוקו קאוזי, יאשוהירו מאטסומורה
אולפני אנימציה Toei Animation
רשת שידור WOWOW (יפן)
תקופת שידור מקורית 6 באפריל 199829 במרץ 1999
מספר הפרקים 48
OVA
במאי הירואקי גודה
סטודיו OLM
מספר הפרקים ששודרו 48
תקופת שידור מקורית 2 בפברואר 199317 במאי 1994

Oh My Goddess!יפנית: ああっ女神さまっ וברומאג'י: Aa! Megami-sama) הוא כותר מאנגה ואנימה המשויך לז'אנר הסיינן והמאהו שוג'ו. המאנגה נכתבה על ידי קוסוקה פוג'ישימה, הסדרה נכתבה במקור כקומדיה-רומנטית אך במשך הזמן נוספו לה קרבות ואקשן עם דגש על האספקטים המיסטיים בסדרה. הגיליון הראשון של המאנגה יצא ב-25 באוגוסט 1988 ועדיין מודפס כיום, עם יותר מ-34 גיליונות קיימים. המאנגה גם התפתחה לשלוש סדרות אנימה (אחת מהם יצא כ-OVA) שאחת מהם עדיין רצה, וסרט באורך מלא.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המאנגה מספרת את סיפורו של קיישי מוריסאטו, שבגלל טוב ליבו נבחר על ידי מחשב גן העדן, יגדראסיל (Yggdrasil) לקבל משאלה אחת. האלה (Goddess) בלדנדי נשלחה לכדור הארץ כדי להסביר לקיישי על המשאלה שקיבל, שיוכל בעזרתה לבקש כל דבר שירצה. לקיישי בהתחלה יש הסתייגויות לגבי בלדנדי וחושב שהיא סוג של מתיחה אך במהרה לומד על האותנטיות של המפגש ביניהם וגם על כך שבלדנדי היא האדם היחידי שמבינה ומעריכה את קיישי ולכך משתמש במשאלתו כדי לבקש מבלדנדי להישאר עמו לנצח. הסדרה עוקבת אחרי מערכת היחסים שלהם והתקרבותם אחד לשני.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • קייצ'י מוריסאטו: סטודנט בן 21 אשר לומד במוסד הטכנולוגי של נקומי, קייצ'י נבחר על ידי מחשב השמיים לקבל משאלה והאלה בלדנדי נשלחה לחדר המעונות של קייצ'י כדי לספר לו על המשאלה, קייצ'י בהתחלה חושב שזוהי מתיחה שנעשתה על ידי חבריו למעונות משום חוסר המזל שלו עם נשים, קייצ'י במהרה מבין את אמינותה של בלדנדי ולכן מבקש ממנה שתישאר עמו. קייצ'י הוא גם מכונאי ונהג מרוצים מוכשר.
  • בלדנדי: אלה רמה ראשונה ואחת משלוש האלות של גן העדן תתבקש על ידי קייצ'י להישאר לצידו. בלדנדי היא אלה טובת לב, סובלנית ואדיבה, יכולה להרגיש את רגשותיהם של אחרים ובעלת כוח קסם רב.
  • אורד: אלה רמה שנייה ואחותה המבוגרת והאלה השנייה שהופיעה לקיישי. האלה בעלת כוחות הקסם החזקים ביותר מבין השלושה. היא יכלה להפוך להיות אלה רמה ראשונה עם אלמלא נטיותיה לשקר ואלמלא אנוכיותה. אורד, בניגוד לאחותה בלדנדי יכולה להיות עקשנית ודי אימפולסיבית אך גם מאוד מסורה לכל מה שהיא עושה.
  • סקולד: אלה רמה שנייה ואחותה הקטנה של בלדנדי, היא האלה השלישית שהופיעה לקיישי. סקולד נטולת כוחות קסם, אך מפצה בכך בחוש האלתור שלה ובחוכמתה הרבה. סקולד נוטה לגונן על בלדנדי לרוב, ואף חוששת שמערכת היחסים בינה לבין קייצ'י תרחיק את בלדנדי ממנה, לכן היא מנסה להגביל את יחסיהם בכל הזדמנות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Oh My Goddess! בוויקישיתוף