Pure Pwnage

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Pure Pwnage
סוגה מוקומנטריה עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור קנדה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר עונות 2 עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר פרקים 18 עריכת הנתון בוויקינתונים
שידור
רשת שידור Showcase עריכת הנתון בוויקינתונים
תקופת שידור מקורית 12 במרץ 2010 – 23 באוגוסט 2008 עריכת הנתון בוויקינתונים
קישורים חיצוניים
www.purepwnage.com
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
לוגו האתר והסדרה

Pure Pwnage היא סדרת רשת שרצה בשנים 2004 עד 2008. הסדרה המצולמת בקנדה, טורונטו כפרודיה על חנונים אשר מגדירים את עצמם "שחקני מחשב מקצוענים" (בסלאנג "פרו-גיימרים"). בשנת 2010 הוקרנה הסדרה גם בערוץ הטלוויזיה הקנדי Showcase (אנ').

הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קייל הוא סטודנט לקולנוע, המצלם את הסדרה כפרויקט במגמתו. הסדרה עוקבת אחרי ג'רמי, אחיו של קייל. שחקן משחקי אסטרטגיה ברשת. ג'רמי רוצה להיות מאסטר (ראו התנהגות בעקבות הסדרה), בדרכו לפיסגה הוא עובר משברים שונים, נלחם באופן הומוריסטי ב"כוח מרושע" שמנסה לעצור בעדו ולומד את אומנות ה'"Über Micro". במהלך הסדרה הוא פוגש באנשים רבים הקשורים לעולם המחשב כמו דאג ואנסטאסיה או אנשים שלא קשורים, המתייחסים אליו כ'פריק'. בנוסף, לכל אורך הסדרה מלווה אותו דייב, חברו הסיני אשר מחשיב את עצמו כ"פרו-מבשל", הוא מוצג כדמות משנית עד לפרק 9 בו מוצג עברו של דייב.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'רמי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגיבור הראשי בסדרה, בן 23, מתמחה במשחקי אסטרטגיה. דמות אגוצנטרית אשר לא מייחסת משמעות יתרה לסביבתה האנושית, מעבר לכך ג'רמי נוהג להתבודד בחדר אפלולי עם מחשב ואף מסוגל לשחק שעות רבות ללא הפסקה. לג'רמי מטרה אחת בחיים והיא להיות מאסטר או לחלופין לשלוט באומנות ה"Über Micro" ולנצח את כולם בכל משחק מחשב אפשרי. מדי פעם נוהג ג'רמי לכנות כ"נוב" כלומר, שחקן גרוע במשחקי מחשב ברמת מתלמד.

כינוי רשת: teh_pwnerer

קייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחיו הקטן של ג'רמי, סטודנט לקולנוע, אשר מצלם את הסדרה בסימן חייו של אחיו, כפרויקט דוקומנטרי במגמה שלו. דמותו, או פרצופו של קייל לא נחשפת לאורך כל הסדרה. והדמות מזוהה כצלם אשר תמיד נמצא ברקע אך משפיע על הגיבור כדמות משנה ולא כדמות רקע.

דאג[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבר ילדות של ג'רמי. יש הטוענים שמשחקי הפעולה הרבים ששיחק הפכו אותו לפסיכופת. כשהיו ילדים היו נוהגים לשחק ביחד במשחק שונים, אך כיום התפצלו דרכיהם והוא משחק במשחקי פעולה. אך בזמנו הפנוי נוהג לשהות אצל ג'רמי. כאשר ג'רמי מנסה "לכבוש" גם את עולם הפעולה, דאג מאמן ומכין אותו לקראת זה.

כינוי רשת: fps_doug

דייב[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברו האסייתי של ג'רמי, בערך באותו גיל כמו ג'רמי. דייב ידוע ביכולות הבישול המופלאות שלו ובחוש ההומור והסרקזם המפותח שלו. ככל הנראה הוא שותף לדירה של ג'רמי או שהוא סתם שוהה שם זמן רב, הוא מוצג כדמות משנית עד לפרק 9 בו מוצג עברו הרחוק בסין והסיבה להגעתו לקנדה.

המאסטרר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגיימר הטוב ביותר בקנדה ומורו של ג'רמי. דמות מסתורית אשר לא מסופר עליה הרבה, במהלך הסדרה המאסטרר עוזר לג'רמי להתגבר על המכשולים והאתגרים הניצבים בפניו. הוא האיש אשר מלבה את הרצון האמביציוני והשאפתני של ג'רמי להיות הטוב מכולם.

כינוי רשת: teh_masterer

אנסטאסיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברתו של ג'רמי, וסביר להניח גם אהבתו הראשונה. היא הכירה לג'רמי את עולם ה-MMORPG (משחקי תפקידים ברשת), ותמכה בו ברגעי המשבר.

כינוי רשת: mmogrrl

הסדרה כקאלט בקהילות שחקני המחשב[עריכת קוד מקור | עריכה]

פירוש השם[עריכת קוד מקור | עריכה]

התאוריה הנפוצה ביותר למתן השם לסדרה היא שהמילה pure פירושה באנגלית טהור, והמונח Pwn נובע מתקרית במשחק הרשת של Warcraft, כאשר אחד מהשחקנים רצה להשתמש בסלאנג: "Own" (לשלוט - בסלנג: "לקרוע מישהו") אך יצא לו בטעות "Pwn" מכיוון והמקש 'P' נמצא בסמוך למקש ה'O'. מאז מרבים שחקני המחשב להשתמש במילה "Pwn" כביטוי לניצחון על מישהו. במטרה למצוא שם עצם לפועל הקיים, יוצרי הסדרה הוסיפו את האותיות 'a,g,e' ליצירת המילה: "Pure Pwnage" - "ניצחון טהור".

מונחים שנוצרו בעקבות הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מציגה מספר רב של מונחים המוכרים יותר ומוכרים פחות בעולם ממשחקי הרשת, המונחים הללו נהפכו לשפה של גיימרים אשר מדוברת בכל פרקי הסדרה. בעקבות הפופולריות הרבה של הסדרה בקרב גולשי האינטרנט, רוב משתתפי הסדרה נוהגים להשתמש ב"l337 5p34k" או elite speak שפה שמבוססת על קיצורי מילים ונוצרה במירבה עקב הצורך בשימוש במילים קצרות בזמן התכתבות עם שחקנים אחרים במשחקי זמן אמת (משחקי פעולה, ומשחקי אסטרטגיה בזמן אמת). תרמו גם להתפתחות השפה פורומים שונים בעולם במהלך שנות התעצמות האינטרנט והדפדפן האינטרנטי.

התנהגות בעקבות הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מעודדת התנהגות חנונית או התנהגות גיימרית, אשר בסביבת הציבור הלא מודע לעולם הסדרה או המשחקים, תראה כתמוהה ומוזרה. אחד המוטיבים בסדרה שיצרו את התרבות הזו הוא ה"Über Micro". מונח זה, אשר מבטא "סקיל" (Skill) או יכולת במשחקי אסטרטגיה בזמן אמת מורכב מ-2 מילים. Uber ו-Micro. המילה Uber לקוחה גם היא מ "l337 speak" ופירושה "סופר, חזק, טוב, איכותי" המילה השנייה בהקשר זה Micro לקוחה מעולם ה-RTS אשר במשחקים מסוג זה פירוש המילה Micro או To micro הוא שליטה על יחידות בודדות במשחק כדי ליצור יתרון על האויב, גם במקרים אשר הינך נמצא בעמדת מיעוט מבחינת כח האש. ובדומה לאמנויות לחימה צריך ללמוד ולתרגל אותה בעזרת מורה המכונה מאסטר, המאסטר הוא תואר של אדם שהצליח להשיג מיומנויות בכל ז'אנר אפשרי במשחקי המחשב. מאסטר ניחן בקואורדינציה מעל לממוצע והוא מסוגל להניע את אצבעותיו במהירות ותאום מופלא. ניתן לראות ברחבי האינטרנט או בקהילות שחקני מחשב ברחבי העולם אנשים אשר מחקים את התנהגות הזו בצורה הומוריסטית, ומנסים להתנהג כ"מאסטרים".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]